W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ile kosztuje termometr bezdotykowy? Ceny termometrów bezdotykowych

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Termometr bezdotykowy kupisz zarówno w elektromarkecie, jak i w aptece. Ten nowoczesny sprzęt kosztuje wyraźnie więcej od mniej skomplikowanych termometrów. Ile dokładnie i co różni tańsze modele droższych? O tym w poniższym artykule!

Ile kosztuje termometr bezdotykowy? Ceny termometrów bezdotykowych

Spis treści:

  Ile kosztuje termometr bezdotykowy?

  Ceny termometrów bezdotykowych rozpoczynają się już od 50 zł, a kończą nawet na ponad 300 zł. Zdecydowanie najwięcej jest termometrów bezdotykowych za 100 – 200 zł.

  To wyraźnie wyższa średnia cen niż w przypadku zwykłych modeli elektronicznych (np. pod pachę czy do ucha).

  Ranking termometrów bezdotykowych – zwycięzca

  Tecnimed Visiofocus 06400

  Tani a drogi termometr bezdotykowy – Czym się różnią? Czy warto dopłacać?

  Mimo że na rynku znajdziesz bardzo dużo modeli, większość z nich przejawia te same cechy. Kilkusekundowy pomiar, pamięć pomiarów, alarm gorączki, bateryjne zasilanie, niewielka waga i gabaryty oraz przede wszystkim podobna dokładność (przynajmniej na papierze).

  Dlatego też ranking termometrów bezdotykowych prezentuje sporo modeli do 150 – 200 zł. Właśnie ten zakres stanowi pewną granicę, oddzielając dokładniejsze i bardziej niezawodne termometry bezdotykowe.

  Niejednokrotnie nie warto więc dopłacać, chociaż osobiście wydałem na mój egzemplarz prawie 300 zł.

  Dlaczego?

  Ponieważ zapewnia świetnią autokalibrację (względem temperatury otoczenia) i miał dobre opinie co do bezawaryjnego działania. Właśnie ta cecha to często coś ukrytego, co trudno sprawdzić przed zakupem, a co jednocześnie odróżnia wiele nieco kosztowniejszych modeli.

  Te najtańsze raczej nie posłużą Ci przez dekadę czy pół dekady. Wśród urządzeń do 150 – 200 zł także nie zawsze tak łatwo znaleźć żywotny model.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Najdroższe termometry bezdotykowe – Co je wyróżnia?

  Mowa o kosztownych termometrach bezdotykowych nawet za ponad 300 zł.

  Oprócz najwyższej dokładności na ich cenę wpływają dodatkowe funkcje, chociażby łączność bezprzewodowa (Wi-Fi, Bluetooth).

  Po co Ci to w termometrze?

  Aby móc śledzić pomiary i uzyskiwać dodatkowe porady w specjalnej aplikacji mobilnej. Możesz w ten sposób dokładnie prześledzić przebieg infekcji. Dla większości to bajer, aczkolwiek znajdą się osoby, które to docenią i wykorzystają.

  Inna cecha zwiększająca cenę to duży (jak na termometr), kolorowy wyświetlacz z pełną paletą czytelnych alarmów. Przyda się osobom z gorszym wzrokiem lub przy częstych pomiarach temperatury śpiącego dziecka.

  Musisz samodzielnie ocenić, czy warto kupić termometr bezdotykowy w wyższej cenie i z tego typu udogodnieniami. Jeżeli uznasz, że nie, to skieruj swoją uwagę na nieco tańsze urządzenia.

  Gdzie kupić termometr bezdotykowy – apteka czy elektromarket?

  Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia. I tak większość solidnych termometrów bezdotykowych dostaniesz i tu, i tu.

  Są oczywiście marki wyłącznie dostępne w jednym z miejsc, ale decydująca powinna być jakość urządzenia, a nie miejsce, w którym je nabędziesz.

  W dobie internetu prędko zamówisz termometr bezdotykowy online. Zwróć jedynie uwagę na cenę, bo ta potrafi się różnić w zależności od sklepu. Decydując się na elektromarket, sprawdź też dostępne promocje. Może się okazać, że potrzebujesz coś jeszcze, a oba sprzęty łapią się np. na wielorabat.

  Kupując termometr bezdotykowy w nieco mniej rozpoznawalnym sklepie, upewnij się z kolei, czy jest na pewno nowy i na gwarancji.

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments