W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak używać perfum? Gdzie się nimi piskać?

author avatar
Matylda Stachurska
Komentarze:  0

Używanie perfum wydaje się banalną sprawą, ale i w tym przypadku są pewne zasady oraz triki. Poznając je, perfekcyjnie wykorzystasz swoje perfumy, nie szkodząc ciału, ubraniu czy swojemu otoczeniu. Przeczytaj poniższy poradnik, aby wszystkiego się dowiedzieć!

Jak używać perfum? Gdzie się nimi piskać?

Spis treści:

  Jak używać perfum – najważniejsze wskazówki

  Używanie perfum to nic trudnego, ale pamiętaj o kilku istotnych zasadach.

  Stosuj się do poniższych wskazówek, żeby ładnie pachnieć przez długi czas:

  • Każde perfumy wymagają umiaru. Wystarczy tylko kilka psiknięć na ciało, nie ma sensu wylewać na siebie połowy flakonu. Po pewnym czasie zaczniesz odnosić wrażenie, że zapach jest już niewyczuwalny. To tylko złudzenie, bo Twój nos po prostu przyzwyczaił się już do perfum.
  • Zapach aplikuj na ubrania, ale też na ciało. Spryskaj skórę na kilka minut przed ubraniem się. Dzięki temu perfumy rozwiną się tak, jak powinny.
  • Jeżeli masz ważne spotkanie, po zapach sięgnij na ok. 30 minut przed nim. Wtedy kompozycja w pełni się rozwinie na czas i nie musisz się martwić, że perfumy nie dopełnią Twojej stylizacji.
  • Nigdy nie pocieraj skóry w miejscu, gdzie się psikasz, to podstawowy błąd. Pozwól mgiełce się wchłonąć. Pamiętaj przy tym, żeby aplikować perfumy z odległości 10 – 20 cm.

  Ranking perfum damskich – zwycięzca

  Calvin Klein Euphoria Woman

  Gdzie psikać perfumy?

  Ciało

  Żeby perfumy całkowicie się rozwinęły i uwolniły wszystkie składniki, potrzebują ciepła.

  Psikaj dobrze ukrwione miejsca na ciele:

  • Szyję.
  • Nadgarstki.
  • Dekolt.
  • Zgięcie łokci i kolan.
  • Kostki.
  • Miejsce za uszami.

  Jeżeli chcesz, żeby zapach rozwinął się jeszcze lepiej, przed spryskaniem się weź kąpiel. Dzięki temu skóra będzie mocniej rozgrzana.

  Wiedz, że nie musisz psikać wszystkich wymienionych punktów na ciele. Wystarczą już dwa lub trzy miejsca, aby roztaczać przyjemny zapach wokół siebie. Będzie łatwo wyczuwalny, ale nie przytłaczający.

  Pamiętaj też, że skóra musi być dobrze nawilżona i natłuszczona. Sięgnij np. po balsam nawilżający, ale taki bez zapachu. Inaczej pachnące składniki zaczną się ze sobą mieszać, a efekt bywa różny.

  Włosy

  Kiedy pada pytanie, jak się psikać perfumami, pojawiają się wątpliwości co do włosów. Okazuje się, że szybko pochłaniają zapachy i długo je uwalniają.

  Gdy delikatnie spryskasz włosy perfumami, będziesz dobrze pachnieć przez cały dzień. Najlepszy efekt uzyskasz, jeśli będą świeżo umyte i wysuszone.

  Uważaj, żeby nie przesadzić z perfumami. Nie zapominaj, że jest w nich alkohol, który może przesuszyć pasma i skórę głowy.

  Jeśli nie chcesz ryzykować aplikowania zapachu bezpośrednio na włosy, wykorzystaj inny trik. Popsikaj grzebyk lub szczotkę i przeczesz starannie fryzurę.

  Ubrania

  To, co nosisz, również spryskaj perfumami. Mocniejsze zapachy są wyczuwalne na tkaninach nawet po kilku dniach od aplikacji.

  Rób to we właściwy sposób, żeby na materiale nie powstała trudna do usunięcia plama:

  1. Załóż ubranie.
  2. Rozpyl w powietrzu perfumy.
  3. Szybko przejdź przez pachnącą mgiełkę.

  Dzięki temu zapach osiądzie na Twoim stroju, ale nie pobrudzi go. Metoda sprawdza się zwłaszcza w przypadku mocniejszych i cięższych kompozycji, np. orientalnych.

  Uważaj z perfumami, jeśli Twoje ubrania uszyto z jedwabiu lub innej, równie delikatnej tkaniny. Tutaj nawet sposób z rozpyloną mgiełką bywa ryzykowny.

  Mam dla Ciebie sprawdzoną wskazówkę: wypierz takie ubrania ręcznie w łagodnym środku z dodatkiem kilku kropel perfum. Dodatkowo umieść w szafie nasączony kompozycją wacik lub opróżniony flakon.

  Kolejna ciekawostka: w upalne dni najlepiej ogranicz używanie perfum do psikania ubrań i włosów. Kiedy spryskasz ciało, substancje zapachowe zmieszają się z potem. Przez to będziesz przyciągać osy i inne uciążliwe owady.

  Ile psiknięć perfumami wystarczy?

  Łatwo powiedzieć, że przy używaniu perfum trzeba zachować umiar, ale co to dokładnie oznacza?

  To kwestia sporna, bo każdy interpretuje to na swój sposób. Najczęściej wystarczy jedno, maksymalnie dwa lub trzy psiknięcia wybranego miejsca, żeby uzyskać zadowalający efekt.

  Szczególnie jeśli używasz najlepszych perfum damskich lub perfum męskich z rankingu. Są trwałe i wydajne, więc tym bardziej nie musisz przesadzać z ilością psiknięć.

  Nie spryskuj ciała mocniej, to nie wydłuży trwałości perfum. Szybko odwróci się to przeciwko Tobie, bo zapach będzie wręcz duszący.

  Być może Ty szybko przestaniesz go wyczuwać, ale osoby przebywające w pobliżu na pewno nie.

  Działa to na podobnej zasadzie, jak zapach unoszący się w Twoim domu. Ty nie zwracasz na niego uwagi, bo cały czas w nim przebywasz, ale odwiedzający Cię goście szybko poczują wszystkie aromaty.

  Przeczytaj też:

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments