W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jaki depilator laserowy wybrać?

author avatar
Polina Goch
Komentarze:  1

Wybór depilatora laserowego wiąże się z poznaniem jego najważniejszych cech i parametrów. Wszystkie z nich dokładnie dla Ciebie omówię w poniższym poradniku. Szybko dowiesz się, na co zwrócić uwagę, aby dokonać trafnej decyzji zakupowej!

Jaki depilator laserowy wybrać? Na co zwrócić uwagę? Poradnik zakupowy

Spis treści:


  Po zapoznaniu się z poradami zakupowymi zobacz od razu ranking najlepszych depilatorów laserowych. Wyróżniając urządzenia w zestawieniu, kierowałam się wszystkimi poniższymi kryteriami wyboru.


  Wybór depilatora laserowego – w skrócie

  Na wstępie poznaj kilka najważniejszych kwestii, którymi warto kierować się podczas wyboru depilatora laserowego. To skrócona wersja poradnika. Sporo mówi, lecz zachęcam do zapoznania się z całym artykułem.

  Sprawdź, na co zwrócić uwagę, inwestując w domowy depilator laserowy!

  1. Żywotność lampy – pod tym parametrem kryje się liczba emitowanych impulsów świetlnych. Im więcej generowanych błysków, tym większa wydajność depilatora. W praktyce oznacza to, że poużywasz go dłużej. Dobrym wyborem jest model o mocy nie mniejszej niż 200 000 impulsów.
  2. Głowice – czyli wymienne nasadki dołączone do wyposażenia depilatora. Koniecznie sprawdź, ile głowic jest w zestawie i do jakich partii ciała są przeznaczone. Skuteczny depilator powinien oferować dodatkowe nasadki do usuwania owłosienia z delikatnych i bardzo wrażliwych miejsc, takich jak twarz, pachy czy okolice bikini.
  3. Filtry UV – stanowią kluczowy parametr w kwestii ochrony skóry. Bezpieczne depilatory laserowe mają wbudowane specjalne filtry, które łagodzą działanie szkodliwego promieniowania. Dzięki nim nie ma ryzyka, że drastycznie podrażnisz depilowane obszary ciała i uszkodzisz skórę.
  4. Czujnik rozpoznawania typu skóry – to kolejne udogodnienie wpływające na bezpieczną depilację. Nowoczesne depilatory IPL wyposażone są w inteligentny sensor, który sam odczytuje odcień karnacji. Po dokonaniu tego pomiaru urządzenie automatycznie dostosowuje siłę natężenia światła do indywidualnej tonacji skóry. Dzięki temu nie masz obaw, że wyrządzisz sobie krzywdę.
  5. Regulacja intensywności światła – wyróżnia się automatyczną oraz manualną regulację poziomu natężenia światła. Warto zaopatrzyć się w depilator, który ma do dyspozycji obie te opcje. Automatyczne ustawienia przydają się wówczas, gdy nie masz pojęcia, jak prawidłowo dostosować moc lampy do odcienia Twojej skóry. Ręczne natomiast dadzą Ci większą kontrolę nad pracą urządzenia.
  6. Zasilanie – najwygodniejsze są depilatory zasilane podwójnie: akumulatorowo i sieciowo. Opcja bezprzewodowej pracy sprawi, że każdy zabieg usunięcia włosków przebiegnie jeszcze szybciej i sprawniej.

  Ranking depilatorów laserowych – zwycięzca

  Philips Lumea 9900 BRI977/00

  Liczba emitowanych impulsów – czy ma znaczenie?

  Żywotność lampy w depilatorze laserowym jest ważnym parametrem. Mówi o tym, jak długo posłuży Ci dane urządzenie.

  Im większa liczba emitowanych impulsów, tym dłużej użytkujesz dany model.

  Najbardziej wydajne depilatory laserowe mają lampę o żywotności ok. 450 000 błysków. Urządzenia te są niezwykle trwałe! Ale także ich cena zazwyczaj nie należy do niskich.

  Spokojnie powinien wystarczyć Ci model, którego żywotność lampy liczy ok. 200 000 impulsów. To w przybliżeniu 20 lat pracy depilatora, bez konieczności wymiany lampy na nową.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Powierzchnia działania zależna od rodzaju głowicy

  Istotnym kryterium odnoszącym się do tego, jak wybrać depilator laserowy, jest jego powierzchnia działania.

  Z uwagi na niewielki rozmiar domowych depilatorów powierzchnia ta mierzy przeważnie kilka centymetrów kwadratowych i zależy głównie od wielkości głowicy.

  Musisz wiedzieć, że:

  • Im szersza głowica, tym większy obszar ciała wydepilujesz. Co się z tym wiąże, jednorazowy zabieg przebiegnie szybko i sprawnie, więc zaoszczędzisz swój czas.
  • Z drugiej strony szeroka głowica nie jest wygodna do usuwania włosków z trudno dostępnych miejsc. A to zdecydowanie obniża skuteczność depilatora.

  Najlepszym rozwiązaniem jest wybór urządzenia, które w zestawu ma specjalne głowice do depilacji twarzy, pach czy okolic bikini.

  Nasadki przeznaczone do tak wrażliwych partii ciała mają mniejsze okienko, przez które przenika światło. W rezultacie umożliwiają one precyzyjną, a przede wszystkim efektywną depilację trudno dostępnych miejsc.

  Filtry UV podstawą bezpiecznej depilacji

  Nie kupuj depilatora, który nie jest wyposażony w filtry UV! To one chronią Twoją skórę przed bardzo szkodliwym promieniowaniem.

  Depilator, którego praca opiera się na impulsach świetlnych, ma wbudowaną lampę błyskową. Każdorazowo podczas jednego błysku wyzwala ona promieniowanie UV oraz zielone, niebieskie, żółte, pomarańczowe i podczerwone wiązki światła.

  Wyłącznie pomarańczowe, czerwone i podczerwone światło jest w stanie przedostać się przez skórę na tyle głęboko, by skutecznie zatrzymać proces odnowy wzrostu włosa.

  Z kolei promieniowanie o barwie żółtej, zielonej, niebieskiej i UV wnika tylko do płytszych warstw skóry. Nie jest wobec tego skuteczne, a nawet może wywołać niepożądane skutki.

  I właśnie dlatego profesjonalne depilatory do użytku domowego są wyposażone w pomarańczowe i czerwone filtry, które przepuszczają jedynie bezpieczne i efektywne światło.

  Automatyczne rozpoznawanie koloru skóry

  Jaki depilator laserowy kupić? Zdecydowanie postaw na model z czujnikiem, który samoczynnie dobierze bezpieczną moc impulsu do odcienia Twojej karnacji!

  Sama dobrze wiesz, że skóra każdej z nas jest inna. Wobec tego wymaga indywidualnych ustawień. Ale czy potrafiłabyś sama dopasować właściwą siłę natężenia światła do jej koloru?

  Producenci depilatorów postanowili ułatwić Ci to zadanie, wyposażając urządzenie w inteligentny czujnik do rozpoznawania typu skóry. Na podstawie przeprowadzonego odczytu depilator automatycznie dobiera najlepsze dla Ciebie ustawienia.

  Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy zabieg wykonasz bezpiecznie!

  Czy manualna regulacja intensywności błysków jest niezbędna?

  Nie, nie jest, ale to opcja podnosząca komfort użytkowania.

  O ile jestem fanką zautomatyzowanego działania, tak lubię mieć też możliwość samodzielnego podejmowania decyzji.

  Na szczęście większość modeli depilatorów laserowych daje Ci wybór w kwestii regulacji intensywności błysków.

  Poza automatycznym doborem natężenia światła zaawansowane modele oferują też ręczną zmianę ustawień. Uważam tę opcję za spory atut.

  • Jeśli uznasz, że urządzenie emituje zbyt mocne światło, bez problemu samodzielnie zmniejszysz intensywność lampy. Tym samym unikniesz uczucia dyskomfortu oraz bolesnych podrażnień. W końcu każda z nas ma inny próg bólu.
  • I na odwrót – jeżeli automatyczne ustawienia są według Ciebie zbyt słabe, sama podkręcisz moc według własnych preferencji. Pamiętaj, że nie jest to jednak zalecane ze względu na bezpieczeństwo. Czasem lepiej jest zaufać producentowi.

  Depilator laserowy na kabel czy bezprzewodowy?

  Na rynku najczęściej spotkasz modele zasilane wyłącznie sieciowo lub akumulatorowo i sieciowo. Te drugie na ogół bywają droższe, choć nie zawsze.

  Jedno jest pewne… Depilatory laserowe z opcją bezprzewodowej pracy są o wiele wygodniejsze w użytkowaniu.

  Dlaczego?

  • Nie martwisz się o dostęp do gniazdka, bo zwyczajnie go nie potrzebujesz.
  • Co za tym idzie, zabieg usuwania włosków wykonasz, będąc w dowolnym miejscu. Nawet poza domem.
  • Znika też problem plączącego się kabla, który często utrudnia pracę.
  • Brak przewodu to większa swoboda ruchu i manewrowania urządzeniem.

  Jeśli jeszcze nie zdecydowałaś, jaki depilator laserowy wybrać, dam Ci dwie rady w kwestii zasilania.

  Poznaj je:

  • Kupując depilator zasilany na akumulator, zwróć uwagę na to, jaka jest żywotność akumulatora. Może się okazać, że urządzenie szybko ulega rozładowaniu, a wtedy nie ma co przepłacać za bezprzewodowy sprzęt.
  • Z drugiej strony, wybierając urządzenie zasilane z sieci, koniecznie sprawdź długość przewodu. Chodzi o to, by nie był zbyt krótki. Inaczej będziesz zmuszona skorzystać z przedłużacza. Najlepiej sprawdzają się kable o długości nie mniejszej niż 1,8 m.

  Podsumowanie

  Jaki depilator laserowy wybrać? Przede wszystkim żywotny (wysoka liczba błysków), z głowicami do różnych partii ciała, dobrym filtrem UV chroniącym skórę, rozpoznawaniem jej koloru, ale też możliwością ręcznej regulacji intensywności pracy. Przyda się też bezprzewodowe działanie.

  Depilator spełniający te kryteria z pewnością okaże się udanym zakupem. A jeżeli jeszcze nie jesteś pewna, czy tego typu sprzęt jest dla Ciebie, dowiedz się, czy warto kupić depilator laserowy.

  Oceń publikację
  [Głosy: 3 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  1 Komentarz
  Inline Feedbacks
  View all comments
  JustynaS
  2 lat temu

  Ciekawa sprawa, nie słyszałam dotychczas o filtrach UV w depilatorach. Jeśli sprzęt faktycznie miałby posłużyć 20 lat, tak jak wskazuje żywotność lampy, to byłby wart nawet sporych pieniędzy. Taki depilator, nawet zwykły, to ogromne ułatwienie dla kobiety. Warto trochę pocierpieć, aby mieć spokój na dłużej 😉