W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Najlepsza lodówka do zabudowy Ranking 2024

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  2 lipca 2024
Komentarze:  33

Ranking lodówek do zabudowy przedstawi Ci mało awaryjne, dobrze chłodzące i mrożące żywność sprzęty. Spotkasz tu energooszczędne, najcichsze lodówki pod zabudowę z systemem No Frost. Zadbałem zarówno o zróżnicowanie ich wymiarów, jak i cen. W efekcie prędko znajdziesz idealne urządzenie pod swoje wymagania oraz kuchnię!

Najlepsza lodówka do zabudowy - ranking, opinie

Ranking lodówek do zabudowy 2024 - TOP 5

Samsung BRB30715DWW

Najlepsza lodówka do zabudowy, która wygrywa ranking, to Samsung BRB30715DWW. Korzysta z wytrzymałych zawiasów nożycowych. Bezproblemowo zlicuje się z ciężkim frontem meblowym. Ta wysoka chłodziarko-zamrażarka (193,5 cm) pozostaje wąska (54 cm) i płytka (55 cm). Bez problemu wpasujesz ją w kuchenną aranżację. Zmieścisz w niej multum jedzenia, które zostanie szybko schłodzone lub zamrożone.

Samsung BRB30715DWW pracuje cicho (35 dB) i oszczędnie (klasa D, czyli lepiej od dawnego A+++). W chłodziarce znajdziesz 2 szuflady do zadań specjalnych. Jedna zwiększa wilgotność dla warzyw i owoców, a druga obniża temperaturę dla mięsa, wędlin bądź ryb. Twoja żywność dłużej pozostanie świeża i pełna wartości odżywczych. Parametry i jakość wykonania to absolutna topka!

Nie wiesz, jaką wysoką lodówkę do zabudowy No Frost wybrać? Nie trać więcej czasu i zamów Samsung BRB30715DWW! To zdecydowany lider. Perfekcyjnie zadba o Twoje jedzenie, nie hałasując i nie pożerając zbyt dużo energii elektrycznej. Zachwyci Cię też pojemnością (298 l).

Ocena produktu: 9.85/10
Beko BCNE400E50SHN

Interesuje Cię lodówka do zabudowy o dużej pojemności? Masz miejsce na model o szerokości ok. 70 cm? Świetnie się składa, Twoje oczekiwania spełni Beko BCNE400E50SHN. Wysoka na 194 cm i szeroka na 69 cm pomieści bardzo dużo jedzenia (aż 370 l!), jeżeli chodzi o modele w zabudowie. Co ważne, pracuje przy tym cichutko (35 dB) i ekonomicznie (klasa energetyczna D). Da Ci opcję przełożenia drzwi.

Mało zalet? No to łap kolejne. Producent obiecuje przechowywanie owoców i warzyw nawet do 30 dni. Posłuży Ci do tego specjalna szuflada. Imituje cykl słońca, który zachowa w delikatniejszych produktach masę witamin. Podwójny system chłodzenia zapewnia równomierną dystrybucję zimnego powietrza. Nieważne, w którym zakamarku lodówki postawisz żywność – zawsze uzyska najlepszy klimat.

Twój cel zakupowy to dobra lodówka do zabudowy o większej szerokości? W takim razie wybierz Beko BCNE400E50SHN. Zaoferuje Ci zdecydowanie więcej przestrzeni na żywność niż węższe sprzęty z tej kategorii. Do tego pozytywnie zaskoczy skutecznością oraz wysoką kulturą pracy.

Ocena produktu: 9.7/10
Samsung BRB26715CWW

Samsung BRB26715CWW to niższa (177,5 cm) lodówka do zabudowy z dużym zamrażalnikiem (74 l). Bije rekordy pod względem energooszczędności. Jej klasa to C, czyli nieporównywalnie lepsza od dawnego A+++. Nie stracisz pieniędzy na zwiększone opłaty za prąd. Mimo to urządzenie perfekcyjnie chłodzi i mrozi pożywienie. Od razu reaguje na nagły skok temperatury wewnątrz.

Ta funkcjonalna lodówka pod zabudowę może stać się… samą chłodziarką bez zamrażalnika. Jakim cudem? Za sprawą funkcji Cool Select+. Zmienisz temperaturę mrożenia na wartość odpowiadającą chłodzeniu (lub schładzaniu bądź lekkiemu mrożeniu, masz tu kilka opcji). Przyda Ci się też funkcja szybkiego chłodzenia oraz mrożenia, np. aby momentalnie zrobić kostki lodu.

Marzy Ci się energooszczędna lodówka do zabudowy 177 cm? Jednocześnie oczekujesz cichego działania i dokładnego chłodzenia oraz mrożenia? Wszystko wskazuje zatem na to, że potrzebujesz Samsung BRB26715CWW. Ranking lodówek do zabudowy musiał uwzględnić ten sprzęt.

Ocena produktu: 9.6/10
Whirlpool WHC20 T352

Ekstremalnie cicha lodówka do zabudowy. Whirlpool WHC20 T352 generuje jedynie 32 dB, przez co jest wręcz bezgłośna. Do tego to duży sprzęt, bo wysoki na 193,5 cm. Zapewni Ci ogromną pojemność jak na wąski model pod zabudowę. Bez problemu załadujesz do niej przeróżne artykuły po zakupach w supermarkecie. Aby zmieścić coś wyższego, zmienisz wysokość szklanych półek, co stanowi kolejny atut.

Ta wysoka lodówka do zabudowy równomiernie chłodzi żywność (niezależnie od umiejscowienia). Uzbrojono ją w nowoczesne czujniki temperatury. Czuwają nad tym, aby jedzenie miało najlepsze warunki do utrzymywania swojej świeżości. Nie zmarnujesz żywności. Whirlpool WHC20 T352 od razu redukuje skoki temperatury. Owoce i warzywa włożysz z kolei do specjalnej szuflady z wyższą wilgotnością.

Whirlpool WHC20 T352 to zakupowy strzał w dziesiątkę, gdy na pierwszym miejscu stawiasz cichą pracę. Nawet pomijając ten atut, to nadal jedna z najlepszych lodówek do zabudowy o dużej pojemności. Stabilnie działa, chroniąc pożywienie przed nieoczekiwanym zepsuciem się.

Ocena produktu: 9.58/10
Beko BCNA275E4SN

Tania lodówka do zabudowy z systemem No Frost. Eliminuje oblodzenie komory, przez co nie stracisz czasu na usuwanie szronu i lodu. Nie przejmujesz się również głośną pracą. Beko BCNA275E4SN to stosunkowo cicha chłodziarko-zamrażarka w zabudowie. Trafiła do zestawienia również przez skuteczną pracę 2 osobnymi obiegami. Jeszcze szybciej zbije temperaturę, gdy dołożysz do niej cieplejszy produkt.

To dobra lodówka do zabudowy z szufladami, a przede wszystkim tą o nazwie HarvestFresh. Co w niej takiego intrygującego? Symulowanie cyklu słońca, aby zachowywać w owocach i warzywach więcej witamin. Skonsumujesz zdrowsze produkty. Zadowoli Cię też wyraźne oświetlenie LED. Wszystko szybko odnajdziesz, a Twoich oczu nie zaatakuje rażące światło. Zdecydowanie godny polecenia sprzęt.

Twoja nowa lodówka do zabudowy ma być niższa konstrukcyjnie i dostępna w niższej cenie? Beko BCNA275E4SN pasuje do tego. Przy 178 cm nie zawodzi pojemnością. Dba o żywność podobnie jak wiele wyraźnie droższych chłodziarko-zamrażarek, przez co zdobywa pozytywne opinie.

Ocena produktu: 9.42/10

Najlepsze lodówki do zabudowy - Ranking 2024

Lodówka do zabudowy Samsung BRB30715DWW

Lodówka do zabudowy No Frost Samsung BRB30715DWW

Samsung BRB30715DWW, czyli top lodówka do zabudowy z rankingu. Zachwyca pojemnością w swoich gabarytach. Pracuje stabilnie, w dodatku oszczędzając energię oraz nie hałasując. W mojej opinii przekonuje również niezawodnością, wykonaniem i rozsądnie zaprojektowanym wnętrzem.Pojemna lodówka pod zabudowę o topowych parametrach

Samsung BRB30715DWW to wysoka lodówka do zabudowy. Ma 193,5 cm wysokości, co dało producentowi okazję na powiększenie jej wnętrza (choć osiągnął to także solidną, lecz cienką izolacją). Całkowita pojemność osiąga aż 298 l, co stanowi wręcz rekordowy wynik w węższych lodówkach pod kuchenną zabudowę.

Po powrocie z większych zakupów spokojnie wszystko w niej ulokujesz. Ta bezszronowa chłodziarko-zamrażarka do zabudowy nadaje się dla większych rodzin. A przy okazji do kuchni otwartej na salon. Dlaczego? Ponieważ cicho pracuje, generując tylko 35 dB. Nikogo nie wkurzy głośnością.

Jak na swoje gabaryty i możliwości to energooszczędna lodówka do zabudowy. Ma klasę D, czyli wyraźnie lepszą niż dawne A+++. Nie stracisz przez nią pieniędzy na większe opłaty za prąd. Szczególnie gdy ma zastąpić u Ciebie mniej nowoczesny model. Roczny koszt utrzymania tego modelu wynosi tylko 140 zł.

Przechowuj dłużej swoją żywność

Samsung BRB30715DWW korzysta z 2 osobnych obiegów powietrza (Twin Cooling Plus). Oznacza to równomierność chłodzenia i brak problemu z przenikaniem zapachów. Zarówno w chłodziarce, jak i zamrażalniku przechowywana żywność zastanie najlepsze warunki. Nie zmarnujesz jej.

Co ważne, znajdziesz specjalne szuflady pod konkretne produkty. Nie zastanawiasz się długo, co i gdzie schować. Szuflada Humidity Fresh oferuje wyższą wilgotność. Zadba o Twoje owoce, warzywa i artykuły spożywcze, które szybciej mogą się zepsuć lub utracić konsystencję.

Tuż nad nią znajdziesz szufladę Optimal Fresh. To coś pomiędzy chłodziarką a zamrażarką, przynajmniej patrząc na utrzymywaną temperaturę. Idealne miejsce na wędliny, mięso czy ryby. Nawet balkoniki na drzwiach zapewne Ci się spodobają. Zmienisz im układ, aby wygodnie rozmieścić np. wyższe butelki czy kartony.

To lodówka do zabudowy z oświetleniem LED, więc nie razi nim po oczach, a dobrze rozświetla wnętrze. Od razu odnajdziesz bardziej schowane jedzenie. Gdy chcesz jak najszybciej coś schłodzić lub zamrozić (np. wodę w kostkarce, aby zrobić gościom kostki lodu), przyspieszysz ten proces jednym kliknięciem.

Niezawodność i świetne wykonanie

Na zastosowany w tym modelu kompresor Samsung daje 20 lat gwarancji. Ja natomiast mogę potwierdzić jego niezawodność. Dlaczego? Ponieważ mam za sobą wieloletni test lodówki do zabudowy tego producenta. Dodam, że dysponuje identycznym kompresorem inwerterowym.

Doskonałe zawiasy nożycowe utrzymają potężny front, nie przeszkadzając w linii meblowej. W żadnym stopniu nie odłączają frontu meblowego od drzwi podczas ich otwierania. Osobiście bardzo cenię tę lodówkę do zabudowy z zawiasami nożycowymi. Będzie współgrała z meblami IKEA bądź wielu innych marek.

Do tego to wąska lodówka do zabudowy, ma 54 cm szerokości. Głębokość również nie odchodzi od normy, gdyż wynosi tylko 55 cm. Bez problemu wpasujesz sprzęt w nowoczesną aranżację kuchni. Tym większa zaleta, pamiętając o imponującej pojemności tej najlepszej lodówki pod zabudowę.

Lodówka do zabudowy Beko BCNE400E50SHN

Lodówka do zabudowy Beko BCNE400E50SHN

Godna polecenia lodówka do zabudowy 70 cm szerokości? Prawie, bo model Beko osiąga 69 cm, mierząc przy tym 194 cm. Efekt? Masa miejsca na żywność! To jedna z najpojemniejszych lodówek do zabudowy, zwłaszcza tych z pełnym No Frost. Czym jeszcze zachęca do zakupu? Przekonaj się z poniższej recenzji.Szeroka lodówka do zabudowy

Szukając szerszych lodówek do zabudowy, szybko przekonasz się, że rynek nie rozpieszcza konsumentów. Niestety, ale nie ma za dużo takich modeli. Dokładając do tego obecność systemu No Frost, robi się jeszcze trudniej. Dlatego też nie zastanawiałem się nawet chwili nad tym, czy warto wyróżnić Beko BCNE400E50SHN.

To duża lodówka do zabudowy z równie dużym zamrażalnikiem. Oferuje 370 l całkowitej pojemności (280 + 90 l). W wielu przypadkach nada się dla rodziny 2 + 2, a może i jeszcze większej. Zapomnisz o problemie braku miejsca po większych zakupach w sklepie. Bez trudu rozmieścisz różne produkty.

Ta solidna chłodziarko-zamrażarka do zabudowy osiąga 69 cm szerokości, 194 cm wysokości, ale już zaledwie 55 cm głębokości. Wystarczy, że zmieścisz ją na szerokość, ponieważ reszta wymiarów właściwie nie odbiega od standardów. Urządzenie zaoferuje Ci też zmianę kierunku otwierania drzwi.

Coś specjalnego dla warzyw i owoców

To oczywistości, że masz tu system bezszronowy No Frost czy 2 niezależne obiegi powietrza. W końcu Beko BCNE400E50SHN kosztuje swoje, zaliczając się do segmentu premium. Dzięki tym podstawom nie zmarnujesz czasu na manualne rozmrażanie. Nigdy nie zobaczysz lodu do usunięcia.

Co więcej, szron nie zdegraduje konsystencji żywności, bo się na niej nie pojawi. Wiele osób zapomina, że No Frost nie tylko oznacza oszczędność sił, ale też dodatkowo chroni pożywienie. System dystrybucji chłodu dociera w każdy zakątek na każdym poziomie czy w szufladach. Przy okazji redukuje problem przenikania zapachów.

Ale to nie wszystko! Beko słynie z systemu imitującego dobowy cykl słońca. Efektywnie wydłuża świeżość owoców i warzyw. Wystarczy, że wrzucisz je do specjalnej szuflady HarvestFresh. Zachowają w sobie więcej witamin A i C. Skonsumujesz chrupiące i jeszcze zdrowsze owoce oraz warzywa!

Lodówka w zabudowie z dobrą sprężarką

Nie mogło być inaczej, Beko BCNE400E50SHN pracuje na sprężarce inwerterowej. Wyróżnik wielu polecanych lodówek do zabudowy. Również ta część odpowiada za jedynie 35 dB głośności. Masz z głowy problem hałasującej lodówki. Bez obaw umieścisz ją w kuchni połączonej z salonem.

Skoro mówimy o dużej i pojemnej chłodziarko-zamrażarce pod zabudowę, możesz zapytać o zużycie prądu. Im większy sprzęt, tym więcej chłodu musi przecież wygenerować. W tym wypadku rachunki za utrzymanie sprzętu nie zaskoczą Cię… chyba że pozytywnie.

Beko BCNE400E50SHN to oszczędna lodówka do zabudowy z klasą energetyczną D. Aktualnie bardzo trudno o model z wyższym oznaczeniem. Finalnie sprzęt zużywa poniżej 200 kWh na rok (co kosztuje jakieś 150 zł). To lepszy wynik od wielu dużo mniej pojemnych modeli.

Lodówka do zabudowy Samsung BRB26715CWW

Lodówka do zabudowy No Frost Samsung BRB26715CWW

Dla wielu osób topowa lodówka do zabudowy, zwłaszcza z tych niższych niż 180 cm. Łączy w sobie znakomite parametry oraz pewne nowinki technologiczne. Jedna z nich to wybór trybu pracy dla zamrażalnika. Wyobraź sobie, że możesz go łatwo zamienić w przedłużenie chłodziarki. Brzmi ciekawie? Czytaj dalej!Bezkompromisowy wybór

Samsung BRB26715CWW, czyli w mojej opinii najlepsza lodówka do zabudowy 177 cm wysokości. Nadzwyczajnie energooszczędna. Za sprawą klasy C zużywa rocznie energię wartą jakieś 110 zł. To mniej niż dycha na miesiąc! Do tego bardzo cicho pracuje (35 dB) i wyposażono ją w trwałe zawiasy nożycowe.

Mimo niższej konstrukcji w chłodziarce znajdziesz sporo przestrzeni na żywność. Przechowywanie jej ułatwi Ci szuflada dla warzyw i owoców, a także kolejna do mięsa czy ryb. Pierwsza zwiększa wilgotność, druga zmniejsza temperaturę (coś w stylu komory zero). Obie perfekcyjnie zadbają o stan Twojego jedzenia.

Oprócz tego skorzystasz chociażby z półki na wino czy pojemnika na jajka. Prędko i bez problemu zmieścisz w urządzeniu wielkie zakupy dla całej rodziny. Znajdziesz tu multum praktycznych rozwiązań. Dadzą Ci swobodę w zagospodarowaniu wnętrza omawianej chłodziarko-zamrażarki pod zabudowę.

Bez straty zimna

Ta polecana lodówka do zabudowy znakomicie chłodzi i mrozi żywność. Momentalnie koryguje skoki temperatury. Pracuje stabilnie, nie narażając produktów na utratę świeżości. Chcąc przyspieszyć proces chłodzenia lub mrożenia, znajdziesz od tego specjalne funkcje (Power Cool oraz Power Freeze).

Metalowy panel tylnej ściany zapobiega uciekaniu zimna. Polepsza cyrkulację chłodu, która opiera się zresztą na 2 niezależnych obiegach. To domena najlepszych bezszronowych lodówek pod zabudowę z rankingu. Eliminuje mieszanie się zapachów i usprawnia pracę sprzętu.

Jakość wykonania to najwyższa liga. Wspominałem Ci już o wręcz niezniszczalnych zawiasach nożycowych. Efekt? Front na drzwiach lodówki nie porusza się. W mojej ocenie jak najbardziej mówimy o lodówce do zabudowy do mebli IKEA. Jej konstrukcja ułatwia zabudowę na równi z dowolną linią meblową.

Przestronny i innowacyjny zamrażalnik

Cieszy pojemny i ciekawie zaprojektowany zamrażalnik (74 l pojemności użytkowej). Oprócz 2 przestronnych szuflad mrożących znalazła się w nim półka Easy Slide. Łatwo ją wysuniesz, mając szybki dostęp do mniejszych produktów spożywczych (np. niewielkich mrożonek, lodów itp.).

Zamrażalnik niesie za sobą jeszcze jedną korzyść: strefę Cool Select+. Co to dla Ciebie oznacza? Swobodną i szeroką regulację temperatury, a więc i zastosowania. W każdej chwili zwiększysz ją, aby z całej lodówki zrobić wyłącznie chłodziarkę do zabudowy. Ustawisz także schładzanie lub lekkie mrożenie.

Co ciekawe, w porównywarkach lodówek do zabudowy spotkasz wiele podobnych do siebie modeli Samsung, które mają 177,5 cm. Sęk w tym, że są zwykle droższe, a gorsze od Samsung BRB26715CWW (niższej jakości zawiasy lub większy pobór prądu). Dlatego też tak pozytywnie oceniam właśnie ten model.

Lodówka do zabudowy Whirlpool WHC20 T352

Lodówka do zabudowy No Frost Whirlpool WHC20 T352

Niesamowita lodówka do zabudowy! Pracuje ekstremalnie cicho (32 dB), oferując przestronne wnętrze czy komorę świeżości dla warzyw i owoców. Wiele opinii głosi przy okazji, że Whirlpool WHC20 T352 to wytrzymała lodówka pod zabudowę na długie lata. Zobacz, z jakich jeszcze powodów wyróżniłem ją w klasyfikacji.Koniec z hałasującą lodówką!

Lodówki do zabudowy Whirlpool do tej pory mnie nie porywały. Może i były pojemne, ale najczęściej głośne lub bez pełnego No Frost. Model Whirlpool WHC20 T352 zrewolucjonizował ofertę tej popularnej marki. Okazuje się bowiem, że to… najcichsza lodówka do zabudowy!

Nie wiem, jak to się udało, ale generuje zaledwie 32 dB. Wiadomo, chodzi o wyliczenia na papier, do specyfikacji, lecz to dotyczy każdego sprzętu z tej kategorii. Jeżeli masz małe mieszkanie, a marzy Ci się praktycznie bezgłośna lodówka do zabudowy, to masz swojego faworyta. Praktycznie nie usłyszysz jej działania.

Znalazłem tez inne zalety, które przekonały mnie, aby polecić Ci to urządzenie. Jeżeli masz za sobą wstępne porównanie lodówek do zabudowy, to zapewne wiesz, że nie tak łatwo o pojemny model. Ta bezszronowa chłodziarko-zamrażarka jest jednak wysoka (193,5 cm) i oferuje aż 280 l całkowitej pojemności.

Dobrze sprawdzi się u większych rodzin, np. 2 + 2 lub jeszcze liczniejszych. Nie musisz na siłę wypychać jej po brzegi i zakłócać cyrkulacji, aby wszystko poukładać w komorze. Sprawę ułatwią Ci szklane półki z regulacją. Zmienisz im wysokość, aby dopasować do chłodzonych produktów lub naczyń z nimi.

6. Zmysł, czyli gwarancja świeżości produktów

Ta duża lodówka do zabudowy od razu redukuje zwiększoną temperaturę (np. gdy dokładasz kolejne artykuły spożywcze). Odpowiada za to technologia 6. Zmysł. Czujniki na bieżąco monitorują warunki dla żywności, regulując pracę wentylatora (znalazł się także alarm wzrostu temperatury).

Przepływ powietrza jest równomierny. Nieważne, gdzie ustawisz swoje produkty, każdy uzyska najlepsze środowisko do zachowania świeżości. W dodatku dzięki pełnemu systemowi No Frost nie przejmujesz się obowiązkiem rozmrażania urządzenia.

Dobrze wyposażona lodówka w zabudowie

Jak przystało na nowoczesną lodówkę do zabudowy, nie zawodzi jej wyposażenie. Stojak na butelki to prosty dodatek, ale skorzystasz również z szuflady Fresh Box+. To taka komora świeżości dla owoców i warzyw. Wydłużysz im zdatność do spożycia, niczego nie marnując.

Co z nabiałem? Aromatyczne sery przechowasz w kolejnej szufladzie. Ma dobrą izolację, nie wypuszcza zapachu na zewnątrz. Zaskoczy Cię przy okazji płynny wysuw wszelkich szuflad. Whirlpool zastosował wysokiej jakości prowadnice.

Z funkcji typu turbo ustawisz szybkie zamrażanie. Zbija temperaturę o dodatkowe 10 stopni Celsjusza. W korzystaniu z urządzenia pomogą Ci również energooszczędne diody LED. Sprawniej znajdziesz to, czego aktualnie potrzebujesz (np. do zrobienia obiadu).

Lodówka do zabudowy Beko BCNA275E4SN

Lodówka do zabudowy No Frost Beko BCNA275E4SN

Jaka lodówka do zabudowy nie kosztuje fortuny, a sporo Ci zaoferuje? W mojej opinii Beko BCNA275E4SN. Wyróżnia ją pełny No Frost, jak i 2 niezależne obiegi powietrza. Co więcej, za pomocą pewnej sztuczki zapewnia jeszcze lepsze warunki dla owoców i warzyw. Dowiedz się, o co chodzi.Symulowanie cyklu słońca?!

Beko BCNA275E4SN to nie za droga, a dobra lodówka do zabudowy o wysokości 178 cm. Na pierwszy rzut oka niczym szczególnym się nie wyróżnia. Nie bije rekordów pod względem głośności pracy (38 dB) czy zużycia prądu (224 kWh). Z drugiej strony oba te parametry nie zawodzą (szczególnie pobór energii).

Podobnie jak pojemność przekraczająca 250 l. Sporo zmieścisz w tej chłodziarko-zamrażarce pod zabudowę. Pewną innowację stanowi za to technologia 3 kolorów. O co chodzi? O imitację cyklu słońca. Ogólnie biorąc… Twoim warzywom i owocom będzie się wydawało, że wiszą na drzewie lub znajdują się w ogrodzie.

Służy do tego specjalna szuflada HarvestFresh. Generuje niebieski, zielony lub czerwony kolor (zależnie od pory dnia). Po co takie sztuczki? Aby zachować w produktach więcej wartości odżywczych, głównie witamin A i C. Rzecz jasna trudno sprawdzić praktyczne efekty tej funkcji, lecz osobiście uważam, że ma sens.

Nowoczesność w dobrej cenie

Cecha, która mocno mnie przekonuje, to 2 obiegi powietrza. Skutkują perfekcyjnym dbaniem o jakość żywności, a o to głównie chodzi w zabudowanych lodówkach, prawda? W efekcie nie boisz się, że jakaś wrażliwa na zmianę temperatury żywność utraci swoją świeżość.

Dodatkowy plus stanowi brak problemu z mieszaniem się zapachów. Beko podaje prosty przykład: ryba w zamrażalniku i ciasto w chłodziarce. Przy wspólnym obiegu dla obu komór aromaty mogłyby przechodzić pomiędzy żywnością. Tutaj masz ten problem z głowy.

Układanie rzeczy na półkach znacząco ułatwiają mocne listwy LED. Wyraźnie rozświetlają wnętrze i jednocześnie nie rażą w oczy. Prędko odnajdziesz drobny produkt spożywczy ukryty za jakimś większym. Tworząc ranking lodówek do zabudowy, zwracałem uwagę na tego typu niuanse.

Ile kosztuje lodówka do zabudowy?

Ceny najlepszych lodówek do zabudowy mieszczą się zwykle w zakresie 2200 – 4000 zł. Wydając więcej, dużo łatwiej o lepszą energooszczędność bądź cichszą pracę. Dodatkowo siłą rzeczy wyższe lub szersze lodówki pod zabudowę wykazują zazwyczaj wyższą średnią cen.

Jakiej firmy lodówka do zabudowy?

Najlepszy producent lodówek do zabudowy to Samsung. Produkuje mało awaryjne, funkcjonalne i świetnie wykonane modele. Oprócz koreańskiego giganta warto zwrócić uwagę na oferty marek Beko oraz Whirlpool. Modele pierwszej z firm wyróżnia dobry stosunek ceny do jakości, a drugiej głównie bardzo cicha praca.

Pamiętaj, że regularnie aktualizuję mój ranking lodówek do zabudowy. Wtedy też analizuję oferty m.in.: Siemens, Bosch, Electrolux, Amica, Haier czy MPM. Póki co lepiej oceniam jednak urządzenia wcześniej wyróżnionych producentów.

Podsumowanie

Przegląd najlepszych lodówek do zabudowy za Tobą. Nie musisz już pytać o bezszronową lodówkę do zabudowy na forum bądź czytać innych blogów. Takie urządzenie zagwarantuje Ci spójność aranżacji oraz przedłużanie świeżości jedzenia.

Pamiętaj, że moje zestawienia są niezależne, subiektywne i aktualizowane. Nie jestem też teoretykiem, bo sam od lat korzystam z lodówek różnego typu, również tych do zabudowy. Wiem, co mnie w nich zachwyca, a co denerwuje, mogąc podsunąć Ci najlepsze opcje zakupowe.

W razie dodatkowych pytań zapraszam do sekcji komentarzy. Z chęcią pomogę.

Jeżeli rozważasz jednak sprzęt innego rodzaju, zobacz najmniej awaryjne lodówki wolnostojące. Nie da rady, ponieważ nie możesz sobie pozwolić na odstęp wokół lodówki? Jest na to rozwiązanie w postaci lodówki do obudowy. Skutecznie łączy 2 pozostałe typy chłodziarko-zamrażarek.

Oceń publikację
[Głosy: 5 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
33 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Radek
1 miesiąc temu

witam, a co z BOSCH KBN96VFE0 ? jak wypada w Pana oczach?

Iwona
5 miesięcy temu

Witam, jaka lodówka o szer. 70cm do pełnej zabudowy w cenie max 5000zł będzie najbardziej niezawodna i posłuży długo? Z opinii na różnych stronach internetowych wybrałam HAIER HBW5719E. Co Pan o tym sądzi? Zna Pan coś lepszego lub jest w stanie powiedzieć coś o niezawodności tel lodówki? Pozdrawiam

Aneta
1 rok temu

Hej, zastanawiam się nad zakupem lodówki Franke, model FCB 360 TNF NE E lub FCB 320 TNF NE F, co o nich sądzisz?

Monika
1 rok temu

Hej, lodówka Electrolux ENT7T7F18S jest obecnie prawie niedostępna w sklepach, a jak już to z własnym odbiorem, co oczywiście odpada. Czy Electrolux ENT8TE18S3 będzie dobrą alternatywą? opinie w sklepach o Samsung BRB26715CWW że strzela, budzi w nocy i co tylko, też mnie skutecznie odstraszyły i mam spory dylemat.
To mój pierwszy zakup sprzętu AGD ever i czuję się jak dziecko we mgle 😀

Krzysztof
1 rok temu

Hej, moim największym wymaganiem przy wyborze lodówki jest to, żeby była cicha (będzie stała zabudowana bardzo blisko salonu). Myślałem, że dobrym wyborem byłby Samsung BRB30715DWW EF, ale przeczytałem sporo komentarzy, że ta lodówka jest głośna (choć problemem może być po prostu system no-frost i charakterystyczne „strzelanie”). Idąc tym tropem, zrezygnowałem z lodówek no-frost i trafiłem na BOSCH KIS86AFE0 Serie 6, bez no-frost, ale z low-frost. I tu zastanawiam się, czy ten system też nie będzie generował hałasu? Co pan sądzi o moim rozumowaniu? Czy mógłby Pan polecić jakieś ciche lodówki (konkretne egzemplarze lub marki) w budżecie do 5000zł?

Agnieszka
1 rok temu

Cześć
Bardzo fajne zestawienie i dobrze opisane, pomaga w wyborze sprzętu.
A czy ma Pan jakieś zestawienie sprzętu do zabudowy, ale w wersji chłodziarki i zamrażarki oddzielnie.
Mam przeznaczone miejsce na 120 cm i chciałabym oddzielnie sprzęty. I niewiem co wybrać

Natalia
2 lat temu

Na side by side nie mamy miejsca, a chciałabym mieć w domu chłodziarkę na
do 300l i zamrażarkę na ok 90-100l ( idealnie – w jednym AGD). Czy jest jakiś model lodówki, który spełnia te kryteria, oprócz SbS? P Myślę na tym cały czas,
przeszukałam już chyba wszystko i jedyne co mi przychodzi do głowy, to kupienie oddzielnie chłodziarki i zamrażarki. Co Pan mógłby polecić w takiej sytuacji?

Filip
3 lat temu

Witam. Przymierzam się do remontu kuchni i wymiany sprzętu AGD i szukam jakiejś pojemnej lodówki do zabudowy dla 4-osobowej rodziny. Side-by-side niestety nie wchodzi w grę, a wszystkie inne lodówki wydają mi się małe. Co pan sądzi o lodówce firmy Whirlpool model SP40802EU? Pozdrawiam.

Filip
3 lat temu

Tak, czytałem pana zestawienia, a pan nie odpowiedział mi na pytanie.

Filip
3 lat temu

To, że nie ma No Frost jeszcze tak bardzo mi nie przeszkadza, natomiast czytałem opinie, że lodówka jest – tak jak pan napisał – głośna. Niestety w żadnym sklepie nie jest ona podłączona i nie mam jak tego sprawdzić aby się przekonać. Niemniej jednak mocno się zastanawiam nad jej zakupem, bo jest ona po prostu duża i pod tym względem deklasuje konkurencję.

Filip
3 lat temu

A nie orientuje się pan może czy w najbliższej przyszłości, tzn. jeszcze w tym roku, jakaś firma wypuści na rynek pojemną lodówkę o szerokości ok. 69 cm do zabudowy? Na rynku po prostu brak lodówek o takiej szerokości, dlatego w zasadzie w tym rozmiarze Whirlpool nie ma konkurencji.

Filip
3 lat temu

Dziękuję za odpowiedzi. Pana rankingi dobrze się czyta, bardzo mi pomogły. Fajnie by było przeczytać jeszcze ranking mikrofalówek do zabudowy i okapów. 🙂

kam
3 lat temu

Cześć, a co sądzisz o lodówkach FRANKE konkretnie o tej FCB 360 NF NE F ??

Maro
3 lat temu

Zapytam o indukcje:

Electrolux EIV634 czy KIV634I, a może coś innego? Budżet dowolny 😉

i piekarnik:

Amica ED37618B X, ED57529X Pyro, Electrolux EOB7S31Z czy Bosch EOE7C317… a może coś innego? Budżet dowolny 😉

Tyle jest różnych modeli, że masakra. Potrzebuję coś dobrego, może być z „wynalazkami” aby tylko faktycznie działały. Funkcjonalność i jakość na pierwszym miejscu, kasa na drugim.

Może inaczej, jaki sprzęt wziąłby Pan dla siebie…