Lodówka do zabudowy No Frost Ranking 2021

Ranking lodówek do zabudowy No Frost przedstawi Ci funkcjonalny i dobrze działający sprzęt. Zniknie konieczność usuwania szronu z chłodziarki i zamrażalnika takiego urządzenia. Zobacz, które lodówki do zabudowy są teraz na topie!

Najlepsza lodówka do zabudowy - ranking, opinie

W moim aktualizowanym, niezależnym rankingu lodówek do zabudowy nie poszedłem na żadne kompromisy. Sam używam tego sprzętu i wiem, jak ważne jest to, aby dobrze wybrać.

Dlatego też spotkasz tu wyłącznie modele z pełnym No Frost. Do tego trwałe, jak najcichsze, bardzo energooszczędne oraz pojemne w stosunku do swojej wysokości (a są tu także wysokie lodówki pod zabudowę, powyżej 190 cm).

Zwracałem uwagę nawet na zawiasy – aby były wytrzymałe, z dobrym udźwigiem i nie powodowały żadnych kolizji z linią meblową.

Jeżeli nie chcesz czytać bajeczek i marketingowego bełkotu, a poznać praktyczne korzyści najlepszych lodówek do zabudowy, zobacz poniższy ranking oraz recenzje pod nim. Szybko i trafnie wybierzesz!

Ranking lodówek do zabudowy 2021 – TOP 6

Miejsce 1

Samsung BRB30715DWW

Najpojemniejsza lodówka do zabudowy. Zmieścisz w niej multum jedzenia, które zostanie szybko schłodzone lub zamrożone. Ta wysoka chłodziarko-zamrażarka (193,5 cm) pozostaje wąska (54 cm) i płytka (55 cm). Bez problemu wpasujesz ją w kuchenną aranżację. Cicho i oszczędnie pracuje. To w mojej opinii najlepsza lodówka do zabudowy.

Dostajesz 2 specjalne szuflady w części chłodzącej. Jedna zwiększa wilgotność dla warzyw i owoców, a druga obniża temperaturę dla mięsa, wędlin bądź ryb. Twoja żywność dłużej pozostanie świeża i pełna wartości odżywczych. Do zakupu przekonuje także najwyższa jakość wykonania oraz zawiasy nożycowe (bezproblemowe licowanie z frontem meblowym).

Miejsce 2

Electrolux LNS9TD19S

Bezszronowa lodówka do zabudowy dla rodziny. Za sprawą 188 cm wysokości jest bardzo pojemna. Cicho działa i dba o świeżość jedzenia za pomocą 2 niezależnych obiegów zimnego powietrza. Zapewnia produktom spożywczym idealne warunki. Wydłuża ich zdatność do spożycia, nie ciągnąc przy okazji zbyt dużo prądu. Oszczędzisz na rachunkach.

Ta luksusowa lodówka do zabudowy z pełnym No Frost nie wysusza nadmiernie żywności. Wypada w tym dużo lepiej od większości modeli z tej kategorii AGD. Powinna posłużyć Ci przez wiele lat, bezawaryjnie pracując. Producent dorzuca aż 10 lat gwarancji na kompresor. Cieszy także świetna jakość wykonania.

Miejsce 3

Samsung BRB26715CWW

Nie za wysoka (177,5 cm) lodówka do zabudowy z dużym zamrażalnikiem (74 l). Bije rekordy pod względem energooszczędności. Jej klasa to C, czyli nieporównywalnie lepsza od dawnego A+++. Nie stracisz kasy na zwiększone opłaty za prąd. Mimo to urządzenie perfekcyjnie chłodzi i mrozi pożywienie. Od razu reaguje na nagły skok temperatury wewnątrz.

Ta funkcjonalna lodówka pod zabudowę może być… samą chłodziarką bez zamrażalnika. Jakim cudem? Za sprawą funkcji Cool Select+. Zmienisz temperaturę mrożenia na wartość odpowiadającą chłodzeniu (lub schładzaniu bądź lekkiemu mrożeniu, masz kilka opcji). Przyda Ci się też funkcja szybkiego chłodzenia oraz mrożenia, np. aby momentalnie zrobić kostki lodu.

Miejsce 4

Whirlpool WHC20 T352

Ekstremalnie cicha lodówka do zabudowy. Generuje jedynie 32 dB, przez co jest bezgłośna. Do tego to duży sprzęt, bo wysoki na 193,5 cm. Finalnie oferuje ogromną pojemność jak na wąski model pod zabudowę. Bez problemu załadujesz do niej przeróżne artykuły po zakupach w markecie. Żeby zmieścić coś wyższego, zmienisz wysokość szklanych półek, co stanowi kolejny atut.

Ta wysoka lodówka do zabudowy równomiernie chłodzi żywność (niezależnie od umiejscowienia). Ma nowoczesne czujniki temperatury. Czuwają nad tym, aby jedzenie miało najlepsze warunki do utrzymywania swojej świeżości. Owoce i warzywa włożysz z kolei do specjalnej szuflady z wyższą wilgotnością.

Miejsce 5

Electrolux ENT7TF18S

Dobra lodówka do zabudowy w dobrej cenie. Nie za głośna, a za to świetnie dbająca o produkty spożywcze. Chłodzi i mrozi je 2 obiegami powietrza. Nie miesza zapachów i utrzymuje stabilną temperaturę. Mimo braku konieczności rozmrażania wcale nie wysusza tak bardzo jedzenia. Stara się podnosić wilgotność w komorze.

Ta polecana lodówka do zabudowy jest dość niska (177 cm), ale nie zawodzi pod względem pojemności. Nadaje się dla rodzin, ma przestronny zamrażalnik. W wygodnej aranżacji wnętrza pomaga regulacja wysokości półek. A jedna z nich (FlexiShelf) jest ruchoma. Wsuniesz ją do połowy, aby zrobić miejsce na coś wyższego, np. butelkę z napojem bądź winem.

Miejsce 6

Beko BCNA275E4SN

Tania lodówka do zabudowy No Frost. Eliminuje oblodzenie komory, przez co nie tracisz czasu na usuwanie szronu i lodu. Nie przejmujesz się również głośną pracą, to cicha chłodziarko-zamrażarka. Do rankingu trafiła głównie dzięki skutecznej pracy. Zapewnia 2 osobne obiegi. Jeszcze szybciej zbija temperaturę, gdy dokładasz coś do niej.

To lodówka do zabudowy z szufladami, a przede wszystkim tą o nazwie HarvestFresh. Co w niej intrygującego? Symulowanie cyklu słońca, aby zachowywać w owocach i warzywach więcej witamin. Zadowala też wyraźne oświetlenie LED. Wszystko szybko w niej odnajdziesz, a Twoich oczu nie zaatakuje rażące światło.

Samsung BRB30715DWW

Lodówka do zabudowy No Frost Samsung BRB30715DWW


Kliknij i kup Samsung BRB30715DWW

MediaExpert
EURO

OleOle
Neonet


Duża i wysoka lodówka do zabudowy. Ma 193,5 cm wysokości, co dało producentowi okazję na powiększenie pojemności (choć osiągnął to także solidną, lecz cienką izolacją). Całkowita pojemność osiąga aż 298 l, co stanowi wręcz rekordowy wynik w lodówkach pod kuchenną zabudowę.

Finalnie ta bezszronowa chłodziarko-zamrażarka do zabudowy nadaje się dla większych rodzin. A także do kuchni otwartej na salon. Dlaczego? Ponieważ cichutko pracuje, generując tylko 35 dB. Nikogo nie wkurzy głośnością.

Jak na swoje gabaryty i możliwości to energooszczędna lodówka do zabudowy. Ma klasę D, czyli nawet lepszą niż dawne A+++. Nie stracisz przez nią więcej pieniędzy na opłaty za prąd (szczególnie gdy ma zastąpić u Ciebie mniej nowoczesną lodówkę pod zabudowę).

Co do jakości chłodzenia i mrożenia, jest technologia zapewniająca 2 osobne obiegi powietrza. Oznacza równomierność chłodzenia i brak problemu z przenikaniem zapachów danych potraw oraz produktów spożywczych. I w chłodziarce, i w zamrażalniku przechowywana żywność ma najlepsze warunki.

Wiesz już, że to wyjątkowo pojemna lodówka do zabudowy, ale sama przestrzeń na jedzenie to nie wszystko. Dostajesz specjalne szuflady pod konkretne produkty.

Szuflada Humidity Fresh zapewnia większą wilgotność, dzięki czemu dba o owoce, warzywa i artykuły spożywcze, które szybciej mogą się zepsuć lub utracić konsystencję.

Tuż nad nią znajdziesz szufladę Optimal Fresh. Co to za cudo? Tak w praktyce coś pomiędzy chłodziarką a zamrażarką, przynajmniej patrząc na utrzymywaną temperaturę. Idealne miejsce na wędliny, mięso czy ryby.

Lodówka do zabudowy No Frost Samsung BRB30715DWW specjalne szuflady do mięsa i warzywfot. Samsung

Nawet balkoniki na drzwiach zapewne Ci się spodobają. Zmienisz ich układ, aby wygodnie rozmieścić w nich, co chcesz. To pomocne np. gdy trzymasz wyjątkowo wysokie butelki z napojami bądź wiele kartonów mleka.

To lodówka do zabudowy z oświetleniem LED, więc nie wali nim po oczach, a dobrze rozświetla wnętrze. W okamgnieniu odnajdziesz bardziej schowane jedzenie.

A gdy musisz jak najszybciej coś schłodzić lub zamrozić (np. wodę w kostkarce, aby zrobić gościom kostki lodu), przyspieszysz ten proces jednym kliknięciem. Podkręcisz wtłaczanie zimnego powietrza do komory.

Na zastosowany w tym modelu kompresor Samsung daje 10 lat gwarancji. Ja natomiast mogę potwierdzić jego niezawodność, ponieważ sam mam za sobą wieloletni test lodówki do zabudowy tego producenta, która dysponuje identycznym kompresorem inwerterowym.

Doskonałe zawiasy nożycowe utrzymają potężny front, nie przeszkadzając w linii meblowej. W żadnych stopniu nie odłączają frontu meblowego od drzwi podczas ich otwierania. Do tego to wąska lodówka do zabudowy, ma 54 cm szerokości. Głębokość również nie odchodzi od normy, wynosi 55 cm. Bez problemu wpasujesz sprzęt w nowoczesną aranżację kuchni.

Samsung BRB30715DWW to najlepsza lodówka do zabudowy. Znakomicie utrzymuje świeżość żywności, pracuje stabilnie, cicho i energooszczędnie. Do tego jest jedną z najwyższych, a więc najpojemniejszych. Nie zdziwiłbym się, gdyby kosztowała o 500 zł więcej.

Electrolux LNS9TD19S

Lodówka do zabudowy No Frost Electrolux LNS9TD19S


Kliknij i kup Electrolux LNS9TD19S

EURO
OleOle


Electrolux LNS9TD19S to jedna z najcichszych lodówek do zabudowy z systemem No Frost. Podczas standardowej pracy wytwarza jedynie 35 dB głośności. Trudno tu mówić o jakiejkolwiek głośności, bo to cichutkie działanie.

Każdy kolejny parametr zdumiewa. Ten sprzęt z No Frost kwalifikuje się do klasy energetycznej D (według nowych etykiet). Dzięki temu pobiera rocznie 171 kWh prądu, a to ok. 103 zł! To wynik, który deklasuje dawne A+++.

Dosyć, że praktycznie nie usłyszysz generowanego hałasu, to jeszcze nie stracisz pieniędzy na wyższe rachunki za energię. Bardzo uważnie analizowałem te cechy, tworząc ranking lodówek do zabudowy.

Teraz pewnie myślisz, że ta lodówka do zabudowy musi być mało pojemna. No cóż… wręcz przeciwnie!

Electrolux przyzwyczaił mnie do nieco wyższych modeli niż często spotykane 178 cm. Electrolux LNS9TD19S ma 188 cm wysokości, co pozytywnie wpływa na pojemność. Ta całkowita osiąga 269 l. Szczególnie w chłodziarce zmieścisz masę produktów.

Lodówka do zabudowy No Frost Electrolux LNS9TD19S jedzenie we wnętrzufot. Electrolux

To, co zawsze cenię w polecanych lodówkach do zabudowy, to możliwości aranżacji wnętrza chłodziarki. Tutaj występują np. w postaci przenośnych (wyjmowanych) półek na drzwiach. Dostosujesz ich ułożenie, aby przechowywać chociażby wyższe butelki.

Co do skuteczności chłodzenia, czuwa nad nią TwinTech No Frost. Oznacza 2 niezależne obiegi powietrza. Chłód momentalnie dociera do każdego zakamarka lodówki, dbając o świeżość jedzenia. Niska temperatura równomiernie się rozkłada. Nie boisz się o ryzyko utraty produktów spożywczych przez nieodpowiednie warunki.

Producent dokłada też 10 lat gwarancji na kompresor, co zawsze stanowi pewien plus pod kątem niezawodności. Lodówkę nabywa się w końcu na wiele lat, nikt nie chce jej co chwilę reklamować.

Electrolux LNS9TD19S to lodówka do zabudowy z najwyższej ligi, ale… świadczy o tym także jej cena. Jest cholernie droga. Jeżeli jednak nie uznajesz kompromisów, to zamów ją jak najszybciej, aby cieszyć się świetnym sprzętem.

Samsung BRB26715CWW

Lodówka do zabudowy No Frost Samsung BRB26715CWW


Kliknij i kup Samsung BRB26715CWW

EURO

OleOle
Neonet


Zdecydowanie najlepsza niska lodówka do zabudowy (ma 177,5 cm wysokości). Jest energooszczędna, dzięki klasie C zużywa rocznie energię wartą jakieś 95 zł. Do tego bardzo cicho pracuje, ma świetne zawiasy nożycowe i mnóstwo udogodnień, które przedstawię Ci w mojej recenzji.

Mimo niższej konstrukcji w chłodziarce znajdziesz sporo przestrzeni na żywność. Przechowywanie jej ułatwia szuflada dla warzyw i owoców, a także inna do mięsa czy ryb. Pierwsza zwiększa wilgotność, druga zmniejsza temperaturę. Obie perfekcyjnie dbają o stan żywności.

Oprócz tego skorzystasz chociażby z półki na wino czy pojemnika na jajka. Prędko i bez problemu zmieścisz w urządzeniu wielkie zakupy dla całej rodziny. Znajdziesz tu multum praktycznych rozwiązań, które dają swobodę w zagospodarowaniu wnętrza omawianej chłodziarko-zamrażarki.

Ta polecana lodówka do zabudowy znakomicie chłodzi i mrozi żywność. Momentalnie koryguje skoki temperatury. Pracuje stabilnie, nie narażając produktów na utratę świeżości. A jeśli chcesz przyspieszyć proces chłodzenia lub mrożenia, masz do tego specjalne funkcje (Power Cool oraz Power Freeze).

Lodówka do zabudowy No Frost Samsung BRB26715CWW szybkie mrożenie produktówfot. Samsung

Metalowy panel tylnej ściany zapobiega uciekaniu zimna. Polepsza cyrkulację chłodu, która opiera się zresztą na 2 niezależnych obiegach. To domena najlepszych bezszronowych lodówek pod zabudowę. Eliminuje mieszanie się zapachów i usprawnia pracę sprzętu.

Jakość wykonania to w ogóle najwyższa liga. Wspominałem Ci na początku o zawiasach nożycowych. Dzięki nim front zamontowany na drzwiach lodówki nie porusza się. Tworzy to świetny efekt wizualny, stanowi praktyczną korzyść (idealne licowanie do mebli), a zawiasy tego typu są praktycznie niezniszczalne.

Cieszy pojemny i ciekawie zaprojektowany zamrażalnik (74 l pojemności użytkowej). Oprócz dwóch przestronnych szuflad mrożących znalazła się w nim półka Easy Slide. Bardzo łatwo się wysuwa, dając szybki dostęp do mniejszych produktów spożywczych (np. niewielkich mrożonek, lodów itp.).

Zamrażalnik niesie za sobą jeszcze jedną korzyść: strefę Cool Select+. Co to daje? Swobodną i szeroką regulację temperatury, a więc i zastosowania. W każdej chwili zwiększysz ją, aby z całej lodówki zrobić wyłącznie chłodziarkę do zabudowy. Ustawisz także schładzanie lub lekkie mrożenie. Bardzo przydatna funkcja.

Co ciekawe, w porównywarkach lodówek do zabudowy spotkasz wiele podobnych do siebie modeli Samsung, które mają 177,5 cm. Sęk w tym, że są droższe, a gorsze od Samsung BRB26715CWW (niższej jakości zawiasy lub większy pobór prądu).

Dlatego też tak pozytywnie oceniam ten sprzęt. Jest godny polecenia i zakupu, nie zawiedzie Cię.

Whirlpool WHC20 T352

Lodówka do zabudowy No Frost Whirlpool WHC20 T352


Kliknij i kup Whirlpool WHC20 T352

MediaExpert
EURO

OleOle
Neonet
MediaMarkt


Lodówki do zabudowy Whirlpool do tej pory mnie nie porywały. Może i były pojemne, ale najczęściej głośne lub bez pełnego No Frost. Model Whirlpool WHC20 T352 zrewolucjonizował ofertę tej popularnej marki. Okazuje się bowiem, że to… najcichsza lodówka do zabudowy!

Nie wiem, jak to się udało, ale generuje zaledwie 32 dB. Wiadomo, to wyliczenia na papier, do specyfikacji, lecz to dotyczy każdego sprzętu z tej kategorii. Jeżeli masz małe mieszkanie, a marzy Ci się praktycznie bezgłośna lodówka do zabudowy, to masz swojego faworyta z rankingu.

Oczywiście to nie jedyna zaleta, która przekonała mnie, aby polecić Ci to urządzenie. Jeżeli masz za sobą wstępne porównanie lodówek do zabudowy, to zapewne wiesz, że nie tak łatwo o pojemny model. Ta bezszronowa chłodziarko-zamrażarka jest jednak wysoka (193,5 cm) i oferuje aż 280 l całkowitej pojemności.

Dobrze sprawdzi się u większych rodzin, np. 2 + 2 lub jeszcze liczniejszych. Nie musisz na siłę wypychać jej po brzegi i zakłócać cyrkulacji, aby wszystko poukładać w komorze. Sprawę ułatwią Ci szklane półki z regulacją. Zmienisz im wysokość, aby dopasować do chłodzonych produktów.

Lodówka do zabudowy No Frost Whirlpool WHC20 T352 widok wnętrza z jedzeniemfot. Whirlpool

Ta duża lodówka do zabudowy od razu redukuje zwiększoną temperaturę (np. gdy dokładasz kolejne artykuły spożywcze). Odpowiada za to technologia 6. Zmysł. Czujniki na bieżąco monitorują warunki dla żywności, regulując pracę wentylatora (znalazł się także alarm wzrostu temperatury).

Przepływ powietrza jest równomierny. Nie ważne, gdzie ustawisz swoje produkty, każdy będzie miał najlepsze środowisko do zachowania świeżości. A dzięki pełnemu systemowi No Frost nie przejmujesz się obowiązkiem rozmrażania urządzenia.

Jak przystało na nowoczesną lodówkę do zabudowy, wyposażenie nie zawodzi. Stojak butelki to prosty dodatek, ale skorzystasz również z szuflady Fresh Box+. To taka komora świeżości dla owoców i warzyw. Wydłużysz im zdatność do spożycia, nic nie marnując.

A co z nabiałem? Aromatyczne sery przechowasz w kolejnej szufladzie. Ma dobrą izolację, nie wypuszcza zapachu na zewnątrz. Zaskoczy Cię przy okazji płynny wysuw wszelkich szuflad. Whirlpool zastosował wysokiej jakości prowadnice.

Z funkcji typu turbo ustawisz szybkie zamrażanie. Zbija temperaturę o dodatkowe 10 stopni Celsjusza, aby momentalnie zamrozić pożywienie. Jak widzisz, nie brakuje tu funkcjonalnych i praktycznych rozwiązań.

Szukając cichej i jak najwyższej lodówki do zabudowy, musisz zwrócić uwagę na ten model. Moja recenzja potwierdza jej wysoką klasę i pewne unikalne cechy.

Electrolux ENT7TF18S

Lodówka do zabudowy No Frost Electrolux ENT7TF18S


Kliknij i kup Electrolux ENT7TF18S

MediaExpert
MediaMarkt
Electro


Dobra i stosunkowo tania lodówka do zabudowy z podwójnym układem chłodniczym (TwinTech No Frost). Oferuje 2 niezależne obiegi. W efekcie utrzymuje stabilną temperaturę na każdym z poziomów chłodziarki i zamrażalnika. Do tego nie miesza aromatów pożywienia.

Ten układ współpracuje ściśle z pełnym No Frost. Wspomniany system ma to do siebie, że wysusza luźno przechowywaną żywność. Pozostaje trzymanie jej w opakowaniach czy pojemnikach. Tutaj jest nieco inaczej. Testy pokazują, że wilgotność stoi na wyższym poziomie.

Nie jest to może lodówka do zabudowy No Frost, która nie wysusza żywności, ale z pewnością w mniejszym stopniu niż wiele innych. Nie zmienia tak drastycznie konsystencji czy formy odsłoniętego jedzenia, np. sałaty czy sera.

Lodówka do zabudowy No Frost Electrolux ENT7TF18S chłodzenie warzyw w szufladziefot. Electrolux

Równomierna cyrkulacja korzystnie wpływa na stan żywności. Nawet częste otwieranie drzwi nie wypuszcza tak bardzo chłodnego powietrza. Trzyma się ono ściśle szuflad i półek.

A skoro o półkach mowa, zmienisz im wysokość, aby swobodnie zaaranżować układ wnętrza. Mimo że to mała lodówka do zabudowy (bo niska, ma 177 cm wysokości), komfortowo rozmieścisz w niej artykuły spożywcze.

Miły dodatek stanowi FlexiShelf. To ruchoma, połówkowa półka wykonana z wytrzymałego szkła. W każdej chwili wsuniesz ją do połowy, aby bez pomocy balkoników przechować coś bardzo wysokiego.

Boczne pasma LED perfekcyjnie oświetlają wnętrze sprzętu. Ułatwiają układanie lub odnajdywanie produktów. Dodając fakt, że to cicha lodówka do zabudowy w dobrej cenie, zasłużyła na miejsce w klasyfikacji topowych modeli.

Beko BCNA275E4SN

Lodówka do zabudowy No Frost Beko BCNA275E4SN


Kliknij i kup Beko BCNA275E4SN

EURO
OleOle
Neonet
MediaMarkt


Beko BCNA275E4SN to nie za droga, a dobra lodówka do zabudowy, choć na pierwszy rzut oka niczym szczególnym się nie wyróżnia.

Nie bije rekordów pod względem głośności pracy (38 dB) czy zużycia prądu (224 kWh). Z drugiej strony oba te parametry nie zawodzą (szczególnie pobór energii).

Podobnie jak pojemność przekraczająca 250 l. Sporo zmieścisz w tej chłodziarko-zamrażarce pod zabudowę.

Pewną innowację stanowi technologia 3 kolorów. O co chodzi? O imitację cyklu słońca. Ogólnie biorąc… Twoim warzywom i owocom będzie wydawało się, że beztrosko wiszą sobie na drzewie lub są w ogrodzie.

Służy do tego specjalna szuflada HarvestFresh, która generuje niebieski, zielony lub czerwony kolor (zależnie od pory dnia). Po co takie sztuczki? Aby zachować w produktach więcej wartości odżywczych, głównie witamin A i C.

Lodówka do zabudowy No Frost Beko BCNA275E4SN szuflada Harvestfreshfot. Beko

Cecha, która mocno mnie przekonuje, to 2 obiegi powietrza. Skutkują niemal perfekcyjnym dbaniem o jakość żywności, a o to głównie chodzi w lodówkach, prawda? W efekcie nie boisz się, że jakaś wrażliwa na zmianę temperatury żywność utraci swoją świeżość.

Dodatkowy plus stanowi brak problemu z mieszaniem się zapachów. Beko podaje prosty przykład: ryba w zamrażalniku i ciasto w chłodziarce. Przy wspólnym obiegu dla obu komór aromaty mogłyby przechodzić pomiędzy żywnością. Tutaj masz ten problem z głowy.

Układanie żywności na półkach znacząco ułatwiają mocne listwy LED. Świetnie rozświetlają wnętrze i jednocześnie nie rażą w oczy. Prędko odnajdziesz drobny produkt spożywczy ukryty za jakimś większym.

Jeżeli szukasz skutecznego kompromisu między ceną a jakością, to Beko BCNA275E4SN stanowi kuszącą opcję zakupową. Nie wahałem się długo, aby umieścić ten sprzęt w moim rankingu lodówek do zabudowy.

Lodówka do zabudowy – Ceny

Ceny lodówek do zabudowy są dość wysokie. Ogólnie to kosztowny sprzęt, no ale przecież na długie lata eksploatacji.

Przechodząc do analizy tego aspektu, trudno znaleźć dobrą lodówkę do zabudowy do 2000 zł. Nie chodzi nawet o to, że w tym segmencie cenowym znajduje się mało modeli z pełnym No Frost. Często zawodzą pod innymi względami, np. głośności, ekonomii bądź skuteczności pracy.

Pamiętaj jednak, że duże znaczenie ma tu wysokość, a więc pojemność chłodziarko-zamrażarki pod zabudowę.

Wysokie urządzenia, czyli np. powyżej 185 cm, są najdroższe. 2500 zł na taki sprzęt wydaje się być minimalną kwotą. Niektóre topowe modele przekraczają nawet 4000 zł. Niemniej i do 3500 zł znajdziesz znakomitą, dużą lodówkę do zabudowy.

A te niższe, czyli mierzące do 180 cm?

Do 2500 zł kupisz niską lodówkę do zabudowy z topowymi technologiami. Aby cieszyć się także z topowych parametrów, czasem trzeba wydać nawet 3500 zł.

To wszystko potwierdza tylko, że zabudowa lodówki w nowoczesnej, spójnej kuchni nie stanowi taniego interesu. Mimo to warto, jeżeli szukasz właśnie tego rodzaju chłodziarki, chcąc perfekcyjnie wtopić ją w linię meblową.

Jakiej firmy lodówka do zabudowy?

Wyłonienie najlepszego producenta z danej kategorii nie jest zazwyczaj łatwe… choć tutaj akurat było, przynajmniej dla mnie.

Moje testy lodówek do zabudowy No Frost oraz kompleksowa analiza dają dość jasną odpowiedź – najlepiej wypada Samsung.

Dlaczego?

Z kilku powodów:

  • Lodówki do zabudowy Samsung są trwałe, mają świetne kompresory, jak i inne komponenty (w tym elektronikę). Sam mam produkt tej firmy i jestem bardzo zadowolony.
  • Podziw budzi bardzo zróżnicowana oferta tego producenta. Oferuje i modele premium, i te tańsze. Zakres wysokości, możliwości oraz cen jest szeroki.
  • Jako jeden z nielicznych próbuje pobijać rekordy dotyczące poboru energii. Lodówki do zabudowy Samsung są po prostu energooszczędne i to bardzo.
  • Zawiasy nożycowe stosowane przez tego producenta są jednymi z najlepszych. Stabilnie utrzymują dowolne fronty.
  • Podobają mi się unikalne technologie spotykane w lodówkach do zabudowy Samsung. Znakomicie działa podwójny obieg powietrza, który w połączeniu z pełnym No Frost zapewnia pożywieniu idealne warunki. Godne pochwały są także udogodnienia konstrukcyjne. Mam z nimi do czynienia na co dzień i w zasadzie wszystkie bardzo mi pasują (wysuwana półka w zamrażalniku, regulowane pojemniki na drzwiach, specjalne szuflady itp.).

Mimo to Samsung nadal musi oglądać się za siebie, bo konkurencja nie śpi.

Na rynku lodówek do zabudowy śmiało poczyna sobie Electrolux. Potrafi zaoferować wyższy, a więc i nieco pojemniejszy sprzęt. Sporo osób szuka właśnie dużej lodówki do zabudowy. Samsung także ma wysokie chłodziarko-zamrażarki pod zabudowę, ale nie tak wiele jak tych w okolicach 177 cm (gdzie rządzi już bezapelacyjnie).

Na wyróżnienie zasługują urządzenia Beko oraz Whirlpool. Mają zazwyczaj dobry stosunek ceny do jakości. Przy każdej aktualizacji dokładnie analizuję oferty tych marek.

A czy ktoś mnie tu rozczarował?

Tak. Jestem trochę zawiedziony lodówkami pod zabudowę Bosch (jak i Siemens). Odrzucały mnie od nich mało praktyczne rozwiązania związane z wnętrzem (np. półki na drzwiach, z których lubią spadać produkty).

W mojej opinii rozplanowanie przestrzeni nie jest optymalne w lodówkach tego producenta, szczególnie na tle konkurencji. Podobnie jest ze stosunkiem ceny do całokształtu. To drogie sprzęty, w których mało co tłumaczy kwotę, którą trzeba na nie wyłożyć.

Szkoda, bo bardzo cenię tę markę. Wiele innych zestawień na moim portalu zawiera pełno sprzętu Bosch, ale akurat klasyczne lodówki do zabudowy w mojej ocenie nie są domeną tego producenta.

Oczywiście analiza najlepszych producentów lodówek do zabudowy może się z czasem zmienić. Pamiętaj, że regularnie aktualizuję moje rankingi. A nikt nie wie, co przyniesie przyszłość i jak zmieni się hierarchia liderów na tym rynku.

Podsumowanie

Przegląd najlepszych lodówek No Frost do zabudowy już za Tobą. Nie musisz pytać o bezszronową lodówkę do zabudowy na forum bądź czytać innych blogów.

Moje zestawienia są niezależne, subiektywne i aktualizowane. Nie jestem też teoretykiem, bo od lat korzystam z lodówek różnego typu, również tych do zabudowy. Wiem, co mnie w nich zachwyca, a co wkurza, mogąc podsunąć Ci najlepsze opcje zakupowe.

W razie dodatkowych pytań zapraszam do sekcji komentarzy. Z chęcią pomogę.

A jeżeli rozważasz jednak sprzęt innego rodzaju, zobacz najmniej awaryjne lodówki wolnostojące.

Oceń publikację
[Głosy: 5 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Natalia
1 dzień temu

Na side by side nie mamy miejsca, a chciałabym mieć w domu chłodziarkę na
do 300l i zamrażarkę na ok 90-100l ( idealnie – w jednym AGD). Czy jest jakiś model lodówki, który spełnia te kryteria, oprócz SbS? P Myślę na tym cały czas,
przeszukałam już chyba wszystko i jedyne co mi przychodzi do głowy, to kupienie oddzielnie chłodziarki i zamrażarki. Co Pan mógłby polecić w takiej sytuacji?

Filip
5 miesięcy temu

Witam. Przymierzam się do remontu kuchni i wymiany sprzętu AGD i szukam jakiejś pojemnej lodówki do zabudowy dla 4-osobowej rodziny. Side-by-side niestety nie wchodzi w grę, a wszystkie inne lodówki wydają mi się małe. Co pan sądzi o lodówce firmy Whirlpool model SP40802EU? Pozdrawiam.

Filip
5 miesięcy temu

Tak, czytałem pana zestawienia, a pan nie odpowiedział mi na pytanie.

Filip
5 miesięcy temu

To, że nie ma No Frost jeszcze tak bardzo mi nie przeszkadza, natomiast czytałem opinie, że lodówka jest – tak jak pan napisał – głośna. Niestety w żadnym sklepie nie jest ona podłączona i nie mam jak tego sprawdzić aby się przekonać. Niemniej jednak mocno się zastanawiam nad jej zakupem, bo jest ona po prostu duża i pod tym względem deklasuje konkurencję.

Filip
5 miesięcy temu

A nie orientuje się pan może czy w najbliższej przyszłości, tzn. jeszcze w tym roku, jakaś firma wypuści na rynek pojemną lodówkę o szerokości ok. 69 cm do zabudowy? Na rynku po prostu brak lodówek o takiej szerokości, dlatego w zasadzie w tym rozmiarze Whirlpool nie ma konkurencji.

Filip
5 miesięcy temu

Dziękuję za odpowiedzi. Pana rankingi dobrze się czyta, bardzo mi pomogły. Fajnie by było przeczytać jeszcze ranking mikrofalówek do zabudowy i okapów. 🙂

kam
6 miesięcy temu

Cześć, a co sądzisz o lodówkach FRANKE konkretnie o tej FCB 360 NF NE F ??

Maro
1 rok temu

Zapytam o indukcje:

Electrolux EIV634 czy KIV634I, a może coś innego? Budżet dowolny 😉

i piekarnik:

Amica ED37618B X, ED57529X Pyro, Electrolux EOB7S31Z czy Bosch EOE7C317… a może coś innego? Budżet dowolny 😉

Tyle jest różnych modeli, że masakra. Potrzebuję coś dobrego, może być z “wynalazkami” aby tylko faktycznie działały. Funkcjonalność i jakość na pierwszym miejscu, kasa na drugim.

Może inaczej, jaki sprzęt wziąłby Pan dla siebie…

Maro
1 rok temu

A jak na tle Samsunga i Amici wypada Gorenje?

Maro
1 rok temu

Ups… Samsung brb260135, Amica BK3195.4DFVCAA Gorenje NRK14182A1

MArek
1 rok temu

Jak Twoim zdaniem wygląda Samsung 131 i 135?