W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Lodówka do zabudowy No Frost Ranking 2023

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 października 2023
Komentarze:  29

Ranking lodówek do zabudowy No Frost przedstawi Ci funkcjonalny i dobrze działający sprzęt. Zniknie konieczność usuwania szronu z chłodziarki i zamrażalnika takiego urządzenia. Zobacz, które lodówki do zabudowy są teraz na topie!

Najlepsza lodówka do zabudowy - ranking, opinie

W moim aktualizowanym, niezależnym rankingu lodówek do zabudowy nie poszedłem na żadne kompromisy. Sam używam tego sprzętu i wiem, jak ważne jest to, aby dobrze wybrać.

Spotkasz tu wyłącznie modele z pełnym No Frost. Do tego trwałe, jak najcichsze, bardzo energooszczędne oraz pojemne w stosunku do swojej wysokości (a są tu także wysokie lodówki pod zabudowę, powyżej 190 cm).

Zwracałem uwagę nawet na zawiasy – aby były wytrzymałe, z dobrym udźwigiem i nie powodowały żadnych kolizji z linią meblową.

Jeżeli nie chcesz czytać bajeczek i marketingowego bełkotu, a poznać praktyczne korzyści najlepszych lodówek do zabudowy, zobacz poniższy ranking oraz recenzje pod nim. Szybko i trafnie wybierzesz!

Ranking lodówek do zabudowy 2023 – TOP 8

Najpojemniejsza lodówka do zabudowy o szerokości poniżej 60 cm. Zmieścisz w niej multum jedzenia, które zostanie szybko schłodzone lub zamrożone. Ta wysoka chłodziarko-zamrażarka (193,5 cm) pozostaje wąska (54 cm) i płytka (55 cm). Bez problemu wpasujesz ją w kuchenną aranżację. Pracuje cicho i oszczędnie. To w mojej opinii najlepsza lodówka do zabudowy.

Dostajesz 2 specjalne szuflady w części chłodzącej. Jedna zwiększa wilgotność dla warzyw i owoców, a druga obniża temperaturę dla mięsa, wędlin bądź ryb. Twoja żywność dłużej pozostanie świeża i pełna wartości odżywczych. Do zakupu przekonuje także najwyższa jakość wykonania oraz zawiasy nożycowe (bezproblemowe licowanie z frontem meblowym).

Ocena produktu: 9.95/10

Bezszronowa lodówka do zabudowy dla rodziny. Za sprawą 188 cm wysokości jest bardzo pojemna. Cicho działa (35 dB) i dba o świeżość jedzenia za pomocą 2 niezależnych obiegów zimnego powietrza. Zapewnia produktom spożywczym idealne warunki. Wydłuża ich zdatność do spożycia, nie ciągnąc przy okazji zbyt dużo prądu. Oszczędzisz na rachunkach.

Ta luksusowa lodówka do zabudowy z pełnym No Frost nie wysusza nadmiernie żywności. Wypada w tym dużo lepiej od większości modeli z tej kategorii AGD. Powinna posłużyć Ci przez wiele lat, bezawaryjnie pracując. Producent dorzuca aż 10 lat gwarancji na kompresor. Cieszy także świetna jakość wykonania, którą w swoich opiniach chwalą użytkownicy.

Ocena produktu: 9.77/10

Interesuje Cię lodówka do zabudowy o dużej pojemności? Masz miejsce na model o szerokości ok. 70 cm? Dobrze się składa, Twoje oczekiwania spełni Beko BCNE400E50SHN. Wysoka na 194 cm i szeroka na 69 cm mieści bardzo dużo jedzenia, jeżeli chodzi o modele w zabudowie (aż 370 l!). Co ważne, pracuje przy tym cichutko i oszczędnie.

Mało zalet? Producent obiecuje przechowywanie owoców i warzyw nawet do 30 dni w specjalnej szufladzie. Imitowanie cyklu słońca zachowuje w tych produktach masę witamin. Podwójny system chłodzenia zapewnia równomierną dystrybucję zimnego powietrza. Nieważne, w którym zakamarku lodówki postawisz żywność – zawsze ma najlepszy klimat.

Ocena produktu: 9.63/10

Nie za wysoka (177,5 cm) lodówka do zabudowy z dużym zamrażalnikiem (74 l). Bije rekordy pod względem energooszczędności. Jej klasa to C, czyli nieporównywalnie lepsza od dawnego A+++. Nie stracisz kasy na zwiększone opłaty za prąd. Mimo to urządzenie perfekcyjnie chłodzi i mrozi pożywienie. Od razu reaguje na nagły skok temperatury wewnątrz.

Ta funkcjonalna lodówka pod zabudowę może być… samą chłodziarką bez zamrażalnika. Jakim cudem? Za sprawą funkcji Cool Select+. Zmienisz temperaturę mrożenia na wartość odpowiadającą chłodzeniu (lub schładzaniu bądź lekkiemu mrożeniu, masz kilka opcji). Przyda Ci się też funkcja szybkiego chłodzenia oraz mrożenia, np. aby momentalnie zrobić kostki lodu.

Ocena produktu: 9.55/10

Ekstremalnie cicha lodówka do zabudowy. Generuje jedynie 32 dB, przez co jest wręcz bezgłośna. Do tego to duży sprzęt, bo wysoki na 193,5 cm. Finalnie oferuje ogromną pojemność jak na wąski model pod zabudowę. Bez problemu załadujesz do niej przeróżne artykuły po zakupach w supermarkecie. Żeby zmieścić coś wyższego, zmienisz wysokość szklanych półek, co stanowi kolejny atut.

Ta wysoka lodówka do zabudowy równomiernie chłodzi żywność (niezależnie od umiejscowienia). Ma nowoczesne czujniki temperatury. Czuwają nad tym, aby jedzenie miało najlepsze warunki do utrzymywania swojej świeżości. Sprzęt od razu redukuje skoki temperatury. Owoce i warzywa włożysz z kolei do specjalnej szuflady z wyższą wilgotnością.

Ocena produktu: 9.46/10

Dobra lodówka do zabudowy w dobrej cenie. Nie za głośna, a za to świetnie dbająca o produkty spożywcze. Chłodzi i mrozi je 2 niezależnymi obiegami powietrza. Nie miesza zapachów i utrzymuje stabilną temperaturę. Mimo braku konieczności rozmrażania wcale nie wysusza tak bardzo jedzenia. Stara się podnosić wilgotność w komorze.

Ta polecana lodówka do zabudowy dobrej jakości jest dość niska (177 cm), ale nie zawodzi pod względem pojemności. Nadaje się dla rodzin, ma przestronny zamrażalnik. W wygodnej aranżacji wnętrza pomaga regulacja wysokości półek. A jedna z nich (FlexiShelf) jest ruchoma. Wsuniesz ją do połowy, aby zrobić miejsce na coś wyższego, np. butelkę z napojem bądź winem.

Ocena produktu: 9.34/10

Tania lodówka do zabudowy No Frost. Eliminuje oblodzenie komory, przez co nie stracisz czasu na usuwanie szronu i lodu. Nie przejmujesz się również głośną pracą, to cicha chłodziarko-zamrażarka w zabudowie. Do rankingu trafiła głównie dzięki skutecznej pracy. Zapewnia 2 osobne obiegi. Jeszcze szybciej zbija temperaturę, gdy dokładasz coś do niej.

To lodówka do zabudowy z szufladami, a przede wszystkim tą o nazwie HarvestFresh. Co w niej intrygującego? Symulowanie cyklu słońca, aby zachowywać w owocach i warzywach więcej witamin. Zadowala też wyraźne oświetlenie LED. Wszystko szybko w niej odnajdziesz, a Twoich oczu nie zaatakuje rażące światło. Zdecydowanie godny polecenia sprzęt.

Ocena produktu: 9.25/10

Jedna z najtańszych lodówek do zabudowy do 2000 zł. Ale nie tylko za niską cenę trafiła do klasyfikacji. Wbrew pozorom pracuje dość cicho i bardzo energooszczędnie. Działa na inwerterze, oferując przydatne funkcje szybkiego chłodzenia i szybkiego zamrażania. Do tego zajmuje mało miejsca w kuchennej zabudowie. Bez trudu wpasujesz ją w aranżację.

Nie zawodzi nawet wyposażenie wnętrza, choć to model na 246 l pojemności. W tej małej lodówce do zabudowy znajdziesz stojak na butelki wina, pojemnik na jajka, pojemnik na kostki lodu czy wysuwaną szufladę chłodziarki (np. na owoce, warzywa, sery, wędliny itd.). Dzięki wyraźnemu oświetleniu LED prędko odnajdziesz produkty na posiłek.

Ocena produktu: 9.14/10

Najlepsze lodówki do zabudowy – Ranking 2023

Lodówka do zabudowy Samsung BRB30715DWW

Lodówka do zabudowy No Frost Samsung BRB30715DWW

Top lodówka do zabudowy z rankingu. Zachwyca pojemnością w stosunku do wąskiej konstrukcji. Samsung BRB30715DWW pracuje stabilnie, w dodatku oszczędzając energię oraz nie hałasując. W mojej opinii przekonuje również niezawodnością, wykonaniem i rozsądnie zaprojektowanym wnętrzem.


Sprawdź ceny Samsung BRB30715DWW

MediaExpert
EURO

OleOle
Neonet


Pojemna lodówka pod zabudowę o topowych parametrach

Samsung BRB30715DWW to przede wszystkim wysoka lodówka do zabudowy. Ma 193,5 cm wysokości, co dało producentowi okazję na powiększenie pojemności (choć osiągnął to także solidną, lecz cienką izolacją).

Całkowita pojemność osiąga aż 298 l, co stanowi wręcz rekordowy wynik w węższych lodówkach pod kuchenną zabudowę. Finalnie ta bezszronowa chłodziarko-zamrażarka do zabudowy nadaje się dla większych rodzin.

A także do kuchni otwartej na salon. Dlaczego? Ponieważ cichutko pracuje, generując tylko 35 dB. Nikogo nie wkurzy głośnością.

Jak na swoje gabaryty i możliwości to energooszczędna lodówka do zabudowy. Ma klasę D, czyli wyraźnie lepszą niż dawne A+++. Nie stracisz przez nią więcej pieniędzy na opłaty za prąd (szczególnie gdy ma zastąpić u Ciebie mniej nowoczesną lodówkę pod zabudowę).

Przechowuj dłużej swoją żywność

Co do jakości chłodzenia i mrożenia, znalazła się technologia zapewniająca 2 osobne obiegi powietrza. Oznacza równomierność chłodzenia i brak problemu z przenikaniem zapachów danych potraw oraz produktów spożywczych. I w chłodziarce, i w zamrażalniku przechowywana żywność ma najlepsze warunki.

Wiesz już, że to wyjątkowo pojemna lodówka do zabudowy, ale sama przestrzeń na jedzenie to nie wszystko. Dostajesz specjalne szuflady pod konkretne produkty.

Szuflada Humidity Fresh zapewnia większą wilgotność, dzięki czemu dba o owoce, warzywa i artykuły spożywcze, które szybciej mogą się zepsuć lub utracić konsystencję.

Tuż nad nią znajdziesz szufladę Optimal Fresh. Co to za cudo? Tak w praktyce coś pomiędzy chłodziarką a zamrażarką, przynajmniej patrząc na utrzymywaną temperaturę. Idealne miejsce na wędliny, mięso czy ryby.

Lodówka do zabudowy No Frost Samsung BRB30715DWW specjalne szuflady do mięsa i warzywfot. Samsung

Nawet balkoniki na drzwiach zapewne Ci się spodobają. Zmienisz im układ, aby wygodnie rozmieścić, co tylko chcesz. To pomocne np. gdy trzymasz wyjątkowo wysokie butelki z napojami bądź wiele kartonów mleka.

To lodówka do zabudowy z oświetleniem LED, więc nie wali nim po oczach, a dobrze rozświetla wnętrze. W okamgnieniu odnajdziesz bardziej schowane jedzenie.

A gdy musisz jak najszybciej coś schłodzić lub zamrozić (np. wodę w kostkarce, aby zrobić gościom kostki lodu), przyspieszysz ten proces jednym kliknięciem. Podkręcisz wtłaczanie zimnego powietrza do komory.

Niezawodność i świetne wykonanie

Na zastosowany w tym modelu kompresor Samsung daje 10 lat gwarancji. Ja natomiast mogę potwierdzić jego niezawodność, ponieważ sam mam za sobą wieloletni test lodówki do zabudowy tego producenta, która dysponuje identycznym kompresorem inwerterowym.

Doskonałe zawiasy nożycowe utrzymają potężny front, nie przeszkadzając w linii meblowej. W żadnych stopniu nie odłączają frontu meblowego od drzwi podczas ich otwierania. Osobiście bardzo cenię tę lodówkę do zabudowy z zawiasami nożycowymi. Będzie współgrała z meblami IKEA bądź wielu innych marek.

Do tego to wąska lodówka do zabudowy, ma 54 cm szerokości. Głębokość również nie odchodzi od normy, wynosi 55 cm. Bez problemu wpasujesz sprzęt w nowoczesną aranżację kuchni.

Samsung BRB30715DWW to najlepsza lodówka do zabudowy. Znakomicie utrzymuje świeżość żywności, pracuje stabilnie, cicho i energooszczędnie. Do tego jest jedną z najwyższych, a więc najpojemniejszych. Nie zdziwiłbym się, gdyby kosztowała o 500 – 1000 zł więcej, poważnie.

Lodówka do zabudowy Electrolux LNS9TD19S

Lodówka do zabudowy No Frost Electrolux LNS9TD19S

Wysokiej jakości lodówka w zabudowie kuchennej. Owszem, tania nie jest (lekko mówiąc…), ale zapewnia świetne chłodzenie i mrożenie, cichą pracę oraz energooszczędność. A to i tak dopiero wstęp do jej zalet! Poznaj wszystkie, czytając niezależną opinię o Electrolux LNS9TD19S.


Sprawdź ceny Electrolux LNS9TD19S

EURO

OleOle
MediaMarkt


Cicha i ekonomiczna lodówka do zabudowy

Electrolux LNS9TD19S to jedna z najcichszych lodówek do zabudowy z systemem No Frost. Podczas standardowej pracy wytwarza jedynie 35 dB głośności. Trudno tu mówić o jakiejkolwiek głośności, bo to cichutkie działanie.

Każdy kolejny parametr zdumiewa. Ten sprzęt z No Frost kwalifikuje się do klasy energetycznej D (według nowych etykiet). Dzięki temu pobiera rocznie 171 kWh prądu, a to ok. 131 zł! Wynik, który deklasuje dawne A+++.

Dosyć, że praktycznie nie usłyszysz generowanego hałasu, to jeszcze nie stracisz pieniędzy na wyższe rachunki za energię. Bardzo uważnie analizowałem te cechy, tworząc ranking lodówek do zabudowy.

Teraz pewnie myślisz, że ta lodówka do zabudowy musi być mało pojemna. No cóż… wręcz przeciwnie! Przejdźmy zatem do kolejnego atutu.

Pojemne i dobrze zaaranżowane wnętrze lodówki

Electrolux przyzwyczaił mnie do nieco wyższych modeli niż często spotykane 178 cm. Electrolux LNS9TD19S ma 188 cm wysokości, co pozytywnie wpływa na pojemność. Ta całkowita osiąga 269 l. Szczególnie w chłodziarce zmieścisz masę produktów.

Lodówka do zabudowy No Frost Electrolux LNS9TD19S jedzenie we wnętrzufot. Electrolux

To, co zawsze cenię w polecanych lodówkach do zabudowy, to możliwości aranżacji wnętrza chłodziarki. Tutaj występuje np. w postaci przenośnych (wyjmowanych) półek na drzwiach. Dostosujesz ich ułożenie, aby przechowywać chociażby wyższe butelki.

Ta cecha konstrukcyjna działa tym bardziej na plus, gdy przechowujesz sporo różnych produktów. Nie stracisz czasu i nerwów na kombinowanie, gdzie co położyć. W dodatku przeniesiesz żywność w inne miejsce od razu w pojemniku. Pomocne podczas gotowania.

2 osobne obiegi powietrza

Co do skuteczności chłodzenia, czuwa nad nią TwinTech No Frost. Oznacza 2 niezależne obiegi powietrza.

Chłód momentalnie dociera do każdego zakamarka lodówki, dbając o świeżość jedzenia. Niska temperatura równomiernie się rozkłada. Nie boisz się o ryzyko utraty produktów spożywczych przez nieodpowiednie warunki.

Producent dokłada też 10 lat gwarancji na kompresor, co zawsze stanowi pewien plus pod kątem niezawodności. Lodówkę nabywa się w końcu na wiele lat, nikt nie chce jej co chwilę reklamować.

Electrolux LNS9TD19S to lodówka do zabudowy z najwyższej ligi, ale… świadczy o tym także jej cena. Jest cholernie droga. Jeżeli jednak nie uznajesz kompromisów, to zamów ją jak najszybciej, aby cieszyć się świetnym sprzętem!

Lodówka do zabudowy Beko BCNE400E50SHN

Lodówka do zabudowy Beko BCNE400E50SHN

Godna polecenia lodówka do zabudowy 70 cm szerokości? Prawie, bo model Beko osiąga 69 cm, mierząc przy tym 194 cm. Efekt? Masa miejsca na żywność! To jedna z najpojemniejszych lodówek do zabudowy, zwłaszcza tych z pełnym No Frost. Czym jeszcze zachęca do zakupu? Przekonaj się z poniższej recenzji.


Sprawdź ceny Beko BCNE400E50SHN

MediaExpert
Electro


Szeroka lodówka do zabudowy

Szukając szerszych lodówek do zabudowy, szybko przekonasz się, że rynek nie rozpieszcza konsumentów. Niestety, ale mało jest takich modeli. Dokładając do tego wymóg w postaci systemu No Frost, robi się jeszcze trudniej.

Dlatego też nie zastanawiałem się nawet chwili nad tym, czy warto wyróżnić Beko BCNE400E50SHN.

To duża lodówka do zabudowy z równie dużym zamrażalnikiem. Oferuje 370 l całkowitej pojemności (280 + 90 l). W wielu przypadkach nada się dla rodziny 2 + 2, a może i jeszcze większej. Zapomnisz o problemie braku miejsca po większych zakupach w sklepie.

Ta solidna chłodziarko-zamrażarka do zabudowy osiąga przy tym 69 cm szerokości, 194 cm wysokości, ale już zaledwie 55 cm głębokości. Wystarczy więc, że zmieścisz ją na szerokość, bo reszta wymiarów właściwie nie odbiega od standardów.

Jak przystało na sprzęt z grona najlepszych lodówek do zabudowy, oferuje też zmianę kierunku otwierania drzwi. Dodatkowa cecha, która pomoże Ci dopasować urządzenie do swojej kuchni.

Coś specjalnego dla warzyw i owoców

To oczywistości, że masz tu system bezszronowy No Frost czy 2 niezależne obiegi powietrza. W końcu ten model kosztuje swoje, zaliczając się do segmentu premium.

Dzięki tym podstawom nie zmarnujesz czasu na manualne rozmrażanie. Szron nie zdegraduje też konsystencji żywności, bo się na niej nie pojawi. System dystrybucji chłodu dociera natomiast w każdy zakątek na każdym poziomie czy w szufladach. Przy okazji redukuje problem przenikania zapachów.

Ale to nie wszystko!

Beko słynie z systemu imitującego dobowy cykl słońca. Wydłuża to świeżość owoców i warzyw. Wystarczy, że wrzucisz je do specjalnej szuflady HarvestFresh. Przy okazji zachowają w sobie więcej witaminy A i C. Skonsumujesz chrupiące i jeszcze zdrowsze owoce oraz warzywa.

Lodówka do zabudowy Beko BCNE400E50SHN specjalne szuflady na warzywa i owocefot. Beko

Lodówka w zabudowie z dobrą sprężarką

W zasadzie nie mogło być inaczej, Beko BCNE400E50SHN pracuje na sprężarce inwerterowej. Wyróżnik wielu polecanych modeli z rankingu lodówek do zabudowy. Również ta część odpowiada za jedynie 35 dB głośności. Masz z głowy problem hałasującej lodówki.

Skoro mówimy o dużej i pojemnej chłodziarko-zamrażarce pod zabudowę, możesz zapytać o zużycie prądu. Im większy sprzęt, tym więcej chłodu musi przecież wygenerować. W tym wypadku rachunki za utrzymanie sprzętu nie zaskoczą Cię… chyba że pozytywnie.

Beko BCNE400E50SHN to oszczędna lodówka do zabudowy z klasą energetyczną D. Aktualnie bardzo trudno o model z wyższym oznaczeniem. Finalnie sprzęt zużywa poniżej 200 kWh na rok (co kosztuje jakieś 150 zł). To wynik lepszy od wielu dużo mniej pojemnych modeli.

Lodówka do zabudowy Samsung BRB26715CWW

Lodówka do zabudowy No Frost Samsung BRB26715CWW

Dla wielu osób topowa lodówka do zabudowy, zwłaszcza z tych na mniej niż 180 cm wysokości. Łączy w sobie znakomite parametry oraz pewne nowinki technologiczne. Jedną z nich jest wybór trybu pracy dla zamrażalnika. Możesz go łatwo zmienić w przedłużenie chłodziarki.


Sprawdź ceny Samsung BRB26715CWW

EURO

OleOle
Neonet


Bezkompromisowy wybór

Samsung BRB26715CWW, czyli zdecydowanie najlepsza niska lodówka do zabudowy (ma 177,5 cm wysokości). Jest energooszczędna, dzięki klasie C zużywa rocznie energię wartą jakieś 110 zł. Do tego bardzo cicho pracuje, ma świetne zawiasy nożycowe i mnóstwo udogodnień, które zaraz przybliżę Ci w recenzji.

Mimo niższej konstrukcji w chłodziarce znajdziesz sporo przestrzeni na żywność. Przechowywanie jej ułatwia szuflada dla warzyw i owoców, a także kolejna do mięsa czy ryb. Pierwsza zwiększa wilgotność, druga zmniejsza temperaturę (coś w stylu komory zero). Obie perfekcyjnie dbają o stan jedzenia.

Oprócz tego skorzystasz chociażby z półki na wino czy pojemnika na jajka. Prędko i bez problemu zmieścisz w urządzeniu wielkie zakupy dla całej rodziny. Znajdziesz tu multum praktycznych rozwiązań, które dają swobodę w zagospodarowaniu wnętrza omawianej chłodziarko-zamrażarki pod zabudowę.

Bez straty zimna

Ta polecana lodówka do zabudowy znakomicie chłodzi i mrozi żywność. Momentalnie koryguje skoki temperatury. Pracuje stabilnie, nie narażając produktów na utratę świeżości. A jeśli chcesz przyspieszyć proces chłodzenia lub mrożenia, masz do tego specjalne funkcje (Power Cool oraz Power Freeze).

Lodówka do zabudowy No Frost Samsung BRB26715CWW szybkie mrożenie produktówfot. Samsung

Metalowy panel tylnej ściany zapobiega uciekaniu zimna. Polepsza cyrkulację chłodu, która opiera się zresztą na 2 niezależnych obiegach. To domena najlepszych bezszronowych lodówek pod zabudowę. Eliminuje mieszanie się zapachów i usprawnia pracę sprzętu.

Jakość wykonania to w ogóle najwyższa liga. Wspominałem Ci na początku o zawiasach nożycowych. Dzięki nim front zamontowany na drzwiach lodówki nie porusza się. Tworzy świetny efekt wizualny, stanowi praktyczną korzyść (idealne licowanie do mebli), a zawiasy tego typu są praktycznie niezniszczalne.

W mojej ocenie jak najbardziej mówimy o lodówce do zabudowy do mebli IKEA. Jej konstrukcja ułatwia zabudowę na równi z dowolną linią meblową.

Przestronny i innowacyjny zamrażalnik

Cieszy pojemny i ciekawie zaprojektowany zamrażalnik (74 l pojemności użytkowej). Oprócz dwóch przestronnych szuflad mrożących znalazła się w nim półka Easy Slide. Bardzo łatwo się wysuwa, dając szybki dostęp do mniejszych produktów spożywczych (np. niewielkich mrożonek, lodów itp.).

Zamrażalnik niesie za sobą jeszcze jedną korzyść: strefę Cool Select+. Co to dla Ciebie oznacza? Swobodną i szeroką regulację temperatury, a więc i zastosowania. W każdej chwili zwiększysz ją, aby z całej lodówki zrobić wyłącznie chłodziarkę do zabudowy. Ustawisz także schładzanie lub lekkie mrożenie. Bardzo przydatna funkcja.

Co ciekawe, w porównywarkach lodówek do zabudowy spotkasz wiele podobnych do siebie modeli Samsung, które mają 177,5 cm. Sęk w tym, że są droższe, a gorsze od Samsung BRB26715CWW (niższej jakości zawiasy lub większy pobór prądu).

Dlatego też tak pozytywnie oceniam ten sprzęt. Jest godny polecenia i zakupu, nie zawiedzie Cię.

Lodówka do zabudowy Whirlpool WHC20 T352

Lodówka do zabudowy No Frost Whirlpool WHC20 T352

Niesamowita lodówka do zabudowy! Pracuje ekstremalnie cicho, oferując przestronne wnętrze czy komorę świeżości dla warzyw i owoców. Wiele opinii głosi przy okazji, że to wytrzymała lodówka pod zabudowę na długie lata. Zobacz, z jakich jeszcze powodów trafiła do rankingu.


Sprawdź ceny Whirlpool WHC20 T352

MediaExpert
EURO

OleOle
MediaMarkt
Neonet


Koniec z hałasującą lodówką!

Lodówki do zabudowy Whirlpool do tej pory mnie nie porywały. Może i były pojemne, ale najczęściej głośne lub bez pełnego No Frost. Model Whirlpool WHC20 T352 zrewolucjonizował ofertę tej popularnej marki. Okazuje się bowiem, że to… najcichsza lodówka do zabudowy!

Nie wiem, jak to się udało, ale generuje zaledwie 32 dB. Wiadomo, to wyliczenia na papier, do specyfikacji, lecz to dotyczy każdego sprzętu z tej kategorii. Jeżeli masz małe mieszkanie, a marzy Ci się praktycznie bezgłośna lodówka do zabudowy, to masz swojego faworyta z rankingu.

Oczywiście to nie jedyna zaleta, która przekonała mnie, aby polecić Ci to urządzenie. Jeżeli masz za sobą wstępne porównanie lodówek do zabudowy, to zapewne wiesz, że nie tak łatwo o pojemny model. Ta bezszronowa chłodziarko-zamrażarka jest jednak wysoka (193,5 cm) i oferuje aż 280 l całkowitej pojemności.

Dobrze sprawdzi się u większych rodzin, np. 2 + 2 lub jeszcze liczniejszych. Nie musisz na siłę wypychać jej po brzegi i zakłócać cyrkulacji, aby wszystko poukładać w komorze. Sprawę ułatwią Ci szklane półki z regulacją. Zmienisz im wysokość, aby dopasować do chłodzonych produktów.

Lodówka do zabudowy No Frost Whirlpool WHC20 T352 widok wnętrza z jedzeniemfot. Whirlpool

6. Zmysł, czyli gwarancja świeżości produktów

Ta duża lodówka do zabudowy od razu redukuje zwiększoną temperaturę (np. gdy dokładasz kolejne artykuły spożywcze). Odpowiada za to technologia 6. Zmysł. Czujniki na bieżąco monitorują warunki dla żywności, regulując pracę wentylatora (znalazł się także alarm wzrostu temperatury).

Przepływ powietrza jest równomierny. Nieważne, gdzie ustawisz swoje produkty, każdy uzyska najlepsze środowisko do zachowania świeżości. A dzięki pełnemu systemowi No Frost nie przejmujesz się obowiązkiem rozmrażania urządzenia.

Dobrze wyposażona lodówka w zabudowie

Jak przystało na nowoczesną lodówkę do zabudowy, wyposażenie nie zawodzi. Stojak na butelki to prosty dodatek, ale skorzystasz również z szuflady Fresh Box+. To taka komora świeżości dla owoców i warzyw. Wydłużysz im zdatność do spożycia, nic nie marnując.

A co z nabiałem? Aromatyczne sery przechowasz w kolejnej szufladzie. Ma dobrą izolację, nie wypuszcza zapachu na zewnątrz. Zaskoczy Cię przy okazji płynny wysuw wszelkich szuflad. Whirlpool zastosował wysokiej jakości prowadnice.

Z funkcji typu turbo ustawisz szybkie zamrażanie. Zbija temperaturę o dodatkowe 10 stopni Celsjusza, aby momentalnie zamrozić pożywienie. Jak widzisz, nie brakuje tu funkcjonalnych i praktycznych rozwiązań.

Szukając cichej i jak najwyższej lodówki do zabudowy, musisz zwrócić uwagę na Whirlpool WHC20 T352. Moja recenzja potwierdza wysoką klasę i pewne unikalne cechy tego urządzenia.

Lodówka do zabudowy Electrolux LNT7TF18S

Lodówka do zabudowy No Frost Electrolux LNT7TF18S

Szukasz kompaktowej lodówki do zabudowy z małym zamrażalnikiem? Electrolux LNT7TF18S stanowi dobrą opcję zakupową. Zwłaszcza do ciaśniejszych kuchni lub tych otwartych na salon. Do wyboru tego modelu przekonuje nie za głośna praca, rozsądne zużycie energii czy stabilne chłodzenie.


Sprawdź ceny Electrolux LNT7TF18S

EURO
OleOle
Neonet


Porządna lodówka do zabudowy dla delikatnych produktów

Dobra i stosunkowo tania lodówka do zabudowy z podwójnym układem chłodniczym (TwinTech No Frost). Oferuje 2 niezależne obiegi. W efekcie utrzymuje stabilną temperaturę na każdym z poziomów chłodziarki i zamrażalnika. Do tego nie miesza aromatów pożywienia.

Ten układ współpracuje ściśle z pełnym No Frost. Wspomniany system ma to do siebie, że wysusza luźno przechowywaną żywność. Pozostaje trzymanie jej w opakowaniach czy pojemnikach. Tutaj jest nieco inaczej. Testy pokazują, że wilgotność stoi na wyższym poziomie.

Nie jest to może lodówka do zabudowy No Frost, która w ogóle nie wysusza żywności, ale z pewnością w mniejszym stopniu niż wiele innych. Nie zmienia tak drastycznie konsystencji czy formy odsłoniętego jedzenia, np. sałaty czy sera.

Lodówka do zabudowy No Frost Electrolux LNT7TF18S chłodzenie warzyw w szufladziefot. Electrolux

Wygodne rozmieszczanie żywności

Równomierna cyrkulacja korzystnie wpływa na stan artykułów spożywczych. Nawet częste otwieranie drzwi nie wypuszcza tak bardzo chłodnego powietrza. Trzyma się ono ściśle szuflad i półek.

A skoro o półkach mowa, zmienisz im wysokość, aby swobodnie zaaranżować układ wnętrza. Mimo że to mała lodówka do zabudowy (bo niska, ma 177 cm wysokości), komfortowo rozmieścisz w niej artykuły spożywcze.

Miły dodatek stanowi FlexiShelf. To ruchoma, połówkowa półka wykonana z wytrzymałego szkła. W każdej chwili wsuniesz ją do połowy, aby bez pomocy balkoników przechować coś bardzo wysokiego.

Boczne pasma LED perfekcyjnie oświetlają wnętrze sprzętu. Ułatwią Ci układanie lub odnajdywanie produktów. Dodając fakt, że to cicha lodówka do zabudowy w dobrej cenie, zasłużyła na miejsce w klasyfikacji topowych modeli.

Lodówka do zabudowy Beko BCNA275E4SN

Lodówka do zabudowy No Frost Beko BCNA275E4SN

Jaka lodówka do zabudowy nie kosztuje fortuny, a sporo oferuje? W mojej opinii Beko BCNA275E4SN. Nadal oferuje pełny No Frost czy 2 niezależne obiegi powietrza. Co więcej, za pomocą pewnej sztuczki zapewnia jeszcze lepsze warunki dla owoców i warzyw. Dowiedz się, o co chodzi.


Sprawdź ceny Beko BCNA275E4SN

EURO
OleOle
MediaMarkt
Neonet


Symulowanie cyklu słońca?!

Beko BCNA275E4SN to nie za droga, a dobra lodówka do zabudowy, choć na pierwszy rzut oka niczym szczególnym się nie wyróżnia.

Nie bije rekordów pod względem głośności pracy (38 dB) czy zużycia prądu (224 kWh). Z drugiej strony oba te parametry nie zawodzą (szczególnie pobór energii). Podobnie jak pojemność przekraczająca 250 l. Sporo zmieścisz w tej chłodziarko-zamrażarce pod zabudowę.

Pewną innowację stanowi technologia 3 kolorów. O co chodzi? O imitację cyklu słońca. Ogólnie biorąc… Twoim warzywom i owocom będzie się wydawało, że beztrosko wiszą sobie na drzewie lub są w ogrodzie.

Służy do tego specjalna szuflada HarvestFresh, która generuje niebieski, zielony lub czerwony kolor (zależnie od pory dnia). Po co takie sztuczki? Aby zachować w produktach więcej wartości odżywczych, głównie witamin A i C.

Lodówka do zabudowy No Frost Beko BCNA275E4SN szuflada Harvestfreshfot. Beko

Nowoczesność w dobrej cenie

Cecha, która mocno mnie przekonuje, to 2 obiegi powietrza. Skutkują niemal perfekcyjnym dbaniem o jakość żywności, a o to głównie chodzi w zabudowanych lodówkach, prawda? W efekcie nie boisz się, że jakaś wrażliwa na zmianę temperatury żywność utraci swoją świeżość.

Dodatkowy plus stanowi brak problemu z mieszaniem się zapachów. Beko podaje prosty przykład: ryba w zamrażalniku i ciasto w chłodziarce. Przy wspólnym obiegu dla obu komór aromaty mogłyby przechodzić pomiędzy żywnością. Tutaj masz ten problem z głowy.

Układanie żywności na półkach znacząco ułatwiają mocne listwy LED. Świetnie rozświetlają wnętrze i jednocześnie nie rażą w oczy. Prędko odnajdziesz drobny produkt spożywczy ukryty za jakimś większym.

Jeżeli szukasz skutecznego kompromisu między ceną a jakością, to Beko BCNA275E4SN stanowi kuszącą opcję zakupową. Nie wahałem się długo, aby umieścić ten sprzęt w moim rankingu lodówek do zabudowy.

Lodówka do zabudowy MPM MPM-240-FFH-01/A

Lodówka do zabudowy MPM MPM-240-FFH-01/A

Prosta, bardzo tania i dość mała lodówka do zabudowy. W zasadzie na tym mógłbym skończyć opinię o niej. To dobry sprzęt, gdy chcesz jak najmniej wydać, nabywając nie za duży model z No Frost. Mimo to warto dowiedzieć się o MPM kilku szczegółów, więc czytaj dalej.


Sprawdź ceny MPM MPM-240-FFH-01/A

EURO
OleOle
Neonet


Najmniejsza i najtańsza lodówka do zabudowy?

Tak, w mojej ocenie MPM MPM-240-FFH-01/A to najmniejsza-najtańsza chłodziarko-zmarażarka w zabudowie, która ma sens. Owszem, nie pochodzi od producenta, którego zna cały świat, ale co z tego?

W tak niskim segmencie liczy się to, że pracuje na sprężarce inwerterowej, ma No Frost, nie hałasuje i nie pożera zbyt dużo prądu.

Dzięki kompaktowym gabarytom (177 x 54 x 54 cm) zmieści się w wielu mniejszych kuchniach, licując się z linią meblową. Ponadto tej wąskiej lodówce do zabudowy nie brakuje przyspieszonego chłodzenia i mrożenia oraz oświetlenia LED. Opłacalny wybór dla oszczędnych.

Ważne elementy wyposażenia

Powiedzmy sobie szczerze, 246 l pojemności całkowitej nie robi tu furory. Z drugiej strony 63-litrowy zamrażalnik to już nie aż tak mało jak na model pod zabudowę.

Mimo kompaktowości chłodziarki producent nie zrobił jej byle jak. Odnajdziesz w niej 4 półki oraz wysuwany pojemnik. Znalazło się nawet miejsce na butelkowy stojak. Wygodne miejsce do chłodzenia dobrego winka na kolację czy romantyczny wieczór.

Zamrażarka oferuje 3 wysuwane przedziały. W pewnym sensie to lodówka do zabudowy z kostkarką, ale rzecz jasna pod postacią pojemnika, a nie automatycznego mechanizmu.

Lodówka do zabudowy MPM MPM-240-FFH-01/A układ wnętrzafot. MPM

Lodówka do zabudowy – Ceny

Ceny lodówek do zabudowy są dość wysokie. Ogólnie to kosztowny sprzęt, no ale przecież na długie lata eksploatacji.

Przechodząc do analizy tego aspektu, trudno znaleźć dobrą lodówkę do zabudowy do 2000 zł. Nie chodzi nawet o to, że w tym segmencie cenowym znajduje się mało modeli z pełnym No Frost. Często zawodzą pod innymi względami, np. głośności, ekonomii bądź skuteczności pracy.

Pamiętaj jednak, że duże znaczenie ma tu wysokość, a więc pojemność chłodziarko-zamrażarki pod zabudowę.

Wysokie urządzenia, czyli np. powyżej 185 cm, są najdroższe. 2500 zł na taki sprzęt wydaje się być minimalną kwotą. Niektóre topowe modele przekraczają nawet 4000 zł. Niemniej i do 3500 zł znajdziesz znakomitą, dużą lodówkę do zabudowy.

A te niższe, czyli mierzące do 180 cm?

Do 2500 zł kupisz niską lodówkę do zabudowy z topowymi technologiami. Aby cieszyć się także z topowych parametrów, czasem trzeba wydać nawet 3500 zł.

To wszystko potwierdza tylko, że zabudowa lodówki w nowoczesnej, spójnej kuchni nie stanowi taniego interesu. Mimo to warto, jeżeli szukasz właśnie tego rodzaju chłodziarki, chcąc perfekcyjnie wtopić ją w linię meblową.

Jakiej firmy lodówka do zabudowy?

Wyłonienie najlepszego producenta z danej kategorii nie jest zazwyczaj łatwe, choć… tutaj akurat było, przynajmniej dla mnie.

Moje testy lodówek do zabudowy No Frost oraz kompleksowa analiza dają dość jasną odpowiedź – najlepiej wypada Samsung.

Dlaczego?

Z kilku powodów:

  • Lodówki do zabudowy Samsung są trwałe, mają świetne kompresory, jak i inne komponenty (w tym elektronikę). Sam mam produkt tej firmy i jestem bardzo zadowolony.
  • Podziw budzi bardzo zróżnicowana oferta tego producenta. Oferuje i modele premium, i te tańsze. Zakres wysokości, możliwości oraz cen jest szeroki.
  • Jako jeden z nielicznych próbuje pobijać rekordy dotyczące poboru energii. Lodówki do zabudowy Samsung są po prostu energooszczędne i to bardzo.
  • Zawiasy nożycowe stosowane przez tego producenta są jednymi z najlepszych. Stabilnie utrzymują dowolne fronty.
  • Podobają mi się unikalne technologie spotykane w lodówkach do zabudowy Samsung. Znakomicie działa podwójny obieg powietrza, który w połączeniu z pełnym No Frost zapewnia pożywieniu idealne warunki. Godne pochwały są także udogodnienia konstrukcyjne. Mam z nimi do czynienia na co dzień i w zasadzie wszystkie bardzo mi pasują (wysuwana półka w zamrażalniku, regulowane pojemniki na drzwiach, specjalne szuflady itp.).

Mimo to Samsung nadal musi oglądać się za siebie, bo konkurencja nie śpi.

Na rynku lodówek do zabudowy śmiało poczyna sobie Electrolux. Potrafi zaoferować wyższy, a więc i nieco pojemniejszy sprzęt. Sporo osób szuka właśnie dużej lodówki do zabudowy. Samsung także ma wysokie chłodziarko-zamrażarki pod zabudowę, ale nie tak wiele jak tych w okolicach 177 cm (gdzie rządzi już bezapelacyjnie).

Na wyróżnienie zasługują urządzenia Beko oraz Whirlpool. Mają zazwyczaj dobry stosunek ceny do jakości. Przy każdej aktualizacji dokładnie analizuję oferty tych marek.

A czy ktoś mnie tu rozczarował?

Tak. Jestem trochę zawiedziony lodówkami pod zabudowę Bosch (jak i Siemens). Odrzucały mnie od nich mało praktyczne rozwiązania związane z wnętrzem (np. półki na drzwiach, z których lubią spadać produkty).

W mojej opinii rozplanowanie przestrzeni nie jest optymalne w lodówkach tego producenta, szczególnie na tle konkurencji. Podobnie jest ze stosunkiem ceny do całokształtu. To drogie sprzęty, w których mało co tłumaczy kwotę, którą trzeba na nie wyłożyć.

Szkoda, bo bardzo cenię tę markę. Wiele innych zestawień na moim portalu zawiera pełno sprzętu Bosch, ale akurat klasyczne lodówki do zabudowy w mojej ocenie nie są domeną tego producenta.

Oczywiście analiza najlepszych producentów lodówek do zabudowy może się z czasem zmienić. Pamiętaj, że regularnie aktualizuję moje rankingi. A nikt nie wie, co przyniesie przyszłość i jak zmieni się hierarchia liderów na tym rynku.

Podsumowanie

Przegląd najlepszych lodówek No Frost do zabudowy już za Tobą. Nie musisz pytać o bezszronową lodówkę do zabudowy na forum bądź czytać innych blogów.

Moje zestawienia są niezależne, subiektywne i aktualizowane. Nie jestem też teoretykiem, bo od lat korzystam z lodówek różnego typu, również tych do zabudowy. Wiem, co mnie w nich zachwyca, a co wkurza, mogąc podsunąć Ci najlepsze opcje zakupowe.

W razie dodatkowych pytań zapraszam do sekcji komentarzy. Z chęcią pomogę.

A jeżeli rozważasz jednak sprzęt innego rodzaju, zobacz najmniej awaryjne lodówki wolnostojące. Nie da rady, bo nie możesz sobie pozwolić na odstęp wokół lodówki? Jest na to rozwiązanie w postaci lodówki do obudowy. Skutecznie łączy 2 pozostałe typy chłodziarko-zamrażarek.

Oceń publikację
[Głosy: 5 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
29 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
4 miesięcy temu

Hej, zastanawiam się nad zakupem lodówki Franke, model FCB 360 TNF NE E lub FCB 320 TNF NE F, co o nich sądzisz?

Monika
5 miesięcy temu

Hej, lodówka Electrolux ENT7T7F18S jest obecnie prawie niedostępna w sklepach, a jak już to z własnym odbiorem, co oczywiście odpada. Czy Electrolux ENT8TE18S3 będzie dobrą alternatywą? opinie w sklepach o Samsung BRB26715CWW że strzela, budzi w nocy i co tylko, też mnie skutecznie odstraszyły i mam spory dylemat.
To mój pierwszy zakup sprzętu AGD ever i czuję się jak dziecko we mgle 😀

Krzysztof
7 miesięcy temu

Hej, moim największym wymaganiem przy wyborze lodówki jest to, żeby była cicha (będzie stała zabudowana bardzo blisko salonu). Myślałem, że dobrym wyborem byłby Samsung BRB30715DWW EF, ale przeczytałem sporo komentarzy, że ta lodówka jest głośna (choć problemem może być po prostu system no-frost i charakterystyczne „strzelanie”). Idąc tym tropem, zrezygnowałem z lodówek no-frost i trafiłem na BOSCH KIS86AFE0 Serie 6, bez no-frost, ale z low-frost. I tu zastanawiam się, czy ten system też nie będzie generował hałasu? Co pan sądzi o moim rozumowaniu? Czy mógłby Pan polecić jakieś ciche lodówki (konkretne egzemplarze lub marki) w budżecie do 5000zł?

Agnieszka
7 miesięcy temu

Cześć
Bardzo fajne zestawienie i dobrze opisane, pomaga w wyborze sprzętu.
A czy ma Pan jakieś zestawienie sprzętu do zabudowy, ale w wersji chłodziarki i zamrażarki oddzielnie.
Mam przeznaczone miejsce na 120 cm i chciałabym oddzielnie sprzęty. I niewiem co wybrać

Natalia
2 lat temu

Na side by side nie mamy miejsca, a chciałabym mieć w domu chłodziarkę na
do 300l i zamrażarkę na ok 90-100l ( idealnie – w jednym AGD). Czy jest jakiś model lodówki, który spełnia te kryteria, oprócz SbS? P Myślę na tym cały czas,
przeszukałam już chyba wszystko i jedyne co mi przychodzi do głowy, to kupienie oddzielnie chłodziarki i zamrażarki. Co Pan mógłby polecić w takiej sytuacji?

Filip
2 lat temu

Witam. Przymierzam się do remontu kuchni i wymiany sprzętu AGD i szukam jakiejś pojemnej lodówki do zabudowy dla 4-osobowej rodziny. Side-by-side niestety nie wchodzi w grę, a wszystkie inne lodówki wydają mi się małe. Co pan sądzi o lodówce firmy Whirlpool model SP40802EU? Pozdrawiam.

Filip
2 lat temu

Tak, czytałem pana zestawienia, a pan nie odpowiedział mi na pytanie.

Filip
2 lat temu

To, że nie ma No Frost jeszcze tak bardzo mi nie przeszkadza, natomiast czytałem opinie, że lodówka jest – tak jak pan napisał – głośna. Niestety w żadnym sklepie nie jest ona podłączona i nie mam jak tego sprawdzić aby się przekonać. Niemniej jednak mocno się zastanawiam nad jej zakupem, bo jest ona po prostu duża i pod tym względem deklasuje konkurencję.

Filip
2 lat temu

A nie orientuje się pan może czy w najbliższej przyszłości, tzn. jeszcze w tym roku, jakaś firma wypuści na rynek pojemną lodówkę o szerokości ok. 69 cm do zabudowy? Na rynku po prostu brak lodówek o takiej szerokości, dlatego w zasadzie w tym rozmiarze Whirlpool nie ma konkurencji.

Filip
2 lat temu

Dziękuję za odpowiedzi. Pana rankingi dobrze się czyta, bardzo mi pomogły. Fajnie by było przeczytać jeszcze ranking mikrofalówek do zabudowy i okapów. 🙂

kam
2 lat temu

Cześć, a co sądzisz o lodówkach FRANKE konkretnie o tej FCB 360 NF NE F ??

Maro
3 lat temu

Zapytam o indukcje:

Electrolux EIV634 czy KIV634I, a może coś innego? Budżet dowolny 😉

i piekarnik:

Amica ED37618B X, ED57529X Pyro, Electrolux EOB7S31Z czy Bosch EOE7C317… a może coś innego? Budżet dowolny 😉

Tyle jest różnych modeli, że masakra. Potrzebuję coś dobrego, może być z “wynalazkami” aby tylko faktycznie działały. Funkcjonalność i jakość na pierwszym miejscu, kasa na drugim.

Może inaczej, jaki sprzęt wziąłby Pan dla siebie…

Maro
3 lat temu

A jak na tle Samsunga i Amici wypada Gorenje?

Maro
3 lat temu

Ups… Samsung brb260135, Amica BK3195.4DFVCAA Gorenje NRK14182A1

MArek
3 lat temu

Jak Twoim zdaniem wygląda Samsung 131 i 135?