Ranking lodówek 2022 | Opinie | Najlepsze lodówki

Która lodówka jest najlepsza? Spędziłem długie godziny, aby odpowiedzieć Ci na to pytanie. Kierując się głęboką analizą i własnymi testami, stworzyłem niezależny, aktualizowany ranking lodówek.

Najlepsze lodówki - ranking, opinie

Najmniej awaryjne, energooszczędne, pojemne, świetnie wykonane, z systemem No Frost, a do tego jak najcichsze – takie lodówki znajdziesz w moim rankingu!

Za chwilę zobaczysz zestawienie ze zwięzłymi opiniami o 14 topowych modelach. Poniżej znajdziesz obszerniejsze recenzje o 5 topowych lodówkach, a także dodatkowe porady zakupowe.

Nic więcej nie potrzebujesz, aby rozsądnie wybrać nowoczesną chłodziarko-zamrażarkę. Pamiętaj, że moje materiały są często aktualizowane i oczywiście niezależne.

Ranking lodówek 2022 – TOP 14

Miejsce 1

Samsung RB38T776CB1

Często kupowana i świetnie oceniana lodówka 60 cm z komorą zero. Topowa pod wieloma względami: jedna z najcichszych (35 dB), najpojemniejszych (385 l) i najbardziej energooszczędnych (klasa C; 169 kWh/rok). Do tego trwała, z niezawodnym kompresorem. W mojej opinii najlepsza lodówka, zwłaszcza że nie kosztuje fortuny.

W testach i porównaniach dobrze wypada system All-Around Cooling. Każdy poziom w chłodziarce i zamrażalniku ma specjalne otwory, z których wydobywa się zimne powietrze. Cyrkulacja jest równomierna, chłód wszędzie dochodzi. Masz pewność, że każdy produkt będzie dokładnie schłodzony lub zamrożony, a więc dłużej świeży i zdatny do zjedzenia. Nie stracisz żywności z winy tej lodówki, a wręcz przeciwnie.

Komora zero jest tu innowacyjna. Dlaczego? Ponieważ możesz ją podzielić i ustawić 2 różne temperatury. Niesamowicie przydatne: w jednej części schowasz wędliny, mięso czy rybę, a w drugiej owoce i warzywa. Nic nie straci swojej konsystencji czy smaku, a zapachy nie wymieszają się.

Dla owoców i warzyw jest jeszcze coś: pojemna szuflada z nowoczesną regulacją wilgotności. Tak jak komorę zero solidnie ją uszczelniono. Wahania temperatury niweluje kompresor inwerterowy z 10-letnią gwarancją. Otwieranie drzwi i dokładanie cieplejszych produktów nie zaburzy świeżości tych solidne schłodzonych. Stabilność chłodu poprawia przy okazji metalowy panel z tyłu. Czegóż chcieć więcej?

Miejsce 2

HAIER HTW7720ENMB

Bierz moje pieniądze i daj mi tę lodówkę 70 cm – dokładnie tak pomyślałem, gdy zobaczyłem HAIER HTW7720ENMB. W mojej opinii to aktualnie najlepsza lodówka wolnostojąca o szerokości 70 cm. Bije rekordy pod względem pojemności: aż 483 l, w tym wielki zamrażalnik podzielony na 2 niezależne szuflady.

Co ciekawe, pomijając szerokość, reszta wymiarów to standard (prawie 201 cm wysokości i 67,5 cm głębokości). Nie jest więc tak, że to jakiś olbrzym. Przy okazji 3-drzwiowa konstrukcja ułatwia dostęp do mrożonek (i poprawia energooszczędność). To rozwiązanie zbiera znakomite opinie użytkowników, które zresztą popieram.

Jako że jest to duża lodówka wolnostojąca, producent wprowadził wiele udogodnień. Mowa przede wszystkim o szufladach chłodziarki. Strefa wilgotności wydłuży świeżość owoców i warzyw, a MyZone zaoferuje Ci niezależną od reszty chłodziarki temperaturę. Wkładanie i odnajdywanie produktów ułatwia z kolei oświetlenie przestrzenne LED.

Ta cicha lodówka z dużym zamrażalnikiem fenomenalnie zaprezentuje się w Twojej kuchni. Na zdjęciach wygląda na ciemny granat, ale w praktyce to czarna lodówka z matowym wykończeniem. Elegancka i emanująca luksusem. Idealna do nowoczesnej, minimalistycznej kuchni.

Miejsce 3

Samsung Bespoke RB38A7B5C12

Modułowa lodówka z dolnym zamrażalnikiem. Dostajesz możliwość zmiany panelu z przodu na inny (np. w odmiennym kolorze). Do tego dostawisz drugą sztukę tuż obok, tworząc spójną całość. Innowacja na rynku lodówek nowej generacji. Do tego to model z białym szkłem, obłędnie wygląda.

Nawet pomijając przynależność do serii modułowej, ta polecana lodówka miażdży większość rynku. Jest jedną z najcichszych (35 dB) i najbardziej oszczędnych (klasa C, tylko 169 kWh rocznie). Najlepsze jest to, że wśród modeli 60 cm… trudno znaleźć też pojemniejszą lodówkę! 390 l pojemności to rewelacyjny wynik.

A to i tak nie wszystko. Szuflada z regulacją wilgotności? Stała cyrkulacja chłodu, aby utrzymywać świeżość? Funkcja momentalnego chłodzenia lub mrożenia? A może No Frost, czyli brak oblodzenia komory? Wszystko to dostajesz w tej luksusowej lodówce wolnostojącej. Zero kompromisów!

Do zakupu przekonuje przy okazji niezawodność. Ta lodówka powinna być wręcz bezawaryjna. Ma pewne podzespoły, w tym kompresor inwerterowy z 10-letnią gwarancją. Z zewnątrz sprzęt wygląda na wytrzymały, zastosowane szkło wcale nie zbiera nadmiernie rysek. Topowe urządzenie do przechowywania żywności.

Miejsce 4

LG GBB92MCACP

Wysoka lodówka o wysokiej niezawodności. Jedna z najpojemniejszych, jeżeli chodzi o modele o szerokości 60 cm. Co ważne, zalicza się także do ekstremalnie energooszczędnego sprzętu. Mimo ogromu miejsca na żywność, nie pożre zbyt dużo prądu. Wszystko w niej zmieścisz i nie stracisz kasy na wyższe rachunki.

Jej inwerterowa sprężarka jest liniowa. Co z tego? Pracuje cały czas tak samo stabilnie. Od razu zmniejsza temperaturę, jeżeli wykryje jakiś skok. Nawet często otwierając drzwi i dokładając produkty, nie narazisz pożywienia na utratę świeżości. To nowoczesna lodówka, która stawia na praktyczne udogodnienia.

Potwierdzają to też 2 ciekawe szuflady w chłodziarce. Mają tryby wilgotności lub temperatury dostosowane do konkretnych produktów: warzyw, owoców, mięsa, ryb i znów warzyw. Tak, finalnie dostajesz lodówkę z komorą zero i komorą świeżości. Na jedno zresztą wychodzi, po prostu zapewnisz jedzeniu najlepsze warunki!

Jakość wykonania to premium, nie ma się do czego przyczepić. Do tego to lodówka ze zmianą kierunku otwierania drzwi… ale robią to technicy. Na szczęście za darmo, LG w swojej akcji daje Ci 30 dni od zakupu, aby zamówić fachowca. Jak widzisz, obecność w rankingu lodówek jest tu w pełni uzasadniona.

Miejsce 5

HAIER A3FE744CPJ

3-drzwiowa lodówka kombinowana o szerokości 70 cm. Zapewni Ci aż 460 l całkowitej pojemności użytkowej. Zmieścisz w niej masę żywności przechowywanej w pojemnikach, garnkach czy butelkach oraz opakowaniach o różnym kształcie. Część mrożąca składa się z 2 przestronnych szuflad, do których włożysz nawet kurczaka czy indyka.

Imponuje funkcjonalność związana z miejscem na żywność. Komora zero ma poszerzony zakres temperatur (od -3°C do +5°C). Zadba o Twoje wędliny, sery, mięso, ryby czy owoce morza. Szybko schłodzi przyniesioną z zakupów żywność i pomoże też przy rozmrażaniu wielu artykułów spożywczych.

Szuflada Moisture Zone to z kolei idealne miejsce na owoce i warzywa. Dzięki odpowiedniej wilgotności dłużej utrzymają świeżość. Nie zabrakło również stojaka na butelki oraz dobrze wykonanych oraz pojemnych balkoników na drzwiach. Nie stracisz czasu i nerwów podczas wkładania żywności do tego pojemnego sprzętu.

Pozytywną opinię wieńczą: cicha praca (37 dB), przyzwoita energooszczędność, fenomenalny design oraz wysoka trwałość. Znakomita alternatywa dla kogoś, kto nie ma miejsca na jeszcze szerszą lodówkę, ale wymaga większej pojemności, niż oferują modele o szerokości do 60 cm.

Miejsce 6

LG GBB72MCDFN

Cicha, bardzo pojemna i niezawodna lodówka wolnostojąca. Precyzyjnie chłodzi, od razu zbija skoki temperatury, a do tego pracuje oszczędnie. To zasługa wysokiej jakości części, które w sobie skrywa. Najbardziej cieszy znakomita sprężarka inwerterowa, na którą producent daje 10 lat gwarancji.

W efekcie zyskujesz pewność, że Twoja żywność zawsze ma optymalne warunki. Jedzenie zachowa swój smak, aromat oraz konsystencję. Owocom i warzywom ustawisz najlepszą wilgotność. Mięso i ryby trafią natomiast do komory świeżości (Fresh Converter), w której się nie zepsują.

4 balkoniki na drzwiach zmieszczą sporo napojów, kartonów czy słoiczków. Jedna ze szklanych półek wewnątrz jest składana. Podniesiesz ją, aby zmieścić wielki garnek z zupą, albo wsuniesz do połowy, żeby postawić wysokie butelki (np. wina), chociaż… na nie i tak jest osobny stojak (mieści do 5 butelek).

Z dodatkowych bajerów pojawia się współpraca ze smartfonem (przez Wi-Fi i za sprawą aplikacji Smart ThinQ). Wyregulujesz np. temperaturę w lodówce, będąc poza domem. Zauważ także, że niewielki, lecz nowoczesny wyświetlacz znalazł się na froncie. To w mojej ocenie najlepsza lodówka do 2000 zł.

Miejsce 7

Samsung Bespoke RB34A7B5D22

Lodówka nowej generacji. Daje możliwość modułowej budowy, np. wymiany przedniego panelu na taki w innym kolorze. Oprócz tego dosłownie doczepisz do niej drugą lodówkę Bespoke, np. gdy powiększy Ci się rodzina. To pewna rewolucja na tym rynku, a przede wszystkim ogromna swoboda aranżacji.

Ta lodówka z czarnym szkłem jest przy okazji jedną z najcichszych. Jej hałas osiąga 35 dB, a więc bardzo mało. Nie zawodzi również równomierność i skuteczność chłodzenia. Każdy poziom w chłodziarce i zamrażalniku ma praktycznie własny nawiew i cyrkulację zimnego powietrza.

Za sprawą wysokiej jakości kompresora inwerterowego to mało awaryjna lodówka wolnostojąca. Moje własne testy pokazują, że sprężarki stosowane przez markę Samsung są bardzo żywotne. Kupujesz raz, a dobrze (co sam zresztą uczyniłem, mam obecnie sprzęt tej firmy).

W tym urządzeniu cieszy swoboda aranżacji nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz. Zmienisz układ balkoników na drzwiach, aby zmieścić wysokie butelki lub kartony. Jest także dwustopniowa składana półka oraz szuflada z regulacją wilgotności. Bez dwóch zdań nowoczesna lodówka dla wymagających.

Miejsce 8

Whirlpool W7 931T OX H

Energooszczędna lodówka wysokiej klasy. Nie stracisz przez nią pieniędzy za zwiększony pobór prądu, pracuje ekonomicznie. Oferuje 368 l całkowitej pojemności, w tym spory zamrażalnik. Dobra opcja zakupowa dla rodzin 2 + 2, a nawet liczniejszych.

Ta bezszronowa lodówka wolnostojąca ma nowoczesne czujniki temperatury. Jak działają? Na bieżąco sprawdzają i w razie potrzeby korygują wartość temperatury. Cały czas utrzymują chłód, aby Twoja żywność nie zepsuła się. Zyskujesz pewność, że ta wytrzymała lodówka dba o Twoje jedzenie.

Patrząc na wyposażenie, robi się jeszcze ciekawiej. W komorze zero przechowasz wrażliwsze produkty (np. mięso, rybę, warzywa, owoce), a butelki wina ułożysz na stojaku. Zauważ, że ta dobrej jakości lodówka ma zewnętrze uchwyty. Ułatwią Ci otwieranie i zamykanie drzwi chłodziarki oraz zamrażalnika (są metalowe).

Ogólnie biorąc, jak na swoje możliwości to tania chłodziarko-zamrażarka No Frost. W dodatku cicha, bo generująca tylko 37 dB. Jeżeli stylistycznie przypadła Ci do gustu, to poważnie rozważ zakup tego sprzętu.

Miejsce 9

LG GBB71PZDMN

Znakomicie skonstruowana lodówka wolnostojąca. Dlaczego? Ma sprężarkę inwerterową najwyższej klasy. Pracuje cicho, bezawaryjnie i bez skoków temperatury. Nie martwisz się hałasem, naprawami sprzętu oraz bezpieczeństwem produktów spożywczych. Żywność będzie idealnie schłodzona lub zamrożona, dłużej nadając się do zjedzenia i nie tracąc swojej jakości.

Proces chłodzenia jest do tego szybki. Po zakupach wrzucasz produkty do lodówki i nie martwisz się o to, że jeszcze sporo minie, zanim uzyskają odpowiednie warunki. Sytuację poprawiają komora świeżości i możliwość regulacji wilgotności (czuwają nad walorami np. owoców oraz warzyw).

Jakość wykonania (i drzwi, i wnętrza) to wysoka liga. Nie przejmujesz się zarysowaniami obudowy oraz drzwi, bo są bardzo wytrzymałe. Elementy wewnątrz zapewniają z kolei sterylność oraz stabilność. Wyładujesz lodówkę po brzegi ciężkimi produktami, a na szklanych półkach nie zrobi to wrażenia. Przy 186 cm wysokości sprzęt jest także odpowiednio pojemny.

Nabywając LG GBB71PZDMN, stawiasz przede wszystkim na niezawodność. To kluczowe w sprzęcie AGD. A że reszta parametrów oraz cech nie zawodzi, ta mało awaryjna lodówka musiała znaleźć się w moim rankingu.

Miejsce 10

Electrolux LNT7ME34K1

Piękna lodówka z czarnym szkłem na froncie. Ale nie tylko przez stylistykę wyróżniłem ją w rankingu. Przede wszystkim znakomicie chłodzi oraz mrozi żywność. Ma wiele kanałów nawiewowych, które rozprowadzają zimne powietrze, dbając o świeżość pożywienia.

To oczywiście sprzęt No Frost. Co ciekawe, wcale nie wysusza tak bardzo żywności. Wszystko za sprawą nieco wyższej wilgotności. Położone luzem warzywa, np. sałata, nie utracą tak szybko wyjściowej konsystencji czy formy. Do tego zachowają wiele wartości odżywczych.

2 metry wysokości i 367 l pojemności sprawiają, że to polecana lodówka dla dużej rodziny. Bez kłopotu zmieścisz w niej mnóstwo produktów. Ciekawy dodatek stanowi szuflada Extra Chill. Przechowasz w niej pokrojone wędliny czy sery, gdyż panuje tam niższa temperatura. To coś między chłodziarką a zamrażalnikiem.

Trochę lepiej mogłoby być z głośnością pracy, lecz 42 dB to nadal stosunkowo cicha praca. Ten sprzęt swoje kosztuje, ale z drugiej strony nie ma dużo dobrych lodówek 60 cm z czarnym szkłem. Jeżeli właśnie takiego modelu szukasz, zwróć uwagę na sprzęt Electrolux.

Miejsce 11

Whirlpool W7 832T MX H

Starannie wykonana lodówka z technologią 6-ty Zmysł. Co daje to udogodnienie? Momentalne wykrywanie zmian temperatury (np. podczas otwierania drzwi) i obniżanie jej. Twoja żywność nie jest narażona na utratę świeżości, będzie dłużej zdatna do spożycia.

Wpływa to pozytywnie również na energooszczędność, o którą i tak dba klasa D (według starej etykiety była to lodówka A+++). Rachunki za prąd nie wzrosną, a pewnie i spadną, jeżeli wymieniasz lodówkę starszej generacji. To samo dotyczy głośności pracy. Whirlpool pracuje cicho, nawet trzaski związane z systemem No Frost nie są tu upierdliwie częste i zbyt donośne.

Idealnym miejscem na mięso bądź ryby jest Fresh Box, a więc komora zero (z zakresem od -2°C do +3°C). Delikatniejsze artykuły spożywcze nie stracą w niej świeżości, ale nie zostaną też zamrożone na kość. Szuflady na nabiał czy mięso oraz ryby są dobrze izolowane. Chłód i zapachy nie wydostają się z nich.

We wnętrzu znalazły się do tego: opcja kontroli wilgotności dla warzyw i owoców, stojak na butelki, separatory na drzwiach (dopasujesz układ balkoników) oraz wytrzymałe półki. Front jest trwały, a za ekonomiczne i skuteczne chłodzenie odpowiada sprężarka inwerterowa.

Miejsce 12

BEKO RCNA406E63ZXBN

Estetycznie wykonana 2-metrowa lodówka, której front licuje się z meblami. W atrakcyjnej cenie dostajesz klasę C (niższe rachunki za prąd), bardzo cichą pracę (brak narzekań na hałasujący sprzęt AGD) czy pełny No Frost (bez szronu i lodu wewnątrz).

Komora zero dba o świeże produkty wrażliwe na zbyt wysokie temperatury. Specjalna szuflada na warzywa i owoce symuluje 24-godzinny cykl słoneczny, aby utrzymać w nich więcej witamin. Nie zabrakło regulacji wilgotności powietrza, aby dodatkowo przedłużyć zdatność do spożycia.

Za świetną energooszczędność i cichą pracę, o których wspominałem na początku, odpowiada sprężarka inwerterowa. Druga sprawa, że to gwarancja niezawodności przez wiele lat. Nie stracisz pieniędzy na kosztowne naprawy tego elementu. Ważna cecha w rankingu niezawodności lodówek.

Producent rozsądnie zagospodarował przestrzeń wewnątrz. Półki i szuflady są trwałe, a ulokowanie żywności nie sprawi Ci większych problemów, masz na to sporo miejsca (362 l). Co ma się wysuwać, robi to płynnie. Co ma wytrzymać większe obciążenie, również Cię nie zawiedzie.

Miejsce 13

Whirlpool W7 921O OX H

Tania i dobra lodówka z komorą zero. Zaskakuje pojemnością. Mieści aż 368 l. Szczególnie chłodziarka jest przestronna (264 l). Nie natrudzisz się z umieszczaniem wielu opakowań, pojemników czy kartonów z jedzeniem i piciem. Po wielkich zakupach wszystko spokojnie zmieścisz w tej lodówce.

Za odpowiedni poziom chłodu i mrozu odpowiada technologia 6-ty Zmysł. Kontroluje wahania temperatury. Gdy zachodzi potrzeba, prędko przywraca ustawioną przez Ciebie temperaturę. Produkty nie są narażone na warunki zaburzające ich świeżość. Wyjmiesz dorodne warzywa i owoce oraz mięsa czy wędliny bez oznak utraty świeżości.

Jest zresztą komora zero z szerokim zakresem do ustawienia (od -2°C do +3°C). Dobre miejsce na produkty mięsne czy rybne. Wysuwana półka ułatwia z kolei dosięgnięcie głęboko umieszczonego jedzenia. To ważne, gdyż ten sprzęt jest wysoki i głęboki z racji imponującej pojemności.

Na tym udogodnienia wewnątrz się nie kończą. Dostajesz szufladę z suwakiem regulującym wilgotność, a także kosz na butelki, głównie wina. W tej cenie takie wyposażenie połączone z efektywnym chłodzeniem przekonują do inwestycji w tę lodówkę wolnostojącą.

Miejsce 14

Amica FK299.2FTZXAA

Lodówka slim z No Frost do małych kuchni. Ma nietypowe gabaryty: 180 cm wysokości, 55 cm szerokości i 59 cm głębokości. Wciśniesz ją w niewielką przestrzeń kuchenną, nie musząc rezygnować z wymarzonych mebli. Co więcej, front będzie się z nimi licował!

Pojemność nie zawodzi przy tych wymiarach: 180 l w chłodziarce i 70 l w zamrażarce (rozbite na 3 szuflady). We wnętrzu natkniesz się na komorę zero, której temperatura nadaje się do przechowywania mięsa czy ryb. Nie stracą konsystencji i świeżości.

Pojemnik VitControl Plus ze specjalną tacą oferuje z kolei kontrolę wilgotności. Twoje owoce i warzywa nie przykleją się do dna, będą dłużej zdatne do spożycia. Wszelkie pojemniki oraz szuflady zamykają nie tylko same produkty spożywcze, ale i ich zapachy. Nie wymieszają się i nie zepsują dobrego smaku oraz aromatu Twoich smakołyków.

Po wewnętrznej części drzwi znalazły się stabilne balkoniki. Ten najniżej położony jest wyższy, nadaje się do utrzymywania butelek. Nie zabrakło także pojemnika na jajka, funkcji szybkiego chłodzenia, możliwości przełożenia drzwi, półek z hartowanego szkła (które możesz wyjąć) czy rolek, które płynnie wysuwają szuflady.

Lodówka Samsung RB38T776CB1

Lodówka wolnostojąca Samsung RB38T776CB1

Jaka powinna być najlepsza lodówka? Na pewno cicha, energooszczędna, pojemna, ale nie za szeroka czy głęboka. Do tego mało awaryjna, praktycznie niezawodna. Wszystkie te założenia spełnia Samsung RB38T776CB1. W mojej opinio-recenzji przedstawię Ci ją bliżej, więc czytaj dalej.


Kliknij i kup Samsung RB38T776CB1

MediaExpert
EURO
OleOle
Neonet
MediaMarkt


Cicha i energooszczędna lodówka

Od lat analizując i testując lodówki, dokładnie widzę postęp co do głośności pracy i klas energetycznych. Sęk w tym, że są tu pewne poziomy, które trudno przekroczyć.

Samsung RB38T776CB1 dochodzi do ich granic. Ta cicha lodówka generuje 35 dB. Nawet dokładając kilka więcej (bo wyliczenia do specyfikacji, a rzeczywistość to 2 różne sprawy), praktycznie nie usłyszysz jej pracy.

Rzecz jasna pewne odgłosy czasem dokłada system No Frost, ale i tak pozostaje cicho. To dobra chłodziarko-zamrażarka do mniejszego mieszkania lub kuchni otwartej na salon. Nie będzie Cię wkurzać hałasem.

A co z poborem energii? Rewelacyjnie! Klasa C skutkuje niskim rocznym zużyciem prądu. Osiąga 169 kWh, czyli jakieś 110 zł na rok, może nawet mniej.

SpaceMax, czyli lodówka dla dużej rodziny

Najlepsze lodówki Samsung słyną z zadziwiającej pojemności. Ten model to udowadnia.

Łącznie zapewni Ci 385 l, w tym duży zamrażalnik (114 l). Nie musisz bawić się w tetrisa i kombinować, aby wszystko rozsądnie poukładać w chłodziarce. Nie wypychasz lodówki po brzegi, znajdziesz w niej wolne miejsce nawet po wielkich zakupach.

System All-Around Cooling perfekcyjnie dba o równomierną dystrybucję chłodu. Ta wysoka lodówka od razu walczy ze skokami temperatury, np. gdy otwierasz drzwi na nieco dłużej, aby dodać kilka produktów.

Najlepsza komora zero na rynku?

Wiele osób szuka komory zero, aby ze specjalnej szuflady zrobić coś pomiędzy chłodziarką a zamrażalnikiem. Ja też cenię to rozwiązanie w topowych lodówkach wolnostojących.

Samsung RB38T776CB1 oferuje jednak coś więcej: podzieloną komorę zero.

Co to oznacza w praktyce?

Dużo korzyści. Skorzystasz z przesuwanej podziałki i 2 niezależnych stref z inną temperaturą. Znakomity pomysł na wielofunkcyjność przy oszczędności przestrzeni.

Na jednym poziomie schowasz mięso, wędliny, sery, rybę, ale też owoce i warzywa. Podzielisz szufladę, aby danej grupie artykułów dobrać inną, najlepszą dla nich temperaturę. Super sprawa.

Co więcej, i tak masz do dyspozycji kolejną innowacyjną szufladę, a mianowicie Humidity Fresh+ (komora świeżości).

Przechowasz w niej głównie owoce i warzywa. Ustawiając wilgotność, zagwarantujesz im dłuższą świeżość. Tego typu artykuły nie utracą wartości odżywczych czy swojej chrupkości.

Jak widzisz, nie ma się co dziwić, że Samsung RB38T776CB1 to często kupowana i świetnie oceniania lodówka wolnostojąca 60 cm. Nie miałem wątpliwości, aby przyznać jej pozycję lidera.

Lodówka HAIER HTW7720ENMB

Lodówka wolnostojąca HAIER HTW7720ENMB

Uwielbiam lodówki o szerokości 70 cm. Znacznie pojemniejsze od klasycznych, a nie tak olbrzymie jak jeszcze szersze. Z drugiej strony przeważnie dość kosztowne. Dlatego istotne, aby rozsądnie wybrać. Zakupowy dylemat szybko rozwiązuje tu prestiżowa lodówka HAIER HTW7720ENMB. Dowiedz się o niej więcej z mojej subiektywnej opinii!


Kliknij i kup HAIER HTW7720ENMB

EURO
OleOle


Szerokość 70 cm, czyli coś dla dużych rodzin

Myślisz, że 10 cm nie może dużo zmienić w kwestii pojemności lodówki? No cóż, lodówka HAIER HTW7720ENMB jest nawet o 100 l pojemniejsza od i tak bardzo pojemnych chłodziarko-zamrażarek 60 cm.

483 l to ogrom przestrzeni na żywność. Nawet domostwa z 5 czy 6 domowników będą zadowolone z miejsca na przechowywanie jedzenia.

Zauważ, że zamrażalnik zapewnia łącznie aż 140 l pojemności, więc być może nigdy nawet nie pomyślisz, że potrzebujesz osobnej zamrażarki.

Oczywiście 70 cm szerokości oznacza także pokaźniejszy obszar zajmowany przez sprzęt. Co ważne, wysokość i głębokość nie są już jednak większe od węższych lodówek. 200,6 cm wysokości i 67,5 cm głębokości nie sprawiają problemów z umiejscowieniem.

3-drzwiowa konstrukcja

Nie znam nikogo, kto by narzekał na unikalną konstrukcję kombinowaną lodówek HAIER. Polega ona na tym, że urządzenie oferuje 3 drzwi. Podwójna jest tu zamrażarka.

Obie jej części otwierasz niczym szufladę, bo tak właśnie wyglądają w praktyce. Wygodne, ale też energooszczędne. Dlaczego? Bo nie musisz otwierać całego zamrażalnika, aby coś wyciągnąć lub włożyć.

Daje Ci to możliwość rozsądnego rozmieszczenia mrożonek. Te, po które częściej sięgasz (jakieś lody, frytki, pojemnik na kostki lodu, mrożone warzywa) umieścisz w górnej szufladzie. Coś, co ma dużo dłużej być zamrożone, znajdzie się z kolei w najniższej części.

Dodam jeszcze, że wszystkie drzwi otwierają i zamykają się bardzo lekko. Lodówka wygląda na masywną, ale nie wkładasz dużo siły, aby coś wysunąć bądź zamknąć.

Lodówka nowej generacji

Jak przystało na jedną z najnowocześniejszych lodówek na rynku, znajdziesz tu wiele nowinek i udogodnień.

Strefa wilgotności, swego rodzaju komora świeżości dla warzyw i owoców, ma membranę z włókien roślinnych. Zatrzymuje wysoką wilgotność, idealną do wspomnianych warzyw oraz owoców.

W efekcie dłużej je przechowasz, nie narażając się na stratę żywności przez zepsucie się produktów.

To również inteligentna lodówka z aplikacją mobilną. Daje wiele możliwości. Ciekawie wypada temperatura proaktywna. Ta wytrzymała lodówka po prostu przygotowuje się na Twój powrót z zakupów.

Co z tego wynika? Brak pewnego problemu. Dokładanie ciepłych artykułów siłą rzeczy zwiększa temperaturę wewnątrz chłodziarko-zamrażarki. Nie wpływa to dobrze na już schłodzone lub zamrożone produkty.

Gdy dasz znać urządzeniu w aplikacji, że dojdzie do takiej sytuacji, lodówka obniży temperaturę, aby szybciej zredukować skok temperatury. Sprytne, nowoczesne, a przede wszystkim praktyczne.

Gdybym tworzył ranking lodówek 70 cm, ten model byłby na czele, nie mając większej konkurencji. I w połączeniu z modelami 60 cm to jedna z najlepszych opcji zakupowych. Jeżeli masz na nią miejsce i budżet, nawet się nie zastanawiaj – przeklikaj podane przeze mnie ceny i zamów ją. Nie pożałujesz!

Lodówka Samsung Bespoke RB38A7B5C12

Lodówka wolnostojąca Samsung Bespoke RB38A7B5C12

Powiedzieć o tej lodówce, że jest innowacyjna, to jak nic nie powiedzieć. Chodzi o modułowy sprzęt najnowszej generacji. Najważniejsze, że nawet zapominając o tym, że jest Bespoke, nadal szalenie się opłaca. Dlaczego? O tym w mojej recenzji, którą znajdziesz pod podanymi cenami.


Kliknij i kup Samsung Bespoke RB38A7B5C12

MediaExpert
EURO
OleOle


Modułowa lodówka, czyli swoboda aranżacji

Zacznijmy od nowinki, którą jest modułowa konstrukcja. Chodzi o łatwą zmianę frontowych paneli na takie w innym kolorze, a nawet o odmiennym materiale wykonania.

Dotyczy to także wymiany panelu chłodziarki lub zamrażalnika, więc da się zrobić z urządzenia dwukolorową lodówkę.

To jednak nie wszystko. Bez problemu dołożysz do niej kolejny moduł, czyli po prostu drugą lodówkę… albo samą chłodziarkę bądź zamrażarkę.

Daje to znakomity efekt spójności, nie zmuszając Cię do wymiany całego sprzętu na zupełnie inny, np. szerszy i pojemniejszy.

A wyjściowo urządzenie fenomenalnie się prezentuje! To 2-metrowa lodówka z białym szkłem, efektownym połączeniem klasyki z minimalistyczną nowoczesnością.

Lodówka z topowymi parametrami

Nie jest tak, że wyróżniłem Samsung Bespoke RB38A7B5C12 w zestawieniu tylko przez bajer z modułami. Nie ukrywajmy, nie każdy z tego skorzysta, nawet gdy wydaje mu się, że będzie inaczej.

Dlatego też oceniłem ten sprzęt kompleksowo. Okazało się, że pomijając modułową budowę, w zasadzie nie znalazłem słabszych stron.

Ta nowoczesna i funkcjonalna lodówka bardzo cicho pracuje (35 dB). Nie narazi Cię przy okazji na wzrost opłat za prąd, bo ma klasę C, czyli nieporównywalnie lepszą od dawnego A+++!

A pojemność? Tylko potęguje pozytywną opinię, bo wynosi 390 l. Bardzo dużo jak na wąską lodówkę 60 cm.

Znakomite wyposażenie

Wracając jeszcze do Bespoke, niesie to również korzyści ze swobodą aranżacji układu wewnątrz. Zmienisz wysokość różnych elementów, aby bezproblemowo zmieścić produkty lub kuchenne naczynia z pożywieniem.

Szuflada świeżości Humidity Fresh+ da Ci natomiast kontrolę nad wilgotnością. Za pomocą eleganckiego pokrętła ustawisz ją dla owoców lub warzyw (są zresztą łatwe oznaczenia, nie musisz wertować instrukcji, aby nauczyć się obsługi tego).

Metal Cooling, czyli metalowy panel tylnej ścianki dobrze zatrzymuje zimno wewnątrz. System All-Around Cooling rozprowadza je z kolei na każdym poziomie chłodziarki i zamrażalnika.

Jeżeli pragniesz coś bardzo szybko schłodzić lub zamrozić, skorzystasz z funkcji przyspieszających te procesy. Oczywiście jest to bezszronowa lodówka wolnostojąca, więc nie martwisz się rozmrażaniem jej.

Teraz już wiesz, dlaczego tak bardzo mi się spodobała. Dokłada unikalne korzyści, nie zapominając o fundamentach dobrej lodówki.

Lodówka LG GBB92MCACP

Lodówka wolnostojąca LG GBB92MCACP

Zdecydowanie jedna z najmniej awaryjnych, najwytrzymalszych lodówek na rynku. Powinna znajdować się w każdym rankingu niezawodności lodówek, dlatego też trafiła do mojej klasyfikacji. A niesie także sporo innych korzyści, które zaraz poznasz.


Kliknij i kup LG GBB92MCACP

EURO
OleOle


Lodówka, która się nie psuje

Nie będę ściemniał – każdy nowoczesny sprzęt AGD jest narażony na przeróżne awarie. Chodzi głównie o elektronikę, której usterki bywają losowe. Nawet sprzęt za górę pieniędzy może sprawić z tym problemy.

Mam jednak solidne podstawy do tego, aby nazwać LG GBB92MCACP niezawodną lodówką. Producent wyposażył ją w liniową sprężarkę inwerterową.

Brzmi tajemniczo? Chodzi o to, że taka sprężarka pracuje stabilnie, cicho i energooszczędnie. Jednocześnie nie ma nic pomiędzy napędem a tłokiem. Mniej części, to mniejsze ryzyko awarii.

LG znane jest z bezpośrednich napędów stosowanych w różnym sprzęcie AGD. Testy, porównania i opinie potwierdzają ich bezawaryjność.

Na tę część producent daje przy okazji 10 lat gwarancji. Szkoda, że nie dotyczy to jeszcze elektroniki sterującej pracą, ale i tak zawsze jakaś korzyść, prawda?

Lodówka z szufladami, które Ci się spodobają

Skąd taka śmiała teza, że szuflady lodówki przypadną Ci do gustu? Ponieważ są nowoczesne, łączą funkcjonalność komory świeżości i komory zero (a w zasadzie tym właśnie są).

FRESHBalancer to szuflada z kontrolą wilgotności. Masz nad nią suwak, którym dostosujesz warunki dla owoców lub warzyw. Nie musisz ich trzymać w opakowaniach bądź folii, nie wyschną i nie utracą świeżości.

Kolejne ciekawe miejsce to FRESHConverter. Tutaj suwakiem zmieniasz temperaturę. Również za pomocą prostych oznaczeń: dla mięsa, ryb lub warzyw. Zero zagadek, szybko znajdziesz miejsce w chłodziarce, które zapewni tym produktom najlepsze środowisko.

Specyfikacja robiąca wrażenie

Zapewne wpadło Ci w oko to, że czołowe lodówki z mojej klasyfikacji mają imponujące parametry. LG GBB92MCACP to podtrzymuje.

To wysoka lodówka o dużej pojemności (384 l). Nadaje się dla rodzin o sporej liczebności. Ergonomicznie rozłożysz w niej żywność.

Zaledwie 35 dB generowanego hałasu nie porażą Twojego zmysłu słuchu. To cicha chłodziarko-zamrażarka. Do tego energooszczędna dzięki klasie C. Twoje opłaty nie wzrosną drastycznie, a pewni i spadną, jeśli zmieniasz sprzęt ze starszego na tak nowoczesny.

Co ciekawe i na co mało kto zwraca uwagę, ta lodówka bardzo wydajnie mrozi. Dobowo radzi sobie z 14 kg żywności w zamrażalniku. Trudno mi aktualnie znaleźć model, który byłby w tym lepszy.

Podsumowując, stawiając na LG GBB92MCACP, zyskujesz wytrzymałą lodówkę na lata ze świetnym wyposażeniem, pojemnością, energooszczędnością i głośnością pracy.

W dodatku nie potrzebuje mnóstwa otworów nawiewowych czy grubej izolacji, aby równomiernie rozprowadzać oraz utrzymywać chłód. No i jest pojemna!

Lodówka HAIER A3FE744CPJ

Lodówka wolnostojąca HAIER A3FE744CPJ

Polecana lodówka o szerokości 70 cm. Rewelacyjnie wykonana, ze znakomitymi osiągami i praktyczną konstrukcją 3-drzwiową. Co jeszcze Ci zapewni i dlaczego jest warta swojej ceny? Czytaj dalej, a prędko się tego dowiesz.


Kliknij i kup HAIER A3FE744CPJ

MediaExpert
Electro


Szybki dostęp do dużego zamrażalnika

Bardzo lubię budowę, którą w swoich lodówkach stosuje ten producent. Opiera się na podwójnym zamrażalniku.

Dostajesz 2 pojemne i głębokie szuflady na mrożonki z osobnymi drzwiami. Do tego płynnie i lekko się wysuwają na swoich prowadnicach. Dowolnie zorganizujesz podział mrożonej żywności, wyżej przechowując np. coś, po co częściej sięgasz.

Cała część mrożąca o pojemności 121 l daje w praktyce ogrom miejsca. HAIER dobrze wykorzystał 70 cm szerokości tego urządzenia. Dodam, że całkowita pojemność osiąga 460 l – wyraźnie więcej od najpojemniejszych lodówek 60 cm.

Lodówka o imponującym designie

To chłodziarko-zamrażarka inox, wpadająca w platynę. W połączeniu z poszerzoną budową 3-drzwiową wygląda efektownie.

Pasuje do wielu różnych wystrojów kuchni. Do tego jej front jest bardzo wytrzymały, trudno go czymś porysować. Nie zbiera też nadmiernie odcisków palców.

Wnętrze równie dobrze wykonano, nawet plastikowe części są świetnie spasowane i odpowiednio trwałe.

Cieszy obecność diodowego oświetlenia LED. Energooszczędne i bez rażenia po oczach. Prędko odnajdziesz lepiej ukrytą żywność.

Równomierne chłodzenie

Podstawą każdej dobrej lodówki jest stabilna praca. Skoki temperatury powinny być od razu redukowane, a chłód równomiernie rozprowadzany.

Tutaj właśnie tak jest. Nowoczesne sensory badają warunki panujące w chłodziarko-zamrażarce, prędko reagując na niekorzystne dla żywności zmiany. Nie boisz się, że stracisz swoje jedzenie, musząc wyrzucić je do kosza.

Konserwację żywności ułatwiają wydzielone strefy, np. z doborem temperatury czy wilgotności. Niweluje to wpływ systemu No Frost, który zmniejsza wilgotność. Wiele rzeczy luzem rozłożysz w specjalnych szufladach. Nie musisz ich skrzętnie zakrywać.

W porównaniu do swoich możliwości i parametrów HAIER A3FE744CPJ nie kosztuje za dużo. Nie jest to oczywiście najtańsza lodówka, ale w mojej opinii jak najbardziej opłacalna, zwłaszcza z tych o szerokości 70 cm.

Ile wydać na dobrą lodówkę?

Duże AGD wysokiej klasy zazwyczaj swoje kosztuje, choć z lodówkami wolnostojącymi nie ma (przynajmniej jeszcze) jakiejś tragedii z cenami.

W okolicach 2000 – 2500 zł znajdziesz kompletny sprzęt, który w zasadzie w niczym nie zawodzi.

Od 3000 do 3500 zł nabędziesz chłodziarko-zamrażarkę wypchaną po brzegi nowoczesnymi rozwiązaniami, które ułatwią przechowywanie żywności i świetnie o nią zadbają. W tym budżecie znajdziesz także topowe lodówki z czarnym szkłem.

Pamiętaj przy tym, że na cenę znacząco wpływają wymiary lodówki.

Szukając niższej i płytszej chłodziarko-zamrażarki, wydasz mniej za podobny standard. Z drugiej strony, licz się z pokaźniejszym wydatkiem przy wyborze szerszej lodówki (70 cm). Najlepsze modele tego typu przekraczają nawet 4000 zł.

Jakiej firmy lodówka?

Czy sam producent ma tu duże znaczenie?

Tak!

Również pod tym względem ułożyłem lokaty w zestawieniu. Sęk w tym, aby wiedzieć, której marce zaufać i dlaczego. Właśnie to teraz dla Ciebie omówię. Pomogły mi w tym własne testy lodówek oraz opinie serwisantów AGD.

Lodówki wolnostojące LG

Uwielbiam je! Dlaczego? Przez wysoką niezawodność. LG stosuje liniowe sprężarki inwerterowe. Oznacza to obecność napędu bezpośredniego (nie ma nic pomiędzy napędem a tłokiem). Dzięki temu jest to najtrwalszy rodzaj kompresorów.

Pytając serwisantów AGD o oczekiwaną żywotność lodówek LG, wielu obstawia nawet ponad 10 lat. Oczywiście każda lodówka ma teraz sporo elektroniki, która może się w końcu zepsuć, ale wyjściowo to chłodziarko-zamrażarki LG są najżywotniejsze.

LG często daje 10 lat gwarancji na sprężarkę, co potwierdza pewność tego elementu.

Zresztą zalet tego sprzętu jest więcej. Dobre wykonanie i wyposażenie, świetna cyrkulacja powietrza, cichutka praca (to też zasługa nowoczesnego kompresora), energooszczędność oraz często atrakcyjne ceny. Dla mnie pewniak na tym rynku.

Lodówki wolnostojące Samsung

Najczęściej kupowane lodówki. Samsung często zachwyca cichą pracą, energooszczędnością i skutecznością chłodzenia oraz mrożenia żywności. Do tego zrewolucjonizował ten rynek modułowymi lodówkami serii Bespoke.

Najważniejsze, że ten sprzęt rzeczywiście jest funkcjonalny, również w kwestii bardzo przydatnych rozwiązań. Przykładem jest dzielona komora zero z 2 ustawieniami temperatury. Funkcje typu szybkie chłodzenie i mrożenie działają perfekcyjnie. Podobnie kontrola wilgotności.

Wykonanie i wyposażenie to zazwyczaj najwyższa liga. Cieszy również zróżnicowanie pod względem stylistyki. Przeważają matowe lodówki w różnych kolorach, ale znajdziesz także czarne lub białe szkło.

A jak wygląda trwałość lodówek Samsung? Dobrze. Osobiście jeszcze nie zawiodłem się na kompresorach inwerterowych tej firmy. Ten producent także często udziela 10-letnich gwarancji na wspomniany element.

Lodówki wolnostojące HAIER

Bardzo ciekawy sprzęt! HAIER ma już mocną pozycję w przypadku lodówek o szerokości 70 cm, choć oferuje też kilka interesujących modeli 60 cm.

Sprzęt tej firmy jest dobrze wykonany, atrakcyjny wizualne i nowoczesny wewnątrz. Wyróżnikiem jest 3-drzwiowa konstrukcja: to zamrażarka ma parę drzwi. Takie rozwiązanie okazało się strzałem w dziesiątkę, bo i świetnie się prezentuje, i jest praktyczne.

Lodówki wolnostojące Whirlpool

Whirlpool dzielnie walczy w kilku segmentach cenowych, głównie tych niższych. Niektóre jego lodówki są energooszczędne, ciche, świetnie wykonane i bogato wyposażone. Do tego atrakcyjnie wyglądają, pasując do minimalistycznych aneksów kuchennych.

Lodówki wolnostojące BEKO

BEKO lubi troszkę małpować bardziej znanych producentów. Produkuje wizualnie podobne lodówki do Samsunga. Ważne, że da się w ofercie tej marki znaleźć sprzęt o korzystnym stosunku ceny do możliwości.

Żywotność ani nie zawodzi, ani jakoś nie zaskakuje. Raczej nie dobrnie bezproblemowo do dekady, ale kto wie, może akurat dobrze trafisz?

Lodówki wolnostojące Amica

Nasza rodzima marka sprzętu AGD (choć ich lodówki są produkowane w zupełnie innych miejscach niż Polska). Cenię ją za to, że jako jedna z nielicznych stawia także na węższe i płytsze lodówki (poniżej 60 cm szerokości i głębokości). Wypełniają pewną niszę.

W efekcie są to zazwyczaj lodówki tanie i dobre. Idealna opcja dla kogoś, kto poszukuje kompaktowego sprzętu do mniejszej kuchni.

Lodówki wolnostojące Bosch

Dlaczego nie ma żadnego Boscha w mojej klasyfikacji? Czy sprzęt tej firmy zasługuje jedynie na krytykę?

Ależ skąd! Znajdziesz w ofercie tego producenta bardzo dobre urządzenia chłodnicze.

Jaki jest powód, że mnie nie przekonały? Wysokie ceny.

Zazwyczaj da się znaleźć równie dobry sprzęt od kogoś innego, lecz wyraźnie tańszy. Niejedna porównywarka lodówek od razu to udowadnia.

A że trwałość lodówek Bosch jakoś bardzo się nie wybija na tle pozostałych producentów, póki co nie wyróżniłem żadnego urządzenia tej marki. Podobnie stało się z lodówkami wolnostojącymi Siemens, zresztą o ta sama grupa co Bosch.

Lodówki wolnostojące Electrolux

Długi czas nie trawiłem lodówek Electrolux. Wydawały mi się mało opłacalne. Z czasem pojawiła się jednak nowa generacja, która wypada interesująco.

Jak się okazało, w moim rankingu zmieściła się jedna lodówka Electrolux z czarnym szkłem.

Lodówki pozostałych producentów

Jest jeszcze sporo innych firm, które walczą o klientów na rynku lodówek wolnostojących. Najbliżej obecności w moim zestawieniu była raczej mniej znana marka, a mianowicie MIDEA.

Rozważałem także urządzenia Toshiba. Spojrzałem przy okazji na oferty firm Liebherr oraz Miele. Ostatecznie nie czułem jednak potrzeby wyróżniania ich w klasyfikacji, bo wybrane przeze mnie modele są opłacalniejsze.

Będę też sprawdzał oferty innych firm, aby mój ranking najlepszych lodówek zawsze prezentował najkorzystniejsze opcje.

Podsumowanie i pytania czytelników

Moje subiektywne porównanie lodówek dało Ci odpowiedzi na kilka ważnych pytań. Wiesz już, które lodówki są godne uwagi. Nie musisz o to pytać na forum bądź czytać innych blogów.

W dobrym urządzeniu chłodniczym żywność długo utrzyma swoją świeżość. Zachowa wartości odżywcze, naturalną konsystencję i walory smakowe.

Starałem się, aby w zestawieniu była pewna różnorodność pod kątem wymiarów czy stylistyki. Jeżeli jednak szukasz czegoś mocno niestandardowego (np. retro, w mniej powszechnym kolorze czy wymiarach), to bez obaw. Pomogę Ci indywidualnie w sekcji komentarzy.

Cały materiał regularnie aktualizuję. Jeżeli Ci się spodobał, to nie zapomnij udostępnić go w Internecie, gdy ktoś pyta o nową lodówkę, oraz regularnie zaglądać na mój portal.

A jeśli rozważasz także inny typ lodówki, to na PROrankingach znajdziesz np. lodówki do zabudowy. Idealna opcja, gdy zależy Ci na ukryciu chłodziarko-zamrażarki w linii meblowej.

Chcesz zostawić front sprzętu, ale nie masz na niej dużo miejsca po bokach? Wtedy rozważ lodówkę do obudowy. Nie wymaga odstępu na lewo czy prawo, łączy zalety 2 pozostałych rodzajów.

Oceń publikację
[Głosy: 15 Średnia: 4.5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
1 miesiąc temu

Cześć,
Musimy wymienić lodówkę, ponieważ jest to mała kuchnia, i nie ma możliwości przestawienia części mebli, to musi być szerokość 60, głębokość również 60, ale wysokość może być większa niż dotychczasowa lodówka Elektrolux.
Ze względu na rozmiary znalazłem dwie HISENSE RB440N4GBE No frost 200.4cm i GORENJE NRK620EABG4 NoFrost.
Którą by Pan polecił i czy jeszcze jakieś inne modele w podobnych rozmiarach?

Leopolda
1 miesiąc temu

Poszukuję informacji o lodówkach Vestfrost. Dodatkowo ciekawi mnie kwestia utrzymywania niskiej temperatury w przypadku awarii. Znalazłam lodówki, przy których mówiono aż o 35 godzinach, a przy innych o zaledwie kilku. Niektórzy producenci podają tę informację, niektórzy nie. Dlaczego?

Anna
2 miesięcy temu

Witam, zaoferowano mi lodówkę Hisense RT641N4WFE. Mialam kupić haier ale teraz się zastanawiam bo wygląda również oki i jest tańsza. Czy mogę prosić o opinię.

Dorota
2 miesięcy temu

Witam,

Super artykuł, można dużo się dowiedzić.
Czy mogłabym prosić o poradę? Która lodówka jest lepsza:
Samsung Bespoke RB38A7B5322, Lodówka LG GBB92MCACP, SAMSUNG BESPOKE RB38A7B5D22, a moze nie ma istotnych różnic między nimi?

Serwisant
4 miesięcy temu

Bardzo rozbudowany i rzeczowy ranking, recenzja która pomogła w wyborze urządzenia

Mariusz
8 miesięcy temu

Posiadam lodowke Samsunga side by side ale zamierzam ja wymienic. Wydaje mi sie ze praktyczniejsze są chlodziarka side by side natomiast zamrazarka szufladowa. Zastanawiam sie nad Haier HB18FGSAAA lub Smeg FQ55FXDF. Czy mają one kostkarki ? Która Pan by polecał, a może jeszcze jakąś inną ? Dziękuję.

Anna
10 miesięcy temu

Muszę wymienić lodówkę. Musi mieć pojemność ok. 300/ 112 tqk plus minus i szerokośc 70. Biorę pod uwagę bosh, Vestfrost, Haier. Sharp. Co wybrać. Chodzi mi o jakośc wykonania. Kiedyś mialam przez lata Vestfrost ale nie wiem jak jest z jakością teraz. Co to za firma Haier, jaka jest jakość ich lodówek.

Anna
6 miesięcy temu

Trochę się wstrzymałam ale wracam do tematu. Haiera nigdzie na żywo zobaczyć nie można. Trochę odstręcza mnie organizacja wnętrza. Mało półek. Wielka pojemność aż prosi się o jedną półkę więcej. Te falowane na butelki nie są mi potrzebne. Czy coś wiadomo na temat Vestfrosta? Chodzi mi o jakość.

Jerzy
1 rok temu

Dzień dobry , jestem na etapie poszukiwań Lodówki wolnostojącej do wnęki .Stara Lodówka ma wymiary:wysokość 155cm. szerokość 60cm. głębokość 60cm. Jaką Pan poleca o takich wymiarach.Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Piotr
1 rok temu

Cześć,
szukam lodówek wolnostojących o szerokości 80 cm, ale 2 drzwiowych (nie side-by-side). Jest szansa na taki ranking, czy zbyt specyficzne wymaganie?

Ewa
1 rok temu

Witam. Jestem na etapie poszukiwań AGD do mojej nowej kuchni. Czy wybierać wszystko od jednego producenta np Amica czy kasy produkt od innego. Co może pan polecić z czystym sumieniem? Dodam że chcialabym okap kominowy, gaz na szkle, zmywarkę do zabudowy 60, piekarnik i oczywiście lodówka wszystko czarne. Bedę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam

Ewa
1 rok temu

Jak Pan ocenia lodówkę whirpool SP40801EU lub SP40802EU?
Drugie pytanie co Pan sądzi o ułożeniu piekarnika i lodówki obok siebie gdy oba sprzęty są w zabudowie?

Mariusz
1 rok temu

Cześć, można dodać do opcji kategorię “licowane drzwi”? Myślę że przy tego typu lodówkach to ważna opcja ( no chyba z wszystkie je posiadają)

Mariusz
1 rok temu

No właśnie szukam tej informacji dla lodówki Samsunga i nigdzie nie mogę znaleźć, ale poszukam jeszcze. Jeszcze pytanie czy lodówki LG GBB72MCDFN oraz LG GBB72MCUFN to te same tylko nazwane inaczej dla innych sklepów?