W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Lodówka do obudowy Ranking 2024 | Opinie

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  24 kwietnia 2024
Komentarze:  10

Lodówka do obudowy to brak konieczności stosowania frontu meblowego i pełna swoboda aranżacji. Tylko kilku producentów tworzy taki sprzęt, a ja wiem, które ich modele są godne polecenia. W tym materiale podzielę się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniami. Poznasz najlepsze lodówki wolnostojące do obudowy. W efekcie prędko wybierzesz model, który postawisz we wnęce, bezpośrednio przy ścianie czy meblach obok.

Lodówka do obudowy - jaka najlepsza?

Ranking lodówek do obudowy 2024 - TOP 5

Bosch KGN39VIBT

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Bosch KGN39VIBT. To najlepsza lodówka do obudowy, która dosłownie nie wymaga żadnego odstępu po bokach. Nie musisz przy tym zostawiać w meblach obok otworów na jej wentylację. Umieścisz ją tam, gdzie Ci pasuje – przy ścianie, meblach lub w jakiejś wnęce. Jej drzwi otwierają się bezkolizyjnie, bo do 90 stopni.

Poza tym to po prostu rewelacyjna chłodziarko-zamrażarka. Pracuje cichutko (tylko 33 dB), więc nie będzie Cię denerwować hałasem. Zużywa śmiesznie mało energii (129 kWh/rok w ramach klasy B), zatem nie nadwyręży domowego budżetu. Nie kosztuje przy tym bardzo dużo, a za to długo utrzyma świeżość żywności. Chłodzi i mrozi równomiernie. Momentalnie redukuje skoki temperatury.

Jeżeli stylistyka i wymiary Bosch KGN39VIBT wpisują się w Twoje oczekiwania, nie zastanawiaj się. To topowa lodówka wolnostojąca w zabudowie po bokach. Osobiście nie widzę w niej słabych stron. Zwłaszcza że wykonanie też zachwyca. Trwały sprzęt na lata!

Ocena produktu: 9.92/10
Siemens KG49NAIBT

Duża lodówka do obudowy to rzadkość, lecz Siemens KG49NAIBT spełnia ten warunek. Dlaczego? Ponieważ osiąga 70 cm szerokości. Nadal nie wymaga nawet najmniejszych szpar po bokach. Bezproblemowo wtopisz sprzęt w kuchenną aranżację. Komfortowo wysuniesz szuflady przy drzwiach otwieranych do 90 stopni. A jest co w nich umieszczać! Całkowita pojemność dobija do 440 l.

To dobra lodówka do obudowania z kompresorem inwerterowym. Dla Ciebie oznacza to 2 spore korzyści: cichą pracę (35 dB) oraz niski pobór prądu (142 kWh w klasie B). W dodatku tego typu elementy rzadko ulegają awariom. W mojej opinii mówimy o mało awaryjnej lodówce do postawienia przy ścianie czy meblach. Jakość wykonania również przekonuje. Podobnie zresztą jak układ wewnątrz.

Szukając szerszej lodówki do obudowy, w zasadzie nie masz wyboru. A właściwie masz – jeden słuszny. Zamów wtedy Siemens KG49NAIBT. To wręcz unikat na rynku. Istotne, że bardzo dobry unikat. Nie zawodzi w żadnym kluczowym aspekcie.

Ocena produktu: 9.76/10
Samsung Kitchen Fit RB36R8899SR

Samsung Kitchen Fit RB36R8899SR to lodówka do zlicowania z meblami. I to dosłownie, ponieważ jej głębokość osiąga 59 cm, a szerokość 60 cm. Pasuje zatem również do wnęki. Wymaga jednak wycięcia otworów na swoje 2 kratki wentylacyjne. Znajdują się po bokach – na dole, nieco z tyłu. Niemniej to jeden z nielicznych modeli o nie za dużej głębokości.

Pomijając aspekt obudowy, wszystko się tu zgadza. Duża pojemność (350 l), Klasa D, 38 dB głośności, 2 niezależne obiegi, stabilne utrzymywanie temperatury – to największe zalety sprzętu. Zwróć też uwagę na design. Unowocześniają go panel sterowania na drzwiach oraz podświetlany na niebiesko uchwyt. Front nie wykazuje tendencji do zbierania mikrorysek oraz odcisków palców.

Ranking lodówek do obudowy musiał pokazać Ci Samsung Kitchen Fit RB36R8899SR. Mimo głębokości poniżej 60 cm to jeden z najpojemniejszych modeli. Gdy poszukujesz tak płytkiej chłodziarki-zamrażarki do obudowania, wybór staje się prosty.

Ocena produktu: 9.61/10
Bosch KGN39LBCF

Polecana lodówka do obudowy z czarnym szkłem. Bosch KGN39LBCF prezentuje się obłędnie. Wymiary wynoszą: 203 cm wysokości, 60 cm szerokości oraz 66,5 cm głębokości. Drzwi otwierają się do 90 stopni, nie szkodząc meblom obok. Pojemność dochodzi do 363 l, spełniając potrzeby większych rodzin. Bez trudu zmienisz układ półek, mogąc przechowywać większe garnki czy butelki.

Nie obawiaj się o stan swoich produktów spożywczych. To inwerterowa lodówka, która eliminuje skoki temperatury. Ponadto szybko chłodzi i mrozi. Skutecznie izoluje zimno wewnątrz. Zagwarantuje Ci także komorę zero na mięso lub ryby. Jej głośność pracy osiąga 35 dB, co oznacza cichą pracę. A energooszczędność? Równie wyborna, bo z klasą C, która pokonuje dawne A+++.

Interesuje Cię czarna lodówka do obudowy? Nie pogardzisz szkłem na jej froncie? Nie ma co się zatem zastanawiać – wybierz właśnie Bosch KGN39LBCF. Piękne i dobrze pracujące urządzenie. Zadba o Twoją żywność i zrobi dobre wrażenie swoim wyglądem.

Ocena produktu: 9.57/10
Bosch KGN392WDF

Bosch KGN392WDF, czyli skutecznie działająca chłodziarko-zamrażarka do obudowy. Dba o odpowiednią temperaturę na każdym poziomie i w każdej szufladzie. Umieszczając w niej żywność, zyskasz pewność, że będzie dobrze chroniona. Urządzenie tworzy niezależne obiegi powietrza. Aromat z zamrażalnika nie przejdzie na produkty umieszczone w chłodziarce – i na odwrót.

Ten model nie zawiedzie Cię pod względem kultury pracy oraz energooszczędności. Przyzwoicie wypada w tych cechach. Nie stracisz pieniędzy na zbyt drogą eksploatację. Głośność pracy nie będzie stanowiła kłopotu w kuchni otwartej na salon. No i dochodzi do tego pojemność 363 l dla liczniejszych rodzin. Co jeszcze? Alarmy drzwi i temperatury oraz oświetlenie LED.

Jaka biała lodówka do obudowy okaże się dobrym zakupem? W mojej opinii zdecydowanie Bosch KGN392WDF. Wkomponuje się w wiele klasycznie urządzonych kuchni. Bezawaryjnie działa i ma porządną specyfikację. Czegóż chcieć tu więcej?

Ocena produktu: 9.47/10

Najlepsze lodówki do obudowy - Ranking 2024

Lodówka do obudowy Bosch KGN39VIBT

Lodówka do obudowy Bosch KGN39VIBT

Bosch KGN39VIBT, czyli wolnostojąca lodówka do obudowania o ogromnych możliwościach. Pracuje stabilnie i bezawaryjnie. Do tego ekstremalnie cicho, wręcz bezgłośnie. Nie brakuje jej również energooszczędności oraz topowego wykonania. Lider w kategorii lodówek do obudowy!



Lodówka do obudowy na miarę Twoich potrzeb

Bosch KGN39VIBT to lodówka do obudowy, która dzięki wykończeniu ze stali szlachetnej pasuje do większości kuchni. Jej szerokość osiąga 60 cm. Zmieścisz ją w jakiejś wnęce, tuż przy ścianie czy między szafkami. Drzwi otwierane do 90 stopni zapewnią Ci wygodny dostęp do żywności. Jednocześnie nie zawadzą o mebel obok.

Co istotne, producent nie wymaga otworów na wentylację lub innych kombinacji. Tę lodówkę z serii Perfect Fit rzeczywiście postawisz bezpośrednio przy obiektach po jej bokach. Rzecz jasna zostawienie chociaż 1,5 cm odstępu może zwiększyć energooszczędność. Niemniej nie stanowi to warunku koniecznego.

Zwróć przy tym uwagę, że to wysoka lodówka do obudowania (203 cm). Co za tym idzie, zagwarantuje Ci ogrom miejsca na żywność (bo dokładnie 363 l pojemności całkowitej). Po większych zakupach nie musisz się już długo zastanawiać, jak poukładać produkty w chłodziarce.

Stabilne chłodzenie i mrożenie

Mówimy o lodówce do obudowy No Frost, co nie pozwala na pojawienie się szronu wewnątrz. Sprzęt sam się rozmraża. Nie stracisz na to czasu. Najważniejsze, że równomiernie rozsyła chłód po całej komorze. Dokładna lokacja żywności nie ma znaczenia – zawsze będzie miało idealny mikroklimat.

Efekt? Wydłużysz świeżość swoich produktów. Szczególnie że są tu 2 niezależne obiegi powietrza. Zapachy pożywienia z chłodziarki i zamrażalnika nie wymieszają się. Wpływa to pozytywnie także na stałą wilgotność wewnątrz. Zyskają na tym chociażby Twoje owoce i warzywa. Nie utracą dobrego smaku oraz konsystencji.

Nowoczesne czujniki na bieżąco badają temperaturę. Gdy ta nowoczesna lodówka do obudowy wykryje jakiś skok, zredukuje go. I to momentalnie, a masz także do dyspozycji funkcję Superchłodzenie. Przydatne, jeżeli akurat dokładasz do wnętrza cieplejsze artykuły spożywcze. Nie narażą na zepsucie pożywienia obok.

Zachwycające parametry

Nie wyssałem z palca miana najlepsze lodówki do obudowy dla Bosch KGN39VIBT, poważnie. Świadczą o tym zarówno wcześniej omówione zalety, jak i główne parametry. Wiesz już, że to pojemny i dobrze wykonany model. Okazuje się, że trudno o jeszcze cichszą lodówkę. Generuje jedynie 33 dB.

Nie zirytuje Cię ani jej głośność, ani prądożerność. Klasa to B, czyli dużo, dużo lepsza od dawnego A+++. 129 kWh to roczne zużycie prądu. Przekłada się to na zaledwie 99 zł. Tyle właśnie wydasz rocznie na utrzymanie sprzętu. Takie osiągi ciężko przebić konkurentom.

Lodówka do obudowy Siemens KG49NAIBT

Lodówka do obudowy Siemens KG49NAIBT

Bardzo pojemna, bo szersza od standardu lodówka wolnostojąca do obudowania przy meblach. Siemens KG49NAIBT zadziwi Cię ilością miejsca na żywność. Tak samo pozytywnie zaskoczy swoją specyfikacją i technologiami. Poznaj ją bliżej za sprawą mojej subiektywnej opinii!



Sporo miejsca na żywność

Z najlepszymi lodówkami do obudowy jest pewien problem. Otóż nie ma ich na rynku zbyt wiele. Co za tym idzie, sprawa się komplikuje, gdy zależy Ci na szerszym sprzęcie. Na szczęście Siemens przewidział takie przypadki. Wypuścił na rynek model KG49NAIBT, czyli porządną lodówkę do obudowania o szerokości 70 cm.

Przy wysokości 203 cm oraz głębokości 66,7 cm pojemność wypada rewelacyjnie. Masz tu aż 440 l, w tym duży zamrażalnik z 3 szufladami. Bez gimnastykowania się przy chłodziarko-zamrażarce rozłożysz w jej wnętrzu żywność. Tak samo przeróżne naczynia z nią. Nie masz w tym większych ograniczeń, nie stracisz nerwów.

3 półki z regulacją, 3 pojemniki na jajka, 3 pojemniki na drzwiach + balkoniki, stojak na butelki – te elementy pomogą Ci wygodnie rozlokować produkty spożywcze oraz opakowania z nimi. Po to właśnie szuka się przestronnej lodówki, prawda?

Imponujące wykonanie i specyfikacja

Stalowy inox to stylistyka tego urządzenia. Uniwersalne i minimalistyczne rozwiązanie. Pasuje do wielu nowoczesnych przestrzeni kuchennych. Także tych otwartych na salon. Zwłaszcza że sprzęt nie wymaga luzu po bokach. Drzwi licują się, ponieważ otworzysz je do 90 stopni. Gładko wyjmiesz całe szuflady bądź półki.

W modelach z grupy Bosch/Siemens doceniam powłokę na froncie. Chodzi o to, że nie zbiera maniakalnie odcisków palców. Trudno ją też przypadkowo zarysować. Obstawiam, że tak wytrzymała lodówka do obudowy będzie się dobrze prezentować po wielu latach eksploatacji.

A parametry? Istna bajka! Klasa B, więc zaoszczędzisz na rachunkach (roczne zużycie 142 kWh). Głośność pracy na poziomie 35 dB. Działanie sprzętu nie zakłóci rozmowy czy relaksu. Nie brakuje wskaźników temperatury, alarmów (np. otwartych drzwi) oraz przyspieszonego chłodzenia i mrożenia. Super lodówka!

Lodówka do obudowy z komorą zero

Moją uwagę przykuła jeszcze jedna cecha konstrukcyjna. Mowa o wyjątkowo pojemnej komorze zero. Jej przeznaczenie jest proste. W szufladzie panuje temperatura na poziomie 0 stopni Celsjusza. Da Ci to możliwość bezpiecznego przechowywania mięsa i ryb. Nie utracą tam świeżości, a nie trzeba będzie ich rozmrażać.

Osobiście uważam, że to super sprawa. Zyskasz coś pomiędzy chłodziarką a zamrażalnikiem. Komora zero w lodówce Siemens ma własny nawiew zimnego powietrza. Nie jest zależna od ustawionej w chłodziarce temperatury. Działa indywidualnie. Doceniłem ją, układając ranking lodówek do obudowy.

Lodówka do obudowy Samsung Kitchen Fit RB36R8899SR

Lodówka do obudowy Samsung Kitchen Fit RB36R8899SR

Wolnostojąca lodówka do obudowy Samsung Kitchen Fit RB36R8899SR wpasuje się w nowoczesną kuchnię. Szare wykończenie i podświetlany uchwyt nadają jej eleganckiego charakteru. Zachwyca dodatkowo wnętrzem, które jest pojemniejsze niż w podobnych modelach do obudowy.



Pojemna, a płytka lodówka do obudowy

Robiąc porównanie lodówek do obudowy, szybko zauważysz, że większość modeli przekracza 60 cm głębokości. Większość, lecz nie wszystkie. Całkowita głębokość Samsung Kitchen Fit RB36R8899SR to jedynie 59 cm. Umieścisz tę lodówkę w niejednej wnęce lub estetycznie wtopisz ją w linię meblową.

Gorzej wypada jednak umiejscowienie przy ścianie. Lodówki z serii Kitchen Fit od Samsung nie mogą mieć zakrytych kratek wentylacyjnych. Znajdują się po obu bokach, na dole. Najlepiej wyciąć w obiektach wokół miejsce na nie. Nie musi być wielkie, ale powinno być. Pamiętaj jednak, że idzie za tym niewielka głębokość.

Ponadto wcale nie cierpi na tym pojemność. Samsung słynie z cienkich, a wystarczająco trwałych ścianek swoich lodówek (technologia SpaceMax). Ten sprzęt osiąga 350 l pojemności. W dodatku to lodówka do obudowy z dużym zamrażalnikiem (110 l). Zmieścisz w niej sporo żywności różnego rodzaju.

Nowoczesny system chłodzenia

Twin Cooling Plus to dla mnie kluczowa technologia w nowoczesnych lodówkach tego producenta. Skutkuje niezależnymi obiegami powietrza. Dotyczą chłodziarki i zamrażalnika. Całość staje się mniej narażona na wahania temperatury, które mogłyby narazić żywność na utratę świeżości.

Kompresor inwerterowy z 20-letnią gwarancją pracuje cicho (38 dB), oszczędnie (klasa D) i skutecznie. Rozbudowany system nawiewu czuwa z kolei nad optymalną wilgotnością. Mimo obecności No Frost, które może wysuszać pożywienie, nie ma tu z tym większego problemu.

Metalowa ścianka efektywnie izoluje zimne powietrze. Do dyspozycji dostaniesz szufladę na mięso i ryby czy Chef Pan, czyli specjalne naczynie do przechowywania, ale i pieczenia potraw. Jest jeszcze CoolSelect+. Da Ci możliwość chłodzenia, podmrażania bądź delikatnego mrożenia w zamrażalniku.

Nietuzinkowy design

Samsung Kitchen Fit RB36R8899SR wyróżnia się nie tylko samymi gabarytami. Świetnie się przy tym prezentuje. Stalowy kolor pasuje do minimalistycznych kuchni. Panel sterowania znajdziesz już na drzwiach. On również unowocześnia prezencję sprzętu.

Jeszcze większy wyróżnik stanowi podświetlany na niebiesko uchwyt. Cechuje najlepsze lodówki do obudowy z serii Kitchen Fit. Jak na moje oko to bardzo elegancka, wręcz prestiżowo wyglądająca chłodziarko-zamrażarka.

Lodówka do obudowy Bosch KGN39LBCF

Lodówka do obudowy Bosch KGN39LBCF

Czarna lodówka do obudowania, która przejawia luksusowe wykończenie. Na froncie pokrywa ją czarne szkło. Wytrzymałe, a efektowne wzornictwo. Co ważne, reszta cech także przekonuje do nabycia Bosch KGN39LBCF. Udowodnię Ci to w poniższej opinii.



Lodówka do obudowy w oryginalnej stylistyce

Lodówka z czarnym szkłem nie wydaje się czymś nadzwyczajnym… chyba że szukasz modelu do obudowy. To dużo węższy rynek, stąd nie tak łatwo o bardziej wyszukaną stylistykę. Dostaniesz ją, nabywając Bosch KGN39LBCF. Niezwykle elegancka chłodziarko-zamrażarka do kuchni, w których dominuje czerń.

Wbrew pozorom zewnętrzna powierzchnia sporo wytrzyma. Nie jest bardziej narażona na zarysowania. Oczyścisz ją bez obaw o uszkodzenia mechaniczne. Zaglądając do wnętrza, dobre wrażenie zrobi na Tobie przestronność. Bez kombinowania rozlokujesz żywność i opakowania z nią.

Zauważ, że producent daje Ci tu dużą swobodę aranżacji układu w lodówce. Znacząco zmienisz układ półek w drzwiach. Półkom w chłodziarce zmienisz lokację. Niektóre da się nie tylko przesunąć, ale i złożyć. Umieszczenie na nich wielkiego garnka z zupą bądź wysokich butelek stanie się dla Ciebie proste.

Bezpieczna żywność, dobre parametry

Tworząc ranking lodówek do obudowy, przyglądałem się wydajności chłodniczej. To przecież podstawa. Bosch KGN39LBCF rewelacyjnie wypada pod tym względem. Walczy z nagłymi skokami temperatury, ekspresowo je tłumiąc. Zapewnia stabilną temperaturę na każdym poziomie. Korzysta z wielu punktów nawiewu.

To tym ważniejsze, że pojemność osiąga 363 l. Superchłodzenie da Ci opcję jeszcze szybszego zbicia temperatury, gdy dokładasz coś do lodówki. Metaliczna ścianka tylna skutecznie przytrzyma zimno. W efekcie nie stracisz jedzenia przez źle działający sprzęt. Wręcz przeciwnie: wydłużysz świeżość żywności.

Nie zabrakło komory zero. Nie zastanawiasz się już, gdzie umieścić mięso, które niedługo będzie przerobione na smaczne danie. Pozytywną opinię kompletują cicha praca na poziomie 35 dB oraz wysoka klasa energetyczna C. Roczne zużycie osiąga 162 kWh, co kosztuje jakieś 124 zł.

Lodówka do obudowy Bosch KGN392WDF

Lodówka do obudowy Bosch KGN392WDF

Biała lodówka do obudowy to Twój zakupowy cel? W oko powinien Ci wpaść Bosch KGN392WDF. Oprócz klasycznej stylistyki zaoferuje Ci przestronne wnętrze. Nie rozczaruje Cię swoją głośnością pracy bądź energooszczędnością. Scrolluj dalej, aby poznać szczegółowe informacje na jej temat!



Klasyka i nowoczesność w jednym

Wyróżniając najlepsze lodówki do obudowy, pragnąłem uzyskać pewne zróżnicowanie co do stylistyki. Dużo osób poszukuje białego egzemplarza. Jak widzisz po zdjęciu, Bosch KGN392WDF to bielutki model. Nie wymaga odstępu po bokach, a drzwi otworzysz do 90 stopni.

Z drugiej strony, producent nie oszczędzał na technologiach. Nowoczesny kompresor inwerterowy generuje tylko 35 dB. Wspomaga stabilne chłodzenie produktów. Nie obawiasz się, że temperatura wewnątrz będzie inna niż ta ustawiona. 2 oddzielne obiegi powietrza i liczne nawiewy dbają o równomierność chłodzenia i mrożenia.

Superchłodzenie też dostępne. Uruchamiając je, nie zaburzysz temperatury dobrze schłodzonych rzeczy, dokładając jakieś nowe. To rzecz jasna dobra lodówka do obudowy z No Frost. Szron nie osiądzie ani na jej ściankach, ani na jedzeniu. Wysoką ekonomię pracy daje z kolei klasa D.

Praktyczne rozwiązania

Jak na moje oko producent dobrze zaprojektował układ wnętrza tej wolnostojącej lodówki do obudowania. Nie siłujesz się z nią, a prosto rozkładasz żywność. Pomoże Ci w tym mocne oświetlenie LED. Jeżeli nie domkniesz drzwi, usłyszysz alarm. Tak samo gdy Bosch KGN392WDF wykryje groźniejszy skok temperatury.

Mimo przystępnej ceny nie odpuszczono komory zero. Idealna alternatywa dla chłodziarki i zamrażalnika. W specjalnej szufladzie umieścisz głównie mięsne produkty, ale i ryby. Szczelne zamknięcie nie wypuści przy okazji aromatu takiego pożywienia.

Na froncie nie zauważysz wystających elementów. Istotne w białych lodówkach. Zwykle ich nabywcy pragną wtopić taki sprzęt w linię meblową. Spójność aranżacji jest tu ważna. Dodam, że schowane poduchwyty są wygodne w użytkowaniu. W prosty sposób otworzysz sprzęt.

Lodówka do obudowy - Co to znaczy?

Lodówka do obudowy to coś pomiędzy urządzeniem wolnostojącym a takim przeznaczonym do zabudowy. Front zawsze pozostaje odsłonięty jak w modelu wolnostojącym. Boki mogą jednak bezpośrednio przylegać do ściany lub mebli jak w sprzęcie typowo do zabudowy.

Wymiana ciepła w obudowanym sprzęcie odbywa się w tylnej i dolnej części. Boki lodówki do obudowy pozostają chłodne. Drzwi otwierają się zazwyczaj do 90 stopni. Zapewni Ci to wiele możliwości aranżacji. Dopasujesz urządzenie do swojej kuchni, nie musząc stosować frontu meblowego.

Lodówka wolnostojąca do zabudowy meblowej po bokach stworzy spójną całość z innymi elementami wyposażenia. Jednocześnie da Ci dużo miejsca do przechowywania żywności. Zauważ, że lodówki do obudowy mogą być też nieco szersze. Niektóre osiągają 70 cm. Podnosi to ich przestronność.

Lodówka do obudowy stanowi dobry wybór dla tych, którzy boją się, że zabudowana lodówka się nie sprawdzi, a wolnostojąca nie dopasuje się do wystroju kuchni (lub warunków montażowych).

Lodówka do obudowy - Czy warto?

Lodówki do obudowy zyskują na popularności i nie ma w tym nic dziwnego. To praktyczne sprzęty. Nie wpływają negatywnie na wystrój kuchni. Jeśli zależy Ci zarówno na funkcjonalności urządzenia, jak i na estetyce pomieszczenia, sprzęt do obudowania okaże się dobrym wyborem.

To połączenie zalet modelu wolnostojącego i do całkowitej zabudowy. Urządzenie dobrze dopasowuje się do kuchennych mebli. Może bez przeszkód stanąć tuż przy ścianie. Nie utrudni Ci to otwierania drzwi na całą szerokość. Lodówka do obudowania jest przystosowana do ustawienia w każdej wnęce.

Obawiasz się ograniczonego miejsca do przechowywania żywności? Niepotrzebnie! Urządzenia, które znajdziesz na rynku, oferują dużą pojemność. W chłodziarce zazwyczaj masz do dyspozycji kilka półek i szuflad, w tym komory zero.

Sytuację dodatkowo poprawia fakt, że znajdziesz na tym rynku modele 60 cm, jak i te o szerokości 70 cm. Do tego w różnej kolorystyce. To cieszy, zwłaszcza że niewielu producentów wypuszcza lodówki do obudowy.

Pamiętaj też o tym, że nowoczesne lodówki do obudowy są wyposażone w takie funkcje jak No Frost, szybkie chłodzenie/mrożenie, 2 niezależne obiegi czy wiele więcej. Nie wymagają regularnego rozmrażania. Ponadto cechuje je energooszczędność i cicha praca.

Jeśli zależy Ci na estetycznym zamaskowaniu lodówki, ale jednocześnie nie chcesz jej całkowicie zabudowywać, model w obudowie to bardzo dobre rozwiązanie.

Ile kosztują lodówki do obudowy?

Ceny lodówek do obudowy przekraczają zwykle 2500 zł, a kończą nawet na ponad 5000 zł. Górna granica dotyczy głównie modeli na 70 cm szerokości. Te standardowe, a bardzo dobre znajdziesz do 4000 – 4500 zł. Finalna kwota zależy też od parametrów, jakości wykonania, technologii i dodatkowych funkcji.

W mojej ocenie warto wydać na taką lodówkę ponad 3000 zł. Przecież również te zwykłe wolnostojące tyle już kosztują, gdy liczysz na topowe osiągi i trwałość na długie lata. Rzecz jasna są też tańsze, bo niższe egzemplarze (poniżej 190 cm). Wtedy za mniej niż 3000 zł da się wybrać porządny sprzęt.

Jakiej firmy lodówka do obudowy?

Najlepsi i w zasadzie jedyni producenci lodówek do obudowy to Samsung oraz Bosch i Siemens, które należą do jednej grupy. Modele Samsung są płytsze, nawet poniżej 60 cm głębokości. Wymagają jednak otworów na swoje kratki wentylacyjne po bokach. Urządzenia Bosch i Siemens bez tego mogą stać bezpośrednio przy meblach.

Do tego jest ich więcej, co da Ci szersze pole manewru. Wybierzesz białą, czarną lub srebrną lodówkę do obudowy. Zarówno na ponad 200 cm, jak i poniżej 190 cm. Pojawia się nawet szkło na froncie, gdy tego zechcesz. No i znajdą się jeszcze obudowane lodówki o szerokości 70 cm.

Samsung prowadzi z kolei serię Kitchen Fit. Wyróżnia się podświetlanymi uchwytami i mniejszą głębokością, o czym Ci już wspominałem. Pod względem parametrów częściej wygrywa Bosch/Siemens, natomiast modele koreańskiego giganta i tak nie mają się czego wstydzić. Najlepsze lodówki do obudowy są zwykle po prostu dobre.

Podsumowanie

Po takiej lekturze wiesz już wszystko o wolnostojących lodówkach do obudowy. Nie musisz pytać o ten sprzęt na forum bądź czytać innych blogów.

Jak widzisz, trudno się dziwić, że ten rodzaj urządzeń coraz bardziej zwiększa swoją popularność. Możliwość ścisłego wtopienia lodówki w linię mebli to kusząca opcja, ale nie każdy chce zakrywać ją frontem meblowym. Lodówka do obudowy stanowi wtedy idealne rozwiązanie.

Jeżeli masz do mnie dodatkowe pytania lub chcesz podzielić się własną opinią o lodówce możliwej do obudowania po bokach, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Rozważasz jednak spójność aranżacji w postaci jednolitego frontu? Wtedy poznaj najlepsze lodówki do zabudowy. Także nie ma ich jakoś bardzo dużo, aczkolwiek znalazłem najkorzystniejsze opcje zakupowe.

A jeśli odstęp między chłodziarko-zamrażarką a najbliższymi obiektami nie musi być tak niewielki, zobacz ranking lodówek wolnostojących. Ich jest już mnóstwo, do tego znacząco się od siebie różnią.

Pamiętaj jednocześnie, że niezłe lodówki do obudowania kryją się też w tym materiale: ranking lodówek o szerokości 70 cm.

Oceń publikację
[Głosy: 3 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
1 miesiąc temu

witam,
Mama pytanie o lodówkę Bosch KGN39LBCF oraz ta może być w obudowie Lodówka BOSCH KGN397LDF jak ją zrobię równo z meblami to jak będzie się otwierać bo wiem że samsung ma otwieranie jakby od dołu a te bosha jak sie otwiera ??

Moniks
3 miesięcy temu

Witam Łukaszu 🙂 Dziękuję za ogrom przydatnych informacji. Czy istnieje lodówka do obudowy (nie zabudowy bo są za małe) która nie będzie wystawać z mebli o głębokości 60cm i jednocześnie nie trzeba będzie robić aż 5cm przerwy po bokach jak w Samsungach?

Ela
7 miesięcy temu

Dzień dobry mam takie pytanie może PAn mi pomoże. Chcę kupić lodówkę do wnęki 60,2 a Samsunk Kitchen fit ma 59.5. Niby producent zaleca aby był odstęp po bokach ok 5 cm ale to przecież nie wyglądałoby już tak ładnie. Czy muszę trzymać się tych zaleceń czy sprzęt się zepsuje mając łącznie ok 7 mm przerwy czyli po 3.5 mm po obu stronach? Dziękuję

Wojciech
2 lat temu

Witam
Czy są tego typu 2 drzwiowe lodówki bo zamierzam zmienić meble w kuchni a chcę mieć do obudowy a nie zabudowy szerszą lodówkę taką około 80cm

Alina
2 lat temu

Witam .
Mam pytanie? Jeśli dobrze zrozumiałam, to lodówki do zabudowy mogą być w ciągu szafek i nie wystają poza szafki? Tzn można je swobodnie otwierać? Wszyscy projektanci kuchni mówią, że takie lodówki muszą być wysunięte do przodu, żeby móc je otwierać?