Mikrofalówka do zabudowy Ranking 2021

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy to spójność aranżacji i łatwy sposób na szybkie podgrzewanie posiłków. Zobacz mój niezależny ranking z opiniami, dzięki któremu kupisz raz, a dobrze!

Mikrofalówka do zabudowy - Ranking, opinie

1. Bosch BEL554MS0

kuchenka mikrofalowa do zabudowy Bosch BEL554MS0


Kliknij i kup Bosch BEL554MS0

MediaExpert
EURO
OleOle
Neonet


Bosch BEL554MS0 to świetnie oceniania mikrofalówka do zabudowy. Pasuje do wielu piekarników tego niemieckiego producenta. Oferują jedną z ciekawszych funkcjonalności znanych z większych urządzeń grzejnych – automatyczne programy (w tym przypadku pod nazwą AutoPilot 8).

Co Ci to daje? Łatwy sposób na automatyczne przygotowanie kilku potraw, dokładnie 8. Dotyczą rozmrażania (mięsa mielonego, kawałków mięsa lub kurczaka), gotowania (ziemniaków, ryżu lub warzyw) oraz trybu kombi (mrożona zapiekanka do 3 cm wysokości).

Dostajesz coś więcej niż samo podgrzewanie posiłków. W tym sprzęcie zdołasz nawet gotować!

Co więcej, obsługa zarówno programów, jak i podstawowych funkcji jest prosta. Panel jasno opisano (przyciski sensorowe), w dodatku nie zabrakło pokrętła. Bosch świetnie połączył intuicyjne sterowanie z rozszerzoną funkcjonalnością. Każdy szybko nauczy się obsługi.

Nawet pomijając dodatkowe funkcje, ta kuchenka mikrofalowa do zabudowy zalicza się do wysokiej ligi w swojej kategorii. Mieści 25 l, a więc bez problemu włożysz do niej wielkie talerze z różnymi potrawami. Oferuje moc mikrofal dochodzącą do 900 W, czyli bardzo szybko podgrzewa, a Ty oszczędzasz czas.

Jakość wykonania topowa. Front nie ma tendencji do zbierania rysek, a komora jest wręcz niezniszczalna. Awaryjność bardzo niska, więc nie miałem wątpliwości, że temu urządzeniu należy się miano najlepszej mikrofalówki do zabudowy.

2. Electrolux LMS4253TMX i LMS4253TMK

kuchenka mikrofalowa do zabudowy Electrolux LMS4253TMX


Kliknij i kup Electrolux LMS4253TMX

EURO
OleOle

Kliknij i kup Electrolux LMS4253TMK

MediaExpert
Neonet


Electrolux LMS4253TMX i LMS4253TKM różnią się wyłącznie ramką na górze (model o końcówce TMX ma ją srebrną, a TMK czarną; chodzi o dopasowanie do piekarnika).

Ten sprzęt to porządna i elegancka mikrofalówka do zabudowy. Jako że piekarniki tego producenta cieszą się wysoką popularnością, tak i wiele osób chce stworzyć spójną całość wraz z umieszczoną wyżej kuchenką mikrofalową. Ale nie tylko z tego powodu zdecydowałem się wyróżnić to urządzenie. W poniższej opinii przedstawię Ci je bliżej.

Electrolux LMS4253TMX lub TMK ma 25 l pojemności i 900 W mocy. Dzięki temu momentalnie podgrzeje Twoje jedzenie, a zmieści go sporo w komorze. Nie straszne mu większe kawałki żywności, gdyż 25 l daje w tym aspekcie komfort. Nie tracisz czasu i nerwów na porcjowanie żywności, aby zmieścić ją w komorze mikrofalówki.

Ta dobra mikrofalówka do zabudowy zapewnia funkcję grilla. Przyda się przy termicznej obróbce produktów, które mają być bardziej chrupkie. Producent sugeruje nawet grillowanie całego kurczaka! No cóż, spora komora temu sprzyja, a sam grill ma wysoką moc i potencjał.

Nie zabrakło funkcji rozmrażania. Wybierasz wagę i rodzaj produktu, a sprzęt sam podpowiada, ile ma trwać rozmrażanie.

Do stylistyki i jakości wykonania nie mogę się przyczepić. To najwyższa klasa w tej kategorii. Przypominając główne parametry i funkcje, sprzęt bez wątpienia należy do czołówki. Dlatego też znalazł się w klasyfikacji i jest przeze mnie polecany.

3. Amica AMMB25E2SGVB Q-TYPE

Mikrofalówka do zabudowy Amica AMMB25E2SGVB Q-TYPE


Kliknij i kup Amica AMMB25E2SGVB Q-TYPE

MediaExpert
EURO
OleOle


Amica AMMB25E2SGVB Q-TYPE to mikrofalówka do zabudowy oferujące czarne szkło. Świetnie się prezentuje i wcale nie zbiera nadmiernie odcisków palców.

Taki sprzęt idealnie wtopisz w kuchenną zabudowę. Do tego nie stracisz czasu na czyszczenie. Front jest gładki, ma sensorowe sterowanie, więc nie ma w nim zagłębień, w których zbiera się brud. Szybkie przetarcie i mikrofala będzie się lśniła.

Ale nie z tego powodu trafiła na wysokie miejsce w moim rankingu. Amica AMMB25E2SGVB Q-TYPE zapewnia 25 l pojemności oraz 900 W mocy. Dzięki temu bardzo szybko podgrzewa różne przekąski i posiłki.

I robi to równomiernie! Generuje mikrofale z kilku punktów, dzięki czemu wnikają w żywność z każdej strony. Prędko przygotuje Ci pożywienie, które nie będzie z jednej strony zimne, a z drugiej parzące.

Nie zabrakło trybu Combigrill. Bardzo pozytywnie oceniam to rozwiązanie. Urządzenie wykorzystuje wtedy i mikrofale, i grill. Zapewnia to świetne efekty! Szybko podgrzane danie pozostanie chrupiące z zewnątrz, zadowoli Cię swoją konsystencją.

Drzwiczki sprzętu otwierasz sensorem, co jest wygodne i praktyczne. Funkcjonalność uzupełniają gotowe programy oraz rozmrażanie (wagowe lub czasowe). Dokładając do tego atrakcyjną cenę, muszę polecić tę mikrofalówkę do zabudowy.

4. Amica AMMB25E2SGW X-TYPE

kuchenka mikrofalowa Amica AMMB25E2SGW X-TYPE


Kliknij i kup Amica AMMB25E2SGW X-TYPE

MediaExpert
EURO
OleOle


Amica AMMB25E2SGW X-TYPE to biała kuchenka mikrofalowa do zabudowy. Zapewne znajdą się osoby pragnące ją nabyć, aby pasował do bielutkiego piekarnika. Mikrofalówka przejawia wiele dobrych parametrów i nowoczesnych rozwiązań, czym zasłużyła na wyróżnienie.

Podstawowe parametry prezentują się świetnie, zresztą nie mogło być inaczej w przypadku wysokiej lokaty w klasyfikacji. 25 l pojemności to spora przestrzeń na podgrzewaną żywność. 900 W maksymalnej mocy oznacza z kolei szybkość działania.

Do dyspozycji dostajesz sporo gotowych programów. Dopasowują moc i czas pracy do rodzaju żywności. Ale jest też Quick Start, czyli przyspieszone podgrzewanie dla naprawdę głodnych. Sam sposób obróbki wypada celująco, potrawy wychodzą równomiernie podgrzane.

Wysoką sprawnością odznacza się grill, szczególnie w połączeniu z drabinką do grillowania, która znajduje się w zestawie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby grillować w mikrofalówce karkówkę i nie bać się o to, czy nie będzie czasem zimna w środku. Nic z tych rzeczy.

A rozmrażanie? Żaden problem, zwłaszcza że opcje są dwie. Albo czasowe, czyli samodzielnie wybierasz czas rozmrażania, albo wagowe, czyli ustawiasz wagę produktu, a mikrofalówka sama dobiera resztę parametrów.

Jak na nowoczesny sprzęt kuchenny przystało, Amica postawiła na dotykowe sensory. W ten sposób otwierają się drzwiczki, co jest udogodnieniem w porównaniu do wielkiego i ciężko chodzącego przycisku. Całe sterowanie opiera się zresztą na dotykowej funkcji.

Wypada też, żeby sprzęt do zabudowy miała jakąś blokadę przycisków. No i tutaj występuje prosty Child Lock. Polega na wybraniu kombinacji przycisków. Obowiązkowy element, bo co, gdy zechcesz przetrzeć panel sterowania i drzwiczki urządzenia? Przecież wszystko działa na dotyk. Z blokadą spokojnie odświeżysz obudowę, aby błyszczała się, gdy zjawią się goście.

5. Beko MGB25333BG

Kuchenka mikrofalowa beko mgb25333bg


Kliknij i kup Beko MGB25333BG

MediaExpert
Neonet


Ciekawy efekt wizualny w kuchni z pewnością zapewni czarna kuchenka mikrofalowa do zabudowy BEKO MGB25333BG. Wymiary wnęki wynoszą 38 x 56 x 50 cm, a ramki 38,8 x 59,5 cm. Całość została bardzo solidnie wykonana.

Znakomicie prezentują się kluczowe parametry – moc osiąga 900 W, pojemność 25 l, no i jest sprawnie działająca funkcja grilla. Pomoże Ci w odpowiednim przygotowaniu żeberek, kiełbasek, łososia czy karkówki. Klimat nie będzie taki jak przy grillu węglowym i letnich spotkaniach z rodziną lub znajomymi, ale zawsze coś.

Wnętrze urządzenia wykonano ze stali nierdzewnej. Drzwiczki otwierasz na przycisk sensorowy. Dostajesz pięć poziomów mocy oraz osiem programów automatycznych do popularnych rodzajów żywności (np. makaron, warzywa, ryba, pizza). Jest również funkcja rozmrażania, która niejednokrotnie staje się nieoceniona.

W tej cenie temu modelowi nic nie brakuje. Już sama moc i pojemność to mówią, a i funkcjonalność nikogo nie powinna rozczarować.

6. Samsung FG87SUB

Kuchenka mikrofalowa samsung fg87sub


Kliknij i kup Samsung FG87SUB

MediaExpert
Neonet
MediaMarkt


Samsung FG87SUB oferuje 800 W mocy i 23 l pojemności. Wymiary brutto (szer. x wys. x gł.) wynoszą 654 x 441 x 455 mm.

Jest grill i rozmrażanie, a o równomierność opiekania dba system TDS. Energię oszczędza z kolei tryb Eko.

W zestawie znajduje się głębszy talerz Crusty Plate. Pomoże Ci w przygotowywaniu dań, które powinny zachować chrupiącą skórkę lub być zarumienione z wierzchu. Producent wskazuje takie przysmaki, jak np. nuggetsy, tarta czy pizza, co jest dobrą zagrywką, gdyż często właśnie tego typu smakołyki umieszczamy we wnętrzu mikrofali, prawda?

Za atut uznaję emalię ceramiczną wysokiej jakości, której nie da się przypadkowo bardziej uszkodzić. Rysy nie powinny się na niej pojawić, plamy schodzą szybko, pęknięć też nie będzie. Nie przejmujesz się uszkodzeniami mechanicznymi czy upierdliwym czyszczeniem.

Pewnym problemem mikrofalówek do zabudowy jest fakt, że nie zmienisz położenia takiego sprzętu. Nie przesuniesz go na blacie bardziej w głąb, żeby dzieciaczki nie majstrowały przy przyciskach. Tutaj o tym pomyślano, gdyż do dyspozycji jest blokada rodzicielska. Nikt przypadkowo nie uruchomi urządzenia.

7. Samsung FG87SUST

kuchenka mikrofalowa do zabudowy Samsung FG87SUST


Kliknij i kup Samsung FG87SUST

MediaExpert
EURO
OleOle


Ładna, srebrna kuchenka mikrofalowa do zabudowy z emalią ceramiczną. Łączy w sobie 800 W mocy i 23 l pojemności. Zapewni Ci perfekcyjnie podgrzaną żywność, na którą nie musisz zbyt długo czekać.

Nie zabrakło grilla, a nawet specjalnego talerza, który umożliwia opiekanie na chrupko. Jeżeli pasuje Ci kolorystyka tego sprzętu i szukasz raczej tańszej niż droższej mikrofali pod zabudowę, to zamów ją, gdyż jest tego warta.

Podsumowanie

Teraz bez problemu dopasujesz dobrą mikrofalówkę do zabudowy do aranżacji swojej kuchni. Nie musisz pytać o ten sprzęt na forum bądź czytać innych blogów.

Przedstawiłem Ci przede wszystkim bardzo praktyczne kuchenki mikrofalowe. Wyróżnione w rankingu modele są odpowiednio pojemne, wystarczająco mocne oraz dobrze wykonane. Większość ma oprócz tego kilka ciekawych funkcji.

Szukasz także urządzenia do pieczenia, aby tworzył zgrabną parę z mikrofalówką? Na moim portalu znajdziesz piekarniki do zabudowy. Osobno omówiłem sprzęt dodatkowo nawilżający pichcone potrawy, a więc piekarniki parowe.

Pamiętaj także, że możesz zamknąć 2 sprzęty w jednym, decydując się na piekarnik z mikrofalą.


Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments