W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Najlepsza Zmywarka 45 cm Wolnostojąca – Ranking 2023

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 grudnia 2023
Komentarze:  4

Wąska zmywarka 45 cm wolnostojąca to jeden obowiązek domowy mniej i swoboda w ulokowaniu takiego sprzętu. Sprawdź mój niezależny ranking z opiniami, aby dowiedzieć się, które modele są teraz najlepsze!

Najlepsza zmywarka 45 cm wolnostojąca - ranking, opinie

Wyłaniając najlepsze zmywarki 45 cm wolnostojące, patrzyłem nie tylko na skuteczność mycia naczyń. Istotne były dla mnie też: metalowe dno, zróżnicowane programy, cicha praca, niski pobór prądu i wody oraz mechanizm suszenia.

Dzięki temu wyselekcjonowałem topowe wąskie zmywarki 45 cm, które postawisz, gdziekolwiek chcesz. Zobacz aktualizowany ranking, aby nabyć niezawodne urządzenie na lata!

Ranking zmywarek wolnostojących 45 cm 2023 – TOP 7

Najlepsza zmywarka 45 cm wolnostojąca. Dlaczego? Siemens SR25ZI11ME bardzo dokładnie myje, ale też suszy naczynia. Do tego drugiego zadania wykorzystuje zeolit, który zmienia wilgoć w ciepło. To jeden z najlepszych sposobów suszenia. Dzięki temu Twoje naczynia będą i nieskazitelnie czyste, i pozbawione wilgoci oraz zacieków.

Co więcej, to nowoczesna i funkcjonalna zmywarka wolnostojąca 45 cm. Oferuje aplikację mobilną. Sterujesz sprzętem za pomocą smartfona i zyskujesz dostęp do zdalnej diagnostyki. Urządzenie zalicza się do wręcz niezawodnych. Jest świetnie wykonane, ma najważniejsze zabezpieczenia oraz cichy, żywotny silnik inwerterowy. Nie ma słabych stron, stąd pozycja lidera w rankingu.

Ocena produktu: 9.99/10

Dobra wolnostojąca zmywarka 45 cm ze strefą intensywną. Oznacza to, że nie dzielisz naczyń na kilka cykli mycia: w jednym przywrócisz czystość i zatłuszczonym garnkom oraz patelniom, i delikatnemu szkłu czy porcelanie. Ciśnienie wody różni się w zależności od kosza, dzięki czemu zawsze dopasujesz je do delikatności naczyń.

Bosch zastosował w tym modelu naturalny minerał zeolit. Dzięki niemu suszenie przebiega bardzo szybko i dokładnie, nie zwiększając poboru prądu. To ekonomiczna zmywarka wolnostojąca 45 cm nowej generacji. A do tego bardzo cicha i z długą listą programów. Zdecydowanie jeden z najlepszych sprzętów w tej kategorii. Wyjmiesz z niego błyszczące naczynia.

Ocena produktu: 9.74/10

Nowoczesna i funkcjonalna zmywarka 45 cm wolnostojąca. Ma wygodną w obsłudze szufladę na sztućce, w której umieścisz nawet małe filiżanki do espresso. Kosze z regulacją ułatwią Ci z kolei załadowanie większych naczyń. Zmieścisz do 10 kompletów. Automatyczny program sam dostosowuje parametry cyklu do wsadu i stanu zabrudzenia.

System zraszania zabrudzonych naczyń niweluje martwe strefy w komorze. Oznacza to, że woda pod odpowiednim ciśnieniem dotrze wszędzie. Szybko usunie resztki jedzenia, również te większe i zaschnięte. To jeden z najskuteczniejszych modeli. Musiał się znaleźć w rankingu zmywarek wolnostojących 45 cm.

Ocena produktu: 9.65/10

Wąska zmywarka wolnostojąca 45 cm z funkcją skracania czasu zmywania. Przekonuje przy tym ekonomiczną oraz cichą pracą. Nadaje się więc do domostw, w których kuchnia jest otwarta, a domownicy nie chcą wydawać zbyt dużo na rachunki za prąd i wodę. System zraszający zapewnia szybkie i dobre efekty. Dotyczy to również uporczywych zabrudzeń.

Po zakończeniu programu zmywania (jest 6 różnych do wyboru) drzwiczki urządzenia same się otwierają. Twoje naczynia wysuszą się w naturalny sposób. To polecana zmywarka wolnostojąca 45 cm również do szkła. Dobrze je chroni podczas mycia (mimo że nie ma specjalnego programu do szkła). Dno oczywiście metalowe, a opinie potwierdzają niezawodność.

Ocena produktu: 9.56/10

Skuteczna wolnostojąca zmywarka 45 cm do naczyń. Jej system natrysku (2 ramiona) redukuje martwe strefy w komorze. Silny strumień wody porządnie zmywa burd z naczyń ustawionych również po bokach kosza. Prędko staną się czyste, lśniące i zdezynfekowane. W tym ostatnim zadaniu pomaga funkcja odkażania (ExtraHygiene).

To dobra zmywarka 45 cm wolnostojąca z szufladą na sztućce. Do mojego rankingu trafiła także dzięki łatwemu w obsłudze panelowi zewnętrznemu oraz długiej liście programów mycia naczyń (8 zróżnicowanych opcji). Bazują głównie na czasie zmywania, lecz nie zabrakło opcji Eco, samoczyszczenia oraz programu automatycznego (sam dobiera parametry).

Ocena produktu: 9.44/10

Niedroga i nie za duża zmywarka wolnostojąca 45 cm ze zdejmowanym blatem. Do tego bardzo funkcjonalna! Zmniejsza nieprzyjemny zapach w komorze dzięki powłoce antybakteryjnej. Nie musisz jej tak często myć, aby zachowała sterylność. Oferuje suszenie poprzez automatyczne otwarcie drzwi. Oprócz tego ekonomicznie pracuje, jej klasa to C.

To urządzenie z modułowymi koszami. Dzięki nim samodzielnie zaaranżujesz układ wnętrza zmywarki. Finalnie bez problemu umieścisz w niej większe garnki czy podłużne naczynia, np. brytfannę. Pamiętając o atrakcyjnej cenie, Amica musiała znaleźć się w rankingu zmywarek wolnostojących 45 cm. Stanowi bardzo opłacalny i pewny wybór w tej kategorii.

Ocena produktu: 9.33/10

Biała i bardzo tania zmywarka 45 cm wolnostojąca. Mimo niskiej ceny spełnia założenia mojej klasyfikacji: precyzyjnie i nie za głośno zmywa, ma metalowe dno komory, sporo cykli do wyboru i nie ciągnie zbyt dużo prądu czy wody. Oferuje 7 programów zmywania naczyń, w tym automatyczny, szybki (trwa tylko 30 minut), delikatny oraz ekonomiczny.

Dzięki funkcji intensywnego mycia naczyń pozbędziesz się ze swojej zastawy nawet bardzo tłustych i zaschniętych zabrudzeń. Korzystanie z programów i funkcji dodatkowych jest proste. Ułatwia to czytelny panel sterowania z wyświetlaczem. Jak widzisz, najlepsze zmywarki wolnostojące 45 cm nie muszą być kosztowne.

Ocena produktu: 9.23/10

Najlepsze zmywarki wolnostojąca 45 cm – Ranking 2023

Zmywarka Siemens SR25ZI11ME

Zmywarka wolnostojąca 45 cm Siemens SR25ZI11ME


Sprawdź ceny Siemens SR25ZI11ME

MediaExpert
MediaMarkt
Neonet


Siemens SR25ZI11ME czyli top zmywarka wolnostojąca 45 cm, którą docenisz za możliwość mycia naczyń przy połowie załadunku. Oferuje wiele ciekawych i nowoczesnych funkcji poprawiających komfort użytkowania. W mojej ocenie to najlepsza zmywarka 45 cm wolnostojąca.

Wpływa na to najważniejsza kwestia: skuteczność zmywania upaćkanych naczyń. Cechę wyróżniającą stanowią 2 ramienia natryskowe. Efekt? Brak martwych stref, woda wszędzie dociera, zmywając uporczywe nieczystości, np. po ketchupie czy jakimś sosie. Masz z głowy problem stosu brudnych garów i nic nie poprawiasz po sprzęcie.

W komorze zmieścisz do 10 kompletów, dlatego to dobra propozycja nawet dla większych rodzin (a przynajmniej tych 2 + 1). Swobodnie poukładasz naczynia. Do dyspozycji masz dolny kosz ze składanymi kolcami oraz górny z 3-poziomową regulacją.

Co ważne, producent na niebiesko oznaczył ruchome elementy. Od razu wiesz, których z nich możesz użyć, aby np. wygodnie ułożyć większy, upaprany garnek. Mimo wąskiej konstrukcji bez trudu zmieścisz podłużne bądź wysokie naczynia.

To wolnostojąca zmywarka 45 cm z szufladą na sztućce, więc bez problemu je rozłożysz. W razie potrzeby wykorzystasz to miejsce do umycia drobnych akcesoriów jak mieszadła do miksera.

Siemens SR25ZI11ME w klasie energetycznej C oferuje szybkie i energooszczędne suszenie naczyń. Wpływa na to naturalny minerał zeolit. Jak działa? Prosto: zmienia wilgoć w ciepło, które następnie trafia do komory urządzenia. Wyjmujesz suche naczynia i od razu wkładasz do szafek.

Funkcja, która Cię zainteresuje, to zdalne sterowanie. Siemens SR25ZI11ME obsługujesz smartfonem po zainstalowaniu aplikacji Home Connect. Wkładasz brudne naczynia do komory, a później odpowiadasz na kilka prostych pytań. Dotyczą m.in. tego, co jest w zmywarce.

W ten sposób aplikacja dobiera za Ciebie najlepszy program. Ty jedynie uruchamiasz go w odpowiednim momencie. Bardzo wygodne i pomysłowe, prawda? Nie musisz być doświadczonym użytkownikiem zmywarek, aby zawsze dobrać najlepsze parametry cyklu.

Co z usterkami? To solidna zmywarka wolnostojąca 45 cm z silnikiem inwerterowym, ale możesz paść ofiarą złośliwości rzeczy martwych. Jeśli wyrazisz zgodę, producent zyska dostęp online do urządzenia podczas awarii i sprawdzi, co jest nie tak. Osobiście uważam, że taka sytuacja Cię nie spotka. To wręcz niezawodny sprzęt do naczyń.

Do tego wszystkiego dochodzi 6 programów i tylko 43 dB generowanego hałasu. Siemens SR25ZI11ME to bez wątpienia świetne urządzenie z rankingu, które warto wybrać. Test zmywarek wolnostojących 45 cm jasno pokazuje, że trudno o lepsze parametry, wykonanie oraz niezawodność.

Zmywarka Bosch SPS6ZMI35E

Zmywarka wolnostojąca 45 cm Bosch SPS6ZMI35E


Sprawdź ceny Bosch SPS6ZMI35E

MediaExpert
EURO

OleOle
MediaMarkt
Neonet


Bosch SPS6ZMI35E to srebrna zmywarka wolnostojąca 45 cm wysokiej jakości, w której umyjesz do 10 kompletów naczyń. Producent wyposażył ją we wskaźniki, które ułatwią Ci obsługę. Ten sprzęt w klasie energetycznej C pozytywnie zaskoczy Cię również cichą pracą na poziomie 43 dB.

Kiedy wyjmiesz naczynia z komory, nie musisz ich wycierać. Będą suche dzięki nowoczesnej technologii Zeolith wykorzystującej naturalny minerał. Nie szkodzą ani blatowi, ani naczyniom. To połączenie zbiera wiele pozytywnych opinii użytkowników.

Sprzęt gwarantuje czystość talerzy, garnków, kubków czy sztućców. Do dyspozycji masz 8 programów. Jednym zadbasz o delikatne szkło, drugim usuniesz plamy z wielkich garnków, a jeszcze innym zaoszczędzisz swój czas. W mojej ocenie ta porządna zmywarka wolnostojąca 45 cm ma jedną z najlepszych list cykli.

Zwróć uwagę na funkcję Strefa Intensywna. Co to takiego? Mocno zabrudzone naczynia umieszczasz w dolnym koszu, gdzie są myte z podwyższonym ciśnieniem. W górnym koszu rozłóż szkło i porcelanę, zmywarka potraktuje je delikatniej. Zero zniszczeń, sto procent zadowolenia!

Zapomnij o rozdzielaniu mycia naczyń na kilka etapów. Bosch SPS6ZMI35E gwarantuje oszczędność czasu, wody i energii. Same pozytywy i do tego niższe rachunki.

Z tą niezabudowaną zmywarką 45 cm pozbędziesz się problemu niecierpliwego oczekiwania na koniec programu. Czas zakończenia zobaczysz na wyświetlaczu. Dowiesz się z niego też o braku soli lub nabłyszczacza. Nie dodajesz detergentów na wyczucie. Sięgasz po nie tylko wtedy, kiedy trzeba.

Kolejne atuty jeszcze bardziej przekonują do zakupu. Bosch SPS6ZMI35E wyposażono w zabezpieczenie AquaStop. Sprzęt nie zaleje Ci mieszkania. Uraczy Cię za to wewnętrznym oświetleniem (świeci na biało). Nie lubisz myć komory zmywarki? Ja również, dlatego doceniam funkcję samoczyszczenia.

Gdy zaczniesz mieć wątpliwości, jaki program mycia ustawić, sięgnij po telefon. Aplikacja Home Connect i funkcja Easy Start zrobią to za Ciebie. Twoje naczynia będą bezpieczne i nienagannie czyste.

Skąd taka pewność co do skuteczności działania? Topowe zmywarki wolnostojące 45 cm z grupy Bosch/Siemens często oferują 2 solidne ramiona zmywające. Znalazły się i w tym modelu. Natrysk dociera do wszystkich zakamarków komory. Finalnie z naczyń znikają wszelkie paprochy.

Zmywarka Siemens SR23EI28ME

Zmywarka wolnostojąca 45 cm Siemens SR23EI28ME


Sprawdź ceny Siemens SR23EI28ME

MediaExpert
EURO

OleOle
MediaMarkt
Neonet


Cichą zmywarkę 45 cm wolnostojącą Siemens SR23EI28ME łatwo obsłużysz za pomocą aplikacji, nawet gdy jesteś poza domem. To nowoczesny sprzęt w klasie energetycznej D, w którym zmieścisz 10 kompletów. Chcesz poznać więcej szczegółów? Znajdziesz je w mojej opinii.

W komorze zobaczysz dwa kosze. Przy górnym są dźwignie, więc łatwo go podniesiesz lub obniżysz. Siemens SR23EI28ME oferuje też praktyczną szufladę na sztućce i niewielkie filiżanki. Wszystko ułożysz szybko i bezpiecznie. Nie martw się o pobite delikatne szkło czy zarysowaną ceramikę.

Siemens SR23EI28ME wykorzystuje dwa ramiona zraszające duoPower. Jakie to ma znaczenie? Bardzo duże! Wyjmiesz czyste i lśniące naczynia. Nie przejmujesz się nieestetycznymi zaciekami. Dystrybucja wody zmywa najmniejsze plamy nawet ze skrajnie umieszczonych naczyń.

Jeżeli zechcesz, ta wydajna wolnostojąca zmywarka 45 cm dostosuje ilość pobieranej wody i temperaturę za Ciebie. Służy do tego automatyczny program. Ułatwi Ci obsługę. W razie potrzeby ustawisz najczęściej używaną kombinację poprzez funkcję Favourite. Zawsze to mniej klikania następnym razem.

Czy obsługa zmywarki może być jeszcze wygodniejsza? Tak! Producent wyposażył sprzęt w opóźnienie startu i opcję mycia połowy załadunku. Dostosujesz działanie zmywarki do własnych potrzeb. W efekcie unikniesz ręcznego mycia naczyń, zwłaszcza tych mocniej zabrudzonych.

Dzięki urządzeniu zyskujesz więcej czasu dla siebie. Jednocześnie nie obawiasz się znacznego wzrostu rachunków za prąd i wodę. Siemens SR23EI28ME to energooszczędna i solidna zmywarka wolnostojąca 45 cm. A że należy także do mało awaryjnych, nie miałem wątpliwości co do tego, czy uwzględnić ją w rankingu.

Zmywarka Bosch SPS4EMI28E

Zmywarka wolnostojąca 45 cm Bosch SPS4EMI28E


Sprawdź ceny Bosch SPS4EMI28E

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt
Neonet


Dobrze wykonana zmywarka wolnostojąca 45 cm z systemem automatycznego otwierania drzwi Bosch SPS4EMI28E zapewni Ci efekty, jakich oczekujesz. Twoje naczynia będą czyste i suche, a rachunki za prąd oraz wodę niskie. To funkcjonalny oraz elegancki sprzęt do naczyń.

Masz dużo delikatnych kieliszków? Od teraz bezpiecznie umyjesz je w zmywarce, aby lśniły. Gwarantuje to technologia ochrony szkła. Żadnych stłuczeń i zarysowań. Co ciekawe, działa w zasadzie niezależnie od programu. Nie załączasz jakiegoś specjalnego cyklu do szkła (bo go nie ma), a ono i tak się nie zniszczy.

Wyobraź sobie, że wpadają do Ciebie niespodziewani goście, a naczynia są brudne. Bez obaw! Bosch SPS4EMI28E oferuje Ci funkcję VarioSpeed Plus skracającą czas mycia nawet do 66 procent. Naczynia zostaną umyte szybciej, ale równie skutecznie.

Pracująca zmywarka nie zakłóci Twojego spokoju. Maksymalny poziom hałasu to 44 dB, co czyni z niej cichutki sprzęt kuchenny. Nie narzekasz na irytujące dźwięki, co bywa problemem w kuchni otwartej na salon (lub ogólnie w mniejszym mieszkaniu).

Co z bezpieczeństwem użytkowania? Bosch SPS4EMI28E wykorzystuje zabezpieczenie AuqaStop, a to stanowi ochronę przed zalaniem mieszkania.

Jeżeli nie chcesz, nie włączasz zmywarki od razu. Ustaw timer i zaplanuj czas mycia naczyń. W aplikacji Home Connect sprawdzisz ilość tabletek w dozowniku. Otrzymasz w niej także sygnał o zakończonym programie.

Urządzenie gwarantuje komfortowe użytkowanie. Wpływa na to regulacja górnego kosza, 6 programów oraz przydatne wskaźniki. Dlatego ranking zmywarek wolnostojących 45 cm nie byłby kompletny bez Bosch SPS4EMI28E.

Zmywarka Electrolux ESM63300SX

Zmywarka wolnostojąca 45 cm Electrolux ESM63300SX


Sprawdź ceny Electrolux ESM63300SX

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt


Electrolux ESM63300SX to prosta w obsłudze zmywarka wolnostojąca 45 cm z metalowym dnem. Przekonuje przede wszystkim efektywną pracą. Zmywanie bazuje na 2 ramionach natryskowych oraz satelitarnym sposobie działania.

Co z tego wynika? Woda wszędzie dociera, usuwając nie tylko lekkie, ale i zaschnięte oraz tłuste zabrudzenia. Jednocześnie eliminuje przykre zapachy. Z systemu koszy wyjmiesz lśniące i dobrze odkażone naczynia.

Co do dezynfekcji: można powiedzieć, że to wolnostojąca zmywarka 45 cm z funkcją wyparzania. Przydatne zwłaszcza podczas mycia garnków bądź misek. Opcja ExtraHygiene zwiększa temperaturę wody do 69°C w odpowiedniej fazie. Bez trudu usuwa bakterie i zarazki, przywracając naczyniom higienę.

To model z szufladą, w której umieścisz sztućce oraz drobniejsze akcesoria kuchenne. W rozsądnym ulokowaniu ich pomagają ruchome przegródki. Górny kosz oferuje z kolei regulację wysokości. Jeszcze łatwiej go rozładujesz lub załadujesz.

Electrolux ESM63300SX zadowala funkcjami. Oprócz wspomnianego odkażania chroni szkło czy potrafi czyścić swoją komorę. Dysponuje także automatyką działania. Ta dobrej jakości niezabudowana zmywarka 45 cm z panelem zewnętrznym wykrywa stopień zabrudzenia. Na tej podstawie sama dobiera parametry cyklu.

Zwróć uwagę, że to oszczędne urządzenie, które nie pobiera ogromnych ilości prądu czy wody. Do pełni szczęścia zabrakło mi jedynie nieco cichszej pracy. 48 dB nie oznacza wielkiego hałasu, ale jednak odstaje od kilku konkurencyjnych modeli. Oprócz tego to znakomita wąska zmywarka wolnostojąca.

Zmywarka Amica DFM46C8EOiID

Zmywarka wolnostojąca 45 cm Amica DFM46C8EOiID


Sprawdź ceny Amica DFM46C8EOiID

MediaExpert
EURO
OleOle


Amica DFM46C8EOiID to oszczędna zmywarka 45 cm wolnostojąca o pojemności 10 kompletów. Należy do klasy energetycznej C. Gwarantuje cichą i efektywną pracę, a przy tym niskie zużycie energii. Przypadnie Ci do gustu, jeśli skupiasz się na ekonomicznych i ekologicznych rozwiązaniach.

Ze względu na czytelny panel szybko nastawisz odpowiedni program. Masz ich 8 do dyspozycji, w tym automatyczny. Włącz go, a zmywarka sama dobierze intensywność mycia, uwzględniając poziom zabrudzenia naczyń.

Urządzenie uznasz za wygodne w użyciu także dzięki modułowym koszom. Dowolnie modyfikujesz wnętrze komory, dopasowując je do rodzaju naczyń. Praktyczne udogodnienie, zwłaszcza gdy często korzystasz np. z dużych garnków bądź patelni.

Producent wyposażył Amica DFM46C8EOiID w czujnik braku soli i nabłyszczacza. Nie zgadujesz, kiedy trzeba dodać niezbędne detergenty. Komorę wykonano ze stali nierdzewnej. Masz pewność, że wnętrze jest dobrze zabezpieczone przed korozją i osiadaniem tłuszczu.

Męczy Cię wycieranie niedosuszonych naczyń? Z Amica DFM46C8EOiID pozbędziesz się tego dodatkowego obowiązku. Po zakończonym cyklu drzwi automatycznie się uchylają. Bez obaw, para nie skrapla się na meblach, są w pełni bezpieczne!

A co do pary: pojawia się, ale we wnętrzu urządzenia. Ta nowoczesna zmywarka z rankingu generuje ją w końcowej fazie cyklu, aby przyspieszyć suszenie naturalnym obiegiem powietrza.

Szybko zauważysz, że zmywarka po użyciu jest czysta i ładnie pachnie. Gwarantuje to filtr z powłoką antybakteryjną. Brak nieprzyjemnego zapachu, a do tego eliminacja bakterii oraz innych patogenów.

Zmywarka Amica DFM42D7TOqWD

Zmywarka wolnostojąca 45 cm Amica DFM42D7TOqWD


Sprawdź ceny Amica DFM42D7TOqWD

MediaExpert
EURO
OleOle


Biała zmywarka wolnostojąca 45 cm z wyświetlaczem na zewnątrz Amica DFM42D7TOqWD generuje hałas na poziomie 44 dB. Nie narzekasz, że sprzęt jest za głośny, a jedynie cieszysz się czystymi, suchymi naczyniami. Przekonaj się, czy to dobra propozycja dla Ciebie. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w tej opinii.

Nie zalejesz swojego sąsiada ani własnego mieszkania w wyniku awarii. Amica DFM42D7TOqWD wyposażono w funkcję AquaStop. Zmywasz naczynia bezpiecznie i bez ryzyka.

Drzwi automatycznie się uchylają po zakończonym cyklu. Co Ci to daje? Wyjmujesz suche naczynia i wkładasz do szafek. Oszczędzasz sporo czasu, bo nie wycierasz wszystkiego ręcznie.

Pracę zmywarki dostosujesz do swoich potrzeb. Ustaw jeden z 7 dostępnych programów. Masz wątpliwości, który będzie optymalny? Włącz tryb auto, a sprzęt sam dobierze intensywność mycia. Z pewnością wyjmiesz czyste i lśniące naczynia.

Nowoczesne funkcje nie utrudnią Ci obsługi sprzętu. Ustawisz go bardzo szybko za pomocą dużego wyświetlacza LED. Sprawdzisz przy tym, czy w dozownikach nie brakuje soli i nabłyszczacza.

Zmywarka zapewnia czystość nawet bardzo mocno zabrudzonych naczyń. To możliwe dzięki funkcji IntenseClean. Zaschnięte resztki usuniesz, włączając program intensywny. Nie namaczasz naczyń przed włożeniem do komory i nic nie zalega w zlewie.

Ranking zmywarek wolnostojących 45 cm byłby wybrakowany bez Amica DFM42D7TOqWD również z innego powodu. To sprzęt z funkcją WashRestart. Po nagłej awarii prądu nie ustawiasz zmywarki ponownie. Sama się włącza i wznawia pracę z odpowiednim programem.

Zmywarka wolnostojąca 45 cm – Ceny

To, jaki masz budżet, ma duże znaczenie w przypadku nabycia zmywarki.

Niestety, ale to jeden z kosztowniejszych sprzętów AGD, gdzie trudno o coś taniego i dobrego… choć akurat w tym przypadku jest nieco korzystniej.

Już do 1500 – 1800 zł znajdziesz wąskie urządzenia zmywające, które nie idą na większe kompromisy. Dobrze usuwają brud z naczyń, porządnie je suszą, mają najprzydatniejsze programy, metalowe dno i nie zawodzą głośnością oraz ekonomią pracy. Pokazałem Ci je w moim rankingu.

Z drugiej strony, absolutnie najlepsze zmywarki 45 cm wolnostojące mogą przekraczać 2500 zł, a nawet 3000 zł! Muszą jednak prezentować najwyższy poziom skuteczności mycia i coś ekstra związanego z suszeniem, np. technologię opartą na zeolitach. Wtedy są godne polecenia, ale ostatecznie wcale nie musisz wydawać tu fortuny, aby uzyskać satysfakcję z nabycia nowej zmywarki.

Podsumowanie

Najlepsza zmywarka 45 cm wolnostojąca to wybawienie od widoku brudnych naczyń spoczywających w zlewie. To także oszczędność miejsca w kuchni.

Teraz już doskonale wiesz, które modele są godne polecenia. Nie musisz o to pytać na forum bądź czytać innych klasyfikacji.

W razie dodatkowych pytań lub opinii zapraszam do sekcji komentarzy.

Myślisz także nad większym modelem? Zajrzyj zatem do rankingu zmywarek wolnostojących 60 cm. Różnica w ładowności jest znacząca, więc czasem warto przemyśleć lekkie przemeblowanie, aby móc zmieścić sprzęt o 15 cm szerszy.

Nie ma na to szans, ale kusi Cię wpasowanie urządzenia w ciąg szafek kuchennych? Wtedy swoją uwagę skieruj na najlepsze zmywarki do zabudowy 45 cm.

Od razu proponuję Ci także wybór dobrych tabletek do zmywarki. Również dzięki nim ujrzysz nieskazitelnie czyste naczynia i szkło bez smug. Innym ważnym preparatem jest najlepsza sól do zmywarki. Zmiękcza bowiem wodę, eliminując nieestetyczne zacieki.

Oceń publikację
[Głosy: 6 Średnia: 4.7]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel
1 rok temu

I jeszcze a’propos Amica, czy brak możliwości podłączenia do cieplej wody do duży mankament? Dziękuje za odpowiedz.

Daniel
1 rok temu

Zmywarka Amica DFM42D7TOqWD wydaje się dla mnie optymalnym rozwiązaniem. Szukam tańszego produktu bez nadmiernej ilości kompromisów jakościowych. Nie wiem czy dobrze zweryfikowałem ale ona nie ma funkcji połowa wsady. Czy to istotny brak i czy zastępuje go np program szybki.?