Najlepsza Zmywarka 45 cm Wolnostojąca – Ranking 2022

Wąska zmywarka 45 cm wolnostojąca to jeden obowiązek domowy mniej i swoboda w ulokowaniu takiego sprzętu. Sprawdź mój niezależny ranking z opiniami, aby dowiedzieć się, które modele są teraz najlepsze!

Najlepsza zmywarka 45 cm wolnostojąca - ranking, opinie

Wyłaniając najlepsze zmywarki 45 cm wolnostojące, patrzyłem nie tylko na skuteczność mycia naczyń. Istotne były dla mnie też: metalowe dno, zróżnicowane programy, cicha praca, niski pobór prądu i wody oraz mechanizm suszenia.

Dzięki temu wyselekcjonowałem topowe wąskie zmywarki, które postawisz, gdziekolwiek chcesz. Zobacz aktualizowany ranking, aby nabyć niezawodne urządzenie na lata!

Ranking zmywarek wolnostojących 45 cm 2022 – TOP 7

Miejsce 1

Siemens SR25ZI11ME

Najlepsza zmywarka 45 cm wolnostojąca. Dlaczego? Bardzo dokładnie myje, ale też suszy naczynia. Do tego drugiego zadania wykorzystuje zeolit, który zmienia wilgoć w ciepło. To jeden z najlepszych sposobów suszenia. Dzięki temu Twoje naczynia będą i nieskazitelnie czyste, i pozbawione wilgoci oraz zacieków.

Co więcej, to nowoczesna i funkcjonalna zmywarka wolnostojąca 45 cm. Oferuje aplikację mobilną. Sterujesz sprzętem za pomocą smartfona i zyskujesz dostęp do zdalnej diagnostyki. Urządzenie zalicza się do wręcz niezawodnych. Jest świetnie wykonane, ma najważniejsze zabezpieczenia oraz cichy, żywotny silnik inwerterowy. Nie ma słabych stron, stąd pozycja lidera w rankingu.

Miejsce 2

Bosch SPS6ZMI35E

Dobra wolnostojąca zmywarka 45 cm ze strefą intensywną. Oznacza to, że nie dzielisz naczyń na kilka cykli mycia: w jednym przywrócisz czystość i zatłuszczonym garnkom oraz patelniom, i delikatnemu szkłu czy porcelanie. Ciśnienie wody różni się w zależności od kosza, dzięki czemu zawsze dopasujesz je do delikatności naczyń.

Bosch zastosował w tym modelu naturalny minerał zeolit. Dzięki niemu suszenie przebiega bardzo szybko i dokładnie, nie zwiększając poboru prądu. To ekonomiczna zmywarka. A do tego bardzo cicha i z długą listą programów. Zdecydowanie jeden z najlepszych sprzętów w tej kategorii.

Miejsce 3

Siemens SR23EI28ME

Nowoczesna i funkcjonalna zmywarka 45 cm wolnostojąca. Ma wygodną w obsłudze szufladę na sztućce, w której umieścisz nawet małe filiżanki do espresso. Kosze z regulacją ułatwią Ci z kolei załadowanie większych naczyń. Zmieścisz do 10 kompletów. Automatyczny program sam dostosowuje parametry cyklu do wsadu i stanu zabrudzenia.

System zraszania zabrudzonych naczyń niweluje martwe strefy w komorze. Oznacza to, że woda pod odpowiednim ciśnieniem dotrze wszędzie. Szybko usunie resztki jedzenia, również te większe i zaschnięte. To jeden z najskuteczniejszych modeli. Musiał znaleźć się w rankingu zmywarek wolnostojących 45 cm.

Miejsce 4

Bosch SPS4EMI28E

Wąska zmywarka wolnostojąca z opcją skracania czasu cyklu. Przekonuje także ekonomiczną oraz cichą pracą. Nadaje się więc do domostw, w których kuchnia jest otwarta, a domownicy nie chcą wydawać zbyt dużo na rachunki za prąd i wodę.

System zraszający zapewnia szybkie i dobre efekty. Po zakończeniu programu zmywania (jest 6 różnych) drzwiczki urządzenia same się otwierają. Twoje naczynia wysuszą się w naturalny sposób. To polecana zmywarka wolnostojąca 45 cm również do szkła. Dobrze je chroni podczas mycia.

Miejsce 5

BEKO DFS28131X

Ciekawie zaprojektowana zmywarka. Mimo wąskiej konstrukcji mieści 11 kompletów naczyń. I wcale nie skutkuje to gorszym myciem. Wręcz przeciwnie, sprzęt redukuje martwe strefy; silny strumień wody porządnie zmywa naczynia ustawione również po bokach kosza.

To dobra zmywarka 45 cm wolnostojąca z szufladą na sztućce. Również dzięki temu jest tak pojemna jak na swoje gabaryty. Do mojego rankingu trafiła także dzięki łatwemu w obsłudze panelowi oraz długiej liście programów mycia naczyń (8 zróżnicowanych opcji).

Miejsce 6

Amica DFM46C8EOiID

Niedroga i nie za duża zmywarka wolnostojąca. Do tego bardzo funkcjonalna! Zmniejsza nieprzyjemny zapach w komorze dzięki powłoce antybakteryjnej. Nie musisz jej tak często myć, aby zachowała sterylność. Oferuje suszenie poprzez automatyczne otwarcie drzwi. Oprócz tego ekonomicznie pracuje, jej klasa to C.

To urządzenie z modułowymi koszami. Dzięki nim samodzielnie zaaranżujesz układ wnętrza zmywarki. Finalnie bez problemu umieścisz w niej większe garnki czy podłużne naczynia, np. brytfannę. Pamiętając o atrakcyjnej cenie, Amica musiała znaleźć się w rankingu zmywarek wolnostojących 45 cm.

Miejsce 7

Amica DFM42D7TOqWD

Biała i bardzo tania zmywarka 45 cm wolnostojąca. Mimo niskiej ceny spełnia założenia mojej klasyfikacji: precyzyjnie i nie za głośno zmywa, ma metalowe dno komory, sporo programów i nie ciągnie zbyt dużo prądu czy wody.

Dzięki funkcji intensywnego mycia naczyń pozbędziesz się ze swojej zastawy nawet bardzo tłustych i zaschniętych zabrudzeń. Korzystanie z programów i funkcji dodatkowych jest proste. Ułatwia to czytelny panel sterowania z wyświetlaczem. Jak widzisz, najlepsze zmywarki wolnostojące 45 cm nie muszą być kosztowne.

Zmywarka Siemens SR25ZI11ME

Zmywarka wolnostojąca 45 cm Siemens SR25ZI11ME


Kliknij i kup Siemens SR25ZI11ME

MediaExpert
EURO
OleOle
Neonet


Siemens SR25ZI11ME to urządzenie, które docenisz za możliwość mycia naczyń przy połowie załadunku. Oferuje kilka ciekawych i nowoczesnych funkcji poprawiających komfort użytkowania. W mojej ocenie to najlepsza zmywarka 45 cm wolnostojąca. Szczegóły poznasz w poniższej opinii.

W komorze zmieścisz do 10 kompletów, dlatego to dobra propozycja nawet dla większych rodzin. Swobodnie poukładasz naczynia. Do dyspozycji masz dolny kosz ze składanymi kolcami oraz górny z 3-poziomową regulacją.

To zmywarka z szufladą na sztućce, więc bez problemu je rozłożysz. W razie potrzeby wykorzystasz to miejsce do umycia drobnych akcesoriów jak mieszadła do miksera.

Siemens SR25ZI11ME w klasie energetycznej C oferuje szybkie i energooszczędne suszenie naczyń. Wpływa na to naturalny minerał zeolit. Czy to jakiś chwyt marketingowy?

Niekoniecznie. Zeolit zmienia wilgoć w ciepło, które następnie trafia do komory urządzenia. Wyjmujesz suche naczynia i od razu wkładasz do szafek.

Funkcja, która Cię zainteresuje, to zdalne sterowanie. To nie żart! Siemens SR25ZI11ME obsługujesz smartfonem po zainstalowaniu aplikacji Home Connect.

Wkładasz brudne naczynia do komory, a później odpowiadasz na kilka prostych pytań. Dotyczą m.in. tego, co jest w zmywarce. W ten sposób aplikacja dobiera za Ciebie najlepszy program. Ty jedynie uruchamiasz go w odpowiednim momencie. Bardzo wygodne i pomysłowe, prawda?

Co z usterkami? To solidna zmywarka, ale możesz paść ofiarą złośliwości rzeczy martwych. Jeśli wyrazisz zgodę, producent zyska dostęp online do urządzenia podczas awarii i sprawdzi, co jest nie tak.

Do tego wszystkiego dochodzi 6 programów i tylko 43 dB generowanego hałasu. Siemens SR25ZI11ME to bez wątpienia świetny sprzęt.

Zmywarka Bosch SPS6ZMI35E

Zmywarka wolnostojąca 45 cm Bosch SPS6ZMI35E


Kliknij i kup Bosch SPS6ZMI35E

MediaExpert
EURO

OleOle
Vobis
Neonet


Bosch SPS6ZMI35E to srebrna zmywarka wolnostojąca 45 cm, w której umyjesz do 10 kompletów naczyń. Producent wyposażył ją we wskaźniki, które ułatwią Ci obsługę. Ten sprzęt w klasie energetycznej C pozytywnie zaskoczy Cię również cichą pracą na poziomie 43 dB.

Kiedy wyjmiesz naczynia z komory, nie musisz ich wycierać. Są suche dzięki nowoczesnej technologii Zeolith wykorzystującej naturalny minerał.

Zmywarka gwarantuje czystość talerzy, garnków, kubków czy sztućców. Do dyspozycji masz 8 programów. Zwróć uwagę również na funkcję Strefa Intensywna. Co to takiego?

Mocno zabrudzone naczynia umieszczasz w dolnym koszu, gdzie są myte z podwyższonym ciśnieniem. W górnym koszu rozłóż szkło i porcelanę, zmywarka potraktuje je delikatniej. Zero zniszczeń, sto procent zadowolenia!

Zapomnij o rozdzielaniu mycia naczyń na kilka etapów. Bosch SPS6ZMI35E gwarantuje oszczędność czasu, wody i energii. Same pozytywy i do tego niższe rachunki!

Z tą zmywarką pozbędziesz się problemu niecierpliwego oczekiwania na koniec programu. Czas zakończenia zobaczysz na wyświetlaczu. Dowiesz się z niego też o braku soli lub nabłyszczacza. Nie dodajesz detergentów na wyczucie. Sięgasz po nie tylko wtedy, kiedy trzeba.

Boisz się zalania mieszkania? Już nie musisz! Bosch SPS6ZMI35E wyposażono w zabezpieczenie AquaStop.

Gdy zaczniesz mieć wątpliwości, jaki program mycia ustawić, sięgnij po telefon. Aplikacja Home Connect i funkcja Easy Start zrobią to za Ciebie. Twoje naczynia będą bezpieczne i nienagannie czyste.

Zmywarka Siemens SR23EI28ME

Zmywarka wolnostojąca 45 cm Siemens SR23EI28ME


Kliknij i kup Siemens SR23EI28ME

MediaExpert
EURO

OleOle
Neonet


Zmywarkę Siemens SR23EI28ME łatwo obsłużysz za pomocą aplikacji, nawet gdy jesteś poza domem. To nowoczesny sprzęt w klasie energetycznej D, w którym zmieścisz 10 kompletów. Chcesz więcej szczegółów? Znajdziesz je w mojej opinii.

W komorze zobaczysz dwa kosze. Przy górnym są dźwignie, więc łatwo go podniesiesz lub obniżysz. Siemens SR23EI28ME oferuje też praktyczną szufladę na sztućce i niewielkie filiżanki. W zmywarce wszystko ułożysz szybko i bezpiecznie. Nie martw się o pobite delikatne szkło czy zarysowaną ceramikę.

Siemens SR23EI28ME wykorzystuje dwa ramiona zraszające duoPower. Jakie to ma znaczenie? Bardzo duże! Wyjmujesz czyste i lśniące naczynia. Nie przejmujesz się nieestetycznymi zaciekami.

Jeżeli zechcesz, zmywarka dostosuje ilość pobieranej wody i temperaturę za Ciebie. Zdecyduj się na program auto, aby się o tym przekonać. To ułatwi Ci obsługę urządzenia.

W razie potrzeby ustawisz najczęściej używaną kombinację poprzez funkcję Favorite. Czy obsługa zmywarki może być jeszcze wygodniejsza? Tak!

Producent wyposażył sprzęt w opóźnienie startu i opcję mycia połowy załadunku. Dostosujesz działanie zmywarki do własnych potrzeb i przede wszystkim unikasz ręcznego mycia naczyń, zwłaszcza tych mocniej zabrudzonych.

Dzięki urządzeniu zyskujesz więcej czasu dla siebie. Jednocześnie nie obawiasz się znacznego wzrostu rachunków za prąd i wodę. Siemens SR23EI28ME to energooszczędna i solidna zmywarka wolnostojąca 45 cm.

Zmywarka Bosch SPS4EMI28E

Zmywarka wolnostojąca 45 cm Bosch SPS4EMI28E


Kliknij i kup Bosch SPS4EMI28E

MediaExpert
EURO
OleOle
Neonet


Zmywarka wolnostojąca 45 cm z systemem automatycznego otwierania drzwi Bosch SPS4EMI28E zapewni Ci efekty, jakich oczekujesz. Twoje naczynia będą czyste i suche, a rachunki za prąd i wodę niskie. To funkcjonalny oraz elegancki sprzęt.

Masz dużo delikatnych kieliszków? Od teraz bezpiecznie umyjesz je w zmywarce, aby lśniły. Gwarantuje to technologia ochrony szkła. Żadnych stłuczeń i zarysowań.

Wyobraź sobie, że wpadają do Ciebie niespodziewani goście, a naczynia są brudne. Bez obaw! Bosch SPS4EMI28E oferuje Ci funkcję VarioSpeed Plus skracającą czas mycia do 66 procent.

Naczynia są umyte szybciej, ale równie skutecznie. Wszystko to po wciśnięciu tylko jednego przycisku. Łatwiej już być nie może!

Pracująca zmywarka nie zakłóci Twojego spokoju. Maksymalny poziom hałasu to 44 dB. Nie narzekasz na irytujące dźwięki, co bywa problemem w kuchni otwartej na salon.

Co z bezpieczeństwem użytkowania? Bosch SPS4EMI28E wykorzystuje zabezpieczenie AuqaStop, a to stanowi ochronę przed zalaniem mieszkania.

Jeżeli nie chcesz, nie włączasz zmywarki od razu. Ustaw timer i zaplanuj czas mycia naczyń. W aplikacji Home Connect sprawdzasz ilość tabletek w dozowniku. Otrzymujesz w niej także sygnał o zakończonym programie.

Urządzenie gwarantuje komfortowe użytkowanie. Wpływa na to regulacja górnego kosza, 6 programów oraz przydatne wskaźniki. Dlatego ranking zmywarek wolnostojących 45 cm nie byłby kompletny bez Bosch SPS4EMI28E.

Zmywarka BEKO DFS28131X

Zmywarka wolnostojąca 45 cm BEKO DFS28131X


Kliknij i kup BEKO DFS28131X

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt


Zmywarka wolnostojąca ze ściąganym blatem Beko DFS28131X w klasie energetycznej D stanie się dodatkową ozdobą Twojej kuchni. Ponadto skutecznie umyje za Ciebie brudne naczynia, jej pojemność to 11 kompletów. To sprzęt, który z łatwością obsłużysz.

Urządzenie zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. W momencie wykrycia wycieku z komory głównej uaktywnia się system WaterSafe. Odcina on dopływ wody do zmywarki, więc Twoje mieszkanie nie zostanie zalane. Brak sprzątania i problemów z sąsiadami!

Zdarza Ci się mieć niewiele naczyń do umycia? Z Beko DFS28131X szybko je wyczyścisz. Zmywarka oferuje funkcję połowy załadunku z ograniczonym poborem mediów. Rozmieszczasz wszystko, jak chcesz, i nie martwisz się o rachunki.

Gdy nie masz czasu na pełen cykl, pomoże Ci funkcja Fast+. Program trwa nawet 3 razy krócej, ale wydajność mycia pozostaje taka sama. Świetna opcja na imprezach. Pozbywasz się problemu brakujących szklanek czy talerzy.

Łącznie masz 8 różnych programów i 5 poziomów temperatury. W Beko DFS28131X ustawisz w razie potrzeby opóźnienie startu. O zakończeniu zmywania poinformuje Cię dźwiękowy sygnał. Wszystko to poprawia wygodę użytkowania. Zmywanie naczyń zaczniesz kojarzyć z przyjemną czynnością. Ty jedynie ładujesz wszystko do komory, reszta należy do sprzętu.

Czy wszystkie naczynia zmieszczą się w zmywarce? Nie martw się! Swobodnie korzystaj z trzech koszy. Ten najmniejszy pomieści sztućce i inne drobne elementy.

Z Beko DFS28131X umyjesz dużą ilość naczyń, bez potrzeby ich nadmiernego upychania. To gwarancja bardziej ekonomicznego użytkowania.

Zmywarka Amica DFM46C8EOiID

Zmywarka wolnostojąca 45 cm Amica DFM46C8EOiID


Kliknij i kup Amica DFM46C8EOiID

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt


Amica DFM46C8EOiID to zmywarka 45 cm wolnostojąca o pojemności 10 kompletów. Należy do klasy energetycznej C. Sprzęt gwarantuje cichą i efektywną pracę, a przy tym niskie zużycie energii. Przypadnie Ci do gustu, jeśli skupiasz się na ekonomicznych i ekologicznych rozwiązaniach.

Ze względu na czytelny panel szybko nastawisz odpowiedni program. Masz ich 8, w tym auto. Włącz go, a zmywarka sama dobierze intensywność mycia, uwzględniając poziom zabrudzenia naczyń.

Urządzenie uznasz za wygodne w użyciu także dzięki modułowym koszom. Dowolnie modyfikujesz wnętrze komory, dopasowując je do rodzaju naczyń. Praktyczne udogodnienie, zwłaszcza gdy często korzystasz np. z dużych garnków.

Producent wyposażył Amica DFM46C8EOiID w czujnik braku soli i nabłyszczacza. Nie zgadujesz, kiedy trzeba dodać niezbędne detergenty.

Zmywarka pozytywnie zaskoczy Cię solidnością. Komorę wykonano ze stali nierdzewnej. Masz pewność, że wnętrze jest dobrze zabezpieczone przed korozją i osiadaniem tłuszczu. Używaj sprzętu tak często, jak potrzebujesz. Nie obniży to jego trwałości.

Zapomnij o przypadkowej zmianie ustawień przez dzieci. Od teraz mogą bez przeszkód bawić się w kuchni. Amica DFM46C8EOiID oferuje blokadę ChildLock. Bezpieczne są nie tylko Twoje pociechy, ale i myte naczynia.

Męczy Cię wycieranie niedosuszonych naczyń? Z Amica DFM46C8EOiID pozbędziesz się tego dodatkowego obowiązku. Po zakończonym cyklu drzwi automatycznie się uchylają. Bez obaw, para nie skrapla się na meblach, są w pełni bezpieczne!

Szybko zauważysz, że zmywarka po użyciu jest czysta i ładnie pachnie. Gwarantuje to filtr z powłoką antybakteryjną. Brak nieprzyjemnego zapachu, a do tego eliminacja bakterii i innych patogenów. Ciesz się świeżością i czystością!

Zmywarka Amica DFM42D7TOqWD

Zmywarka wolnostojąca 45 cm Amica DFM42D7TOqWD


Kliknij i kup Amica DFM42D7TOqWD

MediaExpert
EURO
OleOle


Biała zmywarka wolnostojąca 45 cm Amica DFM42D7TOqWD generuje hałas na poziomie 44 dB. Nie narzekasz, że sprzęt jest za głośny i cieszysz się czystymi, suchymi naczyniami. Przekonaj się, czy to dobra propozycja dla Ciebie. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w tej opinii.

Nie zalejesz swojego sąsiada ani własnego mieszkania w wyniku awarii. Amica DFM42D7TOqWD wyposażono w funkcję AquaStop. Zmywasz naczynia bezpiecznie i bez ryzyka.

Drzwi automatycznie się uchylają po zakończonym cyklu. Co Ci to daje? Wyjmujesz suche naczynia i wkładasz do szafek. Oszczędzasz sporo czasu, bo nie wycierasz wszystkiego ręcznie.

Pracę zmywarki dostosujesz do swoich potrzeb. Ustaw jeden z 7 dostępnych programów. Masz wątpliwości, który będzie optymalny? Włącz tryb auto, a sprzęt sam dobierze intensywność mycia. Z pewnością wyjmiesz czyste i lśniące naczynia.

Nowoczesne funkcje nie utrudnią Ci obsługi sprzętu. Ustawisz go bardzo szybko za pomocą dużego wyświetlacza LED. Sprawdzisz przy tym, czy w dozownikach nie brakuje soli i nabłyszczacza.

Zmywarka zapewnia czystość nawet bardzo mocno zabrudzonych naczyń. To możliwe dzięki funkcji IntenseClean. Zaschnięte resztki usuniesz, włączając program intensywny. Nie namaczasz naczyń przed włożeniem do komory i nic nie zalega w zlewie.

Ranking zmywarek wolnostojących 45 cm byłby wybrakowany bez Amica DFM42D7TOqWD również z innego powodu. To sprzęt z funkcją WashRestart. Po nagłej awarii prądu nie ustawiasz zmywarki ponownie. Sama się włącza i wznawia pracę z odpowiednim programem.

Zmywarka wolnostojąca 45 cm – Ceny

To, jaki masz budżet, ma duże znaczenie w przypadku nabycia zmywarki.

Niestety, ale to jeden z kosztowniejszych sprzętów AGD, gdzie trudno o coś taniego i dobrego… choć akurat w tym przypadku jest nieco korzystniej.

Już do 1500 – 1800 zł znajdziesz wąskie urządzenia zmywające, które nie idą na większe kompromisy. Dobrze usuwają brud z naczyń, porządnie je suszą, mają najprzydatniejsze programy, metalowe dno i nie zawodzą głośnością oraz ekonomią pracy. Pokazałem Ci je w moim rankingu.

Z drugiej strony absolutnie najlepsze zmywarki 45 cm wolnostojące mogą przekraczać 2500 zł, a nawet 3000 zł! Muszą jednak prezentować najwyższy poziom skuteczności mycia i coś ekstra związanego z suszeniem, np. technologię opartą na zeolitach. Wtedy są godne polecenia, ale ostatecznie wcale nie musisz wydawać tu fortuny, aby uzyskać satysfakcję z nabycia nowej zmywarki.

Podsumowanie

Najlepsza zmywarka 45 cm wolnostojąca to wybawienie od widoku brudnych naczyń spoczywających w zlewie. To także oszczędność miejsca w kuchni.

Teraz już doskonale wiesz, które modele są godne polecenia. Nie musisz o to pytać na forum bądź czytać innych klasyfikacji.

W razie dodatkowych pytań lub opinii zapraszam do sekcji komentarzy.

Myślisz także nad większym modelem? Zajrzyj zatem do rankingu zmywarek wolnostojących 60 cm. Różnica w ładowności jest znacząca, więc czasem warto przemyśleć lekkie przemeblowanie, aby móc zmieścić sprzęt o 15 cm szerszy.

Nie ma na to szans, ale kusi Cię wpasowanie urządzenia w ciąg szafek kuchennych? Wtedy swoją uwagę skieruj na najlepsze zmywarki do zabudowy 45 cm.

Od razu proponuję Ci także wybór dobrych tabletek do zmywarki. Również dzięki nim ujrzysz nieskazitelnie czyste naczynia i szkło bez smug.

Oceń publikację
[Głosy: 3 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments