W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Zmywarka do Zabudowy 45 cm Ranking 2023

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 grudnia 2023
Komentarze:  14

Ranking zmywarek do zabudowy 45 cm wskaże Ci urządzenia dobrze zmywające naczynia, energooszczędne i niezawodne. Szybko dopasujesz sprzęt do swojej kuchni, nie rezygnując z czołowych parametrów. Zobacz moje niezależne i subiektywne zestawienie z opiniami!

zmywarka do zabudowy 45 - ranking, opinie

Tworząc klasyfikację, ustaliłem sobie wiele kryteriów. W efekcie za chwilę poznasz najcichsze, energooszczędne zmywarki do zabudowy 45 cm z metalowym dnem.

Większość oferuje wyświetlanie czasu zmywania na podłodze oraz szufladę na sztućce. Wszystkie znakomicie zmywają naczynia, nie zostawiając na nich żadnego brudu. Do tego skutecznie je suszą.

Jeżeli pragniesz szybko nabyć porządną zmywarkę 45 cm do zabudowy, to nie znajdziesz lepszej pomocy niż mój aktualizowany ranking!

Ranking zmywarek do zabudowy 45 cm 2023 – TOP 8

Bosch SPV6ZMX23E to najlepsza zmywarka do zabudowy 45 cm. Dlaczego? Jest cichutka (43 dB), energooszczędna (klasa C, czyli dużo lepsza od dawnego A+++) i świetnie zmywa naczynia. Będą lśniące, ale też perfekcyjnie suche. To nowoczesna zmywarka z technologią Zeolith. Prędko usuwa z naczyń wilgoć i nie zużywa na to dużo dodatkowej energii.

To również top zmywarka do zabudowy 45 cm z wyświetlaczem czasu na podłodze. Bez problemu skontrolujesz czas każdego cyklu. A wybierzesz spośród 6 programów z dodatkowymi opcjami (np. strefa intensywna, dodatkowe wyciszenie pracy czy skracanie czasu zmywania na żądanie). Nie zabrakło także 3 kosza, czyli praktycznej szuflady na sztućce.

Ocena produktu: 9.84/10

Dla wielu osób Siemens SR65ZX23ME to topowa zmywarka 45 cm w zabudowie. Nie dziwię się tym opiniom. Sprzęt bardzo skutecznie likwiduje nieczystości, radząc sobie z mocno upapranymi garnkami, talerzami czy kubkami. Dbają o to podwójne ramiona spryskujące. Taki natrysk sprawia, że woda wszędzie dociera, jej cyrkulacja nie tworzy martwych stref.

To przy tym bardzo oszczędna zmywarka do zabudowy 45 cm z silnikiem inwerterowym. Ten element budowy sprawia, że urządzenie cichutko pracuje (tylko 43 dB) i wyróżnia się wysoką trwałością. Z funkcjami także dobrze. To wąska zmywarka do naczyń wyświetlająca czas na podłodze. Wydajnie suszy dzięki zeolitom, a nawet oferuje opcję skracania cyklu.

Ocena produktu: 9.69/10

Wąska i ekonomiczna zmywarka 45 cm pod zabudowę dobrej jakości, która odznacza się bardzo niską awaryjnością. Kupisz ją na wiele lat bezwysiłkowego zmywania brudnych naczyń. Na programie Auto sama wykrywa stopień zabrudzenia naczyń. Ustala według tego parametry, co w efekcie jest dla Ciebie szybkie i bezproblemowe w obsłudze.

Ta dobra zmywarka do zabudowy 45 cm znalazła się w rankingu również z innych powodów. Jest cicha, funkcjonalna i nie pobiera dużo wody oraz prądu. A jak suszy umyte naczynia? Automatycznie otwiera drzwi, aby naturalna cyrkulacja zrobiła resztę. O fazie cyklu informuje diodą LED na podłodze, a do tego zapewnia szufladę na kuchenne przybory.

Ocena produktu: 9.64/10

Godna polecenia zmywarka 45 cm do zabudowy z wyświetlaczem podłogowym. Wyróżnia się znakomitym systemem zraszania naczyń. Dzięki temu Twoje talerze, garnki czy szkło zostaną dokładnie umyte. Nie ma tu martwych stref, woda wszędzie dociera i pozbywa się resztek jedzenia oraz osadu. Suszenie polega natomiast na automatycznym uchylaniu drzwi po cyklu.

Test zmywarek do zabudowy 45 cm wykazał, że to mało hałaśliwy, a ekonomiczny model. Nadaje się do kuchni otwartej na salon i dla osób, które często zmywają. Po zmywarce tak wysokiej klasy nie musisz nic poprawiać. Dotyczy to usuwania nieczystości z naczyń, jak i suszenia ich. Wkładasz garnki, nastawiasz cykl, wyjmujesz je i chowasz – tyle masz do zrobienia.

Ocena produktu: 9.58/10

Polecana zmywarka do zabudowy 45 cm o cichej i energooszczędnej pracy. Coś dla osób, które od szuflady wolą koszyk na sztućce. W efekcie oba główne kosze są jeszcze przestronniejsze, co potęguje i tak wysoką skuteczność usuwania brudu z naczyń. Bez problemu dostosujesz je do mytych garnków i większych naczyń. Nie namęczysz się podczas załadunku.

Nie zastanawiasz się też, ile czasu pozostało do końca zmywania. Poinformuje Cię o tym rzucana na podłogę projekcja z czasem cyklu. Mocno pożądana cecha w tej cenie. Nie lubisz lub nie masz gdzie suszyć naczyń? Ta dobra zmywarka 45 cm do zabudowy także od tego Cię wyręczy. Automatycznie otwiera swoje drzwi, aby usunąć wilgoć naturalnym wietrzeniem.

Ocena produktu: 9.44/10

Zmywarka do zabudowy o szerokości 45 cm z metalowym dnem i na 10 kompletów naczyń. Ma skuteczne ramiona zraszająca; woda pod wysokim ciśnieniem dociera w każdy zakątek komory, czyszcząc naczynia z tłuszczu i brudu. System autodozowania tabletki sprawia, że zmywarka rozpuszcza ją w perfekcyjny sposób. Twoje naczynia prędko staną się lśniące.

Jak wiele najlepszych zmywarek do zabudowy 45 cm Bosch, również ta oferuje aplikację na telefon. Nie musisz być w domu, aby uruchomić start cyklu. Do tego jeszcze bardziej go skrócisz lub wyciszysz, jeśli tylko zechcesz. Idealny wybór do mniejszej kuchni, gdzie i tak często zmywa się górę zabrudzonych naczyń. Do zakupu przekonuje przy okazji przystępna cena.

Ocena produktu: 9.36/10

Zawiasy ślizgowe w rankingu zmywarek do zabudowy 45 cm to zawsze przydatna rzecz. Ta zmywarka je oferuje, ma ruchomy front. Finalnie bez problemu zabudujesz ją w linii z dowolnymi meblami, również przy niskim cokole. Nie dojdzie do kolizji z nim podczas otwierania drzwiczek. Komfortowo załadujesz i opróżnisz komorę sprzętu.

Oprócz tego to dobrze zmywające i suszące urządzenie. W tym drugim zadaniu wykorzystuje automatyczne otwieranie drzwi. W trakcie pracy nie hałasuje nadmiernie i pokazuje czas na podłodze. Do tego dostaniesz aż 8 praktycznych programów zmywania. Porównanie zmywarek do zabudowy 45 cm jasno wskazuje, że ten model jest godny uwagi!

Ocena produktu: 9.26/10

Biała zmywarka do zabudowy 45 cm z uchwytem. Idealna opcja do ciągu podobnych stylistycznie szafek. Skutecznie ukryjesz ją w niewielkiej kuchni, ciesząc się spójnością aranżacji wystroju i minimalizmem. Do górnej szuflady włożysz sztućce, a od tradycyjnego suszenia naczyń wyręczy Cię samoczynne otwieranie drzwi po cyklu.

To zmywarka do zabudowy 45 cm z krótkimi programami: szybkim i ekspresowym. Do tego możesz umyć połowę jej załadunku lub opóźnić cykl. Funkcja dezynfekcji zadba z kolei o usuwanie bakterii z części Twojej zastawy. Staną się w pełni odkażone. Przy tym wszystkim to stosunkowo tania zmywarka 45 cm pod zabudowę. Opłacalny wybór.

Ocena produktu: 9.11/10

Najlepsze zmywarki do zabudowy 45 cm – Ranking 2023

Zmywarka Bosch SPV6ZMX23E

Zmywarka do zabudowy 45 cm Bosch SPV6ZMX23E


Sprawdź ceny Bosch SPV6ZMX23E

MediaExpert
EURO
OleOle

Neonet


Bosch SPV6ZMX23E, czyli jedna z najcichszych zmywarek do zabudowy 45 cm. Bardzo energooszczędna, ma szufladę na sztućce, rewelacyjnie zmywa naczynia i równie dobrze je suszy (Zeolith). W mojej opinii nie ma słabych stron, dlatego uznałem ją za najlepszą zmywarkę do zabudowy 45 cm.

Prześledźmy wspólnie jej główne atuty, bo nie ukrywam: to jednak kosztowny sprzęt, szczególnie jak na wąską zmywarkę do mniejszej kuchni.

Ta w pełni zintegrowana zmywarka 45 cm wysokiej jakości ma aż 2 ramiona zraszające w górnym koszu. Precyzyjnie spryskują naczynia. Nie ważne, gdzie je ustawisz; zyskujesz pewność, że nie zostanie na nich żadna plamka bądź nieprzyjemny zapach. Wyjmiesz z komory nieskazitelnie czyste elementy zastawy.

Efektywność mycia polepsza Asystent Dozowania. Sprzęt czuwa nad procesem rozpuszczania tabletki. W 100 procentach wykorzystuje potencjał detergentów. Wie, jak je najlepiej dozować i rozpuszczać.

To w dodatku jedna z najlepiej suszących zmywarek 45 cm pod zabudowę. Za sprawą technologii Zeolith zamienia wilgoć w gorące powietrze. Szybkie, skuteczne i energooszczędne. Blacha chroni z kolei blat przed parą, więc niczym się nie przejmujesz. Wyjmujesz z komory czyste i suchutkie naczynia.

Eksploatacja sprzętu nie narazi Cię na większy wzrost rachunków. Zmywarka ma klasę C – według nowej etykiety. Miażdży energooszczędnością dawne A+++. 100 cykli zużywa tylko 59 kWh energii. Kosztuję Cię to jakieś 45 zł (lub mniej, zależnie od taryfy). Póki co trudno spotkać bardziej ekonomiczne urządzenie z tej kategorii.

Masz także do dyspozycji wyświetlacz podłogowy w formie projekcji. Dokładnie wiesz, ile zostało do końca zmywania. A jeśli nie masz jeszcze pojęcia, jak wyregulować parametry zmywania, zrobi to za Ciebie program Auto (45 – 65°C). Cecha wyróżniająca solidne zmywarki 45 cm nowej generacji.

Oprócz Auto skorzystasz z innych opcji: Eco 50°C, Garnki 70°C, Przyśpieszony 60°C, Cichy 50°C bądź Favourite (przypiszesz tu np. najczęściej wykorzystywane ustawienia cyklu).

To nie wszystko. Z dodatków dostajesz strefę intensywną, program autoczyszczenia, zdalny start (za pomocą aplikacji), wyciszenie pracy (choć to i tak cichy sprzęt: 43 dB) oraz skracanie czasu zmywania na żądanie. Jak widzisz, zyskasz wiele możliwości na skuteczne zmywanie naczyń.

Oba kosze mądrze zaprojektowano, mają składane stojaki, półki na filiżanki czy uchwyty na kieliszki. Wewnętrze oświetlenie ułatwi Ci załadunek i rozładunek, a zmieścisz maksymalnie 10 kompletów. No i jest solidnie wykonana szuflada na sztućce.

Czegóż chcieć więcej? Mógłbym jeszcze dłużej wymieniać zalety tego sprzętu. Jeżeli nie uznajesz kompromisów, pragniesz kupić raz, a dobrze i masz na to większy budżet, wybierz cichą i energooszczędną zmywarkę 45 cm z rankingu Bosch SPV6ZMX23E. Nie pożałujesz tej decyzji!

Zmywarka Siemens SR65ZX23ME

Zmywarka do zabudowy 45 cm Siemens SR65ZX23ME


Sprawdź ceny Siemens SR65ZX23ME

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt
Neonet


Po zakupie Siemens SR65ZX23ME trudno na cokolwiek narzekać. Mówimy o wydajnej zmywarce 45 cm inwerterowej do zabudowy z masą udogodnień. Najważniejsze jednak, że nie zawodzi pod względem skuteczności, czyli kluczowej cechy.

Wykorzystuje podwójny układ natryskowy. Dla Ciebie oznacza to tyle, że nie zobaczysz na naczyniach plam i paprochów. Praktycznie bezwysiłkowo pozmywasz stertę garów. Strumień wody dociera w każdy zakątek komory. Nie ma tu martwych stref ze zbyt słabym natryskiem.

Swoje dokładają programy oraz funkcje. Strefa intensywna skutecznie wyczyści mocno upaćkane naczynia. Dostajesz do dyspozycji np. program do garnków czy cykl automatyczny. Wtedy sprzęt sam dobiera parametry. Podobnie funkcjonuje dozowanie detergentu, zawsze prawidłowo rozpuszczając go w wodzie.

Zauważ, że to skuteczna zmywarka do zabudowy 45 cm z wyświetlaniem czasu na podłodze. Przydatna sprawa. Nie potrzebujesz zewnętrznego panelu, aby wiedzieć, ile zostało do końca cyklu. A po nim nie przejmujesz się ręcznym czyszczeniem komory. Zrobi to za Ciebie program machineCare.

W tej cenie i w sprzęcie od tak renomowanego producenta nie mogą zawodzić główne parametry. I nie zawodzą… a wręcz zachwycają! To wyjątkowo cichy (43 dB) oraz ekonomiczny model (klasa C) na 10 kompletów naczyń. Nie zwiększy znacząco Twoich rachunków za prąd. Nie będzie też irytować głośnością pracy.

Sprzęty zmywające z grupy Siemens/Bosch często oferują skracanie cyklu zmywania (na żądanie). Tu również nie zabrakło tej funkcji. Gdy ktoś ma się wkrótce u Ciebie zjawić, a większość zastawy wymaga umycia, przyspieszysz program. Prędzej przygotujesz błyszczące naczynia.

Krótko trwa również suszenie, ponieważ to zmywarka z technologią Zeolith. Nie szkodzi blatowi, a ekspresowo usuwa wilgoć. Przy tym wszystkim nie natrudzisz się z ulokowaniem większych garnków czy rzeczy o nietypowych kształtach. Masz do dyspozycji sporo opcji regulacji w koszach (oraz szufladę na sztućce).

Jako że to model premium, producent nie odpuścił integracji z apką na smartfona. Z poziomu telefonu sterujesz sprzętem. Jak widzisz, rzeczywiście ciężko do czegokolwiek się przyczepić. Polecane zmywarki 45 cm Siemens praktycznie zawsze okazują się świetną inwestycją. Szczególnie te z wyższej półki cenowej.

Zmywarka Siemens SR63EX28ME

Zmywarka do zabudowy 45 cm Siemens SR63EX28ME


Sprawdź ceny Siemens SR63EX28ME

EURO
OleOle


Siemens SR63EX28ME to w pełni zintegrowana zmywarka 45 do zabudowy z szufladą na sztućce. Długo się nie zastanawiałem, czy wyróżnić ją w rankingu. Bez większych komplikacji rozłożysz w niej i wielkie naczynia, i drobne akcesoria kuchenne. Sprzęt stanowi czołówkę pod względem jakości wykonania.

Stalowa komora z dnem, oba kosze, szuflada na sztućce, panel sterowania – każdy z tych elementów jest trwały i praktyczny. Taki sprzęt to duże prawdopodobieństwo zakupu na długie lata bezawaryjnej pracy. Ten producent przyzwyczaił mnie zresztą do tego.

Jeżeli chodzi o górny kosz, wyregulujesz jego wysokość. Dużo łatwiej umieścisz większe garnki, miski czy podłużne naczynia, np. brytfannę. Strefa intensywna (lub program do garnków) zadba, aby prędko zniknął z nich tłuszcz, osad i przykry zapach. Prędko przywrócisz czystość oraz świeżość swojej zastawie.

Suszenie opiera się na automatycznym i delikatnym uchylaniu drzwi po zakończonym programie. Naczynia suszą się więc w naturalny sposób. Tanie i efektywne rozwiązanie, które osobiście cenię.

Jak przystało na kolejną generację sprzętu do zmywania Siemens, jest coś dla osób lubiących nowinki technologiczne. Chodzi o zdalną obsługę dzięki aplikacji Home Connect. Nie musisz być w domu, aby uruchomić zmywanie, a nawet je skrócić.

Mobilna aplikacja pomaga również w ustawieniu optymalnego programu i oferuje licznik tabletek (puszcza powiadomienie, gdy trzeba je uzupełnić).

Obsługa staje się jeszcze łatwiejsza z programem Auto. Korzysta z czujników, które mierzą poziom zanieczyszczenia wody. Ta polecana zmywarka 45 cm dobiera według tego temperaturę wody oraz czas cyklu. W efekcie zmywanie nie trwa zbyt długo, a Ty oprócz czasu oszczędzasz również na rachunkach za prąd oraz wodę.

Cieszy również cicha praca. 44 dB z pewnością nie będą Cię denerwować. Przy wysokiej skuteczności zmywania to godne polecenia urządzenie nie ciągnie zbyt dużo prądu i wody. Do pełni szczęścia zabrakło mi jedynie wyświetlania czasu na podłodze. Zamiast tego jest dioda zmieniająca kolor względem fazy cyklu (dobre i to).

Siemens SR63EX28ME to wręcz niezawodna, znakomicie wykonana i bardzo funkcjonalna zmywarka 45 cm. Bez wątpienia czołówka na tym rynku.

Zmywarka Bosch SPV4EMX21E

Zmywarka do zabudowy 45 cm Bosch SPV4EMX21E


Sprawdź ceny Bosch SPV4EMX21E

EURO
OleOle


Bosch SPV4EMX21E to funkcjonalna zmywarka 45 do zabudowy z opcją skracania czasu zmywania. Oferuje wyświetlacz podłogowy. Będąc w kuchni, łatwo odczytasz czas pozostały do końca zmywania. Wygodne i praktyczne.

W porównaniu do wielu zmywarek 45 cm Bosch oferuje także 2 składane stojaki w górnym koszu. Jaka płynie z tego korzyść? Szybciej i wygodniej umieścisz w zmywarce większe naczynia, czyli garnki, wok, szersze pokrywki itp. Nie musisz długo się z nimi zmagać.

Sprzęt korzysta z dobrodziejstw aplikacji Home Connect. Zapewni Ci zdalną obsługę z poziomu smartfona, jak i licznik tabletek. A to nie wszystko! W aplikacji zmniejszysz nawet generowany hałas, choć już wyjściowo urządzenie pracuje cicho. W dodatku ma cichy program, który wcale nie pojawia się tak często na tym rynku.

Świetne efekty zmywania daje czujnik badający poziom zabrudzenia naczyń. Dostosowuje parametry cyklu, aby Twoje naczynia jak najszybciej stały się lśniące i idealnie czyste. Oszczędza to energię, wodę, a przy okazji nie masz zagadek, jak ustawić parametry programu. Zmywarka robi to za Ciebie.

Usuwanie nieczystości ze sztućców ułatwia górna szuflada na nie, a o bezpieczeństwo szkła (głównie kieliszków) dbają specjalne uchwyty. To dobrze wykonana i prosta w obsłudze zmywarka 45 cm pod zabudowę na 10 kompletów.

Jak to często bywa ze zmywarkami Bosch, suszenie polega na otwieraniu drzwiczek po cyklu. Dodatkowa cecha, która oszczędza energię, gdyż wykorzystuje jedynie naturalny sposób suszenia powietrzem.

Do zakupu przekonuje przy okazji klasa energetyczna D. Nie martwisz się o wzrost opłat za energię, zmywanie z suszeniem przebiega ekonomicznie. Nie miałem więc większych wątpliwości co do umieszczenie tego modelu w rankingu zmywarek do zabudowy 45 cm.

Zmywarka Bosch SPV4EKX29E

Zmywarka do zabudowy 45 cm Bosch SPV4EKX29E


Sprawdź ceny Bosch SPV4EKX29E

EURO
OleOle


Bosch SPV4EKX29E to wąska zmywarka do zabudowy 45 cm o ciekawie zaprojektowanym wnętrzu. Nie ma szuflady na sztućce i mieści maksymalnie 9 kompletów. Na pierwszy rzut oka te 2 cechy są dla wielu osób minusami: popularniejsza jest szuflada, a nie koszyk, a sporo modeli oferuje ładowność na poziomie 10 kompletów naczyń.

Dlaczego w mojej opinii nie są to tu wcale mankamenty?

Niektórych kuchennych przyborów, a konkretniej noży, nie musisz wkładać jedynie do koszyka. W górnej części znalazła się niewielka tacka na noże. Nie zajmuje dużo miejsca. Po drugie, skuteczność zmywania sztućców wypada jeszcze lepiej. Są intensywniej spryskiwane wodą.

A co z tymi 9 kompletami zamiast 10? Otóż wszystkie zmywarki do zabudowy 45 cm mają podobną pojemność roboczą. Nie jest tak, że tu jest mniej miejsca. Producent po prostu nieco oddalił od siebie wszelkie stojaki i uchwyty. Zwiększa to efektywność zmywania. Jeszcze bardziej spada ryzyko wyjęcia niedomytych naczyń. Nie powinno Cię to spotkać.

Reszta cech topowa: bardzo niskie zużycie prądu (tylko 0,63 kWh na cykl), cichutka praca, nowoczesny silnik, świetne ramiona zraszające, wyświetlacz podłogowy, rozbudowany system filtracji, asystent dozowania, suszenie automatycznym otwieraniem drzwi, szerokie możliwości aranżacji układu wewnątrz… mógłbym jeszcze długo wymieniać kolejne zalety!

Jeżeli wolisz kosz, a nie szufladę na sztućce i zwykle nie myjesz tych pełnych 10 kompletów naczyń, to zamów tę efektywną zmywarkę o szerokości 45 cm. Nie zawiedzie Cię.

Zmywarka Bosch SPV4EMX16E

Zmywarka do zabudowy 45 cm Bosch SPV4EMX16E


Sprawdź ceny Bosch SPV4EMX16E

EURO
OleOle
MediaMarkt
Neonet


Bosch SPV4EMX16E należy do serii zmywarek Bosch, która wyróżnia się świetnym system rozprowadzania wody w komorze. Dbają o to 2 ramiona zraszające DuoPower.

Podczas zmywania nie występują martwe strefy: każde naczynie będzie tak samo umyte, niezależnie od tego, czy spoczywa na środku kosza, czy gdzieś w narożniku. To jeden z głównych atutów, który wyróżnia najlepsze zmywarki do zabudowy 45 cm z rankingu.

To wąskie urządzenie do zmywania naczyń jest banalne w obsłudze. Panel, jak to bywa z tymi ukrytymi, nie zawiera niezliczonej liczby przycisków. Jego lewa część bez zagadek: 6 jasno opisanych programów. Na środku niewielki, ale czytelny wyświetlacz, a po prawej dodatkowe opcje, których szybko się nauczysz.

Nie musisz być ekspertem od sterowania zmywarkami, aby po kilku cyklach wiedzieć już wszystko o obsłudze. Ale jeśli lubisz nowinki technologiczne… tu także je znajdziesz!

Chodzi o aplikację mobilną na telefon: podpowiada najlepszy program zmywania, liczy tabletki do zmywarki (i powiadamia, gdy się kończą), a także zapewnia zdalne sterowanie (przykładowo: rozpoczniesz lub zakończysz cykl z poziomu smartfona).

Co jeszcze warto wiedzieć o tym sprzęcie? Rzuca diodę na podłogę (informuje o fazie cyklu; to samo robi też aplikacja), mieści 10 kompletów, zapewnia cichy program, ma szufladę na sztućce, 10-letnią gwarancję przed korozją komory, bezszczotkowy silnik, strefę intensywną, jak i suszenie przez automatycznie otwieranie drzwi.

Jak widzisz, nie kłamałem na początku opinii, że to funkcjonalne urządzenie. Najważniejsze, że jest przy tym również praktyczne. Dobra zmywarka do zabudowy 45 cm, którą Ci polecam.

Zmywarka Electrolux EEG62300L

Zmywarka do zabudowy 45 cm Electrolux EEG62300L


Sprawdź ceny Electrolux EEG62300L

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt


Bardzo dobra i nie tak kosmicznie droga zmywarka do zabudowy 45 cm do małej kuchni. Jako jedna z nielicznych na tym rynku zaoferuje Ci zawiasy ślizgowe. To po prostu ruchomy front, dzięki któremu sprzęt nadaje się do montażu przy niższym cokole. Nie dojdzie do kolizji z nim.

To nowoczesna zmywarka do zabudowy 45 cm z ukrytym panelem, ale i wyświetlaniem na podłodze czasu do końca cyklu. Zawsze wiesz, kiedy urządzenie zakończy mycie zatłuszczonych naczyń, przywracając im pełną czystość.

A robi to bardzo dobrze! Zasługa świetnie zaprojektowanych ramion spryskujących pod dolnym i nad górnym koszem (SatelliteClean). Ogólnie biorąc, woda wypuszczana pod wysokim ciśnieniem wszędzie dociera, zmywając brud z talerzy, patelni, garnków i innych naczyń. Nie poprawiasz po tej zmywarce, cieszysz się lśniącą zastawą.

Co z suszeniem? Jak to najczęściej bywa ze zmywarkami Electrolux, opiera się na automatycznym otwieraniu drzwi po cyklu. Nie mam do tego zastrzeżeń. Wbrew powielanym mitom blat nie puchnie, a naczynia są zazwyczaj suchutkie.

Co mi się jeszcze tak spodobało w tym sprzęcie, że wyróżniłem go w rankingu zmywarek do zabudowy 45 cm? Sterowanie. Nie znasz się na ustawieniach zmywarek? Żaden problem. Skorzystasz wtedy z dotykowego suwaka (QuickSelect). Krok po kroku i w łatwy sposób wyregulujesz główne parametry cyklu, wiedząc, jakie efekty powinien zapewnić.

Dodatkowy plus za aż 8 różnych programów (w tym szybkie zmywanie 30-minutowe) oraz system ochrony szkła (GlassCare i stabilne wsporniki na kieliszki, szklanki itp.). To także dobrze oceniana zmywarka do zabudowy 45 cm z funkcją wyparzania. Skutecznie odkaża i dezynfekuje naczynia.

Electrolux EEG62300L to model bez trzeciej szuflady. Ma wyjmowany koszyk na sztućce i mieści maksymalnie 9 kompletów naczyń. Pamiętaj, że również dzięki temu tak dobrze zmywa. W komorze nie jest zbyt ciasno, choć wiem, że większość osób oczekuje jednak szuflady na mniejsze rzeczy.

Jeżeli nie jest to dla Ciebie priorytetem, to zamów ten sprzęt. Rewelacyjnie łączy przystępną cenę z wysoką jakością wykonania, funkcjonalnością i skutecznością mycia zapaćkanych naczyń. No i cały czas pamiętaj, że mówimy o wąskiej zmywarce z zawiasami ślizgowymi oraz ruchomym frontem.

Zmywarka Samsung DW50R4070BB

Zmywarka do zabudowy 45 cm Samsung DW50R4070BB


Sprawdź ceny Samsung DW50R4070BB

EURO
OleOle

Neonet


Samsung DW50R4070BB to idealna zmywarka 45 cm do zabudowy w linii z białymi meblami. Praktycznie w ogóle nie będzie się od nich różnić. Mimo niepozornego designu skrywa w sobie spore możliwości.

60-minutowy program poradzi sobie z lekko zabrudzonym wsadem. Jest także program eko, intensywny do najbardziej zapaćkanych naczyń, delikatny np. do szkła, a przede wszystkim automatyczny.

Na tym ostatnim zmywarka automatycznie wykrywa stopień zabrudzenia, dobierając optymalny czas zmywania. Raz będzie to 110 minut, a innym razem 150 minut. Zyskasz pewność, że sprzęt w najkrótszym możliwym czasie upora się z brudem spoczywającym na Twojej zastawie. Załączysz także higieniczne płukanie nastawione na zabijanie bakterii.

Optymistycznie wygląda wnętrze. Trzeci kosz umieszczony na górze zmieści kuchenne akcesoria i przybory, a przede wszystkim sztućce. Jedno z pięter zmywarki wyregulujesz: obniżysz lub podwyższysz, aby lepiej zagospodarować przestrzeń (i np. zmieścić większy garnek).

Po zakończonym cyklu drzwiczki same się otwierają, zapewniając naturalne suszenie. To zatem zmywarka z systemem automatycznego otwierania drzwi. Dokładając do tego korzystną klasę energetyczną, cichą pracę (44 dB) i rozsądną cenę, masz przed sobą znakomity sprzęt kuchenny do bezwysiłkowego czyszczenia naczyń!

Zmywarka do zabudowy 45 cm – Ceny

Nawet wąskie zmywarki do zabudowy nie należą do taniego sprzętu AGD – o ile pragniesz zakupić naprawdę dobry model.

Mój test wąskich zmywarek 45 cm do zabudowy jasno pokazuje, że najlepiej przygotować 2000 zł lub więcej. Poniżej tej kwoty pojawia się coraz więcej kompromisów: trudniej o metalowe dno, wyświetlacz podłogowy czy lepszy system suszenia. Spadają też ważne parametry, a więc głośność pracy, energooszczędność, jak i pogarsza się ogólna jakość wykonania.

Mimo to w moim rankingu znajdziesz modele albo do 2000 zł, albo nieznacznie powyżej tek kwoty. Nie zawiodą Cię, choć – tak jak wspominałem – nie jest łatwo o sprzęt z pełną paletą udogodnień w tym segmencie cenowym. Dlatego klasyfikację siłą rzeczy wygrywają kosztowniejsze produkty.

Wąskie zmywarki 45 cm pod zabudowę sięgające 2500 zł lub więcej są po prostu rewelacyjne. Szybko i skutecznie myją oraz suszą naczynia. Oferują zazwyczaj szufladę na sztućce, są najcichsze i najbardziej energooszczędne. To ważne cechy, które wpływają na udany zakup na długie lata.

Jeżeli nie uznajesz kompromisów, to musisz skierować na nie swoją uwagę, a w decyzji pomoże Ci moje zestawienie.

Podsumowanie

Teraz nabycie najlepszej zmywarki do zabudowy 45 cm nie będzie dla Ciebie stanowiło problemu. Nie musisz już czytać innych blogów czy pytać na forum.

Mała i ciasna kuchnia wcale nie przekreśla możliwości umieszczenia sprzętu do zabudowy. Wąska zmywarka zmieści się w niejednej wnęce lub w ciągu kuchennych szafek. A jak się okazało – taki sprzęt z powodzeniem zapewni Ci masę udogodnień.

W szybkim tempie gruntownie odświeży nie tylko tradycyjne części zastawy, ale i większe garnki, patelnie oraz naczynia o nieregularnych kształtach.

I zmywanie masz już z głowy, a kulinarne arcydzieła zawsze podasz swoim gościom na czystych i lśniących naczyniach 😉

Rozważasz także szerszy sprzęt? Na moim portalu znajdziesz ranking zmywarek do zabudowy 60 cm. To zawsze kilka dobrych kompletów naczyń więcej. Korzystniejsze rozwiązanie dla rodzin,

Wolisz jednak wąskie urządzenie zmywające, ale do postawienia gdziekolwiek? Wtedy zobacz, jaka zmywarka 45 cm wolnostojąca jest najlepsza. Te modele mają do tego zewnętrzny panel sterowania.

Dodatkowo spójrz na ranking tabletek do zmywarki. Detergent renomowanego producenta zadba i o stan naczyń, i o samo urządzenie. To samo dotyczy środków, które prezentuje ranking soli do zmywarki. Zmiękczają wodę, działając ochronnie.

Oceń publikację
[Głosy: 37 Średnia: 4.4]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
14 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Barbara
10 miesięcy temu

Witam , jest szansa na ranking zmywarek tych ze średniej półki ? Mam do przeznaczenia 1500-1700zł na zmywarkę do zabudowy 45 , podobno ważne jest, żeby nie miała automatycznego otwierania ponieważ to zbyteczne i elektroniki przez to cuit mniej 🙂
Pięknie dziękuję za podpowiedź

Agnieszka
2 lat temu

Proszę mi podpowiedzieć czy wśród wymienionych w rankingu zmywarek (45),któraś ma zawiasy slizgowe?

Mariusz
2 lat temu

Witam. Dzięki za ocenę produktów. Mój typ to głównie Bosch i Siemens. Dzisiaj w Euro AGD są promocję na dwa modele z nr 1 (Siemens tańszy o 400 zł i można go kupić za 1999 zł) i z nr 2 (Bosch tańszy o 250 i można go kupić za 2150). Bardziej byłem zdecydowany na Boscha, ale cena i Pana opis zdecyduje, że może jednak kupię Siemensa? Proszę o dodatkową informację ws. różnic tych dwóch modeli. Pozdrawiam. Mariusz M. (należę do Pana grupy)

Lukasz
2 lat temu

Witam
Jestem w trakcie zmawiania kuchni u stolarza . Dolne szafki nie bedą mieć cokołu . Problem pojawił się ze zmywarką , która musi mieć front do podłogi . Zmywarka będzie o szerokości 45 cm .Proszę o poradę jaka zmywarka ma taką możliwość .
Pozdrawiam

Mario
2 lat temu

Witam. Fajna stronka i przede wszystkim rzetelne i ciekawe opisy. Przymierzam się do kupienia pierwszej zmywarki i ten artykuł na pewno pomoże mi w wyborze modelu. A jak zajdę do sklepu do będę wiedział co i jak?!

Maro
3 lat temu

SR656X01TE wymaga uchwytu do otwierania, a SPV66TX01E otwiera automat?

Franca
3 lat temu
Reply to  Maro

Electrolux ma pralki które masz otwieranie automatyczne. Niektóre otwierane od góry możesz otworzyć nawet biodrem .

Przemek
3 lat temu

Cześć,

Bardzo fajny artykuł. Czy istnieje szansa na stworzenie rankingu zmywarek do zabudowy o szerokości 60 cm? 🙂