W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Zmywarka do zabudowy 60 cm – Ranking 2024

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 marca 2024
Komentarze:  75

Która zmywarka do zabudowy 60 cm jest najlepsza? Poświęciłem wiele godzin, aby to ustalić i przekazać Ci niezależne, subiektywne opinie. Opierając się na nich, dobrze wydasz swoje pieniądze na skuteczny sprzęt do zmywania naczyń!

Zmywarka do zabudowy 60 cm - ranking, opinie

Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm obejmuje sprzęt spełniający kilka ważnych założeń:

  • Jak najlepsze zmywanie i suszenie naczyń, trwałe i metalowe dno, ukryty panel z intuicyjnym sterowaniem, jak najcichsza praca, wysoka energooszczędność, przydatne programy zmywania – to były moje główne wymogi.

Stworzyłem unikalne zestawienie poparte nie tylko własną wiedzą, wielogodzinną analizą i testami, ale także opiniami serwisantów.

Klasyfikację regularnie aktualizuję i nie ma tu mowy o sponsorowanych miejscach. Ranking zmywarek pozostaje niezależny i subiektywny.

W efekcie szybko wybierzesz dla siebie najlepszą zmywarkę do zabudowy 60 cm!

Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm 2024 - TOP 10

Electrolux KECB7310L, czyli innowacyjna zmywarka z podnoszonym koszem (dolnym). Za pomocą specjalnego uchwytu lekko go wysuniesz i podniesiesz, aby bez schylania się załadować lub rozładować naczynia. Do tego to bardzo energooszczędny, cichy i skutecznie zmywający sprzęt. W mojej opinii aktualnie najlepsza zmywarka do zabudowy 60 cm.

Ma zawiasy ślizgowe (ruchomy front), więc nie musisz podcinać cokołu. Sprawdza się jako zmywarka w wysokiej zabudowie. Oprócz wielu programów mycia oferuje samoczyszczenie. Nie namęczysz się z usuwaniem osadu ze stalowej komory. Ta niezawodna zmywarka potrafi także odkażać naczynia lub sama dobierać najlepsze ustawienia cyklu. Zasłużenie przoduje w rankingu!

Ocena produktu: 9.85/10

W pełni zintegrowana zmywarka 60 cm, która ma ważną przewagę nad większością rynku: wydajne suszenie zeolitami. Iście genialne rozwiązanie. Zeolity to naturalne minerały absorbujące wilgoć. Co więcej, zamieniają wilgoć w gorące powietrze. W efekcie nie namęczysz się z ręcznym wycieraniem naczyń, również tych plastikowych. Masz to z głowy.

Tak samo jak poprawki po zmywaniu. Bosch SMV6ZCX00E to wydajna zmywarka 60 cm pod zabudowę. Twoja zastawa prędko odzyska czystość i świeżość. Kosze typu Flex ze składanymi elementami ułatwią Ci załadunek i rozładunek. Wśród 6 programów nie zabrakło cyklu auto, który sam reguluje parametry. To również oszczędna zmywarka wysokiej jakości z klasą C.

Ocena produktu: 9.76/10

Wyjątkowo energooszczędna zmywarka do zabudowy o szerokości 60 cm. Pracuje w najwyższej klasie A, co ją wyróżnia. Mocno zaoszczędzisz na rachunkach. W dodatku nie kosztem skutecznego zmywania. Wręcz przeciwnie! Nowy system natryskowy z obrotową dyszą dokładnie zmywa z naczyń i sztućców pozostałości po śniadaniu, obiedzie, kolacji czy przekąsce.

Ta zmywarka do zabudowy 60 cm z rankingu suszy otwieranymi drzwiczkami. Kolejne ekonomiczne rozwiązanie. Zresztą tak jak silne uderzenie pary, gdyż stanowi efekt wysokiej temperatury w komorze. Dokładne zdezynfekuje Twoje naczynia. Przekonały mnie także użyteczne cykle do wyboru (to przy tym zmywarka z krótkimi programami), dioda podłogowa oraz świetne oświetlenie wnętrza.

Ocena produktu: 9.68/10

Rewelacyjny sprzęt! Bardzo dobrze go znam. Jedna z najcichszych zmywarek do zabudowy 60 cm (generuje jedynie 42 dB). Oprócz tego szalenie oszczędna. Dzięki klasie B zużywa mało energii. Oszczędzisz na rachunkach, nawet często uruchamiając sprzęt po wielkich ucztach. Jednocześnie urządzenie radzi sobie z uporczywymi plamami. Prędko przywraca blask zastawie.

Ta dobra zmywarka do zabudowy 60 cm z silnikiem inwerterowym oferuje filtr antybakteryjny. Usuwa z naczyń niewidoczne zarazki. Dzięki szufladzie na sztućce wyczyści także mnóstwo przyborów kuchennych. Za sprawą aplikacji mobilnej uruchomisz sprzęt z każdego miejsca lub sprawdzisz aktualną fazę cyklu pracy. Do zakupu przekonuje też przystępna cena.

Ocena produktu: 9.53/10

Trwała, dobrze wykonana zmywarka pod zabudowę o szerokości 60 cm. Jedna z najpopularniejszych na rynku. Jej ramiona spryskujące nie tworzą martwych stref, woda wszędzie dociera, zmywając tłuste zabrudzenia i resztki jedzenia. To nowoczesna zmywarka z szufladą na sztućce i automatycznym otwieraniem drzwi (naturalny sposób suszenia naczyń).

Bez problemu uruchomisz zmywanie połowy załadunku. Oszczędzisz wodę i prąd, choć już wyjściowo to ekonomiczny model (klasa C, 74 kWh na 100 cykli zmywania). Kosze Flex zapewniają z kolei swobodę aranżacji wnętrza. W komfortowy sposób załadujesz duże, podłużne naczynia lub te wąskie, ale wysokie. Dioda rzucana na podłogę informuje o fazie cyklu.

Ocena produktu: 9.49/10

Nie taka droga inwerterowa zmywarka o zadziwiająco dobrych parametrach. Generuje zaledwie 40 dB i pracuje w klasie energetycznej B. Oszczędza sporo energii elektrycznej, cichutko działając. To bardzo funkcjonalny model z aż 10 programami (w tym szybkim na 30 minut). Nie tylko dobrze czyści naczynia, ale i zabija spoczywające na nich bakterie światłem UV.

To samootwierająca się zmywarka 60 cm z metalowym dnem. Suszy naczynia naturalną cyrkulacją. Gdy tego zechcesz, uruchomisz mycie strefowe, nie marnując wody. Spodobają Ci się kosze na teleskopowych prowadnicach. Gwarantują płynny ruch, mieszcząc łącznie 14 kompletów naczyń. Nie zabrakło także przestronnej szuflady na sztućce i mniejsze akcesoria.

Ocena produktu: 9.34/10

Jedna z najlepszych, bo najmniej awaryjnych zmywarek. Uwzględniając ją w zestawieniu, stworzyłem z niego ranking niezawodności zmywarek do zabudowy 60 cm. Ma metalowe dno, stabilne kosze (ten górny z regulacją wysokości), szufladę na akcesoria kuchenne i sztućce, a także automatyczne uchylanie drzwi (szybkie suszenie powietrzem).

Nie zabrakło strefy intensywnej. Dzięki niej pozbędziesz się z naczyń najoporniejszych zabrudzeń oraz przykrego zapachu. Oprócz tego skorzystasz z równie wydajnego programu do garnków. Są także opcje przyspieszone, jeżeli zależy Ci na czasie. To przy okazji cicha zmywarka do zabudowy 60 cm. Nie ciągnie też zbyt dużo prądu, co sprawia, że warto ją kupić.

Ocena produktu: 9.24/10

Godna polecenia zmywarka 60 cm do zabudowy z koszem na sztućce. Przez rodzaj swoich zawiasów (ślizgowe) nie wywołuje kolizji i nie wymaga podcinania cokołu. Skutecznie łączy w sobie skuteczność zmywania, energooszczędność oraz wysoką kulturę pracy. Generuje 42 dB, więc nie zakłóci Ci relaksu. Nie zwiększy także drastycznie opłat za prąd dzięki klasie C.

Electrolux EEG67415L to jeden z lepszych modeli w aspekcie dbania o szkło, głównie kieliszki. Oferuje specjalne uchwyty oraz wsporniki. Twoje kieliszki nie będą się o siebie obijały podczas cyklu zmywania. Ryzyko pęknięć czy innych uszkodzeń mechanicznych praktycznie nie istnieje. To również prosta w obsłudze zmywarka do zabudowy dla dużych rodzin.

Ocena produktu: 9.19/10

Polecana zmywarka 60 cm do zabudowy z zawiasami ślizgowymi (ruchomy front). Dobrze współgra z dowolnymi meblami kuchennymi. Nie wywołuje kolizji przy niskim cokole. A do tego świetnie czyści naczynia! Suszy je natomiast naturalną cyrkulacją powietrza (otwieranie drzwi). Zachwyca pod względem jakości wykonania, to wytrzymała zmywarka na lata.

Jej szuflada na sztućce (mimo całkowitej ładowności na 15 kompletów naczyń) mieści sporo elementów zastawy. Nie jest zbyt płytka czy ogólnie mała. Wygodnie umieścisz w niej noże, widelce, łyżki bądź kuchenne akcesoria. Na programie Auto urządzenie samo dba o najlepsze parametry cyklu. Zachwyca cichą pracą (tylko 39 dB!), a działa energooszczędnie (klasa D).

Ocena produktu: 9/10

Wysokiej jakości zmywarka do zabudowy 60 cm z wyświetlaczem podłogowym. Wskazuje dokładny czas do końca cyklu, masz nad tym pełną kontrolę. Test zmywarek pokazał, że precyzyjnie oczyszcza naczynia i sztućce (ma na nie szufladę). W swojej cenie zaskakuje bardzo cichym procesem zmywania. Nie będzie Cię denerwować generowanym hałasem.

Jak to najczęściej bywa z najlepszymi zmywarkami Electrolux, nie zabrakło ruchomego frontu. Nie martwisz się doborem odpowiednich mebli, łatwo zaaranżujesz kuchenny wystrój. Równie łatwo wysuniesz kosze zmywarki, aby załadować do niej naczynia. Są stabilne, nie chyboczą się, a we wnętrzu komory nie zabrakło stali nierdzewnej.

Ocena produktu: 8.92/10

Najlepsze zmywarki do zabudowy 60 cm - Ranking 2024

Zmywarka Electrolux KECB7310L

Zmywarka do zabudowy 60 cm Electrolux KECB7310L


Sprawdź ceny Electrolux KECB7310L

MediaExpert


Electrolux KECB7310L to najlepsza zmywarka do zabudowy 60 cm. Nie tylko dlatego, że świetnie zmywa zabrudzone naczynia. Jest cicha, energooszczędna, funkcjonalna, z szufladą na sztućce i na każdym kroku ułatwi Ci życie – ma ruchomy front i system ComfortLift.

Co oznaczają te nazwy?

Ruchomy front sprawia, że to zmywarka do zabudowy 60 cm z zawiasami ślizgowymi – ulokujesz ją w swojej kuchni bez podcinania cokołu. W efekcie wybierzesz dowolne meble kuchenne, niczym się nie przejmując. Przy okazji zabudowa może się odbyć nieco wyżej niż tuż nad podłogą.

ComfortLift to z kolei coś, co po prostu mnie zachwyciło. Jestem wysoki, nie lubię się schylać, aby załadować dolny kosz zmywarki, a dzięki temu nie muszę. Jakim cudem? Dolny kosz leciutko unosi się do góry, gdy ściśnie się jego uchwyt!

Ten sam mechanizm sprawia, że kosz miękko powraca na swoje miejsce. Zachowuje przy wszystkim stabilność, wykazując także trwałość. Genialne rozwiązanie, bo praktyczne oraz przydatne. O to chodzi w automatycznych urządzeniach, które mają nam pomóc w obowiązkach domowych.

Uznałem, że Electrolux KECB7310L to top zmywarka 60 cm w zabudowie również przez wysoką skuteczność pracy. Dysponuje satelitarnym ramieniem. System zraszania naczyń niweluje martwe strefy. Dla Ciebie oznacza to tyle, że woda równomiernie zmywa brud ze wszystkich naczyń (niezależnie od ich pozycji w koszu).

Cieszy zróżnicowanie w programach. Te czasowe to kolejno: 30, 60, 90 lub 160 minut. Oprócz tego masz do wyboru Eco, Auto czy cykl samooczyszczenia (usuwa z komory osad i tłuszcz, nic nie szorujesz).

Nie wiesz czasem, jaki program ustawić? Ta porządna zmywarka nowej generacji ułatwi Ci to dotykowym suwakiem (QuickSelect 3. generacji). Krok po kroku ustalisz, na czym Ci zależy (np. czy na krótkim czasie, czy energooszczędnym zmywaniu), i dobierzesz dodatkowe opcje.

To i tak nie wszystkie możliwości. Jedna z funkcji (XtraPower) zwiększa ciśnienie wody. DW efekcie zmyjesz najcięższy do usunięcia brud, np. z patelni, garnka, miski czy brytfanny. GlassCare zadba z kolei o szkło, a ExtraHygiene o pełną sterylizację (skuteczna funkcja dezynfekcji).

Czy czegoś mi tu zabrakło? Z najważniejszych rzeczy nie, ale trochę szkoda, że nie ma wyświetlacza podłogowego. Jest za to dioda informująca o fazie cyklu. Dobre i to, choć znam zmywarki Electrolux pokazujące czas na podłodze.

Jako że głośność pracy (44 dB) oraz energooszczędność (klasa D) także nie zawodzą, nie miałem wątpliwości – ten sprzęt zasługuje na pozycję lidera! Do tego Electrolux KECB7310L wygląda na wytrzymałą i bezawaryjną zmywarkę do zabudowy 60 cm.

Zmywarka Bosch SMV6ZCX00E

Zmywarka do zabudowy 60 cm Bosch SMV6ZCX00E


Sprawdź ceny Bosch SMV6ZCX00E

EURO


Przeglądając ranking zmywarek do zabudowy 60 cm, każdemu zależy na skutecznym sprzęcie. To jednak oczywiste, że model za taką kwotę i od tak renomowanego producenta świetnie zmywa nieczystości. Dlatego też układając zestawienie, poszukiwałem rzadziej spotykanych cech.

W tym wypadku znalazłem taką: technologię Zeolith. To coś, co uwielbiam w luksusowych modelach Bosch/Siemens. Zeolity, czyli naturalne minerały zamieniają wilgoć w gorące powietrze. Doskonale suszą nawet plastikowe naczynia oraz przybory. W efekcie zaoszczędzisz sporo czasu i sił.

Teraz myślisz, że trzeba je jakoś wymieniać czy coś w tym stylu? Otóż nie! Zeolity praktycznie w ogóle się nie zużywają. Znajdują się w specjalnym zasobniku w formie małych kuleczek. Nic z nimi nie musisz robić, to bezobsługowa technologia. W mojej opinii wypada dużo lepiej niż automatyczne otwieranie drzwi po cyklu.

Siłę skutecznej zmywarki Bosch SMV6ZCX00E stanowi także jakość wykonania. Wszystkie elementy wyglądają na trwałe, zapewniając naczyniom stabilność, a więc i bezpieczeństwo. Nie zabrakło ruchomych oraz składanych elementów. Bez trudu ulokujesz do 14 kompletów naczyń, w tym wielkie garnki czy patelnie.

Jeżeli zechcesz, uruchomisz funkcję połowy załadunku, nie marnując niepotrzebnie wody oraz prądu. Przyda Ci się także machineCare. To program samoczyszczenia komory. Znów zaoszczędzisz swój czas, nie tracąc też sił.

Wśród programów znajdziesz ten automatyczny, aby to zmywarka ustawiła parametry cyklu. Sterujesz nią nawet z poziomu smartfona, aplikacją Home Connect. Za pomocą apki obniżysz także poziom głośności, choć już wyjściowo to cicha zmywarka 60 cm do zabudowy (44 dB).

Co z sygnalizacją fazy czy czasu zmywania? Oprócz ukrytego wyświetlacza zauważysz diodę rzucaną na podłogę. Świeci na czerwono, gdy sprzęt zmywa naczynia. Zyskasz kontrolę nad czasem pracy również we wspomnianej już aplikacji mobilnej. Wyróżnia ją przyjazny interfejs graficzny. Prędko ją opanujesz.

Wracając do wydajności, miej pewność, że Twoje naczynia staną się błyszczące i nieskazitelnie czyste. Zasługa nie tylko systemu natryskowego. Swoje dokłada Asystent Dozowania. W 100 procentach wykorzystuje kapsułki bądź tabletki, uaktywniając je w odpowiednim momencie i w odpowiedniej ilości.

To rzecz jasna porządna zmywarka do naczyń, która nie zaleje Ci mieszkania. AquaStop zatrzymuje wodę od razu, gdy wykryje wyciek. Jak widzisz, trudno tu znaleźć jakieś słabe strony, za to nie zabrakło bardziej unikalnych zalet. Stąd wysoka pozycja w zestawieniu dla Bosch SMV6ZCX00E.

Zmywarka BEKO BDIN38660C

Zmywarka do zabudowy 60 cm Beko BDIN38660C


Sprawdź ceny BEKO BDIN38660C

MediaExpert
EURO

MediaMarkt


Moje porównanie zmywarek od razu wykazało, że warto wyróżnić tu Beko BDIN38660C. Unikalniejszą cechę stanowi klasa energetyczna A, czyli aktualnie najwyższa z możliwych. Skutkuje zużyciem na poziomie zaledwie 50 kWh na 100 cykli Eco. To koszt mniejszy niż 40 zł.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że ekonomiczna praca stanowi jedynie wstęp do zalet. BEKO dobrze zaprojektowało system myjący z obrotową dyszą na czele. Silny strumień wody dociera w każdy zakątek komory. W efekcie wyjmiesz z niej czyściutkie części zastawy. Dotyczy to również tych elementów, które były po bokach kosza.

Do tego łatwo zaaranżujesz układ wnętrza (zmieścisz wielkie półmiski czy brytfannę), a jakość wykonania zadowala. Dno jest oczywiście stalowe (jak cała komora). Nie ma tu kłopotliwych szczelin gromadzących brud, a w przypadku BEKO trudno też narzekać na korozję itp. W koszach zmieścisz aż 16 kompletów.

Ranking najlepszych zmywarek do zabudowy 60 cm stawia również na praktyczne programy. Tutaj dostaniesz zróżnicowane opcje, np. automatyczny, intensywny bądź delikatny. Moją uwagę zwrócił przy okazji Quick & Shine. Oznacza precyzyjne zmywanie w jedynie 58 minut. Coś dla fanów zmywarek z krótkimi programami.

Podoba mi się również wykorzystywanie pary wodnej. Wcale nie wiąże się z dodatkowym poborem większej dawki energii. Sprzęt pozyskuje parę z wysokiej temperatury wody. Istotne, że pomoże Ci usunąć zarazki z naczyń. Dużo pichcisz w piekarniku? Też znajdziesz coś dla siebie, a mianowicie mycie 3 blach jednocześnie!

Ta dobra zmywarka z szufladą na sztućce suszy naczynia głównie poprzez otwarcie drzwi po cyklu. Następna oszczędność, bo naturalna cyrkulacja powietrza nic przecież nie kosztuje, prawda?

Poziom hałasu w normie. 44 dB to solidny wynik, taki umowny standard na rynku. A że to sprzęt do zabudowy, raczej nie powinien Cię irytować głośnością zmywania brudu z naczyń. Nie zdenerwuje Cię także rozładunek po zakończonym programie. Łatwo wysuniesz kosze, a całą czynność ułatwi Ci oświetlenie wewnętrzne.

Zauważ, że BEKO BDIN38660C oferuje diodę LED rzucaną na podłogę. Tym sposobem poinformuje Cię o aktualnej fazie cyklu. Pomocne, choć nie tak zaawansowane jak pełnoprawny wyświetlacz podłogowy. Czasem jednak nie można mieć wszystkiego, a zmywarki miewają różne bajery.

Finalnie to szalenie skuteczna, a energooszczędna zmywarka. Już tym połączeniem zasłużyła sobie na wyróżnienie. A że reszta cech nie zawodzi, musiała trafić do mojej klasyfikacji. Ciekawa alternatywa dla konkurencyjnych marek.

Zmywarka Haier XIB6B2D3FB

Zmywarka do zabudowy 60 cm Haier XIB6B2D3FB


Sprawdź ceny Haier XIB6B2D3FB

EURO


Pośród drożyzny, która od dłuższego czasu panuje wśród dobrych zmywarek do zabudowy 60 cm, Haier XIB6B2D3FB lśni niczym wyjmowane z niego naczynia. Zdecydowanie jeden z najopłacalniejszych sprzętów.

Dlaczego?

To przede wszystkim bardzo energooszczędna zmywarka do zabudowy 60 cm. Według nowej etykiety ma klasę B, czyli miażdżącą dawne A+++. Na 100 cykli zużywa jedynie 66 kWh, co kosztuje jakieś… 50 zł! Nie narazisz się na znaczny wzrost rachunków za prąd. O to też chodzi w najlepszych zmywarkach do naczyń.

W dodatku nie przejmujesz się głośnością pracy, to bardzo cicha zmywarka dobrej jakości. 42 dB, a więc wynik, który zawstydza dużo droższe sprzęty. Dobry zakup do mieszkania z kuchnią otwartą na salon.

Za obie te cechy odpowiada nowoczesny silnik inwerterowy. Nie wywołuje też wibracji i sprawia, że powinna to być jedna z najmniej awaryjnych zmywarek 60 cm pod zabudowę.

Co ciekawe, Haier XIB6B2D3FB mieści aż 16 kompletów naczyń. I wcale nie zmniejsza to ergonomii załadunku czy skuteczności zmywania. Sprzęt prędko radzi sobie z mocno zabrudzonymi naczyniami, przywracając im świeżość.

Oprócz wody wykorzystuje zresztą parę wodną, która zmiękcza tłuste plamy. Ujrzysz nieskazitelnie czyste garnki czy talerze. Para nie uszkodzi blatu, spokojnie (Ciebie zresztą też nie, gdy otworzysz drzwiczki).

Sztućce też ekspresowo staną się czyściutkie – jest na nie trzecia szuflada na samej górze. A górny kosz wyregulujesz na wysokość, aby wszystko łatwo w nim zmieścić. Automatyczne otwieranie drzwi po myciu naczyń zadba z kolei o efektywne suszenie bez większego zużycia energii.

Pewną nowinkę stanowi filtr antybakteryjny (ABT). To gwarancja pełnej higieny i sterylności. Z Twoich naczyń zniknie nie tylko widoczny brud, ale i niewidoczne bakterie.

W mojej recenzji muszę jednak wypomnieć brak projekcji czasu cyklu czy choćby diody na podłodze (znalazł się sam sygnał dźwiękowy). Jest za to co innego: aplikacja mobilna. To w niej sprawdzisz fazę zmywania czy zdalnie uruchomisz sprzęt.

Zawsze coś ekstra w tym aspekcie. Apka działa poprawnie (choć zmywanie nazywa praniem, ale więcej błędów w tłumaczeniu nie znalazłem). Parowanie z siecią Wi-Fi i smartfonem przez Bluetooth wypada intuicyjnie. Gdy cykl się skończy, dostaniesz powiadomienie, wcześniej mogąc sprawdzać czas i fazę cyklu.

Jak przystało na nowoczesną zmywarkę do zabudowy 60 cm, zapewnia ona czujnik załadunku. Monitoruje ilość naczyń. Po co? Aby dobrać do nich temperaturę, czas oraz ilość wody. Nie musisz nawet tego ustawiać, jeżeli nie chcesz.

Haier XIB6B2D3FB to po prostu super zmywarka! Patrząc na jej cenę (czasem wynosi nawet 2000 zł), prawdziwa perełka na tym rynku. Do tego osobiście cenię markę Haier. Uważam, że robią trwały, niezawodny sprzęt AGD godny polecenia. Teraz już wiesz, dlaczego umieściłem ten model w moim rankingu.

Zmywarka Bosch SMV4ECX14E

Zmywarka do zabudowy 60 cm Bosch SMV4ECX14E


Sprawdź ceny Bosch SMV4ECX14E

EURO


Bosch SMV4ECX14E to dobra zmywarka do zabudowy 60 cm, która zbiera wiele pochlebnych opinii. Łączy praktyczne cechy z innowacjami technologicznymi. Najważniejsze, że sprawnie zmywa i suszy. Korzysta z wydajnego ramienia myjącego. Nie czekasz zbyt długo na nieskazitelnie czyste naczynia bez wilgoci.

A jest na nie sporo miejsca! W obu koszach znajdziesz składane przegrody i półki na filiżanki. Dolny kosz przesuniesz po rolkach. Załadunek jest wygodny, a miejsca na 13 kompletów pod dostatkiem. Nie zabrakło praktycznej szuflady na sztućce.

Zauważ, że mówimy o zmywarce z systemem automatycznego otwierania drzwi. Suszy naturalną cyrkulacją powietrza, a to oszczędne rozwiązanie. Co wtedy z blatem? Nic złego! Producent zastosował specjalną blachę ochronną.

Ta polecana zmywarka do zabudowy 60 cm z ukrytym panelem cicho (44 dB) i energooszczędnie (klasa C) pracuje. Na programie Auto uzyskuje jeszcze lepsze wyniki, gdyż sama dobiera parametry cyklu. Nie zastanawiasz się nad tym, czujniki robią swoje, prędko czyszcząc części Twojej zastawy.

Cała lista programów obejmuje 6 pozycji (w tym ciche oraz przyspieszone zmywanie) i jest wsparta dodatkowymi funkcjami. Zaprogramujesz start czy ustawisz mycie połowy załadunku (dodatkowa oszczędność w i tak ekonomicznej zmywarce). O stanie pracy informuje czerwona dioda rzucana na podłogę.

Co więcej, to zmywarka do zabudowy 60 cm z funkcją skracania czasu zmywania. SpeedPerfect Plus, bo tak się zwie ta opcja, przyda Ci się np. przez niezapowiedzianą wizytą gości. Dużo szybciej wyjmiesz z komory lśniące naczynia.

Wiele dobrodziejstw kryje się w aplikacji mobilnej Home Connect. Licznik tabletek (gdyż jest tu świetnie działający Asystent Dozowania), podpowiedzi dotyczące optymalnego programu, prosta diagnostyka, zdalna obsługa i kontrola nad cyklem pracy, szybki dostęp do obsługi klienta – sporo udogodnień.

Najważniejsze, że nawet dodatkowe funkcje po dłuższym czasie użytkowania oceniam jako przydatne i praktyczne. Nie dopłacasz tu za jakieś zbędne bajery, stąd miejsce w mojej klasyfikacji.

Zmywarka Amica DIM68B10EBONSWViD

Zmywarka do zabudowy 60 cm Amica DIM68B10EBONSWViD


Sprawdź ceny Amica DIM68B10EBONSWViD

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


Amica DIM68B10EBONSWViD to jedna z najlepszych, bo najbardziej opłacalnych zmywarek 60 cm do zabudowy z rankingu. Od razu widać, że należy do sprzętu nowej generacji. Praktycznie nie usłyszysz jej pracy przez 40 dB głośności. Nie odczujesz także wzrostu rachunków za prąd czy wodę. Zmywarka szczyci się klasą B.

Topowe parametry to jednak nie wszystko… to właściwie początek zalet! Mówimy o niezwykle funkcjonalnej zmywarce. Wyróżnia się przede wszystkim automatycznie aktywowanym światłem UV. Niecodzienne rozwiązanie, które eliminuje bakterie z naczyń. Właściwie nie potrzebujesz funkcji wyparzania.

Kolejne dość unikalne rozwiązanie stanowi ReWater Tank. Pod tą nazwą kryje się zbiornik na wodę o pojemności 1,8 l. Zbiera ciecz z ostatniego płukania poprzedniego cyklu lub płukania wstępnego z obecnego. Sprawia, że to wyjątkowo wodooszczędna zmywarka do zabudowy. 1,8 l na każdy cykl w końcu da pokaźniejsze oszczędności.

Jakby tego było mało, występuje tu również funkcja pary wodnej. Zmiękcza nieczystości, usprawniając zmywanie, a pod koniec cyklu przyspiesza suszenie. Co do usuwania wilgoci: to model samoczynnie otwierający swoje drzwi po zakończeniu programu.

Jeżeli chodzi o układ wnętrza, zauważysz modułową szufladę na sztućce. Producent dorzucił nawet osobny koszyk na delikatne kieliszki. Często usuwasz paprochy z wielkich garnków? Amica tym bardziej Ci się spodoba. Wyregulujesz wysokość górnego kosza (także przy pełnym załadunku), aby w tym dolnym zmieścić masywne naczynia.

Mało funkcji i udogodnień? No to łap kolejne! To efektywna zmywarka z możliwością dokładania naczyń po starcie cyklu. Mycie strefowe przyda Ci się z kolei, gdy masz mniej rzeczy do umycia (a maksymalnie umieścisz 14 kompletów). Nie użerasz się też z czyszczeniem sprzętu, odpowiada za to specjalny program.

Do pełni szczęścia zabrakło mi jedynie wyświetlacza podłogowego. Mimo to skorzystasz z sygnalizacji pracy, lecz pod postacią niebieskiej diody. Co więcej, sygnalizuje sposobność dorzucenia zapomnianego kubka czy innego naczynia, więc pełni kilka funkcji.

Chyba teraz się nie dziwisz, dlaczego Amica DIM68B10EBONSWViD znalazła się w klasyfikacji, prawda? Ilość zalet oraz wartości głównych parametrów zdumiewają w jej cenie.

Zmywarka Siemens SN63EX14CE

Zmywarka do zabudowy 60 cm Siemens SN63EX14CE


Sprawdź ceny Siemens SN63EX14CE

EURO


Siemens SN63EX14CE to mało awaryjna zmywarka do zabudowy o szerokości 60 cm. Jedna z najlepszych w tej kategorii. Jeżeli często zmywasz górę upaćkanych naczyń, to tym bardziej Ci się spodoba. Zużywa mało energii. 100 cykli zmywania na Eco pobiera według etykiety energetycznej 74 kWh (czyli mniej niż 60 zł).

System koszy Flex oraz szeroka regulacja wysokości tego górnego to swoboda aranżacji wnętrza zmywarki. Głębokie garnki, wok, szerokie pokrywki, naczynia o nieregularnych kształtach, szkliwo – szybko i wygodnie umieścisz je w komorze zmywającej. Sztućce mieści z kolei szuflada w górnej części.

Skuteczność zmywania podnosi strefa intensywna (mocny natrysk w dolnym koszu). Dobra opcja do ekstremalnie zabrudzonych naczyń. Prędko staną się lśniące. Z ciekawszych opcji pojawia się także skracanie czasu cyklu na żądanie. Pewnie nieraz docenisz to udogodnienie.

Podoba mi się lista programów. Zawiera co prawda 6 opcji, ale jak na mój gust praktycznie każdemu wystarczą. W wyższej temperaturze umyjesz zatłuszczone garnki lub uruchomisz cykl 1-godzinny. Jest także tryb szybki, Eco czy automatyczny. Ten ostatni sam ustala parametry cyklu, wykrywając stopień zabrudzenia załadunku.

Wolisz samodzielnie przypisywać czas czy temperaturę zmywania? Wtedy nie stracisz na to czasu. Zapiszesz własne ustawienia pod program Favourite, zawsze szybko go włączając. Niby proste udogodnienie, ale nie zawsze obecne w zmywarkach.

Nie zabrakło współpracy z praktyczną aplikacją mobilną. Co Ci da? Podpowie optymalny program zmywania, policzy tabletki i ostrzeże przed ich końcem oraz umożliwi zdalną kontrolę z poziomu smartfona.

A jak wypada faza suszenia? Siemens poszedł w stronę automatycznie uchylanych drzwi pod koniec tego procesu. Tworzy to naturalną cyrkulację powietrza, dodatkowo oszczędzając energię.

Dokładając do tego wysoką jakość wykonania, Siemens SN63EX14CE bardzo mi się podoba. Jeżeli ufasz właśnie tej marce, to nie zastanawiaj się i zamów ten model. W mojej opinii to jedna z najtrwalszych zmywarek do zabudowy 60 cm.

Zmywarka Electrolux EEG67415L

Zmywarka do zabudowy 60 cm Electrolux EEG67415L


Sprawdź ceny Electrolux EEG67415L

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


Electrolux EEG67415L, a więc dobrze oceniana zmywarka z ruchomym frontem, która z wysoką skutecznością usuwa paprochy z brudnych naczyń różnego typu. Dzięki satelitarnemu ramieniu równomiernie dystrybuuje wodę. Ta dociera do każdego zakamarka, likwidując nieczystości.

Opiniowany model przejawia główne zalety modeli tej marki. Przede wszystkim gwarantuje ruchomy front na wysokiej jakości zawiasach ślizgowych. Nie powodują one kolizji z meblami wokół. W grę wchodzi nawet wysoka zabudowa, co daje większe możliwości aranżacji.

Podczas testu pojemnych zmywarek do zabudowy przekonał mnie również system ochrony szkła. Opiera się na uchwytach SoftGrip i wspornikach SoftSpike. Stabilnie przytrzymują chociażby kieliszki do wina, aby nic złego się im nie stało. W pełni stalowa komora mieści 13 kompletów w ergonomicznych koszach.

Po zakupie Electrolux EEG67415L zachwyci Cię energooszczędność. Klasa C to aktualnie jedna z najlepszych opcji. Skutkuje niewielkim poborem energii. To przy tym cichutka zmywarka 60 cm. Wytwarza podczas pracy 42 dB, nie przeszkadzając domownikom w odpoczynku po obiedzie.

Programy oferują pełną paletę możliwości. Wykorzystasz zarówno opcje czasowe (w tym krótki program 30-minutowy), jak i te dostosowane do rodzaju naczyń bądź poziomu zabrudzenia. Electrolux nie zapomniał o trybie Auto. Samodzielnie dobiera czas czy temperaturę wody.

W gruncie rzeczy to wyjątkowo łatwa w obsłudze zmywarka do zabudowy 60 cm. Nawet gdy ma to być Twój pierwszy sprzęt tego typu, szybko ją opanujesz. Panel sterowania krok po kroku przeprowadzi Cię przez kluczowe ustawienia.

Suszenie polega natomiast na automatycznym otwieraniu drzwi po cyklu. Ekonomiczne rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością.

Zmywarka AEG FSK73767P

Zmywarka do zabudowy 60 cm AEG FSK73767P


Sprawdź ceny AEG FSK73767P

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


Bardzo dobra, pojemna zmywarka do zabudowy 60 cm nawet dla 4-osobowej rodziny lub jeszcze większej (na 15 kompletów naczyń). Precyzyjnie myje naczynia o zróżnicowanym kształcie. Zasługa ramienia natryskowego z podwójną rotacją – woda dociera w każdy zakątek komory, nie ma tu martwych (czyli suchych) stref.

Co ważne, ten model z rankingu zmywarek ma ruchomy front. Idealnie wpasuje się w każdą linię meblową, nawet przy niskim cokole. Wszelkie przeróbki, np. podcinanie cokołu, nie będą tu konieczne. Siłą rzeczy wysoka zabudowa także nie stanowi wyzwania. Dostosujesz do tego tą zmywarkę, wykorzystując wolną wnękę.

Dobrze wypada funkcjonalność. 7 programów (w tym szybki czy automatyczny), 4 ustawienia temperatury i sporo funkcji dodatkowych: zwiększanie ciśnienia wody (łatwe usuwanie tłustych nieczystości), opóźniony start (zaprogramujesz czas rozpoczęcia cyklu) oraz ochrona szkła (głównie szklanek, kieliszków).

Bardzo pożądany, a nie tak często spotykany atut stanowi fakt, że AEG FSK73767P to zmywarka do zabudowy 60 cm z wyświetlaniem czasu na podłodze. Tego typu wskaźnik czytelnie informuje, kiedy naczynia będą gotowe do wyjęcia ze stalowej komory.

Ale przed tym jeszcze się wysuszą! Jak? Za sprawą automatycznego uchylania drzwi. Naturalna cyrkulacja powietrza usuwa wilgoć. Owszem, przy tym systemie suszenia denka kubków czy szklanek czasem stanowią problem, ale wytrzymała zmywarka AEG i tak świetnie sobie radzi.

Zwróć uwagę, że to jedna z najcichszych zmywarek, jakie kiedykolwiek powstały. Generuje zaledwie 39 dB, przebijając magiczną barierę 40 dB. Praktycznie nie usłyszysz jej pracy.

Przekonała mnie szuflada na sztućce MaxiFlex. Nie jest tylko po to, aby była. Producent dobrze ją zaprojektował. Mieści mnóstwo różnych przyborów, również chochle, długie łyżki z drewna czy chociażby jakieś akcesoria miksera lub blendera (mieszadło, trzepaczka, ostrze itp.).

Biorąc do kupy te wszystkie zalety, AEG FSK73767P to godna polecenia zmywarka do zabudowy 60 cm. Testy, recenzje czy opinie użytkowników potwierdzają to.

Zmywarka Electrolux EEM48321L

Zmywarka do zabudowy 60 cm Electrolux EEM48321L


Sprawdź ceny Electrolux EEM48321L

MediaExpert
EURO


Electrolux EEM48321L to dobra zmywarka o szerokości 60 cm, która zmywa cicho i skutecznie (wykrywa stopień zabrudzenia). Nie boisz się o niedomyte naczynia oraz sztućce, a jednocześnie nie wkurzy Cię nadmierny hałas.

Urządzenie oferuje zawiasy ślizgowe. Pasuje do wielu aneksów kuchennych, np. z IKEA. Nie przejmujesz się koniecznością podcinania cokołu, gdyż front sprytnie przesuwa się przy otwieraniu drzwiczek, aby nie doszło do kolizji z meblami. Z frontem może to być biała zmywarka do zabudowy, jak i przykryta dębową płytą.

Wielu osobom podoba się sposób informowania o fazie cyklu zmywania. Nie jest to jedynie prosta dioda zmieniająca kolor (lub też nie), a pełnoprawny wyświetlacz podłogowy (pokaże Ci dokładny czas pozostały do końca zmywania).

Nie tak częste, a jakże wygodne rozwiązanie. Osobiście bardzo lubię zmywarki z wyświetlaczem czasu na podłodze, więc dobrze, że Electrolux EEM48321L do nich należy.

Kolejny plus za klasę energetyczną D, która zapewnia ekonomiczną pracę. Nawet zmywając pełne 14 kompletów (bo taka jest tu ładowność) na intensywniejszym programie, pobór prądu Cię nie przerazi. Nie zmarnujesz na to domowego budżetu.

Doceniłem również szufladę MaxiFlex. Dosyć, że położysz w niej sporo kuchennych przyborów, to jeszcze dostosujesz jej układ. Przykładowo: włożysz masę mniejszych elementów zastawy (łyżeczki, sztućce, noże, widelce), jak i podzielisz przestrzeń, aby obok sztućców umieścić łopatkę do nakładania, trzepaczkę, drewnianą łyżkę i coś jeszcze.

To zasługa ruchomych przegródek. Dzięki nim bez problemu ulokujesz przeróżne narzędzia kuchenne, również te o mniej korzystnych (w kwestii umieszczenia w zmywarce) gabarytach i kształcie.

Najlepsze firmy zmywarek

Nie jest łatwo wskazać tu lidera, układając najlepszych producentów zmywarek w hierarchiczny sposób.

Dlaczego? Ponieważ trudno osądzić, które zmywarki do zabudowy 60 cm są najmniej awaryjne. To właśnie niezawodność mogłaby tu mieć decydujące znaczenie, ale i tak bywa bardzo losowa.

Mimo to mam oczywiście swoje subiektywne opinie. Zapraszam do przeglądu najlepszych producentów zmywarek do zabudowy 60 cm.

Zmywarki do zabudowy AEG i Electrolux

Firmy z tej samej grupy. Modeli Electrolux jest zazwyczaj więcej i, z tego co obserwuję, stają się flagowe.

Dlaczego doceniam zmywarki do zabudowy Electrolux oraz AEG?

Nie ma raczej problemów z uzyskaniem metalowego dna i ruchomego frontu. To wszystko przy wysokiej skuteczności zmywania oraz kulturze pracy.

Imponuje mi także jakość wykonania. Sprawdzałem wiele modeli z tej grupy i kosze wyglądają solidnie, nie chyboczą się przy maksymalnym wysuwie. Widać dbałość o każdy detal.

Dokładając do tego trafione pomysły z układem wnętrza zmywarek (szczególnie ComfortLift, czyli łatwe podnoszenie dolnego kosza), sprzęt AEG i Electrolux stanowi najczęściej udaną inwestycją.

Zmywarki do zabudowy Bosch i Siemens

Również pochodzą z tej samej grupy. Sprzęt Siemens stał się właściwie synonimem jednych z najtrwalszych zmywarek, a Bosch… synonimem słowa zmywarka! Wiele osób od razu pyta się mnie, która zmywarka Bosch do zabudowy 60 cm jest najlepsza.

Dodam, że modele Siemens są często polecane przez serwisantów AGD, choć z czasem ta przewaga się zatarła (coraz więcej elektroniki w nowych zmywarkach, a więc większe ryzyko usterek i losowość pod tym względem).

Podoba mi się sterowanie w zmywarkach Bosch/Siemens, które jest jednym z najwygodniejszych na tym rynku. Nigdy nie musiałem się zbyt długo zastanawiać czy sprawdzać instrukcji, aby wiedzieć, co ustawić.

Ale nie wszystko jest takie piękne:

Problemy dotyczą braku ruchomych frontów i stosowania plastiku (a konkretniej polinoxu) w tańszych (teoretycznie…) modelach tych firm.

Tłumaczone jest to niższym poziomem głośności, łatwiejszym serwisowaniem i innymi bajeczkami, w które nie wierzę.

TAK dla zmywarek Bosch/Siemens z metalowym dnem, o ile są opłacalne na tle reszty stawki, lecz NIE dla ich urządzeń z plastikowym dnem.

Zmywarki do zabudowy Haier

A raczej zmywarka, bo właśnie ten jeden sprzęt tej marki tak bardzo mnie oczarował. Mowa o stosunkowo tanim, a dobrym sprzęcie do zmywania.

Pod względem niektórych parametrów (głośność, klasa energetyczna, ładowność) urządzenie wyprzedza o lata świetle większość tego rynku!

Do tego lubię sprzęt Haier. To marka wywodząca się z Chin, ale o całkiem długiej historii. Wyraźnie widać, że stawia na wysokie standardy i ostro konkuruje z gigantami pokroju Bosch, Siemens czy Electrolux.

Zmywarki do zabudowy Whirlpool

Samo hasło 6-ty Zmysł działa na wielu klientów jak wabik. Ale rzeczywiście ta technologia, odpowiadająca tu za automatykę i skuteczność zmywania, zazwyczaj się sprawdza.

Widać, że prestiżowe zmywarki tej firmy nie chcą odstawać od reszty pod kątem najważniejszych cech. Przy każdej aktualizacji zestawienia mam na celowniku zmywarki Whirlpool. Niestety, często tracą dostępność.

Zmywarki tej marki to zazwyczaj sprzęt z trzecią szufladą na sztućce. Niemniej w wielu istnieje łatwa możliwość zastąpienia jej koszykiem.

Zmywarki do zabudowy BEKO

BEKO poczyniło znaczny progres na tym rynku. Kiedyś konkurowało głównie w niższym segmencie cenowym, a obecnie flagowce tej marki jak równy z równym konkurują z wyżej wymienionymi firmami.

Zauważ, że zmywarki BEKO jako jedne z nielicznych oferują już klasę A. Oznacza energooszczędność na najwyższym poziomie. Nie ma tu też problemów ze zbyt głośną pracą bądź martwymi strefami. Natrysk wszędzie dociera, skutecznie zmywając brud z naczyń różnego rodzaju.

Pozostali producenci

Rzecz jasna nie skreślam urządzeń innych firm. W ofercie takich producentów jak Amica, Samsung, SMEG czy Sharp da się znaleźć dobre zmywarki do zabudowy 60 cm. Niektóre z nich czasem wpadają do klasyfikacji przy kolejnych aktualizacjach.

Dlatego też najlepiej zrobisz, kierując się moimi opiniami o polecanych zmywarkach.

To najlepsze źródło wiedzy, aby rozsądnie dobrać sprzęt zmywający do własnych potrzeb i budżetu. Pytanie o samego producenta nie ma już tak wielkiego znaczenia jak kiedyś.

Do tego aktualizuję ranking, bo to dynamiczna branża i często potrafię zmienić praktycznie większość klasyfikacji.

Zmywarka do zabudowy 60 cm - Ceny

Im droższa zmywarka do zabudowy, tym mniej kompromisów (zazwyczaj).

Będzie dobrze domywać naczynia, nie za głośno pracować oraz lepiej oszczędzać energię. Przy okazji zaoferuje Ci skuteczniejsze metody suszenia, przydatne funkcjonalności, użyteczne programy i nowocześniejsze sterowanie.

Dlatego uważam, że warto celować w zakres od 2000 zł do nawet ponad 3000 zł. Poniżej dolnej granicy cenowej, którą podałem, zmywarki stają się wyraźnie słabsze. Czasem zawodzą pod kątem jednej czy dwóch ważnych cech, a innym razem wręcz na całej linii. Ogólnie biorąc, trudno o dobrą zmywarkę 60 cm do zabudowy do 2000 zł.

Niestety, ale zmywarki tego typu są po prostu drogie. A tańsze już raczej nie będą… Przynajmniej na to wskazuje mój test i porównanie (oraz sytuacja na rynku).

Z drugiej strony, nie jest powiedziane, że wyższa cena zawsze oznacza dłuższą żywotność. To ogólny problem dzisiejszego dużego AGD do zabudowy. Masa elektroniki robi swoje, bo to jej dotyczą czasem pewne usterki.

Dokładając koszt przedłużonej gwarancji, solidna zmywarka do zabudowy może okazać się droższa od wielu innych sprzętów gospodarstwa domowego.

Sytuacji nie poprawia fakt, że kilku producentów porzuciło stosowanie metalowego dna komory w niższych segmentach cenowych.

Mimo masy różnych zmywarek na rynku moja klasyfikacja siłą rzeczy prezentuje raczej te droższe niż tańsze. Nie jest to celowy zabieg. Zawsze szukam dla moich czytelników niedrogich opcji zakupowych, ale rynek tych urządzeń niejako wymusił na mnie wyższy pułap cenowy.

Dążę także do tego, aby to był ranking niezawodności zmywarek do zabudowy. Żeby znaleźć najtrwalszy sprzęt, trzeba zwykle swoje zapłacić (pomijając losowość związaną z elektroniką).

Finalnie polecam Ci zmywarki 60 cm do zabudowy najlepiej za ponad 2000 zł. Czasem i przekroczenie 3000 – 3500 zł ma pewien sens, ale najlepiej z przedłużoną gwarancją. To w końcu wciąż urządzenia przelewowe, w teorii bardziej narażone na awarie.

Podsumowanie i pytania czytelników

Przedstawiłem Ci najlepsze zmywarki do zabudowy 60 cm, subiektywne opinie o nich oraz kilka dodatkowych wskazówek. Finalnie wiesz już wszystko. Nie musisz czytać innych blogów czy pytać na forum o dobrą zmywarkę do zabudowy 60 cm.

Nabędziesz sprzęt, który wyręczy Cię od uciążliwego obowiązku ręcznego mycia naczyń. Nie przerazi Cię już zlew pełen upapranych garów do umycia. Nawet po domowej uczcie zmywanie stanie się bezwysiłkowe.

A co po uruchomieniu nowej zmywarki? Pamiętaj, aby zajrzeć do instrukcji obsługi. Dowiesz się z niej, jak ustawić twardość wody (z poziomu samego urządzenia). Zmywarka będzie prawidłowo dozowała nabłyszczacz i sól. Nie zacznie rdzewieć i zawsze domyje brudne naczynia.

Jeżeli masz do mnie dodatkowe pytania lub chcesz się podzielić własną opinią, zapraszam do sekcji komentarzy!

Myślisz także nad innym typem lub rozmiarem tego sprzętu? Na moim portalu znajdziesz dobre zmywarki do zabudowy 45 cm. Nie tak szerokie i pojemne, ale za to do mniejszej kuchni.

A pełną swobodę odnośnie umiejscowienia urządzenia dadzą Ci zmywarki wolnostojące 60 cm. Korzystne rozwiązanie, gdy nie zamierzasz remontować kuchni bądź urządzać nowej.

Kup od razu dobre tabletki do zmywarki. Tego typu środek czyszczący polepszy działanie sprzętu i wydłuży jego żywotność. Nie wspominając o świetnym domywaniu zastawy oraz szkliwa. Od razu warto wiedzieć, jaką sól do zmywarki wybrać. Niby tani preparat, lecz także ma duże znaczenie, bo zmiękcza wodę.

Oceń publikację
[Głosy: 8 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
75 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Izabela
1 miesiąc temu

Dzień dobry,
bardzo proszę o pomoc jestem w trakcie wymiany sprzętów AGD tj. lodówki, płyty gazowej, okapu z pochłaniaczem i zmywarki. Skłaniam się ku firmie Teka ale w gąszczu tych sprzętów nie wiem ?
Będę wdzięczna Panu za pomoc.

Ela
2 miesięcy temu

Witam, mam zmywarke Bosch z 16 letnim stażem, teraz sie zepsuła i muszę zakupić nową. Moje pytanie brzmi z czego wynika aż taka duża różnica cenowa pomiędzy modelami z I miejsca a ostatniego? Czy faktycznie według Ciebie warto dać ok.4tys za ten model I. Proszę o rade bo musze niezwłocznie dokonać zakupu. A wiem, że u Ciebie to są rzetelne opinie i sprawdzone.
Pozdrawiam Ela

Adam
6 miesięcy temu

Dzień dobry,
Waham się w zakupie pomiędzy dwoma zmywarkami Haiera
1. XIB 6B2D3FB (wskazał Pan ją w rankingu na nr 4)
2. XIB 6B2S3FS
Porównałem obie zmywarki na stronie Haiera i zmywarka nr 2 różni się większą ilością programów, funkcją połową załadunku oraz przyciskami Smooth Touch.
Czym różnią się przyciski Smooth Touch od 5Digit?
Przy wyborze pomiędzy tymi dwoma zmywarkami kieruję się jakością i jak najlepszą funkcjonalnością, a nie ceną.
Mógłby Pan poradzić, która z tych zmywarek będzie lepsza?
Mam już sprzęt Haiera w domu – pralka i suszarka i jestem z nich bardzo zadowolony. Z tego też powodu zamierzam kupić zmywarkę z tej firmy.

Adam
6 miesięcy temu

Dzień dobry,
Haier XIB 6B2D3FB
Ma rzeczywiście funkcję 75 C mycie parą ???
Pytam bo nawet w serwisie technicznym nie potrafili odpowiedzieć na to pytanie ….

Katarzyna
8 miesięcy temu

Hej ,super są pana rankingi,dosłownie wszystkie!bardzo konkretne. Mam pytanie, zmywarka z 2 miejsca ,czy ma ruchomy front?nigdzie nie mogę znaleźć informacji…

Katarzyna
8 miesięcy temu

Dzięki,bardzo mi pomogłeś. Pozdrawiam!!!

Anna
1 rok temu

Dzień dobry. Proszę o wyjaśnienie, na jakiej podstawie potępia Pan w czambuł plastikowe dno zmywarki? Mam porównanie jednej i drugiej (Bosch) i nie widzę żadnych różnic w użytkowaniu.

Sylwia
10 miesięcy temu
Reply to  Anna

Dzień dobry, miałam dwie zmywarki Bosch i powiedziałam nigdy więcej. Pierwsza wytrzymała 5,5 roku, druga 2,5 (!). Obie miały plastikowe dno. Może to było przyczyną. Od tej pory Bosch to dla mnie dno i właśnie szukam innej 🙂

Magda
1 rok temu

Kupiłam ostatnio Siemensa do zabudowy.potrzebowalam panelu przedniego, zeby przeniesc panel do zabudowy więc niewiele modeli wchodzilo w grę. Mialam 17 letnią zjywarkę, ktora nie chciała sie zeosuc, ale miala juz kilka denerwujacych malych dolegliwosci wiec postanowilam.wymienic. I zdecydiwalam sie na tego siemensa. Podobno Bosch i Siemens to obecnie de facto ta sama firma. Póki co jestem b z tego Diemensa zadiwolona.

Rafał
1 rok temu

Witam mam 22 letnią zmywarkę Bosch do zabudowy myjącą codziennie naczynia w 4 osobowej rodzinie ale się kilka dni temu zepsuła nie grzeje wody
Przyszedł fachowiec i stwierdził że pompa nie ma odpowiedniego ciśnienia i nie włącza grzałki .
podobno nie ma części już do takiego antyka i nie warto jej naprawiać
chce kupić nową rozważam kupno
Electrolux KECB7310L lub ELECTROLUX EEC767310L nie wiem czym się różnią i która lepsza
Przez sentyment do marki rozważam kupno jeszcze zmywarki Bosch SMV4ECX14E
chciałbym się zamknąć w kwocie 3000 zł
Co Pan poleca trwałego i niezawodnego
pozdrawiam Rafał

Rafał
1 rok temu

Dzięki za info. kupiłem Bosch SMV4ECX14E w twoim zestawieniu jest na 4 pozycji
pozdrawiam

Magdalena
1 rok temu

Mam wciąż dzialajacą 17 letnią sic! zmywarkę do zabudowy. Chcę ją już zmienic, bo mimo że wciaż działa., to ma trochę denerwujacych doleglieosci, jsk zepsute zawiasy, wypadajace kółeczka itp. Muszę mieć zmywarkę 60 cm z panelem zewnętrznym – do zabudowy. Zastanawiam się nad Siemensem, SN55ZS67CE. Co Pan o niej sądzi?

Iwona
1 rok temu

Witam trzeci raz juz pisze bo ooorzednie moje wpisy gdzies sie zapodzialy. Pytalam o zmywarke Amika dim 68C10EBONSViD

Iwona
1 rok temu

Witam. Chce kupic zmywarke do zabudowy 60 cm do 2000zl z szuflada na sztućce i krotkim cyklem mycia. Ogladalam Amike dim68c10ebonsvid. Co pan mysli o niej, albo moze cos podobnego do tej kwoty.. Jakby mogl mi pan cos doradzic bylabym wdzieczna

Lidka
1 rok temu

Witam,
Od 11 lat używam zmywarki Elektrolux ESL67070. Ostatnio zaczęły się kłopoty z pobieraniem wody, więc uznałam, że pora na nową. Wg opisu zmywarka beko BDFN36650XC mogłaby chyba spełnić moje oczekiwania. Dobry wydaje się także stosunek jej jakości do ceny, Nie znalazłam jednak ani jednej opinii na jej temat. Co Pan o tym sądzi?

Mariusz
1 rok temu

Witam. Chciałbym zapytać czy zakup zmywarki Electrolux EEM48321L to będzie dobry wybór ?

Dorota
1 rok temu

Witam,
Dziękuję za pracę włożoną w przygotowanie rankingu, świetna robota!
Zastanawiam się między Electrolux KECB7310L, Whirlpool WIO 3O540 PELG, Bosch SMV4ECX14E, whirpool wio 3026, a whirpool wip4T133PFE.
Przeczytałam gdzieś, że KECB7310L nie domywa naczyń czasami, więc bardziej przychylam się do Whirlpool WIO 3O540 PELG. Co Pan sądzi na ten temat?
Będę wdzięczna za podpowiedź.
Pozdrawiam,

Dorota
1 rok temu
Reply to  Dorota

Ewentualnie ten Siemens SN63EX14CE, bo jest tańszy

lena
2 lat temu

Witam,
zastanawiam się nad zakupem zmywarki do domu. Sugerowałam się Twoim rankingiem 🙂 i wybór jest między ELECTROLUX KECB7310L ComfortLift a Zmywarka Siemens iQ300 SN63EX14CE.
Którą z tych dwóch polecasz?

Waldek
2 lat temu

Electrolux EES47311L, może Pan coś powiedzieć na jej temat. Jest aktualnie w cenie poniżej 1500 zł (turbo rabat Euro Rtv regularna cena 1799) Od 21 lat używam Electrolux ESL693 i nadal działa. Przez niedopatrzenie w nowej kuchni zrobiliśmy zbyt długie fronty i nie otwierają się całkowicie drzwi zmywarki. Dokładnie to front nie zawadza o cokół, tylko o zabudowę frontową dołu zmywarki. Rozważam jeszcze zakup zmywarki Haier, ale nigdzie nie ma informacji odnoście wielkości frontu. Patrząc na wykonanie mojej lodówki Haier oraz sprawność działania serwisu bardziej do mnie kusi zakup Haiera niż Electroluxa. Brakuje mi jedynie kosza na sztućce zamiast szuflady w Haier. Na plus rozkładane całkowicie kolce kosza dolnego. W starym Electroluxie przez 21 lat nie rozłożyłem ani razu drabinek w połowie dolnego kosza, gdyż zawsze gary tam lądują i jest to mega wygodne.

Waldek
2 lat temu

Ma Pan może wiedzę jak wygląda możliwość zamontowania dłuższych frontów do zmywarki Haier? Front zmywarki ma u mnie 75 cm. Zużycie wody i prądu jest mi obojętne, ilość programów także – zawsze używam tylko dwóch. Zależy mi najbardziej na składanych kolcach w połowie dolnego kosza, koszyku na sztućce zamiast szuflady (niekoniecznie) oraz możliwości zamontowania frontu 75 cm.

Waldek
2 lat temu

Właśnie toczę dyskusje ze wsparciem Haier. Niestety na każde zadane pytanie otrzymuję jedną odpowiedź – wysokość zmywarki to 82 cm. Mam wrażenie, że z botem rozmawiam.

Waldek
2 lat temu

Panie Łukaszu, otrzymałem odpowiedź, że drzwi Haier mają 63cm. Czy dobrze myślę: front meblowy 75cm – drzwi 63cm – odległość dolnej zabudowy zmywarki 10cm – opuszczenie zmywarki o ok 2-3cm. Czy drzwi powinny otworzyć się całkowicie, pomimo tego, że producent podaję max 72 cm?

Karolina
2 lat temu

Dzień dobry,

Zastanawiam się nad kupnem zmywarki Electrolux EEM48321L lub EEM69310L, która jest w trochę lepszej cenie. Na pierwszy rzut oka nie widzę żadnej różnicy. Co Pan uważa? Lepiej zainwestować w sprawdzony EEM48321L czy skusić się na lepszą cenę EEM69310L? Pozdrawiam

Katarzyna
2 lat temu

Witam. Mam pytanie o funkcje zmywarek Electroluxa AirDry, czytałam opinie, że naczynia po zakończeniu mycia nie są wysuszone i trzeba je wycierać. A dalej, który z opisanych modeli Elektroluxa szczególnie by Pan polecił.

Filip
2 lat temu

Czy testował Pan już może ELECTROLUX KECB7310L ComfortLift?

Filip
2 lat temu
Reply to  Filip

Albo zmywarkę ELECTROLUX EEC767305L ComfortLift? Pytam, bo szukam jakiejś alternatywy do tej AEG.

Filip
2 lat temu

Czy testował Pan już może ww. zmywarki Electroluxa?

Filip
2 lat temu

Ok, dzięki za info. W takim razie zaczekam jeszcze z zakupem nowej zmywarki. 🙂

Filip
2 lat temu

A co Pan sądzi o zmywarce SIEMENS SN63HX52CE? Słyszałem opinie, że ten model jest o wiele lepszy od zmywarki z 1 miejsca tego rankingu, czyli AEG FSK83717P. Znajomy, który pracuje w sklepie ze sprzętem rtv-agd powiedział mi, że ze zmywarkami AEG FSK83717P są problemy, podobno się psują.

Marian
2 lat temu

Panie Łukaszu, chciałem kupić AEG FSK83717P i okazało się, że wycofana. Czy to możliwe i dlaczego

Karolina
2 lat temu

Ostatnio w sklepie Boscha powiedziano mi że suszenie poprzez automatyczne otwieranie dzrzwiczek to wymysł UE i nie jest takie super. Bosch ma nowy pomysł tzw.bosch zeolith . Co Pan o nim myśli?

Patryk
2 lat temu

Witam serdecznie, Panie Łukaszu. Mam pytanie odnośnie Miejsce 5: Electrolux EEG67310L. Czy ta zmywarka suszy naczynia wyłącznie poprzez uchylenie drzwi? Nie ma ona funkcji suszenia jako jednego z procesów mycia. Bo szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć że taki sposób suszenia dokładnie osusza naczynia, nie wspominając o czasie jaki na to potrzebuje. Byłbym wdzięczny za wyjasnienie.

Patryk
2 lat temu

Dziękuję za wyjaśnienie. A czy mógłby mi Pan podać jeszcze czas który potrzebuje ta zmywarka na wymuszenie naczyń w podany sposób.

Filip
2 lat temu

Witam. Przymierzam się do remontu kuchni i wymiany sprzętu AGD i szukam jakiejś dobrej zmywarki do zabudowy. Zastanawiam się nad 2: ELECTROLUX EES69310L lub AEG FSK83717P. Czym się one od siebie różnią i która byłaby lepsza? Pozdrawiam.

Filip
2 lat temu

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pana recenzje są konkretne i dużo mi rozjaśniły. Pozdrawiam.

Anastazja
3 lat temu

Właśnie wybrałam sobie Bosch SMV68UX04E, ależ się zdziwiłam wczoraj, jak zobaczyłam, że jest wszędzie wykupiona …. 🙁 a nie kupowałam wcześniej, bo nie mam jeszcze kluczy do mieszkania. Kolejna, której funkcje mi odpowiadają kosztuje 3600, jak żyć?! :/

Antoni
3 lat temu

Prośba o aktualizację, bo żadna z pierwszych w rankingu zmywarek nie jest łatwo dostępna.

Stanisław
3 lat temu

Cześć, jakie masz zdanie nt. zmywarki PROFFSIG oferowanej przez sklep IKEA. Jest to marka koncernu BSH (Bosch/Siemens)

Irena
2 lat temu
Reply to  Stanisław

I ja poproszę o opinię o Proffsig. A jeśli można to i porównanie jej z SMV4ECX14E

BARBARA
3 lat temu

Witam Serdecznie!
Pomocny ranking-Dziękuję. Wybrałam pozycje nr 3 -zmywarka Bosch. Zastawiam mnie jednak fakt, że nie posiada ona wskaźnika braku soli i nabłyszczacza ( co uważam za bardzo pomocne). W jaki sposób dostaje informacje o braku powyższych płynów?

Anna
3 lat temu

Witam bardzo serdecznie.
Czytam Pana rankingi i porównuje. Fajne jest to, że przedstawia Pan sprzęt z różnych półek cenowych.
Opisy produktów są konkretne.
Mam jednak problem z odnalezieniem podanych przez Pana modeli. Mieszkam w UK i modele produkowane na rynek angielski są zupełnie inne. W związku z tym czy orientuje się Pan w numerach seryjnych tych proponowanych przez Pana ale dostępnych w UK.
Czy mógłby Pan zrobić taka porównywarke ale na sprzet dostępny w UK ?

Marcin
3 lat temu

Mam pytanie warto szukać w podłączenie do ciepłej wody?

Przemek
3 lat temu

Dzień dobry. Bardzo ciekawy ranking. Szukam zmywarki dla 5 osobowej rodziny. Zmywarka czasami chodzi 2 razy dziennie. Do tej pory mieliśmy hotpoint ariston lft 321 hx/ha. Z drobnymi problemami służyła nam 12 lat. Co Pan może polecić ? Atut to cicha praca i skuteczne mycie

Mariisz
3 lat temu

Witam, chciałbym się zapytać czym różnią się te zmywarki?
1)Electrolux EEG67310L
2)Electrolux EEG69300L
Chcialem kupić te pierwszą ale nie była dostępna w media a większość sprzętu miałem wybrane już w euro rtv