Zmywarka do zabudowy 60 cm – Ranking 2022

Która zmywarka do zabudowy 60 cm jest najlepsza? Poświęciłem wiele godzin, aby to ustalić i przekazać Ci niezależne, subiektywne opinie. Opierając się na nich, dobrze wydasz swoje pieniądze na skuteczny sprzęt do zmywania naczyń!

Zmywarka do zabudowy 60 cm - ranking, opinie

Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm obejmuje sprzęt spełniający kilka ważnych założeń:

  • Jak najlepsze zmywanie i suszenie naczyń, trwałe i metalowe dno, ukryty panel z intuicyjnym sterowaniem, jak najcichsza praca, wysoka energooszczędność, przydatne programy zmywania – to były moje główne wymogi.

Stworzyłem unikalne zestawienie poparte nie tylko własną wiedzą, wielogodzinną analizą i testami, ale także opiniami serwisantów. Cały materiał regularnie aktualizuję i nie ma tu mowy o sponsorowanych miejscach. Nie sprzedaję nikomu moich rankingów, zawsze są niezależne i subiektywne.

Dzięki temu szybko wybierzesz dla siebie najlepszą zmywarkę do zabudowy 60 cm!

Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm 2022 – TOP 7

Miejsce 1

Electrolux KECB7310L

Innowacyjna zmywarka z podnoszonym koszem (dolnym). Za pomocą specjalnego uchwytu lekko go wysuwasz i ponosisz, aby bez schylania się załadować naczynia. Do tego to bardzo energooszczędny, cichy i skutecznie zmywający sprzęt. W mojej opinii aktualnie najlepsza zmywarka do zabudowy 60 cm.

Ma zawiasy ślizgowe (ruchomy front), więc nie musisz podcinać cokołu. Oprócz wielu programów mycia oferuje samoczyszczenie. Nie męczysz się z usuwaniem osadu ze stalowej komory. Ta niezawodna zmywarka potrafi także odkażać naczynia lub sama dobierać najlepsze ustawienia cyklu. Zasłużenie przoduje w rankingu!

Miejsce 2

Haier XIB6B2D3FB

Rewelacyjny sprzęt! Jedna z najcichszych zmywarek do zabudowy 60 cm (generuje jedynie 42 dB). Oprócz tego szalenie oszczędna. Dzięki klasie B zużywa bardzo mało energii. Oszczędzisz na rachunkach, nawet często uruchamiając sprzęt. Jednocześnie radzi sobie z uporczywymi plamami. Prędko przywraca blask zastawie.

Ta dobra zmywarka do zabudowy 60 cm z silnikiem inwerterowym oferuje filtr antybakteryjny. Usuwa z naczyń niewidoczne zarazki. Dzięki szufladzie na sztućce wyczyścić także mnóstwo przyborów kuchennych. Za sprawą aplikacji mobilnej uruchomisz sprzęt z każdego miejsca lub sprawdzisz aktualną fazę cyklu pracy. Do zakupu przekonuje też przystępna cena.

Miejsce 3

Bosch SMV4ECX14E

Trwała, dobrze wykonana zmywarka pod zabudowę o szerokości 60 cm. Jej ramiona spryskujące nie tworzą martwych stref, woda wszędzie dociera, zmywając tłuste zabrudzenia i resztki jedzenia. To nowoczesna zmywarka z szufladą na sztućce i automatycznym otwieraniem drzwi (naturalny sposób suszenia naczyń).

Bez problemu uruchomisz zmywanie połowy załadunku. Oszczędzisz wodę i prąd, choć już wyjściowo to ekonomiczny model. Kosze Flex zapewniają z kolei swobodę aranżacji wnętrza. W komfortowy sposób załadujesz duże, podłużne naczynia lub te wąskie, ale wysokie. Dioda rzucana na podłogę informuje o fazie cyklu.

Miejsce 4

Siemens SN63EX14CE

Jedna z najlepszych, bo najmniej awaryjnych zmywarek. Uwzględniając ją w zestawieniu, stworzyłem z niego ranking niezawodności zmywarek do zabudowy 60 cm. Ma metalowe dno, stabilne kosze (ten górny z regulacją wysokości), szufladę na akcesoria kuchenne i sztućce, a także automatyczne uchylanie drzwi (szybkie suszenie powietrzem).

Nie zabrakło strefy intensywnej. Dzięki niej pozbędziesz się z naczyń najoporniejszych zabrudzeń. Oprócz tego skorzystasz z równie wydajnego programu do garnków. Są także opcje przyspieszone, jeżeli zależy Ci na czasie. To przy okazji cicha zmywarka do zabudowy 60 cm. Nie ciągnie też zbyt dużo prądu, co sprawia, że warto ją kupić.

Miejsce 5

AEG FSE73727P

Polecana zmywarka 60 cm do zabudowy z zawiasami ślizgowymi (ruchomy front). W praktyce dobrze współgra z dowolnymi meblami kuchennymi. Nie wywołuje kolizji przy niskim cokole. A do tego świetnie czyści naczynia! Suszy je natomiast naturalną cyrkulacją powietrza (otwieranie drzwi). Zachwyca pod względem jakości wykonania, to wytrzymała zmywarka na lata.

Jej szuflada na sztućce (mimo ładowności na 15 kompletów naczyń) mieści sporo elementów zastawy. Nie jest zbyt płytka czy ogólnie mała. Wygodnie umieścisz w niej noże, widelce, łyżki czy kuchenne akcesoria. Na programie Auto urządzenie samo dba o najlepsze parametry cyklu. Nie irytuje głośnością pracy, a działa energooszczędnie.

Miejsce 6

Electrolux EEM48321L

Wysokiej jakości zmywarka do zabudowy 60 cm z wyświetlaczem podłogowym. Wskazuje dokładny czas do końca cyklu, masz nad tym pełną kontrolę. Test zmywarek pokazał, że precyzyjnie oczyszcza naczynia i sztućce (ma na nie trzeci kosz w postaci szuflady). W swojej cenie zaskakuje bardzo cichym procesem zmywania. Nie będzie Cię denerwować generowanym hałasem.

Jak to najczęściej bywa z najlepszymi zmywarkami Electrolux, nie zabrakło ruchomego frontu. Nie martwisz się doborem odpowiednich mebli, łatwo zaaranżujesz kuchenny wystrój. Równie łatwo wysuniesz kosze zmywarki, aby załadować do niej naczynia. Są stabilnie, nie chyboczą się, a we wnętrzu komory nie zabrakło stali nierdzewnej.

Miejsce 7

Samsung DW60R7050BB

Zmywarka do zabudowy o szerokości 60 cm z uchwytem. Jej biel dobrze wpasuje się w minimalistyczny wystrój kuchennej przestrzeni. Urządzenie dokładnie zmywa z naczyń i sztućców pozostałości po śniadaniu, obiedzie, kolacji czy przekąsce. Suszy otwieranymi drzwiczkami i zapewnia także samoczyszczenie.

Jak na swoją jakość wykonania i wszystkie udogodnienia, to stosunkowo tania zmywarka do zabudowy 60 cm. Wyregulujesz w niej górny kosz, aby zmieścić wszystko, co chcesz umyć. W efekcie wiele razy unikniesz rozbijania czyszczenia naczyń na 2 tury. A gdy chcesz, skrócisz czas cyklu (kosztem wyższego zużycia energii, ale nie skuteczności zmywania).

Zmywarka Electrolux KECB7310L

Zmywarka do zabudowy 60 cm Electrolux KECB7310L


Kliknij i kup Electrolux KECB7310L

MediaExpert
Electro


Najlepsza zmywarka do zabudowy 60 cm. Nie tylko dlatego, że świetnie zmywa zabrudzone naczynia. Jest cicha, energooszczędna, funkcjonalna, z szufladą na sztućce i na każdym kroku ułatwi Ci życie – ma ruchomy front i system ComfortLift.

Co oznaczają te nazwy?

Ruchomy front sprawia, że to zmywarka do zabudowy 60 cm z zawiasami ślizgowymi – ulokujesz ją w swojej kuchni bez podcinania cokołu. W efekcie wybierasz dowolne meble kuchenne, niczym się nie przejmując.

ComfortLift to z kolei coś, co po prostu mnie zachwyciło. Jestem wysoki, nie lubię się schylać, aby załadować dolny kosz, a dzięki temu nie muszę. Jakim cudem? Dolny kosz leciutko unosi się do góry, gdy ściśnie się jego uchwyt!

Ten sam mechanizm sprawia, że kosz miękko powraca na swoje miejsce. Zachowuje przy wszystkim stabilność. Genialne, bo praktyczne oraz przydatne. O to chodzi w automatycznych urządzeniach, które mają nam pomóc w obowiązkach domowych.

Cieszy zróżnicowanie w programach. Te czasowe to kolejno: 30, 60, 90 lub 160 minut. Oprócz tego masz do wyboru Eco, Auto czy cykl samooczyszczenia (usuwa z komory osad i tłuszcz, nic nie szorujesz).

Nie wiesz czasem, jaki program ustawić? Ta zmywarka ułatwi Ci to dotykowym suwakiem (QuickSelect 3. generacji). Krok po kroku ustalasz, na czym Ci zależy (np. czy na krótkim czasie, czy energooszczędnym zmywaniu) i dobierasz dodatkowe opcje.

To i tak nie wszystkie możliwości. Jedna z funkcji (XtraPower) zwiększa ciśnienie wody. Dzięki temu zmyjesz najcięższy do usunięcia brud, np. z patelni, garnka czy brytfanny. GlassCare zadba z kolei o szkło, a ExtraHygiene o pełną sterylizację.

Czy czegoś mi tu zabrakło? Z najważniejszych rzeczy nie, ale trochę szkoda, że nie ma wyświetlacza podłogowego. Jest za to dioda informująca o fazie cyklu. Dobre i to, choć znam zmywarki Electrolux pokazujące czas na podłodze.

Jako że głośność pracy oraz energooszczędność także nie zawodzą, nie miałem wątpliwości – ten sprzęt zasługuje na pozycję lidera! Do tego wygląda na wytrzymałą i bezawaryjną zmywarkę do zabudowy 60 cm.

Zmywarka Haier XIB6B2D3FB

Zmywarka do zabudowy 60 cm Haier XIB6B2D3FB


Kliknij i kup Haier XIB6B2D3FB

EURO
OleOle


Pośród drożyzny, która od dłuższego czasu panuje wśród dobrych zmywarek do zabudowy 60 cm, Haier XIB6B2D3FB lśni niczym wyjmowane z niego naczynia. Zdecydowanie jeden z najopłacalniejszych sprzętów.

Dlaczego?

To przede wszystkim bardzo energooszczędna zmywarka do zabudowy 60 cm. Według nowej etykiety ma klasę B, czyli miażdżącą dawne A+++. Na 100 cykli zużywa jedynie 66 kWh, co kosztuje jakieś… 45 zł! Nie narażasz się na znaczny wzrost rachunków za prąd.

W dodatku nie przejmujesz się głośnością pracy, to ekstremalnie cicha zmywarka. 42 dB, a więc wynik, który zawstydza dużo droższe sprzęty. Dobry zakup do mieszkania z kuchnią otwartą na salon.

Za obie te cechy odpowiada nowoczesny silnik inwerterowy. Nie wywołuje też wibracji i sprawia, że powinna to być jedna z najmniej awaryjnych zmywarek 60 cm pod zabudowę.

Co ciekawe, Haier XIB6B2D3FB mieści aż 16 kompletów naczyń. I wcale nie zmniejsza to ergonomii załadunku czy skuteczności zmywania. Sprzęt prędko radzi sobie z mocno zabrudzonymi naczyniami.

Oprócz wody wykorzystuje zresztą parę wodną, która zmiękcza tłuste plamy. Ujrzysz nieskazitelnie czyste garnki czy talerze.

Sztućce zresztą też – jest na nie trzecia szuflada na samej górze. A górny kosz regulujesz na wysokość, aby wszystko łatwo w nim zmieścić. Automatycznie otwieranie drzwi po myciu naczyń dba z kolei o efektywne suszenie bez większego zużycia energii.

Pewną nowinkę stanowi filtr antybakteryjny (ABT). To gwarancja pełnej higieny i sterylności. Z Twoich naczyń zniknie nie tylko widoczny brud, ale i niewidoczne bakterie.

W mojej recenzji muszę jednak wypomnieć brak projekcji czasu cyklu czy choćby diody na podłodze (znalazł się sam sygnał dźwiękowy). Jest za to co innego: aplikacja mobilna. To w niej sprawdzisz fazę zmywania czy zdalnie uruchomisz sprzęt. Zawsze coś ekstra w tym aspekcie.

Jak przystało na nowoczesną zmywarkę do zabudowy 60 cm, zapewnia ona czujnik załadunku. Monitoruje ilość naczyń. Po co? Aby dobrać do nich temperaturę, czas oraz ilość wody. Nie musisz nawet tego ustawiać, jeżeli nie chcesz.

To po prostu super zmywarka! Patrząc na jej cenę, prawdziwa perełka na tym rynku. Do tego osobiście cenię markę Haier. Uważam, że robią trwały, niezawodny sprzęt AGD godny polecenia. Teraz już wiesz, dlaczego umieściłem ten model w moim rankingu.

Zmywarka Bosch SMV4ECX14E

Zmywarka do zabudowy 60 cm Bosch SMV4ECX14E


Kliknij i kup Bosch SMV4ECX14E

EURO
OleOle


Bosch SMV4ECX14E to dobra zmywarka do zabudowy 60 cm, która łączy praktyczne cechy z innowacjami technologicznymi. Najważniejsze, że sprawnie zmywa i suszy. Korzysta z wydajnego ramienia myjącego oraz automatyki uchylania drzwi. Nie czekasz zbyt długo na nieskazitelnie czyste naczynia.

A jest na nie sporo miejsca! W obu koszach znajdziesz składane przegrody i półki na filiżanki. Dolny kosz przesuwasz po rolkach. Załadunek jest wygodny, a miejsca pod dostatkiem. Nie zabrakło praktycznej szuflady na sztućce.

Ta polecana zmywarka do zabudowy 60 cm z ukrytym panelem cicho (44 dB) i energooszczędnie (klasa C) pracuje. Na programie Auto uzyskuje jeszcze lepsze wyniki, gdyż sama dobiera parametry cyklu. Nie zastanawiasz się nad tym, czujniki robią swoje, prędko czyszcząc części Twojej zastawy.

Cała lista programów obejmuje 6 pozycji (w tym ciche oraz przyspieszone zmywanie) i jest wsparta dodatkowymi funkcjami. Skrócisz czas cyklu, zaprogramujesz start czy ustawisz mycie połowy załadunku (dodatkowa oszczędność w i tak ekonomicznej zmywarce). O stanie pracy informuje czerwona dioda rzucana na podłogę.

Wiele dobrodziejstw kryje się w aplikacji mobilnej Home Connect. Licznik tabletek (gdyż jest tu świetnie działający Asystent Dozowania), podpowiedzi dotyczące optymalnego programu, prosta diagnostyka, zdalna obsługa i kontrola nad cyklem pracy, szybki dostęp do obsługi klienta – sporo dodatkowych udogodnień.

Najważniejsze, że nawet dodatkowe funkcje po dłuższym czasie użytkowania oceniam jako przydatne i praktyczne. Nie dopłacasz tu za jakieś zbędne bajery, stąd miejsce w mojej klasyfikacji.

Zmywarka Siemens SN63EX14CE

Zmywarka do zabudowy 60 cm Siemens SN63EX14CE


Kliknij i kup Siemens SN63EX14CE

EURO
OleOle
Neonet


Siemens SN63EX14CE to mało awaryjna zmywarka do zabudowy o szerokości 60 cm. Jedna z najlepszych w tej kategorii. Jeżeli często zmywasz górę upaćkanych naczyń, to tym bardziej Ci się spodoba. Zużywa mało energii. 100 cykli zmywania pobiera według etykiety energetycznej 74 kWh.

System koszy Flex oraz szeroka regulacja wysokości tego górnego to swoboda aranżacji wnętrza zmywarki. Głębokie garnki, wok, szerokie pokrywki, naczynia o nieregularnych kształtach, szkliwo – szybko i wygodnie umieścisz je w komorze zmywającej. Sztućce mieści z kolei szuflada w górnej części.

Skuteczność zmywania podnosi strefa intensywna (mocny natrysk w dolnym koszu). Dobra opcja do ekstremalnie zabrudzonych naczyń. Z ciekawszych opcji pojawia się także skracanie czasu cyklu na żądanie. Pewnie nieraz docenisz to udogodnienie.

Podoba mi się lista programów. Zawiera co prawda 6 opcji, ale jak na mój gust, praktycznie każdemu wystarczą. W wyższej temperaturze umyjesz zatłuszczone garnki lub uruchomisz cykl 1-godzinny. Jest także tryb szybki, Eco czy automatyczny. Ten ostatni sam ustala parametry cyklu, wykrywając stopień zabrudzenia załadunku.

Wolisz samodzielnie przypisywać czas czy temperaturę zmywania? Wtedy nie tracisz na to czasu. Zapiszesz własne ustawienia pod program Favourite, zawsze szybko go włączając.

Nie zabrakło współpracy z praktyczną aplikacją mobilną. Co Ci da? Podpowie optymalny program zmywania, policzy tabletki i ostrzeże przed ich końcem oraz umożliwi zdalną kontrolę z poziomu smartfona.

A jak wypada faza suszenia? Siemens poszedł w stronę automatycznie uchylanych drzwi pod koniec tego procesu. Tworzy to naturalną cyrkulację powietrza, dodatkowo oszczędzając energię.

Dokładając do tego wysoką jakość wykonania, Siemens SN63EX14CE bardzo mi się podoba. Jeżeli ufasz właśnie tej marce, to nie zastanawiaj się i zamów ten model. W mojej opinii to jedna z najtrwalszych zmywarek do zabudowy 60 cm.

Zmywarka AEG FSE73727P

Zmywarka do zabudowy 60 cm AEG FSE73727P


Kliknij i kup AEG FSE73727P

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt


Bardzo dobra, pojemna zmywarka do zabudowy 60 cm nawet dla 4-osobowej rodziny lub jeszcze większej. Precyzyjnie myje naczynia o zróżnicowanym kształcie. Zasługa ramienia natryskowego z podwójną rotacją – woda dociera w każdy zakątem komory, nie ma tu martwych (czyli suchych) stref.

Co ważne, ten model ma ruchomy front. Idealnie wpasuje się w każdą linię meblową, nawet przy niskim cokole. Wszelkie przeróbki, np. podcinanie cokołu, nie będą tu konieczne. Siłą rzeczy wysoka zabudowa także nie stanowi wyzwania, dostosujesz do tego zmywarkę.

Dobrze wypada funkcjonalność: 7 programów (w tym szybki, automatyczny wykrywający załadunek czy bardzo cichy), 4 temperatury i sporo funkcji dodatkowych.

Co na przykład? Zwiększanie ciśnienia wody (łatwe usuwanie tłustych nieczystości), opóźniony start (zaprogramujesz czas rozpoczęcia cyklu) czy ochrona szkła (głównie szklanek, kieliszków).

Ta zintegrowana zmywarka do zabudowy 60 cm z ruchomym frontem wyświetla także diodę na podłodze. Tego typu wskaźnik czytelnie informuje, kiedy naczynia są gotowe do wyjęcia ze stalowej komory.

Ale przed tym jeszcze się wysuszą! Jak? Za sprawą automatycznego uchylania drzwi. Naturalna cyrkulacja powietrza usuwa wilgoć. Owszem, przy tym systemie suszenia denka kubków czy szklanek czasem stanowią problem, ale zmywarka AEG i tak świetnie sobie radzi.

Znalazła się w rankingu także za sprawą ekonomicznej pracy. Zwłaszcza gdy użyjesz cyklu automatycznego. Nie zmarnujesz wody oraz prądu.

Przekonała mnie szuflada na sztućce MaxiFlex. Nie jest tylko po to, aby była. Producent dobrze ją zaprojektował. Mieści mnóstwo różnych przyborów, również chochle, długie łyżki z drewna czy chociażby jakieś akcesoria miksera lub blendera (mieszadło, trzepaczka itp.).

Odpowiednio głęboka, ergonomiczna, stabilna i wygodna w użytkowaniu. Po prostu mój ideał, jeżeli chodzi o trzecią szufladę!

Biorąc do kupy te wszystkie zalety, AEG FSE73727P to godna polecenia zmywarka do zabudowy 60 cm. Testy, recenzje czy opinie użytkowników już to zaczynają potwierdzać.

Zmywarka Electrolux EEM48321L

Zmywarka do zabudowy 60 cm Electrolux EEM48321L


Kliknij i kup Electrolux EEM48321L

MediaExpert
EURO
OleOle


Electrolux EEM48321L to dobra zmywarka o szerokości 60 cm, która zmywa cicho i skutecznie (wykrywa stopień zabrudzenia). Nie boisz się o niedomyte naczynia oraz sztućce, a jednocześnie nie wkurza Cię nadmierny hałas.

Urządzenie oferuje zawiasy ślizgowe. Dzięki nim pasuje do wielu aneksów kuchennych, np. z IKEA. Nie przejmujesz się koniecznością podcinania cokołu, gdyż front sprytnie przesuwa się przy otwieraniu drzwiczek, aby nie doszło do kolizji z meblami.

Wielu osobom podoba się sposób informowania o fazie cyklu zmywania. Nie jest to jedynie prosta dioda zmieniająca kolor, a pełnoprawny wyświetlacz podłogowy (pokazuje dokładny czas pozostały do końca zmywania). Nie tak częste, a jakże wygodne rozwiązanie.

Kolejny plus za klasę energetyczną, która zapewnia ekonomiczną pracę. Nawet zmywając pełne 14 kompletów (bo taka jest tu ładowność) na intensywniejszym programie, pobór prądu Cię nie przerazi. Nie zmarnujesz na to domowego budżetu.

Doceniłem również szufladę MaxiFlex. Dosyć, że położysz w niej sporo kuchennych przyborów, to jeszcze dostosujesz jej układ. Przykładowo: włożysz masę mniejszych elementów zastawy (łyżeczki, sztućce, noże, widelce), jak i podzielisz przestrzeń, aby obok sztućców umieścić łopatkę do nakładania, trzepaczkę, drewnianą łyżkę i coś jeszcze.

To zasługa ruchomych przegródek. Dzięki nim bez problemu ulokujesz przeróżne narzędzia kuchenne, również te o mniej korzystnych (w kwestii umieszczenia w zmywarce) gabarytach i kształcie.

Póki ta zmywarka nadal jest dostępna w sklepach, nabycie jej stanowi dobry interes w tej kwocie.

Zmywarka Samsung DW60R7050BB

Zmywarka do zabudowy 60 cm Samsung DW60R7050BB


Kliknij i kup Samsung DW60R7050BB

Max Elektro


Biała zmywarka do zabudowy 60 cm z uchwytem i ukrytym panelem. Gdy jest zamknięta, wygląda po prostu jak elegancka szafka kuchenna. Bardzo dyskretny sprzęt do każdej kuchni.

A po otwarciu zaskoczy Cię kilkoma udogodnieniami. Szuflada na sztućce to bardziej trzeci kosz, ponieważ oferuje sporo miejsca (a jednocześnie nie zabiera przestrzeni reszcie wyposażenia).

Dolny kosz skrywa składane kolce, a górny składaną półkę na filiżanki. Jest także regulowany, jeżeli chodzi o wysokość. Łatwo aranżujesz układ wnętrza (zmieścisz wielkie półmiski czy brytfannę), a jakość wykonania zadowala. Dno jest oczywiście stalowe (jak cała komora).

Sprzęt dobrze i szybko usuwa brud ze szkła, talerzy, garnków i innych naczyń. Oferuje funkcję skracającą czas cyklu, ale nie kosztem skuteczności zmywania. Automatyczne otwieranie drzwi gwarantuje z kolei suszenie bez zacieków.

Nie lubisz czyścić komory zmywarki? Witaj w klubie. Dlatego też cenię programy samoczyszczenia. Tu się taki znalazł, więc oszczędzisz czas i siły na konserwacji urządzenia.

Jak przystało na ranking najlepszych zmywarek do zabudowy 60 cm, ten model nie zużywa dużo energii. Do tego użyjesz np. mycia połowy załadunku. Oszczędzisz w ten sposób wodę i energię elektryczną.

Głośność pracy osiąga 44 dB, czyli poziom wielu urządzeń droższych o nawet ponad 1000 zł. W ogóle wydaje mi się, że jak na to, co oferuje sprzęt, to dość tania zmywarka do zabudowy 60 cm z szufladą na sztućce i krótkimi programami. Moje porównanie zmywarek wykazało, że warto ją wyróżnić.

Najlepsze firmy zmywarek

Nie jest łatwo wskazać tu lidera, układając najlepszych producentów zmywarek w hierarchiczny sposób.

Dlaczego? Ponieważ trudno osądzić, które zmywarki do zabudowy 60 cm są najmniej awaryjne. To właśnie niezawodność mogłaby tu mieć decydujące znaczenie, ale i tak bywa bardzo losowa.

Mimo to mam oczywiście swoje subiektywne opinie. Zapraszam do przeglądu najlepszych producentów zmywarek do zabudowy 60 cm.

Zmywarki do zabudowy AEG i Electrolux

Firmy z tej samej grupy. Modeli Electrolux jest zazwyczaj więcej i, z tego co obserwują, stają się flagowe.

Dlaczego doceniam zmywarki do zabudowy Electrolux oraz AEG?

Nie ma raczej problemów z uzyskaniem metalowego dna i ruchomego frontu. To wszystko przy wysokiej skuteczności zmywania oraz kulturze pracy.

Imponuje mi także jakość wykonania. Sprawdzałem wiele modeli z tej grupy i kosze wyglądają solidnie, nie chyboczą się przy maksymalnym wysuwie. Widać dbałość o każdy detal.

Dokładając do tego trafione pomysły z układem wnętrza zmywarek (szczególnie ComfortLift, czyli łatwe podnoszenie dolnego kosza), sprzęt AEG i Electrolux stanowi najczęściej udaną inwestycją.

Zmywarki do zabudowy Bosch i Siemens

Również pochodzą z tej samej grupy. Sprzęt Siemens stał się właściwie synonimem jednych z najtrwalszych zmywarek, a Bosch… synonimem słowa zmywarka! Wiele osób od razu pyta się mnie, która zmywarka Bosch do zabudowy 60 cm jest najlepsza.

Dodam, że modele Siemens są często polecane przez serwisantów AGD, choć z czasem ta przewaga się zatarła (coraz więcej elektroniki w nowych zmywarkach, a więc większe ryzyko usterek i losowość pod tym względem).

Podoba mi się sterowanie w zmywarkach Bosch/Siemens, które jest jednym z najwygodniejszych na tym rynku. Nigdy nie musiałem się zbyt długo zastanawiać czy sprawdzać instrukcji, aby wiedzieć, co ustawić.

Ale nie wszystko jest takie piękne:

Problemy dotyczą braku ruchomych frontów i stosowania plastiku (a konkretniej polinoxu) w tańszych (teoretycznie…) modelach tych firm.

Tłumaczone jest to niższym poziomem głośności, łatwiejszym serwisowaniem i innymi bajeczkami, w które nie wierzę.

TAK dla zmywarek Bosch/Siemens z metalowym dnem, o ile są opłacalne na tle reszty stawki, lecz NIE dla ich urządzeń z plastikowym dnem.

Zmywarki do zabudowy Haier

A raczej zmywarka, bo właśnie ten jeden sprzęt tej marki tak bardzo mnie oczarował. Mowa o stosunkowo tanim, a dobrym sprzęcie do zmywania.

Pod względem niektórych parametrów (głośność, klasa energetyczna, ładowność) urządzenie wyprzedza o lata świetle większość tego rynku!

Do tego lubię sprzęt Haier. To marka wywodząca się z Chin, ale o całkiem długiej historii. Wyraźnie widać, że stawia na wysokie standardy i ostro konkuruje z gigantami pokroju Boscha, Siemensa czy Electroluxa.

Zmywarki do zabudowy Whirlpool

Samo hasło 6-ty Zmysł działa na wielu klientów jak wabik. Ale rzeczywiście ta technologia, odpowiadająca tu za automatykę i skuteczność zmywania, zazwyczaj się sprawdza.

Widać, że prestiżowe zmywarki tej firmy nie chcą odstawać od reszty pod kątem najważniejszych cech. Przy każdej aktualizacji zestawienia mam na celowniku zmywarki Whirlpool. Niestety, często tracą dostępność.

Zmywarki do zabudowy BEKO

BEKO jest zazwyczaj kojarzone z niedrogim i opłacalnym sprzętem AGD. Tutaj nie jest wcale bezbronne w wyższych segmentach cenowych.

Powiem więcej: bardziej podobają mi się droższe niż tańsze zmywarki BEKO.

Pozostali producenci

Rzecz jasna nie skreślam urządzeń innych firm. W ofercie takich producentów jak Amica, Samsung czy Sharp da się znaleźć dobre zmywarki do zabudowy 60 cm. Niektóre z nich czasem wpadają do klasyfikacji przy kolejnych aktualizacjach.

Dlatego też najlepiej zrobisz, kierując się moimi opiniami o polecanych zmywarkach.

To najlepsze źródła wiedzy, aby rozsądnie dobrać sprzęt zmywający do własnych potrzeb i budżetu. Pytanie o samego producenta nie ma już tak wielkiego znaczenia jak kiedyś.

Do tego aktualizuję ranking, bo to dynamiczna branża i często potrafię zmienić praktycznie całą klasyfikację!

Zmywarka do zabudowy 60 cm – Ceny

Im droższa zmywarka do zabudowy, tym mniej kompromisów (zazwyczaj).

Będzie dobrze domywać naczynia, nie za głośno pracować oraz lepiej oszczędzać energię. Przy okazji zaoferuje Ci skuteczniejsze metody suszenia, przydatne funkcjonalności, użyteczne programy i nowocześniejsze sterowanie.

Dlatego uważam, że warto celować w zakres od 1500 zł do nawet 3000 zł. Poniżej dolnej granicy zmywarki stają się wyraźnie słabsze. Czasem zawodzą pod kątem jednej czy dwóch ważnych cech, a innym razem wręcz na całej linii.

Właściwie już poniżej 2000 zł robi się coraz słabiej (mimo że w porównywarkach znajdziesz sporo produktów do tej kwoty). Niestety, ale zmywarki 60 cm do zabudowy są po prostu drogie. A tańsze już raczej nie będą… Przynajmniej na to wskazuje mój test i porównanie.

Z drugiej strony nie jest powiedziane, że wyższa cena oznacza dłuższą żywotność. To ogólny problem dzisiejszego dużego AGD do zabudowy. Masa elektroniki robi swoje, bo to jej dotyczą czasem pewne usterki.

Dokładając koszt przedłużonej gwarancji, solidna zmywarka do zabudowy może okazać się droższa od wielu innych sprzętów gospodarstwa domowego.

Sytuacji nie poprawia fakt, że kilku producentów porzuciło stosowanie metalowego dna komory w niższych segmentach cenowych.

Mimo masy różnych zmywarek na rynku moja klasyfikacja siłą rzeczy prezentuje raczej te droższe niż tańsze. Nie jest to celowy zabieg. Zawsze szukam dla moich czytelników niedrogich alternatyw, ale rynek tych urządzeń niejako wymusił na mnie wyższy pułap cenowy.

Do tego dążę także do tego, aby to był ranking niezawodności zmywarek do zabudowy. Żeby znaleźć najtrwalszy sprzęt, trzeba zwykle swoje zapłacić (pomijając losowość związaną z elektroniką).

Finalnie polecam Ci zmywarki 60 cm do zabudowy najlepiej za ponad 2000 zł. Czasem i przekroczenie 3000 zł ma pewien sens, ale najlepiej z przedłużoną gwarancją. To w końcu wciąż urządzenia przelewowe, w teorii bardziej narażone na awarie.

Podsumowanie

Przedstawiłem Ci najlepsze zmywarki do zabudowy 60 cm, subiektywne opinie o nich oraz kilka dodatkowych wskazówek. Dzięki temu wiesz już wszystko. Nie musisz czytać innych blogów czy pytać na forum o zmywarkę do zabudowy 60 cm.

Nabędziesz sprzęt, który wyręczy Cię od uciążliwego obowiązku ręcznego mycia naczyń. Nie przerazi Cię już zlew pełen upapranych garów do umycia. Nawet po domowej uczcie zmywanie stanie się bezwysiłkowe.

A co po uruchomieniu nowej zmywarki? Pamiętaj, aby zajrzeć do instrukcji obsługi. Dowiesz się z niej, jak ustawić twardość wody (z poziomu samego urządzenia). Zmywarka będzie prawidłowo dozowała nabłyszczacz i sól. Nie zacznie rdzewieć i zawsze domyje brudne naczynia.

Jeżeli masz do mnie dodatkowe pytania lub chcesz się podzielić własną opinią, zapraszam do sekcji komentarzy!

Myślisz także nad innym typem lub rozmiarem tego sprzętu? Na moim portalu znajdziesz dobre zmywarki do zabudowy 45 cm. Nie tak szerokie i pojemne, ale za to do mniejszej kuchni.

A pełną swobodę odnośnie umiejscowienia urządzenia dadzą Ci zmywarki wolnostojące 60 cm. Korzystne rozwiązanie, gdy nie zamierasz remontować kuchni bądź urządzać nowej.

Kup od razu dobre tabletki do zmywarki. Tego typu środek czyszczący polepszy działanie sprzętu i wydłuży jego żywotność.

Oceń publikację
[Głosy: 8 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
48 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Dorota
1 miesiąc temu

Witam,
Dziękuję za pracę włożoną w przygotowanie rankingu, świetna robota!
Zastanawiam się między Electrolux KECB7310L, Whirlpool WIO 3O540 PELG, Bosch SMV4ECX14E, whirpool wio 3026, a whirpool wip4T133PFE.
Przeczytałam gdzieś, że KECB7310L nie domywa naczyń czasami, więc bardziej przychylam się do Whirlpool WIO 3O540 PELG. Co Pan sądzi na ten temat?
Będę wdzięczna za podpowiedź.
Pozdrawiam,

Dorota
1 miesiąc temu
Reply to  Dorota

Ewentualnie ten Siemens SN63EX14CE, bo jest tańszy

lena
6 miesięcy temu

Witam,
zastanawiam się nad zakupem zmywarki do domu. Sugerowałam się Twoim rankingiem 🙂 i wybór jest między ELECTROLUX KECB7310L ComfortLift a Zmywarka Siemens iQ300 SN63EX14CE.
Którą z tych dwóch polecasz?

Waldek
8 miesięcy temu

Electrolux EES47311L, może Pan coś powiedzieć na jej temat. Jest aktualnie w cenie poniżej 1500 zł (turbo rabat Euro Rtv regularna cena 1799) Od 21 lat używam Electrolux ESL693 i nadal działa. Przez niedopatrzenie w nowej kuchni zrobiliśmy zbyt długie fronty i nie otwierają się całkowicie drzwi zmywarki. Dokładnie to front nie zawadza o cokół, tylko o zabudowę frontową dołu zmywarki. Rozważam jeszcze zakup zmywarki Haier, ale nigdzie nie ma informacji odnoście wielkości frontu. Patrząc na wykonanie mojej lodówki Haier oraz sprawność działania serwisu bardziej do mnie kusi zakup Haiera niż Electroluxa. Brakuje mi jedynie kosza na sztućce zamiast szuflady w Haier. Na plus rozkładane całkowicie kolce kosza dolnego. W starym Electroluxie przez 21 lat nie rozłożyłem ani razu drabinek w połowie dolnego kosza, gdyż zawsze gary tam lądują i jest to mega wygodne.

Waldek
8 miesięcy temu

Ma Pan może wiedzę jak wygląda możliwość zamontowania dłuższych frontów do zmywarki Haier? Front zmywarki ma u mnie 75 cm. Zużycie wody i prądu jest mi obojętne, ilość programów także – zawsze używam tylko dwóch. Zależy mi najbardziej na składanych kolcach w połowie dolnego kosza, koszyku na sztućce zamiast szuflady (niekoniecznie) oraz możliwości zamontowania frontu 75 cm.

Waldek
8 miesięcy temu

Właśnie toczę dyskusje ze wsparciem Haier. Niestety na każde zadane pytanie otrzymuję jedną odpowiedź – wysokość zmywarki to 82 cm. Mam wrażenie, że z botem rozmawiam.

Waldek
8 miesięcy temu

Panie Łukaszu, otrzymałem odpowiedź, że drzwi Haier mają 63cm. Czy dobrze myślę: front meblowy 75cm – drzwi 63cm – odległość dolnej zabudowy zmywarki 10cm – opuszczenie zmywarki o ok 2-3cm. Czy drzwi powinny otworzyć się całkowicie, pomimo tego, że producent podaję max 72 cm?

Karolina
8 miesięcy temu

Dzień dobry,

Zastanawiam się nad kupnem zmywarki Electrolux EEM48321L lub EEM69310L, która jest w trochę lepszej cenie. Na pierwszy rzut oka nie widzę żadnej różnicy. Co Pan uważa? Lepiej zainwestować w sprawdzony EEM48321L czy skusić się na lepszą cenę EEM69310L? Pozdrawiam

Katarzyna
9 miesięcy temu

Witam. Mam pytanie o funkcje zmywarek Electroluxa AirDry, czytałam opinie, że naczynia po zakończeniu mycia nie są wysuszone i trzeba je wycierać. A dalej, który z opisanych modeli Elektroluxa szczególnie by Pan polecił.

Filip
10 miesięcy temu

Czy testował Pan już może ELECTROLUX KECB7310L ComfortLift?

Filip
10 miesięcy temu
Reply to  Filip

Albo zmywarkę ELECTROLUX EEC767305L ComfortLift? Pytam, bo szukam jakiejś alternatywy do tej AEG.

Filip
9 miesięcy temu

Czy testował Pan już może ww. zmywarki Electroluxa?

Filip
9 miesięcy temu

Ok, dzięki za info. W takim razie zaczekam jeszcze z zakupem nowej zmywarki. 🙂

Filip
11 miesięcy temu

A co Pan sądzi o zmywarce SIEMENS SN63HX52CE? Słyszałem opinie, że ten model jest o wiele lepszy od zmywarki z 1 miejsca tego rankingu, czyli AEG FSK83717P. Znajomy, który pracuje w sklepie ze sprzętem rtv-agd powiedział mi, że ze zmywarkami AEG FSK83717P są problemy, podobno się psują.

Marian
11 miesięcy temu

Panie Łukaszu, chciałem kupić AEG FSK83717P i okazało się, że wycofana. Czy to możliwe i dlaczego

Karolina
1 rok temu

Ostatnio w sklepie Boscha powiedziano mi że suszenie poprzez automatyczne otwieranie dzrzwiczek to wymysł UE i nie jest takie super. Bosch ma nowy pomysł tzw.bosch zeolith . Co Pan o nim myśli?

Patryk
1 rok temu

Witam serdecznie, Panie Łukaszu. Mam pytanie odnośnie Miejsce 5: Electrolux EEG67310L. Czy ta zmywarka suszy naczynia wyłącznie poprzez uchylenie drzwi? Nie ma ona funkcji suszenia jako jednego z procesów mycia. Bo szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć że taki sposób suszenia dokładnie osusza naczynia, nie wspominając o czasie jaki na to potrzebuje. Byłbym wdzięczny za wyjasnienie.

Patryk
1 rok temu

Dziękuję za wyjaśnienie. A czy mógłby mi Pan podać jeszcze czas który potrzebuje ta zmywarka na wymuszenie naczyń w podany sposób.

Filip
1 rok temu

Witam. Przymierzam się do remontu kuchni i wymiany sprzętu AGD i szukam jakiejś dobrej zmywarki do zabudowy. Zastanawiam się nad 2: ELECTROLUX EES69310L lub AEG FSK83717P. Czym się one od siebie różnią i która byłaby lepsza? Pozdrawiam.

Filip
1 rok temu

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pana recenzje są konkretne i dużo mi rozjaśniły. Pozdrawiam.

Anastazja
1 rok temu

Właśnie wybrałam sobie Bosch SMV68UX04E, ależ się zdziwiłam wczoraj, jak zobaczyłam, że jest wszędzie wykupiona …. 🙁 a nie kupowałam wcześniej, bo nie mam jeszcze kluczy do mieszkania. Kolejna, której funkcje mi odpowiadają kosztuje 3600, jak żyć?! :/

Antoni
1 rok temu

Prośba o aktualizację, bo żadna z pierwszych w rankingu zmywarek nie jest łatwo dostępna.

Stanisław
1 rok temu

Cześć, jakie masz zdanie nt. zmywarki PROFFSIG oferowanej przez sklep IKEA. Jest to marka koncernu BSH (Bosch/Siemens)

Irena
1 rok temu
Reply to  Stanisław

I ja poproszę o opinię o Proffsig. A jeśli można to i porównanie jej z SMV4ECX14E

BARBARA
1 rok temu

Witam Serdecznie!
Pomocny ranking-Dziękuję. Wybrałam pozycje nr 3 -zmywarka Bosch. Zastawiam mnie jednak fakt, że nie posiada ona wskaźnika braku soli i nabłyszczacza ( co uważam za bardzo pomocne). W jaki sposób dostaje informacje o braku powyższych płynów?

Anna
1 rok temu

Witam bardzo serdecznie.
Czytam Pana rankingi i porównuje. Fajne jest to, że przedstawia Pan sprzęt z różnych półek cenowych.
Opisy produktów są konkretne.
Mam jednak problem z odnalezieniem podanych przez Pana modeli. Mieszkam w UK i modele produkowane na rynek angielski są zupełnie inne. W związku z tym czy orientuje się Pan w numerach seryjnych tych proponowanych przez Pana ale dostępnych w UK.
Czy mógłby Pan zrobić taka porównywarke ale na sprzet dostępny w UK ?

Marcin
1 rok temu

Mam pytanie warto szukać w podłączenie do ciepłej wody?

Przemek
1 rok temu

Dzień dobry. Bardzo ciekawy ranking. Szukam zmywarki dla 5 osobowej rodziny. Zmywarka czasami chodzi 2 razy dziennie. Do tej pory mieliśmy hotpoint ariston lft 321 hx/ha. Z drobnymi problemami służyła nam 12 lat. Co Pan może polecić ? Atut to cicha praca i skuteczne mycie

Mariisz
1 rok temu

Witam, chciałbym się zapytać czym różnią się te zmywarki?
1)Electrolux EEG67310L
2)Electrolux EEG69300L
Chcialem kupić te pierwszą ale nie była dostępna w media a większość sprzętu miałem wybrane już w euro rtv