Zmywarka do zabudowy 60 cm – Ranking 2021

Jaka zmywarka do zabudowy 60 cm jest najlepsza? Co jest ważne w sprzęcie AGD do zmywania naczyń? Poświęciłem wiele godzin, aby to ustalić i przekazać Ci niezależne opinie oraz porady zakupowe. Dzięki temu dobrze wydasz swoje pieniądze!

Zmywarka do zabudowy 60 cm - Ranking, Opinie, Poradnik zakupowy

Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm obejmuje wyłącznie sprzęt spełniający kilka ważnych założeń:

 • Jak najlepsze zmywanie i suszenie naczyń, trwałe, metalowe dno, ukryty panel z intuicyjnym sterowaniem, jak najcichsza praca, przydatne programy zmywania – to były moje główne wymogi.

W efekcie stworzyłem unikalne zestawienie poparte nie tylko własną wiedzą, wielogodzinną analizą i testami, ale także opiniami serwisantów.

Co więcej, cały materiał regularnie aktualizuję i nie ma tu mowy o sponsorowanych miejscach. Nie sprzedaję nikomu moich rankingów.

Nic więcej nie potrzebujesz, aby rozsądnie kupić nową zmywarkę, więc przejdźmy do konkretów!

Jaka zmywarka
do zabudowy 60 cm? (Ranking)

W klasyfikacji panuje różnorodność cenowa, aby każdy znalazł coś dla siebie. Zawarłem od razu odnośniki do najlepszych cen, jak i kilka parametrów ze specyfikacji, choć jeszcze więcej powiedzą Ci opinie pod tabelką.

Zobacz aktualny ranking zmywarek do zabudowy 60 cm:

Najlepsze zmywarki do zabudowy 60 cm 2021Najniższe
ceny
Opinie
1. AEG FSK83717PMediaExpert
Ceneo
Przeczytaj opinię
2. Bosch SMV68UX04ECeneo
Przeczytaj opinię
3. Bosch SMV4ECX14EEURO
OleOle
Przeczytaj opinię
4. Siemens SN657X03MEEUROPrzeczytaj opinię
5. Electrolux EEG67310LMediaExpert
EURO

OleOle
Przeczytaj opinię
6. Siemens SN636X03NEMediaMarkt
Przeczytaj opinię
7. Electrolux EES47320LMediaExpert
Neonet

Przeczytaj opinię
8. Electrolux EEM48321LMediaExpert
EURO
OleOle
Przeczytaj opinię
9. Samsung DW60R7040BBMediaExpert
EURO
OleOle
Przeczytaj opinię
10. Sharp QW-GD52I472X-DEEURO
OleOle
Przeczytaj opinię

Wybierz z moimi zestawieniami pozostały sprzęt AGD do kuchni:

Węższe urządzenia do zmywania:

Najlepsze zmywarki do zabudowy 60 cm (Opinie)

Czas na niezależne opinie o zmywarkach do zabudowy 60 cm. Nie ma tu sponsorowanych treści czy marketingowej papki, a same konkrety. Przedstawię Ci praktyczne korzyści, jakie dają zmywarki z klasyfikacji.

Poznaj polecane urządzenia do zmywania naczyń, aby wybrać dla siebie najlepszą opcję!

Miejsce 1: AEG FSK83717P

Zmywarka do zabudowy 60 cm AEG FSK83717P

Kliknij i kup AEG FSK83717P

MediaExpert
Ceneo

AEG FSK83717P ma wszystko, czego można oczekiwać od sprzętu tej klasy. Kilka ramion natryskowych dba o perfekcyjne usuwanie zabrudzeń z naczyń. Nie ma mowy, aby sprzęt nie domywał. Wyjmiesz lśniące talerze, miski, garnki oraz sztućce.

We wnętrzu zmieścisz aż 15 kompletów naczyń, choć grzebienie trzymające je są przez to dość blisko siebie. Wyjmowanie kuchennych przyborów jest jednak wygodne dzięki płynnie wysuwającym się prowadnicom.

Nawet szuflada na samej górze nie chybocze się przy maksymalnym wysuwie. Co więcej, jest podwójna: pojemnik znajduje się na stelażu. Efekt? Wyjmiesz go, aby jeszcze szybciej i wygodniej schować sztućce.

Ten sprzęt daje Ci swobodę podczas zabudowy. Oferuje zawiasy ślizgowe, a więc ruchomy front. Nie wymaga podcinania cokołu i pasuje do mebli kuchennych IKEA.

Programów jest 7. Po każdym drzwi zmywarki automatycznie się uchylają. Szklanki, kieliszki i reszta naczyń nie złapią przykrego zapachu. Czas do końca cyklu zmywania wyświetlany jest na podłodze.

Sensory załadunku i zabrudzenia dbają o jak najmniejsze zużycie energii i wody, co kompletuje najważniejsze zalety tego znakomitego sprzętu do zmywania.

AEG FSK83717P – główne dane techniczne:
Pojemność15 kompletów
Wykonanie dnaStal nierdzewna
Ruchomy frontTak
Generowany hałas42 dB
Klasa energetycznaA+++
Roczne zużycie energii241 kWh
Roczne zużycie wody3080 l
Liczba programów7

 

Miejsce 2: Bosch SMV68UX04E

Zmywarka do zabudowy 60 cm Bosch SMV68UX04E

Kliknij i kup Bosch SMV68UX04E

Ceneo

Bosch SMV68UX04E to bardzo cicha zmywarka, która potrafi oszczędzać wodę. Jak? Wykorzystuje tę pozostałą z płukania w kolejnym cyklu. Nie robi tego jednak zawsze, a tylko wtedy, gdy sensor uzna, że woda jest wystarczająco czysta. Jeżeli tak, to sprzęt ją przechowuje w specjalnym pojemniku, a Ty płacisz niższe rachunki.

Urządzenie równomiernie rozprowadza wodę w komorze i domywa naczynia (również te większe i o nieregularnym kształcie). Nad szufladą na sztućce znalazł się z kolei zraszacz. Efekt suszenia wzmacnia dodatkowa opcja Suszenie Extra. Usuwa wilgoć nawet z plastikowych naczyń.

Lista programów obejmuje łącznie 8 zróżnicowanych pozycji. Sprzęt zapewni Ci dokładne informacje o każdym cyklu: wybrany program, pozostały czas pracy oraz aktualną fazę cyklu zmywania. Jak to robi? Projekcją rzucaną na podłogę (wyświetlacz podłogowy). Jeszcze lepsze rozwiązanie niż prosta dioda/światło.

Sprzęt mieści 13 kompletów naczyń. Dzięki systemowi koszy dopasujesz wnętrze zmywarki do potrzeb, mieszcząc to, co chcesz. W praktyce wcale nie widać tu większej różnicy w porównaniu do teoretycznie pojemniejszych zmywarek.

Na końcu pochwalę sensorowe sterowanie. Odpowiednio czułe na dotyk i banalne w obsłudze. Nie musisz długo przeglądać instrukcji, aby bez zagadek ustawiać różne programy i korzystać z dodatkowych funkcji (np. skracania czasu cyklu). Zasłużone miejsce w rankingu.

Bosch SMV68UX04E – główne dane techniczne:
Pojemność13 kompletów
Wykonanie dnaStal nierdzewna
Ruchomy frontNie
Generowany hałas42 dB
Klasa energetycznaA++
Roczne zużycie energii262 kWh
Roczne zużycie wody1876 l
Liczba programów8

 

Miejsce 3: Bosch SMV4ECX14E

Zmywarka do zabudowy 60 cm Bosch SMV4ECX14E

Kliknij i kup Bosch SMV4ECX14E

EURO
OleOle

Bosch SMV4ECX14E to dobra zmywarka do zabudowy 60 cm, która łączy praktyczne cechy z innowacjami technologicznymi. Najważniejsze, że sprawnie zmywa i suszy. Korzysta z wydajnego ramienia myjącego oraz automatyki uchylania drzwi. Nie czekasz zbyt długo na nieskazitelnie czyste naczynia.

A jest na nie sporo miejsca! W obu koszach są składane przegrody i półki na filiżanki. Dolny kosz przesuwa się po rolkach. Załadunek jest wygodny, a miejsca pod dostatkiem. Nie zabrakło praktycznej szuflady na sztućce.

Lista programów obejmuje 6 pozycji (w tym ciche oraz przyspieszone zmywanie) i jest wsparta dodatkowymi funkcjami. Skrócisz czas cyklu, zaprogramujesz start czy ustawisz mycie połowy załadunku. O stanie pracy informuje czerwona dioda rzucana na podłogę.

Wiele dobrodziejstw kryje się w aplikacji mobilnej Home Connect. Licznik tabletek (gdyż jest tu świetnie działający Asystent Dozowania), podpowiedzi dotyczące optymalnego programu, prosta diagnostyka, zdalna obsługa i kontrola nad cyklem pracy, szybki dostęp do obsługi klienta – sporo dodatkowych udogodnień.

Bosch SMV4ECX14E – główne dane techniczne:
Pojemność13 kompletów
Wykonanie dnaStal nierdzewna
Ruchomy frontNie
Generowany hałas44 dB
Klasa energetycznaA+++
Roczne zużycie energii234 kWh
Roczne zużycie wody2660 l
Liczba programów6

 

Miejsce 4: Siemens SN657X03ME

Zmywarka do zabudowy 60 cm Siemens SN657X03ME

Kliknij i kup Siemens SN657X03ME

EURO

Siemens SN657X03ME to w pełni zintegrowana zmywarka do zabudowa. Imponuje i wykonaniem, i technologiami oraz funkcjami. Zmywa dokładnie, nawet przy maksymalnym załadunku na poziomie 14 kompletów naczyń. Nie potrzebuje do tego zbyt dużo wody czy prądu, zaoszczędzisz na rachunkach.

Wyróżnia ją jeden z topowych mechanizmów suszenia: Zeolite (Turbosuszenie). Pochłania wilgoć, zamieniając ją w gorące powietrze bezpieczne dla szkła i delikatniejszych części zastawy. Szybko radzi sobie nawet z osuszaniem naczyń z tworzyw sztucznych.

7 programów (w tym 2 przyspieszone, lecz zadziwiająco skuteczne) jest wspomaganych przez dodatkowe funkcje. Przykładowo skrócisz czas cyklu (VarioSpeedPlus), uruchomisz antybakteryjne zmywanie (zapewnia sterylność, usuwając do 99,99 procent wszystkich bakterii i zarazków) lub skorzystasz ze strefy intensywnej (dolny kosz).

We wnętrzu ujrzysz 2 pojemne kosze i szufladę na sztućce. Nie brakuje regulacji wysokości i składanych oraz dzielonych elementów. Wszystko łatwo wysuwane, odpowiednio trwałe i dające Ci swobodę podczas załadunku (przy wyjmowaniu naczyń zresztą też).

Sterowanie opiera się na jasno opisanym programatorze. Zmywarka podczas pracy emituje niebieskie światło na podłogę, dając znak, że cykl jeszcze trwa. To świetny wybór, jeżeli zależy Ci na energooszczędności, topowym wykonaniu, bezpiecznym myciu szkła, szybkim i efektywnym suszeniu oraz użytecznych programach i funkcjach.

Siemens SN657X03ME – główne dane techniczne:
Pojemność14 kompletów
Wykonanie dnaStal nierdzewna
Ruchomy frontNie
Generowany hałas44 dB
Klasa energetycznaA+++
Roczne zużycie energii237 kWh
Roczne zużycie wody2660 l
Liczba programów7

 

Miejsce 5: Electrolux EEG67310L

Zmywarka do zabudowy 60 cm Electrolux EEG67310L

Kliknij i kup Electrolux EEG67310L

MediaExpert
EURO

OleOle

Electrolux EEG67310L to zmywarka, która da Ci wiele korzyści: skuteczne zmywanie, suszenie naturalnym obiegiem powietrza (uchylanie drzwi pod koniec cyklu), użyteczne programy, ruchomy front (nie musisz podcinać cokołu) czy kropkę rzucaną na podłogę (informuje o stanie pracy).

Jak przystało na tę cenę, urządzenie pracuje cicho. Nie będzie Cię denerwować hałasem. Z energooszczędnością również jest dobrze, gdyż dba o to klasa A+++. Nawet często zmywając naczynia, Twoje rachunki drastycznie nie wzrosną.

Do wyróżnienia tego sprzętu w rankingu przekonało mnie jeszcze coś: system ochrony szkła. W obu koszach jest sporo uchwytów SoftGrips i wsporników SoftSpikes. Perfekcyjnie utrzymują kieliszki do wina, szampana, jak i szklanki różnego typu (również te bardzo wysokie).

A że wymiennik ciepła działa sprawnie (bez gwałtownych zmian temperatury wody), Twoje delikatne szkło nie pęknie ani się nie rozbije we wnętrzu zmywarki. Do tego stabilizatory są sprytnie rozmieszczone po bokach, wcale nie zabierają dużo miejsca w komorze zmywającej.

W porównaniu do poprzednich generacji zmywarek Electrolux jeszcze lepiej wypada sensorowe sterowanie. Opiera się m.in. na suwaku, którym ustalasz, czy zależy Ci bardziej na czasie, czy na oszczędzaniu energii (a może czymś pośrodku). Nie musisz długo studiować instrukcji, aby wiedzieć, co do czego służy.

Electrolux EEG67310L – główne dane techniczne:
Pojemność13 kompletów
Wykonanie dnaStal nierdzewna
Ruchomy frontTak
Generowany hałas42 dB
Klasa energetycznaA+++
Roczne zużycie energii234 kWh
Roczne zużycie wody2940 l
Liczba programów8

 

Miejsce 6: Siemens SN636X03NE

Zmywarka do zabudowy 60 cm Siemens SN636X03NE

Kliknij i kup Siemens SN636X03NE

MediaMarkt

Siemens SN636X03NE to zmywarka, za którą przemawiają bardzo dobre wykonanie (nawet ukrytego panelu, który jest stalowy) i sporo praktycznych rozwiązań. Skuteczność zmywania podnosi strefa intensywna w dolnym koszu (wyższe ciśnienie wody), a suszenia dodatkowa opcja Suszenie Extra.

Natrysk wody dociera do każdego zakamarka naczyń, podobnie zresztą jak środki czyszczące. Usprawnia to Asystent Dozowania. Równomiernie rozprowadza detergent, aby Twoje naczynia były czyste i lśniące.

W dopasowaniu przestrzeni wewnątrz stalowej komory pomagają dźwignia do 3-stopniowej regulacji górnego kosza i składane przegrody. Do dyspozycji dostajesz także szufladę na sztućce. Producent obiecuje zmieszczenie w niej malutkich filiżanek espresso, choć… nie zawsze się to udaje.

Programów jest 6 i są bardzo konkretne oraz rozsądnie zróżnicowane. Zabrakło jakiegoś przyspieszonego cyklu, lecz i tak skuteczność ekspresowych programów bywa mierna. Nie zabrakło za to VarioSpeed Plus, czyli skracania cyklu zmywania i suszenia, gdy naprawdę Ci się spieszy.

Siemens SN636X03NE – główne dane techniczne:
Pojemność14 kompletów
Wykonanie dnaStal nierdzewna
Ruchomy frontNie
Generowany hałas44 dB
Klasa energetycznaA++
Roczne zużycie energii266 kWh
Roczne zużycie wody2660 l
Liczba programów6

 

Miejsce 7: Electrolux EES47320L

Zmywarka do zabudowy 60 cm Electrolux EES47320L

 

Kliknij i kup Electrolux EES47320L

MediaExpert
Neonet

Electrolux EES47320L w swojej cenie to prawdziwy hit. Satelitarne ramię myjące sprawia, że woda dociera do każdego zakamarka nawet ciasno ułożonych naczyń. Suszenie opiera się na naturalnym przepływie powietrza. Pod koniec cyklu drzwi same się uchylają (na 10 cm), aby Twoje naczynia szybciej stały się suche i bez zacieków.

Sprzęt pracuje cicho (44 dB) i ekonomicznie (A+++). Nie przejmujesz się zbyt donośnym dźwiękiem zmywania ani nieoczekiwanym wzrostem rachunków za media. Dobre połączenia dla kilkuosobowych rodzin, szczególnie gdy kuchnia jest otwarta, a zmywanie częste.

Lista 8 programów obejmuje najczęściej wykorzystywane cykle, w tym ten szybki do lekko zabrudzonych naczyń (trwa 30 minut). W urządzeniu zmieścisz 13 kompletów. Nie zabrakło uchwytów na filiżanki czy swobodnej regulacji górnego kosza. Dopasujesz układ przestrzeni na naczynia do swoich potrzeb. Nie ma natomiast szuflady na sztućce (zamiast niej masz koszyk).

Mało zalet? Otóż ta zmywarka nie wymaga podcinania cokołu. Oferuje zawiasy ślizgowe, pasując do mebli IKEA. Do tego rzuca na podłogę diodę, która informuje o aktualnej fazie cyklu zmywania. I to wszystko w atrakcyjnej cenie. Wystarczająco dużo powodów, aby wyróżnić ten sprzęt w klasyfikacji, prawda?

Electrolux EES47320L – główne dane techniczne:
Pojemność13 kompletów
Wykonanie dnaStal nierdzewna
Ruchomy frontTak
Generowany hałas44 dB
Klasa energetycznaA+++
Roczne zużycie energii234 kWh
Roczne zużycie wody2772 l
Liczba programów8

 

Miejsce 8: Electrolux EEM48321L

dobra zmywarka do zabudowy 60 cm Electrolux EEM48321L

Kliknij i kup Electrolux EEM48321L

MediaExpert
EURO
OleOle

Electrolux EEM48321L to dobra zmywarka, która zmywa cicho i skutecznie (wykrywa stopień zabrudzenia). Nie boisz się o niedomyte naczynia oraz sztućce, a jednocześnie nie wkurza Cię nadmierny hałas.

Urządzenie oferuje zawiasy ślizgowe. Dzięki nim pasuje do wielu aneksów kuchennych. Nie przejmujesz się koniecznością podcinania cokołu, gdyż front sprytnie przesuwa się, aby nie doszło do kolizji z meblami.

Miłym zaskoczeniem, przynajmniej w tej cenie, jest rzucanie na podłogę informacji o cyklu. I nie jest to jedynie dioda zmieniająca kolor, a np. dokładny czas pozostały do końca zmywania.

Kolejny plus za klasę energetyczną A+++. Nawet zmywając pełne 14 kompletów (bo taka jest tu ładowność) na intensywniejszym programie, pobór prądu Cię nie przerazi.

I jest jeszcze coś – szuflada MaxiFlex. Dosyć, że położysz w niej sporo kuchennych przyborów, to jeszcze dostosujesz jej układ. Przykładowo: włożysz masę mniejszych elementów zastawy (łyżeczki, sztućce, noże, widelce), jak i podzielisz przestrzeń, aby obok sztućców umieścić łopatkę do nakładania, trzepaczkę, drewnianą łyżkę i coś jeszcze.

To zasługa ruchomych przegródek. Dzięki nim bez problemu ulokujesz przeróżne narzędzia kuchenne, również te o mniej korzystnych (w kwestii umieszczenia w zmywarce) gabarytach i kształcie.

Póki ta zmywarka nadal jest dostępna w sklepach, jest zakup stanowi bardzo dobry interes w tej kwocie.

Electrolux EEM48321L – główne dane techniczne:
Pojemność14 kompletów
Wykonanie dnaStal nierdzewna
Ruchomy frontTak
Generowany hałas44 dB
Klasa energetycznaA+++
Roczne zużycie energii237 kWh
Roczne zużycie wody2940 l
Liczba programów8

 

Miejsce 9: Samsung DW60R7040BB

polecana zmywarka do zabudowy 60 cm Samsung DW60R7040BB

Kliknij i kup Samsung DW60R7040BB

MediaExpert
EURO
OleOle

Samsung DW60R7040BB to elegancko wyglądająca zmywarka do zabudowy 60 cm z niewielkim uchwytem. Nie kosztuje fortuny, ale i tak zapewni Ci efektywne oraz ciche zmywanie (44 dB lub 42 dB na specjalnym programie zmniejszających hałas).

Nie stracisz zbyt dużo pieniędzy na utrzymanie jej w swoim domostwie – dba o to klasa A+++. Wyniki zużycia energii oraz wody są tu w zasadzie topowe. Oszczędzisz na rachunkach.

Energii nie oszczędza za to funkcja Speed Booster. Daje jednak co innego: przyspieszenie cyklu na żądanie. Jeżeli czyste, błyszczące naczynia są Ci potrzebne szybciej (bo np. goście pojawili się wcześniej), to docenisz obecność tego udogodnienia.

Jeżeli chodzi o suszenie, to Samsung postawił na naturalną cyrkulację powietrza – drzwi same otwierają się po zakończonym cyklu, aby usunąć wilgoć z naczyń.

Kosze dostosujesz w pewnym zakresie, aby jak najlepiej rozmieścić w nich kuchenne przybory. Nie są to jakieś olbrzymie możliwości aranżacji, ale większości powinny wystarczy. Nie ma natomiast szuflady na sztućce, a jedynie koszyk.

Samsung DW60R7040BB troszkę odstaje od absolutnie najlepszych zmywarek do zabudowy 60 cm, ale w swojej cenie i tak stanowi dobrą opcję zakupową.

Samsung DW60R7040BB – główne dane techniczne:
Pojemność13 kompletów
Wykonanie dnaStal nierdzewna
Ruchomy frontNie
Generowany hałas44 dB
Klasa energetycznaA+++
Roczne zużycie energii234 kWh
Roczne zużycie wody2772 l
Liczba programów7

 

Miejsce 10: Sharp QW-GD52I472X-DE

Dobra i tania zmywarka do zabudowy 60 cm Sharp QW-GD52I472X-DE

Kliknij i kup Sharp QW-GD52I472X-DE

EURO
OleOle

Sharp QW-GD52I472X-DE to jedna z najlepszych-najtańszych zmywarek do zabudowy 60 cm. Wyróżnia się nie tylko świetnym stosunkiem ceny do jakości, ale i uchwytem. Od razu pasuje więc do ciągu białych mebli kuchennych.

Skuteczność zmywania zadowala. Twoje upaćkane naczynia stosunkowo szybko staną się lśniące. Nie zmarnujesz czasu i sił na ręczne domywanie ich. Szczególnie że masz 8 programów do wyboru, w tym kilka krótkich. A najintensywniejszy cykl nie trwa dłużej niż 3 godziny (może się zmieścić nawet w 2 godzinach przy ładowności na poziomie aż 15 kompletów).

Oba kosze mają regulowaną wysokość, a przegródki w nich są składane. Masz także do dyspozycji szufladę na sztućce – jest wyjmowana, możesz więc zastąpić ją koszykiem.

Sharp daje Ci pełną swobodę, dostosujesz przestrzeń tak, jak chcesz. W efekcie bez problemu zmieścisz większe garnki, miski i naczynia o niestandardowym kształcie.

Co więc jest tu gorsze w porównaniu do droższych zmywarek 60 cm? Generowany hałas. Osiąga 47 dB. Nie jest to ekstremalnie dużo, choć szkoda, że ten parametr nie prezentuje się odrobinę lepiej. Z drugiej strony, wtedy ta zmywarka zapewne nie byłaby dostępna w tak atrakcyjnej cenie, prawda? To i tak niewielki kompromis, patrząc na zalety tej konstrukcji.

Sharp QW-GD52I472X-DE – główne dane techniczne:
Pojemność15 kompletów
Wykonanie dnaStal nierdzewna
Ruchomy frontNie
Generowany hałas47 dB
Klasa energetycznaA++
Roczne zużycie energii267 kWh
Roczne zużycie wody2520 l
Liczba programów8

Jak wybrałem najlepsze zmywarki do zabudowy 60 cm?

Z pewnością nie kierowałem się etykietami energetycznymi (a tym bardziej popularnością czy porównywarkami zmywarek do zabudowy). Ba, patrzenie na cyferki ze specyfikacji to prosta droga, aby źle wybrać.

Tworzeniu klasyfikacji towarzyszyło skrupulatne ustalenie priorytetów. Teraz wszystkie z nich dla Ciebie omówię. Szybko się dowiesz, na co zwrócić uwagę, kupując zmywarkę do zabudowy 60 cm.

Skuteczność zmywania

Na pierwszy plan wychodzi ramię natryskowe. Najczęściej jest rotacyjne/satelitarne, ma kilka dysz i oferuje technikę naprzemiennego mycia. To swego rodzaju śmigło myjące.

Spójrz, jakie cechy są ważne w przypadku ramienia myjącego:

 • Niwelowanie martwych strefwoda ma docierać wszędzie, do każdego zakamarka komory zmywarki, a więc bez martwych (w tym przypadku… suchych) stref. Inaczej brud pozostanie na naczyniach, szczególnie tych ustawionych w narożnikach.
 • Ciśnienie wody – woda musi wydobywać się z dysz i zraszaczy pod odpowiednim ciśnieniem, aby szybko zmyć resztki jedzenia i inne nieczystości z naczyń oraz przyborów kuchennych.

Podstawy skuteczności zmywania - Infografika

Zobacz od razu kilka ciekawych konstrukcji dotyczących ramienia myjącego:

Sprytne rozwiązania, prawda? Najważniejsze, że realnie podnoszą skuteczność zmywania naczyń.

Ale to nie koniec, jeżeli chodzi o ten aspekt.

Co podnosi efektywność zmywania:

 • Sensory/czujniki analizujące załadunek i poziom zabrudzenia – zwiększają skuteczność cyklu zmywania i oszczędzają energię oraz wodę. Domena najlepszych zmywarek do zabudowy 60 cm. Bez problemu wykrywają poziom zmętnienia wody, aby wiedzieć, jak brudne są Twoje naczynia i na jakich ustawieniach je wyczyścić.
 • Asystent dozowania – sprawia, że środki czyszczące są wykorzystywane w 100 procentach. Detergent zostanie równomiernie rozprowadzony, aby naczynia kuchenne stały się nieskazitelnie czyste i lśniące.
 • Strefa intensywna – dotyczy zwykle dolnego kosza. Wodny strumień jest intensywniejszy, a więc lepiej domywa naczynia, spłukując osad. Korzystne przy zmywaniu talerzy, patelni czy garnków z tłustszymi plamami.
 • Silnik bezszczotkowy – zapewnia urządzeniu zmywającemu płynność pracy. Przy okazji redukuje generowany hałas (odgłosy tarcia), więc ma w zasadzie same plusy.
 • Odpowiednio wysoka moc – nie ma tu może wielkich różnic między czołowymi zmywarkami, ale to istotna cecha. Całkowita moc rozkłada się np. na pompę myjącą, pompę spustową i element grzejny. Gdyby była zbyt niska, to ucierpiałaby na tym płynność pracy zmywarki, a więc intensywność natrysku w komorze.

Co może obniżyć efektywność zmywania:

 • Zbyt duża ładowność – mało osób zdaje sobie z tego sprawę. Zmywarki do zabudowy 60 cm mają komory o niemal identycznej pojemności. Co decyduje, że jeden model mieści 13 kompletów naczyń, a drugi nawet 16? Ciaśniej ulokowane stojaki i grzebienie na naczynia. A im bliżej siebie się znajdują, tym spryskiwanie ich wodą może być mniej skuteczne. 16 kompletów to z pewnością zbyt dużo, a i przy 15 warto rzucić okiem na budowę koszy.
 • Nieodpowiednia twardość wody – raz, że warto ją monitorować w swoim gospodarstwie domowym; dwa, że należy ustawić jej wartość przed pierwszym użyciem zmywarki; trzy, że niektóre modele mają systemy zmiękczające lub regulujące twardość wody (bo gdy jest za miękka, to też niedobrze: szkło będzie bardziej narażone na uszkodzenia i korozję).

Cechy wpływające na skuteczność zmywania zmywarek - Infografika

Wszystkie zmywarki z rankingu nie zawodzą pod względem skuteczności zmywania naczyń kuchennych. Sprawnie usuwają z nich zaschnięte pozostałości pożywienia i wszelki osad. Wiele z nich znakomicie wykorzystuje kapsułki do zmywania i inne detergenty oraz oferuje dodatkowe udogodnienia, które omówiłem w tej części poradnika.

Przejdźmy zatem do kolejnego punktu. Szczególnie że ma po części wpływ na efektywność domywania naczyń.

Programy i funkcje zmywania

Z programów największą rolę odgrywają 2:

 • Eco – trwa najdłużej, ale zużywa najmniej energii. To w oparciu o ten program podawane są dane odnośnie energooszczędności na etykietach energetycznych. Efektywność tej opcji pozwala zazwyczaj skutecznie myć średnio zabrudzone naczynia.
 • Auto – wykorzystuje sensory/czujniki załadunku oraz poziomu zabrudzenia, aby ustalić temperaturę i czas zmywania. Wygodny i efektywny program, lecz bardziej prądożerny od poprzedniego.

Oprócz tego spotkasz się z wieloma innymi programami:

 • Program do garnków nastawiony jest na wysoką temperaturę; nadaje się do mocno upaćkanych naczyń o wysokiej wytrzymałości. Jego przeciwnością jest opcja do mycia szkła (lub po prostu program delikatny). Niska temperatura oraz niższe ciśnienie wody chronią kieliszki, szklanki, ale też np. porcelanę i inne kruche naczynia. Taki cykl nada połysk szklanym naczyniom, redukując smugi i zacieki.
 • Cykl intensywny w kilku aspektach przypomina ten do garnków. Nie trwa zbyt długo i korzysta raczej z wyższych temperatur oraz ciśnienia, aby domyć średnio zabrudzone naczynia. Program cichy/nocny skupia się z kolei na jak najniższym generowaniu hałasu.
 • Programy przyspieszone są bardzo zróżnicowane. W zależności od zmywarki odmienna jest temperatura zmywania. Duże znaczenie ma intensywność natrysku. W wielu tańszych modelach szybkie opcje zmywania podołają lekko zabrudzonym, a czasem jedynie zakurzonym naczyniom, co stanowi bardziej odświeżanie niż gruntowne zmywanie.
 • Wspomnę jeszcze o 2 przydatnych opcjach. Program samoczyszczenia dba o zachowanie sterylności i higieny w komorze oraz systemie wodnym zmywarki. Pomaga w konserwacji, usuwając osad i tłuszcz. Mycie wstępnie płucze oraz namacza naczynia bez korzystania z tabletek czyszczących (sam natrysk zimnej wody). Niejako zastępuje ręczne przemywanie naczyń przed włożeniem do koszy.

Tworząc mój ranking zmywarek do zabudowy 60 cm, przyglądałem się przede wszystkim skuteczności programów Eco i Auto. Reszta opcji powinna być odpowiednio zróżnicowana oraz użyteczna.

Spojrzałem także na liczbę obsługiwanych temperatur. Niektóre zmywarki mają aż 6 poziomów, co jest korzystne, gdyż lepiej różnicuje programy zmywania.

A co z funkcjami zmywania? Mam kilka ulubionych, które Tobie też powinny się przydać:

 • Połowa załadunku – a w jeszcze lepszej wersji wybór kosza, który ma być zmywany. Nie wypełniając całej zmywarki, oszczędzisz czas, energię i wodę.
 • Skracanie czasu cyklu – znane głównie ze zmywarek Bosch/Siemens, lecz inni producenci też je stosują. Jednym przyciskiem skrócisz czas o kilkadziesiąt procent (czasem nawet trzykrotnie). Ceną za to jest wyższe zużycie energii.
 • Opóźnienie startu – cykl rozpocznie się o wybranej godzinie.
 • Dodatkowe płukanie – usuwa pozostałości detergentów i wzmacnia połysk mytych naczyń.
 • Mycie blach piekarnika – jak i podłużnych tac. Rzadko spotykana funkcja, z którą w parze idą specjalne uchwyty. Zmywarka radzi sobie z tłustymi plamami i zaschniętymi resztkami z blach.
 • Antybakteryjne zmywanie – czasem dużo w tej funkcji marketingu. Przybiera nazwy typu higiena, dezynfekcja, wyparzanie itp. Usuwa bakterie i zarazki, choć trudno sprawdzić skuteczność tego procesu. Mniej użyteczne od poprzednich funkcjonalności, ale ostatecznie postanowiłem o tym wspomnieć.

Przydatne i ważne funkcje zmywania w zmywarkach - Infografika

W listę funkcji dodatkowych związanych ze zmywaniem wlicza się też strefa intensywna, ale o niej Ci już opowiadałem przy skuteczności zmywania.

Wymienione funkcjonalności uznaję za przydatne. Im więcej dana zmywarka ich oferuje, tym lepiej, bo raz na jakiś czas pewnie Ci się przydadzą. Przyznawałem więc za to plusy, wybierając polecane zmywarki do zabudowy 60 cm.

Skuteczność suszenia

Po wizycie w zmywarce naczynia powinny być czyste, lśniące, ale też suche.

Na co w tym przypadku zwrócić uwagę? Zobacz:

 • Zeolity – z tej technologii słyną zmywarki do zabudowy Bosch i Siemens. Zeolity przyspieszają proces suszenia. Jak? Zamieniają wilgoć w gorące powietrze. Skuteczne rozwiązanie, które radzi sobie z naczyniami trudniejszymi do osuszania (np. wykonanymi z tworzyw sztucznych lub o nieregularnych kształtach).
 • Kondensacja – wykorzystuje gorące powietrze (a właściwie parę) pozostałą po procesie zmywania.
 • Naturalny przepływ powietrzaautomatyczne uchylenie drzwiczek (na ok. 10 cm) tworzy cyrkulację powietrza, które suszy naczynia. Problemem są tu jednak czasem denka kubków czy szklanek, w których pozostaje ciecz. Niektórzy boją się puchnięcia blatu (np. drewnianego czy z laminatu), lecz osobiście nie zauważyłem, aby działo się z nim coś złego. Wielu moich znajomych również to potwierdza.
 • Wydłużone suszenie – prosta sprawa: zmywarka zwiększa czas suszenia, przez co wrasta pewność co do wyjęcia z niej suchych naczyń bez smug i zacieków. Wiąże się to rzecz jasna z dodatkowym poborem energii elektrycznej.

Co wspomaga suszenie w zmywarkach - Infografika

Za obecność którejś z powyższych opcji przyznawałem plusy w klasyfikacji (przede wszystkim za 3 pierwsze). Zawsze to korzyść w porównaniu do suszenia statycznego, które opiera się na generowaniu gorącego powietrza przez element grzejny.

Wnętrze zmywarki

Najpowszechniejszym układem są 2 kosze oraz szuflada na sztućce.

Co jest tu ważne? Przygotowałem dla Ciebie kolejne wskazówki zakupowe:

 • Kosze – regulacja wysokości (najlepiej 3-stopniowa), składane przegródki, półki i drabinki, modułowa konstrukcja – takie elementy ułatwią Ci załadunek i zaaranżowanie przestrzeni w stosunku do aktualnych potrzeb. Zmieścisz i mniejsze części zastawy, i większe naczynia, np. garnki, rondle, patelnie, miski, półmisek, wok, a nawet brytfannę.
 • Szuflada na sztućce – jest lepszym rozwiązaniem od koszyka, gdyż ma najczęściej własną dyszę zraszającą (a czasem ramię myjące). Widelce, noże, łyżki szybko staną się czyste. Jakieś udogodnienia? Podoba mi się pojemnik na stelażu. Wyjmiesz go, aby wygodniej schować sztućce do szuflad. Składane przegródki dają z kolei możliwość mycia nieco większych przyborów (np. trzepaczki, drewnianej łyżki, łyżki do sałat, łopatki do nakładania czy małych filiżanek espresso).
 • Ochrona szkła – a więc stabilizatory na szklanki, kieliszki (do wina, szampana), a nawet słoiki. Producenci stosują tu gumowane elementy pod postacią wsporników, uchwytów bądź chwytaków. Twoje delikatne naczynia wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne będą bezpieczne podczas zmywania. Staną się po nim błyszczące, a nie popękane czy ubite.
 • Wysuw – powinien być jak największy, aby łatwo rozładować zawartość zmywarki. Co więcej, kosze i szuflady nie powinny się chybotać przy maksymalnym wysuwie.
 • Prowadnice/rolki – zapewniające płynność i łatwość wysuwania oraz wsuwania elementów komory zmywającej. Pozytywnie oceniałem przede wszystkim wysokiej jakości łożyska kulkowe lub prowadnice teleskopowe.

Wiem, że ocena takich elementów jest subiektywna i dużo okazuje się dopiero po zakupie. Mimo tego uważam, że wybrałem zmywarki, które w tym nie zawodzą i przypadną Ci go gustu. Większość z nich daje możliwość manewrowania układem wewnątrz. Łatwo ulokujesz przeróżne naczynia, przybory oraz akcesoria kuchenne.

Głośność zmywania

Generowany hałas był ważnym priorytetem podczas przyznawania lokat w zestawieniu. Jeżeli zabudowujesz zmywarkę w otwartej kuchni, to tym bardziej zwróć uwagę na ten parametr. Tak samo podczas wyboru zmywarki do małego mieszkania, np. kawalerki.

Magiczną granicą są 44 dB. To dość dobry rezultat i sporo zmywarek generuje hałas na tym poziomie. Każdy decybel mniej to plus, a każdy decybel więcej to minus.

Głośność zmywania zmywarek - Infografika

A jak niektórzy producenci osiągają 41, a nawet 40 dB? Podstawą są bezszczotkowy (inwerterowy) silnik i pompa. Duże znaczenie ma izolacja, np. stosowanie wygłuszających mat czy wełny mineralnej. Niejednokrotnie najcichsze zmywarki do zabudowy ważą więc więcej.

Pamiętaj przy tym, że na głośność zmywania wpływają… same naczynia. Szklane, kryształowe i ceramiczne są w tym korzystniejsze niż metalowe i plastikowe.

Ruchomy front

Ruchomy front korzystający z zawiasów ślizgowych przesuwa panel meblowy przy otwieraniu zmywarki. Co z tego wynika? Nie musisz podcinać niskiego cokołu. Nie dojdzie do kolizji z nim i nic się nie zablokuje.

Korzyść ruchomego frontu w zmywarkach - Infografika

W linii ze zmywarką umieścisz więc pojemniejsze szafki. W wielu przypadkach nie będzie też problemu z meblami kuchennymi IKEA, które – lekko mówiąc – nie są zbyt dobrze dostosowane do większości sprzedawanych zmywarek do zabudowy. Nie mają bowiem cofniętego cokołu, a do tego jest on niski, co utrudnia licowanie zmywarki z umeblowaniem.

Oczywiście są dostępne jakieś adaptery – pomagają w zabudowie, ale zawsze lepiej, gdy sprzęt ma solidną suwnicę. Aranżacja kuchennej przestrzeni stanie się łatwiejsza, więc przyznawałem za tę cechę plusa.

Ekonomia zmywania

Etykiety energetyczne znów nie mówią wszystkiego. Roczne zużycie energii dotyczy nie trybu Auto, a Eco. Do tego jest wyliczane w oparciu o 280 cykli.

Dlatego też realna eksploatacja zmywarki zazwyczaj rodzi większe różnice między klasą A+++ a A++, niż może się wydawać. Energooszczędność jest więc ważna, szczególnie że cena prądu w dół raczej nie pójdzie…

A co z zużyciem wody? Są zmywarki wyróżniające się zadziwiająco niskim zapotrzebowaniem na wodę. Polega to na pewnej sztuczce. Sprzęt ma specjalny pojemnik przechowujący wodę z płukania, która jest używana podczas kolejnego cyklu. Sęk w tym, że to sensor zmętnienia decyduje, czy ją użyć. Mimo tego doceniałem to rozwiązanie, gdyż niewątpliwie trochę wody zaoszczędzi.

Wyświetlacz podłogowy

Jak zmywarka do zabudowy, to najlepiej ukryty panel sterowania z programatorem i wyświetlaczem, prawda?

Jak więc monitorować aktualną fazę cyklu czy czas pozostały do końca zmywania?

Producenci stosują światło emitowane na podłodze, a w najlepszej wersji wyświetlacz podłogowy, który pokazuje dokładne dane. Wygodniejsze rozwiązanie niż sam sygnał dźwiękowy. Przyznawałem za to plusy, porównując zmywarki do zabudowy 60 cm.

Niezawodność

Bezawaryjna praca to wręcz kluczowa cecha każdego sprzętu kuchennego AGD. Szczególnie gdy jest to urządzenie przepływowe, jak to w przypadku zmywarki.

Chciałbym zrobić ranking niezawodności zmywarek do zabudowy 60 cm, ale nie jest to takie łatwe. Potrzeba wieloletnich testów każdego modelu, aby miarodajnie ocenić jego wytrzymałość i żywotność.

Mimo tego uważam, że wybrałem dla Ciebie solidne urządzenia o wysokiej jakości wykonania. Już sam fakt, że uwzględniłem wyłącznie modele z metalowym dnem, działa na plus.

Do tego wiele urządzeń oferuje 10-letnie gwarancje ochrony przed przerdzewieniem, dobre systemy filtracji i dożywotnie gwarancje braku ryzyka zalania mieszkania. W razie awarii zmywarka odcina dopływ wody. To atuty przy wzmożonym użytku, a więc w przypadku kilkuosobowych rodzin, nie wspominając o lokalach gastronomicznych.

Z drugiej strony w zmywarkach pojawia się coraz więcej elektroniki, więc i tak doradzam Ci rozważenie wzięcia przedłużonej gwarancji.

Ile wydać na dobrą zmywarkę do zabudowy 60 cm?

Wbrew pozorom na zakupie zmywarki nie można za bardzo zaoszczędzić. Patrząc na moje porady zakupowe, widać, ile jest ważnych cech.

Im droższa zmywarka do zabudowy, tym mniej kompromisów. Będzie dobrze domywać naczynia, nie za głośno pracować oraz lepiej oszczędzać energię. Przy okazji zaoferuje Ci skuteczniejsze metody suszenia, przydatne funkcjonalności, użyteczne programy i nowocześniejsze sterowanie.

Dlatego uważam, że warto celować w zakres od 1500 zł do nawet 3000 zł. Poniżej dolnej granicy zmywarki stają się wyraźnie słabsze. Czasem zawodzą pod kątem jednej czy dwóch ważnych cech, a innym razem wręcz na całej linii.

Z drugiej strony nie jest powiedziane, że wyższa cena oznacza dłuższą żywotność. To ogólny problem dzisiejszego dużego AGD do zabudowy. Dokładając koszt przedłużonej gwarancji, solidna zmywarka do zabudowy może okazać się droższa od wielu innych sprzętów gospodarstwa domowego.

Sytuacji nie poprawia fakt, że kilku producentów porzuciło stosowanie metalowego dna komory w niższych segmentach cenowych (co zaraz im wypomnę w części z analizą producentów).

Mimo masy różnych zmywarek moja klasyfikacja siłą rzeczy prezentuje raczej te droższe niż tańsze. Nie jest to celowy zabieg. Zawsze szukam dla moich czytelników niedrogich alternatyw, ale rynek tych urządzeń niejako wymusił na mnie wyższy pułap cenowy.

Jakiej firmy zmywarka do zabudowy 60 cm?

Nie jest łatwo wskazać tu lidera, jak i ułożyć producentów zmywarek w hierarchiczny sposób.

Ale oczywiście mam swoje subiektywne opinie. Zapraszam do przeglądu najlepszych producentów zmywarek do zabudowy 60 cm.

Zmywarki do zabudowy AEG i Electrolux

Firmy z tej samej grupy. AEG rządzi w droższych zmywarkach, a Electrolux w tańszych.

Dlaczego doceniam ich produkty?

Nie ma raczej problemów z uzyskaniem metalowego dna i ruchomego frontu. To wszystko przy wysokiej skuteczności zmywania oraz kulturze pracy.

Imponuje mi także jakość wykonania. Sprawdzałem wiele modeli z tej grupy i kosze wyglądają solidnie, nie chyboczą się przy maksymalnym wysuwie. Widać dbałość o każdy detal.

Dokładając do tego trafione pomysły z układem wnętrza zmywarek, sprzęt AEG i Electrolux stanowi najczęściej udaną inwestycją.

Zmywarki do zabudowy Bosch i Siemens

Również pochodzą z tej samej grupy. Sprzęt Siemens stał się właściwie synonimem jednych z najtrwalszych zmywarek. Są często polecane przez serwisantów AGD. Bosch także nie odstaje pod tym względem.

Podoba mi się sterowanie w zmywarkach Bosch/Siemens, które jest jednym z najwygodniejszych na tym rynku.

Ale nie wszystko jest takie piękne:

Problemy dotyczą braku ruchomych frontów i stosowania plastiku (a konkretniej polinoxu) w tańszych (teoretycznie…) modelach tych firm.

Tłumaczone jest to niższym poziomem głośności, łatwiejszym serwisowaniem i innymi bajeczkami, w które nie wierzę.

TAK dla zmywarek Bosch/Siemens z metalowym dnem, o ile są opłacalne na tle reszty stawki, lecz zdecydowane NIE dla ich urządzeń z plastikowym dnem.

Zmywarki do zabudowy Whirlpool

Samo hasło 6-ty Zmysł działa na wielu klientów jak wabik. Ale rzeczywiście ta technologia, odpowiadająca tu za automatykę i skuteczność zmywania, działa bardzo dobre.

Widać, że prestiżowe zmywarki tej firmy nie chcą odstawać od reszty pod kątem najważniejszych cech. Przy każdej aktualizacji zestawienia mam na celowniku zmywarki Whirlpool.

Zmywarki do zabudowy BEKO

BEKO jest zazwyczaj kojarzone z niedrogim i opłacalnym sprzętem AGD. Tutaj nie jest wcale bezbronne w wyższych segmentach cenowych.

Powiem więcej: bardziej podobają mi się droższe niż tańsze zmywarki BEKO.

Pozostali producenci

Moje wybory za Tobą, choć oczywiście nie skreślam urządzeń innych firm. W ofercie takich producentów jak Amica, Samsung czy Sharp da się znaleźć dobre zmywarki do zabudowy 60 cm.

Dlatego też najlepiej zrobisz, kierując się moimi opiniami o polecanych zmywarkach. To najlepsze źródło wiedzy, aby rozsądnie dobrać sprzęt zmywający do własnych potrzeb i budżetu.

Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm – Podsumowanie

Przedstawiłem Ci najlepsze zmywarki do zabudowy 60 cm, subiektywne opinie o nich oraz unikalny poradnik zakupowy.

Teraz nabędziesz sprzęt, który wyręczy Cię od uciążliwego obowiązku ręcznego mycia naczyń. Nie przerazi Cię już zlew pełen upapranych garów do umycia. Nawet po domowej uczcie zmywanie stanie się bezwysiłkowe.

A co po zakupie? Pamiętaj, aby zajrzeć do instrukcji obsługi. Dowiesz się z niej, jak ustawić twardość wody (z poziomu samego urządzenia). Zmywarka będzie optymalnie dozowała nabłyszczacz i sól. Nie zacznie rdzewieć i zawsze domyje brudne naczynia.

Ranking będę oczywiście regularnie aktualizował. Jeżeli masz do mnie dodatkowe pytania, to zapraszam do sekcji komentarzy!

Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

[Głosów: 4   Average: 5/5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk
8 dni temu

Witam serdecznie, Panie Łukaszu. Mam pytanie odnośnie Miejsce 5: Electrolux EEG67310L. Czy ta zmywarka suszy naczynia wyłącznie poprzez uchylenie drzwi? Nie ma ona funkcji suszenia jako jednego z procesów mycia. Bo szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć że taki sposób suszenia dokładnie osusza naczynia, nie wspominając o czasie jaki na to potrzebuje. Byłbym wdzięczny za wyjasnienie.

Patryk
8 dni temu

Dziękuję za wyjaśnienie. A czy mógłby mi Pan podać jeszcze czas który potrzebuje ta zmywarka na wymuszenie naczyń w podany sposób.

Filip
1 miesiąc temu

Witam. Przymierzam się do remontu kuchni i wymiany sprzętu AGD i szukam jakiejś dobrej zmywarki do zabudowy. Zastanawiam się nad 2: ELECTROLUX EES69310L lub AEG FSK83717P. Czym się one od siebie różnią i która byłaby lepsza? Pozdrawiam.

Filip
1 miesiąc temu

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pana recenzje są konkretne i dużo mi rozjaśniły. Pozdrawiam.

Anastazja
1 miesiąc temu

Właśnie wybrałam sobie Bosch SMV68UX04E, ależ się zdziwiłam wczoraj, jak zobaczyłam, że jest wszędzie wykupiona …. 🙁 a nie kupowałam wcześniej, bo nie mam jeszcze kluczy do mieszkania. Kolejna, której funkcje mi odpowiadają kosztuje 3600, jak żyć?! :/

Antoni
2 miesięcy temu

Prośba o aktualizację, bo żadna z pierwszych w rankingu zmywarek nie jest łatwo dostępna.

Stanisław
2 miesięcy temu

Cześć, jakie masz zdanie nt. zmywarki PROFFSIG oferowanej przez sklep IKEA. Jest to marka koncernu BSH (Bosch/Siemens)

Irena
28 dni temu
Reply to  Stanisław

I ja poproszę o opinię o Proffsig. A jeśli można to i porównanie jej z SMV4ECX14E

BARBARA
2 miesięcy temu

Witam Serdecznie!
Pomocny ranking-Dziękuję. Wybrałam pozycje nr 3 -zmywarka Bosch. Zastawiam mnie jednak fakt, że nie posiada ona wskaźnika braku soli i nabłyszczacza ( co uważam za bardzo pomocne). W jaki sposób dostaje informacje o braku powyższych płynów?

Anna
3 miesięcy temu

Witam bardzo serdecznie.
Czytam Pana rankingi i porównuje. Fajne jest to, że przedstawia Pan sprzęt z różnych półek cenowych.
Opisy produktów są konkretne.
Mam jednak problem z odnalezieniem podanych przez Pana modeli. Mieszkam w UK i modele produkowane na rynek angielski są zupełnie inne. W związku z tym czy orientuje się Pan w numerach seryjnych tych proponowanych przez Pana ale dostępnych w UK.
Czy mógłby Pan zrobić taka porównywarke ale na sprzet dostępny w UK ?

Marcin
3 miesięcy temu

Mam pytanie warto szukać w podłączenie do ciepłej wody?

Przemek
5 miesięcy temu

Dzień dobry. Bardzo ciekawy ranking. Szukam zmywarki dla 5 osobowej rodziny. Zmywarka czasami chodzi 2 razy dziennie. Do tej pory mieliśmy hotpoint ariston lft 321 hx/ha. Z drobnymi problemami służyła nam 12 lat. Co Pan może polecić ? Atut to cicha praca i skuteczne mycie

Mariisz
5 miesięcy temu

Witam, chciałbym się zapytać czym różnią się te zmywarki?
1)Electrolux EEG67310L
2)Electrolux EEG69300L
Chcialem kupić te pierwszą ale nie była dostępna w media a większość sprzętu miałem wybrane już w euro rtv