Ranking foteli gamingowych 2021 | Najlepsze fotele

Ranking foteli gamingowych wskaże Ci wyłącznie markowe modele wysokiej jakości, które nie rozwalą się po kilku miesiącach. Najlepsze fotele dla graczy muszą być nie tylko wygodne, ale też wytrzymałe. Właśnie takie przedstawię Ci w moim zestawieniu.

ranking gamingowych foteli z opiniami

Jaki fotel gamingowy wybrać? Jeżeli właśnie się nad tym zastanawiasz, to dobrze trafiłeś. Ze sprzętem dla graczy, również zahaczającym o meble, nie jest łatwo. Na tym rynku jest sporo gniotów, które lepiej ominąć.

Kierując się własnymi testami, doświadczeniami i dogłębną analizą, wybrałem dla Ciebie najlepsze fotele kubełkowe, nazywane potocznie gamingowymi. Zapraszam!

Jaki fotel gamingowy
kupić? (Ranking)

Najlepsze fotele gamingowe 2021Najniższe
ceny
Opinie
1. noblechairs ICON gaming (eko-skóra)X-kom
Ceneo
Przeczytaj opinię
2. noblechairs EPIC gaming (skóra naturalna)X-kom
Ceneo
Przeczytaj opinię
3. AKRacing Core EX WideCeneoPrzeczytaj opinię
4. Corsair T3 Rush WhiteMediaExpert
EURO
Electro
Przeczytaj opinię
5. Genesis Nitro 950 (NFG1366)MediaExpert
EURO
OleOle

Przeczytaj opinię
6. SPC Gear EG450 CLMediaExpert
EURO
OleOle

Przeczytaj opinię
7. MSI MAG CH120 XEURO
OleOle
Przeczytaj opinię
8. SPC Gear SR300 V2 BK (SPG034)MediaExpert
EURO
OleOle
Przeczytaj opinię
9. SPC Gear SR300 V2 RD (SPG035)MediaExpert
X-kom
Electro
Przeczytaj opinię

Najlepsze fotele gamingowe (Opinie)

Trudno znaleźć produkt, który każdemu by pasował. Mamy przecież odmienny wzrost, wagę czy subiektywne odczucia odnośnie fotela. Inni w ogóle powiedzą, że lepiej szukać foteli typowo ergonomicznych, które częściej widzi się już w biurach niż na stanowiskach graczy.

Mimo tego uważam, że wyselekcjonowałem ciekawe, zróżnicowane, ale zawsze pewne w swojej cenie propozycje. Sprawdźmy więc wspólnie, które fotele gamingowe są teraz godne zakupu, ile kosztują i co zapewniają.

Miejsce 1: noblechairs ICON gaming (skóra ekologiczna)

fotel gamingowy noblechairs ICON gaming (eko-skóra)

Kliknij i kup noblechairs ICON gaming (eko-skóra):
X-kom
Ceneo

ICON w wersji ze skórą ekologiczną wystarczy na lata komfortowego przesiadywania przed komputerem, nie mając jeszcze kosmicznej ceny (jak na tę prestiżową markę). Konstrukcja jest bardzo uniwersalna. Nie ma przesadnych elementów znanych ze sportowych bryk, jak np. wycięte otwory czy wymyślne skrzydełka po bokach. Fotel świetnie pasuje do każdego miejsca, nawet gabinetu, biura, banku itp.

Nie jest tak bardzo zabudowany jak wiele innych modeli gamingowych, dzięki czemu każdy powinien wygodnie na nim się rozsiąść i swobodnie odwracać.

Pomyśl o tym, jak często na fotelu komputerowym oglądasz się za siebie, żeby np. coś dojrzeć czy wsłuchać się w słowa innej osoby w pomieszczeniu obok. Ja na wielu fotelach kubełkowych miałem z tym problem przez nadmierne rozwidlenie w górnej części siedziska.

Skrzydełka to bajer. Rozwiązanie pomagające profesjonalnym kierowcom przy nadmiernych przeciążeniach bocznych, ale w siedzeniu przed komputerem zupełnie zbędne. Myszka i klawiatura nie będą Tobą zarzucać na boki przy prędkości kilkuset kilometrów na godzinę, prawda?

ICON podoła masywniejszym osobom. Jego maksymalne obciążenie wynosi 150 kg, choć niektóre sklepy błędnie podają, że jest to 180 kg. Wysokość regulowana jest w zakresie 48-58 cm, a siedzisko szerokie (34 cm dla obszaru wewnętrznego, na którym siedzisz) i wystarczająco głębokie (49 cm dostępnej powierzchni dla Twoich czterech liter).

To po prostu duży i ciężki fotel gamingowy z masą opcji regulacji, aby dostosować go pod własną sylwetkę. Trzeba jednak zaznaczyć, że nawet osoby filigranowe nie powinny narzekać na komfort użytkowania ICON-a.

Uniwersalność przede wszystkim – dlatego właśnie ICON tak bardzo mi się spodobał. Dodając do tego staranne przeszycia i eko-skórę najwyższej możliwej jakości, z ręką na sercu polecam Ci ten fotel.

Miejsce 2: noblechairs EPIC gaming (skóra naturalna)

Fotel dla graczy noblechairs epic gaming skóra naturalna

Kliknij i kup noblechairs EPIC gaming (skóra naturalna):
X-kom
Ceneo

Z fotelem dla graczy noblechairs EPIC są pewne zagwozdki, choć ogólnie biorąc, to znakomity sprzęt. Pamiętaj jednak, że fotel służy do wielu czynności. Gramy, pracujemy, oglądamy filmy czy seriale, surfujemy po Internecie, przeglądamy głupie memy itd. To, na czym siedzimy, musi więc być dostosowane do naszego ciała. EPIC ma pewną cechę, która nie wszystkim się spodoba.

Przechodząc do konkretów, chodzi o jego mocne wyprofilowanie w górnej części. Osobiście nie widzę potrzeby tak mocnego zaginania skrzydełek. Oparcie mogłoby być prostsze, a nie takie bajeranckie.

Przypakowane osoby mogą nie być do końca zadowolone z tego faktu. Oparcie będzie nieco ograniczać ruchy rąk czy ciała. PashaBiceps nie byłby zapewne tym zachwycony.

Jest to także najwyższy model od noblechairs, więc nie kupuj go dla dziecka na komunię, bo się w nim utopi.

Ale poza tymi specyficznymi cechami fotel ociera się o ideał. Świetnie wykonany i solidny model dla zapalonych graczy lub osób, które długo przesiadują przy biurku i monitorze. Niezwykle trwały dzięki skórze naturalnej. Nie przejmujesz się pęknięciami, które tak dręczą niektóre fotele gamingowe wykonane z eko-skóry.

Dobre wrażenie robią podłokietniki. Są typu 4D. Wyregulujesz je w wielu poziomach – na boki, góra-dół, przód-tył, a nawet pod kątem (tylko w poziomie).

Podsumowując, EPIC jak najbardziej będzie dla wielu wymagających graczy epicki.

Miejsce 3: AKRacing Core EX Wide

fotel gamingowy AKRacing Core EX Wide

Kliknij i kup AKRacing Core EX Wide:
Ceneo

Miła odskocznia od foteli z eko-skórą. EX Wide oferuje tapicerkę materiałową. Nie boisz się o przetarcia czy zdzieranie, to wybór na dłuższy okres używania fotela.

Kolejny plus za bardzo szerokie opcje regulacji. Bez problemu dopasujesz fotel pod własne gabaryty. Jest on zresztą uniwersalny: sugerowany wzrost użytkownika rozpoczyna się od 165 cm, a kończy na 195 cm. Właśnie przez to lepiej dopłacić do wersji Core EX Wide, którą polecam, niż brać zwykłego Core EX.

Za zakupem przemawia też odpowiednio sprężysta pianka wypełniająca oparcie, dobrze działająca funkcja bujania i odchylania, a także 5 lat gwarancji na fotel i 10 lat na ramę.

Miejsce 4: Corsair T3 Rush White

fotel gamingowy Corsair T3 Rush White

Kliknij i kup Corsair T3 Rush White:
MediaExpert
EURO
Electro

Corsair T3 Rush White to miękki, bardzo wygodny fotel gamingowy. Materiałowa tapicerka da Ci gwarancję wieloletniej eksploatacji. Co więcej, jak na ten typ wykończenia jest oddychająca, nie będzie Cię nadmiernie męczyć w upalne dni.

Gabaryty fotele połączone z szerokimi możliwościami fotela oznaczają uniwersalność. Zarówno niskie, wysokie, chude, jak i masywniejsze osoby znajdą dla siebie optymalne ustawienia. Wielogodzinne maratony przy komputerze nie będą wiązały się z dyskomfortem, fotel gwarantuje wysoki komfort.

Szczególnie że producent przyłożył się nawet do poduszki pod odcinek lędźwiowy. Co w niej takiego szczególnego? Raz, że jest całkiem spora, a dwa, że dzięki zastosowanej piance zapamiętuje kształt pleców. W efekcie redukuje ryzyko bólu tej części ciała i wspomoże prawidłową pozycję siedzenia. Nic nie będzie Cię rozpraszało w trakcie grania czy pracy przy komputerze.

Miejsce 5: Genesis Nitro 950 (NFG1366)

Fotel gamingowy Genesis Nitro 950 (NFG1366)

Kliknij i kup Genesis Nitro 950 (NFG1366):
MediaExpert
EURO
OleOle

Fotel, który nie zawodzi pod kątem dopasowania do sylwetki użytkownika. Wyregulujesz go na wiele sposobów, a dla relaksu pobujasz się w nim. Sprawdzi się zarówno w przypadku niższych, jak i wyższych osób.

Moją uwagę zwróciła ciekawie zaprojektowana poduszka lędźwiowa. Widać, że nie jest tylko po to, aby była, a dlatego, żeby zapewniała dodatkowy komfort, poprawiając pozycję siedzenia.

Kolejnym udogodnieniem jest pianka, która zapamięta kształt Twojego ciała. Już po pierwszym maratonie grania fotel niejako sam dostosuje się do Twoich gabarytów, a to podnosi wygodę. Całość spoczywa na metalowej, odpowiednio wytrzymałej i żywotnej konstrukcji.

Pewną zagadką jest natomiast trwałość eko-skóry, choć nie wygląda to źle. Jest tu dużo więcej dobrze wykonanych przeszyć niż w wielu droższych fotelach, z którymi miałem do czynienia. No i ogólny design – producent nie świrował, postawił na czerń i brak zbędnych bajerów, co również przypadło mi do gustu.

Miejsce 6: SPC Gear EG450 CL

Fotel gamingowy SPC Gear EG450 CL

Kliknij i kup SPC Gear EG450 CL:
MediaExpert
EURO
OleOle

Ciekawy fotel komputerowy w atrakcyjnej cenie. Na pierwszy rzut oka bardziej nawiązuje do modeli ergonomicznych niż gamingowych.

I coś w tym jest.

Producent podzielił jego oparcie na 5 segmentów, które podpierają kręgosłup i łopatki użytkownika, zapewniając mu wysoki komfort i wspomagając prawidłową pozycję siedzenia.

Zimna pianka wewnątrz dobrze dopasowuje się do sylwetki, a całość pokryta jest przewiewną i wytrzymałą tkaniną. Bardzo dobre połączenie w niskim segmencie cenowym.

A że siłownik również daje radę i całość zagwarantuje Ci szerokie opcje regulacji, nie waham się polecić tej konstrukcji. Opłacalny i rozsądny wybór.

Miejsce 7: MSI MAG CH120 X

Fotel gamingowy MSI MAG CH120 X

Kliknij i kup MSI MAG CH120 X:
EURO
OleOle

Masywny, typowo gamingowy fotel o dość agresywnej stylistyce i kolorystyce. Mimo tego nie należy do odpustowej tandety, nic z tych rzeczy.

Zapewni Ci szerokie opcje regulacji, siłownik, który nie zaskoczy Cię nieoczekiwanymi awariami, czy cicho pracujące kółka. Dobry wybór dla wyższych graczy. Maksymalne obciążenie potwierdza zresztą solidną konstrukcję, radząc sobie z 150 kg.

Materiałem wykonania oparcia i siedziska jest z kolei skóra ekologiczna, lecz ze starannie wykonanymi szwami. Nie daje może 100 procent pewności, że przez wiele lat zachowa wyjściowy stan, lecz przebija wiele konkurencyjnych foteli dla graczy.

Miejsca 8 i 9: SPC Gear SR300 V2 BK, RD

fotel gamingowy SPC Gear SR300 V2 BK (SPG034)

Kliknij i kup SPC Gear SR300 V2 BK (SPG034):
MediaExpert
EURO
OleOle

Kliknij i kup SPC Gear SR300 V2 RD (SPG035):
MediaExpert
X-kom

Electro

2 wersje kolorystyczne tego samego modelu, który stanowi jedną z najlepszych-najtańszych opcji wśród typowo gamingowych foteli komputerowych.

Jakość zastosowanej pianki wypełniającej fotel, jak i stalowej ramy zadowala w tak niskiej cenie. Bardziej zagadkowa jest jednak eko-skóra, która może się przecierać, choć to już zależy czasem od egzemplarza, jak i częstotliwości użytkowania.

Dla niedzielnych graczy taki model jak najbardziej wystarczy. Nieco bardziej zapaleni gracze lub osoby długo pracujące przed PC powinny dokonać z kolei większej inwestycji w nowy fotel kubełkowego typu.

Jak nie nabrać się na fałszywą skórę naturalną?

Wielu graczy zastanawia się, czy wybrać fotel gamingowy ze skórą naturalną. To już bardzo prestiżowe modele, a więc i… kosmicznie wysokie ceny, zazwyczaj wyraźnie przekraczające 2000 zł.

Ale nieco bardziej dociekliwi poszukujący, przeglądając niejedną porównywarkę foteli gamingowych, znajdą tańsze opcje, nawet za ok. 1500 zł. W opisach takich produktów widnieje informacja o skórze naturalnej.

Są to jednak często kłamstwa. Odwiedzając strony kilku producentów krzeseł gamingowych, w specyfikacjach widnieje „PVC Leather”, czyli skóra sztucznego pochodzenia. W nazwie produktu odczytasz natomiast „Real Leather”. Znam takie bezczelne przypadki.

O co więc chodzi? Zapewne do produkcji obicia wykorzystano jakieś skrawki naturalnej skóry, ale w bardzo małym procencie. Odpowiedni środek wiążący i można nabierać klientów tą imitacją skóry naturalnej. Wprawne oko już w zasadzie po zdjęciach takich foteli zauważy, że coś tu nie gra.

Smutne, ale prawdziwe, więc uważaj na takie twory. A jeżeli masz wątpliwości co do materiału wykonania, to podaj model w sekcji komentarzy. Szybko sprawdzę, z czego tak naprawdę został wykonany.

Fotel DXRacer jako przykład złego wyboru

No cóż, nie od zawsze znałem się na fotelach. Po niemiłych przeżyciach z tanimi fotelami z Allegro stwierdziłem, że kupię raz, a dobrze. Zgromadziłem ok. 1500 zł i zaufałem jednej z popularniejszych marek, a mianowicie DXRacer.

Duży budżet, uznana firma, jeden z ich czołowych foteli, a mianowicie DXRacer OH/KS06/NG.

Co mogło pójść nie tak?

Fotel był ogólnie dość wygodny, ale wszystko do czasu. Pomijając karbonowe wstawki, które czasem mnie irytowały, trwałość okazała się dramatyczna.

Około 1,5 roku wystarczyło, aby fotel wyglądał tragicznie. Skóra ekologiczna zaczęła dosłownie odpadać, a pierwsze oznaki, że coś jest nie tak, pojawiły się już po kilku miesiącach.

Zdarta ekoskóra z oparcia fotela gamingowego

Zdarta ekoskóra z siedziska fotela gamingowego

Co więcej, próby czasu nie wytrzymały nawet podłokietniki, które praktycznie pękły! Fotel często też skrzypiał, przez co musiałem aplikować mu WD-40.

Jakość wykonania co do ceny oceniam na tragiczną.

Na koniec opowiem Ci jeszcze jedno. Pewnie zadałeś sobie w myślach pytanie, dlaczego nie reklamowałem fotela, skoro przed upływem 2-letniej gwarancji skóra zaczęła z niego schodzić?

Otóż próbowałem.

Okazało się jednak, że sklep, w którym zamówiłem fotel (a był on oficjalnym sklepem producenta) przestał istnieć. Skontaktowałem się z innym oficjalnym sklepem DXRacer w Polsce, ale on odmówił mi wymiany zdartego już mocno siedziska, tłumacząc, że to nie on sprzedał mi fotel. Próbowałem więc u źródła, czyli zagranicznego oddziału. Zostałem jednak olany, a okres gwarancyjny niebawem dobiegł końca.

Moja historia jest dowodem na to, jak trudno kupić dobry fotel gamingowy. Nawet wydanie kupy kasy i zaufanie jednej z pozornie wiodących marek może okazać się dużym błędem.

Dlatego też w mojej klasyfikacji czasem proponuję tańsze modele pozbawione eko-skóry. A w droższym segmencie wybieram produkty jak najlepiej wykonane, które zamiast bajeranckiego karbonu mają solidne przeszycia, odpowiednią gęstość wypełnienia i lepszą jakość zastosowanej eko-skóry (lub w ogóle mają skórę naturalną).

Podsumowanie

Zestawienie regularnie aktualizuję, gdyż zmiany dostępności niektórych modeli bywają dość burzliwe. Jeżeli masz do mnie pytania lub pragniesz wyrazić własną opinię na temat jakiegoś modelu, napisz w sekcji komentarzy.

Ranking foteli gamingowych to nie wszystko! Przygotowałem kilka poradników, które dopełniają temat zakupu najlepszego fotela dla gracza. Jeżeli jeszcze się wahasz, to poczytaj dodatkowe materiały z poniższej listy.

Przed zakupem fotela gamingowego:

Po zakupie fotela gamingowego:

Zobacz też inne rankingi sprzętu gamingowego:

Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

[Głosów: 6   Average: 4.3/5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał
3 miesięcy temu

Witam, jako znawców proszę polecić mi jakiś model fotela który ma być dość wąski i zajmować mało miejsca mały pokój syna niestety

Matt
4 miesięcy temu

Właśnie miałem kupować SPC EG450, ale w necie znalazłem trochę informacji od użytkowników, że pod względem jakości czasem wygląda lichawo. Przeczytałem Twoje inne artykuły o fotelach i nie chciałbym kupić czegoś z krzykliwym designem, bo potem krzyczeć będą moje plecy. Jako alternatywę dla EG450 wyszukałem Akracing Core EX. Co byś powiedział o tym fotelu? Cena ~1000zł, czyli +300zł jeśli chodzi o SPC, ale wiele aspektów wygląda w porządku. Oparcie niby profilowane, pianka 50kg/m3, materiał a nie ta pseudo-skóra. Który z tej dwójki byś wybrał? 🙂

Wito
5 miesięcy temu

widziałem ten fotel nitro w media expert. całkiem wygodny muszę przyznać

Włoadek
9 miesięcy temu

Panie Łukaszu , dziekuje za ranking . Zastanawiam się tylko czy na rynku Nie ma więcej dobrych marek niż tylko NOBLE (które mam i osobiście nie polecam) . Cenę jaka trzeba zapłacić za ten fotel jest mega przesadzona . Pewnie dla tego ze produkują go w Europie. Mój syn kupił w zeszłym miesiącu inny popularny fotel , i jest podobnie wygodny (180cm wzrostu) . Cena o polowe tańsza.

Dawid
1 rok temu

Witam,
nabyłem fotel Noblechairs Icon, tyle że nie ze skóry naturalnej a z ekoskóry. Mam wrażenie że jest bardzo twardy, czy ze skóry naturalnej też był taki twardy, czy po prostu jestem przyzwyczajony do mojego poprzedniego krzesła które było po prostu miękkie? Pozdrawiam