Sprzęt gamingowy - Rankingi urządzeń peryferyjnych do gier

Sprzęt gamingowy to przede wszystkim urządzenia peryferyjne do gier. Dzięki niezależnym rankingom prędko sprawdzisz, które firmy gamingowe są najlepsze i co warto kupić!

Rankingi sprzętu gamingowego dla zapalonych graczy

Dlaczego nasze rankingi sprzętu gamingowego są najlepsze?

Jeżeli jesteś tu dopiero pierwszy raz, to pozwól, że wskażę Ci główne atuty PROrankingów. Zapewniam, że mamy się czym wyróżniać!

  • Nie zawieramy żadnych umów sponsorskich przy tworzeniu rankingów. Nasz portal jest niezależny i mocno subiektywny. W przypadku gamingowego sprzętu bardzo łatwo się o tym przekonasz, bo zazwyczaj odrzucamy ogromną część rynku, która żeruje na nachalnych reklamach na innych portalach.
  • Zależnie od kategorii zmiany na rynku pojawiają się dość często. Doskonale o tym wiemy, więc każdy ranking sprzętu dla graczy raz na jakiś czas odświeżamy. Regularne aktualizacje to dla nas jedna z podstaw prowadzenia portalu.
  • Nie zawieramy jedynie najdroższego sprzętu dla graczy. Często wyróżniamy dobry i tani sprzęt gamingowy. Wszystko po to, abyś znalazł sprzęt do gier na swoją kieszeń.
  • Zestawieniami sprzętu dla graczy zajmują się… gracze. Opinie są unikalne, poparte własnymi doświadczeniami. Nie przepisujemy oklepanych opisów produktowych, a tworzymy swoje własne, wymieniając unikalne cechy urządzeń peryferyjnych do grania.
  • Patrząc na wcześniejsze atuty, po prostu zaoszczędzisz czas, szybko wybierając najlepszy sprzęt gamingowy. Aktualizacje, ekspercka wiedza o sprzęcie dla graczy, zróżnicowanie cenowe i niezależność – znacząco ułatwimy Ci zakupową decyzję!
  • Teksty są zazwyczaj obszerne, ale wiemy, że nie każdemu chce się wszystko czytać od deski do deski. Żaden problem, bo dzielimy nasze klasyfikacje na poszczególne części, np. z krótkimi opiniami i dłuższymi recenzjami. W każdej chwili przeskoczysz z jednego fragmentu do drugiego. Łatwizna niczym rozdawanie headshotów w grze!
  • Naszły Cię jakieś wątpliwości? Masz dodatkowe pytania odnośnie najlepszego sprzętu gamingowego? Skontaktuj się z nami. Służy do tego sekcja komentarzy, e-mail lub Facebook, na którym mamy też swoją grupę. Pomagamy indywidualnie, oczywiście szybko i darmowo.

Jeżeli znalazłeś na liście zestawień ranking sprzętu dla graczy, który Cię interesuje, to zajrzyj do niego. Przekonasz się, że nie rzucamy słów na wiatr i spełniamy wszystkie obietnice wymienione powyżej 😉

Sprzęt dla graczy, czyli zawsze trudny wybór

Odpowiedni wybór, pisanie o poszczególnych kategoriach, selekcja produktów do rankingu – są to niezmiernie trudne zadania w przypadku oceniania gamingowego sprzętu.

Dlaczego?

Sprawa jest często mocno indywidualna. Niektóre peryferia muszą być ściśle dopasowane do preferencji, dłoni, oczekiwań. Dużo zależy od tego, w jaki gatunek gier w ogóle grasz.

Jedno jest jednak pewne – nasi eksperci z tego działu, którzy grają w gry chyba od urodzenia, mieli na swoim biurku (lub też koło niego) masę przeróżnych urządzeń.

Mają więc wiele punktów odniesienia, osobistych przemyśleń i ciekawych sugestii. Przekuwają je w jedyne w swoim rodzaju rankingi pisane przez pasjonatów, a nie najemników, którzy wiedzę zdobywają z czytania specyfikacji na stronach producentów, a potem polecają Ci przereklamowane buble z zawyżonymi cenami i masą światełek.

Nie ma się też co nastawiać, że najlepsze peryferia do gier na 100 procent zapewnią przewagę nad wirtualnymi oponentami podczas rozgrywki online. Żadna kasa Ci tego nie zagwarantuje… choć może pomóc.

Markowy sprzęt dla graczy zapewni Ci komfort wirtualnej rozgrywki, który powinien pozytywnie odbić się na osiąganych wynikach.

Niejednokrotnie bardziej spersonalizowany setup da Ci większe możliwości wciskania poszczególnych kombinacji przycisków. To wszystko wpłynie na szybkość reakcji i precyzję każdego posunięcia.

Najlepsze firmy gamingowe

Standardową częścią w większości naszych rankingów jest analiza najlepszych producentów z danej kategorii.

Dzięki temu szybko się dowiesz, która marka urządzeń peryferyjnych do gier tworzy najlepsze produkty.

Siłą rzeczy w rankingach często przewijają się sprzęty Logitech, Razer, SteelSeries, MSI, Corsair, SPS, Nacon, Genesis czy Thrustmaster. To jedne z najpopularniejszych firm gamingowych.

Pamiętaj jednak, że jesteśmy niezależni i analizujemy oferty praktycznie wszystkich firm. Dlatego gdy dana marka jest w Polsce niszowa, wręcz niedoceniania, ale produkuje świetny sprzęt dla graczy, znajdziesz ją w rankingu.

Gaming ma wiele postaci

Nasi eksperci zgodnie twierdzą, że sprzęt dla graczy mocno ewoluował, ale niestety nie zawsze poszedł w dobrym kierunku.

Chodzi o to, że coraz to więcej kategorii czy poszczególnych urządzeń nie zapewnia wcale przydatnych dla graczy funkcji. Nie daje też większej precyzji.

Cały ten „gejming” odbija się np. na światełkach RGB, odpustowym wyglądzie z wieloma kolorami, a także agresywnych kształtach.

My mówimy takim rozwiązaniom zdecydowanie NIE. Nie mamy większych problemów z oceną, czy dane urządzenie to przerost formy nad treścią, czy może rasowy gaming, który zamiast bajerów oferuje precyzję i ergonomię.

Warto zresztą wziąć to wszystko na logikę. Sporo peryferyjnych urządzeń jest tuż obok nas podczas rozgrywki, ale finalnie skupiamy się na ekranie. Nie patrzymy na to, co mamy na głowie czy pod ręką.

Po cóż są nam więc kolorowe światełka z różnymi efektami? Chyba tylko po to, żeby zrobić zdjęcie swojemu całemu zestawowi i pochwalić się na portalu społecznościowym.

Oczywiście nie twierdzimy, że każdy produkt RGB to zły produkt, bo tak nie jest, ale chcemy już tutaj, przy ogólnym przedstawieniu działu, przekazać Ci naszą opinię.

Jeżeli więc szukasz wartościowych rankingów sprzętu do gier, to jesteś w najlepszym miejscu!

Sprzęt dla graczy na każdą kieszeń

Są takie kategorie, w których szalenie trudno o dobry i nie za drogi sprzęt gamingowy. Najlepszy przykład to kierownice do gier. Te Logitech czy Thrustmaster sporo zazwyczaj kosztują.

Pamiętaj jednak, że gdy w danej kategorii jest coś taniego i solidnego, to znajdziesz to w rankingu sprzętu gamingowego.

Wyjątkowo dbamy o to, aby zawsze pokazać Ci przystępne cenowo alternatywy.

Nawet najlepsze firmy gamingowe czasem mają udane i tańsze linie produktów. Nie pomijamy ich w klasyfikacjach.

Czasem trzeba odpuścić gamingowy sprzęt

Różne były ogólnie pomysły na ten dział. Początkowo miał on zajmować się peryferiami komputerowymi, ale jako ogólne zagadnienie. Przedstawiałoby ono również dość proste produkty do multimediów, Internetu, pracy.

Stwierdziliśmy jednak, że peryferia o gamingowym charakterze zasługują na swój osobny kąt.

Mimo to nie zawsze warto inwestować w typowo gamerski osprzęt. W niektórych kategoriach analizujemy opłacalność takiej inwestycji, a czasem nawet od razu wymieniamy tańsze alternatywy pozbawione charakterystycznych dla gamingu cech.

Chcemy być z Tobą zawsze uczciwi i totalnie szczerzy. Naszą misją jest wskazywanie Ci optymalnych propozycji zakupowych, za które nie przepłacisz, a jednocześnie będziesz zadowolony.

Immersja, czyli zanurz się w świecie gry

Lubimy analizować kategorie gamingowego sprzętu, które wzmacniają doznania z wirtualnej rozgrywki poprzez zwiększanie immersji.

Często są to alternatywne kontrolery. Przypominają elementy z kokpitu wirtualnych maszyn i pojazdów, którymi się poruszamy w świecie gry.

Ta gałąź omawianego działu zdecydowanie nam się podoba, a często w ogóle jest obowiązkowa przy e-sporcie, bo zapewnia większą kontrolę i precyzję w różnych gatunkach gier, np. wyścigowych.