Rankingi sprzętu dla graczy

Rankingi sprzętu gamingowego dla zapalonych graczy

Sprzęt gamingowy to kapryśna branża. Jedni twierdzą, że najlepsze urządzenie nie zapewni nam przewagi nad rywalami, bo liczy się skill. Inni polecają kosztowne produkty, twierdząc, że są niezawodne podczas wirtualnej rozgrywki. Kolejna grupa zwraca natomiast największą uwagę na bajery, np. podświetlenie RGB. Co tak naprawdę się liczy? Odpowiedzi znajdziecie w naszych rankingach sprzętu do gier.

Peryferia komputerowe dla graczy to bardzo gorący temat. Również nasze klasyfikacje z tego segmentu prezentują się dość… unikalne. Są mocno subiektywne, ale dzięki temu pozbawione marketingowej papki, której jest pełno na tym rynku. Wskazujemy Wam produkty, które zapewnią wysoki komfort oraz precyzję rozgrywki. Uwagę zwracamy na stosunek ceny do jakości. Bardzo łatwo jest przepłacić, patrząc wyłącznie na logo znanego producenta lub zbędne bajery, które są promowane w hasłach reklamowych.


Dlaczego warto czytać nasze rankingi sprzętu gamingowego?

Jeżeli jesteś tu dopiero pierwszy raz, to pozwól, że wskażę Ci główne atuty PROrankingów. Zapewniam, że mamy się czym wyróżniać!

  • Nie zawieramy żadnych umów sponsorskich przy tworzeniu rankingów. Nasz portal jest niezależny i mocno subiektywny. W przypadku gamingowego sprzętu bardzo łatwo się o tym przekonasz, bo zazwyczaj odrzucamy ogromną część rynku, która żeruje na nachalnych reklamach na innych portalach.
  • Zależnie od kategorii, zmiany na rynku pojawiają się dość często. Doskonale o tym wiemy, więc każdy ranking sprzętu dla graczy raz na jakiś czas odświeżamy. Dzieje się to całkiem regularnie i bynajmniej nie polega na zmienianiu samej daty aktualizacji. Dokonujemy realnych zmian w tabelkach z wyróżnionymi produktami i treści.
  • Jeżeli sytuacja tego wymaga, bo do wyboru jest np. masa sprzętu z różnych segmentów cenowych, to dzielimy ranking na kilka klasyfikacji. Wszystko po to, abyś znalazł sprzęt na swoją kieszeń.
  • Sama część rankingowa to dla nas zawsze za mało. Nasza wiedza pozwala nam tworzyć najprecyzyjniejsze poradniki o sprzęcie gamingowym. Dzięki nim rozsądnie wydasz kasę, dopasujesz poszczególne parametry do swoich wymagań i sam staniesz się ekspertem. Są w sekcji powiązanych poradników i stanowią odrębny dział.
  • Teksty są zazwyczaj obszerne, ale wiemy, że nie każdemu chce się wszystko czytać od deski do deski. Żaden problem, bo zarówno na PC, jak i mobile serwujemy szybkie menu nawigacyjne. W każdej chwili przeskoczysz z jednego fragmentu do drugiego. Łatwizna niczym rozdawanie headshotów w grze!
  • Naszły Cię jakieś wątpliwości? Masz dodatkowe pytania odnośnie najlepszego sprzętu gamingowego? Skontaktuj się z nami. Służy do tego sekcja komentarzy, e-mail lub Facebook, na którym mamy też swoją grupę. Pomagamy indywidualnie, oczywiście szybko i darmowo.

Jeżeli znalazłeś na liście ranking sprzętu dla graczy, który Cię interesuje, to zajrzyj do niego. Przekonasz się, że nie rzucamy słów na wiatr i spełniamy wszystkie obietnice wymienione powyżej 😉

Sprzęt dla graczy, czyli zawsze trudny wybór

Odpowiedni wybór, pisanie o poszczególnych kategoriach, selekcja produktów do rankingu – są to niezmiernie trudne zadania w przypadku gamingowego sprzętu. Dlaczego? Sprawa jest bowiem często mocno indywidualna. Niektóre peryferia muszą być ściśle dopasowane do naszych preferencji, dłoni, oczekiwań. Nie będziemy więc ściemniać – wszystkim nie dogodzimy, bo nie jest możliwe stworzenie uniwersalnego zestawienia, w którym 100% internautów obejrzy wyłącznie modele idealnie dopasowane do ich potrzeb. Nie jest to po prostu realne.

Jedno jest jednak pewne – nasi eksperci z tego działu, którzy grają w gry chyba od urodzenia, mieli na swoim biurku (lub też koło niego) masę przeróżnych urządzeń. Mają więc wiele punktów odniesienia, osobistych przemyśleń i ciekawych sugestii. Zostają one przelewane w jedyne w swoim rodzaju rankingi, pisane przez pasjonatów, a nie najemników, którzy wszelką wiedzę zdobywają z czytania specyfikacji na stronach producentów, a potem polecają Wam przereklamowane buble z zawyżonymi cenami i masą światełek.

Nie ma się też co nastawiać, że najlepsze peryferia do gier zapewnią przewagę nad wirtualnymi oponentami podczas rozgrywki online. Żadna kasa Wam tego nie zagwarantuje. Mimo tego, markowy sprzęt może zapewnić komfort, który pozytywnie odbije się na osiąganych wynikach. Niejednokrotnie usłyszycie rywala dokładniej, zobaczycie szybciej jego cień, będziecie mieli bardziej spersonalizowany setup, który da Wam większe możliwości wciskania poszczególnych kombinacji przycisków. To wszystko wpłynie na szybkość reakcji i precyzję każdego posunięcia.

Gaming ma wiele postaci – nie wszystkie są dobre

Nasi eksperci zgodnie twierdzą, że sprzęt dla graczy mocno ewoluował, ale… niestety poszedł w złym kierunku. Chodzi o to, że coraz to więcej kategorii czy poszczególnych urządzeń nie zapewnia wcale przydatnych dla graczy funkcji. Nie daje też większej precyzji. Cały ten „gejming” odbija się wyłącznie na światełkach RGB, odpustowym wyglądzie z wieloma kolorami, a także agresywnych kształtach.

My mówimy takim rozwiązaniom zdecydowanie NIE. Nie mamy większych problemów z oceną, czy dane urządzenie to przerost formy nad treścią, czy może rasowy gaming, który zamiast bajerów oferuje precyzję i ergonomię.

Warto zresztą wziąć to wszystko na logikę. Sporo peryferyjnych urządzeń jest tuż obok nas podczas rozgrywki, ale finalnie skupiamy się na ekranie. Nie patrzymy na to, co mamy na głowie czy pod ręką. Po cóż są nam więc kolorowe światełka z różnymi efektami? Chyba tylko, żeby zrobić zdjęcie swojemu całemu zestawowi i pochwalić się na portalu społecznościowym.

Oczywiście nie twierdzimy, że każdy produkt RGB to zły produkt, bo tak nie jest, ale chcemy już tutaj, przy ogólnym przedstawieniu działu, przekazać Wam naszą opinię. Jeżeli więc szukacie wartościowych rankingów sprzętu do gier, to trafiliście w odpowiednie miejsce. Nie powinniście się rozczarować prezentowanymi treściami, które regularnie staramy się poszerzać o kolejne zestawienia.

Sprzęt dla graczy na każdą kieszeń

No tak, urządzenia z gamingowych kategorii potrafią sporo kosztować. W większości wypadków rozbijamy ranking na kilka mniejszych klasyfikacji, które są ułożone właśnie pod kątem ceny. Nie każdego przecież stać na topowe konstrukcje, a czasem i w tych niższych segmentach coś fajnego się znajdzie, prawda? Zawsze staramy się podać Wam jak na tacy również te budżetowe rozwiązania.

Czasem trzeba odpuścić gamingowy sprzęt

Różne były ogólnie pomysły na ten dział. Początkowo miał on zajmować się peryferiami komputerowymi, ale jako ogólne zagadnienie. Przedstawiałoby ono również dość proste produkty do multimediów, Internetu, pracy. Stwierdziliśmy jednak, że peryferia o gamingowym charakterze zasługują na swój osobny kąt.

Mimo tego nie zawsze warto inwestować w typowo gamerski osprzęt. W niektórych kategoriach analizujemy opłacalność takiej inwestycji, a czasem nawet od razu wymieniamy tańsze alternatywy pozbawione charakterystycznych dla gamingu cech.

Chcemy być z Wami zawsze uczciwi i totalnie szczerzy. Naszą misją jest wskazywanie Wam optymalnych propozycji zakupowych, za które nie przepłacicie, a jednocześnie będziecie zadowoleni.

Analiza żywotności

Pomijając skrajne przypadki, w których walniemy pięścią lub rzucimy danym urządzeniem, pod lupę bierzemy zawsze aspekt niezawodności. Z racji dużego doświadczenia nasi redaktorzy bardzo szybko mogą ocenić, czy dany model rozwali się po tygodniu, czy może wytrzyma wiele lat intensywnego użytkowania, i to przez osoby, które aspirują na miano e-sportowców.

Immersja, czyli zanurz się w świat gry

Lubimy także analizować kategorie gamingowego sprzętu, które wzmacniają doznania z wirtualnej rozgrywki poprzez zwiększanie immersji. Często są to alternatywne kontrolery. Przypominają elementy z kokpitu wirtualnych maszyn i pojazdów, którymi się poruszamy w świecie gry. Ta gałąź omawianego działu zdecydowanie nam się podoba, a często w ogóle jest obowiązkowa przy e-sporcie, bo zapewnia większą kontrolę i precyzję w różnych gatunkach gier, np. wyścigowych.

Na biurku, ale też koło niego

Nie wszystkie produkty muszą znajdować się na blacie biurka. Są przecież różne akcesoria dla graczy, a także elementy umeblowania, które również z biegiem lat zaczęły się pojawiać w gamingowej wersji. Akurat w tym drugim przypadku inwestycja nie zawsze się opłaca, ale to już temat poruszony bardziej w konkretnych rankingach, do których Was serdecznie zapraszamy.