Najlepsza kierownica do gier Ranking 2021

Ranking kierownic do gier pokaże Ci sprzęt, dzięki któremu poczujesz się jak prawdziwy rajdowiec. Wykorzystałem własne doświadczenia i testy wielu modeli, aby wyłonić najlepsze modele. Szybko się dowiesz, jaką kierownicę do gier kupić. Zarówno pod PC, jak i konsole PlayStation oraz Xbox.

Kierownica do gier - ranking, opinie, jaką wybrać do pc, xboxa, playstation?

Wiele osób podchodzi do tego zbyt powierzchownie, patrząc jedynie na kąt obrotu. Ten parametr praktycznie nic nie mówi o danej kierownicy (zresztą w grze wyścigowej nikt raczej nie potrzebuje 900 stopni). Co jest więc najważniejsze? 

Tanie kierownice, czyli w mojej opinii tak do 500 zł, niosą za sobą masę upierdliwych cech:

  • Są budżetowo wykonane, czyli z niskiej jakości plastiku. Często coś trzeszczy, szybko ulega uszkodzeniu, jest źle spasowane. System mocowania jest nieudolny, cała kierownica za bardzo lata, a powinna gwarantować stabilność. Silniki takich modeli lubią się także nadmiernie grzać.
  • O ile na jakość wykonania można czasem machnąć ręką, tak na inne sprawy już nie. O co mi chodzi? Chociażby o martwą strefę. Wykonujesz pewien ruch, a kierownica nie jest w stanie tego zarejestrować. Przykładowo: skręcając o 20 stopni, kierownica zaczyna reagować dopiero po 10 stopniach. I takie sytuacje w tanich modelach są częste.
  • Absolutnie najtańsze buble “gryzą” się z niektórymi grami. W ustawieniach kontrolera widnieją bowiem jako… zwykły pad! Czym to skutkuje? Ano tym, że nie będziesz dozował dodawania gazu czy hamowania. Gra odczyta to jako wciśnięcie lub jego brak, po środku nic nie będzie. Pedał działa więc jak zwykły przycisk.
  • Force Feedback jest bardzo słaby lub w ogóle go nie ma. Całość działa na zasadzie prymitywnych wibracji, którym brakuje płynności i szerokiego zakresu. Tutaj również może się przydarzyć martwa strefa w postaci opóźnień.
  • Takie kierownice nie dają też wielu fajnych opcji regulacji, np. oporu przy skręcaniu obręczą lub wciskaniu pedałów.

A te droższe kierownice? Wraz ze wzrostem ceny jest coraz to lepiej:

  • Gumowe elementy na obręczy zastępuje skóra naturalna, a nawet alcantara. Pedały i łopatki do zmiany biegów często są metalowe. Całość wyróżnia się trwałością i emanuje prestiżem. To wszystko wpływa na komfort rozgrywki i żywotność kierownicy.
  • Martwa strefa? Jaka martwa strefa?! Najlepsze kierownice do gier odczytują tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy odchyleń z osi obręczy. Skutkuje to najwyższą precyzją i szybkością reakcji.
  • Nie ma problemów z kompatybilnością z grami, chyba że sama gra jest do bani. Niektóre tytuły, głównie te czołowe (np. Gran Turismo), są specjalnie robione pod topowe modele kierownic. Znakomicie z nimi współgrają, dając czasem nowe funkcje.
  • Force Feedback jest miodny. Poczujesz dzięki niemu najmniejszą nierówność na drodze, a nawet oderwanie kół od podłoża (i to z wyczuciem wysokości). Trudno mi to nawet opisać, bo tego po prostu trzeba doświadczyć, aby wywołać opad szczęki. Takie elementy jak helikalne zębatki czy podwójne pasy klinowe robią swoje.
  • Oprogramowania, mimo że często prosto wyglądające, dają masę opcji regulacji. A i poza softem niejednokrotnie da się dodatkowo wyregulować kąt nachylenia pedałów, ich wysokość czy odstęp. Wszystko ustawisz pod siebie, czerpiąc z tego masę satysfakcji.

Teraz widzisz różnicę? Dlatego też mój ranking celuje w modele bardziej droższe niż tańsze. Bo co komu po kierownicy, która zaraz się rozleci, ma martwą strefę czy jest czytana przez gry jako pad? Kasa w błoto.

Czasem tak – i wiem to z własnego doświadczenia. Ale to zależy już głównie od rodzaju gier, w które grasz. Wiadomo, że chodzi o wyścigi, lecz te bywają zróżnicowane.

W wyścigach typu arcade, czyli np. takim Need for Speed, różnica nie musi być odczuwalna. Ale w rasowych symulatorach, np. Gran Turismo, kierownica zrobi swoje. Oczywiście, jeżeli jest naprawdę dobra. Wtedy zapewni precyzję manewrowania wirtualnym autem, której nie zapewni żaden pad.

Sukces w robieniu licencji na czas czy wyścigach multiplayer czasem zależy od ułamków sekundy. Porządna kierownica ułatwi Ci zadanie, choć często trzeba się do niej najpierw przyzwyczaić.

I tak zdecydowanie największe znaczenie ma Twój skill i tempo poczynanych postępów, tego nie podważam. Ale nie ukrywam też, że kontroler w postaci jednej z najlepszych kierownic pozwoli osiągać lepsze wyniki niż na padzie.

A symulatory, ale takie spokojne, czyli np. polegające na jeździe ciężarówką? W ich przypadku chodzi bardziej o immersję i komfort manewrowania pojazdem. Grając w ETS 2 i wykorzystując maksymalny kąt obrotu, miałem masę frajdy. Po części szybkość niektórych manewrów była lepsza, więc można powiedzieć, że wyniki również.

Nie. A najlepsze jest w tym wszystkim to, że im droższa i bardziej profesjonalna kierownica, tym więcej będzie od Ciebie wymagać.

Dlaczego? Z powodu zaawansowania technologicznego. Większa precyzja, czyli odczytywanie dziesiątek tysięcy odchyleń i natychmiastowe reakcje na najmniejszą zmianę pozycji obręczy nie wybaczają błędów.

Do tego trzeba się przyzwyczaić, nauczyć się zupełnie nowych odruchów.

Dlatego też niektórzy gracze odpuszczają i rezygnują z grania na kierownicy. To nie zawsze jest sprzęt dla niedzielnych graczy.

Jeżeli jednak wykażesz się cierpliwością, to nawet po trudnych początkach przejdziesz w zupełnie inny wymiar rozgrywki. Kierownica będzie Ci dawać masę zabawy, a wyniki będą coraz to lepsze.

Dokładnie tak było lata temu ze mną. Na początku kierownica mnie wkurzała, grało mi się gorzej niż na padzie, ciągle wypadałem z toru, śmigając w WRC.

Ale w końcu sytuacja się odmieniła. Granie na kierze weszło mi w krew, zacząłem osiągać coraz lepsze czasy okrążeń, aż w końcu nie wyobrażałem już sobie ścigania się bez tego typu kontrolera.

1. Thrustmaster T300 (Ferrari Alcantara i RS GT)

kierownica do gier thrustmaster ferrari alcantara t300


Kliknij i kup Thrustmaster Ferrari Alcantara T300

MediaExpert
EURO

OleOle
X-kom

Kliknij i kup Thrustmaster T300 RS GT (4160681)

MediaExpert
EURO

OleOle
X-kom


Thrustmaster Ferrari Alcantara T300 to profesjonalna kierownica gamingowa 1080 stopni! Współpracuje z konsolami od Sony i PeCetem. Podczepiłem tu także wersję T300 GT RS. Ma inną obręcz, wykonaną z bardziej standardowych materiałów i z mniejszą średnicą (o 2 cm). Mimo to T300 RS GT technologicznie stoi na bardzo wysokim poziomie.

Zestaw Ferrari Alcantara składa się z kierownicy 599XX EVO 30 Wheel Add-On Alcantara Edition o średnicy wynoszącej aż 30 cm i pedałów T3PA, wśród których znajduje się też sprzęgło.

Co z samą precyzją tego wyścigowego setupu? Kąt obrotu rozpoczyna się od 270 stopni, a kończy na wręcz rekordowych 1080 stopniach. Dzięki temu dostosujesz kierownicę zarówno do spokojnego symulatora rozwożenia towaru, jak i szalonej gry wyścigowej.

Znakomite efekty daje technologia H.E.A.R.T z 16-bitową dokładnością i wykrywaniem ponad 65 tysięcy odchyleń kierownicy (liczba wartości na jej osi), co skutkuje niesamowitą dokładnością i kontrolą w grze.

Sprzężenie zwrotne jest płynne i nie ma przy nim opóźnień czy martwej strefy. Cały mechanizm jest bezszczotkowy i nie występuje w nim efekt tarcia. Działa dość cicho, nie wkurzy Cię hałasem.

Jak sama nazwa wskazuje, obręcz kierownicy wykonano z ręcznie szytej alcantary, czyli materiału często wykorzystywanego do tapicerki meblowej czy samochodowej. Materiał wyjątkowo miękki, ale jednocześnie wytrzymały i łatwy w czyszczeniu.

Pedały są metalowe i regulowane – nachylenie, wysokość, rozstaw. Bez problemu dopasujesz je pod siebie. System mocowania? Bardzo uniwersalny. Pasuje do praktycznie każdego biurka czy stolika.

Efekt Halla wywoływany technologią H.E.A.R.T wykrywa najdelikatniejszą zmianę pozycji kierownicy, co daje Ci pełną kontrolę i najwyższą precyzję w każdej grze. Wyobraź to sobie: zwykła oś, 30-centymetrowa kierownica i ponad 65 tysięcy możliwych odchyleń. Robi wrażenie.

Technologia sprzężenia zwrotnego to bajka. Do tego wszystkiego dochodzą podwójne pasy klinowe, odpowiednio mocny silnik, ale bez jakiegokolwiek tarcia. Poczujesz więc każdą nierówność wirtualnej nawierzchni czy występujące podczas wyścigów przeciążenia.

Nadsterowność, poślizgi i wszelkie inne zjawiska na torze wyścigowym – nic tej kierownicy nie umknie!

Seria Thrustmaster T300 to skarb dla maniaków gier wyścigowych. Właśnie takiej grupie gorąco je polecam. Stanowią dobrą odpowiedź na pytanie, jaką kierownicę do PC lub PS4/PS5 kupić.

2. Thrustmaster TX RW Leather Edition 4460133

kierownica do gier thrustmaster tx rw leather edition 4460133


Kliknij i kup Thrustmaster TX RW Leather Edition 4460133

MediaExpert
EURO

OleOle


Kierownica do gier Thrustmaster TX RW Leather Edition 4460133 współpracuje z komputerami i konsolami Xbox. Największy plus stanowi technologia H.E.A.R.T HallEffect AccuRate Technology z wyjątkową precyzją pozycji kątowej.

Wszelkie wrażenia z użytkowania poprawia serwomotor połączony z algorytmem FOC (Field Oriented Control). Brzmi tajemniczo? Chodzi o jak największą dokładność reakcji kierownicy w grze na Twoje manewry.

Wystarczy, że leciutko skręcisz, a kierownica od razu to zarejestruje. Żadnych lagów, momentalna reakcja. Dzięki temu kierownica nie ograniczy Twojego skilla w grze, a wręcz przeciwnie: pozwoli Ci uzyskiwać jeszcze lepsze wyniki.

Force Feedback wyróżnia się wyjątkową płynnością. Przenosi moc silnika za pomocą dwóch pasów klinowych. Zapewnia to i płynność, i świetną kulturę pracy. Maksymalny kąt obrotu wynosi z kolei 900 stopni i w zupełności wystarcza.

Co do jakości wykonania, Twoje dłonie będą trzymały obręcz, którą obito skórą naturalną. Jest bardzo przyjemna w dotyku, wytrzymała i nie nagrzewa się zbyt mocno. Nie sprawi Ci dyskomfortu nawet po wielu godzinach ścigania się.

Cały zestaw składa się z kilku elementów, które można zakupić osobno, czyli np. zestawu pedałów czy samej kierownicy. Masz do dyspozycji system mocowania Thrustmaster Quick Release. Umożliwia szybką i prostą wymianę koła kierownicy. Przyda się, gdy zechcesz jak najdokładniej rozmontować i szybko schować cały zestaw.

Thrustmaster TX RW Leather Edition 4460133 to bez wątpienia jedna z najlepszych kierownic do gier. Kosztuje swoje, ale zapewnia najwyższą jakość wykonania i topowe technologie. Od razu je docenisz w różnych grach wyścigowych.

3. Logitech G923 (pod PC/Xbox lub PC/PS)

kierownica do gier Logitech G923


Kliknij i kup Logitech G923 PS4/PS5/PC (941-000149)

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt

Kliknij i kup Logitech G923 Xbox One/PC (941-000158)

MediaExpert
EURO
OleOle


Tym razem Logitech nie dzielił swojej nowej serii na odmienne oznaczenia. W obu przypadkach użył nazwy G923, dopisując jedynie platformy, do których nadają się te kierownice. Obie są kompatybilne z PC oraz konsolami Xbox (Series S, Series X) lub PlayStation (PS4 i PS5).

Ewolucji uległ mechanizm sprzężenia zwrotnego, który potęguje doznania z wyścigów komputerowych.

Chodzi o technologię Trueforce. Odczytuje fizykę gry i dźwięk w czasie rzeczywistym (bagatela – 4000 razy na sekundę!). Po co? Aby realistycznie przenosić to, co dzieje się w grze, na sposób działania Force Feedback. Dokładnie poczujesz nawierzchnię, zachowanie silnika wirtualnej bryki (pracujące tłoki), trakcję opon, zmianę biegów itd. O to chodzi w najlepszych kierownicach gamingowych.

A to nie wszystko. Sprzęgło jest programowalne i dwusprzęgłowe. Pomaga w zachowaniu optymalnej trakcji. Dobre rozwiązanie np. na starcie wyścigu w F1. Łatwiej wyprzedzisz rywali. Świetnie działa także progresywny hamulec, ma znakomitą czułość, precyzję pracy.

Na kierownicy znajduje się masa przycisków czy 24-punktowy selektor. Nie zabrakło diod LED, które pokazują aktualne obroty. Wygodna kontrola nad najlepszym momentem zmiany biegu, co też pozytywnie wpływa na wyniki w grach. Całość dopełnia zaawansowane oprogramowanie, w którym wyregulujesz masę parametrów wpływających na czułość czy opór poszczególnych elementów zestawu.

Jakość wykonania? Bardzo dobra. Skórzana osłona obręczy, metalowe i polerowane pedały, szczotkowany metal – całość w niektórych aspektach stanowi półkę premium.

Mały minus za to, że Logitech G923 odgrzewa stare rozwiązania mechaniczne. Chodzi o zębatki, a nie pasek jak np. w topowych kierownicach konkurencji. Koła zębate zawsze skutkują pewnym… klekotem. Obniża to nieco kulturę pracy.

Mimo to nowe udogodnienia dają radę. Bez wątpienia G923 jest bardzo ciekawą propozycją na rynku kierownic. Osobiście polecam Ci tę serię.

4. Logitech G29 i G920

Kierownica do gier logitech g29 racing wheel


Kliknij i kup Logitech G29 Racing Wheel (941-000112)

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt

Kliknij i kup Logitech Driving Force G920 (941-000123)

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt


Kierownica do gier Logitech G29 współpracuje z PC i PS3/PS4, a G920 z PC i Xboxem.

Do dyspozycji dostajesz kąt obrotu wynoszący maksymalnie 900 stopni, 3-elementowy zestaw pedałów, sensor Halla, który zwiększa precyzję pracy, stalowe łopatki do zmiany biegów, koła zębate zapobiegające zacięciom, a także hamulec z progresją nacisku.

Na górze kierownicy widoczny jest też pionowy pasek. Dzięki niemu szybko sprawdzisz, czy urządzenie znajduje się w pozycji neutralnej.

Ogólne wrażenia z użytkowania są pozytywne – chyba że przez długi czas jeździłeś na którejś z topowych i dużo droższych kierownic Thrustmaster. Force Feedback, zastosowane mechanizmy, moc i dynamika silnika, praca pedałów – to wszystko stoi na dobrym poziomie.

Zauważ, że nie ma drążka lub gałki do zmieniania biegów. Nie uznaję jednak tego za większą wadę, bo za około 200 zł dokupisz 6-biegową przekładnię biegów Logitech Driving Force Shifter. Bez niej biegi zmienisz łopatkami, które chodzą lepiej niż np. w legendarnym Logitechu G27, którego już od dawna nie zobaczysz w sklepach.

A dlaczego postawiłem wyżej G29? Wersja pod konsolę Sony ma 24-punktowe pokrętło, ale to nie wszystko. Nad klaksonem umieszczono małe diody LED, które pokazują aktualne obroty. Krok w stronę lepszej immersji, a to się na tym rynku ceni.

Podsumowując, obie propozycje to idealne alternatywy dla jeszcze droższych kierownic. Są bardzo uniwersalne i spodobają się graczom o różnych wymaganiach czy doświadczeniu. Przy okazji Logitech G920 stanowi odpowiedź na pytanie, jaką kierownicę kupić do Xboxa One.

5. Thrustmaster T150RS PRO (4160696)

kierownica do gier Thrustmaster T150RS PRO (4160696)


Kliknij i kup Thrustmaster T150RS PRO (4160696)

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt


Thrustmaster T150RS PRO (4160696) nie ma może tak zaawansowanych algorytmów i Force Feedback jak czołowe modele tej firmy, ale to solidny sprzęt. Większość entuzjastów gier wyścigowych na PC lub PS4 powinna być zadowolona. W mojej opinii prześledzę, z jakich powodów ta kierownica jest tak dobra.

W zestawie z kierownicą znajdziesz pedały T3PA. Osobno można też zakupić skrzynię biegów Thrustmaster. Bez niej zostają solidnie wykonane manetki. Wracając do pedałów, są metalowe i swobodnie personalizowane. O co chodzi? W każdej chwili zmienisz im opór, kąt nachylenia, wysokość i odstęp. Zwiększysz tym samym komfort grania.

Oprogramowanie daje szerokie możliwości w dostosowaniu działania kierownicy do swoich preferencji. A jest co ustawiać i z czego korzystać! Ten model gwarantuje wysoką precyzję dzięki odczytowi optycznemu z 12-bitową rozdzielczością. Zapewnia 4096 wartości odchylenia z osi kierownicy.

Nie ma tu mowy o jakimś martwym polu czy innych problemach znanych z najtańszych kierownic do gier.

Force Feedback daje masę frajdy i każdy dostosuje go do swoich wymagań. Oprogramowanie nie jest może mistrzostwem pod względem interfejsu graficznego, ale daje wszystkie najważniejsze funkcje i opcje regulacji.

Sama kierownica ma średnicę wynoszącą 28 cm. Nie ma co liczyć na wykończenie skórą naturalną, ale miejsca ogumowane zapewniają wygodę podczas dłuższych wyścigów. Wrażenie robi też bardzo pewny i solidny sposób mocowania kierownicy do biurka.

No i kąt skrętu, który wynosi aż 1080 stopni. Daje szerokie możliwości w dostosowaniu ruchów kierownicy w stosunku do wirtualnego pojazdu. W rasowych symulatorach jazdy może mieć to duże znaczenie.

Ogólnie biorąc, wszystko się zgadza i dla średnio-wymagających fanów gier wyścigowych ta propozycja jest bardzo dobra.

6. Logitech Driving Force GT

kierownica do gier logitech driving force gt


Kliknij i kup Logitech Driving Force GT

Allegro (tylko używane)


Jeżeli dysponujesz kwotą do 500 – 600 zł, to czasem lepszą opcją jest używana kierownica o dobrej renomie. Od lat idealnie wpisuje się w to legendarny Logitech Driving Force GT. Allegro, OLX – na tego typu portalach wciąż jest sporo ogłoszeń z omawianym modelem.

Kierownica ma zintegrowaną dźwignię do zmiany biegów, co aktualnie nie jest zbyt powszechne. Działa ona jednak góra – dół (sekwencyjnie). Pedały to gaz i hamulec, gdyż w tej klasie nie mogło być inaczej.

Kąt obrotu kierownicy wynosi aż 900 stopni, co docenią przede wszystkim fani symulatorów typu ETS 2. Czy na pełnym zakresie działa to 1:1? To zależy od gry. W prostych arcade’ówkach nie potrzebujesz przecież aż 900 stopni.

Co do moich testów tej kierownicy do gier, uzyskałem dwa ciekawe wyniki – w WRC odwzorowanie ruchów kierownicy 1:1 działało do około 180 stopni. W Euro Truck Simulator 2 nie było natomiast problemów z osiągnięciem prawie maksimum możliwego obrotu, co umożliwiało bardzo realistyczną rozgrywkę.

Jest oczywiście Force Feedback. W latach świetności tego modelu był uznawany za znakomity. Wciąż jest w miarę dobry. Wyregulujesz mu opór lub w ogóle wyłączysz, jeżeli sprzężenie zwrotne nie jest Ci potrzebne do zabawy. Działa dobrze jak na cenę tego modelu w grach z serii WRC czy F1.

Dalej imponuje mi jakość wykonania tego sprzętu. Obręcz kierownicy jest przyjemna w dotyku, choć średnica mogłaby być nieco większa. Wszelkie elementy są dobrze spasowane, nic nie trzeszczy.

Pedał odpowiadający za dodawanie gazu chodzi bardzo lekko, a hamulec już nieco ciężej. To celowe zagranie ze strony producenta. Zastosowane potencjometry pozwalają na precyzyjne hamowanie czy dodawanie gazu z odpowiednim dawkowaniem.

Logitech Driving Force GT po ponad 10 latach na rynku wciąż jest kuszącą propozycją, której warto szukać w stanie używanym, ale w pełni sprawnym. W jego cenie to dużo lepsza opcja od innych modeli, które jako nówki kosztują podobnie.

Trudno znaleźć na tym rynku produkt, który tak dobrze łączyłby przystępną cenę z funkcjonalnością, wysoką jakością wykonania czy precyzją pracy. Na koniec dodam, że Logitech Driving Force GT działa na Windowsie 10.

Który producent kierownic do gier jest najlepszy?

Wszelki postęp technologicznych w tej branży widoczny jest lepiej w przypadku topowych produktów firmy Thrustmaster. Zamiast zębatek mają paski klinowe, więc działają ciszej, a często też płynniej.

Logitech, jeżeli już coś raz na jakiś czas wypuszcza, to w wielu elementach są to odgrzewane kotlety (np. przez cały czas stosowane zębatki). Rzekome udogodnienia nie zawsze są tak bardzo widoczne.

Co jednak ze swego rodzaju rankingiem niezawodności kierownic do gier?

Zdania są tu bardzo podzielone. Trudno jednoznacznie ocenić to, której firmy kierownice do gier są bardziej bezawaryjne: Thrustmaster czy Logitech. Sporo zależy od konkretnego modelu, a czasem w ogóle od danego egzemplarza.

Osobiście nie miałem problemów zarówno z kierownicami Thrustmaster, jak i Logitech. A uwierz, że niektóre z nich bardzo katowałem długimi maratonami grania 🙂

Nie możesz też oczywiście zapomnieć o kierownicach Fanatec, które na naszym rynku nie są szerzej dostępne, ale często imponują jakością. A wszelkie budżetowe twory od firm typu Trust, Tracer, Manta, Apollo, Esperanza, Speedlink, Genesis czy Hama po prostu przemilczę.

Jakie są więc wnioski? Przeczytaj uważnie część rankingową. Zajrzyj przy okazji do poradnika: Kierownica do gier – Jak wybrać? Na co zwrócić uwagę? A kierowanie się producentem finalnie sprowadza się do starcia Logitech vs Thrustmaster.

Jeżeli mam koniecznie wskazać lidera, to będzie to Thrustmaster ze swoją dość szeroką i zróżnicowaną ofertą nowoczesnych kierownic do gier. Powód? Lepsze rozwiązania technologiczne i większa kultura pracy. Dla mnie wrażenia z jazdy są lepsze, przynajmniej patrząc na ich czołowe kierownice do gier. Te topowe od Logitecha może i czasem wypadają taniej, lecz nie bez powodu.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jaka kierownica do gier jest najlepsza pod PlayStation, Xboxa bądź PC. Nie musisz o to pytać na forum bądź czytać innych poradników.

Zdaję sobie sprawę, że mój ranking prezentuje głównie droższe modele. Cóż jednak zrobić, skoro najtańsze kierownice gamingowe najczęściej wykluczają rozrywkę, serwując jedynie nerwy? To po prosty rynek kosztownego sprzętu.

Jeżeli jednak odłożysz konkretniejszą kwotę i kupisz coś z mojego zestawienia, okaże się to dobrym wyborem na długie lata. Poczujesz się jak na prawdziwym torze, osiągniesz lepsze wyniki i zagwarantujesz sobie mnóstwo frajdy. A o to w tym sprzęcie chodzi, prawda?


Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

Oceń publikację
[Głosy: 8 Średnia: 4.6]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
39 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kris
21 dni temu

Używam Logitech 923 pod xbox. Kierownica jest b. fajna i realistyczna, ale … co z short shifterem? ostatnio miałem okazję przejechać się Fiestą rally 3 z sekwencyjna skrzynią i teraz marzy mi się maksymalne odwzorowanie takiego układu. Jakie kierownice, jakie shiftery i ręczne? Jak zestaw będzie najlepszy?

David
2 miesięcy temu

ups… Logitech G29 i 920 to to samo więc nie bierz tego pod uwagę 😉

David
2 miesięcy temu

Witam,

Dziękuję za bardzo interesujący i ciekawy artykuł. Przeczytałem go kilka razy:) Również dołączę się do dyskusji i odrazu zapytam się o kierownice Logitech G27. Masz więcej informacji na temat tej kierownicy?. Pytam się bo jest sporo tego na rynku wtórnym w dość ciekawych cenach. Osobiście jestem użytkownikiem PC-MacBook Pro (czy będzie problem z podłączeniem kierownicy?) i głównie gram w gry typu rally.

Drugie pytanie dotyczy kierownicy Thurmaster TMX PRO kontra T150, która według Ciebie jest lepsza i dlaczego?

A trzecie pytanie, jak byś według kolejności uplasował te kierownice:

-Thurmaster TMX Pro
-Thurmaster T 150
-Logitech G29
-Logitech 920

Z góry dziękuję za odpowiedz.

David
2 miesięcy temu

Powiedzmy że budżet nie ma znaczenia w tym zestawieniu, wypatrzyłem te 3 pozycje tzn TMX Pro , T 150 i G29 w podobnych cenach na rynku wtórnym i chciałbym Cię poprosić o uplasowanie tych pozycji od 1 do 3 i czy w tym zestawieniu jest miejsce na G27 czy np będzie ostatni bo cena również jest najniższa.

David
2 miesięcy temu

W tym kierunku się wybierałem 🙂 To w takim razie Thrustmaster TMX czy T150?

Marek
6 miesięcy temu

Witam,

A jak wygląda teraz (2020) temat kompatybilności Logitech Driving Force GT z konsolą PS4? Artykuł przekonał mnie do tego modelu, aczkolwiek wyszukując informacje w internecie natrafiłem na szereg tekstów “LDF GT i PS4 nie kompatybilne”. Czy mogę prosić o wyjaśnienie sytuacji? Z góry dziękuję

Norbert
6 miesięcy temu

Cześć, podepnę się pod temat. Jakie konkretnie adaptery będą tutaj współpracowały (marka, model), może porzucisz coś z własnego doświadczenia? Dodatkowo w temacie już wycofanych kierownic, co możesz powiedzieć na temat Logitech G27 podłączonym do PS4 za pośrednictwem adaptera. Znajdzie się kilka zestawów z shifterem na rynku używek, za młodego interesował mnie ten model. Z góry dzięki za odpowiedz.

Maciej
9 miesięcy temu

Dzień dobry, co lepiej aktualnie kupić bo ciężko znaleźć porównania: thrustmaster tmx pro czy Logitech g920? Z góry dzięki za odpowiedz

Peter troll
11 miesięcy temu

Już trochę godzin pograłem początki ciężkie ale teraz to sama przyjemność z grania z czystym sercem mogę polecić thrustmaster tx leather edition jest super a to wszystko mogę zawdzięczać Łukaszowi dzięki niemu wszytko ze dobrze doradził Jeszcze raz wielkie 5 teraz tylko zbierać na biegi i ręczny 😂😂 I będę w 100 procentach spełniony 😂

Peter troll
11 miesięcy temu

No wreszcie dostałem kierownice w środę przyszła Thrustmaster tx Leather edition na dzień dzisiejszy koło 5 godzin grania w asseto corsa i fh 4 Fm 7 jestem mega zadowolony z niej moim zdaniem nawet do pięt nie sięga jeśli chodzi o logitech g920 jest super wielkie dzięki za pomoc teraz tylko trzeba grać dłużej po dłuższym czasie dam znać jak się sprawuje narazie 11/10 Super forum i wielkie dzięki dla Łukasza za pomoc przy doborze chłopak zna sie

Bruno
11 miesięcy temu

Ja z tańszych bym mógł polecić Q-Smart Suzuka SW6060. Gram dużo w ETS’a i w zupełności może wystarczyć sprzęt za 300zł. Ta wspomniana przeze mnie jest teraz w promocji na Media Expert za 280zł

Peter troll
11 miesięcy temu

Tak więc zdecydowałem się na tx teraz tylko czekać kiedy przyjdzie cena 350 euro myśle ze jest ok😂 dzięki tobie i twojemu forum zdecydowałem się na zakup jesteś i forum jest dość konkretne wielkie dzięki za pomoc przy wyborze jak będę miał ja u siebie i trochę pogram to napisze swoją opinie na te. Temat bo gry czekaja asseto corsa forza horizon 4 forza 7

Peter troll
1 rok temu

Co będzie lepsze pod xboxa one x thrustmaster tmx pro czy tx leather edition??? I go jest mniej awaryjne dzięki za pomoc 👍

Peter troll
11 miesięcy temu

Super dzięki a jak wyglada z niezawodnością ?? Tx bo miałem logitech g920 i w przeciągu 6 miesięcy dwa razy wymieniałem pierwszy raz problem z shifterem na początku było ok potem miałem tylko biegi 2×5
2×6 hagaga przyszła nowa na gwarancji wymieniona i z przed około tyg traciła kalibrację pod czas grania musiałem odłączyć i podłączyć usb znowu było ok wszytko i po chwili znowu ten sam problem i stwierdziłem dosyć logitech otrzymałem zwrot pieniędzy i teraz będę brał thrustmaster ale dzięki tobie wezmę model tx leather edition tylko tyle ile forum w necie tyle opinii nie mam zaś ochoty wysyłać spowrotem bo coś nie tak 😂😂 bym był bardzo zadowolony jak byś powiedział jak wyglada awaryjność dzięki wielkie i super forum 😂😂😉

Emilia
1 rok temu

Witam, widze posiadasz fachową wiedze, doradz prosze kierownice dla 6-latka, ktora nie zalamie nas finansowo, nie chodzi mi o najtańszą. Jestesmy bladzi w temacie a kierownica potrzebna na szybko. Dziękuję. Pozdrawiam serdecznie.

Adrian
1 rok temu

Witam. Jako, że szykuję się do zakupu xbox’a nowego pod koniec roku to i musiałaby być kierownica. Do Xboxa One miałem Logitecha G920 i bawiłem się bardzo dobrze,ale nie zdążyłem zakupić shiftera bo sprzedałem zestaw. Pytanie brzmi. Czy warto będzie dołożyć i czy będę widział zmiany pomiędzy G920 a tym Thrumasterem LEather Edition?

Adrian
1 rok temu

Dzięki, a czy jest jeszcze jakaś różnicą między Leather Edition a zwykłą oprócz wizualnych?

Kamil
1 rok temu

Hej, dzięki za artykuł. A czym różni się t150 ta czerwona od tej niebieskiej, pytam po interesuje mnie zakup pod PC. Która jest bardziej kompatybilna?

Marek
1 rok temu

Witam, czy kierownica Thrustmaster Ferrari Alcantara T300 i Thrustmaster T300rs to to samo tylko różnią się znaczkiem Ferrari i alcantarą? I drugie pytanie czym różni się Thrustmaster t300 RS od RS GT?

Krzysztof
1 rok temu

Jeżeli mogę zapytać o zdanie dotyczące Thrustmaster TMX – jak ona by się w rankingu plasowała? Czy warto się nią interesować.
Szukam pierwszej kierownicy dla siebie ale z myślą o pozostawieniu jej na stałe – nie planuję sprzedaży. Ok. 900 zł za TMX jest prawie akceptowalne, a jak zacisnę zęby to może i na TX by starczyło.

Grzegorz
1 rok temu

Witam Zdaję sobie sprawę, że dla zdobycia najlepszych wrażeń z kierowania, jest wybranie profesjonalnej kierownicy. I rozumiem, że wtedy wydatek rzędu 1,5 tys zł jest nieodzowny. Usiłuję zatem pogodzić się z myślą, że mój zakup na prezent dla 10-latka nie będzie profesjonalny i w związku z powyższym będzie mógł mi on powiedzieć; “wujek, co za szajs mi kupiłeś!”. Z drugiej strony – biorąc pod uwagę dziecięcą zmienność, oraz dotychczasowy brak kontaktu z takim urządzeniem, uznałem że wybiorę podejście amatorskie i dokonam zakupu kierownicy do 500 zł. Lata temu kupiłem najtańszego logitecha, bez wibracji, force feedbacka, z 180* kątem obrotu i na NFS bawiłem się prze długi czas świetnie. Niestety obecnie ta firma do xbox oferuje od 900 stów w górę. A to jest powyżej moich możliwości. Zatem do wyboru pozostają mi; – Truthmaster 458 spieder lub – Q-smart rally gt900 Czy… mając na uwadze powyższe, recenzent tekstu jest w stanie… Czytaj więcej »

Grzegorz
1 rok temu

Dziękuję za odpowiedź i radę.
Przyznam, iż był to pierwszy wybór a potem doczytałem, że q-smart ma możliwość wyboru między 270 a 900 stopni, wibracje i programowalne przyciski i… byłem w kropce. Zraziło mnie jednak do tej firmy, że nie mogę znaleźć strony producenta. Jakby ktoś to skręcał w garażu :/
Co do Thrustmastera obawiałem się, że prócz sygnowania marka ferrari, nie dostaję nic konkretnego w zamian. Mam jednak nadzieję, że w związku jednak z powyższym firma nie pozwoli sobie na wypuszczenie byle gniota.
Zdaję sobie sprawę, że to jest zabawka delikatniejsza od tych z górnej półki i walenie w nią pięścią (bo się nie udało okrążenie), nie przedłuży jej żywotności 😀 Będę musiał uprzedzić jubilata, żeby obchodził się z nią w miarę delikatnie. Na ile to możliwe podczas rywalizacji…:D
Pozdrawiam