Klawiatury Mechaniczne Bezprzewodowe Ranking 2021

Bezprzewodowa klawiatura mechaniczna to coś dla graczy, którzy nie lubią dodatkowego okablowania… i pragną swobodnie ulokować gamingowy sprzęt. Przygotowałem dla Ciebie niezależny ranking z opiniami. Szybko się dowiesz, co kupić.

Klawiatura mechaniczna bezprzewodowa - Jaką wybrać?

1. Logitech G915 LIGHTSPEED Linear

Klawiatura mechaniczna bezprzewodowa Logitech G915 LIGHTSPEED Linear

Logitech G915 LIGHTSPEED Linear to klawiatura bezprzewodowa, którą można pokochać! Minimalistyczna, z żywotną baterią czy linearnymi przełącznikami. A to dopiero początek jej długiej listy zalet. Poznaj wszystkie, czytając moją recenzję tego sprzętu


Kliknij i kup Logitech G915 LIGHTSPEED Linear

MediaExpert
EURO
OleOle
X-kom


Smukła konstrukcja i niski profil przełączników

Logitech G915 LIGHTSPEED Linear nie zajmie zbyt dużo miejsca na Twoim biurku. Nie ma żadnych zbędnych elementów, które powiększałyby zajmowany obszar.

W dodatku po lewej stronie spotkasz kolumnę 5 programowalnych przycisków. Przypiszesz pod nie np. makra, uzyskując przewagę nad wirtualnymi rywalami. A to nie wszystko: dostajesz także 3 przyciski od zarządzania profilami. Łącznie stworzysz do 15 kombinacji rozbitych na 3 profile. Przydatne, gdy w kilku ulubionych grach korzystasz z kilku kombinacji przycisków.

Zastosowane przełączniki są linearne i o bardzo niskim profilu. Płynnie się poruszają, dając Ci perfekcyjną szybkość reakcji. Taka klawiatura gamingowa bez kabla nie ograniczy Twojego skilla, a wręcz go zwiększy. Użytkowanie tego typu mechanizmu jest przy okazji przyjemne i komfortowe. To opinia tysięcy graczy z całego globu, również profesjonalnych e-sportowców.

G915 ma zaledwie 22 mm grubości! Potęguje to minimalizm jej budowy, co ma duże znaczenie w klawiaturach bezprzewodowych. Dodając do tego znakomite wykonanie (aluminium), masz przed sobą dokładną, wytrzymałą i przyjemną w użytkowaniu klawiaturę do gier.

Technologia bezprzewodowa LIGHTSPEED

Logitech na lewo i prawo chwali się technologią LIGHTSPEED. I słusznie, bo ma czym!

Czas reakcji wynosi zaledwie 1 ms. Nie uświadczysz lagów, nie wpłyną one na Twoje osiągnięcia w grach.

Klawiatura daje Ci przy tym wybór, bo oprócz LIGHTSPEED masz do dyspozycji łączność Bluetooth. Sugeruję jednak autorską technologię producenta, szczególnie w trakcie grania.

Ogromną zaletę stanowi żywotny akumulator. Korzystając z pełnego podświetlenia i intensywnie grając, nie musisz ładować sprzętu codziennie. Przyjdzie Ci to robić co kilka dobrych dni (ładowanie nie trwa długo, a urządzenie w trybie przewodowym jest w pełni funkcjonalne).

Nie spotkałem dłużej działającej po naładowaniu klawiatury bez kabla. Także to skłoniło mnie do uznania ją za najlepszą klawiaturę mechaniczną bezprzewodową.

2. Razer BlackWidow V3 Pro Yellow Switch

Klawiatura mechaniczna bezprzewodowa Razer BlackWidow V3 Pro Yellow Switch

Razer BlackWidow V3 Pro Yellow Switch to prestiżowa klawiatura bez kabla dla graczy. Zapewni Ci topowe wykonanie, precyzję i funkcje drzemiące w oprogramowaniu. Dzięki poniższej opinii poznasz ją bliżej, więc przejdźmy do konkretów.


Kliknij i kup Razer BlackWidow V3 Pro Yellow Switch

MediaExpert
EURO
OleOle
X-kom


Przełączniki Yellow Switch

W sklepach znajdziesz tę polecaną klawiaturę w 2 wersjach: z zielonymi (Green Switch) i żółtymi (Yellow Switch) przełącznikami. Ja wyróżniłem drugą, nowszą na naszym rynku wersję.

Dlaczego?

Przede wszystkim są to przełączniki linearne. Nie usłyszysz i nie poczujesz kliknięcia. Ruch jest gładki i dzięki temu jeszcze szybszy… a dla mnie osobiście przyjemniejszy. Nie trawię przełączników mechanicznych typu tactile, a więc z większym oporem i kliknięciem w trakcie naciskania do punktu aktywacji. Większość graczy uważa zresztą podobnie.

Druga sprawa: klawiatura dzięki temu ciszej pracuje. Nie wkurzysz ziomków urzędujących z Tobą na Discordzie czy TeamSpeak’u, jak i domowników, jeśli często grasz wieczorami lub nocami.

Skok żółtych przełączników jest krótki. Zapewni Ci to natychmiastową reakcję na daną sytuację z gry. Precyzyjniej wykonasz movement, aby uniknąć ataku wroga. Wszelkie akrobacje w grach zręcznościowych wypadną lepiej z tak dobrą klawiaturą gamingową bez kabla.

Bezprzewodowe działanie nie zmienia tu w zasadzie nic na niekorzyść. Stabilny sygnał nie wywołuje irytujących opóźnień. To w końcu klawiatura premium.

A żywotność przełączników? Aż do 80 milionów kliknięć. Nie martwisz się o niezawodność tej konstrukcji.

Luksusowe wykonanie

Razer BlackWidow V3 Pro Yellow Switch, szczególnie z włączonym efektem RGB, wygląda fenomenalnie.

Ale nie o design chodzi mi w tym punkcie.

Sprzęt wykonano z wysokiej klasy materiałów. Spasowanie ociera się o ideał. Nie zauważyłem niedociągnięć konstrukcyjnych. Ktoś powie, że za tak wysoką cenę to norma. No cóż, nie zawsze. Zdążyłem poznać kilka bardzo drogich modeli, które nawet w połowie nie były tak dobrze wykonane jak bezprzewodowa V3 Pro.

Zahaczając jeszcze o przełączniki, ich boczne ścianki są stabilne. Zawsze mi się to podobało w najlepszych klawiaturach Razer. Klawisze nie chyboczą się, nic Cię nie rozproszy podczas wirtualnej rozgrywki.

Producent zafundował także miękką podpórkę. Redukuje nacisk na nadgarstki. Nie odczujesz dyskomfortu, a więc o kolejny rozpraszacz mniej. Skupiasz się tylko na grze (bądź pracy, to w końcu uniwersalna klawiatura), dzięki czemu niejednokrotnie lepiej Ci pójdzie.

Funkcjonalne oprogramowanie

Razer słynie z dostarczania wielu funkcji. Oczywiście multum z nich dotyczy podświetlenia RGB. Może być punktowe, strefowe czy jednostrefowe. Do wyboru masz wiele imponujących efektów świetlnych.

Samo podświetlenie jest wyjściowo intensywne. Rzecz jasna wyregulujesz je według własnych preferencji. Nocne maratony grania staną się dla Ciebie bardziej komfortowe.

Nie zabrakło przycisków multimedialnych czy tworzenia makr (kombinacji przycisków). Razer zastosował także wielofunkcyjne pokrętło. Wygodne w obsłudze, a w dodatku urozmaicające wygląd klawiatury.

Razer BlackWidow V3 Pro Yellow Switch to nie jest tani sprzęt. Ba, to bardzo droga klawiatura mechaniczna bezprzewodowa. Mimo tego warta swojej cenie. Zasłużenie zdobyła miejsce w moim zestawieniu.

3. Corsair K63 Wireless LED (CH9145030NA)

Klawiatura mechaniczna bezprzewodowa Corsair K63 Wireless LED (CH9145030NA)

Corsair K63 Wireless LED (CH9145030NA), czyli wąska (bo bez numpada) klawiatura z żywotną baterią dla graczy. Niesie za sobą mobilność, ale i bardzo wysoką precyzję. To skuteczny oręż do walki w potyczkach online, a zaraz przekonasz się, dlaczego trafiła do rankingu.


Kliknij i kup Corsair K63 Wireless LED (CH9145030NA)

X-kom
Ceneo


Kompaktowa konstrukcja

Brak bloku numerycznego obcina długość konstrukcji. Dzięki temu zaoszczędzisz miejsce na biurku i bez problemu zmieścisz ten sprzęt w plecaku.

W zestawie znajdziesz solidną podpórkę pod nadgarstki. Zadba o nie podczas maratonów grania. W każdej chwili możesz ją odłączysz, więc masz wybór.

Cała konstrukcja jest trwała i stabilna. Nie przejmujesz się podatnością urządzenia na uszkodzenia mechaniczne; przetrwa wiele lat intensywnego użytkowania.

Bezprzewodowa i długa praca

Corsair K63 Wireless LED korzysta z 2 interfejsów łączności bezprzewodowej: 2,4 GHz lub Bluetooth. Zapewnia przy tym 15 godzin pracy po pełnym naładowaniu.

Nawet zakładając, że zamierzasz przez cały dzień grać, szybko coś zjeść i iść spać, bateria wystarczy na tak zaplanowany dzień.

Liniowe przełączniki Cherry MX Red

Ta dobra klawiatura mechaniczna bezprzewodowa korzysta z przełączników Cherry MX Red. To typowo gamingowy mechanizm dla fanów e-sportowych zmagań.

Liniowa praca oferuje momentalną reakcję, responsywność zachwyca. W efekcie wiele razy wyprzedzisz konkurentów, którzy mogą grać na wolniejszych przełącznikach.

Jak pewnie wiesz, w grach (szczególnie FPS) liczy się każdy ułamek sekundy. Tak precyzyjna i płynnie działająca klawiatura da Ci przewagę.

Jak klawiaturę bezprzewodową mechaniczną wybrać?

Rynek bezprzewodowych klawiatur mechanicznych nie jest zbyt duży. Nie oznacza to jednak, żeby brać pierwszy lepszy model, prawda?

Najpierw przeanalizuj swoje potrzeby i wymagania, a następnie wyróżnione przeze mnie sprzęty.

Aby jeszcze bardziej ułatwić Ci zadanie, przygotowałem porady zakupowe. Są oparte na moich własnych doświadczeniach z klawiaturami mechanicznymi.

Rzuć na nie okiem:

  • Typ przełączników – zdecydowanie polecam linearne. Liniowa praca przełączników zagwarantuje Ci płynny ruch bez kliknięcia przed punktem aktywacji. To szybsza i precyzyjniejsza kontrola nad poczynaniami w grach komputerowych. Klawiatury linearne są przy okazji cichsze. Kolejny ważny plus.
  • Stabilność sygnałujak najniższy czas reakcji, np. wynoszący 1 ms. Sygnał 2,4 GHz musi być stabilny. Wyróżnione klawiatury to zapewniają. Nie uświadczysz lagów, jakichkolwiek opóźnień, które mogłyby utrudnić Ci wirtualną rozgrywkę. Siłą rzeczy responsywność spada w trybie Bluetooth (większość modeli też go oferuje), ale podczas grania raczej każdy używa łączności bezprzewodowej 2,4 GHz.
  • Bateria – a konkretniej czas pracy i ładowania. Najlepsze klawiatury mechaniczne bezprzewodowe wytrzymują kilkanaście godzin przy najwyższej jasności podświetlenia RGB. Przez większość czasu cieszysz się ich mobilnością. Oczywiście podczas przewodowego połączenia klawiatura musi normalnie pracować. Nie ma sytuacji, gdy ładując gamingowy sprzęt, nie możesz z niego korzystać.
  • Oprogramowanie – powinno oferować zapisywanie profili, tworzenie makr, zarządzanie podświetleniem i innymi użytecznymi funkcjami. Producenci tacy jak Razer, Logitech czy Corsair zapewniają przyjazny w obsłudze software.
  • Dodatkowe elementy – mnie najbardziej przydają się dodatkowe przyciski do zaprogramowania. Przypisuję pod nie makra pomagające mi w pracy i rzecz jasna grach. Inne dodatki? Podpórka pod nadgarstki (najlepiej odłączana), przyciski multimedialne, wielofunkcyjne pokrętło czy klawisze blokady, np. przycisku Windows.
  • Podświetlenie RGB – odpowiednio jasne, najlepiej wielokolorowe, z regulacją i możliwościami personalizacji (strefy, efekty itp.). Niby bajer, aczkolwiek przydaje się podczas wieczornego lub nocnego grania. No i cieszy oko.
  • Wymiary – sprawa indywidualna. Jeżeli chcesz zaoszczędzić miejsce na biurku, stawiając na minimalizm, wybierz smukłą klawiaturę bez bloku numerycznego.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jaką klawiaturę mechaniczną bezprzewodową kupić i na co zwrócić uwagę.

Tego typu gamingowy sprzęt ułatwi Ci utrzymywanie porządku na biurku. W każdej chwili dowolnie zmienisz położenie klawiatury, nie rezygnując z wysokiej precyzji. Bezprzewodowa łączność nie przekreśla już tego, przynajmniej patrząc na topowe modele.

Jeżeli masz własną opinię lub jakieś pytania do mnie, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Na moim portalu znajdziesz także klawiatury mechaniczne do 200 zł, jeśli wolisz jednak zaoszczędzić na tym sprzęcie.


Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

Oceń publikację
[Głosy: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments