Irygator do zębów Ranking 2024 | Opinie
Ranking irygatorów do zębów uwzględnia najlepsze modele stacjonarne oraz bezprzewodowe. Wszystkie łączy jedno: dokładnie czyszczą przestrzenie między zębami. Dlatego też są uznawane za profesjonalne irygatory dentystyczne. Z takim sprzętem szybko i skutecznie wyczyścisz wszelkie zakamarki jamy ustnej. Zobacz poniższe zestawienie z opiniami, aby wybrać dla siebie najlepszy irygator!
Ranking irygatorów do zębów 2024 - TOP 7
Pierwsze miejsce w rankingu irygatorów zajmuje Waterpik WP-660. To profesjonalny irygator stacjonarny dla wymagających. Dokładnie usuniesz nim płytkę nazębną czy resztki pokarmu. Co ważne, zakres ciśnienia to 0,69 – 6,9 bara z aż 10 poziomami. Efekt? Bez trudu dopasujesz intensywność strumienia do własnych preferencji i stanu zębów oraz dziąseł. Nie podrażnisz ich.
Dodatkowo masz do dyspozycji 2 tryby: Floss do standardowej pracy i Massage do masażu hydro-pulsacyjnego. Tym drugim poprawisz ukrwienie dziąseł. Pojemnik na wodę osiąga 600 ml. Spokojnie wystarczy Ci na cały zabieg. Kolejny plus za aż 7 dysz w zestawie. To polecany irygator dentystyczny do aparatów ortodontycznych, gdyż zawiera do nich końcówkę (do implantów też).
Zdecydowanie masz przed sobą najlepszy irygator do zębów. Waterpik WP-660 zapewni Ci mocny, równomierny strumień, który wypłucze to, czego nie chcesz mieć między zębami. Wybierz go tym bardziej, gdy nosisz aparat ortodontyczny lub implanty.
Ocena produktu: 9.85/10
Oclean W10, czyli niedrogi, dobry i mocny irygator bezprzewodowy. Oferuje wysokie ciśnienie jak na tak mobilny sprzęt. Prędko wypłuczesz nim zalegające resztki jedzenia i bakterie. Nadaje się do wszelakich aparatów korekcyjnych. Zwłaszcza że znajdziesz aż 4 końcówki w zestawie: standardową, do aparatów, do kieszonek przyzębnych oraz do języka.
Producent na bogato podszedł także do trybów pracy. Masz ich 5 do wyboru: podstawowy, intensywny, delikatny, pulsacyjny i punktowy. Bez trudu dopasujesz styl pracy irygatora do swoich potrzeb oraz stanu uzębienia i dziąseł. Oclean W10 dobrze leży w dłoni, ma odłączany zbiornik na wodę (łatwo go wyczyścisz z osadu) i pracuje nawet do 30 dni po pełnym naładowaniu.
Jeżeli szukasz atrakcyjnego cenowo irygatora przenośnego, koniecznie zwróć uwagę na ten dobrze oceniany sprzęt. W Oclean W10 nie brakuje intensywnego strumienia wody i wielu przydatnych ustawień, aby dopasować wydajność do oczekiwań.
Ocena produktu: 9.69/10
Estetycznie wyglądający irygator stacjonarny z ultradźwiękami. Panasonic EW1611W503 osiąga 6,5 bara ciśnienia, co jest bardzo dobrym rezultatem. Dostaniesz łącznie 10 stopni regulacji, więc ustalisz intensywność strumienia w oparciu na własnych preferencjach. Pojemny zbiornik do irygacji (600 ml) podoła dogłębnemu czyszczeniu bez konieczności uzupełniania.
Producent chwali się, że wzmocnił strumień technologią ultradźwiękową. A to z kolei zwiększa precyzję usuwania bakterii chorobotwórczych z trudno dostępnych miejsc. Najważniejsze, że irygator trzyma ustawione ciśnienie, a do tego gwarantuje aż 1900 impulsów na minutę. Szybko oczyszcza przestrzenie między zębami, również te wyjątkowo ciasne.
Nie wiesz, jaki irygator stacjonarny wybrać? Interesuje Cię zgrabne, dobrze wykonane i odpowiednio mocne urządzenie? Postaw zatem na Panasonic EW1611W503. Trudno w nim znaleźć słabe strony, czym zasłużył na obecność w rankingu irygatorów.
Ocena produktu: 9.69/10
Philips HX3826/31 to przenośny irygator do zębów i dziąseł. Nie zawodzi ciśnieniem, które wyregulujesz w 3 poziomach. Oprócz tego dobierzesz tryb pracy: albo ciągły strumień, albo impulsowy, który potrafi jeszcze dokładniej wyczyścić przestrzenie międzyzębowe. Znajdziesz także 2 nasadki. Jedna z nich tworzy 4 strumienie w kształcie litery X, co zwiększa zasięg irygacji.
Philips HX3826/31 nie waży zbyt dużo, lecz mieści w zbiorniku 250 ml wody. Sporo jak na akumulatorowy irygator bez kabla. Przesuwając dyszę wzdłuż linii dziąseł, wyczujesz krótkie przerwy między impulsami. Co Ci to da? Dowiesz się, kiedy przesunąć końcówkę do następnej szczeliny między zębami. W efekcie prędzej opanujesz prawidłową obsługę urządzenia, osiągając lepsze efekty.
Jak najbardziej mówimy o jednym z najlepszych irygatorów do zębów. Rozważ nabycie go szczególnie wtedy, gdy ma to być Twój pierwszy sprzęt tego typu. Philips HX3826/31 swoimi funkcjami znacząco ułatwi Ci wejście w proces irygacji.
Ocena produktu: 9.5/10
Jeden z najczęściej kupowanych irygatorów do zębów. Waterpik WP-100 E2 Ultra to sprzęt stacjonarny, zasilany sieciowo. Musisz go ulokować dość blisko umywalki lub wanny. Zakres ciśnienia rozpoczyna się od 0,7 bara i kończy na 6,2 bara. Cały potencjał wydajności rozłożono na 10 stopni. Dopasujesz intensywność do stanu zębów i dziąseł, zatem nie podrażnisz ich.
Znacząco poprawisz czystość w swojej jamie ustnej. Pulsacja osiąga 1400 impulsów na minutę, co polepsza skuteczność wypłukiwania osadu i bakterii. To bardzo dobry irygator dentystyczny do aparatów ortodontycznych. Ma do nich specjalną końcówkę i aż 6 innych (2 podstawowe, do implantów, koron lub mostów, irygacji poddziąsłowej, czyszczenia języka i manualnego doczyszczania).
Co tu więcej dodawać? Wydajny, dobrze wyposażony irygator stacjonarny za rozsądne pieniądze. Nie dziwię się, że Waterpik WP-100 E2 Ultra często polecają dentyści. Z powodzeniem zastąpi, a w zasadzie pokona precyzją pracy nić dentystyczną.
Ocena produktu: 9.44/10
Jeden z najbardziej opłacalnych i najlepszych irygatorów bezprzewodowych. Jego standardowy tryb pracy zapewnia maksymalną wartość ciśnienia wody (do 6,2 bara) i służy do codziennej higieny jamy ustnej. Za pomocą Seysso Oxygen szybko wypłuczesz resztki pożywienia, rozbijając też płytkę nazębną z różnych zakamarków jamy ustnej. O to właśnie tu chodzi!
Tryb Soft zaoferuje Ci z kolei minimalny pułap ciśnienia wodnej nici. Odpowiedni dla osób z nadwrażliwością zębów i dziąseł. Sprawdza się także przy pielęgnacji kieszonek dziąsłowych. Ostatni tryb, czyli Pulse, potęguje pulsację, gdyż zapewnia zmienne ciśnienie – dobra opcja do masowania dziąseł i poprawy ich ukrwienia. Akumulator wystarcza na 70 minut ciągłej pracy.
Powyższe cechy wskazują na to, że ten niepozorny sprzęt w niektórych aspektach dorównuje markowym irygatorom zasilanym sieciowo. Seysso Oxygen nie rozczaruje Cię, gdy rozglądasz się za wydajnym, lecz niekoniecznie kosztownym modelem.
Ocena produktu: 9.31/10
Trudno znaleźć lepszy irygator bezprzewodowy w tak niskiej cenie. Haxe RST5012 zachwyca swoją opłacalnością. Z jakich powodów? Osiąga 2,75 – 6,2 bara. Stanie się skutecznym orężem do walki z płytką nazębną oraz bakteriami. W ekspresowym tempie zlikwidujesz ustrojstwa, których nie chcesz trzymać między zębami. Spokojniejsze tryby sprawdzą się do nadwrażliwych zębów.
Nie jest to może ultra cichy czy pojemny model, lecz swoje nadrzędne zadanie spełnia wybornie. Zagwarantuje Ci także tryb masażu wodnego. Dobra opcja do poprawy stanu swoich dziąseł. Łącznie masz 3 tryby pracy do wyboru. Uzupełniają je dodatkowe końcówki – 2 standardowe, dysza do aparatu ortodontycznego oraz skrobak do języka. Zacny zestawik, prawda?
Sprawa jest prosta: jeżeli masz niewiele kasy na zakup irygatora, lecz nadal pragniesz dobrze wybrać, Haxe RST5012 jest dla Ciebie. Cenowy hit, który bije rekordy sprzedażowe, zdobywając masę pozytywnych opinii. Ja również mam o nim dobre zdanie.
Ocena produktu: 9.2/10
Najlepsze irygatory do zębów - Ranking 2024
Irygator do zębów Waterpik WP-660
Waterpik WP-660, czyli mocny irygator do zębów z szeroką regulacją ciśnienia. Precyzyjnie usunie bakterie z Twoich przestrzeni międzyzębowych. Do tego zachwyci Cię prostą obsługą oraz solidnym wykonaniem. Bez wątpienia zasłużył na miano najlepszego irygatora.
Sprawdź ceny
⇓
Wysokie i regulowane ciśnienie
Waterpik WP-660 osiąga maksymalnie 6,9 bara ciśnienia. To jeden z najlepszych wyników w tej kategorii. Używając go na maksymalnych ustawieniach, ekspresowo pozbędziesz się płytki nazębnej tkwiącej między zębami. Tak samo skutecznie rozbijesz łańcuchy bakterii, zapobiegając stanom zapalnym.
Sęk w tym, że to nie jedyna zaleta związana z ciśnieniem roboczym. Co gdy nie chcesz, aby strumień wody był zbyt silny? Być może zmagasz się z nadwrażliwością zębów bądź dziąseł. W takim wypadku docenisz aż 10 poziomów ciśnienia. Zauważ, że to najniższe zaczyna się już od 0,69 bara!
Finalnie zawsze dokładnie dopasujesz moc irygatora. Znam kilka osób używających go i jedna korzysta z 4 stopnia, a druga z 6 lub 7. Pokazuje to tylko, jak przydatna okazuje się tak szeroka regulacja. Bez względu na kondycję swojego uzębienia znajdziesz najlepszą intensywność.
Szerokie zastosowanie
Najlepsze irygatory do zębów Waterpik często wyróżniają się bogatym wyposażeniem. WP-660 kontynuuje tę tradycję. W zestawie znajdziesz aż 7 końcówek. 3 z nich są standardowe, więc starczą Ci na długi czas. Sprawia to także, że z jednego urządzenia może korzystać kilka osób.
Co z resztą? Okazuje się, że opiniowany model stanowi precyzyjny irygator do aparatów ortodontycznych. Kolejna końcówka dotyczy czyszczenia implantów, mostków i koron. 2 pozostałe to: akcesorium do usuwania bakterii z kieszonek dziąsłowych, a nawet mini szczoteczka do czyszczenia szkliwa zębów!
Z takim kompletem uzyskasz perfekcyjną czystość i świeżość w jamie ustnej. Nić dentystyczna nie ma szans, zwłaszcza gdy nosisz aparat korekcyjny. Zastosowanie dodatkowo poszerza dodatkowy tryb do masażu. Stymuluje dziąsła, poprawiając ich stan i zapobiegając krwawieniu.
Bezproblemowa obsługa
Waterpik WP-660 to wysokiej jakości irygator stacjonarny. Co za tym idzie, nie musisz go ładować. Cały czas pracuje stabilnie, bo bez spadków mocy. Wyróżnia się przy okazji pojemnym zbiornikiem na wodę. 600 ml wystarczy Ci na rutynowe wyczyszczenie przestrzeni międzyzębowych bez konieczności dolewki.
Opisaną wcześniej regulację ciśnienia obsłużysz dobrze opisanym pokrętłem. Dioda LED da znać, jakiego trybu używasz, a timer obejmuje 60 sekund irygacji. Obstawiam, że instrukcja obsługi szybko trafi na dno pudełka, gdyż obsługa Waterpik WP-660 nie sprawia problemów.
Przy tych wszystkich zaletach masz przed sobą świetnie wykonane urządzenie. Obudowa, wężyk, zbiornik na wodę, pokrętło, przyciski – wszystkie te elementy są trwałe i perfekcyjnie spasowane. Ten polecany irygator dentystyczny powinien okazać się dla Ciebie zakupem na długie lata!
Irygator do zębów Oclean W10
Oclean słynie głównie ze szczoteczek sonicznych, ale w kategorii topowych irygatorów także ma dużo do powiedzenia. Oclean W10 zaskoczy Cię mobilnością i skutecznością. To odpowiednio mocny sprzęt do likwidacji płytki nazębnej i zapobiegania próchnicy.
Sprawdź ceny
⇓
Mocny strumień wody
Niektóre sklepy podają, że Oclean W10 osiąga 8,28 bara. W mojej opinii to błędne informacje. Niemniej maksymalne ciśnienie i tak powinno tu przekraczać 6 barów. Wystarczy Ci, gdy masz ciaśniej ułożone zęby z bardzo wąskimi szczelinami. Wtedy także usuniesz spomiędzy nich bakterie i osad.
Nie zabrakło systemu regulacji ciśnienia. Opiera się na kilku trybach. Oprócz podstawowego oraz intensywnego znajdziesz również: delikatny, pulsacyjny i punktowy. Jestem wręcz przekonany, że znajdziesz wśród nich najlepszą dla siebie opcje.
Mój ranking irygatorów bardzo docenia wystarczającą regulację. Nie wiem przecież, jak wygląda Twoje uzębienie i jego ogólny stan. Nabywając taki sprzęt jak Oclean W10, zyskasz uniwersalne urządzenie. Dogłębnie oczyścisz zakamarki jamy ustnej lub subtelnie potraktujesz swoje dziąsła.
Mobilność
Masz przed sobą dobry irygator bezprzewodowy. Nie zastanawiasz się długo, gdzie go przechować. Oclean W10 wyróżnia się ergonomiczną konstrukcją. Wygodnie leży w dłoni, jego budowa nie przeszkadza w skutecznej irygacji uzębienia. Akumulatorowa praca obejmuje aż 30 dni po pełnym naładowaniu.
Pojemność wyjmowanego zbiornika na wodę wynosi 200 ml. Dobry wynik jak na przenośny irygator. Wielu osobom taka pojemność wystarcza na rutynowy zabieg. Urządzenie wygląda na dość grube w porównaniu do innych modeli bez kabla, lecz pozostaje lekkie.
Na korpusie zauważysz przyciski, których obsługę pewnie prędko opanujesz. Wymiana końcówek to również banalna sprawa. Nie widzę tu żadnych mankamentów, jeżeli chodzi o praktyczność konstrukcji. Producent wszystko dobrze przemyślał.
Użyteczne końcówki
Interesuje Cię irygator do zębów z końcówkami do zadań specjalnych? Tutaj kilka takich znajdziesz. Cały zestaw obejmuje 4 dysze, ale tylko jedna to ta standardowa. Reszta poszerza zastosowanie. Największą uwagę zwraca końcówka do aparatu ortodontycznego. Jeżeli go nosisz, bardzo Ci się przyda.
Oclean W10 to również porządny irygator do kieszonek dziąsłowych. Kolejna dysza dokładnie zlikwiduje z nich zalegający osad z bakteriami. Co zostało? Rzadziej spotykana końcówka do czyszczenia języka. Używanie jej może na początku nieco łaskotać, ale pewnie się przyzwyczaisz.
Być może wydaje Ci się, że czyszczenie języka nie ma większego znaczenia. W praktyce warto je wykonywać. To właśnie ta część jamy ustnej odpowiada za świeży (lub też nie) zapach z ust. Jeśli nie chcesz zmagać się z halitozą, regularnie używaj tego typu końcówek. Dużo zdrowsze wyjście niż płukanki.
Irygator do zębów Panasonic EW1611W503
Już na pierwszy rzut oka Panasonic EW1611W503 wygląda na bardzo nowoczesny sprzęt. Poznając jego możliwości, tylko to potwierdza. To stacjonarny model z wysokim ciśnieniem. Bez trudu wyregulujesz je, przez co sprzęt nada się praktycznie dla każdego.
Sprawdź ceny
⇓
Moc ultradźwięków
To, co najbardziej wyróżnia Panasonic EW1611W503, to ultradźwięki. Wzbogacają generowany strumień, którego ciśnienie dochodzi do 6,46 bara. Irygator generuje mikrobąbelki głęboko czyszczące przestrzenie międzyzębowe. Szczególnie przydatne gdy masz niewielkie szpary między zębami.
Czy ultradźwięki jakoś szczególnie podnoszą ciśnienie? W mojej opinii nie o to w nich chodzi. Ich nadrzędnym zadaniem jest realne zwiększenie zasięgu. Również dzięki temu to dobry irygator do mostów zębowych, koron, implantów, aparatów itp. Zapobiegniesz powstawaniu próchnicy i kamienia nazębnego.
Jednocześnie masz przed sobą irygator dla osób cierpiących na nadwrażliwość zębów lub dziąseł. Gdy tego zechcesz, wybierzesz delikatniejszy przepływ wody. Nie narazisz się na ból i dyskomfort. Masz do dyspozycji 10 poziomów, co w zupełności wystarcza.
Moją uwagę zwróciła też częstotliwość impulsów na poziomie 1900 na minutę. Rzadko spotykany wynik, ponieważ w większości sprzętów wynosi 1400 impulsów na 60 sekund. Siłą rzeczy dodatkowo potwierdza wysoką precyzję wypłukiwania zabrudzeń spomiędzy zębów.
Elegancki i praktyczny irygator do zębów
Uwielbiam Panasonic EW1611W503 nie tylko za wydajność i funkcjonalność. Spójrz tylko na to urządzenie. Czyż nie wygląda minimalistycznie? Do tego nie wymaga ogromu miejsca w okolicach umywalki. Zestaw zawiera 2 takie same dysze, na które znajdziesz stojak (mieści do 4 końcówek).
Wężyk doprowadzający wodę do irygatora oceniam jako wystarczająco długi oraz dobrze wykonany. Trudno go uszkodzić, zresztą tak samo jak rękojeść. Przyciski mądrze rozplanowano i opisano. Sterowanie pracą tego sprzętu okaże się dla Ciebie prostą czynnością.
Do zbiornika wlejesz 600 ml wody. Powinno Ci to wystarczyć na ok. 2 minuty irygacji, czyli tyle, ile powinna zwykle trwać. Praktyczna budowa dopełnia pozytywną opinię o Panasonic EW1611W503. Jak dla mnie to rewelacyjny irygator stacjonarny zapobiegający próchnicy i stanom zapalnym.
Irygator do zębów Philips HX3826/31
Philips HX3826/31, a więc dobrej jakości irygator akumulatorowy. Wyróżnia się nie tylko poręczną budową, ale i kilkoma funkcjami oraz nasadką o oznaczeniu F3. Co w niej takiego intrygującego? Na co możesz jeszcze liczyć, nabywając ten model? Dowiedz się z poniższej opinii!
Sprawdź ceny
⇓
Zróżnicowane opcje irygacji
Zacznijmy tę recenzję od tego, że Philips HX3826/31 to mocny irygator. Maksymalnie ustawione ciśnienie potrafi zaskoczyć swoją siłą. Radzę Ci zacząć od niższego pułapu, a następnie sprawdzić te wyższe. Dostępne są tu 3 poziomy intensywności. Niby nie tak dużo, ale stanowią dopiero początek.
Oprócz nich dostaniesz 2 tryby pracy. Pierwszy to standard – generuje ciągły strumień, który pozbywa się płytki nazębnej. Drugi wnika jednak jeszcze głębiej, gdyż działa impulsowo. Dosłownie wymiata osad i resztki spomiędzy zębów. Pozostawia po sobie czyściutkie przestrzenie międzyzębowe.
Jakby tego było mało, swoje dokłada nasadka F3, którą znajdziesz w zestawie. Różni się od tej podstawowej (czyli F1) rodzajem natrysku. Składa się z 4 strumieni rozchodzących się od środka w rogi. Ich kształt tworzy literę X. Co z tego wynika? Dużo większy zasięg działania.
W jednym cyklu irygacji oczyścisz po prostu większy obszar. Jeszcze szybciej uzyskasz pełną czystość jamy ustnej. Zauważ, że nasadkę F3 wykończono delikatną gumą. Przesuwanie jej wzdłuż linii dziąseł nie powinno wywołać u Ciebie bólu.
Proste czyszczenie nowoczesnym irygatorem
Czasem skuteczność i funkcje to nie wszystko, aby ranking irygatorów do zębów przyjął dany model. Ważne, aby okazał się także prosty w obsłudze. Philips HX3826/31 spełnia to założenie. Przede wszystkim nie brakuje mu pojemności. 250 ml wyróżnia się na tle innych sprzętów bezprzewodowych. Wystarczy na pełną irygację.
Usuwając nieczystości z zakamarków między zębami, poczujesz krótkie przerwy. Występują między impulsami. To nie przypadek, że się pojawiają. Sygnalizują przejście do kolejnej szczeliny. W ten prosty sposób zyskasz kontrolę nad prawidłową irygacją. Nie zastanawiasz się, kiedy zająć się kolejnym obszarem.
W ogólnej obsłudze pomaga też sama budowa. Wyróżnia ją wysoka ergonomia. Sprzęt dobrze leży w dłoni i nie powinien wyślizgiwać się z niej. Żywotny akumulator wytrzyma do 14 dni bez kontaktu z ładowarką. A do uzupełnienia stanu ogniwa wykorzystasz wszędobylski interfejs USB-C.
Irygator do zębów Waterpik WP-100 E2 Ultra
Marzy Ci się profesjonalny irygator polecany przez doświadczonych dentystów? Do tego elitarnego grona należy Waterpik WP-100 E2 Ultra. Użyjesz go w parze z wieloma końcówkami, które od razu trafiły do zestawu. Do tego wydajność ciśnienia poradzi sobie z każdym osadem!
Sprawdź ceny
⇓
Wydajny i delikatny irygator w jednym
Zastanawiając się, jaki irygator do zębów i dziąseł warto kupić, poważnie rozważ Waterpik WP-100 E2 Ultra. Trudno mi sobie wyobrazić, aby u kogoś się nie sprawdził. Przemawia za tym jego potencjał wydajności połączony z szeroką regulacją ciśnienia.
Skala rozpoczyna się od 0,6 bara, a kończy na 6,2 bara. Producent ujął w tym zakresie 10 rozsądnie zróżnicowanych poziomów. Jeżeli masz zęby wprost ze stali, i tak wypłuczesz osad z trudno dostępnych zakamarków. Gdy walczysz z nadwrażliwością, wykorzystasz natomiast delikatniejszy strumień, który Cię nie podrażni.
To przy tym cicho pracujący model, co często wyróżnia polecane irygatory Waterpik. Dla wielu osób ważna cecha podczas porannej higieny jamy ustnej. Siłę natrysku zmienisz poręcznym pokrętłem. Do zbiornika na wodę wlejesz 600 ml cieczy. W gruncie rzeczy masz przed sobą proste, ale jakże skuteczne urządzenie.
Bogaty zestaw dysz
Poznając dołączone akcesoria, stwierdzisz, że to bogato wyposażony sprzęt. Ja tak miałem, przeprowadzając test irygatorów do domu. 2 podstawowe końcówki dadzą Ci opcję na wykorzystanie irygatora przez 2 osoby. Jeszcze ciekawiej wypadają jednak specjalne dysze do konkretnych zadań.
Nie zabrakło tej do aparatów ortodontycznych. Dogłębnie oczyścisz ich szczeliny, nie pozostawiając np. resztek jedzenia. Waterpik WP-100 E2 Ultra sprawdza się jako irygator do implantów, koron lub mostów – służy do tego kolejna dysza. 2 następne zadbają o kieszonki dziąsłowe oraz oczyszczanie języka.
Ostatnia końcówka przypomina główkę rotacyjnej szczoteczki. Ma zresztą podobne zastosowanie. W manualny sposób doczyścisz nią szkliwo. Nie zastąpi może pełnoprawnej szczoteczki, zwłaszcza tej elektrycznej, ale i tak stanowi miły dodatek.
Irygator do zębów Seysso Oxygen
Wydajna i poręczna myjka do oczyszczania szczelin między zębami – tak mogę najkrócej opisać Seysso Oxygen. Ten polecany irygator zdumiewa ciśnieniem podawanej wody. Jeżeli jednak potrzebujesz delikatnej nici wodnej, również ją tu dostaniesz.
Sprawdź ceny
⇓
Dobra alternatywa dla nici dentystycznej
Seysso Oxygen osiąga znakomite wyniki sprzedażowe. Łatwo mi zrozumieć ten fakt. Nie kosztuje miliona monet, lecz potrafi dobić do 6,2 bara ciśnienia. Minimalny pułap osiąga z kolei 2,7 bara. Urządzenie nadaje się zarówno do precyzyjnego czyszczenia uporczywego osadu, jak i delikatnego masażu dziąseł.
Do głównych zadań dobierzesz odpowiedni tryb pracy (3 opcje). Mało tego, spotkasz tu dodatkowe końcówki. Zestaw obejmuje dysze: standardową, do aparatów korekcyjnych oraz kieszonek dziąsłowych. Posłużą Ci do skutecznej higieny jamy ustnej.
Jako że to sprzęt akumulatorowy, trzeba go ładować. Nie stanie się to jednak zbyt częste. Bateria pracuje do 70 godzin po pełnym naładowaniu. To wiele tygodni mycia przestrzeni międzyzębowych przy stałym strumieniu wodnym.
Typowo podróżny irygator
Mówimy o lekkim, dobrze wyprofilowanym urządzeniu. Seysso Oxygen obsłużysz w bardzo prosty sposób. Unikniesz zbędnych komplikacji. Wyjątkowo kompaktowa budowa pozwoli Ci podróżować z tym sprzętem. Nie zajmie wiele miejsca.
System ładowania polega na indukcyjnej bazie. Nie musisz siłowo wpinać irygatora. Przebiega to intuicyjnie. Jednakże pamiętaj, że niewielkie gabaryty i waga to również skutek małego zbiornika na wodę. Mieści 150 ml, co nie każdemu wystarcza na irygację bez dolewki. Sporo jednak zależy tu od wprawy.
Irygator do zębów Haxe RST5012
Ranking irygatorów do zębów składa się nie tylko z kosztownych urządzeń. Haxe RST5012 to coś dla osób, które chcą lub muszą zaoszczędzić na tym zakupie. Jednocześnie wciąż gwarantuje wysokie ciśnienie, przydatne tryby oraz specjalne końcówki. Poznaj go bliżej!
Sprawdź ceny
⇓
Mistrzowski stosunek ceny do jakości
Tani i dobry irygator? Na to hasło przed oczami pojawia mi się Haxe RST5012. Działa na wydajnym silniczku, generując od 2,75 bara do 6,2 bara. Regulacja opiera się na 3 trybach: normalnym, delikatnym oraz masażu stymulującym dziąsła. Dopasujesz wydajność strumienia do oczekiwań.
Rano i wieczorem bez trudu pozbędziesz się resztek jedzenia. Nie pozwolisz, aby w trudno dostępnych miejscach pojawił się w końcu kamień nazębny. Nie dopadnie Cię też próchnica i inne choroby przyzębia. Robiąc porównanie irygatorów do zębów, nie widzę w Haxe RST5012 ustępstw odnośnie skuteczności.
Jasne, to nie tak cicho pracujący i doskonale wykonany model jak te droższe. Nie zachwyca też jego pojemność (150 ml), ale za to skutkuje lekką, małą i ergonomiczną konstrukcją. To efektywny irygator do domowego użytku, jak i na często odbywane podróże.
Końcówki do zadań specjalnych
Do codziennego usuwania płytki nazębnej posłuży Ci standardowa dysza. Na wyposażenie trafiły 2 sztuki. Oprócz tego w pudełku odszukasz końcówkę ortodontyczną z krótkim, miękkim włosiem. Jak sama nazwa wskazuje, okaże się nieoceniona dla osób noszących aparaty korekcyjne.
Całość uzupełnia dobrze wykonany skrobak do języka. Wymiecie z tego miejsca bakterie powodujące przykry zapach z ust. Jak widzisz, mimo ekstremalnie niskiej ceny nadal skorzystasz ze zróżnicowanych nasadek. To jak najbardziej wielozadaniowy irygator w dobrej cenie!
Ile kosztuje irygator do zębów?
Ceny dobrych irygatorów do zębów zaczynają się od ok. 100 zł, a kończą na ponad 400 zł. Droższe są zazwyczaj modele stacjonarne. Ich ceny to przede wszystkim zakres 300 – 450 zł. Za precyzyjny irygator bezprzewodowy zapłacisz 100 – 250 zł, choć znajdzie się też kilka sprzętów za ok. 400 zł.
Jakiej firmy irygator do zębów?
Najlepszy producent irygatorów do zębów to Waterpik. Słynie głównie z mocnych i funkcjonalnych modeli stacjonarnych. W tej grupie sprzętów konkuruje z nim Panasonic (który wypuszcza też dobre urządzenia na akumulator). Topowe irygatory bezprzewodowe pochodzą z kolei od: Oclean, Philips, Seyyso oraz Haxe.
Podsumowanie
Stawiając na jeden z irygatorów z mojej klasyfikacji, zyskasz pewność dobrej inwestycji. Takie urządzenie pomoże Ci w jak najlepszej higienie jamy ustnej. Prędko rozbije łańcuchy bakterii i płytkę nazębną.
Już nie musisz pytać o dobry irygator na forum czy czytać innych blogów. Moje aktualizowane zestawienie przedstawiło Ci topowe sprzęty.
Masz własną opinię o irygatorze? Jeżeli tak, skorzystaj z sekcji komentarzy.
Aby kompleksowo zadbać o higienę jamy ustnej, spójrz także na najlepsze szczoteczki soniczne do zębów. Od lat używam tego urządzenia i każdemu polecam, a moja klasyfikacja pokazuje najskuteczniejsze modele. Niektóre z nich przedstawia przy okazji ogólny ranking szczoteczek elektrycznych.
Łukasz Proszek
Właściciel i redaktor naczelny PROrankingów. Od ponad 10 lat zawodowo zajmuję się testami sprzętów, tworząc przy okazji rankingi oraz poradniki (nie tylko zakupowe). Jestem pasjonatem urządzeń elektronicznych, a zwłaszcza RTV, AGD, mobile czy gadżetów dla kierowców. Interesuję się także sportem, gamingiem oraz muzyką, co również ma powiązanie z różnymi urządzeniami. Jeżeli masz do mnie jakieś pytanie, z chęcią pomogę w sekcji komentarzy.