Irygator do zębów – Ranking, Opinie 2021

Ranking irygatorów do zębów okaże się wartościowy dla osób dbających o higienę. Te urządzenia zapobiegają powstawaniu płytki nazębnej i dokładnie czyszczą przestrzenie międzyzębowe. Zobacz, jaki irygator jest teraz najlepszy!

Ranking polecanych irygatorów do zębów

Jaki irygator do zębów
jest najlepszy? (Ranking)

Najlepsze irygatory do zębów 2021Najniższe
ceny
Opinie
1. Waterpik CC-01EUMediaExpert
Electro
Przeczytaj opinię
2. Waterpik WP-861 E2MediaExpert
Ceneo
Przeczytaj opinię
3. Waterpik WP-660 E2 Ultra ProfessionalMediaExpert
Ceneo
Przeczytaj opinię
4. Panasonic EW1611MediaExpert
MediaMarkt
Przeczytaj opinię
5. Waterpik WP-560MediaExpert
Ceneo
Przeczytaj opinię
6. Waterpik WP-100 E2 UltraMediaExpert
Empik
Ceneo
Przeczytaj opinię
7. Seysso Oxygen TravelEURO
OleOle
Przeczytaj opinię
8. Panasonic EW1411MediaExpert
Ceneo
Przeczytaj opinię
9. Panasonic EW-DJ40MediaExpert
Neonet
Przeczytaj opinię

Najlepsze irygatory do zębów (Opinie)

Aby dokonać rozsądnego zakupu, przeczytaj opinie dotyczące najlepszych irygatorów. Szybko wyjawią Ci, co potrafi dany sprzęt. Dzięki temu lepiej dostosujesz zakup do własnych wymagań i budżetu.

Miejsce 1: Waterpik CC-01EU

Dobry irygator do zębów Waterpik CC-01EU

Kliknij i kup Waterpik CC-01EU

MediaExpert
Electro

Waterpik CC-01EU to irygator, który przebił kolejne granice wydajności. Na najwyższym poziomie (jest ich łącznie 10) nieznacznie przekracza 7 barów.

Dzięki temu bardzo precyzyjnie i szybko pozbędziesz się nie tylko widocznych reszek jedzenia, ale i niewidocznych gołym okiem bakterii. Skutecznie zminimalizujesz ryzyko pojawienia się próchnicy oraz chorób dziąseł i przyzębia.

Jak to zwykle bywa z droższymi irygatorami Waterpik, wyposażenie zachwyca. Jeżeli chodzi o irygator, zyskasz pięć końcówek: 2 dysze klasyczne (JT 100), 1 dyszę ortodontyczną (PS-100), 1 dysza poddziąsłową (PP-100) oraz 1 dyszę do pielęgnacji implantów, koron, mostów (OD-100). Pełen zestaw dostosowany do różnych potrzeb.

Sprzęt ma w zestawie od razu szczoteczkę soniczną z dwoma wymiennymi końcówkami i trzeba trybami pracy (w tym do wybielania zębów oraz masażu dziąseł). Kupując taki zestaw, w zasadzie nic więcej nie potrzebujesz, aby jak najlepiej zadbać o swoje uzębienie.

Oba elementy są do tego świetnie wykonane, mało awaryjne i proste w obsłudze. Widać, że Waterpik nie spoczywa na laurach, nadal wypuszczając coraz to lepsze irygatory.

Waterpik CC-01EU – główne dane techniczne:
RodzajStacjonarny, zasilany sieciowo, 2w1
Ciśnienie0.69 – 7,1 bara
Liczba impulsów1400
Pojemność zbiornika na wodę650 ml
Liczba dysz i końcówek5 + 2

 

Miejsce 2: Waterpik WP-861 E2

Irygator waterpik wp 861 e2

Kliknij i kup Waterpik WP-861 E2

MediaExpert
Ceneo

Przed Tobą wszechstronny zestaw Waterpik WP-861 E2. Dostajesz bowiem nie tylko irygator, ale również elektryczną szczoteczkę soniczną Triple Sonic. Jest to więc zakup 2w1, który będzie korzystny dla osób, które używały do tej pory zwykłej szczoteczki manualnej, ale chcą nabyć uniwersalny zestaw.

Przechodząc do samego irygatora, to sprzęt zasilany sieciowo, a więc stacjonarny. Takie rozwiązanie gwarantuje wyższą wydajność niż akumulator. Nie może więc dziwić fakt, że maksymalne ciśnienie osiąga aż 6,9 bara, co jest świetnym wynikiem.

Strumień wody jest mocny i dokładnie czyści newralgiczne miejsca jamy ustnej. Dodam przy tym, że minimalne ciśnienie wynosi 0,69 bara, co też jest rzadko spotykanym wynikiem, choć ważniejszy jest maksymalny pułap. Ciśnienie wody w tym zakresie ma aż 10 stopni regulacji, co daje Ci pełną swobodę w doborze optymalnej wartości, a to równie ważne.

Istotną sprawą jest sam zbiornik na wodę. Jeżeli jest on zbyt mały, to musisz ciągle przerywać irygację i uzupełniać ciecz. Tutaj nie ma tego problemu, gdyż pojemność osiąga aż 650 ml i wystarcza na 90 sekund czyszczenia uzębienia oraz jamy ustnej.

Na rękojeści znajdziesz wygodny w obsłudze przycisk. Odpowiada za włączanie i wyłączanie podawania wody. Ciecz leci, gdy tego chcesz, co pozwala ją zaoszczędzić.

Nie zawodzą końcówki w zestawie. Znajdziesz dwie standardowe dysze do codziennej pielęgnacji. Oprócz nich producent dodaje dyszę ortodontyczną, poddziąsłową i największą, która dedykowana jest do pielęgnacji koron, mostów i implantów. Bardzo uniwersalny zestawik. Są też dwie wymienne końcówki do szczoteczki.

Skoro w zestawie są dwa urządzenia, to wypada mi wspomnieć także o tym drugim. Soniczna szczoteczka ma trzy tryby pracy, które skutecznie usuną osad i przebarwienia z zębów, wybielając je. Jest też funkcja masowania dziąseł.

Szczoteczka maksymalnie wykonuje 31000 ruchów na minutę, co gwarantuje odpowiednią precyzję. Działa bezprzewodowo i zapewnia do 20 cykli po pełnym naładowaniu.

Cały zestaw łącznie z bazą został solidnie wykonany i prezentuje się bardzo estetycznie, choć troszkę miejsca zajmuje. Szkoda, że dołączone etui jest dość toporne i nie można w nim wszystkiego porządne poukładać. Wyjazdy z tym sprzętem nie będą więc tak przyjemne, to sprzęt typowo stacjonarny.

Propozycja zdecydowanie z segmentu Premium, którą olśniony byłby zapewne niejeden stomatolog i dentysta, klepiąc Cię po ramieniu i mówiąc przy tym, że dobrze wybrałeś.

Jak się pewnie domyślasz, tanio nie jest. Najważniejsze parametry i cechy, czyli głównie precyzja pracy oraz komfort obsługi, wypadają jednak znakomicie. Cena odbija się także na tym, że kupujesz dwa urządzenia, a nie jedno.

Waterpik WP-861 E2 – główne dane techniczne:
RodzajStacjonarny, zasilany sieciowo, 2w1
Ciśnienie0.69 – 6,9 bara
Liczba impulsów1400
Pojemność zbiornika na wodę650 ml
Liczba dysz i końcówek5 + 2

 

Miejsce 3: Waterpik WP-660 E2 Ultra Professional

irygator do zębów waterpik wp 660 e2 ultra-professional

Kliknij i kup Waterpik WP-660 E2 Ultra Professional

MediaExpert
Ceneo

Waterpik WP-660 E2 Ultra Professional wygląda podobnie do reszty stacjonarnych modeli Waterpik. Dokładność usuwania płytki nazębnej czy resztek pokarmu stoi na bardzo wysokim poziomie. Zakres ciśnienia 0,69 – 6,9 bara działa w 10-stopniowej skali. Pożądaną wartość ustawisz za pomocą pokrętła, które znajduje się na obudowie bazy.

Walka z paradontozą będzie z tym urządzeniem niezwykle skuteczna. Na poprawę stanu zębów i dziąseł nie czeka się długo, używając tak wydajnego sprzętu.

Wartość częstotliwości impulsów wody wynosi 1400 impulsów na minutę, więc strumień jest silny, równomierny i zoptymalizowany do wypłukiwania resztek z zakamarków jamy ustnej.

Dodam też, że do wyboru masz dwa tryby pracy. Standardowy do codziennej pielęgnacji (Floss), a także dodatkowy do masowania i stymulacji dziąseł (Massage/Hydro-Pulse).

Taki szczegół ze specyfikacji. Sporo stron podaje, że zbiornik na wodę ma 600 ml. Osiąga jednak 650 ml. Maksymalnie uzupełniony wystarcza na 90 sekund irygacji. Bardzo dobry wynik. Nie będziesz zbyt często uzupełniał wody w trakcie zabiegu irygacji.

Waterpik WP-660 E2 Ultra Professional – główne dane techniczne:
RodzajStacjonarny, zasilany sieciowo
Ciśnienie0.69 – 6,9 bara
Liczba impulsów1400
Pojemność zbiornika na wodę650 ml
Liczba dysz i końcówek7

 

Miejsce 4: Panasonic EW1611

irygator do zębów Panasonic EW1611

Kliknij i kup Panasonic EW1611

MediaExpert
MediaMarkt

Panasonic EW1611 to estetycznie wyglądający irygator stacjonarny. Za tym modelem przemawia bardzo dobry stosunek ceny do jakości i możliwości irygacji.

Chodzi przede wszystkim o maksymalne ciśnienie, czyli jedną z najważniejszych spraw. Dochodzi do prawie 6,5 bara, co jest bardzo dobrym rezultatem. Masz łącznie 10 stopni regulacji, więc bez problemu dopasujesz intensywność strumienia do swoich preferencji.

Producent chwali się, że strumień jest wzmocniony technologią ultradźwiękową. A to z kolei zwiększa precyzję usuwania bakterii chorobotwórczych z miejsc trudno dostępnych. Najważniejsze, że irygator trzyma ustawione ciśnienie, a do tego gwarantuje aż 1900 impulsów na minutę.

Pojemność zbiornika na wodę osiąga 600 ml. W połączeniu z ciśnieniem i specyfiką działania tego modelu wystarcza na prawie 2 minuty użytku (bez potrzeby dolewania wody). Wielu osobom to wystarczy.

O samym wyglądzie irygatora już wspominałem na początku, ale i praktyczne cechy konstrukcyjne dają radę. Chodzi między innymi o magnetyczny otwór na rączkę w bazie. W spoczynku rączka urządzenia nie styka się z podłożem. No i w samej budowie jest mniej wgłębień zbierających kurz i brud.

Do tej pory opinia jest bardzo pozytywna. Ten polecany irygator do zębów nie kosztuje przecież kosmicznie dużo. I pewnie też dlatego ma kilka mankamentów. Po pierwsze jest bardzo głośny podczas pracy (aż 82 dB), a po drugie nie zachwyca ilością końcówek w zestawie. Są tylko 2 zwykłe.

Ogólnie biorąc, Panasonic EW1611 jest świetnym irygatorem stacjonarnym. Z tego rodzaju i w tej cenie nie ma zbyt wielu konkurentów, choć nie obyło się też bez drobnych minusów.

Panasonic EW1611 – główne dane techniczne:
RodzajStacjonarny, zasilany sieciowo
CiśnienieDo 6,5 bara
Liczba impulsów1900
Pojemność zbiornika na wodę600 ml
Liczba dysz i końcówek2

 

Miejsce 5: Waterpik WP-560

irygator do zębów waterpik wp 560

Kliknij i kup Waterpik WP-560

MediaExpert
Ceneo

Waterpik słynie głównie ze znakomitych irygatorów stacjonarnych, ale i wśród tych bezprzewodowych ma kilku mocnych zawodników. Jednym z nich jest Waterpik WP-560. Idą za nim fenomenalne parametry, szczególnie patrząc na inne mobilne irygatory. Przejdźmy do subiektywnej opinii o tym sprzęcie do rozbijania płytki nazębnej i łańcuchów bakterii.

Jest to bezprzewodowy irygator do zębów z wbudowanym akumulatorem. Odbija się to nieco na kluczowych parametrach.

Zakres ciśnienia wody mieści się w trzech wartościach – 3,1 (low), 4,1 (medium) i 5,2 (high) bara. Częstotliwość wynosi natomiast do 1250 impulsów na minutę. W efekcie szybko pozbędziesz się płytki nazębnej i zarazków podczas porannej oraz wieczornej higieny jamy ustnej.

Wbudowany zbiorniczek na wodę o pojemności 210 ml wystarcza na 45 sekund irygacji, a jego napełnianie jest dziecinnie proste. W zestawie znajdziesz cztery dodatkowe dysze – dwie klasyczne, jedną ortodontyczną do oczyszczania elementów stałego aparatu ortodontycznego, a także jedną do pielęgnacji implantów i mostów.

Dodam, że końcówka daje możliwość 360-stopniowego obrotu, co ułatwia codzienną higienę jamy ustnej.

Muszę także wspomnieć o samym systemie ładowania. Nie działa wcale tak prymitywnie jak w większości przypadków, czyli na zasadzie wtyczka – kabel – gniazdko. Producent zafundował w tym modelu system szybkiego ładowania magnetycznego. Dzięki temu rozwiązaniu akumulator osiąga 100% naładowania po czterech godzinach, co jest świetnym rezultatem.

Waterpik WP-560 – główne dane techniczne:
RodzajBezprzewodowy, akumulatorowy
Ciśnienie3,1/4,1/5,2 bara
Liczba impulsów1250
Pojemność zbiornika na wodę210 ml
Liczba dysz i końcówek4

 

Miejsce 6: Waterpik WP-100 E2 Ultra

Irygator waterpik wp 100 e2 ultra

Kliknij i kup Waterpik WP-100 E2 Ultra

MediaExpert
Empik

Ceneo

WP-100 E2 Ultra to jeden z najczęściej kupowanych irygatorów do zębów. Rzecz jasna, najpopularniejsze wcale nie równa się najlepsze, ale tutaj powody jego sławy są uzasadnione. W dalszej części opinii wszystkie z nich Ci przedstawię.

To sprzęt stacjonarny, który zasilany jest sieciowo, ale jednocześnie musi zostać ulokowany dość blisko umywalki lub wanny. Zakres ciśnienia rozpoczyna się od 0,7 bara i kończy na 6,2 bara. Cały potencjał wydajności został rozłożony na 10 stopni do wyboru.

Skutecznie usuwanie głęboko schowanych bakterii miejscowym czyszczeniem nie będzie żadnym problemem. Znacząco poprawisz stan dziąseł i zębów. Dodam, że pulsacja wody osiąga 1400 impulsów na minutę, co polepsza skuteczność wypłukiwania osadu i bakterii.

Zbiornik na wodę ma 650 ml i wystarcza na 90 sekund. W zestawie jest aż siedem końcówek – dwie klasyczne i po jednej do czyszczenia implantów/koron/mostów, aparatów ortodontycznych, irygacji poddziąsłowej, czyszczenia języka i manualnego doczyszczania. Ta ostatnia przypomina więc elektryczną szczoteczkę.

Nie dziwi mnie fakt, że WP-100 E2 Ultra osiąga od lat tak dobre wyniki sprzedażowe. W tej cenie to prawdziwy hit!

Waterpik WP-100 E2 Ultra – główne dane techniczne:
RodzajStacjonarny, zasilany sieciowo
Ciśnienie0,7 – 6,2 bara
Liczba impulsów1400
Pojemność zbiornika na wodę650 ml
Liczba dysz i końcówek7

 

Miejsce 7: Seysso Oxygen Travel

irygator do zębów seysso oxygen travel

Kliknij i kup Seysso Oxygen Travel

EURO
OleOle

Układając ranking irygatorów do zębów, duże wrażenie zrobił na mnie bezprzewodowy, pulsacyjny i bardzo poręczny Seysso Oxygen Travel. Jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości, to mowa o jednej z najbardziej opłacalnych propozycji zakupowych.

Jest to sprzęt akumulatorowy, ale potrafi dobić do aż 6,2 bara. Tu musimy się na chwilkę zatrzymać przy trybach pracy, gdyż są trzy:

 • Normal zapewnia maksymalną wartość ciśnienia wody i służy do codziennej higieny jamy ustnej.
 • Soft oferuje z kolei minimalny pułap i dedykowany jest dla osób z nadwrażliwością zębów i dziąseł. Sprawdza się także przy pielęgnacji kieszonek dziąsłowych.
 • Pulse potęguje pulsację, gdyż zapewnia zmienne ciśnienie – dobra opcja do masowania dziąseł i poprawy ich ukrwienia.

Zbiorniczek na wodę ma 150 ml, czyli dość niewiele, ale wystarcza na 35 sekund (tryb Normal) lub 45 sekund (Soft i Pulse). Wszystkie trzy tryby zapewniają 1400 impulsów na minutę.

Powyższe parametry wskazują na to, że ten niepozorny sprzęt potrafi w niektórych aspektach dorównać markowym irygatorom zasilanym sieciowo.

Akumulator wystarcza na 70 minut, co w praktyce oznacza nawet kilka tygodni irygacji bez konieczności podpięcia urządzenia do sieci. Nie wszystko jest jednak takie piękne. Gorzej wypada czas ładowania. Trwa bowiem pełną dobę.

Co z końcówkami? Są trzy: końcówka standardowa do zwykłej irygacji, końcówka Pocket do kieszonek dziąsłowych i specjalnie dla trybu Soft, a także Orthodontic do aparatów ortodontycznych.

Podsumowując, solidny sprzęt, który dotrze wszędzie tam, gdzie szczoteczka manualna lub elektryczna nie da rady.

Seysso Oxygen Travel – główne dane techniczne:
RodzajBezprzewodowy, akumulatorowy
Ciśnienie2,7 – 6,2 bara
Liczba impulsów1400
Pojemność zbiornika na wodę150 ml
Liczba dysz i końcówek3

 

Miejsce 8: Panasonic EW1411

irygator do zębów panasonic ew1411

Kliknij i kup Panasonic EW1411

MediaExpert
Ceneo

Panasonic EW1411 to wszechstronny irygator do zębów. Działa bezprzewodowo i całkiem skutecznie wypłukuje pokarm oraz bakterie, które gromadzą się w kieszonkach dziąsłowych czy między zębami. Generowany strumień wody zawiera małe bąbelki powietrza i jest odpowiednio silny, żeby pomóc Ci w optymalnej higienie jamy ustnej.

Dostajesz do dyspozycji trzy poziomy ciśnienia, które rozkładają się na cztery tryby pracy.

 • Jet gwarantuje silny i ciągły strumień wody o ciśnieniu wynoszącym 5,9 bara.
 • Interdental jest z kolei przerywany, więc oszczędza wodę, która dopływa ze zbiornika o pojemności wynoszącej 130 ml.
 • Jeżeli chcesz wzbogacić strumień o dodatkowe bąbelki powietrza, to ustawisz z kolei Air In Soft (2 bary) lub Air In Regular (3,9 bara).

Wszelkie opcje Air In są wzbogacone o bąbelki powietrza, które lepiej działają na dziąsła. Ciśnienie jest przy tym niższe, więc to jeszcze jeden znak, żeby używać ich do masowania dziąseł lub kieszonek dziąsłowych.

Jet lub Interdental mają po 5,9 bara i służą do podstawowej higieny jamy ustnej, czyli głównie do wypłukiwania resztek pokarmu z wszelkich zakamarków. Moim zdaniem, najczęściej będziesz używać trybu Jet, gdyż przerywany strumień wody w Interdental nie każdemu pasuje. Jedni go chwalą, a inni twierdzą, że jest bezużyteczny – sprawa indywidualna.

Funkcja Air In jest całkiem fajna, szczególnie Regular z 3,9 bara i pulsacją rzędu 1400 impulsów na minutę. Problem jest jednak taki, że czas pracy po pełnym naładowaniu spada wtedy z godziny do zaledwie 15 minut.

Na ile wystarcza 130 ml pojemnika z wodą? Na 35 sekund, czyli nie ma różnicy w porównaniu do głównych konkurentów zasilanych akumulatorowo. Sytuację poprawia Interdental, który dzięki cyklom podawania wody opróżnia go w 120 sekund. Wynik robi duże wrażenie, ale tak jak wspominałem, nie każdemu ta opcja będzie pasować.

Irygator jest solidnie wykonany i poręczny. W zestawie znajdziesz tylko dwie podstawowe końcówki. Czy odświeżanie aparatów ortodontycznych będzie więc niemożliwe? Nie, ale z pewnością nie tak łatwe i przyjemne jak przy dedykowanej do tego dyszy.

Panasonic EW1411 – główne dane techniczne:
RodzajBezprzewodowy, akumulatorowy
Ciśnienie2/3,9/5,9 bara
Liczba impulsów1400
Pojemność zbiornika na wodę130 ml
Liczba dysz i końcówek2

 

Miejsce 9: Panasonic EW-DJ40

irygator do zębów panasonic ew dj40

Kliknij i kup Panasonic EW-DJ40

MediaExpert
Neonet

Na koniec mam dla Ciebie kolejne urozmaicenie, a konkretniej irygator turystyczny. Ma składaną rączkę i zbiornik na wodę w uchwycie. Jest on łatwy do napełnienia, ale nieco problematyczny przy czyszczeniu.

DJ40 pracuje na zasilaniu bateryjnym – w oparciu o dwie (1,5 V) baterie alkaliczne (AA/LR6). Wystarczą one na 15 minut pracy.

Takie rozwiązanie skutkuje tym, że w podróż nie musisz zabierać ze sobą zasilacza czy stacji dokującej. Z drugiej strony generuje dodatkowe wydatki na baterie, choć zawsze możesz do nich dokupić ładowarkę.

Ciśnienie wody opiera się na dwóch stopniach intensywności. Wynosi 3,9 lub 5,9 bara. EW-DJ40 generuje 1500 impulsów na minutę. Takie parametry skutkują szybkim wypłukiwaniem osadu z przestrzeni międzyzębowych.

Sprytnie skonstruowany zbiornik na wodę ma pojemność na poziomie 165 ml i wystarcza na 40 sekund irygacji. Nie ma natomiast miłej niespodzianki w przypadku wymiennych końcówek. Jest zaledwie jedna sztuka.

Świetna propozycja dla osób, które sporo podróżują i zależy im na utrzymywaniu odpowiedniej higieny jamy ustnej. Najważniejsze parametry stoją na zadowalającym poziomie.

Panasonic EW-DJ40 – główne dane techniczne:
RodzajBezprzewodowy, bateryjny, składany
Ciśnienie3,9/5,9 bara
Liczba impulsów1500
Pojemność zbiornika na wodę165 ml
Liczba dysz i końcówek1

Jak wybrałem najlepsze irygatory do zębów?

Ranking i opinie o irygatorach dentystycznych to nie wszystko. Nie jest to bowiem zestawienie tworzone w oparciu o popularność.

Ustaliłem sobie wiele ważnych kryteriów wyboru, które pozwoliły mi wybrać dla Ciebie najlepsze propozycje zakupowe.


Temat kluczowych parametrów jeszcze szerzej omówiłem w poradniku: Jak wybrać irygator do zębów? Na co zwrócić uwagę? Zajrzyj do niego, jeżeli masz czas i chęci na stanie się ekspertem od zakupu irygatora. Poniżej zawarłem z kolei zwięzłe streszczenie najważniejszych parametrów i cech. Pomogły mi stworzyć wartościowy ranking irygatorów.


Poznaj najważniejsze priorytety przy zakupie irygatora:

Najlepsze irygatory do zębów - jakie mają cechy? Infografika

 • Wydajność – wpływa na nią ciśnienie, któremu najbardziej się przypatrywałem. Doceniałem wartości przekraczające 5 – 6 barów. Taka wydajność zagwarantuje Ci silny strumień wody czyszczący przestrzenie międzyzębowe. Ale to nie wszystko. Równie ważna jest regulacja ciśnienia – im więcej poziomów możliwych do ustawienia, tym lepiej. Dopasujesz natężenie strumienia do swoich potrzeb (np. aby stymulować dziąsła, poprawiając ich ukrwienie). Czasem pomagają w tym dedykowane tryby (np. strumień pulsacyjny czy wirujący). Potencjał wydajności dopełnia jeszcze częstotliwość impulsów, lecz zarówno ten parametr, jak i dostępne tryby są mniej ważne od wartości ciśnienia i jej zakresu.
 • Dysze – czyli końcówki, które dostajesz wraz z irygatorem. Ważna sprawa, gdy nosisz aparat ortodontyczny lub pragniesz nabyć jak najbardziej uniwersalny irygator dentystyczny. Największe plusy przyznawałem za dodatkowe końcówki niestandardowe. O co chodzi? O specjalistyczne dysze, np.: do oczyszczania powierzchni przy zamkach aparatów ortodontycznych, do mostków, koron, implantów, a nawet do kieszonek przyzębia, imitacji szczotkowania lub czyszczenia języka. Niestety, nie wszyscy producenci tworzą niestandardowe dysze. W ich przypadku oceniałem liczbę klasycznych końcówek w zestawie. Im ich więcej, tym więcej pieniędzy w przyszłości zaoszczędzisz (każdą końcówkę trzeba przecież w końcu wymienić na nową).
 • Pojemność zbiornika na wodę – wartość ściśle zależna od rodzaju irygatora. Najlepsze irygatory bezprzewodowe przekraczają czasem 200 ml pojemności. Polecane irygatory stacjonarne oferują nawet powyżej 600 ml, co zapewnia nieprzerwany proces kilkuminutowego usuwania płytki nazębnej i resztek pokarmu. Przy okazji oceniałem łatwość dolewania wody do pojemnika – szczególnie gdy nie był zbyt pojemny. Dolewki muszą być bowiem szybkie i wygodne.

Po przeanalizowaniu tych 3 cech byłem już na dobrej drodze do ułożenia wartościowego i unikalnego rankingu irygatorów do zębów.

Ale to jeszcze nie wszystko. Powyższe aspekty uzupełniłem kilkoma innymi parametrami i cechami. Oto one:

 • Wygoda użytkowania – zależy głównie od korpusu. Rączka powinna być ergonomiczna, odpowiednio wyprofilowana. Czasem przydają się także elementy antypoślizgowe. W bezprzewodowych irygatorach liczy się także całkowita waga. W tych stacjonarnych duże znaczenie ma długość wężyka doprowadzającego wodę do końcówki oraz długość kabla zasilającego.
 • Trwałość i niezawodność – w irygatorach nie stosuje się raczej niesamowitych podzespołów elektronicznych, ale nie znaczy to, że taki sprzęt nie ma wytrzymać chociażby kilku lat. Wręcz przeciwnie – powinien długo służyć. Oprócz jakości elektroniki ważne jest wykonanie, np. korpusu czy wężyków w przypadku modeli stacjonarnych. Niejednokrotnie tylko kilkuletnie testy irygatorów wyjawiają informacje o ich niezawodności. Mimo tego uważam, ze wybrałem dla Ciebie pewne, dobrze wykonane i bezawaryjnie pracujące urządzenia.
 • Czas pracy i ładowania – dotyczy wyłącznie bezprzewodowych irygatorów. Parametr łatwy w ocenie już przed zakupem. Najkorzystniej, gdy irygator na jednym cyklu pracuje np. powyżej godziny, a ładuje się chociażby do 4 godzin. A skoro już jesteśmy przy ładowaniu, to sama baza powinna zapewniać mobilnemu irygatorowi stabilność. Przyda się także ładowanie indukcyjne/magnetyczne, gdyż nie wymaga fizycznego podpięcia sprzęt, a jedynie umieszczenia go w bazie.

Podsumowanie

Wybierając jeden z irygatorów z mojej klasyfikacji, zyskujesz pewność dobrej inwestycji. Takie urządzenie pomoże Ci w jak najlepszej higienie jamy ustnej.

Ranking irygatorów do zębów to nie wszystko. Stworzyłem dla Ciebie całą serię poradników. Przydadzą się zarówno przed, jak i po zakupie tego sprzętu. Spójrz na poniższą listę i kliknij temat, który Cię zainteresował.

Przed zakupem irygatora do zębów:

Po zakupie irygatora do zębów:

Zobacz podobne rankingi:

Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

[Głosów: 10   Average: 5/5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Maciej
3 miesięcy temu

Cześć! Mam kilka pytań odnośnie waterpików, na które nie potrafię znaleźć odpowiedzi. Może pomożesz.
1. Czym różni się model WP-110 E2 od modelu WP-660 E2? 110 nie ma timera? Czy coś więcej?
2. W sklepach internetowych widzę model WP-660 z oznaczeniem E i E2. To ten sam produkt, czy E2 to nowszy model? Jeżeli nowszy, to co ulepszono?
Dzięki za ew. odpowiedzi i pozdrawiam.

Bartek
10 miesięcy temu

Trochę brakuje mi irygatora bezprzewodowego od haxe. Mi ten sprzęt się spodobał, zwłaszcza za taką cenę. Miałem irygator od waterpik i teraz ten, jakością wcale od siebie nie odbiegają, a różnica w cenie kolosalna.

dominik
1 rok temu

Mam stacjonarny TrueLife, poza rączką na przewodzie, która z początku trdno przeskakuje z off na on i na odwrót nie ma nic na minus, a nie wychodzi tak drogo. Ale śmieszne uczucie póki człowiek się na początku nie przyzwyczai :))

Harnaś
1 rok temu

Waterpik robi dobre irygatory, ale stacjonarne. Akumulatorowe to jest jakaś porażka. Jakby nie mogli znaleźć kogoś, kto im to sensownie zaprojektuje. Kiedyś miałem model akumulatorowy, który kupiłem z przeznaczeniem do turystyki. Ciśnienie w nim malało ze spadkiem napięcia akumulatora. Praktycznie po 2-3 użyciach trzeba go było ładować, bo inaczej cisnienie było za małe. Przy tak częstym doładowywaniu oczywiście akumulatory padały w szybkim tempie.
Aktualny, najwyższy model WP 560 trzeba odłączać od ładowania po 4h, bo inaczej ulegają uszkodzeniu akumulatory.