Ranking szczoteczek sonicznych 2021 | Opinie, Testy

Ranking szczoteczek sonicznych pokaże Ci modele, dzięki którym najlepiej zadbasz o stan swoich zębów. Przeczytasz niezależne opinie i recenzje. Z moją analizą i przeglądem najlepszych produktów dobrze wydasz swoje pieniądze!

ranking szczoteczek sonicznych z opiniami i poradami

Dobra szczoteczka soniczna zagwarantuje Ci bielsze zęby, piękniejszy uśmiech i skuteczną walkę z płytką nazębną oraz przebarwieniami. To świetny sprzęt zarówno dla osób z wrażliwymi zębami, krwawiącymi dziąsłami, jak i noszących aparaty ortodontyczne.

Tuż poniżej znajdziesz tabelkę z polecanymi szczoteczkami sonicznymi. Następnie przeczytasz o nich subiektywne opinie. Dzięki temu szybko wybierzesz optymalny model!

Zestawienie jest oczywiście niezależne i regularnie aktualizowane. Nie musisz czytać nic więcej ani pytać na forum, aby dowiedzieć się, jaka szczoteczka soniczna jest teraz najlepsza.

1. SEYSSO Gold White

szczoteczka soniczna SEYSSO Gold White


Kliknij i kup SEYSSO Gold White

EURO
OleOle


Dlaczego warto kupić SEYSSO Gold White?


SEYSSO Gold White to znakomita szczoteczka soniczna dla osób, które pragną jak najszybciej wybielić swoje zęby, pozbywając się osadu oraz płytki nazębnej. Świetna propozycja dla palaczy czy miłośników kawy.

Dlaczego?

Przez prędkość pracy, która osiąga aż do 96 000 drgań sonicznych na minutę! Taka wydajność ruchów szczotkujących generuje przy okazji tysiące mikrobąbelków. Dzięki nim pasta do zębów oraz tlen dostają się w trudno dostępne miejsca. Masz pewność, że te kilka minut mycia zębów będzie wystarczające, aby dotrzeć do każdego zakamarka jamy ustnej.

Na plus akumulator. Przy standardowym używaniu (mycie zębów 2 razy dziennie po 2 minuty) wytrzyma bez ładowania aż do 70 dni. Niesamowity wynik, dzięki któremu zapomnisz o częstym ładowaniu szczoteczki.

W zestawie znajdziesz etui podróżne, 2 standardowe końcówki, a także końcówkę wybielającą. Ta ostatnia ma unikalny kształt pęczków. Skuteczniej walczy z osadem nazębnym oraz przebarwieniami. Polerowanie szkliwa jest odpowiednio delikatne, ale jednocześnie bardzo efektywne.

Do jakości wykonania oraz designu również nie mogę się przyczepić. Ta soniczna szczoteczka elektryczna jest wytrzymała, minimalistycznie wyglądająca, łatwa w obsłudze i poręczna. SEYSSO po raz kolejny udowodniło, że produkuje znakomity sprzęt do higieny jamy ustnej.

SEYSSO Gold White – Programy szczotkowania

 • Clean (82 000 drgań na minutę) – trwa 2 minuty i jest to podstawowy program do codziennej i kompleksowej higieny jamy ustnej.
 • White (96 000 drgań na minutę) – bardzo wydajny program do wybielania zębów. Trwa 2 minuty, ale przy maksymalnej możliwej wydajności drgań sonicznych. Dzięki nim Twój uśmiech stanie się atrakcyjniejszy. Obowiązkowa pozycja dla palaczy i miłośników kawy lub herbaty.
 • Polish (90 000 drgań na minutę) – program, który dba o przednie zęby. Poleruje je przy bardzo wysokiej wydajności. Trwa minutę.
 • Gum Care (70 000 drgań na minutę) – program do stymulacji i masażu dziąseł. Poprawia ich ukrwienie. Trwa 3 minuty.
 • Sensitive (62 000 drgań na minutę) – to z kolei najlepsza opcja dla osób przechodzących zapalenie dziąseł lub cierpiących na nadwrażliwość zębów. Wydajność spada, ale i tak skutecznie sobie radzi z osadem oraz płytką nazębną. Program trwa 2 minuty.
SEYSSO Gold White – specyfikacja:
Szybkość drgań na minutęDo 96000
Tryby pracy5 programów
Czas pracy po naładowaniuDo 70 dni
Końcówki w zestawie3
AplikacjaNie
Największe zalety:
1. Wysoka wydajność szczotkowania: szybsze usuwanie przebarwień i lepsza higiena jamy ustnej
2. Zadziwiająco pojemny akumulator: nie przejmujesz się częstym ładowaniem szczoteczki
3. Końcówka wybielająca w zestawie

2. Philips HX9924/17

szczoteczka soniczna Philips HX9924/17


Kliknij i kup Philips HX9924/17

MediaExpert
EURO

Neonet


Dlaczego warto kupić Philips HX9924/17?


Philips HX9924/17 to jedna z najnowocześniejszych szczoteczek sonicznych na rynku. Sporo kosztuje, ale zapewnia udogodnienia, o których wielu konkurentów może tylko pomarzyć. Zacznijmy jednak od najważniejszych parametrów.

Szczoteczka generuje do 62 000 ruchów szczotkujących na minutę, co jest świetnym wynikiem. Są to pełne ruchy, a nie same drgania soniczne, co zwiastuje dwukrotnie większą wydajność.

Główki końcówek wyróżniają się sporą powierzchnią czyszczenia i dostosowują się do kształtu zębów oraz dziąseł! Tak, dostajesz od razu idealnie spersonalizowany sprzęt do higieny jamy ustnej. Jeszcze bardziej podnosi to efektywność mycia zębów, szybciej zauważysz efekty.

Szczoteczka współpracuje z aplikacją mobilną i została wyposażona w liczne czujniki (ścierania, nacisku, lokalizacji). W jakim celu? Aby każdy wyrobił jak najlepsze nawyki dotyczące mycia zębów.

Szczotkujesz za mocno? Aplikacji da Ci znać. Omijasz którąś ze stref swojego uzębienia? Również dostaniesz powiadomienie w aplikacji. W apce widzisz mapę 3D dotyczącą swojego uzębienia. Nie musisz być stomatologiem czy dentystą, aby poznać idealną dla siebie technikę szczotkowania. To duże ułatwienie, szczególnie dla osób, które zaczynają przygodę z elektryczną szczoteczką.

Ta polecana szczoteczka soniczna wygląda nowocześnie i jest niezwykle trwała oraz ergonomiczna. W zestawie znajdziesz etui i… szklankę. Wyobraź sobie, że owa szklanka odpowiada za… ładowanie szczoteczki! Oryginalny pomysł. A samo etui również ładuje urządzenie. Czas pracy wynosi do 14 dni. Przyzwoity rezultat, który dopełnia pozytywną opinię o tym modelu.

Philips HX9924/17 – Programy szczotkowania

 • Clean – standardowy program do codziennej higieny jamy ustnej.
 • White+ – eliminuje przebarwienia, więc to odpowiedni program dla kawoszy i palaczy.
 • Deep Clean+ – bardzo głębokie czyszczenie uzębienia.
 • Gum Health – program do szczotkowania sonicznego zębów trzonowych oraz masażu dziąseł.
 • TongueCare+ – ciekawy program, który służy do czyszczenia… języka. A po co go czyścić specjalną końcówką i programem? Głównie dla świeżego oddechu i usunięcia bakterii. Według wielu opinii taka opcja bardzo się przydaje.

Oprócz 5 głównych programów szczoteczka zapewnia 3 poziomy intensywności pracy: niski, średni, wysoki. Taka swoboda wyboru ułatwia dopasowanie wydajności do stanu uzębienia i własnych preferencji.

Do tego w zestawie są 4 zupełnie odmienne końcówki, które nadają się do poszczególnych programów. Wykazują technologię adaptacyjną, czyli dopasowywanie się do kształtu zębów, o czym wspominałem w mojej opinii.

Philips HX9924/17 – specyfikacja:
Szybkość drgań na minutęDo 62000
Tryby pracy3 poziomy i 5 programów
Czas pracy po naładowaniuDo 14 dni
Końcówki w zestawie4
AplikacjaTak
Największe zalety:
1. Świetna efektywność pracy: z taką szczoteczką dokładnie oczyścisz szkliwo zębów
2. Włosie końcówek, które dopasuje się do kształtu Twoich zębów
3. Dużo trybów i programów do wyboru: dostosujesz pracę szczoteczki do własnych wymagań
4. Funkcjonalna aplikacja mobilna wspomagana przez kilka czujników: szybciej wyrobisz odpowiednią technikę mycia zębów
5. Bogate wyposażenie złożone m.in. ze zróżnicowanych końcówek i szklanki ładującej

3. Philips HX6871/47

szczoteczka soniczna Philips HX6871/47


Kliknij i kup Philips HX6871/47

Philips
EURO
OleOle


Dlaczego warto kupić Philips HX6871/47?


Philips HX6871/47 walczy z ubytkami i próchnicą, zapewniając zdrowe i białe zęby. Wydajność szczotkowania osiąga 62 000 ruchów na minutę, co jest iście topowym wynikiem. Wytwarzane z pasty pęcherzyki docierają w przestrzenie międzyzębowe, jak i wzdłuż linii dziąseł. Zyskujesz w ten sposób pewność kompleksowego mycia zębów.

Efektywność wspomagają 3 programy, które za kilka chwil Ci przybliżę, 3 poziomy intensywności do wyboru, a także wysokiej jakości końcówki.

Oczywiście ta polecana szczoteczka soniczna jest przystosowana do aparatów ortodontycznych, wypełnień, koron i lakieru. Za jej pomocą wyczyścisz zarówno trudno dostępne miejsca, jak i te wrażliwsze.

Doceniam również nowoczesny design, prostą obsługę, eleganckie etui podróżne w zestawie, niewielką bazę ładującą oraz wskaźnik, który informuje o konieczności wymiany zużytej końcówki.

Philips HX6871/47 – Programy szczotkowania

 • Clean – podstawowy program do mycia zębów.
 • White – idzie w parze z końcówką, która ma gęsto ułożone włosie. Takie połączenie służy szybkiemu wybielaniu zębów. Usuniesz więc przebarwienia i to bardzo skutecznie.
 • Gum Care – czyli ochrona dziąseł. Program zapewnia dodatkową minutę na mniejszej prędkości drgań, dzięki czemu bez obaw można masować dziąsła, poprawiając ich stan.
Philips HX6871/47 – specyfikacja:
Szybkość drgań na minutęDo 62000
Tryby pracy3 poziomy i 3 programy
Czas pracy po naładowaniuDo 14 dni
Końcówki w zestawie2
AplikacjaNie
Największe zalety:
1. Intensywność szczotkowania: bielsze i zdrowsze zęby
2. Po kilka programów i trybów do wyboru: większa swoboda dopasowania działania szczoteczki do swoich potrzeb
3. Odpowiednio pojemny akumulator: rzadsza konieczność ładowania

4. Xiaomi Oclean X PRO

Dobra szczoteczka soniczna Xiaomi Ocean Pro X


Kliknij i kup Xiaomi Oclean X PRO

Ceneo


Dlaczego warto kupić Xiaomi Oclean X PRO?


Xiaomi Oclean X PRO to precyzyjna szczoteczka soniczna w świetnej cenie. Prędkość wibracji dochodzi do 42000 na minutę. Dzięki temu szybko i dokładnie pozbędziesz się płytki nazębnej, uzyskując poczucie gładkości i świeżości w jamie ustnej.

Zastosowane włosie świetnie dopasowuje się do zębów. Jest gęste (ale nie za twarde), trwałe i według producenta również antybakteryjne. Przyspiesza proces wybielania zębów, szczególnie pamiętając o wysokiej wydajności silnika tej szczoteczki.

Do wyboru masz aż 32 poziomy intensywności szczotkowania oraz 4 tryby pracy. Bez problemu dopasujesz styl pracy urządzenia do własnych wymagań i stanu zębów oraz dziąseł.

Nowinką jest dotykowy wyświetlacz. Mały, ale intuicyjny w obsłudze. Oprócz opcji regulacji przedstawia grafikę… Twojej szczęki! Po co? Aby pokazać, czy wszystkie strefy uzębienia zostały odpowiednio oczyszczone podczas mycia. Tę funkcję wspomaga wbudowany w szczoteczkę żyroskop.

Twoje nawyki dotyczące mycia zębów poprawią także informacje z aplikacji mobilnej. Pokazują, jak używać danego programu, na co zwrócić uwagę itp.

Kolejny atut to konstrukcja. Ten sprzęt do szczotkowania jest lekki, ale jednocześnie wytrzymały. Dobrze leży w dłoni, ułatwiając manewrowanie. Nie przejmujesz się również częstym ładowaniem. Po pełnym naładowaniu szczoteczka może pracować nawet do 28 dni.

Xiaomi Oclean X PRO to hit na tym rynku! Zdecydowanie jedna z najlepszych szczoteczek sonicznych do zębów, w dodatku rozsądnie wyceniona – w zasadzie bardzo tania jak na swoje możliwości.

Xiaomi Oclean X PRO – Programy szczotkowania

 • Standardowe czyszczenie – rutynowe mycie zębów trwające 2 minuty. Xiaomi Oclean X PRO co 30 sekund daje sygnał, aby przejść do kolejnej partii zębów.
 • Delikatne czyszczenie – zmniejsza intensywność, aby nie powodować dyskomfortu u osób cierpiących na nadwrażliwość zębów bądź dziąseł.
 • Standardowe wybielanie – stawia na systematyczne wybielanie zębów.
 • Masaż – do stymulacji i poprawy stanu dziąseł.
Xiaomi Oclean X PRO – specyfikacja:
Szybkość drgań na minutęOk. 42000
Tryby pracy32 poziomy i 4 programy
Czas pracy po naładowaniuDo 28 dni
Końcówki w zestawie3
AplikacjaNie
Największe zalety:
1. Wysoka wydajność szczotkowania, dzięki której szybko poprawisz stan swoich zębów
2. Bardzo szerokie możliwości regulacji intensywności i sposobu pracy szczoteczki
3. Dotykowy wyświetlacz o wielu funkcjach
4. Żywotny akumulator: rzadsze ładowanie szczoteczki

5. Panasonic EW-DL83

szczoteczka soniczna Panasonic EW-DL83


Kliknij i kup Panasonic EW-DL83

EURO
OleOle


Dlaczego warto kupić Panasonic EW-DL83?


Panasonic EW-DL83 to oryginalna szczoteczka soniczna, choć na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżnia. Co w niej takiego nadzwyczajnego? Specjalnie zaprojektowane włosie jednej z końcówek, które dociera do kieszonek dziąsłowych. Jest tu także trwały i płynnie pracujący silnik liniowy. Jego siłą jest to, że wydajność nie spada przy niskim stanie akumulatora (a prędkość pracy osiąga 31 000 ruchów na minutę).

Wracając do specyficznego włosia końcówki, usuwa ono bakterie z kieszonek, minimalizując choroby przyzębia. Jest w pewnym sensie wydłużone, ale jednocześnie cieniutkie na 0,02 mm średnicy! Nie podrażni Cię, efektywnie czyszcząc kieszonki dziąsłowe.

Ta nowoczesna szczoteczka soniczna reguluje moc w oparciu o nacisk. To plus, szczególnie dla osób, które do tej pory nie myły zębów takim urządzeniem. Nie podrażnisz dziąseł, ponieważ urządzenie przy za mocnym nacisku zmniejszy prędkość drgań sonicznych.

W zestawie są 3 różne końcówki. Oprócz podstawowej oraz tej do kieszeni dziąsłowych znalazła się końcówka irygująca przestrzenie międzyzębowe. Miły dodatek, choć nie zastąpi osobnego irygatora.

Jeżeli chodzi o czas pracy tej szczoteczki sonicznej, to wynosi 60 minut, czyli ok. 14-15 dni przy 2 szczotkowaniach dziennie. Plusem jest to, że ładowanie trwa godzinę, a to niewiele w tej kategorii.

Na końcu mojej subiektywnej opinii przyczepię się jedynie do programów szczotkowania. Nie ma ich wiele i są bardzo podstawowe, aczkolwiek nie dla każdego będzie to minus.

Panasonic EW-DL83 – Programy szczotkowania

 • Regular – podstawowy tryb pracy tej szczoteczki, który służy do codziennej higieny jamy ustnej.
 • Soft – wibracje stają się delikatniejsze, prędkość drgań spada. Dobra opcja dla 2 pozostałych końcówek z zestawu (do kieszonek dziąsłowych oraz irygacji), a także dla osób z nadwrażliwością dziąseł lub zębów.
Panasonic EW-DL83 – specyfikacja:
Szybkość drgań na minutęOk. 31000
Tryby pracy2 programy
Czas pracy po naładowaniuDo 15 dni
Końcówki w zestawie3
AplikacjaNie
Największe zalety:
1. Przydatne końcówki w zestawie: oprócz głównej ta do kieszonek dziąsłowych oraz irygująca
2. Silnik działający liniowo: brak spadków wydajności spowodowanych niższym stanem naładowania
3. Akumulator, który zapewnia długi okres bez konieczności ładowania sprzętu

6. Xiaomi Mi Electric Toothbrush NUN4008GL

szczoteczka soniczna Xiaomi Mi Electric Toothbrush NUN4008GL


Kliknij i kup Xiaomi Mi Electric Toothbrush NUN4008GL

EURO
OleOle


Dlaczego warto kupić Xiaomi Mi Electric Toothbrush NUN4008GL?


Ceny najlepszych szczoteczek sonicznych Cię przerażają, ale pragniesz nabyć skuteczny i funkcjonalny model? Żaden problem! Z pomocą przychodzi nie kto inny, jak Xiaomi.

Xiaomi Mi Electric Toothbrush NUN4008GL wygląda niepozornie. Ta uproszczona konstrukcja skrywa w sobie wydajny silnik magnetyczny. W tak niskiej cenie 31 000 ruchów szczotkujących na minutę stanowi rewelacyjny wynik. Sporej grupie osób wystarczy do skutecznego usuwania kamienia nazębnego ze szczelin między zębami.

Ciekawie prezentuje się sama końcówka szczotkująca. Ma gęsto ułożone włosie specjalnego typu, które nie podrażnia dziąseł, a skutecznie oczyszcza szkliwo.

Za tak niską kwotę zaskoczeń jest dużo więcej. 18 dni pracy po naładowaniu, niewielka stacja ładująca z uniwersalnym portem USB, antypoślizgowa konstrukcja, matowe wykończenie – Xiaomi znów wyróżnia się świetnym stosunkiem ceny do jakości.

A to nie koniec!

Jest tu aplikacja mobilna. Szczoteczka ma moduł Bluetooth i korzysta z 6 czujników. Dokładnie analizuje technikę szczotkowania oraz wyczyszczone obszary uzębienia. Dzięki temu prędko wyrobisz odpowiednią technikę używania tej taniej i dobrej szczoteczki sonicznej.

Xiaomi Mi Electric Toothbrush NUN4008GL – Programy szczotkowania

 • Standardowy – czyli podstawowy program szczotkowania do codziennej higieny jamy ustnej.
 • Delikatny – nastawiony na wyjątkową ochronę dziąseł przed podrażnieniami.
 • Programowalny – nazwa jest umowna, sam ją wymyśliłem, bo nie odbiega od prawdy: trzeci program zaprogramujesz w aplikacji. Dostosujesz go do swoich preferencji, co było świetnym pomysłem ze strony Xiaomi.
Xiaomi Mi Electric Toothbrush NUN4008GL – specyfikacja:
Szybkość drgań na minutęOk. 31000
Tryby pracy3 programy
Czas pracy po naładowaniuDo 18 dni
Końcówki w zestawie1
AplikacjaTak
Największe zalety:
1. Niezwykle atrakcyjna cena w stosunku do wydajności: niewielkim kosztem zadbasz o swoje zęby i dziąsła
2. Czujniki i aplikacja na smartfona: szybko ulepszysz technikę szczotkowania
3. Pojemna bateria, dzięki której zapomnisz o częstym ładowania tego elektrycznego urządzenia do mycia zębów

7. Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4200

szczoteczka soniczna ORAL-B Pulsonic Slim Luxe 4200


Kliknij i kup ORAL-B Pulsonic Slim Luxe 4200

MediaExpert
Neonet


Dlaczego warto kupić Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4200?


Firma Oral-B nie ma zbyt mocnej pozycji na rynku szczoteczek tego typu (w porównaniu do tych rotacyjnych). Ale nie oznacza to, że ten producent w ogóle odpuścił rywalizację w kategorii sonicznych szczoteczek. Dowodem na to jest Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4200.

To wydajny model (31 000 ruchów na minutę), który nie ma kosmicznej ceny. Jest przy tym świetnie wykonany, nie wyślizguje się z dłoni i nie wykazuje tendencji do ścierania elementów na obudowie. Rączka jest lekka, łatwo się nią manewruje.

A jakieś dodatkowe funkcje, niesamowite wyposażenie czy inne bajery? Raczej brak. Producent postawił na solidną konstrukcję z dość wydajnym silniczkiem. W zestawie są 2 takie same końcówki i etui. Tryby szczotkowania sonicznego uproszczone, a czas pracy osiąga 7 dni. Nie ma więc rewelacji, ale stąd też lokata za kilkoma innymi propozycjami.

Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4200 – Programy szczotkowania

 • Daily Clean – czyszczenie codzienne, co mówi w zasadzie wszystko. Podstawowy program do kompleksowego dbania o swoje uzębienie.
 • Sensitive – kolejny program, którego nie mogło zabraknąć. Chodzi o tryb delikatny, który nie podrażni dziąseł i bardziej wrażliwych zakamarków jamy ustnej.
 • Polish – polerowanie szkliwa mające na celu jak najszybsze wybielenie zębów. Bo któż z nas nie marzy o lśniącym i zniewalającym uśmiechu?
ORAL-B Pulsonic Slim Luxe 4200 – specyfikacja:
Szybkość drgań na minutęOk. 31000
Tryby pracy3 programy
Czas pracy po naładowaniuDo 7 dni
Końcówki w zestawie2
AplikacjaNie
Największe zalety:
1. Nie za wysoka cena w stosunku do oferowanej wydajności szczotkowania
2. Porządna jakość wykonania, dzięki której szczoteczka posłuży Ci długi czas

8. Philips HX6511/50

szczoteczka soniczna Philips HX6511/50


Kliknij i kup Philips HX6511/50

Neonet
Ceneo


Dlaczego warto kupić Philips HX6511/50?


Philips HX6511/50 to szczoteczka soniczna dla mało wymagających. Tylko 1 program i tyle samo końcówek w zestawie. Brak innowacji, ale z drugiej strony… porządne parametry, niska cena oraz brak problemów przy szczotkowaniu aparatów, koron, wypełnień itp.

Bo wiedz, że Philips HX6511/50 osiąga 31 000 ruchów na minutę. Wystarczająca wartość, aby lepiej zadbać o szkliwo, zapobiegając kamieniowi nazębnemu. Przebarwienia też staną się z czasem mniejsze, nawet bez dedykowanego trybu czy specjalnych końcówek szczotkujących.

Z funkcji są te podstawowe. Chodzi o Quadpacer (wibracje powiadamiają, aby przejść do kolejnego obszaru uzębienia) oraz SmarTimer (informuje o końcu cyklu).

Philips pomyślał również o początkujących. Pierwsze 14 użyć zwiększa w każdym kolejnym swoją intensywność. Po co? Aby się przyzwyczaić. Na samym początku używanie sonicznej szczoteczki… łaskocze. Sam tak miałem i chyba każdy tak ma.

Dodam, że akumulator wytrzymuje do 14 dni po naładowaniu, a baza ładująca zajmuje niewiele miejsca. Konstrukcja, z racji braku wymyślnych funkcji, jest bardzo uproszczona, ale trwała. Posługiwanie się tą szczoteczką soniczną jest wygodne.

Philips HX6511/50 – specyfikacja:
Szybkość drgań na minutęDo 31000
Tryby pracy1 program
Czas pracy po naładowaniuDo 14 dni
Końcówki w zestawie1
AplikacjaNie
Największe zalety:
1. Dobra cena za oferowaną wydajność szczotkowania
2. Wzrastająca intensywność przy pierwszych 14 użyciach: bez dyskomfortu przyzwyczaisz się do szczoteczki nowego typu
3. Akumulator o dobrej pojemności: brak częstego ładowania sprzętu do mycia zębów

Jakiej firmy
szczoteczka soniczna?

Jak to zwykle bywa w moich zestawieniach, postanowiłem przeanalizować ofertę czołowych producentów, aby wybrać tych najlepszych.

W ogólnym rozrachunku liderem jest dla mnie Philips, i to z kilku powodów:

 • Po pierwsze ma bardzo szeroką ofertę szczoteczek sonicznych. Owszem, skupia się głównie na drogich i zaawansowanych technologicznie, ale znajdą się też tanie modele.
 • Po drugie szczoteczki soniczne Philips są dobrze wykonane. Rzadko się psują. Nie zawodzą również ich akumulatory. To wybór na długie lata.
 • Po trzecie Philips ma wiele unikalnych rozwiązań. Oferuje znakomitą aplikację mobilną, która przenosi tak prosty sprzęt na zupełnie nowy poziom funkcjonalności. Duże wrażenie zrobiła na mnie technologia adaptacyjna. Jak już wspominałem kilkukrotnie w tym materiale, włosie szczoteczki dopasowuje się do kształtu zębów. Mycie zębów staje się dokładniejsze. Efekt dynamicznego przepływu cieczy dociera jeszcze głębiej i skutecznie przepłukuje przestrzenie międzyzębowe. Zyskuje na tym również efektywność wybielania szkliwa.

Ale na Philipsie rynek tych urządzeń się nie kończy. Ba, jest wielu innych producentów, którzy mają ciekawe urządzenia w ofercie.

Świetnie wypada SEYSSO. Produkuje wydajne szczoteczki soniczne, które nie mają wcale przegiętych cen w stosunku do wydajności pracy i jakości wykonania.

Swoje patenty ma Panasonic, który często stosuje silniki liniowe. Idealnie utrzymują prędkość ruchów szczotkujących – niezależnie od stanu akumulatora. Drugim godnym uwagi rozwiązaniem Panasonica jest przedłużone włosie, które ledwo co widać. Nie podrażnia dziąseł, efektywnie wydłużając obszar czyszczenia zębów, przede wszystkim szczelin pomiędzy nimi. Bardzo dobrze penetruje okolice międzyzębowe, które są trudniej dostępne dla standardowego włosia.

Na końcu tej części wyróżnię chińskie Xiaomi. Trudno bowiem znaleźć szczoteczki soniczne o lepszym stosunku ceny do jakości. Dobry wybór dla osób z mniejszym budżetem. Na uwagę zasługuje przede wszystkim seria Oclean, chwalona w opiniach i na wielu forach internetowych.

Podsumowanie

Nowoczesne szczoteczki soniczne powalczą z próchnicą, usuwając płytkę nazębną i rozjaśniając Twój uśmiech. Nadają się dla osób z paradontozą oraz noszących aparaty ortodontyczne, mostki, implanty itp. Neutralizują przy tym stany zapalne (działanie terapeutyczne) i pomagają w stymulacji dziąseł.

A teraz już doskonale wiesz, jaką szczoteczkę soniczną kupić!

W mojej ocenie zakup szczoteczki sonicznej jest bardzo rozsądną decyzją. Odkąd wiele lat temu nabyłem pierwsze urządzenie tego typu, swoją drogą bardzo tanie, od razu wiedziałem, że nie wrócę już do manualnych szczoteczek.

No cóż, być może niedługo dentyści i stomatolodzy nie będą mieli tyle roboty. Im szybciej sięgniesz po taki sprzęt, tym lepiej, bo bez wątpienia zapewnisz sobie kompleksową ochronę szkliwa i całej jamy ustnej.

Cały ten materiał będę rzecz jasna regularnie aktualizował. Zawsze zależy mi, aby każdy czytelnik PROrankingów miał przed sobą aktualne informacje. To dla Ciebie gwarancja dobrze wydanej kasy na nowy sprzęt – bez tracenia czasu na czytanie jakichś staroci.

Jeżeli masz dodatkowe pytania, zakupowe dylematy czy sugestie, to nie krępuj się – napisz w sekcji komentarzy.

Zobacz podobne rankingi:

Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

[Głosów: 5   Average: 4.8/5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
5 miesięcy temu

Dzięki za ambitną treść i przejrzystą, miłą w odbiorze formę.