W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Orbitrek do Domu Ranking 2024 | Opinie, Testy

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 marca 2024
Komentarze:  108

Ranking orbitreków magnetycznych i elektromagnetycznych do domu prędko pomoże Ci wybrać odpowiedni sprzęt. Wyróżniłem modele z jak najmniejszym rozstawem platform, odpowiednio długim krokiem i solidną konstrukcją. Zadbałem także o zróżnicowanie cenowe. Osoby otyłe, wysokie, niskie, przechodzące rehabilitację, seniorzy, ludzie wymagający i zaprawieni w treningach, jak i kompletni amatorzy – każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Najlepszy orbitrek do domu - ranking, opinie, jaki wybrać?

Ranking orbitreków do domu 2024 - TOP 7

Najlepszy orbitrek dla mężczyzn, kobiet, osób wysokich, niskich, otyłych czy seniorów. Horizon Fitness Andes 3 wygrywa mój ranking. Rozstaw zaledwie 3 cm i długość kroku 50,8 cm sprawiają, że pasuje praktycznie każdemu. Płynnie się porusza, ma stabilne płozy i ergonomiczne uchwyty. Nie narazi Cię na uraz, dając możliwość skutecznego trenowania w domu.

Szybko zrealizujesz na nim kolejne cele treningowe. W dodatku przedni napęd pracuje cichutko. To wysokiej klasy orbitrek stacjonarny sterowany elektronicznie. Zmienisz opór na konsoli, korzystając z 16 poziomów. Sprawdzisz też puls, liczbę spalonych kalorii, czas i prędkość ćwiczeń. Ponadto to składany orbitrek, co ułatwi Ci przechowywanie.

Masz przed sobą profesjonalny orbitrek magnetyczny z przednim napędem. Zawstydza parametrami i płynnością pracy wiele jeszcze droższych modeli. Do tego jest praktycznie nie do zdarcia, to wybór na długie lata. Jeżeli posiadasz solidny budżet i wysokie wymagania, wybierz Horizon Fitness Andes 3.

Ocena produktu: 9.99/10

Zadając sobie pytanie, jaki orbitrek do domu kupić, odpowiedziałem: Schwinn 510E. I nie żałuję! To orbitrek cichy, mały, ale niezawodny i ze znakomitymi parametrami (rozstaw 6,5 cm i krok 46 cm). W bezgłośny sposób spalam na nim kalorie, wyrabiając wiele partii mięśni. Sprzęt nadaje się zarówno do mojego wzrostu (186 cm), jak i dla niższych czy jeszcze wyższych osób.

Ten popularny orbitrek do ćwiczeń w domu sprawdza się więc w małym mieszkaniu w bloku. To zadziwiające, że przy takiej jakości i parametrach ma tylko 137 cm długości. Co do funkcji, oferuje podstawowe dane (np. czas, prędkość, dystans), jak również możliwość stosowania interwałów oraz 16 poziomów oporu. Wszystko sprawdzisz i wyregulujesz elektronicznie.

Masz niewiele miejsca na orbitrek? Jednocześnie pragniesz zakupić porządny, wręcz bezawaryjny sprzęt o świetnych parametrach? Przy takich wymaganiach nie znajdziesz teraz nic lepszego niż Schwinn 510E. Korzystam z niego od kilku dobrych lat i z ręką na sercu polecam. W tej cenie to hit!

Ocena produktu: 9.72/10

Porządny orbitrek dla wysokiej osoby. Oferuje solidne platformy z długością kroku wynoszącą 44 cm. Rozstaw między nimi to zaledwie 8 cm. W tej cenie znakomite połączenie. Zagwarantuje Ci komfortowe warunki do prowadzenia treningu cardio. Nie uświadczysz tu spadku płynności. To po prostu magnetyczny trenażer, który nie przeszkadza w gubieniu zbędnych kilogramów.

Ten domowy orbitrek do 150 kg obciążenia sprawdzi się w przypadku otyłych osób. Zakres oporu obejmuje aż 32 poziomy. Każdy znajdzie dla siebie stopień, który okaże się wyzwaniem lub chwilowym wytchnieniem od szybkiego tempa. Test recovery, czyli niejako ogólnej sprawności, pokaże Ci przy okazji, jakie czynisz postępy w kwestii swojej wydolności. Dobry motywator do poprawy wyników.

Rozglądając się za uniwersalnym orbitrekiem, weź York Fitness X520 na zakupowy celownik. Szczególnie gdy oczekujesz niezawodności, stabilności podczas treningu i szerokiego zakresu oporu. No i gdy jednocześnie nie chcesz wydawać fortuny na solidny trenażer eliptyczny.

Ocena produktu: 9.69/10

Nowoczesny orbitrek elektromagnetyczny Bluetooth. Sparujesz go ze smartfonem lub tabletem, aby puścić filmy z trasami na urządzeniu mobilnym (położonym na podpórce na konsoli). Zwalczysz nudę, która czasem dokucza podczas domowych treningów. Skorzystasz przy tym z wielu programów treningowych i pochwalisz się wynikami na portalach społecznościowych.

Pomijając te nowinki i bajery, to bardzo dobry orbitrek z tylnym napędem do 150 kg obciążenia. Rozstaw 22 cm i krok 40 cm stanowią w tej cenie dobre parametry. Ruch na sprzęcie przebiega płynnie i komfortowo. Pozostaje naturalny, zmniejsza ryzyko przeciążeń oraz kontuzji. Urządzenie nie zajmuje ogromu miejsca, to orbitrek do mieszkania w bloku, a nie tylko dużej siłowni domowej.

Zipro Iconsole+ Dunk to coś dla osób, które oprócz stabilnego treningu oczekują powiewu nowoczesności. Trudno (zwłaszcza w tej cenie) znaleźć drugi tak funkcjonalny orbitrek domowy. Swoimi funkcjami zapewni Ci trochę rozrywki, jak i jeszcze bardziej zmobilizuje do działania.

Ocena produktu: 9.56/10

Jeden z najczęściej kupowanych orbitreków do domu. Dlaczego? Ponieważ jest dobry i tani jak na tę kategorię (okolice 1000 zł). Fajny wybór dla początkujących. Odpowiedni zwłaszcza dla osób do 185 cm wzrostu, choć niektóre opinie głoszą, że i wyżsi użytkownicy komfortowo na nim ćwiczą (aczkolwiek dla nich sugeruję jednak coś z dłuższym krokiem niż 30 cm).

Rozstaw platform osiąga 22 cm, czyli tyle, co u niejednego 2 razy droższego orbitreka. W tej kwocie trudno wymagać lepszych parametrów. To wszystko wpływa na to, że trening na Zipro Hulk jest odpowiednio płynny i bez większego ryzyka kontuzji. Orbitreki dobrej jakości nie obciążają nadmiernie stawów. Ten model należy do tego grona.

W cenie Zipro Hulk trudno znaleźć teraz coś lepszego, poważnie. Sprzęt pochodzi od renomowanej marki i wyróżnia go niska awaryjność. Parametry dają radę, a ruch treningowy wypada płynnie. Poszukując orbitreka do 1500 zł bądź za ok. 1000 zł, ten sprzęt jest dla Ciebie.

Ocena produktu: 9.45/10

Jeden z najmniejszych orbitreków eliptycznych, który ma sens. Osiąga 114 cm długości. Łatwiej go gdzieś ulokujesz. Długość kroku wynosi z kolei 30 cm, czyli standard w tej cenie. Rozstaw platform to 21 cm. Nie jest to sprzęt dla olbrzymów, zresztą świadczy o tym także nośność (tylko do 100 kg). Mimo to mowa o przystępnym cenowo sprzęcie, który zapewni Ci płynne, naturalne ruchy.

Kompaktowość nie odbija się natomiast na bezawaryjności. W tej cenie to wręcz niezawodny orbitrek z tylnym napędem. Nie jest podatny na awarie czy uszkodzenia. Ma nawet całkiem masywne koło zamachowe. Nie przekraczając maksymalnego obciążenia, maszyna nie zacznie się uginać bądź trzeszczeć. Nie sprawia tak niemiłych niespodzianek, zachowując stabilność.

Szukając kompaktowego orbitreka do domowego użytku, zwróć uwagę na Hammer Ellyptech CT3. Oszczędzisz miejsce i kasę, nabywając użyteczny sprzęt do ćwiczeń. Bez inwestowania fortuny i przeznaczania sporej przestrzeni zrobisz krok w stronę lepszej sylwetki.

Ocena produktu: 9.32/10

Mały i tani orbitrek do niewielkiego mieszkania. Daleko mu do profesjonalnego trenażera eliptycznego, to sprzęt raczej dla początkujących i nie za wysokich osób (krok 28 cm i rozstaw 23 cm). Mimo to potrafi udźwignąć do 120 kg, choć osobiście radzę nie przekraczać 100 kg. To pewne potwierdzenie solidnej konstrukcji, szczególnie w tak atrakcyjnej cenie jak na maszynę tego typu.

Test orbitreków pokazuje, że Neon dobrze uzupełnia stawkę topowych modeli. Zbiera pozytywne recenzje także za niską awaryjnością, co budzi podziw jak na wydawaną na niego kwotę. To wyjście najbardziej budżetowe. Opłaci Ci się, gdy dopiero zaczynasz przygodę z ćwiczeniami na tym sprzęcie i nie wymagasz najlepszych parametrów (oraz nie masz wzrostu koszykarza).

Być może zastanawiasz się, czy orbitrek jest dla Ciebie. W takim wypadku (i nie będąc bardzo wysoką osobą) Zipro Neon stanowi alternatywę. Od razu wiedziałem, że trafi do mojego zestawienia. Przejawia dobry stosunek ceny do jakości.

Ocena produktu: 9.28/10

Najlepsze orbitreki do domu - Ranking 2024

Orbitrek do domu Horizon Fitness Andes 3

Orbitrek do domu Horizon Fitness Andes 3

Ranking orbitreków do domu bezapelacyjnie wygrywa Horizon Fitness Andes 3. Wykonano go wręcz perfekcyjnie, stanowi niezawodny model. Zagwarantuje Ci naturalny ruch ciała, wspomagając odchudzanie i rzeźbienie sylwetki. Po treningu możesz go złożyć, przez co zajmie mniej miejsca.


Sprawdź ceny Horizon Fitness Andes 3

MediaExpert
Allegro


Topowy orbitrek do domu

Horizon Fitness Andes 3, czyli w mojej opinii najlepszy przednionapędowy orbitrek eliptyczny. Nadaje się dla wysokich osób (powyżej 180 – 190 cm), ponieważ długość kroku osiąga zadziwiające 50,8 cm. Rozstaw między platformami to z kolei 3 cm, a więc następna znakomita wartość, którą nie tak łatwo spotkać w tej kategorii.

Jak się trenuje na tym sprzęcie? Przede wszystkim płynnie, bezpiecznie i niemal bezgłośnie. To cichy orbitrek z przednim napędem, który promuje naturalną pozycję ciała. Niewielki rozstaw nie obciąży nadmiernie Twoich pleców oraz bioder. Nie odczujesz dyskomfortu.

Bez komplikacji sukcesywnie zaczniesz zmniejszać tkankę tłuszczową w zaciszu własnego domu. Wygodnie trenują na nim użytkownicy o odmiennym wzroście (w tym niższe osoby). Sprawdza się zatem u par lub ogólnie w domostwach, gdzie kilka osób pragnie poprawić swoją kondycję i ciało.

Szukając dobrego orbitreka z małym rozstawem, musisz zwrócić uwagę na Horizon Fitness Andes 3. Płynny, wygodny i naturalny ruch ciała to tutaj podstawa. Do tego oznacza mniejsze ryzyko kontuzji czy jakiegolwiek dyskomfortu.

Składana i przemyślana konstrukcja

Znalazłem tu kolejną świetną cechę wyróżniającą. To polecany orbitrek składany, co rzadko się zdarza. Wyjściowo ma 173 cm długości, lecz po złożenia ta zmniejsza się do zaledwie 102 cm. Owszem, nadal musisz zarezerwować trochę miejsca, gdy pragniesz potrenować. Po ćwiczeniach wszystko staje się jednak prostsze w tym aspekcie.

Wracając do aktywności na tym sprzęcie treningowym do domu, zdumiewa mnie to, jak producent wszystko przemyślał. Płozy nisko umieszczono. Efekt? Wygodne wchodzenie na nie (jak i wychodzenie z orbitreka). Rama stalowa, a indukcyjne koło zamachowe odpowiednio ciężkie. Uchwyty znajdują się natomiast na perfekcyjnej wysokości.

Ten niezawodny orbitrek zagwarantuje Ci niebywały komfort. Waży 77 kg i wytrzymuje obciążenie do 135 kg. A regulacja oporu? Obecna i to elektroniczna. Za pomocą konsoli zmienisz poziom trudności, mając do dyspozycji łącznie 16 poziomów. Dopasujesz poziom trudności do swoich możliwości.

Znam osoby od lat korzystające z Horizon Fitness Andes 3. Nadal na nic nie narzekają. Trudno tu o wyrobienie się jakiegoś elementu i np. skrzypienie. Nie wspominając o usterkach, które obniżyłyby jakość treningu na maszynie. Te praktycznie się nie przydarzają. Żywy dowód na to, dlaczego czasem lepiej zainwestować więcej w dobry orbitrek domowy.

Orbitrek do domu Schwinn 510E

Orbitrek do domu Schwinn 510E

Czy mały orbitrek przednionapędowy może być dobry? Jak najbardziej! Potwierdza to legenda z tej kategorii, a mianowicie Schwinn 510E. Pomoże Ci wyszczuplić swoje ciało i nie zabierze dużo miejsca w mieszkaniu. Pracuje cicho oraz szalenie płynnie, przez co musiał wpaść do rankingu.


Sprawdź ceny Schwinn 510E

Allegro


Świetne parametry w rozsądnej cenie

Najlepsza rekomendacja zakupowa dla orbitreka Schwinn 510E? No cóż… sam go kupiłem! To mój najnowszy orbitrek domowy, który zachwyca mnie przy każdym treningu. Pomaga mi utrzymywać dobrą kondycję, stanowiąc zdrową odskocznię od pracy zdalnej.

Dlaczego go wybrałem? Zacznę od podstaw. W tej cenie (i wyraźnie wyższej) nie znajdziesz aktualnie lepszych parametrów. Rozstaw platform to zaledwie 6,5 cm, co sprzyja naturalnej postawie ciała na płozach. Długość kroku wynosi z kolei 46 cm.

Co z tego wynika? Zarówno ja, wysoki facet (186 cm), jak i moja dużo drobniejsza żona (163 cm) komfortowo ćwiczymy na tym sprzęcie. Ruch jest płynny, bez jakichkolwiek zacięć. Ani razu nie czułem, aby coś ograniczało poruszanie się całego mechanizmu treningowego.

Poziomów oporu jest 16 i wyregulujesz je z poziomu konsoli sterującej. Ekran jasno pokazuje wybraną intensywność, nie ma tu zbędnych zagadek. Często korzystam także z zaprogramowanych interwałów, aby urozmaicić sobie trening cardio.

Mały, a niezawodny orbitrek domowy

Następna bardzo ważna cecha: ten polecany orbitrek do domu jest bardzo mały. Oferuje przedni napęd, ale tak skonstruowany, aby sprzęt zajmował jak najmniej miejsca. Ma tylko 137 cm długości. Świetny orbitrek do małego mieszkania w bloku. Łatwo znajdziesz dla niego miejsce.

Wiele opinii potwierdza bezkonkurencyjność w tym aspekcie. Pewnie, przydałaby się jeszcze opcja składania, ale najważniejsze, aby w ogóle zmieścić sprzęt w pozycji gotowej do ćwiczeń na nim. W tym wypadku nie ma z tym problemów. Nie tak łatwo połączyć kompaktowość, opłacalność i świetne parametry. Tutaj się udało.

Mój własny test orbitreków pokazał, że Schwinn 510E jest godny polecenia. Dodam, że mam go już kilka dobrych lat i nadal służy tak samo jak tuż po montażu (swoją drogą stosunkowo szybkim i łatwym). Wreszcie zła pogoda nie ograniczy Cię w kwestii uprawiania sportu, a maszyna nie zabierze za dużo przestrzeni.

Orbitrek do domu York Fitness X520

Orbitrek do domu York Fitness X520

York Fitness i wszystko jasne! Osobiście uwielbiam maszyny do treningu w domu od tej marki. York Fitness X520 kontynuuje ciekawą ofertę firmy. To opłacalny orbitrek z przednim napędem, długim krokiem oraz wieloma stopniami intensywności treningu. Nie brakuje w nim praktycznej budowy oraz ciekawych funkcji.


Sprawdź ceny York Fitness X520

MediaExpert
Allegro


Płynny trening niezależnie od sylwetki

York Fitness X520, a więc wysokiej jakości orbitrek z przednim napędem i długim krokiem (44 cm). Co więcej, rozstaw platform osiąga zaledwie 8 cm. Ten miks czołowych parametrów sprawia, że X520 stanowi super opłacalny sprzęt do treningu.

Nie przesadzę z opinią, że to w praktyce rywal dla wielu profesjonalnych modeli. Robi to, co powinien czynić każdy topowy orbitrek: pasuje osobom o różnym wzroście i nie przeszkadza w treningu. Wspomaga prawidłowy układ sylwetki i wyróżnia się płynnością działania.

Bez trudu zasymulujesz na nim nordic walking. Gdy tego zechcesz, przeprowadzisz agresywniejszy trening z mocniejszym pochyleniem. Skuteczny sposób na wycisk i sport we własnym domu, mam rację? Przy okazji urozmaicisz wysiłek, walcząc z rutyną oraz nudą.

Magnetyczny system hamowania obejmuje aż 32 poziomy oporu. To dobry orbitrek dla początkujących, osób bardzo otyłych, seniorów, jak i zaprawionych zawodników. Uniwersalność przejawia się w zasadzie w każdym aspekcie tego trenażera.

Trwały trenażer eliptyczny

York Fitness X520 pochodzi od cenionej, pewnej marki. Znam ją również z innych kategorii, np. bieżni bądź rowerków. Słynie z solidnych sprzętów, co potwierdza ten wytrzymały orbitrek z magnetycznym oporem. Trudno go zajechać, powinien sprawnie działać po wielu latach regularnych treningów.

Zawsze zapewni Ci skuteczny trening. Prędko poprawisz wydolność organizmu, gdyż sprzęt nadaje się do częstego użytku. Trochę determinacji, a osiągniesz swoje cele, zresztą tak jest ze wszystkim w życiu, prawda?

A skoro wspomniałem już o wydolności, to wiedz, że ją sprawdzisz. Ten dobrze oceniany orbitrek przednionapędowy przeprowadza tzw. test recovery. Przeanalizuje Twoją sprawność oraz postępy. Niejako zastępuje trenera personalnego. Wystarczy tylko znaleźć dobry plan treningowy i gubić kilogramy!

Orbitrek do domu Zipro Iconsole+ Dunk

Orbitrek do domu Zipro Iconsole+ Dunk

Dobrze wykonany orbitrek bogaty w ciekawe funkcje. Zipro Iconsole+ Dunk wyróżnia się niebywałą stabilnością, ale też atrakcyjnym dla oka designem. Do tego zagwarantuje Ci rzadziej spotykane dodatki, np. moduł Bluetooth. Poznaj poniższą opinię, aby dowiedzieć się o nim więcej!


Sprawdź ceny Zipro Iconsole+ Dunk

Allegro


Elektromagnetyczny trenażer dla każdego

Zipro Iconsole+ Dunk, czyli dobry orbitrek elektromagnetyczny z rankingu. Nie kosztuje fortuny, przynajmniej na tle wielu innych modeli, a oferuje długi krok liczący 40 cm. Sprosta wymaganiom osób mających 180 cm, a nawet więcej. Niższy użytkownik też od razu przyzwyczai się do tej maszyny.

Rozstaw platform osiąga 22 cm. Owszem, nie jest to topowy wynik, ale w tej cenie wystarczający. Nie przeszkodzi Ci w efektywnym spalaniu kalorii i modelowania sylwetki. Ruch jest płynny i odpowiednio naturalny. Nie obciąża nadmiernie stawów kolanowych, więc nie obawiasz się o kontuzję.

Urządzenie świetnie się prezentuje, a przede wszystkim solidnie je wykonano. Potwierdza to zresztą waga maszyny na poziomie 63,3 kg. Zipro Iconsole+ Dunk radzi sobie z obciążeniem na poziomie 150 kg. Duże płozy mają antypoślizgową powierzchnię, Twoja stopa nie ześlizgnie się z nich.

Orbitrek z ekranem i Bluetooth

W tym modelu zaskoczył mnie bardzo nowoczesny wyświetlacz. Skorzystasz z wielu programów, aby nie rozmyślać w trakcie treningu cardio nad zmianą oporu. Sprzęt zrobi to za Ciebie, a Ty skupisz się wyłącznie na poprawianiu swoich wyników.

Bo danych pomiarowych również jest multum! Prześledzisz swoje postępy, szczególnie że Zipro Iconsole+ Dunk współpracuje z aplikacjami treningowymi. Zyskasz większą kontrolę nad aktywnością fizyczną na tym trenażerze eliptycznym. To nowoczesny orbitrek z Bluetooth, sparujesz go np. ze smartfonem.

Zipro Iconsole+ Dunk to idealny przykład praktycznie bezobsługowego sprzętu. Wiele rzeczy wyreguluje automatycznie, co daje trening w komfortowych warunkach. Odrobina motywacji i w szybkim tempie poprawisz swoją kondycję oraz wagę.

Orbitrek do domu Zipro Hulk

Orbitrek do domu Zipro Hulk

Nie za duży, nie za drogi, a bardzo udany orbitrek do domu. Zipro Hulk, bo o nim mowa, zapewni Ci komfortowe warunki do spalania kalorii bez wychodzenia ze swojego lokum. Ma tylny napęd, wygodne uchwyty oraz stabilne płozy. Odznacza się przyzwoitymi parametrami, stąd miejsce w rankingu orbitreków domowych.


Sprawdź ceny Zipro Hulk

Allegro


Dobry stosunek ceny do jakości

Jeżeli zapytasz mnie o najczęściej kupowane orbitreki, to odpowiem krótko: kultowa seria Hulk od Zipro. Maszyny do treningu z tej linii różnią się w zasadzie kolorystyką. Techniczne są identyczne.

Co stoi za ich fenomenem?

Przede wszystkim atrakcyjna cena połączona z uniwersalnością. Rozstaw 22 cm, krok długi na 30 cm i duża stabilność mimo dość kompaktowej konstrukcji (tylko 39 kg wagi urządzenia). Do tego to orbitreki do 1500 zł, a czasem i do 1000 zł, czyli nie za górę pieniędzy w porównaniu do profesjonalnych trenażerów.

Maszyna dobrze się prezentuje. Najistotniejsze, że ćwiczenia przebiegają bezproblemowo. Nie brakuje tu odpowiedniej płynności oraz stabilizacji odpowiedniej sylwetki. Finalnie przeprowadzisz wydajny trening cardio we własnym domu. O to przecież chodzi, prawda?

Sprzęt pod zróżnicowaną posturę

Producent podaje, że orbitrek nada się dla osób o wzroście od 140 do 190 cm. Pewne opinie to potwierdzają, lecz mając aż 190 cm wzrostu, 30 cm kroku może ograniczać jak najpłynniejszy ruch. Dla bardzo wysokich osób sugeruję jednak coś lepszego. Niemniej mając do 175 – 180 cm, Hulk da radę.

Teoretycznie ten dobry orbitrek podoła użytkownikom do 150 kg. Osobiście uważam, że tkwi w tym nieco przesady. Przy takiej wadze sprzęt może nieco stracić na stabilności. Waży przecież poniżej 40 kg. W mojej ocenie lepiej nie przekraczać 120 kg obciążenia (co i tak za tę kwotę stanowi super wynik).

Nie zabrakło rzecz jasna regulacji oporu. Oferuje 8 rozsądnie zróżnicowanych stopni, a ustawisz je manualnie. Przynajmniej nie podłączasz tego sprzętu do prądu. Nie przejmujesz się nieznacznym wzrostem rachunków za energię, jak i rozmieszczeniem gniazdek elektrycznych. To dla niektórych istotna korzyść.

Jeżeli Hulk wpisuje się w Twój maksymalny budżet, to nie zastanawiaj się i zamów sobie ten niedrogi orbitrek magnetyczny. W tej cenie trudno mu znaleźć godnych konkurentów.

Orbitrek do domu Hammer Ellyptech CT3

Orbitrek do domu Hammer Ellyptech CT3

Niedoceniany orbitrek. Nie zdobywa ogromu opinii, ale w praktyce dobrze się sprawdza i niewiele kosztuje. Okazuje się często dobrym wyborem dla osób do 180 cm wzrostu. Poprawnie go wykonano, a napęd z kołem zamachowym trafił na tył. Poznaj go bliżej za sprawą mojej subiektywnej recenzji!


Sprawdź ceny Hammer Ellyptech CT3

MediaExpert
Allegro


Niedrogi orbitrek z tylnym napędem

Hammer Ellyptech CT3 stanowi kompromis między dobrymi osiągami a niewielkimi wymiarami. Długość osiąga jedyne 114 cm, przez co dla wielu osób to świetny orbitrek do mieszkania w bloku. Nie zastanawiasz się długo, jak znaleźć dla niego miejsce.

Umieścisz go na niedużym obszarze, ciesząc się z efektywnego treningu. No i nie wydając także fortuny, bo to raczej tańszy niż droższy orbitrek do ćwiczeń w domu. A pochodzi przecież od uznanej na tym rynku marki. To też zachęca do wyboru tej maszyny.

W tej cenie pozytywnie zaskakuje rozstaw platform. 21 cm nie zawodzi jak na budżetowy sprzęt. Krok długi na 30 cm także trzyma dobry poziom wśród kompaktowych i przystępnych cenowo propozycji zakupowych z zestawienia.

Praktyczność i dodatkowe funkcje

Trening cardio wykonasz w komfortowych warunkach, ciesząc się płynnością naturalnego ruchu. To najważniejsze kryteriów, które towarzyszyło mi podczas tworzenia rankingu orbitreków do domu.

Pas rowkowany z 12-kilogramowym kołem zamachowym zbierają w tym modelu pozytywne opinie dotyczące bezawaryjności. Nie użerasz się z awariami. Myślisz jedynie o tym, ile dziś spalić kalorii.

Regulacja oporu standardowa w tej klasie: 8 poziomów z manualną zmianą. Na wyświetlaczu odczytasz podstawowe dane treningowe, np. dystans, prędkość, czas treningu itp. Jak widzisz, nie brakuje tu użytecznych elementów budowy oraz funkcji dodatkowych.

Orbitrek do domu Zipro Neon

Orbitrek do domu Zipro Neon

Śmiesznie tani orbitrek tylnonapędowy. Coś dla osób najlepiej do 175 cm wzrostu. Efekt nie za długiego kroku, aczkolwiek za tę kwotę w ogóle trudno o jakikolwiek model, który ma sens. Ten według mnie ma rację bytu.


Sprawdź ceny Zipro Neon

Allegro


Dobrze wykonany, a budżetowy orbitrek

Najtańszy-najlepszy orbitrek? W mojej ocenie to zdecydowanie Zipro Neon. Kosztuje mniej niż 1000 zł (czasem nawet poniżej 600 zł), co w tej kategorii stanowi bardzo niską cenę. Ale nie trafił do rankingu wyłącznie przez nią. Zapewni Ci bezpieczny, wygodny trening nastawiony na odchudzanie.

Główne parametry dosięgają poziomu nieco droższych modeli: 23-centymetrowy rozstaw platform i 28 cm długości kroku. Może nie jest to model dla osób powyżej 180 – 190 cm wzrostu, ale i tak wpisuje się w szeroki zakres gabarytów użytkownika.

Budowa Zipro Neon nie jest wielka, lecz radzi sobie z obciążeniem na poziomie 120 kg. 8 poziomów oporu da Ci szeroki wybór co do intensywności ćwiczeń. Nie zabrakło także najważniejszych pomiarów. Skontrolujesz swoje osiągi, wiedząc, co należy poprawić w kolejnym treningu.

Zgrabny trenażer eliptyczny

Już ocena użytych materiałów i ogólnej stabilności sprawia dobre wrażenie. Ponadto sprzęt świetnie się prezentuje. Obstawiam, że absolutnie nie oszpeci Twojego pokoju lub domowej siłowni.

Zwróć uwagę, że ten odpowiednio cichy orbitrek ma zaledwie 107 cm długości. Co za tym idzie, nie zabiera za dużo wolnej przestrzeni. To kompaktowy trenażer do mieszkania w bloku, które nie musi być ogromne.

Jeżeli nie masz ani dużo miejsca, ani dużo pieniędzy na nowy orbitrek eliptyczny, kup Zipro Neon. Nie zawiedzie Cię. Dobra opcja na start przygody z tego typu trenażerami.

Jaki orbitrek wybrać?

Ranking i opinie o orbitrekach do domu to nie wszystko. Musisz wiedzieć, dlaczego warto zaufać właśnie mojemu zestawieniu. Dlatego też spisałem wszystkie kryteria, dzięki którym wyselekcjonowałem polecany sprzęt.

Oto lista priorytetów dotycząca ogólnych parametrów:

  • Naturalny ruch ciała – wszystkie najważniejsze cechy urządzeń, które oceniałem, sprowadzały się do tego, aby orbitrek gwarantował naturalne ruchy Twojego ciała. Sprzęt tego typu imituje ruchy narciarza biegowego. Angażuje całe ciało, a jednocześnie minimalizuje ryzyko kontuzji (małe obciążenie ścięgien i stawów). Taki crosstrainer pomaga w odchudzaniu, gwarantując ogólnorozwojowy trening. O ile jest dobrze do tego przystosowany, co tłumaczą kolejne punktu.
  • Platformy i ich rozstaw (czynnik Q) – kluczowa sprawa. Chodzi o platformy, na których spoczywają Twoje stopy. Odstęp pomiędzy nimi nie powinien być zbyt duży, bo przecież nie chodzisz i nie biegasz okrakiem, prawda? To istotne jeszcze bardziej dla niższych osób. Orbitreki zapewniające niewielką odległość między stopami dostawały solidnego plusa. Zależność jest taka, że tańsze modele dążą do odstępu na 20 cm, a te bardziej profesjonalne zapewniają 10 cm, 5 cm lub jeszcze mniej.
  • Ruchome rączki i ich pozycja – czyli nie za nisko i nie za daleko od trenującej na orbitreku osoby. Rączki pomagają utrzymywać prostą podstawę. Pobudzają mięśnie głębokie, angażując wiele partii ciała. Ich wykonanie również nie uszło mojej uwadze. Wiele osób preferuje subtelne wyprofilowanie, aby móc w komfortowy sposób chwycić rączki orbitreka.
  • Długość kroku – obie powyższe cechy mają ścisły związek z tym parametrem, choć tutaj sprawa jest zależna od wzrostu, jak i samego stylu poruszania się. W każdym razie długość kroku nie może być za mała, bo trening stanie się dla Ciebie mało wygodny. Doceniałem zwłaszcza modele o długości kroku powyżej 40 – 50 cm. Fajną cechę stanowi przy tym możliwość regulacji, choć nie zdarza się zbyt często.
  • Regulacja oporu – dorzucanie obciążenia kołu zamachowemu zwiększa opór, pozwalając Ci urozmaicić trening, jak i dać z siebie 100 procent na orbitreku. Przypisywałem plus za szerokie opcje regulacji (sporo zróżnicowanych poziomów), mechanizm ustawiania obciążenia (może to być przycisk na konsoli, jak i pokrętło – ważne, aby było wygodne i bezawaryjne), jak i maksymalny pułap oporu. Podstawa dla efektywnych treningów interwałowych. W efekcie wcale nie widać różnicy w stosunku do elektromagnesów.
  • Napędnajkorzystniej wypada napęd przedni, czyli orbitrek z kołem z przodu. Zapewni Ci znakomity komfort ruchu oraz stabilność. Towarzyszy najczęściej markowemu sprzętowi, za którym idą inne korzystne parametry, np. długi krok i niewielki rozstaw platform. Niemniej niektóre napędy tylne wypadają podobnie, więc do każdego przypadku trzeba podejść indywidualnie, co uczyniłem. Na rynku, przynajmniej światowym, są jeszcze napędy centralne, ale u nas praktycznie nie występują.
  • Nośność (maksymalne obciążenie) – mówi o maksymalnej wadze użytkownika. Cecha dobierana indywidualnie, ale zazwyczaj wzrasta wraz z ceną sprzętu. Najlepsze orbitreki do domu wytrzymują nawet 150 – 180 kg obciążenia.
  • Koło zamachowe – wcale nie musi zbyt wiele ważyć, co niektórzy uznają za największy plus. Tak naprawdę ciężar tego elementu nie ma tak dużego wpływu. Sama kultura pracy koła zamachowego powinna jednak stać na wysokim poziomie. Musi pracować płynnie. Dodam, że niektórzy producenci nie są wcale do końca szczerzy z podawaniem wagi tego elementu. Znów liczy się praktyka, a nie sztywne dane ze specyfikacji.
  • Ilość rolek – chodzi o rolki, które poruszają się po tylnej prowadnicy. Znaczenie ma ich jakość wykonania, ale też ilość. Zazwyczaj są 2, choć w droższych modelach, zaczepiających o komercyjne zastosowanie, zdarzają się 4. Efektywnie zwiększają maksymalne obciążenie orbitreka (jego nośność) i wspomagają kulturę pracy (płynny ruch, ciche działanie itp.).
  • Podstawowe informacje na konsoli – jeżeli owa konsola w ogóle jest, choć nawet w tanich orbitrekach często się pojawia. O funkcjach związanych z konsolą jeszcze wspomnę, ale już teraz powiem, że nie trzeba nic więcej niż kilka podstawowych pomiarów. Co mam na myśli? Zegar, który pozwoli Ci monitorować, ile trenujesz, a także, co jeszcze ważniejsze, ilość obrotów na minutę. Pozwoli utrzymywać tempo zgodnie z założeniami planu treningowego. Przydatna rzecz, więc przypisywałem za nią plusa.

Ranking orbitreków - Jakie cechy mają najlepsze orbitreki do domu? Infografika

Priorytety dotyczące jakości wykonania i specyfiki konstrukcji:

  • Rama – tutaj nie ma żadnych kompromisów. Rama jest w pewnym sensie kręgosłupem takiego sprzętu treningowego. Musi być bardzo trwała, np. wykonana ze stali.
  • Łożyska – wokół nich krąży wiele mitów, ale powinny odznaczać się dobrą żywotnością (zarówno te kulkowe, jak i ślizgowe). Znajdują się na kole zamachowym, ale – zależnie od modelu – również w innych miejscach (np. rolkach czy kole pasowym). Muszą wspomagać ruch obrotowy koła, nie wykazując tendencji do ruchu bocznego.
  • Przeguby – dobre przeguby gwarantują po prostu stabilność. Walczą z ruchem bocznym, aby orbitrek nie kiwał się na boki, utrzymując pierwotną pozycję.
  • Antypoślizgowe platformy – Twoja stopa nie może się ślizgać w trakcie treningu, a antypoślizgowe elementy zapobiegną temu.
  • Kółka transportowe – zawsze przydatne przy zmianie umiejscowienia domowego sprzętu treningowego. Powinny być dobrze wykonane, zapewniając trwałość oraz wygodną zmianę lokacji orbitreka.
  • Żywotność mniejszych elementów konstrukcyjnych – chodzi mi o ocenę jakości rolek, gumek, sprężyn, a nawet różnych nakładek. Eksploatacja czasem jest bezlitosna właśnie dla niepozornych części orbitreków. W tych tańszych często w pewnym momencie zaczyna się psuć wszystko po kolei.
  • Całkowita waga – wspominałem już o wadze koła zamachowego, które nie ma dużego znaczenia. Z wagą całej konstrukcji jest zupełnie inaczej. Dobry orbitrek to odpowiednio ciężki orbitrek (chyba że jest bardzo kompaktowy). Daje to znak, że jego rama została porządnie wykonana, podobnie jak wiele innych elementów. Dodatkowo masywniejszy model nie ma problemów z kiwaniem się.
  • Opcja złożenia – składany orbitrek? Możliwe, choć wciąż rzadko spotykane. Taki mechanizm zaoszczędzi kilkadziesiąt centymetrów, gdy aktualnie nie używasz sprzętu.
  • Elektronika – im jej mniej, tym teoretycznie lepiej, bo rzadziej będzie się psuła. Żywotność elektroniki często idzie w parze z ceną. Dużo pewniejsze są orbitreki wysokiej klasy od renomowanych producentów.
  • Regulacja konsoli – malutki priorytet, bo ogólnie biorąc, nie powinno przyklejać się wzroku na dłużej do konsoli. Lepiej się skupić na trzymaniu prawidłowego układu ciała, aby szybciej zrzucić zbędne kilogramy bez ryzyka kontuzji. W każdym razie regulowana konsola to fajna sprawa, żeby nie musieć za bardzo schylać głowy w celu odczytania pomiarów.
  • Regulacja stopek – sprzęt musi spoczywać na równej i twardej powierzchni. Regulowane stopki pomogą Ci wyeliminować nierówności podłoża.
  • Gwarancja – nie chodzi mi jedynie o jej długość, a również o warunki. Podejrzewam, że mało kto ma to na uwadze, a to jedna z ważniejszych spraw. Nawet najlepszy sprzęt treningowy w końcu będzie miał coś do wymiany. Jeżeli stanie się to na gwarancji, to czy chcesz się bawić z wysyłką kurierem? No właśnie. Dlatego przypisywałem bardzo duży plus za lepsze wsparcie – przyjeżdża do Ciebie serwisant i naprawia, co trzeba. Troszkę mniej komfortową opcją jest wysyłka wyrobionych lub zepsutych części, a najgorszą wspomniany kurier, który musi zabrać cały sprzęt i dostarczyć go serwisowi.
  • Dostępność części – zawsze wspominam, że firmy produkujące sprzęt tego typu muszą mieć odpowiednie zaplecze (finansowe i techniczne). Dlaczego? Aby zagwarantować szeroką dostępność części, swego rodzaju gwarancję na to. W najtańszych orbitrekach, szczególnie tych prosto z Chin, czasem w ogóle nie znajdziesz tego, co się zepsuło. Siądzie konsola lub jakaś drobna elektronika, a Ty nic z tym nie dasz rady zrobić. Takie scenariusze się zdarzają, wybierając najtańsze modele lub takie no name (zresztą jedno wiąże się z drugim).

Na co zwracałem mniejszą uwagę (lub w ogóle):

  • Popularność – żaden z moich rankingów nie jest klasyfikacją najpopularniejszych produktów. Nie ma to dla mnie większego znaczenia, bo trzymam się rozsądnie dobieranych priorytetów. Tylko rzetelna ocena sprzętu pozwala na zaserwowanie Ci wartościowego zestawienia. I starą prawdą jest, że najpopularniejsze nie jest wcale najlepsze. Z drugiej strony, siłą rzeczy znajdziesz w mojej klasyfikacji również najczęściej kupowane orbitreki, ale dlatego, że są akurat bardzo dobre, a nie wyłącznie popularne.
  • Opinie internautów – owszem, czasem pomagają mi coś zauważyć lub poznać inny punkt widzenia. Czytam je, ale do opinii i tak podchodzę z dystansem. Szczególnie przy sprzęcie treningowym do domu. Dlaczego? Bo ogromne znaczenie ma niezawodność, której nie da się ocenić, wystawiając opinię po kilku dniach posiadania sprzętu. Wiele osób ocenia poszczególne modele powierzchownie, nie mając porównania z innymi.
  • Design – wygląd zewnętrzny i kolorystyka nie mogą być nawet małym kryterium wyboru orbitreka. Taki sprzęt musi być praktyczny, a nie piękny.

Podsumowując tę część, aby rozsądnie wybrać orbitrek, trzeba wziąć pod uwagę jego cechy konstrukcyjne, które gwarantują prawidłowy układ ciała i zaangażowanie jak największej ilości włókien mięśniowych podczas treningu. Wtedy ujędrnisz, jak i umięśnisz swoje ciało, poprawiając kondycję i pracę układu oddechowo-krążeniowego.

Istotna jest jakość wykonania, ogólna trwałość poszczególnych części i ich gwarancja dostępności. Z funkcjonalności wystarczą podstawowe informacje na konsoli (czas, liczba obrotów), a przede wszystkim regulacja oporu magnetycznego.

Wszystko to dokładnie analizowałem. Mając odpowiednią wiedzę, sporo da się wywnioskować już z samych zdjęć lub mając kontakt z orbitrekiem w sklepie, a najlepiej na siłowni. Niestety, oceniając niektóre cechy, np. niezawodność, potrzeba już długich testów.

Orbitrek - Ceny

Ile wydać na orbitrek? Jak najwięcej, oczywiście w miarę swoich finansowych możliwości. Najlepiej spoglądać na orbitreki przynajmniej do 1500 lub 2000 zł.

Im wyższa cena, tym w górę idą wszystkie najważniejsze cechy konstrukcyjne. A one z kolei często odpowiadają za prawidłowy układ ciała i, co za tym idzie, optymalną sylwetkę podczas treningu. Szybciej spalisz kalorie i nie narazisz się na kontuzje lub jakikolwiek dyskomfort.

Wystarczy, że ćwiczysz na orbitreku chociaż 2 lub 3 razy w tygodniu – już wypada zakupić dobry model znanego na tym rynku producenta.

Budżetowe orbitreki nie są nastawione na długą żywotność. Po okresie gwarancyjnym czasem wszystko zaczyna się sypać. Producenci muszą przecież na czymś zaoszczędzisz.

A najgorsze może być w tym to, że wielu części tak łatwo nie naprawisz. Za wyższą ceną często kryje się bowiem lepsza gwarancja i szersza dostępność elementów budowy. Dotyczy to głównie wysokiej klasy orbitreków za ponad 3000 zł.

Braki techniczne tanich modeli są maskowane informacją o wielu programach czy bardzo ciężkim kole zamachowym. To takie sztuczki, aby przekonać Cię do zakupu i oddalić uwagę od rzeczy naprawdę ważnych.

Jeżeli wiążesz z orbitrekiem spore nadzieje, to polecam przeznaczyć na ten cel minimum 1500 zł. Do profesjonalnego sprzętu dalej będzie daleko, ale w tych cenach da się już znaleźć sporo fajnych propozycji, które zresztą Ci podrzuciłem.

W niejednej porównywarce orbitreków do domowego użytku znajdą się także trenażery do 1000 zł. Pamiętaj, że to głównie sprzęt dla niższych osób. Czasem mają jednak sens, o ile dobrze wybierzesz i nie masz bardzo wysokich wymagań.

Jakiej firmy orbitrek kupić?

Jest szerokie grono zaufanych producentów orbitreków, którzy produkują solidny sprzęt, a często dają dobre warunki gwarancji.

Należą do nich m.in.: Schwinn, Xterra, HMS, NordicTrack, Horizon Fitness, Finnlo, inSPORTline, Hammer, Spirit, Reebok, York oraz Zipro. Niektóre z tych firm specjalizują się głównie w kosztownych i bardziej profesjonalnych modelach, a inne dbają również o klientów z mniejszym budżetem.

W każdym razie trudno stwierdzić, która konkretna marka jest najlepsza. Wolałem więc wyszczególnić całą grupę producentów godnych polecenia. Jeżeli miałbym ją jednak jeszcze bardziej zacieśnić, to w mojej opinii najlepsze orbitreki do domu pochodzą od NordicTrack, Schwinn oraz Horizon Fitness.

Wiele osób pyta mnie także o orbitreki Kettler. Czy są dobre? Tak, ale sęk w tym, że ten producent mocno je wycenia. Aktualnie da się w ich cenach znaleźć coś wyraźnie lepszego.

No i nie waż się nawet kupować trenażerów eliptycznych od nieznanych marek. Takie twory często się pojawiają na portalach aukcyjnych. Mają atrakcyjne ceny, a na papierze wypadają obiecująco. W rzeczywistości posiadają słabe komponenty, które prędzej czy później (a raczej prędzej) zaczną się psuć. Bez gwarancji dostępności części w Polsce lub chociaż Europie sprzęt będzie do wyrzucenia.

Podsumowanie i pytania czytelników

Zakup dobrego orbitreka nie jest łatwym zadaniem, ale po takiej dawce wiedzy wiesz już wszystko. Dokładając do tego gotowe propozycje zakupowe z rankingu, wybierzesz rozsądnie. Nie musisz pytać o najlepszy orbitrek na forum bądź czytać innych blogów.

Pamiętaj, że nabycie takiego sprzętu to inwestycja w siebie. Zgubisz zbędne kilogramy, a przy okazji wyrzeźbisz niektóre partie ciała (zwłaszcza łydki, ale też ramiona) oraz polepszysz swoje samopoczucie. To wszystko w domowym zaciszu, bez karnetów na siłownię i spojrzeń obcych ludzi.

Rozważasz także inny rodzaj sprzętu do trenowania? Tak się składa, że mam kilka osobnych klasyfikacji.

Omówiłem najlepsze bieżnie domowe, na których komfortowo się biega. Tak jak w przypadku orbitreków pomogły mi własne testy.

Planujesz porządny wycisk? Zobacz zatem ranking wioślarzy magnetycznych do domu. Gwarantują kompleksowy trening wielu partii mięśni.

Jeszcze inną opcję stanowią rowery spinningowe. Proste, ale skuteczne. Nieco mniej wymagające względem kondycji są z kolei pionowe rowery stacjonarne do domu. Jedne z najprostszych maszyn do przeprowadzania treningu bez wychodzenia ze swojego lokum.

Oceń publikację
[Głosy: 14 Średnia: 4.8]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
108 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
2 miesięcy temu

Dzień dobry

Przeczytałam Pana ranking,ponieważ planuję kupić orbitrek,niestety online i proszę o radę. Mam 164cm wzrostu, 76kg.Mam zamieszanie w głowie który wybrać-chciałam się zmieścić do 1500zł.Celowałam w Hammer CT3 Ellyptech, Zipro Hulk, Zipro Heat,może być nawet Zipro neon.Który z tych uważa Pan za godny polecenia. Dziękuję.

Anna
1 miesiąc temu

Dziękuję za szybką podpowiedz,zatem będzie Hulk

Michał
2 miesięcy temu

Dzień dobry,
Czy nadal korzysta Pan i jest zadowolony z modelu Schwinn 510e? Przy wzroście 186 i ok 95 kg szukam dobrego i bezawaryjnego rozwiązania dla siebie, ale też dla małżonki. Myślałem o (chyba) coraz trudniej dostępnym xterra FS 3.5, aż trafiłem na Pański ranking i już sam nie wiem… Jak wygląda awaryjność urządzenia Schwinn? Czy wymaga podłączenia do prądu, czy można go używać również bez podłączenia? Na Amazonie jest cała góra pozytywnych opinii tego modelu w wersji US (411), ale trudno doszukać się rzetelnej i wyczerpującej recenzji… Będę bardzo wdzięczny za pomoc i podpowiedź czym lepiej się kierować w przypadku tych dwóch modeli. Schwinn ma na pewno lepszą dostępność w polskich sklepach.
Dziękuję za fantastyczne zestawienie i pozdrawiam serdecznie!

Michal
2 miesięcy temu

Witam serdecznie. A czy mozna o rade w doborze orbitreka z przednim napedem ale z manualna regulacja obciazenia czyli standardowym kokretlem i dlugosci kroku byla minimum 45 cm. Dziekuje za rade.

Basia
6 miesięcy temu

Dzień dobry. Mam 160 cm wzrostu. Ogranicza mnie budżet do 1500vzl. Znalazłam orbitrek Hertz Run 3.5 150 kg gdzie rozstaw płóz jest 18 cm. Chciałam zapytać Cię o zdanie na temat tego orbitreka

Basia
6 miesięcy temu

Bardzo dziękuję .Też o nim myślałam ale nie wiem czy te 4 cm różnicy w rozstawie mają znaczenie. Nastraszono mnie że to duża różnica. Mam mętlik w głowie

Basia
6 miesięcy temu

I jeszcze jedno czym różni się Hulk od Hulk RS?

Paula
8 miesięcy temu

Witam. Który Pana zdaniem lepszy, zipro hulk rs czy używany(jak nówka) Domyos 520 09? Czy jakis inny w podobnej cenie?

Paula
8 miesięcy temu

Za wysoka nie jestem 😊162 cm, i tak, chodziło o ten model z 2022. Myśle ewentualnie jeszcze nad Domyos 500😊 (stan idealny za 1000 zł).

Iza
10 miesięcy temu

Dziękuję i pozdrawiam 🙂

Iza
10 miesięcy temu

Witam. Bardzo ciekawe informacje ale ciągle ciężko o decyzję🙂Czy może Pan coś powiedzieć o orbitrek HS-160CF Stage, co Pan myśli o tym producencie? Co może polecić uniwersalnego do 150kg, przedni napęd, najlepiej składany bo do mieszkania w bloku. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Iza
10 miesięcy temu

Dziękuję za odpowiedź 🙂. Co pan myśli o producencie hop sport?

Iza
10 miesięcy temu

Potrzebuję do 150kg

Kamil
1 rok temu

I jak po dwóch latach użytkowania Swinna? Wszystko ok? Nadal polecasz?

Ola
1 rok temu

Czesc!
Zastanawiam sie nad kupnem orbitreka, poniewaz mam otylosc i musze schudnac. Do tego juz od lat mam problem z kolanem i kregoslupem dlatego orbitrek wydaje sie byc najlepsza opcja dla mnie. Natomiast nie mam za bardzo kasy i wolalabym nie przekraczac 2 tys. Myslalam zeby kupic cos za 1,5 tys. Nie jestem wysoka, mam przecietny wzrost – 167 cm. Moj maz podobnie chociaz sprzet bedzie raczej uzywany przeze mnie. Mysle teraz o Zipro Burn, ale paradoksalnie martwi mnie, ze kosztuje ponizej 1 tys. Czy to nie bedzie znaczylo, ze po okresie gwarancji sie popsuje? Wolalabym juz wiecej zainwestowac w trwaly sprzet.

Znalazlam tez orbitrek XTERRA FS 2.5 razem z pasem w cenie 1600 zl. Czy bylby to dobry wybor?

Czy moglby Pan mi polecic jakis orbitrek dla mnie?

Pozdrawiam serdecznie,
Ola

Ola
1 rok temu

Cześć, dziękuje za szybką odpowiedź. Póki co jeszcze się wstrzymuje z zakupem. Chcę aby sprzęt był przeze mnie używany, a nie robił za najdroższy wieszak… W związku z tym jeśli uda mi się przez miesiąc codziennie korzystać z rowerka (mam w domu) to wtedy zainwestuje w orbitrek.
Podoba mi się bardzo też model Zipro Iconsole+ Dunk chociaż trochę już ponad mój budżet… fajnie, że można podłączyć telefon i ma uchwyt na wodę.
W razie pytań pozwolę sobie napisać za miesiąc. Pozdrawiam serdecznie!

Maciej
1 rok temu

Witaj ,
Bardzo fajny ranking, szczegółowo i merytorycznie pomocne w wyborze.
Z moje strony prośba o wskazanie lepszego wyboru. Moja żona (168cm i 70 kg) ma dylemat bo nie może się zdecydować, który sprzęt wybrać ( orbitrek używany Zipro Hulk RS 800zł czy Domyos EL 500 – 900zł ) oba testowane w bardzo dobrym stanie prawie nie używane. Przy okazji może ja też skorzystam (185 cm i 96 kg). Może jakaś sugestia?
Z góry dziękuję i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. 🙂

Maciej
1 rok temu

Dzięki za info. Faktycznie mało używany jeszcze folia na wyświetlaczu i chodzi mego cicho. Jeszcze wczoraj trafiłem Zipro Heat za 990 i wygląda całkiem spoko. Ale nie wiem czy Zipro to dobry pomysł?

Tomasz
1 rok temu

Witam. Szukam orbitreka. Mam 187 cm i ważę ok. 130 kg. Czy mógłby Pan coś polecić? Czy myśli Pan że lepszy byłby Orbitrek programowany kompaktowy Schwinn 510E, Orbitrek magnetyczny YORK FITNESS X520 czy może coś całkiem innego? Bardzo proszę o pomoc, bo wcale się na tym nie znam, a nie chciałbym wydać niepotrzebnie 3 tyś. Pozdrawiam Tomasz

Adam
2 lat temu

Rozważam zakup orbitreka Schwinn 510E oraz Xterra FS 3.5 (lub EB NW1000). Po przeczytanych opiniach skłaniam się ku Schwinn 510E. W kilku miejscach przeczytałem że ten sprzęt ma problem z połączeniem z pasem do pomiaru pulsu. Czy używa Pan może takiego pasa (jeśli tak, to jakiej firmy) i czy napotkał Pan na jakieś problemy?
Czy zauważył Pan jakąś niestabilność, przesuwanie się orbitreka podczas treningów?
Pozdrawiam

Tomek
2 lat temu

Sądzi Pan ,że schwinn 510e wytrzyma wagę 110 kg czy raczej się nie nadaje?

David
2 lat temu

Witam. Po przeczytaniu Pańskich opinii wnioskuje ze jest pan odpowiednia osoba która pomoże w wyborze odpowiedniego orbitreka do 4000zl. Mam kilka opcji schwinn 510e,finnloFl,finnlo loxon XTR BT oraz finnlo ellypsis e3000. Jest to dobra droga czy błędna . Proszę o opinie i podpowiedz kupna. A może inny model do tej cenny. Pozdrawiam

Andrzej
2 lat temu

Dzień dobry, Przede wszystkim tytułem wstępu chciałbym podziękować za tak rzetelny i rzeczowy ranking. Przeczytałem ich wiele i żaden nawet nie może się równać do Pańskiej analizy. Mnóstwo konkretnych danych liczbowych i porównań parametrów technicznych, a nie skupianie się na tym, czy dany model ma o jeden więcej czy mniej programów treningowych. Z czystym sumieniem polecam każdemu, kto jest na etapie wyboru orbitreka. Niemniej jednak chciałbym Pana zapytać o fachową ocenę następującego modelu: BH FITNESS I.FDC19 BLUETOOTH G860I Pytam dlatego, że producent ten nie został ujęty w zestawieniu, które Pan sporządził. A patrząc na oferowany przez niego sprzęt można stwierdzić, że ceny są dość wysokie (także tego modelu). Pytanie zatem, czy cena idzie w parze z jakością. Osobiście sugerowałem się głównie rozstawem platform (w tym wypadku 48 cm wg specyfikacji), długością kroku (14 cm) oraz wagą (85 kg). Samo koło zamachowe waży aż 35 kg (po Pańskim artykule wiem, że… Czytaj więcej »

Danuta
2 lat temu

Bardzo dziękuję za odpowiedź, faktycznie znalazłam komentarz na temat Energetica. Mam jeszcze jedno pytanie, gdybym miała do wyboru xterra fc 3.5 ( energetic) a schwinn 510e na jaki warto postawić. Wiem, że Pan ma schwinna i sobie chwali ale czy dla mojej rodziny byłby odpowiedni. Strasznie ciężko jest mi wybrać jakikolwiek z orbitreków, żeby nie żałować. A im więcej czytam, tym większy mam mętlik w głowie (a d… rośnie).

Danuta
2 lat temu

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie, jeżeli miałabym do wyboru orbitrek xterria fs3.5 a schwinn 510e, na który warto postawić. Wiem, że Pan ma schwinna ale czy dla mojej rodzinny byłby dobry. Boję się ostatecznego wyboru, żeby nie żałować.

Danuta
2 lat temu

Witam! Jestem bardzo ciekawa Pana opinii na temat orbitreka Energetic Body E-NW1000. Ma on regulocję długości kroku ale nie znalazłam od jakiej do jakiej długości. Może Pan wie. Generalnie chciałabym kupić orbitrek z przednim napędem, przystosowany dla wszystkich członków mojej rodziny: ja 158cm/87kg, mąż 170cm/100kg, synowie powyżej 180cm/60kg. Cenowo do 3000zł. Proszę, niech mi Pan coś doradzi.

Iwona
2 lat temu

Dzień dobry, proszę o opinię Kettler Axos Nova P. Długość kroku 32mm, w jednym ze sklepów podają 39mm(i to mnie zmyliło) czy jest to dobry orbitrek dla osoby o wzroście 177-184?(średnie kroki) już zamówiłam, a w obecnej sytuacji nie ma nawet jak przetestować. Boję się, że będzie za mały a większe są dla mnie za drogie.

Iwona
2 lat temu

Przepraszam 32 cm, rezygnuję z Kettlera, boję się tego małego kroku, w sklepie zapewniali ,że można wydłużyć do 39cm, ale dlaczego producent o tym nie informuje…Schwinn niedostępny, więc zamawiam Xterra FS3.5. Pierwszy raz w życiu słyszę te nazwy, ale zaryzykuję.

Ewa
2 lat temu

Dzień dobry,
Poszukuje orbitrek dla osoby 160 cm wzrostu, waga 53 kg. Kusi mnie aby kupić xterra FS 3.5? Czy jest on odpowiedni dla mnie czy lepiej coś innego wybrać?

Piotr
3 lat temu

A co Pan myśli o york x520 albo Domyols el900 ,xterra fs3.9 odkładając do tego schwinn 510e. Zależy nam na orbitreku z przednim kołem do wzrostu 170 cm. I 68kg oraz 175 cm. I 85 kg. Dziękuję za odpowiedzi.

Joanna
3 lat temu

Witam. Czy mógłby Pan doradzic dobry kompaktowy orbitrek ? Chciałam kupić Schwinn 510e. Niestety jest niedostępny.

Joanna
3 lat temu

A co Pan myśli o Xterra fs3.5 ?

Joanna
3 lat temu

Serdecznie dziękuję za pomoc. Jest Pan bardzo rzeczowy. Robi Pan dobrą robotę. Pozdrawiam !

Robert
3 lat temu

Witam. Pojawił się model składany orbitreka Xterra Fitness XE 88. Nie ma jednak w internecie żadnych opinii. Może mógłby ktoś coś na jego temat powiedzieć?

Agnieszka
3 lat temu

Witam.Proszę o radę :Schwinn 510E czy Andes 2.0 Horizon Fitness ?

Agnieszka
3 lat temu

A Crosstrainer Orbitrek Magnetyczny Andes 3 Horizon Fitness a nie 2.0 ? Rozmawiałam ze sprzedawcą i potwierdził,że Schwinn póki co to marzenie.Zaproponował mi ten :Andes 3 .Jestem ciekawa Pana opinii. Jest na pewno droższy 4400zł.Ale czy warto ?Czy cierpliwie czekać ?A.

Bartosz
3 lat temu

Witam. Mam pytanie, dlaczego w Pana zestawieniu nie znalazł się Nautilus e626? i jakie jest Pana zdanie na jego temat? Czy miał Pan okazję do testować?

Ola
3 lat temu

Cześć. Bardzo pomocny artykuł. Jestem na ostatniej prostej i waham się między Schwinn 510E a Zipro Iconsole+ Dunk, rozstaw platform mocno się różni. Ze sprzętu mam korzystać ja (168 cm wzrostu) i mój mąż (190 cm i 120 kg), stąd moja rozterka, który orbitrek będzie dla nas lepszy :)Chyba że w tej cenie powinnam obejrzeć jeszcze jakiś inny?
Będę wdzięczna na podpowiedź.

Ola
3 lat temu

Bardzo dziękuję za pomoc. Rzeczywiście muszę polować, bo nigdzie nie ma. W jednym ze sklepów spodziewają się dostawy w lipcu 2021 🙁

Michał R
3 lat temu

Hej. Szukam orbitreku z przednim napędem i mam mały dylemat. Przewertowałem już wiele artykułów i wiele z nich dość jednoznacznie twierdzi że model XTerra FS 3.5 jest najbardziej godny polecenia w moim budżecie. Był duży problem z dostępnościa, ale widzę że model znów jest dostępny. Z drugiej strony zastanawiam się nad tym Schwinnem 510 E. Podobna cena, ale ten X terra chyba bardziej popularny na przestrzeni lat a schwinn stosunkowo nowy. Mógłbyś doradzic, który wybrac? U Ciebie w rankingu w ogóle nie widzę Xterry, Jakiś konkretny powód dlaczego? 🙂 z góry dzięki!

Michał R
3 lat temu

Dzięki za odpowiedź. Również mam mało miejsca, więc aspekt kompaktowości jednak zwyciężył i też wezmę Schwimma 🙂 tylko dzisiaj znowu czytam, że z kolei teraz znowu jest problem z dostępnością tego modelu i nigdzie go nie ma. Pozostaje cierpliwie poczekać. Dzięki i pozdrawiam!

Jatoja2
3 lat temu

Dzien dobry.

Chcialem zapytac o orbitrek, docelowo mialby sluzyc mojej mamie, +70lat.

Ktory model Zipro powinienem wybrac? Celuje w przedzial 1000-1500pln. Wzrost okolo 160cm, waga okolo 50-60kg.

Od czasu do czasu cwiczylbym ja, syn, 176cm, 76kg.

Jaki model powinienem wybrac?

Dziekuje

Jatoja2
3 lat temu

Dziekuje Panie Lukaszu.

Mariusz
3 lat temu

Hop-Sport, Orbitrek elektryczno-magnetyczny, HS-050C Frost, Czy warto go kupić ?

Klara
3 lat temu

Cześć. Dzięki za zestawienie. A uwazasz ze zipro hulk rs wystarczy czy lepiej doplacic 300 zl i kupic heat? Z opcji na które zwrocilam uwagę to heat moze miec dluzszy krok. Ale w sumie reszta to gadżety. Moj wzrost to 173.
Chcialam kupic orbitrek do 1500 ale ostatnio wszystkie mocno podrożały…

Tomasz
3 lat temu

Witam, co Pan sądzi o orbitreku Finnlo Finum III?

dorota
3 lat temu

witam, bardzo dziękuję za pomocny artykuł 🙂 Bardzo proszę o wyrażenie swojej opinii i pomoc: czy Schwinn 510E czy Hammer Speed Motion Bt. Będę bardzo wdzięczna za wyrażenie opinii. Pozdrawiam

Adam
3 lat temu

Co Pan mysli o Domyos EL900. Daja 10l gwarancji na dostepnosc czesci i serwis w domu nie trzeba odsylac, wiec mocno sie zastanawiam..

Kasia
3 lat temu

witam, również zastanawiam się nad kupnem orbitreka. Czytam, sprawdzam i nie potrafię się zdecydować. Prawie już zamawiałam hammer Crosstech XTR, kiedy nagle sklep podniósł cenę o 200 zł i mnie to zniechęciło ( aktualna cena to 2199 zł ). Mniej więcej w tej cenie chciałabym zakupić sprzęt, może mógłbyś coś doradzić? 🙂 pozdrawiam

Dorota
3 lat temu

Witam 🙂 Dziękuję za solidne zgłębienie tematu wyboru orbitreka. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem orbitreka. Zależy mi na jak najmniejszym obciążeniu stawów, żeby nie zrobić sobie krzywdy, tylko faktycznie zadbać o zdrowie. Nie wiem, który orbitrek wybrać: Xterra FS3.5 czy HERTZ X-RUN .0 czy może Schwinn 510E (ten ostatni jest chyba moim faworytem). Zależy mi żeby orbitrek zajmował dość mało miejsca. Pozdrawiam

Dorota
3 lat temu

Dziękuję za „pochylenie się” nad moją sprawą:) Myślałam o kwocie około 3.000,00 zł

Małgorzata
3 lat temu

Artykuł rzeczywiście świetny.i mam pytanko który?
Zipro Orbitrek magnetyczny Hulk Rs biały czy
Zipro Orbitrek elektromagnetyczny Iconsole+ Heat czarny
Wiem że ten droższy ma niepotrzebne bajery ale mnie przekonuje to :Rozstaw podstaw pod stopy: 19,5 cm i Długość kroku: 30-37 cm
Co pan o tym myśli?
W sumie Hulk już bym kupiła bo dla mnie by wystarczył ale mam zamiar zmobilizować do ruchu synów a to już po 184cm wzrostu i do 100kg wagi wiec chyba dla nich krok dłuższy lepszy?

Gosia
3 lat temu

Świetny artykuł, dziękuję za ten kawał wiedzy. Zabrakło mi zestawienia pomiędzy 1500zł-3000 zł i opinii o Kettlerze.

Jaki sprzęt by Pan polecił do tej kwoty?

Matt
3 lat temu

Właśnie szukam czegoś dla kobiety w średni wieku, świetnie natrafić na rzetelne porównanie, dzięki!

Adam
3 lat temu

A co Pan sądzi o Spirit XE295? Wydaje się podobny do Swinna 430i (dlugosc kroku, czynnik q, cena). Minusem jest brak regulacji wysokości kroku, ale wg innych rankingów Spirit jest bardziej wytrzymały i ma lepszą gwarancję. Pytanie więc, czy regulacja wysokości kroku jest warta trochę mniejszej wytrzymałości?

Bogdan
2 lat temu

Kupiłem Spirit XE395. Tak hałasliwego zelastwa nigdy nie miałem. Przereklamowany sprzęt, który z niewiadomego powodu zaczyna bardzo głosno hałasować w przypadkowych momentach już 2 pierwszym miesiącu uzytkowania.

Cała para odnosnie marki Spirit idzie w reklame. A support mowi, że wszystko jest w porzadku i za odgłosy nie odpowiadaja. Ciekawe, ze inni producenci jak Kettler odpowiadaja.

Bożena
2 lat temu

Witam .A co pan sądzi o orbitreku Energetic Body E-NW 1000