Odkurzacz Piorący Ranking 2022 | Jaki kupić?

Najlepsze odkurzacze piorące nie dość, że momentalnie wciągają śmieci, to jeszcze piorą dywany, wykładziny bądź tapicerkę. To wielofunkcyjne sprzęty, choć bywają kosztowne. Tym bardziej dowiedz się, które modele warto teraz kupić!

Najlepszy odkurzacz piorący - ranking, opinie, jaki wybrać?

Mój ranking odkurzaczy piorących jest aktualizowany i niezależny. Dzięki subiektywnym opiniom poznasz odkurzacze z funkcją prania, które nadają się do dywanów, wykładzin bądź tapicerki (nawet samochodowej).

mocne i niezawodne, przez co kupisz raz, a dobrze, nie marnując czasu, nerwów czy pieniędzy.

Ranking odkurzaczy piorących 2022 – TOP 6

Miejsce 1

Karcher SE 5.100 1.081-200.0

Profesjonalny odkurzacz piorący, dzięki któremu łatwo i szybko wyczyścisz dywany, tapicerowane meble czy siedzenia w aucie. W zestawie znajdziesz przydatne akcesoria, m.in. dyszę spryskująco-odsysającą oraz dwa zbiorniki. Nie zgubisz ich ze względu na schowek na obudowie.

To najlepszy odkurzacz piorący na rynku. Dzięki niemu utrzymasz porządek w domu i samochodzie, skutecznie eliminując brud oraz drobnoustroje. Sprzęt jest polecany jako odpowiedni odkurzacz piorący dla alergików i właścicieli zwierząt.

Miejsce 2

Thomas Aqua+ Pet & Family Plus

Mocny odkurzacz piorący z turboszczotką. Cechuje go 11-metrowy zasięg pracy, więc zapomnisz o ciągłym przepinaniu kabla do najbliższego gniazdka. Innowacyjny filtr gwarantuje skuteczne pochłanianie zanieczyszczeń, w tym alergenów.

Sprzęt wykorzystasz do prania różnych powierzchni w domu, jak również w aucie. Za pomocą dołączonych do zestawu ssawek pozbędziesz się wszystkich zabrudzeń. Odsysanie nadmiaru wilgoci z czyszczonych elementów także nie sprawi Ci problemu.

Miejsce 3

Thomas MultiClean X10 Parquet

Bez tego urządzenia ranking odkurzaczy piorących nie byłby kompletny. Wyposażono je w specjalny filtr, który zassane zanieczyszczenia zatrzymuje w wodzie. Dodatkowo sprzęt nawilża powietrze. Dzięki temu to propozycja godna polecenia alergikom.

Ten odkurzacz piorący i odkurzający ułatwi Ci utrzymanie porządku w domu. Pracuje na sucho i mokro, więc jest to model 2w1. Moc ssania samodzielnie regulujesz, aby dopasować działanie odkurzacza do swoich potrzeb. Zasięg pracy wynosi 11 metrów, co gwarantuje Ci komfortowe sprzątanie.

Miejsce 4

Karcher SE 4001 1.081-130.0

Polecany odkurzacz do prania dywanów i tapicerki. Jego obsługa nie sprawi Ci kłopotu, choćby ze względu na praktyczny system dwóch zbiorników. Producent dołączył do zestawu wszystkie niezbędne do sprzątania akcesoria.

Jeśli nie umiesz zdecydować, jaki odkurzacz piorący wybrać, zwróć uwagę na ten sprzęt. Oferuje skuteczne pranie metodą ekstrakcyjną, a za pomocą specjalnych ssawek przyspieszysz czas schnięcia czyszczonych powierzchni. Dzięki uchwytowi 3w1 wygodnie przeniesiesz i opróżnisz sprzęt.

Miejsce 5

Bosch BWD421PRO

Dobry odkurzacz piorący do czyszczenia tapicerki i dywanów, a także zbierania płynów. Wykorzystasz go też do odkurzania na sucho, więc z powodzeniem zastąpi tradycyjne urządzenie. To sprzęt 2w1 z elektroniczną regulacją mocy.

Duży zasięg pozwoli Ci na swobodne sprzątanie bez ciągłego przepinania kabla. Ten mały odkurzacz piorący ma w zestawie ssawki, szczotkę oraz turboszczotkę. Zapewnia on podwójną filtrację, dlatego skutecznie oczyszcza powietrze z alergenów, pyłków i kurzu.

Miejsce 6

MPM MOD-22

Praktyczny odkurzacz piorący do tapicerki samochodowej i meblowej. Dobrze sprawdzi się również podczas czyszczenia dywanów i wykładzin. Oferuje 4-stopniowy system filtrowania, dlatego możesz cieszyć się starannie wysprzątanym domem.

Ten odkurzacz z funkcją prania wyróżnia duży zbiornik na wodę i spory zasięg. W podstawie zauważysz kółka, dlatego przemieszczanie się ze sprzętem do kolejnych pomieszczeń nie sprawi Ci problemu. Sprzęt ułatwi Ci nawet mycie okien czy glazury.

Karcher SE 5.100 1.081-200.0

Odkurzacz piorący Karcher SE 5.100 1.081-200.0

Odkurzacz piorący Karcher SE 5.100 1.081-200.0 pozwoli Ci na szybkie wyczyszczenie dywanów, a także kanapy i innych tapicerowanych mebli. Przyda Ci się także podczas porządków w samochodzie, bez trudu wywabisz plamy z siedzeń. Poznaj inne zalety urządzenia w mojej niezależnej opinii.


Kliknij i kup Karcher SE 5.100 1.081-200.0

MediaExpert
Electro


Bogate wyposażenie

Dla wielu osób to najlepszy odkurzacz piorący. Wpływa na to nie tylko skuteczność działania, ale i bogate wyposażenie.

W komplecie znajdziesz dwie ssawki, specjalną dyszę do prania dywanów, a nawet nakładkę do twardych podłóg. Zestaw uzupełnia wąż spryskująco-odsysający z uchwytem.

Nie martw się, że zgubisz akcesoria. Przechowujesz je wygodnie w schowku na obudowie. Bardzo praktyczne i sprytne rozwiązanie.

Nowoczesna konstrukcja

W podstawie Karcher SE 5.100 1.081-200.0 zauważysz kółka. Bez wysiłku przejdziesz z nim do kolejnych sprzątanych pomieszczeń. Niczego nie dźwigasz i się nie męczysz.

W obudowie producent umieścił system dwóch zbiorników, jeden na czystą, a drugi na brudną wodę. Ich opróżnianie nie sprawi Ci problemu. Nie masz też kontaktu z nieczystościami.

Ten odkurzacz do prania tapicerki i dywanów wykazuje odporność na uszkodzenia. Cechuje go solidność i dbałość o detale.

Przyjemne porządki

Karcher SE 5.100 1.081-200.0 zapewnia bardzo duży zasięg, aż 11 metrów. Podłącz go do dowolnego gniazdka i wygodnie pierz powierzchnie w całym domu.

Sprzęt skutecznie pracuje w trybie na mokro, jak i na sucho. Prędko pozbędziesz się zalegających na podłodze zanieczyszczeń, również włosów czy sierści zwierząt.

Za sprawą dołączonych do zestawu ekstrakcyjnych dyszy przyspieszysz schnięcie wypranych powierzchni. Zasysają one nadmiar wilgoci i rozpuszczony brud.

Thomas Aqua+ Pet & Family Plus

Odkurzacz piorący Thomas Aqua+ Pet & Family Plus

Thomas Aqua+ Pet & Family Plus to odkurzacz piorący do wykładzin, dywanów i tapicerki. Ze względu na kompaktowe wymiary jego przechowywanie czy przenoszenie z miejsca na miejsce nie sprawią Ci problemów. Sprawdź, dlaczego warto zwrócić uwagę na ten sprzęt.


Kliknij i kup Thomas Aqua+ Pet & Family Plus

MediaExpert
Electro


Przydatne ssawki

Z Thomas Aqua+ Pet & Family Plus bez wysiłku wywabisz plamy z różnych tkanin. W komplecie znajdziesz dwie praktyczne ssawki, do dywanów i tapicerki.

Końcówki są odpowiednio szerokie, dlatego pranie powierzchni nie zajmie Ci dużo czasu. Ich montaż i demontaż to proste czynności, to samo dotyczy płukania po użyciu.

Ssawka do tapicerki przyda Ci się nie tylko w domu, ale i w samochodzie. Pozwala na dotarcie do wszystkich zakamarków i staranne wyczyszczenie foteli oraz tylnej kanapy.

Komfort użytkowania

Ranking odkurzaczy piorących musiał uwzględnić ten sprzęt. Gwarantuje komfort użytkowania, a to bardzo ważna kwestia.

Z Thomas Aqua+ Pet & Family Plus wygodnie przemieszczasz się z jednego pokoju do drugiego. Odpowiadają za to duże kółka w podstawie i uchwyt w górnej części obudowy.

Długość przewodu wynosi 8 m, a to przekłada się na 11-metrowy zasięg pracy. Masz dość ciągłego przepinania kabla do kolejnych, znajdujących się bliżej Ciebie gniazdek? Z tym sprzętem szybko o tym zapomnisz.

Higieniczne opróżnianie zbiornika

Wewnątrz tego polecanego odkurzacza piorącego znajdziesz 1,8-litrowy pojemnik. Napełnienie go wodą nie sprawi Ci żadnego problemu, zrobisz to bardzo szybko.

Również opróżnienie zbiornika uznasz za bardzo proste. Nie masz przy tym kontaktu z brudem, wszystko wylewasz prosto do kanalizacji. Higiena gwarantowana!

Urządzenie skutecznie usuwa zabrudzenia z różnych powierzchni. Dobrze radzi sobie nawet z bardzo uporczywymi plamami.

Thomas MultiClean X10 Parquet

Odkurzacz piorący Thomas MultiClean X10 Parquet

Sprzęt Thomas MultiClean X10 Parquet pozwoli Ci na wygodne sprzątanie w całym domu. To dobry odkurzacz piorący do dywanów, ale nadaje się też do czyszczenia płytek, paneli i parkietów. Poniżej znajdziesz więcej szczegółów.


Kliknij i kup Thomas MultiClean X10 Parquet

MediaExpert
EURO
OleOle


Bezpieczny dla drewnianych podłóg

Thomas MultiClean X10 Parquet to dobry wybór, nawet jeśli masz w domu drewniane podłogi. Nie zniszczysz ich podczas czyszczenia za pomocą tego urządzenia.

Jak to możliwe?

Razem z odkurzaczem piorącym otrzymujesz specjalną, delikatną ssawkę do parkietów. Dzięki niej jednocześnie ścierasz podłogi na mokro i odkurzasz. Nie obawiasz się przy tym zarysowań powierzchni.

Sprzęt zapewnia też bezpieczne czyszczenie płytek i twardych posadzek. Wszystko na wysoki połysk, łatwo i bez dużego wysiłku.

Nieskomplikowane sterowanie

Przygotowanie odkurzacza do pracy nie zajmie Ci dużo czasu. Sposób jego działania łatwo dostosujesz do swoich potrzeb, bo oferuje regulację mocy ssania.

Na pewno spodoba Ci się to, że nie musisz się schylać, żeby zmienić ustawienia sprzętu. Sterujesz odkurzaczem za pomocą rączki. Przemyślane rozwiązanie, dobre zwłaszcza dla seniorów i osób mających problemy z kręgosłupem.

Pranie i odkurzanie

Odkurzacz piorący bardzo dobrze nadaje się do prania tapicerki czy dywanów, ale nie tylko w ten sposób go wykorzystasz. Łatwo pozbędziesz się rozlanego napoju z podłogi czy naniesionego do domu błota.

Ponadto Thomas MultiClean X10 Parquet pozwala na odkurzanie na sucho. Pozbędziesz się kurzu, okruszków i innych zanieczyszczeń, w tym sierści zwierząt.

Zrobisz to za pomocą wymiennych ssawek, które producent dołączył do zestawu. To m.in. ssawka szczelinowa, ssawko-szczotka z przełącznikiem oraz ssawka do tapicerki i sierści.

Karcher SE 4001 1.081-130.0

Odkurzacz piorący Karcher SE 4001 1.081-130.0

Funkcjonalny odkurzacz do prania tapicerki i nie tylko, Karcher SE 4001 1.081-130.0, zaskoczy Cię ciekawymi rozwiązaniami. Oferuje dokładne czyszczenie różnych powierzchni tekstylnych, a także odkurzanie na mokro i sucho. Urządzenie cechuje duża moc i pojemny zbiornik na wodę.


Kliknij i kup Karcher SE 4001 1.081-130.0

MediaExpert
EURO
OleOle


Skuteczne czyszczenie ekstrakcyjne

Karcher SE 4001 1.081-130.0 przystosowano do czyszczenia ekstrakcyjnego. Najpierw za pomocą specjalnej ssawki spryskujesz zabrudzoną powierzchnię wodą ze środkiem czyszczącym.

Po chwili odsysasz nadmiar wilgoci razem z rozpuszczonym brudem. Dołączona do zestawu końcówka redukuje czas schnięcia wypranej tkaniny o 50 procent.

Zapomnij o wywieszaniu dywanów na wiele godzin. Równie szybko wyschnie wyprana kanapa czy tapicerka samochodowa.

Dbałość o detale

Mój test odkurzaczy piorących pokazuje, że Karcher SE 4001 1.081-130.0 wykonano z dbałością o każdy szczegół. Wyróżnia się bardzo solidną konstrukcją i praktycznością.

Zbiornik na wodę bez problemu wyjmiesz z obudowy, dlatego jego napełnianie uznasz za komfortowe. Jest przezroczysty, więc swobodnie kontrolujesz poziom wody podczas sprzątania.

Przemieszczanie się ze sprzętem nie sprawi Ci kłopotu. Nie musisz go dźwigać w rękach, gdyż w podstawie umieszczono kółka.

Odkurzacz piorący 3w1

Odkurzacz wykorzystasz do prania dywanów i innych powierzchni, ale także odkurzania w dwóch trybach, na mokro i sucho.

Wystarczy, że umieścisz w obudowie filtr kartridżowy lub worek filtracyjny. Z Karcher SE 4001 1.081-130.0 szybko sprzątniesz rozlane ciecze czy zalegający na podłodze kurz.

W zestawie otrzymujesz kilka wymiennych końcówek do różnych powierzchni. Przechowujesz je w schowkach na obudowie, więc wszystkie są na wyciągnięcie ręki.

Bosch BWD421PRO

Odkurzacz piorący Bosch BWD421PRO

Bosch BWD421PRO to dobry odkurzacz piorący do domu, jak i do auta. Z nim szybko wyczyścisz kanapę czy tapicerowane meble, fotele samochodowe bądź dywany. Urządzenie pozwoli Ci także na zbieranie rozlanych płynów.


Kliknij i kup Bosch BWD421PRO

MediaExpert
EURO
OleOle


Praca nie tylko na mokro

Sprzęt zastąpi Ci zwykły odkurzacz, ponieważ przystosowano go do pracy na mokro i sucho. Pozwala na odkurzanie z filtrem wodnym i zwykłym workiem, zależnie od sytuacji.

Mocny silnik gwarantuje efektywne działanie, czyli skuteczne zbieranie różnego rodzaju zanieczyszczeń. Przestaniesz narzekać na brudne podłogi czy poplamione meble.

Producent dołączył do zestawu kilka różnych końcówek do sprzątania, także turboszczotkę. Dla Bosch BWD421PRO problemem nie jest nawet zalegająca w domu sierść zwierząt.

Podwójna filtracja

Ten odkurzacz piorący i na sucho oferuje podwójną filtrację. Docenią to zwłaszcza alergicy oraz rodziny z dziećmi.

Sprzęt wyposażono w dwa filtry, HEPA i wodny. Tego pierwszego nie musisz regularnie wymieniać, gdyż jest zmywalny. Wystarczy, że będziesz pamiętać o jego płukaniu.

Filtry zatrzymują pyłki, zarodniki grzybów, bakterie i inne drobnoustroje. To daje Ci pewność, że powietrze w domu jest czyste.

Skuteczność niezależnie od sytuacji

Z Bosch BWD421PRO dbanie o porządek w domu sprawi Ci mniej kłopotów. Bez względu na to, jak używasz odkurzacza piorącego, zapewni Ci oczekiwane rezultaty.

Sprzęt szybko wywabia plamy z tapicerki, usuwa kurz i sierść zwierząt, a także mokre plamy z podłogi. W razie potrzeby wyregulujesz moc ssania za pomocą panelu z przyciskami.

Sprzątanie z odkurzaczem uznasz za wygodne ze względu na duży zasięg. Kabel jest na tyle długi, że nie musisz go ciągle przepinać do innych gniazdek.

MPM MOD-22

Odkurzacz piorący MPM MOD-22

Odkurzacz piorący MPM MOD-22 oferuje bardzo wysoką moc (2400 W), jak również 4-stopniowy system filtrowania. Z tym urządzeniem zadbasz o porządek w całym domu i pozbędziesz się zabrudzeń z różnych powierzchni. Nadaje się do prania tapicerowanych mebli, dywanów oraz foteli w aucie.


Kliknij i kup MPM MOD-22

MediaExpert
Neonet
Komputronik
Electro


Komplet wymiennych akcesoriów

Zastanawiasz się, jak bezpiecznie i skutecznie wyprać zabrudzone powierzchnie? Z MPM MOD-22 to nie problem. Zestaw obejmuje kilka wymiennych akcesoriów.

Z odkurzaczem piorącym otrzymujesz m.in. dużą i małą końcówkę piorącą. Dopasujesz je w zależności od sytuacji i tego, co chcesz wyprać. Bez problemu dotrzesz do każdego zakamarka.

Producent dołączył też szampon do prania, antyspieniacz, a nawet odświeżacz powietrza. Nie kupujesz środków piorących, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby od razu wypróbować sprzęt.

Wygoda gwarantowana

Zasięg MPM MOD-22 wynosi 9,5 metra. Docenisz długi przewód za to, że nie musisz go wciąż przepinać z gniazdka do gniazdka. To irytujące, prawda?

Kiedy skończysz pranie powierzchni, wystarczy, że wyłączysz urządzenie i opróżnisz zbiornik z brudną wodą. To higieniczne, nie masz kontaktu z zanieczyszczeniami.

W rączce rury ssącej zauważysz panel sterowania. Wygodnie zmieniasz podstawowe funkcje odkurzacza, bez potrzeby schylania się. Koniec z bolącymi plecami w czasie porządków.

Pranie nie tylko dywanów i tapicerki

Najlepsze odkurzacze piorące wyróżniają się funkcjonalnością. MPM MOD-22 pozwoli Ci na bezproblemowe wypranie dywanów, chodników i tapicerowanych powierzchni, ale nie tylko.

Z tym urządzeniem wyczyścisz swobodnie terakotę, glazurę, a nawet okna. Zapomnisz o brudzie, ale i o nieestetycznych smugach oraz zaciekach.

Jaki odkurzacz piorący wybrać?

Ranking odkurzaczy piorących to podpowiedź, które sprzęty szczególnie zasługują na uwagę. Zdaję sobie jednocześnie sprawę z tego, że wciąż możesz wahać się, jaki model spełni Twoje oczekiwania.

Żeby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowałem coś jeszcze. Zebrałem w jednym miejscu wszystkie najistotniejsze porady dotyczące odkurzaczy piorących.

Dowiedz się, co jest bardzo ważne, a czego nie musisz traktować priorytetowo.

Czy moc odkurzacza piorącego to ważny parametr?

To podstawa. Im mocniejszy odkurzacz, tym lepiej, bo to ułatwi Ci pozbywanie się uporczywych plam i innych zabrudzeń.

Jeśli chcesz, żeby Twój sprzęt efektywnie działał, wybierz taki z silnikiem o mocy 1300 – 2000 watów. To w zupełności wystarczy, aby szybko i bez większego wysiłku wyprać tapicerowane meble czy chodniki.

Chcesz, żeby odkurzacz piorący dobrze radził sobie nawet z dywanami z długim, gęstym włosiem? W takim razie nie będziesz żałować inwestycji w sprzęt z mocniejszym silnikiem, powyżej 2000 watów.

Dobrym rozwiązaniem jest zakup odkurzacza piorącego z regulacją mocy. Wtedy sposób jego działania swobodnie zmieniasz, w zależności od tego, jaką powierzchnię chcesz wyprać.

Zbiornik na wodę

To jeden z ważniejszych elementów budowy sprzętu. Koniecznie sprawdź, ile wynosi jego pojemność.

Mały zbiornik nie pomieści dużo wody, więc prawdopodobnie nie unikniesz jego ponownego napełniania podczas prania. Bywa to uciążliwe, zwłaszcza gdy chcesz szybko wyprać kilka mebli.

Standardowo pojemność zbiornika to 4 – 6 litrów, choć niektóre odkurzacze piorące oferują nawet takie 10-litrowe. Nie musisz się przejmować, że przez to sprzęt okaże się cięższy.

Większość urządzeń ma w podstawie kółka, więc wystarczy je przesuwać po podłodze wraz z korpusem sprzętu.

Zdarza się, że zbiornik jest podzielony na dwie komory. W jednej znajduje się czysta, a w drugiej brudna woda.

To przemyślane rozwiązanie, bo zwiększa efektywność prania powierzchni. Masz pewność, że zabrudzenia nie trafiają z powrotem na dywan czy kanapę.

Zwróć również uwagę na sposób napełniania zbiornika odkurzacza piorącego. Jeśli można go wyjąć z obudowy, wlewanie wody i dodawanie środka piorącego będą komfortowe.

Zastosowanie

To jasne, że odkurzacz piorący posłuży Ci głównie do prania różnych powierzchni w domu czy aucie. Zazwyczaj taki sprzęt sprawdza się też w innych sytuacjach.

Większość urządzeń daje możliwość odkurzania na mokro. To oznacza, że szybko usuniesz rozlany napój, krople deszczu z parasola bądź błoto z roztopionego śniegu. Zapomnisz o bieganiu z mopem lub ściereczką.

Jak pokazuje mój test odkurzaczy piorących, coraz częściej urządzenia pozwalają też na odkurzanie na sucho. Aby było to możliwe, wystarczy wymienić zbiornik na specjalny worek filtracyjny. Czasem jest w komplecie, niekiedy musisz dokupić go osobno.

Akcesoria

W tym przypadku jest podobnie jak z mocą: im więcej, tym lepiej. Bogate wyposażenie sprawia, że sprzątanie w domu uznasz za wygodniejsze i mniej kłopotliwe.

Podstawą są ssawki do prania. Najczęściej w zestawie znajdziesz dwie takie końcówki, mniejszą i większą. To specjalne akcesoria, dzięki którym najpierw rozprowadzisz środek piorący, a później zbierzesz wilgoć i zanieczyszczenia.

Przydatna jest też turboszczotka. Przyda Ci się, zwłaszcza jeśli masz w domu zwierzęta (lub na dywanach spoczywa sporo włosów). Taka szczotka skutecznie zbiera sierść czworonogów i włosy, zarówno z podłóg, jak też dywanów czy tapicerki meblowej.

Jeśli odkurzacz piorący możesz wykorzystywać do pracy na sucho, w zestawie znajdziesz końcówkę do twardych podłóg i ssawkę szczelinową. Przeważnie producent dołącza też małe opakowanie środku piorącego i preparatu zapobiegającego powstawaniu piany.

Z takim zestawem możesz wypróbować możliwości odkurzacza piorącego od razu po zakupie. Niczego nie dobierasz osobno, więc sporo oszczędzasz.

Zastanawiasz się, jak przechowywać akcesoria, żeby przypadkiem ich nie zgubić? Często nie jest to takie trudne. Niektóre modele oferują sprytne schowki w obudowie.

Zasięg

Zasięg jest istotną kwestią, bo wpływa na komfort użytkowania odkurzacza piorącego. Producenci dobrze zdają sobie z tego sprawę, dlatego oferują sprzęty z bardzo długimi przewodami zasilającymi.

Jego długość to średnio 6 – 10 metrów, a zasięg wynosi nawet kilkanaście metrów.

Co to dla Ciebie oznacza? Swobodnie wypierzesz wszystkie zabrudzone powierzchnie, nawet jeśli wiąże się to z przechodzeniem do innych pomieszczeń.

Nie musisz wciąż przepinać kabla do najbliższego gniazdka. Długi przewód docenisz również podczas prania tapicerki w aucie. Bardzo prawdopodobne, że obędzie się bez korzystania z przedłużacza.

Rozmiar

Od wielkości sprzętu zależy głównie wygoda przechowywania. Zastanów się, gdzie będziesz wkładać odkurzacz piorący po skończonym sprzątaniu.

Nie wszystkie urządzenia są równie kompaktowe. Niektóre pod względem rozmiaru przypominają profesjonalne odkurzacze przemysłowe, a więc nie należą do najmniejszych.

Są też takie wyglądem przypominające tradycyjne sprzęty workowe.

Odkurzacz piorący – Ceny

Podczas rozważań, jaki odkurzacz piorący wybrać, zapewne uwzględniasz też takie aspekty jak cena.

Czy skutecznie działający i funkcjonalny sprzęt musi być drogi? Niekoniecznie, ale dużo zależy od Ciebie i Twoich oczekiwań wobec urządzenia.

Praktyczny odkurzacz piorący kupisz już za 600 – 700 zł. Jasne, to więcej w porównaniu do zwykłego sprzętu, ale on służy wyłącznie do odkurzania na sucho.

W takim budżecie bez większego wysiłku znajdziesz modele znanych producentów, oferujące w zestawie niezbędne końcówki, a nawet środki piorące. Ich moc jest duża, bo niekiedy zbliżona do 2000 watów.

To, czego nie zapewniają tańsze odkurzacze piorące, to zwykle dostatecznie duży zbiornik na wodę. Sprzęty poniżej 1000 zł są wyposażone w małe pojemniki, co niektórych zniechęca.

Zdarza się też, że urządzenia dostępne w niższym budżecie nie zachwycają bardzo solidną konstrukcją i dużym zasięgiem.

Czy to oznacza, że odkurzacze piorące za ponad 1000 zł są lepszym wyborem? I tak, i nie.

Nie będziesz żałować zakupu takiego sprzętu, jeśli zależy Ci na tym, żeby dodatkowo pozwalał na odkurzanie, również na sucho. Ponadto urządzenia w tej cenie pozytywnie zaskakują przemyślanymi opcjami.

Przykładem jest panel do zmiany ustawień (w tym mocy ssania) umieszczony w rączce. Zauważ też, że droższe odkurzacze piorące są trwałe i zwykle pracują nieco ciszej w porównaniu do tańszych modeli.

Pamiętaj, że cena nie jest najważniejsza. Najlepsze odkurzacze piorące to nie te najdroższe, tylko gwarantujące w pełni komfortowe sprzątanie.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jaki odkurzacz piorący kupić, więc nie musisz o to pytać na forum lub czytać innych blogów.

Tego typu sprzęt, mimo że jak najbardziej nadaje się do domu, zahacza o profesjonalne zastosowanie. Odkurza i pierze daną powierzchnię, dzięki czemu oszczędzasz czas na męczących obowiązkach domowych.

Przy okazji dobrze oczyszcza powietrze z alergenów. Zresztą niektóre urządzenia to także najlepsze odkurzacze wodne, a więc skarb dla alergików. Pamiętaj, że funkcję pracy na mokro oferują również najlepsze odkurzacze przemysłowe i budowlane.

Jeżeli masz dodatkowe pytanie lub własną opinię o odkurzaczu piorącym, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Rozważasz jednak 2 osobne urządzenia do odkurzania i mycia? Jeżeli tak, to w pierwszej kolejności poznaj niezawodne, mocne odkurzacze workowe. Często nie kosztują fortuny, a zapewniają znakomite efekty sprzątania.

W myciu posadzki na błysk przy pełnej dezynfekcji pomagają z kolei najlepsze mopy parowe, często wielofunkcyjne.

Oceń publikację
[Głosy: 6 Średnia: 4.7]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments