Frytkownica beztłuszczowa – Opinie, Ranking 2020

ranking najlepszych frytkownic beztłuszczowych

Ranking frytkownic beztłuszczowych wskaże Ci urządzenia do przygotowywania smacznych,chrupiących, ale też nieco zdrowszych frytek. Jeżeli uwielbiasz tę przekąskę, to koniecznie sprawdź, jaka frytkownica beztłuszczowa jest najlepsza.

Ranking frytkownic beztłuszczowych przyda się osobom, które chcą znaleźć pewien kompromis między dobrą zagrychą a brakiem ogromnej liczby kalorii.

Wybrałem dla Ciebie kilka świetnych frytkownic bezolejowych. Dzięki nim bardzo szybko i wygodnie przygotujesz sobie przekąskę. No i uspokoisz sumienie, bo frytki nie będą ociekać olejem. Druga sprawa, że większość osób i tak nie lubi zbyt tłustych frytek.

Sprawdźmy razem najlepsze frytkownice beztłuszczowe. Pod rankingiem są też opinie oraz wyjaśnienie moich wyborów z kryteriami oraz priorytetami, którymi się kierowałem. Zestawienie regularnie aktualizuję.

Najlepsze frytkownice beztłuszczowe – Jaką kupić?

Poniżej aktualnie najlepsze frytkownice beztłuszczowe i bezolejowe. Wiele z nich nada się nie tylko do samych frytek. Najważniejsze, że działają szybko, przygotowują pyszne i dużo mniej kaloryczne przekąski. Jeżeli któraś Cię zainteresuje, to sprawdź jej najniższe ceny. W dalszej części rankingu natkniesz się także na moje subiektywne opinie o polecanych frytkownicach z zestawienia.

ZdjęcieModelNajniższe cenyMocWagaTemperatura
frytkownica beztłuszczowa Steba Hot Air HF5000 XLSteba Hot Air HF5000 XLMediaExpert
Ceneo
1800 W6,1 kg80°C–200°C
frytkownica beztłuszczowa Tefal Frydelight FX1000Tefal Frydelight FX1000Neonet
Ceneo
1400 Wb/d150°C–200°C
frytkownica beztłuszczowa SilverChest SHF 1800 A1SilverCrest SHF 1800 A1Lidl1800 W6,67 kg40°C–200°C
frytkownica beztłuszczowa Eldom MFC1000Eldom MFC1000Neonet
Ceneo
1400 W5,66 kg60°C–200°C
frytkownica beztłuszczowa Tefal EY201815 Easy Fry ClassiqueTefal EY201815 Easy Fry ClassiqueEURO
Ceneo
1500 Wb/d80°C–200°C
frytkownica beztłuszczowa Sencor SFR 5320WHSencor SFR 5320WHMediaExpert
EURO

Electro
1400 Wb/d60°C–200°C
frytkownica beztłuszczowa Proficook FR-1115HProficook FR-1115HMediaExpert
Electro
Ceneo
1500 W4,8 kg80°C–200°C
frytkownica beztłuszczowa MPM MFR-06MPM MFR-06MediaExpert
Ceneo
1500 Wb/d80°C–200°C
frytkownica beztłuszczowa Łucznik AF2017Łucznik AF2017MediaExpert
Neonet
Ceneo
1300 W4,4 kg80°C–200°C

Czy frytkownice beztłuszczowe działają bez tłuszczu?

Nie do końca. Nazwa może tu trochę mylić. Ale prawda jest taka, że niektóre potrzebują nawet do 80% mniej tłuszczu!

Bardziej pasuje im określenie frytkownic niskotłuszczowych, ale porównując to z tradycyjnymi urządzeniami czy sposobami przyrządzania frytek, wchłoniesz dużo mniej kalorii. Wspomniałem o tym, analizując, czy warto kupić frytkownicę beztłuszczową.

Wszystko dzięki mechanizmowi działania. To głównie gorące powietrze o stałej temperaturze dba o równomierne i dużo zdrowsze smażenie frytek. Czołowi producenci mają tu zresztą sporo własnych rozwiązań, aby ten proces był dla Ciebie jeszcze zdrowszy.

Ranking frytkownic przedstawia sprzęt, który dostarczy Ci chrupiące, złociste frytki z minimalną ilością tłuszczu. Bo nie oszukujmy się – olej jest tu właściwie niezbędny. Jedynie pieczenie/opiekanie pokrojonych w paski ziemniaków omija ten wymóg.

Nie oznacza to jednak, że musisz zawsze smażyć na głębokim oleju. Dobra frytkownica niskotłuszczowa jest idealnym rozwiązaniem i pewnym kompromisem. Kaloryczność frytek zdecydowanie pójdzie w dół w porównaniu z patelnią czy tradycyjną frytkownicą. Takie porównanie pokazuje miażdżącą przewagę frytkownic wykorzystujących cyrkulację gorącego powietrza.

To przydatny sprzęt dla całej rodziny, bo frytki czasem mogą stanowić pełnoprawną potrawę, a innym razem smaczny dodatek do niej.

Frytkownice beztłuszczowe – Opinie

 1. Steba Hot Air HF5000 XL – jedna z najnowocześniejszych frytkownic, jakie znam. Dysponuje mocą wynoszącą aż 1800 W, dzięki czemu bardzo szybko smaży, piecze lub grilluje różne przekąski. I – wbrew pozorom – jest to ekonomiczne. Wyższa moc połączona z wydajną technologią gorącego powietrza oznacza mniej czasu na wyższych obrotach. Wpływa to na lepszą energooszczędność. Przyrządzenie wielu przysmaków potrzebuje nawet do 80 procent mniej oleju niż w przypadku tradycyjnych technik kulinarnych. Funkcjonalność nie zawodzi. Nie wiesz, jak coś przygotować w tym sprzęcie? Pomogą Ci automatyczne programy (np. do frytek, ale też kurczaka czy ryby!). Kontrola temperatury mieści się w zakresie 80°C–200°C. Ustawianie czegokolwiek ułatwia nowoczesny panel z wyświetlaczem. Krótko się zastanawiasz, co do czego służy, gdyż sterowanie jest proste i wygodne. Ten sprzęt swoje kosztuje, nie ukrywam, ale oferuje nadzwyczajną wydajność i wiele nowoczesnych rozwiązań, więc jak najbardziej go polecam.
 2. Tefal Frydelight FX1000 – zastosowana technologia Air Pulse smaży, piecze, opieka lub grilluje chrupiące przekąski, wykorzystując mniejszą ilość oleju (lub w ogóle go nie wymagając – zależnie od potrawy). Efekt? Za pomocą tej frytkownicy zrobisz wiele różnych przekąsek i to dużo zdrowszych niż przy użyciu innego sprzętu. Dodatkowym atutem jest szybkość działania. 2 porcje frytek przygotujesz nawet w kwadrans. Świetny rezultat, wskazujący najwyższą wydajność. Testy i porównanie frytkownic beztłuszczowych pokazują przy okazji wysoką jakość wykonania. Konstrukcja jest solidna i szczelna. To zakup na długie lata bezawaryjnej i pewnej pracy. Opłaca się wybrać ten sprzęt.
 3. SilverCrest SHF 1800 A1 – frytkownica beztłuszczowa z Lidla? Czemu nie! Skoro jest dobra, to znalazła się w mojej klasyfikacji. A dlaczego tak twierdzę? Przemawia za tym jej uniwersalność – nie tylko smaży, piecze czy grilluje na rożnie, ale też zapieka, podgrzewa, gotuje, suszy żywność i robi tosty. Prawdziwy kombajn! Dzięki temu zestaw akcesoriów obejmuje wiele dodatków, np. zestaw do kebabu, rożen czy kilka rodzajów blach. Proces obróbki kontrolujesz dzięki dużemu oknu na froncie. W ten sposób zyskujesz pewność, że wszystko pójdzie po Twojej myśli. Sterowanie wygląda na pierwszy rzut oka na skomplikowane (wiele ikonek na panelu), ale tak naprawdę każdy szybko je opanuje. Pamiętaj jednak, że ceną za uniwersalność są rozmiary i waga sprzętu – to dość masywna frytkownica wielofunkcyjna. Mimo tego mnie zachwyciła. Uznaję ją za bardzo przydatnego pomocnika w kuchni.
 4. Eldom MFC1000 – masywna, ale estetycznie wyglądająca frytkownica z technologią beztłuszczową. W zestawie ma ruszt do grillowania, a nawet formy do ciasta i pizzy! Sprawnie wykorzystuje gorące powietrze, aby opiec frytki z każdej strony. Temperaturę regulujesz w szerokim zakresie 60°C–200°C. Na szufladzie od razu widnieją informacje co do sugerowanej temperatury w zależności od wybranej potrawy. Bo wiedz, że robienie w tej frytkownicy nuggetsów czy steków to żaden problem. Wielofunkcyjny kombajn zamknięty w stylowej obudowie i wzbogacony o wygodny panel sterowania. Czegóż chcieć więcej?
 5. Tefal EY201815 Easy Fry Classique – kompaktowa, zgrabna, ale i tak pojemna frytkownica. Smaży, jak również piecze, opieka lub grilluje. Cyklonowy obieg gorącego powietrza stanowi tu znakomitą i zdrową alternatywę dla tradycyjnego smażenia frytek. Wychodzą odpowiednio chrupkie, a zarazem mniej kaloryczne. Sterowanie jest uproszczone, lecz komfortowe. W stosunku do możliwości cena nie przeraża, więc bez wyrzutów sumienia umieściłem ten model w moim rankingu.
 6. Sencor SFR 5320WH – nagrzewa się w 3 minuty, a potrawy przyrządza błyskawicznie. Dzięki wydajnemu filtrowi Twoja kuchnia (nawet gdy jest stosunkowo mała) nie zaśmierdzi się zapachem smażonych czy pieczonych dań. Zresztą sam przepływ powietrza i obrabianie nim wielu przekąsek redukuje wydobywający się ze sprzętu zapach. Automatyczne programy oprócz domowych lub wstępnie podsmażonych frytek obejmują udka z kurczaka, ryby, hamburgery, a nawet muffiny. Dokładając do tego łatwe czyszczenie, odpowiednią pojemność czy szeroki zakres temperatury, masz do czynienia z wielofunkcyjną frytkownicą wysokiej klasy.
 7. Proficook FR-1115Hbardzo pojemna frytkownica bezolejowa, a w dodatku ze stalowym frontem. Generuje mało oparów, więc Twoja kuchnia nie będzie wymagała długiego (a właściwie żadnego) wietrzenia. Robienie frytek za jej pomocą jest banalne, a uchwyt szuflady, w której spoczywają, nie nagrzewa się. Termostat regulujesz bezstopniowo, a całkowity zakres temperatury wynosi 80°C–200°C. Dzięki wysokiej mocy i przemyślanej konstrukcji frytkownica szybko przygotowuje chrupiące i złociste frytki.
 8. MPM MFR-06 – nie wymaga oleju, aby przyrządzić wiele smakowitych przekąsek lub pełnoprawnych dań. Oprócz smażenia i pieczenia potrafi grillować lub dusić. Wszystko przy wykorzystaniu cyrkulacji gorącego powietrza. Nieprzywierająca powłoka szuflady i kosza ułatwia utrzymywanie sprzętu w czystości. Producent przygotował sporo automatycznych programów: owoce morza, babeczki, steki, kurczak, szaszłyki, ryby, pizza i oczywiście nasze kochane frytki. Bez problemu dostosujesz proces obróbki do swoich wymagań. Pomaga w tym regulacja temperatury co 5°C. Panel z ikonami łatwo opanujesz, ciesząc się szybkim przygotowywaniem do spożycia ulubionych przysmaków.
 9. Łucznik AF2017tania i dobra frytkownica beztłuszczowa. Producent określa ją mianem multiopiekacza. Prosta konstrukcja z intuicyjnym sterowaniem (choć mechanicznym), łatwa w czyszczeniu szuflada, niewielka waga – to właśnie główne atuty tego sprzętu. Pamiętaj jednak, że troszkę odbiega mocą od rywali. Opiekanie czy smażenie nie będzie więc tak szybkie jak w droższych urządzeniach z klasyfikacji.

Jak wybrałem najlepsze frytkownice beztłuszczowe?

Ranking frytkownic beztłuszczowych skrywa w sobie sporo modeli, ale zapewne chcesz wiedzieć, czemu właściwie je wybrałem

Poniżej wszystkie kryteria, którymi się kierowałem. Wyselekcjonowane frytkownice musiały spełnić sporo założeń, abym uznał je za najlepsze. Przy okazji dowiesz się, czego od nich oczekiwać.

Oto pełna lista priorytetów:

 • Stosunek ceny do jakości – ceny frytkownic beztłuszczowych bywają naprawdę wysokie. I w moim zestawieniu jest kilka urządzeń wyglądających na kosztowne. Ich opinie potwierdzają jednak wysoką klasę tego sprzętu kuchennego. Cena jest często wyznacznikiem efektywności pracy, ale… nie zawsze. Dlatego też mocno zadbałem, aby nikt nie przepłacił. Wybrałem frytkownice dobre, lecz nie za drogie. A te drogie najwyższej możliwej klasy. Wszystkie w mojej ocenie stanowią opłacalny interes na długie lata.
 • Niskokaloryczne frytki – to podstawa. Przepływ gorącego powietrza musi być na tyle wydajny, aby urządzenie nie potrzebowało zbyt dużo tłuszczu. Frytki trafiające na talerz powinny być przy tym chrupiące, złociste, po prostu apetyczne i smaczne. Wybrałem więc frytkownice beztłuszczowe, które znakomicie radzą sobie z tą metodą obróbki pokrojonych w plasterki lub paski ziemniaków. Cyrkulacja gorącego powietrza jest na tyle sprawna, aby w przypadku każdego produktu z listy jego zakup miał jak największy sens.

pięknie podane frytki z warzywami i mięskiem

 • Odpowiednia mocnajlepsze frytkownice beztłuszczowe są gotowe do pracy po kilku minutach nagrzewania, a na porcję chrupiących frytek nie trzeba czekać zbyt długo. To niezwykle istotne, gdy chcesz przygotować tę przekąskę dla większego grona osób. Byłoby niezręcznie, gdyby ktoś musiał ciągle czekać na swoją potrawę, prawda? Należy jednak się liczyć z tym, że ta metoda przygotowywania frytek ogólnie trwa dłużej od tradycyjnych metod (choć sporo zależy od klasy sprzętu). No cóż, smażenie na łyżce oleju ma swoją cenę. W każdym razie przyznawałem większe plusy za moc osiągającą lub przekraczającą 1500 W.
 • Łatwe czyszczenie i mycie w zmywarce – tak to już jest z małym AGD, że urządzenia tego typu trzeba czyścić i to najlepiej po każdym użyciu. A olej pozostawia nieprzyjemne zabrudzenia. Zmywarka niejednokrotnie pomoże, bo sporo urządzeń z listy ma odłączane elementy swojej konstrukcji. Dbałem o to, aby jak najczęściej tak było. Kosze lepszych frytkownic mają też często nieprzywierającą i wyjmowaną siateczkę. To kolejne udogodnienie i łatwe czyszczenie. Takie cechy zachęcają do tego, aby nie wykorzystywać wielokrotnie tego samego oleju. Nie jest to przecież dobre dla jego właściwości i, co za tym idzie, Twojego zdrowia. Z moimi wyborami czyszczenie nie będzie udręką, a raczej szybkim i bezproblemowym zabiegiem.
 • Dodatkowe techniki kulinarne – ranking obejmuje naprawdę wielofunkcyjny sprzęt o szerokim zastosowaniu – nie tylko do smażenia, opiekania czy pieczenia. Topowe frytkownice beztłuszczowe potrafią dodatkowo grillować, podgrzewać lub dusić. Zdarzają się przypadki tak wielofunkcyjnego sprzętu, że radzi sobie z robieniem tostów czy suszeniem żywności! Liczne opinie potwierdzają to, że ludzie są zadowoleni z takiej wszechstronności. Jeden wydatek, a kilka realnych zastosowań. Dodam też, że taka wielofunkcyjna frytkownica w przypadku wielu przekąsek w ogóle nie potrzebuje dodatku oleju. Jeszcze zdrowsze jedzenie. Doceniałem więc jak najdłuższą listę dodatkowych technik kulinarnych.
 • Przygotowywanie wielu potraw – ściśle związane z powyższym punktem, ale też z konstrukcją frytkownicy. Dodatkowe sposoby obróbki żywności już znasz, ale czym konkretnie może ona być? Sugerując się analizą polecanych modeli: kurczak (udka, nuggetsy, a w niektórych modelach nawet w całości), steki, kebab, hamburgery, szaszłyki, ryby, pizza, ciasto, muffiny, babeczki czy owoce morza. Jak widzisz, mówimy już o prawdziwych kombajnach, a nie prostych frytkownicach. Najważniejsze, że obrabianie tak zróżnicowanych artykułów spożywczych ma tu sens i dobrze wychodzi. Przyznawałem dodatkowe plusy za jak najwięcej przygotowywanych przysmaków i dań.
 • Akcesoria w zestawie – im ich więcej, tym komfort obsługi wzrasta. To może być chociażby patelnia do urządzenia (również grillowa), odłączany uchwyt, wyjmowana siateczka, rożen, blaszki różnego typu, forma do pizzy oraz ciasta, a także kosz obrotowy. Wyposażenie w dużej mierze idzie w parze z uniwersalnością sprzętu, czyli 2 poprzednimi punktami. Im więcej możliwych produktów spożywczych do upichcenia, tym więcej dodatków do frytkownicy. Wszystko po to, aby efektywność pracy stała na wysokim poziomie, zadowalając Cię jakością zrobionych potraw. Takie akcesoria niejednokrotnie ułatwiają też mycie urządzenia, o czym już zresztą wspominałem.
 • Regulacja i zakres temperatury – mają pewne znaczenie, jeżeli za pomocą frytkownicy chcesz przygotowywać inne potrawy, nawet jakieś mięso, lub czasem wykorzystywać niższą temperaturę. Ale i przy smażeniu frytek może się przydać. Im szerszy zakres regulacji temperatury, tym większa swoboda. Przyda się przy tym okienko, aby móc monitorować proces smażenia, pieczenia czy grillowania. Jaki zakres jest szeroki? Na przykład 60°C–200°C. Zwracałem także uwagę na sposób regulacji. Zazwyczaj jest bardzo prosty w obsłudze, np. elektroniczny pod postacią jasno opisanych ikonek. Dodatkowy atut stanowi bezstopniowa lub bardzo szczegółowa (np. co 5°C) regulacja.
 • Pojemność – kosz, misa, szuflada, czyli wszelkie miejsca na frytki i olej – muszą być pojemne. Najlepsza opcja jest taka, aby za jednym razem przygotować sporą porcję i nie czekać na nią zbyt długo. Oszczędność czasu, energii oraz sił. W klasyfikacji znajdziesz pojemny sprzęt, który jednocześnie wcale nie ma ogromnych wymiarów. Blat kuchenny nie straci wiele przestrzeni. Starałem się też dobierać pojemność misy w stosunku do efektywności pracy. Bo jaki pożytek byłby z gigantycznej misy i czekania wieki na porcję frytek?
 • Bezpieczne użytkowanie – olej, bardzo wysokie temperatury, energia elektryczna, czyli połączenie zawsze rodzące pewne obawy. Ale w przypadku tych frytkownic nie ma się czego bać. Te najlepsze mają nienagrzewające się obudowy i uchwyty, a do tego antypoślizgowe nóżki lub podkładki czy automatyczne wyłączanie. Oprócz tego zabezpieczenie przed przegrzaniem i blokadę otwarcia pokrywy. Nowocześniejsze frytkownice zapewniają nawet czytelne wyświetlacze z wieloma wskaźnikami. Dają łatwiejszą kontrolę czasu i temperatury przyrządzania frytek. Wzmacnia to przy okazji kontrolę ich smaku czy stopnia chrupkości.

chrupiące frytki z frytkownicy

 • Jakość wykonania – po części wiąże się z powyższym punktem. Im bliżej dany element jest frytek, tym powinien być trwalszy. Prym wiedzie stal nierdzewna czy aluminium. Polecam produkty z nieprzywierającą powłoką (np. powłoka teflonowa, dobrze znana z patelni różnego typu), bo nikt nie chce zdrapywać resztek pożywienia z wnętrza frytkownicy, prawda? Również o to więc zadbałem przy ustalaniu tego, jaka frytkownica beztłuszczowa jest najlepsza.
 • Niezawodność – nie wszyscy chcą wydać ponad 500, a nawet 1000 zł na najlepszą frytkownicą. Pewnie spore grono osób celuje bardziej w tanie frytkownice niskotłuszczowe. A im taniej się robi, tym większe ryzyko, że sprzęt nie będzie pracował bezawaryjnie. Jednym z moich zadań było więc stworzenie rankingu niezawodności frytkownic. Nawet te tańsze modele z listy powinny wytrzymać wiele lat bezawaryjnej pracy. Oczywiście duże znaczenie ma także konserwacja sprzętu i częstotliwość użytkowania, ale obstawiam, że nie spotkają Cię nieoczekiwane awarie lub usterki.
 • Brak zapachu oleju – olej z jednej strony jest niezbędny, a z drugiej generuje masę problemów. Pomijając wysoką kaloryczność, roznosi po kuchni mało przyjemny zapach. Ale najlepsze frytkownice z tym walczą. Jak? Głównie za sprawą świetnych filtrów czy autorskich rozwiązań. Dobre filtry olejowe i węglowe pochłoną przykry zapach. Twoja kuchnia się nie zaśmierdzi i nie zadymi. Kolejny atut tego typu sprzętu, który poszerza zalety o kolejny punkt. Oczywiście jeżeli wybierzesz coś z mojej klasyfikacji.
 • Automatyczne programy – istotne w przypadku multiopiekaczy do wielu zadań. Jeden przycisk odpowiada za automatyczny dobór parametrów pracy do konkretnego produktu spożywczego. Nie zastanawiasz się nad manualnym ustawianiem czasu czy temperatury, sprzęt robi to za Ciebie. Niektóre modele oferują nawet 6-8 zróżnicowanych programów. Zwracałem uwagę zarówno na ich obecność, jak i skuteczność działania.
 • Zaawansowane funkcje – ranking najlepszych frytkownic beztłuszczowych zawiera nowoczesny sprzęt. Nie może więc dziwić kompatybilność ze smartfonem, timer, zapisywanie ustawień ulubionego dania czy dedykowana aplikacja z przepisami kulinarnymi.
 • Ładny wygląd – designowi frytkownicy przypisałem najmniejszy priorytet, ale miałem to na uwadze. Zalety dla wielu obejmują przecież wygląd zewnętrzny, żeby nie wstydzić się pokazać takie urządzenie znajomym. Wiele moich wyborów odznacza się nowoczesnym designem, choć końcowa ocena jest sprawą indywidualną. Twój dom, a zapewne kuchnia, nie straci uroku przy położeniu takiej frytkownicy na blacie.

Teraz już wiesz, jaką frytkownicę kupić. Taka analiza pozwala w łatwy sposób dużo lepiej poznać omawianą kategorię. Nie trzeba zapoznawać się z masą testów, artykułów czy różnych opinii z for internetowych – wszystko w jednym miejscu.

Przygotowanie frytek stanie się łatwiejsze, a sama przekąska dużo zdrowsza.

Bądź jeszcze ze mną przez chwilę, bo została analiza renomy producentów czołowych frytkownic i zwięzłe podsumowanie całości.

Najlepsi producenci frytkownic

Który producent frytkownic jest najlepszy? Uważam, że to pytanie nie ma większego sensu.

Dlaczego? Ponieważ jest bardzo dużo firm, które rywalizują na rynku frytkownic beztłuszczowych. Właściwie każdy producent, który szerzej działa w kategoriach małego AGD do kuchni, prędzej czy później pojawia się wśród frytkownic, głównie tych wielofunkcyjnych.

Mogę jednak wymienić takie marki, jak np.: Tefal, Steba, Philips, MPM, Sencor, Proficook, Eldom czy Łucznik.

No i nie zapominajmy o frytkownicach beztłuszczowych z Lidla, czyli od SilverCrest. W tym popularnym sklepie regularnie pojawiają się coraz to nowsze i lepsze modele działające w oparciu o cyrkulację gorącego powietrza.

Wniosek z tej części jest taki, żeby nie sugerować się renomą producenta. Tym bardziej że w wyższym segmencie cenowym też pojawiają się mniej znane firmy (a w rzeczywistości specjalizujące się w takich urządzeniach).

Przeanalizuj dokładnie tabelkę, moje opinie, porady z części o kryteriach wyboru i wybierz coś dla siebie. Znaczek na obudowie możesz za to pominąć, bo nie ma tu większego znaczenia.

Nie chcąc przegrać rywalizacji z konkurentami, każdy producent w danej cenie musi się starać wypuszczać opłacalny i dobrze działający sprzęt. Jednym wychodzi to lepiej, innym gorzej, a całość weryfikuje mój ranking frytkownic.

Podsumowanie rankingu frytkownic beztłuszczowych

Z pomocą mojego rankingu jesteś w stanie wybrać świetną frytkownicę, której sprawność pracy i akcesoria spełnią swoje zadania. Tak wydajna, dobrze wykonana i znakomicie wyposażona frytkownica okaże się udaną inwestycją.

Nie musisz czytać przez cały dzień poradników. Wystarczy, że przeklikasz ceny czołowych propozycji, dopasujesz swój budżet i zamówisz jeden z topowych modeli. Prosta droga do udanego zakupu.

Przy okazji nie zrezygnujesz z tak uwielbianych frytek, a trochę lepiej zadbasz o swoją sylwetkę czy wskaźnik BMI. Warto kupić frytkownicę o takiej specyfice.

W komentarzu podziel się swoimi doświadczeniami z frytkownicą beztłuszczową. Przy okazji pochwal się, z czym lubisz jeść frytki. Ketchup, jakiś sos, przyprawy, sama sól, a może majonez, czyli frytki belgijskie? No i odwieczne pytanie – karbowane czy proste?

Nie opuszczaj jeszcze PROrankingów! Spójrz na rankingi innego sprzętu małego AGD:

Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

[Głosów: 10   Average: 4.7/5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments