W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Maszynka do mielenia mięsa Ranking 2024

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  25 kwietnia 2024
Komentarze:  0

Ranking maszynek do mięsa przedstawi Ci mocne, a więc wydajne urządzenia. Pomogą Ci dokładnie zmielić mięso czy wyrobić kiełbasę. Niektóre z z najlepszych sprzętów są wielofunkcyjne, zatem uproszczą także inne zadania kuchenne. Zajrzyj więc poniżej, a szybko wybierzesz coś dla siebie. Już nie stracisz czasu ani sił na mielenie mięsa!

Najlepsza maszynka do mielenia mięsa - ranking, opinie, jaką kupić?

Ranking maszynek do mielenia mięsa 2024 - TOP 7

Bosch MFW3X18B

Bosch MFW3X18B

Najlepsza maszynka do mielenia mięsa to Bosch MFW3X18B. Zwycięzca rankingu płynnie i bezproblemowo mieli mięso, ale też obrabia ser, słoninę czy warzywa (w tym ziemniaki). Nie trzeba tu nawet za bardzo popychać żywności. Urządzenie momentalnie wciąga i przerabia, co trzeba. Moc zablokowania silnika wynosi 2000 W, a wydajność 2,5 kg/min. Oba te wyniki dają świetne efekty!

To profesjonalna maszynka do mielenia mięsa z szatkownicą i wyciskarką. Utrzesz ziemniaki, obrobisz marchew na różne kształty, jak i wyciśniesz cytrusy na zdrowy sok. Wypasiony zestaw dodatków obejmuje też 3 stalowe sitka (2,7, 4 i 8 mm) oraz nasadkę masarską. Masz przed sobą mocną maszynkę do robienia kiełbasy. Bosch MFW3X18B z powodzeniem zastąpi w Twojej kuchni kilka różnych sprzętów.

Jaka maszynka do mielenia mięsa jest nie tylko wydajna, ale i bogato wyposażona? Właśnie Bosch MFW3X18B. Lider zestawienia zachwyci Cię wielozadaniowością. Ponadto przekonuje wysoką jakością wykonania i ogólną niezawodnością. Coś dla wymagających!

Ocena produktu: 9.88/10

Zelmer ZMM5802P Zosia

Zelmer ZMM5802P Zosia

To powinna być bardziej Zocha niż Zosia, przynajmniej patrząc na wydajność. Ta osiąga aż 3 kg/min, co trudno w zasadzie przebić (podobnie jak moc 2200 W). Dla Ciebie oznacza to tyle, że jeszcze szybciej zmielisz większą porcję mięsa. Zelmer ZMM5802P Zosia zaoferuje Ci 3 sitka ze stali nierdzewnej różniące się średnicą oczek. Dopasujesz je tak, aby móc prawidłowo zrealizować dany przepis.

Ponadto mówimy o dobrej maszynce do nabijania kiełbasy. Łatwo Ci to pójdzie za sprawą specjalnej przystawki z zestawu. Na tym akcesoria się nie kończą. Natkniesz się na solidną szatkownicę z 3 bębnami. Prędko przerobisz warzywa na surówkę bądź ziemniaki na placki. Jakby tego było mało, to mało awaryjne urządzenie. Sprzęgło ochronne nie przeciąża napędu przy dłuższej pracy ciągłej.

Zamów Zelmer ZMM5802P Zosia, gdy oczekujesz jak najwyższej wydajności. To wielofunkcyjna maszynka do mielenia o dużej mocy. Nie ma dla niej trudnych zadań, więc nie zmarnujesz czasu i sił. Ekspresowo zmielisz mięso, wyrobisz kiełbasę czy poszatkujesz warzywa.

Ocena produktu: 9.71/10

SilverCrest SFW 800 A1

SilverCrest SFW 800 A1

Ranking maszynek do mielenia mięsa byłby do niczego bez SilverCrest SFW 800 A1. To zdecydowanie jeden z najbardziej opłacalnych modeli z tej kategorii. Dlaczego? Ponieważ osiąga 2200 W mocy godzinowej, mogąc zmielić 3 kg mięsa na minutę. W praktyce używanie maszynki nie sprawi Ci trudności. Wszystko intuicyjnie zamontujesz, a podczas mielenia rzadko potrzebny będzie Ci popychacz.

Ponadto to duża maszynka do kiełbasy, ma do tego zadania nasadkę. Skład akcesoriów obejmuje także 3 tarcze perforowane (3, 5 mm oraz 8 mm) oraz końcówkę rozdrabniającą warzywa na kilka różnych sposobów. Jednym sprzętem przygotujesz składniki na pełny posiłek. SilverCrest SFW 800 A1 z Lidla dobrze wykonano, a czyszczenie nie pochłonie za dużo Twojego czasu. Przekonuje też cicha praca.

Porządna maszynka do mielenia mięsa z przystawkami to Twój zakupowy cel? Nie masz jednak fortuny na taki zakup? W takim wypadku poważnie rozważ nabycie SilverCrest SFW 800 A1. Nie zawiedzie Cię ani skutecznością pracy, ani ogólną trwałością. Model kompletny!

Ocena produktu: 9.61/10

Bosch MFW3X14B

Bosch MFW3X14B

Bosch MFW3X14B, czyli wyjątkowo szybka maszynka do mielenia mięsa i na kiełbasę. Nic sobie nie robi z pręgi wołowej, a co dopiero łatwiejszych do obrobienia mięs. Może dłużej pracować bez ryzyka przegrzania niż większość konkurencyjnych urządzeń. Jej moc dobija do 2000 W, a wydajność do 2,5 kg/min. Najważniejsze, że te parametry przekładają się na doskonałą, do tego nie za głośną pracę.

Sporą wygodę zapewnia funkcja REWERS. Zmienia kierunek mielenia w przypadku blokady spowodowanej za bardzo włóknistym mięsem. W takiej sytuacji zniknie konieczność demontażu maszynki. W korpusie znajdziesz specjalny schowek przeznaczony do trzymania wszystkich sitek (czyli 2,7, 4 i 8 mm). To również maszynka do mielenia mięsa z szatkownicą, co zwiększa zastosowanie.

Bosch MFW3X14B to przykład multifunkcyjnej maszynki do mielenia mięsa. Pomoże Ci nie tylko przerobić mięso, ale i przygotować placki ziemniaczane bądź stworzyć sałatkę za pomocą szatkownicy. Czujesz, że wykorzystasz te udogodnienia? Śmiało więc zamawiaj!

Ocena produktu: 9.53/10

Smapp 489.81

Smapp 489.81

Niepozorna, mała maszynka do mielenia mięsa o szerokich możliwościach. Smapp 489.81 polskiej produkcji korzysta z 2000 W mocy, dwustronnego nożyka czy 3 stalowych sitek (z otworami 2,7, 4 i 8 mm). W ciągu zaledwie minuty przemielisz nią nawet 2,5 kg mięsa wieprzowego czy wołowego. Jej silnik nie ma tendencji do przegrzewania się ani nadmiernego hałasowania.

To wyjątkowo stabilna maszynka elektryczna do mielenia. Z drugiej strony, nie przeznaczysz na nią ogromu miejsca na stole lub blacie kuchennym. Wykorzystasz Smapp 489.81 także do szatkowania warzyw, czemu służy specjalna nasadka. Bez trudu obrobisz na plastry lub wiórki ser, buraczki, ziemniaki bądź marchew. Przerobione produkty gładko wypadają z urządzenia, nie musisz niczego wygrzebywać.

Napis Made in Poland wzbudza w Tobie zaufanie? We mnie też, bo Polak zawsze potrafi! Udowadnia to Smapp 489.81. Używając tej polecanej maszynki, zapomnisz o zacinaniu się sprzętu podczas mielenia mięsa. Dużo szybciej i łatwiej wykonasz kuchenne zadania.

Ocena produktu: 9.4/10

Zelmer ZMM4055B

Zelmer ZMM4055B

Domowa maszynka do mielenia mięsa Zelmer ZMM4055B o mocy 2000 W i wydajności 2,5 kg/min. Zawiera 3 sitka wyprodukowane ze stali nierdzewnej. Elementy te mają różną wielkość oczek, dlatego użyjesz ich do mielenia na drobno (3 mm), średnio (5 mm) oraz grubo (8 mm). Do zestawu dodano specjalne tarki do ścierania marchewki (na wiórki lub słupki) oraz ziemniaków na tradycyjne bliny.

Metalowa komora mielenia świadczy o wysokiej jakości wykonania. Oprócz tego nie boisz się, że podczas eksploatacji sprzęt zacznie się niszczyć pod wpływem korozji. Producent zadbał też o bezpieczeństwo silnika, wyposażając sprzęt w sprzęgło ochraniające ten element. Najlepsze maszynki do mielenia Zelmer odznaczają się opcją wyrobu kiełbasy. Ten model jak najbardziej nadaje się do tego.

Interesuje Cię maszynka do mielenia mięsa z szatkownicą i funkcją tarcia ziemniaków? Pomyśl zatem nad zamówieniem dla siebie Zelmer ZMM4055B. Wystarczające urządzenie do domowego zastosowania. Szybko mieli i szatkuje, co zaowocowało miejscem w rankingu.

Ocena produktu: 9.31/10

Tefal NE105838

Tefal NE105838

Tania maszynka do mielenia mięsa, która nie rozczaruje Cię sprawnością pracy. Owszem, 1,7 kg/min wydajności przy 1400 W mocy to nie jakiś topowy wynik, lecz Tefal NE105838 radzi sobie z twardszym lub włóknistym mięsem. Usprawnia to bieg wsteczny. Chwilowe zablokowanie maszynki to nie problem, bo zażegnasz taką sytuację bez demontażu. Nasadka masarska skutkuje opcją wyrobu kiełbas czy parówek.

Tefal zapewnia naprawialność swoich produktów przez 15 lat. W dodatku polecane maszynki do mielenia tej marki rzadko się psują. Kupujesz raz, a dobrze. W zestawie znajdziesz 2 kratki do mielenia na drobno lub grubo. Docenisz to w przypadku potrzeby uzyskania różnego stopnia mielenia poszczególnych składników. Bez komplikacji zmielisz np. karkówkę, boczek czy golonkę.

Zastanawiasz się, jaką maszynkę do mielenia mięsa kupić w niższej cenie? Tefal NE105838 jest dla Ciebie. Jasne, ten model mógłby być jeszcze szybszy czy cichszy, lecz jak za tę kwotę bardzo dobrze mieli produkty różnego typu. Opinie potwierdzają przydatność sprzętu.

Ocena produktu: 9.28/10

Jaką maszynkę do mielenia mięsa wybrać?

Zestawienie top maszynek do mielenia mięsa to nie wszystko. Dodatkowo przygotowałem dla Ciebie poradnik zakupowy. Opisałem w nim wszystkie najważniejsze cechy i parametry tych urządzeń. W efekcie podejmiesz jeszcze lepszą decyzję zakupową!

Moc

Mocy dotyczą 2 parametry: ta pobierana oraz godzinowa/zablokowania silnika. Warto o tym pamiętać, porównując konkretne maszynki do mielenia. Ja bardziej patrzę na tę wyższą, czyli zablokowania silnika. Korzystnie, gdy osiąga lub przekracza 2000 W, co wyróżnia najlepsze maszynki do mielenia mięsa.

Tak mocne sprzęty jeszcze szybciej przemielą składniki w określonym czasie. Lepiej powinny poradzić sobie z bardziej wymagającymi produktami, np. o wyższej twardości lub włóknistości. W mojej ocenie raczej nie ma co schodzić poniżej 1300 W.

Wydajność

Określa ciężar mielonego mięsa na minutę. Niejako definiuje ogólną szybkość pracy maszynki. Istotna kwestia, gdy zamierzasz mielić większe ilości mięsa. Pamiętaj jednak, że wyliczenia producentów to jedno, a praktyka to drugie. W rzeczywistości nie tak łatwo dobić do wydajności podanej w specyfikacji.

Niemniej ten parametr jak najbardziej stanowi poszlakę podczas analizowania możliwości maszynki. Im wyższa wartość, tym szybciej uporasz się z mieleniem. Osobiście najbardziej cenię skuteczność pracy na poziomie 2,5 kg/min. Zdarzają się nawet jeszcze wydajniejsze modele (np. 3, a nawet 3,5 kg/min).

A jakieś sensowne minimum? Nie radzę schodzić poniżej 1,5 kg/min. Taki wynik oznacza już dość powolną pracę. Może się też wiązać z niższą mocą, a więc i ogólną efektywnością działania sprzętu.

Materiał wykonania

Sprawa wygląda prosto: im więcej stali nierdzewnej, tym lepiej. Szczególnie w obrębie elementów ruchomych lub tych, które mają kontakt z przechodzącą przez maszynkę żywnością. Zauważ jednak, że obudowy wykonuje się zwykle z tworzyw sztucznych. Istotne, aby były to lepsze gatunkowo materiały.

Wtedy maszynka sama na pewno się nie rozpadnie ani nie odkształci. Nie zacznie też wydzielać nieprzyjemnego zapachu, co czasem towarzyszy najtańszemu plastikowi. Rzecz jasna sitka, nożyki i inne elementy przerabiające produkty spożywcze powinny być zrobione ze stali nierdzewnej. Prawie zawsze tak jest.

Tworząc ranking maszynek do mielenia mięsa, uważnie przyglądałem się jakości wykonania. Przy okazji warto rzucić okiem na antypoślizgowe elementy od spodu. Zagwarantują urządzeniu stabilność podczas intensywnej pracy.

Sitka

Chodzi o podstawowe sitka do mielenia mięsa. Wiesz już, że prym w tym elemencie wiedzie stal nierdzewna. To jednak nie wszystko. Najlepiej, gdy znajdziesz kilka sitek w zestawie, np. 3 (co często się zdarza). Różnią się wtedy średnicą oczek, pozwalając Ci dobrać stopień mielenia (np. drobny, średni i gruby).

Dodatkowe nasadki lub przystawki

Zauważ, że najlepsze maszynki do mięsa nierzadko zaoferują Ci wielofunkcyjność. Wpływają na to dodatkowe akcesoria. Co znajdziesz na wyposażeniu? Przede wszystkim nasadkę masarską do wyrobu kiełbasy bądź parówek.

Oprócz niej wiele osób poszukuje szatkownicy. Gdy towarzyszą jej różne bębny/nakładki, przerobisz warzywa chociażby na słupki, wstążki bądź wiórki. To samo dotyczy sera. Użyjesz tego elementy także do tarcia ziemniaków na placki. Jak widzisz, funkcja szatkowania znacząco zwiększa zastosowanie.

Z rzadziej spotykanych dodatków pojawiają się wyciskarki. Posłużą Ci do zrobienia naturalnego soku, np. z cytrusów. Rzecz jasna mocno odbiega to skutecznością od pełnoprawnej wyciskarki, lecz i tak może Ci się przydać. Nieco bardziej niszowe są również przystawki do kruchych ciastek oraz młynki do kawy lub przypraw.

Z absolutnie podstawowych akcesoriów nie może zabraknąć popychacza. W końcu nikt nie będzie ryzykował przepychania mięsa lub innego produktu własnymi palcami, prawda? Z popychaczem pójdzie to sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie.

Bieg wsteczny

Nawet najmocniejsza i najwydajniejsza maszynka do mielenia mięsa może się czasem zablokować. Efekt choćby włóknistego kawałka mięsa. Co wtedy począć? Wystarczy, że wykorzystasz bieg wsteczny, nazywany też funkcją reverse. Zmienia kierunek obrotów, odblokowując maszynkę. Przydatny mechanizm.

Głośność

Maszynki do mielenia nie należą do najcichszych sprzętów… lekko mówiąc. Do tego producenci nie są za bardzo skłonni do podawania poziomu hałasu. Często dopiero własne testy pokazują, jak hałaśliwa jest dana maszynka. W każdym razie korzystnie, gdy nie przekracza 80 dB.

Specyfika silnika

Obok głośności to kolejna istotna cecha, którą jednak trudno ocenić przed zakupem. Silnik nie powinien się nadmiernie przegrzewać. Kluczowe, jak długo może pracować bez przerwy, co czasem da się wyłapać z instrukcji obsługi (a takową można znaleźć w sieci, w wersji pdf).

Przy okazji sprawdź informacje o obecności sprzęgła ochronnego. Czuwa nad silnikiem i całym napędem, zmniejszając przeciążenia. Pozytywnie wpływa na płynność i niezawodność działania sprzętu.

Ile kosztuje maszynka do mielenia mięsa?

Ceny elektrycznych maszynek do mielenia mięsa mieszczą się zwykle w zakresie od 250 do 650 zł. Za wyższą kwotą idzie najczęściej lepsza wydajność oraz moc. Najdroższe maszynki do mielenia bywają też trwalsze i lepiej wyposażone, służąc do szatkowania, wyrobu kiełbasy, a nawet wyciskania soku.

Jakiej firmy maszynka do mielenia mięsa?

Najlepsi producenci maszynek do mielenia mięsa to Bosch, Zelmer, SilverCrest z Lidla, Smapp oraz Tefal. Produkują odpowiednio wydajne, dobrze wyposażone urządzenia do mielenia większych porcji mięsa. Niejednokrotnie wyróżnia je wielozadaniowość za sprawą dodatkowych przystawek.

Podsumowanie

Już nie musisz pytać na forum, jaką maszynkę do mielenia mięsa kupić. Przedstawiłem Ci wiele topowych modeli elektrycznych. Inwestując w takie urządzenie, oszczędzisz masę czasu i sił. Mięso zmieli się praktycznie samo.

Sporo polecanych automatów do mielenia oferuje dodatkowe akcesoria. Znacząco zwiększają zastosowanie. Szatkownica, wyciskarka czy inne końcówki rozdrabniające z pewności Ci się przydadzą. Twoje kuchenne eksperymenty staną się łatwiejsze do wykonania.

Masz do mnie dodatkowe pytanie? Pragniesz podzielić się własną opinią o elektrycznej maszynce do mielenia mięsa? Jeżeli tak, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Szukasz czegoś głównie do warzyw i owoców? Zobacz zatem najlepsze elektryczne szatkownice do warzyw. Prędko zetrzesz nimi przeróżne składniki na sałatkę i nie tylko. Pod względem krojenia prym wiodą z kolei dobre krajalnice domowe.

Zostając przy rozdrabnianiu produktów spożywczych, poznaj ranking blenderów ręcznych. Ten sprzęt także potrafi być wielofunkcyjny, choć rekordy w tym aspekcie biją najlepsze roboty planetarne.

Ich prostszą odmianą, zwłaszcza do ciasta, są polecane miksery ręczne. Niemniej mocny robot kuchenny zapewni Ci dużo większe zastosowanie.

Niektóre polecane maszynki do mielenia mięsa tworzą nawet soki. Nie zrobią tego jednak tak dobrze jak najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa, czyli kolejny przydatny sprzęt kuchenny. Swoje zalety mają także polecane sokowirówki.

Oceń publikację
[Głosy: 3 Średnia: 4.3]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments