W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa Ranking 2024

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  3 marca 2024
Komentarze:  97

Ranking wyciskarek wolnoobrotowych pokaże Ci najlepsze urządzenia do robienia naturalnego, bogatego w witaminy soku. Polecane wyciskarki wybrałem na bazie własnych testów i analiz. Przeczytasz o nich wartościowe opinie. Niezależne zestawienie zawiera najlepsze pionowe, jak i poziome wyciskarki do soków. Spotkasz w nim drogie modele premium oraz tanie i dobre wyciskarki. Szybko znajdziesz dla siebie optymalny sprzęt!

Wyciskarka wolnoobrotowa - ranking, opinie, testy, jaką wybrać?

Ranking wyciskarek wolnoobrotowych 2024 - TOP 10

Zdecydowanie najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa. Bije rekordy pod względem wydajności. Nie zmarnujesz produktów, wyciśniesz je do ostatniej kropli. Do szerokiego wlotu (88 mm) wrzucisz w zasadzie dowolne warzywa i owoce. REVO830 znakomicie obrabia buraki, marchew, szpinak, jarmuż, imbir, nie wspominając o cytrusach i jabłkach. Poradzi sobie nawet z orzechami.

Ta top wyciskarka pionowa nie dość, że precyzyjnie miażdży składniki, to jeszcze je… kroi! Wał ślimakowy wykonany z ultemu (najlepszy możliwy w tym elemencie materiał) oferuje górną część rozdrabniającą. W połączeniu z dodatkowym wlotem na długie i wąskie składniki nie musisz ręcznie kroić marchwi czy selera naciowego. Sprzęt zrobi to za Ciebie.

Podczas testu zachwyciło mnie wiele innych aspektów. 40-minutowy czas ciągłej pracy to fenomen. Dodatkowe sitko i przystawka robią koktajle, smoothie, przeciery, musy czy domowe lody. Z podstawowym sitkiem ze stali soki wychodzą aksamitnie gładkie. Nie da się właściwie zapchać czy zablokować REVO830. W dodatku gwarancja obejmuje aż 10 lat.

Ocena produktu: 9.8/10

Bardzo wydajna wyciskarka wolnoobrotowa do twardych warzyw. Osiągnęła znakomite rezultaty w moich testach w kwestii ilości soku. Produkuje nie za mętny, aksamitny sok pełen wartości odżywczych. Do tego nie wybrzydza co do wrzucanych składników. To porządna wyciskarka do buraka, selera, a co dopiero pomarańczy czy mandarynek.

Według moich analiz to przy tym najcichsza wyciskarka wolnoobrotowa wysokiej jakości. Jej bezszczotkowy silnik generuje zaledwie 50 dB. Nie będzie drażnić hałasem Ciebie czy reszty domowników. Ta cecha zachęca do częstszego wytłaczania odżywczych soków owocowych lub warzywnych. Podoba mi się również design tego nowoczesnego modelu.

To najczęściej wybierana wyciskarka – również dlatego, że ma 10 lat gwarancji (o ile kupisz ją u oficjalnego dystrybutora). Przez dekadę nie przejmujesz się awariami i naprawami. Dzięki dodatkowym sitkom zrobisz także lody, owocowe sorbety, domowy mus czy koktajle. Zastosowanie jest ogromne, a książka z przepisami dostarczy Ci nowych inspiracji.

Ocena produktu: 9.77/10

Lider szerokości otworu wsadowego. To aż 136 mm! Wrzucisz wielkie warzywa i owoce w całości, nie bojąc się o zablokowanie wyciskarki czy zmniejszoną wydajność. Sprzęt ma element krojący na górnym wałku, który wstępnie rozdrabnia składniki soku. Następnie wałek zgniata kawałki produktów. Uzyskasz mnóstwo zdrowego soku przy mniejszym wysiłku. Potwierdzają to opinie.

Kolejna cecha wyróżniająca to brak klasycznego sitka z małymi oczkami. Producent postawił na 2-częściowy wałek z filtrami. Skutkuje łatwym czyszczeniem. Soki wychodzą jednak bardziej zawiesiste i mętne, np. w porównaniu do Kuvings. Kwestia gustu, czy będzie Ci to pasować. Wiele osób uważa, że im gęstszy, tym zdrowszy sok, ale wiadomo: dużo zależy od własnych preferencji.

H300E to także cicha wyciskarka (indukcyjny silnik), która ma aż 10 lat gwarancji. Bardzo trwały, a do tego rozsądnie zaprojektowany sprzęt. W dodatku szalenie zautomatyzowany. Nowinkę stanowi 5-minutowy timer. Wrzucisz owoce i warzywa do 2-litrowej komory, włączysz czasomierz i… zajmiesz się czymś innym. Sok zrobi się praktycznie sam.

Ocena produktu: 9.65/10

Jedna z najwydajniejszych, najcichszych i najlepiej wykonanych wyciskarek do owoców i warzyw. Wyciśniesz w niej praktycznie wszystko, zawsze oczekując ogromnej ilości soku. Wycierak sitka dba o utrzymywanie go w czystości. Zwiększa to wydajność i ułatwia czyszczenie po pracy. Separator działa perfekcyjnie, ekstrakt wychodzi wystarczająco klarowny.

Wyciskarka pracuje nieprzerwanie do 30 minut, choć testy wykazują, że może wytłaczać sok jeszcze dłużej. Producent dorzuca aż 10 lat gwarancji, a jakość wykonania to najwyższa liga. Ranking wyciskarek wolnoobrotowych byłby do niczego bez tego modelu! W ogólnym rozrachunku D9900 nie traci dużo chociażby do EVO820 PLUS. Nie ma jednak dodatkowych sitek.

Jeżeli wystarczy Ci jedynie to do soków (bądź planujesz kiedyś dokupić dodatkowe do koktajli czy sorbetów), to nie znajdziesz lepszej opcji w tej cenie. Ta nowoczesna sokowytłaczarka nie marnuje owoców i warzyw. Szybko zamienia je w apetyczny sok o niskiej gęstości (wręcz śladowej). Trudno ją czymkolwiek zapchać, nawet wieloma soczystymi owocami.

Ocena produktu: 9.54/10

Polecana wyciskarka z szerokim otworem wsadowym. Wiele jabłek i innych produktów wrzucisz od razu w całości (wlot 85 mm). Co więcej, wał ślimakowy ma krawędź tnącą. Nie obrabiasz wstępnie składników soku, ta gastronomiczna wyciskarka sama to robi. Zwiększa ilość wytłaczanego soku, niejako eliminując błędy początkującego użytkownika.

Wyciskarka jest bardzo trwała, wręcz niezawodna. Cicho pracujący silnik ma dożywotnią gwarancję! Producent chwali się wysoką mocą (400 W) i niskimi obrotami (32 każdej minuty), ale akurat te parametry nie mają w praktyce większego znaczenia. Najważniejsze, że sprzęt działa płynnie, trudno go zablokować czymś soczystym lub twardym.

Zauważ, że masz do dyspozycji także mniejszy wlot. Sprawia, że to dobra wyciskarka pionowa do marchwi, selera, jak i mniejszych produktów (agrest, pomidorki koktajlowe, maliny, jagody). Daje Ci wybór odnośnie użytkowania, zawsze tworząc sok pełen wartości odżywczych. Sprzęt waży swoje, ale przez to stabilnie spoczywa na każdym blacie kuchennym.

Ocena produktu: 9.4/10

Jedna z najlepszych wyciskarek poziomych. Nie wybrzydza co do wrzucanych składników. Szybko zgniata miękkie owoce, liściaste warzywa czy coś twardszego. Wyciska solidny procent soku. Jak na poziome ułożenie ślimaka to mała wyciskarka. W dodatku łatwo ją wyczyścisz po zakończonej pracy. Demontaż jest banalny, a liczba zakamarków w budowie ograniczona.

Usprawnia to codzienne użytkowanie, zachęcając do wyciskania naturalnych soków dla siebie i rodziny. Co ciekawe, to wyciskarka wolnoobrotowa z ceramicznym wałkiem. Dobrze się sprawdza, zwłaszcza że nie mówimy o ekstremalnie drogim modelu. Istnieje opcja dokupienia dodatkowej przystawki do sorbetów czy masła orzechowego.

Ocena produktu: 9.32/10

Dobra wyciskarka pozioma z rankingu, którą błyskawicznie umyjesz. Nie stracisz czasu i sił na męczące oczyszczanie sprzętu. Test wyciskarek wolnoobrotowych wykazał, że wcale nie zajmuje dużo miejsca. Opinie innych użytkowników to potwierdzają. Jej pozioma konstrukcja jest kompaktowa, spasowanie poprawne, a użyte materiały jakościowe jak na tę cenę.

Wyciska solidną dawkę soku z wielu owoców, warzyw czy ziół. Wrzuciłem do niej m.in. marchew, jabłka, limonkę, jarmuż, pietruszkę czy imbir – niczym się nie zapchała na amen, choć czasem musiałem się wspomóc popychaczem. Nie można jednak mieć wszystkiego w taniej wyciskarce do 700 zł, prawda? Do tego poziomej, a więc rzadziej spotykanej.

Ocena produktu: 9.26/10

Tania i cicha wyciskarka pionowa. Wiele osób robi w niej koktajle, a nie tylko wyciska jabłka, cytrusy czy marchew. Sprzyjają temu aż 3 sitka w zestawie. W efekcie zrobisz w niej zdrowe soki, ale i lody bądź smoohie. Efektywność wytłaczania zadowala, pulpa wychodzi sucha. Do jakości wykonania również nie mogę się przyczepić, szczególnie w tej cenie.

Dziwi mnie to, że CONCEPT LO7066 nie należy do zbyt popularnych modeli. Jak najbardziej zasługuje na większą atencję. Pracuje aż do 30 minut, co za kwotę ok. 1000 zł zdumiewa. Otwór wsadowy również nie zawodzi. 75 mm pozwolą Ci na wrzucanie wielu składników w całości. Niepozorna, a porządna i praktyczna wyciskarka pionowa.

Ocena produktu: 9.12/10

Polecana wyciskarka pionowa o szerokim zastosowaniu. Zapewni Ci 3 sitka do różnych zadań. Wyciśniesz sok, a innym razem zrobisz smoothie, dip, przecier, mus czy pyszne lody. Dobry, wielofunkcyjny sprzęt. Działa aż do 30 minut, co za tę kwotę zachwyca. Silnik pracuje stabilnie, nie przegrzewa się zbyt szybko. Zwiastuje to także bezawaryjną pracę przez długie lata.

Porównanie wyciskarek wolnoobrotowych pokazuje, że Kalorik FE2000I przypomina droższe modele również w innych aspektach. Oferuje szeroki wlot. Jego średnica osiąga 88 mm, co zbiera pozytywne opinie. Wiele składników wyciśniesz bez konieczności przekrajania. Szkoda jedynie, że górny moduł wyciskania nie jest już tak trwały jak w kosztowniejszych sprzętach.

Ocena produktu: 9.02/10

Tania i dobra wyciskarka z Lidla. Zbiera coraz więcej pozytywnych opinii i recenzji. Nie dziwię się im. Ten ekstremalnie tani wyciskacz obrabia warzywa liściaste (w tym kapustę), jak i sporo miększych składników soku. Co więcej, wałek pokonuje twarde buraki czy marchew. W zestawie znajdziesz nawet wkład do sorbetów, co zwiększa ogólne zastosowanie.

Tę polecaną wyciskarkę pionową szybko wyczyścisz. Producent dodał specjalną szczotkę, która to ułatwia. A jeśli to wciąż za mało, włóż poszczególne części do zmywarki. Sprzęt nie pracuje zbyt głośno i nie ma tendencji do przegrzewania się. Najlepsza-najtańsza wyciskarka, bo kosztuje rekordowo mało, a zapewnia sporo korzyści. Idealna na start przygody z tym sprzętem.

Ocena produktu: 8.9/10

Najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe - Ranking 2024

Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings REVO830

Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings REVO830

Topowa wyciskarka wolnoobrotowa dla wymagających. Kuvings REVO830 oferuje aż 3 wloty oraz opcję krojenia składników. To świetny sprzęt do twardych warzyw, w tym buraków, marchwi czy selera. Wyciska z produktów rekordowe ilości gładkiego soku bez fusów czy grudek. Pracuje bez przerwy nawet przez 40 minut, a gwarancja na nią obejmuje aż dekadę!


Sprawdź ceny Kuvings REVO830

Lepszesoki
(oficjalny dystrybutor; 10 lat gwarancji + zestaw Krosno)


Najwydajniejsza wyciskarka wolnoobrotowa

Kupując wyciskarkę do soków, zapewne oczekujesz, że poradzi sobie z większością owoców i warzyw, wyciskając z nich mnóstwo soku. Kuvings REVO830 najlepiej spełnia to założenie ze wszystkich wyciskarek.

Przeszkodę stanowią jedynie duże pestki wiśni czy brzoskwiń. Trzeba je usunąć przed obróbką w sprzęcie, ale to przecież normalka. Cała reszta stanowi pikuś dla tej skutecznej wyciskarki z metalowym sitkiem.

Obrabia drobnopestkowce (maliny, agrest, winogrona, aronię), włókniste składniki (np. ananasa), twarde warzywa (w tym buraki, marchew, seler), te liściaste (np. jarmuż, szpinak, pietruszkę), a nawet banany czy imbir.

Kuvings REVO830 składniki na talerzach na wieloskładnikowy sok 1

Kuvings REVO830 waga składników na wieloskładnikowy sok 2

Wrzucisz do niej chwasty, trawy, kiełki czy zioła, a co dopiero cytrusy, gruszki bądź jabłka. Wiele ze składników umieścisz w całości. Główny otwór wlotowy oferuje średnicę 88 mm. Mnie wystarczył chociażby na wyciskanie jabłek w całości. Nie straciłem czasu na ręczne krojenie ich.

Kuvings REVO830 otwarty wlot na składniki

Szerokie zastosowanie to jedno, ale swoje dokłada wydajność. REVO830 tworzy bardzo klarowne soki bez większych grudek. Pulpa wychodzi suchutka. Z kilograma jabłek zrobiłem 680 ml soku, a z kilograma marchwi 550 ml. Pamiętając o braku fusów w soku, to czołowe wyniki.

Kuvings REVO830 ilość soku z jabłek

Kuvings REVO830 sok z marchwi po teście wyciskania

Równie dobrze poszło z wieloskładnikowymi sokami owocowo-warzywnymi. Zero problemów podczas wyciskania (pierwszy raz ani razu nie użyłem popychacza), a za to mnóstwo zdrowego i pysznego napoju domowej roboty.

Kuvings REVO830 wieloskładnikowy sok 1 po teście - przelany do szklanek

O to chodzi w najlepszych wyciskarkach z rankingu, a REVO830 to bezsprzecznie lider w tej kategorii!

Najpierw kroi, potem wyciska

Doskonale wiem, co czasem odrzuca od korzystania z wyciskarki. Wiele owoców czy warzyw wypada pokroić na mniejsze kawałki. Inaczej albo się nie zmieszczą we wlocie, albo za bardzo zapchają wyciskarkę lub obniżą wydajność.

Z REVO830 nie ma takich problemów. Wiesz już, że to wydajna wyciskarka wolnoobrotowa z dużym otworem, lecz jest coś jeszcze.

Otóż samodzielnie kroi składniki! Jakim cudem? Za sprawą wyprofilowanego elementu tnącego. Co ważne, nie chodzi o jakieś osobne ostrze ze stali, które w końcu mogłoby się stępić. Składniki rozdrabnia górna część wałka wykonanego z bezpiecznego i trwałego ultemu.

Kuvings REVO830 wałek ślimakowy

Rewelacyjna sprawa! Dodatkowy wlot 43 mm świetnie pasuje do długich marchewek bądź łodyg selera. Wrzucisz je w całości, patrząc, jak wytłaczarka równomiernie je kroi. W mojej ocenie to najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa do selera i nie tylko. Samodzielnie przygotowuje tego typu produkty do wydajnego wyciskania.

Nie ma także problemu z całym jabłkiem wrzuconym przez główny wlot. Ono również trafi pod ostrze wałka. Swoim zasięgiem chwyta wszystko, co trzeba.

Kuvings REVO830 wszystkie wloty na owoce i warzywa

Ten zabieg realnie poprawia wydajność, jednocześnie oszczędzając Twój czas. Ogromna zaleta, którą doceniłem w teście Kuvings REVO830.

Dodatkowe zastosowanie

Już za wcześniej wymienione atuty w mojej opinii ta profesjonalna wyciskarka pionowa jest godna swojej ceny. Co ciekawe, oferuje wiele fajnych dodatków.

Oprócz akcesoriów ułatwiających czyszczenie znajdziesz stalowe sitko z większymi oczkami. Ma szerokie zastosowanie: kubusiowy sok bananowy, przeciery, musy, koktajle, smoothie, dipy czy po prostu gęste soki, jeżeli akurat takie lubisz pić.

Za pomocą deserowej przystawki stworzysz z kolei sorbet czy domowe lody (np. bananowe, brzoskwiniowe lub truskawkowe).

Zastosowanie zachwyca, a w zestawie znalazła się też książeczka z inspiracjami. Skutecznie wspomoże Twój zdrowy styl życia… lub podrzuci pomysł na nieco słodszą przekąskę.

Niezawodność godna podziwu

Doskonale znam polecane wyciskarki wolnoobrotowe Kuvings, bo korzystam z nich od wielu lat. Jedna cały czas spoczywa w mojej kuchni.

Powiem więc krótko: one się nie psują, to najmniej awaryjne sprzęty z tej kategorii. Nadają się nawet do lokali gastronomicznych, w tym uznanych restauracji.

Kuvings REVO830 i EVO820 - porównanie wymiarów i budowy

A nawet jeśli jakimś cudem tak niezawodna wyciskarka do soków wyzionie ducha, to skorzystasz z długiej gwarancji.

Kupując REVO830 u oficjalnego dystrybutora (czyli z linku, który podałem w sekcji cen), dostaniesz 10 lat gwarancji na cały sprzęt (a nie np. jedynie na silnik, swoją drogą bardzo cichy i dobrze wentylowany).

Kuvings REVO830 obudowa z przodu

Bezawaryjność potwierdza też czas ciągłej pracy. Bez obaw powyciskasz owoce i warzywa przez 40 minut. Wynik trudny do osiągnięcia przez inne wytłaczarki, nawet te droższe.

Nie przejmujesz się ograniczeniem czasowym i ryzykiem szybkiego przegrzania się sprzętu. Wrzucisz do tej trwałej wyciskarki wiele kilogramów owoców i warzyw, uzyskując sporo litrów przejrzystego soku bez grudek.

Nad jakością wykonania także mógłbym się długo rozwodzić. Niemniej mówimy o sprzęcie premium, więc to oczywiste, że musi być świetnie wykonany. Dodam jedynie, że misę zrobiono tym razem z materiału Eco Zen (Bio Co-poliester). Rzecz jasna bez BPA, a do tego nie wchodzi w żadne reakcje chemiczne z żywnością.

Kuvings REVO830 misa na sok

I jak tu nie kochać takiej wyciskarki?! Liczba zalet, zwłaszcza tych unikalnych bądź bardzo rzadko spotykanych, przytłacza jej konkurentów.

Jeżeli tylko na poważnie podchodzisz do produkcji domowych soków dla siebie i rodziny, to zainwestuj w Kuvings REVO830. Nie spotkasz wydajniejszego modelu o tak szerokim zastosowaniu. W dodatku krojącego za Ciebie owoce i warzywa. Gwarantuję, że – tak jak ja – również się zachwycisz tą topową wyciskarką.

Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings EVO820 PLUS

Wyciskarka wolnoobrotowa do soku Kuvings EVO820 PLUS

Kuvings EVO820 PLUS to legenda wśród pionowych wyciskarek wolnoobrotowych. Model, który znakomicie znam, bo wyprodukował mi już hektolitry świeżego soku o intensywnej barwie. Skąd tak wielka popularność EVO820? Dlaczego uzyskuje tyle pozytywnych opinii użytkowników? Poznaj recenzję, a prędko się tego dowiesz!


Sprawdź ceny Kuvings EVO820 PLUS

Lepszesoki
(oficjalny dystrybutor; 10% rabatu! Najniższa cena)


Bez straty owoców i warzyw

EVO820 PLUS, mimo że nie jest to już najnowsza wyciskarka Kuvings, wciąż stanowi ścisłą czołówkę w tej kategorii, jak i w moim rankingu. Zawdzięcza to wysokiej wydajności bez większych ograniczeń co do wykorzystywanych produktów.

Perfekcyjnie wyciska i filtruje twarde, miękkie, bulwiaste, jak i włókniste składniki. Cytrusy, marchew, burak, ogórek, jarmuż, natka pietruszki, seler, imbir, brokuł, melon, morele – wyciskanie tych oraz wielu innych składników przebiega szybko i efektywnie.

Soku jest dużo, pulpa wychodzi sucha. Nie zmarnujesz produktów z tak wydajnym sprzętem. Wyciśniesz je do ostatniej kropli!

W moich testach EVO820 PLUS zrobiło 680 ml pożywnego soku z ok. 1,1 kg jabłek typu Golden Delicious. Z 0,8 kg marchwi wyszło 370 ml gładziutkiego napoju bez grudek i bardziej wyczuwalnego miąższu.

Kuvings EVO820 Plus sok po teście wyciskania zielonych jabłek

Kuvings EVO820 Plus sok po teście wyciskania marchwi

Sam sok jest klarowny, bardzo rzadki. Wiadomo, sporo zależy od wyciskanych produktów, ale od razu widać, że sprzęt stawia na niższą gęstość napoju, co bardzo mi pasuje. Efekt masy drobnych oczek na metalowym sitku.

Kuvings EVO820 Plus podstawowe sitko do soków

Duży plus za efekt „połykania” składników – nie musisz zbyt często sięgać po popychacz, a wlot jest szeroki (82 mm). Trudno zablokować czymś ten sprzęt. Nie wszystkie składniki musisz także kroić, przez co nie stracisz dodatkowo czasu.

Wysoka jakość wykonania

Kuvings EVO820 PLUS to masywna, lecz świetnie wykonana wyciskarka pionowa do warzyw, owoców czy ziół. Użyte materiały to: ultem, tritan, ABS, PC, stal nierdzewna. Wszystko się tu zgadza, a mój wieloletni test tylko potwierdza, że mówimy o modelu nie do zdarcia!

Kuvings EVO820 Plus pojemniki na pulpę i sok

W dodatku przekonuje mnie elegancka stylistyka. Obudowę wykonano nieco nietypowo. Dlaczego? Ponieważ nie jest gładka (a odrobinę chropowata). Imituje strukturę przypominającą skórę. Co ważne, nadal łatwo się ją przeciera z kurzu.

Kuvings EVO820 Plus misa na sok z wylotem pulpy oraz soku

Istotne jednak, co ta obudowa skrywa. Okazuje się, że jeden z najlepszych silników w tej kategorii. Sprawia, że EVO820 PLUS to cicha wyciskarka wolnoobrotowa nowej generacji. Osiąga zaledwie 50 dB.

Nawet przewód zasilający stanowi tu plus. Mierzy 1,4 m. Wiedz, że większość modeli oferuje kable na 1 – 1,2 m. Kuvings nie sprawi Ci większych problemów z ulokowaniem na kuchennym blacie czy stole (choć nie jest to najmniejsza wytłaczarka do soków).

A czas ciągłej pracy? Imponujące 30 minut. Teoretycznie, bo w praktyce… wypada dużo lepiej! Tak nieoficjalnie powiem, że nawet 60 minut nieustannej produkcji soku dużo nie robi tej konstrukcji. Niemniej zawsze warto trzymać się wytycznych producenta.

Wyciskarka z dodatkowymi sitkami

Kto powiedział, że dobra wyciskarka jedynie wytłacza soki? Z pewnością nie Kuvings, bo często dołącza do topowych modeli dodatkowe sitka. Tutaj także ich nie zabrakło.

Kuvings EVO820 Plus sitka z zestawu i obrotowa obudowa sitka

W efekcie ten profesjonalny sprzęt podoła innym zadaniom. Ja najczęściej robię w nim apetyczne koktajle i smoothie.

Koktajl zrobiony w wyciskarce wolnoobrotowej Kuvings EVO820 Plus

Czasem zdarza mi się stworzyć pastę na kanapkę bądź masło różnego typu (np. sojowe, migdałowe, orzechowe, czekoladowe).

Wiele opinii podsuwa inne zastosowania. To jedna z czołowych wyciskarek do robienia domowych musów. W grę wchodzi rzecz jasna jakiś przecier, puree czy słodkie desery typu domowe lody. Dałoby się nawet przygotować alkoholowego drinka!

Od razu zyskasz szerokie zastosowanie kulinarne tej funkcjonalnej wyciskarki godnej polecenia.

Na tle konkurentów Kuvings EVO820 PLUS wygląda znakomicie. Przegrywa w zasadzie tylko z nowszą generacją Kuvings.

A jeżeli oczekujesz dowodów na to, że ten sprzęt jest tak dobry, to zapraszam do obszernego testu wyciskarki Kuvings EVO820 Plus. Dokładnie sprawdziłem możliwości tej sokowyciskarki, oceniając m.in. jej wydajność, jakość wykonania i przydatność dodatkowych sitek.

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H300E Satin White

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H300E Satin White

Hurom H300E, czyli jedna z najciekawszych i zarazem najlepszych wyciskarek pionowych do domu. Wyróżnia się wieloma cechami, w tym bardzo szerokim otworem na warzywa oraz owoce. W dodatku odznacza się nieco zautomatyzowanym działaniem. Poznaj ją bliżej w poniższej opinii.


Sprawdź ceny Hurom H300E Satin White

EURO


Wlot 136 mm, funkcja krojenia i timer

Hurom H300E Satin White to znakomita wyciskarka do owoców i warzyw z ogromnym, wręcz rekordowym otworem wsadowym. Średnica wlotu osiąga aż 136 mm. Bez problemu wrzucisz potężniejsze składniki soku w całości. Nie stracisz czasu na wcześniejsze rozdrabnianie ich.

Najważniejsze, że sprzęt świetnie sobie radzi z większymi owocami i warzywami. Innowacyjna konstrukcja skrywa wałek z elementem tnącym. Składniki pożywnych soków umieścisz w komorze Mega Hopper. Ma aż 2 litry pojemności. Po tej czynności uruchomisz z kolei timer, aby sprzęt sam pracował przez 5 minut.

Co istotne, ta dobrze oceniana wyciskarka na całe owoce potrafi samodzielnie włączyć bieg wsteczny (funkcja reverse). Nie uszkodzi się przez nadmierne zapchanie, gdy akurat nie ma Cię obok. Spora innowacja oraz oszczędność czasu. Rzecz jasna gdy tego zechcesz, obsłużysz sprzęt w pełni manualnie i osobiście. Masz w tym wybór.

Taka budowa zwiększa nie tylko wygodę użytkowania, ale i wydajność. Ten slow juicer wyciska znakomity procent soku z cytrusów, jabłek, gruszek, truskawek, malin, marchwi, szpinaku, jarmużu, rabarbaru, selera oraz masy innych składników. Nadaje się przy tym do sorbetów, lodów bądź mleka roślinnego.

Wyciskarka bez sitka, a z filtrami

Co ciekawe, producent zamiast metalowych sitek zastosował filtry wykonane z tworzywa sztucznego. Robi się jeszcze ciekawiej, gdy zauważysz, że owe filtry należą do konstrukcji wałka podzielonego na 2 części. W efekcie nie użerasz się z precyzyjnym oczyszczaniem malutkich oczek, gdyż ich nie ma.

Niezłe udogodnienie, lecz odbija się na gęstości ekstraktu. Soki owocowo-warzywne wychodzą nieco mętne, po prostu dość gęste, przynajmniej jak na mój gust.

Czy to minus? Po części. Większość osób kupujących wyciskarkę liczy jednak na gładszy sok z bardzo drobnym miąższem. Z drugiej strony, ten z H300E nie ma jakichś wielkich fusów. Obstawiam, że finalnie przypadnie Ci do gustu. Przy okazji dostarczy witaminową bombę, która wspomoże Twój zdrowy styl życia.

Taka już cena za pionową wyciskarkę łatwą w czyszczeniu. To duża rzadkość na tym rynku, stąd tak wysoko cenię model od Hurom.

Solidna budowa

Szereg innowacji to nie wszystko, co oferuje Hurom. Silnik indukcyjny pracuje cicho (ok. 50 dB na papierze, nie więcej niż 60 dB w praktyce). Nie będzie irytował ani Ciebie, ani domowników. Bardzo duży plus za 10-letnią gwarancję (wystarczy, że zarejestrujesz produkt po zakupie, aby ją otrzymać).

Zwróć uwagę, że to energooszczędna wyciskarka. Pobiera do 150 W mocy (zazwyczaj nie przekracza 130 W), napędzając wałek do 70 obrotów na minutę. Czas ciągłej pracy osiąga 30 minut, czyli standard dla droższych wytłaczarek do warzyw i owoców. Główne parametry po prostu dobrze się prezentują.

Hurom H300E to bez wątpienia jedna z najlepszych wyciskarek wolnoobrotowych, choć kosztuje swoje. Jeżeli nie przeszkadza Ci nieco gęstsza tekstura ekstraktu, to weź pod uwagę zakup tego urządzenia do robienia naturalnych soków.

Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings D9900

Wyciskarka wolnoobrotowa do soku Kuvings D9900

Kuvings D9900 to fenomenalna wyciskarka pionowa z dużym ślimakiem, dzięki której stworzysz klarowne soki. Wyciska bardzo wysoki procent soku z różnych składników. Nie sprawia problemów z obsługą, a czyszczenie też nie trwa wieków. Zachwyca przy tym ogólna jakość wykonania oraz długa gwarancja.


Sprawdź ceny Kuvings D9900

Lepszesoki
(oficjalny dystrybutor; 200 zł rabatu + zestaw Krosno)


Wydajne wyciskanie bez ograniczeń

D9900 przejawia najważniejsze zalety dobrych wyciskarek Kuvings. Szeroki wlot (82 mm) ułatwi Ci wrzucanie owoców i warzyw przepołowionych lub w całości. A wrzucisz ich wiele, korzystając z 30 minut pracy ciągłej.

Pomijając popularne składniki soków (np. cytrusy, jabłka, marchew), te mięsiste, włókniste, łykowate czy liściaste również nadają się do wyciskania w D9900.

Korzeń imbiru, seler naciowy, rabarbar, mięta, pietruszka, sałata, pokrzywa czy botwina nie stanowią problemu. Szybko przechodzą przez pionowy wał i sito, aby finalnie dostarczyć Ci pyszny i zdrowy sok w pokaźnej ilości. Jeżeli nie wiesz, jaką wyciskarkę wolnoobrotową kupić, aby miażdżyła przeróżne składniki, to masz już odpowiedź.

Tym samym wchłoniesz prawdziwą bombę witaminową. Wzmocnisz organizm minerałami, przeciwutleniaczami oraz enzymami. Napój powinien Ci zasmakować, gdyż sok odznacza się klarownością. To wspólna cecha produktów tej marki. Zasługa świetnego systemu separacji oraz sitka z drobnymi otworami.

Wytrzymała wyciskarka bez BPA

O jakość wykonania i spasowanie elementów nie musisz się tu martwić. Klasa sama w sobie, nic się nie rozpadnie nawet po wielu latach. Potwierdza to zresztą – uwaga – aż 10-letnia gwarancja producenta! Dokonasz pewnego zakupu.

Wykorzystane materiały nie zawierają szkodliwych substancji, np. BPA. Wykazują odporność chemiczną, więc pozostają neutralne dla żywności. Łączy to modele Kuvings.

Cichy silnik (50 dB) oraz długi kabel (1,4 m) stanowią kolejne atuty, wieńcząc pozytywną opinię o tej polecanej wyciskarce pionowej. Zasłużone miejsce w rankingu modeli premium.

A jak ten sprzęt wypada w zestawieniu z EVO820 Plus? O tym w porównaniu Kuvings EVO820 Plus z Kuvings D9900. Technicznie nie ma pomiędzy nimi większych różnic, choć o kilku sprawach warto przeczytać.

Wyciskarka wolnoobrotowa 4SWISS Swan BM 105

Wyciskarka wolnoobrotowa do soku 4SWISS Swan BM 105

W tym wypadku producent bardzo chwali się wysoką mocą 400 W i 32 obrotami na minutę. Te parametry ze specyfikacji tak naprawdę o niczym ważniejszym nie świadczą. Oceniając 4SWISS Swan BM 105, doceniłem zupełnie coś innego: stabilność pracy, szerokie zastosowanie i niezawodność. Dowiedz się więcej z recenzji!


Sprawdź ceny 4SWISS Swan BM 105

MediaExpert


2 wloty na owoce i warzywa

Górny moduł tej elektrycznej wyciskarki wolnoobrotowej skrywa podwójny wlot. Większy otwór ma średnicę wynoszącą aż 85 mm. Bez problemu wrzucisz niektóre produkty w całości, nie musząc ich kroić i obierać. Chodzi o jabłka, kiwi czy nawet buraki.

Mniejszy wlot oferuje wymiary 30 x 40 mm. Dobrze wrzuca się do niego wąskie, ale dłuższe owoce i warzywa, np. marchew bądź łodygi selera. Stanowi też opcją na wygodne umieszczanie mniejszych składników. Chodzi o poziomki, małe pomidorki, agrest czy maliny.

Normalnie nie chwaliłbym tak mocno 2 wlotów. To nie jest jakaś niespotykana cecha, choć i tak korzystna. Jeszcze więcej jednak zyskuje, gdy sprzęt sam obrabia produkty. Ten to czyni, o czym zaraz wspomnę.

W dodatku to jak najbardziej wyciskarka wolnoobrotowa do pokrzywy, traw bądź ziół. Jak przystało na dobry model pionowy, zapewni Ci uniwersalność. Finalnie zrobisz przeróżne soki pod odmienne diety bądź preferencje smakowe.

Tnąco-miażdżący wał ślimakowy

Ewolucję przeszedł wał ślimakowy. Ma krawędź tnącą, wstępnie kroi produkty. Polepsza wydajność, która stoi na wysokim poziomie. Uzyskasz dużo pysznego soku pełnego błonnika i witamin. Jednocześnie nie przejmujesz się porcjowaniem np. selera naciowego.

Do wyróżnienia sprzętu w rankingu wyciskarek wolnoobrotowych przekonały mnie także warunki dotyczące gwarancji. Ta łatwa w czyszczeniu wyciskarka pionowa ma mocny, ale energooszczędny i cichy silnik indukcyjny. Producent udziela na niego dożywotniej gwarancji! Potwierdza to wysoką klasę tego elementu.

Gwarancja na całe urządzenie wynosi 5 lat, a w ciągu pierwszych 2 lat użytkowania każda awaria skutkuje nie naprawą, a wymianą części na nowiutką sztukę.

Osobiście nie dziwię się, że porównywarki wyciskarek pokazują coraz to większą popularność tego modelu. Zasługuje na wyróżnienie, a teraz już wiesz, z jakich powodów.

Wyciskarka wolnoobrotowa G21 Gracioso

Wyciskarka wolnoobrotowa G21 Gracioso

W tej cenie G21 Gracioso to bardzo udany sprzęt. Dobra alternatywa dla osób, którym zależy przede wszystkim na porządnej wydajności połączonej z mało męczącym, szybkim myciem sprzętu. Ta pozioma wyciskarka jednoślimakowa oferuje te cechy, więc warto dowiedzieć się o niej więcej.


Sprawdź ceny G21 Gracioso

MediaExpert


Pozioma wyciskarka do wielu warzyw

G21 Gracioso nie kosztuje jeszcze fortuny, ale to jedna z lepszych wyciskarek z poziomo ułożonym wałem ślimakowym.

Za wydajnością urządzenia przemawia to, że bardzo dobrze radzi sobie z zieleniną o dużej zawartości włókien, miękkimi owocami o wysokiej zawartości skrobi (np. banany, mango) czy niektórymi orzechami (np. migdałami). Napędza wałek do 70 obrotów na minutę, gładko robiąc różne soki.

Procent uzyskiwanego soku z większości produktów zadowala, choć ustępuje jeszcze droższym modelom z rankingu wyciskarek. Co ważne, napój wychodzi bardziej klarowny niż zawiesisty. G21 Gracioso nie ma tendencji do robienia mętnych soków z dużymi grudkami.

Ta cecha zachęca do zakupu, bo za ok. 1000 zł nie jest wcale tak często spotykana. Tym bardziej że to model poziomy, a więc z mniejszym sitkiem niż sprzęty pionowe. W zasadzie mówimy o sitku połączonym z filtrem. Przy okazji nie zawodzi również wlot o średnicy 75 mm.

Łatwa obsługa i łatwe czyszczenie

Nie napracujesz się przy konserwacji sprzętu. Wszystkie części łatwo zdemontujesz i umyjesz, co cechuje najlepsze wyciskarki poziome. Producent obiecuje zaledwie 90 sekund na rozebranie i umycie całości. Testy pokazują, że zapewne do 3 – 5 minut uda Ci się to dokładnie wykonać.

I nie musisz mieć przy tym ogromnej wiedzy oraz doświadczenia z wyciskarkami. To samo dotyczy obsługi. Wlot 75 mm ułatwi Ci wrzucanie niepokrojonych warzyw i owoców.

Tuż przed nosem znajdziesz prosty panel sterowania: włączenie/wyłączenie wyciskania oraz bieg wsteczny, jeżeli coś zablokuje ceramiczny wałek (choć to rzadkie sytuacje). Ogólnie banał, za co tak wiele osób ceni top wyciskarki z tego typu konstrukcją.

Wyciskarka wolnoobrotowa Philips Viva Collection HR1889/70

Wyciskarka wolnoobrotowa do soku Philips Viva Collection HR1889/70

Philips Viva Collection HR1889/70 to ciekawie skonstruowana, polecana pozioma wyciskarka wolnoobrotowa do 700 zł. Mimo swojego rodzaju zajmie mało miejsca na Twoim blacie lub stole. Jest banalna w demontażu i myciu, nie zabierze Ci to sporo czasu. I wiem, co mówię, gdyż ten sprzęt zawitał kiedyś u mnie.


Sprawdź ceny Philips Viva Collection HR1889/70

MediaExpert
MediaMarkt


Ekspresowe mycie po wyciskaniu

Nie spotkałem drugiej wyciskarki, którą się tak łatwo i szybko myje jak HR1889/70. Zwykle zajmowało mi to do 2 – 3 minut. Demontaż przebiega banalnie, a poszczególne części nie mają zbędnych zakamarków.

Wyciskarka wolnoobrotowa Philips HR1889/70 kompaktowe wymiary

To ogólnie kompaktowy wyciskacz do owoców i warzyw. Nie wymaga ogromu przestrzeni. Łatwo znajdziesz mu miejsce w kuchni.

Wyciskarka wolnoobrotowa Philips HR1889/70 design, wygląd

Otwór wsadowy z podajnikiem liczy 70 mm średnicy. Nadal niezły wynik pozwalający na wrzucanie niektórych owoców w całości bądź w większych kawałkach.

Co ciekawe, głośność pracy na papierze osiąga 75 dB, ale mój test pokazał, że w praktyce jest ciszej. Nie uznaję Philips Viva Collection HR1889/70 za nadmiernie hałasującą wyciskarkę.

Mnogość wyciskanych składników

Tej dobrej wyciskarce nie straszne liściaste oraz włókniste produkty, a tym bardziej marchew, jabłka, mandarynki czy cytrusy (w tym grejpfrut).

cytrusy, marchew, ananas przed testem Philips HR1889/70

Radzi sobie z miękkimi i bardzo soczystymi produktami (np. ananasem). Wydajnością ustępuje najdroższym wyciskarkom, ale w swoim segmencie cenowym trzyma dobry poziom.

Wyprodukowała m.in. 290 ml soku z kilograma marchwi i 500 ml soku z kilograma jabłek.

Philips HR1889/70 sok wyciśnięty z marchwi

Te wyniki wypadają tym lepiej, że sprzęt, o dziwo (bo ma specyficzne, niewielkie sitko), tworzy klarowny sok z niewielką ilością miąższu (zależnie od składników).

Philips HR1889/70 sok wyciśnięty z cytrusów, ananasa, marchwi 3

Ta pozioma wyciskarka do malin, cytrusów czy liści warzyw jak najbardziej zyskała moją pozytywną opinię.

A sprawdziłem ją bardzo dokładnie, o czym świadczą informacje zawarte w obszernym teście Philipsa HR1889/70. Zajrzyj tam, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o tym modelu!

Wyciskarka wolnoobrotowa CONCEPT LO7066

Wyciskarka wolnoobrotowa CONCEPT LO7066

CONCEPT LO-7066, czyli niedroga wyciskarka jednoślimakowa z cichym i trwałym silnikiem oraz szerokim wlotem. Nie martwisz się ani o nieoczekiwane awarie, ani o brak możliwości wrzucania większych kawałków (lub też całych owoców, nawet mniejszych jabłek czy gruszek). Rozważając to, jaką wyciskarkę wolnoobrotową kupić, weź ją pod uwagę.


Sprawdź ceny CONCEPT LO7066

MediaExpert


30 minut ciągłej pracy w modelu za ok. 1000 zł

To zdecydowanie zasługuje na wielką pochwałę, przyczyniając się do obecności tego modelu w rankingu. Jak mantrę powtarzam, że to nie moc silnika, a czas jego ciągłej pracy najwięcej mówi o jakości tego elementu. W tym wypadku wynosi 30 minut. To tyle, co w wielu modelach np. za ponad 2000 zł.

Dokładnie sprawdzałem tę informację. Przeszukiwałem instrukcję, gdyż myślałem, że są jakieś haczyki. Na przykład taki, że po kilku minutach trzeba chwilę odczekać. Na szczęście producent jasno zaleca 30 minut bez nawet najkrótszych przerw.

W efekcie to dobra wyciskarka wolnoobrotowa dla dużych rodzin. Takich, które często piją spore ilości soku do obiadu czy między posiłkami. W jednym cyklu wyprodukujesz wiele litrów ekstraktu.

Zrezygnujesz z mniej zdrowych napojów z kartonu, stawiając na pełną naturalność!

Sprzęt do robienia soków i nie tylko

Pozytywnie oceniam wydajność tej wyciskarki. Z wielu miękkich owoców (np. kiwi) lub liściastych warzyw (np. pietruszka) pulpa wychodzi sucha. Wyjątkowo efektywnie przebiega wyciskanie jabłek, marchwi czy cytrusów. Szybko uzyskasz z nich pyszny sok o naturalnej barwie.

W zestawie dostajesz 2 dodatkowe sita: do smoothie lub koktajli, jak i kolejne do lodów, które poradzi sobie z mrożonymi owocami. Niektórym ta solidna wyciskarka pomaga robić nawet placki ziemniaczane czy falafele. W mojej ocenie sprawdza się np. do domowych musów oraz przecierów.

Z dodatkowymi akcesoriami wlejesz do niej chociażby mleko czy jogurt. Masz szerokie pole manewru. Wykorzystasz wiele wyszukanych przepisów kulinarnych na ciekawe przysmaki. Nie obawiasz się rutyny, ciągle sprawdzając coś nowego.

Wyciskarka wolnoobrotowa Kalorik FE2000I

Wyciskarka wolnoobrotowa do soku Kalorik FE2000I

Wyciskarka wolnoobrotowa Kalorik FE2000I nie bije rekordów sprzedażowych, ale nie o to chodzi w mojej klasyfikacji. W praktyce to dobra i tania wyciskarka BPA free. A właściwie wielofunkcyjna wytłaczarka, gdyż oferuje dodatkowe akcesoria do zadań specjalnych.


Sprawdź ceny Kalorik FE2000I

MediaExpert


Długie i wydajne wyciskanie

Ta energooszczędna wyciskarka z wolnymi obrotami szybko i wydajnie wyciska jabłka, mandarynki, cytrusy czy marchew. Ekspresowo obrabia też liściaste bądź miększe produkty. Idealnie współgra z egzotycznymi owocami ze sklepu, jak i warzywami z własnego ogródka lub upraw ekologicznych (bio).

Pulpa w większości testów wyciskania pozostaje sucha. Czasem przypomina wręcz wióry. Trudno przy tym zapchać sitko czy zablokować wał ślimakowy. Pod tym względem wygląda to jak w dużo droższych modelach. Nie użerasz się z upierdliwym efektem zapchania wałka ciapowatą masą.

Jakość sprzętu potwierdza długi czas ciągłej pracy (aż 30 minut, co pozwoli Ci zrobić za jednym razem mnóstwo soku) – zasługa indukcyjnego, bardzo żywotnego silnika. Zwiastuje przy okazji niezawodność. Tego typu silniki wyciskarek praktycznie się nie psują.

W zestawie znajdziesz 3 różne sitka: oprócz tego do klarownego soku – również do smoothie, przecierów, dipów lub sosów, a także osobne do lodów. Jak widzisz, sporo ważnych atutów w całkiem niskiej cenie.

Przemyślana konstrukcja, taki sobie materiał wykonania

Szeroki twór wrzutowy 88 mm ciekawie zaprojektowano. Wygodnie powrzucasz wiele produktów w całości. Nie musisz ich ręcznie rozdrabniać na malutkie kawałki. Nie stracisz na to zbyt dużo czasu oraz sił.

Mam jednak 2 uwagi co do budowy. Sprzęt przez swoją specyficzną konstrukcję jest bardzo wysoki. Druga sprawa, że plastiki użyte do produkcji podajnika wypadają przeciętnie. Owszem, jak najbardziej bezpieczne w użytkowaniu, lecz po pewnym czasie mogą się wyrobić (szczególnie gdy zazwyczaj wyciskasz twarde warzywa).

Szkoda, ponieważ sama efektywność pracy czy zastosowany silnik to przecież mocne plusy urządzenia.

Mimo to i tak polecam ten sprzęt. Istnieje duża szansa, że z elementami podajnika nie stanie się nic złego przez długie lata. To zawsze nieco losowe. Musiałem być jednak z Tobą szczery w mojej opinii o tym sprzęcie.

Wyciskarka wolnoobrotowa SilverCrest SSJBK 300 B2

Wyciskarka wolnoobrotowa SilverCrest SSJBK 300 B2

Wyciskarka wolnoobrotowa z Lidla? Skoro spełnia główne założenia tego zestawienia, to dlaczego nie! Radzi sobie ze zdecydowaną większością najpopularniejszych składników. Znacząco przewyższa sokowirówki, gdyż nie utlenia soku. Nie wytrąca enzymów z ekstraktu, wspomagając dietę i zdrowy styl życia.


Sprawdź ceny SilverCrest SSJBK 300 B2

Lidl


Wyciskarka pionowa do 300 zł, która ma sens!?

Opinie o kolejnej już wyciskarce wolnoobrotowej z Lidla są w większości pozytywne. I moja też taka jest! Za śmiesznie niską cenę otrzymasz uniwersalny sprzęt. To nie tylko top wyciskarka do 400 – 500 zł, lecz nawet do trzech stów!

Sprawdza się do cytrusów czy jabłek i radzi sobie z twardszymi bądź liściastymi składnikami. Ilość wytłaczanego soku nie jest rzecz jasna rekordowa, ale w tej cenie dobra. Bez problemu zrobisz sok dla całej rodziny, nie musząc zbyt długo stać przy sprzęcie.

Co istotne, to wystarczająca wyciskarka do buraków i marchwi. Poradzi sobie również z rzodkiewką. Nie pęka pod wpływem twardszych składników, wiernie przerabiając je na zdrowy i świeży sok. Osiąga 60 obrotów na minutę i zapewni Ci dość szeroki wlot 75 mm.

Musisz jednak pamiętać, że ilość miąższu nie każdemu przypadnie do gustu. Zostaje go dość sporo. No cóż, separacja płynu od reszty nie wypada mistrzowsko, lecz pamiętajmy o dobrej cenie tej mocnej wyciskarki dla początkujących. Zawsze pozostaje Ci osobne sitko, aby uzyskać wyższą klarowność.

Bogate wyposażenie

Zadziwiło mnie to, że to tani, ale świetnie wyposażony model pionowej wyciskarki. Zawiera w zestawie 2 pojemniki (na pulpę i sok), blokadę kapania, szczotkę czyszczącą, jak również dodatkową przystawkę do sorbetów. Niczego tu nie brakuje.

Mając niski budżet na nową wyciskarkę, model z Lidla jest bardzo często wybierany, co ma swoje uzasadnienie. W mojej ocenie mowa o porządnym sprzęcie dla początkujących. Jeżeli jeszcze nie wiesz, czy wyciskarka sprawdzi się w Twojej kuchni, to może lepiej zacząć właśnie od budżetowego, lecz solidnego wyciskacza na prąd?

Czym różni się droga wyciskarka od taniej?

Jeżeli polujesz na swoją pierwszą wyciskarkę wolnoobrotową, to ta analiza jest dla Ciebie niezmiernie ważna.

Dlaczego bowiem ceny wyciskarek są tak zróżnicowane? Przecież wszystkie robią sok o podobnej ilości witamin i innych składników odżywczych.

Po co wydawać 2000 zł lub więcej, skoro można kupić wyciskarkę do 500 zł?

Owszem, i do 500 zł, i do 1000 zł udało mi się wybrać dla Ciebie dobre wyciskarki. Mimo to uważam, że wraz ze wzrostem cen wiele ważnych cech prezentuje się lepiej. Coraz mniej kompromisów, a najważniejsze aspekty zaczynają trzymać wysoki poziom.

Przeanalizujmy to wspólnie w oparciu na największych różnicach między tanią a drogą wyciskarką do soków:

  • Najbardziej różni się ogólna jakość wykonania. I to wszystkiego – obudowy, ślimaka, pojemników, modułu wyciskania, sitka itd. Ślimak najtańszych wyciskarek zwykle jest lekki, słabo wykonany, a nawet sklejony z kilku części, co jest bardzo niekorzystne dla jego trwałości i wydajności. W drogich wyciskarkach pojawiają się o wiele lepsze materiały: ultem, tritan, plastik ABS, stal nierdzewna/szlachetna. To gwarancja trwałości i bezpieczeństwa użytkowania.
  • Nawiązując do powyższego punktu, często wiąże się ze spasowaniem elementów – a więc i łatwością demontażu oraz mycia. W bardziej profesjonalnych wyciskarkach nie użerasz się z długim i trudnym odłączaniem poszczególnych części. Staje się to wygodne, a opłukiwanie elementów sprzętu zajmuje kilka minut.
  • W tanich wyciskarkach silnik ma najczęściej szczotki, które głośniej pracują – nie wspominając o krótszej żywotności takiego układu. Moc na papierze może być wysoka, ale gdy silnik jest zrobiony budżetowo, to i tak jej nie utrzyma. Efekt? Zwalnianie przy twardszych składnikach, chociażby marchwi czy burakach. Droższe modele mają za to cichutkie silniki indukcyjne, które są przygotowane na ponad 10 lat bezawaryjnej pracy. Jaką mają moc, taką trzymają, nie zwalniając ślimaka przy miażdżeniu twardych produktów.
  • Z silnikiem (i ogólnie użytą elektroniką) wiąże się czas ciągłej pracy. Kosztowniejsze wyciskarki bez problemu pracują nawet przez 30 minut. Te najtańsze mogą już po 5 – 10 minutach być za bardzo nagrzane.
  • Potwierdzeniem klasy urządzenia jest bardzo często długa gwarancja. Wśród najlepszych urządzeń do wyciskania owoców i warzyw pojawiają się modele z 10-letnią gwarancją. Wpływa to na wyższą cenę, ale pomyśl – kupujesz raz, a dobrze, masz spokój na 10 lat.
  • Wraz ze wzrostem ceny zwiększa się zastosowanie sprzętu. Dochodzą dodatkowe sitka, a lepsza konstrukcja zwiększa uniwersalność. Dostajesz nie tylko regulację gęstości soku, ale i możliwość robienia innych przysmaków. Lody, mleko roślinne, shake, sorbety, smoothie, koktajle owocowe, a nawet przygotowywanie makaronu, puree, domowego ketchupu, różnych musów, przecierów czy ziemniaków na placki – dużo więcej opcji wykorzystania wyciskarki, prawda? Wiele kosztowniejszych modeli radzi sobie z miękkimi produktami (np. mango, papaje, awokado, figi, a nawet banan), które do taniej wyciskarki już się nie nadają.
  • O ile da się znaleźć tańsze wyciskarki z większym wlotem na składniki, tak często nie radzą sobie one z owocami i warzywami wrzucanymi w całości (a nawet przepołowionymi). Droższy sprzęt gwarantuje najczęściej i jedno, i drugie. Wrzucisz większe kawałki lub całe składniki soku, nie bojąc się, czy wyciskarka da sobie z nimi radę (czyli szybko je zgniecie, nie zacinając się przy tym).
  • Większość wymienionych różnic wpływa ostatecznie na jedną z najważniejszych spraw – wydajność. Drogie wyciskarki wydobywają wyższy procent soku z produktów. Nie wybrzydzają przy tym co do ich rodzaju. Radzą sobie z liśćmi, łodygami, twardymi, miękkimi czy włóknistymi produktami. Trzymają więc równy poziom – niezależnie od tego, co zamierzasz w nich wyciskać. Finalnie nie zmarnujesz produktów.
  • Jest jeszcze cała gama mniej znaczących cech, które wchodzą na wyższy poziom wraz ze wzrostem ceny. Na przykład dodatkowe akcesoria, pojemność zbiorników, długość kabla, stylistyka, generowane wibracje podczas pracy czy tłoczenie na zimno.

Jaki z tego wniosek? W niższych cenach (szczególnie z pomocą mojego rankingu) dasz radę wybrać wyciskarkę, która prezentuje się dobrze nawet w kilku ważnych parametrach. Jednak tylko droższe modele nie uznają kompromisów, oferując najwyższy poziom w jak największej liczbie kluczowych parametrów i cech.

Oczywiście nie twierdzę, że każdy musi wydawać 2000 – 3000 zł lub jeszcze więcej. Czasem lepiej zaoszczędzić.

Jeżeli stosunkowo rzadko robisz naturalny sok w mniejszej ilości i wyciskasz np. cytrusy, to zapewne wystarczy Ci jakaś tańsza propozycja z klasyfikacji.

Im większe masz wymagania, tym bardziej patrz na czołowe lokaty. Taki sprzęt dłużej Ci posłuży, nie wkurzy Cię zacinaniem się czy długim myciem, a finalnie uzyskasz więcej soku.

Jakiej firmy wyciskarkę wolnoobrotową wybrać?

Zbiór najlepszych producentów wyciskarek wolnoobrotowych - Infografika

Osobiście najbardziej polecam wyciskarki Kuvings, gdyż są praktycznie bez wad. Wyciskają przeróżne owoce i warzywa do ostatniej kropli. Nie psują się, nie hałasują nadmiernie i są łatwe w obsłudze. Mogą pracować bez przerwy nawet powyżej 30 minut! Przekonują również długie gwarancje po 10 lat oraz ogólna jakość wykonania.

Jeżeli szukasz wyciskarki poziomej i dwuślimowakowej, np. do sokoterapii, pojawia się marka Angel. Produkuje w pełni profesjonalne modele, nawet w całości stalowe, ale jednak głównie do warzyw liściastych, traw i ziół. Z miękkimi owocami bywa już dużo gorzej, a ceny tych sprzętów powalają na kolana.

Wracając do modeli pionowych i o szerokim zastosowaniu, pojawiają się marki Hurom oraz 4SWISS. Obie celują głównie w wyższą półkę, oferując ciekawe wyciskarki do owoców i warzyw. Nie brakuje im wydajności czy dobrego wykonania, aczkolwiek wyżej od nich oceniam Kuvings.

Co z poziomowymi i jednoślimakowymi wyciskarkami? Przystępne ceny, a całkiem szerokie możliwości zapewni Ci oferta Philips. Konkuruje głównie z marką G21. W wyższych cenach pojawia się jeszcze Sana.

Poszukując dobrej i taniej wyciskarki, zwróć uwagę na firmy: CONCEPT, Kalorik, Amica, MPM, Sam Cook, Zelmer, Tefal, ETA oraz SilverCrest z Lidla. Mój ranking wyciskarek wolnoobrotowych przeważnie prezentuje coś z tej grupy.

Podsumowanie i pytania czytelników

Teraz już wiesz, jaka wyciskarka wolnoobrotowa jest najlepsza. Nie musisz pytać o ten sprzęt na forum bądź czytać innych blogów.

Zestawienie regularnie aktualizuję, aby zawsze było dla odwiedzających wartościowe. Rynek wyciskarek do soków nie zmienia się może bardzo dynamicznie, ale raz na jakiś czas wchodzą nowe generacje urządzeń.

Czytając ten materiał, masz pewność, że dobrze wybierzesz. A rozsądny zakup bardzo Ci się opłaci.

Świeży, naturalny sok z wyciskarki miażdży (dosłownie i w przenośni) wartościami odżywczymi sklepowe soki, napoje i nektary (nie wspominając o napojach gazowanych), które są pełne barwników, substancji słodzących oraz konserwantów.

A te niepasteryzowane swoje kosztują. Nawet wydając więcej na wyciskarkę, taka inwestycja okaże się dla Ciebie trafna.

Uzyskany napój nie traci enzymów, ma intensywną, apetyczną barwę; zależnie od składników może robić za sok odchudzający, oczyszczający, a nawet leczniczy. Skutecznie wspomożesz zdrowy styl życia!

Podziel się w sekcji komentarzy swoją opinią o wyciskarkach wolnoobrotowych, jak i ulubionymi przepisami na świeże i odżywcze soki naturalne!

Pamiętaj, że na moim portalu znajdziesz także inne urządzenia do robienia soku. Chodzi o najlepsze sokowirówki, które także mają pewne atuty (choć nie tak znaczące jak wyciskarki).

Wolisz gęstsze, ale równie zdrowe napoje? Spójrz zatem na ranking blenderów do smoothie. Także radzą sobie z ogromem różnych warzyw i owoców. Siłą rzeczy zaliczają się do nich najlepsze blendery kielichowe.

Oceń publikację
[Głosy: 34 Średnia: 4.4]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
97 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Alicja
13 dni temu

Cześć, dzięki za dobre summary. Nie mam zaufania do tworzyw sztucznych. Chciałabym ceramiczny wałek. G21 patrzyłam filmiki i nie jestem w stanie wytrzymać jego wysokiego dźwięku. Co innego polecasz? Zależy mi na tym, żeby 1) był nie było tworzywa sztucznego w wałku (ceramika?) 2) łatwo się czyściła 3) był niezawodny 4) dawał radę z twarde i włókniste warzywa/zioła.

Agnieszka
2 miesięcy temu

Witam,
Zastanawiam się nad kupnem swojej pierwszej wyciskarki. Jest taki duży wybór że ciężko zdecydować się.
Znalazłam 3 modele Hurom HZS alpha plus, Hurom H Al one stop to z tych droższych ale widzę że poleca Pan też z tych tańszych Midea.
Jak wspomniałam to będzie nasz pierwszy zakup więc nie wiem czy ten sprzęt bede używała codziennie czy raz w tyg a może się nie polubimy 😊 mógłby Pan podpowiedzieć który model wybrac ?
Dziękuję

Agnieszka
2 miesięcy temu

hej, nie mam wysokich wymagan, dopiro zaczynam te przygode. A widzialam ze teraz Hurom ma dobre promocje.

Kasia
3 miesięcy temu

Swietny ranking, jednak nadal trudno mi wybrac pomiedzy Kuvings D9900 i Hurom H300E – sa w tej samej cenie i w takim przedziale chce pozostac. To bedzie wyciskarka dla kogos z rodziny, jasSama mam od ponad 2 lat Kuvings EVO820 i mimo ze wiem ze to jedna z najlepszych wycskarek, to jestem srednio zadowolona, bo sok owszem super, ale maszyna notorycznie sie zapycha, mimo stosowania sie do wszystkich zalecen ad.naprzemiennego wyciskania miekkich/twardych owocow, nie przeladowuje jej itd. Hurom mnie kusi, bo wydaje sie o wiele mniej problematyczna, ale jednak Kuvings ma lepsze parametry i sok jest bardziej klarowny…Jakie jest Twoje zdanie?

Elwira
4 miesięcy temu

Hey,
Czy probowales moze wyciskarke firmy sun vita nazwa winstar wr5 ?

Aneta
4 miesięcy temu

Super ranking. Bardzo dziękuję. Teraz mam mętlik w głowie co kupić🤪 zależy mi na klarownych – nie gęstych, sokach z owoców i warzyw. Także opcja sorbetów mile widziana. Rozumiem, że Kuvings to Rolls Royce. Ale coś tańszego – 4SWISS czy CONCEPT?🤔😬

Marcin
3 miesięcy temu

Hej, to będzie moja pierwsza wyciskarka, nie mam totalnie żadnych doświadczeń.

Zastanawiam się nad 4SWISS BM 202, który można aktualnie dostać za 1200zł
Czy jednak Kuvings D9900 za 1650zł będzie odczuwalnie lepszy i lepiej dołożyć 450zł?
Dzięki za super ranking, pozdrawiam! 😉

Marcin
5 miesięcy temu

Dzien dobry mam pytanko co sadzi Pan o wyciskarce Rawen EWW 002/006 lub polecic jakas do 1000zl i mam maly warunek corki musi robic lody i sorbety.
Dziekuje
Pzdr
Marcin

Marcin
4 miesięcy temu
Reply to  Marcin

Panie Lukaszu prawdopodobnie padnie na Midea MJ-JS2007AW1 mam nadzieje ze bedzie ok

Marcin
4 miesięcy temu

No to klamka zapadla i odezwe sie jak sie sprawuje
Dziekuje
Pzdr

Marcin
4 miesięcy temu

Dam znac jak sie sprawuje
Dziekuje
Pzdr

olga
5 miesięcy temu

Witam, Czy próbowałeś wyciskarkę Kenwooda. Jako przystawkę do robota??

Tomasz
11 miesięcy temu

Witam
Chcę kupić dobrą wyciskarę do sokoterapii plus inne zalety/nakładki. Czy wystarczy Kuvings revo, czy jakieś dwuślimakowe polecasz?

Filip
1 rok temu

Cześć. Mam małe dziecko i planuję zakup wyciskarki/sokowirówki. Co byś mi polecił: wyciskarkę Philips Viva Collection HR1889/70 czy sokowirówkę Philips HR1922/21? Będę wdzięczny za poradę.

Filip
1 rok temu

Tak, już przeczytałem i wiele mi to rozjaśniło w głowie. Wszystkie Twoje rankingi i artykuły jak zwykle na wysokim poziomie.

Dominika
1 rok temu

Świetne zestawienie! Chyba nadal jest ono dość aktualne…Mam jednak kłopot z wyborem miedzy Götze & Jensen SJ901T a Sam Cook PSC-50/B. Pytam bo nie widzę tak obszernego testu zrobionego dla wyciskarki Sam Cook jak zrobił Pan w przypadku Götze & Jensen. Czy wiadomo z jakich materiałów została zrobiona wyciskarka Sam Cook? Tzn BPA free? Będę wdzięczna za sugestie.

Sylwia
1 rok temu

Witam,
Nie znalazłam w zestawieniu byzoo Rhino, a mocno się nad nim zastanawiam. Może masz opinię na temat tego sprzętu? Biję się z myślami czy byzoo, czy G21 Gracioso. Będę bardzo wdzięczna za opinię.
PS. Po prostu świetny ranking 🙂

Zbigniew
1 rok temu

Witam serdecznie.
Bardzo dziękuję za zbiór świetnych informacji, ale mam prośbę o pomoc w wyborze akurat wyciskarki do malin. To specyficzne, miękkie owoce, z którymi nie radzą sobie niektóre wyciskarki. A mnie chodzi o to, aby uzyskać sok bez pestek, może być gęsty, aby pestki nie były miażdżone. Ważna jest też duża efektywność pracy wyciskarki, czyli, aby pulpa odpadowa była jak najbardziej sucha, bo zdarza się, że niestety zawiera dość dużo cennych ciekłych substancji. Jeszcze może dodam, że chciałbym „przerobić” dość dużą ilość malin (rosną w ogrodzie).
Co mam wybrać, co by Pan poradził?

Lucyna
1 rok temu
Reply to  Zbigniew

Każda wyciskarka podczas malin zostawi Ci mokry odpad. Są to specyficzne, miękkie owoce, z których zaręczam, każda wyciskarka na rynku, zostawi pół-mokrą pulpę. Jeśli zależy Ci tylko na soku, możesz uzyskać najlepszy sok z Kuvingsa, ale pulpa nie będzie do końca sucha. Za to powstanie sam sok, bez pestek. Pestki będziesz miał w pulpie. Z tej pulpy ja bym zrobiła konfiturę. Jeśli zależy Ci na najlepszym efekcie – tylko Kuvings.

Katarzyna
1 rok temu

Dzień dobry , właśnie szukam jakiejść dobrej wyciskarki , dysponuję kwotą 1500 , czy wyciskarka 4SWISS BM 202 x JJ warta jest tego żeby ją kupić czy w tej cenie poleciłby Pan coś innego ,

Joseph
2 lat temu

Cześć !!! Od dłuższego czasu nie mogę się zdecydować na wybór wyciskarki. Mam dylemat między dwoma modelami : Kuvings EVO 820 PLUS czy Hurom H200 . Cenowo wyglądają podobnie ale nie o cenę tutaj chodzi. Proszę o podpowiedź. Znaczenie ma też łatwość czyszczenia . Pozdrawiam…

Joseph
2 lat temu
Reply to  Joseph

Dzięki … Pozdrawiam !!!

bacik
2 lat temu

Nie wiem czemu moj komentarz zniknął może dla tego ze linka wstawiłem hmm. Wiec TEFAL ZC605D czy Midea MJ-JS2007AW1 ? Którą lepiej wybrać ? 🙂

Kasia
2 lat temu

Jestem na etapie szukania odpowiedniej wyciskarki wolnoobrotowej, niestety miałam już dwie i przy codziennym robieniu soków po roku użytkowania nadają się do śmieci 🙁 ta z lidla tez nie dała rady przy ciągłym użytkowaniu.. dlatego postanowiłam zainwestować w coś lepszego, tylko potrzebuje opinii która da rade przy codziennym użytkowaniu, głównie robię sok z selera. Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Kasia
2 lat temu

Bardzo dziękuje za odpowiedz, na pewno mi ona pomogła. Na prawdę mam dość ciągłej wymiany sprzętu i tym razem zależy mi na trwałości.

Ewa
2 lat temu

Witam, czy opisany przez Pana model wyciskarki z Lidka różni sie czymś od drugiej wyciskarki tez proponowanej przez Lidl? Model SILVERCREST 300 W Slow Juicer SSJK 300 A1.

Jerzy
2 lat temu

Witam,
Świetny ranking…gratuluje !
Miał Pan może okazje pracy na wyciskarce Łucznik AM-1800 INOX. Polski producent-dobra cena, dlatego zainteresowałem się tym modelem. Jestem niezmiernie ciekaw Pana opinii.
Pozdrawiam

Ola
2 lat temu

Witam. Testował Pan wyciskarke wolnoobrotowa KENWOOD JMP802SI???

Radek
2 lat temu

Dzień dobry! 🙂
Zastanawiam się nad wyciskarką dla Żony. Moją uwagę przyciągnęła MIDEA, ponieważ ma najlepsze opinie w średnim przedziale cenowym. Obawiam się jednak o dostępność serwisu. Czy jest Pan w stanie podpowiedzieć, czy może z tym być jakiś problem? Przyznam, że głównie z tego względu biorę również pod uwagę drugą w kolejności wyciskarkę Philipsa. Zastanawiam się jak duża jest między nimi różnica i czy warto ryzykować z prawie zupełnie nie znaną na polskim rynku firmą…
Pozdrawiam,
R

Natalia
2 lat temu

Witam, zastanawiam się nad wyciskarka sana 707- niby świetnie radzi sobie z zieleniną, ale ma mega mały otwór i brak zatyczki wylotu soku, trzeba coś podstawiać (choć 727 niby lepsza, ale cena zbyt wysoka) i kuvings 820- tu super, że jest niekapek przy wylocie soku i szeroki otwór, planuję jednak w sokach stosować zieleninę , czy sobie poradzi? Wiele opinii mówi, że Kuvings zapycha się przy liściach i włóknistych warzywach. Ciekawi mnie jakość soku i wydajność, a nigdzie porównania oby modeli. Podpowiesz?

Maciej
2 lat temu

Witam Panie Łukaszu. Dziękuję za ranking, widać profesjonalizm. Krotkie pytanie z mojej strony. Co by Pan wybrał i dlaczego ? Eta Vital Press vs Kalorik FE3000 vs MPM MSO-16. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Aleksandra
2 lat temu

Dzień dobry, czy testował Pan wyciskarkę eldom jd400?
Jeśli tak to jakie są jej wady które powodują, że nie znalazła się w rankingu. Mam tą wyciskarkę i jestem zadowolona ale nie mam porównania, a chce dobrze doradzic znajomym 🙂

BARBARA
2 lat temu

Witam. Bardzo żałuję, że za późno trafiłam na ten poradnik, bo 2 dni temu kupiłam BEKO SJA3209BH z 25% rabatem za 450 zł. Zrobiłam test na marchwi, burakach i twardych soczystych jabłkach. Wynik mnie załamał. Leci gęsty, mętny sok wymieszany z rozdrobnionymi cząstkami warzyw i jabłka też. Nie da się tego pić. Przecedziłam przez sitko / zostało na nim dużo miąższu / i wydajność wyszła bardzo słaba – 350ml gęstego soku z 1kg buraka i 450ml z 1 kg jabłek. Odpady średnio odciśnięte / z 1kg buraków i 1kg jabłek ważyły razem netto 60 dag – bez tej pulpy, co została na sitku. Muszę ją zwrócić i zaraz chcę kupić inną w granicach do 1.000 zł. Proszę mi doradzić. Chcę wyciskać głównie warzywa twarde i miękkie, owoce twarde i miękkie, liście / natka, mięta, pokrzywa /, lody, sorbety. Zależy mi na rzadkim soku do picia / nie musi być klarowny… Czytaj więcej »

Mirosław
3 lat temu

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
A co Pan sądzi o PHILIPS HR1880/01?

Mirosław
3 lat temu

Witam!
Wspaniały ranking. Gratuluję!
A co sądzi Pan o Lund 67841?
Pozdrawiam!

Michał
3 lat temu

Mam pytanie do pozycji 5 w rankingu czyli Philpsa HR1947/30. Nawet na stronie producenta nie używają przy tym modelu określenia wolnoobrotowa. W specyfikacji ma 300obr/min. Czy to nie za dużo w porównaniu z konkurencją?

Michał
3 lat temu

To tak z ręką na sercu którą by Pan polecił: HR1889/70 którą można dostać po rabatach za ok. 500zł czy HR1947/30 za ok.950zł? A może Tefal zc420e38 za ok. 580zł.

Krzysztof
3 lat temu

Bardzo ciekawe testy! Pierwotnie upatrzyłem sobie Philipsa HR za niecałe 700zł, ale teraz się zastanawiam, czy nie kupić nieco droższej Midea. Zależy mi przy tym, żeby wyciskarka nie była zbyt głośna. Co by mi Pan radził? Dziękuję za wszelkie informacje i pozdrawiam.

Krzysztof
3 lat temu

No to już wiem, co kupię.

Kamila
3 lat temu

A co jeśli chodzi o wyciskarkę marki Kenwood JPM800? Zastanawiam się nad nią bądź nad Midea.

Dorota
3 lat temu

Ja kupiłam wyciskarkę Manta ,powiem krótko masakra,nie polecam,korpus przy wyciskaniu faluje,często zatrzymuje się,filtry się zapychają i trzeba myć bo.melasa wypycha wał i pokrywa górna oddaje do góry.Poza tym wał wykonany z jakiegoś tandetnego materiału i2 boczne skrzydła się odłamały .Używam ją sporadycznie .Cena 350 zł. Chcę kupić nową ale mam mętlik. Boję się kupić następnego bubla .Jaką kupić aby wyciskanie było przyjemnością.Do użytku domowego dla 2 osób. Proszę w umiarkowanej cenie.

Natalia
3 lat temu

Witam, proszę również o opinię na temat wyciskarek wolnoobrotowych, ostatnio coraz bardziej popularnych z dyskontów typu Lidl np. Silvercrest (model 300W, 60 obr./min.) Dzięki

Izabela
3 lat temu

Bardzo dziękuję za tak szczegółowy i wszechstronny ranking wyciskarek wolnoobrotowych. Przeglądałam różne rankingi, ale tylko ten odpowiedział na wiele moich pytań. Dzięki Państwa opinii zdecydowałam się na zakup Midea MJ-JS2007AW1 i jestem bardzo zadowolona. Wcześniej miałam pożyczoną do testów wyciskarkę marki jednego z popularnych supermarketów. Po zakupie Midea zrobiłam własny test: po 300g marchwi do każdej wyciskarki (żeby było sprawiedliwie, każda marchewka została podzielona na pół do dwóch urządzeń). Z wyciskarki Midea wyszło 150ml soku naprawdę klarownego a odpadki bardzie suche. Z marketowej wyszło 100ml soku, który miał na dnie wiórki marchewki. Midea jest też cichsza. Dziękuję za ten ranking i pracę którą robicie.
Mam jeszcze prośbę o ranking nawilżaczy, bo nie widzę tu takiego. Zaczyna się sezon grzewczy a jednocześnie nawilżone powietrze bardziej nas chroni przed wirusami, więc taki ranking bardzo by się teraz przydał.

Izabela
3 lat temu

Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam, Izabela

Robert
3 lat temu
Reply to  Izabela

Witam, jestem nowym użytkownikiem wyciskarki Midea /w wyborze dużo mi pomógł ranking Pana Łukasza/ w instrukcji obsługi napisano, że w przypadku selera i owoców twardych zalecane jest czyszczenie urządzenia po wyciśnięci każdych 0,5 kg produktu. Czy Pani zauważyła taką potrzebę czy też można spokojnie wycisnąć więcej ? Z góry dziękuję za poradę .

Robert
3 lat temu

Przymierzam się do Kuvings B8200,jak wyciskarki tej firmy radzą sobie z kapustą?Nie zapychają się?Jaka wyciskarka będzie dobra do kapusty.Chodzi mi konkretnie o to warzywo.Dzięki i pozdrawiam

Darek
3 lat temu

Cześć, Midea i Philips są praktycznie w takiej samej cenie. Sugerując się pozycją w rankingu chyba lepiej zdecydować się na Midea

Stanisław
3 lat temu

Domyślam się że powyżej jest pytanie o Phillipsa Viva a co w przypadku porównania Midea vs Philips Avance Collection HR1947/30? Da się już dostać tego Phillipsa w cenie ~1000zł więc mnie interesuje to porównanie.
Priorytet dla mnie to szybkość i łatwość mycia, komfort użytkowania.

Stanisław
3 lat temu

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź! Do jutra cena na mediaexpert jest za 1099zł. Ona w zestawieniu powyżej 1000zł jest na miejscu 5tym więc mnie zastanowiło to porównanie z najlepszą poniżej 1000. Zaufam i wybiorę Mideę bo nie znalazłem negatywnej opinii o niej. Świetny ranking, dzięki za włożoną pracę!

Inga
3 lat temu

Po mojej ostaniej przygodzie z tańszą wyciskarką zdecydowałam się na hurom Alpha i powiem szczerze – zdecydowanie warta swojej ceny. Pyszne soczki i nawet gwarancja całkiem długa 🙂