W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Blendtec Total (Test, Opinia) – Czy warto kupić?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  2

Blendtec Total to blender kielichowy dla pasjonatów. Ma kilka unikalnych cech, które przekonały mnie do tego, że warto wziąć go na dokładne testy. Zobacz poniższą recenzję, aby dowiedzieć się, dlaczego jest to tak oryginalny sprzęt.

Blendtec Total - Test, Opinia, Recenzja - Czy warto kupić?

Spis treści:

  Miałem już styczność z mnóstwem różnych blenderów kielichowych, ale takiego sprzętu jak Blendtec Total jeszcze nie testowałem.

  Już w części dotyczącej budowy przekonasz się, że trudno znaleźć drugi taki produkt, nawet w rankingu blenderów kielichowych.

  Następnie pokażę Ci, jak sprzęt sprawdził się podczas praktycznych testów robienia koktajli z wielu różnych składników… i nie tylko samych koktajli, bo ma do zaoferowania jeszcze więcej.

  Taka dawka wiedzy pozwoli Ci szybko zdecydować, czy warto kupić Blendtec Total.

  Cena Blendtec Total + rabat:

  Oferty w sklepie na testowany produkt

  Zobacz później inne testy blenderów kielichowych:

  Blendtec Total – Budowa i wyposażenie

  Blendtec Total to produkt Made in USA, co na rynku blenderów kielichowych jest rzadko spotykane. Większość modeli produkuje się bowiem w Chinach, co często rzutuje na ogólnej jakości wykonania.

  Zestaw prezentuje się tak:

  Blendtec Total cały zestaw

  Korpus, kielich ze zintegrowanym ostrzem, pokrywka. Zero zagadek, choć brakuje mi jakichś dodatkowych akcesoriów. Osobiście widziałbym na wyposażeniu chociażby jeden bidon, szczególnie że sprzęt swoje kosztuje.

  Z drugiej strony: istnieją dodatki do tego sprzętu (Twister i mały kielich pasujący do półki w lodówce), które można dokupić do sprzętu. W zestawie jest za to książka „Koktajle” Magdaleny Makarowskiej.

  Przejdźmy jednak do tego, co najciekawsze i zarazem najważniejsze w tej konstrukcji.

  Mowa o kielichu z ostrzem, a w zasadzie śmigłem.

  Blendtec Total ostrze - widok od góry

  Stalowe śmigło nigdy się nie stępi, ponieważ… już jest tępe! A do tego grube.

  Blendtec Total ostrze - widok z bliska 2

  Całkowicie różni się od cienkich, bardzo ostrych nożyków w większości blenderów.

  Jaki w tym sens?

  Bardzo duży: śmigło nie kroi, a rozdrabnia składniki, przez co nie traci wysokiej efektywności. A że nigdy się nie stępi, to nie martwisz się o to, że kiedyś będzie do wymiany. Nie straci na jakości w trakcie użytkowania, nawet gdy zamierzasz codziennie robić po kilka koktajli. Wyróżniłem to rozwiązanie w poradniku na co zwrócić uwagę, wybierając blender kielichowy.

  Taka konstrukcja sprzyja także zasysaniu składników, a więc robieniu aksamitnie gładkich koktajli.

  Blendtec Total ostrze - widok z bliska

  Śmigło jest zintegrowane z kielichem, nie wyjmiesz go z niego. W 99 procentach blenderów z takim rozwiązaniem bardzo bym je skrytykował… ale nie tutaj.

  Dlaczego?

  Spójrz na kształt i średnicę kielicha.

  Blendtec Total kwadratowy kształt kielicha

  Jest niemalże kwadratowy, a nie okrągły jak w większości blenderów kielichowych.

  Efekt?

  Podczas miksowania składniki odbijają się od ścian, szybciej wpadając w wir, a więc pod śmigło. Nie osadzają się na kielichu. W dodatku nie musisz używać popychacza, aby pomóc urządzeniu. Podczas pracy podrzuca on składniki, aby wszystko wciągnąć w wir.

  Mycie takiego kielicha idzie sprawnie, ponieważ jest odpowiednio szeroki. A że śmigło nie jest ostre, nie skaleczysz się nim podczas czyszczenia kielicha.

  Na kielichu jest kilka miarek, w tym ta dotycząca mililitrów.

  Blendtec Total podziałka na kielichu w mililitrach

  Kończy się na 1,1 l, ale całkowita pojemność użytkowa Blendtec Total wynosi aż 2,6 l, a więc ponad 10 szklanek! Oszczędzisz czas, jeżeli zazwyczaj robisz większą ilość koktajlu.

  Kielich ma grube ścianki i został wykonany z tritanu, materiału trwałego i oczywiście pozbawionego szkodliwych substancji (czyli bisfenoli). Tritan nie absorbuje też zapachu.

  W ogóle jakość wykonania wygląda tu na topową. Świadczy o tym chociażby metalowy wielowypust, a właściwie cały mechanizm przeniesienia napędu. Mało osób zwraca uwagę na ten element, ale właśnie on najbardziej determinuje żywotność blendera.

  Blendtec Total metalowy wielowypust

  W większości modeli jest wykonany z tworzyw sztucznych, co nie zwiastuje wieloletniej niezawodności. Tutaj jest na szczęście inaczej.

  Złożony blender waży ok. 3,3 kg i prezentuje się tak:

  Blendtec Total złożony i gotowy do pracy

  Mimo bardzo pojemnego kielicha urządzenia nie zajmuje dużo miejsca. Korpus jest kompaktowy, a w dodatku nie ma żadnych uszczelek, a za to prosty kształt. Przetarcie go to chwila.

  Przewód zasilający ma z kolei 1,5 m długości, a więc wystarczająco.

  O czym jeszcze warto wspomnieć?

  Uchwyt kielicha jest bardzo poręczny, włącznik znajduje się z tyłu korpusu, a pod spodem producent zastosował antypoślizgowe elementy. Złożenie Blendtec Total jest banalne i zajmuje kilka sekund. Do testu dostałem białą wersję, ale w sklepach znajdziesz także korpus w kolorze czerwonym lub czarnym.

  Podsumowując część o budowie i wyposażeniu Blendtec Total, zauważyłem i mocne, i słabe strony. Zdecydowanie przeważają te pierwsze, szczególnie że mają większe znaczenie.

  Na plus:

  • Unikalna konstrukcja śmigła. Nie jest ostre, a za to tępe. Dzięki temu wytrzyma całe dekady użytkowania i nie skaleczysz się nim podczas mycia kielicha. W dodatku zwiastuje efektywne rozdrabnianie składników.
  • Ze śmigłem idealnie współgra prostokątny kształt kielicha. Jest szeroki, bez problemu umyjesz jego wnętrze. Potęguje efekt odbijania się składników i kierowania ich w blendowany wir.
  • Kielich ma aż 2,6 l pojemności, dzięki czemu za jednym razem zrobisz mnóstwo koktajlu dla całej rodziny.
  • Wielowypust został wykonany z metalu, więc – tak jak śmigło – wytrzyma wiele długich lat intensywnej eksploatacji.
  • Świetną jakość wykonania potwierdza zresztą aż 8-letnia gwarancja na ten sprzęt!
  • Złożenie blendera jest proste i szybkie.
  • Korpus sprzętu zajmuje mało miejsca jak na skrywane w sobie możliwości.

  Na minus:

  • Szkoda, że w zestawie zabrakło czegoś dodatkowego. Przydałby się np. pojemny bidon na koktajl. Można go za to dokupić.

  Zanim przejdziemy do testu robienia koktajli, spójrzmy wspólnie na panel sterowania i zastosowanie sprzętu.

  Blendtec Total – Sterowanie i zastosowanie

  Panel jest co prawda elementem budowy, ale wolałem omówić go w osobnym punkcie.

  Dlaczego? Ponieważ Blendtec Total to wielofunkcyjny sprzęt. Nie służy wyłącznie do koktajli i smoothie.

  Aby poznać możliwości sprzętu, przyjrzyjmy się bliżej panelowi sterowania:

  Blendtec Total panel sterowania z bliska

  Górny rząd bez większych zagadek: 2 przyciski do regulacji prędkości (jest 10 poziomów do wyboru) oraz tryb pulsacyjny.

  Dolny rząd dotyczy już predefiniowanych trybów, które pokazują także zastosowanie blendera.

  Zaczynając od lewej:

  • Batters – rozdrabnianie masy na ciasto, przygotowywanie sosów i dipów.
  • Mixed drinks – miksowanie drinków, również alkoholowych; ten tryb korzysta z niskich obrotów, może spokojnie posłużyć także do innych zadań.
  • Smoothies – program do gładkich koktajli owocowo-warzywnych.
  • Ice cream – na tym trybie przygotujesz domowe lody, mrożony jogurt bądź sorbet.
  • Whole juice – w tym programie blender zastąpi Ci sokowirówkę lub wyciskarkę, robiąc zdrowy sok.
  • Hot soup – do gorących zup-kremów, gorącej czekolady lub fondue. Blender nie dość, że np. zmieli składniki zupy, to jeszcze sprawi, że będzie ciepła (bez grzałki). Daje to także opcję łatwego robienia posiłków dla najmłodszych, np. domowych gerberków.

  Łatwo zapamiętać te zastosowania i skojarzyć je z ikonami na przyciskach. Obsługa jest prosta i, jak widzisz, Blendtec Total posłuży Ci do przygotowywania wielu rzeczy.

  Predefiniowane tryby, oprócz dostosowania obrotów miksowania, mają także z góry ustalony czas pracy. Nie musisz (choć oczywiście możesz) zatrzymywać pracy blendera, nie przejmujesz się manualną regulacją. Producent daje więc wiele możliwości sterowania swoim urządzeniem.

  We wszystkim pomaga niewielki, podłużny wyświetlacz pod panelem.

  Oto przykładowe informacje dotyczące programu do koktajli:

  Blendtec Total wyświetlacz pokazujący tryb miksowania i pozostały czas do końca cyklu

  Po lewej nazwa trybu, po prawej czas pozostały do końca cyklu.

  W przypadku regulacji manualnej po lewej stronie zauważysz ustawiony poziom prędkości, a po prawej czas, przez który pracuje blender.

  Blendtec Total wyświetlacz pokazujący ustawioną prędkość i czas miksowania

  Co więcej, Blendtec Total liczy użycia, czyli zrobione koktajle bądź inne posiłki oraz przysmaki (ich liczba ukazuje się po włączeniu sprzętu).

  Mimo braku pokrętła, które jest tak często spotykane w blenderach kielichowych, nie odczułem, aby coś trwało za długo lub wymagało większej ingerencji z mojej strony.

  Dostępne tryby zachęcają do korzystania z nich zamiast z manualnej regulacji, co zresztą wykorzystałem w trakcie praktycznych testów, do których właśnie przechodzimy.

  Blendtec Total – Robienie koktajli

  Na początku tej części przywołam kilka parametrów odnoszących się do wydajności Blendtec Total:

  • Moc silnika osiąga 1560 W. To bardzo wysoka wartość. Zwiastuje brak problemów z przegrzewaniem się zastosowanego układu. Grubsze śmigło powinno być płynnie napędzane przez jednostkę centralną. Szczególnie że wielowypust, jak już wiesz, został solidnie wykonany.
  • Prędkość obrotowa dochodzi do 28000 obrotów na minutę. Teoretycznie są na rynku wydajniejsze modele (np. osiągające 35000 obr/min), ale w tym przypadku przypuszczam, że taka prędkość wystarczy i to z dużym zapasem. Dlaczego? Przez duże śmigło i prostokątną konstrukcję kielicha. Do tego ten parametr czasem bywa trochę przekłamany w niektórych blenderach. Tutaj nie powinno tak być.

  W tym teście wymyśliłem 2 zróżnicowane przepisy na odżywcze koktajle. Zobacz, jak Blendtec Total poradził sobie z nimi!

  Pierwszy koktajl

  Składniki to: ananas, 2 mango, 4 jabłka, 2 cytryny, 250 ml wody kokosowej. Użyłem także mięty, ale do dekoracji, więc nie brała udziału w miksowaniu.

  Składniki pierwszego koktajlu do testu blendera kielichowego Blendtec Total

  W tym przepisie przeważają raczej miękkie składniki, ale z drugiej strony nie ma zbyt wiele płynu jak na taką ilość owoców.

  Po przygotowaniu wszystkiego trochę obawiałem się, czy zmieszczę składniki w kielichu.

  Na szczęście dałem radę… a właściwie to blender dał radę, jest w końcu bardzo pojemny.

  Składniki pierwszego koktajlu w kielichu blendera Blendtec Total

  Składniki pierwszego koktajlu w kielichu blendera Blendtec Total 2

  A oto cały proces blendowania (użyłem trybu smoothies):

  Jak widzisz, urządzenie trochę rotowało prędkością obrotową, aby optymalnie rozdrobnić składniki i przygotować dla mnie koktajl.

  Napój okazał się bardzo gładki. Pijąc go, nie czułem większych pozostałości owoców (a właściwie żadnych pozostałości).

  Pierwszy koktajl zrobiony w blenderze Blendtec Total 2

  Pierwszy koktajl zrobiony w blenderze Blendtec Total

  Koktajl wyszedł mi gęsty, więc po tym teście dolałem jeszcze trochę wody kokosowej i pobawiłem się manualną regulacją prędkości.

  Do wydajności nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń… w porównaniu do głośności pracy.

  Trudno było mi znieść poziom od 6 w górę. Z drugiej strony dobrze to świadczy o efektywności pracy. Tryb smoothie ma dużo niższą prędkość obrotową niż kilka najwyższych poziomów, a i tak perfekcyjnie zblendował składniki przy stosunkowo niewielkiej ilości płynu.

  Niemniej generowany hałas przy pełnym potencjale sprzętu po prostu mnie przeraził, jest ekstremalnie głośno. Dobrze, że sprzęt wcale nie musi działać na pełnych obrotach, aby szybko rozdrobnić różne składniki.

  Ale żeby to jeszcze potwierdzić, przejdźmy do kolejnego koktajlu!

  Drugi koktajl

  Składniki to: 2 banany, 2 kiwi, 2 małe gruszki, 2 garści szpinaku oraz 250 ml mleka.

  Składniki drugiego koktajlu do testu blendera kielichowego Blendtec Total

  Znów płynu było raczej mniej niż więcej.

  Składniki drugiego koktajlu w kielichu blendera Blendtec Total 2

  Składniki drugiego koktajlu w kielichu blendera Blendtec Total

  Ponownie użyłem trybu do smoothies. Zobacz, jak przebiegło miksowanie:

  Z wieloma blenderami przy takich koktajlach miałem pewien problem. Otóż liściaste składniki lubiły przyklejać się do ścianek kielicha i już na nich zostawać.

  Blendtec Total nie ma żadnych problemów z tą przypadłością. Połączenie specyficznego śmigła i prostokątnego kielicha daje znakomite efekty, jeżeli chodzi o dokładne wciąganie i rozdrabnianie wszystkich składników.

  Swoje dokłada także dedykowany tryb pracy: blender wykorzystuje w nim również pulsacje.

  Co więcej, to już drugi koktajl, który nie miał nie tylko grudek czy kawałków owoców oraz warzyw, ale także piany na wierzchu. Mimo że nie jest to przecież blender próżniowy.

  Drugi koktajl zrobiony w blenderze Blendtec Total

  Składniki twarde, miękkie, liściaste, a do tego w przeróżnych proporcjach, również w stosunku do użytego płynu – Blendtec Total nie wybrzydza, wszystko świetnie miksuje.

  Skoro jednak ma inne tryby pracy, postanowiłem jeden z nich przetestować. Przejdźmy więc do kolejnego punktu recenzji!

  Blendtec Total – Robienie zupy-krem

  Zrobienie zupy w blenderze kielichowym to nie abstrakcja, a rzeczywistość.

  Szczególnie że zupa ma wyjść od razu ciepła, a sprzęt nie używa do tego grzałki. Wygląda to więc na szybki i wygodny sposób.

  Przepis na zupę-krem z pomidorów wziąłem z oficjalnej strony producenta. Konkretniej stąd: https://blendtecpolska.com/przepisy/zupa-krem-z-pomidorow/

  Składniki to: pomidory, surowy kalafior, orzechy nerkowca, oliwa z oliwek, drożdże nieaktywne, czosnek, bazylia (i do miksowania, i do ozdoby), chilli, sól i pieprz.

  Składniki na zupę-krem na test blendera Blendtec Total

  Kielich blendera oczywiście nie przejął się za bardzo taką porcją produktów. Zostało w nim jeszcze sporo wolnego miejsca.

  Składniki zupy-krem z pomidorów w kielichu blendera Blendtec Total

  Składniki zupy-krem z pomidorów w kielichu blendera Blendtec Total 2

  Do stworzenia zupy-krem użyłem dedykowanego trybu, właśnie do robienia gorących zup. Trwa 3 minuty.

  Postanowiłem uwiecznić sam początek blendowania, ale przed odtworzeniem filmiku lepiej troszkę zmniejsz głośność.

  Wyraźnie widać (i słychać), że obroty są tu wyższe niż na trybie smoothies. Co ciekawe, uważam, że dalej jest daleko do maksymalnych osiągów. Kilka najwyższych prędkości bardziej hałasuje, choć w tym przypadku głośność pracy również jest wysoka.

  Najważniejsze, że zupa wyszła idealnie zblendowana.

  I rzeczywiście ciepła!

  Nie jest to może jakiś wrzątek, ale odpowiednia temperatura, aby od razu przelać zupę do talerza i zjeść.

  Z tego przepisu wyszły 2 solidne porcje.

  Zupa-krem z pomidorów przygotowana w blenderze Blendtec Total 2

  Zupa-krem z pomidorów przygotowana w blenderze Blendtec Total

  Muszę przyznać, że rzadko jem zupy-krem, a jak już, to zazwyczaj z dyni, ale ta z pomidorów bardzo mi smakowała. Mojej żonie zresztą również. Dla większego urozmaicenia tej potrawy możesz także dodać na końcu grzanki, groszek ptysiowy bądź prażony słonecznik.

  W tej części recenzji Blendtec Total wrócę jeszcze do czasu trwania trybu do gorących zup.

  Jak już wiesz, były to 3 minuty, w ciągu których śmigło blendera bardzo intensywnie pracowało.

  Czy poczułem w trakcie tego testu zapach spalenizny? Nie. Czy korpus urządzenia podejrzanie się nagrzał? Również nie.

  Wniosek? Mechanizm przeniesienia napędu, silnik i reszta elektroniki są tu bardzo pewne. Widać, że nie tylko samo śmigło ma wytrzymać wiele długich lat, za co przyznaję temu urządzeniu dużego plusa.

  Najwyższy czas przejść do ostatecznego werdyktu i podsumowania testu!

  Blendtec Total – Ostateczny werdykt

  Blendtec Total to bez wątpienia blender dla wymagających miłośników koktajli. I nie tylko koktajli, gdyż w praktyce to wielofunkcyjny sprzęt kuchenny.

  We wszystkich kluczowych cechach (wydajność, niezawodność, łatwość mycia) blender wypada znakomicie. Z drugiej strony jest bardzo głośny, szczególnie na kilku najwyższych trybach.

  Ostatecznie uważam, że jak najbardziej warto go kupić. Trudno znaleźć drugi tak dobrze wykonany, multifunkcyjny i skuteczny blender kielichowy.

  Zapłać o 100 złotych mniej, dostań za darmo kostkarkę i zyskaj 8-letnią gwarancję, kupując Blendtec Total u oficjalnego dystrybutora:

  Oferty w sklepie na testowany produkt

  Aby jeszcze bardziej ułatwić Ci ostateczną decyzję, przygotowałem zestawienie plusów, minusów i cech neutralnych Blendtec Total.

  Plusy Blendtec Total

  • Trudno znaleźć wydajniejszy blender. Szybko i perfekcyjnie rozdrabnia zróżnicowane składniki. I wcale nie musi korzystać z najwyższych możliwych obrotów, aby tego dokonać. Efekt świetnego mechanizmu przełożenia, innowacyjnego śmigła i sposobu pracy (pulsacje, podrzucanie składników). Koktajle wychodzą bez większych grudek, są w zasadzie aksamitnie gładkie.
  • Będąc jeszcze przy śmigle, nie obawiasz się o przypadkowe skaleczenia podczas mycia tego elementu. Nie jest bowiem ostre, a tępe, czyli nigdy się nie stępi! Nie martwisz się więc także o wymianę tego elementu w przyszłości.
  • Kielich blendera zapewnia aż 2,6 l pojemności użytkowej. Zmieścisz w nim masę składników, zrobisz za jednym razem więcej koktajlu. W ten sposób zaoszczędzisz czas i energię.
  • Kielich ma sporą średnicę i prostokątny kształt. Potęguje wydajność (świetnie wciąga składniki w wir) i jest bardzo łatwy do umycia. Możesz go zresztą szybko przepłukać po miksowaniu, wlewając wodę i włączając na chwilę niskie obroty. Ja nie czułem nawet takiej potrzeby, czyszczenie zajmowało krótką chwilę.
  • To jeden z najbardziej niezawodnych blenderów kielichowych, jakie możesz teraz kupić. Wspominałem Ci już o trwałym śmigle, ale to nie wszystko. Mocny i pewny silnik, metalowy wielowypust, a do tego aż 8-letnia gwarancja. Na rynku małego AGD do kuchni, które aktualnie tak często lubi się psuć, takie cechy stanowią olbrzymi atut. Kupujesz sprzęt na długie lata.
  • Bardzo podoba mi się sterowanie, a przede wszystkim dostępne tryby pracy. Nie zastanawiasz się nad tym, jaki poziom prędkości ustawić i kiedy zakończyć cykl blendowania. Sprzęt robi to za Ciebie.
  • Z powyższej zalety wychodzi kolejna, czyli wielofunkcyjność. To nie tylko blender do smoothie. Oprócz koktajli przygotujesz w nim np.: masę na ciasto, sos, dip, drinka, lody, jogurt, sorbet, sok, gorącą czekoladę czy gorącą zupę-krem. Kilka urządzeń zamkniętych w jednym.
  • Jeżeli wolisz manualnie sterować prędkością pracy Blendtec Total, to masz do dyspozycji 10 zróżnicowanych prędkości. Bez problemu znajdziesz poziom, który nie jest jeszcze zbyt głośny, a jednocześnie zapewnia odpowiednią wydajność.

  Minusy Blendtec Total

  • Blendtec Total to bardzo głośny blender kielichowy. Ale można go trochę usprawiedliwić: hałas przekracza standardy dopiero na kilku najwyższych trybach, które… raczej nie są potrzebne do załączania. I bez nich sprzęt znakomicie rozdrabnia przeróżne składniki. Mimo wszystko mógłby pracować nieco ciszej i ostatecznie postanowiłem dać za to minusa. Dodam, że Blendtec ma w ofercie dużo cichszy model PRO800, lecz jest prawie dwukrotnie droższy, więc osobiście zostałbym przy Total. Topowy PRO800 to jednak zawsze jakieś rozwiązanie, gdy masz małe dzieci bądź sąsiadów wybitnie wyczulonych na hałas.
  • Producent mógłby dołączyć coś dodatkowego w zestawie, np. bidon. Do dokupienia jest za to Twister i mały kielich (ten pierwszy dodatek dostajesz gratis, korzystając z mojego linku).

  Cechy neutralne Blendtec Total

  • Szkoda, że Blendtec Total nie jest blenderem próżniowym. Z drugiej strony nie zauważyłem, aby koktajle z niego jakoś bardziej się rozwarstwiały podczas przechowywania. Nie mają także piany, choć widać, że są trochę napowietrzone. Obecność modułu próżniowego zapewne odmieniłaby konstrukcję, więc finalnie uznaję to za cechę neutralną. Przy okazji: modele z tą technologią pokaże Ci ranking blenderów próżniowych.
  • Uważam, że cena odpowiada możliwościom i wykonaniu sprzętu, choć zdaję sobie sprawę, że dla wielu osób może być zaporowa. Lepiej jednak kupić raz, a porządnie, niż wymieniać blender co 2 lata. Ten przetrwa dużo, dużo dłużej, przynajmniej tak sądzę po moim teście. Ma zresztą 8 lat gwarancji.

  Finalnie przyznaję Blendtec Total ocenę 4,5/5, rekomendację zakupową, a także odznaczenie za innowacyjność.

  Materiał reklamowy dla marki Blendtec, ponieważ otrzymałem zapłatę za wykonanie testu i linki reklamowe. Moja opinia o produkcie pozostaje niezależna, subiektywna i bez ingerencji osób trzecich.

  Ocena Blendtec Total:

  Ocena 4,5 prorankingi

  Odznaczenia Blendtec Total:

  prorankingi polecają - odznaczenie

  odznaczenie innowacja od prorankingów

   

  Oceń publikację
  [Głosy: 4 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  2 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Weronika
  2 lat temu

  Dziękuję za kompletną recenzję, kupiłam blender z Twojego linku. Pozdrawiam 🙂