Czyszczenie maszynki do strzyżenia ma bardzo duży wpływ na jej skuteczność oraz bezawaryjność. Dowiedz się, jak usunąć brud i włosy ze strzyżarki, aby długo Ci służyła, prędko ścinając czuprynę!

Czyszczenie maszynki do strzyżenia ma bardzo duży wpływ na jej skuteczność oraz bezawaryjność. Dowiedz się, jak usunąć brud i włosy ze strzyżarki, aby długo Ci służyła, prędko ścinając czuprynę!
Spis treści:
Czyszczenie maszynki do strzyżenia nie zajmuje a wiele czasu, a co najważniejsze, nie wymaga od Ciebie specjalistycznej wiedzy. Z tym zadaniem szybko uporasz się samodzielnie, wykonując je bez wychodzenia z domu.
Zanim przystąpisz do działania, polecam zapoznać się z instrukcją obsługi i wszystkimi zaleceniami producenta. To bardzo ważne, zwłaszcza kiedy Twój sprzęt jest nadal na gwarancji. W przypadku nawet najmniejszego zaniedbania pokrycie kosztów naprawy będzie leżało po Twojej stronie.
Wiedz, że do czyszczenia maszynki do włosów musisz się również dobrze przygotować pod względem akcesoriów. To dzięki nim pozbędziesz się zalegającego brudu oraz resztek owłosienia.
Dla ułatwienia poznaj listę produktów, w które warto się zaopatrzyć:
Zanim podam Ci praktyczną instrukcję czyszczenia urządzenia, wspomnę o jeszcze jednej kwestii.
Przeglądając instrukcję obsługi, zwróć uwagę na rodzaj swojej maszynki. W zależności od modelu producenci zalecają czyszczenie na mokro, sucho lub sposobem mieszanym. W tym ostatnim jedynie wybrane elementy nadają się do mycia pod bieżącą wodą. Inne musisz wyczyścić na sucho za pomocą wspomnianych wyżej akcesoriów.
Teraz przejdę do konkretów. Poniżej znajdziesz pomocną instrukcję mycia maszynki do strzyżenia.
Maszynkę do włosów trzeba czyścić po każdym użyciu. Pamiętaj, że do środka przedostają się resztki ścinanych włosów, które po nagromadzeniu uniemożliwiają poprawne działanie sprzętu.
Nie zapominaj, że urządzenie narażone jest także na kurz i pył. To z tego względu ważna jest regularna pielęgnacja i dokładne oczyszczenie zarówno ostrza, jak i wewnętrznej części obudowy.
Czyszczenie maszynki nie zajmuje dużo czasu. Nie jest też męczącym zajęciem, dlatego nie zaniedbuj go. Zwróć uwagę, że wiele dobrych maszynek do samodzielnego strzyżenia włosów nadaje się do mycia pod bieżącą wodą, co jeszcze bardziej ułatwia sprawę.
Po dokładnym wyczyszczeniu sprzętu pamiętaj o jego dezynfekcji. Zapewnisz wtedy sobie właściwy poziom higieny podczas kolejnego strzyżenia.
Nie wiem, jak Ty, ale ja nie wyobrażam sobie strzyżenia za pomocą brudnego i niehigienicznego sprzętu. Jeśli lekceważysz konserwację maszynki, to tym samym wyrażasz zgodę na rozmnażanie się bakterii i wielu innych mikroorganizmów.
Pozostawienie w środku resztek owłosienia, do którego każdego dnia lepi się kurz, to idealne miejsce dla rozwoju drobnoustrojów.
Nie zapominaj, że taką maszynką dotykasz swojej skóry. W każdej chwili możesz zranić się ostrzem. Kontakt krwi z brudnym elementem to ryzyko zakażenia. Dlatego tak ważna jest regularna pielęgnacja urządzenia.
Nie ukrywam również, że czysta maszynka o wiele lepiej się prezentuje w łazience. Dla innych to też pewnego rodzaju wskazówka, jak mają Cię postrzegać. Oczywiście nie namawiam do chowania gdzieś głęboko w półce zabrudzonej maszynki. To byłoby bez sensu.
Zabrudzona i zaniedbana maszynka nie podejmie poprawnej pracy, czyli nie zapewni Ci dokładnego strzyżenia. Jeśli zignorujesz pielęgnację, skrócisz żywotność urządzenia.
Nie da się ukryć, że zanieczyszczenia często nie tylko zakłócają działanie sprzętu, ale także doprowadzają do awarii. W najgorszym wypadku mogą go trwale uszkodzić. W efekcie maszynka do włosów przestaje strzyc.
Najczęściej zapewne chowasz sprzęt w łazience i to w takim miejscu, żeby w każdej chwili można było po niego sięgnąć. Wiedz, że nie jest to właściwe rozwiązanie. Maszynkę położoną obok blatu albo na półce pod lustrem da się bardzo łatwo strącić, a tym samym uszkodzić.
Z tego względu zawsze umieszczaj sprzęt w przeznaczonym do tego pokrowcu lub wkładaj go do swojej kosmetyczki. Staraj się wybierać takie futerały, do których razem z maszynką schowasz przeznaczone do niej akcesoria. To np. ładowarka lub pędzelek do czyszczenia.
Dodatkowo staraj się nie kłaść urządzenia w wilgotnych miejscach. Dlatego łazienka w tym przypadku nie jest dobrym rozwiązaniem. Lepszym wyborem okaże się zamykana szafka lub szuflada w sypialni.
Kolejna ważna kwestia dotyczy przewodu zasilającego. Nie owijaj go wokół maszynki, bo zniszczy się i uszkodzi. Kabel zawsze wkładaj luźno do kosmetyczki lub szafki.
Pamiętaj, że przestrzeganie zasad dotyczących przechowywania sprzętu zapewni Ci dłuższą i bezawaryjną eksploatację oraz wydajniejszą pracę maszynki.
Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.