W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak używać mopa parowego?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Mycie podłogi mopem parowym nie jest zbyt trudne, ale poznając kilka zasad, przyspieszysz cały proces. W dodatku zadbasz i o samą podłogę, i o swojego mopa na parę. Przeczytaj poniższy poradnik, aby wszystkiego się dowiedzieć!

Jak używać mopa parowego? Jak myć nim podłogę?

Spis treści:

  Jak przygotować podłogę do mycia mopem parowym?

  Zanim zaczniesz używać mopa parowego, najpierw przygotuj podłogę.

  Co to oznacza?

  Jeśli na podłodze znajdują się większe zanieczyszczenia, takie jak okruchy, włosy czy sierść, lepiej odkurz je wcześniej. Mop parowy nie ma funkcji zasysania tego typu pyłków i drobinek. Unikaj też mycia mopem parowym powierzchni z rozsypanym piaskiem, szczególnie w okresie zimowym.

  Jeśli przed mopowaniem odkurzysz podłogę, nie tylko sprzątanie będzie efektywniejsze, ale też nie uszkodzisz samego mopa. Drobne kamyki czy małe, ostre zanieczyszczenia łatwo zniszczą materiałowy spód sprzętu.

  Przygotowanie podłogi to też wcześniejsze namoczenie większych, zaschniętych plam. Jedno przejechanie mopem raczej nie usunie sporych zabrudzeń. Żeby nie męczyć się podczas sprzątania, wcześniej namocz plamę.

  Ranking mopów parowych – zwycięzca

  Vileda Steam Plus XXL 168935

  Mycie mopem parowym

  Jak używać mopa parowego? Bardzo prosto. Sprzęt trzeba jedynie podłączyć do odpowiedniego źródła zasilania, napełnić zbiornik i odczekać, aż woda w nim się zagrzeje.

  Jeśli Twój mop parowy ma taką możliwość, przed myciem dopasuj intensywność wydobywającej się pary wodnej do rodzaju podłoża. Pamiętaj, że nie każdą podłogę możesz umyć na mokro, dlatego sporo osób chce się dowiedzieć, czy mopem parowym można myć panele.

  Mopem parowym myjesz dokładnie tak, jak każdym innym mopem, czyli przecierając nim podłogę. Różnica jest tylko taka, że to para wodna zmywa brud, a nie zwykła woda bądź detergent (którego w tym przypadku nie możesz użyć).

  Jak tradycyjnym mopem, sprzętem parowym dotrzesz w każde miejsce, również pod meblami. W ten sposób usuniesz kurz i drobne zabrudzenia.

  Po skończonym myciu ewentualny nadmiar wody, który pozostanie na podłodze, zetrzyj suchą szmatką. Jest to szczególnie ważne na drewnianych podłogach. Również dzięki temu nie zastanawiasz się później, dlaczego mop parowy zostawia smugi. Nie powinno ich być po zastosowaniu tej wskazówki.

  Zadbaj także o to, aby w miarę możliwości pozbyć się wody ze zbiornika mopa (np. wyparować ją nad wanną, jeżeli pojemnik jest zintegrowany). Inaczej powstanie w nim kamień.

  Pamiętaj też, że nasadka mopa mocno się nagrzewa. Nie zostawiaj jej na podłodze i nie zdejmuj od razu z głowicy mopa. Postaw mopa na podstawce (producenci często je dołączają) i zaczekaj, aż ostygnie.

  Przed kolejny myciem podłogi pad mopa powinien być czysty.

  Większość modeli mopów parowych działa na takiej samej zasadzie, ale dla większej jasności wyjaśnię to jeszcze na przykładzie modelu konkretnego producenta.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Jak używać mopa parowego Vileda?

  Mop parowy Vileda to jeden z najlepszych mopów na parę, dlatego na jego przykładzie jeszcze raz wyjaśnię, jak zmywać podłogę.

  Zatem jak używać mopa parowego Vileda? Napełnij zbiornik wodą (najlepiej destylowaną) i podłącz sprzęt do źródła zasilania. Następnie wystarczy, że naciśniesz przycisk na uchwycie, a mop się uruchomi.

  Po 15 sekundach mop jest gotowy do pracy. Specjalna zielona dioda informuje o nagrzaniu się sprzętu. Dobierz jedynie moc pary do rodzaju podłogi i zacznij sprzątanie. Proste, prawda?

  Oceń publikację
  [Głosy: 13 Średnia: 4.3]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments