W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak zresetować wagę łazienkową?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Reset, kalibracja i ustawienie wagi łazienkowej często są potrzebne, aby prawidłowo działała. Jak wykonać wszystkie te czynności i o czym pamiętać? Przeczytaj poniższy poradnik, a prędko się tego dowiesz!

Jak zresetować wagę łazienkową? Prosty sposób

Spis treści:

  Jak zresetować wagę łazienkową? Instrukcja

  Jeżeli masz sprzęt elektroniczny, reset nie zajmie Ci dużo czasu. Wyłącz wagę, a następnie wyjmij baterie. Odczekaj kilka minut. Ponownie zamontuj baterie na swoim miejscu i włącz sprzęt. Teraz już swobodnie się zważysz, bez ryzyka wystąpienia błędu pomiaru.

  Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku wagi mechanicznej. Tego typu urządzenie rozpoznasz po braku elektronicznego wyświetlacza. W jego miejscu zauważysz wskazówkę z kilogramową skalą.

  Zanim wykonasz reset takiej wagi, sprawdź, jak bardzo przekłamuje wynik pomiaru. W tym celu ustaw na niej przedmiot, którego masę doskonale znasz. Następnie zlokalizuj, gdzie znajduje się pokrętło i wyzeruj swój sprzęt. Innymi słowy, ustaw wskaźnik na pozycji 0.

  Większość producentów zazwyczaj umieszcza pokrętło przy zegarze. Dodaj bądź odejmij kilogramy, tak aby waga pokazywała 0 kg. To wszystko!

  Mimo to najlepsze wagi łazienkowe na baterie są przyjaźniejsze w trakcie resetowania.

  Ranking wag łazienkowych – zwycięzca

  Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

  Jak zresetować wagę łazienkową Łucznik?

  To jeden z najpopularniejszych producentów takich urządzeń w naszym kraju. Wiedz, że zresetowanie wagi Łucznik nie sprawi Ci problemów.

  1. Odwróć wagę i zdejmij klapkę w miejscu, gdzie znajdują się baterie.
  2. Wyjmij ogniwa zasilające sprzęt i odczekaj kilka minut.
  3. Zamontuj baterie z powrotem, zamknij klapkę.
  4. Ustaw wagę na podłodze i włącz ją. Teraz powinna już działać prawidłowo.

  Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

  Jak wygląda reset wagi łazienkowej Sencor?

  Tu również cały proces nie będzie skomplikowany. Reset zrobisz w kilku prostych krokach.

  1. Odwróć wagę i sprawdź, w jakim miejscu znajdują się baterie. W zależności od modelu znajdziesz je pod jedną klapką lub dwiema osobnymi, po obu stronach platformy.
  2. Wyjmij ogniwa.
  3. Odczekaj ok. 10 sekund lub nieco dłużej.
  4. Włóż baterie ponownie i włącz urządzenie, zważ się jak zwykle.

  Jak zresetować wagę łazienkową MPM?

  Chcąc zresetować sprzęt marki MPM, musisz najpierw zlokalizować, w którym miejscu są baterie. Zwykle znajdziesz je z tyłu obudowy, na wysokości wyświetlacza.

  1. Otwórz klapkę i wyjmij baterie.
  2. Poczekaj chwilę, przynajmniej kilkanaście sekund.
  3. Włóż baterie ponownie, zwracając uwagę na ich prawidłowe ułożenie.
  4. Włącz wagę i zważ się.

  Kiedy należy zresetować wagę łazienkową?

  Pomyśl o resecie w sytuacji, gdy Twój sprzęt nie działa we właściwy sposób. Głównie chodzi tu o sytuacje, kiedy waga pokazuje nieprawidłowy wynik. Może być zawyżony lub zaniżony.

  Pamiętaj jednak, że są także inne sposoby na to, jak sprawdzić, czy waga łazienkowa dobrze waży. Czasem pewne nieprawidłowości wynikają przez nieodpowiednie podłoże czy nawyki użytkownika. Wtedy nawet najlepsza waga z pomiarem tkanki tłuszczowej może nie działać, jak należy.

  Reset to dobry pomysł także w momencie, kiedy widzisz na wyświetlaczu nietypowe liczby, bez żadnego odniesienia do rzeczywistości.

  Zresetowanie wagi łazienkowej to inaczej przywrócenie ustawień fabrycznych. Czasami to nieuniknione. Nie zapominaj, że tego typu sprzęt bywa zawodny, podobnie jak każde inne urządzenie elektroniczne.

  Jak ustawić wagę łazienkową?

  Sprzęt elektroniczny nie wymaga od Ciebie skomplikowanych czynności. Taka waga zwykle jest wyposażona już w mechanizm kalibracji. W przypadku modelu mechanicznego musisz ustawić wskaźnik idealnie na wartości 0.

  To daje Ci pewność, że otrzymasz precyzyjny wynik pomiaru. Pamiętaj, że tę czynność trzeba regularnie powtarzać. Rób to za każdym razem, kiedy okaże się, że waga przestała być dokładna.

  Uważaj, aby nie narażać swojego urządzenia na nieprawidłowe działanie. Przechowuj je w suchym miejscu. Zwracaj też uwagę na pozycję. Waga, nawet gdy jej nie używasz, powinna spoczywać poziomo. Staraj się również w taki sposób ją przenosić. Dzięki temu zapobiegasz awariom sensorów.

  Oceń publikację
  [Głosy: 2 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments