W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ile kosztuje lokówka? Ceny lokówek do włosów

author avatar
Matylda Stachurska
Komentarze:  0

Dla wielu kobiet, również dla mnie, lokówka do włosów to obowiązkowy element wyposażenia. Jeżeli stoisz jeszcze przed wyborem konkretnego modelu, mam dla Ciebie coś ciekawego. Chodzi o kompleksową analizę cen lokówek do włosów. Dowiesz się, ile kosztują i co zapewniają w swoich cenach.

Ile kosztuje lokówka do włosów? Ceny lokówek z opisem

Spis treści:

  Ile kosztuje lokówka? Ceny lokówek do włosów

  Lokówka kosztuje przeciętnie 100 – 500 zł. Spory zakres, bo i urządzenia znacząco się od siebie różnią. Oczywiście na rynku znajdziesz też modele dostępne jedynie za kilkadziesiąt złotych. Jest też coś dla bardzo wymagających osób i profesjonalistów, czyli lokówki za ponad 500 zł.

  Na cenę mocno wpływa rodzaj lokówki. Najdroższe bywają te automatyczne, a czasem jeszcze dodatkowo parowe. Również takie sprzęty przedstawia ranking lokówek do włosów.

  Ranking lokówek – zwycięzca

  Philips BHB887/00

  Najtańsze lokówki do 100 zł

  Lokówki poniżej 100 zł oferują zdecydowanie mniej funkcji niż te z wyższej półki cenowej. Takie urządzenia charakteryzują się małą liczbą poziomów temperatury, co znacznie może Ci utrudniać ich użytkowanie.

  Wybierając sprzęt o tak ograniczonych możliwościach, pamiętaj, że nie dostosujesz precyzyjnie stopnia nagrzewania do Twoich włosów. Jeśli nie chcesz ich zniszczyć, zdecyduj się na urządzenie z szerszą regulacją temperatury.

  Najtańsze lokówki najczęściej są wyposażone w metalową powłokę. Nierzadko powoduje to, że włosy ulegają zniszczeniu. Urządzenia tego typu wydzielają jony dodatnie, które negatywnie wpływają na strukturę pasm. W pojedynku lokówka z jonizacją czy bez warto postawić na te pierwsze.

  Poza tym sprzęty poniżej 100 zł charakteryzują się niskim stopniem nagrzewania. Czas oczekiwania na to, aż urządzenie będzie gotowe do użytku, jest długi. Ma to duże znaczenie, jeśli często stylizujesz włosy w pośpiechu, np. przed wyjściem do pracy.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Lokówki do 500 zł

  Lokówki, na które warto zwrócić uwagę, zaczynają się mniej więcej od kwoty 150 zł. Urządzenia te zapewniają większą moc, charakteryzują się dodatkowymi funkcjami, a także oferują kilka poziomów regulacji.

  W tej puli cenowej znajdziesz godne polecenia lokówki wykonane z bezpiecznych materiałów. Nie będą negatywnie wpływać na strukturę włosów.

  Sprzęty te wyróżniają się wieloma przydatnymi opcjami. To m.in. automatyczne wyłączanie, błyskawiczne nagrzewanie czy zabezpieczenie przed przegrzaniem.

  Jeśli masz na to fundusze, to za minimum 250 zł kupisz automatyczną lokówkę, która sama stworzy efektowne loki. Takie urządzenie stanowi ogromne ułatwienie, nawet jeżeli nie wiesz, jak dokładnie nawinąć włosy na wałek. Jak sama nazwa wskazuje, sprzęt sam wyczaruje ładną fryzurę. Wystarczy, że umieścisz pasma w urządzeniu.

  Do 500 zł w grę nie wchodzi więc jedynie dylemat lokówka stożkowa czy zwykła. Dostajesz do wyboru także nowocześniejsze rodzaje stylizatorów.

  Najdroższe lokówki za ponad 500 zł

  Wszystkie lokówki, których cena przekracza kwotę 500 zł, stanowią pewnego rodzaju luksus. Nie każdego stać na tak drogi sprzęt. Przez liczbę udogodnień mogą skutecznie zachęcić do zakupu, ale zastanów się, czy rzeczywiście potrzebujesz takiego urządzenia do codziennego użytku.

  Lokówki te oferują cały zbiór rozwiązań technologicznych, które pozytywnie wpływają na włosy. Niemniej w większości przypadków to tylko dodatki, a nie coś niezbędnego, zwłaszcza gdy stylizujesz fryzurę rzadko. Mowa tu np. o dotykowym panelu sterowania.

  Wśród najdroższych modeli dominują te automatyczne od najbardziej znanych marek. Znajdziesz też klasyczne lokówki przeznaczone dla profesjonalistów.

  Co wpływa na cenę lokówki?

  Cena za takie urządzenia zależy głównie od jakości. Im bardziej nowoczesny sprzęt, tym większa jego wartość.

  Jednym z istotniejszych czynników jest moc urządzenia. Jeśli jest niewielka, to sprzęt będzie tańszy. Im wyższa moc, tym szybciej lokówka staje się gotowa do użytku.

  Kolejny aspekt to materiał, z jakiego wykonano urządzenie. Najtańsze są te z powłoką metalową. Niemniej wpływają negatywnie na strukturę włosów, zwłaszcza przy codziennej stylizacji. Droższe modele oferują powłokę ceramiczną, tytanową lub teflonową.

  Zwróć też uwagę, jakie funkcje zapewnia lokówka. Ceny wzrastają wraz z liczbą udogodnień. Opcje takie jak szybkie nagrzewanie oraz podobne sprawiają, że wartość urządzenia się zwiększa. Jeszcze bardziej wpływa na to typ sprzętu. Najdroższe są zazwyczaj modele automatyczne oraz parowe.

  Jest wiele rodzajów lokówek, na które warto rzucić okiem. Przede wszystkim musisz zastanowić się, na czym Ci najbardziej zależy. Dobrze też w ogóle wiedzieć, jak wybrać lokówkę i na co zwrócić uwagę.

  Decydując się na tego typu sprzęt, weź pod uwagę, jak często zamierzasz go używać. Jeśli planujesz sięgać po niego tylko okazjonalnie, wybierz tańszy model.

  Gdy chcesz kręcić ładne loki bardzo często, warto zainwestować w droższe urządzenie. Zyskasz pewność, że Twoje pasma nie są narażone na zniszczenie w wyniku regularnej stylizacji.

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments