W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Dlaczego telefon nie widzi słuchawki Bluetooth?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  4

Chcąc rozmawiać przez niewielką słuchawkę Bluetooth, najpierw musisz ją połączyć ze smartfonem. Czasem się jednak zdarza, że telefon nie widzisz słuchawki Bluetooth. Dlaczego i jak to szybko naprawić? O tym tuż poniżej!

Dlaczego telefon nie widzi słuchawki Bluetooth

Spis treści:

  Włączony tryb NFC w telefonie

  NFC to coraz popularniejsza funkcja w smartfonach. Choć przydaje się w wielu sytuacjach, nierzadko utrudnia łączność bezprzewodową.

  Jeśli chcesz połączyć telefon ze słuchawką Bluetooth, a masz w nim do dyspozycji NFC, być może tu leży problem.

  Na moment wyłącz wspomniany moduł. Następnie rozpocznij od nowa proces parowania ze słuchawką Bluetooth. Jeśli tym razem się uda, problem rozwiązany.

  Ranking słuchawek Bluetooth – zwycięzca

  Plantronics Voyager 5200 UC

  Bluetooth się zawiesił

  To trochę złośliwość rzeczy martwych. Tak się zdarza nawet w nowoczesnych telefonach.

  Widzisz, że Bluetooth jest aktywny, ale parowanie ze słuchawką się nie udaje? Postępuj zgodnie z instrukcją.

  1. Wyłącz moduł Bluetooth w telefonie.
  2. Odczekaj kilka sekund.
  3. Włącz bezprzewodową łączność ponownie i spróbuj sparować sprzęty.

  Mimo to telefon dalej nie widzi słuchawki Bluetooth Jabra czy innej marki? Wtedy wyłącz i ponownie go włącz.

  To powinno pomóc. Aby zwiększyć szansę na powodzenie, wyłącz na chwilę działające w tle aplikacje.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Sparowanie z innym telefonem

  Jeżeli słuchawkę udało Ci się wcześniej sparować z innym telefonem, np. na próbę, tu może tkwić problem. Kiedy ją włączasz, automatycznie próbuje ponownie połączyć się z tym sprzętem. W efekcie nie wyświetla się na liście dostępnych urządzeń na drugim telefonie.

  Usuń parę słuchawek z pierwszym telefonem. Następnie ponownie spróbuj sparować ją z tym sprzętem, z którym zamierzasz jej używać w tym momencie.

  Część najlepszych słuchawek Bluetooth do rozmów telefonicznych nie ma jednak tego problemu, mogąc w tym samym czasie współpracować z kilkoma smartfonami.

  Wyłączony Bluetooth w jednym urządzeniu

  Winowajcą bywa zarówno telefon, jak i słuchawka. Bluetooth samoczynnie się wyłącza z różnych powodów. Zazwyczaj przez niski poziom energii lub przejście w tryb energooszczędny.

  Sprawdź oba urządzenia. Jeśli wina leży po stronie słuchawki Bluetooth, włącz łączność bezprzewodową ręcznie. Zwykle sprowadza się to do wciśnięcia na 5 sekund przycisku On/Off bądź do sterowania rozmowami.

  Jeżeli to telefon, przejdź do Ustawień i znajdź kartę Bluetooth, a następnie włącz łączność. Bywa, że przed sparowaniem sprzętów trzeba trochę podładować baterię. Wtedy będą działać bez zarzutu.

  Za duża odległość między urządzeniami

  Parowanie słuchawki Bluetooth z telefonem to prosta sprawa. Niemniej łatwo tu o drobne błędy, które utrudniają cały proces. Musisz więc zwracać uwagę na szczegóły.

  Gdy telefon nie widzi słuchawki Bluetooth, być może trzymasz ją za daleko. Pamiętaj, że na czas parowania sprzęty powinny być możliwie jak najbliżej. Ściany czy meble utrudniają nawiązanie połączenia.

  Spróbuj więc sparować urządzenia jeszcze raz. Tym razem zbliż słuchawkę Bluetooth do telefonu. Najlepiej połóż je obok siebie lub trzymaj blisko w dłoniach.

  Brak automatycznego połączenia

  Pierwsze sparowanie masz dawno za sobą? Jeśli do tej pory słuchawka po włączeniu łączyła się z telefonem automatycznie, spróbuj zrobić to ręcznie.

  Często się zdarza, że sparowane urządzenia nie chcą się połączyć od razu, nawet jeśli często ich używasz. To też taka złośliwość rzeczy martwych, ale łatwo rozwiążesz problem.

  Włącz swoją słuchawkę, a następnie w telefonie przejdź do Ustawień i karty Bluetooth. Na liście sparowanych z nim dotychczas urządzeń znajdź nazwę swojego sprzętu. Kliknij i poczekaj na połączenie. Zwykle trwa to kilka sekund.

  Rozładowana słuchawka Bluetooth

  Błahy powód, ale zdarza się bardzo często. Czasami trudno kontrolować poziom naładowania baterii takiego urządzenia.

  Jeśli zastanawiasz się, dlaczego telefon nie widzi słuchawki Bluetooth Plantronics bądź innego producenta, sprawdź ją. Istnieje ryzyko, że się rozładowała, zwłaszcza gdy intensywnie jej używasz.

  Niemniej zdarza się to też w przypadku, kiedy sięgasz po urządzenie bardzo rzadko.

  Podłącz słuchawkę Bluetooth do ładowarki i poczekaj, aż bateria osiągnie 100 procent lub mniejszy poziom, pozwalający na jej użytkowanie. Wtedy ponownie sparuj sprzęty.

  Awaria słuchawki Bluetooth

  To już ostateczność, sytuacja, w której słuchawka po prostu przestała całkowicie działać. Jeżeli to podejrzewasz, sprawdź, czy działają jakiekolwiek funkcje.

  Przy okazji warto wiedzieć, jak nosić słuchawkę Bluetooth, bo niektóre złe nawyki przyczyniają się do usterek.

  Podsumowanie

  Dlaczego telefon nie widzi słuchawki Bluetooth? Najczęściej przez: zawieszenie się lub brak włączonego modułu Bluetooth, włączone NFC, sparowanie słuchawki z innym telefonem, zerwanie połączenia między urządzeniami, rozładowanie bądź awarię któregoś z nich.

  Większość powodów jest błaha, więc nie trać czasu i po kolei je sprawdź. W razie dodatkowych pytań skorzystaj z sekcji komentarzy.

  Oceń publikację
  [Głosy: 28 Średnia: 4.1]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  4 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  krzychu
  11 miesięcy temu

  dzieki bratku w koncu dziala

  Elżbieta
  1 rok temu

  To samo co u Anny, sprawdziłam wszystkie opcje i dalej nic

  Anna
  1 rok temu

  Sprawdziłam wszystko lecz dalej telefon nie widzi słuchawek☹️