W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Kuchnia Indukcyjna Wolnostojąca Ranking 2023 | Opinie

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 listopada 2023
Komentarze:  0

Ranking kuchenek indukcyjnych wolnostojących szybko wskaże Ci najlepsze modele z tej kategorii. Twoja kuchnia zyska praktyczny, a zarazem funkcjonalny sprzęt. Gotowanie przeróżnych potraw pójdzie Ci dużo sprawniej!

Kuchnia indukcyjna wolnostojąca - ranking, opinie

Moje zestawienie jest niezależne i aktualizowane. Przedstawia najbardziej opłacalne i niezawodne kuchnie indukcyjne z piekarnikiem 50 i 60 cm.

Dzięki temu bez problemu dopasujesz sprzęt do swojej kuchni, zyskując praktyczne udogodnienia zamknięte w sprzęcie 2w1.

Ranking kuchenek indukcyjnych wolnostojących 2023 – TOP 6

Najlepsza kuchnia indukcyjna wolnostojąca z piekarnikiem parowym. Pieczenie tym sposobem gwarantuje potrawom soczystość. Szybki nagrzew przyspiesza z kolei pichcenie, więc nie stracisz czasu. W każdej chwili uruchomisz także rozmrażanie lub grillowanie. To wielofunkcyjny sprzęt dla wymagających.

Ta dobra kuchnia elektryczna wolnostojąca 50 cm zapewnia też łączenie pól na płycie indukcyjnej. Ugotujesz na niej dania w większych naczyniach. Obsługę ułatwia suwak oraz wyświetlacz sensorowy. Nie zabrakło 2 pokręteł, więc kuchenka skutecznie łączy praktyczne rozwiązania z nowoczesnymi funkcjami.

Ocena produktu: 9.96/10

Najlepsza kuchnia indukcyjna 60 cm. Oferuje czyszczenie parowe, dzięki któremu nie szorujesz zaschniętych zabrudzeń. To tym bardziej ważne, ponieważ piekarnik kuchenki jest bardzo pojemny, oferuje 77 l. W tym samym czasie gotujesz na kilku poziomach i w dużych, podłużnych naczyniach kuchennych.

Termoobieg dba o równomierne pieczenie, a szybki nagrzew i PowerBooster pozwolą zaoszczędzić Ci czas. W tej polecanej kuchence wolnostojącej znajdziesz tryby energooszczędne. Kolejny plus za chłodny front. Nie oparzysz się, przypadkowo dotykając szyby piekarnika. To kuchnia indukcyjna wolnostojąca 230 V lub 400 V (daje w tym wybór).

Ocena produktu: 9.69/10

Kuchenka indukcyjna 60 cm z rożnem. Coś dla fanów mięsnych dań, które mają być chrupiące. Obróbka jest łatwa również za sprawą wielu trybów grzania oraz pojemnej komory piekarnika (77 l). A po wszystkim nie przejmujesz się męczącym czyszczeniem. Brud wyłapują i neutralizują wkłady katalityczne. Gładka emalia ułatwia z kolei przecieranie ścianek piekarnika.

4 pola indukcji tej kuchenki łatwo dopasowują się do najpopularniejszych naczyń. Szybko gotują lub smażą i są łatwe w obsłudze dzięki jasno opisanym pokrętłom. Nie zabrakło funkcji przyspieszonego gotowania na płycie grzewczej. Ta cecha wyróżnia praktycznie wszystkie modele z rankingu kuchenek indukcyjnych wolnostojących.

Ocena produktu: 9.64/10

Wąska (50 cm), ale pojemna (70 l) kuchnia indukcyjna wysokiej jakości. Równomiernie piecze żywność, a potrafi w tym samym czasie pichcić na 4 poziomach jednocześnie! Na jednym z nich znajdziesz prowadnice teleskopowe z bardzo płynnym i łatwym wysuwem. Sprzęt wygląda nowocześnie, a do tego ma chowane pokrętła.

Ta polecana kuchnia indukcyjna wolnostojąca zapewnia też łączenie pól. Dzięki temu na płycie umieścisz potrawę np. w podłużnej brytfannie. Nie ograniczasz się wyłącznie do mniejszych garnków i patelni, masz sporą swobodę. W teście kuchenek indukcyjnych doceniłem ten model również za chłodny front i ciche zamykanie drzwi piekarnika.

Ocena produktu: 9.57/10

Klasyczna, czarno-biała kuchenka wolnostojąca z piekarnikiem 50 cm. Zbiera dużo pozytywnych opinii, bo szybko gotuje i piecze. Termoobieg działa skutecznie, równomiernie obrabiając jedzenie, a front kuchenki pozostaje chłodny. To model z czyszczeniem parowym. Skutecznie zmiękcza zabrudzenia, wystarczy je subtelnie przetrzeć ściereczką lub gąbką.

To jedna z tańszych kuchenek wolnostojących elektrycznych, ale i tak oferuje 10 nastawów grzania. Użyjesz jej w przeróżnych technikach kulinarnych. Przyda Ci się także Booster na indukcji oraz szybki nagrzew w piekarniku. Porównanie kuchenek indukcyjnych wolnostojących potwierdza, że to bardzo opłacalny model od uznanej marki.

Ocena produktu: 9.48/10

Uniwersalna kuchenka wolnostojąca indukcyjna dobrej jakości do dań mięsnych, wegetariańskich, ale i słodkich wypieków. Oferuje klasyczne sterowanie pod postacią 6 dobrze opisanych pokręteł. Jej piekarnik nagrzewa się w zaledwie 4 minuty, a więc podobnie jak najlepsze kuchenki elektryczne z tej kategorii.

Emalia łatwoczyszcząca oraz para wodna pomagają usuwać zabrudzenia z komory piekarnika. Gotowanie czy smażenie na płycie także wygodne. Pola są okrągłe, wyraźnie zaznaczone, a do tego z funkcją Booster. Momentalnie doprowadza wodę do wrzenia, co przyspiesza pichcenie. W efekcie mowa również o energooszczędnej kuchni indukcyjnej wolnostojącej.

Ocena produktu: 9.38/10

Najlepsze kuchnie indukcyjne wolnostojące – Ranking 2023

Kuchnia Amica 523IE3.325PaHTsKDp(Xx)

Kuchenka indukcyjna wolnostojąca Amica 523IE3.325PaHTsKDp(Xx)

Amica 57IE3.323HTaD(Xv) to najlepsza kuchnia indukcyjna z piekarnikiem wśród modeli 50 cm, chociaż… funkcjonalnością przewyższa również modele 60 cm. Ma piekarnik parowy, szybki nagrzew, płytę z łączeniem pól i wykrywaniem naczyń oraz wiele innych udogodnień.


Sprawdź ceny Amica 523IE3.325PaHTsKDp(Xx)

MediaExpert
EURO
OleOle
Electro


Swoboda gotowania

Dzięki AutoBridge połączysz ze sobą 2 pola, tworząc jedno duże. Spore udogodnienia, jeśli często gotujesz dania w większych garnkach. Co więcej, nie tracisz czasu na uruchamianie płyty: sama wykrywa położone na niej naczynia dzięki funkcji Hob&Go.

A gdy wyjątkowo Ci się spieszy z pichceniem, skorzystasz z PowerBooster. Znacząco skraca czas obróbki termicznej produktów, jednocześnie nie usuwając z nich cennych wartości odżywczych (zresztą im szybsze gotowanie, tym lepiej dla żywności).

Nie tylko sama płyta szybko działa. Piekarnik tej polecanej kuchni indukcyjnej zapewnia szybki nagrzew. Po 4 minutach pracuje na pełnych obrotach. Oferuje 65 l pojemności, a więc świetną wartość jak na kuchenkę elektryczną o szerokości 50 cm. W efekcie to energooszczędna kuchenka indukcyjna 400 V (czyli na siłę).

Zadowalają również tryby pracy piekarnika. Jest to chociażby grzanie kierunkowe, rozmrażanie, grillowanie i sporo więcej. Przejdźmy zresztą do – w mojej ocenie – najciekawszej funkcji pieczenia.

Pieczenie parowe

Tak, mimo że ta topowa kuchenka wolnostojąca z indukcją nie kosztuje fortuny, zapewnia piekarnik z funkcją pary.

Na czym to polega i co Ci właściwie daje?

SoftSteam wpuszcza do komory piekarnika parę, która ułatwi Ci pichcenie wielu dań. Nawilża potrawy, sprawiając, że nie stracą swojej soczystości. Mnie odpowiada to w przypadku pieczenia mięsnych dań (nie wychodzą przesuszone), ale producent wskazuje także inne korzyści.

Chodzi głównie o wypieki, czyli przeróżne ciasta, jak i chleb. Dzięki parze wodnej pieczywo lepiej wyrasta; samodzielne robienie go rzeczywiście ma tu sens.

Dystrybucja ciepła w piekarniku tej niezawodnej kuchni indukcyjnej to najwyższa liga. Trzymając się odpowiedniej temperatury oraz czasu pieczenia, nie zobaczysz oznak surowości. Każda potrawa będzie równomiernie wypieczona, smakując Tobie i reszcie domowników.

Wygoda użytkowania

Jak widzisz po zdjęciu, Amica 523IE3.325PaHTsKDp(Xx) ma tylko 2 pokrętła… i to w zupełności wystarcza!

Producent zastosował także sterowanie za pomocą slidera oraz sensorowy wyświetlacz LED. Szalenie wygodne, bardzo cenię te rozwiązania. Nie musisz być technologicznych ekspertem, aby to opanować, szybko nauczysz się obsługi.

O programach pracy piekarnika już Ci wspominałem, ale część z polami indukcyjnymi także ma pewne udogodnienie.

Chodzi o 3 domyślne tryby: topienie masła lub czekolady (jak i miodu), podgrzewanie zup i sosów, a także gotowanie makaronu bądź ryżu. Przy tego typu żywności nie tracisz czasu na zastanawianie się, jak ustawić sprzęt.

Nie martwisz się również o przypadkowe oparzenie drzwiami nagrzanego piekarnika. Od zewnętrznej strony front pozostaje chłodny (3 szyby). To bezpieczna w użytkowaniu wolnostojąca kuchenka z płytą indukcyjną.

Wyjmowanie gotowego jedzenia z piekarnika to także czysta wygoda. Pomagają w tym prowadnice teleskopowe ze sporym wysuwem.

Nie widzę słabych stron tej indukcyjnej kuchni wolnostojącej. Jej możliwości zadziwiają na tle konkurentów!

Kuchnia Amica 6226IED3.375TsDpHb(Xx)

Kuchenka indukcyjna wolnostojąca Amica 6226IED3.375TsDpHb(Xx)

Amica 6226IED3.375TsDpHb(Xx), czyli kuchnia elektryczna indukcyjna z pojemnym piekarnikiem (77 l). Efekt szerokości, która wynosi 60 cm. Nie tylko większe gabaryty dadzą Ci korzyść po zakupie tego sprzętu, więc przejdźmy do mojej recenzji.


Sprawdź ceny Amica 6226IED3.375TsDpHb(Xx)

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt
Electro


Perfekcyjne wypieki

Domeną modelu Amica 6226IED3.375TsDpHb(Xx) jest głównie piekarnik. Zapewnia 77 l pojemności, jednoczesne pieczenie na kilku poziomach i spore blachy. Bez problemu zmieścisz wielki garnek, brytfannę, gęsiarkę, wok czy inne naczynie kuchenne o wydłużonym kształcie.

Najważniejsze, że proces pieczenia da Ci znakomite efekty. Dania wychodzą odpowiednio zarumienione i wypieczone. Szybki nagrzew sprawia, że kuchenka osiąga 150°C w 3 minuty. Znakomity rezultat, szczególnie że mówimy o pojemnej komorze do pieczenia.

Nie zabrakło rzecz jasna sprawnie działającego termoobiegu. Wentylator równomiernie rozprowadza gorące powietrze, aby Twoje dania były zawsze idealnie zrealizowane według przepisu kulinarnego.

Po pichceniu od razu spodobają Ci się prowadnice z płynnym wysuwem. Są teleskopowego typu. Ułatwiają wyjmowanie aromatycznych dań z tej świetnej kuchni indukcyjnej wolnostojącej 60 cm.

Parowe czyszczenie

Im większy piekarnik, tym bardziej czasochłonne bywa jego czyszczenie, prawda? Ale nie tutaj! Producent zafundował tej dobrze ocenianej kuchni indukcyjnej parowe czyszczenie.

Na czym polega?

Gorąca para wodna prędko zmiękcza zaschnięte zabrudzenia (również bardzo tłuste pozostałości). Po tym procesie wystarczy, że chwycisz gąbkę bądź ściereczkę i w łatwy sposób usuniesz zanieczyszczenia. Nie tracisz czasu, sił i nerwów na intensywne szorowanie czy skrobanie.

Nie musisz także kupować ostrych detergentów. Wystarczy, że wlejesz do ciepłej wody odrobinę płynu do naczyń. To wystarczy, aby prędko pozbyć się brudu.

Intuicyjne sterowanie

Mimo że kuchenka zapewnia 11 funkcji pieczenia (np. rozmrażanie, grillowanie, energooszczędne pieczenie), obsługa pozostaje prosta. Pokrętła są jasno opisane (i przy okazji chowane, aby sprzęt dobrze się prezentował w kuchni). Pomaga sensorowy wyświetlacz LED z kontrolą czasu pieczenia.

Jak to z tego typu sprzętem najczęściej bywa, Amica 6226IED3.375TsDpHb(Xx) to kuchenka indukcyjna wolnostojąca 230 V lub 400 V (a więc na siłę).

Obsługa indukcyjnej części kuchenki wypada banalnie. Nie zabrakło funkcji PowerBooster, dzięki której spędzisz jeszcze mniej czasu w kuchni, nie musząc długo czekać na koniec gotowania, podgrzewania bądź smażenia. Zaoszczędzony czas przeznaczysz na bardziej relaksujące czynności.

Jeżeli szukasz dobrej kuchni indukcyjnej wolnostojącej 60 cm, to ten sprzęt jest dla Ciebie!

Kuchnia Amica 6118IED3.475HTaKDp(Xx)

Kuchenka indukcyjna wolnostojąca Amica 6118IED3.474HTaKDp(Xx)

Kuchnia indukcyjna z piekarnikiem Amica 6118IED3.475HTaKDp(Xx) potrafi ułatwić życie! Gwarantuje wiele topowych rozwiązań znanych z innym modeli Amica, ale i pewną wyróżniającą cechę… Również o niej wspomnę w poniższej opinii.


Sprawdź ceny Amica 6118IED3.475HTaKDp(Xx)

MediaExpert
EURO
OleOle

Neonet


Szybkie pichcenie

Wiele osób kocha gotować. Sprawia im to radość i satysfakcję, ale przyznaj… nawet prawdziwego miłośnika kulinarnych wyczynów gotowanie potrafi czasem zmęczyć, prawda?

Taki sprzęt jak Amica 6118IED3.475HTaKDp(Xx) powstał głównie po to, aby do tego nie dopuścić.

Na pierwszy plan wychodzą: szybki nagrzew piekarnika oraz przyspieszone gotowanie na płycie indukcyjnej. Obie te cechy znacząco skracają czas obróbki cieplnej. Przy okazji pozytywnie wpływają na skład odżywczy Twoich dań.

Finalnie stracisz mniej czas i sił – nie bojąc się, że Twoja żywność utraci swoje walory.

Jeżeli zdarza Ci się gotować kilka potraw jednocześnie, to z tym piekarnikiem jest to możliwe. Komora ma aż 77 l pojemności. Wszystko w niej zmieścisz, również największe naczynia żaroodporne.

Szybkie czyszczenie

No cóż, nie tylko samo gotowanie zabiera nam czas. Warto przecież dbać o sterylność i higienę kuchenki indukcyjnej. Nikt z nas nie chce wchłaniać bakterii, prawda?

Producent pomyślał również o tym, gdyż konserwacja komory do pieczenia jest banalna.

Wkłady katalityczne dbają o skuteczne wyłapywanie zabrudzeń, aby momentalnie je usunąć. Robią tu już podczas gotowania. Do tego wnętrze piekarnika pokryto gładką emalią EasyClean. Nie ma tu upierdliwych zagłębień, brud nie ma w zasadzie gdzie osiadać.

Taką powierzchnię szybciutko wyczyścisz. Potwierdził to mój test kuchenek indukcyjnych wolnostojących.

Obrotowy rożen

Rożen to z pozoru prosty dodatek, prawda? Sęk w tym, że rzadko się pojawia w kuchniach indukcyjnych. Amica 6118IED3.475HTaKDp(Xx) akurat go oferuje, co stanowi dodatkowy atut i powód, przez który znalazła się w rankingu kuchenek indukcyjnych wolnostojących.

Znakomita sprawa, gdy często przyrządzasz dania z drobiu, np. kurczaka, ale też indyka. Rożen sprawi, że mięso zawsze będzie rumiane i chrupiące.

Dodając do tego wysoką klasę dystrybucji ciepła, równomierność opiekania zachwyca.

Kuchnia Gorenje EIT5355XPG

Kuchenka indukcyjna wolnostojąca Gorenje EIT5355XPG

Gorenje EIT5355XPG to jedna z najciekawszych kuchni indukcyjnych z piekarnikiem. Zaskakuje zarówno wszechstronną komorą do pieczenia, jak i funkcjami płyty indukcyjnej. Poznaj bliżej ten sprzęt dzięki mojej recenzji!


Sprawdź ceny Gorenje EIT5355XPG

MediaExpert
MediaMarkt
Electro


50 cm szerokości i 70 l pojemności

Kuchnie wolnostojące indukcyjne 50 cm czasem schodzą poniżej 60 l pojemności. Normą wydaje się zakres 60 – 65 l, a tymczasem Gorenje zapewnia aż 70 l pojemności.

Najważniejsze, że nie są to tylko puste cyferki ze specyfikacji. Idą za tym konkretne korzyści.

Jedną z najważniejszych jest możliwość gotowania na 4 poziomach jednocześnie. I to bez większego ryzyka mieszania się zapachów potraw! Nie musisz tracić czasu na upieczenie jednej rzeczy, aby rozpocząć obróbkę kolejnego dania. Zrobisz to za jednym razem.

Moją uwagę zwróciła też górna część komory. Jest wyraźnie owalna i ma to swój cel. Dzięki temu gorące powietrze wydajniej krąży w piekarniku. Efekt? Bardzo równomierne pieczenie. Co ma być chrupiące z zewnątrz, a soczyste w środku dokładnie takie będzie!

Łączenie stref grzewczych

Nie za często spotykam na tym rynku funkcję łączenia 2 pól indukcyjnych. Tutaj jest obecna. Dzięki temu potrawę w większej brytfannie położysz także na płycie, a nie tylko we wnętrzu piekarnika. To duża swoboda, która otwiera możliwość pichcenia w naczyniach pokaźnych rozmiarów.

Łączenie i oddzielanie stref jest łatwe, zresztą jak cały system sterowania tą bezawaryjną kuchenką indukcyjną wolnostojącą.

Zauważ jednak, że pola grzewcze nie są zaznaczone okręgami jak w większości kuchni indukcyjnych. Nie musisz się jednak obawiać o średnicę poszczególnych pól: jedno ma 21 cm, dwa po 18 cm, a najmniejsze 14,5 cm. Standardowe wyniki na tle konkurentów; jedynie najmniejsze pole mogło już dobić do tych 16 cm, ale nie jest to wielki minus.

Nowoczesny i praktyczny design

Kuchnie indukcyjne Gorenje przeważnie nowocześnie wyglądają. Model EIT5355XPG należy do tej grupy: ma chowane pokrętła, stylowy panel z wyświetlaczem, a nawet świetnie zaprojektowany uchwyt od drzwi piekarnika.

Jestem jednak człowiekiem, który nie szuka ładnych rozwiązań, a tych praktycznych. Co ważne, ta kuchenka łączy jedno z drugim.

Drzwiczki kuchenki, oprócz tego, że ładnie się prezentują, dają 2 korzyści: pozostają chłodne podczas pieczenia i delikatnie się zamykają. Żaden domownik nie poparzy się, przypadkowo dotykając drzwi, i nikogo nie wkurzy dźwięk trzaskania… bo go nie ma.

Podsumowując, świetnia kuchnia indukcyjna 50 cm, a do tego rozsądnie wyceniona. Zasłużone miejsce w rankingu.

Kuchnia Amica 58IES3.322HTaDQ(W)

Kuchenka indukcyjna wolnostojąca Amica 58IES3.322HTaDQ(W)

Szukasz nie za drogiej, a dobrej kuchenki indukcyjnej z piekarnikiem? Zwróć uwagę na model Amica 58IES3.322HTaDQ(W). Nie ma może aż tylu topowych rozwiązań co droższe kuchnie tego producenta, ale to wciąż praktyczny i dobrze wykonany sprzęt.


Sprawdź ceny Amica 58IES3.322HTaDQ(W)

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt
Neonet
Electro


Dobra funkcjonalność

Patrząc na najważniejsze aspekty, Amica 58IES3.322HTaDQ(W) większość świetnie spełnia. Zaoferuje Ci szybkie gotowanie zarówno w piekarniku (nagrzew w 4 minuty), jak i na płycie (PowerBooster, a więc błyskawiczne gotowanie wody).

Nie zabrakło rzecz jasna termoobiegu. Cyrkulacja gorącego powietrza skutecznie wypełnia 65-litrową komorę. Każde danie będzie równomiernie wypieczone, odpowiednio chrupiące i soczyste wewnątrz. Usatysfakcjonuje Ciebie i Twoich gości.

Do dyspozycji dostajesz 10 nastawów grzania, np. rozmrażanie, grillowanie czy grzanie z konkretnej strony. Mięso, ryba, ciasto, muffinki, lasagne, pizza, zapiekanka, frytki – bez problemu dostosujesz tryb pracy do tego typu dań.

Podczas pieczenia drzwi piekarnika są chłodne dzięki 3 szybom. To bezpieczeństwo dla Ciebie i reszty domowników. Nikt się nie oparzy frontem kuchenki.

Czy czegoś mi zabrakło w tym modelu? Patrząc na cenę, raczej nie, aczkolwiek prowadnice są wyłącznie drabinkowe. Szkoda, że nie jest tak jak w nieco droższych kuchniach Amica, a więc z 1 poziomem prowadnic teleskopowych.

Para zmiękczająca zabrudzenia

Za tę kwotę system wspomagający czyszczenie komory do pieczenia wcale nie jest normą. Tutaj na szczęście się znalazł.

Polega na parze wodnej, która zmiękcza zabrudzenia. Po tym procesie szybko i łatwo zetrzesz pozostały brud oraz resztki. Nie użerasz się ze skrobaniem ich.

Tradycyjna kolorystyka

Jest jeszcze jedna cecha, która zwróciła moją uwagę. Chodzi o biel. Większość lepszych kuchni indukcyjnych oprócz czerni oferuje inox. Tutaj czerń połączono z bielą.

Dlaczego o tym wspominam? Nadal sporo osób szuka białego sprzętu AGD, pragnąc, aby wszystko było spójne i pasowało do wystroju kuchni. Jeżeli należysz do tej grupy, to masz przed sobą idealną propozycję zakupową. To po prostu godna polecenia kuchenka indukcyjna wolnostojąca 4-palnikowa.

Kuchnia Amica 57IE3.323HTaD(Xv)

Kuchenka indukcyjna wolnostojąca Amica 57IE3.323HTaD(Xv)

Amica 57IE3.323HTaD(Xv) to jedna z najtańszych-najlepszych kuchni indukcyjnych wolnostojących 50 cm. Nie mogę jej zarzucić większych braków, patrząc na atrakcyjną cenę. Prześledź moją opinię, aby dowiedzieć się więcej o tym sprzęcie.


Sprawdź ceny Amica 57IE3.323HTaD(Xv)

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt
Neonet
Electro


Świetnie dopieczone potrawy

Niezależnie od ceny trzeba przyznać kuchenkom Amica, że po prostu dobrze pieką. To zasługa systemu dystrybucji ciepła. Temperatura w całej komorze jest równa. Nagrzane powietrze dociera do każdej części pieczonej żywności.

Nie boisz się, że skomplikowane danie, którego przygotowanie zabrało Ci sporo czasu i sił, źle wyjdzie przez nierównomierne pieczenie.

Moc kuchenki, kształt i wykonanie komory, szybki nagrzew, termoobieg, wydajny wentylator – to właśnie te elementy wpływają na efektywnie pichcenie przeróżnych posiłków. Obiad dla całej rodziny nikogo nie rozczaruje, tak samo jak słodkie wypieki.

Ułatwienie w czyszczeniu

Bardzo duża część kuchni indukcyjnych Amica oferuje parowe czyszczenie. Tak samo jest w tym przypadku. Sprzęt nie skazuje Cię więc na długie czyszczenie ręczne.

Para poradzi sobie z tłustymi i zaschniętymi resztkami. Szybko zmienią konsystencję, dzięki czemu zetrzesz je w okamgnieniu.

Sytuację dodatkowo poprawia obecność emalii łatwoczyszczącej. Nie ma porów i zagłębień, które stanowiłyby skupiska brudu.

Banalna obsługa

Kuchenka indukcyjna z piekarnikiem to urządzenie 2w1, więc duże znaczenie ma sterowanie wszystkimi jej funkcjami. W tym modelu postawiono na tradycyjne rozwiązanie w postaci aż 6 pokręteł.

Są jasno opisane, a całość wspomaga niewielki wyświetlacz cyfrowy oraz kilka fizycznych przycisków pod nim. Bardzo szybko nauczysz się obsługi.

Wiele osób wciąż preferuje tego typu elementy sterujące. Nie każdy lubi dotykowe sensory, minimalizm czy bardziej rozbudowane wyświetlacze. To w końcu sprzęt kuchenny, a nie superkomputer. Wszystko ma być czytelne i takie właśnie jest w tej kuchence.

Kuchnia indukcyjna wolnostojąca – Ceny

Ile trzeba wydać na dobrą kuchnię indukcyjną z piekarnikiem?

W mojej ocenie wystarczy Ci 2500 zł, aby nabyć topowy model, choć czasem warto do tego budżetu dołożyć jeszcze 200 – 300 zł. Dotyczy to zarówno kuchni 50 cm, jak i 60 cm.

W tej cenie musisz liczyć na wszystkie najważniejsze udogodnienia. Dobry termoobieg, szybki nagrzew, Booster, poziom z prowadnicami teleskopowymi czy chłodny front to absolutne podstawy.

Oprócz tego sprzęt za taką kwotę powinien oferować coś ekstra, np. łączenie pól indukcji, rożen, wyświetlacz sensorowy bądź piekarnik parowy. Przyda się też jak najwięcej trybów grzania.

A dolna granica cenowa?

W mojej opinii stanowią ją kuchenki indukcyjne do 2000 zł. Da się znaleźć wśród nich solidny model. Nie będzie miał niesamowitych funkcji, ale zapewni Ci szybkie i wygodne gotowanie. Jedyne, co wyraźniej traci, to prowadnice. Do 2000 zł dużo trudniej o jeden poziom z prowadnicami teleskopowymi.

Jakiej firmy kuchenka indukcyjna?

Wiele osób pyta o najlepszego producenta kuchenek wolnostojących indukcyjnych. Ma to pewien sens, bo na tym rynku nie ma ich za wiele.

Przechodząc do mojej subiektywnej opinii, zdecydowanym liderem jest Amica. Produkuje zróżnicowane modele, które łączy solidna jakość wykonania, niezbędne funkcje, jak i te dodatkowe, a przydatne.

Szybko znajdziesz w ofercie Amica kuchenki indukcyjne z szybkim nagrzewem, prowadnicami teleskopowymi, skutecznym sposobem czyszczenia, odpowiednio szerokimi polami (a nawet opcją łączenia ich) czy pojemnym piekarnikiem.

Ogólnie biorąc, niczego im nie brakuje, a niektóre są bardzo korzystnie wycenione.

Owszem, niezawodność bywa losowa, nie każdemu taka kuchenka wytrzyma 10 lat, ale czy nie dotyczy to całego rynku AGD? Coraz więcej elektroniki i funkcji, coraz lepsze działanie, ale i pewne odbicie na bezawaryjności. Ostatecznie uważam, że w tym aspekcie Amica także dobrze wypada.

Na kogo jeszcze zwrócić uwagę? Koniecznie na Gorenje. Podobna funkcjonalność do kuchni indukcyjnych Amica, jak i równie porządne wykonanie. Ostatecznie wolę ofertę Amica, ale kto wie, co przyniesie przyszłość. Być może Gorenje umocni swoją pozycję.

A czy ktoś mnie rozczarował? Niestety tak i – o dziwo – był to Electrolux. Produkty tej firmy często polecam w rankingach sprzętu grzejnego, ale w tej kategorii coś poszło nie tak.

Dlaczego?

No cóż, wyobraź sobie, że kuchniom indukcyjnych z piekarnikiem Electrolux często brakuje chłodnych drzwi, szybkiego nagrzewania, boostera, a nawet… jakiegokolwiek systemu czyszczenia (zostaje więc ręczne czyszczenie bez żadnej pomocy ze strony sprzętu). Co więcej, ceny wcale nie są niskie. Nawet pojemność piekarnika wypada słabo na tle modeli Gorenje i Amica.

Z drugiej strony kuchenki indukcyjne Electrolux mają ciekawe funkcje. To chociażby pieczenie parowe, suszenie owoców i warzyw czy pasteryzacja przetworów. Sęk w tym, że konkurencja też oferuje podobne lub jeszcze inne udogodnienia, ale nie zawodzi przy tym w podstawowych aspektach.

Nic więc na to nie poradzę: zdecydowana większość zestawienia musiała składać się ze sprzętu Amica. Klasyfikacja jest niezależna, nie mam kompletnie żadnego interesu w promowaniu danej marki, a teraz już wiesz, dlaczego jeden producent tak zdominował ranking.

Kuchnia indukcyjna 50 czy 60 cm?

Jeżeli masz miejsce, to teoretycznie lepszą decyzją będzie nabycie kuchni indukcyjnej 60 cm. Zapewni Ci większy piekarnik, ale coś jeszcze: nieco więcej luzu między naczyniami postawionymi na płycie.

Nie chodzi bowiem o samą średnicę pól indukcyjnych. Ba, niektóre kuchenki 50 cm mają w ogólnym rozrachunku szersze pola niż modele 60 cm!

Nie zmienia to jednak faktu, że większość garnków ma uchwyty… a one potrafią skomplikować układanie na strefach grzewczych, prawda? Niejednokrotnie blokują inne naczynie, którego nie postawisz idealnie na sąsiednim, okrągłym polu z induktorem. Może to zaburzyć proces obróbki cieplnej.

Niemniej w tej kategorii nie ma akurat aż tak wielkich korzyści z szerszego urządzenia (np. w porównaniu do zmywarek czy lodówek). Druga sprawa, że na rynku jest zdecydowanie więcej węższych sprzętów. Niejednokrotnie są lepiej wyposażone i bardziej opłacalne.

Pamiętaj, że sporo zależy także od ilości domowników, gotowanych dań/preferencji kulinarnych itp. Nie każdy gotuje przecież w 3 czy 4 naczyniach jednocześnie, a wtedy węższa kuchnia indukcyjna z piekarnikiem spokojnie wystarczy, dając Ci więcej wolnego miejsca w kuchni.

Podsumowanie

Teraz już doskonale wiesz, jakie są najlepsze kuchnie indukcyjne wolnostojące. Przedstawiłem Ci kompletny ranking z opiniami. Nie musisz czytać innych artykułów czy pytać o to na forum.

Jeżeli masz jakieś pytania lub chcesz opisać swoje doświadczenia z kuchenkami indukcyjnymi, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Pamiętaj, że zmieniając kuchenkę na nowocześniejszą, musisz także zmienić naczynia stawiane na niej. Dlatego też od razu zobacz najlepsze garnki na indukcję.

A jeśli chodzi o podobne sprzęty, na portalu znajdziesz także najlepsze kuchenki gazowo-elektryczne. Różnią się więc rodzajem płyty, stawiając na klasyczne rozwiązanie.

Wolisz jednak 2 osobne urządzenia do gotowania? PROrankingów również wtedy Ci pomogą!

Przygotowałem ranking niezawodnych piekarników do zabudowy. Do jednego z polecanych sprzętów bez problemu dobierzesz wtedy dobrą płytę indukcyjną. Jeżeli masz więcej miejsca na blacie, to zawsze możesz pomyśleć o szerokiej płycie indukcyjnej 80 cm.

Oceń publikację
[Głosy: 18 Średnia: 4.3]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments