Płyta Indukcyjna 80 cm Ranking 2022 | Opinie

Szeroka płyta indukcyjna 80 cm to o wiele więcej miejsca na kuchenne naczynia. Dzięki temu zawsze wszystko na niej zmieścisz. W moim niezależnym rankingu poznasz polecane indukcje 80 cm. Przeczytasz o nich subiektywne opinie, aby postawić na pewny model!

Płyta indukcyjna 80 cm - ranking, opinie

Aktualizowany ranking szerokich płyt indukcyjnych 80 cm przedstawia głównie modele, które mają 5 pól. To znacząco ułatwia gotowanie w kilku naczyniach jednocześnie. Z tak dużą indukcją praktycznie niczym się nie przejmujesz!

Ten luksusowy sprzęt oferuje też mnóstwo funkcji, np. łączenie pól, współpracę z okapem czy sensor smażenia. Zobacz, które modele uznałem za najlepsze!

Ranking szerokich płyt indukcyjnych 80 cm 2022 – TOP 7

Miejsce 1

Electrolux EIV8457 Slim-Fit

Najlepsza szeroka płyta indukcja 80 cm na 5 pól. Ma 2 duże strefy możliwe do połączenia. Dzięki temu jednocześnie gotujesz w 2 podłużnych naczyniach, np. brytfannach, lub smażysz na 2 płytach grillowych. To duża, ale energooszczędna indukcja. Wykrywa naczynia i przekazuje energię tylko na zajmowane przez nie obszary.

Do tego pracuje bardzo szybko i cicho. Za pomocą funkcji Power Boost dodatkowo przyspieszasz czas zagotowania wody. Sterowanie opiera się na 4 dotykowych suwakach. W mojej opinii to najwygodniejszy mechanizm, szczególnie w przypadku płyt grzewczych Electrolux. Jeżeli nie uznajesz kompromisów, kup tę szeroką indukcję. Jest warta swojej ceny.

Miejsce 2

AEG IKE85441FB Slim-Fit

Elegancka płyta indukcyjna 80 cm z ramką i łączeniem pól. Daje Ci ogromną swobodę podczas gotowania i to nie tylko za sprawą swojej szerokości, a więc dostępnego miejsca na garnki. Nie musisz ich skrupulatnie układać; ta nowoczesna indukcja 80 cm momentalnie je wykrywa i nagrzewa. Nie marnuje energii, grzejąc wyłącznie tam, gdzie znajdują się naczynia.

Zapewnia funkcję Hob2Hood, a gdy Twój okap też ją ma, będzie automatycznie sterowany. Płyta bezprzewodowo połączy się z okapem, aby dostosować nawiew. Finalnie nie przejmujesz się nadmiernym zapachem w kuchni. Ta polecana duża indukcja szybko stygnie i jest łatwa w czyszczeniu. Nie zawodzi również pod względem wytrzymałości.

Miejsce 3

Siemens EH801LVC1E

Szybko nagrzewająca się płyta indukcyjna 80 cm z 5 palnikami. Coś dla osób, które często smażą żywność. Dlaczego? Ponieważ zapewnia sensor smażenia. Jak to działa? W prosty sposób: czujniki kontrolują temperaturę patelni, dostosowując do tego moc danego pola. Korzyść taka, że praktycznie nic Ci się nie przypali.

Co więcej, smażenie na patelni wypada wyjątkowo szybko dzięki funkcji panBoost. To ekspresowe nagrzewanie naczynia, które nie naraża powłoki na uszkodzenie. Wielu osobom podoba się to, że to duża i bezramkowa indukcja do zabudowy na równi z blatem. Perfekcyjnie wtopisz ją w swoją kuchnię. Zasłużyła na miejsce w rankingu.

Miejsce 4

Electrolux EIV835 Slim-Fit

Dobra płyta indukcyjna o szerokości 80 cm. Skorzystasz z 5 pól grzejnych, aby za jednym razem przygotować potężny obiad dla całej rodziny. Jeszcze szybciej upichcisz potrawy, gdyż to jedna z najszybciej gotujących i smażących indukcji. Ułatwi Ci kuchenne prace prostym sterowaniem dotykowym, blokadą ustawień czy timerem.

Ta duża i czarna indukcja nie ma ramek, a za to ozdobny szlif pod panelem sterowania. Jako że to model serii Slim-Fit, daje możliwość montażu w blacie 12 mm. Łatwo wpasujesz ją w minimalistyczny wystrój kuchni. W dodatku wskaźnik ciepła resztkowego informuje, kiedy można dotknąć i np. wyczyścić płytę (co swoją drogą zabiera mało czasu i sił).

Miejsce 5

Bosch CombiZone PVW851FB5E

Polecana płyta indukcyjna 80 cm z 5 polami, która równomiernie gotuje jedzenie. Robi to również po połączeniu 2 palników w jedną strefę, co daje Ci opcję pichcenia w większych naczyniach. PowerBoost skraca czas gotowania, nie stracisz ani chwili na zbyt długie wyczekiwanie na to. Użytkowanie ułatwia dotykowy panel sterowania z suwakiem.

Nawet najlepszemu kucharzowi czasem zdarza się jakaś wpadka, np. gdy coś wykipi. Ta duża indukcja 5-palnikowa jest na to gotowa. Oferuje funkcję ReStart. Jeżeli coś Ci wykipi, płyta wyłącza się, ale zapisuje ostatnio używane ustawienia. W dodatku skorzystasz z aż 17 poziomów mocy (w tym 8 pośrednich). Dostosujesz intensywność do potrawy.

Miejsce 6

Bosch CombiZone PVS851FB5E

Bezpieczna w użytkowaniu płyta indukcyjna 80 cm. Ma blokadę sterowania, wskaźnik zalegającego ciepła i czujnik wykipienia. Dzięki temu chociażby wiesz, kiedy możesz dotknąć indukcji, aby się nie poparzyć. Zabezpieczenie przed dziećmi nie pozwoli im z kolei włączyć sprzętu, a gdy coś Ci wykipi, indukcja się wyłączy (ale zachowa ustawienia).

To duża płyta indukcyjna z 4 polami, ale za to możliwością połączenia 2 z nich. Do tego obszar mniej więcej na środku to bardzo szerokie pole (28 cm). Położysz na nim sporą patelnię lub garnek, szybko pichcąc danie. Zauważ przy okazji, że ta szeroka indukcja nie jest ekstremalnie droga jak na tę kategorię. Również dlatego trafiła do rankingu.

Miejsce 7

Whirlpool WL S3377 BF

Tania i dobra indukcja 80 cm z 4 polami. Coś dla osób, które oczekują łączenia pól, a także przydatnych funkcji ułatwiających kuchenne zadania. Co do nich należy? Na przykład opcja rozpuszczania czekolady czy masła. Jest także gotowanie na wolnym ogniu. W obu przypadkach nie zastanawiasz się nad ustawieniami, płyta sama je dobiera.

Nie zabrakło oczywiście Boostera, czyli szybkiego gotowania. Oszczędzisz dzięki temu czas. Sterowanie opiera się na dotykowych sliderach dla każdego pola. Jest bardzo wygodne, nie musisz długo uczyć się obsługi, nawet gdy ma to być Twoja pierwsza płyta indukcyjna. Pamiętając o przystępnej cenie, to model godny polecenia.

Indukcja 80 cm Electrolux EIV8457 Slim-Fit

Płyta indukcyjna 80 cm Electrolux EIV8457 Slim-Fit

Podczas gotowania chcesz skupić się tylko na potrawie, a nie jednocześnie walczyć z ustawieniami płyty? Dobrym rozwiązaniem będzie dla Ciebie duża płyta indukcyjna 80 cm Electrolux EIV8457 Slim-Fit. Zapewnia ogrom miejsca do gotowania, a jednocześnie jest płytka i elegancka – idealna do nowoczesnej kuchni.


Kliknij i kup Electrolux EIV8457 Slim-Fit

MediaExpert
EURO
OleOle
Neonet


Gotuj więcej

Na 80-centymetrowej płycie indukcyjnej Electrolux znalazło się 5 wygodnie rozmieszczonych palników. Dzięki temu gotujesz jednocześnie kilka dań bez straty czasu.

Połączone pola mają automatyczną synchronizację. Dostosowuje moc grzewczą i temperaturę palników, żeby Twoja potrawa ugotowała się równomiernie.

Ty w zasadzie nie robisz nic więcej – poza umieszczeniem garnka na płycie. Średnia moc palników to ok. 3 kW, więc szybko przygotujesz ulubione danie.

Płyta indukcyjna 80 cm na 5 pól Elecrolux to świetne rozwiązanie, jeśli gotujesz dużo i mam na myśli naprawdę dużo. Dlaczego? Dzięki funkcji Double Bridge połączysz ze sobą dwa pola w różnych częściach płyty. W praktyce oznacza to, że będą one ze sobą zsynchronizowane pod względem temperatury. W ten sposób ugotujesz nawet dwa garnki tego samego dania jednocześnie.

Oszczędzaj czas i pieniądze

Z płytą indukcyjną 80 cm od Electrolux nie obawiasz się strat ciepła i większych rachunków za prąd. Wszystkie palniki dostosowują się do rozmiaru garnków i grzeją tylko tam, gdzie znajduje się naczynie. W efekcie oszczędzasz pieniądze, a także czas, bo gotujesz szybciej.

Nawet w trakcie gotowania szybko i łatwo zmienisz ustawienia za pomocą jednego przycisku. Z płytą indukcyjną Electrolux nie myślisz o niczym. Łączy się ona nawet z okapem (funkcja Hob2Hood) i dostosowuje jego pracę do ilości oraz intensywności gotowania. Brak problemu zadymionej kuchni.

Ciekawa jest funkcja Power Boost, bo pozwala ona jeszcze szybciej gotować. To opcja intensywnego, ale krótkiego podgrzewania, dzięki której znacznie mniej czasu zajmie Ci podgrzewanie jedzenia czy zagotowanie wody.

Indukcja 80 cm AEG IKE85441FB Slim-Fit

Płyta indukcyjna 80 cm AEG IKE85441FB Slim-Fit

Szybsze i wygodniejsze gotowanie jest możliwe z płytą indukcyjną 80 cm AEG IKE85441FB. Ma aż 5 palników, które zapewnią Ci dużo miejsca. Dodatkowo jest łatwa w obsłudze i intuicyjna. Skup się na gotowaniu, zamiast na obsłudze palników. Jakie jeszcze zalety ma ta duża płyta indukcyjna? Poznasz je, czytając poniższą opinię.


Kliknij i kup AEG IKE85441FB Slim-Fit

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt


Wygodne pola grzewcze

Przydatną funkcją jest przede wszystkim opcja łączenia pól. Jeśli chcesz ugotować coś większego, to z dwóch mniejszych pól tworzysz jedno duże. Dzięki funkcji Bridge sterujesz jednocześnie oboma połączonymi palnikami. Nie tracisz czasu ani nerwów na zsynchronizowanie ustawień stref.

Ranking płyt indukcyjnych 80 cm zawiera model AEG, bo jest to sprzęt, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. W jaki sposób? Minimalizując straty ciepła. Pola grzewcze dopasowują się do rozmiaru garnków. Nie grzeją więc poza nim, a ciepło się nie rozprasza. W efekcie gotowanie trwa krócej.

Ciepło ograniczone tylko do powierzchni garnka wpływa również na Twoje bezpieczeństwo. Płyta nie nagrzewa się poza miejscami, na których stoją naczynia. Dzięki temu łatwo wyczyścisz powierzchnię płyty z zabrudzeń, nawet podczas gotowania. Nie tracisz później czasu na szorowanie zaschniętych plam.

Intuicyjna obsługa

Obsługa płyty jest łatwa i wygodna. Parametry grzewcze wybierasz na panelu dotykowym, a dostosowanie pola do swoich potrzeb to kwestia kilkunastu sekund.

Płyta indukcyjna zwalnia Cię też z myślenia o uruchamianiu okapu. Odpowiedzialna jest za to funkcja Hob2Hood. Płyta sama łączy się z okapem i odpowiednio nim steruje.

Dlaczego jeszcze uznałem, że ta płyta powinna znaleźć się w moim rankingu? Ponieważ, jak wspomniałem, pozwala oszczędzać czas. Opcja maksymalnej mocy umożliwia szybkie podgrzanie dań i zagotowanie wody. Dodatkowy czas, który w ten sposób zyskujesz, spędzisz w sposób przyjemniejszy niż gotowanie.

Indukcja 80 cm Siemens EH801LVC1E

Płyta indukcyjna 80 cm Siemens EH801LVC1E

Płyta indukcyjna 80 cm Siemens EH801LVC1E dba o Twoja wygodę i jakość przygotowywanych potraw. Zaprojektowano ją tak, aby jak najbardziej ułatwić Ci codzienne gotowanie. Płyta jest intuicyjna, a zastosowane rozwiązanie pozwalają Ci zrelaksować się lub zająć czymś innym, gdy obiad gotuje się niemal sam. Sprawdź poniżej, jakie dokładnie udogodnienia ma ten model.


Kliknij i kup Siemens EH801LVC1E

MediaExpert
EURO
OleOle
Neonet


Smażenie łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej

Moją uwagę zwrócił szczególnie sensor smażenia. Kontroluje temperaturę i zapobiega przypaleniom. Zajmij się przygotowywaniem czegoś innego, nie przejmując się, że w kilka chwil na patelni zostanie węgiel.

Ciekawą opcją jest też pole smażenia roasting zone. Płyta automatycznie rozpoznaje patelnię i dostosowuje do niej moc oraz wielkość pola grzewczego. W rezultacie smażenie jest efektywniejsze i znacznie szybsze.

Płyta indukcyjna dla każdego

Ta szeroka płyta indukcyjna jest łatwa w obsłudze, poradzi sobie z nią każdy. Ma 5 pól ułożonych w wygodny sposób, dlatego bez przeszkód korzystasz ze wszystkich jednocześnie. Podświetlany panel usprawni wybór ustawień, co zajmie Ci tylko kilka chwil. Zapisanie właściwych parametrów jest proste i intuicyjne.

Ta szeroka płyta indukcyjna wyróżnia się szczególnie opcją powerBoost. Producent twierdzi, że funkcja skraca czas gotowania nawet o 50 procent. Wyobraź sobie, połowa mniej czasu w kuchni to możliwość dłuższego odpoczynku po gotowaniu.

Płyta indukcyjna 80 cm Siemens jest świetną opcją dla zabieganych, ale też dla nieuważnych. Szybko się nagrzewa, ale też szybko się chłodzi, więc ryzyko przypadkowego oparzenia spada do minimum. Dla zapominalskich jest z kolei timer. Ustawiasz na nim czas gotowania, a płyta sama się wyłączy.

Indukcja 80 cm Electrolux EIV835 Slim-Fit

Płyta indukcyjna 80 cm Electrolux EIV835 Slim-Fit

Jeśli szukasz łatwej w obsłudze, wygodnej płyty indukcyjnej 80 cm o dużej mocy, model Electrolux EIV835 Slim-Fit sprawdzi się idealnie. Ma 5 pól, dlatego nadaje się dla miłośników gotowania i dużych rodzin. Przeczytaj w poniższej opinii, jakie zalety ma ta szeroka płyta.


Kliknij i kup Electrolux EIV835 Slim-Fit

MediaExpert
EURO

OleOle


Więcej jedzenia w krótkim czasie

Dużą zaletą płyty indukcyjnej 80 cm Electrolux jest możliwość jednoczesnego korzystania aż z 5 pól lub połączenia niektórych z nich w większą strefę.

Niezależnie co i w jakiej ilości chcesz ugotować, na tym sprzęcie zrobisz to bez problemu. Funkcja Bridge synchronizuje dwa pola, żeby miały dokładnie tę samą moc i temperaturę.

Specjalne strefy grzejne Infinite same dostosowują się do średnicy naczyń. W efekcie grzeją tylko dno garnka, a nie całą powierzchnię płyty wokół nich. Ciepło nie ucieka, potrawa szybciej się nagrzewa, co skraca czas gotowania. Oszczędzasz znaczne ilości czasu i pieniędzy.

Łatwiejsze gotowanie

Co jeszcze oferuje ta polecana płyta indukcyjna 80 cm z łączeniem pól od Electrolux? Przede wszystkim wygodny dotykowy panel sterowania. Regulacja temperatury zajmuje kilka sekund i jest wyjątkowo łatwa. Każde pole ma swój suwak do obsługi.

Jeśli zależy Ci na czasie podczas gotowania, skorzystaj z opcji PowerBoost. Podgrzewa ona potrawy znacznie szybciej niż standardowe tryby. Kiedy aromat czy para wodna będą zbyt intensywne, nie przejmujesz się tym, bo odpowiada za to opcja Hob2Hood. Łączy ona płytę bezpośrednio z okapem.

Szeroka płyta indukcyjna Electrolux sprawdzi się w każdej kuchni, bo należy do linii Slim-Fit. Zamontujesz ją nawet na blacie o grubości 12 mm.

Indukcja 80 cm Bosch CombiZone PVW851FB5E

Płyta indukcyjna 80 cm Bosch CombiZone PVW851FB5E

Płyta indukcyjna 80 cm Bosch CombiZone PVW851FB5E to nowoczesny sprzęt, który znacznie ułatwi Ci gotowanie. Jej duża powierzchnia z 5 polami sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale też kiedy gotujesz dla gości. Czym jeszcze zachęci Ci ta płyta? Sprawdź!


Kliknij i kup Bosch CombiZone PVW851FB5E

MediaExpert
EURO
OleOle
Neonet


Mniej czasu w kuchni

W tej płycie indukcyjnej 80 cm podoba mi się przede wszystkim prosta obsługa. Dotykowy panel sterowania DirectSelect daje Ci możliwość szybkiego wyboru pola grzewczego i jego mocy.

Przydatna jest też opcja QucikStart. W kilka sekund wykrywa, na którym polu znajduje się garnek, i umożliwia rozpoczęcie gotowania niemal natychmiast. Gotowanie na płycie Bosch jest więc szybkie, przyjemne oraz łatwe.

Dla jeszcze większego komfortu użytkowania producent zdecydował się na timer. Ustawiasz czas pracy i nic więcej Cię nie interesuje. Płyta wyłącza się samoczynnie.

Warta uwagi jest też opcja ReStart. Kiedy coś wykipi Ci z garnka, pole grzewcze wyłącza się, ale jego ustawienia są automatycznie zapisywane. W ten sposób wznawiasz gotowanie, kiedy chcesz.

Wszystko dla Twojej wygody

Mój ranking płyt indukcyjnych 80 cm zawiera ten model Bosch, gdyż gotowanie na nim jest nie tylko wygodne, ale też szybkie. Funkcja Boost zwiększa moc i przyspiesza gotowanie, skracając potrzebny czas o nawet 50 procent. Nie tylko nie pilnujesz garnka, bo masz timer, ale też nie tracisz czasu na długie stanie w kuchni.

Płyta pozwala też na łączenie dwóch pól do gotowania w dużych naczyniach. Zwiększony obszar nagrzewa się równomiernie i tak samo szybko jak pojedyncze pola.

Indukcja 80 cm Bosch CombiZone PVS851FB5E

Płyta indukcyjna 80 cm Bosch CombiZone PVS851FB5E

Model Bosch CombiZone PVS851FB5E to płyta indukcyjna 80 cm dla mniej zapalonych kucharzy. Ma 4 palniki, czyli tyle, co standardowe sprzęty, ale jest łatwa w obsłudze, intuicyjna i dopasowana do potrzeb użytkownika. Pozwala łączyć obszary grzejne, szybciej podgrzewać dania i ustawiać czas pracy.


Kliknij i kup Bosch CombiZone PVS851FB5E

MediaExpert
EURO
OleOle
Neonet


Kontroluj proces gotowania

Gotowanie na płycie indukcyjnej 80 cm Bosch z czterema palnikami jest szybkie, szczególnie jeśli korzystasz z opcji PowerBoost. Skraca ona czas potrzebny na zagotowanie i podgrzanie potrawy nawet o 50 procent. To więcej czasu dla siebie, a mniej w kuchni!

Oszczędność pieniędzy zapewnia też wskaźnik zużycia energii. Dzięki niemu kontrolujesz zużycie prądu, a tym samym swoich wydatków. Rachunek za energię elektryczną już Cię nie zaskoczy.

Jak w większości płyt indukcyjnych 80-centymetrowych, w modelu Bosch łączysz pola grzewcze do gotowania w dużych garnkach. Zsynchronizowana powierzchnia równo się nagrzewa i utrzymuje stałą temperaturę.

Czas gotowania w prosty sposób ustawisz za pomocą timera. Nawet kiedy na polu grzewczym znajduje się garnek, nie musisz zwracać na niego uwagi. Zajmij się czymś innym, a płyta sama wyłączy się po określonym czasie.

Bezpieczeństwo i wygoda

Łatwa obsługa, intuicyjny i szybki wybór ustawień, a także zabezpieczenie przed dziećmi sprawiają, że jest to dobra płyta indukcyjna 80 cm dla kilkuosobowej rodziny. Gotowanie jest proste i bezpieczne.

Po wykipieniu, jeśli kiedyś Ci się to przytrafi, funkcja ReStart wyłącza pola grzewcze, zachowując ich parametry. Nie przypalisz więc jeszcze bardziej rozlanego płynu.

Przydatny okazuje się także wskaźnik zalegającego ciepła. W prosty sposób informuje, czy powierzchnia płyty jest gorąca czy ciepła. W efekcie wiesz, kiedy jej dotknąć, aby się nie oparzyć.

Indukcja 80 cm Whirlpool WL S3377 BF

Płyta indukcyjna 80 cm Whirlpool WL S3377 BF

Każdy pasjonat gotowania będzie zadowolony z płyty indukcyjnej 80 cm Whirlpool WL S3377 BF. Oferuje szereg różnych funkcji, które ułatwiają przygotowywanie rozmaitych potraw. Chcesz coś ugotować w kilka minut, wolno dusić przez długi czas bądź delikatnie rozpuścić miękkie składniki? Wszystko to zrobisz na płycie Whirlpool z zaskakującym efektem. Co jeszcze znajdziesz w tym modelu? O tym w mojej recenzji.


Kliknij i kup Whirlpool WL S3377 BF

MediaExpert
EURO
OleOle


Łatwa obsługa

Płyta indukcyjna Whirlpool ma 4 wygodnie rozmieszczone palniki. Dzięki funkcji FlexiCook łączysz je w jedną dużą strefę, kiedy tylko tego potrzebujesz. Bez przeszkód przygotujesz danie w dużym garnku.

Obsługa płyty jest bardzo łatwa. Parametry ustawisz na przednim panelu, a każde pole grzewcze ma własny suwak. Płyta dodatkowo sama dobiera poziom mocy do ustawień.

Idealne potrawy jak z restauracji

Tę szeroką indukcję 80 cm wyróżnia możliwość przygotowywania różnych potraw. Poszczególne opcje dopasowują ustawienia pól do aktualnych potrzeb. Jeśli więc uwielbiasz gotować i zależy Ci na jakości potraw, to spodoba Ci się to rozwiązanie.

Do dyspozycji jest funkcja Rozpuszczanie (do roztapiania czekolady czy masła). Wykorzystuje niską temperaturę dla uzyskania gładkiej konsystencji.

Do potraw, które wymagają długiego duszenia, wykorzystaj funkcję Gotowanie na wolnym ogniu. Ciekawa jest też opcja utrzymywania ciepła potrawy. Pobiera mało mocy, ale pozwala zachować odpowiednią temperaturę żywności.

Niecierpliwym i zabieganym spodoba się funkcja Booster. Przyspiesza gotowanie i podgrzewanie potraw. Dzięki niej zużywasz o nawet 10 procent mniej energii elektrycznej. To oszczędzony czas i pieniądze przy zachowaniu jakości potraw.

Szeroka indukcja 80 cm – Czy warto?

Jeżeli masz wystarczająco dużo miejsca pod kuchenną zabudowę płyty, a budżet też daje radę – nie zastanawiaj się i kupuj indukcję 80 cm!

Tak szerokie płyty indukcyjne nie rodzą żadnych problemów z przestrzenią do gotowania. Oferują szerokie pola i czasem jest ich aż 5. To ogromny komfort, gdy często zdarza Ci się gotować w większych naczyniach lub kilka potraw jednocześnie.

Nawet gdy standardowy model teoretycznie Ci wystarczy, to pomyśl jeszcze o jednym, a mianowicie o uchwytach naczyń.

Sama średnica danego garnka to przecież nie wszystko. Niektóre zestawy mają dość duże uchwyty. Gotując już w 2 jednocześnie, nierzadko rodzi to pewien kłopot z równym ustawieniem na polu indukcyjnym.

Na płycie 80 cm nie martwisz się tym. W razie potrzeby szerzej rozstawisz naczynia, aby ze sobą nie kolidowały. Wszystko równomiernie i szybko upichcisz – bez kombinacji z ulokowaniem garnka.

Przeciwnicy dużych płyt często zarzucają im dłuższe czyszczenie, ale indukcji akurat to nie dotyczy. Mają płaską powierzchnię. Jeżeli chodzi o utrzymywanie płyty w czystości, wiodą prym na rynku AGD.

Podsumowując, jeśli ceny czołowych indukcji 80 cm nie są dla Ciebie zaporowe, a miejsca w kuchni masz pod dostatkiem, tak szeroka płyta z pewnością Cię zadowoli!

Podsumowanie

Po takiej lekturze z pewnością postawisz na dobrą płytę indukcyjną 80 cm. Nie musisz pytać o taki sprzęt na forum bądź czytać innych publikacji.

Wydatek na to urządzenie potrafi być wysoki, ale z drugiej strony uzyskasz ogromną przestrzeń na gotowanie. Nie będzie także problemu z postawieniem większych naczyń. Dodając do tego masę ciekawych i przydatnych funkcji, ten zakup się opłaci.

Pamiętaj, że na moim portalu znajdziesz także ranking niezawodnych płyt indukcyjnych 60 cm, a więc tych standardowych. Jeżeli jeszcze się wahasz, porównaj je z szerszymi modelami. W obu przypadkach potrzebujesz solidnego kompletu garnków przystosowanych do indukcji. Wymagają ich nawet kompaktowe indukcje na 2 pola.

A z większych płyt grzewczych przygotowałem także zbiór płyt gazowych z 5 palnikami. Kosztują wyraźnie mniej od szerokich indukcji, aczkolwiek nie są aż tak funkcjonalne… w porównaniu do płyt gazowo-indukcyjnych. Niszowy rodzaj, ale ma swoje unikalne atuty.

Oceń publikację
[Głosy: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ehm
4 miesięcy temu

Jaki jest cel dodawania odsyłaczy do sklepów w których nie można zakupić przedstawianych w zestawieniu produktów?

Filip
9 miesięcy temu

Panie Łukaszu. Miło się czyta Pana rankingi. Proszę o pomoc w wyborze okapu kominowego do płyty indukcyjnej Electrolux EIV835. Okap musi mieć funkcję H2H. Czy mógłby mi Pan doradzić, czy wybrać okap Electrolux LFV419K czy może LFV619K? Mam otwartą kuchnię (ok. 20 m2), połączoną z salonem i przedpokojem, Proszę o podpowiedź, gdyż te okapy niewiele się od siebie różnią.

Korfanty
10 miesięcy temu

Witam, mam na oku takie cudo: https://www.ceneo.pl/95471084#crid=468469&pid=19342

Coś Pan o tym słyszał? Jak się sprawuje?

Filip
10 miesięcy temu

Panie Łukaszu, a w czym jeszcze płyta Electrolux EIV8457 przewyższa płytę Electrolux EIV835 poza tym, że posiada o 1 pole “Bridge” więcej? Pozdrawiam.