W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Płyta Indukcyjna 80 cm Ranking 2024 | Opinie

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  24 kwietnia 2024
Komentarze:  12

Duża płyta indukcyjna 80 cm to o wiele więcej miejsca na kuchenne naczynia. Dzięki temu zawsze wszystko na niej zmieścisz. W moim niezależnym rankingu poznasz polecane indukcje 80 cm. Przeczytasz o nich subiektywne opinie, aby postawić na pewny model!

Płyta indukcyjna 80 cm - ranking, opinie

Aktualizowany ranking dużych płyt indukcyjnych 80 cm przedstawia głównie modele, które mają 5 pól. To znacząco ułatwia gotowanie w kilku naczyniach jednocześnie.

Z tak szeroką i pojemną indukcją praktycznie niczym się nie przejmujesz!

Ten luksusowy sprzęt oferuje też mnóstwo funkcji, np. łączenie pól, współpracę z okapem czy sensor smażenia. Zobacz, które modele uznałem za najlepsze!

Ranking dużych płyt indukcyjnych 80 cm 2024 - TOP 9

Electrolux EIV8457 Slim-Fit

Najlepsza szeroka płyta indukcyjna 80 cm na 5 pól. Ma 2 duże strefy możliwe do połączenia. Dzięki temu jednocześnie gotujesz w 2 podłużnych naczyniach, np. brytfannach, lub smażysz na 2 płytach grillowych. To duża, ale energooszczędna indukcja na 5 palników. Wykrywa naczynia i przekazuje energię tylko na zajmowane przez nie obszary.

Do tego pracuje bardzo szybko i cicho. Za pomocą funkcji Power Boost dodatkowo przyspieszysz czas zagotowania wody. Sterowanie opiera się na dotykowych suwakach. W mojej opinii to najwygodniejszy mechanizm, szczególnie w przypadku płyt grzewczych Electrolux. Jeżeli nie uznajesz kompromisów, kup tę szeroką indukcję. Jest warta swojej ceny.

Ocena produktu: 9.82/10
AEG IKE85441FB Slim-Fit

Elegancka płyta indukcyjna 80 cm z ramką i łączeniem pól. Da Ci ogromną swobodę podczas gotowania i to nie tylko za sprawą swojej szerokości, a więc dostępnego miejsca na garnki. Nie musisz ich skrupulatnie układać; ta nowoczesna indukcja 80 cm momentalnie je wykrywa i nagrzewa. Nie marnuje energii, grzejąc wyłącznie tam, gdzie znajdują się naczynia.

Zapewnia funkcję Hob2Hood, a gdy Twój okap też ją ma, będzie automatycznie sterowany. Płyta bezprzewodowo połączy się z okapem, aby dostosować nawiew. Finalnie nie przejmujesz się nadmiernym zapachem w kuchni. Ta polecana duża indukcja szybko stygnie i jest łatwa w czyszczeniu. Nie zawodzi również pod względem wytrzymałości.

Ocena produktu: 9.69/10
Siemens EH801LVC1E

Szybko nagrzewająca się płyta indukcyjna 80 cm z 5 palnikami. Coś dla osób, które często smażą żywność. Dlaczego? Ponieważ zapewnia sensor smażenia. Jak to działa? W prosty sposób: czujniki kontrolują temperaturę patelni, dostosowując do tego moc danego pola. Korzyść taka, że praktycznie nic Ci się nie przypali.

Co więcej, smażenie na patelni wypada wyjątkowo szybko dzięki funkcji panBoost. To ekspresowe nagrzewanie naczynia, które nie naraża powłoki na uszkodzenie. Wielu osobom podoba się to, że to duża i bezramkowa indukcja do zabudowy na równi z blatem. Perfekcyjnie wtopisz ją w swoją kuchnię. Zasłużyła na miejsce w rankingu.

Ocena produktu: 9.61/10
Electrolux EIV835 Slim-Fit

Dobra płyta indukcyjna o szerokości 80 cm. Skorzystasz z 5 pól grzejnych, aby za jednym razem przygotować obfity obiad dla całej rodziny. Jeszcze szybciej upichcisz potrawy, gdyż to jedna z najszybciej gotujących i smażących indukcji. Ułatwi Ci kuchenne prace prostym sterowaniem dotykowym, blokadą ustawień czy timerem.

Ta duża i czarna indukcja nie ma ramek, a za to ozdobny szlif pod panelem sterowania. Jako że to model serii Slim-Fit, daje możliwość montażu w blacie 12 mm. Łatwo wpasujesz ją w minimalistyczny wystrój kuchni. W dodatku wskaźnik ciepła resztkowego informuje, kiedy można dotknąć i np. wyczyścić płytę (co swoją drogą zabiera mało czasu i sił).

Ocena produktu: 9.59/10
Samsung Chef Collection NZ84J9770EK

Nie ukrywam: to trochę bajerancka płyta indukcyjna 80 cm. Dlaczego? Ponieważ oferuje magnetyczne pokrętło (możliwe do odczepienia) oraz diody LED imitujące płomień. Te dodatki mają głównie efektownie wyglądać, wyróżniając ten model spośród reszty. Rzeczywiście to robią. Najważniejsze jednak, że oprócz nich Samsung ma sporo innych atutów.

Przekonuje mnie funkcjonalnością. Dostajesz funkcję podtrzymywania ciepła, otwartą strefę na przeróżne naczynia (znajduje się po lewej), pauzę czy szybki start (czyli po prostu booster). Co więcej, wiele opinii głosi, że to wręcz bezawaryjna płyta indukcja 80 cm. Mimo że zapewnia sporo bajerów, nie zalicza wcale upierdliwych usterek. Ciekawy model z rankingu.

Ocena produktu: 9.41/10
Electrolux EIV83443BW Slim-Fit

Biała płyta indukcyjna 80 cm dobrej jakości. Już dzięki temu stanowi bardzo rzadko spotykany sprzęt. Pasuje do wielu nowoczesnych aranżacji. Wiedz, że białe sprzęty AGD marki Electrolux rzeczywiście takie są. Nie wykazują jakichś zafarbów, nie wpadają w błękit czy szarość. Szklana powierzchnia jest matowa, co także się podoba wielu osobom.

Nie tylko stylistyka przekonała mnie do ujęcia tego modelu w klasyfikacji. Znajdziesz w nim opcję łączenia pól w bardzo dużą strefę. Zmieścisz na niej olbrzymie naczynia, w tym długie płyty grillowe. Za pomocą minutnika ustalisz dokładny czas gotowania, duszenia czy smażenia. Wszelkie regulacje ułatwią Ci 4 slidery dla każdego z pól.

Ocena produktu: 9.31/10
Bosch CombiZone PVW851FB5E

Polecana płyta indukcyjna 80 cm z 5 polami, która równomiernie gotuje jedzenie. Robi to również po połączeniu 2 palników w jedną strefę, co daje Ci opcję pichcenia w większych naczyniach. PowerBoost skraca czas gotowania, nie stracisz ani chwili na zbyt długie wyczekiwanie na to. Użytkowanie ułatwia dotykowy panel sterowania z suwakiem.

Nawet najlepszemu kucharzowi czasem zdarza się jakaś wpadka, np. gdy coś wykipi. Ta duża indukcja 5-palnikowa jest na to gotowa. Oferuje funkcję ReStart. Jeżeli coś Ci wykipi, płyta wyłącza się, ale zapisuje ostatnio używane ustawienia. W dodatku skorzystasz z aż 17 poziomów mocy (w tym 8 pośrednich). Dostosujesz intensywność do potrawy.

Ocena produktu: 9.2/10
Bosch CombiZone PVS851FB5E

Bezpieczna w użytkowaniu płyta indukcyjna 80 cm. Ma blokadę sterowania, wskaźnik zalegającego ciepła i czujnik wykipienia. Dzięki temu chociażby wiesz, kiedy możesz dotknąć indukcji, aby się nie poparzyć. Zabezpieczenie przed dziećmi nie pozwoli im z kolei włączyć sprzętu, a gdy coś Ci wykipi, indukcja się wyłączy (ale zachowa ustawienia).

To duża płyta indukcyjna z 4 polami, ale za to możliwością połączenia 2 z nich. Do tego obszar mniej więcej na środku to bardzo szerokie pole (28 cm). Położysz na nim sporą patelnię lub garnek, szybko pichcąc danie. Zauważ przy okazji, że ta szeroka indukcja nie jest ekstremalnie droga jak na tę kategorię. Również dlatego trafiła do rankingu.

Ocena produktu: 9.15/10
Whirlpool WL S3377 BF

Tania i dobra indukcja 80 cm z 4 polami. Coś dla osób, które oczekują łączenia pól, a także przydatnych funkcji ułatwiających kuchenne zadania. Co do nich należy? Na przykład opcja rozpuszczania czekolady czy masła. Jest także gotowanie na wolnym ogniu. W obu przypadkach nie zastanawiasz się nad ustawieniami, płyta sama je dobiera.

Nie zabrakło oczywiście Boostera, czyli szybkiego gotowania. Oszczędzisz dzięki temu czas. Sterowanie opiera się na dotykowych sliderach dla każdego pola. Jest bardzo wygodne, nie musisz długo uczyć się obsługi, nawet gdy ma to być Twoja pierwsza płyta indukcyjna. Pamiętając o przystępnej cenie, to model godny polecenia.

Ocena produktu: 9.06/10

Najlepsze płyty indukcyjne 80 cm - Ranking 2024

Płyta indukcyjna 80 cm Electrolux EIV8457 Slim-Fit

Płyta indukcyjna 80 cm Electrolux EIV8457 Slim-Fit

W mojej opinii Electrolux EIV8457 Slim-Fit to najlepsza duża płyta indukcyjna 80 cm. Zapewnia ogrom miejsca do gotowania, wyróżniając się podwójnym łączeniem pól oraz banalną obsługą (za pomocą dotykowych suwaków i ikon). Sama wykrywa naczynia, dostosowując grzanie do ich średnicy. Potrafi nawet sterować pracą okapu!


Sprawdź ceny Electrolux EIV8457 Slim-Fit

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


Gotuj więcej, a szybciej

Na 80-centymetrowej płycie indukcyjnej Electrolux znalazło się 5 wygodnie rozmieszczonych palników z induktorami. Dzięki temu gotujesz jednocześnie kilka dań bez straty czasu. Bez trudu ustawisz każdemu obszarowi inną moc grzania, jeżeli tego zechcesz.

Połączone pola mają automatyczną synchronizację. Dostosowuje moc grzewczą i temperaturę palników, żeby Twoja potrawa ugotowała się równomiernie. Ty w zasadzie nie robisz nic więcej – poza umieszczeniem garnka na płycie. W dodatku środkowe pole obsługuje aż 24 cm średnicy. Postawisz na nim wielką patelnię.

Średnia moc palników to ok. 3 kW, więc szybko przygotujesz ulubione danie. Całkowita moc przyłączeniowa osiąga 7350 W, czyli standardowo dla dużych indukcji siłowych 400 V. Co ciekawe, teoretycznie ten model działa także na 230 V. Druga sprawa, że wtedy nie wykorzystasz jednocześnie zbyt wielu palników.

Ta topowa płyta indukcyjna 80 cm na 5 pól Electrolux to świetne rozwiązanie, jeśli gotujesz dużo… i mam na myśli naprawdę dużo.

Dlaczego? Dzięki funkcji Double Bridge połączysz ze sobą dwa pola w różnych częściach płyty. W praktyce oznacza to, że będą one ze sobą zsynchronizowane pod względem temperatury. W ten sposób ugotujesz nawet dwa garnki tego samego dania jednocześnie (i przy dokładnie takich samych ustawieniach).

Zauważ przy okazji, że to duża indukcja 80 cm z łączonymi polami… i to po obu stronach! Rzadko spotykana cecha. Zbiera pozytywne opinie zwłaszcza od osób używających podłużnych naczyń. Wchodzą w to również płyty grillowe, np. typu plancha. Jeszcze prędzej upichcisz solidną porcję jedzenia dla całej rodziny bądź swoich gości.

Funkcjonalna indukcja 80 cm

Z pojemną płytą indukcyjną 80 cm od Electrolux nie obawiasz się strat ciepła i większych rachunków za prąd. Wszystkie palniki dostosowują się do rozmiaru garnków i grzeją tylko tam, gdzie znajduje się naczynie. W efekcie oszczędzasz pieniądze, a także czas, bo gotujesz szybciej.

Sterowanie nie sprawi Ci trudności. Opiera się na jasno opisanych sensorach, a przede wszystkim siliderach/suwakach. Służą do dotykowej zmiany intensywności grzania. Przy okazji – masz spory zakres do wyboru. Bez problemu dopasujesz go zarówno do smażenia wielkiego kawałka mięsa, gotowania wody, jak i roztapiania czekolady.

Ta top kuchnia indukcyjna 80 cm łączy się nawet z okapem (funkcja Hob2Hood). Po co? Aby dostosować jego pracę do ilości oraz intensywności gotowania. Brak problemu zadymionej kuchni. W dodatku znów oszczędzasz czas, gdyż sprzęt samodzielnie reguluje nadmuch okapu.

Ciekawie wypada funkcja Power Boost. Pozwala jeszcze szybciej gotować. To opcja intensywnego, ale krótkiego podgrzewania, dzięki której znacznie mniej czasu zajmie Ci podgrzanie jedzenia czy zagotowanie wody.

Każde szanujące się porównanie indukcji 80 cm musi stawiać na czele ten model. Przejawia mnóstwo udogodnień, również tych rzadziej spotykanych (jak np. 2 duże strefy z łączonymi polami czy sterowanie okapem). Teraz już wiesz, dlaczego Electrolux EIV8457 Slim-Fit lideruje w rankingu.

Płyta indukcyjna 80 cm AEG IKE85441FB Slim-Fit

Płyta indukcyjna 80 cm AEG IKE85441FB Slim-Fit

Szybsze i wygodniejsze gotowanie jest możliwe z wysokiej jakości płytą indukcyjną 80 cm AEG IKE85441FB. Ma aż 5 palników, które zapewnią Ci dużo miejsca. Dodatkowo jest łatwa w obsłudze i intuicyjna. Skup się na gotowaniu zamiast na obsłudze palników. Jakie jeszcze zalety ma ta duża płyta indukcyjna? Poznasz je, czytając poniższą opinię.


Sprawdź ceny AEG IKE85441FB Slim-Fit

MediaExpert
MediaMarkt


Wygodne pola grzewcze

Przydatną funkcję tej dobrej indukcji 80 cm stanowi przede wszystkim opcja łączenia pól. Jeśli chcesz ugotować coś większego, to z dwóch mniejszych pól tworzysz jedno duże. Dzięki funkcji Bridge sterujesz jednocześnie oboma połączonymi palnikami. Nie tracisz czasu ani nerwów na zsynchronizowanie ustawień stref.

Zauważ przy okazji pewną ciekawą cechę budowy. Spójrz na lewą część tej płyty grzewczej. Tak, to strefa umożliwiająca łączenie pól. Ugotujesz coś w większym naczyniu. To jednak nie wszystko. Pod łączoną strefą nie ma elementów sterujących. Dzięki temu zachwyca pojemnością. Trudno znaleźć większy obszar łączony w jakiejś indukcji.

Ranking płyt indukcyjnych 80 cm zawiera model AEG, bo to sprzęt, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. W jaki sposób? Minimalizując straty ciepła. Pola grzewcze dopasowują się do rozmiaru garnków. Nie grzeją więc poza nim, a ciepło się nie rozprasza. W efekcie gotowanie trwa krócej.

Ciepło ograniczone tylko do powierzchni garnka wpływa również na Twoje bezpieczeństwo. Płyta nie nagrzewa się poza miejscami, na których stoją naczynia. Dzięki temu łatwo wyczyścisz powierzchnię z zabrudzeń, nawet jeszcze podczas gotowania. Nie tracisz później czasu na szorowanie zaschniętych plam.

Intuicyjna obsługa

Obsługa płyty jest łatwa i wygodna. Parametry grzewcze wybierasz na panelu dotykowym, a dostosowanie pola do swoich potrzeb to krótka chwila. Wystarczy, że przeciągniesz palcem, używając suwaka. Każde pole ma własny slider, więc w niczym się nie pomylisz.

Mój własny test płyt indukcyjnych 80 cm wykazuje, że trudno o jeszcze łatwiejszy sposób obsługi. Manipulatory w postaci oddzielnych dla każdego pola suwaków stanowią ogromny komfort. Nie musisz długo wertować instrukcji i uczyć się tej płyty. Prędko ją opanujesz.

Ta solidna płyta indukcyjna 80 cm z regulacją mocy zwalnia Cię też z myślenia o uruchamianiu okapu. Odpowiada za to funkcja Hob2Hood. Płyta sama łączy się z okapem i odpowiednio nim steruje. Wykorzystuje do tego podczerwień.

Dlaczego jeszcze uznałem, że ta duża indukcja powinna znaleźć się w moim rankingu?

Jest jedną z najwydajniejszych. Opcja maksymalnej mocy umożliwia szybkie podgrzanie dań i zagotowanie wody. Dodatkowy czas, który w ten sposób zyskasz, spędzisz w sposób przyjemniejszy niż gotowanie i stanie nad kuchenką.

Płyta indukcyjna 80 cm Siemens EH801LVC1E

Płyta indukcyjna 80 cm Siemens EH801LVC1E

Porządna płyta indukcyjna 80 cm bez szlifu Siemens EH801LVC1E zadba o Twoją wygodę i jakość przygotowywanych potraw. Jest intuicyjna, a zastosowane rozwiązania pozwalają Ci się zrelaksować lub zająć czymś innym, gdy obiad gotuje się niemal sam. Sprawdź poniżej, jakie dokładnie udogodnienia ma ten model.


Sprawdź ceny Siemens EH801LVC1E

MediaExpert
EURO


Smażenie łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej

Moją uwagę zwrócił szczególnie nowoczesny sensor smażenia. Kontroluje temperaturę i zapobiega przypaleniom. Zajmij się przygotowywaniem czegoś innego, nie przejmując się, że w kilka chwil na patelni zostanie węgiel.

Ciekawą opcją jest też pole smażenia roasting zone. Płyta automatycznie rozpoznaje patelnię i dostosowuje do niej moc oraz wielkość pola grzewczego. W rezultacie smażenie jest efektywniejsze i znacznie szybsze. Sprzęt sygnalizuje moment nagrzania naczynia i utrzymuje stałą temperaturę. Proste, a przydatne rozwiązanie.

Zwróć uwagę, że to niezawodna płyta indukcja 80 cm z dużym polem grzewczym. Środkowe osiąga aż 24 cm średnicy. Pasuje do większych patelni tytanowych czy granitowych. W grę wchodzą także potężne garnki, w których ugotujesz mnóstwo zupy bądź bigosu.

Siemens jako jeden z nielicznych producentów indukcji nadal nie odpuszcza okrągłego zaznaczania pól. To plus, minus? Zależy.

Z mojego doświadczenia wynika, że wiele początkujących osób woli właśnie tego typu palniki. Z drugiej strony, nie wpływa to na wydajność czy ogólną funkcjonalność. Niemniej rzadziej niż częściej spotykana cecha.

Duża płyta indukcyjna dla każdego

Ta szeroka płyta indukcyjna z rankingu jest łatwa w obsłudze, poradzi sobie z nią każdy. Ma 5 pól ułożonych w wygodny sposób, dlatego bez przeszkód korzystasz ze wszystkich jednocześnie. Podświetlany panel usprawni wybór ustawień, co zajmie Ci tylko kilka chwil. Zapisanie właściwych parametrów jest proste i intuicyjne.

To duża kuchenka indukcyjna 80 cm z boosterem. Producent twierdzi, że wspomniana funkcja skraca czas gotowania nawet o 50 procent. Wyobraź sobie, połowa mniej czasu w kuchni to możliwość dłuższego odpoczynku po gotowaniu.

Trwała płyta indukcyjna 80 cm Siemens jest świetną opcją dla zabieganych, ale też dla nieuważnych. Szybko się nagrzewa, ale i szybko się chłodzi. Ryzyko przypadkowego oparzenia spada do minimum. Dla zapominalskich jest z kolei timer. Ustawisz na nim czas gotowania, a płyta sama się wyłączy, gdy nadejdzie na to pora.

Jak widzisz, modelowi Siemens nie brakuje funkcjonalności. Szczególnie w stosunku do swojej ceny. Płyta indukcyjna 80 cm z timerem, boosterem i sensorem smażenia? Trudno nie wyróżnić tak nowoczesnego, a praktycznego sprzętu, prawda?

Płyta indukcyjna 80 cm Electrolux EIV835 Slim-Fit

Płyta indukcyjna 80 cm Electrolux EIV835 Slim-Fit

Jeśli szukasz łatwej w obsłudze, matowej płyty indukcyjnej 80 cm do cienkiego blatu, model Electrolux EIV835 Slim-Fit idealnie się sprawdzi. Ta duża indukcja ma 5 pól grzewczych, dlatego nadaje się dla miłośników gotowania i dużych rodzin. Przeczytaj w poniższej opinii, co jeszcze Ci zagwarantuje.


Sprawdź ceny Electrolux EIV835 Slim-Fit

MediaExpert
EURO


Więcej jedzenia w krótkim czasie

Dużą zaletą cichej płyty indukcyjnej 80 cm Electrolux jest możliwość jednoczesnego korzystania z 5 pól lub połączenia niektórych z nich w większą strefę. A wspomniana strefa należy do jednych z największych. I to z banalnego powodu: nie ma pod nią żadnych elementów panelu, a jedynie ozdobny szlif.

Niezależnie co i w jakiej ilości chcesz ugotować, na tym sprzęcie zrobisz to bez problemu. Funkcja Bridge synchronizuje dwa pola, żeby miały dokładnie tę samą moc i temperaturę. To zawsze mniej klikania i zagadek, czy potrawa rozłożona na 2 naczynia ma takie same warunki.

Specjalne strefy grzejne Infinite same dostosowują się do średnicy naczyń. W efekcie grzeją tylko dno garnka, a nie całą powierzchnię płyty wokół nich. Ciepło nie ucieka, potrawa szybciej się nagrzewa, co skraca czas gotowania. Oszczędzasz znaczne ilości czasu i pieniędzy.

W mojej ocenie szeroka indukcja wykrywająca garnki to must have dla osób, które sporo gotują. Ta sprytna funkcja oznacza skuteczną, a ekonomiczną pracę sprzętu.

Łatwiejsze gotowanie i przyjazny montaż

Co jeszcze oferuje ta polecana płyta indukcyjna 80 cm z łączeniem pól od Electrolux?

Przede wszystkim wygodny dotykowy panel sterowania. Regulacja temperatury zajmuje kilka sekund i jest wyjątkowo łatwa. Każde pole ma swój suwak do obsługi. To godna polecenia indukcja 80 cm ze sliderem.

Jeśli zależy Ci na czasie podczas gotowania, skorzystaj z opcji PowerBoost. Podgrzewa ona potrawy znacznie szybciej niż standardowe tryby. Kiedy aromat czy para wodna będą zbyt intensywne, nie przejmujesz się tym, bo odpowiada za to opcja Hob2Hood. Łączy płytę bezpośrednio z okapem.

Szeroka płyta indukcyjna Electrolux sprawdzi się w każdej kuchni, ponieważ należy do linii Slim-Fit. Zamontujesz ją nawet na blacie o grubości 12 mm. Nie niesie za sobą trudniejszych do spełnienia warunków montażowych. Sprawdza się jako zlicowana z blatem indukcja 80 cm.

Płyta indukcyjna 80 cm Samsung NZ84J9770EK

Płyta indukcyjna 80 cm Samsung Chef Collection NZ84J9770EK

Nie da się ukryć, że ta indukcyjna płyta grzewcza 80 cm wyróżnia się wieloma cechami. To widać już po zdjęciu z nią. Ja dostrzegłem w niej jednak te praktyczniejsze cechy. I jak najbardziej przekonały mnie, aby zaliczyć ten model do grona najlepszych dużych indukcji 80 cm. Dowiedz się, o co konkretnie chodzi.


Sprawdź ceny Samsung Chef Collection NZ84J9770EK

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


Indukcja 80 cm z bajerami(?)

Samsung często lubi się wyróżniać swoim sprzętem AGD. Ta płyta tylko to potwierdza. Stanowi wręcz unikalny okaz. Wszystko przez 2 ciekawe elementy budowy: diody LED wokół okrągłych pól oraz magnetyczne i ruchome pokrętło. Rozważmy pokrótce, czy to jedynie bajery, czy może praktyczne udogodnienia.

Diody LED stanowią swego rodzaju wirtualny płomień. Efektownie wyglądają, nie powiem. Przy okazji sygnalizują ustawiony poziom mocy. Druga sprawa, że w większości wypadków każdy i tak wybiera maksymalny stopień. Niemniej błękitne wskaźniki LED potęgują aspekt wizualny.

A magnetyczne pokrętło? Łączy klasykę z nowoczesnością. Wielu osobom ułatwia początek przygody z kuchenką indukcyjną. W mojej opinii slidery stanowią jednak lepsze rozwiązanie. Gwarantują jeszcze szybszą regulację, dlatego faworyzuję je w rankingu płyt indukcyjnych 80 cm.

W dodatku pokrętło wystaje z powierzchni. Nie każdemu może się to podobać, choć to nie jest indukcja 80 cm wpuszczana w blat, więc i tak nieco wystaje (przez szlifowane, ścięte krawędzie).

Ostatecznie to Ty musisz sobie odpowiedzieć, czy te dodatki zachęcają Cię do zakupu. Nie da się ukryć, że są rzadko spotykane. Przejdźmy jednak do technologii i funkcji, które już z pewnością Ci się spodobają.

Mnogość praktycznych funkcji

Jak przystało na polecaną płytę indukcyjną 80 cm, zapewnia szybkie nagrzewanie. Ekspresowo doprowadzisz wodę do wrzenia, gotując ryż, makaron, pierogi, parówki czy chcąc sobie zrobić herbatę bądź kawę. Ten sprzęt działa wyjątkowo szybko i wcale nie za głośno.

Bardzo podoba mi się strefa Wide Flex Zone. Znajduje się po lewej. To ten duży obszar, który wygląda na strefę z łączonymi polami. I tak też działa: ustawisz tam wielką brytfannę czy płytę grillową. Co ważne, opisywane miejsce obsługuje też kilka małych naczyń, jest w tym elastyczne.

Do zakupu zachęcają funkcje podtrzymywania ciepła oraz pauzy. Ta pierwsza utrzymuje ciepłotę dania, gdy ktoś spóźnia się na wyżerkę (lub gdy chcesz jednak nieco później zjeść posiłek). Druga przerywa proces pichcenia, zapisując ustawienia.

Rzecz jasna to przy tym 3-fazowa indukcja 80 cm do zabudowy. W sieci pojawiały się plotki, że nie da się jej podłączyć pod 400 V, lecz to brednie. Wystarczy zatrudnić fachowca, a zrobi, co trzeba, by sprzęt pracował na większej mocy. Finalnie polecam ten model. Znakomicie urozmaica rynek większych płyt indukcyjnych.

Płyta indukcyjna 80 cm Electrolux EIV83443BW Slim-Fit

Płyta indukcyjna 80 cm Electrolux EIV83443BW Slim-Fit

Electrolux EIV83443BW Slim-Fit to w mojej opinii najlepsza biała płyta indukcyjna 80 cm. Z drugiej strony… jedna z nielicznych w tym kolorze. Ale nawet pomijając ten fakt, pracuje cicho, oszczędnie, a bardzo wydajnie. Oferuje booster, minutnik czy łączenie pól. Nie sprawia problemów z obsługą oraz czyszczeniem.


Sprawdź ceny Electrolux EIV83443BW Slim-Fit

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


Prawdziwie biała duża indukcja

Wiele osób szuka indukcji 80 cm, która się nie rysuje. Nie będę ściemniał: to wręcz niemożliwe. Szkło do markowych indukcji produkują 2 uznane firmy. W obu wypadkach użyty materiał wykazuje wysoką trwałość, lecz i tak nie ominą go jakieś mikroryski.

I tu pojawiają się białe płyty indukcyjne. W praktyce mniej widać na nich wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też cieszą się sporym uznaniem. Problem w tym, że im szersza płyta, tym mniejszy wybór co do koloru. Przeważają czarne modele. Tę rutynę skutecznie przełamuje Electrolux EIV83443BW Slim-Fit.

Matowe wykończenie rzeczywiście jest białe. Co przez to rozumiem? Brak naleciałości innych barw, np. szarości bądź błękitu. To bialutka płyta 80 cm do cienkiego blatu (nawet 12 mm). Już tymi cechami przekonuje wiele osób, a to wcale nie koniec jej atutów.

Udogodnienia, które się przydają

Electrolux EIV83443BW Slim-Fit przejawia wiele uwielbianych cech z czołowych indukcji tej marki. Od razu widać, że nie zabrakło łączeniu 2 pól w większą strefę. Do dyspozycji dostajesz szeroką regulację mocy z opcją boostera, czyli szybkiego podgrzewania. W okamgnieniu zagotujesz wodę, nie tracąc czasu.

A skoro o czasie mowa: za pomocą minutnika, czyli funkcji odliczania, ustalisz to, przez ile ma się gotować potrawa. Nie pilnujesz tego, nie zerkasz nerwowo na zegarek. Gdy sytuacja tego wymaga, jedynie raz na jakiś czas mieszasz potrawę lub kontrolujesz jej konsystencję. Nad resztą czuwa ta nowoczesna indukcja o szerokości 80 cm.

Furorę robi system sterowania. Zalicza się do moich ulubionych. Mowa o 4 dotykowych suwakach dla każdego z pól. Wskaźnik ciepła resztkowego da Ci z kolei znać, kiedy szklana powierzchnia ostygła.

Właściwie jedyne, czego brakuje w stosunku do jeszcze droższych modeli, to sterowanie okapem. Pamiętaj też, że ta indukcja ma 4 pola, a nie 5. Ostatecznie uznaję ją za top wybór, gdy szukasz większej, a białej płyty z induktorami.

Płyta indukcyjna 80 cm Bosch PVW851FB5E

Płyta indukcyjna 80 cm Bosch CombiZone PVW851FB5E

Dobrze oceniana płyta indukcyjna 80 cm Bosch CombiZone PVW851FB5E to nowoczesny sprzęt, który znacznie ułatwi Ci gotowanie. Jej duża powierzchnia z 5 polami sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale też kiedy gotujesz dla gości. Czym jeszcze zachęci Ci ta płyta? Sprawdź!


Sprawdź ceny Bosch CombiZone PVW851FB5E

MediaExpert
EURO


Mniej czasu w kuchni

W tej płycie indukcyjnej 80 cm podoba mi się przede wszystkim prosta obsługa. Dotykowy panel sterowania DirectSelect daje Ci możliwość szybkiego wyboru pola grzewczego i jego mocy.

Przyda Ci się opcja QucikStart. W kilka sekund wykrywa, na którym polu znajduje się garnek, i umożliwia rozpoczęcie gotowania niemal natychmiast. Gotowanie na płycie Bosch jest więc szybkie, przyjemne oraz łatwe.

Dla jeszcze większego komfortu użytkowania producent zdecydował się na timer. Ustawiasz czas pracy i nic więcej Cię nie interesuje. Płyta wyłącza się samoczynnie.

Atut stanowi też ReStart. Kiedy coś wykipi Ci z garnka, pole grzewcze wyłącza się, ale jego ustawienia są automatycznie zapisywane. W ten sposób wznawiasz gotowanie, kiedy chcesz.

Wszystko dla Twojej wygody

Mój ranking płyt indukcyjnych 80 cm zawiera ten model Bosch, gdyż gotowanie na nim jest nie tylko wygodne, ale też szybkie. Funkcja Boost zwiększa moc i przyspiesza gotowanie, skracając potrzebny czas o nawet 50 procent.

Nie tylko nie pilnujesz garnka, bo masz timer, ale też nie tracisz czasu na długie stanie w kuchni. I jak tu nie kochać indukcji nowej generacji?

Płyta pozwala też na łączenie 2 pól do gotowania w dużych naczyniach. Zwiększony obszar nagrzewa się równomiernie i tak samo szybko jak pojedyncze pola.

Boisz się, że sprzęt będzie pobierał zbyt dużo energii. Ogólnie biorąc, raczej Ci to nie grozi. Jeżeli jednak chcesz na to twardych dowodów, dostaniesz je. Chodzi o wskaźnik zużycia energii. Sprzęt jasno informuje, ile prądu zużył w ostatnim cyklu gotowania.

Płyta indukcyjna 80 cm Bosch PVS851FB5E

Płyta indukcyjna 80 cm Bosch CombiZone PVS851FB5E

Model Bosch CombiZone PVS851FB5E to płyta indukcyjna 80 cm dla zapalonych kucharzy. Ma 4 palniki, czyli tyle, co standardowe sprzęty, ale jest łatwa w obsłudze, intuicyjna i dopasowana do potrzeb użytkownika. Pozwala łączyć obszary grzejne, szybciej podgrzewać dania i ustawiać czas pracy.


Sprawdź ceny Bosch CombiZone PVS851FB5E

MediaExpert
EURO


Kontroluj proces gotowania

Gotowanie na płycie indukcyjnej 80 cm Bosch z 4 palnikami jest szybkie. Szczególnie jeśli skorzystasz z opcji PowerBoost. Skraca ona czas potrzebny na zagotowanie i podgrzanie potrawy nawet o 50 procent. To więcej czasu dla siebie, a mniej w kuchni!

Oszczędność pieniędzy zapewnia też wskaźnik zużycia energii. Dzięki niemu kontrolujesz zużycie prądu, a tym samym swoich wydatków. Rachunek za energię elektryczną już Cię nie zaskoczy.

Jak w większości płyt indukcyjnych 80-centymetrowych, w modelu Bosch łączysz pola grzewcze do gotowania w dużych garnkach. Zsynchronizowana powierzchnia równo się nagrzewa i utrzymuje stałą temperaturę.

Zauważ przy tym, że środkowe pole zachwyca średnicą. Osiąga aż 28 cm! Rzadko spotykany rozmiar, nawet w większych modelach. Postawisz na nim ogromną patelnię czy naczynie.

Czas gotowania w prosty sposób ustawisz za pomocą timera. Nawet kiedy na polu grzewczym znajduje się garnek, nie musisz zwracać na niego uwagi. Zajmij się czymś innym, a płyta sama się wyłączy po określonym czasie.

Bezpieczeństwo i wygoda

Łatwa obsługa, intuicyjny i szybki wybór ustawień, a także zabezpieczenie przed dziećmi sprawiają, że to dobra płyta indukcyjna 80 cm dla kilkuosobowej rodziny. Gotowanie jest proste i bezpieczne.

Po wykipieniu, jeśli kiedyś Ci się to przytrafi, funkcja ReStart wyłącza pola grzewcze, zachowując ich parametry. Nie przypalisz więc jeszcze bardziej rozlanego płynu. Prędko usuniesz zabrudzenia z gładkiej powierzchni i wznowisz gotowanie.

Przydatny okazuje się także wskaźnik zalegającego ciepła. W prosty sposób informuje, czy powierzchnia płyty jest gorąca czy ciepła. W efekcie wiesz, kiedy jej dotknąć, aby się nie oparzyć.

Płyta indukcyjna 80 cm Whirlpool WL S3377 BF

Płyta indukcyjna 80 cm Whirlpool WL S3377 BF

Każdy pasjonat gotowania będzie zadowolony z płyty indukcyjnej 80 cm Whirlpool WL S3377 BF. Oferuje szereg różnych funkcji, które ułatwiają przygotowywanie rozmaitych potraw. Chcesz coś ugotować w kilka minut, wolno dusić przez długi czas bądź delikatnie rozpuścić miękkie składniki? Wszystko to zrobisz na płycie Whirlpool! Co jeszcze znajdziesz w tym modelu? O tym w mojej recenzji.


Sprawdź ceny Whirlpool WL S3377 BF

MediaExpert
EURO


Łatwa obsługa

Płyta indukcyjna Whirlpool ma 4 wygodnie rozmieszczone palniki. Dzięki funkcji FlexiCook łączysz je w jedną dużą strefę, kiedy tylko tego potrzebujesz.

Bez przeszkód przygotujesz danie w dużym garnku. Nie musisz kombinować z ustawieniem, nie tracisz czasu na gotowanie w kilku turach. Głównie dlatego rozglądasz się za dużą indukcją, prawda?

Obsługa płyty jest bardzo łatwa. Parametry ustawisz na przednim panelu, a każde pole grzewcze ma własny suwak. Płyta dodatkowo sama dobiera poziom mocy do ustawień.

Idealne potrawy jak z restauracji

Tę szeroką indukcję 80 cm wyróżnia możliwość przygotowywania różnych potraw. Poszczególne opcje dopasowują ustawienia pól do aktualnych potrzeb. Jeśli więc uwielbiasz gotować i zależy Ci na jakości potraw, to spodoba Ci się to rozwiązanie.

Do dyspozycji jest funkcja Rozpuszczanie (do roztapiania czekolady czy masła). Wykorzystuje niską temperaturę dla uzyskania gładkiej konsystencji bez przypaleń.

Do potraw, które wymagają długiego duszenia, wykorzystaj funkcję Gotowanie na wolnym ogniu. Ciekawa jest też opcja utrzymywania ciepła potrawy. Pobiera mało mocy, ale pozwala zachować odpowiednią temperaturę żywności.

Niecierpliwym i zabieganym spodoba się funkcja Booster. Przyspiesza gotowanie i podgrzewanie potraw. Dzięki niej zużywasz o nawet 10 procent mniej energii elektrycznej. To oszczędzony czas i pieniądze przy zachowaniu jakości potraw.

Szeroka indukcja 80 cm - Czy warto?

Jeżeli masz wystarczająco dużo miejsca pod kuchenną zabudowę płyty, a budżet też daje radę – nie zastanawiaj się i kupuj indukcję 80 cm!

Tak szerokie płyty indukcyjne nie rodzą żadnych problemów z przestrzenią do gotowania. Oferują szerokie pola i czasem jest ich aż 5. To ogromny komfort, gdy często zdarza Ci się gotować w większych naczyniach lub kilka potraw jednocześnie.

Nawet gdy standardowy model teoretycznie Ci wystarczy, to pomyśl jeszcze o jednym, a mianowicie o uchwytach naczyń.

Sama średnica danego garnka to przecież nie wszystko. Niektóre zestawy mają dość duże uchwyty. Gotując już w 2 jednocześnie, nierzadko rodzi to pewien kłopot z równym ustawieniem na polu indukcyjnym.

Na płycie 80 cm nie martwisz się tym. W razie potrzeby szerzej rozstawisz naczynia, aby ze sobą nie kolidowały. Wszystko równomiernie i szybko upichcisz – bez kombinacji z ulokowaniem garnka.

Przeciwnicy dużych płyt często zarzucają im dłuższe czyszczenie, ale indukcji akurat to nie dotyczy. Mają płaską powierzchnię. Jeżeli chodzi o utrzymywanie płyty w czystości, wiodą prym na rynku AGD.

Podsumowując, jeśli ceny czołowych indukcji 80 cm nie są dla Ciebie zaporowe, a miejsca w kuchni masz pod dostatkiem, tak szeroka płyta z pewnością Cię zadowoli!

Podsumowanie i pytania czytelników

Po takiej lekturze z pewnością postawisz na dobrą płytę indukcyjną 80 cm. Nie musisz pytać o taki sprzęt na forum bądź czytać innych publikacji.

Wydatek na to urządzenie potrafi być wysoki, ale z drugiej strony uzyskasz ogromną przestrzeń na gotowanie. Nie będzie także problemu z postawieniem większych naczyń. Dodając do tego masę ciekawych i przydatnych funkcji, ten zakup się opłaci.

Pamiętaj, że na moim portalu znajdziesz także ranking niezawodnych płyt indukcyjnych 60 cm, a więc tych standardowych. Jeżeli jeszcze się wahasz, porównaj je z szerszymi modelami. To samo dotyczy polecanych indukcji 70 cm. Ciekawa alternatywa.

Główne kryterium stanowi też inny kolor niż czerń? Wtedy sprawdź, jaka biała indukcja jest najlepsza. Nie ma wśród nich dużo szerszych modeli, lecz coś się znajdzie. Inaczej ma się sprawa, gdy interesuje Cię płyta indukcyjna z wbudowanym okapem. Niektóre sprzęty tego typu osiągają nawet 83 cm szerokości.

We wszystkich przypadkach potrzebujesz solidnego kompletu garnków przystosowanych do indukcji. Mają ferromagnetyczne dno, zresztą tak samo jak najlepsza patelnia na indukcję. Tego typu naczyń kuchennych wymagają ich nawet kompaktowe indukcje na 2 pola.

A z większych płyt grzewczych przygotowałem także zbiór płyt gazowych z 5 palnikami. Kosztują wyraźnie mniej od szerokich indukcji, aczkolwiek nie są aż tak funkcjonalne… w porównaniu do płyt gazowo-indukcyjnych. Niszowy rodzaj, ale ma swoje unikalne atuty.

Oceń publikację
[Głosy: 4 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Justyna
2 miesięcy temu

Stoję przed wyborem płyty indukcyjnej do domu. Do tej pory gotowałam tylko na gazie. Z racji dużej rodziny i gotowania dużo raz na kilka dni, uwielbiam wielkie garnki. Używam takich 36 cm, są one przystosowane na indukcję, ale czy tak duże garnki zadziałają na jakiejś indukcji? Jestem zielona w temacie. Proszę o pomoc. Jakie modele mogę rozpatrywać

Tomasz
9 miesięcy temu

Cześć! Zrobiłem małe rozeznanie w kwestii płyt 80 cm i moje oko przykuła płyta Falmec 80. Cenowo też dosyć dobrze. Zależy mi w sumie na wygodnym korzystaniu z płyty, gdy znajdzie się na niej duża patelnia 28 cm. Przeważnie korzystamy z 3 garnków. Chyba jeszcze nigdy nie mieliśmy 4 pól aktywnych na naszej obecnej płycie elektrycznej. Co o niej sądzisz?

ehm
2 lat temu

Jaki jest cel dodawania odsyłaczy do sklepów w których nie można zakupić przedstawianych w zestawieniu produktów?

Filip
2 lat temu

Panie Łukaszu. Miło się czyta Pana rankingi. Proszę o pomoc w wyborze okapu kominowego do płyty indukcyjnej Electrolux EIV835. Okap musi mieć funkcję H2H. Czy mógłby mi Pan doradzić, czy wybrać okap Electrolux LFV419K czy może LFV619K? Mam otwartą kuchnię (ok. 20 m2), połączoną z salonem i przedpokojem, Proszę o podpowiedź, gdyż te okapy niewiele się od siebie różnią.

Korfanty
2 lat temu

Witam, mam na oku takie cudo: https://www.ceneo.pl/95471084#crid=468469&pid=19342

Coś Pan o tym słyszał? Jak się sprawuje?

Filip
2 lat temu

Panie Łukaszu, a w czym jeszcze płyta Electrolux EIV8457 przewyższa płytę Electrolux EIV835 poza tym, że posiada o 1 pole „Bridge” więcej? Pozdrawiam.