W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Lodówka French Door Ranking 2023

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 listopada 2023
Komentarze:  5

Lodówka French Door to duży komfort. Wygodnie schowasz w niej multum jedzenia i skorzystasz z ciekawych dodatków, np. kostkarki. Zobacz mój niezależny ranking lodówek French Door z subiektywnymi opiniami. Dzięki niemu dobrze wybierzesz!

Lodówka French Door - ranking, opinie

W aktualizowanym rankingu lodówek French Door uwzględniłem pojemne, świetnie wykonane, cicho i stabilnie pracujące modele.

Znakomicie zadbają o Twoją żywność, dając na nią sporo miejsca.

Szukając szerokiej i praktycznej chłodziarko-zamrażarki francuskiego typu, musisz poznać wyróżnione poniżej urządzenia!

Ranking lodówek French Door 2023 – TOP 10

Jedna z najpojemniejszych i najcichszych lodówek French Door. Do tego wręcz bezawaryjna. Zajmuje trochę miejsca (zwłaszcza przez 100,5 cm szerokości), ale uwierz: warto przeznaczyć na nią i kasę, i przestrzeń. Rewelacyjnie chłodzi oraz mrozi żywność. Momentalnie obniża temperaturę, gdy ta skoczy. Chroni produkty spożywcze przed zepsuciem, wydłużając ich świeżość.

Ta czarna lodówka French Door z komorą świeżości ma rewelacyjne szuflady (z których zresztą słynie Haier). Dosyć, że mieszczą łącznie aż 266 l, to jeszcze lekko je wysuniesz bądź zamkniesz. Nie znam osoby, która by na nie narzekała. W dodatku strefa MyZone oferuje regulację temperaturę (od -3°C do +5°C). Wsadzisz do niej zarówno nabiał, mięso, jak i warzywa lub owoce.

Ocena produktu: 9.84/10

Świetnie wykonana, cicho pracująca lodówka French Door wysokiej jakości. W jednej z szuflad jej zamrażalnika znajdziesz praktyczną kostkarkę. To sprzęt dla dużych rodzin, ponieważ mieści aż 750 l! Masa miejsca na przeróżne produkty spożywcze bądź naczynia z jedzeniem. Z łatwością ulokujesz w niej wielkie zakupy. Na wszystko znajdziesz miejsce.

Nie obawiasz się ani o niezawodność, ani o bezpieczeństwo żywności. Sprzęt równomiernie rozprowadza chłód. Czujniki prędko wykrywają, gdy temperatura jest zbyt wysoka, po czym od razu ją zmniejszają. Do tego sprzęt Haier (zwłaszcza lodówki) szczyci się bezawaryjną pracą. To w mojej opinii jeden z najlepszych producentów chłodziarko-zamrażarek, zwłaszcza szerszych.

Ocena produktu: 9.72/10

Dobra, luksusowa lodówka French Door z kostkarką i dyspenserem wody (nawet smakowej z dodatkiem owoców!). Wykonanie klasy premium znakomicie izoluje wnętrze, nie sprawia problemów z czyszczeniem i jest trwałe. Grafitowy front nie zbiera z kolei zarysowań. Urządzenie oferuje 625 l pojemności, w tym bardzo dużą część mrożącą. Bez kłopotu rozplanujesz, gdzie co umieścić.

Wiele półek, szuflad i balkoników podnosi ergonomię. Dzięki technologii No Frost nie przejmujesz się rozmrażaniem i szronem. Nie tracisz na to czasu i sił. Wpływa to także pozytywnie na ochronę żywności. Za sprawą łatwej regulacji szybko dostosujesz optymalną temperaturę. Na plus cicha praca i ogólna niezawodność. Bez wątpienia godna polecenia lodówka French Door.

Ocena produktu: 9.65/10

Bardzo cicha lodówka French Door z systemem antybakteryjnym. Zabija zarazki (światłem ultrafioletowym), które przedostały się do wnętrza lodówki. Dzięki temu konsumujesz jeszcze świeższą i zdrowszą żywność, nie narażając się na niestrawność. A jedzenia zmieścisz sporo w tej chłodziarko-zamrażarce francuskiego typu (537 l pojemności).

Ta duża lodówka French Door zapobiega powstawaniu szronu i oferuje komorę świeżości dla warzyw i owoców. Wyposażenie w ogóle zachwyca. Jedna z szuflad ma regulowaną temperaturę. Dostosujesz ją do przechowywania mięsa, ryby, jak i nabiału bądź wspomnianych już owoców oraz warzyw. Pełna swoboda z nowoczesnymi rozwiązaniami (nawet zdalnym sterowaniem!).

Ocena produktu: 9.59/10

Dlaczego to urządzenie trafiło do rankingu lodówek French Door? Zmieścisz w nim multum jedzenia (630 l pojemności), które zostanie prędko schłodzone lub zamrożone. Nie zabiera to zbyt dużo energii i nie generuje większego hałasu. W dodatku lodówki French Door Samsung wyróżniają się długowiecznością. Kupujesz raz, a dobrze, nie martwisz się awariami.

Sprzęt korzysta z 2 niezależnych obiegów powietrza. Gwarantuje to jeszcze skuteczniejszą ochronę żywności. W dodatku trudno o wymieszanie się zapachów produktów spożywczych. Co ważne, nie zabrakło kostkarki i dyspensera. To pierwsze udogodnienie od razu przechowuje kostki. Dystrybutor wspomaga filtr wody, polepszając smak i usuwając zanieczyszczenia.

Ocena produktu: 9.49/10

Przepiękna lodówka French Door z czarnym szkłem na froncie. Najlepsze jest w niej to, że ciekawa stylistyka to dopiero początek zalet. Sprzęt działa na 2 kompresorach, mając aż 3 niezależne obiegi powietrza. Efekt? Perfekcyjny klimat dla produktów spożywczych. Wahania temperatury to pikuś, ten model od razu je zwalcza. W dodatku pracuje energooszczędnie.

Podczas testu lodówek French Door zachwyciły mnie specjalne szuflady na żywność. Jedna umożliwia regulację temperatury, a druga wilgotności. Znajdziesz najlepsze miejsce na mięso, rybę, owoce, warzywa czy nawet orzechy (one także mają swoje wymagania co do wilgotności). Pozytywną ocenę dopełniają wygodne prowadnice zamrażalnika.

Ocena produktu: 9.37/10

Pojemna (539 l), ale dość wąska i płytka lodówka French Door. Jej szerokość osiąga 83 cm, a głębokość tylko 66,9 cm. Dzięki temu nie musisz mieć ogromnej kuchni, aby znaleźć miejsce dla tego nowoczesnego sprzętu. Ta niezawodna lodówka z podwójnymi drzwiami generuje zaledwie 37 dB, nie wkurzy Cię hałasem. Nie ciągnie też za dużo prądu.

Jeżeli chodzi o skuteczność chłodzenia, to bardzo wysoka liga. Każde piętro w komorze ma swoje czujniki temperatury. Dzięki nim ten luksusowy sprzęt wie, gdzie temperatura jest zbyt wysoka, i szybko na to reaguje. Wiele osób zachwyca się także frontem w tytanowym kolorze. Efektowny, ale i trwały, więc idealne połączenie.

Ocena produktu: 9.22/10

Jedna z najtańszych-najlepszych lodówek French Door z kostkarką. Cicha, nie za duża, lecz wciąż odpowiednia dla większych rodzin. Przechowasz w niej sporo różnych artykułów spożywczych. Zyskujesz przy tym pewność, że mają perfekcyjne warunki chłodnicze. Finalnie nie zepsują się za szybko, zachowując swoją zdatność do spożycia.

To rzecz jasna bezszronowa lodówka French Door. Masz z głowy obowiązek ręcznego rozmrażania. Obowiązkowa cecha sprzętu z mojego rankingu, w końcu to spore i kosztowne lodówki dla wymagających. Otwierając drzwi urządzenia, zauważysz sporo miejsc przeznaczonych na konkretną żywność, np. nabiał bądź warzywa. Bardzo praktyczne urządzenie wysokiej jakości.

Ocena produktu: 9.14/10

Jak na French Door, to całkiem niedrogi model. Mimo to pojemność dochodzi do prawie 600 l! W tej przestronnej lodówce zmieścisz ogrom żywności. Wnętrze wyróżnia ergonomia, sporo elementów wysuniesz, żeby jeszcze wygodniej schować żywność. Pod 2 standardowymi szufladami w chłodziarce znajdziesz także jeszcze jedną: niższą, ale za to bardzo szeroką, np. na rybę.

Za pomocą kostkarki szybko i higienicznie zrobisz kostki lodu. Nie obawiaj się także zbyt głośnej pracy, w tym parametrze również jest dobrze (41 dB). Regulacja temperatury bardzo prosta, a front wykonany z dobrych materiałów. Sprzęt sprawia wrażenie luksusowego i zasłużył na lokatę w rankingu najlepszych lodówek francuskiego typu.

Ocena produktu: 9.07/10

Tania lodówka French Door z czarnym szkłem na froncie. Jedna z mniejszych na rynku, ma tylko 65,4 cm szerokości i 71,7 cm głębokości. Nie musisz posiadać sporej kuchni, aby dobrze ją wpasować w linię meblową. Sprzęt pracuje cicho i skutecznie, walcząc z czynnikami przyspieszającymi rozkład żywności. Zapewnisz jedzeniu świetny klimat.

Mimo atrakcyjnej ceny ta dobrze oceniana lodówka French Door oferuje sporo ciekawych funkcji. Przyspiesza zamrażanie na żądanie, ma liczne alarmy (np. niedomkniętych drzwi), a także wyjmowane półki, którym ustalisz wysokość. Łatwo zaaranżujesz wnętrze, aby przechować specyficzne produkty, a następnie szybko je odnaleźć. Dobry wybór w rozsądnej cenie.

Ocena produktu: 8.96/10

Najlepsze lodówki French Door – Ranking 2023

Lodówki typu French Door Haier HB26FSNAAA i HB26FSSAAA

Lodówka French Door Haier HB26FSNAAA

Lodówki Haier HB26FANAA i Haier HB26FSSAAA mają takie same funkcje oraz wewnętrzną konstrukcję. To, co je różni, to kolor. Model HB26FSNAAA jest czarny, a HB26FSSAAA srebrny (właściwie tytanowy). Wybierz sprzęt, który lepiej pasuje do Twojej kuchni i własnych preferencji. A warto go wybrać, bo to zdecydowanie najlepsze lodówki French Door. Sprawdź w mojej opinii, dlaczego tak uważam.


Sprawdź ceny Haier HB26FSNAAA

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt

Sprawdź ceny Haier HB26FSSAAA

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt


Topowe lodówki French Door z dużymi szufladami

Analizuję rynek przeróżnych lodówek od lat i jedno jest dla mnie pewne: Haier to ekspert od szuflad zamrażalnika. Te ułożone jedna po drugą, czyli tak jak w lodówkach we francuskim stylu, zachwycają użytkowników.

Nie dziwię się pozytywnym opiniom. Swoje robi przede wszystkim pojemność. To lodówki French Door z dużym zamrażalnikiem, bo na 266 l. Wsadzisz do nich mnóstwo mrożonek, pudełek z pizzą, sezonowych warzyw czy mięsa (w tym dziczyznę). Nie bawisz się w tetrisa, a do dyspozycji masz 2 przestronne szuflady.

Haier tak je zaprojektował, aby niwelowały straty zimnego powietrza podczas otwierania. W efekcie nie narażasz bardzo żywności na zepsucie się, nawet gdy często otwierasz zamrażalnik.

A to jeszcze nie wszystko.

Pewnie myślisz, że takie wielkie szuflady trudno się otwiera i zamyka. Wręcz przeciwnie! Umożliwiają łatwy dostęp do przechowywanej żywności. Zasługa rewelacyjnych prowadnic teleskopowych. Nie wkładasz praktycznie żadnej siły w obsługę drzwi zamrażalnika. Genialne i praktyczne.

Lodówka French Door Haier HB26FSNAAA widok wnętrza z żywnością

Ogromna pojemność całkowita

Ta najlepsza lodówka French Door w 2 wersjach kolorystycznych zapewnia bardzo dużą pojemność. Osiąga aż 750 l! W środku zmieścisz zapas jedzenia na tydzień lub dłużej. Zrobisz większe zakupy, unikając przy tym ryzyka zmarnowania żywności.

Wnętrze oferuje mnóstwo przestrzeni na produkty różnego typu. Ustawisz je na trwałych półkach, balkonikach bądź wsadzisz do przestronnych szuflad. Będą stabilnie spoczywały i czekały, aż po nie sięgniesz.

Otwórz lodówkę, a wszystko od razu w niej dostrzeżesz. Gwarantuje to nie tylko porządek na półkach, ale i mocne oświetlenie. LED-owy system ułatwi Ci szybkie znalezienie tego, czego potrzebujesz. Światło jest przyjazne dla oczu, dlatego nie razi Cię, nawet gdy buszujesz w lodówce w nocy. W dodatku nie pochłania dużo prądu.

A skoro o rachunkach mowa, to wiedz, że ta top lodówka French Door wcale nie zużywa masy energii elektrycznej. Jak na swoją pojemność jest jedną z najbardziej energooszczędnych w tej kategorii. Utrzymanie jej kosztuje rocznie poniżej 300 zł. Dobry interes, gdy szukasz pojemnej lodówki French Door dla dużej rodziny.

Wysoka kultura pracy

Chłodziarko-zamrażarka nie należy do sprzętów, które mogą głośno pracować w domostwie. To wkurzałoby każdego, prawda? Jeżeli więc nie wiesz, jaką lodówkę French Door kupić, aby nie irytowała Cię głośnością, to masz już odpowiedź.

Haier słynie bowiem z najcichszych lodówek z drzwiami francuskimi. 38 dB w omawianych urządzeniach to niewielki hałas. W dodatku te dane pokrywają się z rzeczywistością. Nie spotka Cię niemiła niespodzianka, jak to bywa z niektórymi urządzeniami do chłodzenia i mrożenia.

Lodówki Haier wykorzystują nowoczesne kompresory inwerterowe. Wytwarzają mniej wibracji, a pracują efektywnie. W dodatku sprawiają, że mówimy o wręcz bezawaryjnych lodówkach French Door. Kupujesz raz, a dobrze, nie idąc praktycznie na żadne kompromisy.

Trudno się dziwić, że postawiłem Haier HB26FSNAAA i HB26FSSAAA na szczycie rankingu. To energooszczędne, ekstremalnie pojemne i ciche lodówki French Door. W dodatku z regulacją temperatury w komorze świeżości oraz znakomitymi szufladami zamrażalnika. Luksusowe modele dla najbardziej wymagających!

Lodówka typu French Door Samsung RF23M8090SG

Lodówka French Door Samsung RF23M8090SG

Samsung RF23M8090SG to grafitowa lodówka French Door wyposażona w kilka bardzo nowoczesnych technologii. Dzięki niej żywność na dłużej zachowa świeżość i odpowiednio wszystko posegregujesz. Zapomnisz też o nieprzyjemnych, zmieszanych ze sobą zapachach. Poznaj bliżej ten sprzęt, czytając poniższą recenzję.


Sprawdź ceny Samsung RF23M8090SG

MediaExpert
Electro


Lodówka French Door z kostkarką i dystrybutorem wody

Ta prestiżowa lodówka French Door oferuje to, czego wiele osób szuka w szerszych modelach: kostkarkę oraz dyspenser wody. W łatwy sposób uzyskasz estetyczne kostki lodu, aby wzbogacić nimi swojego drinka bądź napój.

Chłodziarko-zamrażarka wymaga podłączenia do sieci wodnokanalizacyjnej, ale niesie to kilka zalet. Przede wszystkim nie przejmujesz się uzupełnianiem pojemnika. Woda płynie prosto do dozownika o pojemności 1,4 l, przechodząc przez filtr. Ta część sama wykrywa, kiedy pobrać ciecz. Ogromny komfort.

Masz czasem ochotę na chłodną wodę, ale z dodatkiem ziół czy owoców? W Samsung RF23M8090SG to nie problem! Wbudowany zaparzacz sprawia, że z łatwością zrobisz smakowy napój własnej roboty, właśnie z owocowym lub ziołowym dodatkiem.

Nowoczesna lodówka French Door z dostępem do lodu oraz smakowej wody? Dla mnie bomba!

Lodówka French Door Samsung RF23M8090SG widok wnętrza z żywnością

Lodówka francuskiego typu, która dba o żywność

Za sprawą technologii Twin Cooling Plus sprzęt zapewnia niezależne chłodzenie komory lodówki oraz zamrażarki (czyli 2 osobne obiegi chłodu). Gwarantuje to odpowiednio wysoki poziom wilgotności w obu częściach. Jedzenie się nie psuje i nic nie wyrzucasz.

Żywność zachowuje świeżość również dzięki Metal Cooling. Specjalne elementy z metalu rozmieszczone w różnych częściach chłodziarki zatrzymują zimno. Nie martwisz się o spadek temperatury, zwłaszcza gdy często otwierasz drzwi urządzenia. To cecha polecanych lodówek French Door dobrej jakości.

Sam proces chłodzenia i mrożenia wyróżnia się stabilnością. Kompresor czuwa nad odpowiednią temperaturą, którą ustawisz. Momentalnie reaguje na wahania temperatury. Masz pewność, że artykuły spożywcze mają odpowiedni klimat, aby długo zachować zdatność do spożycia.

Rozsądnie zaprojektowany sprzęt

Ranking lodówek French Door byłby wybrakowany bez tego modelu również ze względu na jego wnętrze. W tej lodówce French Door z dyspenserem wody schowasz dosłownie wszystko, nie marnując miejsca.

Do dyspozycji masz składaną półkę, którą swobodnie wysuwasz i wsuwasz. Świetny schowek na duże opakowania czy wyższe butelki bądź kartony z mlekiem.

Cenisz sobie porządek? Spodoba Ci się separator Smart Divider (znajduje się w tej mniejszej, wyżej położonej szufladzie od razu nad zamrażalnikiem). Wydziel własne strefy i posortuj żywność zgodnie z optymalną temperaturą przechowywania lub według innego schematu.

W zamrażarce także wszystko starannie poukładasz. Producent wyposażył Samsung RF23M8090SG w przenośną tacę. To element, w którym schowasz kostki lodu lub wykorzystasz go jako wyjmowaną szufladę.

Na uwagę zasługuje też design urządzenia. Ciemna obudowa ze stali nierdzewnej wygląda wyjątkowo estetycznie. Sprawia przy okazji, że to wytrzymała lodówka French Door z podwójnymi drzwiami. Do tego dochodzą duże i wygodne, umiejscowione w pionie uchwyty. Łatwo otworzysz i zamkniesz chłodziarkę.

Lodówka typu French Door Haier HFW7819EWMP

Lodówka Haier HFW7819EWMP

Zdecydowanie lodówka French Door nowej generacji. Pracuje ekonomicznie, cicho, skutecznie, a to dopiero początek jej atutów. Zagwarantuje Ci wiele nowoczesnych rozwiązań. I nie uznasz ich za niepotrzebne bajery, zapewniam! Scrolluj dalej, aby poznać szczegóły.


Sprawdź ceny Haier HFW7819EWMP

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt


Idealne miejsce dla każdego produktu spożywczego

Otwierając szeroką lodówkę French Door, osobiście wymagam wielu specjalnych miejsc na żywność. Nie mają tylko efektownie wyglądać, ale rzeczywiście wydłużać świeżość. Haier HFW7819EWMP spełnia to założenie jak mało która chłodziarko-zamrażarka z francuskimi drzwiami.

Ta srebrna i przestronna lodówka French Door ma komorę świeżości dla warzyw i owoców. Dba o najlepszą dla nich temperaturę i wilgotność (również za sprawą specjalnej membrany z roślinnych włókien). Zielenina czy słodkie owoce dłużej zachowają swoją konsystencję. Nie zmarnujesz ich.

Tego typu produkty, ale i ryby czy mięso przechowasz także w innym miejscu. Chodzi o szufladę My Zone Plus. Wyróżnia się z kolei regulacją temperatury od -1°C do +3°C. To Ty decydujesz, co w niej umieścisz i w jakiej temperaturze.

Nie uzależniasz się od tej samej temperatury w całej chłodziarce, bo masz także osobną strefę żyjącą własnym życiem. Bardzo ciekawe i przydatne rozwiązanie.

Nawet zamrażalnik ma coś ekstra. Chodzi o aluminiową tacę, która w naturalny sposób, bez dodatkowego poboru energii, szybciej mrozi produkty. Finalnie zachowają one więcej witamin i wartości odżywczych.

Lodówka French Door Haier HFW7819EWMP widok wnętrza z żywnością

Lodówka French Door z system antybakteryjnym

Mógłbym teraz się rozpisywać, że ten model jest cichy, energooszczędny, bardzo pojemny i trwały. Czyż nie są to jednak oczywistości, skoro swoje kosztuje i jest wysoko w klasyfikacji?

Dlatego moja uwaga spoczęła na czymś, co rzadziej się pojawia w najlepszych lodówkach French Door. Chodzi o system antybakteryjny ABT.

W gruncie rzeczy działa dość prosto. Zabija bakterie światłem ultrafioletowym. Nie naraża tym samym żywności na uszczerbek. Zarazki nie osiądą na Twoich produktach, które później zjesz.

Nowinka technologiczna, która dba o sterylne, higieniczne warunki we wnętrzu sprzętu. Jedzenie zachowa swój pierwotny smak i dłużej nada się do spożycia. O to chodzi w polecanej lodówce French Door, prawda?

Chłodziarko-zamrażarka French Door z aplikacją

Tak, to nie ściema, ta lodówka współpracuje z mobilną apką. Zapytasz pewnie, po co. Otóż w kilku celach.

Przede wszystkim oprogramowanie na telefon umożliwia zdalne sterowanie ustawieniami sprzętu. To jednak początek. Aplikacja umożliwia tworzenie listy zakupów czy zbioru ulubionych produktów. Skanuje także kody czy podsuwa podpowiedzi, co i w jakim sklepie kupić.

Dzięki wiedzy, że np. wracasz z zakupów, lodówka od razu wie, że wypada zadbać o zredukowanie wahań temperatury. Sporo korzyści, a ich lista ciągle się wydłuża!

Jak widzisz, ta przestronna lodówka French Door to nie tylko praktyczny i solidnie wykonany sprzęt. Stanowi również prawdziwą innowację w tej kategorii.

Lodówka typu French Door Samsung RF23R62E3B1

Lodówka French Door Samsung RF23R62E3B1

Lodówka French Door z kostkarką i dystrybutorem wody Samsung RF23R62E3B1 wyróżnia się pojemnością i praktycznością. Przechowywaną żywność posegregujesz według własnych upodobań. Wszystko szybko znajdziesz, także za sprawą mocnego oświetlenia LED. Zajrzyj do pełnej opinii, aby dowiedzieć się jeszcze więcej.


Sprawdź ceny Samsung RF23R62E3B1

MediaExpert
EURO
OleOle
Neonet


Kostki lodu zawsze pod ręką

Wiele osób szuka rankingu lodówek French Door z kostkarką. Tak się składa, że Samsung RF23R62E3B1 to jeden z lepszych modeli, jeżeli chodzi o to luksusowe udogodnienie.

Dosyć, ze produkuje nawet 2,4 kg lodu dziennie, to prawie połowę z tego może bez problemu przechować. Dobra opcja, ponieważ nigdzie nie przekładasz nadmiaru kostek. Trzymasz je tam, skąd przyszły.

Nie zabrakło rzecz jasna również dozownika wody z filtrem. Łatwy sposób na pożegnanie wody butelkowanej. Ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie, zwłaszcza gdy nie gustujesz w smakowych napojach i wystarczy Ci czysta woda.

Lodówka French Door Samsung RF23R62E3B1 widok wnętrza z żywnością

Niezależne obiegi chłodnego powietrza

Ta ekskluzywna lodówka French Door nie tylko świetnie wygląda, ale przede wszystkim znakomicie działa. Wykorzystuje 2 niezależne obiegi powietrza.

Równomiernie rozprowadza chłód między półkami, więc nie narzekasz na przenikające się zapachy. Jedzenie zachowuje świeżość nawet do 2 tygodni, ponieważ stabilizuje to nie tylko temperaturę, ale i wilgotność. W efekcie żywność ma perfekcyjne warunki chłodnicze.

Masz dość ciągłego rozmrażania lodówki? Z Samsung RF23R62E3B1 szybko o tym zapomnisz. To bezszronowa lodówka French Door z funkcją No Frost zapewniającą stały obieg chłodnego i suchego powietrza. Szron na ściankach czy samej żywności to już nie Twój problem.

W dodatku ta inteligentna lodówka we francuskim stylu wykorzystuje cichy kompresor Digital Inverter z czujnikami. Dostosowuje swoją pracę do aktualnego zapotrzebowania na chłodzenie. Nie naraża żywności na utratę świeżości. Zyskujesz pewność, że jest dobrze chroniona przed zepsuciem się.

Łatwy sposób na przechowywanie ogromu żywności

Zauważ, że mówimy o jednej z najpojemniejszych lodówek typu French Door. Zapewni Ci 630 l pojemności, w tym duży zamrażalnik (204 l). Odpowiedni wybór dla rodzin 2 + 2 i jeszcze większych. Nie kombinujesz długo, aby wszystko rozsądnie poukładać w urządzeniu.

Półki wykonano z hartowanego szkła. Gwarantuje solidność, ale i łatwe czyszczenie. Nie porysujesz ich, a specjalna konstrukcja zapobiega rozlaniu płynów. Nie martw się o porządek.

Kupujesz dużo nabiału? Z Samsung RF23R62E3B1 wszystko wygodnie przechowujesz. W środku znajdziesz zamykany pojemnik na jaja, masło czy podobne produkty. W pojemnych szufladach umieścisz sery, wędliny, warzywa czy owoce. Wygodnie rozłożysz swój prowiant, aby szybko go później znaleźć.

Praktyczność tego modelu potęguje szuflada zamrażalnika. Ma próżniową blokadę. Wyróżnia się szczelnością, a także łatwym wysuwem. Mimo że jest masywna, nie siłujesz się z nią, a wygodnie otwierasz i zamykasz. Kompletuje to pozytywną opinię o tej dobrej lodówce French Door.

Lodówka typu French Door Toshiba GR-RF692WE-PGJ

Lodówka French Door Toshiba GR-RF692WE-PGJ

Zjawiskowa lodówka French Door czarne szkło. W mojej opinii jedna z najładniejszych na rynku. Ale nie trafiła do zestawienia tylko za ładne wzornictwo i szklany front. Dobrze ją oceniam również za skuteczność działania, wyposażenie i kulturę pracy. Zobacz argumenty, które to potwierdzają.


Sprawdź ceny Toshiba GR-RF692WE-PGJ

MediaExpert
EURO
Electro


Chłodzenie i mrożenie na wysokim poziomie

Decydując się ekskluzywną lodówkę typu French Door, pewnie Ci zależy, aby dobrze wyglądała w kuchni. Ten model to oferuje, ma efektowne czarne szkło. Pamiętaj jednak, że mówimy o sprzęcie AGD. A on musi jak najlepiej spełniać swoje nadrzędne zadanie. Toshiba GR-RF692WE-PGJ robi to wzorowo!

Jej przewaga nad wieloma innymi modelami to aż 3 niezależne obiegi powietrza. Lepiej dbają o poszczególne strefy z żywnością. Przy okazji redukują ryzyko mieszania się zapachów. Plus, jeżeli przechowujesz rybę czy aromatyczne sery.

Ewentualnie wtedy, gdy coś utraciło swoją świeżość, ale w tym przypadku… będzie o to ciężko. Toshiba GR-RF692WE-PGJ pracuje na 2 inwerterach (sprężarki oraz wentylatora). Co z tego wynika? Bardzo szybka reakcja na skok temperatury. Twoja żywność się z tego ucieszy.

A to i tak nie wszystko. Na pokład tej kosmicznej lodówki French Door trafiły specjalne czujniki. Wspomagają całość, dając znać podzespołom, kiedy temperatura jest niebezpiecznie wysoka. Funkcja jonizacji zabija natomiast bakterie unoszące się w chłodnym powietrzu. Finalnie masz pewność, że dobrze dbasz o swoje jedzenie!

Lodówka French Door Toshiba GR-RF692WE-PGJ widok wnętrza z żywnością

Specjalne komory z regulacją

Trudno nie lubić komór świeżości, zero czy takiej z regulowaną temperaturą. Świetny sposób za przechowywanie wielu delikatniejszych produktów. Stylowa lodówka French Door Toshiba oferuje wszystkie z tych udogodnień.

2 z nich skupiają się na komorze z regulowaną temperaturą. Ustawiasz ją w zakresie od -2°C do 3°C, więc stworzysz np. komorę zero. Oprócz tego wykorzystasz to miejsce do trzymania owoców i warzyw lub do miękkiego zamrażania.

Humidity Control to z kolei regulacja wilgotności w kolejnej inteligentnej szufladzie. Wrzucisz do niej również owoce lub warzywa, ale i np. orzechy. Ogólnie cokolwiek, co wymaga specyficznych warunków odnośnie wilgotności. W końcu samodzielnie ją wyregulujesz.

Jakby tego było mało, ta doskonała lodówka French Door może nie mieć zamrażalnika. Dziwne stwierdzenie, prawda? Tak to jednak działa, ponieważ dostajesz regulację głównych komór. Zamrażarkę zamienisz w dodatkową chłodziarkę lub w ogóle wyłączysz. Kto wie, kiedy przyda Ci się taka opcja.

Szuflady zamrażalnika na prowadnicach

Toshiba GR-RF692WE-PGJ to trwała lodówka French Door i to nie tylko z zewnątrz. Otwierając szufladę zamrażalnika, od razu się nią zachwycisz. Ma lekki i pełny wysuw. Zapewnia łatwy dostęp do mrożonej żywności.

W dodatku wytrzymuje aż 55 kg obciążenia. Teoretycznie wypakujesz zamrażalnik lodem, aby umieścić w nim wielkiego szampana czy inny alkohol. Albo wsadzisz potężne kawałki mięsa. To tylko proste przykłady, gdyż miejsca jest pod dostatkiem, a prowadnice sporo wytrzymają.

Lodówka typu French Door Haier HB18FGSAAA

Lodówka French Door Haier HB18FGSAAA

Dlaczego ranking lodówek French Door zawiera Haier HB18FGSAAA? To 539-litrowy sprzęt, którego nie rozmrażasz samodzielnie (ma No Frost). Gwarantuje odpowiednie warunki do przechowywania nabiału, mięsa czy owoców i warzyw. Nic nie zepsuje się zbyt szybko i niczego nie zmarnujesz.


Sprawdź ceny Haier HB18FGSAAA

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt


Cicha i skuteczna lodówka we francuskim stylu

Twoja stara lodówka pracowała za głośno? Haier HB18FGSAAA to cichy sprzęt z innowacyjnymi sprężarkami. Wytwarzają mniej drgań. Nic Ci nie przeszkadza, bez względu na porę dnia.

Urządzenie jest nowoczesne, ale nie obawiaj się wyższych rachunków za prąd. To energooszczędna lodówka French Door z pojemną komorą i wydajnym oświetleniem LED.

Na każdej półce umieszczono czujniki Fresher Sensors. Kontrolują temperaturę i kierują chłodne powietrze do miejsc, gdzie jest to konieczne. Ciesz się świeżym i smacznym jedzeniem bogatym w składniki odżywcze!

Zwróć uwagę na to, że Twoja żywność jest chroniona przed bakteriami. To nie czary, a technologia ATB. Ultrafioletowe światło zwalcza drobnoustroje i ułatwia zachowanie odpowiedniego poziomu higieny.

Lodówka French Door Haier HB18FGSAAA widok wnętrza

Coś specjalnego dla warzyw i owoców

Chyba każdy z nas zmarnował w swoim życiu trochę owoców i warzyw, nie zapewniając im dobrych warunków w lodówce. Po to jednak kupuje się luksusowy sprzęt, aby to on o nie zadbał.

Haier HB18FGSAAA oferuje specjalną szufladę Humidity Zone. Wyposażona w membranę z włókien roślinnych utrzymuje wilgotność na poziomie 90%. To rozwiązanie omija problem kondensacji wody w szufladzie. W efekcie trudno, aby jakieś warzywo lub owoc zgniło.

Jeżeli pragniesz z kolei szybko coś zamrozić, to przyda Ci się taca Fresher Pad do zamrażalnika. Znajdziesz ją od razu w zestawie. Wykonana z aluminium przyspiesza proces zamrażania.

Lodówka typu French Door Samsung RF50A5202B1

Lodówka French Door Samsung RF50A5202B1

Samsung RF50A5202B1 to dobra lodówka French Door z technologią Digital Inverter. Przypadnie Ci do gustu, jeśli szukasz pojemnego, cicho pracującego i eleganckiego sprzętu. Czarna obudowa zapewnia dopasowanie do każdej kuchni, a przy tym wykazuje odporność na uszkodzenia.


Sprawdź ceny Samsung RF50A5202B1

MediaExpert
EURO

OleOle
Neonet


Porządna chłodziarko-zamrażarka French Door dla rodzin

W tej polecanej lodówce francuskiego typu swobodnie przechowujesz owoce i warzywa, nabiał czy mięso. Świeżość żywności na długo gwarantuje Twin Cooling Plus.

To technologia oparta na dwóch niezależnych obiegach powietrza. Jedzenie w chłodziarce i zamrażarce się nie psuje. Wszystko zachowuje swój aromat, a zapachy się nie mieszają.

Jeśli cenisz sobie porządek, Samsung RF50A5202B1 to dobry wybór. Daje Ci do dyspozycji wiele półek, dwie szuflady na warzywa i owoce, a także sporo przestrzeni w zamrażarce. Segregujesz żywność, jak Ci wygodnie. Ponadto szybko schłodzisz lub zamrozisz jedzenie, zachowując jego smak i cenne składniki odżywcze.

W lodówce nie gromadzi się szron, ponieważ to urządzenie No Frost. Po otworzeniu drzwi wszystko wyraźnie widzisz za sprawą mocnego światła LED. Nie wymieniasz regularnie żarówki i nie dostajesz wyższych rachunków za prąd. Samsung RF50A5202B1 to funkcjonalna i energooszczędna lodówka typu French Door.

Lodówka French Door Samsung RF50A5202B1 widok wnętrza z żywnością

Trwały i estetyczny front

Duża i szeroka lodówka French Door musi świetnie działać, ale i efektownie wyglądać. W końcu mocno wyeksponujesz ją w swojej kuchni.

Samsung RF50A5202B1 to sprzęt, którego z pewnością nie można się wstydzić. Ta czarna lodówka z francuskimi drzwiami nie zbiera ani zarysowań, ani odcisków palców. Nie widać na niej także większych smug.

Nie musisz bardzo delikatnie przecierać jej frontu czy przejmować się, że dotykają jej ciekawe świata dzieci. Zawsze będzie elegancko się prezentować. Zwłaszcza że ma dozownik wody oraz kostkarkę.

Lodówka typu French Door HISENSE RF750N4ISF

Lodówka French Door HISENSE RF750N4ISF

Specjalna szuflada na nabiał i mięso, wydajne chłodzenie i cicha praca to cechy wyróżniające HISENSE RF750N4ISF. Ta 596-litrowa lodówka French Door oferuje energooszczędne oświetlenie LED i dotykowe sterowanie elektroniczne. O tym, dlaczego jeszcze zasługuje na uwagę, przeczytasz w dalszej części opinii.


Sprawdź ceny HISENSE RF750N4ISF

MediaExpert
Electro


Dobra jakość w dobrej cenie

W lodówce French Door z kostkarką marki HISENSE utrzymuje się optymalna temperatura, a odpowiada za to system Multi Air Flow. Jedzenie jest świeże, bogate w witaminy i dobrze smakuje. Zdarza Ci się nie domykać lodówki? Urządzenie szybko Cię o tym poinformuje i unikniesz nagłego wzrostu temperatury.

Nie tylko czujnik otwartych drzwi zwiększa komfort użytkowania. Wpływa na to też tryb wakacyjny. Włącz go przed dłuższym wyjazdem, a ograniczysz zużycie energii.

Sprzęt działa wydajnie przez cały czas bez potrzeby regularnego rozmrażania. Technologia No Frost zapobiega osadzaniu się szronu. Oszczędzisz siły, a jednocześnie zapewnisz swojej żywności jeszcze lepsze warunki.

Lodówka French Door HISENSE RF750N4ISF widok wnętrza z żywnością

Ergonomiczne wnętrze

HISENSE RF750N4ISF cechuje przemyślana konstrukcja. Wolne miejsce wykorzystujesz do maksimum za sprawą półek, szuflad i technologii Extra Space. Żywność bez trudu wyciągniesz ze środka, ułatwią Ci to wysuwane półki. Zapomnij o ciągłym przesuwaniu jedzenia i układaniu go na nowo.

Do szuflady Fresh Crisper wrzucisz owoce i warzywa, wydłużając ich świeżość. Na drzwiach znajdziesz wysokie balkoniki na większe kartony oraz butelki. Co więcej, zauważysz tam także pojemnik, np. na słoiki, napoje i mniejsze produkty. Robi się jeszcze ciekawiej, gdyż swobodnie go wyjmiesz i zabierzesz np. na piknik.

Lodówka typu French Door Amica FY3279.6GDFB

Lodówka French Door Amica FY3279.6GDFB

Ranking lodówek French Door powinien prezentować modele, które łączą ciekawą stylistykę z efektywną pracą. Bez wątpienia należy do nich Amica FY3279.6GDFB. To niedroga lodówka we francuskim stylu z czarnym szkłem. Poznaj ją bliżej!


Sprawdź ceny Amica FY3279.6GDFB

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt
Neonet


Filtr węglowy

Na jakość przechowywanych produktów spożywczych wpływa nie tylko temperatura i wilgotność. Duże znaczenie ma czystość chłodnego powietrza. Dobrze zatem, gdy nowoczesna chłodziarko-zamrażarka jakoś o nie dba.

Amica FY3279.6GDFB robi to za sprawą filtra węglowego. Pochłania nieprzyjemne zapachy i zmniejsza ilość związków przyspieszających rozkład żywności. Nie zatrzymają się na Twoich produktach, zabierając im świeżość.

Swoje dokłada przy okazji brak szronu, gdyż to model z pełnym No Frost. Za sprawą kompresora inwerterowego ta dobra i tania lodówka French Door pracuje cicho oraz ekonomicznie. Nadaje się do kuchni otwartej na salon i nie narazi Cię na wysokie opłaty za prąd.

Lodówka French Door Amica FY3279.6GDFB widok wnętrza z żywnością

Bardziej kompaktowa lodówka French Door

Zauważ, że ta chłodziarko-zamrażarka ma jedynie 65,4 cm szerokości oraz 71,7 cm głębokości. Nie tak daleko jej do standardowych wymiarów. Oferuje przy tym i tak 357 l całkowitej pojemności.

W efekcie nie przeznaczasz na nią masy miejsca, ciesząc się zwiększoną pojemnością oraz podwójnymi drzwiami. Szklany front sprawia, że sprzęt dodatkowo ozdobi kuchenną przestrzeń.

Mniejsze gabaryty nie ujęły nic z jakości wykonania. Masz do dyspozycji półki z hartowanego szkła, zestaw balkoników, podstawkę na jajka, pojemnik na warzywa i owoce, a także tacę szybkiego zamrażania.

Porównanie lodówek French Door pokazuje, że Amica FY3279.6GDFB to świetny wybór w niższym segmencie cenowym.

Lodówka French Door – Co to znaczy?

Lodówki French Door stają się coraz bardziej popularne. To sprzęty dwudrzwiowe w części chłodzącej. Zamrażalnik przypomina jednak bardziej klasyczne rozwiązania. Tworzy go szuflada lub kilka szuflad. Ciekawa hybryda pod względem konstrukcji.

Lodówka French Door gwarantuje dużo wolnej przestrzeni do przechowywania żywności. Wszystko układasz, jak chcesz. Do dyspozycji masz sporo szuflad i półek, znajdziesz je w środku, ale i na drzwiach.

W porównaniu do sprzętów Side by Side nie znajdziesz tu tzw. dzielącego słupka. Dzięki temu strefa chłodząca jest bardziej ustawna i łatwiej zachowujesz porządek.

Umieszczona w dolnej części zamrażarka także pomieści dużo jedzenia. To jedna lub dwie wysuwane szuflady. Często sprzęt French Door oferuje dodatkowo kostkarkę i dystrybutor wody.

Wysoka cena może początkowo odstraszać, ale zwróć uwagę na to, jak dużą pojemność ma lodówka. Przeważnie mieści się w zakresie 400 – 800 litrów, co jest naprawdę dobrym wynikiem. Standardem są też takie rozwiązania jak No Frost, elektroniczny wyświetlacz czy oświetlenie LED.

Ze względu na pojemność lodówki French Door nie należą do najmniejszych. Ich wymiary są zbliżone, choć oczywiście wszystko zależy od modelu. Szerokość to przeważnie 70 – 92 cm, a głębokość 70 – 80 cm. Wiedz, że wysokość sprzętów French Door zazwyczaj przekracza 170 cm, ale rzadko dochodzi do 200 zł.

Lodówka French Door – Czy warto?

Wahasz się nad zakupem lodówki French Door? Rozwieję Twoje wątpliwości.

Tak rozbudowany sprzęt na pewno sprawdzi się w przypadku większych rodzin. Duża pojemność umożliwia przechowywanie sporej ilości żywności, przykładowo zapasów na cały tydzień.

Nie obawiaj się, że jedzenie szybko się zepsuje. Skutecznie zapobiegają temu nowoczesne technologie, w tym dwa niezależne obiegi powietrza w chłodziarce i zamrażarce.

Często możesz też samodzielnie wydzielać strefy, w których ma być chłodniej niż w pozostałych.

Nie da się ukryć, że lodówka French Door to dodatkowa ozdoba w kuchni. Eleganckie wykończenie ułatwia dopasowanie sprzętu do wystroju. Wpływa na to też dostępność kilku wersji kolorystycznych.

Znaczenie ma również energooszczędność. Producenci wyposażają nowoczesne lodówki French Door w cicho pracujące sprężarki, które nie pobierają zbyt dużo energii.

Mniejszy pobór prądu zapewniają też specjalne rozwiązania jak sensory temperatury i czujnik otwartych drzwi.

Zauważ, że lodówka French Door zaskakuje funkcjonalnością. Podział chłodziarki na strefy czy No Frost to dopiero początek.

Do tego dochodzą składane półki, wydzielone pojemniki na nabiał, wewnętrzny filtr wody czy technologia eliminująca bakterie.

Jeżeli potrzebujesz dużej lodówki, French Door może okazać się najlepszym wyborem. To ciekawa alternatywa dla modeli typu Side by Side, które są na rynku już od dłuższego czasu.

Lodówka French Door – Ceny

Pamiętam czasy, gdy nie dało się w zasadzie kupić taniej lodówki French Door. Aktualnie sytuacja wygląda nieco lepiej. Najtańsze modele kosztują nawet do 3000 zł. Oferują jednak mniejsze gabaryty, a więc pojemność. Często brakuje w nich np. automatycznej kostkarki.

Jeżeli zależy Ci na szerokiej lodówce francuskiego typu, np. takiej na ponad 500 l pojemności, to odłóż 5000 – 7000 zł. To wystarczający budżet, aby nabyć bardzo pojemny i nowoczesny model.

Znajdą się jednak kosztowne lodówki French Door nawet za ponad 9000 – 10000 zł. Co je wyróżnia? Chociażby rekordowe pojemności przekraczające 700 l. Łączą to z szufladami na wygodnych prowadnicach, topowymi technologiami chłodzenia, cichą pracą czy efektowną stylistyką. To najbardziej luksusowy segment.

Dużo więc zależy od Twoich wymagań co do pojemności. To jeden z kluczowych parametrów, który determinuje cenę lodówki French Door.

W każdym razie masz szeroki wybór. Pokazał to mój ranking lodówek francuskiego typu. Znajdziesz i budżetowe, i ekskluzywne urządzenia, a i tych ze średniej półki cenowej także nie brakuje.

Jakiej firmy lodówkę French Door kupić?

Bazując na własnym porównaniu lodówek French Door, w pierwszej kolejności wskażę Ci 2 w mojej opinii najlepszych producentów: Haier i Samsung.

Obie te marki produkują luksusowe, świetnie wyposażone i mało awaryjne modele. Nie brakuje w nich ogromu miejsca na żywność, a często też automatycznej kostkarki. Zachwyca elegancka stylistyka, cicha oraz ekonomiczna praca. Dzięki wielu szufladom z regulacjami (temperatury, wilgotności) znajdziesz miejsce na każdy produkt. Czegóż chcieć więcej?

Pojawiają się jednak na tym rynku inni gracze. Ciekawe urządzenia wypuszcza chociażby Toshiba. Lodówki tej marki zachwycają wzornictwem, ale przede wszystkim stabilnie pracują, mieszcząc sporo żywności.

Jeżeli chodzi o nieco tańsze lodówki French Door, pojawiają się HISENSE oraz Amica. Ten pierwszy producent wcale nie oszczędza na gabarytach sprzętu. Oferuje duże modele. Amica stawia z kolei np. na czarne szkło oraz wiele przydatnych funkcji. Stanowi przy okazji alternatywę dla mniejszych kuchni.

Przy każdej aktualizacji rankingu sprawdzam też inne marki, np. Whirlpool, Sam Cook, Hitachi oraz Liebherr, poszukując od nich dobrej lodówki French Door. Póki co najbardziej doceniam jednak 5 wcześniej wymienionych marek.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, które lodówki French Door są najlepsze. Nie musisz o to pytać na forum bądź czytać innych blogów.

Ten rodzaj dużych lodówek zachwyca przede wszystkim pojemnością, ale i niezwykle praktycznym układem chłodziarki i zamrażalnika. Nie znam osoby, którą to rozwiązanie by nie zadowoliło. Wręcz przeciwnie: każdy posiadacz French Door, którego znam, jest bardzo zadowolony.

Dzięki mojemu zestawieniu z opiniami wiesz, jakie modele wziąć na zakupowy celownik.

Jeżeli masz dodatkowe pytania lub chcesz się podzielić opinią o posiadanym urządzeniu, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Pamiętaj, że na moim portalu znajdziesz także inne klasyfikacje szerokich chłodziarko-zamrażarek. W osobnym materiale omówiłem lodówki side by side, a więc podzielone pionowo na 2 części: chłodzącą i mrożącą. Nieco innym układem, bo z 4 osobnymi drzwiami, cechują się lodówki Multidoor.

Wyjątkowo zależy Ci na robieniu w chłodziarko-zamrażarce kostek lodu? Wtedy sprawdź ranking lodówek z kostkarką. Najczęściej są to właśnie luksusowe i szersze urządzenia, więc mają sporo wspólnego z tym zestawieniem.

A możesz szukasz jednak czegoś węższego, lecz i tak szerszego od standardu? Jest na to opcja w postaci najlepszej lodówki 70 cm.

Oceń publikację
[Głosy: 2 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
7 miesięcy temu

Witam. Czy moze mi Pan podac nazwe Lodówki French Door Ranking 2023 ktora jest na pierwszym obrazku po prawej stronie?. Pozatym Pana informacje sa nie do przebicia jezeli chodzi o test 🙂

Bartek
2 lat temu

Witam! Po pierwsze chciałbym pogratulować świetnych rankingów! W odróżnieniu od innych serwisów, tutaj wydają się one rzeczywiście rzetelne i rzeczowe, a nie skopiowane, wklejone i sponsorowane.

Piszę jednak głównie z innego powodu. Na ścianie na której będzie stała lodówka nie mam możliwości podpięcia wody. Bardzo zależy mi z kolei na kostkarce. Znalazłem lodówki typu side-by-side z pojemnikiem na wodę, jednak obawiam się, że chłodziarka będzie mało ustawna że względu na małą szerokość (większe garnki). W związku z tym skłaniam się ku french doorom. Doczytałem się, że i ona miewają zbiornik na wodę ale za żadne skarby nie potrafię takich znaleźć. Dodatkowo zaznaczę że biorąc pod uwagę brak podłączenia do wody niekoniecznie potrzebuję dystrybutor wody, a wystarczyłaby kostkarka. Czy mogę prosić o pomoc?

Bartek
2 lat temu

Dziękuję za szybką odpowiedź. Czy znasz jakieś konkretne modele lodówek french door z kostkarką ze zbiornikiem na wodę?