W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Lodówka z kostkarką Ranking 2024

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 marca 2024
Komentarze:  0

Luksusowa lodówka z automatyczną kostkarką to duży komfort. W każdej chwili wzbogacisz swój napój zimnymi kostkami lodu. Jednocześnie nie musisz przeznaczać pieniędzy i miejsca na osobny generator lodu. Aby dobrze wybrać, sprawdź mój subiektywny i aktualizowany ranking z opiniami.

Najlepsza lodówka z kostkarką - ranking, opinie

Napoje lub drinki z kostkami lodu? Super sprawa! Robi się jeszcze milej, gdy w kilka chwil możesz wyprodukować je za pomocą własnej lodówki.

Właśnie takie sprzęty przedstawia mój niezależny ranking.

Spotkasz w nim prestiżowe lodówki z automatyczną kostkarką. Zadbałem zarówno o zróżnicowanie cenowe, jak i dotyczące rodzaju sprzętu.

Ranking lodówek z kostkarką 2024 - TOP 8

Najlepsza lodówka z kostkarką? W mojej opinii Samsung RS68A884CB1. Mieści sporo lodowych sześcianów, szybko je tworząc. Wymaga podłączenia do wody, lecz – co bardzo ważne – ma filtr do oczyszczania jej. Nie musisz stosować dzbanków. Poza tym ta top lodówka z automatyczną kostkarką jest szalenie pojemna, energooszczędna, cichutka i efektowna.

Mieści aż 635 l, dysponując dużym zamrażalnikiem (226 l). Po wielkich zakupach wszystko w niej zmieścisz. Trudno znaleźć bardziej ekonomiczny sprzęt tego typu. Zużywa rocznie jedynie 225 kWh. Generuje przy tym 35 dB. Nie będzie Cię irytować hałasem. Zachwyci za to wydłużaniem świeżości produktów. Nic nie zmarnujesz w tak skutecznej lodówce robiącej też lód.

Ocena produktu: 9.82/10

Powiedzieć, że LG GML945PZ8F to duża lodówka dla rodziny 2 + 2, to jak nic nie powiedzieć. Jej całkowita pojemność osiąga rewelacyjne 641 l. Spodoba Ci się, jeżeli masz liczną rodzinę. Zwłaszcza że to dobrze przemyślany model. Składane półki, płaski generator lodu, pojemne balkoniki w drzwiach, przestronne szuflady – niczego w niej nie brakuje.

W efekcie zmieścisz w tym luksusowym sprzęcie zarówno wysokie butelki, tort, jak i wielki gar z zupą czy obiadem. Co ważne, ta czterodrzwiowa lodówka multidoor z kostkarką świetnie dba o żywność. Chłodzi oraz mrozi szybko i równomiernie. Pochłania zapachy, dając też wygodny dostęp do ustawień temperatury. Super chłodziarko-zamrażarka dla wymagających!

Ocena produktu: 9.74/10

Jaka lodówka z kostkarką stanowi opłacalny zakup? Samsung RS68A8842B1 zalicza się do tego grona. To bardzo cicha chłodziarko-zamrażarka z dystrybutorem lodu oraz wody. Pracuje w klasie energetycznej D i, co za tym idzie, nie narazi Cię na drastyczny wzrost opłat za prąd. Pomieści za to sporo żywności na swoich trwałych półkach oraz w pojemnych szufladach.

Układ typu side by side zagwarantuje Ci po 6 poziomów na chłodzone i mrożone produkty. Nie zabrakło również balkoników. Wydajna kostkarka z podłączeniem do zimnej wody pracuje szybko i nie za głośno. Ma płaską budowę, więc nie zabiera miejsca zamrażalnikowi. To przy tym wytrzymała lodówka z systemem No Frost. Wyposażono ją w kompresor inwerterowy.

Ocena produktu: 9.64/10

Czarna lodówka z kostkarką i kruszarką do lodu. Masz wybór co do formy lodu, którym wzbogacisz orzeźwiający napój czy drink. Poza tym skorzystasz z dyspensera wody. Co istotne, nie zabrakło filtra, który oczyszcza wodę. To jednocześnie energooszczędna lodówka bezszronowa. HAIER HSR5918DIPB zadba o niskie rachunki, jak i świeżość produktów.

Porównanie lodówek z kostkarką pokazuje, że to duży, ale nie za głęboki model typu side by side. 65,9 cm głębokości sprawia, że wiele osób estetycznie wtapia sprzęt w linię meblową. A że to minimalistyczna chłodziarko-zamrażarka, dobrze zaprezentuje się w Twojej kuchni. Jej cena nie zwala wcale z nóg, co dodatkowo zachęciło mnie do wyróżnienia w rankingu.

Ocena produktu: 9.5/10

Dobra lodówka z kostkarką (bezpośrednie przyłączenie wody). Jedna z najtańszych-najlepszych opcji na luksusowy i pojemny sprzęt. 635 l pojemności wystarczy rodzinom 2 + 2 i jeszcze liczniejszym. Wracając z supermarketu, nie przejmujesz się, że na coś zabraknie miejsca. Pomaga w tym ergonomiczny układ wnętrza z wieloma półkami, szufladami i balkonikami.

Do lodówki trafiły 2 specjalne szuflady. To w praktyce komory zero. Idealne miejsce na przechowywanie np. niektórych warzyw i owoców. Urządzenie pracuje do tego liniowo. Co to oznacza? Cały czas utrzymuje tę samą temperaturę. Redukuje jej wahania, co realnie wydłuża zdatność do spożycia. Wrażliwsze produkty dłużej utrzymają dobry smak oraz swoją konsystencję.

Ocena produktu: 9.45/10

Nie wiedząc, jaką lodówkę z kostkarką wybrać, natkniesz się na sporo modeli side by side. Jeżeli jednak dodatkowy wymóg stanowi szkło na froncie, wybór robi się niewielki. Wtedy jedną z najlepszych chłodziarko-zamrażarek jest Samsung RS65R54112C. To pojemny i prestiżowy sprzęt z czarnym szkłem. Prezentuje się obłędnie, pasując do nowoczesnych kuchni.

Ta szklana lodówka z automatyczną kostkarką stabilnie pracuje. Pod względem skuteczności chłodzenia nie odbiega od wielu droższych modeli. Tak samo z pojemnością; ta osiąga imponujące 634 l. Poziom głośności spada z kolei poniżej 40 dB. Nie wkurzysz się przez zbyt głośną pracę urządzenia. Patrząc na taką mieszankę zalet, RS65R54112C musiał trafić do rankingu lodówek z kostkarką.

Ocena produktu: 9.32/10

Biała lodówka z kostkarką i aż 20 latami gwarancji na kompresor. Działa inwerterowo, pracując cicho i efektywnie. Zaoferuje Ci bardzo dużą część do mrożenia, zresztą to w ogóle przestronny model (634 l). Sprzęt spełnia wymagania liczniejszych rodzin. Pamiętaj też, że biały kolor frontu (choć matowy) pogłębia optycznie kuchnię, więc ta wydaje się większa.

Istotną zaletę stanowi tu mechanizm o nazwie Twin Cooling Plus. Czuwa nad odpowiednią temperaturą oraz wilgotnością. Najważniejsze, że opiera się na 2 obiegach dla chłodziarki i zamrażalnika. Tym samym jeszcze lepiej zadba o warunki dla Twojej żywności. Jedzenie dłużej pozostanie świeże. Producent dołożył też opcje szybkiego mrożenia lub chłodzenia.

Ocena produktu: 9.24/10

Jedna z nielicznych lodówek french door z kostkarką automatyczną. Hisense RF750N4ISF zapewnia bardzo wygodne w obsłudze szuflady zamrażalnika. Działają na metalowych prowadnicach. Nawet wypakowując szufladę po brzegi, łatwo ją wysuniesz, wyjmując mrożonki. Chłodziarka ma natomiast aż 419 l pojemności. Trudno znaleźć większą w lodówce 90 cm.

Front wykonano ze szczotkowanej stali. Materiał wyjątkowo odporny na odciski palców i po prostu wytrzymały oraz elegancki. Panel sterowania ukryto wewnątrz. Siłą rzeczy zawiera więcej lepiej opisanych opcji sterowania. Mowa nie tylko o zmianie temperatury, ale i trybie wakacyjnym oraz przyspieszonych funkcjach mrożenia, a także chłodzenia.

Ocena produktu: 9.12/10

Najlepsze lodówki z kostkarką - Ranking 2024

Lodówka z kostkarką Samsung RS68A884CB1

Lodówka z kostkarką Samsung RS68A884CB1

Dlaczego Samsung RS68A884CB1 to najlepsza lodówka z kostkarką? Ponieważ nie ma słabych stron! Poważnie. Mieści ogrom żywności i zapewnia produktom perfekcyjne warunki chłodnicze. Do tego generuje niewielki hałas i zużywa ekstremalnie mało prądu jak na rodzaj side by side. Zasłużony lider rankingu.


Sprawdź ceny Samsung RS68A884CB1

MediaExpert
EURO


Lodówka z kostkarką, dystrybutorem i filtrem wody

Przeglądasz moje zestawienie po to, aby szybko i trafnie wybrać topową lodówkę z kostkarką. Wiedz jednak, że producenci różnie podchodzą do tego udogodnienia. W omawianym modelu Samsung zastosował podłączenie do wody. Z mojej perspektywy oceniam to za lepsze rozwiązanie niż pojemnik.

Owszem, może utrudnić umiejscowienie, ponieważ sprzęt wymaga dodatkowego przyłącza. Z drugiej strony, nie przejmujesz się uzupełnianiem wody. W dodatku nie boisz się, że znajdą się w niej jakieś bakterie. Ta niezawodna lodówka z kostkarką i dystrybutorem wody ma także filtr. Oczyszcza pobieraną ciecz, dbając o Ciebie i Twoją rodzinę.

Zwróć uwagę, że mówimy o automatycznej kostkarce typu slim. Nie wystaje z drzwi. Jednocześnie nie zabiera dużo miejsca części z zamrażalnikiem. Co więcej, zapewni Ci wygodny podgląd na to, ile kostek lodu masz jeszcze do dyspozycji. Odpowiada za to przeźroczysta pokrywa.

Bazując na własnym doświadczeniu, zdradzę Ci coś istotnego. Mój test lodówek z kostkarką pokazuje, że modele z podłączeniem do wody tworzą lepsze kostki lodu. Nie chodzi tylko o to, że są równe i szybko produkowane, gdyż to podstawy. Wyglądają po prostu lepiej, bo klarowniej. Kolejny dowód, że mają wyższą jakość.

Topowe parametry dla wymagających

Ta nowoczesna chłodziarko-zamrażarka z kostkarką do lodu zadziwia kluczowymi parametrami. Przede wszystkim stanowi dobry wybór dla dużych rodzin. Oferuje aż 635 l pojemności (409 l chłodziarka, 226 l zamrażalnik). Od teraz nie zastanawiasz się, jak coś ulokować w urządzeniu. Na wszystko znajdziesz miejsce.

Wpływa na to fakt, że mówimy o dwuskrzydłowej lodówce side by side z kostkarką. I jak na ten typ nie jest wcale większa od mniej pojemnych modeli. Jakim cudem? Samsung zmniejszył grubość ścianek (SpaceMax). Co istotne, sprzęt nadal świetnie izoluje chłodne powietrze.

Zachwycają przy tym inne parametry. To energooszczędna lodówka z klasą C. Pobiera rocznie zaledwie 225 kWh. Ile Cię to będzie kosztować? Jakieś 175 zł na rok. Fenomenalny wynik jak na tak pojemną chłodziarko-zamrażarkę z pełnym No Frost.

A głośność pracy? Także stanowi ogromną zaletę. 35 dB to wynik, poniżej którego trudno już bardziej zejść. Jak widzisz, Samsung RS68A884CB1 w wielu aspektach sięga zenitu. Nie mogłem tego pominąć, układając mój subiektywny ranking lodówek z kostkarką.

Niezależne obiegi powietrza

Dodatkowe udogodnienia, jak np. kostkarka i dyspenser wody, a także parametry to ważne kwestie. Niemniej najbardziej liczy się to, jak taki sprzęt dba o żywność. Samsung RS68A884CB1 bryluje w tym aspekcie. Korzysta z 2 niezależnych obiegów powietrza. Bardzo sprawnie wypuszcza na półki i do szuflad zimne powietrze.

Jednocześnie niweluje efekt przemieszczania się zapachów jedzenia. Na bieżąco monitoruje skoki temperatury, momentalnie ją zbijając, gdy zajdzie taka potrzeba. A jeżeli dokładasz dużo cieplejszych produktów, uraduje Cię szybkie chłodzenie i mrożenie. Specjalne funkcje, które jeszcze prędzej zapewniają żywności idealny klimat.

Z nowinek technologicznych pojawia się zmiana trybu pracy dla danej części. Przykładowo zamienisz lewą, czyli zamrażalnik, na chłodziarkę. Nie brakuje również energooszczędnych trybów, choć to i tak ekonomiczna lodówka z kostkarką.

Do tego cenię urządzenia chłodnicze tej marki za trwałość. Nigdy mnie w tym nie zawiodły. Mimo to producent daje aż 20 lat gwarancji na kompresor, gdyż to inwerterowa lodówka wysokiej jakości. Czegóż chcieć więcej?

Lodówka z kostkarką LG GML945PZ8F

Lodówka z kostkarką LG GML945PZ8F

Luksusowa lodówka z automatyczną kostkarką i podłączeniem do wody. Znakomicie się prezentuje i jeszcze lepiej działa. Pewniak, gdy zależy Ci na wielu udogodnieniach, ale i świeżości produktów, które jesz. To czterodrzwiowa chłodziarko-zamrażarka. Również dlatego imponuje pojemnością, choć to tylko jedna z jej zalet.


Sprawdź ceny LG GML945PZ8F

EURO


Przemyślane i przestronne wnętrze

Zacznijmy od tego, że w ok. 90 cm szerokości ciężko znaleźć coś pojemniejszego. To szeroka lodówka z dużym zamrażalnikiem. Zmieścisz w nim masę mrożonek (273 l). Ulokujesz je nie tylko w solidnych szufladach, ale i na balkonikach. Ergonomiczny plan na strefę do mrożenia artykułów spożywczych.

Zwróć uwagę, że część mrożąca skrywa się pod parą drzwi. Tworzą z niej 2 strefy, a to rozsądne. Dlaczego? Ponieważ lepiej posegregujesz żywność. Przy okazji nie wpuścisz do całego zamrażalnika zbyt dużo ciepłego powietrza. A że pojemność zachwyca, zmieścisz multum pudełek pizzy czy ogromny kawał mięcha.

Chłodziarka także znajduje się pod parą drzwi, lecz stanowi jedną strefę. I tak, to też rozsądne. Masz do dyspozycji półki szerokie na ponad 80 cm! Nie brakuje im też wysokości. W dodatku znajdziesz składaną półkę. Ulokujesz na niej coś wyjątkowo wysokiego. Wszystko dla Twojej wygody.

Sama kostkarka, a w zasadzie wydajny generator lodu, jest typu slim. Odznacza się płaską konstrukcją. Nie wpływa negatywnie na całkowitą pojemność chłodziarki. Nie brakuje wokół niej użytecznych balkoników. Aby wytworzyć lód, LG GML945PZ8F pobiera wodę z sieci wodociągowej. Optymalne dla tak dużej lodówki multidoor.

Komora świeżości na warzywa i owoce

W mojej opinii to wyjątkowo funkcjonalna lodówka z dostępem do lodu. Świadczy o tym jej komora świeżości. Już sama w sobie stanowi plus. Przechowasz luzem sporo wrażliwych na wysuszenie owoców i warzyw. System bezszronowy nie zawsze przecież im sprzyja, ale w tym wypadku nie przeszkadza.

Mało tego, dostajesz do dyspozycji regulację wilgotności. Jeszcze lepiej zadbasz o swoje zdrowe produkty spożywcze. Umieścisz je w 2 wielkich szufladach Big Fresh Zone. Jeżeli uwielbiasz zdrowo się odżywiać, to coś dla Ciebie.

Sama skuteczność pracy nie zawodzi, co stanowi standard w moim rankingu. W tej cenie nie może być zresztą inaczej. To porządna lodówka z kostkarką, która monitoruje temperaturę. Gdy ta podskoczy, sprzęt podkręca chłodzenie lub mrożenie. Nie musisz nic robić, a zawsze masz pewność, że prawidłowo przechowujesz żywność.

Lodówka z kostkarką nowej generacji

Prestiżowa lodówka musi wyróżniać się wieloma cechami. LG postawiło w tym modelu także na nowinki technologiczne. Sprzęt wykazuje kompatybilność z aplikacją LG SmartThinQ. Służy do zdalnego sterowania inteligentnymi urządzeniami gospodarstwa domowego.

Będąc jeszcze w sklepie, zmniejszysz temperaturę w lodówce z poziomu swojego telefonu. Tym samym lepiej przygotujesz ją na przyjęcie nowych produktów spożywczych. To tylko prosty przykład. Dodam, że apka nie sprawia problemów z obsługą. Każdy powinien ją opanować.

To dla Ciebie jednak bajer? A co powiesz na jeden z najskuteczniejszych pochłaniaczy zapachów? W tym wypadku korzysta z 2-fazowego filtra warstwowego. Trzymając w tej solidnej lodówce rybę czy specyficzne odmiany serów, nie przejmujesz się zapachem. Roztaczana woń nie powinna przejść na inne produkty.

Lodówka z kostkarką Samsung RS68A8842B1

Lodówka z kostkarką Samsung RS68A8842B1

Dobra lodówka z kostkarką, która musiała trafić do zestawienia. Wyróżnia się świetnym stosunkiem ceny do jakości. Nie kosztując jeszcze fortuny, zaoferuje Ci korzystne parametry i topowe technologie Samsung. Zachwyca również swoim wzornictwem. Poznaj ją bliżej, czytając poniższą opinię.


Sprawdź ceny Samsung RS68A8842B1

MediaExpert
EURO


Cicha i oszczędna lodówka z kostkarką

Połączenie wysokiej kultury pracy i energooszczędności zawsze kusi kupujących. Trudno się dziwić. Cicha lodówka, która nie pobiera za dużo energii to same zalety. Samsung RS68A8842B1 wpisuje się w to ważne założenie. Generuje tylko 35 dB, działając w klasie D. Skutkuje 281 kWh rocznie. To mniej niż 220 zł.

Duża w tym zasługa solidnego kompresora inwerterowego. Wpływa na oba te parametry. Do tego dba o świeżość produktów, których nie zmarnujesz. Urządzenie bada poziom temperatury. Gdy zaczyna odchylać się od ustawień, chłodziarka momentalnie obniża temperaturę.

Na pokładzie znalazł się zresztą system Twin Cooling Plus. Ta bezszronowa lodówka z kostkarką optymalizuje warunki chłodnicze dla obu stref: chłodzącej i mrożącej. Redukuje to również przenikanie zapachów między żywnością. Zimno izoluje z kolei tylna ścianka z metalu. Jak dla mnie znakomite połączenie.

Podwójna lodówka o dużej pojemności

Szerokie i dwudrzwiowe lodówki Samsung prawie zawsze wyróżniają się pojemnością. Wypadają w tym lepiej niż konkurencyjne modele o podobnych gabarytach. Nie inaczej jest z Samsung RS68A8842B1. Mówimy o pojemnym sprzęcie, który osiąga aż 643 l. Dokłada się to tego nawet kostkarka, gdyż ma płaską budowę.

Naczynia kuchenne, żywność w różnych opakowaniach, butelki, kartony, słoiki – łatwo to wszystko zmieścisz i poukładasz w tej polecanej lodówce z rankingu. Pamiętając o niskim zużyciu energii, to tym korzystniejsze rozwiązanie. Nie wydajesz za dużo na rachunki, a cieszysz się z przestronnego urządzenia.

Zwróć też uwagę na budowę zewnętrzną. To stylowa lodówka z automatyczną kostkarką. Nie zbiera maniakalnie odcisków palców, zawsze dobrze się prezentując. Idealnie pasuje do minimalistycznych i nowoczesnych aranżacji kuchennych. Stanowi nie tylko praktyczne urządzenie, ale i dodatkową ozdobę pomieszczenia.

Różne tryby pracy

Side by side to w gruncie rzeczy banalny układ lodówki. Po prawej chłodziarka, po lewej zamrażalnik, para drzwi i brak słupka w poziomie. Mimo to Samsung często kombinuje z zestawem trybów dla obu stref. Finalnie wychodzi aż 5 kombinacji.

Zastanawiasz się, co dają? Przede wszystkim możliwość zwiększenia chłodziarki lub zaoszczędzenia energii. Część chłodzącą możesz bowiem wyłączyć, gdy nic nie będzie w niej spoczywać. To samo uczynisz z zamrażarką, lecz ma jeszcze jedną opcję: zmianę na chłodziarkę.

Wyobraź sobie 634 l powierzchni chłodzącej. Ogrom miejsca, prawda? Nigdy też nie wiadomo, czy nie zdecydujesz się kiedyś na osobną zamrażarkę. Wtedy nadal w 100 procentach wykorzystasz tę elegancką lodówkę z kostkarką. Może przecież pracować tylko jako chłodziarka. Uważam, że dobrze mieć taką możliwość.

Lodówka z kostkarką HAIER HSR5918DIPB

Lodówka z kostkarką HAIER HSR5918DIPB

Czarna i matowa lodówka z kostkarką oraz kruszarką. Coś dla miłośników orzeźwiających napojów bądź wymyślnych drinków. Najważniejsze jednak, że to stabilnie pracująca chłodziarko-zamrażarka. W dodatku ekonomiczna (klasa D). W poniższej recenzji przybliżyłem jej główne cechy.


Sprawdź ceny HAIER HSR5918DIPB

MediaExpert


Trwała lodówka z kostkarką do każdej kuchni

HAIER HSR5918DIPB wygląda obłędnie, w realu dużo lepiej niż na zdjęciach. Dobrze się składa, ponieważ konstrukcja sprzyja spójnej aranżacji. Dlaczego? Ponieważ to szeroka, lecz nie za głęboka lodówka z kostkarką automatyczną. Osiąga w tym parametrze 65,9 cm.

Producent zastosował ponadto automatyczne zawiasy. Otwieranie drzwi zatrzymuje się przy 90 stopniach. Efekt? Możesz łatwo obudować to urządzenie, licując je z meblowym otoczeniem. Nie dojdzie do kolizji, która utrudniałaby umiejscowienie lodówki.

Nieco bardziej kompaktowe gabaryty jak na side by side nie obniżyły znacząco pojemności. Ta dobija do 511 l. Wciąż mówimy o przestronnej chłodziarko-zamrażarce dla większych rodzin. Szczególnie że odznacza się również energooszczędną pracą (klasa D; zużycie 253 kWh na rok).

Nie bój się także o warunki dla swojej żywności. Urządzenie pracuje stabilnie. Równomiernie wypuszcza chłód, który prędko dociera do wszystkich zakamarków. Temperatura utrzymuje się na stałym poziomie. Ustawisz ją za pomocą nowoczesnego panelu. Znalazł się tuż nad kostkarką.

Kostki lodu lub kruszony lód

W pewnym sensie to wielofunkcyjna lodówka z kostkarką. HAIER HSR5918DIPB produkuje nie tylko kostki, gdyż potrafi od razu skruszyć lód. Świetna okazja do zrobienia lodowych deserów różnego typu. Tak samo drinków. Nic Cię w tym nie ogranicza. Nie stracisz też czasu na własnoręczne kruszenie kostek lodu.

Masz ochotę na zimną i przefiltrowaną wodę? To wysokiej jakości lodówka z dyspenserem wody. Wbudowany filtr zadba o to, aby nikt z Twojej rodziny nie wchłonął szkodliwych bakterii. Rozwiązanie all in one, jeżeli chodzi o wykorzystanie wody.

Lodówka z kostkarką LG GSLV50PZXM

Lodówka z kostkarką LG GSLV50PZXM

Ranking lodówek z automatyczną kostkarką musi uwzględniać LG GSLV50PZXM. To przystępna cenowo, a świetnie wykonana chłodziarko-zamrażarka dobrej jakości. Przekonuje jej skuteczność pracy, jak i minimalistyczna stylistyka. Poznaj szczegóły, czytając subiektywną opinię.


Sprawdź ceny LG GSLV50PZXM

MediaExpert
EURO


Liniowe chłodzenie

Jeżeli o jakimś sprzęcie przeczytasz, że pracuje liniowo, zawsze uznaj to za plus. Bardzo doceniam taki styl pracy. Ogólnie biorąc, polega na tym, że urządzenie cały czas utrzymuje równy poziom swojej wydajności. Niby oczywiste, ale czy na pewno? Niektóre lodówki zbyt późno reagują na zmianę temperatury, np. po otwarciu drzwi.

Z LG GSLV50PZXM nie ma takich problemów. W normalnych warunkach wiernie trzyma się ustawionej temperatury. Gdy coś ją zaburzy, chociażby dołożenie nowych produktów, sprzęt zwiększa wydajność chłodzenia. Finalnie Twoje jedzenie jest bezpieczne. Nie boisz się, że coś za szybko utraci zdatność do spożycia.

To tym ważniejsze, że mówimy o potężnej lodówce z kostkarką. Ma aż 635 l pojemności! Na jej półkach ulokujesz przeróżne rzeczy, w tym półmiski, garnki bądź większe opakowania z żywnością. Zaskoczy Cię przy tym cicha praca. Na papierze osiąga 36 dB, a w praktyce nie dokłada zbyt dużo do tej wartości.

Lodówka z kostkarką i komorą zero

Dobre wyposażenie to coś, co lubi każdy, kupując elegancką, szeroką lodówkę. Kostkarka korzysta z podłączenia do wody. Nie zmarnujesz czasu na uzupełnianie pojemnika. Kostki wychodzą równe i dość przeźroczyste. Nie brakuje dyspensera zimnej wody. Oba dodatki przydają się zwłaszcza latem.

Zaskoczysz swoich gości napojami lub drinkami z lodem. Uraczysz ich chociażby zimną lemoniadą, a to tylko proste przykłady zastosowania. Najistotniejsze, że nie czekasz też długo na gotowe kostki. Generator lodu prędko je produkuje.

Zaglądając do wnętrza, okazuje się, że to lodówka z komorą zero (a w zasadzie dwoma komorami tego typu). Bezpiecznie przechowasz swoje ulubione warzywa i owoce.

Nie zaszkodzi im za wysoka temperatura czy zbyt niska wilgotność. Mimo obecności No Frost (który czasem wysusza produkty), wrażliwsza żywność utrzyma swoją konsystencję.

Lodówka z kostkarką Samsung RS65R54112C

Lodówka z kostkarką Samsung RS65R54112C

Godna polecenia lodówka z kostkarką i szklanym frontem. Kusi efektowną stylistyką, ale to tylko początek jej zalet. Pochłania zapachy, redukuje skoki temperatury, a także oferuje ogrom przestrzeni na żywność. Nie brakuje w niej nawet półki na wino.


Sprawdź ceny Samsung RS65R54112C

MediaExpert


Czarne szkło na froncie

Najlepsze lodówki z kostkarką automatyczną niosą pewne ograniczenia w wyborze. Po pierwsze, trudno znaleźć wąski sprzęt z tym udogodnieniem. Mowa już o modelach 70 cm, w których trudno go dostać. Po drugie, mało jest też szklanych lodówek. Przed szereg wychodzi jednak Samsung RS65R54112C.

To dwuskrzydłowa lodówka z czarnym frontem wykonanym z trwałego szkła. Wykazuje całkiem niezłą odporność na zarysowania. Tak samo z widocznymi odciskami palców. Wiadomo, taką obudowę wypada częściej przecierać, lecz coś za coś. W zamian otrzymujesz po prostu piękną chłodziarko-zamrażarkę.

Drzwi pozostają płaskie z widocznym wgłębieniem na kostkarkę oraz dozownik wody. Na tym elemencie zauważysz intuicyjny panel sterowania. Zawiera tylko 3 opcje: kostki lodu, kruszony lód oraz zimną wodę. Przy okazji zdradza, jak szerokie jest zastosowanie tego dodatku.

Filtr dezodoryzujący

Samsung RS65R54112C to model, który akurat nie korzysta z 2 obiegów powietrza. Za równomierne chłodzenie odpowiada w nim system All-around Cooling. Miałem z nim do czynienia i nie mam zarzutów co do skuteczności. Ta bardzo pojemna lodówka (634 l) z rankingu dobrze dba o żywność.

All-around Cooling ma jednak pewną wadę. Powietrze przechodzi przez obie strefy, czyli chłodziarkę i zamrażalnik. Siłą rzeczy może roznosić zapachy pożywienia. Producent znalazł jednak na to sposób. Chodzi o filtr dezodoryzujący. Wykonano go z naturalnych włókien, w tym aktywnego węgla.

Ten dodatek znakomicie pochłania woń żywności. W pewnym stopniu oczyszcza lodówkę z niechcianych zapachów. No i zapobiega mieszaniu się ich pomiędzy przestrzenią roboczą. Trudno się dziwić, że to ostatecznie dobrze oceniana lodówka z kostkarką.

Lodówka z kostkarką Samsung RS68A8840WW

Lodówka z kostkarką Samsung RS68A8840WW

Śnieżnobiała podwójna lodówka z kostkarką. Bardzo pojemna, cicha, świetnie wykonana. W dodatku z licznymi technologiami, z których słynie Samsung. Jedna z nich zapewnia 2 obiegi powietrza, co opiszę dla Ciebie dokładniej w poniższej opinii.


Sprawdź ceny Samsung RS68A8840WW

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


Pojemna lodówka, która powiększa kuchnię

Jak tak duża lodówka z kostkarką może powiększyć kuchnię? Przecież zabiera sporo przestrzeni. Racja, lecz to dotyczy każdego modelu side by side na ok. 90 cm szerokości. W nagłówku powyżej chodziło mi o rzadziej spotykaną kolorystykę.

Jak widać, to biała chłodziarko-zamrażarka. Masa kuchennych aranżacji nie bez powodu zawiera właśnie sporo bieli. Powiększa ona optycznie przestrzeń. Gdy tak szeroka lodówka będzie w tym spójna z meblami, Twoja kuchni zyska na tym. Ty z kolei ucieszysz się z aż 634 l pojemności.

Biel, zwłaszcza w macie, niesie też za sobą inną korzyść. Nie widać tak na niej zarysowań oraz odcisków palców. Kompletując białe sprzęty dużego AGD, poważnie rozważ zakup tej dobrej lodówki z kostkarką.

Cicha, a skuteczna praca

Trudno przepłacić za Samsung RS68A8840WW. Uważam, że producent rozsądnie wycenił ten model. Bardziej unikalna stylistyka to bowiem nie wszystko. Sprzęt pracuje cichutko (36 dB). Mimo klasy F pobiera nieco mniej prądu od innych modeli o tej energooszczędności.

Spory atut stanowią niezależne obiegi powietrza. Niezależne dlatego, że oba odpowiadają za inne strefy: chłodzącą i mrożącą. Pracując na konkretnym obszarze, szybciej rozsyłają chłód do każdego zakamarka. Nie roznoszą za to zapachów pomiędzy oboma obszarami.

Jeżeli często robisz ogromne zakupy w sklepach spożywczych, ucieszy Cię szybkie chłodzenie i mrożenie. Te funkcje działają na żądanie, konkretniej na przycisk. Podkręcają pracę sprzętu, aby produkty szybciej osiągnęły perfekcyjną dla nich temperaturę (i przy okazji nie zaburzyły temperatury dłużej przechowywanych rzeczy).

Lodówka z kostkarką Hisense RF750N4ISF

Lodówka z kostkarką Hisense RF750N4ISF

Ranking lodówek z kostkarką bez modelu french door byłby wybrakowany. To cały czas bardzo popularny rodzaj lodówek. Zagwarantuje Ci wyjątkowo przestronną część chłodzącą. Zamrażalnikowi też nie brakuje miejsca. Skrywa się pod pojedynczymi drzwiami, lecz ma podział na szuflady.


Sprawdź ceny Hisense RF750N4ISF

MediaExpert


3-drzwiowa lodówka z kostkarką

Lodówka typu french door podoba się wielu osobom. W górnej części dostajesz do dyspozycji szeroką, wręcz ogromną chłodziarkę. W tym modelu osiąga imponujące 419 l pojemności. Kryje się za parą drzwi, lecz nie ma podziału w postaci pionowego słupka jak np. side by side.

Bez trudu rozplanujesz, co gdzie umieścić, aby nie musieć długo szukać żywności. Nie ma raczej mowy o upychaniu czegoś na siłę. Nawet przed wielką imprezą domową zmieścisz w takiej lodówce wszelkie przysmaki.

Polecane lodówki z kostkarką muszą także przekonywać zamrażalnikiem. W tym wypadku wydaje się, że to jedna wielka szuflada, lecz jest inaczej. W środku zauważysz rozsądny podział na kilka szuflad za wspólnymi drzwiami. Sporo przestrzeni na Twoje wyroby oraz mrożonki.

Wysoka funkcjonalność

Hisense RF750N4ISF to jedna z najtańszych lodówek z kostkarką automatyczną. Nie przeszkodziło to producentowi w zastosowaniu przydatnych funkcji. Oprócz podstaw, jak np. tryb wakacyjny czy alarm otwartych drzwi, skorzystasz z szybkiego chłodzenia oraz mrożenia.

Za wydajną cyrkulację zimnego powietrza odpowiada Multi Air Flow. Dystrybuuje chłód na każdą półkę i do każdej szuflady. A skoro o szufladach mowa, 2 zmieszczą pokaźną ilość owoców i warzyw. Mało tego, poniżej ich znalazła się swego rodzaju komora zero, lecz niższa, a podłużna (bo na całą szerokość). Dobre miejsce np. na rybę.

Z konstrukcyjnych udogodnień we wnętrzu ujrzysz czytelny panel sterowania. Zwróć też uwagę na metalowe prowadnice szuflad zamrażalnika. Gwarantują płynny, mięciutki wysuw. Nie zmienia się diametralnie nawet przy większym obciążeniu produktami. Wysoki komfort w dobre cenie – tak można najkrócej opisać tę lodówkę z rankingu.


Teraz już doskonale wiesz, jakie lodówki z kostkarką są najlepsze. Nie musisz o to pytać na forum czy grupach. Jak się okazało, za obecnością automatycznej kostkarki najczęściej idzie większy rozmiar sprzętu. To po prostu szerokie i luksusowe chłodziarko-zamrażarki.

Wiele z nich pojawia się zresztą w tych zestawieniach:

Nie masz miejsca na tak duże urządzenie? Istnieje inna opcja. Wystarczy, że sprawdzisz najlepsze kostkarki do lodu. To wolnostojące urządzenia na blat czy stół. Wtedy wybór co do węższej chłodziarki staje się… szerszy. W grę wchodzi ranking lodówek oraz ranking lodówek do zabudowy. Warto także poznać najlepsze lodówki o szerokości 70 cm. Niektóre mają chociaż dyspenser wody.

Masz dodatkowe pytanie lub własną opinię? Zajrzyj do sekcji komentarzy!

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments