Lodówka Side by Side – Ranking 2021

Ranking lodówek side by side w prosty sposób pokaże Ci najlepsze lodówki dla dużych rodzin. Bo mowa o modelach bardzo pojemnych i jednocześnie nowoczesnych. Wszystkie propozycje dokładnie opisałem, wyszczególniając ich plusy i minusy. Przeczytaj moje opinie i wybierz coś dla siebie!

Ranking najlepszych lodówek side by side

Najlepsze lodówki side by side

ZdjęcieModelCenyPojemność netto (chł. + zamr.)Klasa energetycznaRoczne zużycie energiiGłośność pracyPełny NoFrostKolorWymiary
lodówka side by side Samsung Family Hub RS68N8941B11. Samsung Family Hub RS68N8941B1MediaExpert
EURO

Ceneo
593 l (383 + 210 l)A++382 kWh39 dBTakGrafitowa stal178 x 91 x 72 cm
lodówka side by side LG GSX961NSAZ2. LG GSX961NSAZEURO
OleOle

Neonet
601 l (405 + 196 l)A++376 kWh39 dBTakSrebrny179 x 91 x 74 cm
lodówka side by side Samsung RS68N8241B13. Samsung RS68N8241B1EURO
OleOle
Neonet

617 l (407 + 210 l)A++389 kWh39 dBTakGrafitowa stal178 x 91 x 72 cm
lodówka side by side Samsung RS68N8661S94. Samsung RS68N8661S9EURO
OleOle

608 l (398 + 210 l)A++387 kWh39 dBTakSrebrny178 x 91 x 72 cm
lodówka side by side LG GSL761SWYV5. LG GSL761SWYVMediaExpert
EURO

OleOle

601 l (405 + 196 l)A+419 kWh39 dBTakBiel179 x 91 x 74 cm
Lodówka side by side Samsung RS66N8101S96. Samsung RS66N8101S9EURO
647 l (411 + 236 l)A++395 kWh39 dBTakSrebrny178 x 91 x 77 cm
lodówka side by side Samsung RS65R54412C7. Samsung RS65R54412CMediaExpert
EURO

MediaMarkt
617 l (415 + 202 l)A+465 kWh41 dBTakCzarne szkło178 x 91 x 72 cm
lodówka side by side Beko GN162331ZXR8. BEKO GN162333ZGBMediaExpert
MediaMarkt

Electro
525 l (368 + 157 l)A++354 kWh39 dBTakCiemny Inox179 x 91 x 70,5 cm
lodówka side by side Samsung RS50N3913BC9. Samsung RS50N3913BCMediaExpert
EURO
MediaMarkt

501 l (357 + 144 l)A+409 kWh43 dBTakCzarny179 x 91 x 73 cm

Pytania i odpowiedzi

Poniżej zawarłem kilka pytań z odpowiedziami, które pozwolą Ci sprawdzić, czy lodówka side by side będzie w Twoim przypadku dobrym wyborem.

Lodówki side by side w największym uproszczeniu są nazywane dwudrzwiowymi. Strefa chłodząca znajduje się zazwyczaj po prawej stronie, a mrożąca po lewej (patrząc z perspektywy użytkownika). Są więc obok siebie, stąd też nazwa tego rodzaju chłodziarko-zamrażarek.

Większość lodówek tego typu ma do siebie bardzo zbliżone wymiary. Wysokość osiąga ok. 178 cm, a szerokość 91 cm. Nieco większe zróżnicowanie dotyczy głębokości, ale zwykle mieści się od 72 do 77 cm. Mowa więc o nie za wysokich, ale przede wszystkim bardzo szerokich lodówkach.

Cechą wyróżniającą są pewne dodatki, które od razu widać. Chodzi o dyspenser wody i kostkarkę do lodu. Są one wbudowane w drzwiach i pojawiają się na tym rynku bardzo często. Od konkretnego modelu, a właściwie danego producenta zależy to, czy sprzęt wymaga podłączenia do wody (bo inaczej ma wewnętrzny zbiornik na nią).

Najlepsze lodówki dwudrzwiowe side by side chcą nas przekonać do zakupu innowacyjnymi funkcjami i rozwiązaniami. Wyświetlacz na drzwiach z obsługą multimediów? Szklane okno i mniejsze drzwi łatwego dostępu? Specjalny barek? Takie udogodnienia stają się coraz powszechniejsze.

A po co takie lodówki właściwie powstały? W odpowiedzi na potrzeby dużych rodzin, które chłodzą i mrożą masę produktów spożywczych. Dobre lodówki side by side bardzo dbają o jak najwygodniejsze rozłożenie półek i szuflad różnego typu. To uniwersalny i pojemny sprzęt, który coraz lepiej się sprzedaje w naszym kraju.

Lodówki side by side są przede wszystkim dużo pojemniejsze od zwykłych. Nie jest tu wielkim problemem, aby pojemność użytkowa chłodziarki przekraczała aż 400 l, a zamrażarki 200 l. Sumując obie wartości, dostajesz do dyspozycji zdecydowanie najpojemniejsze lodówki na rynku.

Po wielkich zakupach nie będzie problemu z wygodnym umieszczeniem wszystkiego na półkach i w szufladach. Ma to duże znaczenie dla dużych rodzin.

Kolejny plus za rozbudowaną funkcjonalność i przydatne dodatki. Chodzi np. o zintegrowane w drzwiach kostkarki. Osobne kostkarki wolnostojące są drogie i zajmują dodatkowe miejsce na kuchennym blacie. Oczywiście lodówka side by side z kostkarką i tak będzie zapewne droższa od podobnego modelu bez niej, ale wielu osobom to rozwiązanie najbardziej pasuje.

Skoro mówimy o kosztownych lodówkach, to wiedz, że producenci nie szczędzą w nich najnowocześniejszych technologii chłodzenia i mrożenia. Osobne obiegi zimnego powietrza w chłodziarce i zamrażarce gwarantują optymalne warunki do przechowywania żywności w większych gospodarstwach domowych.

Lodówki side by side wyglądają wprost oszałamiająco. O ile są dobrze dopasowane do kuchennej aranżacji. W każdym razie sprawiają wrażenie bardzo eleganckiego, wręcz luksusowego sprzętu.

Najlepsi producenci dbają przy tym, aby w swoich ofertach mieć lodówki o różnej kolorystyce. Oprócz srebrnych modeli spotkasz czarne bądź białe. A one mogą być zarówno matowe, jak i szklane.

Czy lodówki side by side mają jakieś wady w stosunku do standardowych lodówek? I tak, i nie.

 • Tak, ponieważ są drogie, zajmują sporo miejsca i zużywają dużo energii elektrycznej.
 • Nie, ponieważ powyższe cechy są po prostu konsekwencją tego typu. Skoro lodówka jest tak pojemna, to musi być i duża, i pobierać wystarczająco dużo prądu, aby dobrze chłodzić żywność. A co do ceny… idzie w górę proporcjonalnie do pojemności, lepszej jakości wykonania i funkcji dodatkowych. W moim rankingu starałem się jednak znaleźć kilka przystępniejszych cenowo modeli.

Jak te informacje przekuć na dokonanie właściwego wyboru? Zastanów się, czy rzeczywiście wykorzystasz tak wielką przestrzeń w lodówce. Inaczej przepłacisz, a rachunki za prąd będą trochę wyższe.

Jeżeli jednak Twoja obecna lodówka pęka już w szwach od nadmiaru produktów spożywczych, to side by side okaże się wybawieniem.

Ważne jest odpowiednie umiejscowienie takiego urządzenia. Często lodówki side by side kupuje się do kuchni zaprojektowanych pod obecność sprzętu tego typu. Jeżeli nie remontujesz lub nie budujesz sobie nowego domostwa, to taka zmiana aranżacji powinna być przemyślana. Zapewne będzie wymagać przemeblowania, więc dokładnie wszystko wymierz.

Polecane lodówki side by side (Opinie)

Ranking lodówek side by side w skróconej wersji, czyli w formie tabelki z cenami i parametrami za Tobą, ale przed zamówieniem któregoś modelu warto dowiedzieć się o nim więcej, prawda?

Pamiętaj, że kolejność miejsc jest bardzo umowna. Zależy w dużej mierze od wymagań i budżetu na nową lodówkę. Ale czytając moje subiektywne opinie i analizy o czołowych produktach, poznasz ich zalety, wady i ogólną opłacalność. Jedziemy!

1. Samsung Family Hub RS68N8941B1 – Opinia, recenzja

lodówka side by side Samsung Family Hub RS68N8941B1

Samsung Family Hub RS68N8941B1 to bardzo specyficzna lodówka typu side by side. Dlaczego? Ponieważ oferuje wielki, aż 21-calowy wyświetlacz LCD. Po co coś takiego w lodówce? No cóż, dobre pytanie! W poniższej opinii przybliżę Ci funkcjonalności, które za tym idą. Wspomnę oczywiście o bardziej praktycznych cechach tej dwudrzwiowej chłodziarki-zamrażarki.

Zacznijmy od wyświetlacza, skoro już o nim wspomniałem. Jest dotykowy i z przekątną wynoszącą 21 cali. Ogólnie biorąc, stanowi swego rodzaju multimedialne centrum.

 • Pierwszą funkcją jest kalendarz i to kompatybilny z asystentem Bixby. Możesz go zapytać, co masz dziś zaplanowane. Kalendarz ma funkcję przypisywania wielu profili, czyli każdy domownik stworzy własny plan dnia, tygodnia czy miesiąca.
 • Dość praktyczna jest funkcja View Inside. Wyobraź sobie, że ta polecana lodówka side by side ma wewnątrz kamery, które monitorują żywność. Po co? Żeby przysyłać zdjęcie na Twojego smartfona, gdy tego zechcesz. Załóżmy, że jesteś na zakupach, a nie masz pewności, czy nie brakuje Ci np. ketchupu, majonezu, coli, piwa, sera, szynek lub danego warzywa. Momentalnie dostajesz kilka fotek i już wiesz, co trzeba kupić, a co jest już chłodzone lub mrożone.
 • Zdarzyło Ci się kiedyś przylepiać karteczki na lodówkę, żeby o czymś nie zapomnieć lub zostawić wiadomość bliskiej osobie? Tutaj wystarczy posłużyć się funkcją Memo, czyli swego rodzaju notatnikiem.
 • Teraz dopiero Cię zaskoczę. Samsung Family Hub RS68N8941B1 korzysta z aplikacji SmartThings. Jeżeli Twój TV również (czyli jest to Smart TV od Samsunga), to prześlesz na wyświetlacz różne multimedia, np. transmisję telewizyjną! Bajer, ale robi wrażenie. Możesz oglądać kulinarny program, gdy coś gotujesz, a to tylko prosty przykład zastosowania tej funkcji.

Samsung Family Hub RS68N8941B1 wyświetlacz i jego funkcje

To takie główne udogodnienia związane z wyświetlaczem. Jego możliwości są bardzo szerokie, ale zostawmy go już i sprawdźmy wspólnie praktyczniejsze parametry i inne cechy.

Pojemność netto osiąga 593 l (383 + 210 l), czyli wystarczy dużym rodzinom. Ale klasa energetyczna to A++ z rocznym zużyciem energii na poziomie 382 kWh. Chciałoby się w tej cenie bardziej energooszczędnego sprzętu, choć źle też nie jest. Poziom hałasu niski, gdyż osiąga 38 dB; lodówka nie będzie Cię irytować głośnością pracy.

Twin Cooling Plus to dobrze znany z Samsungów side by side system podwójnego obiegu powietrza. Wilgotność oraz temperatura stają się bardziej zoptymalizowane, a zapachy z zamrażalnika nie przejdą do części chłodzącej (i na odwrót).

Metal Cooling, czyli metalowe wykończenie wewnątrz dodatkowo poprawia utrzymywanie temperatury (lepsza izolacja). To przydatne, bo gdy otwierasz drzwi lodówki, zaburzasz warunki panujące wewnątrz. Z tym rozwiązaniem nie będzie to już tak niebezpieczne dla świeżości produktów spożywczych.

Efektywność chłodzenia i mrożenia dopina niezawodny kompresor Digital Inverter i technologia Precise Chef Cooling. Dzięki temu śpisz spokojnie, masz pewność, że temperatura pozostaje optymalna, czyli bez nieoczekiwanych skoków lub spadków.

Jakość wykonania to najwyższa klasa, właściwie Premium. Drzwi mają schowane uchwyty, wbudowana kostkarka nie zaburza designu, a grafitowa stal pasuje do minimalistycznych kuchni. Niezwykle elegancka stylistyka.

Jest tu sporo zalet, ale pamiętaj, że na wysoką cenę Samsunga RS68N8941B1 wpływa w głównej mierze wielki wyświetlacz z masą bajerów. Przemyśl, czy taki element będzie Ci potrzebny, bo jeśli nie, to przepłacisz.

Zalety +

 • Ogromna innowacja w postaci wielkiego, dotykowego wyświetlacza LCD, za którym idą niesamowite (jak na lodówkę) funkcjonalności
 • Znakomita pojemność, która sprawdzi się w domostwach dużych rodzin
 • Wydajne i równomierne chłodzenie oraz mrożenie produktów spożywczych
 • Cichutka praca
 • Elegancki i minimalistyczny design; coś dla osób poszukujących lodówki side by side z grafitową stalą
 • Wysoka jakość wykonania
 • Ogólna niezawodność
 • Dobrze działający dyspenser wody i lodu

Wady

 • Bardzo wysoka cena, na którą wpływa obecność wyświetlacza i funkcji sieciowych oraz multimedialnych; dobrze przemyśl, czy są Ci potrzebne w lodówce
 • W tak wysokiej cenie oczekuję jednak klasy energetycznej A+++, której tu brak (choć roczne zużycie energii nie jest tragiczne jak na wielką lodówkę side by side)

2. LG GSX961NSAZ – Opinia, recenzja

lodówka side by side LG GSX961NSAZ

LG GSX961NSAZ to szalenie nowoczesna lodówka dwudrzwiowa, która musiała się znaleźć w rankingu lodówek side by side. Oprócz bardzo dobrych parametrów zapewni Ci specjalny panel ze szkła. Stąd też dopisek InstaView Door-in-Door. Moja opinia o tym sprzęcie wyjawi Ci wszystkie szczegóły, które dotyczą tego rozwiązania. Poruszę też kwestie osiągów i zastosowanych komponentów.

To po co to okienko, przecież nie dla szpanu, prawda? No cóż, może i trochę dla bajerowania nas, ale idą za tym pewne korzyści. Wystarczy, że zapukasz w panel dwa razy, a podświetli się i ukaże wnętrze komory łatwego dostępu.

Raz, że widzisz, co się w niej znajduje (jak np. wybierasz się na zakupy i nie wiesz, czy coś trzeba dokupić), a dwa, że okienko otworzysz i wyjmiesz chociażby napój lub inny produkt. Nie otwierając całych drzwi chłodziarki, redukujesz straty zimnego powietrza. Twoja żywność dłużej będzie świeża. Stąd nazwa Door-in-Door, gdyż rzeczywiście mniejsze drzwi znajdują się w tych większych.

Lodówka jest kompatybilna ze smartfonem. Korzysta z technologii Smart ThinQ. Zdalnie ustawisz temperaturę lub włączysz ekspresowe mrożenie.

Całkowita pojemność osiąga 601 l (405 + 196 l), więc jest to niezwykle pojemny sprzęt dla dużych rodzin. I bardzo rozsądnie stworzony pod kątem półek oraz szuflad. Nie zabrakło pełnowymiarowej półki na wino, podręcznego pojemnika (np. na drobniejsze rzeczy typu ser, wędliny itp.), komory FRESHBalancer dla warzyw i owoców (trzymana jest w nim optymalna wilgotność) i wielu innych miejsc, które przechowają Twoje produkty spożywcze.

LG GSX961NSAZ wewnątrz

Klasa energetyczna to A++. Roczne zużycie energii osiąga 376 kWh, co jest dobrym wynikiem przy takiej pojemności i możliwościach. Głośność pracy niska (39 dB), a NoFrost pełny, czyli obejmujący również zamrażalnik.

Automatyczna kostkarka do lodu została sprytnie wbudowana w drzwi i nie odbiera temu modelowi zbyt dużo pojemności wewnątrz. Nie wymaga podłączenia do wody (do dyspensera i kostkarki pobiera wodę z wewnętrznego zbiornika). Powłoka AntiFingerPrint sprawia natomiast, że na obudowie Inox (swoją drogą bardzo dobrze wykonanej i eleganckiej) nie zostają odciski palców.

No i sama efektywność oraz bezawaryjność. W końcu masz przed sobą niejako ranking niezawodności lodówek side by side. A tutaj ta cecha jest kluczowa. Kompresor liniowy inwerterowy jest trwały, cichy i wydajny, więc ideał. Cyrkulacja powietrza optymalna (system Multiflow), Twoja żywność będzie dłużej zdatna do spożycia.

Dodam, że uszczelki Bioshield są odporne na działanie grzybów i mikroorganizmów. Na jedzeniu nie pojawi się pleśń. A jeżeli coś ma mieć niższą temperaturę od reszty rzeczy w chłodziarce, to posłużysz się Komorą Świeżości. Polega na tym, że zapewnia większy chłód w porównaniu do reszty przestrzeni. Idealna dla świeżego mięsa i ryb. A rybki nie wpłyną na zapach innych produktów dzięki dodatkowej funkcji w postaci pochłaniacza zapachów.

Ta lodówka ma mnóstwo takich udogodnień, ale bez wątpienia na jej wysoką cenę wpływają dodatkowe drzwi i współpraca ze smartfonem. Zastanów się więc, czy takie bajery są Ci potrzebne. Jeżeli Ci pasują, to masz swojego faworyta z tego rankingu.

Zalety +

 • Door-in-Door, czyli dodatkowe okno z drzwiczkami, które dodaje kilka przydatnych funkcji
 • Znakomita pojemność, która sprawdzi się w domostwach dużych rodzin
 • Klasa energetyczna A++, co w tej cenie i przy tej pojemności jest dobrym wynikiem
 • Wydajne i równomierne chłodzenie oraz mrożenie produktów spożywczych
 • Cichutka praca
 • Elegancki i minimalistyczny design
 • Wysoka jakość wykonania
 • Ogólna niezawodność
 • Dobrze działający dyspenser wody i lodu

Wady

 • Cena jest wysoka, a głównie przez dodatkowe okno i współpracę ze smartfonem, więc przemyśl, czy rzeczywiście będzie to dla Ciebie przydatne

3. Samsung RS68N8241B1 – Opinia, recenzja

lodówka side by side Samsung RS68N8241B1

Samsung RS68N8241B1, czyli niesamowicie pojemna i nawet energooszczędna lodówka side by side. Szczególnie że jej cena nie jest wcale ekstremalnie wysoka. Bardzo praktyczny model, w którym nie zabrakło udogodnień wpływających na efektywność chłodzenia oraz mrożenia. Czułem się więc zobowiązany uwzględnić ten sprzęt w moim zestawieniu.

Samsung RS68N8241B1 spodoba się osobom, którym zależy na jak największej przestrzeni do chłodzenia i mrożenia. 617 l (407 + 210 l) pojemności, więc wartość znana z wielu droższych modeli koreańskiego giganta. A do tego klasa energetyczna A++. Sprzęt nie zwiększy drastycznie rachunków za prąd, nie musisz się o to za bać.

Pełny NoFrost wyręczy Cię z obowiązku odszraniania wnętrza lodówki. Nie tracisz na to czasu i sił. Technologia Twin Cooling Plus działa w oparciu o dwa niezależne obiegi powietrza podzielone na część chłodzącą i mrożącą. Aromat żywności pozostaje taki sam, a warunki są zawsze optymalne. Nie zaskoczy Cię widok zbyt szybko zepsutego jedzenia (a z pewnością nie z winy samej lodówki).

Szczególnie że nie tylko ta technologia o to dba. Metalowe wykończenie tylnej ścianki (Metal Cooling) skutkuje lepszą izolacją. Nie ma szkodzących żywności wahań temperatury. No i na pokładzie znalazł się słynny kompresor inwerterowy (Digital Inverter), który czuwa nad prędkością pracy zimnego nawiewu we wnętrzu tej eleganckiej lodówki side by side.

Bo rzeczywiście wpada w oko. Stylistyka wręcz luksusowa. Dobre wrażenie robi grafitowa stal od zewnątrz i półki wykonane z hartowanego szkła wewnątrz. Są odporne na pęknięcia, łatwe w czyszczeniu i radzą sobie z większym obciążeniem (np. duży garnek czy inne naczynie kuchenne z Twoim obiadem, chociażby zupą).

Samsung RS68N8241B1 wewnątrz

Nie zabrakło kostkarki, dyspensera, ukrytego wyświetlacza, wskaźnika temperatury czy alarmów (nagłego wzrostu temperatury, jak również w przypadku niedomknięcia drzwi). Gdy z całą rodziną wyjedziesz na wakacje, to skorzystasz z kolei z funkcji wakacyjnej. Lodówka dba o to, aby nie powstał w niej nieprzyjemny zapach, ale z drugiej strony ogranicza zużycie energii.

Szybkie chłodzenie i zamrażanie także możliwe, więc tak naprawdę ta lodówka side by side przejawia sporo udogodnień znanych z dużo droższych modeli. Zarówno Samsunga, jak i innych producentów. Nie ma może wyjątkowych bajerów (sztuczna inteligencja, aplikacja, wielki wyświetlacz dotykowy czy okno w drzwiach), ale to po prostu pojemna i wytrzymała lodówka dla praktycznych. Do tego pasuje do minimalistycznych oraz nowoczesnych kuchni. Bardzo udany model, który polecam.

Zalety +

 • Znakomita pojemność, która sprawdzi się w domostwach dużych rodzin
 • Klasa energetyczna A++, co w tej cenie i przy tej pojemności jest dobrym wynikiem
 • Wydajne i równomierne chłodzenie oraz mrożenie produktów spożywczych
 • Cichutka praca
 • Elegancki i minimalistyczny design; coś dla osób poszukujących lodówki side by side z grafitową stalą
 • Wysoka jakość wykonania
 • Ogólna niezawodność
 • Dobrze działający dyspenser wody i lodu
 • Świetny stosunek ceny do jakości, bardzo opłacalny zakup

Wady

 • Brak większych minusów w tej cenie

4. Samsung RS68N8661S9 – Opinia, recenzja

lodówka side by side Samsung RS68N8661S9

Samsung RS68N8661S9 to ciekawa lodówka side by side o świetnym stosunku ceny do głównych parametrów. No i pod kątem konstrukcji nieco się wyróżnia. Dlaczego? Ponieważ po prawej stronie (chłodziarka) jest podzielona na dwie części: górną i dolną. To pozwala jeszcze bardziej zredukować wahania temperatur przy korzystaniu z części chłodzącej żywność.

Dość nietypowe podzielenie chłodziarki wcale nie wpłynęło negatywnie na ogólną pojemność. Ta wynosi aż 608 l (398 + 210 l). A wymiary standardowe w porównaniu do wielu podobnych lodówek side by side. Mowa o 178 cm wysokości, 91 cm szerokości i 72 cm głębokości. W odpowiednio dużej kuchni nie będzie problemu z zabudową tego sprzętu AGD.

Wpływ na rachunki korzystny, bo klasa energetyczna to A++ z rocznym zużyciem energii na poziomie 387 kWh. Nie dostaniesz zawału, patrząc na rachunki za prąd. A przynajmniej nie przez tę lodówkę.

Nie zabrakło wielu topowych technologii Samsunga, choć cena nie jest przecież kosmicznie wysoka. To udowadnia moją tezę, że Samsung RS68N8661S9 stanowi opłacalny wybór. Zresztą to był jeden z głównych priorytetów przy tworzeniu tego materiału.

Pełny NoFrost sam dba o niwelowanie powstawania szronu i lodu we wnętrzu urządzenia. Nie uświadczysz tu tego, nie przejmujesz się problemem, bo go nie ma. Twin Cooling System gwarantuje dwa niezależne obiegi zimnego powietrza. Optymalna wilgotność, lepsze trzymanie odpowiedniej temperatury i brak przechodzących zapachów między komorami chłodzącymi oraz mrożącymi.

Tylna ścianka jest metalowa, znakomicie izoluje lodówkę. Digital Inverter, czyli znany z lodówek Samsunga kompresor, działa w tym modelu bez zarzutu. Takim zakupem uczynisz krok do przodu w kwestii dbania o świeżość swojej żywności. A jeżeli szukasz side by side, to musisz przecież trzymać sporo prowiantu w lodówce. Kolejny plus opiniowanego urządzenia.

Samsung RS68N8661S9 wewnątrz

Dostęp do wszelkich produktów jest prosty i przede wszystkim wygodny. Lodówka nie jest zbyt wysoka, a do tego ma łatwo wysuwane półki (np. Easy Slide, czyli półkę przymocowaną na zawiasach z rolkami). Ułatwia to również czyszczenie. Znajdą się specjalne półki na butelki czy szuflady na warzywa i owoce, więc dla każdego produktu znajdziesz odpowiednią lokację we wnętrzu tego pojemnego modelu.

Drzwi Samsunga RS68N8661S9 pozostają płaskie, gdyż przestrzeń z kostkarką (automatyczną) i dystrybutorem wody została sprytnie w nie wbudowana, a wyświetlacz ukryty. Dodając do tego elegancką stylistykę, taka lodówka będzie idealnie pasować do aranżacji wielu nowoczesnych kuchni. To wciąż luksusowy sprzęt do chłodzenia i mrożenia żywności, który warto kupić. Szczególnie gdy podoba Ci się rozwiązanie z podzieleniem chłodziarki.

Zalety +

 • Znakomita pojemność, która sprawdzi się w domostwach dużych rodzin
 • Klasa energetyczna A++, co w tej cenie i przy tej pojemności jest świetnym wynikiem
 • Wydajne i równomierne chłodzenie oraz mrożenie produktów spożywczych
 • Cichutka praca
 • Elegancki i minimalistyczny design
 • Wysoka jakość wykonania
 • Ogólna niezawodność
 • Dobrze działający dyspenser wody i lodu
 • Bardzo korzystny stosunek ceny do jakości

Wady

 • W tej cenie brak większych minusów

5. LG GSL761SWYV – Opinia, recenzja

lodówka side by side LG GSL761SWYV

Jaka biała lodówka side by side? Dobrą odpowiedzią na to pytanie jest model LG GSL761SWYV. Stosunek ceny do możliwości tego sprzętu już na pierwszy rzut oka wygląda imponująco. W poniższej recenzji omówię go dla Ciebie dokładniej, wskazując główne zalety i cechy wyróżniające.

Wbrew pozorom sporo osób poszukuje białej lodówki side by side, która będzie idealnie współgrać z resztą kuchennego wystroju. A jeżeli sprzęt jest do tego odpowiednio pojemny i nowoczesny, to tym bardziej należy zwrócić na niego uwagę, prawda?

LG GSL761SWYV zapewnia pełny No Frost, więc nie przejmujesz się ani świeżością produktów, ani koniecznością rozmrażania.

Producent o wszystkim pomyślał, aby trzymanie jedzenia w jego lodówce była efektywne. Wilgoć skrapla się na kratce, a nie na żywności, co przedłuża jej świeżość. System oczyszczania powietrza dba z kolei o to, aby intensywniejsze zapachy nie przechodziły na inne produkty. Dezodoryzator węglowy z wentylatorem szybko je neutralizują.

Lodówka jest bardzo pojemna. Zapewni Ci 601 l całkowitej pojemności netto. Wnętrze zostało rozsądnie zaprojektowane. Nie zabrakło pełnoprawnej półki na wino oraz podręcznego pojemnika do przechowywania mniejszych rzeczy, np. wędlin i sera.

lodówka side by side LG GSL761SWYV zdjęcie wnętrza

Dla wielu osób plusem będzie kostkarka do lodu. I nie chodzi o samą jej obecność. LG słynie z tego, że kostkarki ich lodówek side by side zapewniają wewnętrzny zbiornik. Efekt? Nie musisz podłączać sprzętu do bieżącej wody.

Kolejny atut stanowi świetna sprężarka liniowa z inwerterem. Zmniejsza pobór energii i gwarantuje cichą oraz efektywną pracę. Samo chłodzenie jest równomierne, pełny spokój o jakość chłodzonych i mrożonych produktów spożywczych.

Jedynie klasa energetyczna mogłaby być nieco lepsza. Z drugiej strony, klasa powyżej A+ mocno podniosłaby cenę, a sprężarka i tak dobrze reguluje efektywność energetyczną sprzętu.

Z dodatkowych bajerów wyszczególnię współpracę z aplikacją mobilną. Da Ci możliwość zdalnej diagnostyki i uzyskania szybkich wskazówek odnośnie użytkowania lodówki. Miły dodatek.

Jeżeli szukasz dobrej i białej lodówki side by side, to LG GSL761SWYV Cię zachwyci!

Zalety +

 • Znakomita pojemność, która sprawdzi się w domostwach dużych rodzin
 • Wydajne i równomierne chłodzenie oraz mrożenie produktów spożywczych
 • Cichutka praca
 • Elegancki i minimalistyczny design, a do tego biała kolorystyka, której wciąż poszukuje sporo osób
 • Wysoka jakość wykonania
 • Ogólna niezawodność
 • Dobrze działający dyspenser wody i lodu
 • Dobry stosunek ceny do jakości

Wady

 • Klasa energetyczna to A+, co w tej cenie nie jest wielkim minusem (bardziej neutralną cechą), ale musisz się liczyć, że przy przejściu z dużo mniejszej lodówki rachunki za prąd pójdą trochę w górę

6. Samsung RS66N8101S9 – Opinia, recenzja

Lodówka side by side Samsung RS66N8101S9

Kto powiedział, że za lodówkę side by side trzeba zawsze bardzo dużo płacić? Z pewnością nie ja i mój ranking. Dowodem na to jest Samsung RS66N8101S9, czyli tania i dobra lodówka side by side. Owszem, nie ma tylu udogodnień co kosztowniejsze modele, parametry nie są takie topowe, ale stosunek ceny do jakości oceniam jako wprost fenomenalny. To atrakcyjna propozycja zakupowa, jeżeli marzy Ci się sprzęt tego typu, lecz pragniesz na niego wydać jak najmniej.

Na początku Cię zaskoczę. Samsung RS66N8100S9 to najtańsza lodówka side by side z rankingu, a jednocześnie wyraźnie najpojemniejsza! Oferuje aż 647 l (411 + 236 l), co stanowi ogromną pojemność dla dużych rodzin.

Ale jak się pewnie domyślasz, coś za tym musi się jednak kryć. No i kryje. Nie skorzystasz tu z kostkarki czy dyspensera, bo takowych udogodnień nie ma. Będąc jeszcze przy konstrukcji, uchwyty nie są w tym przypadku schowane, a wystają z drzwi. Konstrukcja jest nieco głębsza, konkretnie na 77 cm (choć nie licząc uchwytów, jest standardowo dla Samsungów, czyli niecałe 72 cm). W tej cenie to wszystko i tak jest zrozumiałe, a pojemność trzeba docenić.

Pochwalę za to klasę energetyczną, ponieważ to A++. Roczne zużycie energii wynosi 395 kWh. Znam dużo droższe, a mniej pojemne lodówki side by side, które biorą jeszcze więcej prądu.

Samsung RS66N8100S9 elegancki design

Kolejny plus za cichą pracę. 39 dB to wynik godny segmentu Premium. I nie zabrakło kilku bardzo istotnych technologii Samsunga. Pomijając pełny NoFrost, technologia Precise Chef Cooling z kompresorem Digital Inverter dbają o optymalne warunki dla chłodzonej i mrożonej żywności. Brak większych wahań temperatur.

Śpisz spokojnie, bo wiesz, że Twoje jedzenie spoczywa w odpowiedniej temperaturze i wilgotności. Rano nie zaskoczy Cię widok zepsutego produktu spożywczego, który właśnie miał iść na śniadanie. Nie zmarnujesz żywności z winy lodówki.

Szczególnie że pojawia się ceniony system Twin Cooling Plus. Dwa niezależne obiegi poprawiają cyrkulację zimnego powietrza i redukują mieszanie się zapachów.

Niewielki wyświetlacz z pokrętłami do regulacji znajduje się wewnątrz, a z zewnątrz lodówka prezentuje się minimalistycznie. Brak kostkarki w mojej ocenie dobrze wpływa na design. Staje się bardziej jednolity, lodówka jeszcze lepiej wtapia się w otoczenie, co jest ważne przy zabudowie czy wyszukanej aranżacji.

Nie jest też tak, że użyto tu tanich materiałów. To bardzo solidnie wykonany sprzęt w srebrnym kolorze. Uchwyty, mimo że pogłębiają konstrukcję o te kilka centymetrów, są smukłe i równie eleganckie co reszta lodówki.

Jeśli zastanawiasz się, jaką tanią lodówkę side by side kupić, to koniecznie musisz wziąć pod uwagę Samsunga RS66N8101S9. Wydajna, ekstremalnie pojemna, niezawodna i elegancka – przy takich cechach oraz stosunkowo niskiej cenie brak kostkarki i dystrybutora wody można przeboleć, prawda?

Zalety +

 • Ekstremalna pojemność, która sprawdzi się w domostwach bardzo dużych rodzin
 • Klasa energetyczna A++, co w tej cenie i przy tej pojemności jest świetnym wynikiem
 • Wydajne i równomierne chłodzenie oraz mrożenie produktów spożywczych
 • Cichutka praca
 • Elegancki i minimalistyczny design
 • Wysoka jakość wykonania
 • Ogólna niezawodność
 • Bardzo korzystny stosunek ceny do jakości

Wady

 • Brak kostkarki do lodu i dyspensera wody
 • Wystające uchwyty, które z jednej strony ładnie wyglądają, mogą pod kątem wizualnym i praktycznym Ci pasować, ale z drugiej pogłębiają konstrukcję o ok. 5 cm

7. Samsung RS65R54412C – Opinia, recenzja

lodówka side by side Samsung RS65R54412C

Długo się zastanawiałem, czy uwzględnić Samsunga RS65R54412C w rankingu lodówek side by side. Dlaczego? Bo trochę kosztuje, a pod kilkoma względami odbiega od podobnych cenowo konkurentów. Ma jednak pewien wyróżnik, a dokładnie stylistykę i kolorystykę. Dla wielu osób stanowi skuteczną odpowiedź na pytanie, jaką czarną lodówkę side by side kupić. Ale po kolei, bo przed zamówieniem tego sprzęt musisz wiedzieć kilka rzeczy.

Czarne szkło na froncie to coś, czego szuka sporo osób. I rzeczywiście ta lodówka side by side wygląda nietuzinkowo. Została na tyle dobrze wykonana, że szklane wykończenie jest odpowiednio trwałe; trudno je porysować, trzeba by było chyba jeździć po niej kuchennym nożem.

Ale nie patrz tylko na ładny design. Bo o ile pojemność na poziomie 617 l (415 + 202 l) stanowi plus, tak klasa energetyczna A+ już nie. W tej cenie osobiście wymagam lepszej energooszczędności. Samsung RS65R54412C zużywa rocznie 465 kWh, co jest mocno przeciętnym wynikiem.

Idąc dalej, od odszraniania manualnego wybawi Cię pełny NoFrost. Głośność pracy nieznacznie przekracza 40 dB, aczkolwiek to wciąż korzystna wartość. Generowany hałas nie powinien Cię denerwować, chyba że śpisz w kuchni, a obstawiam, że nie 🙂

Efektywność i równomierność chłodzenia oraz mrożenia dobra, lecz nie ma tu dwóch niezależnych obiegów. Zamiast nich znalazł się system All Around Cooling. Działa na całej szerokości, więc istnieje większe ryzyko, że zapachy konkretnych produktów przejdą na inne, rozchodząc się po całej lodówce.

Samsung zaserwował jednak filtr dezodoryzujący, swego rodzaju pochłaniacz, choć wciąż lepszym rozwiązaniem są dwa niezależne obiegi. Głównie pod kątem efektywności pracy, po części niwelując rozsiewanie zapachu danej potrawy czy produktu spożywczego.

Samsung RS65R54412C wewnątrz

Sprzęt działa w oparciu o kompresor Digital Inverter. I jest również Metal Cooling, czyli lepsza izolacja. To ważne przy sporej liczbie domowników. Wtedy lodówka jest otwierana częściej, więc i częściej narażana na wahania temperatury. Metalowe wykończenie tylnej ścianki minimalizuje straty zimnego powietrza we wnętrzu.

A gdy chcesz coś szybko schłodzić lub zamrozić, to skorzystasz z… szybkiego chłodzenia i intensywnego zamrażania. I dosłownie tak to działa, masz od tego specjalny przycisk. Przyda się, gdy wracasz do domu z torbą pełną zakupów i obawiasz się o świeżość któregoś z zakupionych produktów.

Szuflady i półki dobrze wykonane oraz praktyczne. Bez trudu rozsądnie zagospodarujesz dostępną przestrzeń. Bo jest z czego korzystać, wspominałem przecież o znakomitej pojemności użytkowej. Z dodatkowych bajerów wspomnę o kostkarce do lodu i dystrybutorze wody. Sprytnie wbudowane w drzwiach, więc nie zwiększają niepotrzebnie głębokości konstrukcji. I nie zaburzają oryginalnej stylistyki.

Samsung RS65R54412C to dobra lodówka side by side, inaczej nie znalazłaby się tutaj, ale pamiętaj, że w dużej mierze płacisz za szklane wykończenie. Z drugiej strony szklane i czarne lodówki nie pojawiają się tak często na tym rynku.

Zalety +

 • Znakomita pojemność, która sprawdzi się w domostwach dużych rodzin
 • Wydajne i równomierne chłodzenie oraz mrożenie produktów spożywczych
 • Cicha praca
 • Elegancki i minimalistyczny design; czarne i szklane wykończenie świetnie się prezentuje, a wiele osób oczekuje właśnie takiej stylistyki
 • Wysoka jakość wykonania
 • Ogólna niezawodność
 • Dobrze działający dyspenser wody i lodu

Wady

 • W tej cenie energooszczędność powinna być lepsza; klasa A+ skutkuje tu dość wysokim zapotrzebowaniem na energię
 • Nie ma dwóch niezależnych obiegów zimnego powietrza, co jest w mojej ocenie nieco lepszym rozwiązaniem, a pojawia się w wielu tańszych Samsungach
 • Ogólnie biorąc, na cenę mocno wpływa użycie przez producenta czarnego szkła; dlatego też niektóre parametry wypadają gorzej od tańszych modeli, więc musisz o tym pamiętać przed zakupem

8. BEKO GN162331ZXR – Opinia, recenzja

lodówka side by side Beko GN162331ZXR

BEKO GN162331ZXR to lodówka w kolorze Dark Inox. Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie, a w połączeniu z ciekawą kolorystyką sprzęt wygląda dość oryginalnie. Ale już teraz Ci powiem, że niektóre parametry powinny być w tej cenie nieco lepsze. Niemniej to bardzo interesująca lodówka side by side, którą postanowiłem wyróżnić. W dalszej części opinii omówię jej główne cechy, żeby każdy wiedział, czego się po niej spodziewać.

Stylistyka trafi do osób, które poszukują eleganckiej lodówki side by side. Sprzęt wygląda efektownie, a jakość wykonania gwarantuje trwałość. Niestety, pierwszy zgrzyt pojawia się, gdy popatrzysz na specyfikację, a konkretniej pojemność. 525 l (368 + 157 l) wyraźnie pokazuje, że to wartość gorsza od wielu konkurentów. Szczególnie ucierpiała na tym pojemność zamrażarki. Mimo wszystko miejsca w lodówce i tak jest całkiem sporo pod kątem dużych rodzin.

No i od razu pewne usprawiedliwienie mniejszej przestrzeni do mrożenia: to urządzenie ma 70,5 cm głębokości, co rzadko się zdarza. Zwykle standardem są 72 cm i w górę. Przy niektórych aranżacjach może to mieć znaczenie.

Nie zawodzi klasa energetyczna. A++ skutkuje rocznym zużyciem energii na poziomie 354 kWh, co za tę kwotę jest świetnym wynikiem. Twój domowy budżet nie zostanie nadszarpnięty. Głośność pracy wynosi z kolei 39 dB. Nie ma więc mowy o uporczywym hałasie. Lodówka pracuje cicho niczym wiele modeli Premium.

Co z autorskimi technologiami? Całkiem dobrze. NeoFrost, swego rodzaju hybryda pełnego NoFrost, dba o automatyczne odszranianie, a do tego zapewnia 3 parowniki i wentylatory. Obieg powietrza jest dzięki temu zoptymalizowany. Chłód dociera do każdego zakamarka lodówki i równomiernie chłodzi żywność.

lodówka side by side Beko GN162331ZXR widok wnętrza z żywnością

Szuflada, a właściwie komora Everfresh+ to coś dla osób, które zwykle przechowują sporo warzyw i owoców. Według producenta warunki (wilgotność, temperatura) panujące w niej przedłużają świeżość produktów nawet do 30 dni. To nie koniec, gdyż system Active Fresh Blue Light generuje niebieskie światło, aby zapewniać proces fotosyntezy w świeżych owocach i warzywach. Ich walory odżywcze zostaną znakomicie zachowane.

Co jeszcze? Wbudowana kostkarka z filtrem wody (wymaga podłączenia do instalacji wodnej, ale odprowadzenia do kanalizacji już nie), oświetlenie LED, elektroniczny wyświetlacz, alarm otwartych drzwi, a także komora 0 (zapewnia stałe 0°C). Jest więc funkcjonalnie, szczególnie biorąc pod uwagę atrakcyjną cenę.

Zalety +

 • Pojemność powinna wystarczyć większości dużych rodzin
 • Klasa energetyczna A++ i bardzo korzystne roczne zużycie energii
 • Wydajne i równomierne chłodzenie oraz mrożenie produktów spożywczych
 • Cicha praca
 • Elegancki i minimalistyczny design
 • Wysoka jakość wykonania
 • Użyte komponenty powinny gwarantować bezawaryjną pracę przez wiele lat
 • Dobrze działający dyspenser wody i lodu

Wady

 • Kilka konkurencyjnych lodówek side by side zapewnia wyraźnie większą pojemność, choć pamiętaj, że głębokość tego urządzenia wynosi 70,5 cm

9. Samsung RS50N3913BC – Opinia, recenzja

lodówka side by side Samsung RS50N3913BC

Lodówka side by side Samsung RS50N3913BC ma swoje grzeszki, ale mimo wszystko nie żałuję, że zawarłem ją wśród polecanych lodówek dwudrzwiowych. Za zakupem, przynajmniej dla pewnej grupy osób, mogą przemawiać bardziej kompaktowe rozmiary, a także czarna stylistyka (czarny błysk). Jeżeli ten krótki wstęp Cię zainteresował, to przeczytaj dalszą część opinii. Wspomnę w niej zarówno o cechach wyróżniających, jak i o pewnych mankamentach.

Najważniejszą sprawą w przypadku oceniania lodówki Samsung RS50N3913BC jest spojrzenie na jej konstrukcję oraz stylistykę. Jest to bowiem specyficzne urządzenia. Z jednej strony nie tak bardzo pojemne jak wielu czasem tańszych konkurentów. Pojemność na poziomie 501 l (357 + 144 l) może Ci jednak wciąż wystarczyć. Z drugiej strony jest płytsze. Owszem, licząc wystające uchwyty (na szczęście płaskie i eleganckie) wychodzi 73 cm głębokości, ale bez nich o jakieś 6 cm mniej.

Cechą wyróżniającą jest kompaktowy barek na napoje. Ma własne drzwiczki, więc dostęp do jego wnętrza jest łatwy i nie naraża chłodziarki na większe straty chłodnego powietrza. A na sąsiednich drzwiach znajdziesz wbudowaną kostkarkę i dystrybutor. Elegancko zaprojektowane i z wyświetlaczem powyżej.

Uwadze nie może przejść czarna kolorystyka. Do tego wykończona na błysk. Samsung RS50N3913BC trafia więc w pewną niszę, bo lodówek tego typu nie jest zbyt dużo.

Samsung RS50N3913BC wewnątrz

Klasa energetyczna tylko A+, choć przy tej pojemności zużycie prądu nie jest ekstremalnie wysokie (409 kWh). Czuję jednak pewien niedosyt. Na szczęście lodówka pracuje stosunkowo cicho (43 dB) i efektywnie.

To kolejny Samsung z kompresorem Digital Inverter. Trwały, wydajny i objęty aż 10-letnią gwarancją. Jest pełny NoFrost, więc nie zobaczysz lodu na ściankach zamrażarki. Nikt nie będzie się musiał z tym użerać. Chłodzenie typu All-around Cooling równomiernie rozprowadza chłód po wnętrzu lodówki. Szkoda, że nie są to dwa niezależne obiegi (w chłodziarce i zamrażarce), ale mniej zaawansowana technologia chłodzenia od Samsunga też daje radę.

Nie zabrakło funkcji szybkiego mrożenia (Power Freeze). Zapewnia intensywny podmuch zimnego powietrza do momentalnego mrożenia żywności lub robienia lodu.

Mimo mniejszej pojemności od kilku konkurentów wciąż nacieszysz się ergonomicznymi półkami i szufladami. Jest m.in. pojemnik na nabiał (idealny do przechowywania produktów mlecznych), metalowa i wyprofilowana półka na wino, pojemnik na jaja czy 4 półki w drzwiach oraz 2 większe szuflady. Szklane półki zostały wykonane ze szkła hartowanego. Drzwi zostały z kolei porządnie uszczelnione, więc Twoja żywność długo zachowa świeżość w takiej lodówce.

Na końcu mały minusik. Nie ma pochłaniacza zapachów, który przecież wyróżnia większość Samsungów i ogólnie lepszych lodówek side by side. A obieg powietrza jest wspólny dla zamrażalnika i chłodziarki. Coś, co pozostawia intensywniejszą woń, może przenieść swój zapach na inne produkty.

Samsung RS50N3913BC to bardzo ciekawa lodówka w czarnej kolorystyce. Jeżeli takiej właśnie szukasz, a do tego matowej, to masz przed sobą świetną propozycję zakupową.

Zalety +

 • Wydajne i równomierne chłodzenie oraz mrożenie produktów spożywczych
 • Cicha praca
 • Elegancki i minimalistyczny design; czarne i matowe wykończenie świetnie się prezentuje, a wiele osób oczekuje właśnie takiej stylistyki
 • Wysoka jakość wykonania
 • Ogólna niezawodność
 • Dobrze działający dyspenser wody i lodu
 • Przydatny barek na napoje

Wady

 • W tej cenie oczekiwałem albo większej pojemności, albo lepsze energooszczędności; owszem, nie jest to ekstremalnie droga lodówka side by side, ale znajdą się tańsze od niej modele z korzystniejszymi parametrami, o których wspomniałem
 • Nie ma dwóch niezależnych obiegów zimnego powietrza, co jest w mojej ocenie nieco lepszym rozwiązaniem, a pojawia się w kilku Samsungach o podobnych cenach
 • Ogólnie biorąc, na cenę wpływa w pewnym stopniu matowa czerń; dlatego też niektóre parametry wypadają gorzej od konkurencyjnych modeli, więc musisz o tym pamiętać przed zakupem
 • Wystające uchwyty, które trochę pogłębiają konstrukcję, ale równie dobrze mogą Ci się spodobać

Jak wybrałem najlepsze
lodówki side by side?

Już wspominałem w tym materiale, że miejsca przyznane polecanym lodówkom side by side są umowne. To od Ciebie zależy, czego tak naprawdę od takiej lodówki wymagasz.

Ma być pojemna, elegancka, ale pozbawiona dodatków, które zwiększają cenę? Ma być wyposażona w kostkarkę i dyspenser? Oferować innowacyjne rozwiązania, jak np. szklane drzwi szybkiego dostępu czy wyświetlacz? A może być czarna lub biała? Wszystko tu znajdziesz!

Dążyłem do tego, aby ranking był uniwersalny, ale jednocześnie przedstawiał najbardziej opłacalny sprzęt lub modele bardzo innowacyjne. Dlatego też trochę ich się uzbierało.

Oczywiście ustaliłem pewne priorytety, aby wybrane lodówki side by side jak najbardziej zasługiwały na obecność w rankingu. Oto wszystkie kryteria:

 • Pojemność w stosunku do innych cech – dlaczego kupuje się takie lodówki? Ze względu na pojemność. Uzyskanie odpowiedniej pojemności nie jest jednak wielkim wyzwaniem dla producentów. Sęk w tym, aby reszta cech nie stanowiła wad. Stawiałem duży plus, gdy bardzo pojemny model prześcigał podobne pod względem energooszczędności, liczby praktycznych i dobrze wykonanych półek oraz szuflad, a także rozwiązań technologicznych, które gwarantują stałą temperaturę dostosowaną do przechowywanej żywności.
 • Niezawodność – trochę lodówek różnych firm już miałem. Skrupulatnie zbieram też opinie od moich znajomych, a także serwisantów AGD. Wszystko po to, aby wyrobić sobie zdanie na temat niezawodności lodówek side by side. A że wiele z nich ma takie same lub bardzo podobne kompresory do tych zwykłych lodówek… wiem, które są pewniakami, a których lepiej nie proponować. Niezawodność jest tu bardzo ważną cechą, bo oddawanie do serwisu tak gigantycznego sprzętu nie jest miłym doświadczeniem.

Te dwa priorytety właściwie zrobiły robotę. Reszta cech była dopełnieniem i gwarancją zróżnicowanego rankingu. I wtedy patrzyłem na innowacyjne rozwiązania, design czy wyposażenie.

Jakiej firmy lodówka side by side?

Opinie o lodówkach side by side, które Ci przedstawiłem, powinny być podstawą do zakupu optymalnego modelu. Ale sporo osób pyta się mnie, jaki producent lodówek side by side jest najlepszy.

 • Po pierwsze, lepiej dokładnie poznać propozycje z rankingu i dobrać taki sprzęt pod swoje potrzeby.
 • Po drugie, jednoznaczna odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest wcale łatwa, mimo że nie ma tu mnóstwa producentów z szerokimi ofertami.

Jeżeli mam kogoś wyróżnić, to zapewne domyślasz się, kto to będzie. Firma Samsung ma aktualnie najciekawszą i najszerszą ofertę dotyczącą pojemnych lodówek side by side. Są często bardzo zróżnicowane, ale większość łączy jedno – dobry stosunek ceny do jakości. Nie ma też problemu z wyborem czarnej lodówki od tego producenta. Na kolejną pochwałę zasługuje kompresor Digital Inverter. No i te wszystkie technologie chłodzenia, a czasem pewne innowacje, jak np. wielki wyświetlacz, dedykowana aplikacja czy chociażby wbudowany barek.

Ale nie zapominajmy o bezpośrednim konkurencie Samsunga. Mowa o marce LG. Również systematycznie wprowadza solidne lodówki side by side. Nie boi się śmielszych rozwiązań, np. drzwiczek szybkiego dostępu, w które się puka. Ale to tylko bajer, bo większą zaletą są liniowe kompresory inwerterowe, a często też kostkarki z własnymi zbiornikami (dzięki temu nie wymagają podłączenia do instalacji wodnej). Problem w tym, że LG bardziej się ceni od Samsunga, często ulegając mu pod względem głównych parametrów. Przynajmniej aktualnie, bo kto wie, co pokaże przyszłość.

Jest więc Samsung, LG i… długo, długo nic. I właściwie na tym mógłbym zakończyć tę analizę. Nieśmiało walczy BEKO, lecz nie ma jeszcze większych szans na zdetronizowanie koreańskich producentów.

Kiedyś mocną pozycję miał Bosch, ale z czasem po prostu odpadł z wyścigu na rynku lodówek side by side. Znajdzie się wciąż kilka urządzeń tego producenta, ale nie są zbyt opłacalne.

Podsumowując tę część, samo pytanie o producenta to za mało. Zdecydowanie polecam przeczytać opinie o najlepszych lodówkach side by side, bo powiedzą Ci dużo więcej i skutecznie ułatwią wybór wymarzonej lodówki.

Lodówki side by side – Podsumowanie

Ranking lodówek side by side za Tobą. Teraz już wiesz, jakie urządzenie kupić, a przynajmniej, na jakie zwrócić szczególną uwagę.

Stworzyłem zróżnicowane zestawienie, czyli propozycje w różnych cenach, z różnymi technologiami i w kilku wersjach kolorystycznych. Nie zabrakło przy tym innowacyjnych rozwiązań. Ale wszystkie te lodówki side by side oceniam bardzo dobrze. Są godne Twojej uwagi i warto o nich poczytać.

Pamiętaj, że ranking lodówek side by side regularnie aktualizuję. Dzięki temu masz pewność, że patrzysz na świeżą analizę tej kategorii.

Jeżeli masz do mnie jakieś dodatkowe pytania, to zapraszam do sekcji komentarzy. Szybko pomogę 🙂

Zobacz też inne rankingi:

Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

[Głosów: 4   Average: 4.8/5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
29 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wojteq
20 dni temu

Na stronach internetowych sprzedawców większość lodówek ma inną klasę energetyczną niż ta, jaka podana jest na rankingu. Czy to przypadek, celowy zamiar? Gdzie jest prawdziwa infromacja ?

Przemysław
1 miesiąc temu

Piękne dzięki za świetne materiały. jestem na etapie zakupu lodówki do kuchni, zrobiłem research, podliczyłem budżet, nałożyłem na to wymagania (zdecydowanie preferuję chłodziarkę na górze) i wyszły mi dwa modele:

Samsung RF23R62E3B1 oraz LG GMJ844PZKV. Na ten moment skłaniam się ku Samsungowi ze względu na większą chłodziarkę, filtr we wnętrzu chłodziarki i niższą cenę (ok. 800 PLN tańszy), natomiast chętniej kupiłbym coś w kolorze bardziej stalowym niż grafitowym (niestety w PL nie ma tego modelu w innym kolorze, choć w EU jest…).

Który z tych sprzętów byście polecili, który Waszym zdaniem będzie bardziej niezawodny? Trochę poczytałem, że za oceanem LG w 2019 roku miało jakiś duży proces dotyczący inwerterów w lodówkach i trochę mnie to przestraszyło. Podobno odmawiały posłuszeństwa jeszcze w czasie gwarancji lub niedługo po.
Może jakiś inny model w podobnej cenie (5,5 – 6,5 kPLN)

Wiktor
1 miesiąc temu

a lodówka side by side z mpm? 🙂

Ula
1 miesiąc temu

szukam czterodrzwiowej lodówki side by side z możliwością podłączenia do wody

Mariusz
5 miesięcy temu

Jaka lodowke side by Side polecilby Pan do 5 osobowej rodziny – kolor czarny z kostkarka

Ela
5 miesięcy temu

Dzień dobry,
Lodówka HISENSE RS694N4TF2 Side by side Kostkarka
Ciekawa jestem jak prezentuje się na tle wyżej opisanych. Opinie kupujących są dobre.
Duży plus to brak konieczności podłączenia do instalacji wodnej.

Ela
5 miesięcy temu

Dziękuję bardzo. Każda dodatkowa informacja dla mnie ważna. Asortyment jest dość obszerny. Analizuję jeszcze Lodówka SAMSUNG RS68N8220B1 Side by side Kostkarka w której brak komory 0 .

Kasia
6 miesięcy temu

Witam
Chciałam się zapytać czy jest lodówka biała side by side ale z szklanymi drzwiami albo z takim co nie wyglądają jak za czasów PRL-u?

Ewa
7 miesięcy temu

Witam,

Chciałabym zapytać czy istnieja lodówki wolnostojące side by side przy których nie trzeba zachowywać po 5cm odległości od ściany ??

Dorota
7 miesięcy temu

Dzień dobry. Stoję przed wyborem lodówki. Zastanawiam się nad GORENJE NRM8182MX, WHIRLPOOL WQ9B2L, WHIRLPOOL WQ9 E1L, SHARP SJ-EX770FSL. Pomożesz? Dziękuję

Dorota
7 miesięcy temu

Dzięki 🤗

Sebastian
10 miesięcy temu

RS50N3913BC – skąd informacja, że jest to lodówka matowa? Bo z moich wynika, że jest to stal pomalowana na czarny błysk. Co zresztą wynika również z niektórych komentarzy od posiadaczy tej lodówki.

Grzegorz
11 miesięcy temu

Witaj!
Zastanawiam się nad Samsung RS50N3913BC.
Polecisz coś lepszego? Zależy nam na barku.

Marta
11 miesięcy temu

Cześć, Twoj ranking jest bardzo pomocny! Super! Jestem niemal zdecydowana na samsunga RS68N8241B1 ale szukam informacji o tym czy mając wneke głęboką na 80cm moge ja obudowac aby licowala sie z meblami (zostawiając po bokach luki na drzwi). To dla mnie priorytet zeby nie wystawala za linie zabudowy. Pomozesz?
Dziękuję

Elżbieta
11 miesięcy temu

Jestem ciekawa opinii nt. lodówek: GORENJE NRS9182MX oraz hotpoint-ariston-sxbhae-925.html
Wydają się całkiem dobre. Zauważyłam, że ten ranking dotyczy głównie Samsunga…

Sławomir
1 rok temu

Witam, co sądzisz o lodówkach side by side Sharp? Pozdrawiam

Michał
11 miesięcy temu

Sharp, a w zasadzie turecki Vestel, póki co sprzedaje lodówki typu side by side pod marką Finlux. Są to dość proste i tanie, bo kosztujące ok. 2600 zł modele z no-frost i z kostarką twistową. Pod marką Sharp sprzedawane są tylko lodówki typu frenchdoor. Pytanie do autora, czy planuje w przyszłości ranking właśnie z french doorami? 🙂