W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Lodówka Side by Side Ranking 2023 | TOP 10

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 października 2023
Komentarze:  39

Ranking lodówek side by side w prosty sposób pokaże Ci najlepsze lodówki dla dużych rodzin. Bo mowa o modelach bardzo pojemnych i jednocześnie nowoczesnych. Wszystkie propozycje dokładnie opisałem, wyszczególniając ich zalety. Przeczytaj moje opinie i zamów wymarzoną lodówkę dwudrzwiową!

Najlepsza lodówka side by side - ranking, opinie

W aktualizowanym i niezależnym rankingu wyłoniłem najlepsze lodówki side by side. Jakie są? Pojemne, z dużym zamrażalnikiem, dbające o świeżość jedzenia, mało awaryjne i świetnie wyglądające.

A to i tak nie wszystkie ich atuty!

Zobacz zestawienie, przeczytaj moje subiektywne opinie i zdecyduj, która dobra lodówka dwuskrzydłowa trafi do Twojej kuchni!

Ranking lodówek side by side 2023 – TOP 10

Samsung RS68A8842B1 to najlepsza lodówka side by side. Ma wszystko, czego oczekuję od tego sprzętu. Osiąga znakomite wyniki pod względem energooszczędności (tylko 281 kWh/rok), cichej pracy (35 dB), pojemności (634 l, w tym duży zamrażalnik) czy równomierności chłodzenia. W efekcie jest tania w utrzymaniu, wręcz bezgłośna i z ogromną przestrzenią na jedzenie. Nadaje się dla dużych rodzin.

To ideał wśród polecanych lodówek dwuskrzydłowych także ze względu na funkcje. Różne tryby pracy pozwolą Ci wyłączyć daną część lodówki lub zmienić wybrany obszar z zamrażalnika w chłodziarkę. To grafitowa lodówka side by side z kostkarką do lodu i dyspenserem wody. Prędko dostarczy Ci chłodną wodę lub kostki do napoju. Finalnie nie znajdziesz bardziej opłacalnej lodówki side by side!

Ocena produktu: 9.91/10

Przestronna lodówka side by side z okienkiem. Ma ono kilka funkcji. Gdy zapukasz w nie, podświetli się, pokazując zawartość. Działa także jak barek. Otworzysz mniejsze, szklane drzwiczki, aby wyjąć jakiś napój czy inny produkt. Dzięki temu nie wypuścisz tyle zimna z wnętrza lodówki. Nowoczesne i praktyczne rozwiązanie godne jednej z najlepszych lodówek side by side!

Ta podwójna lodówka american style bardzo szybko chłodzi oraz mrozi produkty spożywcze, w tym mięso czy ryby. Robi to równomiernie, we wnętrzu nie ma cieplejszych miejsc. To również niezawodna lodówka side by side z komorą wilgotności. Skutecznie wydłuża świeżość warzyw oraz owoców. Jak przystało na luksusowe side by side, dostajesz funkcjonalną kostkarkę do lodu oraz dyspenser wody.

Ocena produktu: 9.72/10

Jaką lodówkę side by side kupić, aby cieszyć się nowoczesnymi funkcjami? Samsung Family Hub RS6HA8891B1 stanowi odpowiedź, choć nie ukrywam, że kosztowną. Co tłumaczy wysoką cenę? W dużej mierze spory, dotykowy ekran. Dzięki niemu zobaczysz wnętrze sprzętu bez otwierania go. Ponadto obejrzysz film, skorzystasz z aplikacji, podglądu kamery Wi-Fi czy zostawisz komuś notatkę.

Nie samym wyświetlaczem i aplikacją mobilną żyje ten sprzęt. To energooszczędna, bardzo cicha lodówka dwuskrzydłowa w grafitowej stali. Oferuje półki z hartowanego szkła, pojemnik na jajka, metalową izolację, podajnik wody czy wielofunkcyjną kostkarkę z opcją kruszenia lodu. Niesamowicie prestiżowa lodówka side by side dla osób lubiących technologię!

Ocena produktu: 9.64/10

W mojej opinii Samsung RS68A8840WW to najlepsza biała lodówka side by side. Jej biały, matowy front świetnie się prezentuje i nie widać na nim odcisków palców. Trudno znaleźć podwójną lodówką z większym zamrażalnikiem. Osiąga aż 225 l pojemności na mrożonki. Całkowita pojemność to z kolei rewelacyjne 634 l. Mnóstwo miejsca na żywność, coś dla rodzin 2 + 2 i większych.

Myślisz, że to koniec zalet? Raczej początek. To cicha i energooszczędna lodówka dwuskrzydłowa side by side. Znalazła się w rankingu podwójnych lodówek również za sprawą solidnego wykonania oraz rozsądnie rozplanowanego wnętrza. Użytkowanie jej to czysta przyjemność. Do tego może stanowić nowoczesną ozdobę Twojej kuchni. Wygląda minimalistycznie i elegancko.

Ocena produktu: 9.56/10

Hybrydowa lodówka side by side wysokiej klasy. Co to znaczy? Nie jest dwudrzwiowa, a trzydrzwiowa! Producent podzielił obszar z chłodziarką na 2 części. Jaka z tego korzyść? Możliwość lepszego posortowania rodzaju żywności oraz mniejsza utrata zimna przy otwieraniu drzwi. A że sprzęt równomiernie rozprowadza chłód, Twoje jedzenie będzie bezpieczne.

Polecana lodówka side by side zaskakuje także bardzo cichą pracą. Wykonanie wnętrza (jak i obudowy zewnętrznej) to najwyższa liga. Metalowa ścianka izoluje zimne powietrze, a do tego wyróżnia się trwałością. Co więcej, to “lodówka w lodówce”, ma swego rodzaju barek na napoje i często wyjmowane produkty. Szukając pojemnej side by side, zwróć uwagę na ten ciekawy sprzęt.

Ocena produktu: 9.44/10

Biała lodówka side by side z kostkarką. CONCEPT LA7691WH imponuje pięknym, szklanym frontem. Dobrze zaprojektowane wnętrze da Ci swobodę użytkowania. Bez problemu znajdziesz miejsce na nabiał, wędliny, rybę, wino, napoje czy owoce oraz warzywa. 556 l pojemności to solidny atut. Porównanie lodówek side by side pokazuje, że to model dla większych rodzin.

Równomierne chłodzenie i mrożenie skutecznie przedłużają świeżość produktów. Na jedzeniu nie osiada ani szron (Total No Frost), ani żadna inna wilgoć. Nie zmarnujesz żywności, ciesząc się jej naturalnym smakiem i aromatem. Wracając do automatycznej kostkarki tej niezawodnej lodówki SbS, oferuje również kruszenie lodu oraz chłodną wodę.

Ocena produktu: 9.31/10

Piękna podwójna lodówka side by side z czarnym szkłem. Przekonuje także przestronnym wnętrzem. Całkowita pojemność osiąga 617 l. Co więcej, to lodówka side by side z dużym zamrażalnikiem (218 l). Zmieścisz w nim masę mrożonek różnego typu. Nie kombinujesz z przestawianiem produktów, po prostu kładziesz je w wolne miejsce i niczym się nie przejmujesz.

To dwuskrzydłowa lodówka z pochłaniaczem zapachów. Woń bardziej aromatycznej żywności nie przechodzi na inne artykuły spożywcze. Do dyspozycji dostajesz także kostkarkę oraz dystrybutor wody. Sprzęt odznacza się wręcz niezawodnym kompresorem inwerterowym. To jedna z najmniej awaryjnych lodówek side by side. Dobry wybór na lata, choć nie taki tani przez czarne szkło.

Ocena produktu: 9.23/10

Tania i dobra lodówka side by side? Jak widać, to możliwe! Model Haier zawstydza swoimi parametrami wiele droższych urządzeń z tej kategorii. Ma pełny No Frost, cicho i stabilnie pracuje, zapewniając produktom świeżość. Zużywa stosunkowo mało prądu jak na szeroką lodówkę dwudrzwiową. W dodatku świetnie się prezentuje, choć to lodówka side by side bez kostkarki.

Ta opłacalna lodówka w amerykańskim stylu nie jest tak pojemna jak droższe side by side. Mimo to mieści 528 l, a więc wciąż spełni wymagania dużych rodzin. W dodatku głębokością osiąga tylko 64,7 cm. Wiele osób uważa, że to idealna lodówka side by side do zlicowania z meblami. Rzeczywiście, w praktyce dość łatwo można ją obudować w ciągu mebli, a to duży atut.

Ocena produktu: 9.18/10

Marzy Ci się niedroga lodówka side by side do mniejszej kuchni? No cóż, tego typu chłodziarko-zamrażarki są ogólnie duże, ale pojawiają się nieco bardziej kompaktowe modele. Należy do nich właśnie Amica FY5079.3GDFBI. Jest przede wszystkim węższa niż standardowe gabaryty SbS (83,9 cm). Głębokość osiąga 63,7 cm, co także może Ci pomóc zaaranżować kuchnię z tym modelem.

Mimo zmniejszonych gabarytów ta wolnostojąca lodówka dwudrzwiowa nada się dla 4-osobowej rodziny. Oferuje ponad 400 l pojemności. To dużo więcej niż tradycyjne lodówki. Nie musisz jej rozmrażać, gdyż zapewnia system No Frost. We wnętrzu znajdziesz szufladę na owoce czy warzywa, podstawkę na jajka czy tacę na lód (a jest także kostkarka w drzwiach).

Ocena produktu: 9.03/10

Jak na tę kategorię MPM MPM-439-SBS-15/WD to bardzo tania lodówka side by side do obudowy. Dlaczego do obudowy? Ponieważ jej głębokość osiąga zaledwie 59 cm! Dzięki temu nie będzie wystawać przed meble, pozostając z nimi w linii. Umieścisz ją zatem w bardziej kompaktowej kuchni. Rzecz jasna odbiło się to na pojemności, lecz 439 l miejsca to wciąż dużo.

Ta wolnostojąca lodówka dwudrzwiowa No Frost daje możliwość aranżacji swojego wnętrza. Bez trudu zmieścisz w niej słoiki, kartony mleka czy soków, jak i większe garnki oraz inne naczynia kuchenne z jedzeniem. W dodatku to ekonomiczna lodówka podwójna inox. Nie ciągnie za dużo prądu. W tak niskiej kwocie dobry wybór z rankingu lodówek side by side.

Ocena produktu: 8.9/10

Najlepsze lodówki side by side – Ranking 2023

Lodówka side by side Samsung RS68A8842B1

dobra lodówka dwudrzwiowa side by side Samsung RS68A8842B1

Samsung RS68A8842B1, a więc najlepsza lodówka side by side. Pracuje cicho, ekonomicznie i skutecznie, równomiernie mrożąc oraz chłodząc żywność. Za sprawą dużej pojemności sprosta wymaganiom rodzin 2 + 2 lub jeszcze liczniejszych. W dodatku zachwyca funkcjami oraz dodatkami.


Sprawdź ceny Samsung RS68A8842B1

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt
Neonet


Cicha i energooszczędna lodówka side by side dla dużej rodziny

Podwójne lodówki są duże i muszą mrozić oraz chłodzić masę żywności. To rodzi obawy o energooszczędność czy kulturę pracy. Kupując Samsung RS68A8842B1, nie martwisz się takimi rzeczami.

Według nowej etykiety klasa energetyczna tej topowej dwustronnej lodówki w amerykańskim stylu to D (czyli lepiej niż dawne A+++). W praktyce zużywa 281 kWh rocznie, co kosztuje mniej niż 220 zł! Jak na side by side to rewelacyjny wynik.

Nie przejmujesz się stratą pieniędzy przez większe rachunki za prąd. A najlepsze, że wcale za to nie dopłacasz, ta energooszczędna lodówka side by side nie jest kosmicznie droga.

Pewnie teraz myślisz, że musi być mniej pojemna od konkurentów, skoro pobiera mało prądu. Wręcz przeciwnie! 634 l pojemności to fenomenalny wynik. Umieścisz w niej przeróżne mrożonki i produkty spożywcze. Po wielkich zakupach w supermarkecie nie zabraknie Ci miejsca.

Plus za to, że to pojemna lodówka side by side z dużym zamrażalnikiem. W części mrożącej, oprócz balkoników na drzwiach, znajdziesz 4 przestronne półki i 2 pojemne szuflady. Zamrozisz mnóstwo rzeczy!

To może Samsung RS68A8842B1 ustępuje pod względem generowanego hałasu? No cóż… również nie. To jedna z najcichszych lodówek dwudrzwiowych. Podczas pracy wytwarza zaledwie 35 dB. Nie zakłóci Twojego spokoju.

Samsung RS68A8842B1 wnętrze

Równomierne chłodzenie i specjalne tryby pracy

Za co jeszcze pokochałem tę top lodówkę dwuskrzydłową? Za swobodę, którą daje.

Zaoferuje Ci 5 trybów pracy. Co Ci po nich? Przykładowo wyłączysz część mrożącą lub chłodzącą, aby dodatkowo zaoszczędzić energię. A co jeśli masz jednak jakieś mrożonki, ale jest ich mało? Przekształcisz część zamrażarki w chłodziarkę!

W tak prosty sposób samodzielnie dostosujesz układ sprzętu do przechowywanej żywności. A że miejsca jest pod dostatkiem, zmieścisz przeróżne artykuły spożywcze.

Jak przystało na czołowe side by side, są 2 obiegi powietrza. Działają niezależnie. Jaka z tego korzyść? Bardzo szybkie chłodzenie i mrożenie, równomierne rozkładanie temperatury i brak przenikania zapachów.

Nad wszystkim czuwa inwerterowy kompresor z 20-letnią gwarancją. Momentalnie eliminuje skoki temperatury. Gdy dokładasz żywność do lodówki, nie boisz się, że negatywnie wpłynie na świeżość już dobrze schłodzonych produktów.

Za świetną izolację odpowiada także metalowe wykończenie tylnej ścianki. Zatrzymuje zimno, przez co nawet otwieranie drzwi lodówki nie wpływa tak drastycznie na temperaturę w jej wnętrzu.

Dobrze wyposażona lodówka side by side wysokiej jakości

W tej funkcjonalnej lodówce dwudrzwiowej SbS rzecz jasna nie zabrakło kostkarki. Wbudowano ją w drzwi, przez co nie zabiera dużo przestrzeni dla chłodzonej żywności.

Dzięki kostkarce po ciężkim dniu wzbogacisz drinka lub dowolny napój o lodowe sześciany. Maszynka do lodu działa szybko i nie brakuje jej pojemności. W dodatku oferuje przezroczystą pokrywę. Zawsze wiesz, ile jeszcze kostek pozostało do wykorzystania.

To również duża lodówka side by side z dyspenserem wody. Zresztą ten dodatek prawie zawsze idzie w parze z kostkarką.

Spodoba Ci się także szybkie chłodzenie i intensywne zamrażanie. To 2 osobne funkcje, swego rodzaju booster dla tempa zbijania temperatury. Przydają się po wielkich zakupach, gdy umieszczasz w lodówce wiele nowych produktów.

Jeżeli Samsung RS68A8842B1 wpisuje się w Twój budżet, to nie zastanawiaj się. Przeklikaj podane przeze mnie ceny pod zdjęciem produktu i zamów tą dobrze ocenianą lodówkę side by side. Mój test lodówek dwuskrzydłowych wykazał jej wyższość nad wieloma dużo droższymi modelami.

Lodówka side by side LG GSXV90BSAE

Lodówka side by side LG GSXV90BSAE

LG GSXV90BSAE to szalenie nowoczesna lodówka dwudrzwiowa, która musiała się znaleźć w rankingu lodówek side by side. Oprócz bardzo dobrych parametrów zapewni Ci specjalny panel ze szkła. Stąd też dopisek InstaView Door-in-Door. Moja opinia o tym sprzęcie wyjawi Ci wszystkie szczegóły, które dotyczą tego rozwiązania. Poruszę też kwestie osiągów i zastosowanych komponentów.


Sprawdź ceny LG GSXV90BSAE

MediaMarkt
Neonet


Luksusowa lodówka side by side z barkiem i okienkiem

To po co to okienko, przecież nie dla szpanu, prawda? No cóż, może i trochę dla przyciągania uwagi klientów, ale idą za tym pewne korzyści.

Wystarczy, że zapukasz w panel dwa razy, a podświetli się i ukaże wnętrze komory łatwego dostępu. Raz, że widzisz, co się w niej znajduje (jak np. jedziesz na zakupy i nie wiesz, czy coś trzeba dokupić), a dwa, że otworzysz szklane drzwiczki i wyjmiesz chociażby napój lub inny produkt.

Nie otwierając całych drzwi chłodziarki, zredukujesz stratę zimnego powietrza. Twoja żywność dłużej będzie świeża. Stąd nazwa Door-in-Door, gdyż rzeczywiście mniejsze drzwi znajdują się w tych większych.

Zwróć uwagę, że to również porządna lodówka side by side bez słupka w pionie. Potęguje spójność zewnętrznego wyglądu, który i tak mocno się wyróżnia przez dodatkowe okno.

Dwuskrzydłowa lodówka z barkiem stanowi unikalne rozwiązanie. Osobiście nie dziwię się, że wiele osób głównie dlatego interesuje się tym modelem. Sęk w tym, że to tylko jedna z jego mocnych stron, więc poznajmy kolejne!

Lodówka side by side LG GSXV90BSAE widok wypełnionego wnętrza

Bezawaryjna lodówka dwustronna, która chroni żywność

Efektywność i niezawodność tej lodówki side by side w stalowej stylistyce zachwycają. W końcu masz przed sobą niejako ranking niezawodności lodówek side by side. Wybieram do niego najmniej awaryjne sprzęty.

Kompresor liniowy inwerterowy jest trwały, cichy i wydajny, więc ideał. Co ważne, cały czas utrzymuje stałą temperaturę. Gdy tylko coś zechce ją zaburzyć (np. cieplejszy produkt włożony do wnętrza lub otwarcie drzwi), sprężarka obniża temperaturę. W taki właśnie sposób skutecznie osiąga wybraną wartość chłodzenia.

Cyrkulacja powietrza wypada perfekcyjnie (system Multi Air Flow), Twoja żywność będzie dłużej zdatna do spożycia. Nie obawiasz się, że zmarnujesz jedzenie z winy sprzętu. Odpowiednio zadba o najlepszą temperaturę chłodzenia bądź mrożenia.

Swoje dokłada przy okazji metaliczna ściana. Również dzięki niej producent powiększył pojemność. Ta całkowita przekracza 600 l! Odpowiedni wybór dla dużych rodzin i każdego, komu brakuje miejsca w standardowej lodówce.

Wiedz, że to dobrej jakości lodówka side by side z dystrybutorem wody i kostkarką. Co ciekawe, zapewnia światło UV w dystrybutorze. Po co tak wymyślne rozwiązanie? Aby automatycznie oczyszczać dyszę dyspensera. Nie wchłoniesz razem z wodą szkodliwych bakterii.

Nie zabrakło pełnowymiarowej półki na wino, podręcznego pojemnika (np. na drobniejsze rzeczy typu ser, wędliny itp.), komory FRESHBalancer dla warzyw i owoców (trzyma optymalną wilgotność) i wielu innych miejsc, które przechowają Twoje produkty spożywcze.

Dwudrzwiowa lodówka z aplikacją mobilną

Mógłbym teraz zachwalać to urządzenie ze względu na cichą pracę, niezłą energooszczędność czy rozsądny układ wnętrza. Czy nie są to jednak oczywistości, skoro postawiłem ten model tak wysoko w zestawieniu? Dlatego też postanowiłem nieco bardziej omówić nowinkę technologiczną.

Stanowi ją fakt, że to nowoczesna lodówka side by side z aplikacją LG ThinQ. Co Ci da? Na przykład zdalne sterowanie. Za pomocą smartfona uruchomisz chociażby ekspresowe zamrażanie lub zmienisz temperaturę.

Przy okazji skontrolujesz pracę sprzętu. Sprawdzisz, czy nie zużywa za dużo prądu, a jeśli tak, to co zrobić, aby to zmienić. Dowiesz się między innymi, jak często otwierasz jej drzwi. Być może dzięki temu ograniczysz tę czynność, zmieniając nawyki na lepsze.

Zresztą… to lodówka z okienkiem, co już wiesz. Nie trzeba jej otwierać, aby zajrzeć do środka, a to wpływa na ekonomię pracy.

Wracając do apki, potrafi też wysyłać powiadomienia, właściwie alarmy. Jeżeli nie domkniesz drzwi urządzenia, aplikacja od razu Cię o tym zawiadomi.

Ta podwójna lodówka godna polecenia ma mnóstwo udogodnień. Jeżeli Ci się podobają, to masz swojego faworyta z tego rankingu.

Lodówka side by side Samsung Family Hub RS6HA8891B1

Lodówka side by side Samsung Family Hub RS6HA8891B1

Lodówka side by side z ekranem dotykowym pokaźnych rozmiarów oraz Wi-Fi? Czemu nie! Samsung Family Hub RS6HA8891B1 to jeden z najciekawszych sprzętów, co potwierdza porównanie lodówek side by side. Z drugiej strony, sporo kosztuje. Dlatego też zapoznaj się z subiektywną oceną tego sprzętu.


Sprawdź ceny Samsung Family Hub RS6HA8891B1

MediaExpert
EURO
MediaMarkt
Neonet


Przestronna lodówka side by side z wyświetlaczem dotykowym

Zapytasz pewnie, po co lodówce dotykowy ekran czy łączność bezprzewodowa Wi-Fi. Ja też z pewną dozą lekceważenia zadałem sobie kiedyś to pytanie. Test lodówek side by side, a konkretniej tego modelu, pokazał mi jednak, że ma to sens!

Ale do rzeczy.

Zobacz, jakie możliwości otwiera przed Tobą podwójna lodówka z ekranem i nowoczesnymi funkcjami:

 • View Inside (widok wnętrza) – w łatwy sposób i bez otwierania drzwi lodówki sprawdzisz, co w niej trzymasz. Podgląd z kamery zobaczysz właśnie na ekranie. Ba, zrobisz to nawet zdalnie! Posłuży Ci do tego smartfon i aplikacja od Samsung.
 • Lista zakupów, notatki, przypomnienia – ogólnie biorąc, wszelkie tekstowe formy informacji (choć i tak wzbogacone elementami graficznymi). Stworzysz je zarówno dla siebie, jak i innego domownika.
 • Baza przepisów kulinarnych – być może zainspirują Cię do skosztowania czegoś nowego.
 • Inteligentny planer posiłków – rozpiszesz w nim dania na cały tydzień. To tak zautomatyzowana funkcja, że w zasadzie sama sugeruje konkretne potrawy… i to na bazie tego, co masz aktualnie w lodówce!
 • Kalendarz – zaoszczędzisz miejsce na ścianie, bo kalendarz uruchomisz na lodówce.
 • Informacje/wiadomości – na przykład dotyczące pogody.
 • Filmy, seriale, media społecznościowe – ekran wyświetli właściwie cokolwiek, co pragniesz pooglądać. Prześlesz treści np. z telewizora czy smartfona, aby kontynuować oglądanie na… lodówce.
 • Muzyka i radio – tak, ta luksusowa lodówka dwuskrzydłowa to prawdziwe centrum multimedialne. Obsługuje TuneIn czy Spotify.
 • Przeglądarka internetowa – bo czemu nie?! W pewnym sensie lodówka Samsung zastąpi Ci chwilowo komputer.
 • Rozmowy telefoniczne – nie musisz sięgać po smartfon, aby komfortowo prowadzić rozmowę telefoniczną.
 • Family Board – że tak powiem, rodzinna funkcja. Umożliwia odręczne notatki, rysunki, wyświetla kolaż ze zdjęciami itp. Nie musisz już obklejać czymś lodówki, bo pokażesz, co chcesz, na jej ekranie.
 • Korzystanie z aplikacji – zarówno tych, które są wbudowane w lodówkę, jak i przesyłanych ze smartfona.
 • Współpraca z innymi inteligentnymi urządzeniami kuchennymi – rzecz jasna także marki Samsung. Niemniej dasz radę zdalnie powiadomić piekarnik o tym, co za chwilę zamierzasz w nim upiec. Automatycznie dobierze on najlepsze ustawienia.
 • Zdalna obsługa kamer – na koniec prawdziwa perełka! Mając w domu kamerę Wi-Fi (np. w pokoju dziecka), wyświetlisz transmitowany obraz na ekranie lodówki. Co więcej, jeśli kamera jest obrotowa, to zmienisz jej kąt za pomocą chłodziarko-zamrażarki.

Wiedz, że to i tak nie wszystkie możliwości. Aplikacji i narzędzi jest masa, ale teraz już widzisz, jakie niosą możliwości. Gdy nie wiesz, jaką lodówkę side by side z ekranem kupić, Samsung RS6HA8891B1 stanowi świetną odpowiedź.

Lodówka side by side Samsung Family Hub RS6HA8891B1 ekran z bliska

Lodówka side by side Samsung Family Hub RS6HA8891B1 widok wnętrza z żywnością

Rozwiązania z topowych lodówek side by side Samsung

Trochę odpłynęliśmy za sprawą ekranu i funkcji, ale zejdźmy na ziemię – to przecież wciąż lodówka, czyli praktyczny sprzęt domowy.

Co ważne, główne parametry nie zawodzą. Samsung Family Hub RS6HA8891B1 nie marnuje energii elektrycznej, pracuje ekonomicznie… i cicho! To jedna z najmniej hałaśliwych lodówek dwudrzwiowych na rynku.

Znakomicie za to chłodzi żywność. Oferuje dwa niezależne obiegi zimnego powietrza. Poprawia przy okazji wilgotność i niweluje ryzyko przenikania zapachów. Twoje jedzenie będzie bezpieczne w tej dużej lodówce. No bo jest bardzo pojemna. Zapewnia 614 l całkowitej pojemności, w tym duży zamrażalnik.

Z dodatków nie zabrakło dyspensera wody oraz jakże lubianej automatycznej kostkarki do lodu. Co ciekawe, oprócz produkowania kostek może je od razu skruszyć, więc dostajesz wybór.

Zestawienie najlepszych lodówek side by side nie mogło pominąć tego modelu. Wiadomo, na cenę w dużej mierze wpływa ekran i związane z nim funkcje, ale jak Cię przekonują i masz na to kasę, to czemu nie sprawić sobie Ferrari wśród lodówek?

Lodówka side by side Samsung RS68A8840WW

Polecana biała lodówka side by side Samsung RS68A8840WW

Szukasz jak najlepszej białej lodówki side by side? Samsung RS68A8840WW z pewnością Ci się spodoba. Już szybki rzut oka na etykietę tego produktu daje pewność, że zalicza się do wysokiej ligi na rynku tych urządzeń. Parametry zachwycają, a to dopiero początek atutów. Poznaj wszystkie, czytając poniższą recenzję.


Sprawdź ceny Samsung RS68A8840WW

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt
Neonet


Duża lodówka dwustronnie otwierana

Całkowita pojemność tej białej lodówki dwudrzwiowej osiąga 634 l, a zamrażarka, a właściwie cała część mrożąca jest wyjątkowo pojemna (225 l). Nie bawisz się w tetrisa, aby jakimś cudem zmieścić wszystko, co chcesz przechować w lodówce. Masz na to ogrom miejsca, nie stracisz czasu i sił na kombinowanie.

Bardzo duży plus za to, że świetna pojemność idzie w parze z ekonomiczną pracą. Zużycie energii na poziomie 395 kWh/rok nie odstrasza. Około 300 zł rocznie na utrzymanie tak dużej lodówki side by side? Ja ten wynik jak najbardziej akceptuję!

Otwierając Samsung RS68A8840WW, zobaczysz solidnie wykonane półki, szuflady i balkoniki. Metalowa ścianka zapewnia świetną izolację, zimno nie ucieka z urządzenia, a trzyma się go. Nie narazisz jedzenia na szybszą utratę świeżości, a wręcz przeciwnie: wydłużysz ją.

Nie przejmujesz się usuwaniem szronu, to lodówka side by side No Frost, zresztą tylko takie wyróżniłem w klasyfikacji. I obecny tutaj No Frost wcale nie wywołuje jakichś przeraźliwych dźwięków, działa dość dyskretnie.

Poza tym sprzęt sam w sobie jest ekstremalnie cichy, generuje jedynie 36 dB. Nie wkurzy Ciebie i Twoich domowników, nic z tych rzeczy.

Samsung RS68A8840WW wnętrze z jedzeniem

 

Mało awaryjna lodówka w amerykańskim stylu

Samsung udziela 20 lat gwarancji na kompresor inwerterowy. Aktualnie mam w swoim domostwie 2 lodówki na podobnych podzespołach i… bezawaryjnie pracują już kilka dobrych lat.

Osobiście mocno ufam lodówkom Samsung właśnie ze względu na niską awaryjność. Przynajmniej sądząc po swoim przykładzie, choć niezależne opinie innych osób twierdzą podobnie.

Również z zewnątrz to urządzenie nie zawodzi. Dosyć, że to elegancka i minimalistyczna lodówka side by side, to jeszcze odporna na zarysowania czy odciski palców. Tych drugich zresztą za bardzo nie widać, w końcu mówimy o matowym i białym modelu.

Otworzysz go za pomocą poduchwytów, co umożliwia pionowy słupek. Popularne rozwiązanie, które nie wymusza zastosowania wystających z frontu elementów (np. dużych uchwytów).

Swobodna zmiana części chłodzącej i mrożącej

To, co często wyróżnia najlepsze lodówki side by side Samsung, to specjalne tryby pracy. Dzięki nim wyłączysz jedną lub drugą stronę urządzenia bądź zmienisz ją na inną.

Jeżeli masz np. mnóstwo rzeczy do chłodzenia, ale nic do mrożenia, to zmienisz zamrażalnik w chłodziarkę. Tego typu funkcje zwiększają energooszczędność, dając Ci też unikalny sposób na dostosowanie stylu pracy lodówki.

Jeżeli stawiasz na tradycyjne rozwiązania pod względem kolorystyki AGD, ale chcesz mieć jak najlepszy sprzęt, kup białą lodówkę side by side Samsung RS68A8840WW.

Lodówka side by side Samsung RH69B8941S9

Lodówka side by side Samsung RH69B8941S9

Samsung RH69B8941S9 to ciekawa lodówka side by side o dobrym stosunku ceny do głównych parametrów. No i pod kątem konstrukcji nieco się wyróżnia. Dlaczego? Ponieważ po prawej stronie (chłodziarka) jest podzielona na dwie części: górną i dolną. To pozwala jeszcze bardziej zredukować wahania temperatur przy korzystaniu z części chłodzącej żywność.


Sprawdź ceny Samsung RH69B8941S9

MediaExpert
EURO
OleOle


Hybrydowa lodówka side by side o olbrzymiej pojemności

Mało jest takich lodówek jak ta. Mowa bowiem o trzydrzwiowej konstrukcji. Po prawej stronie znajdziesz parę drzwi od chłodziarki.

To jednak nie wszystko!

W górnej części znalazła się “lodówka w lodówce”. Chodzi o barek na napoje i produkty, po które najczęściej sięgasz. Co więcej, dzięki temu automatyczna kostkarka w ogóle nie ingeruje w wygląd zewnętrzny. Znajduje się właśnie w barku. Dodam, że tworzy kostki w 2 rozmiarach, co także nie jest często spotykane.

Dość nietypowe podzielenie chłodziarki wcale nie wpłynęło negatywnie na ogólną pojemność. Wręcz przeciwnie! Ta wynosi aż 645 l (403 + 242 l). To jedna z najpojemniejszych lodówek side by side, jakie możesz teraz kupić. Zmieścisz w niej mnóstwo żywności, co doceniłem w rankingu lodówek dwudrzwiowych.

Wiedz, że zwiększona przestrzeń na jedzenie nie odbiła się negatywnie na gabarytach. Te są standardowe dla pojemnych lodówek otwieranych na 2 strony. W odpowiednio dużej kuchni nie będzie problemu z zabudową czy obudową tego sprzętu AGD.

Lodówka side by side Samsung RH69B8941S9 widok wnętrza z żywnością

Topowe parametry i technologie

Ta polecana lodówka side by side zużywa rocznie 350 kWh. Raczej nie dostaniesz zawału, patrząc na rachunki za prąd. A przynajmniej nie przez tą ekonomiczną lodówkę side by side z pojemnikiem na wodę.

Pełny No Frost sam dba o niwelowanie powstawania szronu i lodu we wnętrzu urządzenia. Nie uświadczysz tu tego, nie przejmujesz się problemem, bo go nie ma.

Twin Cooling Plus gwarantuje dwa niezależne obiegi zimnego powietrza. Optymalna wilgotność, lepsze trzymanie odpowiedniej temperatury i brak przechodzących zapachów między komorami chłodzącymi oraz mrożącymi. Twoje wędliny, sery, owoce czy warzywa utrzymają swoją konsystencję oraz świeżość.

Tylna ścianka jest metalowa, znakomicie izoluje lodówkę. Digital Inverter, czyli znany z lodówek Samsunga kompresor, działa w tym modelu bez zarzutu. Takim zakupem uczynisz krok do przodu w kwestii dbania o świeżość swojej żywności.

Ładna, a praktyczna lodówka dwustronna

Dostęp do wszelkich produktów jest wygodny. Lodówka nie jest zbyt wysoka (178 cm), a do tego ma łatwo wysuwane półki. Ułatwia to również czyszczenie.

Znajdą się specjalne półki na butelki czy szuflady na warzywa i owoce. Dla każdego produktu znajdziesz odpowiednią lokację we wnętrzu tego pojemnego modelu. Nie musisz mocno z tym kombinować.

Jak już wspominałem, drzwi pozostają płaskie. Przestrzeń z kostkarką i dystrybutorem wody została sprytnie w nie wbudowana, a wyświetlacz ukryty. Dodając do tego elegancką stylistykę, taka lodówka będzie idealnie pasować do aranżacji wielu nowoczesnych kuchni.

To luksusowy sprzęt do chłodzenia i mrożenia żywności. Szczególnie gdy podoba Ci się rozwiązanie z podzieleniem chłodziarki. Dzięki temu nie jest to szeroka lodówka dwudrzwiowa, a trzydrzwiowa, co stanowi sporą rzadkość na rynku.

Lodówka side by side CONCEPT LA7691WH

Lodówka side by side CONCEPT LA7691WH

Jaka biała lodówka side by side? Dobrą odpowiedzią na to pytanie jest model CONCEPT LA7691WH. Wyróżnia się połączeniem bieli ze szklanym wykończeniem frontu, co zdarza się niezmiernie rzadko. Oprócz tego to dobrze działająca lodówka dwuskrzydłowa z wielofunkcyjną kostkarką. Z poniższej recenzji dowiesz się więcej.


Sprawdź ceny CONCEPT LA7691WH

MediaExpert
Electro


Trwała lodówka side by side z kostkarką 3w1

Dla wielu osób plusem tej podwójnej lodówki side by side jest kostkarka do lodu 3w1. Od razu rzuca się w oczy na białym froncie, choć w mojej opinii nie zaburza świetnej stylistyki. Znajdziesz na niej nowoczesny panel sterowania.

A na czym opiera się wielofunkcyjność tego elementu?

Oprócz standardowych kostek lodu wybierzesz kruszenie lodu lub zimną wodę z dystrybutora. Nie przejmujesz się przy tym osadem czy bakteriami. W lodówce znajduje się filtr wody usuwający drobnoustroje i nieprzyjemny zapach. Sprzęt czerpie wodę za pomocą 2,6-metrowego węża, który trafił do zestawu.

Poza tym to ogólnie wytrzymała lodówka side by side. Świadczy o tym także jej żywotna sprężarka inwerterowa. Powinna bezawaryjnie pracować przez długi czas. Cecha wyróżniająca najmniej awaryjne lodówki side by side.

Jakby tego było mało, zwróć uwagę na materiał wykonania frontu. CONCEPT LA7691WH to biała i szklana lodówka dwudrzwiowa. Niezwykle rzadkie, a jakże imponująco eleganckie połączenie na tym rynku. Jak na moje oko to po prostu przepiękne urządzenie. W dodatku o dobrych parametrach.

Lodówka side by side CONCEPT LA7691WH widok wypełnionego wnętrza

Podwójna lodówka side by side z komorą świeżości

Ta lodówka american style oferuje komorę świeżości, czyli coś między chłodziarką a zamrażalnikiem. Idealne miejsce na warzywa, owoce, ale też mięso, wędliny, ryby, sery czy owoce morza. Ty zdecydujesz, co w niej trzymać i czemu wydłużyć świeżość.

CONCEPT LA7691WH zapewnia oczywiście pełny No Frost (w tym wypadku pod nazwą Total No Frost). Nie przejmujesz się ani zbyt krótką świeżością produktów, ani koniecznością rozmrażania.

Wnętrze dobrze rozplanowano. Ta solidna lodówka side by side oferuje 556 l pojemności. Niby do rekordów trochę zabrakło, ale to wciąż sprzęt dla rodzin. Zmieścisz sporo jedzenia, nie musząc ciągle czegoś przestawiać.

W oczy rzuciła mi się również ergonomia dotycząca szuflad. W pełni wysuniesz je przy otwartych na 90 stopni drzwiach. Co z tego wynika? Bez obaw ustawisz CONCEPT LA7691WH blisko ściany lub ogólnie w jakiejś węższej przestrzeni. Głębokość nie przekracza 71 cm, co także stanowi mały wyróżnik.

Finalny wniosek jest prosty: jeżeli szukasz dobrej i białej lodówki side by side, to CONCEPT LA7691WH Cię zachwyci! Szczególnie gdy wymagasz przy tym szklanego frontu.

Lodówka side by side Samsung RS65R54412C

lodówka side by side Samsung RS65R54412C

Czarne szkło na froncie lodówki? Żaden problem, jeśli wybierzesz luksusowy model dwuskrzydłowy Samsung RS65R54412C. Od dłuższego czasu to jedna z popularniejszych lodówek podwójnych z kostkarką i dystrybutorem wody. Dowiedz się o niej więcej!


Sprawdź ceny Samsung RS65R54412C

EURO
OleOle
MediaMarkt
Neonet


Efektownie i dobrze wykonana lodówka side by side ze szklanym frontem

Czarne szkło na froncie to coś, czego szuka sporo osób. I rzeczywiście ta lodówka side by side wygląda nietuzinkowo, zachwyca wzornictwem. Została na tyle dobrze wykonana, że szklane wykończenie jest odpowiednio trwałe. Trudno je porysować, trzeba by było chyba jeździć po niej kuchennym nożem.

We wnętrzu także panuje wysoka jakość użytych materiałów. Szuflady i półki dobrze wykonane oraz praktyczne. Bez trudu rozsądnie zagospodarujesz dostępną przestrzeń.

Z dodatkowych bajerów wspomnę o kostkarce do lodu i dystrybutorze wody. Sprytnie wbudowane w drzwiach, więc nie zwiększają niepotrzebnie głębokości konstrukcji. I nie zaburzają oryginalnej stylistyki.

Sprzęt działa na kompresorze Digital Inverter. Producent nie zapomniał o Metal Cooling, czyli lepszej izolacji. To ważne przy sporej liczbie domowników. Wtedy lodówka jest częściej otwierana, więc narażana na wahania temperatury. Metalowe wykończenie tylnej ścianki minimalizuje straty zimnego powietrza we wnętrzu.

Samsung RS65R54412C wnętrze lodówki side by side z jedzeniem

Dwustronna lodówka, która skutecznie chłodzi i mrozi

Od manualnego odszraniania wybawi Cię pełny No Frost. Wspólna cecha najlepszych lodówek side by side. Głośność pracy tej polecanej lodówki dwuskrzydłowej wynosi 39 dB, co stanowi przyzwoitą wartość. Generowany hałas nie powinien Cię denerwować, chyba że śpisz w kuchni.

Efektywność i równomierność chłodzenia oraz mrożenia dobra, lecz nie ma tu dwóch niezależnych obiegów. Zamiast nich znalazł się system All Around Cooling.

Działa na całej szerokości, więc istnieje większe ryzyko, że zapachy konkretnych produktów przejdą na inne, rozchodząc się po całej lodówce. Samsung zaserwował jednak filtr dezodoryzujący, swego rodzaju pochłaniacz zapachów.

A gdy chcesz coś szybko schłodzić lub zamrozić, to skorzystasz z… szybkiego chłodzenia i intensywnego zamrażania. I dosłownie tak to działa, masz od tego specjalny przycisk. Przyda Ci się, gdy wracasz do domu z torbą pełną zakupów i obawiasz się o świeżość któregoś z zakupionych produktów.

Samsung RS65R54412C to dobra lodówka side by side z czarnym szkłem, inaczej nie znalazłaby się tutaj, ale pamiętaj, że w pewnym stopniu płacisz za efektowne wykończenie. Z drugiej strony szklane i czarne lodówki nie pojawiają się tak często na tym rynku.

Lodówka side by side Haier HSR3918FNPG

Lodówka side by side Haier HSR3918FNPG

Pragniesz nabyć jak najtańszą lodówkę side by side, która ma sens? Polecam Ci zatem Haier HSR3918FNPG z rankingu lodówek podwójnych. To srebrna lodówka dwuskrzydłowa z szufladami o sporej pojemności. W dodatku ma mniejszą głębokość niż sporo innych modeli. Nadaje się do zlicowania z wieloma meblami.


Sprawdź ceny Haier HSR3918FNPG

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt


Płytsza, a wciąż pojemna lodówka side by side

Większość side by side jest głębokich na 71 – 74 cm, a Haier HSR3918FNPG liczy tylko 64,7 cm głębokości. W wielu kuchniach pozwoli to na perfekcyjne zlicowanie z linią meblową. Zaoszczędzisz trochę miejsca, łatwiej dopasowując miejsce dla lodówki.

Z drugiej strony, odbiło się to rzecz jasna na pojemności. Całkowita osiąga 528 l. Niby znaczna różnica w stosunku do ponad 600-litrowych modeli, ale to nadal duża przestrzeń na żywność. Spokojnie wystarczy rodzinie 2 + 2.

Mam dla Ciebie kolejną dobrą wiadomość: to lodówka side by side gwarantująca bezkolizyjne otwieranie drzwi. Nie otworzysz ich bardziej niż do 90 stopni. W efekcie nie uszkodzisz mebli obok, jeśli jakkolwiek zabudujesz tę dwudrzwiową lodówkę.

Zauważ, że ten sprzęt wygląda na 2 razy droższy. Duża w tym zasługa podłużnego ekranu dotykowego. Ułatwia regulację temperatury i ogólne sterowanie, a do tego cholernie dobrze wygląda. Urozmaica słupek między drzwiami.

Na panelu znajdziesz 2 dodatkowe funkcje, które ułatwią Ci życie. Chodzi o szybkie chłodzenie oraz szybkie mrożenie. Żywność przywieziona z zakupów od razu uzyska optymalną temperaturę. Od początku przechowywania w lodówce zadbasz o świeżość jedzenia, które zachowa swój smak, aromat i konsystencję.

Lodówka side by side Haier HSR3918FNPG widok wnętrza z żywnością

Ekonomiczna i stabilna praca

Haier HSR3918FNPG zużywa stosunkowo mało prądu, bo 399 kWh rocznie. Nie zabrakło pełnego system No Frost, czyli nie przejmujesz się rozmrażaniem. To bezszronowa lodówka z wyświetlaczem otwierana na 2 strony.

Mało hałaśliwy kompresor inwerterowy dba o stabilną temperaturę dla prowiantu. Nie generuje także upierdliwych wibracji, a za to wyróżnia się długą żywotnością. Mimo tego, że to lodówka side by side do 4000 zł, a więc tania, kupujesz raz, a dobrze. Nie przejmujesz się awariami.

System Multi Air Flow czuwa natomiast nad równomiernym rozprowadzaniem chłodu. Ustawiając produkt w głębszym zakamarku komory, nie boisz się, że utraci swoją świeżość.

Dodam jeszcze na koniec, że ufam sprzętowi AGD tej marki. Bywa wręcz niezawodny, a dobry stosunek ceny do jakości to w zasadzie norma. Stawiając na ten sprzęt, zrobisz dobry interes, o ile oferowana pojemność Ci wystarczy, a obstawiam, że tak.

Lodówka side by side Amica FY5079.3GDFBI

Lodówka side by side Amica FY5079.3GDFBI

Amica FY5079.3GDFBI to opłacalna lodówka side by side w czarnym macie. Wyróżnia się tym, że zajmuje nieco mniej miejsca od większości modeli tego typu. Dzięki temu możliwe, że łatwiej ją obudujesz w swojej kuchni. Więcej szczegółów w poniższej opinii.


Sprawdź ceny Amica FY5079.3GDFBI

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt
Neonet


Lodówka side by side do małej kuchni?

W nagłówku postawiłem znak zapytania, bo nie wiem, ile masz miejsca na nową lodówkę. Do tego side by side już wyjściowo są duże.

Nie da się jednak ukryć, że Amica FY5079.3GDFBI może się nadać na mniejszą przestrzeń. Dlaczego? Ponieważ to niska lodówka side by side o szerokości 83,9 cm. Nadal dość sporo, ale przyznaj, że znacząco mniej niż standardowe 91 – 92 cm, prawda?

Producent nie tylko zdecydował się na mniejszą wysokość (bo ta także nieco poniżej normy), szerokość, ale i głębokość. Osiąga 63,7 cm (standard wynosi tu z kolei ponad 70 cm). Sprytnie dobierając meble, ta polecana lodówka side by side z komorą zero nie będzie wystawać przed linię zabudowy meblowej.

Oczywiście to wszystko sprawa indywidualna, lecz rzadko spotykane gabaryty od razu zwróciły moją uwagę. Najlepsze w tym jest to, że ta czarna lodówka dwuskrzydłowa spodoba Ci się także z innych względów. Przejdźmy do nich!

Lodówka side by side Amica FY5079.3GDFBI widok wnętrza

Dwudrzwiowa lodówka w dobrej cenie i z dobrą specyfikacją

Amica FY5079.3GDFBI nie kosztuje fortuny, choć swoją ceną zaczepia jednak o średnią półkę. Dlatego też trzeba od niej wymagać porządnej specyfikacji czy wykonania.

Obie te cechy nie zawodzą, przynajmniej w mojej opinii.

Sprzęt elegancko się prezentuje. To czarny mat, który nie wykazuje podatności na uszkodzenia mechaniczne. Mówimy również o jednej z najbardziej ekonomicznych lodówek side by side w amerykańskim stylu.

Nie pobiera zbyt dużo energii, ale zawdzięcza to również mniejszej pojemności (430 l, a topowe, większe modele przekraczają 600 l). Mimo to wystarczy rodzinom 2 + 2.

Kompresor inwerterowy wspomaga energooszczędność i czuwa nad produktami spożywczymi. Na prawych drzwiach znajdziesz dotykowy panel sterowania, a także kostkarkę oraz dyspenser wody. W każdej chwili dostarczysz sobie i swoim gościom napój z kostkami lodu.

To lodówka side by side z komorą świeżości. Przechowa Twoje warzywa i owoce, a masz też do dyspozycji szufladę na mięso czy ryby (komora zero). Chcesz przechować coś wysokiego, np. tort? Żaden problem, poprzestawiaj szklane półki, aby wszystko zmieścić. Ta dobra lodówka dwudrzwiowa da Ci taką możliwość.

Nie zabrakło przy okazji szybkiego chłodzenia i mrożenia. Przydatne, gdy za jednym zamachem wkładasz do chłodziarki lub zamrażalnika sporo nowych produktów.

Jak widzisz, Amica FY5079.3GDFBI stanowi dobrą opcję zakupową. Nic jej w tej cenie nie brakuje, a w dodatku wymaga nieco mniej przestrzeni w kuchni.

Lodówka side by side MPM MPM-439-SBS-15/WD

Lodówka side by side MPM MPM-439-SBS-15/WD

Bardzo tania lodówka side by side? Marka MPM pokazuje, że można! Owszem, nie cieszy się taką renomą jak Samsung czy LG, ale wyprodukowała ciekawy sprzęt, który wyróżniłem w rankingu najlepszych lodówek side by side. I nie tylko ze względu na niską cenę, więc czytaj dalej!


Sprawdź ceny MPM MPM-439-SBS-15/WD

Ceneo


Płytka lodówka side by side z No Frost

Jeżeli zastanawiasz się, jaką lodówkę side by side wybrać do mniejszej kuchni, MPM MPM-439-SBS-15/WD przychodzi z pomocą. Jej głębokość nie przekracza nawet 60 cm, osiąga jedynie 59 cm. Dzięki temu zlicujesz ją z linią meblową, nie będzie wystawać. To mocno pożądana cecha w tej kategorii.

Mimo niskiej ceny producent zastosował system automatycznego rozmrażania No Frost. Powiedz pa pa osadzającemu się na żywności i ściankach szronowi. Nie stracisz czasu na usuwanie go.

Skorzystasz także z dyspensera wody. Szkoda jedynie, że w tej dobrej i taniej lodówce dwudrzwiowej inox zabrakło automatycznej kostkarki. Chcąc oszczędzić na zakupie side by side, nie można jednak mieć wszystkiego, prawda?

Lodówka side by side MPM MPM-439-SBS-15/WD widok wnętrza

Niepozorne wnętrze z dużymi możliwościami

Spoglądając na wnętrze tej polecanej lodówki dwuskrzydłowej o szerokości 90 cm, nie widać nic szczególnego. Półki, szuflady, balkoniki, czyli standard. W praktyce znacząco zmienisz układ półek.

Kiedy Ci się to przyda?

Chociażby wtedy, gdy zechcesz włożyć do lodówki wysoką butelkę lub garnek. Bez trudu dostosujesz wysokość danego segmentu, aby nie musieć jeszcze bardziej kombinować czy używać innego naczynia.

Później kompresor inwerterowy zadba o najlepsze warunki dla danego produktu. Ty niczym więcej się nie przejmujesz. Masz pewność, że prawidłowo przechowujesz swoją żywność.

Lodówka side by side, czyli właściwie jaka?

Lodówki side by side w największym uproszczeniu nazywamy dwudrzwiowymi. Niemniej bardziej pasuje im określenie dwuskrzydłowych, podwójnych czy dwustronnych.

Strefa chłodząca znajduje się zazwyczaj po prawej stronie, a mrożąca po lewej (patrząc z perspektywy użytkownika). Są więc obok siebie, stąd też nazwa tego rodzaju chłodziarko-zamrażarek.

Większość lodówek tego typu ma do siebie bardzo zbliżone wymiary. Wysokość osiąga ok. 178 cm, a szerokość 91 cm. Nieco większe zróżnicowanie dotyczy głębokości, ale zwykle mieści się od 72 do 77 cm (choć znajdą się płytkie modele na 59 – 66 cm). Mowa więc o nie za wysokich, ale przede wszystkim bardzo szerokich lodówkach.

Cechę wyróżniającą stanowią pewne dodatki, które od razu widać. Chodzi o dyspenser wody i kostkarkę do lodu. Są one wbudowane w drzwiach i pojawiają się na tym rynku bardzo często. Od konkretnego modelu, a właściwie danego producenta zależy to, czy sprzęt wymaga podłączenia do wody (bo inaczej ma wewnętrzny zbiornik na nią).

Najlepsze lodówki dwudrzwiowe side by side potrafią już zaoferować innowacyjne rozwiązania. Wyświetlacz na drzwiach z obsługą multimediów? Szklane okienko i mniejsze drzwi łatwego dostępu? Specjalny barek? Takie udogodnienia stają się coraz powszechniejsze.

A po co takie lodówki w ogóle powstały?

W odpowiedzi na potrzeby dużych rodzin, które chłodzą i mrożą masę produktów spożywczych. Dobre lodówki side by side bardzo dbają o jak najwygodniejsze rozłożenie półek i szuflad różnego typu. To uniwersalny i pojemny sprzęt, który coraz lepiej sprzedaje się w naszym kraju.

Lodówka side by side – Plusy i minusy

Czytasz wciąż jakieś forum internetowe, aby wiedzieć, czy lodówka side by side jest dla Ciebie? Już nie musisz o nic pytać. Przygotowałem krótki spis zalet i wad tego sprzętu w odniesieniu do zwykłych lodówek.

Lodówka side by side – w czym jest lepsza od zwykłej?

Lodówki side by side są przede wszystkim dużo pojemniejsze od zwykłych. Nie jest tu wielkim problemem, aby pojemność użytkowa chłodziarki przekraczała aż 400 l, a zamrażarki 200 l. Sumując obie wartości, dostajesz do dyspozycji zdecydowanie najpojemniejsze lodówki na rynku.

Po wielkich zakupach nie będzie problemu z wygodnym umieszczeniem wszystkiego na półkach i w szufladach. Ma to spore znaczenie dla dużych rodzin.

Kolejny plus za rozbudowaną funkcjonalność i przydatne dodatki. Chodzi np. o zintegrowane w drzwiach kostkarki. Osobne kostkarki wolnostojące są drogie i zajmują dodatkowe miejsce na kuchennym blacie. Oczywiście lodówka side by side z kostkarką i tak będzie zapewne droższa od podobnego modelu bez niej, ale wielu osobom to rozwiązanie najbardziej pasuje.

Skoro mówimy o kosztownych lodówkach, to wiedz, że producenci nie szczędzą w nich najnowocześniejszych technologii chłodzenia i mrożenia. Osobne obiegi zimnego powietrza w chłodziarce i zamrażarce gwarantują optymalne warunki do przechowywania żywności w większych gospodarstwach domowych.

Lodówki side by side wyglądają wprost oszałamiająco. O ile są dobrze dopasowane do kuchennej aranżacji. W każdym razie sprawiają wrażenie bardzo eleganckiego, wręcz luksusowego sprzętu.

Najlepsi producenci dbają przy tym, aby w swoich ofertach mieć lodówki o różnej kolorystyce. Oprócz srebrnych modeli spotkasz czarne bądź białe. A one mogą być zarówno matowe, jak i szklane.

Lodówka side by side – w czym jest gorsza od zwykłej?

Czy lodówki side by side mają jakieś wady w stosunku do standardowych lodówek?

I tak, i nie.

 • Tak, ponieważ są drogie, zajmują sporo miejsca i zużywają dużo energii elektrycznej (choć jest z tym coraz to lepiej).
 • Nie, ponieważ powyższe cechy są po prostu konsekwencją tego typu. Skoro lodówka jest tak pojemna, to musi być i duża, i pobierać wystarczająco dużo prądu, aby dobrze chłodzić żywność. A co do ceny… idzie w górę proporcjonalnie do pojemności, lepszej jakości wykonania i funkcji dodatkowych. W moim rankingu starałem się jednak znaleźć kilka przystępniejszych cenowo modeli.

Jak te informacje przekuć na podjęcie właściwej decyzji?

Zastanów się, czy rzeczywiście wykorzystasz tak wielką przestrzeń w lodówce. Inaczej przepłacisz, a rachunki za prąd będą trochę wyższe.

Jeżeli jednak Twoja obecna lodówka pęka już w szwach od nadmiaru produktów spożywczych, to dobre side by side okaże się wybawieniem.

Ważne jest odpowiednie umiejscowienie takiego urządzenia. Często lodówki side by side dobiera się do kuchni zaprojektowanych pod obecność sprzętu tego typu.

Jeżeli nie remontujesz lub nie budujesz sobie nowego domostwa, to taka zmiana aranżacji powinna być przemyślana. Zapewne będzie wymagać przemeblowania, więc dokładnie wszystko wymierz.

Wyjściowo lodówki side by side nie służą do zabudowy, gdyż wymagają pewnej przestrzeni wokół. W praktyce warunki montażowe często nie są zbyt wygórowane, więc da się sprytnie obudować lodówkę dwuskrzydłową.

Lodówka side by side – Ceny

Ceny najczęściej kupowanych lodówek dwudrzwiowych side by side rozpoczynają się już poniżej 3000 zł. Bardziej luksusowe modele przebijają z kolei nawet 10000 zł.

Jak widzisz, cenowe porównanie lodówek side by side ukazuje spore zróżnicowanie.

Ile więc wydać na dwuskrzydłową chłodziarko-zamrażarkę, aby kupić raz, a dobrze?

Topowy model bez bardzo wymyślnych dodatków (np. ekranu dotykowego czy okienka/barku) nabędziesz do 6000 – 7000 zł. W tej cenie kupisz pojemną, energooszczędną, cichą i mało awaryjną lodówkę side by side No Frost. Zaoferuje Ci także kostkarkę oraz podajnik zimnej wody.

Sprawę czasem komplikuje szklany front. Jakże efektowny, ale niestety rzadki na tym rynku. Wtedy lodówka nadal może kosztować powyżej 5000 zł, lecz nieco odbiegać w głównych parametrach od matowych modeli. Trzeba się z tym liczyć.

Najnowocześniejsze side by side z wieloma udogodnieniami, w tym Wi-Fi, apką, ekranem czy barkiem, to duży koszt. Najczęściej przekracza 7000 zł. Niektóre urządzenia dochodzą lub przekraczają nawet 10000 zł.

A co z dolną granicą?

Lodówka side by side do 4000 zł nadal może być bardzo dobra, pracując cicho i ekonomicznie. Najprawdopodobniej ulegnie jednak droższym modelom pod względem pojemności, a czasem też jakości wykonania.

Wymiary także sporo determinują, bo znajdą się na tym rynku tanie i nieco mniejsze side by side. Niektóre kosztują nawet poniżej 3000 zł, choć pochodzą od mniej renomowanych producentów.

Jakiej firmy lodówkę side by side kupić?

Według wielu opinii najlepsza lodówka side by side musi pochodzić od znanego i cenionego producenta. Jest w tym sporo prawdy, bo w tej kategorii rządzą popularne marki. Konkretnie Samsung i LG.

Ogólnie biorąc, obie stawiam na samym szczycie, lecz Samsung ma jednak dużo bogatszą ofertę, przynajmniej aktualnie.

Nowoczesna lodówka podwójna z ekranem i Wi-Fi? Czarna i szklana lodówka side by side, a może matowa i biała w dobrej cenie? Znajdziesz praktycznie każdy rodzaj. Łatwo dopasować budżet do swoich wymagań.

Poza tym topowe lodówki side by side Samsung są dobrze wykonane i mało awaryjne. Osobiście chłodziarko-zamrażarki tej koreańskiej marki jeszcze nigdy mnie nie zawiodły. Pracują na dobrych kompresorach inwerterowych.

Podobnie zresztą jak LG. Stawia ono jednak bardziej na droższe i luksusowe side by side. Wiedzie prym pod względem modeli z okienkiem i barkiem.

W średnim i wyższym segmencie cenowym Twoją uwagę mogą zwrócić podwójne lodówki Bosch, Whirlpool, Gorenje czy Toshiba. W mojej opinii są jednak mniej opłacalne niż podobne cenowo modele Samsung oraz LG.

Dlatego też po wspomnianej dwójce polecam spojrzeć dopiero na tanie i nieco mniejsze side by side. A w nich rządzi głównie Haier oraz Amica, choć do stawki próbuje dołączyć również MPM.

No i po ostatniej aktualizacji do zestawienia wpadła lodówka dwuskrzydłowa CONCEPT. Wyróżnia się bowiem połączeniem szklanego frontu z bielą, co bardzo trudno spotkać.

Podsumowanie i pytania czytelników

Ranking lodówek side by side za Tobą. Teraz już wiesz, które lodówki dwudrzwiowe są godne uwagi. Nie musisz o to pytać na forum, przeglądać wielu testów, porównań, artykułów czy blogów.

Dzięki tak pojemnej chłodziarko-zamrażarce już nigdy nie zaskoczy Cię brak miejsca po ogromnych zakupach. Przy okazji skorzystasz z najnowocześniejszych technologii. Jak pokazała moja klasyfikacja, nie zawsze wiąże się to z kosmicznym wydatkiem czy ekstremalnym zużyciem prądu.

Jeżeli masz do mnie jakieś dodatkowe pytania, to zapraszam do sekcji komentarzy. Szybko pomogę 🙂

Chcesz poznać jeszcze inne rodzaje szerszych chłodziarko-zamrażarek?

Sprawdź lodówki Multidoor, czyli czterodrzwiowe. Dają ciekawe funkcje związane ze swobodnym zamienianiem części chłodzącej w mrożącą (i odwrotnie). Popularność zyskują także najlepsze lodówki French Door. To efektowne połączenie dzielonej chłodziarki z bardziej tradycyjnym zamrażalnikiem (z szufladami).

Jak się okazało, modele side by side to często dobre lodówki z kostkarką, czym także zająłem się w osobnej klasyfikacji. Inne zestawienie przedstawi Ci też top lodówki o szerokości 70 cm. Pewna alternatywa i dla szerokich, i dla standardowych chłodziarko-zamrażarek.

Oceń publikację
[Głosy: 4 Średnia: 4.8]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
39 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
1 rok temu

Dzień Dobry,
Planuję zakupić lodówke side by side. Niestety zakres cenowy z Państwa rankingu na tą chwilę mnie przerósł. Co możecie powiedzieć na temat lodówki Samsung RS68A8520S9? Na czym oszczędzili przy jej produkcji? Mogę ją kupić za 3500 zł. Chyba że jesteście w stanie polecić coś rozsądnego w tej kwocie 3000-3500 zł.

Z góry dziękuję za opinie i pozdrawiam

Łukasz

Łukasz
1 rok temu

Dziękuję za sugestie. Kupiłem Samsung RS68A8520S9. Jakieś bolączki tego modelu?

Pozdrawiam

Tomasz
2 lat temu

Ogólnie rzecz biorąc w side by side należałoby wybierać między LG a Samsungiem. Co z Pana punktu widzenia praktycznego jest lepsze? Parametry są bardzo zbliżone a czasami są “szczegóły” które decydują o ponownym kupieniu produktu lub zmianie na inną markę.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

monika
2 lat temu

Szukam lodówki Side by side w kolorze białym. Widziałam w rankingu LG GSL761SWYV ale zastanawia mnie tez Samsung RS68N8240WW PRESTIGE COLLECTION.
W rankingu lodówek na 3 miejscu jest Samsung RS68N8241B1 i teraz pytanie, czy to ten sam model co powyższa RS68N8240WW tylko w innym kolorze?
Może jakieś inne polecenia białych side by side? Dziękuję 🙂
P.S jak wyglądają kwestie techniczne jesli chodzi o podłączenie wody do dystrybutora wody i lodu?

wojteq
2 lat temu

Na stronach internetowych sprzedawców większość lodówek ma inną klasę energetyczną niż ta, jaka podana jest na rankingu. Czy to przypadek, celowy zamiar? Gdzie jest prawdziwa infromacja ?

Przemysław
2 lat temu

Piękne dzięki za świetne materiały. jestem na etapie zakupu lodówki do kuchni, zrobiłem research, podliczyłem budżet, nałożyłem na to wymagania (zdecydowanie preferuję chłodziarkę na górze) i wyszły mi dwa modele:

Samsung RF23R62E3B1 oraz LG GMJ844PZKV. Na ten moment skłaniam się ku Samsungowi ze względu na większą chłodziarkę, filtr we wnętrzu chłodziarki i niższą cenę (ok. 800 PLN tańszy), natomiast chętniej kupiłbym coś w kolorze bardziej stalowym niż grafitowym (niestety w PL nie ma tego modelu w innym kolorze, choć w EU jest…).

Który z tych sprzętów byście polecili, który Waszym zdaniem będzie bardziej niezawodny? Trochę poczytałem, że za oceanem LG w 2019 roku miało jakiś duży proces dotyczący inwerterów w lodówkach i trochę mnie to przestraszyło. Podobno odmawiały posłuszeństwa jeszcze w czasie gwarancji lub niedługo po.
Może jakiś inny model w podobnej cenie (5,5 – 6,5 kPLN)

Wiktor
2 lat temu

a lodówka side by side z mpm? 🙂

Ula
2 lat temu

szukam czterodrzwiowej lodówki side by side z możliwością podłączenia do wody

Mariusz
2 lat temu

Jaka lodowke side by Side polecilby Pan do 5 osobowej rodziny – kolor czarny z kostkarka

Ela
2 lat temu

Dzień dobry,
Lodówka HISENSE RS694N4TF2 Side by side Kostkarka
Ciekawa jestem jak prezentuje się na tle wyżej opisanych. Opinie kupujących są dobre.
Duży plus to brak konieczności podłączenia do instalacji wodnej.

Ela
2 lat temu

Dziękuję bardzo. Każda dodatkowa informacja dla mnie ważna. Asortyment jest dość obszerny. Analizuję jeszcze Lodówka SAMSUNG RS68N8220B1 Side by side Kostkarka w której brak komory 0 .

Kasia
2 lat temu

Witam
Chciałam się zapytać czy jest lodówka biała side by side ale z szklanymi drzwiami albo z takim co nie wyglądają jak za czasów PRL-u?

Ewa
3 lat temu

Witam,

Chciałabym zapytać czy istnieja lodówki wolnostojące side by side przy których nie trzeba zachowywać po 5cm odległości od ściany ??

Dorota
3 lat temu

Dzień dobry. Stoję przed wyborem lodówki. Zastanawiam się nad GORENJE NRM8182MX, WHIRLPOOL WQ9B2L, WHIRLPOOL WQ9 E1L, SHARP SJ-EX770FSL. Pomożesz? Dziękuję

Dorota
3 lat temu

Dzięki 🤗

Sebastian
3 lat temu

RS50N3913BC – skąd informacja, że jest to lodówka matowa? Bo z moich wynika, że jest to stal pomalowana na czarny błysk. Co zresztą wynika również z niektórych komentarzy od posiadaczy tej lodówki.

Grzegorz
3 lat temu

Witaj!
Zastanawiam się nad Samsung RS50N3913BC.
Polecisz coś lepszego? Zależy nam na barku.

Marta
3 lat temu

Cześć, Twoj ranking jest bardzo pomocny! Super! Jestem niemal zdecydowana na samsunga RS68N8241B1 ale szukam informacji o tym czy mając wneke głęboką na 80cm moge ja obudowac aby licowala sie z meblami (zostawiając po bokach luki na drzwi). To dla mnie priorytet zeby nie wystawala za linie zabudowy. Pomozesz?
Dziękuję

Elżbieta
3 lat temu

Jestem ciekawa opinii nt. lodówek: GORENJE NRS9182MX oraz hotpoint-ariston-sxbhae-925.html
Wydają się całkiem dobre. Zauważyłam, że ten ranking dotyczy głównie Samsunga…

Sławomir
3 lat temu

Witam, co sądzisz o lodówkach side by side Sharp? Pozdrawiam

Michał
3 lat temu

Sharp, a w zasadzie turecki Vestel, póki co sprzedaje lodówki typu side by side pod marką Finlux. Są to dość proste i tanie, bo kosztujące ok. 2600 zł modele z no-frost i z kostarką twistową. Pod marką Sharp sprzedawane są tylko lodówki typu frenchdoor. Pytanie do autora, czy planuje w przyszłości ranking właśnie z french doorami? 🙂

Michał
2 lat temu

A jaka lodowka jest na pierwszym zdj. Bo zadnej z powyzszych chyba nie da sie fak obudowac. Czy sa jakies sbs do obudowy?