Pralko-suszarka z pompą ciepła Ranking 2021

Dobra pralko-suszarka z pompą ciepła oznacza szybkie i bezpieczne dla tkanin suszenie. Poprawia też oszczędność na rachunkach. Który model jest najlepszy? Odpowiedź znajdziesz w moim niezależnym i aktualizowanym rankingu z opiniami!

Pralko-suszarka z pompą ciepła ranking

Electrolux EW9W161B

Pralko-suszarka z pompą ciepła Electrolux EW9W161B

Pralko-suszarka z pompą ciepła Electrolux EW9W161B zadba o jakość Twoich ubrań, piorąc i susząc je w niskich temperaturach. Zaoszczędzisz na rachunkach, nie bojąc się, że odzienie się skurczy, rozciągnie czy jakkolwiek zmieni swój pierwotny fason. W poniższej opinii poznasz więcej atutów tego sprzętu 2w1.


Kliknij i kup Electrolux EW9W161B

MediaExpert
EURO
OleOle
Electro


Najlepsza pielęgnacja ubrań

Pralko-suszarki Electrolux nawet bez pompy ciepła niosą za sobą niskie ryzyko uszkodzenia tkanin. Electrolux EW9W161B idzie jeszcze dalej. Suszy odzież w niskich temperaturach, wykorzystując zamknięty obieg. Raz, że nie stracisz swoich ulubionych części garderoby, a dwa, że wysuszysz jeszcze więcej różnej odzieży.

Mało jest bowiem sprzętu 2w1 przystosowanego do suszenia… jedwabiu i ubrań ocieplonych puchem! A to tylko niektóre z przykładów.

Nad skuteczną pracą pompy ciepła czuwa system DelicateCare. Reguluje temperaturę i dostosowuje ruchy bębna. Dzięki temu nie stracisz czasu na usuwanie zbyt wielu zmechaceń z materiałów. Dodatkową korzyść stanowi wysoki poziom wygładzania ubrań. Obowiązek prasowania pójdzie Ci szybciej (o ile w ogóle żelazko będzie potrzebne!).

Zwróć także uwagę na cykl prania. Automatyka wagowa SensiCare waży cały załadunek. Po co? Aby dobrać jak najlepszy czas cyklu i inne parametry prania. Z jednej strony z tkanin znikną uporczywe plamy, a z drugiej całość nie potrwa zbyt długo (co mogłoby się negatywnie odbić na włóknach ubrań).

Krótki cykl łączony

Wiele osób obawia się przed nabyciem pralko-suszarki, że będzie prała i suszyła przez większość dnia. Te obawy są uzasadnione. Cykl łączony (pranie i od razu suszenie) potrafi trwać wieku.

Electrolux EW9W161B walczy z tym problemem.

Jak? Za sprawą programu One GO 3h 3Kg.

Nazwa mówi wszystko: 3 kg załadunek zostanie dokładnie wyprany i wysuszony w 3 godziny. Biorąc pod uwagę to, że i tak każdy zazwyczaj sortuje pranie, taki cykl łączony jest bardzo przydatny. 2 pełne tury potrwają 6 godzin, podczas gdy wiele zwykłych pralko-suszarek suszy mniejszy załadunek nawet przez ponad 8 – 9 godzin… a to oznacza wzrost opłat za media oraz większe narażenie tkanin na zniszczenie. Tutaj jest zupełnie inaczej.

Odświeżanie parowe

Jak przystało na sprzęt piorąco-suszący klasy premium, Electrolux EW9W161B oferuje kilka dodatkowych funkcji. Najciekawszą jest parowe odświeżanie stanowiące osobną opcję.

Para dezynfekuje odzież, usuwając z niej nieprzyjemne zapachy, jak i upierdliwe zagniecenia. Świetna sprawa, gdy trzymasz w szafie sporo odzieży, która nie lubi zbyt częstego prania… lub jest tak delikatna, że w ogóle nie można wkładać jej do bębna urządzenia automatycznego.

To także alternatywa dla wietrzenia, które nie usunie przecież tak dokładnie przykrych zapachów. O bakteriach i alergenach nie wspominając.

Po zabiegu parowym Twoje odzienie odzyska świeżość i miękkość. W przypadku np. koszul odpadnie też obowiązek długiego prasowania, bo pomarszczeń będzie znacznie mniej.

AEG L9WBC61B

Pralko-suszarka z pompą ciepła AEG L9WBC61B

AEG L9WBC61B, czyli niezawodna i funkcjonalna pralko-suszarka z pompą ciepła, która nie niszczy ubrań. Gwarantuje pranie pozbywające się plam i energooszczędne suszenie w niskich temperaturach. Przeczytaj recenzję, aby dowiedzieć się o niej jeszcze więcej!


Kliknij i kup AEG L9WBC61B

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt
Electro


Oszczędność energii i wody

Połączenie pompy ciepła, silnika inwerterowego oraz wielu dodatkowych technologii wpływa na mniejsze zużycie prądu i wody. Jeden pełny cykl prania i suszenia kosztuje około 1,5 zł. To ekstremalnie mało jak na pralko-suszarkę.

Szczególnie że mowa o pojemnym urządzeniu (10 kg dla prania i 6 kg dla suszenia, więc włożysz do bębna całą górę ciuchów).

Finalnie oszczędzisz i miejsce, i pieniądze, używając tej nowoczesnej pralko-suszarki.

Bezpieczeństwo dla tkanin

Pralko-suszarka AEG z pompą ciepła, podobnie zresztą jak model Electrolux, zmniejsza ryzyko kurczenia się ubrań i nie narusza struktury tkanin. Gwarantuje delikatne, lecz skuteczne i szybkie suszenie w ok. 40°C. Bez obaw wrzucisz do bębna również wrażliwsze na temperaturę rzeczy – nie bojąc się, że stanie im się coś złego.

Suszenie działa równomiernie. Nie użerasz się z sytuacjami, w których jeden obszar ubrania jest suchy, a drugi wciąż wilgotny. Sprzęt sam dobiera najlepsze ustawienia, dopasowując się do rodzaju tkanin. Czuwa nad temperaturą, ruchami bębna oraz czasem cyklu, aby nie doszło do przesuszenia dzianiny.

W efekcie zalecenia z metek ubrań rzadziej będą wykluczały użycie cyklu suszenia. Sprzęt wykorzystuje bowiem niższą temperaturą, a i tak suszy dużo lepiej niż zwykłe pralko-suszarki.

Cykl prania jest z kolei zabezpieczony przed powstawaniem piany. Woda dokładnie ją wypłukuje, więc nie zobaczysz na swoich ubraniach nieestetycznych plam po detergencie. Będą zawsze nieskazitelnie czyste.

Mnogość programów

Kolejnym atutem AEG L9WBC61B są liczne programy. Jeżeli chodzi o cykl łączony, skorzystasz nie tylko z pełnego wsadu, ale też z połowy załadunku dla suszenia. Ta opcja nosi nazwę NonStop 3h/3kg i zgodnie z nią wypierze i wysuszy 3 kg prania w 3 godziny.

Trzymasz w szafie delikatne rzeczy nadające się do prania ręcznego? Już więcej nie stracisz na nie czasu oraz sił. Sprzęt zapewni Ci cykl zastępujący pranie ręczne.

A może wolisz takie ubrania wietrzyć czy jakkolwiek odświeżać? Też żaden problem! Z pomocą przychodzi odświeżanie parowe. Wygładza i odkaża tkaniny, nie narażając ich na zniszczenie czy rozciągnięcie.

Urządzenie przygotowano też na bezpieczne pranie wełny czy jedwabiu. Dzięki funkcji opóźnionego startu zaprogramujesz czas pracy. Nie musisz być nawet w domu, aby pralko-suszarka przywróciła odzieży czystość i świeżość.

Z drugiej strony AEG L9WBC61B nie przebija znacząco modelu Electrolux (to technicznie niemal bliźniacze konstrukcje), a kosztuje więcej. Dlatego też zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji.

Co daje pompa ciepła pralko-suszarce?

Na początku krótko o tym, jak działa pompa ciepła w pralko-suszarkach:

Tworzy obieg zamknięty, a więc podnosi temperaturę powietrza, by po chwili obniżyć ją do 40°C, susząc tkaniny w bezpiecznych warunkach.

Różnica w porównaniu do zwykłych pralko-suszarek jest bardzo duża. Nie chodzi tylko o to, że cykl suszenia nie wymaga poboru wody. Ważniejszy jest recykling energii. Powietrze jest cały czas w tym samym obiegu, przez co sprzęt oszczędza prąd i równomiernie suszy w dużo niższej temperaturze niż zwykłe urządzenia 2w1.

To wszystko niesie za sobą potężne korzyści!

Rzuć na nie okiem:

  • Brak obaw o jakość ubrań – oczywiście zakładając, że spojrzysz też na zalecenia z metek. Są ubrania, które w ogóle nie nadają się do suszenia, nawet w suszarce. Pomijając takie przypadki, pralko-suszarka z pompą ciepła nie skurczy, nie rozciągnie ani nie przesuszy tkaniny. Wykorzystuje praktycznie dwukrotnie niższą temperaturę niż grzałki standardowych urządzeń 2w1. Poradzi sobie również z delikatnymi materiałami (np. jedwab, odzież ocieplona puchem). Ich fason się nie zmieni, a materiał nie straci miękkości.
  • Szersze zastosowanie – wychodzi z wcześniejszej zalety. Skoro urządzenie wykorzystuje niższą temperaturą, a i tak równomierne i skutecznie suszy, to do bębna włożysz więcej rodzajów odzieży. Wzrasta więc przydatność pralko-suszarki.
  • Oszczędność energii – jedna z największych zalet! Pralko-suszarki same w sobie są cholernie prądożerne. Te z pompą ciepła znacząco ograniczają pobór energii elektrycznej. O ile? Nawet ponad dwukrotnie! Jeżeli często pierzesz i suszysz górę ciuchów, to rocznie zaoszczędzisz kilkaset złotych na samym prądzie.
  • Oszczędność wodywoda pobierana jest wyłącznie do cyklu prania, co stanowi unikalną cechę. Przy okazji: w wielu innych artykułach czy zestawieniach pod pralko-suszarki z pompą ciepła podciągane są modele, które również nie wymagają wody podczas suszenia. Pamiętaj, że to nie jest jednoznaczne z obecnością pompy. Korzystając z mojego rankingu, masz pewność, że uwzględniłem tylko sprzęt z pompą ciepła.
  • Brak nagrzewania obiektów wokół – standardowe modele potrafią dość intensywnie nagrzewać swoje otoczenie. Wydzielają bowiem ciepło również na zewnątrz. Pralko-suszarka z pompą ciepła trzyma je w swoim bębnie. Nie zwiększy więc znacząco temperatury w łazience czy domowej pralni. Nie nagrzeje mebli czy innego sprzętu postawionego w pobliżu.

Powyższe atuty ściśle wynikają z obecności pompy. To jednak nie wszystko!

Siłą rzeczy pralko-suszarki z pompą ciepła to sprzęt premium, wręcz luksusowy. Producenci nie mogą iść na kompromisy, w końcu wołają pokaźne kwoty za swoje urządzenia.

Rodzi to wyższy standard dotyczący kluczowych parametrów, funkcji i technologii.

Poznaj więc kolejne zalety:

  • Większa ładowność – żal byłoby wsadzić tyle możliwości do zbyt mało pojemnej pralko-suszarki, prawda? Producenci o tym wiedzą. Standardem jest aż 10 kg ładowności dla prania i 6 kg dla suszenia. Taka pojemność przyda się szczególnie dużym rodzinom.
  • Skuteczne pranie – również w nie za wysokich temperaturach. Często wsparte automatyką wagą, która waży załadunek, aby dobrać optymalne parametry cyklu. Z Twojej odzieży szybko znikną plamy. Do tego tak dobre pralko-suszarki z pompą ciepła oferują wiele programów prania. Obejmują zwykle wełnę, jedwab, inne delikatne materiały oraz cykl zastępujący pranie ręczne. Nie zauważysz większej różnicy w stosunku do wielu dobrych pralek automatycznych.
  • Odświeżanie parowe – znakomita alternatywa dla prania, suszenia bądź wietrzenia. Para usuwa z odzieży nieprzyjemne zapachy i bakterie. Koszula, sukienka lub cokolwiek innego szybko odzyska świeżość.
  • Krótszy cykl łączony – znany z pralko-suszarek z pompą ciepła od AEG i Electrolux. Zapewnia wypranie i wysuszenie 3 kg prania w 3 godziny. Przydatna opcja obok dużo dłuższej pracy w cyklu łączonym dla pełnego załadunku.

Ponadto najlepsze pralko-suszarki z pompą ciepła są dobrze wykonane, łatwe w obsłudze i mało awaryjne.

A czy sprzęt 2w1 tego typu ma jakieś minusy?

Owszem, a głównie przez to, że jest strasznie mało modeli z pompą ciepła. Póki co tworzą je tylko 2 marki z jednej grupy: AEG i Electrolux.

Co z tego? Nie znajdziesz pralko-suszarki z pompą ciepła slim czy typowo do zabudowy. Nie znajdziesz także taniego modelu, np. do 2000 czy chociażby 3000 zł. Polecane pralko-suszarki standardowego typu obejmują te grupy.

Ten sprzęt nie zastąpi też w 100 procentach którejś z najlepszych suszarek do prania. O ile sam sposób i skuteczność suszenia znacząco nie odbiegają, tak osobne urządzenia suszące są pojemniejsze. Wysuszą więcej ciuchów na jednym cyklu (często robiąc to przy okazji szybciej). Do tego oferują dłuższe listy specjalnych programów suszenia. Lepiej dostosowują się do bardziej specyficznej odzieży.

Mimo tego pralko-suszarka z pompą ciepła to najlepsza alternatywa dla 2 osobnych urządzeń. Sprzęt, który jak najbardziej ma sens.

Kto powinien kupić pralko-suszarkę z pompą ciepła?

Każdy, kto pragnie zaoszczędzić miejsce w swoim domostwie, ale nie chce też rezygnować z wysokiej skuteczności i bezpieczeństwa suszenia.

Wiąże się to z pokaźnym wydatkiem, lecz zbliża się sposobem działania do osobnych suszarek. Nabywasz jeden sprzęt do dwóch zadań, nie musząc użerać się z kłopotliwym montażem na słupek. Do tego przy cyklu łączonym nie tracisz sił na przekładanie ubrań.

Teraz już wiesz, która pralko-suszarka z pompą ciepła jest najlepsza i czego oczekiwać po tym sprzęcie. Nie musisz o to pytać na forum czy czytać innych zestawień. W razie dodatkowych pytań zapraszam do sekcji komentarzy.


Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

Oceń publikację
[Głosy: 3 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments