W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Pralko-suszarka z pompą ciepła Ranking 2024

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  19 czerwca 2024
Komentarze:  12

Dobra pralko-suszarka z pompą ciepła oznacza szybkie i bezpieczne dla tkanin suszenie. Poprawia też oszczędność na rachunkach. Nie stracisz swojego odzienia i nie wydasz dużo na utrzymanie takiego sprzętu. Który model jest teraz najlepszy? Odpowiedź znajdziesz w moim aktualizowanym i niezależnym rankingu pralko-suszarek z pompą ciepła. Nie zabrakło w nim subiektywnych opinii.

Pralko-suszarka z pompą ciepła ranking

Ranking pralko-suszarek z pompą ciepła 2024 - TOP 3

AEG L9WBAN61BC

AEG L9WBAN61BC to zdecydowanie jedna z najlepszych pralko-suszarek z pompą ciepła. Osiąga ładowność 10/6 kg. Potrzebuje niewiele energii oraz wody, aby skutecznie wyprać i od razu wysuszyć przeróżne rzeczy. W jej bębnie umieścisz nawet kaszmir, marynarki bądź kurtkę puchową. To urządzenie, które nie niszczy ubrań, a świetnie wywabia plamy i równomiernie suszy tkaniny w niższych temperaturach.

Suszenia dotyczy kilka opcji, np. popularna funkcja do szafy. W efekcie za jednym razem pozbędziesz się z odzienia zarówno wilgoci, jak i pognieceń. Żelazko pójdzie w odstawkę, a Ty zaoszczędzisz sporo czasu oraz sił. Nowoczesna aplikacja mobilna poinformuje Cię o końcu cyklu, a także umożliwi zdalne sterowanie. Jakość wykonania wyborna, nie zauważyłem niedociągnięć. To mało awaryjny model.

Zamów bez zastanowienia AEG L9WBAN61BC, jeżeli rzeczywiście chcesz mieć w jednym urządzeniu 2 skuteczne funkcje. Wysoka wydajność prania stanowi oczywistość w tej cenie. Suszenie odbywa się natomiast w korzystnej temperaturze, która nie skurczy Twoich ciuchów.

Ocena produktu: 9.93/10
LG LSWD100E

Fenomen wśród top pralko-suszarek z pompą ciepła. LG LSWD100E odznacza się rzadko spotykaną ładownością na poziomie 12/7 kg. Nie musisz rozbijać prania i suszenia na kilka tur, co jeszcze bardziej potęguje ekonomiczne działanie. A skoro o tym mowa… to model z najwyższą klasą energetyczną A. Osiąga ją zarówno w czasie prania, jak i prania z suszeniem. 100 łączonych cykli kosztuje mniej niż 150 zł.

To prestiżowy sprzęt dla wymagających. Oczarują Cię duże, czarne drzwiczki z hartowanego szkła odpornego na zarysowania. Zawierają nawet okrągły wyświetlacz LCD, a to kolejna innowacja. Wyżej umieszczony otwór wsadowy ułatwi Ci z kolei wkładanie oraz wyjmowanie prania. Automatyczne dozowanie wystarcza na 20 cykli bez dolewania detergentu. Dobiera jego idealną ilość, co dodatkowo dba o ubrania.

LG LSWD100E to takie Ferrari wśród pralko-suszarek i to nawet tych z pompą ciepła. Ekstremalnie pojemny i unowocześniony sprzęt. Perfekcyjnie spełnia swoje zadanie, ale… kosztuje bardzo dużo. Jeżeli jednak wymagasz urządzenia premium w każdym calu, masz swojego lidera.

Ocena produktu: 9.78/10
Electrolux EW9W161BC

Electrolux EW9W161BC, czyli energooszczędna pralko-suszarka z pompą ciepła. Szybko i precyzyjnie suszy w niskich temperaturach. Twoje tkaniny nie skurczą ani nie przesuszą się w jej bębnie. Nie stracisz ulubionych części garderoby. Mało tego, zapewnisz im perfekcyjną czystość, świeżość i miękkość. Do gustu przypadnie Ci dodatkowa funkcja parowa. Usunie z odzienia alergeny i brzydkie zapachy.

Urządzenie monitoruje załadunek i poziom suchości, aby ustalić najlepszy czas cyklu czy temperaturę. Steruje nawet ruchami bębna, dbając o stan odzieży. Zaledwie 3-godzinny cykl łączony oszczędzi z kolei masę energii elektrycznej oraz Twój czas. Obsługuje do 3 kg ubrań. To pojemna i ekonomiczna pralko-suszarka z pompą ciepła. Do tego elegancka oraz banalna w obsłudze, co od razu docenisz.

Zero kompromisów – tak najkrócej mogę Ci przedstawić Electrolux EW9W161BC. Oszczędne, efektywne i do tego funkcjonalne urządzenie 2w1 pracujące na pompie ciepła. Nie dziwi mnie, że zdobywa setki pozytywnych opinii od użytkowników. Twoja również taka będzie.

Ocena produktu: 9.69/10
AEG L9WBCN61B

Tak dobra pralko-suszarka z pompą ciepła nie narazi Cię na wzrost rachunków. AEG L9WBCN61B tworzy zamknięty obieg i nie potrzebuje wody w fazie suszenia. Zapewnia znakomite efekty już w niskich temperaturach. Nie boisz się o swoje delikatne ubrania i włożysz więcej różnej odzieży do bębna urządzenia. Ta nowoczesna pralko-suszarka z pompą ciepła nie uszkodzi tkanin.

Oprócz pełnego cyklu łączonego (ładowność suszenia to 6 kg, a prania 10 kg) skorzystasz z przyspieszonej opcji: 3 kg w zaledwie 3 godziny. Chcesz tylko coś odświeżyć, np. pozbywając się zapachu spalin, jedzenia, potu lub papierosów? W takiej sytuacji przyda Ci się parowe odświeżanie, które także tu znajdziesz. Kolejny tryb pracy tego wszechstronnego sprzętu wysokiej klasy, który gorąco Ci polecam.

Jaka pralko-suszarka z pompą ciepła radzi sobie z bezpiecznym suszeniem jedwabiu lub ubrań sportowych? Właśnie AEG L9WBCN61B! Dokładnie kontroluje każdą fazę cyklu, chroniąc materiały. Nie ciągnie przy tym nadmiaru prądu i w mojej ocenie nie hałasuje nadmiernie.

Ocena produktu: 9.59/10

Najlepsze pralko-suszarki z pompą ciepła - Ranking 2024

Pralko-suszarka z pompą ciepła AEG L9WBAN61BC

Pralko-suszarka z pompą ciepła AEG L9WBAN61BCSkuteczna i bezpieczna dla odzieży pralko-suszarka

AEG L9WBAN61BC wyróżnia się przede wszystkim równomiernością suszenia. Nie boisz się o to, że coś będzie niedosuszone lub przesuszone. Ten drugi przypadek mógłby uszkodzić tkaniny, ale korzystając z tej polecanej pralko-suszarki z pompą ciepła, nie grozi Ci to. Twoja odzież nie straci jakości, a odzyska świeżość.

Urządzenie korzysta z nowatorskich technologii, które docenisz. DualSense dobiera temperaturę, a nawet ruchy bębna do rodzaju ubrań. ProSense analizuje z kolei wielkość załadunku (do 10 kg dla prania i do 6 kg dla suszenia/cyklu łączonego). W jakim celu? Aby ustalić jak najlepszy czas pracy urządzenia.

W efekcie Twoja ulubiona koszula lub bluzka cały czas będzie się tak samo dobrze prezentować. Jednocześnie oba zadania wykona ten sam sprzęt, mieszcząc w sobie solidny załadunek. To jak najbardziej luksusowa pralko-suszarka z pompą ciepła dla rodzin. Do tego cicha oraz energooszczędna (klasy C/A).

Moją uwagę zwrócił także panel sterowania. Minimalistyczny, ale prosty w obsłudze i z dobrze opisanym menu. Prędko go opanujesz. Skorzystasz też z aplikacji mobilnej (My AEG Care). Da Ci możliwość zdalnego sterowania urządzeniem, powiadomienia (np. o końcu cyklu), jak i zalecenia odnośnie suszenia.

Funkcjonalność i solidne wykonanie

Unikalną cechę stanowi zadziwiająca lista programów, m.in.: jedwab, wełna, kaszmir (z opcją parową), odzież sportowa, odświeżanie parowe, denim, marynarki i cykl łączony NonStop 3h/3kg. Pomyśl, ile zróżnicowanych części garderoby bez obaw umieścisz w bębnie. Nie masz tu większych ograniczeń.

Mało tego, spodobają Ci się również opcje suszenia. To konkretnie: Extra suche, Suche do szafy lub Suche do prasowania. Wydajność jest tak wysoka, że już przy tej pierwszej opcji wiele rzeczy od razu schowasz do szafy. Nie stracisz już tyle czasu i sił przez prasowanie. Być może ten obowiązek domowy w ogóle Ci odpadnie!

I nie mówię tu wcale o jakichś cienkich bluzeczkach czy koszulach. Dotyczy to też ręczników, szlafroków, jeansów, ubrania roboczego czy puchowej kurtki. Pompa ciepła w połączeniu z autorskimi technologiami nie zostawi wilgoci na tego typu rzeczach. Masz przy tym gwarancję odpowiedniej ochrony tekstyliów.

Ta wysokiej klasy pralko-suszarka z pompą ciepła wyróżnia się przy tym stabilnością. Świetnie tłumi nie tylko hałas, ale i wszelkie drgania oraz wibracje. Nie będzie tańczyć po Twojej łazience (o ile prawidłowo ją ustawisz i wypoziomujesz). Producent przygotował ją na wzmożoną eksploatację. Wybór na długie lata!

Pralko-suszarka z pompą ciepła LG LSWD100E

Pralko-suszarka z pompą ciepła LG LSWD100EParametry, które zwalają z nóg

Tak, wiem, że powyższy nagłówek zalatuje marketingową papką, lecz pozwól, że go obronię. W pierwszej kolejności rzuć okiem na pojemność. 12 kg dla prania i 7 kg dla prania z suszeniem to rzadko spotykany rezultat. Wśród modeli z pompą praktycznie w ogóle. Da Ci opcję na wypranie ogromu ciuchów i oszczędność czasu.

Kolejna rewelacja? Zdecydowanie energooszczędność. Według aktualnych norm… nie może być lepiej. LG LSWD100E wpisuje się w najwyższą klasę A dla prania, a to samo dotyczy cyklu łączonego. 100 cykli pranie + suszenie zużywa 190 kWh, co kosztuje mniej niż 150 zł. I to przy takim załadunku!

Inwerterowy silnik z bezpośrednim napędem ma 10-letnią gwarancję. Trudno go jakkolwiek zajechać. Wśród funkcji dodatkowych znajdziesz programy parowe. Te standardowe, np. delikatny czy antyalergiczny, momentalnie wywabiają plamy. Nie zabrakło ochrony przed zagnieceniami oraz opóźnionego startu.

Temperaturę wody dla prania ustawisz w szerokim zakresie. Zaczyna się od zimnej, a kończy na prawie że wrzącej (95 stopni Celsjusza). Zero ograniczeń. Prędkość wirowania dobija do 1600 obrotów na minutę. Co ciekawe, nie podnosi to bardziej głośności. Ta w fazie wirowania wynosi 75 dB, czyli akceptowalnie.

Wysoki komfort użytkowania

LG LSWD100E ma 65,5 cm głębokości, co przy bardzo przestronnym bębnie nie stanowi jakiegoś przegięcia. Przy okazji podnosi ciężar, czyli także stabilność sprzętu. Ten elegancki model 2w1 z pompą fenomenalnie się prezentuje i równie dobrze działa. Pokaźne drzwi pokryto hartowanym szkłem w czerni, co daje im trwałość.

Producent odpuścił standardowy panel sterowania, pokrętło itp. Za obsługę odpowiada okrągły wyświetlacz LCD wtopiony w górną część drzwiczek. Innowacyjne podejście. Istotne, że wcale nie jakoś dużo trudniejsze do opanowania. Wspomniane rozwiązanie zaowocowało wyżej umieszczonym wlotem bębna.

Co z tego wynika? Wygodniejszy załadunek i rozładunek sprzętu. Nie nadwyrężysz tak przy tym swoich pleców. Wśród programów odnajdziesz czyszczenie bębna. Nie przeznaczysz czasu na ręczne przecieranie tego elementu. Samoczyszczenie dotyczy zresztą również niektórych wewnętrznych części, do których nie dotrzesz.

Pralko-suszarka z pompą ciepła Electrolux EW9W161BC

Pralko-suszarka z pompą ciepła Electrolux EW9W161BCMistrzowska pielęgnacja ubrań

Pralko-suszarki Electrolux nawet bez pompy ciepła niosą za sobą niskie ryzyko uszkodzenia tkanin. Electrolux EW9W161BC idzie w tym jeszcze dalej. Suszy odzież w niskich temperaturach, wykorzystując zamknięty obieg. Nie stracisz swoich ulubionych części garderoby i wysuszysz jeszcze więcej różnej odzieży.

Nad skuteczną pracą pompy ciepła czuwa system DelicateCare. Reguluje temperaturę i dostosowuje ruchy bębna. Nie stracisz czasu na usuwanie zbyt wielu zmechaceń z materiałów. Dodatkową korzyść stanowi wysoki poziom wygładzania ubrań. Obowiązek prasowania pójdzie Ci szybciej, o ile uznasz, że żelazko w ogóle jest potrzebne.

Zwróć uwagę na cykl prania. Automatyka wagowa SensiCare waży cały załadunek. Dostosowuje najlepszy czas cyklu i inne parametry prania. Z jednej strony z tkanin znikną uporczywe plamy, a z drugiej całość nie potrwa zbyt długo (co mogłoby się negatywnie odbić na włóknach ubrań).

Zupełnie osobną opcję stanowi odświeżanie parą wodną. Zdezynfekuje odzież, usuwając z niej nieprzyjemne zapachy, jak i upierdliwe zagniecenia. alternatywa dla wietrzenia, które nie usunie przecież tak dokładnie przykrych zapachów. O bakteriach i alergenach nie wspominając.

Szybkie działanie z niskim poborem energii

Wiele osób obawia się przed nabyciem pralko-suszarki, że będzie prała i suszyła przez większość dnia. Te obawy są uzasadnione. Cykl łączony (pranie i od razu suszenie) potrafi trwać wieki. Pamiętaj jednak, że masz przed sobą ranking pralko-suszarek z pompą ciepła. Te sprzęty nie idą na większe kompromisy.

Electrolux EW9W161BC walczy z problemem zbyt długiej pracy. Jak? Za sprawą programu One GO 3h 3Kg. Nazwa mówi wszystko: załadunek o wadze 3 kg zostanie dokładnie wyprany i wysuszony w 3 godziny. Biorąc pod uwagę to, że i tak każdy zazwyczaj sortuje pranie, tak szybki cykl łączony bardzo się przydaje.

2 pełne tury potrwają 6 godzin, podczas gdy wiele zwykłych pralko-suszarek suszy mniejszy załadunek nawet przez ponad 8 – 9 godzin… a to oznacza wzrost opłat za media oraz większe narażenie tkanin na zniszczenie. Tutaj jest zupełnie inaczej, ale to w końcu jedna z najlepszych pralko-suszarek z pompą ciepła.

Pralko-suszarka z pompą ciepła AEG L9WBCN61B

Pralko-suszarka z pompą ciepła AEG L9WBCN61BOszczędność połączona ze skutecznością

Połączenie pompy ciepła, silnika inwerterowego oraz kilku unikalnych technologii wpływa na mniejsze zużycie prądu i wody. Szczególnie że mowa o pojemnym urządzeniu: 10 kg dla prania i 6 kg dla suszenia, więc włożysz do bębna całą górę ciuchów. AEG L9WBCN61B to dobra pralko-suszarka z pompą ciepła dla rodzin.

Co ważne, nadaje się praktycznie do wszystkiego, dbając o jakość różnorodnych tkanin. Oszczędzisz i miejsce w łazience czy pralni, i pieniądze, używając tej nowoczesnej pralko-suszarki wyposażonej w pompę ciepła. Nie idziesz przy tym na kompromisy w kwestii skuteczności pracy. Plamy szybciutko znikną, a suszenie usunie wilgoć.

Trzymasz w szafie delikatne rzeczy? Obsłuży je cykl zastępujący pranie ręczne. Użyteczna opcja, która często mi się przydaje. A może wolisz takie ubrania wietrzyć czy odświeżać? Też żaden problem! Z pomocą przychodzi odświeżanie parowe. Wygładzi i odkazi tkaniny, nie narażając ich na zniszczenie lub rozciągnięcie.

Bezpieczeństwo dla tkanin

Pralko-suszarka AEG z pompą ciepła zmniejsza ryzyko kurczenia się ubrań i nie narusza struktury tkanin. Gwarantuje delikatne, lecz skuteczne i szybkie suszenie w ok. 40°C. Bez obaw wrzucisz do bębna również wrażliwsze na temperaturę rzeczy – nie bojąc się, że ulegną nadmiernemu zmechaceniu, skurczeniu itp.

Suszenie działa równomiernie. Nie użerasz się z sytuacjami, w których jeden obszar ubrania jest suchy, a drugi wciąż wilgotny. Sprzęt sam dobiera najlepsze ustawienia, dopasowując się do rodzaju tkanin. Czuwa nad temperaturą, ruchami bębna oraz czasem cyklu, aby nie doszło do przesuszenia dzianiny.

Zalecenia z metek ubrań rzadziej będą wykluczały użycie cyklu suszenia. Sprzęt wykorzystuje niższą temperaturą, a i tak suszy dużo lepiej niż klasyczne pralko-suszarki bez pompy ciepła. Jeżeli chodzi o cykl łączony, skorzystasz nie tylko z pełnego wsadu, ale też z połowy załadunku dla suszenia (trwa wtedy tylko 3 godziny).

Ile kosztuje pralko-suszarka z pompą ciepła?

Pralko-suszarki z pompą ciepła są dużo droższe od klasycznych, kosztując zwykle 5000 – 7000 zł. Czasem pojawiają się modele nawet w okolicach 10000 zł. Pamiętaj jednak, że tego typu sprzęty oszczędzają miejsce, a suszą tak samo skutecznie jak osobne suszarki automatyczne.

Jakiej firmy pralko-suszarka z pompą ciepła?

Najlepsi producenci pralko-suszarek z pompą ciepła to AEG, Electrolux i LG, ponieważ… tylko oni tworzą takie sprzęty. To wąski rynek. Kluczowe, że urządzenia 2w1 wspomnianych marek rzeczywiście mają sens. Dokładnie piorą i suszą ubrania, nie pożerając przy tym za dużo prądu. Nie brakuje im także funkcjonalności.

Podsumowanie i pytania czytelników

Teraz już wiesz, jakie pralko-suszarki z pompą ciepła są najlepsze. Nie musisz o to pytać na forum czy czytać innych zestawień. Wybierając coś z mojego zestawienia, zagwarantujesz sobie skuteczne pranie i suszenie bez ryzyka drastycznego wzrostu rachunków za prąd.

W razie dodatkowych pytań lub chęci wyrażenia własnej opinii zapraszam Cię do sekcji komentarzy.

Modele 2w1 z pompą ciepła okazały się za drogie? Poznaj zatem ranking pralko-suszarek standardowego typu. Mając więcej miejsca, korzystną opcją może się okazać dobra pralka automatyczna oraz najlepsza suszarka bębnowa do prania. Jeżeli przestrzeni jest jednak bardzo mało, zobacz ranking pralko-suszarek slim.

Nie zapomnij także o używaniu dobrego proszku do prania. Detergent ma ogromny wpływ na skuteczność odplamiania odzieży. Sprawdź przy okazji, jakie kapsułki do prania są najlepsze. Stanowią dobrą alternatywę do proszków, zazwyczaj zostawiając na dzianinie ładny zapach.

Oceń publikację
[Głosy: 19 Średnia: 4.3]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
3 miesięcy temu

Witam,
Interesuje mnie pralko-suszarka z pompa ciepla. Z racji ze w zasadzie produkuje je jedna firma sklaniam sie ku tanszej czyli elektroluxa. Ma dwa modele; starszy i wedlug niektorych lepszy EW9W161BC oraz nowszy MEW9WN249BP, ktory poza nizsza waga ladunku prania i maksymalnymi obrotami rozni sie w zasadzie waga i to dosc sporo bo az 25kg. Po zapoznaniu sie z roznymi opiniami widac ze starszy i wyzszy model mial pewne wady z pompa ciepla jak i wykonaniem. Nowszy slabszy model ma zdecydowanie mniej opinii. Zastanawia mnie ta roznica w wadze skoro oba sprzety sa bardzo zblizone. Ma pan na ten temat swoja opinie? Czy wie pan skad wynika ta roznica?
Czy nowszy sprzet zostal pozbawiony wad poprzednika?

Last edited 3 miesięcy temu by Marcin
Krzysztof
4 miesięcy temu

Dzień dobry. Przymierzam się do zakupu pralko – suszarki AEG z tym wyświetlaczem TFT, czyli L9WBAN61BC. Zalet sporo, szczególnie wobec zwykłych pralko – suszarek bez pompy ciepła. Jednak trochę mnie niepokoją opinie, że te pompy ciepła Electroluxa są niedopracowane, czynnik ucieka z pompy itp. Nie mam szans na dwa osobne urządzenia.

Krzysiek
1 rok temu

Cześć,
Czy pojawiły się może jakieś nowe modele na polskim rynku z pompą ciepła od czasu publikacji? 🙂

Krzysiek
1 rok temu

dzięki za odpowiedź 😉

Agnieszka
2 lat temu

Cześć 🙂 czy jest jakaś pralko-suszarka z pompą ciepła do zabudowy?

Agnieszka
2 lat temu

Kiedy będą dostępne te pralko suszarki na rynku polskim? Brak ich w sklepach od listopada 2021