Pralko-suszarka z pompą ciepła Ranking 2021

Dobra pralko-suszarka z pompą ciepła oznacza szybkie i bezpieczne dla tkanin suszenie. Poprawia też oszczędność na rachunkach. Który model jest najlepszy? Odpowiedź znajdziesz w moim niezależnym i aktualizowanym rankingu z opiniami!

Pralko-suszarka z pompą ciepła ranking

Nie znajdziesz lepszych pralko-suszarek niż te z pompą ciepła. Te urządzenia dbają zarówno o jakość ubrań, nie niszcząc ich, jak i o wysokość rachunków za prąd.

Nie stracisz swojego odzienia i nie wydasz dużo na utrzymanie takiego sprzętu.

Niestety, nie ma ich zbyt dużo na rynku, ale mimo to dobrze wiedzieć, którą pralko-suszarkę z pompą ciepła opłaca się kupić. Pomoże Ci w tym mój niezależny ranking z opiniami.

Pralko-suszarka z pompą ciepła 2021 – Pełna lista

Miejsce 1

AEG L9WBA61BC

Pralko-suszarka z pompą ciepła AEG z bardzo długą listą programów. Do bębna wsadzisz nawet kaszmir, marynarki bądź kurtkę puchową. Pranie i suszenie zużywa mało energii i wody jak na sprzęt 2w1. Nie obawiasz się wzrostu opłat, a Twoje odzienie będzie idealnie czyste i suche.

Suszenia dotyczy kilka opcji, np. “do szafy”. Dzięki temu pozbędziesz się z odzieży i wilgoci, i pognieceń. Żelazko pójdzie w odstawkę! Nowoczesna aplikacja mobilna puszcza powiadomienia o końcu cyklu, a także umożliwia zdalne sterowanie oraz poznanie porad odnośnie używania sprzętu.

Miejsce 2

Electrolux EW9W161B

Pralko-suszarka z pompą ciepła Electrolux, która szybko i precyzyjnie suszy w niskich temperaturach. Twoje materiały nie skurczą ani nie przesuszą się w jej bębnie. Nie stracisz ulubionych części garderoby. Mało tego, zapewnisz im perfekcyjną czystość, świeżość i miękkość.

Urządzenie monitoruje załadunek i poziom suchości, aby ustalić najlepszy czas cyklu czy temperaturę. Steruje nawet ruchami bębna, dbając o stan odzieży. 3-godzinny cykl łączony oszczędza z kolei energię oraz Twój czas. Obsługuje do 3 kg ubrań.

Miejsce 3

AEG L9WBC61B

Tak dobra pralko-suszarka z pompą ciepła nie narazi Cię na wzrost rachunków. Tworzy zamknięty obieg i nie potrzebuje wody w fazie suszenia. Zapewnia znakomite efekty już w niskich temperaturach. Dzięki temu nie boisz się o delikatne ubrania i włożysz więcej różnej odzieży do bębna urządzenia.

Oprócz pełnego cyklu łączonego (ładowność suszenia to 6 kg) skorzystasz z przyspieszonej opcji: 3 kg zaledwie w 3 godziny. Chcesz tylko coś odświeżyć, np. pozbywając się zapachu spalin, jedzenia, potu lub papierosów? Wtedy przyda Ci się parowe odświeżanie. Kolejny tryb pracy tego wszechstronnego sprzętu!


Tak, na tym kończy się aktualna lista pralko-suszarek z pompą ciepła. Nie ma ich zbyt wiele.

Nie nabieraj się przy tym na inne klasyfikacje z większą liczbą modeli: w praktyce uwzględniają też zwykłe urządzenia 2w1, które nie pobierają wody w trakcie suszenia. Nie oznacza to jednak obecności pompy ciepła, a więc jej wszystkich zalet.

Chcesz bliżej poznać wyróżnione sprzęty? Zobacz poniższe opinie!


AEG L9WBA61BC

Pralko-suszarka z pompą ciepła AEG L9WBA61BC

Pralko-suszarka z pompą ciepła, która bije rekordy pod względem ekonomii prania i suszenia (jeśli chodzi o sprzęt 2w1). Do tego zachwyca długą listą programów i funkcjami dbającymi o stan odzieży. Przeczytaj moją recenzję, aby odkryć jej wszystkie zalety!


Kliknij i kup AEG L9WBA61BC

MediaExpert
EURO
OleOle


Równomierne suszenie

Wysokiej jakości pompa ciepła znacząco wpływa na jakość suszenia. Jest równomierne; nie boisz się o to, że coś będzie niedosuszone lub przesuszone. Ten drugi przypadek mógłby uszkodzić tkaniny, ale korzystając z tego urządzenia, nie grozi Ci to.

Technologia DualSense optymalizuje ruchy bębna i temperaturę pod rodzaj tkanin. Twoja odzież nie straci na jakości, a wręcz przeciwnie – zyska świeżość i miękkość.

ProSense analizuje z kolei wielkość załadunku, aby ustalić jak najlepszy czas pracy urządzenia. A skoro o ładowności mowa: typowa dla pralko-suszarek z pompą ciepła AEG, czyli 10 kg dla prania i 6 kg dla suszenia. Wystarczające wartości, jeśli zwykle pierzesz i suszysz mnóstwo ciuchów.

Długa lista programów

Nie bez powodu uznaję AEG L9WBA61BC za najbardziej luksusową pralko-suszarek z pompą ciepła (i w ogóle).

Jej unikalną cechę stanowi zadziwiająca lista programów, m.in.: jedwab, wełna, kaszmir (z opcją parową), odzież sportowa, odświeżanie parowe, denim, marynarki i cykl łączony NonStop 3h/3kg.

Mało tego, spodobają Ci się również opcje suszenia: Extra suche, Susze do szafy lub Suche do prasowania. Wydajność jest tak duża, że już przy tej pierwszej opcji wiele rzeczy od razu schowasz do szafy.

I nie mówię tu wcale o jakichś cienkich bluzeczkach czy koszulach. Dotyczy to nawet ręczników kąpielowych, szlafroków, jeansów, ubrania roboczego czy puchowej kurtki!

Pompa ciepła w połączeniu z autorskimi technologiami nie zostawi żadnej wilgoci na tego typu rzeczach. Masz przy tym gwarancję odpowiedniej ochrony tekstyliów. Nie zastanawiasz się, czy coś się skurczy, bo wyjmiesz z bębna odzienie w prawidłowym fasonie.

Nowoczesne sterowanie

Moją uwagę zwrócił także panel sterowania tej pralko-suszarki z pompą ciepła. Minimalistyczny, ale prosty w obsłudze i z dobrze opisanymi menu.

Co więcej, skorzystasz także ze specjalnej aplikacji mobilnej (My AEG Care). Co Ci daje? Możliwość zdalnego sterowania urządzeniem, powiadomienia (np. o końcu cyklu), jak i zalecenia odnośnie suszenia.

Od razu zyskujesz odpowiednią wiedzę, aby jak najlepiej wysuszyć i zadbać o swoje ubrania… choć już sam sprzęt doskonale to robi!

Wysoka kultura pracy

AEG L9WBA61BC generuje zaledwie 49 dB podczas prania, dzięki czemu to cicha pralko-suszarka z pompą ciepła.

Wyróżnia się przy tym stabilnością. Świetnie tłumi nie tylko hałas, ale i wszelkie drgania i wibracje. Nie będzie tańczyć po Twojej łazience.

Inne modele od grupy AEG/Electrolux także są znakomicie wykonanie, ale w tym przypadku producent wzniósł się na wyżyny.

Electrolux EW9W161B

Pralko-suszarka z pompą ciepła Electrolux EW9W161B

Pralko-suszarka z pompą ciepła Electrolux EW9W161B zadba o jakość Twoich ubrań, piorąc i susząc je w niskich temperaturach. Zaoszczędzisz na rachunkach, nie bojąc się, że odzienie się skurczy, rozciągnie czy jakkolwiek zmieni swój pierwotny fason. W poniższej opinii poznasz więcej atutów tego sprzętu 2w1.


Kliknij i kup Electrolux EW9W161B

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt
Electro


Najlepsza pielęgnacja ubrań

Pralko-suszarki Electrolux nawet bez pompy ciepła niosą za sobą niskie ryzyko uszkodzenia tkanin. Electrolux EW9W161B idzie jeszcze dalej. Suszy odzież w niskich temperaturach, wykorzystując zamknięty obieg. Raz, że nie stracisz swoich ulubionych części garderoby, a dwa, że wysuszysz jeszcze więcej różnej odzieży.

Mało jest bowiem sprzętu 2w1 przystosowanego do suszenia… jedwabiu i ubrań ocieplonych puchem! A to tylko niektóre z przykładów.

Nad skuteczną pracą pompy ciepła czuwa system DelicateCare. Reguluje temperaturę i dostosowuje ruchy bębna. Dzięki temu nie stracisz czasu na usuwanie zbyt wielu zmechaceń z materiałów. Dodatkową korzyść stanowi wysoki poziom wygładzania ubrań. Obowiązek prasowania pójdzie Ci szybciej (o ile w ogóle żelazko będzie potrzebne!).

Zwróć także uwagę na cykl prania. Automatyka wagowa SensiCare waży cały załadunek. Po co? Aby dobrać jak najlepszy czas cyklu i inne parametry prania. Z jednej strony z tkanin znikną uporczywe plamy, a z drugiej całość nie potrwa zbyt długo (co mogłoby się negatywnie odbić na włóknach ubrań).

Krótki cykl łączony

Wiele osób obawia się przed nabyciem pralko-suszarki, że będzie prała i suszyła przez większość dnia. Te obawy są uzasadnione. Cykl łączony (pranie i od razu suszenie) potrafi trwać wieki.

Electrolux EW9W161B walczy z tym problemem.

Jak? Za sprawą programu One GO 3h 3Kg.

Nazwa mówi wszystko: 3 kg załadunek zostanie dokładnie wyprany i wysuszony w 3 godziny. Biorąc pod uwagę to, że i tak każdy zazwyczaj sortuje pranie, taki cykl łączony jest bardzo przydatny.

2 pełne tury potrwają 6 godzin, podczas gdy wiele zwykłych pralko-suszarek suszy mniejszy załadunek nawet przez ponad 8 – 9 godzin… a to oznacza wzrost opłat za media oraz większe narażenie tkanin na zniszczenie. Tutaj jest zupełnie inaczej, ale to w końcu jedna z najlepszych pralko-suszarek z pompą ciepła.

Odświeżanie parowe

Jak przystało na sprzęt piorąco-suszący klasy premium, Electrolux EW9W161B oferuje kilka dodatkowych funkcji. Najciekawszą jest parowe odświeżanie stanowiące osobną opcję.

Para dezynfekuje odzież, usuwając z niej nieprzyjemne zapachy, jak i upierdliwe zagniecenia. Świetna sprawa, gdy trzymasz w szafie sporo odzieży, która nie lubi zbyt częstego prania… lub jest tak delikatna, że w ogóle nie można wkładać jej do bębna urządzenia automatycznego.

To także alternatywa dla wietrzenia, które nie usunie przecież tak dokładnie przykrych zapachów. O bakteriach i alergenach nie wspominając.

Po zabiegu parowym Twoje odzienie odzyska świeżość i miękkość. W przypadku np. koszul odpadnie też obowiązek długiego prasowania, bo pomarszczeń będzie znacznie mniej.

AEG L9WBC61B

Pralko-suszarka z pompą ciepła AEG L9WBC61B

AEG L9WBC61B, czyli niezawodna i funkcjonalna pralko-suszarka z pompą ciepła, która nie niszczy ubrań. Gwarantuje pranie pozbywające się plam i energooszczędne suszenie w niskich temperaturach. Przeczytaj recenzję, aby dowiedzieć się o niej jeszcze więcej!


Kliknij i kup AEG L9WBC61B

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt
Electro


Oszczędność energii i wody

Połączenie pompy ciepła, silnika inwerterowego oraz wielu dodatkowych technologii wpływa na mniejsze zużycie prądu i wody. Jeden pełny cykl prania i suszenia kosztuje około 1,5 zł. To ekstremalnie mało jak na pralko-suszarkę. Dokładnie widać tu atuty obecności pompy ciepła.

Szczególnie że mowa o pojemnym urządzeniu (10 kg dla prania i 6 kg dla suszenia, więc włożysz do bębna całą górę ciuchów).

Finalnie oszczędzisz i miejsce, i pieniądze, używając tej nowoczesnej pralko-suszarki.

Bezpieczeństwo dla tkanin

Pralko-suszarka AEG z pompą ciepła zmniejsza ryzyko kurczenia się ubrań i nie narusza struktury tkanin. Gwarantuje delikatne, lecz skuteczne i szybkie suszenie w ok. 40°C. Bez obaw wrzucisz do bębna również wrażliwsze na temperaturę rzeczy – nie bojąc się, że stanie im się coś złego.

Suszenie działa równomiernie. Nie użerasz się z sytuacjami, w których jeden obszar ubrania jest suchy, a drugi wciąż wilgotny. Sprzęt sam dobiera najlepsze ustawienia, dopasowując się do rodzaju tkanin. Czuwa nad temperaturą, ruchami bębna oraz czasem cyklu, aby nie doszło do przesuszenia dzianiny.

W efekcie zalecenia z metek ubrań rzadziej będą wykluczały użycie cyklu suszenia. Sprzęt wykorzystuje bowiem niższą temperaturą, a i tak suszy dużo lepiej niż zwykłe pralko-suszarki bez pompy ciepła.

Cykl prania jest z kolei zabezpieczony przed powstawaniem piany. Woda dokładnie ją wypłukuje, więc nie zobaczysz na swoich ubraniach nieestetycznych plam po detergencie. Będą zawsze nieskazitelnie czyste.

Mnogość programów

Kolejnym atutem AEG L9WBC61B są liczne programy. Jeżeli chodzi o cykl łączony, skorzystasz nie tylko z pełnego wsadu, ale też z połowy załadunku dla suszenia. Ta opcja nosi nazwę NonStop 3h/3kg i zgodnie z nią wypierze i wysuszy 3 kg prania w 3 godziny.

Trzymasz w szafie delikatne rzeczy nadające się do prania ręcznego? Już więcej nie stracisz na nie czasu oraz sił. Sprzęt zapewni Ci cykl zastępujący pranie ręczne.

A może wolisz takie ubrania wietrzyć czy jakkolwiek odświeżać? Też żaden problem! Z pomocą przychodzi odświeżanie parowe. Wygładza i odkaża tkaniny, nie narażając ich na zniszczenie czy rozciągnięcie.

Urządzenie przygotowano też na bezpieczne pranie wełny czy jedwabiu. Dzięki funkcji opóźnionego startu zaprogramujesz czas pracy. Nie musisz być nawet w domu, aby pralko-suszarka z pompą ciepła przywróciła odzieży czystość i świeżość.

Co daje pompa ciepła pralko-suszarce?

Na początku krótko o tym, jak działa pompa ciepła w pralko-suszarkach:

Tworzy obieg zamknięty, a więc podnosi temperaturę powietrza, by po chwili obniżyć ją do 40°C, susząc tkaniny w bezpiecznych warunkach.

Różnica w porównaniu do zwykłych pralko-suszarek jest bardzo duża. Nie chodzi tylko o to, że cykl suszenia nie wymaga poboru wody.

Ważniejszy jest recykling energii.

Powietrze jest cały czas w tym samym obiegu, przez co sprzęt oszczędza prąd i równomiernie suszy w dużo niższej temperaturze niż zwykłe urządzenia 2w1.

To wszystko niesie za sobą potężne korzyści!

Rzuć na nie okiem:

  • Brak obaw o jakość ubrań – oczywiście zakładając, że spojrzysz też na zalecenia z metek. Są ubrania, które w ogóle nie nadają się do suszenia, nawet w suszarce. Pomijając takie przypadki, pralko-suszarka z pompą ciepła nie skurczy, nie rozciągnie ani nie przesuszy tkaniny. Wykorzystuje praktycznie dwukrotnie niższą temperaturę niż grzałki standardowych urządzeń 2w1. Poradzi sobie również z delikatnymi materiałami (np. jedwab, odzież ocieplona puchem). Ich fason się nie zmieni, a materiał nie straci miękkości.
  • Szersze zastosowanie – wychodzi z wcześniejszej zalety. Skoro urządzenie wykorzystuje niższą temperaturą, a i tak równomierne i skutecznie suszy, to do bębna włożysz więcej rodzajów odzieży. Wzrasta więc przydatność pralko-suszarki.
  • Oszczędność energii – jedna z największych zalet! Pralko-suszarki same w sobie są cholernie prądożerne. Te z pompą ciepła znacząco ograniczają pobór energii elektrycznej. O ile? Nawet ponad dwukrotnie! Jeżeli często pierzesz i suszysz górę ciuchów, to rocznie zaoszczędzisz kilkaset złotych na samym prądzie.
  • Oszczędność wodywoda pobierana jest wyłącznie do cyklu prania, co stanowi unikalną cechę. Przy okazji: w wielu innych artykułach czy zestawieniach pod pralko-suszarki z pompą ciepła podciągane są modele, które również nie wymagają wody podczas suszenia. Pamiętaj, że to nie jest jednoznaczne z obecnością pompy. Korzystając z mojego rankingu, masz pewność, że uwzględniłem tylko sprzęt z pompą ciepła.
  • Brak nagrzewania obiektów wokół – standardowe modele potrafią dość intensywnie nagrzewać swoje otoczenie. Wydzielają bowiem ciepło również na zewnątrz. Pralko-suszarka z pompą ciepła trzyma je w swoim bębnie. Nie zwiększy więc znacząco temperatury w łazience czy domowej pralni. Nie nagrzeje mebli czy innego sprzętu postawionego w pobliżu.

Powyższe atuty ściśle wynikają z obecności pompy. To jednak nie wszystko!

Siłą rzeczy pralko-suszarki z pompą ciepła to sprzęt premium, wręcz luksusowy. Producenci nie mogą iść na kompromisy, w końcu wołają pokaźne kwoty za swoje urządzenia.

Rodzi to wyższy standard dotyczący kluczowych parametrów, funkcji i technologii.

Poznaj więc kolejne zalety:

  • Większa ładowność – żal byłoby wsadzić tyle możliwości do zbyt mało pojemnej pralko-suszarki, prawda? Producenci o tym wiedzą. Standardem jest aż 10 kg ładowności dla prania i 6 kg dla suszenia. Taka pojemność przyda się szczególnie dużym rodzinom.
  • Skuteczne pranie – również w nie za wysokich temperaturach. Często wsparte automatyką wagą, która waży załadunek, aby dobrać optymalne parametry cyklu. Z Twojej odzieży szybko znikną plamy. Do tego tak dobre pralko-suszarki z pompą ciepła oferują wiele programów prania. Obejmują zwykle wełnę, jedwab, inne delikatne materiały oraz cykl zastępujący pranie ręczne. Nie zauważysz większej różnicy w stosunku do wielu dobrych pralek automatycznych.
  • Odświeżanie parowe – znakomita alternatywa dla prania, suszenia bądź wietrzenia. Para usuwa z odzieży nieprzyjemne zapachy i bakterie. Koszula, sukienka lub cokolwiek innego szybko odzyska świeżość.
  • Krótszy cykl łączony – znany z pralko-suszarek z pompą ciepła od AEG i Electrolux. Zapewnia wypranie i wysuszenie 3 kg prania w 3 godziny. Przydatna opcja obok dużo dłuższej pracy w cyklu łączonym dla pełnego załadunku.

Ponadto najlepsze pralko-suszarki z pompą ciepła są dobrze wykonane, łatwe w obsłudze i mało awaryjne.

A czy sprzęt 2w1 tego typu ma jakieś minusy?

Owszem, a głównie przez to, że jest strasznie mało modeli z pompą ciepła. Póki co tworzą je tylko 2 marki z jednej grupy: AEG i Electrolux.

Polecane pralko-suszarki standardowego typu obejmują siłą rzeczy więcej segmentów cenowych. W omawianej kategorii nie ma także póki co szans na pralko-suszarkę slim.

Ten sprzęt nie zastąpi też w 100 procentach którejś z najlepszych suszarek do prania. O ile sam sposób i skuteczność suszenia znacząco nie odbiegają, tak osobne urządzenia suszące są pojemniejsze. Wysuszą więcej ciuchów na jednym cyklu (często robiąc to przy okazji szybciej). Do tego oferują dłuższe listy specjalnych programów suszenia. Lepiej dostosowują się do bardziej specyficznej odzieży.

Mimo to pralko-suszarka z pompą ciepła to najlepsza alternatywa dla 2 osobnych urządzeń. Sprzęt, który jak najbardziej ma sens.

Kto powinien kupić pralko-suszarkę z pompą ciepła?

Każdy, kto pragnie zaoszczędzić miejsce w swoim domostwie, ale nie chce też rezygnować z wysokiej skuteczności i bezpieczeństwa suszenia.

Wiąże się to z pokaźnym wydatkiem, lecz zbliża się sposobem działania do osobnych suszarek. Nabywasz jeden sprzęt do dwóch zadań, nie musząc użerać się z kłopotliwym montażem na słupek. Do tego przy cyklu łączonym nie tracisz sił na przekładanie ubrań.


Teraz już wiesz, która pralko-suszarka z pompą ciepła jest najlepsza i czego oczekiwać po tym sprzęcie. Nie musisz o to pytać na forum czy czytać innych zestawień. W razie dodatkowych pytań zapraszam do sekcji komentarzy.

Oceń publikację
[Głosy: 6 Średnia: 4.8]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments