W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Pralko-suszarka z pompą ciepła Ranking 2024

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 marca 2024
Komentarze:  12

Dobra pralko-suszarka z pompą ciepła oznacza szybkie i bezpieczne dla tkanin suszenie. Poprawia też oszczędność na rachunkach. Który model jest najlepszy? Odpowiedź znajdziesz w moim niezależnym i aktualizowanym rankingu z opiniami!

Pralko-suszarka z pompą ciepła ranking

Nie znajdziesz lepszych pralko-suszarek niż te z pompą ciepła. Te urządzenia dbają zarówno o jakość ubrań, nie niszcząc ich, jak i o wysokość rachunków za prąd.

Nie stracisz swojego odzienia i nie wydasz dużo na utrzymanie takiego sprzętu.

Niestety, nie ma ich zbyt dużo na rynku, ale mimo to dobrze wiedzieć, którą pralko-suszarkę z pompą ciepła opłaca się kupić. Pomoże Ci w tym mój niezależny ranking z opiniami.

Pralko-suszarka z pompą ciepła 2024 - Pełna lista

Najlepsza pralko-suszarka z pompą ciepła AEG z bardzo długą listą programów. Do bębna wsadzisz nawet kaszmir, marynarki bądź kurtkę puchową. Pranie i suszenie zużywa mało energii i wody jak na sprzęt 2w1. To energooszczędna pralko-suszarka z pompą ciepła. Nie obawiasz się wzrostu opłat, a Twoje odzienie będzie idealnie czyste i suche. Idealne połączenie, prawda?

Suszenia dotyczy kilka opcji, np. popularna funkcja „do szafy”. Dzięki temu pozbędziesz się z odzieży i wilgoci, i pognieceń. Żelazko pójdzie w odstawkę, a Ty zaoszczędzisz sporo czasu oraz sił. Nowoczesna aplikacja mobilna puszcza powiadomienia o końcu cyklu, a także umożliwia zdalne sterowanie oraz poznanie porad odnośnie używania sprzętu.

Ocena produktu: 9.8/10

Godna polecenia pralko-suszarka z pompą ciepła Electrolux, która szybko i precyzyjnie suszy w niskich temperaturach. Twoje materiały nie skurczą ani nie przesuszą się w jej bębnie. Nie stracisz ulubionych części garderoby. Mało tego, zapewnisz im perfekcyjną czystość, świeżość i miękkość. Do gustu przypadnie Ci dodatkowa funkcja parowa. Usuwa z odzienia alergeny i brzydkie zapachy.

Urządzenie monitoruje załadunek i poziom suchości, aby ustalić najlepszy czas cyklu czy temperaturę. Steruje nawet ruchami bębna, dbając o stan odzieży. 3-godzinny cykl łączony oszczędza z kolei energię oraz Twój czas. Obsługuje do 3 kg ubrań. To zarówno pojemna, jak i ekonomiczna pralko-suszarka z pompą ciepła.

Ocena produktu: 9.74/10

Tak dobra pralko-suszarka z pompą ciepła nie narazi Cię na wzrost rachunków. Tworzy zamknięty obieg i nie potrzebuje wody w fazie suszenia. Zapewnia znakomite efekty już w niskich temperaturach. Dzięki temu nie boisz się o delikatne ubrania i włożysz więcej różnej odzieży do bębna urządzenia. Ta dobrej jakości pralko-suszarka z pompą ciepła nie uszkodzi tkanin.

Oprócz pełnego cyklu łączonego (ładowność suszenia to 6 kg) skorzystasz z przyspieszonej opcji: 3 kg zaledwie w 3 godziny. Chcesz tylko coś odświeżyć, np. pozbywając się zapachu spalin, jedzenia, potu lub papierosów? Wtedy przyda Ci się parowe odświeżanie, które także tu znajdziesz. Kolejny tryb pracy tego wszechstronnego sprzętu wysokiej klasy, który gorąco Ci polecam.

Ocena produktu: 9.63/10

Jaka pralko-suszarka z pompą ciepła nie ciągnie za dużo prądu, a dobrze czyści oraz osusza odzież? Z pewnością Electrolux MEW9WN249BP. Pracuje w klasie energetycznej D, lecz w praktyce nie ma tu dużej różnicy względem C. Zadziwi Cię zastosowaniem. To odpowiedni sprzęt 2w1 do odzieży zewnętrznej, jedwabiu, a nawet wełny. Zasługa właśnie pompy ciepła.

Kolejne opcja, czyli pranie ręczne, znów sprawi, że nie zmarnujesz czasu oraz sił. Automatyczny czujnik wilgotności zawsze wie, kiedy nadszedł czas na zakończenie cyklu. finalnie urządzenia nie przesusza części garderoby. Tym samym chroni ich włókna. Ranking pralko-suszarek z pompą ciepła musiał uwzględnić ten unikalny okaz na rynku!

Ocena produktu: 9.58/10

Tak, na tym kończy się aktualna lista pralko-suszarek z pompą ciepła. Nie ma ich zbyt wiele.

Nie nabieraj się przy tym na inne klasyfikacje z większą liczbą modeli: w praktyce uwzględniają też zwykłe urządzenia 2w1, które nie pobierają wody w trakcie suszenia. Nie oznacza to jednak obecności pompy ciepła, a więc jej wszystkich zalet.

Chcesz bliżej poznać wyróżnione sprzęty? Zobacz poniższe opinie!


Najlepsze pralko-suszarki z pompą ciepła - Ranking 2024

Pralko-suszarka z pompą ciepła AEG L9WBAN61BC

Pralko-suszarka z pompą ciepła AEG L9WBAN61BC

Profesjonalna pralko-suszarka z pompą ciepła, która bije rekordy pod względem ekonomii prania i suszenia (jeśli chodzi o sprzęt 2w1). Do tego zachwyca długą listą programów i funkcjami dbającymi o stan odzieży. Przeczytaj moją recenzję, aby odkryć wszystkie zalety tej najlepszej pralko-suszarki z pompą ciepła!


Sprawdź ceny AEG L9WBAN61BC

MediaExpert
EURO


Równomierne suszenie

Wysokiej jakości pompa ciepła znacząco wpływa na jakość suszenia. Jest równomierne: nie boisz się o to, że coś będzie niedosuszone lub przesuszone. Ten drugi przypadek mógłby uszkodzić tkaniny, ale korzystając z tego urządzenia, nie grozi Ci to.

Technologia DualSense optymalizuje ruchy bębna i temperaturę pod rodzaj tkanin. Twoja odzież nie straci na jakości, a wręcz przeciwnie – zyska świeżość i miękkość. Iście unikalna technologia jak na sprzęt 2w1.

ProSense analizuje z kolei wielkość załadunku. W jakim celu? Aby ustalić jak najlepszy czas pracy urządzenia. A skoro o ładowności mowa: typowa dla topowych pralko-suszarek z pompą ciepła AEG, czyli 10 kg dla prania i 6 kg dla suszenia. Wystarczające wartości, jeśli zwykle pierzesz i suszysz mnóstwo ciuchów.

W efekcie to prestiżowa pralko-suszarka z pompą ciepła dla rodzin. W wielu wypadkach nie trzeba rozbijać prania i suszenia sterty ubrań na kilka cykli. Tym samym oznacza to kolejne oszczędności.

Długa lista programów

Nie bez powodu uznaję AEG L9WBAN61BC za najbardziej luksusową pralko-suszarek z pompą ciepła (i w ogóle). Zasłużyła na miano lidera rankingu wieloma osiągnieciami.

Jej unikalną cechę stanowi zadziwiająca lista programów, m.in.: jedwab, wełna, kaszmir (z opcją parową), odzież sportowa, odświeżanie parowe, denim, marynarki i cykl łączony NonStop 3h/3kg. Pomyśl, ile zróżnicowanych części garderoby bez obaw umieścisz w jej bębnie. Nie masz tu większych ograniczeń.

Mało tego, spodobają Ci się również opcje suszenia. Poznaj je: Extra suche, Suche do szafy lub Suche do prasowania. Wydajność jest tak wysoka, że już przy tej pierwszej opcji wiele rzeczy od razu schowasz do szafy.

I nie mówię tu wcale o jakichś cienkich bluzeczkach czy koszulach. Dotyczy to nawet ręczników kąpielowych, szlafroków, jeansów, ubrania roboczego czy puchowej kurtki!

Pompa ciepła w połączeniu z autorskimi technologiami nie zostawi żadnej wilgoci na tego typu rzeczach. Masz przy tym gwarancję odpowiedniej ochrony tekstyliów. Nie zastanawiasz się, czy coś się skurczy, bo wyjmiesz z bębna odzienie w prawidłowym fasonie.

Nowoczesne sterowanie

Moją uwagę zwrócił także panel sterowania tej pralko-suszarki z pompą ciepła, która nie niszczy ubrań. Minimalistyczny, ale prosty w obsłudze i z dobrze opisanymi menu. Jak dla mnie perfekcyjne połączenie.

Co więcej, skorzystasz także ze specjalnej aplikacji mobilnej (My AEG Care). Co Ci da? Możliwość zdalnego sterowania urządzeniem, powiadomienia (np. o końcu cyklu), jak i zalecenia odnośnie suszenia.

Od razu zyskasz odpowiednią wiedzę, aby jak najlepiej wysuszyć i zadbać o swoje ubrania… choć już sam sprzęt doskonale to robi!

Wysoka kultura pracy

AEG L9WBAN61BC generuje zaledwie 49 dB podczas prania, dzięki czemu to cicha pralko-suszarka z pompą ciepła. Ważna cecha, gdy nie masz dobrze odizolowanej od reszty pomieszczeń domowej pralni. Mało hałaśliwe urządzenie nie będzie Cię irytować, przeszkadzając w relaksie.

Ta wysokiej klasy pralko-suszarka z pompą ciepła wyróżnia się przy tym stabilnością. Świetnie tłumi nie tylko hałas, ale i wszelkie drgania oraz wibracje. Nie będzie tańczyć po Twojej łazience (o ile prawidłowo ją ustawisz i wypoziomujesz).

Inne modele od grupy AEG/Electrolux także są znakomicie wykonane, ale w tym wypadku producent wzniósł się na wyżyny.

Pralko-suszarka z pompą ciepła Electrolux EW9W161BC

Pralko-suszarka z pompą ciepła Electrolux EW9W161BC

Pralko-suszarka z pompą ciepła Electrolux EW9W161BC zadba o jakość Twoich ubrań, piorąc i susząc je w niskich temperaturach. Zaoszczędzisz na rachunkach, nie bojąc się, że odzienie się skurczy, rozciągnie czy jakkolwiek zmieni swój pierwotny fason. W poniższej opinii poznasz więcej atutów tego sprzętu 2w1.


Sprawdź ceny Electrolux EW9W161BC

MediaExpert
EURO


Najlepsza pielęgnacja ubrań

Pralko-suszarki Electrolux nawet bez pompy ciepła niosą za sobą niskie ryzyko uszkodzenia tkanin. Electrolux EW9W161BC idzie jeszcze dalej. Suszy odzież w niskich temperaturach, wykorzystując zamknięty obieg.

Raz, że nie stracisz swoich ulubionych części garderoby, a dwa, że wysuszysz jeszcze więcej różnej odzieży. Mało jest bowiem sprzętu 2w1 przystosowanego do suszenia… jedwabiu i ubrań ocieplonych puchem! A to tylko niektóre z przykładów.

Nad skuteczną pracą pompy ciepła czuwa system DelicateCare. Reguluje temperaturę i dostosowuje ruchy bębna. Nie stracisz czasu na usuwanie zbyt wielu zmechaceń z materiałów. Dodatkową korzyść stanowi wysoki poziom wygładzania ubrań. Obowiązek prasowania pójdzie Ci szybciej (o ile w ogóle żelazko będzie potrzebne!).

Zwróć także uwagę na cykl prania. Automatyka wagowa SensiCare waży cały załadunek. Po co? Aby dobrać jak najlepszy czas cyklu i inne parametry prania. Z jednej strony z tkanin znikną uporczywe plamy, a z drugiej całość nie potrwa zbyt długo (co mogłoby się negatywnie odbić na włóknach ubrań).

Krótki cykl łączony

Wiele osób obawia się przed nabyciem pralko-suszarki, że będzie prała i suszyła przez większość dnia. Te obawy są uzasadnione. Cykl łączony (pranie i od razu suszenie) potrafi trwać wieki. Pamiętaj jednak, że masz przed sobą ranking pralko-suszarek z pompą ciepła. Te sprzęty nie idą na większe kompromisy.

Electrolux EW9W161BC walczy z problemem zbyt długiej pracy.

Jak? Za sprawą programu One GO 3h 3Kg.

Nazwa mówi wszystko: 3 kg załadunek zostanie dokładnie wyprany i wysuszony w 3 godziny. Biorąc pod uwagę to, że i tak każdy zazwyczaj sortuje pranie, taki cykl łączony jest bardzo przydatny.

2 pełne tury potrwają 6 godzin, podczas gdy wiele zwykłych pralko-suszarek suszy mniejszy załadunek nawet przez ponad 8 – 9 godzin… a to oznacza wzrost opłat za media oraz większe narażenie tkanin na zniszczenie. Tutaj jest zupełnie inaczej, ale to w końcu jedna z najlepszych pralko-suszarek z pompą ciepła.

Odświeżanie parowe

Jak przystało na sprzęt piorąco-suszący klasy premium, Electrolux EW9W161BC oferuje kilka dodatkowych funkcji. Najciekawszą jest parowe odświeżanie stanowiące osobną opcję.

Para dezynfekuje odzież, usuwając z niej nieprzyjemne zapachy, jak i upierdliwe zagniecenia. Świetna sprawa, gdy trzymasz w szafie sporo odzieży, która nie lubi zbyt częstego prania… lub jest tak delikatna, że w ogóle nie można wkładać jej do bębna urządzenia automatycznego.

To także alternatywa dla wietrzenia, które nie usunie przecież tak dokładnie przykrych zapachów. O bakteriach i alergenach nie wspominając. Jeżeli szukasz pralko-suszarki z pompą ciepła do dziecięcych ubranek lub dla alergika, masz przed sobą godny uwagi model!

Po zabiegu parowym Twoje odzienie odzyska świeżość i miękkość. W przypadku np. koszul odpadnie też obowiązek długiego prasowania, bo pomarszczeń będzie znacznie mniej. Trudno się dziwić, że ta wysokiej jakości pralko-suszarka z pompą ciepła jest tak dobrze oceniana.

Pralko-suszarka z pompą ciepła AEG L9WBCN61B

Pralko-suszarka z pompą ciepła AEG L9WBCN61B

AEG L9WBCN61B, czyli niezawodna i funkcjonalna pralko-suszarka z pompą ciepła, która nie niszczy ubrań. Gwarantuje pranie pozbywające się plam i energooszczędne suszenie w niskich temperaturach. Przeczytaj recenzję, aby dowiedzieć się o niej jeszcze więcej!


Sprawdź ceny AEG L9WBCN61B

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


Oszczędność energii i wody

Połączenie pompy ciepła, silnika inwerterowego oraz wielu dodatkowych technologii wpływa na mniejsze zużycie prądu i wody. Jeden pełny cykl prania i suszenia kosztuje mniej niż 2 zł To ekstremalnie mało jak na pralko-suszarkę, prawda? Dokładnie widać tu atuty obecności pompy ciepła.

Szczególnie że mowa o pojemnym urządzeniu (10 kg dla prania i 6 kg dla suszenia, więc włożysz do bębna całą górę ciuchów). To odpowiednia pralko-suszarka z pompą ciepła dla dużych rodzin. Zwłaszcza że nadaje się praktycznie do wszystkiego, dbając o jakość różnorodnych tkanin.

Finalnie oszczędzisz i miejsce, i pieniądze, używając tej nowoczesnej pralko-suszarki wyposażonej w pompę ciepła. Nie idziesz przy tym na kompromisy w kwestii skuteczności pracy. Plamy znikają szybciutko, a po cyklu suszenia znika również wszelka wilgoć.

Bezpieczeństwo dla tkanin

Pralko-suszarka AEG z pompą ciepła zmniejsza ryzyko kurczenia się ubrań i nie narusza struktury tkanin. Gwarantuje delikatne, lecz skuteczne i szybkie suszenie w ok. 40°C. Bez obaw wrzucisz do bębna również wrażliwsze na temperaturę rzeczy – nie bojąc się, że stanie im się coś złego.

Suszenie działa równomiernie. Nie użerasz się z sytuacjami, w których jeden obszar ubrania jest suchy, a drugi wciąż wilgotny. Sprzęt sam dobiera najlepsze ustawienia, dopasowując się do rodzaju tkanin. Czuwa nad temperaturą, ruchami bębna oraz czasem cyklu, aby nie doszło do przesuszenia dzianiny.

W efekcie zalecenia z metek ubrań rzadziej będą wykluczały użycie cyklu suszenia. Sprzęt wykorzystuje bowiem niższą temperaturą, a i tak suszy dużo lepiej niż zwykłe pralko-suszarki bez pompy ciepła.

Cykl prania jest z kolei zabezpieczony przed powstawaniem piany. Woda dokładnie ją wypłukuje, więc nie zobaczysz na swoich ubraniach nieestetycznych plam po detergencie. Będą zawsze nieskazitelnie czyste. Tę cechę także doceniłem, tworząc ranking pralko-suszarek z pompą ciepła.

Mnogość programów

Kolejnym atutem AEG L9WBCN61B są liczne programy. Jeżeli chodzi o cykl łączony, skorzystasz nie tylko z pełnego wsadu, ale też z połowy załadunku dla suszenia. Ta opcja nosi nazwę NonStop 3h/3kg i zgodnie z nią wypierze i wysuszy 3 kg prania w 3 godziny.

Trzymasz w szafie delikatne rzeczy nadające się do prania ręcznego? Już więcej nie stracisz na nie czasu oraz sił. Sprzęt zapewni Ci cykl zastępujący pranie ręczne. Użyteczna opcja, która i mnie często się przydaje.

A może wolisz takie ubrania wietrzyć czy jakkolwiek odświeżać? Też żaden problem! Z pomocą przychodzi odświeżanie parowe. Wygładza i odkaża tkaniny, nie narażając ich na zniszczenie czy rozciągnięcie.

Urządzenie przygotowano też na bezpieczne pranie wełny czy jedwabiu. Dzięki funkcji opóźnionego startu zaprogramujesz czas pracy. Nie musisz być nawet w domu, aby ta godna polecenia pralko-suszarka z pompą ciepła przywróciła odzieży czystość i świeżość.

Pralko-suszarka z pompą ciepła Electrolux MEW9WN249BP

Pralko-suszarka z pompą ciepła Electrolux MEW9WN249BP

Porządna pralko-suszarka z pompą ciepła do różnego rodzaju odzienia. Radzi sobie z wełną oraz jedwabiem, nie narażając takich tkanin na zmianę rozmiaru bądź uszkodzenie struktury włókien. Wręcz przeciwnie: zadba o nie, zachowując miękkość materiału. Poznaj szczegóły, czytając subiektywną opinię.


Sprawdź ceny Electrolux MEW9WN249BP

MediaExpert


Skuteczne działanie, szerokie zastosowanie

Electrolux MEW9WN249BP zawstydza standardowe modele 2w1 swoją wydajnością. Dużo szybciej, a lepiej pierze, a przede wszystkim suszy tkaniny różnego rodzaju. Używając specjalnych opcji, kompleksowo odświeży wełnę bądź jedwab. Tej dobrej pralko-suszarce z pompą ciepła nie straszne też zewnętrzne ubrania.

A pranie ręczne? Tak, również obecne, co stanowi kolejny atut. Nabywając to urządzenie, rzeczywiście ułatwisz sobie życie, bez obaw piorąc i susząc, co tylko zechcesz. Barierą nie jest nawet ocieplenie puchowe, co cechuje najlepsze sprzęty 2w1 z pompą ciepła od Electrolux/AEG.

Do dyspozycji masz krótszy cykl łączony, a pamiętaj przy okazji, że nadal mówimy o pojemnej pralko-suszarce. Ładowna na 9/6 kg sprosta wymaganiom większych rodzin.

Odświeżanie zamiast prania?

Kto powiedział, że zawsze musisz uruchamiać cykl prania? Niektóre ubrania wystarczy tylko nieco odświeżyć, np. gdy długo leżały w szafie, a zbliża się na nie sezon. Po marnować wtedy prąd, wodę i czas? Potrzebujesz jedynie jakieś sprytnej opcji w sprzęcie 2w1… a tu ją dostaniesz!

Chodzi o program SteamCare. To nic innego jak odświeżanie parowe. Zredukuje liczbę zagnieceń, przywracając także nieco świeżości częściom garderoby. Gwarancja dobrej pielęgnacji ciuchów. Praktyczny i ekonomiczny sposób, który zastąpi zarówno pranie, jak i wietrzenie.

Indywidualne obroty bębna

Użyłem słowa indywidualne, gdyż ta polecana pralko-suszarka z pompą ciepła dostosowuje obroty bębna do tkanin. Po co? Aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko zniszczenia czegoś. Mało tego, w parze z tym mechanizmem idzie kolejny: kontrola temperatury.

Ogólnie biorąc, Electrolux MEW9WN249BP działa tak, że zawsze dąży do tego, aby zagwarantować jak najlepsze efekty przy jak najniższej temperatury. Obieg zamknięty znacząco w tym pomaga. Nie nadużywa grzałki. Wykorzystuje za to recykling powietrza, a więc i energii potrzebnej do pracy.

Ty płacisz niższe rachunki, a Twoje ubrania przez długi czas zachowują swój fason. Nadmierne działanie ciepła i agresywne ruchy bębna? Zapomnij o tym! Masz przed sobą maszynę, która nie narazi Cię na stratę ulubionych ciuchów.

Co daje pompa ciepła pralko-suszarce?

Na początku krótko o tym, jak działa pompa ciepła w pralko-suszarkach:

Tworzy obieg zamknięty, a więc podnosi temperaturę powietrza, by po chwili obniżyć ją do 40°C, susząc tkaniny w bezpiecznych warunkach.

Różnica w porównaniu do zwykłych pralko-suszarek jest ogromna. Nie chodzi tylko o to, że cykl suszenia nie wymaga poboru wody.

Ważniejszy jest recykling energii.

Powietrze znajduje się cały czas w tym samym obiegu, przez co sprzęt oszczędza prąd i równomiernie suszy w dużo niższej temperaturze niż zwykłe urządzenia 2w1. Te korzystają bowiem wyłącznie z grzałki, która musi pracować intensywniej, pobierając sporo energii (i nie gwarantując tak korzystnej dla ciuchów temperatury).

To wszystko niesie za sobą potężne korzyści dla modeli z pompą!

Rzuć na nie okiem:

  • Brak obaw o jakość ubrań – oczywiście zakładając, że spojrzysz też na zalecenia z metek. Znajdą się ubrania, które w ogóle nie nadają się do suszenia, nawet w suszarce. Pomijając takie przypadki, pralko-suszarka z pompą ciepła nie skurczy, nie rozciągnie ani nie przesuszy tkaniny. Wykorzystuje praktycznie dwukrotnie niższą temperaturę niż grzałki standardowych urządzeń 2w1. Poradzi sobie również z delikatnymi materiałami (np. jedwab, odzież ocieplona puchem). Ich fason się nie zmieni, a materiał nie straci miękkości.
  • Szersze zastosowanie – wychodzi z wcześniejszej zalety. Skoro urządzenie wykorzystuje niższą temperaturą, a i tak równomierne i skutecznie suszy, to do bębna włożysz więcej rodzajów odzieży. Wzrasta więc przydatność pralko-suszarki mającej pompę ciepła.
  • Oszczędność energii – jedna z największych zalet! Pralko-suszarki same w sobie są cholernie prądożerne. Te z pompą ciepła znacząco ograniczają pobór energii elektrycznej. O ile? Nawet ponad dwukrotnie! Jeżeli często pierzesz i suszysz górę ciuchów, to rocznie zaoszczędzisz kilkaset złotych na samym prądzie.
  • Oszczędność wodywoda pobierana jest wyłącznie do cyklu prania, co stanowi unikalną cechę. Przy okazji: w wielu innych artykułach czy zestawieniach pod pralko-suszarki z pompą ciepła podciągane są modele, które również nie wymagają wody podczas suszenia. Pamiętaj, że to nie jest jednoznaczne z obecnością pompy (a jedynie z suszeniem kondensacyjnym). Korzystając z mojego rankingu, masz pewność, że uwzględniłem tylko sprzęt z pompą ciepła.
  • Brak nagrzewania obiektów wokół – standardowe modele potrafią dość intensywnie nagrzewać swoje otoczenie. Wydzielają bowiem ciepło również na zewnątrz. Pralko-suszarka z pompą ciepła trzyma je w swoim bębnie. Nie zwiększy więc znacząco temperatury w łazience czy domowej pralni. Nie nagrzeje mebli czy innego sprzętu postawionego w pobliżu. Sprzyja to nawet zabudowie w szafie czy garderobie.

Powyższe atuty ściśle wynikają z obecności pompy. To jednak nie wszystko!

Siłą rzeczy pralko-suszarki z pompą ciepła to sprzęt premium, wręcz luksusowy. Producenci nie mogą iść na kompromisy, w końcu wołają pokaźne kwoty za swoje urządzenia.

Rodzi to wyższy standard dotyczący kluczowych parametrów, funkcji i technologii.

Poznaj więc kolejne zalety:

  • Większa ładowność – żal byłoby wsadzić tyle możliwości do zbyt mało pojemnej pralko-suszarki, prawda? Producenci o tym wiedzą. Standardem jest aż 10 kg ładowności dla prania i 6 kg dla suszenia. Taka pojemność przyda się szczególnie dużym rodzinom.
  • Skuteczne pranie – również w nie za wysokich temperaturach. Często wsparte automatyką wagową, która waży załadunek, aby dobrać optymalne parametry cyklu. Z Twojej odzieży szybko znikną plamy. Do tego tak dobre pralko-suszarki z pompą ciepła oferują wiele programów prania. Obejmują zwykle wełnę, jedwab, inne delikatne materiały oraz cykl zastępujący pranie ręczne. Nie zauważysz większej różnicy w stosunku do wielu dobrych pralek automatycznych.
  • Odświeżanie parowe – znakomita alternatywa dla prania, suszenia bądź wietrzenia. Para usuwa z odzieży nieprzyjemne zapachy i bakterie. Koszula, sukienka lub cokolwiek innego szybko odzyska świeżość. W dodatku parowa pralko-suszarka z pompą ciepła potęguje efekt wygładzenia ubrań.
  • Krótszy cykl łączony – znany z pralko-suszarek z pompą ciepła od AEG i Electrolux. Zapewnia wypranie i wysuszenie 3 kg prania w 3 godziny. Przydatna opcja obok dużo dłuższej pracy w cyklu łączonym dla pełnego załadunku.

Ponadto najlepsze pralko-suszarki z pompą ciepła są dobrze wykonane, łatwe w obsłudze i mało awaryjne.

A czy sprzęt 2w1 tego typu ma jakieś minusy?

Owszem, a głównie przez to, że jest strasznie mało modeli z pompą ciepła. Póki co tworzą je tylko 2 marki z jednej grupy: AEG i Electrolux. W pewnym momencie pojawiło się także urządzenie LG tego typu, lecz aktualnie nie jest już dostępne i raczej nie wróci do sklepów z AGD.

Polecane pralko-suszarki standardowego typu obejmują siłą rzeczy więcej segmentów cenowych. W omawianej kategorii nie ma także póki co szans na pralko-suszarkę slim.

Ten sprzęt nie zastąpi też w 100 procentach którejś z najlepszych suszarek do prania. O ile sam sposób i skuteczność suszenia znacząco nie odbiegają, tak osobne urządzenia suszące są pojemniejsze. Wysuszą więcej ciuchów w jednym cyklu (często robiąc to przy okazji szybciej). Do tego oferują dłuższe listy specjalnych programów suszenia. Lepiej dostosowują się do bardziej specyficznej odzieży.

Mimo to pralko-suszarka z pompą ciepła to najlepsza alternatywa dla 2 osobnych urządzeń. Sprzęt, który jak najbardziej ma sens, co pokazało moje porównanie.

Ile kosztuje pralko-suszarka z pompą ciepła?

Niestety, ale pralko-suszarki z pompą ciepła są drogie, gdyż zazwyczaj kosztują 5500 – 7000 zł. Pamiętaj jednak, że łączą w sobie 2 urządzenia, a proces suszenia ubrań wypada praktycznie tak samo dobrze jak w kosztowniejszych suszarkach. A że to całkiem energooszczędny sprzęt, ponosisz głównie jednorazowy wydatek.

Kto powinien kupić pralko-suszarkę z pompą ciepła?

Każdy, kto pragnie zaoszczędzić miejsce w swoim domostwie, ale nie chce też rezygnować z wysokiej skuteczności i bezpieczeństwa suszenia.

Wiąże się to z pokaźnym wydatkiem, lecz zbliża się sposobem działania do osobnych suszarek. Nabywasz jeden sprzęt do dwóch zadań, nie musząc użerać się z kłopotliwym montażem na słupek. Do tego przy cyklu łączonym nie tracisz sił na przekładanie ubrań. Test pralko-suszarek z pompą ciepła udowodnił mi to.


Teraz już wiesz, która pralko-suszarka z pompą ciepła jest najlepsza i czego oczekiwać po tym sprzęcie. Nie musisz o to pytać na forum czy czytać innych zestawień. W razie dodatkowych pytań zapraszam do sekcji komentarzy.

Nie zapomnij także o używaniu dobrego proszku do prania. Detergent ma ogromny wpływ na skuteczność odplamiania odzieży. Sprawdź przy okazji, jakie kapsułki do prania są najlepsze. Stanowią dobrą alternatywę do proszków, zazwyczaj zostawiając na dzianinie ładny zapach.

Oceń publikację
[Głosy: 16 Średnia: 4.3]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
4 dni temu

Witam,
Interesuje mnie pralko-suszarka z pompa ciepla. Z racji ze w zasadzie produkuje je jedna firma sklaniam sie ku tanszej czyli elektroluxa. Ma dwa modele; starszy i wedlug niektorych lepszy EW9W161BC oraz nowszy MEW9WN249BP, ktory poza nizsza waga ladunku prania i maksymalnymi obrotami rozni sie w zasadzie waga i to dosc sporo bo az 25kg. Po zapoznaniu sie z roznymi opiniami widac ze starszy i wyzszy model mial pewne wady z pompa ciepla jak i wykonaniem. Nowszy slabszy model ma zdecydowanie mniej opinii. Zastanawia mnie ta roznica w wadze skoro oba sprzety sa bardzo zblizone. Ma pan na ten temat swoja opinie? Czy wie pan skad wynika ta roznica?
Czy nowszy sprzet zostal pozbawiony wad poprzednika?

Last edited 4 dni temu by Marcin
Krzysztof
1 miesiąc temu

Dzień dobry. Przymierzam się do zakupu pralko – suszarki AEG z tym wyświetlaczem TFT, czyli L9WBAN61BC. Zalet sporo, szczególnie wobec zwykłych pralko – suszarek bez pompy ciepła. Jednak trochę mnie niepokoją opinie, że te pompy ciepła Electroluxa są niedopracowane, czynnik ucieka z pompy itp. Nie mam szans na dwa osobne urządzenia.

Krzysiek
1 rok temu

Cześć,
Czy pojawiły się może jakieś nowe modele na polskim rynku z pompą ciepła od czasu publikacji? 🙂

Krzysiek
1 rok temu

dzięki za odpowiedź 😉

Agnieszka
1 rok temu

Cześć 🙂 czy jest jakaś pralko-suszarka z pompą ciepła do zabudowy?

Agnieszka
2 lat temu

Kiedy będą dostępne te pralko suszarki na rynku polskim? Brak ich w sklepach od listopada 2021