Pralko-suszarka – Opinie, Ranking 2021

Ranking pralko-suszarek wskaże Ci najlepsze modele z kilku segmentów: luksusowych modeli, tańszych do 2000 zł, płytkich, czyli slim (do 45 cm głębokości), a także tych do zabudowy. Zobacz polecane pralko-suszarki i przeczytaj o nich niezależne oraz subiektywne opinie!

Najlepsza pralko-suszarka - ranking, opinie

Moje zestawienie jest subiektywne i regularnie aktualizowane. Nie musisz pytać na forum czy czytać innych artykułów, aby szybko poznać topowe urządzenia 2w1.

Poniższy ranking dotyczy modeli premium, do 2000 zł, slim oraz do zabudowy. Osobno omówiłem temat pralko-suszarek z pompą ciepła. To jeszcze droższe modele, choć również na nie rzuć okiem.

Najlepsze pralko-suszarki 2021

Zaczynamy od najbardziej prestiżowego zestawienia. Nie ma tu miejsca na jakieś większe kompromisy, więc wymagania powinny być wysokie. A czy w każdym przypadku są spełnianie? Przekonajmy się wspólnie! Poniżej zwięzłe opinie o luksusowych pralko-suszarkach.

1. HAIER I-Pro 7 HWD120-B14979

Jedna z najlepszych pralko-suszarek - HAIER I-Pro 7 HWD120-B14979


Kliknij i kup HAIER I-Pro 7 HWD120-B14979

EURO
OleOle
MediaMarkt


HAIER I-Pro 7 HWD120-B14979 to bardzo pojemna pralko-suszarka, dzięki której wypierzesz i wysuszysz górę ubrań. 12 kg ładowności dla cyklu prania i 8 kg ładowności dla suszenia: takie parametry nie ograniczą Cię co do ilości ciuchów wrzucanych do bębna.

Co ciekawe, nie odbija się to drastycznie na wymiarach sprzętu i jego energooszczędności. Pralko-suszarka ma 60 cm głębokości i klasę energetyczną A (dla prania, co jest świetnym wynikiem) oraz E (dla suszenia). Również zużycie wody jest niższe od wielu innych pralko-suszarek (w dodatku wyraźnie mniej pojemnych). Nie boisz się o ekstremalny wzrost opłat za media.

Sprzęt jest gotowy na wzmożoną eksploatację. Świadczą o tym bezpośredni napęd i silnik objęty 15-letnią gwarancją. Pod względem niezawodności HAIER I-Pro 7 HWD120-B14979 nie powinien Cię rozczarować.

Producent postawił także na funkcje parowe. Zmiękczają zabrudzenia, redukują zagniecenia i dezynfekują odzież. Zyskujesz pewność, że Twoje odzienie zostanie dobrze odkażone i wyprane. Do tego później nie stracisz dużo czasu przy desce do prasowania, tkaniny będą bardziej wygładzone niż bez udziału pary wodnej.

Ta jedna z najlepszych pralko-suszarek sama o siebie dba. Jak? Na przykład uszczelką, która nie pozwala na rozwój pleśni, a także programem autoczyszczenia. Spędzasz mniej czasu na konserwacji sprzętu, nie bojąc się o utratę jego trwałości.

Dokładając do tego cichą pracę, nie widzę słabych stron tego sprzętu 2w1. Jeżeli rozglądasz się za jak najpojemniejszą pralko-suszarką, to postaw właśnie na HAIER I-Pro 7 HWD120-B14979.

2. Bosch WNA14400EU

Pralko-suszarka Bosch WNA14400EU


Kliknij i kup Bosch WNA14400EU

MediaExpert
Electro


Bosch WNA14400EU zadziwia przede wszystkim kulturą pracy. Generuje zaledwie 45 dB w trakcie prania, 69 dB podczas wirowania i 60 dB podczas suszenia ubrań. Wszystkie te wartości są topowe. Dzięki temu postawisz ten sprzęt gdziekolwiek, nie będzie irytował Ciebie i Twoich domowników nadmiernym hałasem.

Cechą wyróżniającą jest również ładowność: 9 kg dla prania i 6 kg dla suszenia. Za jednym razem usuniesz plamy i wilgoć z masy ubrań. To wszystko przy korzystnym zużyciu prądu (jak na pralko-suszarkę: 372 kWh dla 100 cykli łączonych).

Programy prania obejmują wszystkie najważniejsze cykle, również ten antyalergiczny. Suszenie dotyczy syntetyków, bawełny, ale też delikatnego odzienia. W razie potrzeby załączysz także intensywne suszenie, które dużo szybciej upora się z wilgocią. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyregulować dokładny poziom suchości dla tkanin. Masz nad tym pełną kontrolę.

Osobną opcję stanowi IronAssist, czyli odświeżanie parowe. Działa tu bardzo wydajnie, prędko usuwając z różnych materiałów bakterie, kurz czy nieprzyjemne zapachy. Nie wspominając o zagnieceniach, prasowanie zajmie Ci mniej czasu.

Podczas prania skorzystasz np. z opcji skracania cyklu (do aż 65 procent) czy możliwości zatrzymania go (aby włożyć lub wyjąć z bębna jakąś rzecz).

To pralko-suszarka kompletna, do tego uzbrojona w masę zabezpieczeń. Wygląda na niezawodny model na tym rynku.

3. Samsung WD90T954ASH

Pralko-suszarka Samsung WD90T954ASH


Kliknij i kup Samsung WD90T954ASH

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt
Electro


Samsung WD90T954ASH to pralka-suszarka, która równomiernie suszy tkaniny i zapewnia oszczędny cykl prania wsparty kilkoma technologiami. To tym bardziej ważne, że włożysz do jej bębna maksymalnie 9 kg prania lub 6 kg w przypadku chęci wysuszenia odzieży.

Cykl usuwania plam korzysta z niskich temperatur za sprawą EcoBubble. Pranie bąbelkowe wykorzystuje aktywną pianę rozpuszczającą zabrudzenia. Wypierzesz w ten sposób wiele rodzajów odzieży, nie bojąc się, że coś się skurczy lub rozciągnie. Nie ma też mowy o plamach po środku piorącym (chyba że mocno przesadzisz z jego ilością).

Efekt końcowy potęguje pulsator umieszczony za bębnem. Jak to działa? W dużym skrócie: ta niezależna od bębna część przesuwa ubrania również w przód i w tył. Przyspiesza cały cykl, gwarantując wysoką skuteczność odplamiania.

Samsung w tej linii urządzeń zastosował minimalistyczny panel sterowania. Łatwo się do niego przyzwyczaisz. Pralko-suszarka sama rekomenduje optymalny program, podsyła też główne informacje o cyklu.

Kolejnym autorskim rozwiązaniem są znane i lubiane drzwiczki AddWash. Bardzo prosty sposób, aby dorzucić coś do bębna już po starcie programu.

Przy tym wszystkim nie zawodzi kultura pracy, jak i ogólna efektywność suszenia. Biorąc to wszystko pod uwagę, Samsung WD90T954ASH zdecydowanie zasłużył na lokatę w moim rankingu.

4. LG F4DN408S0

pralko-suszarka LG F4DN408S0


Kliknij i kup LG F4DN408S0

EURO
OleOle
MediaMarkt


LG F4DN408S0 to opłacalna pralko-suszarka. Oferuje dobre parametry (8/5 kg ładowności, 56 cm głębokości, stosunkowo cicha praca) i przejawia kilka topowych technologii LG.

Co na przykład? Specjalne ruchy bębna, które pielęgnują odzież i dostosowują się do jej rodzaju, aplikację mobilną czy dezynfekującą fazę parową (przydaje się w programie antyalergicznym i do ubranek dziecięcych).

Nie zabrakło napędu bezpośredniego oraz trwałego silnika. Pod względem konstrukcyjnym ta pralko-suszarka prezentuje się znakomicie. Przejawia wyjątkową kulturę pracy w trakcie suszenia, które nie będzie Cię irytować głośnością. Do tego sprzęt powinien wytrzymać wiele lat intensywnej eksploatacji.

Mimo atrakcyjnej ceny nie ma tu większych braków, a w dodatku taki sprzęt okaże się zakupem na długie lata.

5. Electrolux EW7W268SP PerfectCare

pralko-suszarka Electrolux EW7W268SP PerfectCare


Kliknij i kup Electrolux EW7W268SP PerfectCare

MediaExpert
MediaMarkt
Neonet


Polecana pralko-suszarka Electrolux EW7W268SP PerfectCare nie ma kosmicznie wysokiej ceny, ale zapewnia bardzo zaawansowaną automatykę wagową.

Waży wsad, a nawet wykrywa rodzaj tkanin. Po co? Aby dobrać parametry prania i dostosować ruchy bębna. Odzież jest dokładnie dopierana, a cały cykl nie trwa dłużej, niż powinien. Oszczędzasz czas, energię oraz wodę.

Ciuchy są pielęgnowane również przez parę, która usuwa zagniecenia, przywracając materiałowi odpowiedni fason.

Ciekawie prezentuje się specjalny program Non-Stop. Pranie i suszenie (łączony cykl) zajmuje w nim zaledwie godzinę, choć z drugiej strony przy niewielkim załadunku. Mimo tego taka opcja czasem może Ci się przydać. Z ciekawszych programów dostajesz także możliwość prania wełny, odzieży sportowej, denimu czy odzieży zewnętrznej.

Załadunek (8/4 kg) oraz niskie zużycie wody i prądu to kolejne zalety tego sprzętu 2w1. Szkoda jedynie, że podczas prania nie pracuje jeszcze ciszej, ale to szczegół przy tylu atutach oraz tak atrakcyjnej cenie.

Dobre pralko-suszarki do 2000 zł

Kto powiedział, że dobra pralko-suszarka musi być droga? Do 2000 zł również znajdziesz ciekawy i pojemny sprzęt, który skutecznie pierze oraz suszy odzienie.

1. BEKO HTV8732XAW

pralko-suszarka BEKO HTV8732XAW


Kliknij i kup BEKO HTV8732XAW

MediaMarkt
Neonet


Siłą pralko-suszarki BEKO HTV8732XAW jest… młody wiek. Dlaczego? Wśród tanich urządzeń 2w1 jest masa modeli, które mają nawet ponad 5 – 6 lat. A omawiane teraz BEKO jest młodziutkie. I również dlatego zapewnia kilka nowocześniejszych rozwiązań w dobrej cenie.

Para pojawia się już w trakcie prania, rozpuszczając zabrudzenia, więc cały cykl staje się skuteczniejszy. Silnikowi inwerterowemu nic nie mogę zarzucić – zapewnia energooszczędność i dłuższą żywotność. Poziom hałasu mógłby być natomiast nieco korzystniejszy, lecz prawie zawsze można tak marudzić na sprzęt piorąco-suszący.

Kolejne zalety? System oszczędzający detergent, aplikacja mobilna do zdalnego sterowania, program czyszczący bęben i wewnętrzne części sprzętu (nawet rury pralko-suszarki), a także w pełni dotykowy wyświetlacz ułatwiający obsługę.

Nie zawodzi ładowność: 8 kg (pranie) lub 5 kg (suszenie). Wielu rodzinom wystarczą te możliwości.

Widać jak na dłoni, że to pralko-suszarka nowej generacji. Ale najważniejsze, że po prostu dobrze pierze i suszy, dając dostęp do wielu programów (jest to np. puch, wełna, koszule, ubranka dziecięce oraz szybkie cykle). Do tego świetnie dba o jakość tkanin, nie stracisz swoich ulubionych ubrań, korzystając z tego sprzętu (i spoglądając na metki odzieży).

2. Whirlpool FWDG 961483 WSV EE N

pralko-suszarka Whirlpool FWDG 961483 WSV EE N


Kliknij i kup Whirlpool FWDG 961483 WSV EE N

EURO
OleOle
Neonet


Whirlpool FWDG 961483 WSV EE N to niedroga, a bardzo pojemna pralko-suszarka. W przypadku podstawowego programu do bawełny mieści 9 kg ubrań dla prania i 6 kg dla suszenia. Do tego wcale nie zajmuje ogromu miejsca, ma 54 cm głębokości. Nie rezygnując z doskonałej pojemności, nadal korzystasz z kompaktowego urządzenia 2w1.

Nad cyklem suszenia czuwa flagowa technologia tej marki, czyli 6-ty Zmysł. Strumień powietrza radzi sobie z delikatniejszym odzieniem, nie narażając go na przesuszenie i utratę miękkości. Rzecz jasna możesz zdecydować się tylko na cykl suszenia, gdy pragniesz stosunkowo szybko usunąć wilgoć z ubrań.

Co do szybkości… Whirlpool nie zapomniał o krótkim cyklu łączonym. Obsługuje co prawda tylko 1 kg, ale trwa zaledwie 45 minut. Zapewne wiele razy Ci się przyda obok pełnego cyklu prania i suszenia.

Funkcjonalność poprawia odświeżanie parowe. Polepsza świeżość tkanin, dodatkowo eliminując z nich większe pogniecenia. Ma swój wpływ również w trakcie prania, zmiękczając zabrudzenia.

Szkoda jedynie, że poziom głośność podczas wirowania osiąga 81 dB. Dość sporo, choć normalne pranie oraz suszenie nie generują wielkiego hałasu na tle konkurencji. Mimo to jak najbardziej warto spojrzeć na pralko-suszarkę Whirlpool FWDG 961483 WSV EE N, poszukując tańszego urządzenia 2w1.

Polecane pralko-suszarki SLIM

Nie miałem problemu z decyzją, aby wyszczególnić w rankingu pralko-suszarki slim. Sprzęt 2w1 jest często nabywany przez osoby, które chcą zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. A co w tym bardziej pomoże niż kompaktowe urządzenie?

1. BEKO HTV7616XW

polecana pralko-suszarka slim BEKO HTV7616XW


Kliknij i kup BEKO HTV7616XW

EURO
OleOle
MediaMarkt


BEKO HTV7616XW to tania pralko-suszarka slim o zadziwiających możliwościach w tej cenie i rozmiarach (45 cm głębokości). Przede wszystkim oferuje silnik inwerterowy, czyli gwarancję wyższej trwałości oraz lepszej kultury pracy. Mimo niewielkiej kwoty wydanej na to urządzenie, nie martwisz się o zbyt krótką żywotność.

Sprzęt zapewnia funkcję parową w fazie prania. Wpuszcza do bębna gorącą parę na początku (aby zwiększyć efektywność, wstępnie rozpuścić zabrudzenia) i na końcu (aby wygładzić odzież, usuwając pogniecenia) cyklu. Twoje odzienie wyjdzie z bębna bardziej wygładzone i odpowiednio zdezynfekowane.

Dostajesz łącznie 15 programów, a 4 z nich dotyczą ściśle suszenia: syntetyki, bawełna, antyalergiczny oraz cykl łączony (pojemność dla suszenia osiąga 4 kg, a dla prania 7 kg).

Zużycie energii nie robi furory przy tej ładowności (265 kWh na 100 cykli łączonych), ale z poborem wody jest dużo lepiej, wręcz rewelacyjne.

BEKO HTV7616XW wygląda nowocześnie, ma przejrzysty panel sterowanie i szeroki otwór załadunkowy. Obsługa tego urządzenia jest łatwa i przyjemna. Pamiętając o bardzo atrakcyjnej cenie, zdecydowanie polecam tę płytką pralko-suszarkę.

2. Candy CSOW44645TWE/2-S

pralko-suszarka slim Candy CSOW44645TWE/2-S


Kliknij i kup Candy CSOW44645TWE/2-S

MediaExpert
EURO
OleOle
Neonet

Electro


Candy CSOW44645TWE/2-S to mała pralko-suszarka, która ma zaledwie 43 cm głębokości! Również przez to nie zadziwia ładownością: 6 kg dla prania i 4 kg dla suszenia. To sprzęt 2w1 raczej dla par niż wielkich rodzin.

Na szczęście producent nie zapomniał za to o pewnych udogodnieniach. Easy Iron (czyli funkcja pary) znacząco zmniejsza ilość zagnieceń na odzieży. Późniejsze prasowanie zabierze Ci mniej czasu, a kto wie: może niektóre części garderoby od razu schowasz do szafy lub na siebie założysz?

Ta płytka pralko-suszarka waży wsad i daje Ci możliwość ustawienia stopnia suszenia i poziomu nagrzania powietrza. Dzięki temu wysuszysz w niej również bardziej delikatne odzienie, zresztą jest specjalny cykl dla wełny. Jeżeli chodzi o pranie, to oprócz kilku standardowych programów skorzystasz także z tych krótkich (44, 30 lub 14 minut).

Co ciekawe, dostajesz dostęp do aplikacji SimplyFi. Służy m.in. do zarządzania programami, ale też uruchomiania delikatnych ruchów bębna po zakończonym cyklu (wszystko z poziomu smartfona). Przydatne, gdy nie ma Cię w domu, a wiesz, że sprzęt zrobił już swoje. Rolowanie odzieży w bębnie uchroni ją przed złapaniem nieprzyjemnego zapachu.

Jak z poborem prądu? Tak sobie, gdyż 267 kWh na 100 cykli łączonych nie robi furory przy tej ładowności. Niemniej Candy CSOW44645TWE/2-S to jedna z najlepszych opcji, gdy szukasz jak najpłytszej pralko-suszarki. Samą skutecznością prania i suszenia nie rozczaruje Cię.

Polecane pralko-suszarki do zabudowy

Dużo osób rozgląda się za dobrą pralko-suszarką do zabudowy. Taki sprzęt bez problemu zabudujesz w ciągu szafek i innych mebli kuchennych bądź łazienkowych. To większa swoboda podczas aranżacji danego pomieszczenia. Zapewnia spójność i odpowiednią estetykę.

Wyselekcjonowałem więc najlepsze pralko-suszarki do zabudowy. Ich rynek nie jest olbrzymi, ale znalazło się kilka ciekawych urządzeń w różnych cenach.

1. Electrolux EW7W368SI PerfectCare

pralko-suszarka do zabudowy Electrolux EW7W368SI PerfectCare


Kliknij i kup Electrolux EW7W368SI PerfectCare

MediaExpert
EURO

OleOle


Electrolux EW7W368SI PerfectCare to jedna z najnowocześniejszych pralko-suszarek pod zabudowę. Zdobywa serca klientów zaawansowanymi technologiami, które rzeczywiście są przydatne.

Rozbudowana automatyka wagowa precyzyjnie waży wsad i rozpoznaje rodzaj tkanin. Dzięki temu cykl jest krótszy, skuteczniejszy oraz mniej prądożerny – to udogodnienie dotyczy również łączonego cyklu (pranie + suszenie). Oszczędzisz pieniądze i czas, ciesząc się praniem i suszeniem zamkniętym w jednym sprzęcie.

A między pełnymi cyklami prania bez problemu skorzystasz z odświeżania parowego. Po takim zabiegu ubranie staje się miękkie, wygładzone i pachnące. Dobra alternatywa dla prania czy wietrzenia czegoś delikatniejszego.

Jak przystało na nowoczesną pralko-suszarkę Electrolux, dostajesz w niej program Non-Stop. To godzinne pranie i suszenie przy zadowalających efektach (lecz obsługujące stosunkowo niewielki wsad).

Ogromną zaletę stanowi cicha praca. Trudno znaleźć ciszej pracujące urządzenie 2w1, nawet patrząc na te wolnostojące! Jedynym minusem jest załadunek, konkretniej ten dla suszenia. Osiąga 4 kg (przy 8 kg dla prania). Mogło być lepiej o ten kilogram, ale oprócz tego to znakomity sprzęt dla wymagających. Pierze i suszy z ogromną wydajnością oraz przy zadziwiającej kulturze pracy.

2. Hoover HBDO485TAMCE

Pralko-suszarka do zabudowy Hoover HBDO485TAMCE


Kliknij i kup Hoover HBDO485TAMCE

EURO
OleOle


Hoover HBDO485TAMCE, czyli wystarczająco pojemna (8/5 kg) pralko-suszarka pod zabudowę. Nie ma niesamowitych bajerów, ale za to stawia na praktyczność. Zapewnia czytelny panel sterowania. Nie zastanawiasz się długo, jak coś ustawić.

Nie zawodzą programy prania. Masz do dyspozycji np.: ubranka dziecięce, jedwab, mix, wełnę i kilka przyspieszonych cykli (59, 44, 30, a nawet 14 minut; różnią się załadunkiem i stopniem zabrudzenia wkładanych do bębna ubrań).

Co do cyklu suszenia, ustawisz niską lub wysoką temperaturę. Niby mało opcji, aczkolwiek dopasujesz to zarówno pod wytrzymalsze, jak i delikatniejsze materiały.

Funkcje dodatkowe? Głównie te najczęściej używane, np. opóźniony start, funkcja pauzy, a także ustawienie stopnia zabrudzenia (dzięki temu pralko-suszarka dopasowuje parametry cyklu, aby wydajniej prać). Co więcej, ten sprzęt piorąco-suszący do zabudowy sam waży załadunek. Nie zastanawiasz się, czy w bębnie nie znajduje się zbyt dużo ciuchów.

Głębokość dochodzi do 55 cm, a zużycie energii mieści się w standardzie dla tego sprzętu. Zasłużone miejsce w klasyfikacji.

Jakiej firmy pralko-suszarka?

Najlepsi producenci pralko-suszarek? Na bazie własnych doświadczeń, analiz i testów bez problemu wydam swój werdykt na ten temat.

Pamiętaj jednak, że najważniejsze, aby dobrać taki sprzęt pod swoje potrzeby oraz budżet.

Świetne pralko-suszarki tworzy LG. Ma swoje patenty (np. bezpośredni napęd). Urządzenia 2w1 od LG są do tego funkcjonalne, a patrząc na ostatnie serie – pojemne, lecz nie za głębokie. To plus, gdy planujesz schować pralko-suszarkę pod blatem lub w jakiejś wnęce, lecz nie chcesz przy tym rezygnować z lepszej ładowności.

Na wyróżnienie bez wątpienia zasługuje Bosch. Regularnie rozszerza swoją ofertę o kolejne nowoczesne pralko-suszarki. Bardzo podobają mi się praktyczne udogodnienia stosowane w modelach tego producenta, zresztą w recenzjach o tym wspominałem. Bezawaryjna praca przez długie lata również daje tu radę.

Kto jeszcze? Samsung. Jego popularność w dużym stopniu opiera się na dobrym marketingu: piękne zdjęcia, opisy produktowe, masa bajerów, wyszukany design, niestandardowa kolorystyka. Ale pod tym wszystkim zazwyczaj tkwią solidne urządzenia.

Na rynek urządzeń piorąco-suszących przebojem wdarł się HAIER. Topowe propozycje tego producenta to sprzęt kompletny, bez większych wad w swoich cenach.

Jeżeli chodzi o tańsze lub płytsze pralko-suszarki, jak zwykłe rywalizują ze sobą głównie BEKO i Candy.

Nie zapominajmy też o pralko-suszarkach Miele. Bardzo drogie, ale długowieczne. O klientów walczą także marki AEG oraz Electrolux.

Jak widzisz, jest tu sporo graczy. Trudno się dziwić, że na niejednym forum internetowych znajdziesz zróżnicowane opinie o producentach pralko-suszarek. Zazwyczaj trzeba jednak odrzucić na bok sentyment do jakiegoś producenta i spojrzeć na oferty innych firm. Dzięki temu nie przeoczysz sprzętu, który może się okazać dla Ciebie najlepszy.

Podsumowanie

Dobra pralko-suszarka bez problemu sprawi, że Twoje ubrania będą czyste, suche, miękkie i pachnące. Mój ranking, a w zasadzie kilka osobnych klasyfikacji, wskazały Ci modele, na które koniecznie trzeba spojrzeć. A opinie w zwięzły sposób przedstawiły wyselekcjonowane urządzenia.

Cały materiał oczywiście regularnie aktualizuję, patrząc, czy na rynku nie pojawiło się coś nowego. Również zmiany cen czy dostępności mogą decydować o przyszłych roszadach wśród najlepszych pralko-suszarek.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do skorzystania z sekcji komentarzy – szybko pomogę 😉

Jeżeli ostatecznie wolisz jednak 2 urządzenia, na PROrankingach znajdziesz najlepsze i najmniej awaryjne pralki automatyczne. W zestawieniu przedstawiłem sporo zróżnicowanych modeli na każdą kieszeń.

Aby stworzyć dobrze działający duet, przyda się wtedy ranking suszarek do prania z opiniami.


Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

Oceń publikację
[Głosy: 14 Średnia: 4.7]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
sylwia
4 miesięcy temu

LG Vivace F4DN408S0 tani i ok, ale czy ma odświeżanie parowe? bo wykorzystuje w praniu parę, ale czy mogę do samego odświeżania parowego wrzucić marynarkę?

Joasia
4 miesięcy temu

Super ranking. Obawiałam się, że znowu trafię na reklamowane treści a tu same konkrety, wiele przydatnych informacji. Bardzo dziękuję za Pana przygotowanie.
Chciałabym zakupić pralko-suszarkę do pensjonatu, zależny mi oczywiście o dużym wsadzie, takim samym suszeniu. Znalazłam Pralko-suszarkę TOSHIBA TWD-BJ90W4PL, która tania nie jest (3999zł), ale pierze i suszy tyle samo: po 8kg. Teraz tylko pytanie – jak Pan uważa – warto?

Joasia
1 miesiąc temu

Kupiłam Haier’a. Używam non-stop od 3 tygodni i żałuję… że tak późno go kupiłam 😉
Jest po prostu rewelacyjny! I co najważniejsze – dosusza wszystko (jeśli oczywiście nie przekroczymy wagi preferowanej). Cichutki, stabilny nawet w czasie największego wirowania. Ach… szkoda, że nie ma tutaj rankingu odkurzaczy, bo właśnie jestem na etapie zakupu. A co do pralko-suszarki – bardzo, bardzo dziękuję za przekonanie mnie do zakupu 🙂
Pozdrawiam nadmorsko z Ustki 🙂

Beata
7 miesięcy temu

A może ktoś się wypowie na temat Miele WTR870 WPM. Nigdzie nie mogę znaleźć opinii na jej temat.

Beata
7 miesięcy temu

Dzień dobry, ja chciałam dopytać o tą ładowność – podajemy ją w kg – rozumiem że dla pralek jest to wsad suchego prania – i czy tak samo jest dla pralko-suszarek? Czyli jeśli mamy pralko-suszarkę z ładownością np. 7kg pranie/4kg suszenie to czy te 4kg to pranie suche czy mokre?

Rafał
8 miesięcy temu

Dzień dobry Panie Łukaszu,
Właśnie przed chwilą zepsuła nam się pralka i postanowiliśmy kupić pralko suszarkę. Przeczytałem Pana ranking i muszę przyznać, że jest bardzo rzetelny i na pewno wymagał wiele pracy. Brakuje mi jednak kategorii cenowej do, powiedzmy, 3500 zł. Czy może nam Pan doradzić, co w tej kategorii cenowe uznałby Pan za najlepszy wybór ( dwa, trzy modele oraz absolutny zwycięzca)? Z góry dziękuję za pomoc i proszę -jeśli to możliwe – o szybką odpowiedź, bo zostaliśmy bez pralki i ne chcemy nadużywać uprzejmości sąsiadów.
Pozdrawiamy z Gdańska

Kasia
9 miesięcy temu

A jak wygląda porównanie AEG L9WBA61B z Electrolux EW9W161B?

Piotr
9 miesięcy temu

Cześć,

Jak jest z mitem ze pralko suszarka to słaby sprzęt, lepiej kupić osobno. Nie mam miejsca na sprzety osobne, mozesz podpowiedziec czy ten sprzet połaczony już dorównuje tym osobnym czy jednak nie jest tak wydajny.

jacek
9 miesięcy temu

I Jeżeli to nie problem to Krótka recenzja Pralko-suszarka BEKO HTV7742XW

jacek
9 miesięcy temu

Rozumiem Pralko suszarka LG F2J7HG2W ma parowy program prania a LG F2J6HM0W nie ma .Czy warto dopłacić do tego modelu ? Pozdrawiam

jacek
9 miesięcy temu

Witam Jaka opinia o LG F2J7HG2W Czy jest lepsza od LG F2J6HM0W ? Różnica w cenie około 400zł Warto dopłacić ? Pozdrawiam

Krzysztof
1 rok temu

Artykul jest swiezy – 5/22 – ale brakuje w nim pralko-suszarki LG LSWD100 – czy jest ona az tak zla, ze nie zasluzyla sobie na miejsce w Pana rankingu?

Last edited 1 rok temu by Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

Dzien dobry,
Dziekuje za odpowiedz.
Moje pytanie wyniklo z tego, ze – patrzac wczoraj na pozny Pazdziernik za oknem – zdecydowalem sie na zakup combo w postaci pralko-suszarki.
Szukalem czegos ze sredniej polki i moja uwage zwrocil wspomniany model.
Nie zgadzam sie jednak z Panskim argumentem – ten model jest raptem o kilka centymetrow glebszy od pozostalych – nie wydaje mi sie, aby to bylo dyskwalifikujace. Ale to oczywiscie moja opinia.
Interesuje mnie natomiast Pana opinia o parametrach technicznych i uzytkowych – rozmiar i cena sa – z mojej perspektywy – bez znaczenia.
To co zwrocilo moja uwage to (oprocz ladownosci) przede wszystkim energooszczednosc oraz niskie zuzycie wody.
Bede zobowiazany za komentarz/opinie osoby ktora na temacie zna sie – w moim przypadku to pierwsze podejscie do tematu wiec prosze wybaczyc banalne zapewne pytania.

Last edited 1 rok temu by Krzysztof