W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Dobry ciśnieniomierz naramienny Ranking 2024

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  2 czerwca 2024
Komentarze:  0

Dobry ciśnieniomierz naramienny powinien być w każdym domu. Ważne, aby taki aparat okazał się precyzyjny, niezawodny, łatwy w obsłudze i czytelny. Właśnie takie urządzenia znajdziesz w moim niezależnym rankingu! Wyróżniłem wyłącznie najlepsze ciśnieniomierze medyczne. Z takim sprzętem zyskasz pewność, że każdy pomiar będzie precyzyjny. Do tego łatwo go odczytasz i zapiszesz w pamięci urządzenia.

Dobry ciśnieniomierz naramienny ranking, opinie

Ranking ciśnieniomierzy naramiennych 2024 - TOP 5

Braun ExactFit 5 BUA6350

Ranking ciśnieniomierzy naramiennych wygrywa Braun ExactFit 5 BUA6350. Dlaczego to najlepszy aparat do mierzenia ciśnienia? Odznacza się licznymi atestami, podając dokładne wyniki. Robi to w dodatku szybko. Zauważ, że ExactFit 5 mierzy ciśnienie tylko podczas pompowania mankietu. Efekt? W ekspresowym tempie poznasz swoje wyniki!

Jak przystało na profesjonalny ciśnieniomierz naramienny, w zestawie znajdziesz 2 mankiety. Różnią się szerokością. Bez trudu dopasujesz jeden z nich do swojego ramienia. Łatwo też zinterpretujesz wyniki. Na czytelnym ekranie zobaczysz 4 wskaźniki w różnych kolorach. Poinformują Cię np. o normalnym ciśnieniu lub nadciśnieniu. Nie brakuje Bluetooth oraz aplikacji mobilnej.

Wybierz Braun ExactFit 5 BUA6350, gdy zależy Ci na komfortowych, szybkich i precyzyjnych pomiarach. Zwróć też uwagę, że to wyjątkowo elegancki ciśnieniomierz na baterie. Uniwersalny aparat dla każdego!

Ocena produktu: 9.92/10
SilverCrest SBM 69

Automatyczny ciśnieniomierz naramienny z Lidla z Inflation Technology. SilverCrest SBM 69 dokonuje pomiaru w trakcie pompowania mankietu. Wynik bez trudu odczytasz z dużego, podświetlanego na niebiesko wyświetlacza. W razie potrzeby zapiszesz go w pamięci sprzętu, aby później łatwo przeanalizować ostatnie pomiary. Urządzenie cechuje nowoczesność.

SilverCrest SBM 69 z Lidla to ciśnieniomierz naramienny z Bluetooth. Zsynchronizujesz go ze specjalną aplikacją na smartfony. Ułatwi Ci to kontrolowanie swojego ciśnienia. Ponadto sprzęt wykrywa arytmię, przez co czuwa nad stanem Twojego zdrowia. Sprawdza również prawidłowe położenie mankietu. Trudno dokonać więc nieprawidłowego pomiaru.

Pragniesz wydać jak najmniej, ale wciąż oczekujesz najwyższej dokładności? Świetnie się składa, SilverCrest SBM 69 jest dla Ciebie! Ten bateryjny ciśnieniomierz do domu precyzyjnie i szybko działa. Do tego nie brakuje w nim funkcji.

Ocena produktu: 9.77/10
OMRON M6 Comfort

Jak najbardziej medyczny ciśnieniomierz naramienny. Klinicznie przebadany, a zatem wyjątkowo precyzyjny. Wyposażono go w technologię Intellisense, gdzie jeden czujnik kontroluje drugi. Brzmi to nieco dziwacznie, ale najważniejsze, że działa. OMRON M6 Comfort rzeczywiście ani nie zaniża, ani nie zawyża pomiarów. Zagwarantuje Ci dokładność.

Producent nie kombinował z kilkoma mankietami. Zastosował rękaw typu 360°, który dopasujesz do ramion od 22 do 42 cm. Strefa pomiarowa otacza całe ramię, a do tego trudno źle założyć ten rękaw. OMRON słynie z dbałości o każdy szczegół, a M6 Comfort to pokazuje. Nie mogę się przyczepić również do wyświetlacza LCD. Nie brakuje mu czytelności.

Praktyczny, dokładny ciśnieniomierz naramienny bez zbędnych bajerów to Twój cel zakupowy? Przy takich wymaganiach OMRON M6 Comfort z pewnością się sprawdzi! Wykrywa też nieregularne tętno.

Ocena produktu: 9.6/10
Beurer BM 58

Beurer BM 58, czyli elektroniczny ciśnieniomierz z dużym wyświetlaczem i dotykowymi przyciskami. Wyniki pomiaru łatwo prześlesz na dysk komputera za pomocą kabla lub dołączonego do zestawu interfejsu. Szybko zapiszesz je również w pamięci urządzenia. Sprzęt gwarantuje nieskomplikowaną obsługę, wpływa na to komunikat o nieprawidłowym użyciu.

Ten ciśnieniomierz naramienny z ekranem pokazuje średnie poranne oraz wieczorne ciśnienie z ostatnich 7 dni. Rozpoznaje arytmię i wyświetla wskaźnik ryzyka. Tak skuteczne urządzenie do pomiaru ciśnienia krwi na baterie nadaje się do domowego użytku, jak i medycznego. Moje porównanie ciśnieniomierzy wykazało, że warto je wyróżnić w rankingu.

Beurer BM 58 to nie lada gratka dla osób poszukujących nowoczesnego ciśnieniomierza. Piękny wyświetlacz, dotykowa obsługa i jeszcze aplikacja mobilna HealthManager – te nowinki potrafią uprzyjemnić użytkowanie sprzętu.

Ocena produktu: 9.55/10
Braun Exactfit 3 BUA6150

Dobry ciśnieniomierz zapewniający wygodny i precyzyjny pomiar. Wyposażono go w funkcję zapisywania wyników dla 2 osób. Oferuje też opcję uśredniania 3 ostatnich wartości. Obsługę urządzenia uznasz za bardzo łatwą ze względu na duży wyświetlacz i wskaźnik poziomu ciśnienia krwi. To ciśnieniomierz z 2 mankietami w komplecie.

Nie musisz się obawiać, że pomiar za pomocą Braun Exactfit 3 BUA6150 będzie nieprecyzyjny. Dokładność tego modelu została potwierdzona klinicznie i zatwierdzona przez ESH (Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego). W zestawie otrzymasz etui pozwalające na wygodne i bezpieczne przechowywanie sprzętu. Zdecydowanie jeden z najlepszych modeli.

Oczekujesz aparatu, który będzie czuwał nad dokładnością pomiarów? Ma się nadać zarówno dla młodej, jak i starszej osoby? Tak szerokie zastosowanie niesie za sobą właśnie Braun Exactfit 3 BUA6150. Kolejny dobry sprzęt!

Ocena produktu: 9.41/10

Najlepsze ciśnieniomierze naramienne - Ranking 2024

Ciśnieniomierz Braun ExactFit 5 BUA6350

Ciśnieniomierz naramienny Braun ExactFit 5 BUA6350

Braun ExactFit 5 BUA6350 to najlepszy ciśnieniomierz, który pozwoli Ci na precyzyjny pomiar. W zestawie znajdziesz 2 wymienne mankiety, dlatego bez trudu zmierzysz ciśnienie sobie i pozostałym domownikom, niezależnie od obwodu ramienia. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj do mojej opinii.Ciśnieniomierz naramienny polecany przez lekarzy

Z tym dobrym ciśnieniomierzem dokonasz pomiaru tętna i skontrolujesz pracę serca. Wyposażono go w 4 wskaźniki. Od razu powiedzą Ci, czy Twoje ciśnienie mieści się w normie. Wskaźnik poziomu ciśnienia krwi jest tu zgodny z wytycznymi WHO (Światowej Organizacji Zdrowia). To gwarancja dokładności.

Nie musisz się zatem zastanawiać, czy wyniki, które widzisz są poprawne. Kupujesz raz, a dobrze, zyskując wyjątkową precyzję pomiarów. Nie ryzykujesz swojego zdrowia czy nawet życia. To wszystko we wcale nie tak wysokiej cenie.

Braun ExactFit 5 BUA6350 wygląda bardzo nowocześnie, ale sprawdza się jako ciśnieniomierz dla seniora. Czytelny ekran i wygodne w użyciu przyciski usprawniają ogólną obsługę. Przejdźmy zresztą do kolejnego puntu, gdyż to nie wszystkie atuty w tym aspekcie.

Komfort użytkowania

Ranking ciśnieniomierzy nie mógł się obejść bez tego urządzenia. Zapewni Ci wysoki komfort. Szybko się o tym przekonasz – choćby ze względu na duży wyświetlacz. O wskaźnikach już wiesz, lecz dostaniesz coś jeszcze. Sprzęt pozwoli Ci na synchronizację z aplikacją Braun Healthy Heart.

Po co Ci ta apka? Zbierzesz w niej istotne dane, prześledzisz zmianę wartości ciśnienia, a nawet prześlesz informacje do swojego lekarza. Jeżeli musisz codziennie lub kilka razy dziennie mierzyć ciśnienie, to taka analityka dużo Ci powie.

Ten dokładny ciśnieniomierz zapisuje wyniki w swojej pamięci. Daje przy tym opcję stworzenia 2 osobnych profili użytkowników i zapamiętywanie 60 ostatnich wartości dla każdego z nich.

Sprzęt na każde ramię

Nie mogło być inaczej – Braun ExactFit 5 BUA6350 zawiera w zestawie 2 mankiety. Jeden obsługuje szerokości 20 – 32 cm, a drugi powyżej 32 cm. Urządzenie nie ograniczy Cię. Nadaje się zarówno dla umięśnionej, jak i wątłej osoby.

Pamiętasz stare aparaty, które wyniki podawały po spuszczeniu powietrza z mankietu? Tutaj jest odwrotnie. Ten polecany ciśnieniomierz mierzy ciśnienie podczas pompowania powietrza. Dlatego też działa tak szybko. I nie zabiera mu to nic z precyzji!

Doceniam w nim także delikatny sposób pompowania. Mankiet nie sprawi Ci większego dyskomfortu. Ogólnie wszystko się tu zgadza. Stąd też pozycja lidera w mojej klasyfikacji.

Ciśnieniomierz SilverCrest SBM 69

Ciśnieniomierz naramienny SilverCrest SBM 69 czarny

Automatyczne urządzenie SilverCrest SBM 69 pozwoli Ci na szybki, oscylometryczny pomiar ciśnienia krwi oraz pulsu. Jego użycie nie sprawi Ci żadnego problemu, nawet jeśli jesteś osobą początkującą. W dodatku to ciśnieniomierz naramienny z aplikacją. Sprawdź, dlaczego warto jeszcze zwrócić szczególną uwagę na ten sprzęt.Nowoczesny ciśnieniomierz naramienny w dobrej cenie

Inflation Technology to cecha wyróżniająca SilverCrest SBM 69. Ciśnieniomierz dokonuje pomiaru już w czasie pompowania mankietu, więc nie czekasz za długo na wynik. Taki styl pracy stanowi domenę najlepszych ciśnieniomierzy naramiennych.

Za pomocą kolorowej skali ocenisz, czy ciśnienie tętnicze mieści się w normie. Ten praktyczny wskaźnik ryzyka ułatwi Ci kontrolowanie ciśnienia. Doceń przy okazji obecność alarmu przed arytmią.

Z pewnością zaciekawi Cię to, że ciśnieniomierz wyposażono w Bluetooth. Zainstaluj na smartfonie aplikację HealtForYou i przesyłaj do niej wyniki, które zmienią się w czytelną analizę graficzną. To nie bajer, lecz realna pomoc podczas interpretacji wyników ciśnienia krwi.

Uniwersalny mankiet

W zestawie z urządzeniem znajdziesz tylko jeden mankiet. Czy to wada? Otóż nie! Chodzi o mankiet uniwersalny. Bez trudu dopasujesz go do obwodu ramienia. Jego zakres to 22 – 42 cm, więc praktycznie każdemu będzie pasował.

Nie martw się, że wykonasz pomiar w nieprawidłowy sposób. To dobry ciśnieniomierz naramienny, który oferuje opcję kontroli położenia mankietu. Przeprowadzi Cię krok po kroku, znacząco ułatwiając obsługę. Rzecz jasna mankiet automatycznie się pompuje.

Po wyświetleniu wyniku powietrze samo z niego schodzi. Nie musisz mieć niezwykłych zdolności manualnych i wiedzy, aby poradzić sobie z SilverCrest SBM 69 z Lidla. To intuicyjny aparat o wysokiej dokładności. Do tego kompaktowy, co ułatwi Ci przechowywanie.

Łatwe odczytywanie wyniku

Boisz się, że nie odczytasz wyniku pomiaru? Z SilverCrest SBM 69 to mało prawdopodobne. Wyposażono go w bardzo duży wyświetlacz. Zbiera wiele pozytywnych opinii, czemu w ogóle się nie dziwię.

Ukazujące się na nim cyfry są wyraźne. To samo dotyczy oznaczeń na przyciskach. Sprzęt sprawdzi się nawet w przypadku osób mających problemy ze wzrokiem. To odpowiedni ciśnieniomierz naramienny dla seniorów.

Po włączeniu ciśnieniomierza zauważysz, że wyświetlacz podświetla się na niebiesko. Zapewni Ci to wygodę użytkowania przy słabszym świetle. Dokonasz pomiarów w zróżnicowanych warunkach oświetleniowych.

Ciśnieniomierz OMRON M6 Comfort

Ciśnieniomierz naramienny OMRON M6 Comfort

Medyczny ciśnieniomierz naramienny do pomiaru w pozycji leżącej i siedzącej. Musiał trafić do mojego rankingu. OMRON M6 Comfort ułatwi Ci wykrycie niepokojących objawów, jak i rutynową kontrolę swojego ciśnienia. Sprawdź wszystkie jego funkcje, które opisałem w poniższej recenzji.Gwarancja precyzyjnego wyniku

OMRON M6 Comfort to dobry, bo szalenie precyzyjny ciśnieniomierz, dobrze sprawdzający się w domowych warunkach. Skąd ta pewność? Urządzenie wyposażono w liczne czujniki. Okazuje się, że jeden z nich kontroluje ten drugi. To podwójna gwarancja dokładnego pomiaru.

Co więcej, ciśnieniomierz wykrywa ruch ciała podczas wykonywania pomiaru. Specjalna technologia IntelliSense utrzymuje odpowiednią wartość ciśnienia w mankiecie. Zmniejsza to ryzyko otrzymania nieprawidłowego wyniku.

Ponadto mówimy o medycznym, bo skrupulatnie przebadanym sprzęcie. Dla Ciebie to wszystko oznacza tyle, że ujrzysz miarodajne wyniki. A że mają dotyczyć Twojego zdrowia, to tym większa zaleta, prawda?

Przydatne akcesoria

Rzecz jasna nie zabrakło tu mankietu. Ważne, że on również czymś się wyróżnia. To rękaw typu 360°. Szczelnie otoczy Twoje ramię strefą pomiarową. Redukuje to margines błędu pomiarowego. Dodam, że mankiet jest uniwersalny (od 22 do 42 cm).

W komplecie znajdziesz nie tylko ciśnieniomierz z rękawem. Otrzymasz również dzienniczek do notowania wyników. Pamiętaj, że możesz je zapisywać też w pamięci urządzenia. To w mojej opinii dużo wygodniejsze. OMRON M6 Comfort zapewni Ci 2 profile użytkownika. Każdy mieści do 100 pomiarów z datą i godziną.

Na wygodne przechowywanie sprzętu pozwoli Ci etui. Zmieści się w nim także mankiet, dlatego wszystko przechowasz w jednym miejscu. Jeśli potrzebujesz, zabierzesz ciśnieniomierz w podróż. Etui zapobiegnie jego uszkodzeniu podczas transportu.

Dobry wybór dla seniora

Producent zadbał, żeby wyświetlacz OMRON M6 Comfort był odpowiednio duży. Z tego względu to bardzo dobry ciśnieniomierz dla seniora. Wynik odczytasz bez trudu, nawet w wypadku problemów ze wzrokiem. Samo zakładanie mankietu też nie stanowi problemu dla starszych osób.

Urządzenie wyłącza się automatycznie po 5 minutach. Nic się nie stanie, jeśli zapomnisz o wciśnięciu odpowiedniego przycisku. Nie wyczerpiesz w ten sposób baterii zasilających ten dobry aparat do mierzenia ciśnienia.

Zresztą zasilania dotyczy pewna ciekawostka. Otóż w grę wchodzą nie tylko baterie, ale też zasilanie sieciowe. Tak, gdy tego zechcesz, zrobisz z M6 Comfort ciśnieniomierz naramienny z zasilaczem. Masz w tym wybór, a więc i swobodę.

Ciśnieniomierz Beurer BM 58

Ciśnieniomierz naramienny Beurer BM 58

Gdyby nie Beurer BM 58, ranking ciśnieniomierzy naramiennych byłby niekompletny. To nieskomplikowany w obsłudze sprzęt. Oferuje zarówno bardzo duży, czarny wyświetlacz, jak i dotykowe przyciski. Urządzenie zapewnia w pełni automatyczny pomiar.Łatwa kontrola stanu zdrowia

Jeśli musisz regularnie mierzyć ciśnienie, pomoże Ci w tym funkcjonalny ciśnieniomierz Beurer BM 58. Szybko dopasujesz mankiet do obwodu ramienia (od 22 do 30 cm), a pomiaru dokonasz za pomocą jednego przycisku. Ciężko się tu w czymś pogubić.

Sprzęt wyposażono we wskaźnik ryzyka, a także funkcję rozpoznawania arytmii. Co Ci dadzą te udogodnienia? Uzyskasz pewność, że nie przeoczysz żadnych niepokojących objawów. Tym samym lepiej o siebie zadbasz.

W razie potrzeby ciśnieniomierz poinformuje Cię o nieprawidłowym użyciu. Wówczas szybko powtórzysz pomiar. Trudno się dziwić, że wynik z Beurer BM 58 jest wiarygodny. Zwróć przy okazji uwagę na czytelny ekran. Jasne oznaczenia kontrastują z ciemnym tłem.

Kompletny ciśnieniomierz naramienny

Beurer BM 58 to sprzęt dający Ci dostęp do wszystkich użytecznych opcji. To nie tylko wykrywanie arytmii czy pamięć pomiarów, ale i automatyczne wyłączanie. Masz pewność, że zasilające ciśnieniomierz baterie nie rozładują się za szybko.

Ponadto urządzenie wyświetla dokładną datę i godzinę przy każdym wyniku. Pragnąc rzetelnie analizować swoje ciśnienie, takie dane przydadzą Ci się. Przegląd ułatwi Ci darmowa aplikacja Beurer HealthManager.

Wiedz, że to odpowiedni ciśnieniomierz domowy do pomiaru w dowolnej pozycji. Nie ma to wpływu na dokładność wyniku. Jeśli zechcesz, zmierzysz ciśnienie również na leżąco.

Braun Exactfit 3 BUA6150

Ciśnieniomierz naramienny Braun Exactfit 3 BUA6150

Oscylometryczny aparat do mierzenia ciśnienia krwi. Braun Exactfit 3 BUA6150 mocno automatyzuje swoją pracę, lecz nie kosztem precyzji. Dostarczy Ci miarodajne rezultaty. Do tego ostrzeże przed nadciśnieniem.Aparat do kontroli ciśnienia

Braun Exactfit 3 BUA6150 przejawia wiele ważnych cech modeli z wyższej serii tego producenta. Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego potwierdziło jego dokładność. Zawdzięcza ją dobremu wykonaniu oraz nowoczesnym sensorom.

Nie brakuje tu pewnej popularnej funkcjonalności. Chodzi o uśrednianie 3 ostatnich pomiarów. Daje to rzetelne informacje o zdrowiu badanego. Pamięć urządzenia oferuje 2 profile użytkownika. W każdym zapiszesz do 40 pomiarów z kluczowymi informacjami.

Braun Exactfit 3 BUA6150 nie za głośno i odpowiednio delikatnie pompuje swój mankiet. Już podczas tego procesu dokładnie monitoruje ciśnienie. Uniwersalny i przystępny cenowo produkt z rankingu ciśnieniomierzy naramiennych.

2 mankiety w zestawie

Producenci podchodzą do mankietów swoich urządzeń na 2 sposoby. Spora część oferuje uniwersalne rękawy albo po prostu jeden rękaw bardziej nastawiony na szczuplejsze ramiona. Inni, jak np. właśnie Braun, dzielą to na 2 osobne mankiety.

Efekt jest taki, że oba elementy wyposażenia pasują osobom o różnej posturze. Mankiet łatwo wymienisz i zawsze prędko napełni się powietrzem. Osobiście uważam, że ścieżka, którą podążył Braun, jest bardzo korzystna dla użytkownika.

Co więcej, zestaw obejmuje etui i torbę. Bez trudu ulokujesz w niej cały zestaw, niczego nie gubiąc i nie uszkadzając.

Ciśnieniomierz naramienny - Ceny

Ile kosztuje dobry ciśnieniomierz naramienny? Celuj przede wszystkim w zakres 150 – 350 zł. W tych cenach znajdziesz medyczne ciśnieniomierze naramienne z atestami i certyfikatami medycznymi. Chodzi zatem o precyzyjne sprzęty. Zapisują wiele pomiarów, mają duże, często podświetlane ekrany oraz wskaźniki ryzyka.

Różnice między nimi czasem tkwią w mankietach. Niektóre oferuję uniwersalne, a inne po prostu 2 różne. Ważne, aby mniej więcej dopasować to do szerokości ramienia.

W zależności od producenta inaczej wypada układ na ekranie i różne oznaczenia oraz alerty. To jednak warto wybrać pod własne oczekiwania. Niemniej droższe modele zwykle wyglądają lepiej. Są również porządniej wykonane, a niejednokrotnie oferują aplikacje do przeglądu pomiarów.

Jakiej marki ciśnieniomierz naramienny?

Najlepsze marki ciśnieniomierzy naramiennych to w mojej opinii Braun, Omron oraz Beurer. Produkują precyzyjne, wręcz profesjonalne aparaty z wysokiej jakości ekranami i użytecznymi funkcjami. Gdy masz mniejszy budżet, pewnym wyborem okaże się również SilverCrest, czyli marka z Lidla. Wbrew pozorom także należy co ścisłej czołówki.

Podsumowanie

Teraz już doskonale wiesz, które ciśnieniomierze naramienne są najlepsze i najprecyzyjniejsze. Nie musisz pytać o dobry aparat do mierzenia ciśnienia na forum lub czytać innych blogów.

Pamiętaj, że nieważne, jak często dokonujesz pomiarów ciśnienia krwi – nic Ci po sprzęcie, który nie zapewni odpowiedniej dokładności. Istotna jest także jakość wykonania, szczególnie mankietu, jak i czytelność wyświetlacza oraz dodatkowe funkcje.

O wszystkich ważnych cechach pamiętałem, układając mój ranking.

Jeżeli masz dodatkowe pytania lub pragniesz podzielić się własną opinią o ciśnieniomierzu, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Pamiętaj, że osobno wyróżniłem także najlepsze ciśnieniomierze nadgarstkowe. Tańsze, mniejsze, choć nie zawsze aż tak precyzyjne jak naramienne aparaty. Mimo to stanowią dobrą alternatywę.

Na portalu znajdziesz także inne ciekawe urządzenie do badania parametrów życiowych. Chodzi o najlepszy pulsoksymetr. Sprawdzisz nim puls oraz saturację krwi. A co z temperaturą? Zobacz ranking termometrów bezdotykowych, a dowiesz się, czego sam używam i co dobrze się sprawdza.

Oceń publikację
[Głosy: 13 Średnia: 4.4]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments