Dobry ciśnieniomierz naramienny Ranking 2021

Dobry ciśnieniomierz naramienny powinien być w każdym domu. Ważne, aby był precyzyjny, niezawodny, łatwy w obsłudze i czytelny. Właśnie takie urządzenia znajdziesz w moim niezależnym rankingu!

Dobry ciśnieniomierz naramienny ranking, opinie

Pomiar ciśnienia skurczowego, rozkurczowego oraz pulsu powinien być dokładny i szybki. Aparat do ciśnienia musi być ponadto prosty oraz wygodny w obsłudze. Proste założenia, ale wiedz, że nie wszystkie ciśnieniomierze je spełniają.

W moim aktualizowanym rankingu wyróżniłem tylko najlepsze ciśnieniomierze medyczne. Z takim sprzętem masz pewność, że każdy pomiar jest precyzyjny. Do tego łatwo go odczytasz i zapiszesz w pamięci urządzenia.

Przeczytaj moje niezależne opinie i recenzje, aby postawić na porządny ciśnieniomierz naramienny!

Ranking ciśnieniomierzy naramiennych 2021 – TOP 8

Miejsce 1

Braun ExactFit 5 BP6200

Nowoczesny sprzęt gwarantujący łatwą obsługę. To najlepszy ciśnieniomierz na rynku, wyposażony w funkcję uśredniania 3 ostatnich pomiarów. Takie rozwiązanie ułatwi Ci kontrolowanie wyników i swojego stanu zdrowia.

Ten oscylometryczny ciśnieniomierz naramienny oferuje duży, a tym samym czytelny ekran. W zestawie znajdziesz dwa mankiety, ich wymiana nie sprawi Ci kłopotu. W pamięci urządzenia zapiszesz do 120 wyników, po 60 dla dwóch użytkowników. To praktyczny ciśnieniomierz do wykrywania arytmii.

Miejsce 2

SilverCrest SBM 69

Automatyczny ciśnieniomierz naramienny z Lidla z Inflation Technology. Dokonuje pomiaru już podczas pompowania mankietu. Wynik bez trudu odczytasz z dużego, podświetlanego na niebiesko wyświetlacza. W razie potrzeby zapiszesz go w pamięci sprzętu, aby później łatwo przeanalizować ostatnie pomiary.

Urządzenie cechuje nowoczesność. To ciśnieniomierz naramienny z Bluetooth, który zsynchronizujesz ze specjalną aplikacją na smartfony. Ułatwi Ci to kontrolowanie swojego ciśnienia. Ponadto sprzęt wykrywa arytmię, przez co czuwa nad stanem Twojego zdrowia.

Miejsce 3

OMRON M6 Comfort

Ranking ciśnieniomierzy nie mógł nie uwzględnić tego urządzenia. Oferuje kolorowy wskaźnik poziomu ciśnienia i migotania komór. W pamięci sprzętu zapiszesz do 100 wyników, nie potrzebujesz papierowego dzienniczka. Przydatne, gdy z urządzenia korzysta kilka osób.

Aparat do mierzenia ciśnienia wyposażono w wygodny mankiet, który dopasujesz do obwodu ramienia. Duży wyświetlacz sprawia, że to odpowiedni ciśnieniomierz naramienny dla starszych osób. Po 5 minutach bezczynności wyłącza się automatycznie, co zapobiega szybkiemu rozładowaniu baterii.

Miejsce 4

Beurer BM 58

Elektroniczny ciśnieniomierz z dużym wyświetlaczem i dotykowymi przyciskami. Wyniki pomiaru łatwo prześlesz na dysk komputera za pomocą kabla lub dołączonego do zestawu interfejsu. Szybko zapiszesz je również w pamięci urządzenia.

Sprzęt gwarantuje nieskomplikowaną obsługę, wpływa na to komunikat o nieprawidłowym użyciu. Ten ciśnieniomierz naramienny z dużym ekranem pokazuje średnie poranne oraz wieczorne ciśnienie z ostatnich 7 dni. Rozpoznaje arytmię i wyświetla wskaźnik ryzyka.

Miejsce 5

Braun Exactfit 3 BUA6150

Dobry ciśnieniomierz zapewniający wygodny i precyzyjny pomiar. Wyposażono go w funkcję zapisywania wyników dla dwóch osób, oferuje też opcję uśredniania trzech ostatnich wartości. Obsługę urządzenia uznasz za bardzo łatwą ze względu na duży wyświetlacz i wskaźnik poziomu ciśnienia krwi.

To ciśnieniomierz z 2 mankietami w komplecie. Nie musisz się obawiać, że pomiar będzie nieprecyzyjny. W zestawie otrzymujesz też etui pozwalające na wygodne i bezpieczne przechowywanie sprzętu.

Miejsce 6

Beurer BM 45

Test ciśnieniomierzy udowadnia, że to dokładne urządzenie ułatwiające kontrolowanie swojego stanu zdrowia. Z podświetlonego na biało wyświetlacza szybko odczytasz wynik, a kolorowy wskaźnik ułatwi Ci jego interpretację. Sprzęt wyłącza się automatycznie.

Aparat do ciśnienia rozpoznaje arytmię i uśrednia wszystkie zapisane w jego pamięci wyniki pomiaru. Komunikat o nieprawidłowym użyciu poinformuje Cię o ewentualnych błędach. Ciśnieniomierz gwarantuje komfortową obsługę dzięki dotykowym przyciskom.

Miejsce 7

Meriden Xlive3

Cyfrowy sprzęt z bardzo dużym wyświetlaczem i funkcją wykrywania zaburzeń rytmu serca. To dobry ciśnieniomierz dla seniora, ale nie tylko. Oferuje praktyczny wskaźnik poziomu ciśnienia krwi, który ułatwi Ci interpretację wyniku.

Urządzenie po 60 sekundach wyłącza się automatycznie, dlatego nie przejmujesz się ciągłą wymianą baterii. Ten niewielki ciśnieniomierz z wyświetlaczem LCD wygodnie przechowujesz np. w szufladzie. W komplecie znajdziesz pokrowiec.

Miejsce 8

Beurer BM 40

Szybko działające urządzenie, które dobrze uzupełnia ranking ciśnieniomierzy naramiennych. Poradzisz sobie z jego obsługą, nawet jeśli nie masz doświadczenia w używaniu takich sprzętów. Wynik odczytasz z dużego wyświetlacza z wyraźnymi oznaczeniami.

To ciśnieniomierz z uniwersalnym mankietem, który szybko dopasujesz do obwodu ramienia. Wyposażono go w kilka użytecznych rozwiązań, takich jak wykrywanie arytmii czy wskaźnik rozładowania baterii. W pamięci sprzętu zapiszesz do 120 wyników pomiaru. Jeden z najlepszych wyników w tej kategorii.

Ciśnieniomierz Braun ExactFit 5 BP6200

Ciśnieniomierz naramienny Braun ExactFit 5 BP6200

Braun ExactFit 5 BP6200 to ciśnieniomierz, który pozwoli Ci na precyzyjny pomiar. W zestawie znajdziesz dwa wymienne mankiety, dlatego bez trudu zmierzysz ciśnienie sobie i pozostałym domownikom, niezależnie od obwodu ramienia. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj do mojej opinii.


Kliknij i kup Braun ExactFit 5 BP6200

MediaExpert
Electro


Komfort użytkowania

Ranking ciśnieniomierzy nie mógł się obejść bez tego urządzenia, bo zapewnia wygodę użytkowania. Szybko się o tym przekonasz, choćby ze względu na duży wyświetlacz.

Zauważysz na nim wynik pomiaru, a także wskaźnik poziomu ciśnienia zgodny z wytycznymi WHO. Ułatwi Ci to zinterpretowanie otrzymanej wartości i rozwieje wątpliwości na temat stanu zdrowia.

Sprzęt pozwala na synchronizację z aplikacją Braun Healthy Heart. Zbierasz w niej istotne dane, śledzisz zmianę wartości ciśnienia, a nawet przesyłasz informacje do swojego lekarza. Zaskakujące innowacje!

Wyrzuć papierowy dzienniczek

Musisz regularnie kontrolować ciśnienie, ale prowadzenie papierowego dzienniczka bardzo Cię irytuje? Z Braun ExactFit 5 BP6200 rozwiążesz ten problem.

Ten dokładny ciśnieniomierz pozwala na zapisywanie wyników w swojej pamięci. Oferuje opcję stworzenia dwóch osobnych profili użytkowników i zapamiętywanie 60 ostatnich wartości dla każdego z nich.

Dodatkowe funkcje

Z tym ciśnieniomierzem dokonasz pomiaru tętna i skontrolujesz pracę serca. Wyposażono go w funkcję wykrywania arytmii, więc w razie potrzeby szybko skonsultujesz się z lekarzem.

To jeszcze nie wszystko, bo urządzenie oferuje też opcję uśrednienia pomiarów. Do dyspozycji masz trzy możliwości: średnia z całej doby, a także porannych i wieczornych pomiarów z 7 dni.

Co istotne, mankiet bez problemu zmienisz na ten mniejszy lub większy. Nie zajmie Ci to dużo czasu. Wszystko to sprawia, że OMRON M6 Comfort to najlepszy ciśnieniomierz.

Ciśnieniomierz SilverCrest SBM 69

Ciśnieniomierz naramienny SilverCrest SBM 69

Automatyczne urządzenie SilverCrest SBM 69 pozwoli Ci na szybki, oscylometryczny pomiar ciśnienia krwi oraz pulsu. Jego użycie nie sprawi Ci żadnego problemu, nawet jeśli jesteś osobą początkującą. Sprawdź, dlaczego warto zwrócić szczególną uwagę na ten sprzęt.


Kliknij i kup SilverCrest SBM 69

Lidl


Nowoczesne technologie

Inflation Technology to cecha wyróżniająca SilverCrest SBM 69. Ciśnieniomierz dokonuje pomiaru już w czasie pompowania mankietu, więc nie czekasz za długo na wynik.

Za pomocą kolorowej skali ocenisz, czy pokazywana na wyświetlaczu wartość mieści się w normie. Ten praktyczny wskaźnik ryzyka ułatwi Ci kontrolowanie ciśnienia.

Z pewnością zaciekawi Cię to, że ciśnieniomierz wyposażono w Bluetooth. Zainstaluj na smartfonie aplikację HealtForYou i przesyłaj do niej wyniki, które zmienią się w czytelną analizę graficzną.

Uniwersalny mankiet

W zestawie z urządzeniem znajdziesz uniwersalny mankiet. Bez trudu dopasujesz go do obwodu ramienia, jego zakres to 22 – 42 cm.

Nie martw się, że wykonasz pomiar w nieprawidłowy sposób. To dobry ciśnieniomierz naramienny, który oferuje opcję kontroli położenia mankietu. Znacząco ułatwi Ci to obsługę.

Zwróć uwagę, że mankiet automatycznie się pompuje. Po wyświetleniu wyniku powietrze samo z niego schodzi.

Łatwe odczytywanie wyniku

Boisz się, że nie odczytasz wyniku pomiaru? Z SilverCrest SBM 69 to mało prawdopodobne. Wyposażono go w bardzo duży wyświetlacz.

Pokazujące się na nim cyfry są wyraźne, to samo dotyczy oznaczeń na przyciskach. Sprzęt sprawdzi się nawet w przypadku osób mających problemy ze wzrokiem. To odpowiedni ciśnieniomierz naramienny dla seniorów.

Po włączeniu ciśnieniomierza zauważysz, że wyświetlacz podświetla się na niebiesko. Zapewnia Ci to wygodę użytkowania przy słabym świetle.

Ciśnieniomierz OMRON M6 Comfort

Ciśnieniomierz naramienny OMRON M6 Comfort

Ciśnieniomierz naramienny do pomiaru w pozycji leżącej i siedzącej OMRON M6 Comfort ułatwi Ci wykrycie niepokojących objawów. To sprzęt, który poinformuje Cię nie tylko o nieprawidłowym wyniku ciśnienia, ale również o migotaniu przedsionków. Sprawdź wszystkie jego funkcje.


Kliknij i kup OMRON M6 Comfort

Ceneo


Gwarancja precyzyjnego wyniku

OMRON M6 Comfort to precyzyjny ciśnieniomierz, dobrze sprawdzający się w domowych warunkach.

Skąd ta pewność?

Urządzenie wykonuje 3 odczyty w 30-sekundowych odstępach. Następnie na ekranie wyświetla średnią, a to zwiększa dokładność wyniku.

Ciśnieniomierz dodatkowo wykrywa ruch ciała podczas dokonywania pomiaru. Specjalna technologia IntelliSense utrzymuje odpowiednią wartość ciśnienia w mankiecie. Zmniejsza to ryzyko otrzymania nieprawidłowego wyniku.

Przydatne akcesoria

W komplecie znajdziesz nie tylko ciśnieniomierz. Otrzymujesz również dzienniczek do notowania wyników. Pamiętaj, że możesz je zapisywać też w pamięci urządzenia.

Na wygodne przechowywanie sprzętu pozwoli Ci etui. Zmieści się w nim także mankiet, dlatego wszystko masz w jednym miejscu.

Jeśli potrzebujesz, zabierzesz ciśnieniomierz w podróż. Etui zapobiegnie jego uszkodzeniu podczas transportu.

Dobry wybór dla seniora

Producent zadbał, żeby wyświetlacz OMRON M6 Comfort był odpowiednio duży. Z tego względu to bardzo dobry ciśnieniomierz dla seniora.

Wynik odczytasz bez trudu, nawet w przypadku problemów ze wzrokiem. Samo zakładanie mankietu też nie stanowi problemu.

Urządzenie wyłącza się automatycznie po 5 minutach. Nic się nie stanie, jeśli zapomnisz o wciśnięciu odpowiedniego przycisku.

Ciśnieniomierz Beurer BM 58

Ciśnieniomierz naramienny Beurer BM 58

Gdyby nie Beurer BM 58, ranking ciśnieniomierzy naramiennych byłby niekompletny. To nieskomplikowany w obsłudze sprzęt. Oferuje zarówno bardzo duży, czarny wyświetlacz, jak i dotykowe przyciski. Urządzenie zapewnia w pełni automatyczny pomiar.


Kliknij i kup Beurer BM 58

MediaExpert
EURO
OleOle


Łatwa kontrola stanu zdrowia

Jeśli musisz regularnie mierzyć ciśnienie, Beurer BM 58 Ci w tym pomoże. Szybko dopasujesz mankiet do obwodu ramienia, a pomiaru dokonujesz za pomocą jednego przycisku.

Sprzęt wyposażono we wskaźnik ryzyka, a także funkcję rozpoznawania arytmii. Masz pewność, że nie przeoczysz żadnych niepokojących objawów.

W razie potrzeby ciśnieniomierz poinformuje Cię o nieprawidłowym użyciu. Wówczas szybko powtórzysz pomiar. Dzięki temu zyskujesz pewność, że wynik jest wiarygodny.

Przesyłanie danych do komputera

Wyniki pomiaru zapiszesz w pamięci ciśnieniomierza, ale łatwo prześlesz je też na komputer. Zrobisz to na dwa sposoby: za pomocą kabla USB lub dołączonego do kompletu interfejsu.

Zarządzanie danymi ułatwi Ci specjalne oprogramowanie Beurer HealthManager. Z pewnością Ci się przyda, jeśli nie przepadasz za papierowym dzienniczkiem.

Wszystkie niezbędne opcje

Beurer BM 58 to sprzęt dający Ci dostęp do wszystkich użytecznych opcji. To nie tylko wykrywanie arytmii czy pamięć pomiarów, ale i automatyczne wyłączanie.

Masz pewność, że zasilające ciśnieniomierz baterie nie rozładują się za szybko. Ponadto urządzenie wyświetla dokładną datę i godzinę przy każdym wyniku.

Wiedz, że to odpowiedni ciśnieniomierz do pomiaru w dowolnej pozycji. Nie ma to wpływu na dokładność wyniku.

Ciśnieniomierz naramienny – Ceny

Wydaje Ci się, że najlepsze ciśnieniomierze kosztują majątek? To nie do końca prawda.

Nawet jeśli nie dysponujesz imponującym budżetem, uda Ci się znaleźć komfortowy w użyciu sprzęt. Najtańsze modele kosztują średnio 80 – 200 zł.

Nie jest to dużo, jeżeli weźmiesz pod uwagę, co oferują te urządzenia. Większość z nich gwarantuje precyzyjny pomiar ze względu choćby na alarm nieprawidłowego użycia czy uśrednianie kilku wartości.

Przeważnie masz też możliwość zapisywania wyników w pamięci ciśnieniomierza, chociaż w tym tańszym ilość pozycji bywa ograniczona.

Decydując się na sprzęt z dolnej półki cenowej, musisz liczyć się z tym, że prawdopodobnie otrzymasz jeden uniwersalny mankiet. Pamiętaj, że nie zawsze pasuje, zwłaszcza osobom z umięśnionymi ramionami.

Droższe ciśnieniomierze, dostępne za ponad 200 zł, nierzadko w zestawie mają dwa wymienne mankiety. Ich dodatkową zaletą jest możliwość przesyłania danych bezpośrednio do komputera lub aplikacji w smartfonie.

To możliwe dzięki łączności Bluetooth. Zauważ przy tym, że takie funkcje jak wykrywanie arytmii są dostępne w niemal każdym ciśnieniomierzu, bez względu na cenę.

Różnica zazwyczaj tkwi w szczegółach, m.in. wielkości wyświetlacza i nowinkach technologicznych.

Najlepsze marki ciśnieniomierzy naramiennych

Wielu producentów oferuje ciśnieniomierze naramienne. Zastanawiasz się, które sprzęty cieszą się największą popularnością?

Chętnie kupowane są zwłaszcza modele Beurer. To marka dbająca o detale, dlatego produkowane przez nią ciśnieniomierze oferują wiele nowoczesnych funkcji, np. pomiar ciśnienia już podczas pompowania mankietu. Część z nich pozwala też na używanie w pozycji leżącej.

Często polecane ciśnieniomierze to także te producentów Omron i Oro-Med. Są wyposażone we wskaźnik wykrywania arytmii, pamięć pomiarów i kolorową skalę do interpretowania wyników. Wiele osób uznaje je za profesjonalny sprzęt medyczny.

Równie dobrze wypadają sprzęty Braun. Wyróżnia je przede wszystkim innowacyjność. To ciśnieniomierze z Bluetooth, łączące się ze specjalną aplikacją ułatwiającą kontrolę stanu zdrowia.

Bardzo dużo pozytywnych opinii zbierają ciśnieniomierze z Lidla, a więc marki SilverCrest. Dobrze łączą atrakcyjne ceny z wiarygodnymi pomiarami oraz przydatnymi funkcjami.

Inne popularne marki to: Tech-Med, Microlife, Vitammy, Nissei i Medel. Jak widzisz, do wyboru masz naprawdę sporo ciśnieniomierzy.

Podsumowanie

Teraz już doskonale wiesz, które ciśnieniomierze naramienne są najlepsze i najprecyzyjniejsze. Nie musisz pytać o dobry aparat do ciśnienia na forum lub czytać innych blogów.

Pamiętaj, że nieważne, jak często dokonujesz pomiarów ciśnienia krwi – nic Ci po sprzęcie, który nie zapewni odpowiedniej dokładności. Istotna jest także jakość wykonania, szczególnie mankietu, jak i czytelność wyświetlacza oraz dodatkowe funkcje.

O wszystkich ważnych cechach pamiętałem, układając mój ranking.

Jeżeli masz dodatkowe pytania lub pragniesz podzielić się własną opinią o ciśnieniomierzu, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments