W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Dobry ciśnieniomierz naramienny Ranking 2023

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 października 2023
Komentarze:  0

Dobry ciśnieniomierz naramienny powinien być w każdym domu. Ważne, aby był precyzyjny, niezawodny, łatwy w obsłudze i czytelny. Właśnie takie urządzenia znajdziesz w moim niezależnym rankingu!

Dobry ciśnieniomierz naramienny ranking, opinie

Pomiar ciśnienia skurczowego, rozkurczowego oraz pulsu powinien być dokładny i szybki. Aparat do ciśnienia musi być ponadto prosty oraz wygodny w obsłudze. Proste założenia, ale wiedz, że nie wszystkie ciśnieniomierze je spełniają.

W moim aktualizowanym rankingu wyróżniłem tylko najlepsze ciśnieniomierze medyczne. Z takim sprzętem masz pewność, że każdy pomiar jest precyzyjny. Do tego łatwo go odczytasz i zapiszesz w pamięci urządzenia.

Przeczytaj moje niezależne opinie i recenzje, aby postawić na porządny ciśnieniomierz naramienny!

Ranking ciśnieniomierzy naramiennych 2023 – TOP 9

Nowoczesny sprzęt gwarantujący łatwą obsługę. Braun ExactFit 5 BP6200 to najlepszy ciśnieniomierz na rynku, wyposażony w funkcję uśredniania 3 ostatnich pomiarów. Takie rozwiązanie ułatwi Ci kontrolowanie wyników i swojego stanu zdrowia. To model oferujący wskaźnik poziomu ciśnienia krwi zgodny z wytycznymi WHO. Masz pewność co do dokładności.

Ten oscylometryczny ciśnieniomierz naramienny oferuje duży, a tym samym czytelny ekran. Plus dla osób ze słabszym wzrokiem, np. seniorów. W zestawie znajdziesz dwa mankiety, ich wymiana nie sprawi Ci kłopotu. W pamięci urządzenia zapiszesz do 120 wyników, po 60 dla dwóch użytkowników. To praktyczny ciśnieniomierz do wykrywania arytmii.

Ocena produktu: 9.95/10

Automatyczny ciśnieniomierz naramienny z Lidla z Inflation Technology. Dokonuje pomiaru już podczas pompowania mankietu. Wynik bez trudu odczytasz z dużego, podświetlanego na niebiesko wyświetlacza. W razie potrzeby zapiszesz go w pamięci sprzętu, aby później łatwo przeanalizować ostatnie pomiary.

Urządzenie cechuje nowoczesność. To ciśnieniomierz naramienny z Bluetooth, który zsynchronizujesz ze specjalną aplikacją na smartfony. Ułatwi Ci to kontrolowanie swojego ciśnienia. Ponadto sprzęt wykrywa arytmię, przez co czuwa nad stanem Twojego zdrowia. Sprawdza również prawidłowe położenie mankietu. Trudno dokonać więc nieprawidłowego pomiaru.

Ocena produktu: 9.71/10

Ranking ciśnieniomierzy nie mógł nie uwzględnić tego urządzenia. Ten dobrze oceniany ciśnieniomierz naramienny oferuje kolorowy wskaźnik poziomu ciśnienia i migotania komór. W pamięci sprzętu zapiszesz do 100 wyników, nie potrzebujesz papierowego dzienniczka. Przydatne, gdy z urządzenia korzysta kilka osób.

Aparat do mierzenia ciśnienia wyposażono w wygodny mankiet, który dopasujesz do obwodu ramienia. Duży wyświetlacz sprawia, że to odpowiedni ciśnieniomierz naramienny dla starszych osób. Po 5 minutach bezczynności wyłącza się automatycznie, co zapobiega szybkiemu rozładowaniu baterii. Dodam, że poleca go wielu lekarzy.

Ocena produktu: 9.63/10

Elektroniczny ciśnieniomierz z dużym wyświetlaczem i dotykowymi przyciskami. Wyniki pomiaru łatwo prześlesz na dysk komputera za pomocą kabla lub dołączonego do zestawu interfejsu. Szybko zapiszesz je również w pamięci urządzenia. Sprzęt gwarantuje nieskomplikowaną obsługę, wpływa na to komunikat o nieprawidłowym użyciu.

Ten ciśnieniomierz naramienny z dużym ekranem pokazuje średnie poranne oraz wieczorne ciśnienie z ostatnich 7 dni. Rozpoznaje arytmię i wyświetla wskaźnik ryzyka. Tak skuteczne urządzenie do pomiaru ciśnienia krwi na baterie nadaje się do domowego użytku, jak i medycznego. Moje porównanie ciśnieniomierzy wykazało, że warto je wyróżnić.

Ocena produktu: 9.57/10

Braun Exactfit 3 BUA6150

Dobry ciśnieniomierz zapewniający wygodny i precyzyjny pomiar. Wyposażono go w funkcję zapisywania wyników dla dwóch osób, oferuje też opcję uśredniania trzech ostatnich wartości. Obsługę urządzenia uznasz za bardzo łatwą ze względu na duży wyświetlacz i wskaźnik poziomu ciśnienia krwi. To ciśnieniomierz z 2 mankietami w komplecie.

Nie musisz się obawiać, że pomiar będzie nieprecyzyjny. Dokładność tego modelu została potwierdzona klinicznie i zatwierdzona przez ESH (Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego). W zestawie otrzymujesz też etui pozwalające na wygodne i bezpieczne przechowywanie sprzętu. Zdecydowanie jeden z najlepszych modeli.

Ocena produktu: 9.44/10

Beurer BM 45

Test ciśnieniomierzy udowadnia, że to dokładne urządzenie ułatwiające kontrolowanie swojego stanu zdrowia. Z podświetlonego na biało wyświetlacza szybko odczytasz wynik, a kolorowy wskaźnik ułatwi Ci jego interpretację. Sprzęt wyłącza się automatycznie. Aparat do ciśnienia rozpoznaje arytmię i uśrednia wszystkie zapisane wyniki pomiaru.

Komunikat o nieprawidłowym użyciu poinformuje Cię o ewentualnych błędach. Ciśnieniomierz gwarantuje komfortową obsługę dzięki dotykowym przyciskom. Prędko wysyła alarm, gdy zauważy zaburzenia rytmu serca. W dodatku zajmuje niewiele miejsca, to kompaktowy ciśnieniomierz naramienny wysokiej jakości.

Ocena produktu: 9.36/10

Meriden Xlive3

Cyfrowy sprzęt z bardzo dużym wyświetlaczem i funkcją wykrywania zaburzeń rytmu serca. To dobry ciśnieniomierz dla seniora, ale nie tylko. Oferuje praktyczny wskaźnik poziomu ciśnienia krwi, który ułatwi Ci interpretację wyniku. Urządzenie po 60 sekundach wyłącza się automatycznie, dlatego nie przejmujesz się ciągłą wymianą baterii.

Ten niewielki ciśnieniomierz z wyświetlaczem LCD wygodnie przechowujesz np. w szufladzie. W komplecie znajdziesz pokrowiec. Zwróć uwagę, że urządzenie klasyfikuje wyniki w odniesieniu do norm WHO. Nie musisz się zastanawiać i samodzielnie interpretować pomiarów. Od razu wiesz, czy wszystko jest w normie.

Ocena produktu: 9.19/10

Beurer BM 40

Szybko działające urządzenie do pomiaru ciśnienia krwi, które dobrze wpisuje się w ranking ciśnieniomierzy naramiennych. Poradzisz sobie z jego obsługą, nawet jeśli nie masz doświadczenia w używaniu takich sprzętów. Wynik odczytasz z dużego wyświetlacza z wyraźnymi oznaczeniami. Wykorzystuje klasyfikację według WHO (Światowa Organizacja Zdrowia).

To ciśnieniomierz z uniwersalnym mankietem, który szybko dopasujesz do obwodu ramienia. Wyposażono go w kilka użytecznych rozwiązań, takich jak wykrywanie arytmii czy wskaźnik rozładowania baterii. W pamięci sprzętu zapiszesz do 120 wyników pomiaru. Jeden z najlepszych wyników w tej kategorii.

Ocena produktu: 9.16/10

VITAMMY Next 9

Automatyczny ciśnieniomierz naramienny dobrej jakości. Sprawdza się zarówno w domu, jak i w gabinecie lekarskim. Dokonuje szybkich, dokładnych pomiarów ciśnienia skurczowego i rozkurczowego oraz tętna (metodą oscylometryczną). Zauważ, że to tani i bardzo mały ciśnieniomierz. Ułatwia to jego przechowywanie czy transport.

Producent dumnie nazywa to urządzenie bezprzewodowym ciśnieniomierzem. Raz, że ładujesz sprzęt akumulatorowo, bo to model z kablem USB, a dwa, że nie ma połączenia między ciśnieniomierzem a rękawem. Jest on od razu na nim, co wpływa na kompaktowość. Nie zabrakło alarmu nieregularnego bicia serca czy komunikatów głosowych.

Ocena produktu: 9.02/10

Najlepsze ciśnieniomierze naramienne – Ranking 2023

Ciśnieniomierz Braun ExactFit 5 BP6200

Ciśnieniomierz naramienny Braun ExactFit 5 BP6200

Braun ExactFit 5 BP6200 to najlepszy ciśnieniomierz, który pozwoli Ci na precyzyjny pomiar. W zestawie znajdziesz dwa wymienne mankiety, dlatego bez trudu zmierzysz ciśnienie sobie i pozostałym domownikom, niezależnie od obwodu ramienia. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj do mojej opinii.


Sprawdź ceny Braun ExactFit 5 BP6200

MediaExpert
EURO
OleOle
Empik
Komputronik


Komfort użytkowania

Ranking ciśnieniomierzy nie mógł się obejść bez tego urządzenia, bo zapewnia wygodę użytkowania. Szybko się o tym przekonasz, choćby ze względu na duży wyświetlacz.

Zauważysz na nim wynik pomiaru, a także wskaźnik poziomu ciśnienia zgodny z wytycznymi WHO. Ułatwi Ci to zinterpretowanie otrzymanej wartości i rozwieje wątpliwości na temat stanu zdrowia.

Ten profesjonalny ciśnieniomierz naramienny pozwala Ci na synchronizację z aplikacją Braun Healthy Heart. Zbierasz w niej istotne dane, śledzisz zmianę wartości ciśnienia, a nawet przesyłasz informacje do swojego lekarza. Zaskakujące innowacje!

Wyrzuć papierowy dzienniczek

Musisz regularnie kontrolować ciśnienie, ale prowadzenie papierowego dzienniczka bardzo Cię irytuje? Z Braun ExactFit 5 BP6200 rozwiążesz ten problem.

Ten dokładny ciśnieniomierz pozwala na zapisywanie wyników w swojej pamięci. Oferuje opcję stworzenia dwóch osobnych profili użytkowników i zapamiętywanie 60 ostatnich wartości dla każdego z nich.

Funkcjonalny ciśnieniomierz naramienny polecany przez lekarzy

Z tym ciśnieniomierzem dokonasz pomiaru tętna i skontrolujesz pracę serca. Wyposażono go w funkcję wykrywania arytmii, więc w razie potrzeby szybko skonsultujesz się z lekarzem.

To jeszcze nie wszystko, bo urządzenie oferuje też opcję uśrednienia pomiarów. Do dyspozycji masz trzy możliwości: średnia z całej doby, a także porannych i wieczornych pomiarów z 7 dni.

Co istotne, mankiet bez problemu zmienisz na ten mniejszy lub większy. Nie zajmie Ci to dużo czasu. Wszystko to sprawia, że Braun ExactFit 5 BP6200 to najlepszy ciśnieniomierz.

Ciśnieniomierz SilverCrest SBM 69

Ciśnieniomierz naramienny SilverCrest SBM 69 czarny

Automatyczne urządzenie SilverCrest SBM 69 pozwoli Ci na szybki, oscylometryczny pomiar ciśnienia krwi oraz pulsu. Jego użycie nie sprawi Ci żadnego problemu, nawet jeśli jesteś osobą początkującą. W dodatku to ciśnieniomierz naramienny z aplikacją. Sprawdź, dlaczego warto jeszcze zwrócić szczególną uwagę na ten sprzęt.


Sprawdź ceny SilverCrest SBM 69

Allegro


Nowoczesny ciśnieniomierz naramienny w dobrej cenie

Inflation Technology to cecha wyróżniająca SilverCrest SBM 69. Ciśnieniomierz dokonuje pomiaru już w czasie pompowania mankietu, więc nie czekasz za długo na wynik.

Za pomocą kolorowej skali ocenisz, czy ciśnienie tętnicze mieści się w normie. Ten praktyczny wskaźnik ryzyka ułatwi Ci kontrolowanie ciśnienia.

Z pewnością zaciekawi Cię to, że ciśnieniomierz wyposażono w Bluetooth. Zainstaluj na smartfonie aplikację HealtForYou i przesyłaj do niej wyniki, które zmienią się w czytelną analizę graficzną.

Uniwersalny mankiet

W zestawie z urządzeniem znajdziesz uniwersalny mankiet. Bez trudu dopasujesz go do obwodu ramienia, jego zakres to 22 – 42 cm.

Nie martw się, że wykonasz pomiar w nieprawidłowy sposób. To dobry ciśnieniomierz naramienny, który oferuje opcję kontroli położenia mankietu. Znacząco ułatwi Ci to obsługę.

Zwróć uwagę, że mankiet automatycznie się pompuje. Po wyświetleniu wyniku powietrze samo z niego schodzi.

Łatwe odczytywanie wyniku

Boisz się, że nie odczytasz wyniku pomiaru? Z SilverCrest SBM 69 to mało prawdopodobne. Wyposażono go w bardzo duży wyświetlacz.

Pokazujące się na nim cyfry są wyraźne, to samo dotyczy oznaczeń na przyciskach. Sprzęt sprawdzi się nawet w przypadku osób mających problemy ze wzrokiem. To odpowiedni ciśnieniomierz naramienny dla seniorów.

Po włączeniu ciśnieniomierza zauważysz, że wyświetlacz podświetla się na niebiesko. Zapewnia Ci to wygodę użytkowania przy słabym świetle.

Ciśnieniomierz OMRON M6 Comfort

Ciśnieniomierz naramienny OMRON M6 Comfort

Medyczny ciśnieniomierz naramienny do pomiaru w pozycji leżącej i siedzącej OMRON M6 Comfort ułatwi Ci wykrycie niepokojących objawów. To sprzęt, który poinformuje Cię nie tylko o nieprawidłowym wyniku ciśnienia, ale również o migotaniu przedsionków. Sprawdź wszystkie jego funkcje, które opisałem w poniższej recenzji.


Sprawdź ceny OMRON M6 Comfort

EURO
OleOle
Empik


Gwarancja precyzyjnego wyniku

OMRON M6 Comfort to dobry, bo szalenie precyzyjny ciśnieniomierz, dobrze sprawdzający się w domowych warunkach.

Skąd ta pewność?

Urządzenie wykonuje 3 odczyty w 30-sekundowych odstępach. Następnie na ekranie wyświetla średnią, a to zwiększa dokładność wyniku.

Ciśnieniomierz dodatkowo wykrywa ruch ciała podczas dokonywania pomiaru. Specjalna technologia IntelliSense utrzymuje odpowiednią wartość ciśnienia w mankiecie. Zmniejsza to ryzyko otrzymania nieprawidłowego wyniku.

Przydatne akcesoria

W komplecie znajdziesz nie tylko ciśnieniomierz. Otrzymujesz również dzienniczek do notowania wyników. Pamiętaj, że możesz je zapisywać też w pamięci urządzenia.

Na wygodne przechowywanie sprzętu pozwoli Ci etui. Zmieści się w nim także mankiet, dlatego wszystko masz w jednym miejscu.

Jeśli potrzebujesz, zabierzesz ciśnieniomierz w podróż. Etui zapobiegnie jego uszkodzeniu podczas transportu.

Dobry wybór dla seniora

Producent zadbał, żeby wyświetlacz OMRON M6 Comfort był odpowiednio duży. Z tego względu to bardzo dobry ciśnieniomierz dla seniora.

Wynik odczytasz bez trudu, nawet w przypadku problemów ze wzrokiem. Samo zakładanie mankietu też nie stanowi problemu dla starszych osób.

Urządzenie wyłącza się automatycznie po 5 minutach. Nic się nie stanie, jeśli zapomnisz o wciśnięciu odpowiedniego przycisku.

Ciśnieniomierz Beurer BM 58

Ciśnieniomierz naramienny Beurer BM 58

Gdyby nie Beurer BM 58, ranking ciśnieniomierzy naramiennych byłby niekompletny. To nieskomplikowany w obsłudze sprzęt. Oferuje zarówno bardzo duży, czarny wyświetlacz, jak i dotykowe przyciski. Urządzenie zapewnia w pełni automatyczny pomiar.


Sprawdź ceny Beurer BM 58

MediaExpert
EURO
OleOle


Łatwa kontrola stanu zdrowia

Jeśli musisz regularnie mierzyć ciśnienie, Beurer BM 58 Ci w tym pomoże. Szybko dopasujesz mankiet do obwodu ramienia, a pomiaru dokonujesz za pomocą jednego przycisku.

Sprzęt wyposażono we wskaźnik ryzyka, a także funkcję rozpoznawania arytmii. Masz pewność, że nie przeoczysz żadnych niepokojących objawów.

W razie potrzeby ciśnieniomierz poinformuje Cię o nieprawidłowym użyciu. Wówczas szybko powtórzysz pomiar. Dzięki temu zyskujesz pewność, że wynik jest wiarygodny.

Przesyłanie danych do komputera

Wyniki pomiaru zapiszesz w pamięci ciśnieniomierza, ale łatwo prześlesz je też na komputer. Zrobisz to na dwa sposoby: za pomocą kabla USB lub dołączonego do kompletu interfejsu.

Zarządzanie danymi ułatwi Ci specjalne oprogramowanie Beurer HealthManager. Z pewnością Ci się przyda, jeśli nie przepadasz za papierowym dzienniczkiem.

Wszystkie niezbędne opcje

Beurer BM 58 to sprzęt dający Ci dostęp do wszystkich użytecznych opcji. To nie tylko wykrywanie arytmii czy pamięć pomiarów, ale i automatyczne wyłączanie.

Masz pewność, że zasilające ciśnieniomierz baterie nie rozładują się za szybko. Ponadto urządzenie wyświetla dokładną datę i godzinę przy każdym wyniku.

Wiedz, że to odpowiedni ciśnieniomierz do pomiaru w dowolnej pozycji. Nie ma to wpływu na dokładność wyniku, więc jeśli chcesz, mierzysz ciśnienie również na leżąco.

Ciśnieniomierz naramienny – Ceny

Wydaje Ci się, że najlepsze ciśnieniomierze kosztują majątek? To nie do końca prawda.

Nawet jeśli nie dysponujesz imponującym budżetem, uda Ci się znaleźć komfortowy w użyciu sprzęt. Najtańsze modele kosztują średnio 80 – 200 zł.

Nie jest to dużo, jeżeli weźmiesz pod uwagę, co oferują te urządzenia. Większość z nich gwarantuje precyzyjny pomiar ze względu choćby na alarm nieprawidłowego użycia czy uśrednianie kilku wartości.

Przeważnie masz też możliwość zapisywania wyników w pamięci ciśnieniomierza, chociaż w tym tańszym ilość pozycji bywa ograniczona.

Decydując się na sprzęt z dolnej półki cenowej, musisz liczyć się z tym, że prawdopodobnie otrzymasz jeden uniwersalny mankiet. Pamiętaj, że nie zawsze pasuje, zwłaszcza osobom z umięśnionymi ramionami.

Droższe ciśnieniomierze, dostępne za ponad 200 zł, nierzadko w zestawie mają dwa wymienne mankiety. Ich dodatkową zaletą jest możliwość przesyłania danych bezpośrednio do komputera lub aplikacji w smartfonie.

To możliwe dzięki łączności Bluetooth. Zauważ przy tym, że takie funkcje jak wykrywanie arytmii są dostępne w niemal każdym ciśnieniomierzu, bez względu na cenę.

Różnica zazwyczaj tkwi w szczegółach, m.in. wielkości wyświetlacza i nowinkach technologicznych. Dlatego też moje zestawienie uwzględnia wiele topowych sprzętów już do 150 – 200 zł.

Najlepsze marki ciśnieniomierzy naramiennych

Wielu producentów oferuje ciśnieniomierze naramienne. Zastanawiasz się, które sprzęty cieszą się największą popularnością?

Chętnie kupowane są zwłaszcza modele Beurer. To marka dbająca o detale, dlatego produkowane przez nią ciśnieniomierze oferują wiele nowoczesnych funkcji, np. pomiar ciśnienia już podczas pompowania mankietu. Część z nich pozwala też na używanie w pozycji leżącej.

Często polecane ciśnieniomierze to także te producentów Omron i Oro-Med. Są wyposażone we wskaźnik wykrywania arytmii, pamięć pomiarów i kolorową skalę do interpretowania wyników. Wiele osób uznaje je za profesjonalny sprzęt medyczny.

Równie dobrze wypadają sprzęty Braun. Wyróżnia je przede wszystkim innowacyjność. To ciśnieniomierze z Bluetooth, łączące się ze specjalną aplikacją ułatwiającą kontrolę stanu zdrowia.

Bardzo dużo pozytywnych opinii zbierają ciśnieniomierze z Lidla, a więc marki SilverCrest. Dobrze łączą atrakcyjne ceny z wiarygodnymi pomiarami oraz przydatnymi funkcjami.

Inne popularne marki to: Tech-Med, Microlife, Vitammy, Nissei i Medel. Jak widzisz, do wyboru masz naprawdę sporo ciśnieniomierzy.

Podsumowanie

Teraz już doskonale wiesz, które ciśnieniomierze naramienne są najlepsze i najprecyzyjniejsze. Nie musisz pytać o dobry aparat do ciśnienia na forum lub czytać innych blogów.

Pamiętaj, że nieważne, jak często dokonujesz pomiarów ciśnienia krwi – nic Ci po sprzęcie, który nie zapewni odpowiedniej dokładności. Istotna jest także jakość wykonania, szczególnie mankietu, jak i czytelność wyświetlacza oraz dodatkowe funkcje.

O wszystkich ważnych cechach pamiętałem, układając mój ranking.

Jeżeli masz dodatkowe pytania lub pragniesz podzielić się własną opinią o ciśnieniomierzu, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Pamiętaj, że osobno wyróżniłem także najlepsze ciśnieniomierze nadgarstkowe. Tańsze, mniejsze, choć nie zawsze aż tak precyzyjne jak naramienne aparaty. Mimo to stanowią dobrą alternatywę.

Na portalu znajdziesz także inne ciekawe urządzenie do badania parametrów życiowych. Chodzi o najlepszy pulsoksymetr. Sprawdzisz nim puls oraz saturację krwi. A co z temperaturą? Zobacz ranking termometrów bezdotykowych, a dowiesz się, czego sam używam i co dobrze się sprawdza.

Oceń publikację
[Głosy: 13 Średnia: 4.4]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments