W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Nawilżacz powietrza dla dzieci Ranking 2024

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  25 kwietnia 2024
Komentarze:  0

Nawilżacz powietrza dla dzieci znacząco poprawi komfort oddychania Twojej pociechy. Jeżeli w dziecięcym pokoju panuje zbyt suche powietrze, to katar, kaszel czy podrażnienie dróg oddechowych nie mogą dziwić. Nie ma co narażać dziecka na takie objawy, prawda? Zobacz zatem, czym je zwalczyć!

Nawilżacz powietrza dla dzieci Ranking - nawilżacz do pokoju dziecka

Ranking nawilżaczy powietrza dla dzieci skupia bardzo wydajne urządzenia. To podstawa, aby taki sprzęt prędko zniwelował negatywny wpływ suchego powietrza.

Oprócz tego dobry nawilżacz powietrza do pokoju dziecka powinien być cichy, kompaktowy i pewnie też nie za drogi.

Właśnie takie sprzęty znajdziesz w moim niezależnym zestawieniu. Przeczytaj opinie oraz recenzje i wybierz raz, a dobrze!

Ranking nawilżaczy powietrza dla dzieci 2024 - TOP 10

Philips HU4813/10

Philips HU4813/10

Ewaporacyjny nawilżacz powietrza dla dzieci z innowacyjną technologią NanoCloud. Wykorzystuje naturalny proces parowania wody. Tworzy mgiełkę, która zwiększa wilgotność w bezpieczny sposób, bez ryzyka rozwoju bakterii w otoczeniu. Inteligentny czujnik na bieżąco kontroluje poziom nawilżenia. Samodzielnie sprawdzisz go na cyfrowym wyświetlaczu na obudowie.

W mojej opinii Philips HU4813/10 to najlepszy nawilżacz powietrza dla dzieci. Wpływa na to kilka kwestii, takich jak cicha praca oraz zapobieganie powstawaniu mokrych plam na ścianach czy meblach. To sprzęt, który równomiernie rozprowadza mgiełkę po całym pomieszczeniu. Nie wydziela ozonu ani szkodliwych dla malucha związków. Urządzenie zapewnia higieniczność.

Znajdziesz tu tryb nocny i automatyczny, a także 3 ręczne ustawienia prędkości. Co istotne, ten topowy nawilżacz powietrza do pokoju dziecka z higrometrem nie zajmuje przesadnie dużo miejsca. Łatwo go ulokujesz w pokoju swojej pociechy. Producent zadbał o to, aby estetycznie się prezentował. Wyposażył go też w funkcję automatycznego wyłączania.

Ocena produktu: 9.83/10

Xiaomi Smart Humidifier 2

Xiaomi Smart Humidifier 2

Ultradźwiękowy nawilżacz, którym sterujesz elektronicznie. Z uwagi na białą obudowę łatwo dopasujesz go do wnętrza należącego do Twojej pociechy. To cichy nawilżacz powietrza dla dzieci, który nie przeszkadza podczas nocnego wypoczynku. Wyposażono go w tryb automatyczny, dlatego nie musisz niczego ustawiać samodzielnie. Urządzenie samo reaguje na zmiany w poziomie nawilżenia.

Pojemność zbiornika na wodę wynosi 4,5 l. Przekłada się to na 32 godziny pracy bez przerwy. Wiedz, że uzupełnianie pojemnika nie sprawi Ci problemu. Aby to zrobić, nie musisz nawet podnosić pokrywy. Dodatkowo masz do dyspozycji przezroczysty wskaźnik. Za jego pomocą stale kontrolujesz poziom wody. Ten niepozorny sprzęt radzi sobie nawet na 40 m2!

Ten dobrze oceniany nawilżacz powietrza do pokoju dziecięcego oferuje sterowanie przy użyciu smartfona. Musisz tylko zainstalować specjalną aplikację, dostępną zarówno dla systemu Android, jak też iOS. Sprzęt zapewnia ponadto sterylizację lampą UV-C. Zanim woda zmieni się w nawilżającą mgiełkę, zostanie oczyszczona z bakterii. Przydatne, prawda?

Ocena produktu: 9.75/10

Stadler Form Oskar

Stadler Form Oskar

Ewaporacyjne urządzenie z higrostatem. Da Ci możliwość 5-stopniowego wyregulowania poziomu wilgotności powietrza. Wewnątrz znajdziesz dwa wymienne filtry antybakteryjne zapewniające higieniczność i brak roznoszenia się bakterii. Ten dobrej jakości nawilżacz powietrza dla dzieci oferuje również kostkę z jonami srebra. Efekt? Woda w zbiorniku pozostaje czysta.

Sprzęt wykorzystasz nie tylko do poprawy wilgotności. Producent dodał tu dozownik zapachów. Nie musisz wyłączać urządzenia na noc, gdyż zapewnia tryb nocny. Uruchamiając go, obniżysz poziom hałasu do minimum, aby Twoja pociecha spokojnie spała. Poziom wody skontrolujesz w dowolnym momencie za sprawą specjalnego okienka.

To dobry nawilżacz powietrza dla dzieci z funkcją aromaterapii. Sterujesz nim elektronicznie. Co istotne, wyposażono go w automatyczne wyłączanie. Praktyczny dodatek dla zapominalskich. To niewielki, ale funkcjonalny i starannie wykonany sprzęt. Ponadto będzie dodatkową ozdobą wnętrza. Do wyboru masz dwie wersje kolorystyczne, białą i czarną.

Ocena produktu: 9.66/10

Philips HU4803/01

Philips HU4803/01

Cichy nawilżacz powietrza dla noworodka, jak i starszego dziecka. Oferuje zaawansowany, 3-stopniowy system parowania z technologią NanoCloud. Nie musisz się martwić o to, że nawilżająca mgiełka będzie roznosić po wnętrzu bakterie. To sprzęt z wbudowanym higrostatem, a także wskaźnikiem LED. Na bieżąco skontrolujesz poziom wilgotności.

Wewnątrz urządzenia znajdziesz zbiornik na wodę o pojemności 2 l. Jego napełnianie nie sprawi Ci kłopotu, gdyż bez trudu je wyjmiesz. Musisz wiedzieć, że sprzęt skutecznie zapobiega powstawaniu mokrych plam i białych śladów na meblach. Co więcej, nie wydziela żadnych szkodliwych, potencjalnie niebezpiecznych dla malucha substancji.

To automatyczny nawilżacz powietrza dla dzieci z trybem nocnym. Równomiernie rozprowadza mgiełkę, aby dotarła do każdego zakamarka. Obsłużysz go przy użyciu panelu na górnej części obudowy. Wszystkie przyciski dobrze oznaczono. Nie będziesz się zastanawiać, do czego służą poszczególne guziki. Polecam ten model na metraż do 25 m2.

Ocena produktu: 9.51/10

Klarta Humea

Klarta Humea

Nowoczesne, ewaporacyjne urządzenie do nawilżania powietrza dla dzieci z Wi-Fi. Komfortowo wyregulujesz je za pomocą smartfona, bez potrzeby podchodzenia do nawilżacza. Producent zatroszczył się o higrometr i higrostat, które kontrolują pracę urządzenia. Samodzielnie ustalisz poziom wilgotności, mieszczący się w przedziale od 40 do 75 procent.

To wysokiej jakości nawilżacz powietrza dla dzieci z wyświetlaczem cyfrowym. Bardzo dobrze sprawdzi się w pokoju pociechy, nie tylko z uwagi na efektywne działanie. Pełni dodatkowo funkcję lampki nocnej, oferuje 3 intensywności świecenia. Maluch z pewnością szybko polubi urządzenie także za cichą pracę. Nie dziwię się, że Klarta Humea bije rekordy popularności.

Zbiornik na wodę ma pojemność 3 litrów. Napełnisz go bez potrzeby wyjmowania z obudowy. Pamiętaj, że to niezawodny nawilżacz powietrza dla dzieci z filtrem, który wymaga regularnej wymiany. Na szczęście nie będzie to kłopotliwa czynność. Gdy zbiornik będzie pusty, na wyświetlaczu zobaczysz powiadomienie. Z pewnością nie przegapisz konieczności konserwacji.

Ocena produktu: 9.45/10

Boneco U200

Boneco U200

Ultradźwiękowy, wydajny nawilżacz powietrza dla niemowlaka, polecany zwłaszcza do niewielkich wnętrz (choć radzi sobie też na większym metrażu. Zapewnia mechaniczne sterowanie, z czym bez wątpienia sobie poradzisz. Wykorzystasz do tego pokrętło w dolnej części obudowy. Niebiesko-biała kolorystyka sprawia, że urządzenie prezentuje się estetycznie.

Wewnątrz producent umieścił zbiornik na wodę o pojemności 3,5 l. Gwarantuje brak uporczywie częstych dolewek. Wystarczy Ci jedno spojrzenie na sprzęt, aby sprawdzić poziom jego napełnienia. Urządzenie nie generuje przesadnie dużego hałasu (zazwyczaj ok. 25 dB), w dodatku nie ogranicza znacząco wolnej przestrzeni. Oferuje wbudowany higrostat, a także chłodzenie przyjemnie zimną mgiełką.

Ranking nawilżaczy powietrza dla dzieci nie mógł się obejść bez tej propozycji także z innego powodu. W obudowie znajdziesz specjalną szufladkę do aplikowania olejków zapachowych. Wykorzystasz więc urządzenie do aromaterapii. Nie bój się roznoszenia bakterii. Zapobiega temu wkład do demineralizacji oraz elektroda Ionic Silver Stick.

Ocena produktu: 9.3/10

Blaupunkt AHS901

Blaupunkt AHS901

Sprzęt nawilżający powietrze metodą ultradźwiękową. To, co go wyróżnia, to nowoczesny design oraz możliwość sterowania przy użyciu pilota. Aktualny poziom wilgotności i temperaturę sprawdzisz w dowolnym momencie na cyfrowym wyświetlaczu. Wiedz, że to mały nawilżacz powietrza dla dzieci z jonizacją. Za jego pomocą stworzysz dla malucha lepszy mikroklimat.

Nie obawiaj się o mokre plamy czy nieestetyczne białe ślady na meblach. Ich powstawaniu zapobiega wbudowany filtr odwapniający. Urządzenie przystosowano do działania nie tylko w dzień. Zanim maluch zaśnie, włącz tryb nocny, aby żadne hałasy i światło obudowy nie przeszkadzały w wypoczynku. Blaupunkt AHS901 będzie nad tym czuwał.

Z uwagi na duży pojemnik na wodę (6 l), nie musisz go co chwilę uzupełniać. Wpływa to pozytywnie na komfort użytkowania, podobnie jak funkcja aromaterapii. Wystarczy, że umieścisz na specjalnej przystawce kilka kropli olejku na bazie wody, aby już po chwili po wnętrzu rozniósł się przyjemny zapach. Godny polecenia sprzęt do nawilżania powietrza dla dzieci!

Ocena produktu: 9.21/10

Deerma ST636W

Deerma ST636W

Ultradźwiękowy, często polecany nawilżacz powietrza dla dzieci. Zapewnia wbudowany higrostat, ale też wkład filtrujący wodę. W efekcie nie musisz się martwić, że nawilżająca mgiełka będzie roznosić bakterie bądź czemukolwiek szkodzić. Najważniejsze informacje na temat działania urządzenia bez problemu odczytasz z wyświetlacza na obudowie.

Pojemnik uzupełnisz na dwa sposoby. Pierwszy nie wymaga nawet otwierania pokrywy. Niemniej jeśli zechcesz, bez wysiłku wyjmiesz zbiornik na wodę i napełnisz go wodą prosto z kranu. Do wyboru masz tutaj 3 poziomy intensywności nawilżania. Ponadto w razie potrzeby ręcznie ustawisz poziom wilgotności między 45 a 90 procent. Dla mnie idealne połącznie.

Charakterystyczna cecha urządzenia to podwójna filtracja. Wkłady oczyszczają wodę z zanieczyszczeń i brzydkiego zapachu. Dodatkowo zapobiegają przedostawaniu się do niej kurzu czy włosów. Ta energooszczędna maszyna do nawilżania powietrza dla dzieci nie zajmuje dużo miejsca. Pod względem rozmiaru można porównać ją do kartki w formacie A4.

Ocena produktu: 9.1/10

ORO-MED ORO-2022

ORO-MED ORO-2022

Funkcjonalny, ultradźwiękowy nawilżacz powietrza dla dzieci z jonizatorem. Sterowanie skutecznie ułatwi Ci wyświetlacz LCD, ale i poręczny pilot. To sprzęt z automatycznym wyłączaniem, a także sygnalizacją braku wody. Zapewnia w pełni komfortowe użytkowanie i cichą pracę. Nie za duża moc połączona z efektywnością nie wpłynie znacząco na wzrost rachunków.

Urządzenie nie tylko nawilża powietrze, ale też generuje jony ujemne. Dzięki temu stworzysz w pokoju malucha bardziej przyjazny mikroklimat. Twój bobas poczuje się po prostu lepiej. Masz do dyspozycji timer, więc samodzielnie ustawisz, kiedy sprzęt ma się włączyć i wyłączyć. Ponadto znajdziesz tutaj funkcję termometru. Wszystkie ważne dane będziesz mieć pod kontrolą.

Zauważ, że to wręcz mini nawilżacz powietrza dla dzieci. Zmieścisz go w dowolnym miejscu, nawet na biurku czy stoliku nocnym. Co ważne, nie będzie przeszkadzał maluchowi, nawet gdy nie wyłączysz go przed snem. Wszystko za sprawą pracy poniżej 35 dB. Mimo kompaktowych wymiarów sprzęt zapewnia spory zbiornik na wodę, jego pojemność wynosi 4 l.

Ocena produktu: 9.08/10

Eldom NU5

Eldom NU5

Eldom NU5, czyli oryginalnie wyglądające urządzenie, którego nie mógł nie uwzględnić ten ranking nawilżaczy powietrza dla dzieci. W środku producent umieścił duży, 5,2-litrowy zbiornik na wodę. Jego uzupełnienie do poziomu maksimum zapewni ok. 17 godzin nieustannej pracy. Choć sprzęt nie jest duży, wyróżnia się sporą funkcjonalnością.

To tani nawilżacz powietrza do pokoju dziecka z wbudowaną jonizacją. Aktualny poziom wilgotności i stan pracy sprawdzisz na czytelnym wyświetlaczu z wielokolorowym podświetleniem. Sprzęt oferuje funkcję automatycznego wyłączania, a także opóźnionego startu. Włączy się automatycznie o zadanej przez Ciebie porze.

Jakby tego było mało, urządzenie gwarantuje łatwe napełnianie zbiornika. Zrobisz to w kilka chwil, bez ryzyka rozlania wody wokół obudowy. To wytrzymały nawilżacz powietrza dla dzieci z obrotową dyszą. Wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne. Sprawdzi się również jako efektowna ozdoba wnętrza, o ile motyw na budowie wpadnie Ci w oko.

Ocena produktu: 8.91/10

Jaki nawilżacz powietrza dla dzieci wybrać?

Wiem, że zależy Ci na tym, aby mieć dobry nawilżacz powietrza dla dzieci. Dobry, czyli bezpieczny i komfortowy w użytkowaniu, a przy tym trwały oraz wydajny.

Jak go znaleźć?

W tej części umieściłem wyjaśnienie. Oto, co musisz wiedzieć o takich urządzeniach.

Typ sprzętu

Masz do wyboru 3 rodzaje nawilżaczy powietrza dla dzieci. Każdy z nich działa inaczej. Gdy poznasz ich zalety i wady, łatwiej Ci będzie podjąć decyzję.

  1. Parowy – działa na podobnej zasadzie co czajnik. Za pomocą grzałki doprowadza wodę do wrzenia i wytwarza parę wodną, która podnosi wilgotność w pomieszczeniu. Niemniej to nie do końca bezpieczne rozwiązanie, gdyż istnieje ryzyko, że ciekawski maluch się poparzy. Ponadto takie urządzenia cechuje spory pobór prądu.
  2. Ewaporacyjny – bazuje na naturalnym procesie parowania wody. Zasysa do środka suche powietrze, które przechodzi przez matę ewaporacyjną. Następnie strumień jest ponownie wdmuchiwany do pomieszczenia w postaci nawilżonej i oczyszczonej pary wodnej (zimnej). Z tym sprzętem unikniesz mokrych plam i białych śladów na meblach. Żeby był w pełni komfortowy w użyciu, wybierz model z higrometrem.
  3. Ultradźwiękowy – zależnie od urządzenia generuje mgiełkę zimną bądź ciepłą. Rozbija cząsteczki wody za pomocą ultradźwięków, w ten sposób wytwarza parę. To wydajny sprzęt, choć kosztuje zwykle więcej niż pozostałe typy. Niemniej zapewnia energooszczędność i cichą pracę. Pamiętaj też, że to kiepski wybór, jeśli masz w domu zwierzęta. Ultradźwięki mogą je mocno drażnić, choć dla człowieka nie są słyszalne.

Muszę wspomnieć również o tradycyjnych nawilżaczach powietrza dla dzieci. To metalowe lub ceramiczne pojemniczki, często o ciekawym designie. Napełnisz je wodą, a następnie powiesisz na grzejniku. Wyróżniają się prostą budową i zerowym poborem prądu, ale nie należą do efektywnych, a tym bardziej funkcjonalnych.

Wydajność

Ważna sprawa. Najlepiej zrób porównanie nawilżaczy powietrza dla dzieci pod tym kątem. Może się wtedy okazać, że sprzęt, który wpadł Ci w oko, nie będzie działał wystarczająco skutecznie w sypialni pociechy.

Wydajność podaje się w g/h bądź ml/h. Według ekspertów dobre urządzenia to te, które zapewniają przynajmniej 70 ml/h na każde 10 m2.

Dokonanie wyboru pod tym kątem nie powinno być bardzo trudne. Większość producentów podaje, do jak dużych wnętrz nadają się poszczególne nawilżacze powietrza dla dzieci. To spore ułatwienie.

Pojemnik na wodę

Powinien być duży. Inaczej nie unikniesz regularnego napełniania zbiornika co kilka godzin. Uwierz, to szybko stanie się zbyt uciążliwe.

Pojemnik powinien pomieścić przynajmniej 2 – 3,5 litra wody. Są też takie o pojemności ponad 4, a nawet 5 litrów. Dzięki temu urządzenie pracuje kilkanaście godzin bez przerwy, czasem dłużej.

Sprawdź też, czy możesz swobodnie kontrolować poziom wody. Jeśli nie wiesz, jaki nawilżacz powietrza dla dzieci wybrać, znajdź taki wyposażony w specjalny wskaźnik. Wystarczy Ci wtedy jedno spojrzenie, aby wiedzieć, ile wody pozostało w zbiorniku.

Tutaj dochodzi też kwestia wygodnego napełniania pojemnika. Coraz częściej nie musisz podnosić pokrywy, żeby to zrobić. W niektórych sprzętach zbiornik z łatwością wyjmiesz, aby nalać wodę prosto z kranu.

Głośność pracy

To bardzo istotne, żeby nawilżacz powietrza dla dzieci nie generował dużego hałasu. Inaczej zacznie przeszkadzać maluchowi zarówno w nocy, jak i w dzień. Jako rodzic zapewne nie o to Ci chodzi.

Na szczęście producenci mają świadomość, jak ważną rolę odgrywa ten aspekt. Dlatego starają się wypuszczać na rynek możliwie najciszej działające urządzenia. Większość z nich oferuje specjalny tryb nocny. Włączając go, obniżysz poziom głośności pracy poniżej 30 dB.

Powietrze w sypialni pociechy przez całą noc pozostanie nawilżone. Nie martwisz się przy tym, że hałasy wciąż będą wybudzać dziecko. Praktyczne, prawda?

Wygoda użytkowania

Na to wpływa m.in. sposób obsługi. Sprawdź, jak zmienisz ustawienia pracy. Zwykle służy do tego panel z guzikami, czasami razem z wyświetlaczem. W prostszych modelach znajdziesz pokrętło.

Wiedz, że są też na rynku urządzenia przystosowane do obsługi za pomocą pilota, a nawet telefonu. Chcąc skorzystać z drugiej opcji, musisz tylko zainstalować odpowiednią aplikację, a potem sparować smartfon z nawilżaczem.

Jak pokazuje mój ranking nawilżaczy powietrza dla dzieci, coraz częściej takie sprzęty zapewniają kilka trybów pracy do wyboru. Poza programem nocnym zwykle znajdziesz też automatyczny.

Za jego sprawą nie musisz samodzielnie niczego regulować. Urządzenie samo dostosowuje intensywność nawilżania do warunków panujących w pomieszczeniu. Niemniej ręczna regulacja też się czasem przydaje.

Funkcje

Podstawowa funkcja nawilżaczy powietrza dla dzieci to wbudowany higrometr. To specjalny czujnik sprawdzający poziom wilgotności w pokoju. W momencie, kiedy osiągnie ustawioną przez Ciebie wartość, urządzenie wyłączy się automatycznie. Włączy się ponownie dopiero wtedy, gdy wilgotność spadnie.

Często rodzice martwią się, że działający cały czas sprzęt zacznie wydzielać do otoczenia bakterie i inne drobnoustroje. Kiedy wahasz się, jaki nawilżacz powietrza dla dzieci pozwoli Ci tego uniknąć, poszukaj modelu z lampą UV. Oczyści wodę z mikroorganizmów, więc nie musisz obawiać się o zdrowie swojej pociechy.

Są też inne ciekawe funkcje, na które warto zwrócić uwagę. Należą do nich:

  • Jonizacja – sprzęt nie tylko nawilża powietrze, ale dodatkowo wytwarza jony ujemne. Neutralizują krążące w powietrzu zanieczyszczenia i drobnoustroje. Ponadto tworzą przyjazny mikroklimat w pomieszczeniu, co pomaga zwłaszcza przy astmie, częstych bólach głowy czy zapaleniu zatok bądź oskrzeli.
  • Filtrowanie powietrza – dzięki wbudowanemu filtrowi powietrze stanie się nie tylko nawilżone, ale i stosunkowo czyste. Przydatne udogodnienie, szczególnie kiedy masz dziecko borykające się z alergią. Nie licz jednak, że nawilżacz i oczyszczacz powietrza w jednym tak samo wydajnie usunie alergeny jak osobny sprzęt do tego zadania.
  • Automatyczne wyłączanie – sprzęt sam się wyłącza w momencie, gdy skończy się woda w zbiorniku. Skutecznie zapobiega to awariom.
  • Lampka nocna – urządzenie emituje delikatne światło. Praktyczna funkcja, idealna dla maluchów, które boją się ciemności i mają przez to kłopoty z zasypianiem. Sprawdź jeszcze raz ranking nawilżaczy powietrza dla dzieci, znajdziesz w nim kilka takich modeli.
  • Aromaterapia – niektóre sprzęty oferują specjalny dozownik zapachów. Wkraplasz do niego niewielką ilość olejku, aby już po chwili poczuć w całym pomieszczeniu przyjemny aromat.
  • Timer – ustawisz, o której godzinie nawilżacz ma się włączyć i wyłączyć. Tym sposobem zyskasz pełną kontrolę nad jego działaniem.

Wymiary i design

Ponieważ kupujesz sprzęt do pokoju malucha, zadbaj, żeby nie był przesadnie duży. Nie powinien przeszkadzać dziecku, dlatego dopasuj urządzenie do metrażu wnętrza.

Na szczęście nie będzie to problemem. W sklepach znajdziesz mnóstwo różnych propozycji do małych, jak i bardziej przestronnych pomieszczeń. Niektóre urządzenia są tak małe, że pod względem wielkości nie przekraczają kartki w formacie A4.

Przeprowadzony przeze mnie test nawilżaczy powietrza dla dzieci pokazał, że wiele marek dba także o estetyczny design. Nie obawiaj się więc, że nie uda Ci się znaleźć niczego ładnego.

Do wyboru masz sprzęty minimalistyczne, ale też z ciekawymi zdobieniami, choćby z kwiatkami na obudowie. Nierzadko masz ponadto do wyboru kilka wersji kolorystycznych obudowy.

Podsumowanie

Nie ma co ukrywać: dzieci są bardzo narażone na negatywne skutki suchego powietrza. Dyskomfort związany z podrażnieniem dróg oddechowych to tylko początek. Za chwilę pójdzie za tym problem ze snem, a nawet większe narażenie na poważniejszą infekcję.

Osobiście nie dziwię się, że wiele osób rozgląda się za dobrym nawilżaczem do pokoju dziecka. Sam należałem kiedyś do tej grupy i jak najbardziej polecam Ci ten zakup. Mój subiektywny ranking rozwiązał dylemat, jaki nawilżacz powietrza dla dzieci jest najlepszy.

Rzecz jasna jestem ciekaw Twojej opinii. Jeżeli możesz polecić jakieś urządzenie, daj znać w sekcji komentarzy. To również dobre miejsce na dodatkowe pytanie, jeśli nurtuję Cię jakaś kwestia.

Jak się okazało, sprzętom z tej klasyfikacji niczego nie brakuje. To efektywnie działające maszyny do nawilżania. Nic dziwnego, że część z nich gości także ogólny ranking nawilżaczy powietrza. Nie ma w nim ani limitu cenowego, ani ograniczeń w kwestii gabarytów nawilżacza.

W którymś z pomieszczeń masz odwrotny problem, a więc za wilgotne powietrze? Wtedy strzałem w dziesiątkę okaże się najlepszy osuszacz powietrza. Nie pozwoli na rozwój pleśni czy grzyba. Poprawi również komfort oddychania.

Jednocześnie nie zapominaj o tym, co wraz z innymi członkami rodziny wdychacie, przebywając w domu. Wystarczy otworzyć okno, aby wpuścić sporo szkodliwych substancji, zwłaszcza gdy mieszkasz w większym mieście. Dlatego też warto spojrzeć na ranking oczyszczaczy powietrza. Większość z nich to jednocześnie dobre oczyszczacze dla alergików.

A w okresie najgorętszych letnich dni daj sobie trochę wytchnienia. Pomoże Ci w tym najlepszy klimatyzator przenośny. Dużo skuteczniejsze rozwiązanie od prostszych wentylatorów.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments