W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Oczyszczacz powietrza dla alergików Ranking 2024

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  3 lipca 2024
Komentarze:  0

Dobry oczyszczacz powietrza na alergię potrzebny na już? Znam kilka świetnych urządzeń, które w oka mgnieniu usuwają pyłki, roztocza i inne ustrojstwa. Zebrałem je w subiektywnym i aktualizowanym zestawieniu.

Oczyszczacz powietrza dla alergików ranking - Jaki wybrać?

Ranking oczyszczaczy powietrza dla alergików 2024 - TOP 7

Philips AC3858/51

Najlepszy oczyszczacz powietrza dla alergików. Cechuje go cicha praca, niski pobór energii oraz efektywne działanie. To sprzęt wyposażony w filtr NanoProtect HEPA. W efekcie usuwa bardzo małe cząsteczki, również wirusy, bakterie i zarodniki pleśni. Oferuje kilka trybów pracy: turbo, automatyczny, nocny oraz nocny antyalergiczny. Obsłużysz go za pomocą czytelnego wyświetlacza.

Ten profesjonalny oczyszczacz powietrza dla alergików do domu zapewnia Ci coś jeszcze. Nie wpływa negatywnie na wystrój pomieszczenia, bo bardzo ładnie się prezentuje. Podłużna obudowa nie ogranicza mocno wolnej przestrzeni. Wiedz, że to właściwy wybór do dużych, otwartych przestrzeni. Skuteczne urządzenie dla wymagających, które na bieżąco informuje o stanie powietrza.

Ocena produktu: 9.82/10
Dyson PH04

Porządny uzdatniacz powietrza z aktywnym filtrem węglowym i HEPA. Przechwytuje wirusy, bakterie, a także kurz i szkodliwe gazy (w tym formaldehyd). Wygodnie sterujesz nim przy użyciu aplikacji na smartfonie. Znajdziesz tu różne tryby pracy do wyboru, czyli automatyczny, bryza, rozproszony i nocny. Dopasujesz sposób działania urządzenia do własnych potrzeb. Do dyspozycji masz praktyczny timer.

To nowoczesny oczyszczacz powietrza dla alergików z funkcją nawilżania. Producent wyposażył go w zbiornik na wodę o pojemności 5 litrów oraz wydajny system zarządzania nią. Tym samym zapewnia ciągłe nawilżenie do 36 godzin (bez potrzeby ponownego napełniania pojemnika). Sprzęt oryginalnie się prezentuje. Wykorzystasz go również jako element dekoracyjny.

Ocena produktu: 9.71/10
Sharp FP-J60EU-W

Ranking oczyszczaczy powietrza dla alergików musiał pokazać to urządzenie i to z kilku powodów. Wewnątrz znajdziesz trzy rodzaje filtrów oraz jonizator Plasmacluster. Skutecznie neutralizuje nie tylko alergeny, ale i bakterie, wirusy oraz inne patogeny. To sprzęt z czujnikiem, który wykrywa cząsteczki pyłów zawieszonych. Wszystkie parametry i ważne informacje zobaczysz na wskaźniku na obudowie.

Ten pokojowy oczyszczacz powietrza dla alergików likwiduje przy tym nieprzyjemne zapachy. Masz do wyboru aż 6 różnych trybów pracy, w tym nocny, pyłki i automatyczny. Producent zastosował nie tylko timer do ustawiania godziny włączenia i wyłączenia, ale też blokadę rodzicielską. Docenisz także auto restart po chwilowym zaniku prądu.

Ocena produktu: 9.64/10
Electrolux Pure A9 PA91-605GY

Skuteczny oczyszczacz powietrza dla alergików z filtrem HEPA i wstępnym oraz węglem aktywnym. Do tego dochodzi powłoka antybakteryjna i jonizator zwiększający efektywność pracy. To urządzenie, za pomocą którego pozbędziesz się z domu szkodliwych cząsteczek kurzu i innych alergenów, jak również smogu, wirusów czy bakterii. Za sprawą technologii AirSurround oczyścisz każdy zakamarek pomieszczenia.

To dobry oczyszczacz powietrza dla alergików, który oryginalnie wygląda. W górnej części zauważysz duży wyświetlacz, z którego łatwo odczytasz ważne informacje. W razie potrzeby obsłużysz ten niezawodny oczyszczacz aplikacją na smartfonie. Po bokach znajdziesz uchwyty do przenoszenia. Ponadto do wyboru masz aż 10 prędkości wentylatora i blokadę rodzicielską.

Ocena produktu: 9.56/10
Samsung AX90R7080WD

Urządzenie zapewniające cichą pracę i kilkustopniową filtrację powietrza w domu. Wewnątrz producent umieścił filtr wstępny, węglowy i HEPA. Odpowiadają za neutralizację kurzu, pyłków, nieprzyjemnych zapachów, cząsteczek pyłów zawieszonych oraz szkodliwych gazów. Ten cichy oczyszczacz powietrza dla alergika gwarantuje ponadto ochronę przed lotnymi związkami organicznymi.

Stanowi dobry wybór do wnętrz o powierzchni do 90 m2. Na bieżąco wszystko skontrolujesz za sprawą dużego wyświetlacza na obudowie. Sprawdzisz na nim nawet aktualny stan powietrza. Masz dwa tryby pracy do wyboru (nocny i automatyczny), a także możliwość obsługi za pomocą aplikacji. Do tego znajdziesz blokadę rodzicielską, timer i alarm wymiany filtra.

Ocena produktu: 9.4/10
Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro

Polecany oczyszczacz powietrza dla alergików do mieszkania 60 m2. Obsłużysz go przy użyciu czytelnego wyświetlacza. Sprzęt oferuje potrójny filtr HEPA. Pozbędziesz się nie tylko kurzu, pyłków czy roztoczy, ale nawet sierści i cząsteczek smogu! Laserowe czujniki wychwytują zanieczyszczenia, żeby zagwarantować Ci komfort oddychania. W razie potrzeby skorzystasz też z funkcji jonizacji.

Sprzęt zapewnia 6 trybów pracy, także automatyczny i nocny. Sparujesz go łatwo z aplikacją Mi Home, a dodatkowo będzie współpracować z Alexą i Asystentem Google. Jakby tego było mało, ten ekonomiczny oczyszczacz powietrza dla alergików nie generuje dużego hałasu. Jego głośność pracy nie przekracza 34 dB, więc nie będziesz na niego narzekać.

Ocena produktu: 9.37/10
Toshiba CAF-X116XPL

Tani oczyszczacz powietrza dla alergików o prostym designie. Działa efektywnie we wnętrzach o powierzchni do 84 m2. Neutralizuje bakterie, wirusy, alergeny i nieprzyjemne zapachy. Wewnątrz producent zamontował filtr 5w1. Nie zastanawiasz się, kiedy go wymienić, gdyż poinformuje Cię o tym wskaźnik. W celu zwiększenia skuteczności oczyszczania w każdym momencie skorzystasz z jonizatora.

Urządzenie daje możliwość włączenia blokady rodzicielskiej. To solidny oczyszczacz powietrza dla alergików z trybem automatycznym i nocnym. Wygodnie go przeniesiesz do wybranego pomieszczenia za pomocą uchwytów, a w podstawie znajdziesz małe kółka. Wiedz, że sprzęt samodzielnie diagnozuje usterki i nieprawidłowości.

Ocena produktu: 9.22/10

Najlepsze oczyszczacze powietrza dla alergików - Ranking 2024

Oczyszczacz powietrza dla alergików Philips AC3858/51

Oczyszczacz powietrza dla alergików Philips AC3858/51

Philips AC3858/51 to często wybierany oczyszczacz powietrza dla alergików do domu. Efektywnie działa w pomieszczeniu o powierzchni do 73 m2. To, że działa skutecznie, potwierdza przyznany mu certyfikat ECARF oraz rekomendacja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. To w mojej opinii top oczyszczacz na alergię.Neutralizowanie pyłków, kurzu, cząstek pyłów zawieszonych

To elegancko wyglądające urządzenie do oczyszczania powietrza. Najważniejsze jednak, że kryje w sobie skuteczne podzespoły. Wewnątrz znajdziesz profesjonalny filtr 3w1 NanoProtect HEPA w kształcie walca, ale i wstępny oraz węglowy. Zapewniają przechwytywanie różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Philips AC3858/51 najpierw wyłapuje sierść zwierząt i włosy. Następnie przechodzi do filtracji mniejszych cząsteczek. Należą do nich m.in. alergeny, wirusy oraz pyły PM2.5 i PM10. Sprzęt neutralizuje ponadto nieprzyjemne zapachy, lotne związki organiczne i inne szkodliwe gazy.

Pomyśl, jak wielu szkodliwych substancji pozbędziesz się ze swojego domu. Zapewnisz bezpieczeństwo sobie oraz swoim bliskim. Zwłaszcza że ten godny polecenia oczyszczacz przeciw alergenom likwiduje cząstki o wielkości 0,003 µm (mikrometra). Oznacza to, że są jakieś 800 razy mniejsze od cząsteczek smogu! Imponujące, prawda?

Skuteczność pracy potwierdzają liczne pozytywne opinie użytkowników. Twierdzą, że to właśnie dzięki temu urządzeniu mogą bez obaw oddychać w domu, bo powietrze jest czyste. Przy używaniu oczyszczacza przez 8 godzin dziennie filtr HEPA wystarczy na ok. 3 lata, więc nie bój się o koszt utrzymania. Wskaźnik zużycia filtra podpowie Ci, kiedy należy go wymienić.

Nowoczesny oczyszczacz powietrza dla alergików z aplikacją

Mimo że do obsługi sprzętu śmiało wykorzystasz dotykowy ekran na obudowie, większość osób woli drugą opcję. To darmowa aplikacja na smartfony o nazwie Clean Home+. Znajdziesz ją w polskiej wersji językowej, więc nie musisz się niczego obawiać. Ponadto występuje w wersji zarówno na system Android, jak i iOS.

Aplikacja zapewni Ci dostęp do wielu funkcji. Za jej pomocą sprawdzisz jakość powietrza w domu, włączysz i wyłączysz urządzenie oraz zmienisz tryb pracy. Będziesz mieć do dyspozycji również takie opcje jak sterowanie oświetleniem na obudowie, sprawdzenie pogody czy uzyskanie porad o obsłudze sprzętu.

To wysokiej jakości oczyszczacz powietrza dla alergików. Łatwo połączysz go ze swoim smartfonem z uwagi na wbudowane Wi-Fi. Użytkownicy potwierdzają, że nie zajmuje to dużo czasu. Z pewnością poradzisz sobie z procesem parowania oraz późniejszą obsługą.

Interesujący design

Wiem, że efektywność działania to bardzo ważna kwestia, ale pamiętaj, że oczyszczacz powietrza do sypialni czy pokoju stale stoi na widoku. Dlatego staraj się nie ignorować całkiem takich aspektów jak design. Pod tym względem Philips AC3858/51 znacząco się wyróżnia.

Nic dziwnego, że ranking oczyszczaczy powietrza dla alergików uwzględnił to urządzenie. Ma podłużną obudowę i wygląda trochę jak kolumna. Jasne, nie należy do najmniejszych. Uważaj więc w pomieszczeniach o niewielkim metrażu, przemyśl jego ustawienie.

Niemniej mimo to sprzęt jest smukły. Trudno nie zwrócić na niego uwagi, bo producent postarał się z nowoczesnym designem. Biało-srebrna kolorystyka wygląda elegancko. Ładnie łączy się z dużą liczbą dziurek na obudowie, przez które odbywa się filtracja.

Jeśli połączysz to z kilkoma trybami pracy i cichym działaniem, przestaniesz się zastanawiać, dlaczego postawiłem na ten topowy oczyszczacz powietrza dla osób z alergią. Wszystkie elementy dobrze spasowano, nic brzydko nie odstaje.

Oczyszczacz powietrza dla alergików Dyson PH04

Oczyszczacz powietrza dla alergików Dyson PH04

Oczyszczacz powietrza dla alergików z nawilżaczem Dyson PH04 to coś dla miłośników praktycznych rozwiązań. Nie tylko zneutralizuje zanieczyszczenia, ale dodatkowo poprawi wilgotność w domu i ułatwi domownikom oddychanie. To oryginalnie prezentujący się sprzęt, który warto bliżej poznać za sprawą mojej opinii o nim.Uzdatniacz powietrza z innowacyjnymi technologiami

Dyson stawia na nowoczesne technologie i ten sprzęt jest na to dowodem. Wyposażono go w trzy czujniki, które na bieżąco analizują stan powietrza. Wewnętrzny filtr katalityczny zatrzymuje, a następnie neutralizuje formaldehyd na dwutlenek węgla i wodę. Element ten ulega samoregeneracji, więc nie musisz pamiętać o jego wymianie.

Ponadto urządzenie wykorzystuje technologię Ultraviolet Cleanse. Każda kropla wody, którą wlejesz do zbiornika, jest skanowana przez filtr UV. Dzięki temu nawilżasz powietrze w bezpieczny sposób, nie ryzykując namnażaniem się bakterii.

Nie musisz się też bać, że złapane zanieczyszczenia wydostaną się z powrotem na zewnątrz. Producent zadbał o uszczelnioną filtrację HEPA i całej konstrukcji. Aby mieć co do tego pewność, w dowolnej chwili sprawdzisz stan powietrza w aplikacji. Jej obsługa to banał.

Różne tryby pracy

Sposób działania sprzętu dopasujesz do swoich potrzeb. Jeśli nie będzie Ci się chciało zagłębiać w parametry, ustawisz tryb automatyczny. Ten dobrze oceniany pochłaniacz kurzu i alergenów będzie wtedy stale monitorować jakość powietrza i samodzielnie dostosuje jego przepływ.

W nocy wykorzystasz tryb nocny. Obniża głośność pracy do minimalnego poziomu. Właściciele urządzenia przekonują, że żaden dźwięk nie przeszkadza podczas snu, nawet gdy ktoś jest wrażliwy na hałas. Brzmi jak oczyszczacz powietrza dla alergików do pokoju dziecka, prawda? Dyson jak najbardziej wpisuje się w takie zastosowanie.

Z kolei w upalne dni docenisz program imitujący bryzę. Nie tylko zneutralizujesz zanieczyszczenia, ale i szybko schłodzisz się przyjemną mgiełką. Tego typu wielofunkcyjny sprzęt sprawdzi się w każdej porze roku!

Masz jeszcze do wyboru tryb rozproszony. Wtedy przepływ powietrza będzie skierowany na tył urządzenia. Oczyścisz i nawilżysz powietrze w domu, ale bez zimnego podmuchu. Oczywiście musisz pamiętać, że przy bardziej intensywnej pracy oczyszczacz nieco hałasuje. Niemniej działa to na zasadzie coś za coś.

Domowy oczyszczacz powietrza dla alergików z gwarancją komfortu obsługi

Nie bój się, że Dyson PH04 okaże się kłopotliwy w eksploatacji. Dotyczy to nawet uzupełniania pojemnika na wodę. Jego wielkość wynosi 5 litrów, więc unikniesz ciągłego napełniania co kilka godzin.

Co pewien czas musisz pamiętać o wymianie filtra, jak w każdym innym urządzeniu z tej kategorii. O takiej konieczności poinformuje Cię aplikacja. Na ekranie na obudowie też zobaczysz stosowną informację. Sama wymiana nie sprawi większego problemu, bo masz zagwarantowany łatwy dostęp do wnętrza.

Wiedz, że nie musisz sięgać po telefon za każdym razem, gdy zechcesz zmienić ustawienia. W razie potrzeby skorzystasz także z dołączonego do zestawu pilota. Jest poręczny, a wszystkie przyciski wyraźnie oznaczono. Na plus oceniam też dbałość o detale. Zaskakujące, że nawet pilot wygląda bardzo elegancko, kolorystycznie pasuje do obudowy sprzętu.

Tak, to propozycja z górnej półki, również pod kątem designu. Chociaż działa jako nawilżacz, nie musisz się obawiać o rozwój pleśni we wnętrzu. Wystarczy, że co pewien czas przeprowadzisz głębokie czyszczenie. Przeznaczony do tego tryb znajdziesz w menu.

Oczyszczacz powietrza dla alergików Sharp FP-J60EU-W

Oczyszczacz powietrza dla alergików Sharp FP-J60EU-W

Minimalistyczny pochłaniacz kurzu Sharp FP-J60EU-W to częsta odpowiedź na pytanie, jaki oczyszczacz powietrza dla alergików łatwo dopasuje się do dowolnego wnętrza. Wyróżnia się funkcją jonizacji i niskim poziomem hałasu. To propozycja do pomieszczeń o powierzchni maksymalnie 48 m2. Więcej w poniższej opinii.Szereg ciekawych rozwiązań

Zacznijmy od jonizacji Plasmacluster z innowacyjną technologią High Density 25000. Jeśli zwchcesz, skorzystasz z niej, ale w razie potrzeby łatwo ją wyłączysz. To funkcja, za sprawą której pozbędziesz się z domu wirusów, alergenów, bakterii i innych patogenów.

Bardzo dobrze łączy się to z 3-stopniową filtracją. W urządzeniu znajdziesz filtr wstępny, HEPA H13 oraz węglowy. Ten pierwszy nie podlega wymianie, a trwałość dwóch pozostałych to nawet 5 – 10 lat! Polubisz brak częstych wydatków na ten sprzęt. Oczywiście musisz pamiętać o regularnym odkurzaniu filtrów przez ten czas.

Na plus oceniam też opcję Ion Shower. Gdy ją włączysz, oczyszczacz uwolni do otoczenia jony ujemne o wysokim stężeniu. Emituje także przez 60 minut silny strumień powietrza. To takie przyspieszone, intensywne oczyszczanie. Szkoda, że nie ma jeszcze funkcji nawilżania, lecz to i tak mocno innowacyjny model.

Przydatne dodatki

Producent zadbał o to, żeby ten przenośny oczyszczacz powietrza dla alergików zapewniał wygodne użytkowanie. Dlatego właśnie wyposażył go w timer, z którym zaplanujesz moment włączenia i wyłączenia urządzenia.

Rodziców małych dzieci na pewno ucieszy obecność blokady Child lock. Maluchy nie zmienią samodzielnie ustawień i niczego nie zepsują, gdy postanowią pobawić się sprzętem. Jeśli zamierzasz korzystać z oczyszczacza codziennie i zależy Ci na jego ciągłej pracy, docenisz Auto restart.

To opcja, dzięki której urządzenie automatycznie włączy się po przerwie w zasilaniu. Co ważne, samodzielnie wraca do ustawień przed wyłączeniem. Nie musisz więc nic robić.

Specjalnie dla alergików zastosowano Pollen, czyli specjalny tryb antypyłkowy. Kiedy go włączysz, podniesie się wrażliwość czujników zanieczyszczeń, aby jeszcze skuteczniej usuwać drażniące alergeny. Nie odczujesz zatem dyskomfortu.

Oczyszczacz powietrza dla alergików do pokoju z panelem sterowania

Musisz mieć na uwadze, że tego sprzętu nie obsłużysz przy użyciu aplikacji. Miłośnicy nowinek technologicznych pewnie będą troszkę zawiedzeni. Chociaż ten zaawansowany oczyszczacz powietrza na alergię nie kosztuje mało, zabrakło tutaj Wi-Fi.

Są za to inne pozytywy! Główny to czytelny panel sterowania z wyświetlaczem w górnej części obudowy. Szybko sprawdzisz poziom poboru energii i aktualny stan powietrza w domu. W razie konieczności zmienisz tryb pracy lub wyłączysz oświetlenie.

Co ciekawe, sprzęt przystosowano do przenoszenia z miejsca na miejsce. Wykorzystasz w tym celu specjalne uchwyty. Niemniej w podstawie mogłyby też znaleźć się małe kółka. Wtedy przestawienie urządzenia byłoby jeszcze mniej problematyczne.

Finalnie zachęcam do rozważenia zakupu tego oczyszczacza powietrza dla alergików. Cechuje go staranne wykonanie, co wcale nie jest standardem, również w przypadku droższych sprzętów. Obsłużysz go bez żadnego problemu, nawet jeśli to Twoje pierwsze urządzenie tego typu. Niczego przypadkowo nie zepsujesz!

Oczyszczacz powietrza dla alergików Electrolux Pure A9 PA91-605GY

Oczyszczacz powietrza dla alergików Electrolux Pure A9 PA91-605GY

Dobrej jakości oczyszczacz powietrza o eleganckim designie Electrolux Pure A9 PA91-605GY sprawdzi się do wnętrz o powierzchni 129 m2. Oferuje jonizację, ale też stałe monitorowanie obecności zanieczyszczeń. Sprzęt dociera do każdego zakamarka w pomieszczeniu, co podnosi jego skuteczność. Bardziej szczegółowe informacje znajdziesz poniżej.Nowoczesne urządzenie do oczyszczania powietrza w domu

System PureSense, w który wyposażono Electrolux Pure A9 PA91-605GY, pozwala mu na stałe monitorowanie jakości powietrza nie tylko w domu, ale i na zewnątrz. Na tej podstawie ten oczyszczacz powietrza z jonizacją dla alergików automatycznie dostosowuje intensywność działania.

Zwróć uwagę także na technologię AirSurround. Gwarantuje spiralny ruch powietrza, dzięki czemu oczyścisz w domu każdy zakamarek. Czy rzeczywiście tak jest? Użytkownicy sprzętu mówią, że po jego włączeniu faktycznie oddycha im się inaczej, bo dużo lepiej.

Za neutralizowanie alergenów i innych zanieczyszczeń odpowiada 5-stopniowa filtracja. W jej skład wchodzi jonizator, węgiel aktywny, powłoka antybakteryjna, filtr wstępny oraz HEPA. Są tu także czujniki pyłów zawieszonych, wilgotności, lotnych związków organicznych i temperatury.

Aplikacja Electrolux Wellbeing

Jeśli zechcesz, najważniejsze parametry ustawisz za pomocą panelu na obudowie. Niemniej równie dobrze sprawdzi się w tym celu aplikacja na smartfony, w całości dostępna po polsku. Nie musisz męczyć się więc z wersją angielską czy inną.

Zyskasz pełną kontrolę nad pracą swojego urządzenia i jakością powietrza w domu. Za pomocą aplikacji włączysz i wyłączysz sprzęt, sprawdzisz stopień zużycia filtrów, aktywujesz blokadę rodzicielską i wiele więcej. W razie potrzeby prześledzisz jakość powietrza z godziny na godzinę w wybrany dzień.

Apkę pobierzesz w wersji na Androida oraz iOS. W obu wersjach działa płynnie, nie zacina się. Chociaż producent nie wspomina o timerze. Dlatego jeśli chcesz wrócić do domu z oczyszczonym już powietrzem, pamiętaj o uruchomieniu sprzętu właśnie w aplikacji. To tylko kilka kliknięć, więc nie powinno to okazać się przesadnie uciążliwe.

Polecany oczyszczacz powietrza do mieszkania z łatwą konserwacją

Każdy właściciel oczyszczacza powietrza dla alergików musi pamiętać o regularnej konserwacji. W przypadku Electrolux Pure A9 PA91-605GY nie natkniesz się na problemy. Przede wszystkim przynajmniej raz w miesiącu oczyść obudowę z zalegającego kurzu. To ważne, aby czujniki prawidłowo odczytywały stopień zanieczyszczenia powietrza.

Obudowa sama w sobie jest smukła. Szybko pozbędziesz się brudu nawet z jej górnej części, gdzie producent umieścił wyloty powietrza. Zastanawiasz się, co z wymianą filtrów? Bez problemu się do nich dostaniesz, są w dole obudowy.

O stopniu ich zużycia poinformuje Cię aplikacja oraz wskaźnik na wyświetlaczu. Nawet gdy zdemontujesz wybrany filtr i zainstalujesz go dopiero po pewnym czasie, jego pozostały czas zużycia zostanie od razu rozpoznany. To samo będzie z nowymi elementami. Przyznasz, że bez tego modelu ranking oczyszczaczy powietrza dla alergików nie byłby kompletny.

Oczyszczacz powietrza dla alergików Samsung AX90R7080WD

Oczyszczacz powietrza dla alergików Samsung AX90R7080WD

Samsung AX90R7080WD to sprzęt doceniany za cichą pracę, sterowanie za pomocą aplikacji oraz 3-kierunkowy przepływ powietrza. Masz tu do wyboru 3 prędkości pracy i tryb automatyczny, z którym nie przejmujesz się samodzielnym ustawianiem parametrów. To oczyszczacz powietrza na roztocza i alergeny przeznaczony do użytku w pomieszczeniach o powierzchni do 90 m2.Dobry uzdatniacz powietrza do użytku w każdej części domu

To, gdzie ustawisz urządzenie, zależy od Twoich potrzeb. Skorzystasz z niego w salonie, sypialni, ale też pokoju dziecka czy przedpokoju. Biorąc pod uwagę design, to uniwersalna propozycja. Dopasujesz go do większości wnętrz, niezależnie od stylu, w jakim zostało urządzone.

Do przenoszenia sprzętu z miejsca na miejsce przydadzą Ci się uchwyty. Szkoda, że nie ma tutaj kółek w podstawie, bo mimo wszystko Samsung swoje waży. Przeniesienie go na większą odległość to pewny wysiłek.

Zwróć uwagę na liczbę filtrów, jest ich aż 6 (3 na dole i 3 na górze). Robiąc szybkie porównanie oczyszczaczy powietrza dla alergików, przekonasz się, że to imponujący wynik. Wiedz też, że urządzenie wydmuchuje oczyszczony strumień w 3 kierunkach, aby dotarł do każdego zakamarka.

Dlatego uważam to za dobry wybór zwłaszcza do loftów i podobnych, otwartych przestrzeni. Oczywiście w małych wnętrzach również będzie pracować efektywnie, ale duże gabaryty mogą wtedy przeszkadzać. Podkreślę jeszcze, że stan filtrów łatwo skontrolujesz. Ich trwałość według producenta to mniej więcej 12 miesięcy.

Sterowanie na dwa sposoby

To wysokiej klasy oczyszczacz powietrza dla alergików, który obsłużysz tak, jak Ci wygodniej. Jeśli nie przeszkadza Ci konieczność podejścia do urządzenia, nastawisz sprzęt manualnie za pomocą dotykowego panelu. Wystarczy kilka ruchów dłonią, żeby ustawić tryb nocny lub timer, ewentualnie zmienić prędkość pracy.

Ponieważ to urządzenie z Wi-Fi, bez problemu połączysz je ze swoim smartfonem. Pamiętaj tylko o zainstalowaniu właściwej aplikacji, czyli SmartThings. Tym sposobem zyskasz możliwość sterowania pochłaniaczem kurzu z dowolnego miejsca.

Ta popularna apka obsługuje rzecz jasna nasz rodzimy język. Bez trudu ustalisz w niej harmonogram pracy urządzenia, włączysz je i wyłączysz oraz sprawdzisz poziom zużycia filtrów.

Troska o Twoją wygodę

Samsung AX90R7080WD zaprojektowano w taki sposób, aby nie uprzykrzał Ci życia. Mowa tu przede wszystkim o głośności pracy. Urządzenie zasilają bezszczotkowe silniki Samsung Digital Inverter, które nie generują przesadnie dużego hałasu.

Maksimum dla tego sprzętu wynosi 54 dB. Dla trybu nocnego będzie to 21 dB, dlatego żadne irytujące dźwięki Cię nie wybudzą. Producent wyposażył oczyszczacz powietrza w nastrojowe oświetlenie, ale w każdej chwili je wyłączysz. Zrobisz to także z poziomu aplikacji.

Już wiesz, jaki oczyszczacz powietrza dla alergików nie będzie uciążliwy w użytkowaniu. Co więcej, znajdziesz tu autodiagnostykę. Gdy tylko urządzenie wykryje jakąś nieprawidłowość lub usterkę, wyświetli przypisany do niej kod. Nie będziesz się zastanawiać, co się stało, tylko od razu zabierzesz się za przywrócenie prawidłowego działania.

Sprawnie działający tryb automatyczny, ładny design i bezproblemowa obsługa – to wszystko zagwarantuje Ci ten sprzęt.

Oczyszczacz powietrza dla alergików Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro

Oczyszczacz powietrza dla alergików Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro

Sprzęt Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro nadaje się do wnętrz o powierzchni do 62 m2. To największy jak do tej pory oczyszczacz powietrza dla alergików tego producenta. Gwarantuje obsługę poprzez smartfony, jonizację powietrza oraz solidną konstrukcję. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?Pełna automatyzacja w aplikacji

Jeśli chodzi o Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro, polecam obsługę przy użyciu aplikacji na smartfony, czyli w tym wypadku Mi Home. Pobierzesz ją za darmo w polskiej wersji językowej. Znajdziesz tu dostęp do każdej potrzebnej funkcji.

Sprawdzisz aktualny stan powietrza, poziom zużycia filtrów i ustawiony tryb pracy. Łatwo zmienisz parametry, zdalnie włączysz i wyłączysz urządzenie czy ustalisz harmonogram działania. Dodatkowa zaleta to pełna automatyzacja oczyszczacza powietrza.

Musisz wiedzieć, że wbudowany tu czujnik PM2.5 pokazuje nieco inne wyniki niż sprzęty zewnętrze. Przez to nie zawsze urządzenie działa tak intensywnie jak powinno. Na szczęście masz możliwość samodzielnego ustawienia pożądanej prędkości pracy przy odczytanym niskim stężeniu cząsteczek pyłów zawieszonych.

Nie tylko filtr HEPA

Ten wydajny oczyszczacz powietrza dla astmatyka oferuje kilkustopniową filtrację. Główny element konstrukcji stanowi potrójny filtr HEPA eliminujący pyłki, sierść zwierząt, lotne związki organiczne, bakterie i wirusy. Dodatkowo zastosowano tu filtr wstępny i węglowy.

Jakby tego było mało, producent wyposażył urządzenie w opcję jonizacji. Nie tylko ułatwi Ci pozbycie się kurzu. Według specjalistów przełoży się to też na korzystniejszy mikroklimat w domu, czyli lepsze samopoczucie i zdrowie. Uwierz, oczyszczacz powietrza z jonizatorem to super sprawa!

Co ważne, wymiana filtra nie sprawi Ci większych problemów. Wskaźnik na wyświetlaczu i w apce podpowie Ci, kiedy należy to zrobić. Test oczyszczaczy powietrza dla alergików potwierdził, że wszystko działa w prawidłowy sposób.

Poza tym zamienne części nie są przesadnie drogie. Miej to na uwadze, wybierając tego typu sprzęt. Koszt zakupu to jedno, istotną rolę odgrywają również koszty eksploatacji. Dodam, że Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro to pierwszy model tego producenta z jonizacją, a to coś. Efektywniej oczyścisz powietrze, również z nieprzyjemnych zapachów.

Oczyszczacz powietrza dla alergików z trybem nocnym i kilkoma innymi do wyboru

Tryb nocny to ważna sprawa. Masz możliwość używania urządzenia w nocy, bez ryzyka ciągłego wybudzania przez hałas. Tutaj oczywiście będzie do Twojej dyspozycji. Właściciele tego oczyszczacza powietrza potwierdzają, że akurat w tym trybie hałas rzeczywiście nie przeszkadza.

Zaletą jest też obecność trybu automatycznego. Nie namęczysz się z samodzielnym ustawianiem parametrów, bo pochłaniacz kurzu sam zareaguje na zmiany w jakości powietrza. Ranking oczyszczaczy powietrza dla alergików prezentuje ten model również z innego powodu. Chodzi o jego łatwe czyszczenie.

Aby pozbyć się zanieczyszczeń z górnej części obudowy, musisz tylko wcisnąć klapkę i za pomocą śrubokręta odkręcić panel. Kurz usuniesz wtedy za pomocą miękkiej ściereczki bądź odkurzacza. W ten sam sposób pozbędziesz się zalegającego brudu z innych części konstrukcji, czyli przegrody filtra, przekaźnika jonów oraz czujnika cząsteczek. To konieczność, żeby sprzęt działał prawidłowo.

Oczyszczacz powietrza dla alergików Toshiba CAF-X116XPL

Oczyszczacz powietrza dla alergików Toshiba CAF-X116XPL

Toshiba CAF-X116XPL, czyli oczyszczacz powietrza dla alergików w dobrej cenie, to coś dla szukających prostych rozwiązań. W stosunku do tego, ile kosztuje, zapewnia wydajność na wysokim poziomie. Sprawdzi się we wnętrzach o powierzchni do 84 m2. Urządzenie zapewnia jonizację, tryb nocny i automatyczny, a nawet blokadę rodzicielską.Podwójna filtracja

Po obu bokach sprzętu znajdziesz system filtrów, wstępny oraz HEPA. Pierwszy wychwytuje większe cząsteczki, w tym sierść i włosy. Za wyłapywanie alergenów, bakterii i wirusów odpowiada HEPA.

Czy robi to skutecznie? Mój test i opinie innych użytkowników sugerują, że tak. Po dłuższym czasie używania sprzętu zauważysz, że rzadziej masz problem z katarem i podobnymi dolegliwościami. Urządzenie wydmuchuje oczyszczone powietrze z dużą siłą, tworząc wirowy obieg w całym pomieszczeniu.

Co ważne, szybko neutralizuje też nieprzyjemne zapachy po gotowaniu czy dym papierosowy. Szkoda tylko, że nie daje efektu charakterystycznej, niemal leśnej świeżości jak oczyszczacze z górnej półki. Pamiętaj przy tym, że nie musisz wymieniać filtrów na ślepo, zastanawiając się, czy to dobry moment. Wszystko podpowiedzą Ci wskaźniki zużycia.

Różne tryby i prędkości pracy

Łatwo dopasujesz sposób działania tego oczyszczacza powietrza dla alergików do swoich potrzeb. Jeśli nie chcesz bawić się w ustawianie parametrów, włącz tryb automatyczny. Uważaj tylko, bo wtedy hałas generowany przez sprzęt bywa irytujący. Zwróć też uwagę, że ustawione normy przez producenta są nieco pobłażliwe.

Z tego powodu ospale reaguje na podwyższone zanieczyszczenie powietrza. Zdarzają się sytuacje, że trzeba samodzielnie zwiększyć prędkość pracy. Wiedz, że musisz zrobić to manualnie, brakuje tutaj obsługi zdalnej przez aplikację.

Masz tu do wyboru także tryb nocny. Obniża głośność pracy do minimum, czyli 21 dB. Będziesz spokojnie spać przy włączonym urządzeniu. Do kompletu dochodzi tryb turbo. Ten z kolei działa na tyle mocno, że potrafi zdmuchiwać ze stołu kartki papieru. Sprawdzi się, gdy zależy Ci na szybkim oczyszczeniu powietrza, zwłaszcza z nieprzyjemnego zapachu.

Oczyszczacz powietrza dla alergików przeciw kurzowi z dodatkami

Prawdopodobnie jak większość osób weryfikujesz, co dokładnie zaoferują Ci poszczególne sprzęty. Chcesz wiedzieć, jaki oczyszczacz powietrza dla alergików będzie tani i funkcjonalny? Toshiba CAF-X116XPL to dobry trop.

Masz tutaj m.in. blokadę rodzicielską. Kiedy ją włączysz, wyeliminujesz ryzyko usterek lub przestawienia parametrów przez małe dzieci. Wbrew pozorom to nie taka drobnostka, zwłaszcza że za każdym razem musisz nastawiać urządzenie ręcznie, podchodząc do niego.

Na tym lista funkcjonalności się nie kończy. Mimo tak atrakcyjnej ceny producent wyposażył sprzęt w jonizację oraz Light Dimming, czyli 3 różne tryby podświetlenia. Szkoda, że zapomniał o timerze (chociaż w niektórych miejscach przewija się taka informacja). Za to na wyświetlaczu masz czujnik pyłu PM2.5, więc możemy uznać, że wszystko się wyrównuje.

Podsumowanie

Ze skutecznym oczyszczaczem powietrza na roztocza i pyłki objawy alergii nie będą Cię już męczyły. A przynajmniej wtedy, gdy przebywasz w domu. Zaprezentowałem Ci najwydajniejsze urządzenia z tej kategorii. Wszystkie pochodzą od cenionych marek i zbierają wiele pozytywnych opinii.

Część wyróżnionych tu modeli prezentuje zresztą również ogólny ranking oczyszczaczy powietrza.

Jeżeli masz do mnie dodatkowe pytanie, zapraszam do sekcji komentarzy. To także dobre miejsce do wyrażenia własnej opinii o sprzęcie.

Pozostając w temacie urządzeń do poprawy jakości powietrza, nie zapominaj o poziomie wilgotności. W dużym stopniu wpływa na samopoczucie, mając też pewien wpływ na alergików. Jeżeli poziom wilgotności jest za wysoki, zainwestuj w najlepszy osuszacz powietrza.

W odwrotnej sytuacji poznaj ranking nawilżaczy powietrza. Osobno omówiłem nawet nawilżacze powietrza dla dzieci, gdyż taki sprzęt często trafia właśnie do pokoju maluchów.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments