W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Najlepsza parownica do ubrań Ranking 2024 | Opinie

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 września 2024
Komentarze:  13

Jaka parownica do ubrań jest najlepsza? Na którą się zdecydować, aby szybko i wygodnie wygładzić oraz odświeżyć odzież? Mój aktualizowany, niezależny ranking parownic ręcznych i stojących udzieli Ci na to najlepszych odpowiedzi. Prędko wybierzesz steamer odzieżowy do skutecznego oraz bezpiecznego wygładzania ubrań!

Parownica do ubrań - ranking, opinie

Ranking parownic do ubrań 2024 - TOP 7

Philips STH7060/80

Philips STH7060/80

Najlepsza parownica do ubrań to Philips STH7060/80. Ten ręczny steamer odzieżowy nie nadwyręży Twojego nadgarstka. Zamiast tego zapewni Ci łatwe przechowywanie oraz manewrowanie. To wydajna parownica do prasowania w pionie i poziomie (w zestawie znajdziesz podkładkę). Prędko usuniesz nią bardziej uporczywe zagniecenia, np. na odzieży wyjętej z walizki czy torby.

Tym modelem niczego nie przypalisz, a jednocześnie nie przejmujesz się regulacją temperatury. Masz za to 2 tryby pracy: Eco oraz Max. Co więcej, wyposażenie obejmuje 2 zbiorniki na wodę (100 i 200 ml). Zyskasz wybór, którego użyć. Ruchoma płytka parowa uprości prasowanie pod różnym kątem. Profil głowicy zagwarantuje przy okazji wygładzanie trudno dostępnych miejsc, np. wokół guzików.

Za pomocą Philips STH7060/80 odświeżysz i wygładzisz mnóstwo różnych tkanin. W szybkim tempie poprawisz fason koszuli, spodni czy sukienki. W dodatku usuniesz pomięcia na tym, co mogłoby nie przetrwać kontaktu z żelazkiem (m.in. sweter, płaszcz). Mała, a użyteczna parownica!

Ocena produktu: 9.99/10

Yoer X-Impressive GS01BK

Yoer X-Impressive GS01BK

Yoer X-Impressive GS01BK, czyli profesjonalna parownica stojąca do domu i nie tylko. Szybko się nagrzewa (w ok. minutę, zasługa 2300 W mocy) i wydajnie prasuje (40 g/min przepływu pary). Posłuży Ci chociażby do efektywnego rozprostowywania bawełnianych koszul (oferuje wspornik na kołnierz). Co ciekawe, sprzęt pracuje zarówno z parą, jak i bez niej – to Ty o tym zdecydujesz.

To mocna parownica z deską. Wyregulujesz jej wysokość i kąt nachylenia, dostosowując ją pod siebie. Uzyskasz wyższy komfort użytkowania, nie narzekając np. na ból pleców. Nasadka na obrotową, ceramiczną dyszę parową zwiększy ochronę delikatnej dzianiny. 1,2 l pojemności na wodę nie wymusi na Tobie częstych dolewek. Spokojnie wyprasujesz większą ilość ciuchów.

Jaka parownica z deską jest godna uwagi? Z pewnością Yoer X-Impressive GS01BK. To nie tylko urządzenie do szybkich poprawek i dezynfekowania odzieży. Rzeczywiście radzi sobie z głębszymi pomięciami oraz grubszą warstwą materiału. Poza tym nie pogorszy stanu tkanin.

Ocena produktu: 9.72/10

Tefal DT8270

Tefal DT8270

Wydajny steamer do odświeżania i prasowania w pionie. Podgrzewana płytka minimalizuje ryzyko kapania, przez co nie zobaczysz na odzieniu mokrych plam. W szybki i wygodny sposób usuniesz z ubrań alergeny, pyłki, brzydki zapach czy kurz. Tefal DT8270 to jedna z najmocniejszych parownic ręcznych. Oferuje 2000 W mocy, 30 g/min wydajności parowej i 25 sekund czasu nagrzewania.

W zestawie znajdziesz aż 3 specjalne nakładki: do grubych tkanin, delikatnych materiałów oraz usuwania kurzu i brudu. Gwarantują kompleksową pielęgnację odzieży i nie tylko. W grę wchodzi tapicerka meblowa, zasłony, firanki czy odświeżanie pluszowych zabawek. Docenisz także blokadę wypuszczania pary. Gdy tego zechcesz, poprasujesz bez ciągłego trzymania przycisku. Sprytne, prawda?

Większość ręcznych steamerów nie prasuje jak pełnoprawne żelazka – taka prawda. Jeżeli jednak wygładzasz zwykle ubrania poliestrowe i wiskozowe, Tefal DT8270 pewnie Ci wystarczy. Potencjał tej dobrej parownicy odzieżowej obejmuje zresztą usuwanie pomarszczeń z bawełny.

Ocena produktu: 9.63/10

Philips GC362/80

Philips GC362/80

Poręczna parownica do likwidacji niedużych zagnieceń z odzieży. Philips GC362/80 perfekcyjnie nada się też do zasłon, firanek, jak i ubrań wiszących na wieszakach. Bez ryzyka przypaleń gruntownie odświeżysz tkaninę po całej długości. Wygładzanie na płasko również wchodzi w grę, zatem użyjesz sprzętu tak, jak Ci najwygodniej. Długość kabla osiąga 2,5 m, więc zapewne bez trudu podepniesz urządzenie do gniazdka.

Za sprawą Philips GC362/80 dokonasz poprawek na każdym materiale, który nadaje się do prasowania. Nie głowisz się, jaki zakres temperatury dobrać, gdyż nie ma tu regulacji. Zbiornik na wodę mieści tylko 70 ml. Owszem, to minus, gdy czeka Cię pielęgnacja wielu ciuchów. Ta cecha zamieni się jednak w plus, jeżeli zamierzasz odświeżyć pojedynczą część garderoby. Co za tym idzie, to leciutka parownica.

Oczekując jak największej mobilności i nie za niskiej mocy (dobija tu do 1300 W przy 24 g/min natężenia), wybierz Philips GC362/80. Super steamer na wyjazdy. Sprawdzi się na sukience z falbankami czy bawełnianej polówce. Finalnie oznacza szerokie zastosowanie w różnych miejscach.

Ocena produktu: 9.57/10

Mozano ST 01 Ultra Care

Mozano ST 01 Ultra Care

Stacjonarna parownica ze zintegrowaną deską do prasowania. Mozano ST 01 Ultra Care wyróżnia się wysoką mocą na poziomie 2500 W oraz ciśnieniem 4,8 bara. Efekt? Ekspresowe nagrzewanie oraz wydajne usuwanie pognieceń z odzieży różnego rodzaju. Rozłożysz na desce koszulę albo sukienkę, a po chwili stanie się wolna od zagnieceń i innych niedoskonałości. Nie zmarnujesz już czasu na wygładzanie ubrań.

Wyregulujesz temperaturę w szerokim zakresie 80°C – 200°C. W dodatku ustawisz intensywność parowego strumienia (3 opcje). Dostosujesz ogólną wydajność do stopnia delikatności odzienia. Stopa z ceramiczną powłoką równomiernie wyprostuje tkaninę już po pierwszym przejeździe. Przy okazji nie zrobi szkód, bo trudno tu o przypalenie. Zalety godne udziału w rankingu parownic.

Z Mozano ST 01 Ultra Care prasowanie i odświeżanie staną się przyjemniejsze, bo wygodne i szybkie. Ta opłacalna parownica stojąca stanowi dobrą alternatywę dla żelazka. W końcu zadbasz z nią choćby o wełniany sweter lub jedwabną sukienkę. Grubsze materiały to też nie problem.

Ocena produktu: 9.47/10

Russell Hobbs 28370-56

Russell Hobbs 28370-56

Russell Hobbs 28370-56 to kompaktowa parownica, która nie niszczy ubrań, ponieważ ma jedno, uniwersalne ustawienie temperatury. Okazuje się bezpieczne dla tkanin możliwych do wyprasowania. Skuteczność urządzenia sprosta np. wygładzaniu i dezynfekowaniu marynarki z dodatkiem lnu. Mówimy o parownicy pionowej, jak i poziomej, da Ci w tym swobodę. Odświeżanie firan nie niesie tu komplikacji.

Tak samo jak zerowanie zagnieceń z bawełnianych ciuchów, które pewnie trzymasz w swojej szafie. Za sprawą 1200 W nie zaczniesz ziewać, oczekując gotowości do pracy. Ceramiczna stopa nie ma wielkiej powierzchni, lecz za to nic z niej nie kapie. Nie zobaczysz brzydkich plam na materiale. Jednocześnie działanie pary zwalczy szkodliwe alergeny i inne ustrojstwa, a to kolejny plus.

Czy ten niepozorny steamer ręczny zastąpi Ci żelazko? Dużo zależy od oczekiwań i rodzaju odzieży, ale potencjał to tu jest! Spodoba Ci się też ergonomiczna rękojeść. W praktyce to takie nieco obcięte żelazko. Nie musisz się uczyć prasowania na nowo. Od razu opanujesz obsługę.

Ocena produktu: 9.33/10

MPM MZP-04

MPM MZP-04

Mała parownica ręczna do delikatnych tkanin, np. jedwabiu, kaszmiru itp. MPM MZP-04 nie wyrządzi szkody Twoich ubraniom, a za to precyzyjnie usunie z nich mniejsze pofałdowania. Oprócz trybu normalnego wybierzesz opcję Eco do najwrażliwszych materiałów. Wreszcie znajdziesz skuteczny sposób na pielęgnowanie ich. Chwytając sprzęt, idealnie pod kciukiem znajdziesz dotykowy panel sterowania.

Wydajność strumienia pary dobija do 22 g/min. Daleko do rekordów z tej kategorii, ale co innego jest tu ważne. Otóż dystrybucja pary utrzymuje się na stałym poziomie. Nie uświadczysz gwałtownych spadków bądź przestojów, nie stracisz na to nerwów i czasu. Waga osiąga tylko 650 g, zatem trudno się zmęczyć podczas manewrowania tym tanim steamerem. Szybkie nagrzewanie dopełnia pozytywną opinię.

Często podróżujesz i potrzebujesz czegoś małego do subtelnego odświeżania ciuchów? Jednocześnie chodzi głównie o ubrania wykonane z delikatnych materiałów? Proszę bardzo, zamów MPM MZP-04! Trafna odpowiedź na pytanie, jaka parownica do ubrań zajmuje mało miejsca w walizce.

Ocena produktu: 9.2/10

Ile kosztuje parownica do ubrań?

Ceny parownic ręcznych to zwykle 130 – 450 zł. Te droższe okazują się zwykle stabilniejsze w działaniu i jeszcze bezpieczniejsze dla ciuchów. Koszt dobrej parownicy stojącej, np. z deską, to już 400 – 700 zł. Dostaniesz za to wyższą wydajność, a więc szybsze usuwanie również trudniejszych zagnieceń.

Jakiej firmy parownica do ubrań?

Najlepsi producenci parownic ręcznych to Philips, Tefal, Russell Hobbs oraz MPM. Produkują nie za ciężkie, poręczne, a wciąż skuteczne steamery do odświeżania oraz wygładzania tkanin. Nie tworzą przypaleń, a za to radzą sobie z zagięciami. W stojących parownicach stacjonarnych rządzą z kolei marki Yoer oraz Mozano.

Podsumowanie i pytania czytelników

Sugerując się moim rankingiem parownic do ubrań (zamiast np. pytając na jakimś forum), kupisz dobry sprzęt do szybkiego i wygodnego usuwania zagnieceń z odzieży. W prosty sposób dokonasz poprawek na materiale, jak i zdezynfekujesz go.

W razie dodatkowych pytań zapraszam do sekcji komentarzy, z chęcią Ci pomogę.

Pamiętaj, że na portalu PROrankingi znajdziesz także inne prasowacze. Bardziej klasyczne i uniwersalne rozwiązanie stanowią najlepsze żelazka parowe. Nie są oczywiście tak poręczne, choć z drugiej strony szybciej radzą sobie z zagnieceniami.

Prym pod względem wydajności wiodą sprzęty, które pokaże Ci ranking generatorów pary. Szalenie efektywne, lecz kosztowne maszyny. Szukasz jeszcze czegoś, aby łatwo zadbać o swoje tekstylia? Przyda Ci się dobra golarka do ubrań. Prędko usuniesz niedoskonałości wystające z tkanin (nitki, kulki, supełki i inne zmechacenia).

Oceń publikację
[Głosy: 11 Średnia: 4.5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
8 miesięcy temu

Hej, nigdy nie miałam do czynienia z parownicą i nie jestem za bardzo obeznana w tym temacie. Przed zobaczeniem twojego rankingu zastanawiam się nad kupnem parownicy Philips STH7060/80. Jednak czytając twoje opinie wyżej oceniłeś MPM MZP-01. Czy jeśli dysponuje większym budżetem to warto zdecydować się Philipsa czy jednak nie przepłacać i wybrać tańszą opcje MPM? Dodam, że parownicy zamierzam używać raczej tylko w pionie do odświeżania ubrań z szafy 🙂

Hesson
2 lat temu

Cześć, szukam parownicy ręcznej z myślą o prasowaniu pionowo długich firanek. Czy mógłbyś coś polecić?

Natlka
3 lat temu

wybrała ariete. dzięki.

Bea
3 lat temu

Bardzo dziękuję za ten ranking! Ogromnie mi pomógł z wyborem parownicy. Pozdrawiam

Pszeniczniak
4 lat temu

dzięki za tę listę, wybrałam ariete, od kilku dni się nią cieszę.

Kowalik
3 lat temu
Reply to  Pszeniczniak

o, bardzo polecam. jest fajna i tania 🙂

Mika
3 lat temu
Reply to  Pszeniczniak

radzi sobie ze wszystkim? zasłonki i firanki również?

Tosia
3 lat temu
Reply to  Mika

też jestem ciekawa, mam ją nawet w koszyku, bo jest tania i chyba się skuszę.

Anna
4 lat temu

Szalenie dokładny artykuł.Stojąc przed wyborem, którą parownice kupić najlepszym krokiem jest przeczytanie tego rankingu.