Parownica do ubrań – Ranking, Opinie 2021

Jaka parownica do ubrań jest najlepsza? Jaką kupić, aby szybko i wygodnie odświeżyć odzież, a nawet usunąć z niej zagniecenia? Mój ranking parownic ręcznych i stojących udzieli Ci na to najlepszych odpowiedzi. Zebrałem polecane modele w różnych cenach, aby każdy wybrał coś dla siebie.

Ranking najlepszych parownic do ubrań

Nie musisz czytać innych artykułów czy pytać na forum – mój ranking parownic do ubrań z opiniami zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby kupić dobry sprzęt!

Ranking ręcznych parownic do ubrań 2021

Ręczne parownice to przede wszystkim ogromna mobilność. Taki sprzęt łatwo zabierzesz ze sobą w podróż, aby odświeżyć ubrania np. przed ważnym spotkaniem. Sprawdźmy wspólnie, które ręczne steamery są teraz najlepsze!

Miejsce 1: Philips GC810/20

Polecana parownica ręczna Philips GC810/20

Kliknij i kup Philips GC810/20

Philips
EURO

OleOle
MediaMarkt

Philips GC810/20 to parownica ręczna nowej generacji. Nie tylko świetnie się prezentuje, lecz przede wszystkim znakomicie odświeża przeróżne tkaniny.

Natężenie pary osiąga 32 g/min i jest to wartość stała. Sprzęt cały czas wytwarza równomierny strumień pary. Dzięki temu odświeżysz także nieco sztywniejsze tkaniny, nie bojąc się nagłego spadku wydajności.

Co z delikatnym odzieniem? Sprzęt jest przystosowany do jedwabiu czy kaszmiru. Nie zniszczy tego typu ubrań. Technologia OptimalTemp sprawia, że ryzyko przypalenia czegoś praktycznie nie istnieje. Co ciekawe, testowałem tę technologię, ale… w generatorach pary i żelazkach! Tym razem zawitała do parownicy ręcznej, co stanowi atut.

Przypatrz się także samej płytce parowej. Ma 3 bardziej kanciaste obszary. Do tego nic jej nie otacza. Do czego zmierzam? Philips specjalnie ją tak zaprojektował, aby ułatwić Ci wygładzanie trudno dostępnych miejsc. Chodzi np. o przestrzenie między guzikami czy przy kołnierzach. Do tego płytka jest duża, co przyspiesza odświeżanie i prasowanie.

Kolejną dużą zaletą jest mata StyleMat. Wygodnie zawiesisz na niej koszulę czy sukienkę, aby jeszcze szybciej usunąć z ubrań kurz, nieprzyjemne zapachy, pogniecenia czy pofalowania. W zestawie znalazła się nawet szczotka do grubszych materiałów. Parownica umożliwia oczywiście pracę zarówno w pionie, jak i na płasko.

Mało korzyści? To poznaj jeszcze jedną! Parownica tym razem zaciąga pewne rozwiązanie z modeli stojących. Chodzi o system łatwego usuwania kamienia. Wystarczy wylać wodę z drobinami osadu, aby zagwarantować urządzeniu bezawaryjną pracę.

Dokładając do tego pojemny zbiornik na wodę (230 ml) i odpowiednio długi przewód zasilający, nie mam żadnych wątpliwości: Philips GC810/20 to aktualnie najlepsza parownica ręczna do ubrań!

Miejsce 2: MPM MZP-01

parownica do ubrań MPM MZP-01

Kliknij i kup MPM MZP-01

MediaExpert
Neonet

MediaMarkt

MPM MZP-01 to parownica o rewelacyjnym stosunku ceny do oferowanych możliwości. Zdecydowanie jedno z najbardziej opłacalnych urządzeń do szybkich poprawek i odświeżania ubrań, jak również materacy, kanap, pluszaków dziecka itp.

Mimo bardzo niskiej ceny zapewnia niebywałą wydajność jak na ręczną parownicę odzieżową. Osiąga 36 g/min, przez co gorącej pary jest sporo. Radzi sobie z wieloma tkaninami, rękawami, kołnierzykami czy kantami. Użyjesz jej i na płasko, i w pionie. Masz pełną swobodę.

Dzięki wysokiej efektywności pracy wiele rzeczy skutecznie odświeżysz z niewielkiej odległości, bez przykładania płytki parowej. To istotne w przypadku pielęgnowania sukienek z falbankami czy odzienia z różnymi elementami ozdobnymi.

Miły dodatek stanowią wymienne nakładki. Welurowa szczotka posłuży Ci do bezpiecznego wygładzania delikatnych tkanin (np. jedwabiu, kaszmiru, wiskozy, tiulu). Nakładka z włosiem przyda się z kolei podczas odświeżania odzieży zimowej (np. płaszcza), ogólnie grubszych materiałów.

Znakomity wynik osiąga zbiornik na wodę. 250 ml skutkuje rzadszymi dolewkami. Z drugiej strony waga sprzętu przez to nie zachwyca. Przy dłuższym odświeżaniu i usuwaniu pofalowań oraz zmarszczek z odzieży Twój nadgarstek da Ci znać, że czas na przerwę.

Podsumowując, sam się dziwię, jak producent zaoferował tyle korzyści w tak tanim sprzęcie. Szczególnie że nie jest to wcale awaryjna czy słabo wykonana parownica, a wręcz przeciwnie.

Miejsce 3: Tefal DT9100E0 Access Steam Care

parownica do ubrań Tefal DT9100E0 Access Steam Care

Kliknij i kup Tefal DT9100E0 Access Steam Care

MediaExpert
MediaMarkt

Tefal DT9100E0 Access Steam Care to zaawansowany technologicznie steamer ręczny z podgrzewaną płytką (zapobiega skraplaniu się pary) i szczotką w zestawie (otwiera włókna grubszych rzeczy, np. kurtek, płaszczy itp.).

Oferuje topowe parametry jak na kompaktową parownicę, np. wytwarzanie pary na poziomie 30 g/min oraz pojemność zbiornika wynoszącą 200 ml. Dzięki temu szybko odświeżysz, a nawet nieco wyczyścisz i wyprasujesz ubrania. No i dolewki wody nie są tak częste, nie tracisz na to czasu.

W zestawie znajdziesz zaczep na drzwi (łatwiejsze odświeżanie odzienia w pionie), regulację intensywności wyrzutu pary wodnej i gwarancję bezpieczeństwa dla tkanin, również tych delikatniejszych.

Sprzęt ma działanie antybakteryjne, dezynfekujące. Wytwarzana para zabija zarazki, alergeny i bakterie, które spoczywają we włóknach tkanin. Dosyć, że Twoja odzież stanie się schludna, to jeszcze pozbawiona szkodliwych drobnoustrojów.

Jest jednak pewna rysa na całokształcie. Otóż odpada używanie tego sprzętu na płasko, co można wyczytać dopiero z instrukcji obsługi. Jeżeli jednak zamierzasz korzystać z ręcznej parownicy tylko w pionie, to nic to dla Ciebie nie zmienia.

Miejsce 4: SteamOne S-Nomad

parownica do ubrań SteamOne S-Nomad

Kliknij i kup SteamOne S-Nomad

MediaExpert
Electro

SteamOne S-Nomad to mała, ale mocna i szybko nagrzewająca się parownica ręczna. Jej budowa pozytywnie wpływa na zbiornik na wodę, który jest właściwie buteleczką. Mieści 140 ml cieczy, co w tym rodzaju steamerów stanowi dobry wynik. Nie czekają Cię tak częste dolewki wody.

Dysza jest stalowa, nierdzewna i odporna na zarysowania, a element grzewczy aluminiowy. Gwarantuje to długą żywotność sprzętu, nie przejmujesz się niespodziewanymi awariami.

Para wydostająca się z otworów pozwoli Ci sprawnie odświeżyć i delikatne, i grubsze materiały. Poprawisz ich stan, usuwając bakterie czy nieprzyjemne zapachy.

Nie martwisz się przy tym o jakość włókien materiału. Sprzęt nie niszczy ubrań, jest dużo bezpieczniejszy od tradycyjnych prasowaczy. Również dla użytkownika, szczególnie że mało waży i wygodnie się nim manewruje po odświeżanym odzieniu.

Miejsce 5: Philips Steam&Go GC363/30

parownica do ubrań Philips Steam&Go GC363/30

Kliknij i kup Philips Steam&Go GC363/30

Philips
EURO

OleOle

Philips Steam&Go GC363/30 to stabilnie pracująca parownica, która wytwarza stały strumień pary. Jej płytka parowa jest podgrzewana i zagwarantuje Ci płynne, wręcz przyjemne przesuwanie po tkaninach różnego typu.

Opcjonalna szczotka z zestawu da Ci z kolei możliwość odświeżania trudniejszych materiałów. Na wyposażeniu znajdziesz także termoodporną torbę. Ułatwia przechowywanie, jak i podróżowanie z tym sprzętem.

Sama wydajność w stosunku do ceny stoi na zadowalającym poziomie. Parownica jest przy tym leciutka i dobrze wykonana. Z pewnością sama się nie rozpadnie. O awarie elektroniki również trudno, gdyż Philips przyłożył się do jakości wewnętrznych części tego steamera.

Do odświeżania nie potrzebujesz deski, a uczynisz to zarówno w pionie, jak i poziomie. Ryzyko kapania wody, dzięki dobrze wykonanej i podgrzewanej płytce, jest bardzo niskie. Nie poplamisz przypadkowo swojego odzienia podczas pielęgnowania go parą wodną.

Miejsce 6: Philips Steam&Go GC362/80

parownica do ubrań Philips Steam&Go GC362/80

Kliknij i kup Philips Steam&Go GC362/80

Philips
MediaExpert

MediaMarkt

Philips Steam&Go GC362/80 szybko odświeża różne tkaniny. Jak to bywa z najlepszymi parownicami ręcznymi Philips, działa zarówno w pionie, jak i poziomie, dając Ci w tym swobodę.

Odłączany zbiornik jest łatwy w napełnianiu, ale też stosunkowo niewielki (70 ml). Z drugiej strony wpływa na bardzo niską wagę sprzętu, przez co prowadzenie płytki parowej po tkaninie nie jest męczące, a płynne i łatwe. Prawie w ogóle nie stracisz sił na odświeżanie swojego ubrania bądź tapicerowanych mebli.

Producent dorzuca do zestawu szczotkę, która przyda się w przypadku sztywniejszych bądź grubszych ciuchów. Jej włosie otwiera włókna, przez co para ma łatwiejszą drogę do rozluźniania ich oraz usuwania bakterii i nieprzyjemnych zapachów.

Co do samej płytki parowej, zwie się SmartFlow i jest podgrzewana. Polepsza efekty odświeżania, nie niszczy materiału i zapobiega kapaniu wody z otworów parowych. Nie martwisz się o przypadkowe poplamienie materiału bądź posadzki.

Świetny gadżet do szybkiego ogarniania lekko pogniecionych, zakurzonych lub brzydko pachnących rzeczy.

Ranking stojących parownic do ubrań 2021

Stojące steamery zajmują więcej miejsca, ale zapewniają dużo lepszą wydajność. Para szybciej odświeży i rozprasuje materiały różnego typu. Zobacz, jakie parownice tego typu są aktualnie godne uwagi.

Miejsce 1: Philips ComfortTouch Advanced GC576/60

parownica Philips ComfortTouch Advanced GC576/60

Kliknij i kup Philips ComfortTouch Advanced GC576/60

Philips
MediaExpert

MediaMarkt

Philips ComfortTouch Advanced GC576/60 to funkcjonalna parownica dostosowana do każdego materiału. Oznacza to, że nic nie przypali, nawet gdy mocno dociśniesz płytkę parową do tkaniny. Zapewnia przy okazji 5 ustawień pod różne odzienie. Umożliwia wygodne odświeżanie w pionie.

Co ciekawe, technologia AirStretch delikatnie naciąga tkaninę, aby zapewnić Ci jeszcze lepsze rezultaty wygładzania jej. I to przy użytkowaniu steamera jedną ręką.

Nasadka parowa została wyposażona w szczotkę. Sprzyja lepszemu wnikaniu pary we włókna odświeżanej dzianiny. Przydaje się przy grubszych tkaninach, jak i tapicerowanych meblach.

Sprzęt daje opcję łatwego odkamieniania systemu parowego, przez co posłuży bezawaryjnie wiele lat. Nie musisz poświęcać masy czasu na usuwanie osadu. Cały proces polega na spuszczeniu wody z drobinami, która gromadzi się w specjalnym zbiorniku. Proste, praktycznie bezwysiłkowe.

Ogólnie biorąc, Philips ComfortTouch Advanced GC576/60 daje bardzo dobre efekty, a w dodatku elegancko się prezentuje i zapewnia przydatne technologie oraz funkcje.

Miejsce 2: SteamOne Minilys Plus

Dobra parownica stojąca SteamOne Minilys Plus

Kliknij i kup SteamOne Minilys Plus

EURO
OleOle

SteamOne Minilys Plus to dobra parownica do ubrań o kompaktowych gabarytach. Mimo że należy do bardziej stacjonarnych parownic, nie zajmie dużo miejsca w Twoim domu. Bez problemu przechowasz ją w mniejszym mieszkaniu, oszczędzając wolną przestrzeń.

Najważniejsze, że mniejsze wymiary nie odbiły się na wydajności. 40 g/min to solidny przepływ pary na tle konkurentów. Para szybko, skutecznie, ale i delikatnie odświeży oraz zdezynfekuje Twoje odzienie. Nie ma tu ryzyka przypalenie. Nie stracisz swojej odzieży, nawet tej wrażliwszej na wyższe temperatury (np. jedwab, tiul czy wełna).

Na stelażu znalazł się wielofunkcyjny wieszak, który subtelnie przytrzyma wygładzane i odkażane ciuchy. Nie ma tu więc deski, parownicą operujesz w pionie, dodatkowo oszczędzając miejsce.

Konstrukcja jest trwała i stabilna. Producent nie żałował lepszych materiałów wykonania (mosiądz, aluminium, stal nierdzewna). Nie stracisz też czasu na długie odkamienianie, bo ułatwia je system szybkiego usuwania osadu z drobinami kamienia. Ze słuchawki parowej nie kapią krople wody, więc nie pobrudzisz ani ubrań, ani podłogi.

Pamiętaj jednak, że następstwem kompaktowych rozmiarów tej parownicy jest mniejsza pojemność zbiornika na wodę. Osiąga 1 l. Podczas dłuższych sesji przeprasowywania ubrań może to być malutki minus, ale coś za coś. Ostatecznie SteamOne Minilys Plus bez wątpienia zasłużył na wysokie miejsce w rankingu parownic do ubrań.

Miejsca 3 i 4: Philips ComfortTouch Plus GC558/30 i GC557/30

parownica do ubrań Philips ComfortTouch Plus GC558/30

Kliknij i kup Philips ComfortTouch Plus GC558/30

Philips
MediaExpert

Kliknij i kup Philips ComfortTouch GC557/30

Philips
EURO
OleOle
Neonet

Dwie bardzo podobne parownice stacjonarne Philips. Droższa i nowsza wersja różni się od tańszej tym, że ma w zestawie nasadki zapachowe oraz rękawicę ochronną.

Pierwsze udogodnienie zapewni Twojej odzieży przyjemną woń, a drugie umożliwi wygodniejsze i bezpieczniejsze prasowanie oraz odświeżanie.

Obie oferują natomiast łatwe płukanie (nie tracisz czasu na zbyt długie usuwanie kamienia ze sprzętu), solidny wieszak i wydajny strumień pary, który odświeży ciuchy różnego rodzaju.

Jak to zwykle bywa ze stacjonarnymi parownicami Philips, deska została zintegrowana. Nosi nazwę Style Board i jest odpowiednio długa. Zapewni Ci sporą powierzchnię do odświeżania w poziomie.

Nie ma tu także mowy o przypaleniu czegoś. Bez obaw dociśniesz płytkę parową do materiału. Tkanina jeszcze szybciej nabierze nienagannej gładkości.

Miejsce 5: Philips ComfortTouch Advanced GC552/40

parownica do ubrań Philips ComfortTouch Advanced GC552/40

Kliknij i kup Philips ComfortTouch Advanced GC552/40

Philips
MediaExpert

MediaMarkt

Philips ComfortTouch Advanced GC552/40 odbiega od czołówki wydajnością i kilkoma innymi parametrami, ale i tak działa efektywniej niż najlepsze modele ręczne.

Jeżeli preferujesz stacjonarny steamer, ale chcesz wydać jak najmniej, to zamów właśnie ten sprzęt.

Nadal radzi sobie z najpopularniejszymi materiałami, a także firankami czy pościelą, usuwając z nich bakterie, roztocza, nieprzyjemne zapachy i wygładzając łatwiejsze do usunięcia pofalowania.

Nasadka ma szczotkę, co dodatkowo usprawnia przenikanie pary przez materiał, a w efekcie rozluźnianie jego włókien.

Na wyposażeniu masz rozkładaną deskę do prasowania, która ułatwi prasowanie na płasko. Wąż parowy jest silikonowy, a głowica, z której wydobywa się para, lekka i poręczna. Korzystanie z tego sprzętu nie zabierze Ci zbyt wiele czasu czy sił.

Jakie jest zastosowanie
parownic do ubrań?

Dobrze, gdy taki domowy gadżet do bezpiecznego prasowania nadaje się do wielu różnych tkanin, prawda?

Poznaj zastosowanie większości polecanych parownic, które pokazałem Ci w rankingu:

Zastosowanie dobrej parownicy do ubrań - Infografika

  • Na pierwszy plan wychodzą te części garderoby, które nie lubią być często prane, np. jeansowe lub eleganckie spodnie, sukienki wykonane z delikatnych i przewiewnych materiałów, garnitury, marynarki, garsonki, stylowe kostiumy, płaszcze, kurtki, żakiety, swetry, wszelakie grube materiały, głównie odzież zimowa. Zagwarantujesz im świeżość bez ryzyka skurczenia się materiału czy innych niepożądanych efektów.
  • Parownicy nie straszne są newralgiczne miejsca. O czym mowa? Na przykład o mankietach, kołnierzykach, miejscach między guzikami. Obejmuje to również np. loga umieszczane na odzieży czy inne elementy ozdobne. Nie musisz się gimnastykować, aby za pomocą steamera odzieżowego wygładzić obszary tego typu. Znam nawet przypadki modelowania kapeluszy za pomocą parowego urządzenia!
  • Idziemy dalej. Falbanki, cekiny, plisy, jedwabne bluzki, kaszmir, szyfon, tiul, wełna, wiskoza, atłas – to kolejne opcje, z którymi radzi sobie niejedna wydajna parownica. W niektórych przypadkach pomagają wymienne nakładki (np. welurowa do delikatnych), a w innym po prostu odpowiednia wydajność (aby móc skutecznie odświeżać z niewielkiej odległości, bez jeżdżenia płytką parową po materiale).
  • Skoro mowa o dokładnym usuwaniu roztoczy, bakterii i innych alergenów, to w ten sposób szybko odświeżysz ubranka dziecka, jak i jego pluszowe zabawki, co jest kolejnym zastosowaniem.
  • Mało? No to na chwilę porzućmy same ubrania. Parownice są często przystosowane do odświeżania sof, kanap, tapicerowanych mebli, poduszek, pościeli, ręczników. Te bardziej profesjonalne z typu stojącego potrafią ogarnąć… usuwanie tapet i zmiękczanie wykładzin!

Podsumowanie rankingu parownic do ubrań

Sugerując się moim rankingiem parownic do ubrań, zapewnisz sobie dobry sprzęt do dezynfekcji oraz szybkiego i wygodnego usuwania zagnieceń z eleganckiej odzieży.

Oczywiście wyrzut pary nie jest tu powalający, taki sprzęt nie równa się zazwyczaj z tradycyjnym żelazkiem, lecz może go wspomóc. Ale kto wie, może w Twojej szafie są głównie cienkie i łatwiejsze do prasowania rzeczy (np. delikatne odzienie, odzież letnia)? Wtedy wydajna parownica będzie częściej używana niż klasyczny prasowacz. Do tego świetnie sprawdza się przy bezpiecznym odświeżaniu wielu tkanin.

Przedstawiłem Ci sporo polecanych steamerów, dokładnie uzasadniając wybór. W grę wchodzą także przyszłe aktualizacje tego materiału, bo zawsze o to dbam.

W razie dodatkowych pytań zapraszam do sekcji komentarzy, z chęcią Ci pomogę.

Nie opuszczaj jeszcze PROrankingów! Spójrz na inne rankingi:

Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

[Głosów: 3   Average: 5/5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Natlka
3 miesięcy temu

wybrała ariete. dzięki.

Bea
4 miesięcy temu

Bardzo dziękuję za ten ranking! Ogromnie mi pomógł z wyborem parownicy. Pozdrawiam

Pszeniczniak
7 miesięcy temu

dzięki za tę listę, wybrałam ariete, od kilku dni się nią cieszę.

Kowalik
6 miesięcy temu
Reply to  Pszeniczniak

o, bardzo polecam. jest fajna i tania 🙂

Mika
5 miesięcy temu
Reply to  Pszeniczniak

radzi sobie ze wszystkim? zasłonki i firanki również?

Tosia
4 miesięcy temu
Reply to  Mika

też jestem ciekawa, mam ją nawet w koszyku, bo jest tania i chyba się skuszę.

Anna
10 miesięcy temu

Szalenie dokładny artykuł.Stojąc przed wyborem, którą parownice kupić najlepszym krokiem jest przeczytanie tego rankingu.