W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Najlepsza parownica do ubrań Ranking 2024 | Opinie

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 marca 2024
Komentarze:  13

Jaka parownica do ubrań jest najlepsza? Na którą się zdecydować, aby szybko i wygodnie wygładzić i odświeżyć odzież? Mój aktualizowany ranking parownic ręcznych i stojących udzieli Ci na to najlepszych odpowiedzi!

Parownica do ubrań - ranking, opinie

Nie musisz czytać innych blogów czy pytać na forum – niezależny ranking parownic do ubrań z opiniami zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby kupić dobry sprzęt!

Ranking podzieliłem na 2 części: parownice ręczne, czyli kompaktowe, lekkie i małe, oraz parownice stojące, a więc mocne, często z wieszakiem lub deską.

Wszystkie najlepsze steamery do ubrań łączy jedno: skutecznie dezynfekują odzież różnego typu. Czołowe modele radzą sobie też z zagnieceniami. Przeczytaj niezależne opinie, aby kupić dobrą parownicę!

Ranking parownic ręcznych do ubrań 2024 - TOP 6

MPM MZP-01, czyli najlepsza parownica ręczna do prasowania w pionie i poziomie. Kosztuje grosze jak na swoją wydajność. Jej natężenie pary dobija do 36 g/min. Nie tylko odświeża, ale i skutecznie wygładza tkaniny różnego typu. Co więcej, nie przypalisz nią delikatniejszych materiałów, np. kaszmiru. Dobrze leży w dłoni i ma długi kabel (3 m). Zasłużony lider rankingu.

Mimo bardzo niskiej ceny (to ręczny steamer za nieco ponad 100 zł!) na wyposażeniu znajdziesz ciekawe akcesoria: welurową szczotkę i nakładkę z włosiem. Pierwsza sprosta delikatnym tkaninom (np. tiul, jedwab, wiskoza). Dzięki drugiej para głębiej wnika w odzież; nadaje się do odzieży zimowej, chociażby grubego płaszcza. Imponujące możliwości jak na tak poręczny sprzęt.

Ocena produktu: 9.86/10

Skuteczna parownica ręczna do ubrań. Wydajna, stabilnie działająca, bezpieczna dla włókien tkanin i pojemna. Podczas testu parownic ręcznych sprzęt zaskoczył mnie technologią OptimalTemp. Znam ją z dużo droższych prasowaczy innego typu. Co oznacza? Wyrzut pary dostosowuje się do rodzaju materiału, nic nie przypali, a Ty nic nie musisz regulować.

W efekcie odświeżysz i wygładzisz mnóstwo tkanin, np. koszule, spódnice, delikatne materiały (jedwab, kaszmir), jak i ubrania wierzchnie czy tapicerowane meble. Profil ruchomej płytki parowej ułatwia prasowanie między guzikami czy wokół kołnierzyków. W zestawie znajdziesz podkładkę pod prasowane ubranie, która poprawia wydajność i komfort.

Ocena produktu: 9.73/10

Wydajny steamer do odświeżania i prasowania w pionie. Podgrzewana płytka minimalizuje ryzyko kapania, przez co nie zobaczysz na odzieniu mokrych plam. W szybki i wygodny sposób usuniesz z ubrań alergeny, pyłki, brzydki zapach czy kurz. To jedna z najmocniejszych parownic ręcznych. Oferuje 2000 W i nagrzewa się w 25 sekund.

Tefal DT8270 zachwyca wyposażeniem. W zestawie znajdziesz aż 3 specjalne nakładki: do grubych tkanin, delikatnych materiałów oraz usuwania kurzu i brudu. Gwarantuje to kompleksową pielęgnację odzieży i nie tylko. W grę wchodzi tapicerka meblowa, zasłony, firanki czy pluszowe zabawki. Jak widzisz, to nie tylko dobra parownica ręczna do koszul czy sukienek.

Ocena produktu: 9.6/10

Mała, lekka i poręczna parownica z niezłym wyrzutem pary. Bardzo szybko się nagrzewa i finalnie odświeża części garderoby. Znakomita alternatywa dla żelazka, bo dużo bezpieczniejsza, szczególnie w przypadku kaszmiru czy jedwabiu. Zwłaszcza że to kompaktowy steamer z regulacją natężenia pary. Dostosujesz ten parametr do obrabianej odzieży.

Ta dobra parownica łączy w sobie nie za mały pojemnik na wodę i niewielką wagę z ergonomiczną konstrukcją. Dzięki temu nie zmęczysz się, korzystając z niej. Możesz długo odświeżać odzież bez poczucia jakiegoś dyskomfortu. To w mojej ocenie wręcz niezawodny steamer ręczny. Oferuje 20 minut ciągłej pracy, co dobrze świadczy o podzespołach.

Ocena produktu: 9.57/10

Ranking steamerów bez tego modelu byłby wybrakowany. Beko STM 6120 W gwarantuje skuteczną blokadę kapania, nie brudzi ubrań, a sprawnie usuwa z nich zarazki oraz drobiny kurzu. To solidna parownica ręczna z dużą mocą (2200 W). Momentalnie się nagrzewa, a w trakcie odświeżania i wygładzania odzienia wykazuje stałą wydajność.

Manewrujesz nią w pionie lub poziomie, jak Ci wygodniej. W zestawie znajdziesz szczotkę. Przyda Ci się do zimowych ubrań bądź odzieży pokrytej masą sierści. Zbiornik mieści 230 ml wody, co także stanowi świetny rezultat wśród mini steamerów domowych. Nie dziwią mnie pozytywne opinie dla tego modelu, są jak najbardziej zasłużone.

Ocena produktu: 9.45/10

Kompaktowa parownica ręczna ze szczotką, podgrzewaną płytką i mocą 1750 W. Prędko się nagrzewa i jest gotowa do skutecznego odświeżania tkanin. Ma odpowiednio długi kabel zasilający, więc swobodnie jej użyjesz. Na papierze oferuje natężenie 35 g/min, choć testy wykazują, że to wartość maksymalna, rzadko osiągana. Niemniej to wciąż wydajny steamer.

Co ciekawe, Morphy Richards Express Steam 361000 wyróżnia się bigówką, jak to nazwał tę część producent. Korzyść z tego taka, że przytrzyma materiał, umożliwiając Ci łatwe wygładzanie materiału przy rękawach (i ogólnie w trudniej dostępnych miejscach). Finalnie to mała parownica odpowiednia do częstego odświeżania koszul.

Ocena produktu: 9.32/10

Ranking parownic stojących do ubrań 2024 - TOP 6

Profesjonalna parownica stojąca z dużym wyrzutem pary. Osiąga aż 90 g/min, rozprostowuje nawet sztywne materiały, w tym jeansy. Philips GC628/80 to urządzenie typu all-in-one. Ta najlepsza parownica stacjonarna oferuje regulowaną deskę, na której rozłożysz ubranie, wygodnie je wygładzając i odkażając. Sprzęt nie przypali jedwabiu czy kaszmiru.

Ponadto deska nie przemaka pod wpływem dużej ilości pary, nie obawiaj się plam na podłodze. Ma za to niewielki haczyk, pełniąc też funkcję wieszaka. Głowica parowa znakomicie sprawdza się nie tylko na dużych ciuchach. Wygodnie wygładzisz nią okolice rękawów bądź kołnierzyków. Nie odkłada się w niej kamień, więc nie przejmujesz się awariami.

Ocena produktu: 9.86/10

Wytrzymała parownica stojąca ze stojakiem z regulacją. Na wyposażeniu znajdziesz też deskę i pokrowiec, co zamienia ten sprzęt w bardzo wielofunkcyjny steamer domowy (i nie tylko, są osoby używające go w sklepach odzieżowych). Zagniecenia z różnych materiałów znikają pod natężeniem 50 g/min. Masz do dyspozycji 2 tryby pracy oraz 3 stopnie wydajności.

Moją uwagę zwróciła głowica wygładzająca. Różni się od innych, gdyż jest obrotowa. Dopasowuje się do Twoich ruchów, usprawniając usuwanie fałd i pognieceń z odzieży. Ma nawet uchwyt na kołnierz, czym sprawdza się podczas odświeżania męskich i damskich koszul. A że czas pracy ciągłej osiąga aż 60 minut, sprzęt sprosta górze ciuchów do wygładzenia i zdezynfekowania.

Ocena produktu: 9.78/10

Jak wykazuje test parownic do ubrań, SteamOne H18B to jeden z najtrwalszych steamerów. Nadaje się do intensywnego użytku za sprawą podgrzewacza z mosiądzu i teleskopowego stelaża z aluminium. Baza ma gumowane kółka, które nie rysują podłóg, a ułatwiają przenoszenie parownicy. Termostat dba o stałą wydajność na poziomie 40 g/min.

W mojej opinii to wielozadaniowa parownica stojąca z rankingu. Odświeża nie tylko ubrania, ale i kanapy, pościel czy zasłony. Czuwa nad bezpieczeństwem delikatnych, przewiewnych materiałów. Sprawdza się u miłośników swetrów, zastępując odświeżaniem konieczność prania tego typu odzieży. Pozytyw stanowi też długi kabel 2,5 m.

Ocena produktu: 9.66/10

Dobra parownica stojąca do koszul, ale i wielu ubrań zewnętrznych. Chodzi np. o swetry, płaszcze czy marynarki. Przed sezonem zimowym szybko przywrócisz im świeżość, gdy długo spoczywały w szafie. Nie narazisz swoich ubrań na zniszczenie, to bezpieczny steamer z blokadą kapania. Sam parowy zabieg także nie naraża delikatniejszych włókien na uszczerbek.

Jak przystało na model z rankingu, Philips STE3170/80 odkaża tkaniny w pionie i poziomie. W tym drugim przypadku sprawę ułatwia zintegrowana, pochylana deska Style Board. Zyskujesz pełną swobodę odświeżania i prasowania materiałów różnego typu. Nasadka ze szczotką przyda Ci się podczas wygładzania grubszych ubrań. Do tego dochodzi łatwe odkamienianie.

Ocena produktu: 9.59/10

Prosta, praktyczna i tania parownica stojąca z Lidla. SilverCrest SDGS 1630 B1 z obrotowym wieszakiem oznacza nieskomplikowane odświeżanie części garderoby. Podoła głownie tym cieńszym, jeżeli zależy Ci na pełnoprawnym prasowaniu. Z grubszych i sztywniejszych skutecznie usunie kurz, nieprzyjemny zapach czy bakterie.

Stopę głowicy wykonano ze stali szlachetnej, co gwarantuje jej trwałość na długie lata. Klamry mocujące na wieszaku dobrze podtrzymają również większe ubrania. Producent dorzucił w zestawie nawet rękawicę ochronną. Bez obaw o przypadkowe oparzenie się naciągniesz prasowaną tkaninę. Tym samym jeszcze bardziej przyspieszysz domowe obowiązki.

Ocena produktu: 9.45/10

Śmiesznie tania, a mocna parownica stacjonarna ze statywem. Wyregulujesz mu wysokość, aby zawiesić odzież na wieszaku i łatwiej ją odświeżyć. Nie musisz zresztą korzystać z tego akcesorium. Poprawisz czystość wiszących kotar czy zasłon. Wolisz pracę na płasko? Żaden problem. Ten budżetowy steamer obsługuje poziome manewrowanie.

Sprzęt wygląda estetycznie i ma wyjmowany pojemnik na wodę o pojemności 1,3 l. Nie jest to rekordowy wynik, ale wpływa na nieco mniejsze gabaryty bazy. Do zestawu trafiła niewielka szczotka. Pomoże Ci przywrócić świeżość grubszym tkaninom. To w gruncie rzeczy bardzo prosty sprzęt. Nie ma zbyt wiele newralgicznych elementów, które mogłyby się popsuć.

Ocena produktu: 9.35/10

Najlepsze parownice ręczne - Ranking

Ręczne parownice to przede wszystkim ogromna mobilność. Taki sprzęt łatwo zabierzesz ze sobą w podróż, aby odświeżyć ubrania np. przed ważnym spotkaniem. Sprawdźmy wspólnie, które ręczne steamery są teraz najlepsze!

Parownica ręczna MPM MZP-01

Parownica ręczna do ubrań MPM MZP-01


Sprawdź ceny MPM MZP-01

MediaExpert
MediaMarkt


MPM MZP-01 to najlepsza parownica ręczna do ubrań. Wyróżnia się rewelacyjnym stosunkiem ceny do możliwości. Osiąga niebywałą wydajność jak na ręczną parownicę odzieżową (36 g/min). Radzi sobie z wieloma tkaninami, rękawami, kołnierzykami czy kantami. Użyjesz jej i na płasko, i w pionie. Masz pełną swobodę.

Dzięki wysokiej efektywności pracy wiele rzeczy skutecznie odświeżysz z niewielkiej odległości, bez przykładania płytki parowej. To istotne w przypadku pielęgnowania sukienek z falbankami czy odzienia z różnymi elementami ozdobnymi. Nie przypalisz tego typu materiałów.

Ten topowy steamer ręczny nie zawodzi swoim przewodem zasilającym. Dosyć, że jest obrotowy, to osiąga 3 metry długości. Rzadko spotykany wynik. Zagwarantuje Ci większy zasięg roboczy. Bez trudu dosięgniesz tkanin, nie musząc za bardzo przybliżać się do gniazdka elektrycznego.

Miły dodatek stanowią wymienne nakładki. Welurowa szczotka posłuży Ci do bezpiecznego wygładzania delikatnych tkanin (np. jedwabiu, kaszmiru, wiskozy, tiulu). Nakładka z włosiem przyda się z kolei podczas odświeżania odzieży zimowej (np. płaszcza), ogólnie grubszych materiałów.

Znakomity wynik osiąga zbiornik na wodę. 250 ml skutkuje rzadszymi dolewkami. Co więcej, waga sprzętu nadal nie przekracza rozsądnych granic. Przy dłuższym odświeżaniu i usuwaniu pofalowań oraz zmarszczek z odzieży nie odczujesz większego dyskomfortu.

To zdecydowanie jedno z najbardziej opłacalnych urządzeń do szybkich poprawek oraz likwidowania pognieceń z części garderoby. Co więcej, ta wydajna parownica ręczna z końcówkami skutecznie odświeża ubrania, jak również materace, kanapy, poduszki bądź pluszaki dziecka. Zabija bowiem bakterie, w tym alergeny.

Przy tym wszystkim MPM MZP-01 odznacza się kompaktowością. Wiele osób uznaje to urządzenie za turystyczną parownicę. I rzeczywiście łatwo się z nią podróżuje, mogąc szybko poprawić stan odzieży przed ważnym spotkaniem.

Sam się dziwię, jak producent zaoferował tyle korzyści w tak tanim sprzęcie. Szczególnie że nie jest to wcale awaryjna czy słabo wykonana parownica, a wręcz przeciwnie. Jak najbardziej zasłużyła na pierwsze miejsce w rankingu. W mojej opinii nie ma co się zastanawiać nad zakupem.

Parownica ręczna Philips STH7060/80

Parownica ręczna do ubrań Philips STH7060/80


Sprawdź ceny Philips STH7060/80

MediaExpert
MediaMarkt


Philips STH7060/80 to mocna parownica ręczna nowej generacji. Nie tylko świetnie się prezentuje, lecz przede wszystkim znakomicie odświeża oraz rozprostowuje przeróżne tkaniny. Dezynfekuje włókna tkanin, rozluźniając je, aby dany ciuch odzyskał swój fason i dobrze na Tobie wyglądał.

Ta wysokiej jakości parownica ma 2 wymienne zbiorniki na wodę (200 ml i 100 ml). Sprytne, wręcz unikalne rozwiązanie. Co Ci właściwie da? Raz, że steamer pozostaje lekki (ilość wody także wpływa na ogólny ciężar), a dwa, że wyprasujesz więcej rzeczy bez dolewek.

Natężenie pary osiąga 28 g/min i to wartość stała. Sprzęt cały czas wytwarza równomierny strumień gorącej pary wodnej. Odświeżysz także nieco sztywniejsze tkaniny, nie bojąc się nagłego spadku wydajności. To domowa parownica do firan i zasłon, a tym bardziej bawełnianych ubrań.

Co z delikatnym odzieniem? Philips STH7060/80 przystosowano do jedwabiu czy kaszmiru. Nie zniszczy tego typu ubrań. Technologia OptimalTemp sprawia, że ryzyko przypalenia czegoś praktycznie nie istnieje.

Co ciekawe, testowałem już tę technologię, ale… w luksusowych generatorach pary i żelazkach! Tym razem zawitała do lekkiej parownicy ręcznej, co stanowi ogromny atut, bo rzeczywiście działa. Nawet totalny amator w prasowaniu nie powinien jakkolwiek uszkodzić swojego odzienia tym steamerem. To wręcz nierealne.

Przypatrz się teraz płytce parowej. Jest ostro zakończona. Do tego nic jej nie otacza, a pod naciskiem zmienia nieco swoją pozycję (to w zasadzie ruchoma stopa prasująca; kolejna unikalna cecha i zaleta).

Do czego zmierzam? Philips specjalnie ją tak zaprojektował, aby ułatwić Ci wygładzanie trudno dostępnych miejsc. Chodzi np. o przestrzenie między guzikami czy przy kołnierzach bądź mankietach. Do tego płytka jest duża, co przyspiesza odświeżanie i prasowanie. Nie stracisz zbyt wiele czasu.

Kolejną dużą zaletę stanowi mata StyleMat. Wygodnie zawiesisz na niej koszulę czy sukienkę, aby jeszcze szybciej usunąć z ubrań kurz, nieprzyjemne zapachy, pogniecenia czy pofalowania. Parownica umożliwia pracę zarówno w pionie, jak i na płasko. W tym drugim wypadku mata także się sprawdzi.

Pozytywną opinię kompletuje prosta regulacja natężenia pary (ECO i MAX). Jak widzisz, Philips STH7060/80 pokonuje większość konkurencyjnych steamerów pod względem innowacji. Najważniejsze jednak, że to praktyczne udogodnienia. A że parownicy nie brakuje wydajności, musiała tu trafić.

Parownica ręczna Tefal DT8270

Parownica ręczna do ubrań Tefal DT8270


Sprawdź ceny Tefal DT8270

MediaExpert


Tefal DT8270 to dobrej jakości steamer ręczny z podgrzewaną płytką (zapobiega skraplaniu się pary). Ma działanie antybakteryjne, dezynfekujące. Zabija zarazki, alergeny i bakterie, które spoczywają we włóknach tkanin. Dosyć, że Twoja odzież stanie się schludna, to jeszcze pozbędziesz się z niej szkodliwych drobnoustrojów.

Sprzęt ma świetne parametry jak na kompaktową parownicę, np. wytwarzanie pary na poziomie 30 g/min oraz pojemność zbiornika wynoszącą 200 ml. Momentalnie odświeżysz, a nawet nieco wyczyścisz i wyprasujesz ubrania. No i dolewki wody nie są tak częste, nie tracisz na to czasu.

Przy wygładzaniu i dezynfekcji delikatnych tkanin pomoże regulacja wyrzutu parowego. Dostosujesz ten parametr np. do jedwabnego szala czy plisowanej spódnicy. Zyskujesz gwarancję bezpiecznej pielęgnacji swoich ulubionych ubrań. Ważna cecha w rankingu parownic odzieżowych.

Pragniesz odświeżyć lub wygładzić coś grubszego? Żaden problem! Tryb Turbo podbija natężenie do aż 90 g/min. Oczywiście steamer pije wtedy wodę jak Smok Wawelski, ale coś za coś. Tak wysoka wartość potwierdza klasę tej ręcznej parownicy o dużej mocy.

Kolejna bardziej unikalna cecha to elementy wyposażenia. Obejmują aż 3 nakładki. Szczotka z twardszym włosiem spenetruje włókna grubszych rzeczy, np. płaszcza, zimowego swetra czy marynarki, aby oszczędzić Twój czas i siły. Nakładka z kratownicą stanowi z kolei ochronę dla bardzo delikatnych ciuchów.

Co z trzecim dodatkiem? Prezentuje się jeszcze ciekawiej. To pad z mikrofibry do usuwania kurzu. Sprosta też sierści, zmechaceniom i ogólnie brudowi. W połączeniu z generowaniem pary stanowi alternatywę dla prania. Łatwo odświeżysz tekstylia, które nie za bardzo lubią pobyt w pralce.

Parownica ręczna Zelmer ZGS1700

Parownica ręczna do ubrań Zelmer ZGS1700


Sprawdź ceny Zelmer ZGS1700

MediaExpert


Zelmer ZGS1700 to mała, ale mocna i szybko nagrzewająca się parownica ręczna do domu. Para wydostająca się z otworów pozwoli Ci sprawnie odświeżyć i delikatne, i grubsze materiały. Poprawisz ich stan, usuwając bakterie czy nieprzyjemne zapachy.

Nie martwisz się przy tym o jakość włókien materiału. Sprzęt nie niszczy ubrań, jest dużo bezpieczniejszy od tradycyjnych prasowaczy. Również dla użytkownika, szczególnie że mało waży i wygodnie się nim manewruje po odświeżanym odzieniu.

To, co wyróżnia Zelmer ZGS1700, to długi czas ciągłej pracy. Osiąga 20 minut. Oczywiście zapewne czeka Cię w międzyczasie uzupełnienie zbiornika, ale podzespoły tego sprzętu muszą być dobre. Inaczej steamer przegrzałby się po dużo krótszym czasie, a tak się nie dzieje.

Natężenie pary wynosi solidne w tym rodzaju 30 g/min. Ta porządna parownica ręczna do 200 zł wykazuje gotowość do pracy po zaledwie 25 sekundach. Po tym czasie skutecznie odświeżysz i zdezynfekujesz przeróżne rzeczy, w tym zasłony bez ich zdejmowania (bo w pionie).

Cieszy prosta regulacja poziomu pary. Obejmuje 2 stopnie, ale to udogodnienie i tak nie pojawia się tak często wśród małych steamerów do odzieży. Wygładzając coś cienkiego i zwiewnego, ustawisz niższy poziom, aby zaoszczędzić poziom wody.

Pragniesz szybko się uporać z czymś mocno pogniecionym? Wtedy spodoba Ci się nakładana szczotka, którą dorzucił producent. Sprawdza się chociażby na grubych zasłonach czy wełnianych garniturach.

Zelmer ZGS1700 potrafi się też sam wyłączyć, gdy Ty o tym zapomnisz, a podłączenie do sieci elektrycznej sygnalizuje lampką. Prosta, praktyczna i efektywna parownica ręczna do koszul, sukienek i grubszych tkanin. Sprawdza się przy okazji jako podróżny steamer.

Parownica ręczna Beko STM 6120 W

Parownica ręczna do ubrań Beko STM6120W


Sprawdź ceny Beko STM 6120 W

MediaExpert


Beko STM 6120 W to stabilnie pracująca mini parownica o niewielkiej wadze, która wytwarza stały strumień pary. Jej ceramiczna płytka parowa jest podgrzewana. Zagwarantuje Ci płynne, wręcz przyjemne przesuwanie po tkaninach różnego typu. Prędzej uporasz się z zagnieceniami czy kurzem na materiale.

Szczotka z zestawu da Ci z kolei możliwość odświeżania trudniejszych materiałów, nawet odzieży zimowej. Zauważ, że producent świetnie wyprofilował głowicę tego dobrego steamera. Łatwo dotrzesz do zakamarków obok guzików, zamków czy rękawów. Równie prosto odświeżysz mniejsze rzeczy, np. dziecięce ubranka.

Sama wydajność w stosunku do ceny stoi na zadowalającym poziomie. 28 g/min daje radę na jeansach czy marynarkach. Ta parownica z rankingu steamerów ręcznych jest przy tym leciutka i dobrze wykonana. Z pewnością sama się nie rozpadnie.

Do odświeżania nie potrzebujesz deski, a uczynisz to zarówno w pionie, jak i poziomie. Ryzyko kapania wody, dzięki dobrze wykonanej i podgrzewanej płytce, jest bardzo niskie. Nie poplamisz przypadkowo swojego odzienia podczas pielęgnowania go parą wodną.

To, co jeszcze zwróciło moją uwagę, to bardzo wysoka moc (2200 W) oraz wyświetlacz LED z 2 stopniami regulacji pary. Ciekawe cechy w przypadku tak małego i taniego steamera do domu. Sprzęt prędko się nagrzewa i zawsze sygnalizuje najważniejsze informacje (np. konieczność dolania wody).

Parownica ręczna Morphy Richards Express Steam 361000

Parownica ręczna Morphy Richards Express Steam 361000


Sprawdź ceny Morphy Richards Express Steam 361000

MediaExpert
EURO


Kompaktowa parownica Morphy Richards Express Steam 361000 szybko odświeża różne tkaniny. Jak to bywa z najlepszymi parownicami ręcznymi, manewrowanie nią nie sprawia większych trudności.

Prowadzenie płytki parowej po tkaninie nie jest męczące, a płynne i łatwe. Prawie w ogóle nie stracisz sił na odświeżanie swojego ubrania bądź tapicerowanych mebli. O to też chodzi w top steamerach ręcznych.

Producent dorzuca do zestawu szczotkę. Przyda Ci się w przypadku sztywniejszych bądź grubszych ciuchów. Jej włosie otwiera włókna. W efekcie para ma łatwiejszą drogę do rozluźniania ich oraz usuwania bakterii i nieprzyjemnych zapachów. W pewnym stopniu to parownica dla alergików.

Ten niedrogi steamer domowy ma też inny ciekawy gadżet. Chodzi o bigówkę przytrzymującą materiał. Rzadko się pojawia na tym rynku. W praktyce nieco ułatwia usuwanie pomięć z różnych zakamarków odzieży. Przydatne zwłaszcza podczas odświeżania koszul.

Morphy Richards Express Steam 361000 to świetny gadżet do szybkiego odświeżania lekko pogniecionych, zakurzonych lub brzydko pachnących rzeczy. Ma dobre parametry i użyteczne elementy wyposażenia. W dodatku to lekka parownica do domowego użytku.

Najlepsze parownice stojące - Ranking

Stojące steamery zajmują więcej miejsca, ale zapewniają dużo lepszą wydajność. Para szybciej odświeży i rozprasuje materiały różnego typu. Zobacz, które parownice stacjonarne są aktualnie godne uwagi.

Parownica stojąca Philips GC628/80

Parownica stojąca do ubrań Philips GC628/80


Sprawdź ceny Philips GC628/80

MediaExpert

MediaMarkt


Philips GC628/80 to funkcjonalna, profesjonalna parownica dostosowana do każdego materiału. Nic nie przypali, nawet gdy mocno dociśniesz płytkę parową do tkaniny. Zasługa technologii OptimalTEMP, z której słyną sprzęty Philips. Również dzięki niej to w mojej opinii top parownica stacjonarna z rankingu.

Ale ma też wiele innych zalet!

Zwróć uwagę przede wszystkim na wręcz szaloną wydajność w tej kategorii. Wynosi 90 g/min. Bardzo gęsty i obfity strumień pary poradzi sobie z wymiętoloną koszulą, ale i jeansami, płaszczem bądź marynarką. Prędko wyprostujesz sztywne materiały, zabijając przy tym 99,9% bakterii.

Dysze wypuszczają parę pod ciśnieniem 6 barów, co także potęguje skuteczność. Tak samo jak stała wydajność pracy. Nie uświadczysz tu drastycznych spadków parowej dystrybucji. Hurtowo odświeżysz i wygładzisz masę różnych części garderoby. Pozwoli Ci na to również pojemny, odłączany zbiornik na wodę (2 l).

Nie dziwie się, że niektórzy uznają ten model za dobrą parownicę do sklepu odzieżowego. Działa długo, wydajnie i bezpiecznie dla dzianiny. Nie sprawia kłopotów z obsługą, gwarantując za to najwyższy komfort pracy.

Furorę robi zwężana i szeroko regulowana deska z haczykiem. Nie przemaka (ma wielowarstwowy pokrowiec), a stabilnie utrzymuje tkaniny. Znacząco ułatwi Ci jeszcze szybsze prasowanie.

Z okolicami guzików, rękawów czy kołnierzyków nie ma żadnych problemów. Głowicę świetnie wyprofilowano do takich zadań. Ta część nie rodzi również problemów z kapaniem wody. Nie pobrudzisz podłogi bądź odświeżanych ciuchów.

Jak na tak wydajną parownicę stojącą nie jest to jakiś ogromny sprzęt. Przenoszenie go ułatwiają kółka pod bazą. Dodając do tego szybkie nagrzewanie, ponad 5 poziomów natężenia pary i możliwość stosowania wody z kranu, już wiesz, dlaczego tak cenię ten sprzęt. Tobie również się spodoba i przyda na co dzień.

Parownica stojąca CONCEPT NO8020

Parownica stojąca do ubrań CONCEPT NO8020


Sprawdź ceny CONCEPT NO8020

MediaExpert


Trudno nie uznać CONCEPT NO8020 za jedną z czołowych parownic stacjonarnych do ciuchów bądź tapicerki. Ten mocny steamer stojący ekspresowo radzi sobie z pomarszczeniami na tkaninach. Nadaje się do bawełny, ale też jedwabiu czy flaneli. Nie niszczy odzieży, a prędko przywraca jej jakość.

Para pod natężeniem 50 g/min szybko, skutecznie, ale i delikatnie odświeży oraz zdezynfekuje Twoje odzienie. Nie ma tu ryzyka przypalenia. Nie stracisz swoich ulubionych ubrań, nawet tych wrażliwych na wyższe temperatury (np. jedwab, tiul, kaszmir czy wełna).

CONCEPT NO8020 usuwa nie tylko pogniecenia, ale i nieprzyjemne zapachy. Świetna alternatywa dla wietrzenia czy prania domowych tekstyliów. Opinie głoszą, że sprzęt sprawnie obrabia koce, poduszki, pokrowce, prześcieradła, zasłony oraz pluszowe zabawki. Usuwa z nich szkodliwe bakterie, przywracając higienę.

Porównanie parownic stojących do ubrań pokazało pewną unikalną cechę tego modelu. Chodzi o głowicę parową. Ma spory obszar roboczy, a przede wszystkim obraca się. Po co? Aby dostosować się do Twoich ruchów. Stracisz jeszcze mniej sił podczas prasowania, nie nadwyrężając nadgarstka.

To rzecz jasna stojąca parownica do pracy w pionie i na płasko. Oba style użytkowania ułatwia deska z pokrowcem. Wyregulujesz jej położenie, w tym wysokość, aby znów zwiększyć swój komfort.

CONCEPT NO8020 ma 2-litrowy zbiornik. Dodając do tego 60 minut pracy ciągłej, podoła dłuższemu maratonowi prasowania. Niektóre jej cechy czynią z niej wręcz przemysłową parownicę do ubrań. Na pochwałę zasługują też bardzo szybkie nagrzewanie (45 sekund) oraz uchwyt na kołnierzyki.

Parownica stojąca SteamOne H18B

Parownica stojąca do ubrań SteamOne H18B


Sprawdź ceny SteamOne H18B

MediaExpert
EURO
OleOle


Profesjonalna parownica odzieżowa z wieszakiem. SteamOne H18B podoła wysokiej częstotliwości użytkowania. Podgrzewacz z mosiądzu, aluminiowy i regulowany stelaż, wąż z ochroną termiczną – to wręcz bezawaryjny steamer o dużej mocy do domu lub sklepu z ciuchami.

Sprzęt generuje gęsty strumień pary. Odświeżając tkaniny z niewielkiej odległości, nie powinien zaszkodzić delikatnym materiałom, nawet atłasowi czy satynie. Profil głowicy ułatwia usuwanie zagnieceń z okolic kołnierzyków, mankietów czy rękawów. To parownica z funkcją czyszczenia z osadu oraz kamienia. Łatwo się tego pozbędziesz.

SteamOne H18B korzysta z 1800 W mocy, generując do 40 g/min. Przyzwoity wynik jak na stacjonarną parownicę do 1000 zł. Producent zadbał o sporą długość węża parowego, jak i przewodu zasilającego (2,5 m). Jeszcze łatwiej znajdziesz korzystne miejsce na prasowanie ciuchów tym modelem z rankingu parownic.

Stabilny wieszak ułatwi Ci wygładzanie tkanin w pionie. Nie zmęczysz się przy tym, gdyż poręczna głowica niewiele waży. Zbiornik na wodę mieści 1,8 l cieczy, pozwalając na hurtowe usuwanie pognieceń z wielu rzeczy. Czas nagrzewania wynosi jedynie 60 sekund, nie czekasz długo na start pracy.

Jak przystało na bezpieczny steamer domowy, to parownica z funkcją automatycznego wyłączania. Jasne, zawsze lepiej pamiętać o własnoręcznym odłączeniu sprzętu. Niemniej jeśli zdarzy Ci się o tym zapomnieć, urządzenie samo odetnie zasilanie. Zawsze jakaś dodatkowa ochrona, prawda?

Parownica stojąca Philips STE3170/80

Parownica stojąca do ubrań Philips STE3170/80


Sprawdź ceny Philips STE3170/80

MediaExpert

MediaMarkt


Philips STE3170/80 to uniwersalna parownica stacjonarna do różnych ciuchów. Pobiera 2000 W mocy, aby zamienić je na natężenie 40 g/min. Sprawdza się jako steamer do wygładzania koszul czy sukienek. Odświeżysz też grubsze materiały, nie obawiając się o zniszczenie ich.

Nie ma tu mowy o przypaleniu czegoś. Bez obaw dociśniesz płytkę parową do materiału. Tkanina jeszcze szybciej nabierze nienagannej gładkości, odzyskując pierwotny fason. Szczególnie że urządzenie oferuje pochylaną deskę StyleBoard. Stanowi stabilne oparcie podczas prasowania i odświeżania.

Co ważne, nie spędzisz dużo czasu na konserwacji sprzętu. Gwarantuje to system łatwego płukania, z którym niejednokrotnie miałem styczność w prasowaczach parowych Philips. Zbiera drobiny kamienia, pozwalając je łatwo usunąć (producent zezwala na używanie kranówki). Nie bawisz się w jakieś domowe sposoby i inne kombinacje.

Również dlatego to trwała parownica stojąca, która szybko się nagrzewa. Do tego świetnie wygląda, będąc praktycznym produktem. Philips sprytnie połączył deskę z wieszakiem. Usprawni Ci to domowy obowiązek w postaci prasowania i odświeżania ubrań.

Co więcej, znalazła się tu także pewna mniej spodziewana nowinka. Ta domowa parownica na stojaku oferuje nasadkę zapachową (MyEssence). Swoją odzież od razu wygładzisz, oczyścisz z kurzu bądź kłaczków i wzbogacisz o ulubiony zapach. To wszystko za jednym razem, więc bez straty czasu!

Parownica stojąca SilverCrest SDGS 1630 B1

Parownica stojąca do ubrań SilverCrest SDGS 1630 B1


Sprawdź ceny SilverCrest SDGS 1630 B1

Lidl


Jeżeli preferujesz stacjonarny steamer, ale chcesz wydać jak najmniej, to zamów właśnie ten sprzęt. To odpowiednio mocna parownica stojąca do ubrań z Lidla.

Radzi sobie z najpopularniejszymi materiałami, a także firankami czy pościelą. Usuwa z nich bakterie, roztocza, nieprzyjemne zapachy i wygładza łatwiejsze do usunięcia pofalowania. Mieści aż 2,5 l wody, która wystarczy na dłuższy cykl odświeżania. Sprzyja to hurtowemu odświeżaniu części garderoby.

Nasadka ma szczotkę, co dodatkowo usprawnia przenikanie pary przez materiał, a w efekcie rozluźnianie jego włókien. Nie zabrakło nawet uchwytu do kantów, co przyda Ci się podczas odświeżania eleganckich spodni.

Jak widać po zdjęciu, to nowoczesna parownica stojąca z wieszakiem. Ma klamry i hak, a w zasadzie kilka haków. Zapewnia komfortowe warunki do prasowania w pionie. Co więcej, wieszak jest obrotowy, więc wygodnie ustalisz jego pozycję.

Wyposażenie w ogóle imponuje w tak niskiej cenie. Zawiera nawet ochronną rękawicę. Bez strachu przed wysoką temperaturą naciągniesz materiał, aby lepiej o niego zadbać podczas prasowania lub odświeżania.

Parownica stojąca Camry CR 5020

Parownica stojąca do ubrań Camry CR 5020


Sprawdź ceny Camry CR 5020

MediaExpert
Vobis
Empik


Zgrabna i dobrze oceniana parownica stacjonarna w przystępnej cenie. Przepływ pary 30 g/min, pojemność 1,3 l, długość kabla 1,5 m – jak widzisz, wyraźnie odbiega parametrami od najlepszych steamerów stojących, ale z drugiej strony kosztuje nieco ponad 200 zł. Bardzo mało jak na ten typ.

Producent twierdzi, że sprzęt usuwa zagniecenia z różnych tkanin, lecz to nie do końca prawda. Z lekkimi pofalowaniami powinien sobie poradzić, lecz głównie z cieńszych tkanin. W wypadku tych sztywniejszych bardziej służy do skutecznego odświeżania zastępującego pranie bądź wietrzenie.

Niemniej znajdziesz na wyposażeniu nakładaną szczotkę. W pewnym stopniu poprawia skuteczność na grubszych materiałach. Ponadto to sprzęt do prasowania w pionie i poziomie. Da Ci w tym absolutną swobodę, co także doceniam.

Nie wiedząc, jaka parownica do ubrań stojącego typu jest tania i dobra, pomyśl o tym modelu. Zwłaszcza że ma regulowany statyw, więc Twój wzrost nie ma znaczenia. Zawsze znajdziesz dogodną pozycję, w której prędko odświeżysz ciuchy, usuwając też lżejsze pogniecenia.

Parownice do ubrań - Zastosowanie

Dobrze, gdy taki domowy gadżet do bezpiecznego prasowania nadaje się do wielu różnych tkanin, prawda?

Poznaj zastosowanie większości polecanych parownic, które pokazałem Ci w rankingu:

Zastosowanie dobrej parownicy do ubrań - Infografika

  • Na pierwszy plan wychodzą te części garderoby, które nie lubią być często prane, np. jeansowe lub eleganckie spodnie, sukienki wykonane z delikatnych i przewiewnych materiałów, garnitury, marynarki, garsonki, stylowe kostiumy, płaszcze, kurtki, żakiety, swetry, wszelakie grube materiały, głównie odzież zimowa. Zagwarantujesz im świeżość bez ryzyka skurczenia się materiału czy innych niepożądanych efektów.
  • Parownicy nie straszne są newralgiczne miejsca. O czym mowa? Na przykład o mankietach, kołnierzykach, miejscach między guzikami. Obejmuje to również np. loga umieszczane na odzieży czy inne elementy ozdobne. Nie musisz się gimnastykować, aby za pomocą steamera odzieżowego wygładzić obszary tego typu. Znam nawet przypadki modelowania kapeluszy za pomocą parowego urządzenia!
  • Idziemy dalej. Falbanki, cekiny, plisy, jedwabne bluzki, kaszmir, szyfon, tiul, wełna, wiskoza, atłas – to kolejne opcje, z którymi radzi sobie niejedna wydajna parownica. W niektórych przypadkach pomagają wymienne nakładki (np. welurowa do delikatnych), a w innym po prostu odpowiednia wydajność (aby móc skutecznie odświeżać z niewielkiej odległości, bez jeżdżenia płytką parową po materiale).
  • Skoro mowa o dokładnym usuwaniu roztoczy, bakterii i innych alergenów, to w ten sposób szybko odświeżysz ubranka dziecka, jak i jego pluszowe zabawki, co jest kolejnym zastosowaniem.
  • Mało? No to na chwilę porzućmy same ubrania. Parownice są często przystosowane do odświeżania sof, kanap, tapicerowanych mebli, poduszek, pościeli, ręczników. Te bardziej profesjonalne z typu stojącego potrafią ogarnąć… usuwanie tapet i zmiękczanie wykładzin!

Parownica do ubrań - Ceny

Ile wydać na parownicę do ubrań, aby kupić dobry sprzęt? Ogólny zakres kwotowy, patrząc na oba rodzaje, to 100 – 2000 zł. Odpowiedź trzeba więc rozbić na 2 części, a i tak sporo zależy od Twoich oczekiwań.

Poznaj moją analizę:

  • Małe parownice ręczne są generalnie tanie. Już za ok. 100 – 150 zł kupisz model, który odświeży, co zechcesz, a nawet poradzi sobie z niektórymi zagnieceniami. Modele za 400 – 500 zł są na ogół lepiej wyposażone (nakładki, mata, podkładka itp.), ale nie muszą być wcale najwydajniejsze.
  • Stacjonarne parownice stojące to już dużo większy wydatek. Za ceną idzie zazwyczaj skuteczność. Tutaj 200 – 400 zł wydaje się minimalnym zakresem. Najmocniejsze steamery przebijają nawet 1000 – 1500 zł. Druga sprawa, że najlepsze z nich rzeczywiście mogą zastąpić żelazko, mając też sporo unikalnych zalet.

Przy tym wszystkim pamiętaj o zastosowaniu parownicy. Jeżeli nastawiasz się na hurtowe prasowanie grubszych materiałów, raczej musisz wydać swoje, celując w topowy model stojący. Do szybkich poprawek, odświeżania i podróżowania z kompaktowym sprzętem wystarczy Ci tańszy steamer ręczny.

Jakiej firmy parownicę do ubrań kupić?

Z jednej strony rynek steamerów ręcznych i stojących nie jest olbrzymi, a z drugiej i tak zawiera wielu producentów. Z tego faktu wychodzi ważny wniosek: marka urządzenia nie ma tu kluczowego znaczenia.

Najważniejsze, aby nabyć opłacalny sprzęt spełniający oczekiwania.

Niemniej da się zauważyć, że kilka firm przykłada większą uwagę do rynku parownic. Z pewnością należy do nich Philips. Znana marka, której wszelkie prasowacze parowe wychodzą wyjątkowo dobrze. Co ciekawe, ma mocną pozycję zarówno w modelach ręcznych, jak i stojących.

Te pierwsze są małe, lekkie, a skuteczne, a drugie biją aktualnie rekordy w tej kategorii pod względem natężenia pary. Philips nie szczędzi przy tym ciekawych akcesoriów. Mowa o różnych nakładkach, wymiennych zbiornikach, matach, deskach, wieszakach itp.

Reszcie producentów lepiej wychodzi już konkretny rodzaj parownic:

  • Wśród stacjonarnych warto spojrzeć na: CONCEPT, SteamOne, Camry, Clatronic, a nawet SilverCrest z Lidla.
  • W gronie najczęściej polecanych parownic ręcznych prym wiodą produkty: MPM, Tefal, Zelmer, Beko, Morphy Richards oraz ETA.

Podsumowanie

Sugerując się moim rankingiem parownic do ubrań, kupisz dobry sprzęt do dezynfekcji oraz szybkiego i wygodnego usuwania zagnieceń z eleganckiej odzieży.

Oczywiście wyrzut pary nie jest tu powalający, taki sprzęt nie równa się zazwyczaj z tradycyjnym żelazkiem, lecz może go wspomóc. Ale kto wie, może w Twojej szafie są głównie cienkie i łatwiejsze do prasowania rzeczy (np. delikatne odzienie, odzież letnia)? Wtedy wydajna parownica będzie częściej używana niż klasyczny prasowacz.

Do tego świetnie sprawdza się przy bezpiecznym odświeżaniu wielu tkanin.

W razie dodatkowych pytań zapraszam do sekcji komentarzy, z chęcią Ci pomogę.

Pamiętaj, że na portalu PROrankingach znajdziesz także inne prasowacze. Bardziej klasyczne i uniwersalne rozwiązanie stanowią żelazka parowe. Nie są oczywiście tak poręczne, choć z drugiej strony szybciej radzą sobie z zagnieceniami.

A prym pod względem wydajności wiodą generatory pary. Szalenie efektywne, lecz kosztowne.

Szukasz jeszcze czegoś, aby łatwo zadbać o swoje tekstylia? Rozważ zakup mocnej i profesjonalnej golarki do ubrań. Dzięki niej prędko usuniesz niedoskonałości wystające z tkanin (nitki, kulki, supełki i inne zmechacenia).

Oceń publikację
[Głosy: 10 Średnia: 4.4]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
2 miesięcy temu

Hej, nigdy nie miałam do czynienia z parownicą i nie jestem za bardzo obeznana w tym temacie. Przed zobaczeniem twojego rankingu zastanawiam się nad kupnem parownicy Philips STH7060/80. Jednak czytając twoje opinie wyżej oceniłeś MPM MZP-01. Czy jeśli dysponuje większym budżetem to warto zdecydować się Philipsa czy jednak nie przepłacać i wybrać tańszą opcje MPM? Dodam, że parownicy zamierzam używać raczej tylko w pionie do odświeżania ubrań z szafy 🙂

Hesson
1 rok temu

Cześć, szukam parownicy ręcznej z myślą o prasowaniu pionowo długich firanek. Czy mógłbyś coś polecić?

Natlka
3 lat temu

wybrała ariete. dzięki.

Bea
3 lat temu

Bardzo dziękuję za ten ranking! Ogromnie mi pomógł z wyborem parownicy. Pozdrawiam

Pszeniczniak
3 lat temu

dzięki za tę listę, wybrałam ariete, od kilku dni się nią cieszę.

Kowalik
3 lat temu
Reply to  Pszeniczniak

o, bardzo polecam. jest fajna i tania 🙂

Mika
3 lat temu
Reply to  Pszeniczniak

radzi sobie ze wszystkim? zasłonki i firanki również?

Tosia
3 lat temu
Reply to  Mika

też jestem ciekawa, mam ją nawet w koszyku, bo jest tania i chyba się skuszę.

Anna
3 lat temu

Szalenie dokładny artykuł.Stojąc przed wyborem, którą parownice kupić najlepszym krokiem jest przeczytanie tego rankingu.