Generator Pary Ranking 2021 | Opinie, Testy

Ranking generatorów pary szybko pokaże Ci najlepszy sprzęt z tej kategorii. Kupując dobre urządzenie do prasowania, nie stracisz już nigdy tyle czasu i sił na ten obowiązek domowy. Pamiętaj, że moje zestawienie jest niezależne, aktualizowane i oparte również na testach!

Ranking generatorów pary z opiniami i poradnikiem jak wybrać

1. Philips PSG9040/80

Generator pary Philips PerfectCare PSG9040/80

Kliknij i kup Philips PerfectCare PSG9040/80

Philips
MediaExpert

EURO

Philips PerfectCare PSG9040/80 to niesamowity generator pary. Zapewnia wręcz rekordowe ciśnienie, dzięki któremu strumień parowy jest stały i odpowiednio mocny. Bez problemu wyprasujesz odzież jesienną, nie wspominając o cieńszych materiałach.

Największym atutem jest jednak co innego. Stopa żelazka została wyposażona w… kamerkę. W jakim celu? Aby razem ze sztuczną inteligencją sprzęt analizował rodzaj tkanin! W efekcie strumień parowy jest perfekcyjnie dostosowany do tego, co prasujesz.

Wygładzasz jedwab bądź kaszmir? Pary będzie tyle, aby skutecznie odświeżyć i rozprostować tkaninę, ale jej nie uszkodzić. Prasujesz płaszcz lub jeansy? Strumień parowy stanie się momentalnie mocniejszy, aby usunąć pogniecenia. Nic nie regulujesz, niczym się nie przejmujesz, a stacja robi swoje.

Na tym plusy się nie kończą. Część z żelazkiem jest trochę cięższa od wielu innych generatorów Philipsa, ale i tak nie przekracza 1 kg. Manewrowanie wytwornicą nie zmęczy Cię, a przynajmniej nie w takim stopniu jak cięższe stacje.

Twoje ubranie ma wyjątkowo uciążliwe zagniecenie? Skorzystasz z uderzenia pary, które w tym modelu osiąga aż do 750 g/min. Pojemnik na wodę jest spory (1,8 l), odkamienianie właściwie automatyczne (nie wymaga dużo czasu i sił), czujnik ruchu obecny (wypuszcza parę, gdy poruszasz żelazkiem, bardzo lubię tę funkcję), a jakość wykonania topowa.

Za to wszystko Philips woła jednak pokaźną kwotę. Z drugiej strony ma do tego prawo, bo stworzył fenomenalny sprzęt, który w wielu cechach deklasuje wszystkich konkurentów. Bez wątpienia najlepszy generator pary na rynku.

Na koniec dodam, że w sklepach znajdziesz także żelazko z generatorem pary o nazwie Philips PerfectCare PSG9050/20. To w rzeczywistości ten sam sprzęt. Dlaczego ma inne oznaczenie? Jest po prostu wyprodukowany dla innej sieci sklepów.

Philips PerfectCare PSG9040/80 – specyfikacja:
Natężenie przepływu paryDo 180 g/min
Maksymalne ciśnienie pary9 barów
Moc3100 W
Waga (żelazko/głowica prasująca)0,97 kg
Uderzenie paryDo 750 g
Dodatkowe trybyNie potrzebuje – automatycznie rozpoznaje tkaniny
Prasowanie w pionieTak
Czujnik ruchuTak
Pojemność zbiornika na wodę1,8 l
Długość węża parowego i przewodu zasilającego1,8/1,8 m

2. Philips GC9685/80

generator pary Philips PerfectCare Elite Plus GC9685/80

Kliknij i kup Philips PerfectCare Elite Plus GC9685/80

Philips
MediaMarkt

Od razu zakochałem się w tej stacji parowej! Philips PerfectCare Elite Plus GC9685/80 jest niezwykle wydajny. Bardzo sprawnie usuwał zagniecenia z moich koszuli, jeansów, sukienek żony czy zasłon oraz firanek. Już tryb ECO wystarczał, abym szybko wygładzał prasowane tkaniny.

Używając tego sprzętu, nie musisz regulować temperatury, niczym się nie przejmujesz (100 procent bezpieczeństwa dla tkanin, niczego nie przypalisz). Gwarantuje idealny poślizg i łatwo się nim manewruje (niska waga żelazka to ogromny atut topowych generatorów Philips), nawet w okolicach guzików, suwaków, zamków czy kieszeni.

Z uporczywymi pofalowaniami i zagnieceniami poradzi sobie jeszcze szybciej tryb MAX, jak i bardzo mocne uderzenie pary, które przydaje się także podczas prasowania w pionie. Dodatkowy tryb automatycznego wypuszczania pary reaguje na ruch żelazka (nie musisz naciskać przycisku, aby wypuszczać parę).

Na pochwałę zasługuje system odkamieniania. Wystarczy, że spuścisz wodę z cząsteczkami kamienia ze specjalnego zbiornika, gdy generator poinformuje Cię o takiej konieczności.

Świetna stacja parowa, którą gorąco polecam. Jeżeli chcesz jeszcze bliżej poznać to nietuzinkowe urządzenie, to odwiedź mój obszerny test Philipsa GC9685/80, w którym dokładnie sprawdziłem jego możliwości.

Philips PerfectCare Elite Plus GC9685/80 – specyfikacja:
Natężenie przepływu paryDo 170 g/min
Maksymalne ciśnienie pary8 barów
Moc2700 W
Waga (żelazko/głowica prasująca)0,8 kg
Uderzenie paryDo 650 g
Dodatkowe trybyECO, MAX
Prasowanie w pionieTak
Czujnik ruchuTak
Pojemność zbiornika na wodę1,8 l
Długość węża parowego i przewodu zasilającego1,9/2 m

3. Tefal GV9620E0

generator pary Tefal Pro Express Ultimate GV9620E0

Kliknij i kup Tefal Pro Express Ultimate GV9620E0

MediaExpert
EURO
MediaMarkt

Tefal Pro Express Ultimate GV9620E0 to dobrze wykonany generator z bardzo wydajnym wyrzutem pary. Szybko odświeżysz i wygładzisz górę ciuchów, również tych grubszych bądź sztywniejszych.

Sprzęt wyposażono w inteligentny czujnik, który wykrywa ruch, wypuszczając strumień pary. To duża wygoda, nie musisz wtedy naciskać przycisku, aby prasować.

Samo żelazko nie należy może do najlżejszych z tej kategorii, ale łatwo się nim manewruje, wygładzając zagięcia na wielu różnych tkaninach.

Producent zastosował łatwy system odkamieniania. Woda z kamieniem gromadzi się w specjalnej szufladce Calc Collector, którą raz na jakiś czas trzeba opróżnić. Ważne, że odbywa się to w łatwy sposób.

Nie zabrakło oczywiście sprawnego prasowania w pionie, więc ogarniesz zasłony, firany, jak i wiszącą odzież. Tej klasy stacja parowa nada się do wielu zadań, perfekcyjnie usuwając pofalowania i zagniecenia z różnych materiałów.

Tefal Pro Express Ultimate GV9620E0 – specyfikacja:
Natężenie przepływu paryDo 180 g/min
Maksymalne ciśnienie pary8 barów
Moc2600 W
Waga (żelazko/głowica prasująca)1,3 kg
Uderzenie paryDo 650 g
Dodatkowe trybyEco, Delicate, Max
Prasowanie w pionieTak
Czujnik ruchuTak
Pojemność zbiornika na wodę1,9 l
Długość węża parowego i przewodu zasilającego1,7/1,8 m

4. Philips GC9660/30

generator pary Philips PerfectCare Elite Plus GC9660/30

Kliknij i kup Philips PerfectCare Elite Plus GC9660/30

Philips
EURO
Neonet

Philips PerfectCare Elite Plus GC9660/30 oferuje wiele technologii i funkcji, które pojawiają się w jeszcze droższych generatorach pary tego producenta. Ustępuje im za to pod względem natężenia przepływu pary i maksymalnego ciśnienia.

Ale nie są to duże różnice! W dalszym ciągu szybko i komfortowo wyprasujesz mnóstwo różnych tkanin. Nawet tych grubszych, jak np. jeansy, żakiet, płaszcz czy inną odzież wierzchnią. Dodatkowo pomoże w tym bardzo wydajny tryb MAX, jak i silny wyrzut pary.

Żelazko jest leciutkie, łatwo się nim manewruje, a ryzyko przypalenia czegoś nie istnieje. Stopa żelazka ma znakomity poślizg. Zarówno niewielka waga rączki, jak i świetnie zaprojektowana stopa stanowią gwarancję wygodnego, wręcz przyjemnego prasowania swojego odzienia.

Korzystając z funkcji Auto, para sama wydostaje się z otworów parowych – wystarczy, że poruszysz żelazkiem.

System odkamieniania banalny w obsłudze, nie trzeba się mocować z generatorem czy używać jakichś preparatów. Raz na jakiś czas opróżnisz zbiorniczek, w którym gromadzi się kamień, i problem z głowy!

Philips PerfectCare Elite Plus GC9660/30 – specyfikacja:
Natężenie przepływu paryDo 155 g/min
Maksymalne ciśnienie pary7,5 bara
Moc2700 W
Waga (żelazko/głowica prasująca)0,8 kg
Uderzenie paryDo 520 g
Dodatkowe trybyECO, MAX
Prasowanie w pionieTak
Czujnik ruchuTak
Pojemność zbiornika na wodę1,8 l
Długość węża parowego i przewodu zasilającego1,7/1,8 m

5. Tefal GV9581

Generator pary Tefal Pro Express Ultimate GV9581

Kliknij i kup Tefal Pro Express Ultimate GV9581

EURO
OleOle

Tefal Pro Express Ultimate GV9581 przekonał mnie przede wszystkim potencjałem dotyczącym efektywności wygładzania ubrań. Zapewnia do 180 g/min, co jest rezultatem godnym nawet dużo droższych generatorów pary.

Nie musisz długo przejeżdżać stopą generatora, aby wyrównać powierzchnię różnych tkanin, także tych grubszych. Podczas prasowania ubrań wierzchnich bądź z niewielkiej odległości wspomoże Cię uderzenie pary. Wynik na poziomie 600 g/min również jest godny kosztowniejszych modeli.

Do wyboru dostajesz kilka trybów pracy: oszczędzający energię, maksymalny oraz pod wygładzanie delikatnych materiałów. Zabrakło natomiast czujnika ruchu.

Obsługa sprzętu jest łatwa, choć część z żelazkiem waży 1,3 kg. To wspólna cecha wielu stacji parowych Tefal. Nie ma tragedii, choć konkurenci (a konkretniej Philips) tworzą lżejsze wytwornice do swoich generatorów.

Pozytywną opinię wzmacnia natomiast program odkamieniania, który oszczędzi sporo Twojego czasu. Długo się więc nie zastanawiałem – ten sprzęt zdecydowanie zasługuje na obecność w rankingu generatorów pary.

Tefal Pro Express Ultimate GV9581 – specyfikacja:
Natężenie przepływu paryDo 180 g/min
Maksymalne ciśnienie pary8 barów
Moc2600 W
Waga (żelazko/głowica prasująca)1,3 kg
Uderzenie paryDo 600 g
Dodatkowe trybyEco, Delicate, Max
Prasowanie w pionieTak
Czujnik ruchuNie
Pojemność zbiornika na wodę1,9 l
Długość węża parowego i przewodu zasilającego1,7/1,8 m

6. Zelmer ZIS8700

wydajny i polecany generator pary Zelmer ZIS8700

Kliknij i kup Zelmer ZIS8700

MediaExpert
EURO
OleOle
Neonet

Zelmer ZIS8700 to jeden z najbardziej niedocenianych generatorów pary. Powinien sprzedawać się dużo lepiej. Dlaczego? Ponieważ w atrakcyjnej cenie zaoferuje Ci multum korzyści!

Przepływ pary dochodzi do 150 g/min. Efekt? Bez problemu wyprasujesz rzeczy na sezon jesienno-zimowy. Cienkie koszule, bluzki czy sukienki wygładzane są z kolei w mgnieniu oka. Nie musisz jeździć długo w jednym miejscu, aby usunąć uporczywe zagniecenia i pofalowania.

Strumień pary jest generowany przy ciśnieniu dochodzącym do 8 barów, co potęguje sprawne prasowanie. Nie stracisz zbyt wielu sił oraz czasu, nawet prasując stertę ciuchów.

Co jeszcze pomoże Ci w domowym obowiązku, którego większość z nas tak nie lubi? Pokrętło z trybami pracy. ECO oszczędza energię, tryb ZDROWIE jeszcze lepiej odkaża ubrania, a do tego masz także inne opcje.

Jedna z nich świetnie nadaje się do ciemnych ubrań. Dlaczego? Ponieważ minimalizuje ryzyko wyświecania materiału.

Mało opcji? To wiedz, że SmartCare w ogóle wybawi Cię od jakiejkolwiek regulacji! Generator dostosowuje swój potencjał, aby bezpiecznie prasować każdy rodzaj tkaniny. Nic nie przypali, nie stracisz nawet delikatnych ubrań.

Dokładając do tego prosty system odkamieniania, możliwość prasowania na sucho czy świetną jakość wykonania, to najlepszy generator parowy do 1000 zł. Ba, wyprzedził sporo wyraźnie droższych modeli. Jego zakup to teraz znakomity interes.

Zelmer ZIS8700 – specyfikacja:
Natężenie przepływu paryDo 150 g/min
Maksymalne ciśnienie pary8 barów
Moc2600 W
Waga (żelazko/głowica prasująca)b/d
Uderzenie paryDo 700 g
Dodatkowe trybyECO, ZDROWIE
Prasowanie w pionieTak
Czujnik ruchuNie
Pojemność zbiornika na wodę1,4 l
Długość węża parowego i przewodu zasilającego1,7/2 m

7. Philips PSG7024/20

generator pary Philips PerfectCare PSG7024/20

Kliknij i kup Philips PerfectCare PSG7024/20

Philips
EURO
OleOle

Philips PerfectCare PSG7024/20 to dobry generator pary z żelazkiem, który nie wymaga regulacji temperatury (technologia OptimalTEMP, znana z jeszcze kosztowniejszych modeli Philips). Daje Ci to gwarancję, że wyprasujesz i delikatne materiały (np. jedwab), i te grubsze (np. jeansy) bez ryzyka przypalenia.

Zabrakło natomiast czujnika ruchu czy trybów ECO oraz MAX, które wyróżniają droższe stacje parowe Philipsa lub kilku jego konkurentów.

Ale sama wydajność jak najbardziej daje radę, szczególnie za sprawą ciągłego wyrzutu pary o wysokiej intensywności oraz bardzo wysokiemu ciśnieniu pary.

Koszule, sukienki, spodnie materiałowe, jak i jeansowe, niektóre grubsze rzeczy – łatwo i szybko wyprasujesz masę popularnych rodzajów ubioru, sprawiając, że odzyskają swój fason i prawidłową formę.

A zrobisz to bez większego wysiłku! Ogromną zaletą jest leciutkie żelazko połączone ze stacją trwałym wężem parowym. 0,8 kg wagi – porównując taki ciężar ze zwykłymi żelazkami, jasno wynika, jak przyjemniej będzie Ci się prasować. Również na tle innych generatorów to znakomity rezultat.

Pojemny i odłączany zbiornik gwarantuje długie prasowanie bez konieczności dolewania wody. Dużym atutem jest także system prostego odkamieniania. Polega na spuszczeniu brudnej wody z cząsteczkami kamienia, gdy stacja parowa się o to upomni. Oszczędzasz czas i siły na tej czynności.

Philips PerfectCare PSG7024/20 – specyfikacja:
Natężenie przepływu paryDo 120 g/min
Maksymalne ciśnienie pary7,5 bara
Moc2100 W
Waga (żelazko/głowica prasująca)0,8 kg
Uderzenie paryDo 480 g
Dodatkowe trybyBrak
Prasowanie w pionieTak
Czujnik ruchuNie
Pojemność zbiornika na wodę1,8 l
Długość węża parowego i przewodu zasilającego1,65/1,7 m

8. Zelmer ZIS8400

tani i dobry generator pary Zelmer ZIS8400

Kliknij i kup Zelmer ZIS8400

MediaExpert
Electro
Neonet

Zelmer ZIS8400 to tani i dobry generator pary. Jego stopa jest anodowana, a więc i trwała, i świetnie ślizgająca się po odzieniu. Nie boisz się o zarysowania stopy mogące zniszczyć tkaniny.

Furorę robią parametry tej stacji parowe, szczególnie że jest jak na nie śmiesznie tania. 150 g/min natężenia pary, 8 barów ciśnienia, tryb Boost podkręcający intensywność strumienia pary – z takim kompletem zalet wyprasujesz w zasadzie wszystko. Również grubsze i sztywniejsze rzeczy.

Nie ma może czujnika ruchu, ale jest za to system stałej temperatury – nadaje się do każdej tkaniny, którą przyjdzie Ci wygładzać. A że pogniecenia momentalnie znikają, nie stracisz zbyt wiele czasu przy desce do prasowania.

A co z odkamienianiem? Nie jest tak szybkie i nowoczesne jak w kilka razy droższych stacjach parowych, lecz mimo tego nie stracisz na to wielu sił czy nerwów. Wystarczy położyć urządzenie na podstawce z zestawu, aby wypuściło wrzącą wodę i gorącą parę z osadem. Samo daje Ci znać, gdy nadchodzi czas na usunięcie kamienia.

Co tu więcej dodawać? To najlepszy generator pary z tych najtańszych. Nie ma sobie równych w swoim segmencie i przebija dużo droższych modeli. Jeżeli chcesz wydać jak najmniej, ale nie rezygnując z wysokiej wydajności prasowania, to wybierz z mojego zestawienia właśnie ten sprzęt.

Zelmer ZIS8400 – specyfikacja:
Natężenie przepływu paryDo 150 g/min
Maksymalne ciśnienie pary8 barów
Moc2400 W
Waga (żelazko/głowica prasująca)b/d
Uderzenie paryDo 400 g
Dodatkowe trybyECO, BOOST
Prasowanie w pionieTak
Czujnik ruchuNie
Pojemność zbiornika na wodę1,6 l
Długość węża parowego i przewodu zasilającego1,5/1,8 m

9. Philips GC9405/80

Generator pary Philips PerfectCare Aqua Pro GC9405/80

Kliknij i kup Philips PerfectCare Aqua Pro GC9405/80

Philips
MediaExpert
Electro

Philips PerfectCare Aqua Pro GC9405/80 to ciekawy generator pary, który w swojej cenie oferuje odpowiednio wysokie natężenie pary. Ciśnienie nie jest już tak imponujące jak w nieco droższych modelach, ale parowy strumień trzyma odpowiedni poziom.

Wyprasujesz więc nie tylko cienkie koszule czy sukienki, ale i nieco grubsze materiały.

Cieszy obecność wielu istotnych technologii. Inteligentny procesor regulacji temperatury zapewnia brak ryzyka przypalenia tkanin. Nie musisz regulować temperatury, a do dyspozycji dostajesz także tryb ECO. Oznacza mniejszy pobór prądu, a więc oszczędność pieniędzy.

Cechą wyróżniającą ten generator jest ogromny pojemnik na wodę. Osiąga aż 2,5 l, co jest rzadko spotykanym wynikiem. Możesz mieć do wyprasowania kilka potężnych szaf ubrań, a wody i tak Ci pewnie nie zabraknie. A jeśli nawet, to jej dolewki są możliwe w dowolnym czasie użytkowania sprzętu.

Z drugiej strony zbiornik nie jest odłączany i zwiększa całkowitą wagę stacji. Na szczęście samo żelazko pozostało leciutkie (0,8 kg), więc prasowanie nie będzie dla Ciebie zbyt męczące.

Philips PerfectCare Aqua Pro GC9405/80 – specyfikacja:
Natężenie przepływu paryDo 120 g/min
Maksymalne ciśnienie pary6,7 bara
Moc2100 W
Waga (żelazko/głowica prasująca)0,8 kg
Uderzenie paryDo 450 g
Dodatkowe trybyECO
Prasowanie w pionieTak
Czujnik ruchuNie
Pojemność zbiornika na wodę2,5 l
Długość węża parowego i przewodu zasilającego1,7/1,8 m

10. Philips GC7933/30

generator pary Philips PerfectCare Compact Plus GC7933/30

Kliknij i kup Philips PerfectCare Compact Plus GC7933/30

Philips
EURO
OleOle
MediaMarkt

Philips PerfectCare Compact Plus GC7933/30 to atrakcyjny cenowo generator pary, w którym nie zabrakło ani łatwego odkamieniania, ani braku ryzyka przypalenia tkanin (możesz nawet postawić żelazko poziomo na ubraniu).

Bardzo wygodny w użytkowaniu sprzęt, dzięki któremu szybko wygładzisz swoje odzienie i inne tekstylia. Szczególnie że wydajność zastosowanego systemu parowego stoi na wysokim poziomie w stosunku do ceny.

Znalazł się nawet tryb MAX, a całość wspomaga silne uderzenie parowe.

Bardzo funkcjonalny, dobrze wykonany i skutecznie prasujący generator pary. A w dodatku za rozsądne pieniądze!

Philips PerfectCare Compact Plus GC7933/30 – specyfikacja:
Natężenie przepływu paryDo 120 g/min
Maksymalne ciśnienie pary6,5 bara
Moc2400 W
Waga (żelazko/głowica prasująca)1,3 kg
Uderzenie paryDo 450 g
Dodatkowe trybyMAX
Prasowanie w pionieTak
Czujnik ruchuNie
Pojemność zbiornika na wodę1,5 l
Długość węża parowego i przewodu zasilającego1,6/1,65 m

Jak testuję najlepsze
generatory pary?


W tej części przedstawię Ci priorytety, którymi kieruję się przy tworzeniu rankingu. Opierają się na testach stacji parowych, które staram się regularnie przeprowadzać. Dzięki temu zyskasz wiedzę, którą wykorzystasz, dokonując jeszcze lepszego zakupu. Rozwinięcie tego tematu zawarłem też w obszernym poradniku zakupowym na co zwrócić uwagę, wybierając generator pary.


Wydajność prasowania generatorem pary

Na szczęście już przed zakupem łatwo można ocenić skuteczność usuwania zagnieceń z odzieży.

Odpowiadają za to głównie 2 parametry: natężenie pary (ilość produkowanej pary w przeciągu minuty) oraz ciśnienie (intensywność wyrzucania pary z otworów żelazka generatora).

Im wyższe wartości, tym szybciej usuniesz pofalowania z tekstyliów.

Podczas moich testów sprawdzam, czy zapewnienia producentów pokrywają się z rzeczywistością. Oceniam sposób generowania pary, stabilność jego natężenia. Testuję to na różnych trybach pracy, o ile dany generator je zapewnia.

Używam stacji parowych zarówno na płasko, jak i w pionie. Prasuję odzież wykonaną z różnych materiałów, żeby miarodajnie zaopiniować możliwości danego sprzętu.

Przy okazji analizuję szybkość nagrzewania się (wpływa na nią głównie moc), potencjał uderzenia pary oraz przydatność bardziej wyszukanych trybów pracy.

Wygoda prasowania generatorem pary

Na tę cechę wpływa głównie żelazko generatora pary.

Powinno mieć dobrze zaprojektowaną (i wykonaną) stopę, aby sprawnie usuwać pogniecenia z trudno dostępnych miejsc oraz różnych zakamarków (przy kołnierzykach, kieszeniach, zamkach, między guzikami itp.).

Jeszcze baczniej sprawdzam wagę wytwornicy pary. Wyniki poniżej 1 kg są najkorzystniejsze i z doświadczenia wiem, że wtedy nawet długie prasowanie nie męczy tak człowieka. Przyznaję za to duże plusy. Ułatwia to przy okazji skuteczne prasowanie w pionie.

Dodatkowe technologie generatorów pary

Ten rynek pędzi do przodu, więc duży priorytet stawiam przy dodatkowych udogodnieniach.

Moimi ulubionymi są: czujnik ruchu (prasujesz tylko, gdy poruszasz generatorem), automatyczna regulacja temperatury (nic nie zmieniasz i nie boisz się o przypalenie odzieży), rozpoznawanie tkanin (jeszcze lepsze dopasowanie temperatury pary wodnej do dzianiny) oraz łatwe odkamienianie (spora oszczędność czasu).

Wszystkie te cechy znacząco ułatwiają korzystanie z generatora. Najlepsze stacje parowe z rankingu zapewnią Ci je, a przynajmniej większość z nich.

Pozostałe ocenianie cechy generatorów pary

Podczas testów sprawdzam też: pojemność i sposób napełniania zbiornika na wodę, głośność pracy bojlera, długość kabla i system chowania go, skuteczność blokady kapania (chroni odzież przed plamami po wodzie) czy automatyczne wyłączanie.

Z taką plejadą priorytetów jestem w stanie ułożyć dla Ciebie wartościowe zestawienie. Przy okazji wiesz już, co jest ważne w tym sprzęcie!

Ile wydać na dobry generator pary?

Generatory pary to taka kategoria, w której potencjał urządzeń idzie zazwyczaj proporcjonalnie w górę wraz z ceną.

Jeżeli celujesz w stację parową, która ma ogarnąć obrusy, ręczniki, zasłony czy grube bądź sztywne okrycia wierzchnie, to musisz trochę wydać.

Segment wysokiej klasy generatorów pary zaczyna się od 1000 zł, lecz w przypadku najwyższych wymagań przygotuj nawet 1500 zł lub więcej. W zamian otrzymasz topowy generator z imponującym natężeniem przepływu pary, najprzydatniejszymi funkcjami i najlepszą jakością wykonania.

Jeżeli jednak na co dzień usuwasz zagniecenia ze stosunkowo prostych w wygładzaniu tkanin, a tylko czasem trafia się coś nieco grubszego, to zapewne wystarczy Ci stacja parowa do 800 zł.

Zakup droższego i lepszego sprzętu to zawsze bardziej przyszłościowa inwestycja, ale rozumiem też, że nie każdy chce wydawać na to większą kwotę. Alternatywy więc są, choć im niższa kwota, tym więcej kompromisów.

Pamiętaj w każdym razie, że mój ranking generatorów pary pamięta o osobach szukających czegoś bardziej budżetowego. Rotowałem segmentami cenowymi, aby każdy znalazł coś dla siebie i dobrze wydał swoje pieniądze na nowy sprzęt do prasowania.

Jakiej firmy generator pary kupić?

 

Którzy producenci generatorów pary są najlepsi? Infografika

Kierowanie się samym producentem stacji parowej ma pewien sens. Jest tu kilku bardzo mocnych graczy, którzy trzymają wysoki poziom. Mają bowiem swoje unikalne technologie i inne udogodnienia, które zdobywają serca konsumentów.

Dlatego też postanowiłem zrobić przegląd najlepszych producentów generatorów pary i wskazać swojego lidera.

A jest nim zdecydowanie Philips.

Dlaczego?

Ponieważ produkuje łatwe w obsłudze stacje parowe z lekkimi żelazkami, którym nie brakuje wydajności i wielu udogodnień.

Największe wrażenie, pomijając samą skuteczność prasowania oraz niewielką wagę wytwornicy, zrobił na mnie precyzyjny czujnik ruchu, brak konieczności regulacji natężenia pary, a tym samym zerowe ryzyko przypalenia ciuchów, jak i wygodny, praktycznie bezwysiłkowy mechanizm odkamieniania. Dodając do tego świetne wykonanie, stacje parowe Philips wiodą prym w wielu segmentach cenowych.

I jest ich bardzo dużo!

To drugi powód, dla którego tak cenię na tym rynku Philipsa. Nie da się bowiem zaprzeczyć, że to oferta wspomnianej marki stanowi ogromną część rynku. Nie są to wcale produkty niczym się nie różniące. Idealnie wypełniają luki pod względem cen. Ile byś nie miał pieniędzy, zapewne znajdziesz w swoim budżecie jakiś atrakcyjny generator pary Philipsa.

Kolejnym mocnym graczem na rynku generatorów pary, jak i w ogóle sprzętu prasującego, jest Tefal. Szczególnie na wyższej półce ma kilka znakomitych urządzeń. Bardzo wydajne, trwałe, nowoczesne i wygodne w obsłudze – rywalizacja między Philipsem a Tefalem jest bardzo ciekawa, a w przyszłości zobaczymy zapewne jeszcze wiele świetnych stacji parowych tych firm.

Na kogo jeszcze zwrócić uwagę?

W pewnym momencie do gry dołączył Zelmer. Kierował się najprawdopodobniej prostym przepisem na sukces: zróbmy dobry sprzęt i zawołajmy za niego mniej niż konkurenci! I to się udało: stacje parowe Zelmer są tanie, a wydajne i nowoczesne. Świetny sprzęt, który aktualnie gorąco polecam osobom z mniejszym budżetem.

Swoje aspiracje zgłasza z pewnością Braun. Wśród flagowych generatorów pary przegrywa jednak walkę z Philipsem oraz Tefalem. A bardziej budżetowe urządzenia prasujące strącił mu z zestawienia wspomniany przed chwilą Zelmer. Mimo tego przyglądam się wciąż ofercie Brauna, wypatrując nowych modeli.

Podsumowanie

Dobry generator pary sprawia, że prasowanie przestaje być uciążliwe. Taki sprzęt poradzi sobie na różnych powierzchniach i płaszczyznach.

Nie musisz nim jedynie gruntownie rozprasowywać zagnieceń. Para jest dezynfekująca (usuwa drobnoustroje, w tym bakterie i wirusy). Stanowi dobry sposób na szybkie odświeżenie ubrań długo wiszących w szafie (lub takich, które źle znoszą pranie). Przy okazji neutralizuje nieprzyjemne zapachy, np. papierosów, jedzenia czy spalin.

W tym materiale pokazałem Ci najlepsze stacje parowe z żelazkami, dodając o nich także subiektywne opinie.

Teraz już doskonale wiesz, jaki generator pary kupić. Nie musisz o to pytać na forum lub czytać innych artykułów.

Pamiętaj, że moje materiały zawsze żyją – regularnie je aktualizuję, przeprowadzam kolejne testy produktów, a w razie potrzeby służę pomocą w sekcji komentarzy.


Zainteresowany kolejnymi rankingami? Zobacz też:

Podoba Ci się na moim portalu? Jeżeli tak, to:

[Głosów: 3   Average: 5/5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
5 miesięcy temu

Czy w generatorze pary znajduje się pompa wytwarzająca ciśnienie pary ? Pytam bo gdzieś przeczytałem opinię nt. jakiegoś modelu Philipsa, że generator głośno pracuje.

Michalina
5 miesięcy temu

A Zelmer? Nie ma ich w rankingu a maja bardzo dobre parametry przy niskiej cenie??

Karolina
5 miesięcy temu

Super! Stacji potrzebuję przede wszystkim do prasowania sukienek i koszul ale kilka razy w roku potrzebuje tez wyprasować (najlepiej w pionie) kilkadziesiąt metrów bieżących firanek i zasłon. Czy możesz wskazać które Twoim zdaniem będą najlepsze w takim przypadku? Dziękuję i pozdrawiam!

Karolina
5 miesięcy temu

Dziękuję 🙂