Mikrofalówka – Ranking 2020

Ranking mikrofalówek opinie

Ranking mikrofalówek, który podzieliłem na kilka osobnych zestawień, pokaże Ci urządzenia godne zakupu. Polecane kuchenki mikrofalowe nie zawiodą Cię pod względem szybkości i skuteczności podgrzewania. Nie brakuje im też przydatnych funkcji.

Kuchenki mikrofalowe nie kojarzą się raczej ze zbyt zdrową żywnością, ale są w naszych domostwach właściwie niezbędne. Często podgrzewamy w nich różne przekąski typu fast food, ale także obiady z wczoraj czy masę innych produktów spożywczych.

Właśnie dlatego postanowiłem stworzyć ranking polecanych kuchenek mikrofalowych. Jest rozbity na trzy obszerne zestawienia. Każde urządzenie oceniłem. Dzięki temu znajdziesz dla siebie optymalny model.

Jeżeli więc szanujesz swój budżet, to tym bardziej poczytaj o najlepszych mikrofalówkach. Jedziemy z tematem!

W skrócie o tym, co tu znajdziesz:

 • Tabelki z najlepszymi mikrofalówkami, podzielone według cen lub rodzaju. W tabelkach odnośniki do atrakcyjnych ofert w znanych sklepach, a także kilka podstawowych parametrów do porównania.
 • Sekcję pytań i odpowiedzi, które ułatwią wybór dobrego sprzętu i wytłumaczą kilka istotnych zagadnień.
 • Część opisową, w której umieściłem swoje subiektywne opinie i recenzje polecanych mikrofalówek.
 • Krótką analizę dotyczącą najlepszych producentów mikrofalówek.
 • Odnośniki do pozostałych teksów o mikrofalówkach, które są idealnym uzupełnieniem wiedzy o tym sprzęcie.

Jaka mikrofalówka wolnostojąca?

ZdjęcieModelCenyMocPojemnośćFunkcja grilla
Kuchenka mikrofalowa samsung mc28h5015ak1. Samsung MC28H5015AKEURO
Neonet

Ceneo
900 W28 lTak
mikrofalówka Whirlpool MWP 303 SB2. Whirlpool MWP 303 SBMediaExpert
EURO

Neonet

900 W30 lTak
mikrofalówka Whirlpool MWP 253 SB3. Whirlpool MWP 253 SBEURO
Ceneo
900 W25 lTak
mikrofalówka Whirlpool MWF 420 BL4. Whirlpool MWF 420 BLMediaExpert
Neonet
Electro
800 W25 lTak
kuchenka mikrofalowa Bosch HMT84G4515. Bosch HMT84G451MediaExpert
Neonet
Ceneo
900 W25 lTak
mikrofalówka Samsung MS23K3513AS6. Samsung MS23K3513ASMediaExpert
EURO

Ceneo
800 W23 lNie
Kuchenka mikrofalowa samsung ge83x7. Samsung GE83XMediaExpert
EURO

MediaMarkt

800 W23 lTak
Kuchenka mikrofalowa samsung mg23f301tak8. Samsung MG23F301TAKMediaMarkt
Ceneo
800 W23 lTak

Jaka tania mikrofalówka do 300 zł?

ZdjęcieModelCenyMocPojemnośćFunkcja grilla
kuchenka mikrofalowa Sharp YC-MS01E-S1. Sharp YC-MS01E-SMediaExpert
MediaMarkt

Ceneo
800 W20 lNie
kuchenka mikrofalowa Amica AMGF20M1GW2. Amica AMGF20M1GWMediaExpert
EURO

MediaMarkt

800 W20 lTak
Kuchenka mikrofalowa amica amg20m70gbiv3. Amica AMG20M70GBIVMediaExpert
EURO

Neonet
700 W20 lTak
Kuchenka mikrofalowa amica amg 20e70gsv4. Amica AMG20E70GSVMediaExpert
Electro
Ceneo

700 W20 lTak
kuchenka mikrofalowa Amica AMG20M70V5. Amica AMG20M70VMediaExpert
EURO

Neonet

700 W20 lNie

Jaka kuchenka mikrofalowa do zabudowy?

ZdjęcieModelCenyMocPojemnośćFunkcja grilla
kuchenka mikrofalowa do zabudowy Electrolux LMS4253TMX1. Electrolux LMS4253TMXMediaExpert
EURO

MediaMarkt

900 W25 lTak
kuchenka mikrofalowa do zabudowy Electrolux LMS4253TMK2. Electrolux LMS4253TMKMediaExpert
EURO

Neonet

900 W25 lTak
kuchenka mikrofalowa Amica AMMB25E2SGW X-TYPE3. Amica AMMB25E2SGW X-TYPEMediaExpert
EURO

MediaMarkt

900 W25 lTak
Kuchenka mikrofalowa beko mgb25333bg4. BEKO MGB25333BGMediaExpert
MediaMarkt

Neonet
900 W25 lTak
Kuchenka mikrofalowa samsung fg87sub5. Samsung FG87SUBMediaExpert
MediaMarkt

Neonet
800 W23 lTak
kuchenka mikrofalowa do zabudowy Samsung FG87SUST6. Samsung FG87SUSTMediaExpert
EURO

MediaMarkt

800 W23 lNie
Kuchenka mikrofalowa whirlpool amw 140 nb7. Whirlpool AMW 140 NBEURO
MediaMarkt
Ceneo

800 W20 lTak

Pytania i odpowiedzi

Od razu po tabelkach z rankingami zapraszam do sekcji pytań i odpowiedzi. Istnieje duża szansa, że dzięki nim od razu się dowiesz, jak dopasować którąś z polecanych mikrofalówek do swoich wymagań. Kliknij na konkretne pytanie, aby uzyskać odpowiedź. A jeżeli nic Cię tu nie zaskoczyło, to przejdź do opinii o najlepszych kuchenkach mikrofalowych.

Czym się różni tania mikrofalówka od drogiej?

Mikrofalówki, szczególnie te wolnostojące, są bardzo zróżnicowane cenowo. W marketach znajdziesz na przykład modele za 100 zł, oczywiście nieznanych firm. Te markowe potrafią z kolei przekraczać 500, 700 lub nawet 1000 zł.

W moim rankingu nie chciałem szaleć z cenami, ale różnice i tak są wyraźnie. Co wpływa na to, że jedna mikrofalówka jest droższa od drugiej o kilkaset złotych, a na pierwszy rzut oka obie są podobne?

Podstawową sprawą jest połączenie dwóch najważniejszych parametrów, czyli mocy i pojemności. W wielu poradnikach sugerowałem, że przyszłościowym zakupem jest wybór sprzęt o mocy 800 W i pojemności 23 l. A na taki miks trzeba swoje wydać.

Drugą rzeczą jest równomierność podgrzewania. Markowe i droższe mikrofalówki robią to lepiej. Często są wyposażone w specjalnie zaprojektowane systemy, które optymalizują wnikanie mikrofal w podgrzewaną żywność. No i nie przekłamują ze swoją mocą.

Co jeszcze? Jakość wykonania, ogólna niezawodność, dodatkowe funkcje oraz kultura pracy. Wraz ze wzrostem ceny to wszystko wygląda lepiej.

Dobra kuchenka mikrofalowa wytrzyma wiele lat bezawaryjnej pracy, nie będzie hałasować niczym kombajn i sama z pewnością się nie rozpadnie. Do tego może Cię zaskoczyć dodatkowymi funkcjami, np. sprawnie działającym grillem, programami gotowania czy akcesoriami w zestawie.

Pomijając te najważniejsze i bardzo praktyczne zagadnienia, niektórzy producenci liczą sobie więcej za specjalnie zaprojektowane modele. O co chodzi? Przede wszystkim o stylistykę retro. Bardziej wymyślny design mocno wpływa na cenę.

Mikrofalówka wolnostojąca czy do zabudowy?

To pytanie, na które właściwie każdy musi sobie sam odpowiedzieć. Jeżeli jednak masz do wyboru obie opcje, to kilka informacji Ci przekażę.

 • Wolnosotojące modele są oczywiście mobilniejsze. Taką mikrofalówkę postawisz gdziekolwiek, byleby móc wpiąć jej wtyczkę przewodu zasilającego do gniazdka. Są też wyraźnie tańsze, a pod względem głównych cech wcale nie odbiegają od sprzętu do zabudowy.
 • Ale to właśnie najlepsze kuchenki mikrofalowe do zabudowy dają okazję do stworzenia imponującej aranżacji kuchni. Szczególnie zabudowane w słupek z piekarnikiem będą robić wrażenie na Tobie i Twoich gościach. Wymaga to jednak większego nakładu finansowego i odpowiedniego zaplanowania przestrzeni w kuchni. Przynajmniej na kuchennym blacie zostanie więcej miejsca.

Osobiście zdecydowałem się na kuchenkę mikrofalową wolnostojącą, ale gdybym był teraz na etapie planowania i urządzenia nowej kuchni… kto wie? Istnieją duże szanse, że chciałbym jednak elegancki model do zabudowy.

Niezależnie od tego, jaki wariant bardziej Ci pasuje, mój ranking mikrofalówek przedstawia zestawienia obu głównych rodzajów. Bez trudu znajdziesz coś dla siebie!

Za jakie funkcje mikrofalówek warto dopłacić?

Wydaje mi się, że zdecydowana większość osób podchodzi do zakupu mikrofalówki w prosty sposób. Taki sprzęt ma równomiernie i szybko podgrzewać, zmieścić w komorze większe talerze z jedzeniem oraz się nie zepsuć.

Czy takie podejście jest złe? Ależ skąd! Kuchenki mikrofalowe powinny być przede wszystkim praktyczne.

Znajdą się jednak osoby, które szukają w nich czegoś więcej. Czegoś, co będzie przydatne i – że tak powiem – ponadprogramowe. A co to takiego może być? Oto kilka propozycji:

 • Gotowe programy gotowania – wybierasz typ produktu, ustawiasz wagę, a mikrofalówka robi resztę. Niektóre modele same ważą żywność, dostosowując moc i czas podgrzewania.
 • Utrzymywanie ciepła w komorze – aby jedzenie nie wystygło. Czasem może się przydać.
 • Talerz przyrumieniający – osobne naczynie zawarte w zestawie, dzięki któremu potrawy będą chrupiące, a nie gąbczaste. To taki dodatek, który idzie o krok dalej niż zwykła funkcja grilla (bo ona jest bardzo często spotykana).
 • Blokada obracania – są osoby, które szukają mikrofalówek bez talerza. Trudno takie znaleźć, ale wspomniany talerz w niektórych można zablokować. Nie będzie się wtedy obracał. A po co właściwie to robić? Aby móc zmieścić większe i bardziej podłużne naczynia z jedzeniem do podgrzania.
 • Zaawansowane rozmrażanie – wcale nie musi dotyczyć tylko rozmrażania mięsa. Dobre i nowoczesne mikrofalówki mają dodatkowe opcje do masła, czekolady czy lodów, które dopiero co zostały wyjęte z zamrażalnika.
 • Samoczyszczenie – nie będzie może tak skuteczne, jak zrobienie tego własnoręcznie, ale powinno chociaż rozpuścić bardziej uporczywe zabrudzenia (np. po tłuszczu).
 • Pochłaniacz zapachów – często spotykane np. w mikrofalówkach Samsung. Urządzenie stara się eliminować intensywniejszą woń, która pozostała w komorze po podgrzaniu danego produktu.
 • Funkcja fermentacji – robienie w mikrofalówce ciast drożdżowych i domowych jogurtów? Czemu nie! Niektóre modele to potrafią.
 • Funkcja gotowania na parze – kolejna innowacja, która po części zastępuje osobne urządzenie do tego typu techniki kulinarnej.

Tworząc mój ranking mikrofalówek, w pierwszej kolejności patrzyłem na praktyczne cechy. Często bywa jednak tak, że za topowymi parametrami idą dodatkowe funkcje (które często też są praktyczne i naprawdę przydatne!). Przeczytaj więc opinie o polecanych mikrofalach, aby dowiedzieć się, co oferują.

Najlepsze mikrofalówki wolnostojące

Początkowo chciałem zrobić po jednym zestawieniu dla mikrofalówek wolnostojących i do zabudowy. W pierwszym przypadku zdecydowałem się jednak na dwa rankingi.

Droższe propozycje oferują bowiem ciekawe rozwiązania lub parametry wybijające się ponad standard. Stwierdziłem więc, że są godne dwóch klasyfikacji. Zaczynamy od tych droższych i lepszych. Zobaczmy więc, jaka mikrofalówka jest aktualnie najlepsza.

Samsung MC28H5015AK – Opinia, recenzja

Kuchenka mikrofalowa samsung mc28h5015ak

Samsung MC28H5015AK to zdecydowanie klasa Premium w przypadku wolnostojących mikrofalówek. Dwa najważniejsze parametry prezentują się wręcz wybornie – pojemność na podgrzewane jedzonko wynosi 28 l, a maksymalna moc działania tej mikrofali osiąga pułap 900 W. Takie połączenie to prawdziwa rzadkość, choć z drugiej strony wypada przemyśleć, czy aż 28 l rzeczywiście się przyda.

Jak to bywa z kuchenkami mikrofalowymi Samsung, dostajesz masę funkcji do dyspozycji. Jest skutecznie działający termoobieg, grill, a nawet funkcja fermentacji, dzięki której przygotujesz ciasto drożdżowe czy jogurt domowej roboty. Okazjonalny smakosz takich rarytasów będzie zadowolony, choć pewnie lepiej sprawdzi się osobna jogurtownica.

Często bywa też tak, że w mikrofali podgrzewamy potrawy o intensywniejszym zapachu, który dość długo się utrzymuje. Samsung ma na to sposób w postaci Pochłaniacza zapachów. Od teraz nie będziesz się użerać z manualnym usuwaniem brzydkiej woni z wnętrza kuchenki mikrofalowej.

Planujesz wsadzać do mikrofali kwadratowe/prostokątne naczynia, które nie dadzą rady się obracać na wbudowanym talerzu? Też żaden problem, bo w każdej chwili możesz wyłączyć funkcję obrotowego talerza. Nie ucierpi na tym wcale efektywność podgrzewania.

Plusem jest też wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu wnętrze ceramiczne, masa gotowych trybów gotowania (do konkretnych potraw czy produktów spożywczych), a także oszczędny tryb ECO podczas trybu czuwania.

Zalety +

 • Duża pojemność, wręcz nadzwyczajna
 • Wysoka moc
 • Funkcjonalność
 • Solidne wykonanie
 • Nowoczesny design

Wady

 • Cena jest dość wysoka, więc tym bardziej warto przemyśleć, czy 28 l pojemności się przyda, bo jeżeli nie, to być może lepiej wybrać tańszą i ciut mniejszą mikrofalę

Whirlpool MWP 303 SB – Opinia, recenzja

mikrofalówka Whirlpool MWP 303 SB

Whirlpool MWP 303 SB to prawdziwy gigant na rynku nowoczesnych mikrofalówek. I to określenie ma kilka znaczeń. Dotyczy zarówno pojemności, jak i możliwości tego sprzętu. Jego producent po raz kolejny pokazał, że nie ma większych problemów z zapewnieniem wybijających się cech. Powstaje jednak pytanie, czy każdemu taka mikrofala się przyda? Moja opinia rozwiąże ten dylemat.

Co tu dużo mówić, skoro dwa kluczowe parametry mówią wszystko? 900 W maksymalnej mocy i aż 30 l pojemności jasno wskazują, dla kogo jest ten sprzęt. Jeżeli zwykle podgrzewasz wielgaśne kawałki jedzenia i zależy Ci na jak najszybszej obróbce, to nie zastanawiaj się i zamów tę mikrofalę już teraz. Trudno w tej cenie spotkać taką mieszankę.

Z drugiej strony 30 l to już olbrzym. Skoro dużej części osób wystarcza 23 l, to istnieje ryzyko, że nabycie wyraźnie pojemniejszej mikrofali wcale się nie opłaci. Na szczęście cena jest może wysoka, ale nie kosmicznie wysoka. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, co to cudeńko jeszcze potrafi.

A potrafi wiele. Dostajesz funkcję grill, i to bardzo skuteczną. Ten element jest możliwy do pochylenia w celu łatwiejszego oczyszczenia z brudu. DoughRising zapewnia z kolei podtrzymywanie temperatury, aby drożdże do pieczywa i ciasta zostały idealnie przygotowane. Funkcji Yogurt odpowiada z kolei za fermentację tego zdrowego przysmaku. Jest też utrzymywanie ciepła aż do 4 godzin!

Panel wygląda na dość skomplikowany i rzeczywiście – dla starszych osób może być zbyt trudny do opanowania. Nie ma wygodnego pokrętła, a drobne ikonki do wyboru. A jest ich masa, bo i funkcji sporo. Producent nie mógł wcisnąć niczego większego, gdyż sprzęt byłby za duży. Taka konsekwencja pojemności 30 l. Nawet wyświetlacz jest dość sprytnie schowany za drzwiczkami z małym okienkiem.

Nie ulega wątpliwości, że Whirlpool MWP303SB to świetna mikrofala. Problem w tym, że nie dla każdego. Ale jeżeli szukasz jak najpojemniejszego sprzętu o wysokiej mocy, a trudniejsze sterowanie Ci nie przeszkadza, to kupuj śmiało.

Zalety +

 • Olbrzymia pojemność
 • Wysoka moc
 • Funkcjonalność
 • Solidne wykonanie
 • Nowoczesny design

Wady

 • Sterowanie może być dla niektórych mało wygodne, a do tego pojemność 30 l wcale nie musi być przez każdego w pełni wykorzystywana

Whirlpool MWP 253 SB – Opinia, recenzja

mikrofalówka Whirlpool MWP 253 SB

Mikrofalówka kompletna, a na tle konkurencji wcale nie jakaś ekstremalnie droga. Tak najkrócej mogę opisać model Whirlpool MWP 253 SB, który tak mi zaimponował, aby z całą pewnością umieścić go wśród najlepszych mikrofalówek. Ale do rzeczy, bo zapewne oczekujesz konkretnych argumentów, aby mieć pewność, że warto wybrać ten sprzęt.

Na początku wypada mi się odnieść do dwóch najważniejszych parametrów. A prezentują się znakomicie. 25 l pojemności to sporo, a moc 900 W pozwala na szybkie i efektywne podgrzewanie żywności. Zmieścisz większe kawałki, które momentalnie będą gotowe do spożycia. Nadrzędne zadanie sprzętu oceniam celująco.

MWP 253 SB przejawia kluczowe funkcje dla najlepszych mikrofalówek Whirlpool. Jest sprawny grill kwarcowy i cały szereg przydatnych funkcji: rozmrażanie, przygotowywanie drożdży, ułatwienie fermentowania jogurtów czy utrzymywanie ciepła do 4 godzin, dzięki któremu pozostawione w komorze jedzenie utrzyma swoją świeżość.

Automatyczne gotowanie ułatwi przyrządzenie wielu różnych dań oraz przekąsek. Mikrofalówka ma je w swoim menu, dzięki czemu po odpowiednim zaprogramowaniu wie, co podgrzewa. A w menu nie brakuje też bardzo zdrowych potraw czy czegoś wegetariańskiego.

Jakość wykonania oczywiście wysoka, a na drzwiczkach znalazł się srebrny uchwyt. Panel sterowania bez pokrętła, ale wygodny, bo nie ma tam wsadzonych zbyt wielu ikonek i opcji. Pewnie bez spojrzenia do instrukcji się nie obejdzie, ale z pewnością szybko przyswoisz odpowiednią wiedzę, aby ogarnąć sterowanie.

Whirlpool MWP 253 SB w swojej cenie jest hitem. Każdemu polecam tę mikrofalówkę. Oferuje sporo, ma świetne parametry, a to wszystko warte jest każdej złotówki, którą trzeba za nią zapłacić.

Zalety +

 • Duża pojemność
 • Wysoka moc
 • Funkcjonalność
 • Solidne wykonanie
 • Nowoczesny design
 • Świetny stosunek ceny do jakości

Wady

 • Brak większych minusów

Whirlpool MWF 420 BL – Opinia, recenzja

mikrofalówka Whirlpool MWF 420 BL

Jeżeli szukasz czarnej mikrofalówki, która jest bardzo nowoczesna, a do tego fenomenalnie wygląda, to możesz już zacierać ręce i szykować kasę. Whirlpool MWF 420 BL zrobił na mnie spore wrażenie i to pod każdym względem – zarówno efektywności pracy, funkcjonalności, jakości wykonania, jak i designu. Koło tego modelu nie można przejść obojętnie, no chyba że ktoś szuka modeli w jasnych kolorach. Ale czy kolorystyka ma tu w ogóle większe znaczenie?

Przechodząc do mojej opinii o tej polecanej mikrofalówce, na pierwszym planie jest pojemność i moc. 25 l pozwoli Ci zmieścić potężne kawałki żywności, a 800 W zadba o szybkie podgrzewanie, aby za bardzo się nie nudzić podczas termicznej obróbki.

W tej cenie zawsze można narzekać, że dlaczego nie 900 W, ale w praktyce nie zawsze robi to większą różnicę. A sam system podgrzewania stara się jak najgłębiej wnikać w jedzenie, zapewniając równomierne podgrzewanie. A tego już moc wyrażana w watach na papierze nie zdradza. Tutaj jest bardzo dobrze, o ile nie przesadzisz z grubością podgrzewanego produktu, co dotyczy w zasadzie każdej mikrofali.

Co do specjalnych funkcji podgrzewania, nie zabrakło grilla. To oczywiście nie wszystko. Wybierzesz też automatyczne rozmrażanie, ale najciekawiej prezentuje się funkcja pod ikonką szefa kuchni. Umożliwia gotowanie pełnoprawnych dań. Ich listę znajdziesz w instrukcji obsługi. Jest to chociażby ciasto z mięsem, łosoś z warzywami, zupa warzywna krem, ziemniaki w mundurkach, ryż, popcorn i bruschetta.

Niektóre z tych dań nie wyglądają wcale na odpowiednie do pełnoprawnego gotowania za pomocą mikrofalówki, ale jeżeli trzymasz się przepisu z instrukcji, to naprawdę wyjdą. Czasem mikrofala da jednak znać podczas gotowania, aby zamieszać lub odwrócić pichconą potrawę.

A co z czyszczeniem tak funkcjonalnej i sporej mikrofali? Żaden problem, koniec męczenia się z tym! Do wyboru dostajesz program automatycznego czyszczenia. Wystarczy do odpowiedniego pojemnika (zalecenia co do niego też są w instrukcji) nalać wodę i uruchomić podgrzewanie. Para zmiękczy zaschnięte resztki jedzenia, które następnie wystarczy przetrzeć. I po robocie!

Przy tym wszystkim obsługa nie jest wcale skomplikowana. Szybki rzut oka na podręcznik użytkowania, a wszystkiego się dowiesz i nauczysz. Panel jest jasno opisany, a pokrętło stanowi jednocześnie przycisk do podgrzewania produktów z dużą zawartością wody (kolejna ciekawa funkcja).

No i na końcu ten design… Według mnie w tej nowoczesnej mikrofalówce można się zakochać! Wygląda bardzo nowocześnie. Nietuzinkowe rozmieszczenie ikonek, eleganckie pokrętło, fantastycznie wykonana obudowa i elegancka czerń. Czegóż chcieć więcej, nawet od mikrofali najwyższej klasy?

Ranking mikrofalówek z chęcią przyjął ten model. Nie jest może tani, ale i tak wart każdej złotówki.

Zalety +

 • Duża pojemność
 • Wysoka moc
 • Nadzwyczajna funkcjonalność w tej kategorii
 • Wysoka jakość wykonania
 • Nowoczesny i elegancki design, który wcale nie utrudnia intuicyjnego sterowania

Wady

 • Kilku konkurentów w tym segmencie cenowym oferuje jeszcze wyższą moc, ale przymknąłbym na to oko, bo Whirlpool i tak efektywnie pracuje, a do tego zapewnia sporo innych korzyści

Bosch HMT84G451 – Opinia, recenzja

Kuchenka mikrofalowa bosch hmt84g451

Bosch HMT84G451 wygląda całkiem niepozornie, ale skrywa w sobie spore możliwości. Moc osiąga 900 W, przez co w mgnieniu oka podgrzejesz niejedną potrawę. Zmieścisz spokojnie większe talerze czy miski, gdyż do dyspozycji jest 25 l pojemności.

Funkcjonalność całkiem niezła, choć bez większych bajerów. Użyjesz kilku programów rozmrażania (4) czy gotowania (3), programów automatycznych (8), a także pięciu poziomów mocy do wyboru: 900 W, 600W, 360W, 180W, 90W.

Na pochwałę zasługuje wysoka jakość wykonania z elementami ze stali szlachetnej. Kabel ma 1,3 m długości, dzięki czemu bez problemu dostaniesz nim do gniazdka elektrycznego w kuchni. Szklany talerz wewnątrz dysponuje średnicą na poziomie 31,5 cm.

Tradycyjnie po prawej stronie producent umieścił prosty, ale jakże intuicyjny w obsłudze panel sterowania. Jest tam pokrętło, czytelny wyświetlacz i kilka przycisków do głównych ustawień.

Bosch HMT84G451 to zdecydowanie jedna z najlepszych kuchenek mikrofalowych wolnostojących. Sprawnie działa, łatwo się ją obsługuje, a trwałość powinna przetrzymać długie lata bezawaryjnej pracy.

Zalety +

 • Duża pojemność
 • Wysoka moc
 • Solidne wykonanie

Wady

 • Dość wysoka cena

Samsung MS23K3513AS – Opinia, recenzja

mikrofalówka Samsung MS23K3513AS

Samsung czasem kombinuje ze sterowaniem, wkładając niepotrzebne bajery, a czasem wręcz przeciwnie, ułatwiając sprawę. W przypadku mikrofalówki Samsung MS23K3513AS jest bardzo praktycznie. Kilka przejrzyście opisanych przycisków i wszystko staje się wygodne w sterowaniu. A sam sposób podgrzewania, kluczowe parametry i jakieś funkcje? Czy dają radę? Przekonajmy się wspólnie.

Maksymalna moc sprzętu osiąga przyzwoite jak na najlepsze mikrofalówki 800 W. Cały zakres rozbity jest na 6 poziomów, dzięki czemu dopasujesz moc również do produktów, które bardzo szybko osiągają gotowość do spożycia i łatwiej je przegrzać.

Pojemność 23 l, więc dla większości wystarczy. Imponuje ceramiczne wnętrze, które nie straci z upływem lat koloru czy swoich właściwości. Wiele razy miałem do czynienia z tym rozwiązaniem i muszę je pochwalić. Wszystkie ścianki we wnętrzu mikrofalówki Samsunga są łatwe w czyszczeniu, choć z drugiej strony (w zależności od okienka) mniej w nich widać. Kolor jest bowiem bardzo ciemny.

Zamiast grilla i termoobiegu obecny jest system TDS. Tak w skrócie: dba o równomierne podgrzewanie za pomocą specyficznego rozprowadza mikrofal. Żywność szybko staje się gotowa do wszamania i nie będzie w jednej części zimna, a w drugiej parząca.

Qucik Defrost to z kolei coś dla fanów wygodnego rozmrażania. Algorytmy sprzętu dopasowują ten tryb pracy do rodzaju produktu, np. mięsa, ryb, drobiu, warzyw czy pieczywa.

Zdarzyło Ci się coś podgrzać, ale jednak zrezygnować z natychmiastowego spożycia? Bo np. ktoś zadzwonił lub nagle przyszedł (albo się spóźnia, a jedzenie czeka)? Samsung znalazł rozwiązanie problemu w postaci funkcji Keep Warm. To po prostu podtrzymywanie ciepła w komorze, ale bez ryzyka przegotowania.

Podsumowując, Samsung MS23K3513AS to solidna mikrofalówka znanej marki. Wytrzyma wiele lat bezawaryjnej i efektywnej pracy. Szybki zakup i problem z wyborem kuchenki mikrofalowej rozwiązany, bo nic znaczącego jej w zasadzie nie brakuje w tej cenie.

Zalety +

 • Duża pojemność
 • Wystarczająca moc
 • Funkcjonalność
 • Wysoka jakość wykonania
 • Nowoczesny design

Wady

 • Dość wysoka cena
 • Brak funkcji grilla

Samsung GE83X – Opinia, recenzja

Kuchenka mikrofalowa samsung ge83x

Samsung GE83X to mikrofalówka wolnostojąca, która z pewnością wyróżnia się w rankingu. Jest bowiem szklana/lustrzana na froncie, przez co zapewnia atrakcyjny design i może fajnie wzbogacić nowoczesną kuchnię. Nawet panel sterowania wygląda wręcz rewelacyjnie, choć na początku będą trudności z połapaniem się, co do czego. Pojemność kształtuje się na poziomie 23 l, ale moc wynosi 800 W, choć wciąż jest to bardzo dobra wartość.

Co oprócz lustrzanego wzornictwa? Do dyspozycji jest system TDS, ceramiczne wnętrze łatwe w czyszczeniu, rozmrażanie żywności, funkcja grilla, tryb oszczędzający energię, a także sporo programów dla poszczególnych produktów spożywczych.

Cena wydaje się w miarę przystępna, przydatne funkcje są, design oszałamiający, więc dlaczego miejsce nie jest nieco wyższe? Szklana powierzchnia zbiera odciski palców. Łatwo ją też zarysować. Nie widzisz właściwie wnętrza mikrofali (użyto ciemnego lakieru w środku). Sama jakość wykonania niektórych elementów też powinna być nieco lepsza.

Samsung wyraźnie poszedł w stronę atrakcyjnego wyglądu, zmniejszając przez to praktyczność urządzenia. Zabieg i tak się opłacił, bo masa ludzi kupuje ten sprzęt ze względu na jego wygląd.

Nie przypalaj się wyłącznie na elegancki design, choć z drugiej strony to wciąż dobra i nowoczesna kuchenka mikrofalowa, która szybko i skutecznie podgrzewa żywność.

Zalety +

 • Duża pojemność
 • Wystarczająca moc
 • Funkcjonalność
 • Elegancki, szklany front, który jest ładny, ale…

Wady

 • …mało praktyczny (zbiera odciski palców, łatwiej go zarysować, a widoczność potrawy w środku jest bardzo słaba)
 • Skomplikowana obsługa urządzenia

Pozostałe polecane mikrofalówki wysokiej klasy

Ranking wolnostojących kuchenek mikrofalowych wysokiej jakości skrywa jeszcze kilka modeli, które zwróciły moją uwagę. Większość z nich nie niesie jednak za sobą większych innowacji względem opisanych już produktów. Zawarłem je więc w skróconej wersji. Spójrz:

 • Samsung MG23F301TAK – bezsprzeczny plus taki, że pojemność przekracza 20 l, dobijając do 23 l, co jest niezwykle korzystne. Szczególnie przy podgrzewaniu większych przekąsek. Mikrofalówka dość łatwa w obsłudze i bardzo sprawnie działająca. Ciekawa alternatywa dla droższych urządzeń z oferty koreańskiego giganta.

Pierwszy ranking mikrofalówek już za Tobą. Przyznaj, że jest całkiem zróżnicowany, prawda? Możesz wybrać zarówno praktyczny i solidny model, jak i bajerancko wyglądający, z ogromem funkcji.

Szukasz jeszcze tańszych rozwiązań, ale jednocześnie chcesz kupić coś lepszego niż tandeta z supermarketów, która może się od razu rozlecieć? Nie zamykaj więc tej strony, gdyż przygotowałem dla Ciebie kolejne zestawienie.

Polecane mikrofalówki do 300 zł

Tym razem pod lupę wziąłem wolnostojące kuchenki mikrofalowe, za które zapłacisz maksymalnie 300 zł. W tej cenie trzeba się pogodzić z pewną granicą dla maksymalnej mocy czy pojemności, ale wciąż możliwe jest nabycie całkiem porządnego sprzętu elektronicznego do kuchni, który zaraz Ci przedstawię.

Osoby mniej wymagające, czy co do designu urządzenia, czy do funkcjonalności, powinny i tak być usatysfakcjonowane. Zobaczmy więc, jaka mikrofalówka w dobrej cenie jest godna zakupu.

Sharp YC-MS01E-S – Opinia, recenzja

kuchenka mikrofalowa Sharp YC-MS01E-S

Jak na mój gust, Sharp YC-MS01E-S wygląda imponująco, szczególnie że nie kosztuje fortuny. A najlepsze jest to, że imponują także główne parametry i ogólne możliwości tego sprzętu. Szukając nowej mikrofalówki w dobrej cenie, koniecznie musisz poznać bliżej ten model. Ułatwię Ci to poniższą opinią.

Największą zaletą jest przystępna cena połączona z 800 W mocy. Wysoka wartość, dzięki której szybko podgrzejesz wiele różnych potraw i przysmaków. Dokładając do tego 20 l pojemności, nie będzie też zbyt ciasno w komorze podgrzewającej żywność.

Sterowanie jest mechaniczne, ale przy tak dobrze opisanych pokrętłach to nawet lepiej. Nie zastanawiasz się długo, co do czego służy, po prostu wkładasz żywność do komory i podgrzewasz bez zbędnych komplikacji.

Z funkcji producent zastosował specjalną opcję do podgrzewania pizzy i rozmrażanie. Zabrakło natomiast grilla. Czy to wyraźny minus? Jeśli oczekujesz tej funkcji, to tak, a jeżeli nie, to dodatkowo zyskasz. Dlaczego? Sprzęt jest przez to trochę tańszy.

Jakość wykonania, jak i ogólna stylistyka na plus, co jeszcze bardziej przekonuje do zakupu tej świetnej i niedrogiej kuchenki mikrofalowej.

 

Zalety +

 • 800 W maksymalnej mocy
 • Wystarczająca pojemność
 • Solidne wykonanie
 • Nowoczesny design
 • Świetny stosunek ceny do jakości

Wady

 • Nie ma funkcji grilla, ale jeśli jej nie oczekujesz, to tym lepiej, ponieważ nie podwyższa ceny sprzętu

Amica AMGF20M1GW – Opinia, recenzja

kuchenka mikrofalowa Amica AMGF20M1GW

Jeśli szukasz mocnej, wystarczająco pojemnej i białej kuchenki mikrofalowej, to Amica AMGF20M1GW została wręcz dla Ciebie stworzona! Mowa o bardzo opłacalnym urządzeniu, które szybko i równomiernie podgrzewa żywność, oferując kilka dodatkowych funkcji. Chcesz je poznać? Przeczytaj zatem poniższą recenzję!

Amica AMGF20M1GW to mikrofalówka w białym kolorze i z mechanicznym sterowaniem. Masz więc 2 duże pokrętła do dyspozycji, które są łatwe w obsłudze. Nie musisz się przebijać przez niezrozumiałe menu czy zbędne opcje.

Moc na poziomie 800 W sprawia, że więcej w zasadzie nie potrzebujesz. Będzie i ekonomicznie, i szybko, jeżeli chodzi o podgrzewanie jedzenia. 20 l stanowi z kolei standard w tym segmencie cenowym, spokojnie zmieścisz większość często podgrzewanych produktów na popularnych naczyniach.

Urządzenie oferuje mocny grill kwarcowy oraz ruszt do niego. Nie zabrakło także funkcji rozmrażania czasowego. Ogarniesz w ten sposób nawet większy kawałem zamrożonego mięsa, nie musząc zbyt długo czekać. Oszczędzisz czas, a jedzenie nie straci swoich najlepszych wartości odżywczych.

Zalety +

 • 800 W maksymalnej mocy
 • Wystarczająca pojemność
 • Funkcja grilla
 • Solidne wykonanie
 • Nowoczesny design
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości

Wady

 • Brak większych minusów

Pozostałe polecane mikrofalówki do 300 zł

Ranking wolnostojących mikrofalówek do 300 zł skupia się głównie wokół wcześniejszych propozycji zakupowych. Resztę polecanych produktów postanowiłem więc opisać w skróconej wersji, choć kto wie, może ona kryje dla Ciebie odpowiedź na pytanie, jaką tanią mikrofalę kupić.

 • Amica AMG20M70GBIV – kosztuje adekwatnie do swoich możliwości. Zapewnia 20 l pojemności i 700 W mocy. Oferuje dwa duże i eleganckie pokrętła do ustawiania czasu pracy, mocy czy kilku innych parametrów. Jest tu funkcja grilla, która zapewnia pyszną, chrupiącą skórkę wielu potrawom. Amica nazywa tę funkcję Combigrill. Za równomierne podgrzewanie odpowiada MultiWaves System, który działa podobnie jak TDS od Samsunga. Funkcjonuje w oparciu o kilka punktów emisji fal i przyda się np. podczas podgrzewania bardziej złożonych dań – chociażby lazanii.
 • Amica AMG20E70GSV – kluczowe parametry nie zawodzą, ale też nie zaskakują – 700 W mocy i 20 l pojemności. Funkcjonalność całkiem dobra, gdyż na pokładzie znajdziesz Quick Start. Jest to przyspieszone podgrzewanie dla naprawdę głodnych, a także więcej gotowych programów do wyboru. Przez więcej funkcji panel sterowania skrywa kilka przycisków, które ułatwiają sterowanie. Podsumowując, kusząca opcja w rankingu najlepszych mikrofalówek. Szybko podgrzeje jedzenie, oferując dodatkowe udogodnienia.
 • Amica AMG20M70V – jedna z najprościej wyglądających mikrofalówek firmy Amica. Ale za to banalna w obsłudze, bez zbędnych “pikaczy”. Najważniejsze, że trzyma dobry poziom pod względem najważniejszych parametrów (700 W mocy i 20 l pojemności). No i jest stosunkowo tania.

Temat mikrofalówek do 300 zł zakończony, tak samo jak część dotycząca sprzętu wolnostojącego. Zostały nam modele do zabudowy, bo być może akurat takich poszukujesz.

Polecane kuchenki mikrofalowe do zabudowy

Uwielbiasz sprzęt AGD do zabudowy? Marzysz o mikrofali, która będzie idealnie współgrać z kuchennymi meblami i resztą urządzeń elektronicznych do przygotowywania posiłków? Mam dla Ciebie interesujące zestawienie tego typu sprzętu.

Ceny bywają dość wysokie, a wybór teoretycznie jest mniejszy. Tym bardziej polecam Ci zaznajomienie się z moim rankingiem i porównaniem najlepszych mikrofalówek do zabudowy. Dzięki aktualnemu i rzetelnie przygotowanemu rankingowi dobrze wydasz pieniądze.

Electrolux LMS4253TMX – Opinia, recenzja

kuchenka mikrofalowa do zabudowy Electrolux LMS4253TMX

Electrolux LMS4253TMX i LMS4253TKM różnią się wyłącznie ramką na górze (model o końcówce TMX ma ją srebrną, a TMK czarną; chodzi o dopasowanie do piekarnika). Ten sprzęt to porządna i elegancka mikrofalówka do zabudowy. Jako że piekarniki tego producenta cieszą się wysoką popularnością, tak i wiele osób chce stworzyć spójną całość wraz z umieszczoną wyżej kuchenką mikrofalową. Ale nie tylko z tego powodu zdecydowałem się wyróżnić to urządzenie. W poniższej opinii przedstawię Ci je bliżej.

Electrolux LMS4253TMX lub TMK ma 25 l pojemności i 900 W mocy. Dzięki takim parametrom momentalnie podgrzeje Twoje jedzenie, a zmieści go sporo w komorze. Nie straszne mu większe kawałki żywności, gdyż 25 l daje w tym aspekcie komfort.

Ta dobra mikrofalówka do zabudowy zapewnia funkcję grilla. Przyda się przy termicznej obróbce produktów, które mają być bardziej chrupkie. Producent sugeruje nawet grillowanie całego kurczaka! No cóż, spora komora temu sprzyja, a sam grill ma wysoką moc i potencjał.

Nie zabrakło funkcji rozmrażania. Wybierasz wagę i rodzaj produktu, a sprzęt sam podpowiada, ile ma trwać rozmrażanie.

Do stylistyki i jakości wykonania nie mogę się przyczepić. To najwyższa klasa w tej kategorii. Przypominając główne parametry i funkcje, sprzęt bez wątpienia należy do czołówki. Dlatego też znalazł się w klasyfikacji i jest przeze mnie polecany.

Zalety +

 • Duża pojemność
 • Wysoka moc
 • Wysoka jakość wykonania
 • Elegancki design
 • Grill

Wady

 • Cena jest jednak dość wysoka, ale nikt nie powinien być rozczarowany sprzętem takiej klasy

Amica AMMB25E2SGW X-TYPE – Opinia, recenzja

kuchenka mikrofalowa Amica AMMB25E2SGW X-TYPE

Amica AMMB25E2SGW X-TYPE to biała kuchenka mikrofalowa. Kolor mocno niestandardowy w tej kategorii, ale zapewne znajdą się osoby pragnące go nabyć, aby pasował do bielutkiego piekarnika. A sama mikrofalówka przejawia wiele dobrych parametrów i nowoczesnych rozwiązań, czym zasłużyła na wyróżnienie.

Podstawowe parametry prezentują się świetnie, zresztą nie mogło być inaczej w przypadku wysokiej lokaty w klasyfikacji. 25 l pojemności to spora przestrzeń na podgrzewaną żywność, a 900 W maksymalnej mocy dba, aby szybciutko była gotowa i możliwa do spożycia.

Do dyspozycji dostajesz sporo gotowych programów, które dopasowują moc i czas pracy do rodzaju żywności. Ale jest też Quick Start, czyli przyspieszone podgrzewanie dla naprawdę głodnych. Sam sposób obróbki wypada celująco, bo potrawy wychodzą równomiernie podgrzane.

Wysoką sprawnością odznacza się grill, szczególnie w połączeniu z drabinką do grillowania, która znajduje się w zestawie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby grillować w mikrofalówce karkówkę i nie bać się o tym, czy nie będzie czasem zimna w środku. Nic z tych rzeczy.

A rozmrażanie? Żaden problem, zwłaszcza że opcje są dwie. Albo czasowe, czyli samodzielnie wybierasz czas rozmrażania, albo wagowe, czyli ustawiasz wagę produktu, a mikrofalówka sama dobiera resztę parametrów.

Jak na nowoczesny sprzęt kuchenny przystało, Amica postawiła na dotykowe sensory. W ten sposób otwierają się drzwiczki, co jest udogodnieniem w porównaniu do wielkiego i ciężko chodzącego przycisku. Całe sterowanie opiera się zresztą na dotykowej funkcji.

Wypada też, żeby sprzęt do zabudowy miała jakąś blokadę przycisków. No i tutaj występuje prosty Child Lock, który polega na wybraniu kombinacji przycisków. Obowiązkowy element, bo co, gdy zechcesz przetrzeć panel sterowania i drzwiczki urządzenia? Przecież wszystko działa na dotyk. Z blokadą spokojnie ogarniesz obudowę, aby lśniła, gdy zjawią się goście.

Sprzęt jest świetnie wykonany (stal nierdzewna), bardzo elegancki, funkcjonalny i sprawnie pracujący. Z drugiej strony trochę kosztuje, ale jeżeli Cię oczarował, to nie zastanawiaj się i zamów go. To sprzęt na lata, a do tego do zabudowy, więc warto postawić na pewniaka.

Zalety +

 • Duża pojemność
 • Wysoka moc
 • Wysoka jakość wykonania
 • Elegancki design i niestandardowy kolor
 • Grill

Wady

 • Cena jest jednak dość wysoka, ale nikt nie powinien być rozczarowany sprzętem takiej klasy

BEKO MGB25333BG – Opinia, recenzja

Kuchenka mikrofalowa beko mgb25333bg

Ciekawy efekt wizualny w kuchni z pewnością zapewni czarna kuchenka mikrofalowa do zabudowy BEKO MGB25333BG. Wymiary wnęki wynoszą 38x56x50 cm, a ramki 38,8×59,5 cm. Całość została bardzo solidnie wykonana.

Znakomicie prezentują się kluczowe parametry – moc osiąga 900 W, pojemność 25 l, no i jest sprawnie działająca funkcja grilla. Pomoże Ci w odpowiednim przygotowaniu żeberek, kiełbasek, łososia czy karkówki. Klimat nie będzie taki jak przy grillu węglowym i letnich spotkaniach z rodziną lub znajomymi, ale zawsze coś.

Wnętrze urządzenia zostało wykonane ze stali nierdzewnej. Drzwiczki otwierasz na przycisk sensorowy. Do wyboru dostajesz pięć poziomów mocy oraz osiem programów automatycznych do popularnych rodzajów żywności (np. makaron, warzywa, ryba, pizza). Jest również funkcja rozmrażania, która niejednokrotnie staje się nieoceniona.

W tej cenie temu modelowi nic w zasadzie nie brakuje. Już sama moc i pojemność to mówią, a i funkcjonalność nikogo nie powinna rozczarować.

Zalety +

 • Duża pojemność
 • Wysoka moc
 • Solidne wykonanie
 • Elegancki design w czarnej kolorystyce
 • Grill

Wady

 • Brak większych minusów

Samsung FG87SUB – Opinia, recenzja

Kuchenka mikrofalowa samsung fg87sub

Czas na kolejną mikrofalówkę do zabudowy. W oko wpadł mi Samsung FG87SUB, który oferuje 800 W mocy i 23 l pojemności. Ciut gorzej od niektórych modeli w podobnej cenie, ale i tak wciąż nieźle. Wymiary brutto (szer. x wys. x gł.) wynoszą kolejno 654 x 441 x 455 mm.

Funkcjonalność znana właściwie z wolnostojących urządzeń koreańskiego giganta. Grill jest, rozmrażanie też, równomierność opiekania zapewnia system TDS, a o odpowiednie zużycie energii dba tryb eko. Bez zaskoczeń, ale też bez rozczarowań.

W zestawie znajduje się głębszy talerz Crusty Plate, który efektywnie pomaga w przygotowywaniu dań, które powinny zachować chrupiącą skórkę lub być zarumienione z wierzchu. Producent wskazuje  takie przysmaki, jak np. nuggetsy, tarta czy pizza, co jest dobrą zagrywką, gdyż często właśnie tego typu smakołyki umieszczamy we wnętrzu mikrofali, prawda?

Za atut uznaję emalię ceramiczną wysokiej jakości, której nie da się przypadkowo bardziej uszkodzić. Rysy nie powinny się na niej pojawić, plamy schodzą szybko, pęknięć też nie będzie. Nie przejmujesz się uszkodzeniami mechanicznymi czy upierdliwym czyszczeniem.

Pewnym problemem mikrofalówek do zabudowy jest fakt, że nie zmienisz położenia takiego sprzętu. Nie przesuniesz go na blacie bardziej w głąb, żeby dzieciaczki nie majstrowały przy przyciskach. Tutaj o tym pomyślano, gdyż do dyspozycji jest blokada rodzicielska. Nikt przypadkowo nie uruchomi urządzenia.

Zalety +

 • Duża pojemność
 • Wysoka moc
 • Solidne wykonanie
 • Elegancki design w czarnej kolorystyce
 • Grill

Wady

 • Brak większych minusów

Pozostałe polecane mikrofalówki do zabudowy

Reszta stawki nie przewyższa raczej rozwiązań od ścisłej czołówki rankingu mikrofalówek do zabudowy. Nie ma więc co się powtarzać, choć krótkie przedstawienie tych urządzeń Ci się należy. Spójrz:

 • Samsung FW87SUST – ładna, srebrna kuchenka mikrofalowa do zabudowy z emalią ceramiczną. Ma 800 W mocy i 23 l pojemności. Nie zabrakło też grilla, a nawet specjalnego talerza, który umożliwia opiekanie na chrupko. Jeżeli pasuje Ci jej kolorystyka i szukasz raczej tańszej niż droższej mikrofali pod zabudowę, to zamów ją, nie pożałujesz tego wyboru.
 • Whirlpool AMW 140 NB – jeszcze mniejsza mikrofala pod zabudowę. Osiąga tylko 20 l pojemności, co może być dla niektórych z zbyt niską wartością. Nie zawodzi natomiast moc na poziomie 800 W, no i jest też grill. Cena całkiem przystępna, więc zawsze jakaś alternatywa.

Zdecydowana większość propozycji nie zawodzi pod względem designu czy jakości wykonania. Obsługa również jest bardzo intuicyjna, bez niepotrzebnych wodotrysków. Pozostaje właściwie kwestia dobrania najważniejszych parametrów do budżetu, którym dysponujesz. Właśnie moc czy pojemność determinują klasę tych urządzeń.

Zestawienie najlepszych kuchenek mikrofalowych – Wnioski

Część rankingowa dobiega końca. Warto więc wziąć wszystkie propozycje w całość i wyciągnąć odpowiednie wnioski, które mogą Cię szybko nakierować na konkretny segment cenowy. Doradzam oczywiście przeczytanie każdej części z konkretnym zestawieniem, ale jak Ci się nie chce, to proszę bardzo, łap ściągę:

 • Wystarczy już 250-300 zł, żeby zakupić porządną mikrofalówkę wolnostojącą. Wybór jest dość spory, ale ta półka cenowa ma jednak swoje ograniczenia.
 • Jeżeli marzy Ci się pojemność przekraczająca 20 l i moc wyższa niż 700 W, to musisz już przygotować minimum 350 zł. Moc wynosząca 900 W wiąże się z wydatkiem powyżej 400 zł, tak samo zresztą pojemność 25 l.
 • W wyższym segmencie cenowym mamy do czynienia z innowacyjnymi funkcjami. Termoobieg z prawdziwego zdarzenia, wysokiej jakości grille kwarcowe, funkcja fermentacji do ciast czy jogurtów, czyszczenie parowe, a także rozszerzone tryby gotowania i rozmrażania. Jeżeli poszukujesz takich bajerów, to Twój portfel musi otworzyć się nieco szerzej.
 • Nie ma raczej kombinacji w kwestii designu. Urozmaiceniem jest chociażby lustrzany front czy styl retro, choć w pierwszym przypadku było to mało praktyczne, a w drugim zbyt drogie.
 • Sprzęt do zabudowy jest droższy, choć pod względem mocy, pojemności czy funkcjonalności wcale nie odbiega od poprzedniego rodzaju mikrofal. Tu już ogromne znaczenie ma kolorystyka czy wygląd, gdyż oprócz podstawowego przeznaczenia urządzenie musi idealnie wkomponować się w aranżację kuchni oraz dopasowanie do pozostałego sprzętu grzejnego (głównie piekarnika).

Najlepsi producenci kuchenek mikrofalowych

Chcesz się dowiedzieć, który producent mikrofalówek do domowego użytku jest najlepszy? Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie jest trudna, choć pewnie Cię to nie dziwi.

Bardzo szeroką ofertę ma Samsung, ale kto zna tę firmę, ten wie, że czasem wprowadza ona nowe produkty troszkę na siłę, gdyż wcale nie różnią się w praktyce od starszych generacji. Fakt jest jednak taki, że oferta mikrofalówek tego koreańskiego giganta jest bardzo obszerna i zawiera sporo ciekawych urządzeń.

Kuchenki mikrofalowe Whirlpool wyróżniają się całkiem niezłym zróżnicowaniem, ale też eleganckim designem czy często ciekawymi funkcjami. Z pewnością warto zwrócić na nie uwagę.

Tanie i dobre mikrofalówki produkuje natomiast Amica, z którą często walczy BEKO. Ci producenci mają dość szeroką ofertę i to również w przypadku mikrofalówek do zabudowy.

Plus trzeba też postawić przy Boschu, który znany jest z niezawodności swojego sprzętu kuchennego. Stawia na praktyczne cechy sprzętu, co bardzo mi się podoba.

Gorenje czasem chce zaproponować coś zupełnie nowego pod względem stylistyki, jak np. mikrofalówkę retro. Szkoda, że takie nietuzinkowe wersje od tego producenta bywają bardzo drogie. Ale jak ktoś kocha sprzęt małego AGD w stylu retro, to pewnie będzie w stanie trochę dla tego designu przepłacić.

A co z mikrofalówkami “no name” z marketów czy portali aukcyjnych?

Chodzi o kuchenki mikrofalowe od nieznanych firm, które kosztują grosze. No cóż, zdania są podzielone. Moi rodzice kupili taką, chyba za około 100 zł. Podgrzewa w miarę dobrze, ale jest przy tym niesamowicie głośna. O dziwo, wytrzymuje już drugi rok. Mam jednak pewne obawy o nią. Zastosowane komponenty muszą być za tę kwotę niskiej jakości. Wszelkie awarie gorzej się skończą, a i ekonomia pracy pewnie kuleje.

Jestem więc zdania, że lepiej zaufać sprawdzonej marce i zacząć od pułapu cenowego, który przedstawiłem w rankingach mikrofalówek. Wydatek nie jest olbrzymi, a mikrofalę pragniesz przecież kupić na długie lata, prawda?

Poradniki o mikrofalówkach
i inne rankingi

Ranking mikrofalówek to nie wszystko, bo dla osób głodnych wiedzy przygotowałem sporo ciekawych poradników, jak i propozycji innych zestawień sprzętu małego AGD.

Przed zakupem mikrofalówki:

Po zakupie mikrofalówki:

Ciekawostki:

Nie wychodź jeszcze z PROrankingów! Mam dla Ciebie kilka innych rankingów, które prezentują się bardzo ciekawie:

Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

[Głosów: 7   Average: 4.7/5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments