W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Najlepszy szybkowar Opinie i Ranking 2024

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  24 kwietnia 2024
Komentarze:  0

Najlepszy szybkowar elektryczny zapewni Ci gotowanie bez utraty wartości odżywczych i witamin. Ponadto zaoszczędzi Twój czas, gwarantując ekspresową obróbkę termiczną żywności. Wystarczy, że dobrze wybierzesz. Pomoże Ci w tym mój aktualizowany, niezależny ranking szybkowarów elektrycznych. Zawarłem w nim subiektywne opinie o topowych modelach. W efekcie prędko znajdziesz sprzęt dla siebie!

Najlepszy szybkowar - ranking, opinie, jaki kupić?

Ranking szybkowarów elektrycznych 2024 - TOP 5

Sencor SPR 3600WH

Sencor SPR 3600WH

Najlepszy szybkowar elektryczny, który wygrywa ranking, to Sencor SPR 3600WH. Szybko upichcisz w nim zarówno mięso, jak i rośliny strączkowe (fasola nie wymaga tu namaczania). Uzyskasz aromatyczne potrawy bez przypaleń, mogąc wyregulować ciśnienie w 3 poziomach. To profesjonalny szybkowar nieprzywierający. Łatwo przełożysz jedzenie na talerze i nie natrudzisz się z czyszczeniem.

Zwróć uwagę, że masz przed sobą pojemny szybkowar 5,5 l. W jednym cyklu pracy przygotujesz obiad dla całej rodziny. 1000 W mocy czuwa nad ekspresową pracą. Przemyślany system odprowadzania pary zwiększa bezpieczeństwo. Co więcej, znajdziesz tu aż 14 programów. Ułatwią Ci gotowanie np. ryżu, makaronu czy warzyw. To tak wielofunkcyjny szybkowar, że nawet piecze, smaży i robi słodkie desery!

Wybierz Sencor SPR 3600WH, gdy oprócz szybkiej pracy, łatwego czyszczenia i wygodnej obsługi oczekujesz szerokiego zastosowania. To coś dużo więcej niż prosty szybkowar na prąd. W prosty sposób przygotujesz w nim przeróżne dania oraz przysmaki, nie tracąc przy tym czasu i sił.

Ocena produktu: 10/10

First Austria 5130-2-SI

First Austria 5130-2-SI

Opinie o szybkowarze First Austria 5130-2-SI są bardzo pozytywne, co w ogóle mnie nie dziwi. Mówimy o dużym garnku do szybkiego gotowania na 6 l. To szczelne urządzenie zachowa więcej wartości odżywczych w Twoim pożywieniu. Wspomożesz zdrowy styl odżywiania się. To dobry szybkowar do ryżu, gulaszu, rosołu, ziemniaków czy fasoli. W każdym wypadku gotowanie nie potrwa długo.

W obsłudze wspomogą Cię programy automatyczne. Co ciekawe, zaoferują Ci też inne techniki kulinarne. Gdy tego zechcesz, ugotujesz żywność w worku próżniowy metodą sous vide, zrobisz domowy jogurt, upieczesz coś albo zdecydujesz się na wolne lub parowe gotowanie. To tak, jakby zamknąć kilka urządzeń w jednym. Garnek nie zawiera BPA, pozostając całkowicie bezpiecznym dla Ciebie i Twojej rodziny.

Mocny szybkowar o dużej pojemności to Twój zakupowy cel? Fajnie, gdyby przy okazji gwarantował zaprogramowane opcje obróbki żywności? Proszę bardzo, to wszystko dostaniesz w First Austria 5130-2-SI! Ten nowoczesny szybkowar spełni wygórowane oczekiwania.

Ocena produktu: 9.69/10

Eldom SW500 Perfect Cook

Eldom SW500 Perfect Cook

Eldom SW500 Perfect Cook, czyli dobry szybkowar do mięsa (w tym piersi z kurczaka), ryżu czy ziemniaków. Zapewni Ci tradycyjne gotowanie, podgrzewanie oraz przyrządzanie dań za pomocą wysokiego ciśnienia. Obudowa ze stali nierdzewnej jest nie tylko odporna na urazy i zarysowania, ale także łatwa do utrzymania w czystości. Nie stracisz czasu na męczące czyszczenie sprzętu.

Dołączony do zestawu garnek zawiera grube dno. Co z tego wynika? Krótszy proces gotowania i to nawet o 70 procent! Swoje dokłada również moc na poziomie 900 W. Ten kuchenny szybkowar elektryczny o pojemności 5 l oferuje 14 programów. Znajdziesz m.in.: gotowanie na parze, robienie kaszki na mleku, zupy, ciast, rosołu czy dżemu. Prędko przygotujesz zarówno duże danie, jak i słodki deser.

Pragniesz zaoszczędzić czas na gotowaniu, ale nie masz ogromnego budżetu? Eldom SW500 Perfect Cook okaże się strzałem w dziesiątkę. Mój ranking szybkowarów elektrycznych musiał uwzględnić ten dobrze oceniany model. Wyróżnia go solidność oraz multifunkcyjność.

Ocena produktu: 9.6/10

Tesla EliteCook K70

Tesla EliteCook K70

Wysokiej jakości szybkowar wyprodukowany ze stali nierdzewnej. Tesla EliteCook K70 niesie za sobą szerokie zastosowanie. Po nabyciu go masz do dyspozycji przyrządzanie posiłków pod ciśnieniem, a dodatkowo gotowanie na parze czy robienie domowego jogurtu. Prędko przygotujesz rosół, kurczaka, makaron, ziemniaki, ryż, kapustę kiszoną i masę innych potraw czy przekąsek. Nic Cię nie ogranicza!

Urządzenie przeznaczono do bezpiecznego gotowania. Pomaga w tym mikroprocesor kontrolujący ciśnienie oraz temperaturę. Dużą wygodę zapewni Ci także blokowana pokrywa. Unikniesz oparzenia dłoni. To polecany szybkowar do jajek, gdyż oferuje specjalny program do nich. Zawiera wyjmowaną misę o pojemności 6 l, nadając się dla rodzin. Przekona Cię również cicha praca, co zdobywa przychylne opinie.

Tesla EliteCook K70 to kompletny sprzęt do zróżnicowanych technik kulinarnych. Ponadto w tym funkcjonalnym szybkowarze z timerem nie brakuje opóźnionego startu. Dokładnie zaplanujesz swój obiad lub kolację, jak i poprawnie zrealizujesz każdy przepis kulinarny.

Ocena produktu: 9.59/10

Camry CR 6409

Camry CR 6409

Za pomocą Camry CR 6409 łatwo przyrządzisz rozgrzewającą zupę, syte mięso bądź smaczny deser. Zamiast kilku naczyń do gotowania obiadu wykorzystasz wyłącznie jedno urządzenie. Co więcej, użyjesz sprzętu nawet do podsmażania. 6-litrowa komora pomieści większe porcje żywności. Ten tani szybkowar okazuje się jednocześnie szalenie szybki w działaniu. Jego nominalna moc osiąga 1000 W.

Elektryczny garnek ciśnieniowy od Camry nadaje się także do wolnego gotowania. Bez trudu przygotujesz pyszny gulasz lub ulubioną potrawkę. Nie obawiaj się po wszystkim żmudnego szorowania. Misę umyjesz w zmywarce. Ten nowoczesny szybkowar z programatorem czasowym obsługuje 8 programów, np. do zup, ryżu, mięsa drobiowego, warzyw czy deserów. Sporo możliwości, prawda?

Decydując się na Camry CR 6409, trudno przepłacić. To super opłacalny szybkowar wielofunkcyjny. Skomponujesz zarówno wegetariańskie menu, jak i zrobisz soczystą pieczeń. A to tylko proste przykłady zastosowania, które idzie dużo dalej. Stąd też obecność w rankingu szybkowarów.

Ocena produktu: 9.47/10

Jaki szybkowar elektryczny wybrać?

Po części z najlepszymi szybkowarami na prąd przyszedł czas na zwięzły, a kompletny poradnik zakupowy. Wyjaśnię Ci w nim, na co zwrócić uwagę, wybierając sprzęt tego typu. W efekcie podejmiesz jeszcze lepszą decyzję zakupową!

Moc

Elektryczny szybkowar, jak sama nazwa wskazuje, musi przede wszystkim szybko gotować. Aby tak się stało, powinien korzystać ze stosunkowo wysokiej mocy. W tej kategorii nie ma zatem ogromnego zróżnicowania w tym parametrze. Spotkasz tu ciśnieniowe garnki o mocy 900 – 1000 W, co w zupełności wystarcza.

Zwróć jedynie uwagę, jakiej mocy dotyczy podana przed producenta wartość. Niektórzy nieco ją zawyżają, posługując się mocą maksymalną, czyli szczytową, a nie nominalną. To ta druga ma w praktyce większe znaczenie.

Pojemność

Zauważ, że szybkowary elektryczne raczej nie idą na kompromisy w kwestii pojemności. Trudno tu o mały garnek ciśnieniowy na 3 – 4 l, który wystarczyłby jednej osobie. Producenci wolą stawiać na pojemne szybkowary dla rodzin, których misy osiągają 5 – 6 l.

To w mojej opinii bardzo korzystna wartość. Pozwoli Ci zrobić obiad na kilka dni. Tym bardziej nie musisz rozbijać cyklu gotowania na kilka tur, chcąc przygotować wyżerkę dla większej liczby osób.

Wielofunkcyjność

Urządzenia tego typu są zazwyczaj wielofunkcyjne. Dobrze pokazuje to mój ranking szybkowarów elektrycznych. Szerokie zastosowanie najbardziej zwiększają programy automatyczne. Istnieje tu pewien podział, a mianowicie na konkretne produkty, jak i odmienne techniki kulinarne.

Prześledźmy dostępne opcje w obu przypadkach:

  • Programy dotyczące żywności: ryż, zupa (nierzadko nadaje się też do potrawek), mięso, ryba, makaron, jajka, warzywa (często osobno fasola), deser, domowy jogurt, chleb, placki.
  • Programy dotyczące technik kulinarnych: smażenie, podsmażanie, pieczenie, duszenie, gotowanie na wolnym ogniu, gotowanie parowe (czasem dodatkowo uwzględnia opcję sterylizacji), podtrzymywanie temperatury, wekowanie/pasteryzacja, sous vide (czyli obróbka żywności zamkniętej próżniowo).

Sporo tego, prawda? A to i tak nie wszystkie możliwości. Praktycznie każdy sprzęt da Ci przecież różne regulacje, chociażby ciśnienia bądź temperatury. W efekcie dobrze wybierając, przygotujesz w szybkowarze niemal każdy rodzaj żywności.

Programy stanowią jednak duże ułatwienie. Opierają się na automatyce działania, dostosowując kluczowe parametry cyklu. Zastanów się zatem, co zamierzasz gotować, a następnie dobierz pod to dostępne programy.

Jakość wykonania

Najlepszy szybkowar powinien być wykonany z trwałego i solidnego materiału. Zwykle tak jest, bo producenci stawiają na stalowe korpusy/obudowy. Wyróżnia je odporność na uszkodzenia mechaniczne i jakiekolwiek odkształcenia.

Większe zróżnicowanie dotyczy misy. W tym wypadku oprócz stali natkniesz się na aluminium. Bardzo szybko się nagrzewa, lecz z drugiej strony gorzej utrzymuje ciepło. Nie ma także aż tak wysokiej wytrzymałości jak stal. Niemniej nie stanowi ogólnie złego rozwiązania.

Istotne, aby misę pokrywała powłoka nieprzywierająca. Raz, że zmniejsza ryzyko przypaleń, a dwa, że ułatwi Ci czyszczenie. Obędzie się bez męczącego szorowania przywartego brudu. Swoją droga wielu producentów zezwala na mycie mis w zmywarce.

Rzecz jasna w kwestii wykonania duże znaczenie mają jeszcze ogólna szczelność, blokada pokrywy, nienagrzewające się uchwyty czy bezpieczny system odprowadzania pary. Powiedzmy sobie jednak szczerze: to podstawy, które muszą się tu zgadzać. Bez nich sprzęt byłby do niczego.

Dodatkowe udogodnienia

Jak wiele innych sprzętów małego AGD do kuchni, tak i szybkowary na prąd często niosą za sobą jakieś dodatkowe korzyści.

Prześledźmy je wspólnie:

  • Opóźniony start – urządzenie rozpocznie pracę o ustalonej przez Ciebie godzinie. Programator czasowy obejmuje najczęściej 24 godziny w przód.
  • Timer – może działać na różne sposoby, np. tylko odliczając czas lub dodatkowo wyłączając sprzęt.
  • Wyświetlacz – fundament sterowania w nowoczesnych szybkowarach. Pokaże Ci wiele przydatnych danych. Od razu rzuć okiem na przyciski lub sensory otaczające ekran. Powinny być jasno opisane, co ułatwi Ci opanowanie sprzętu i odkrycie jego możliwości.
  • Sygnalizacja dźwiękowa – szybkowar poinformuje Cię w ten sposób np. o końcu gotowania.
  • Odłączany kabel zasilający – to rozwiązanie ułatwia przechowywanie sprzętu.
  • Dodatkowe akcesoria – chociażby łopatka, kubek z miarką bądź akcesoria pomocne w dodatkowych technikach kulinarnych (np. stalowa tacka parowa).

Ile kosztuje szybkowar elektryczny?

Ceny najlepszych szybkowarów elektrycznych mieszczą się zwykle w zakresie 300 – 600 zł. W wyższej kwocie nieco łatwiej o więcej funkcji i programów automatycznych. Droższe szybkowary na prąd bywają więc jeszcze bardziej wielofunkcyjne, niosąc za sobą szerokie zastosowanie.

Jakiej firmy szybkowar elektryczny?

Najlepsi producenci szybkowarów elektrycznych to Sencor, First Austria, Eldom, Tesla oraz Camry. Wypuszczają na rynek nowoczesne szybkowary, najczęściej o dużej pojemności. Ponadto wyróżnia je wysoka jakość wykonania, a więc i szczelność oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Podsumowanie

Jak widzisz, garnek ciśnieniowy na prąd bez problemu zapewni Ci szybkie przygotowywanie jedzenia dla całej rodziny. Przy okazji da Ci pewność, że z produktów spożywczych nie uciekły wartości odżywcze oraz dobry smak.

Po takiej lekturze nie musisz już pytać o polecany szybkowar na forum lub czytać innych blogów. Jeżeli jednak masz dodatkowe pytanie, skorzystaj z sekcji komentarzy. To również najlepsze miejsce na wyrażenie własnej opinii o garnku do gotowania pod ciśnieniem.

Na PROrankingach znajdziesz także szereg podobnych urządzeń. Bardzo szerokie możliwości niosą za sobą najlepsze multicookery. Większość z nich swoją pracę mocno opiera właśnie na technice szybkiej obróbki ciśnieniowej.

Do zdrowego gotowania na parze najlepsze są elektryczne parowary z rankingu. Przygotujesz w nich zarówno mięso czy rybę, jak i ulubione warzywa. Szukasz czegoś kompaktowego, a zarazem wielofunkcyjnego? Rzuć okiem na najlepsze kombiwary halogenowe. Mają szerokie zastosowanie i niskie ceny, co zachęca do zakupu.

W pewnym sensie przeciwnością szybkowarów są z kolei dobre wolnowary. Idealne do potraw wymagających długiej obróbki na wolnym ogniu.

Oceń publikację
[Głosy: 7 Średnia: 4.4]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments