Ranking Alkomatów 2021

Trzeźwość to podstawa, gdy siadasz za kierownicą. Gdy jej nie ma, strata prawka to i tak najmniejszy wymiar kary. Pod wpływem alkoholu reakcje są opóźnione, co może prowadzić do tragedii na drodze. Aby tego uniknąć, zobacz mój niezależny ranking alkomatów. Z tym sprzętem zawsze wiesz, czy możesz prowadzić auto.

Najlepszy alkomat - ranking, opinie

Ranking alkomatów przedstawia najlepsze modele elektrochemiczne i półprzewodnikowe. Wszystkie łączy jedno: wysoka dokładność pomiarów.

Nie marnuj czasu na ciągłe poszukiwania. Przeczytaj poniższe opinie, aby szybko kupić dobry sprzęt!

1. AlcoSense Excel

Alkomat AlcoSense Excel

Alkomat to sprzęt, który każdy powinien mieć, zwłaszcza umieszczony w samochodzie. Najlepiej jednak, żeby był niezawodny. Alkomat AlcoSense Excel to urządzenie, które w roli Twojej prywatnej kontroli sprawdzi się idealnie. Daje wiarygodne wyniki, a co najważniejsze, nigdy ich nie zaniża. Dodatkowo jest łatwy w obsłudze i użyjesz go w niemal każdych warunkach.


Kliknij i kup AlcoSense Excel

EURO
OleOle


Wyjątkowa precyzja

Najważniejszym zadaniem każdego alkomatu jest pomiar alkoholu w wydychanym powietrzu. Pokazywany przez niego wynik ma niebagatelne znaczenie. Dlatego precyzja pomiaru w alkomacie AlcoSense Excel to jego największa zaleta. Wynosi ona dokładnie +0,15 promili, -0,00 promili.

Co taka precyzja oznacza w praktyce? Wartość ze znakiem + odnosi się do możliwości przeszacowania wyniku. O tyle w górę jest możliwa pomyłka alkomatu.

Co jednak ważniejsze i co sprawia, że to moim zdaniem najlepszy alkomat w tym zestawieniu, to druga wartość ze znakiem -. Oznacza ona, że sprzęt nigdy nie zaniży wyniku. Masz pewność, że jeśli alkomat nie pokazuje alkoholu w wydychanym powietrzu, to alkomat policyjny też go nie wykryje.

Alkomat ma czujnik elektrochemiczny o podobnej specyfikacji jak ten używany przez policję. Na dużym wyświetlaczu LCD pojawia się nie tylko wynik, ale też oznaczenie w odpowiednim kolorze – zielonym, żółtym czy czerwonym. W efekcie nie zastanawiasz się, czy wyświetlona wartość jest jeszcze dopuszczalna, czy już wsiadanie za kierownicę jest niebezpieczne.

Zaletą alkomatu jest też możliwość zmiany parametrów w zależności od kraju. Nawet często podróżując, zawsze pewnie przetestujesz się po wieczorze z alkoholem. Pomiary zapisują się w pamięci urządzenia do 24 zapisów, dlatego wracasz do nich, kiedy tylko pojawia się taka potrzeba. Oprócz wartości w promilach jest też data i godzina pomiaru.

Pomiar wykonany, jak należy

Ciekawa wypada opcja detektora ciśnienia. Wynik jest wiarygodny, jeśli pomiar dokonano na podstawie litra wydychanego powietrza. Dokładny alkomat AlcoSense ma odpowiedni wskaźnik, dzięki któremu wiesz, kiedy przestać dmuchać. W efekcie zwiększa się też wiarygodność sprzętu.

Bez obaw zaufasz pomiarom tego alkomatu także z innych powodów. Jeśli za wysoka lub za niska temperatura może mieć wpływ na wskazany parametr, sprzęt Cię o tym poinformuje.

Podobnie w przypadku przeciążenia. Mierzenie zawartości alkoholu w oddechu tuż po przełknięciu ostatniego kieliszka jest bez sensu. Niektórzy jednak tak robią, co w efekcie uszkadza nawet sensor. Ten alkomat elektrochemiczny ma tryb ochrony przed takim przeciążeniem.

2. Promiler AL 9000 Lite

Alkomat Promiler AL 9000 Lite

Alkomat Promiler AL 9000 Lite przyda Ci się w samochodzie, ale też do użytku profesjonalnego. Ma elektrochemiczny sensor bazujący na policyjnej technologii i dużą precyzję pomiaru. Alkomat jest wygodny w użyciu i łatwy w obsłudze. Sprawdź, jakie jeszcze ma zalety.


Kliknij i kup Promiler AL 9000 Lite

MediaExpert
EURO
OleOle
Neonet
MediaMarkt


Komfort użytkowania

Elektrochemiczny sensor ze stopem platyny zapewnia wiarygodny wynik z niewielkim przeszacowaniem lub nieznacznym zaniżeniem wyniku. Sprawdzając zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wiesz, że w razie kontroli policyjnej wynik Cię nie zaskoczy.

Jednym czujnikiem wykonasz ponad 2000 pomiarów, co nawet dmuchając raz dziennie, daje Ci ok. 5 lat użytkowania sprzętu. Kalibracja jest możliwa, a wręcz zalecana, ale nie co kilkanaście miesięcy, a co 1000 pomiarów.

Komfortowo korzystasz z alkomatu, nie martwiąc się o precyzję wyświetlanego wyniku.

Kontrola na wysokim poziomie

Dokonywane pomiary zapisują się w pamięci alkomatu. Możesz do nich wrócić, jeśli tego potrzebujesz. Wyświetlanym parametrom da się zaufać, bo sprzęt ma wbudowany detektor przepływu powietrza. Alkomat sam kontroluje, czy pomiar wykonany jest z wystarczająco głębokiego oddechu.

Ponadto specjalne oprogramowanie monitoruje, czy podczas pomiaru panują odpowiednie warunki i czy bateria jest wystarczająco naładowana. Ty tylko dmuchasz, a alkomat wykonuje całą resztę i sam dba o swoje precyzyjne działanie.

Decydując się na alkomat Promiler, dostajesz od producenta w zestawie 5 ustników i to wielorazowych. Do tego jest etui, walizka do przechowywania i baterie.

3. Promiler AL 8000 PLUS

Alkomat Promiler AL 8000 PLUS

Poręczny, wiarygodny alkomat Promiler AL 8000 PLUS to rzecz niezbędna w samochodzie. Wygląda stylowo (co dla niektórych też jest ważne), ma nowoczesne oprogramowanie i jest intuicyjny w obsłudze. Sprawdzi się do użytku profesjonalnego, jak i prywatnego. Przeczytaj poniższą recenzję i dowiedz się, dlaczego ten alkomat zbiera masę pozytywnych opinii.


Kliknij i kup Promiler AL 8000 PLUS

Neonet
MediaMarkt


Nowoczesne oprogramowanie

Kompaktowy alkomat ma sensor elektrochemiczny, podobny do tych używanych przez policję. Zapewnia wiarygodny pomiar z niewielką możliwością błędu. Używając go, ze sporą pewnością stwierdzisz, czy możesz bezpiecznie siadać za kierownicę.

Ciekawy w tym sprzęcie jest wykorzystany software. Ranking alkomatów uwzględnia ten model, bo jego użytkowanie jest wyjątkowo proste i wygodne. Sprzęt wskazuje, ile dni zostało do następnej kalibracji, i dodatkowo zapisuje, kiedy był ostatni pomiar.

Pięć ostatnich pomiarów z łatwością wykorzystasz do przeprowadzenia analizy, która z takich czy innych powodów może być dla Ciebie ważna. Jeśli potrzebujesz porównać wyniki, to po prostu możesz to zrobić.

Pewność pomiarów

Alkomat Promiler AL 8000 PLUS ma specjalny system, który kontroluje warunki pracy sensora. Jeśli są nieprawidłowe, to będziesz o tym wiedzieć. Nie martwisz się więc, czy podany przez alkomat wynik jest wiarygodny.

Precyzję pomiaru wspiera czujnik przepływowy powietrza. Dba o to, żeby wskazany wynik miał odpowiednie podstawy. Właściwa głębokość oddechu jest bowiem kluczowa.

Producent dołącza do zestawu etui na alkomat i dwa wielorazowe ustniki. Są też baterie, więc sprzęt jest od razu gotowy do użycia.

4. AlcoFind PRO X5 Plus

Alkomat AlcoFind PRO X5 Plus

Ciekawym alkomatem do prywatnego użytku jest AlcoFind PRO X5 Plus. Ma dużą precyzję pomiaru i szeroki zakres, jako jeden z nielicznych sprzętów. Ponadto to poręczne i wygodne urządzenie. W poniższej opinii poznasz więcej jego atutów.


Kliknij i kup AlcoFind PRO X5 Plus

MediaExpert
Ceneo


Szeroki i wiarygodny pomiar

Producent twierdzi, że do wykonania alkomatu użył jedynie sprawdzonych i dobrych podzespołów, dlatego sprzęt działa sprawnie i płynnie. Elektrochemiczny sensor jest bardzo czuły, a tym samym dość precyzyjny.

Niedoszacowanie lub przeszacowanie wyświetlanych wartości jest możliwe tylko w niewielkim zakresie. Wykonując nim pomiar, wiesz, że jest w miarę wiarygodny.

W przypadku tego modelu możliwy jest pomiar aż do 5 promili (czego nikt nie osiągnie – teoretycznie – skoro dawka śmiertelna to 4 promile, ale to zawsze jakieś udogodnienie). Alkomat sumuje liczbę wykonanych testów i wskazuje, ile pozostało do następnej kalibracji.

Łatwa obsługa

W pamięci alkomatu zapisuje się 10 ostatnich pomiarów, do których możesz wrócić, kiedy potrzebujesz. Sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze, ma tylko dwa przyciski – start i pamięć. Duży wyświetlacz ułatwi Ci odczytanie wyniku nawet w ciemności.

Do zestawu producent dołącza dwa ustniki, które wykorzystasz wielokrotnie. Oprócz tego są baterie i etui, więc masz już wszystko gotowe do działania.

5. BACscan F-60

Alkomat Bacscan F-60

Precyzyjny, łatwy w obsłudze i pełen ciekawych rozwiązań alkomat Bacscan F-60 to pewniak, jeśli szukasz sprzętu, na którym możesz polegać. Działa szybko, ma szeroki zakres pomiaru, a niewielkie możliwości błędu sprawiają, że jest wiarygodny. Czego jeszcze możesz chcieć od alkomatu?


Kliknij i kup BACscan F-60

MediaExpert
Electro


Wygodne i szybkie działanie

Podręczny alkomat Bacscan ma elektrochemiczny sensor platynowy, wyjątkowo czuły na alkohol etylowy. Dlatego wykonywany przez niego pomiar jest precyzyjny, z niewielkim zakresem błędu.

Nawet jeśli nie wiesz, jaki jest dopuszczalny próg alkoholu w wydychanym powietrzu, alkomat Cię o tym powiadomi. Po przekroczeniu wartości 0,20 promili włączą się sygnalizacja alarmowa.

Na ekranie LCD jasno wyświetla się parametr wykonanego pomiaru z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Nie masz więc wątpliwości, czy siadać za kierownicę.

Uznałem, że ranking alkomatów powinien uwzględniać też model Bacscan, ponieważ jego zakres pomiaru sięga aż 5 promili. Dodatkowo sprzęt działa szybko. Alkomat jest gotowy do wykonania pomiaru w mniej niż 15 sekund, więc zrobisz test, nawet jak Ci się spieszy, żeby ruszyć w trasę.

Dobrze wykonane pomiary

W alkomacie jest specjalny moduł, który odpowiada za kontrolę temperatury pracy. Zbyt wysoka często prowadzi do uszkodzenia sprzętu i nierzadko wpływa na wynik pomiaru. Dlatego alkomat poinformuje Cię, jeśli warunki nie będą sprzyjały testom.

Alkomat zasygnalizuje też źle wykonany pomiar, czyli za krótki lub za mało głęboki wydech. Ostatnie wyniki (dokładnie 10) są zapisywane w pamięci sprzętu. Oprócz tego alkomat zlicza wykonane testy i sam przypomina o potrzebie wykonania kalibracji.

W zestawie z alkomatem jest 6 ustników. Ich mocowanie jest proste, nawet w słabo oświetlonym miejscu założysz je bez problemu, głównie dzięki specjalnemu podświetleniu.

6. BACscan CA 9000 Professional SG

Alkomat Bacscan CA 9000 Professional SG

Alkomaty przydają się zarówno do prywatnego użytku, jak i profesjonalnego. Dobrze jednak spełniają swoją funkcję, jeśli są precyzyjne, zabezpieczone przed uszkodzeniami, czułe i dopasowane do potrzeb użytkownika. Taki właśnie jest alkomat Bacscan CA 9000 Professional SG. Przeczytaj poniżej, jakie ma zalety!


Kliknij i kup BACscan CA 9000 Professional SG

MediaExpert
EURO
OleOle


Alkomat dopasowany do Twoich potrzeb

Ten kompaktowy alkomat daje duże możliwości pomiaru. Przede wszystkim ma niewielki zakres błędu i daje możliwość ustawienia jednostki. Wynik może być w promilach, mg/L czy % BAC. Elektrochemiczny sensor zapewnia dużą precyzję, dlatego bez obaw mu zaufaj.

Wynik testu wyświetla się na czytelnym ekranie z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Ostatnie 10 wyników łatwo sprawdzisz, ponieważ zapisują się one w pamięci sprzętu. Dodatkowy licznik ilości testów pomoże Ci nie zapomnieć o kalibracji.

Jakość i precyzja pomiaru

Alkomat jest zabezpieczony przed różnego rodzaju uszkodzeniami. Przede wszystkim ma czujnik temperatury, który uniemożliwia wykonanie pomiaru w niesprzyjających warunkach.

Specjalny system zabezpiecza też przed niewłaściwym wykonaniem testu. Masz więc pewność nie tylko co do precyzji pomiaru, ale też jego jakości.

Czujnik przepływu powietrza dba, aby podstawą pomiaru był odpowiednio głęboki wydech. Dzięki temu wiesz, jak prawidłowo wykonać test, aby bez obaw zaufać wskazanym wynikom.

Alkomat jest łatwy w obsłudze, poręczny i ma elegancki wygląd, co kompletuje długą listę jego zalet.

7. FiTAlco Grafit

Alkomat FiTAlco Grafit

Do szybkiego pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu dobrze sprawdzi się alkomat FiTAlco Grafit. Całkowita długość testu wynosi ok. minuty – po tym czasie wiesz, czy możesz prowadzić pojazd. Sprzęt powiadomi Cię o przekroczeniu normy, a jego precyzyjnym wynikom z pewnością możesz zaufać.


Kliknij i kup FiTAlco Grafit

MediaExpert


Zaufaj alkomatowi

Zakres pomiarów wykonywanych przez ten alkomat to od 0 do 4 promili. Czuły sensor elektrochemiczny reaguje tylko na alkohol etylowy, dlatego ryzyko przekłamania wyniku na skutek innych substancji jest niewielkie.

Każde przekroczenie 0,5 promila w wydychanym powietrzu skutkuje uruchomieniem świetlnego i dźwiękowego alarmu. Na pewno będziesz wiedzieć, kiedy nie wsiadać za kierownicę.

Wiarygodny test

Dla bardziej precyzyjnych pomiarów i jako zabezpieczenie sensora producent wykorzystał czujnik temperatury. Dodatkowa funkcja kontroli badanego wydechu zapewnia wiarygodny wynik. Robiąc test tym alkomatem, wiesz, że można mu zaufać.

Co 3 lata masz możliwość skalibrowania alkomatu, dzięki czemu uzyskujesz pewność, że zawsze wskazuje on dokładny pomiar. W zestawie ze sprzętem znajduje się dodatkowy certyfikat kalibracji. Oprócz tego producent dołącza 3 ustniki do wielokrotnego przeprowadzania testów.

8. BACscan F-30

Alkomat Aisko BACscan F-30

Alkomat Aisko BACscan F-30 sprawdza się do użytku w firmach i przedsiębiorstwach, jak i prywatnie. Ma czuły sensor reagujący jedynie na alkohol etylowy oraz czujniki dbające o właściwe przeprowadzenie testu. Wyniki pomiaru są wiarygodne, obarczone niewielkim błędem. Przeczytaj poniższą opinię, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o tym sprzęcie!


Kliknij i kup BACscan F-30

MediaExpert
EURO
OleOle


Czuły sensor

Elektrochemiczny sensor zapewnia dużą skuteczność w wykrywaniu nawet niewielkich ilości alkoholu w wydychanym powietrzu. Wykazuje się odpornością na inne substancje chemiczne, więc wiesz, że jeśli coś wyświetla się na ekranie, to dotyczy to alkoholu.

Jednostki pomiarowe dopasowujesz do swoich preferencji spośród trzech dostępnych opcji: promili, mg/L czy % BAC.

Szybki i prosty test

Ten dobry alkomat jest gotowy do pracy już po kilkunastu sekundach. Masz pewność, że każdy test będzie prawidłowo przeprowadzony dzięki poszczególnym funkcjom.

Jedna opcja dba o odpowiedni wydech i informuje o niepowodzeniu badania. Inny moduł kontroli temperatury ma za zadanie dopilnować, żeby pomiar odbywał się we właściwych warunkach. Przedstawiony wynik jest więc wiarygodny.

Ostatnie 10 pomiarów znajdziesz w pamięci urządzenia. Sprzęt przypomina też o konieczności kalibracji. Dzięki łatwej obsłudze, precyzyjnym pomiarom i wysokiej jakości testów alkomat dobrze sprawdza się do częstego wykonywania pomiarów.

9. GTX SMART

Alkomat GTX SMART

Czym zainteresuje Cię alkomat GTX SMART? Jest precyzyjny, łatwy w obsłudze i mały, a tym samym poręczny. Działa szybko, ma wszystkie niezbędne w alkomacie funkcje. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, to przeczytaj poniższą opinię.


Kliknij i kup GTX SMART

MediaExpert
EURO
OleOle
Neonet
MediaMarkt


Intuicyjna obsługa

Alkomat GTX SMART ma półprzewodnikowy sensor, który kalibrujesz co pół roku albo co 400 pomiarów (cokolwiek nastąpi pierwsze). Dlatego bez przeszkód używasz sprzętu przez długi czas, nie martwiąc się o wiarygodność pomiarów.

Jasny, czytelny wyświetlacz pozwala odczytać wynik zarówno w słabo oświetlonych pomieszczeniach, jak i w pełnym słońcu. Obsługa alkomatu jest prosta i intuicyjna.

Podczas pracy alkomat powiadamia o etapie pomiaru. Dioda wskazuje status badania, czyli kiedy sprzęt przygotowuje się do pracy czy analizuje próbkę.

Alkomat dla każdego

W alkomacie jest funkcja kontroli przepływu powietrza, więc masz pewność, że test był przeprowadzony prawidłowo. Dodatkowa samokontrola działania sensora wpływa na jeszcze większą precyzję pomiaru.

W zestawie z alkomatem są ustniki wielokrotnego użytku, dlatego możesz korzystać z niego nie tylko Ty, ale też znajomi i rodzina.

Model GTX SMART to idealny sprzęt do samochodu, który zawsze masz pod ręką. Szybkie wykonanie testu i wiarygodny pomiar to najważniejsze zalety alkomatu.

10. Xblitz Spirit

Alkomat Xblitz Spirit

Kiedy tylko masz wątpliwości, czy wsiadać za kierownicę samochodu, przyda się elektroniczny alkomat Xblitz Spirit. Jest wygodny w użytkowaniu i poręczny, dlatego możesz nosić go przy sobie bądź trzymać w schowku w aucie. Bez problemu zmieścisz go nawet w kieszeni. Idąc na imprezę, zabierasz go ze sobą i wiesz, czy siadanie za kierownicę to dobry pomysł.


Kliknij i kup Xblitz Spirit

MediaExpert
Neonet


Szybki test dla większej pewności

Model Xblitz Spirit to dobry alkomat podręczny. Przyda Ci się na imprezach i spotkaniach ze znajomymi. Jest idealnym rozwiązaniem do szybkiego sprawdzenia ilości alkoholu w wydychanym powietrzu. Ma półprzewodnikowy, czuły sensor z dużą precyzją i niskim błędem pomiaru.

Niewielkie wymiary i niska waga sprzętu w połączeniu z precyzyjnymi pomiarami czynią alkomat niezastąpionym. Do zestawu producent dołącza 5 ustników, dlatego nawet kilka osób może w higieniczny sposób sprawdzić ilość alkoholu w swoim organizmie.

Wygodny alkomat

Alkomat kalibrujesz jedynie co 6 miesięcy lub co 500 pomiarów. Używasz go więc przez długi czas, nie martwiąc się o jego wiarygodność. Wykonanie badania zajmuje niewiele ponad minutę, dlatego w krótkim czasie dowiesz się, czy Ty lub inna badana osoba powinna unikać prowadzenia samochodu.

Łatwa obsługa znacznie usprawnia przeprowadzanie testów. Specjalna dioda informuje o gotowości sprzętu do pracy oraz ewentualnych alarmach.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, które urządzenia mają wysoką wiarygodność pomiarów. Nie musisz pytać o polecany alkomat na forum bądź czytać innych blogów.

Gorąco polecam Ci inwestycję w alkomat. Ten prosty sprzęt to coś więcej niż gadżet dla kierowców. Od wyniku pomiaru często zależy to, czy ktoś siądzie za kółko, czy nie. A gdy nie powinien tego robić, a o tym nie wie… dopowiedz sobie resztę takiej historii.

Masz własną opinię o jakimś alkomacie lub dodatkowe pytania? Skorzystaj z sekcji komentarzy.

Oceń publikację
[Głosy: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments