W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ranking Alkomatów 2024 | Opinie

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  29 kwietnia 2024
Komentarze:  4

Trzeźwość to podstawa, gdy siadasz za kierownicą. Gdy jej nie ma, strata prawka to i tak najmniejszy wymiar kary. Pod wpływem alkoholu reakcje są opóźnione, co może prowadzić do tragedii na drodze. Aby tego uniknąć, zobacz mój niezależny ranking alkomatów. Z tym sprzętem zawsze wiesz, czy możesz prowadzić auto.

Najlepszy alkomat - ranking, opinie

Ranking alkomatów 2024 - TOP 11

Promiler iBlow 10

Najlepszy, bo najdokładniejszy alkomat do użytku prywatnego i nie tylko. Jest bardzo szybki, o czym świadczy zaledwie 4-sekundowy pomiar. Wykorzystasz go w trybie pasywnym, a więc jako przesiewowy alkomat bezustnikowy. Dokona pomiaru trzeźwości nawet w przypadku osoby, która nie chce dmuchnąć. Mało tego, ten sprzęt potrafi sprawdzić, czy jakiś płyn zawiera alkohol!

Jak przystało na praktycznie policyjny alkomat, stanowi wytrzymałe urządzenie. Elektrochemiczny sensor wymaga kalibracji co 50000 pomiarów. Gwarancja obejmuje okres 5 lat, a w pierwszym producent obiecuje darmowe, nielimitowane kalibracje. Owszem, ten profesjonalny alkomat kosztuje swoje, ale i tak kupuje go masa osób do prywatnego użytku. Świadczą o tym setki pozytywnych opinii.

Ocena produktu: 9.8/10
AlcoSense Ultra

AlcoSense Ultra to dokładny alkomat elektrochemiczny, który nigdy nie zaniża pomiaru. Ryzyko przeszacowania wyniku też jest bardzo znikome. To jeden z najdokładniejszych alkomatów o wysokiej wiarygodności pomiarów. Od razu pokaże Ci na czytelnym wyświetlaczu LCD 1,8 cala, czy wynik jest w normie i możesz prowadzić. Ustawisz limit dla dowolnego kraju na świecie.

Ten nowoczesny alkomat wysokiej jakości ułatwi Ci prawidłowe użytkowanie. Podczas pomiaru zauważysz na ekranie 2 wskaźniki paskowe (ciśnienie i objętość), więc wiesz, przez ile i jak mocno dmuchać. AlcoSense Ultra wykrywa również temperaturę otoczenia, która mogłaby zaburzyć precyzję pomiaru. Precyzja, wykonanie, oprogramowanie – wszystko celujące!

Ocena produktu: 9.71/10
Promiler AL 9000 Lite

Profesjonalny alkomat do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. Dokładność jego elektrochemicznego sensora nie odbiega wcale znacząco od sprzętu używanego przez policję. Urządzenie wymaga kalibracji co 1000 pomiarów, a sensor wystarcza na 2000 pomiarów. Dzięki temu to żywotny i tani w utrzymaniu alkomat. Nie przejmujesz się dodatkowymi wydatkami.

Jak przystało na dobry alkomat z rankingu, monitoruje warunki każdego pomiaru. Sprawdza temperaturę otoczenia oraz głębokość oddechu. Jeżeli coś poszło nie tak i wynik może być niedokładny, od razu wiesz, że trzeba powtórzyć pomiar alkoholu. Nie ryzykujesz mandatu lub tragedii na drodze. Zawsze masz pewność, czy możesz bezpiecznie prowadzić swoją brykę.

Ocena produktu: 9.67/10
Promiler AL 8000 PLUS

Bardzo dobrze oceniany alkomat elektrochemiczny. Jeden z najpopularniejszych do domowego użytku. Świetnie przeszedł także mój test alkomatów. Dokonuje wiarygodnych, bo szalenie dokładnych pomiarów zawartości alkoholu w organizmie. Do tego odlicza, ile dni pozostało do kalibracji. Zawsze wiesz, kiedy wykonać ją na czas. Zauważ także, że to mały i poręczny sprzęt.

Jego nowoczesny czujnik przepływowy powietrza kontroluje proces każdego pomiaru. Analizuje chociażby głębokość oddechu. Nie musisz wykonywać kilku pomiarów, aby upewnić się, że ich rezultat jest wiarygodny. Zresztą… testując w ten sposób omawiany alkomat, jego wyniki i tak są powtarzalne. Daje to gwarancję precyzji pracy, a o to chodzi w polecanych alkomatach.

Ocena produktu: 9.58/10
AlcoFind PRO X5 Plus

Mały, poręczny alkomat z dużym wyświetlaczem. W każdych warunkach bez problemu odczytasz uzyskany wynik. A będzie on dokładny, dba o to wysokiej jakości sensor elektrochemiczny. Zdecydowanie jeden z najprecyzyjniejszych modeli z rankingu alkomatów do domowego użytku. Trudno się dziwić, że cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami użytkowników.

Co ciekawe, urządzenie potrafi wykryć bardzo duże stężenie alkoholu, nawet do 5 promili! Nie jest to niezbędne, ale jednak świadczy o szerokich możliwościach tego polecanego alkomatu. Aby tak było, sensor musi być trwały i wysokiej klasy, a tu tak właśnie jest. Na plus łatwość obsługi oraz niezawodność sprzętu. Prędko opanujesz sterowanie alkomatem.

Ocena produktu: 9.48/10
Bacscan F-60

Nowoczesny, godny polecenia alkomat do firmy lub prywatnego użytku. Zbiera mnóstwo pozytywnych recenzji. Wszystko za sprawą jego precyzji pomiarów. Ewentualny margines błędu jest bardzo mały (±0.05‰). Kupując to polecane urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie, zyskujesz pewność wiarygodnych pomiarów.

Praktyczną i przydatną funkcją jest sygnalizacja alarmowa. Sprzęt od razu informuje, czy możesz prowadzić auto. Bacscan F-60 zapewnia także jasny ekran LCD, 6 ustników w zestawie oraz kontrolę temperatury pracy. Jak na tak wysoką jakość, to całkiem tani alkomat podręczny. Bez wątpienia zalicza się do czołówki w tej kategorii, dlatego go polecam.

Ocena produktu: 9.36/10
Bacscan CA 9000 Professional SG

Alkomat wykrywający niekorzystne warunki do przeprowadzenia pomiaru, np. za sprawą czujnika temperatury. Zyskasz ochronę przed niewłaściwym testem zawartości alkoholu w organizmie. A gdy warunki sprzyjają, pomiar ma wręcz niezauważalny margines możliwego błędu. To rewelacyjny sprzęt i to w dobrej cenie. Mówimy o top alkomacie do 300 zł.

Co istotne, to certyfikowany alkomat. Powtarzalność jego dokładnych pomiarów doceniło Polskie Centrum Akredytacji (PCA). Licznik pomiarów wraz z funkcją przypominającą o kalibracji dadzą Ci znać, kiedy wykonać ten proces, aby utrzymać wysoką wiarygodność. Bogate wyposażenie zapewni Ci wszystko, czego potrzebujesz, żeby od razu korzystać z tego elektronicznego testera trzeźwości.

Ocena produktu: 9.21/10
FiTAlco Grafit

Precyzyjny alkomat elektrochemiczny z 3 ustnikami wielokrotnego użytku. W higieniczny sposób może z niego korzystać kilka osób. To kompaktowe urządzenie jest także wytrzymałe i banalne w obsłudze. Gdy poziom zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu przekracza 0,5 promila, alkomat uruchamia alarm (dźwiękowy oraz świetlny).

Wiele osób pozytywnie ocenia ten alkomat w dobrej cenie także za szybkość pomiarów. Wystarczy zaledwie minuta, aby pokazał Ci wiarygodny wynik. Dodam, że ten sprzęt wytrzymuje, że tak powiem… zabawy z alkomatem. Chodzi o dmuchanie w niego, gdy doskonale się wie, że jest się pijanym. Nie polecam tego, ale jeśli już, to sensorowi tego modelu to nie straszne.

Ocena produktu: 9.15/10
Aisko BACscan F-30

Tani, ale wiarygodny alkomat elektrochemiczny dobrej jakości. Reaguje wyłącznie na alkohol etylowy, żadne inne substancje nie zaburzają jego dokładności. Sprzęt staje się bardzo szybko gotowy do pracy. Nie czekasz na to długo, mogąc prędko wykonać pomiar. To bardzo opłacalny analizator do małych firm, instytucji oraz dla użytkowników indywidualnych.

Jak przystało na ranking alkomatów, nie zabrakło funkcji wspomagających. Jedna z nich kontroluje temperaturę, a druga wydech. Dzięki temu zawsze wiesz, czy poprawnie przeprowadzasz pomiar. W efekcie nie ryzykujesz mandatu lub czegoś jeszcze gorszego. Porządny alkomat czasem zastępuje rozsądek (lub go wspomaga), a ten model spełnia to założenie.

Ocena produktu: 9.06/10
GTX SMART

Mały i niedrogi alkomat półprzewodnikowy. Jeden z najlepszych ze swojego typu. Kontroluje przepływ powietrza, czuwając nad tym, aby każdy prawidłowo wykonał pomiar. Dzięki niewielkim gabarytom łatwo go gdzieś ze sobą zabrać lub schować w samochodzie. Na czytelnym ekranie LCD łatwo odczytasz wynik pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Mimo niskiej ceny producent nie zapomniał o ustnikach wielokrotnego użytku. Pozwala to na korzystanie ze sprzętu przez kilka osób. Nie przejmujesz się częstym kupowaniem dodatkowych końcówek. GTX SMART to zdecydowanie jedna z najtańszych-najlepszych opcji. Mówimy w końcu o solidnym alkomacie domowym do 200 zł (a czasem nawet do 150 zł!).

Ocena produktu: 8.94/10
Xblitz Spirit

Dobrze wykonany, półprzewodnikowy alkomat, którego (jak na ten rodzaj) wcale nie trzeba co chwilę kalibrować (bo co pół roku lub po każdych 500 pomiarach). W dodatku Xblitz czasem prowadzi akcje promocyjne z darmową kalibracją (np. przez rok od zakupu). Alkomat jest także bardzo mały, a więc mobilny. Mimo to oferuje nowoczesny, czytelny wyświetlacz.

Xblitz Spirit dobrze przeszedł test alkomatów także przez szybkość oraz dokładność pracy – szczególnie w stosunku do niewielkiej kwoty, jaką trzeba na niego wydać. Jedna z najtańszych opcji zakupowych z tej kategorii, która ma sens. Szukając jak najmniejszego i jak najtańszego alkomatu, musisz zwrócić uwagę na ten polecany analizator.

Ocena produktu: 8.77/10

Najlepsze alkomaty - Ranking 2024

Alkomat Promiler iBlow 10

Alkomat Promiler iBlow 10

Zaprojektowany w Polsce alkomat polecany przez policję. Promiler iBlow 10 to w pełni profesjonalne urządzenie, które dokonuje wiarygodnego pomiaru w zaledwie 4 sekundy. Dopiero po 50000 testach trzeźwości wymaga kalibracji, oferując przy tym bezkontaktowe pomiary. Zdecydowanie topowy alkomat!Szybki, precyzyjny i bezkontaktowy

Trudno mi sobie wyobrazić jeszcze lepszy i dokładniejszy alkomat niż Promiler iBlow 10. Sam byłem nim badany przez policję, gdy sprawdzała trzeźwość kierowców. Każda osoba prowadząca auto przechodziła test, a i tak nie powstał przez to większy korek. Jakim cudem? Ponieważ to przesiewowy alkomat bezkontaktowy.

Tak, subtelne dmuchnięcie bez bezpośredniego korzystania z ustnika wystarczy, aby ekran wyświetlił dokładny wynik. Cały pomiar trwa ok. 4 sekund, co stanowi wręcz rekord.

To swego rodzaju alkomat z alarmem, ponieważ oprócz ekranu wynik interpretuje jego górna część. Świeci się na zielono lub czerwono, w zależności od rezultatu pomiaru. Oprócz tego może pełnić funkcję LED-owej latarki.

Mało wyróżników? No to łap kolejny. Sprzęt działa również w pełni pasywnie. Co to oznacza? Wykonuje pomiary bez dmuchania w jego kierunku. Sposób na osobę, która nie chce poddać się badaniu. Niesie to za sobą szersze zastosowanie, gdyż sprawdzisz, czy w jakimś płynie znajduje się alkohol. Unikalna cecha, prawda?

Dodam, że Promiler iBlow 10 jest zasilany 6 bateriami AA i ma specjalne oprogramowanie na komputer.

Kalibracja co 50000 pomiarów

Promiler iBlow 10 może pracować w sposób ciągły. Co za tym idzie, rodzą się obawy o zbyt częstą konieczność kalibracji, co przecież kosztuje (i zabiera czas).

Okazuje się, że nic z tych rzeczy! Kalibrowanie platynowego sensora elektrochemicznego QMol 5.0 wypada wykonać dopiero po 50000 pomiarów. Szalony wynik. W prywatnym użytku to wręcz alkomat bez kalibracji.

Jasne, upływ czasu też ma pewne znaczenie, jednak mniejsze niż częstotliwość pomiarów. Co więcej, producent gwarantuje darmową kalibrację podczas pierwszego roku korzystania z tego sprzętu. Ten bonus spodoba się osobom, które planują bardziej komercyjny użytek, a więc codzienne wykonywanie wielu pomiarów.

Jeśli jeszcze się dziwisz, dlaczego Promiler iBlow 10 wygrywa mój ranking alkomatów, przejdźmy do kolejnego akapitu. 2 następne cechy dopełnią pozytywną opinię o nim.

Długa gwarancja i niezwykłe wyróżnienie

Wydając większą kasę na najlepszy alkomat, zapewne pragniesz, aby był to sprzęt na długie lata. W tym wypadku zyskasz tę pewność, ponieważ producent udziela aż 5-letniej gwarancji na swój produkt. To wyjątkowo trwałe i sprawdzone urządzenie pomiarowe, które naprawdę trudno zepsuć.

Interesuje Cię certyfikowany alkomat z atestem? A co powiesz na fakt, że Promiler iBlow 10 dodatkowo dostał wyróżnienie od… prezydenta RP?! W 2017 roku zdobył nagrodę „Lider Bezpieczeństwa Państwa” należącą do dziedziny obronności i bezpieczeństwa.

To wszystko mówi samo przez siebie. Jeżeli masz większy budżet i szukasz w pełni profesjonalnego modelu, skieruj swoją uwagę właśnie na Promiler iBlow 10.

Alkomat AlcoSense Ultra

Alkomat AlcoSense Ultra

Alkomat to sprzęt, który każdy powinien mieć, zwłaszcza umieszczony w samochodzie. Najlepiej jednak, żeby był niezawodny. Alkomat AlcoSense Ultra to urządzenie, które sprawdzi się idealnie w roli Twojej prywatnej kontroli. Daje wiarygodne wyniki, a co najważniejsze, nigdy ich nie zaniża. Dodatkowo jest łatwy w obsłudze i użyjesz go w niemal każdych warunkach.Wyjątkowa precyzja

Najważniejszym zadaniem każdego alkomatu jest pomiar alkoholu w wydychanym powietrzu. Pokazywany przez niego wynik ma niebagatelne znaczenie. Dlatego precyzja pomiaru w alkomacie AlcoSense Ultra to jego największa zaleta. Wynosi dokładnie +0,07 promili oraz -0,00 promili.

Co taka precyzja oznacza dla Ciebie w praktyce?

Wartość ze znakiem + odnosi się do możliwości przeszacowania wyniku. O tyle w górę jest możliwa pomyłka alkomatu.

Co jednak ważniejsze i co sprawia, że AlcoSense Ultra stanowi jeden z najdokładniejszych alkomatów, to druga wartość ze znakiem -. Oznacza, że sprzęt nigdy nie zaniży wyniku! Masz pewność, że jeśli alkomat nie pokazuje alkoholu w wydychanym powietrzu, to alkomat policyjny też go nie wykryje.

Ten alkomat wielokrotnego użytku wyposażono w czujnik elektrochemiczny. Korzysta z patentów podobnych do policyjnych alkomatów używanych w Wielkiej Brytanii i wielu innych europejskich krajach. Bada próbkę powietrza pochodzącą głęboko z płuc, dlatego wskaże Ci wiarygodne wyniki.

W efekcie nie zastanawiasz się, czy wyświetlona wartość jest jeszcze dopuszczalna, czy wsiadanie za kierownicę staje się już niebezpieczne. O to chodzi w topowych alkomatach do prywatnego użytku!

Pamięć urządzenia mieści aż 128 ostatnich pomiarów. Kolejny parametr, który wypada jeszcze lepiej niż w starszych generacjach alkomatów tej marki. Każdy wynik z historii ma przypisaną godzinę i datę. Gdy tego zechcesz, zgrasz tego typu statystyki na swój komputer.

Pomiar wykonany, jak należy

Ciekawie wypada opcja detektora ciśnienia. Wynik jest wiarygodny, jeśli pomiar dokonano na podstawie litra wydychanego powietrza. Dokładny alkomat AlcoSense ma odpowiedni wskaźnik, dzięki któremu wiesz, kiedy przestać dmuchać. W efekcie zwiększa się też wiarygodność sprzętu.

To alkomat z wyświetlaczem LCD, na którym widzisz postęp pomiaru. Zauważysz 2 zapełniające się paski: ciśnienia (ma dojść do połowy skali; analizuje intensywność dmuchnięcia) oraz objętości (sprawdza ilość wydmuchiwanego powietrza). Jeżeli zrobisz coś nie tak, dostaniesz powiadomienie i poradę, co zmienić.

Bez obaw zaufasz pomiarom tego sprawdzonego alkomatu z sensorem elektrochemicznym także z innych powodów. Jeśli za wysoka lub za niska temperatura może mieć wpływ na wskazany parametr, sprzęt Cię o tym poinformuje.

Podobnie w przypadku przeciążenia. Mierzenie zawartości alkoholu w oddechu tuż po przełknięciu ostatniego kieliszka jest bez sensu. Niektórzy jednak tak robią, co w efekcie uszkadza nawet sensor. Ten profesjonalny alkomat elektrochemiczny ma tryb ochrony przed takim przeciążeniem.

A jeśli na ekranie ujrzysz alarm nietrzeźwości, sprzęt oszacuje, ile czasu musisz odczekać przed prowadzeniem bryki. Rzecz jasna po upływie wskazanego czasu nie chwytaj od razu kluczyków. Najpierw ponownie wykonaj test. Jak dla mnie kolejna użyteczna funkcjonalność tego sprzętu nowej generacji.

Alkomat Promiler AL 9000 Lite

Alkomat Promiler AL 9000 Lite

Alkomat Promiler AL 9000 Lite przyda Ci się w samochodzie, ale też do użytku profesjonalnego. Ma elektrochemiczny sensor bazujący na policyjnej technologii i dużą precyzję pomiaru. Ten dobry alkomat jest wygodny w użyciu i łatwy w obsłudze. Sprawdź, jakie jeszcze ma zalety. Opisałem je w subiektywnej opinii.Komfort użytkowania

Elektrochemiczny sensor ze stopem platyny zapewnia wiarygodny wynik z niewielkim przeszacowaniem lub nieznacznym zaniżeniem wyniku (+/- 0,1‰). Sprawdzając zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wiesz, że w razie kontroli policyjnej wynik Cię nie zaskoczy.

Jednym czujnikiem wykonasz ponad 2000 pomiarów! Nawet dmuchając raz dziennie, daje Ci to ok. 5 lat użytkowania sprzętu. Kalibracja jest możliwa, a wręcz zalecana, ale nie co kilkanaście miesięcy, a co 1000 pomiarów. Nie stracisz na to czasu i kasy.

W efekcie to znakomity alkomat dla użytkowników indywidualnych, jak i firm (w celu kontroli pracowników prowadzących pojazdy). Da Ci szerokie zastosowanie, a jego czuły system pomiarowy robi furorę wśród domowych alkomatów elektronicznych.

Kontrola na wysokim poziomie

Dokonywane pomiary zapisują się w pamięci alkomatu. Możesz do nich wrócić, jeśli tego potrzebujesz. Wyświetlanym parametrom da się zaufać, bo sprzęt ma wbudowany detektor przepływu powietrza. Alkomat sam kontroluje, czy wykonujesz pomiar z wystarczająco głębokiego oddechu.

Ponadto specjalne oprogramowanie monitoruje, czy podczas pomiaru panują odpowiednie warunki i czy bateria jest wystarczająco naładowana. Ty tylko dmuchasz, a alkomat wykonuje całą resztę i sam dba o swoje precyzyjne działanie.

Decydując się na dobrej jakości alkomat Promiler, dostajesz od producenta 5 ustników w zestawie i to wielorazowych. Do tego na wyposażeniu znajdziesz etui, walizkę do przechowywania i baterie. Jak najbardziej jeden z najlepszych alkomatów do 500 zł.

Alkomat Promiler AL 8000 PLUS

Alkomat Promiler AL 8000 PLUS

Poręczny, wiarygodny alkomat Promiler AL 8000 PLUS to rzecz niezbędna w samochodzie. Wygląda stylowo (co dla niektórych też jest ważne), ma nowoczesne oprogramowanie i jest intuicyjny w obsłudze. Sprawdzi się do użytku profesjonalnego, jak i prywatnego. Przeczytaj poniższą recenzję i dowiedz się, dlaczego ten alkomat zbiera tak dużo pozytywnych opinii użytkowników.Alkomat domowy z nowoczesnym oprogramowaniem

Kompaktowy alkomat ma sensor elektrochemiczny, podobny do tych używanych przez policję. Zapewnia wiarygodny pomiar z niewielką możliwością błędu (+/- 0,05‰ dla 0,5‰). Używając go, ze sporą pewnością stwierdzisz, czy możesz bezpiecznie usiąść za kierownicą.

Ciekawie wypada wykorzystany software. Ranking alkomatów uwzględnia ten model, bo jego użytkowanie jest wyjątkowo proste i wygodne. Sprzęt pokaże Ci, ile dni zostało do następnej kalibracji, i dodatkowo zapisze, kiedy odbył się ostatni pomiar.

5 ostatnich pomiarów z łatwością wykorzystasz do przeprowadzenia analizy, która z takich czy innych powodów może być dla Ciebie ważna. Jeśli potrzebujesz porównać wyniki, to po prostu to zrobisz bez zbędnych komplikacji.

Pewność pomiarów

Alkomat do domu Promiler AL 8000 PLUS ma specjalny system, który kontroluje warunki pracy sensora. Jeśli są nieprawidłowe, to będziesz o tym wiedzieć. Nie martwisz się więc, czy podany przez alkomat wynik jest wiarygodny.

Precyzję pomiaru wspiera czujnik przepływowy powietrza. Dba o to, żeby wskazany wynik miał odpowiednie podstawy. Właściwa głębokość oddechu jest tu bowiem kluczowa.

Producent dołącza do zestawu etui na alkomat i dwa wielorazowe ustniki. Są też baterie, więc sprzęt jest od razu gotowy do użycia. Nie stracisz pieniędzy na dokupywanie czegoś.

Alkomat AlcoFind PRO X5 Plus

Alkomat AlcoFind PRO X5 Plus

Ciekawym alkomatem do prywatnego użytku jest AlcoFind PRO X5 Plus. Ma dużą precyzję pomiaru i szeroki zakres, jako jeden z nielicznych sprzętów. Ponadto to poręczne i wygodne urządzenie, które łatwo schowasz w domu czy samochodzie. W poniższej opinii poznasz więcej jego atutów.Szeroki i wiarygodny pomiar

Producent twierdzi, że do wykonania alkomatu użył jedynie sprawdzonych i dobrych podzespołów, dlatego sprzęt działa sprawnie i płynnie. Elektrochemiczny sensor wykazuje wysoką czułość, a tym samym precyzję.

Niedoszacowanie lub przeszacowanie wyświetlanych wartości jest możliwe tylko w niewielkim zakresie (0.01‰). Wykonując nim pomiar, wiesz, że będzie wiarygodny.

W przypadku tego modelu możliwy jest pomiar aż do 5 promili (czego nikt nie osiągnie – teoretycznie – skoro dawka śmiertelna to 4 promile, ale to zawsze jakieś udogodnienie). Alkomat sumuje liczbę wykonanych testów i wskazuje, ile pozostało do następnej kalibracji.

Dobry alkomat łatwy w obsłudze

W pamięci alkomatu zapisuje się 10 ostatnich pomiarów, do których możesz wrócić, kiedy potrzebujesz. Sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze, ma tylko 2 przyciski – start i pamięć. Duży wyświetlacz ułatwi Ci odczytanie wyniku nawet w ciemności.

Do zestawu producent dołącza dwa ustniki, które wykorzystasz wielokrotnie. Oprócz tego są baterie i etui, więc masz już wszystko gotowe do działania.

Alkomat Bacscan F-60

Alkomat Bacscan F-60

Precyzyjny, łatwy w obsłudze i pełen ciekawych rozwiązań alkomat Bacscan F-60 to pewniak, jeśli szukasz sprzętu, na którym możesz polegać. Działa szybko, ma szeroki zakres pomiaru, a niewielkie możliwości błędu sprawiają, że jest wiarygodny. Poznaj go bliżej za sprawą poniższej opinii.Wygodne i szybkie działanie

Podręczny alkomat Bacscan ma elektrochemiczny sensor platynowy, wyjątkowo czuły na alkohol etylowy. Dlatego też wykonywany przez niego pomiar odznacza się precyzją, ma niewielki zakres błędu (±0.05‰ dla 1.00‰).

Nawet jeśli nie wiesz, jaki jest dopuszczalny próg alkoholu w wydychanym powietrzu, alkomat Cię o tym powiadomi. Po przekroczeniu wartości 0,20 promili włączą się sygnalizacja alarmowa.

Na ekranie LCD jasno wyświetla się parametr wykonanego pomiaru z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Nie masz więc wątpliwości, czy siadać za kierownicę.

Uznałem, że ranking alkomatów powinien uwzględniać też model Bacscan, ponieważ jego zakres pomiaru sięga aż 5 promili. Dodatkowo sprzęt działa szybko. Alkomat jest gotowy do wykonania pomiaru w mniej niż 15 sekund, więc zrobisz test, nawet jak Ci się spieszy, żeby ruszyć (lub też nie) w trasę.

Dobrze wykonane pomiary

W alkomacie znalazł się specjalny moduł. Odpowiada za kontrolę temperatury pracy. Zbyt wysoka często prowadzi do uszkodzenia sprzętu i nierzadko wpływa na wynik pomiaru. Dlatego alkomat poinformuje Cię, jeśli warunki nie będą sprzyjały testom.

Alkomat zasygnalizuje też źle wykonany pomiar, czyli za krótki lub za mało głęboki wydech. Ostatnie wyniki (dokładnie 10) są zapisywane w pamięci sprzętu. Oprócz tego alkomat zlicza wykonane testy i sam przypomina o potrzebie wykonania kalibracji.

W zestawie z tym polecanym alkomatem znajdziesz 6 ustników. Ich mocowanie jest proste, nawet w słabo oświetlonym miejscu założysz je bez problemu, głównie dzięki specjalnemu podświetleniu.

Alkomat Bacscan CA 9000 Professional SG

Alkomat Bacscan CA 9000 Professional SG

Alkomaty przydają się zarówno do prywatnego użytku, jak i profesjonalnego. Dobrze jednak spełniają swoją funkcję, jeśli są precyzyjne, zabezpieczone przed uszkodzeniami, czułe i dopasowane do potrzeb użytkownika. Taki właśnie jest certyfikowany alkomat elektrochemiczny Bacscan CA 9000 Professional SG. Przeczytaj poniżej, jakie ma zalety!Alkomat dopasowany do Twoich potrzeb

Ten kompaktowy alkomat z atestem (certyfikat od PCA) daje duże możliwości pomiaru. Przede wszystkim ma niewielki zakres błędu (±0.05‰ dla 1.00‰) i daje opcję ustawienia jednostki. Może podawać wyniki w promilach, mg/L czy % BAC. Elektrochemiczny sensor zapewnia dużą precyzję, dlatego bez obaw mu zaufaj.

Wynik testu wyświetla się na czytelnym ekranie z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Ostatnie 10 wyników łatwo sprawdzisz, ponieważ zapisują się one w pamięci sprzętu. Dodatkowy licznik ilości testów pomoże Ci nie zapomnieć o kalibracji (co 6 – 12 miesięcy bądź co 500 pomiarów).

Jakość i precyzja pomiaru

Alkomat zabezpieczono przed różnego rodzaju uszkodzeniami. Przede wszystkim oferuje czujnik temperatury, który uniemożliwia wykonanie pomiaru w niesprzyjających warunkach.

Specjalny system zabezpiecza też przed niewłaściwym wykonaniem testu. Zyskasz więc pewność nie tylko co do precyzji pomiaru, ale też jego jakości.

Czujnik przepływu powietrza dba, aby podstawą pomiaru był odpowiednio głęboki wydech. Dzięki temu wiesz, jak prawidłowo wykonać test. Bez obaw zaufasz wskazanym wynikom. Alkomat jest łatwy w obsłudze, poręczny i ma elegancki wygląd, co kompletuje długą listę jego zalet.

Nic dziwnego, że dla wielu osób BACscan CA 9000 Professional SG to najlepszy alkomat do 300 – 350 zł. Nie brakuje mu precyzji, przydatnych funkcji oraz dobrego wykonania. To sprzęt często wybierany na prezent, gdyż dobrze się sprawdza, a nie kosztuje fortuny.

Alkomat FiTAlco Grafit

Alkomat FiTAlco Grafit

Do szybkiego pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu przyda Ci się opłacalny alkomat do 400 zł FiTAlco Grafit. Całkowita długość testu wynosi ok. minuty – po tym czasie wiesz, czy możesz prowadzić pojazd. Sprzęt powiadomi Cię o przekroczeniu normy, a jego precyzyjnym wynikom z pewnością możesz zaufać.Zaufaj dobremu alkomatowi

Zakres pomiarów wykonywanych przez ten alkomat to od 0 do 4 promili. Czuły sensor elektrochemiczny reaguje tylko na alkohol etylowy, dlatego ryzyko przekłamania wyniku na skutek innych substancji jest niewielkie. To ważne założenie w rankingu alkomatów, a FiTAlco Grafit świetnie je spełnia.

Każde przekroczenie 0,5 promila w wydychanym powietrzu skutkuje uruchomieniem świetlnego i dźwiękowego alarmu. Na pewno będziesz wiedzieć, kiedy nie wsiadać za kierownicę.

Wiarygodny test

Dla bardziej precyzyjnych pomiarów i jako zabezpieczenie sensora producent wykorzystał czujnik temperatury. Dodatkowa funkcja kontroli badanego wydechu zapewnia wiarygodny wynik. Robiąc test tym alkomatem, wiesz, że można mu zaufać.

Co 3 lata masz możliwość skalibrowania alkomatu, dzięki czemu zyskasz pewność, że zawsze wskazuje on dokładny pomiar. W zestawie ze sprzętem znajduje się dodatkowy certyfikat kalibracji. Oprócz tego producent dołącza 3 ustniki do wielokrotnego przeprowadzania testów.

Alkomat Aisko BACscan F-30

Alkomat Aisko BACscan F-30

Alkomat Aisko BACscan F-30 sprawdza się do użytku w firmach i przedsiębiorstwach, jak i prywatnie. Ma czuły sensor reagujący jedynie na alkohol etylowy oraz czujniki dbające o właściwe przeprowadzenie testu. Wyniki pomiaru są wiarygodne, obarczone niewielkim błędem. Przeczytaj poniższą opinię, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o tym sprzęcie!Czuły sensor

Elektrochemiczny sensor zapewnia dużą skuteczność w wykrywaniu nawet niewielkich ilości alkoholu w wydychanym powietrzu. Wykazuje się odpornością na inne substancje chemiczne, więc wiesz, że jeśli coś wyświetla się na ekranie, to dotyczy to alkoholu.

Jednostki pomiarowe dopasowujesz do swoich preferencji spośród trzech dostępnych opcji: promili, mg/L czy % BAC.

Szybki i prosty test

Ten dobry alkomat jest gotowy do pracy już po kilkunastu sekundach. Masz pewność, że każdy test będzie prawidłowo przeprowadzony dzięki poszczególnym funkcjom.

Jedna opcja dba o odpowiedni wydech i informuje o niepowodzeniu badania. Moduł kontroli temperatury ma z kolei za zadanie dopilnować, żeby pomiar odbywał się we właściwych warunkach. Przedstawiony wynik jest więc wiarygodny.

Ostatnie 10 pomiarów znajdziesz w pamięci urządzenia. Sprzęt przypomina też o konieczności kalibracji. Dzięki łatwej obsłudze, precyzyjnym pomiarom i wysokiej jakości testów alkomat dobrze sprawdza się do częstego wykonywania pomiarów. W dodatku nie kosztuje zbyt dużo jak na swoje możliwości.

Alkomat GTX SMART

Alkomat GTX SMART

Czym zainteresuje Cię półprzewodnikowy alkomat GTX SMART? Jest precyzyjny, łatwy w obsłudze i mały, a tym samym poręczny. Działa szybko, ma wszystkie niezbędne w alkomacie funkcje. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, to przeczytaj poniższą opinię.Intuicyjna obsługa

Alkomat GTX SMART ma półprzewodnikowy sensor, który kalibrujesz co pół roku albo co 400 pomiarów (cokolwiek nastąpi pierwsze). Bez przeszkód używasz sprzętu przez długi czas, nie martwiąc się o wiarygodność pomiarów.

Jasny, czytelny wyświetlacz pozwala odczytać wynik zarówno w słabo oświetlonych pomieszczeniach, jak i w pełnym słońcu. Obsługa alkomatu jest prosta i intuicyjna. Od razu ją opanujesz.

Podczas pracy alkomat powiadamia o etapie pomiaru. Dioda wskazuje status badania, czyli kiedy sprzęt przygotowuje się do pracy czy analizuje próbkę.

Alkomat dla każdego

W tym tanim alkomacie znalazła się funkcja kontroli przepływu powietrza. Dostaniesz pewność, że test był przeprowadzony prawidłowo. Dodatkowa samokontrola działania sensora wpływa na jeszcze większą precyzję pomiaru.

W zestawie z alkomatem znajdziesz ustniki wielokrotnego użytku, dlatego możesz korzystać z niego nie tylko Ty, ale też znajomi i rodzina. Co ciekawe, to jeden z najlżejszych alkomatów na rynku. Waży zaledwie 50 g.

Model GTX SMART stanowi idealny sprzęt do samochodu, który zawsze masz pod ręką. Szybkie wykonanie testu i wiarygodny pomiar to najważniejsze zalety alkomatu.

Alkomat Xblitz Spirit

Alkomat Xblitz Spirit

Kiedy tylko masz wątpliwości, czy wsiadać za kierownicę samochodu, przyda się elektroniczny alkomat Xblitz Spirit. Jest wygodny w użytkowaniu i poręczny, dlatego możesz nosić go przy sobie bądź trzymać w schowku w aucie. Bez problemu zmieścisz go nawet w kieszeni. Idąc na imprezę, zabierasz go ze sobą i wiesz, czy siadanie za kierownicę to dobry pomysł, czy jednak duży błąd.Szybki test dla większej pewności

Model Xblitz Spirit to dobry alkomat podręczny. Przyda Ci się na imprezach i spotkaniach ze znajomymi. Jest idealnym rozwiązaniem do szybkiego sprawdzenia ilości alkoholu w wydychanym powietrzu. Ma półprzewodnikowy, czuły sensor z dużą precyzją i niskim błędem pomiaru.

Niewielkie wymiary i niska waga sprzętu w połączeniu z precyzyjnymi pomiarami czynią alkomat niezastąpionym. Do zestawu producent dołącza 5 ustników. Dlatego też nawet kilka osób może w higieniczny sposób sprawdzić ilość alkoholu w swoim organizmie.

Wygodny alkomat

Alkomat kalibrujesz jedynie co 6 miesięcy lub co 500 pomiarów. Używasz go więc przez długi czas, nie martwiąc się o jego wiarygodność. Wykonanie badania zajmuje niewiele ponad minutę, dlatego w krótkim czasie dowiesz się, czy Ty lub inna badana osoba powinna unikać prowadzenia samochodu.

Łatwa obsługa znacznie usprawnia przeprowadzanie testów. Specjalna dioda informuje o gotowości sprzętu do pracy oraz ewentualnych alarmach.

Alkomat - Ceny

Skoro przeprowadziłem porównanie alkomatów, to nie omieszkałem dopisać kilku słów o cenach tych urządzeń.

Z jednej strony prawie każdy oczekuje dokładności pomiarów niczym z profesjonalnego alkomatu policyjnego, a z drugiej mało kto szykuje na ten sprzęt kilka tysięcy złotych. A tyle przecież kosztują alkomaty bezustnikowe/bezdotykowe dla służb mundurowych.

Powiem jednak szczerze, że nie zawsze potrzebujesz takiego sprzętu. Bardziej domowe modele także potrafią być profesjonalne.

Ile więc wydać na dobry, precyzyjny alkomat do prywatnego użytku?

  • Zacznijmy od tego, że wiele osób i tak szuka typowo policyjnego alkomatu przesiewowego. Nie dziwię się temu, gdyż szybki, precyzyjny i bezkontaktowy pomiar stanowi super zaletę. W dodatku takie sprzęty kalibruje się co np. 50000 pomiarów. Z drugiej strony na profesjonalny alkomat musisz przygotować nawet 1500 – 2000 zł. Spory wydatek, lecz skutkuje unikalnymi korzyściami.
  • Najlepsze typowo domowe alkomaty elektrochemiczne to koszt mniej więcej od 400 do 600 – 1000 zł. Przy górnej granicy tego segmentu cenowego spotkasz nawet alkomaty, które w ogóle nie zaniżają wyniku! To gwarancja wiarygodności pomiarów i własnego bezpieczeństwa.
  • Do 250 – 350 zł także znajdziesz dokładne alkomaty z sensorem elektrochemicznym, choć ich lista nie będzie już tak długa.
  • Jeżeli nie wykonujesz pomiarów bardzo często, możesz także sięgnąć po tani alkomat półprzewodnikowy. To zazwyczaj koszt do 150 – 200 zł, choć znajdziesz modele nawet do 100 zł. Nie zapewniają jednak takiej dokładności jak bardziej profesjonalny sprzęt elektrochemiczny.

W każdym razie kieruj się moim rankingiem. Dobrałem do niego opłacalne alkomaty w różnych cenach, więc znajdziesz coś dla siebie!

Jakiej firmy alkomat kupić?

Wybór producenta ma w tej kategorii duże znaczenie. Warto postawić na markę, która specjalizuje się w alkomatach. Do takich należą przede wszystkim Promiler, AlcoSense, AlcoFind, AlcoForce, Bacscan oraz FiTAlco. Szczególnie 2 pierwsze firmy uznaję za najlepsze. Promiler wypuszcza nawet policyjne alkomaty, a AlcoSense takie, które nigdy nie zaniżają wyników.

Rzecz jasna oferty wymienionych marek obfitują w trwałe alkomaty z sensorem elektrochemicznym. Masz mniejszy budżet i wymagania? Wtedy możesz spojrzeć na alkomaty półprzewodnikowe. Nie tak wytrzymałe i precyzyjne, ale niektóre dają radę w prywatnym użytku. Szczególnie te od Xblitz oraz GTX.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, które urządzenia mają wysoką wiarygodność pomiarów. Nie musisz pytać o polecany alkomat na forum bądź czytać innych blogów.

Gorąco polecam Ci inwestycję w alkomat. Ten prosty sprzęt to coś więcej niż gadżet dla kierowców. Od wyniku pomiaru często zależy to, czy ktoś siądzie za kółko, czy nie. A gdy nie powinien tego robić, a o tym nie wie… dopowiedz sobie resztę takiej historii.

Masz własną opinię o jakimś alkomacie lub dodatkowe pytania? Skorzystaj z sekcji komentarzy.

Jeżeli sporo jeździsz, zostań jeszcze na moim portalu. Znajdziesz na nim ranking kamer samochodowych i osobno wyłącznie najlepsze wideorejestratory przód – tył. Jak dla mnie nieoceniony sprzęt, który przez większość czasu pewnie będzie sobie zapętlał Twoje trasy, ale w razie sporu drogowego odegra kluczową rolę. Dobre zabezpieczenie, prawda?

Oceń publikację
[Głosy: 9 Średnia: 4.6]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ziom
5 miesięcy temu

Fajne porównanie, dzięki!

anaa
1 rok temu

Świetny ranking alkomatów osobistych