Rankingi sprzętu do samochodu

Rankingi sprzętu związanego z motoryzacją i samochodami

Motoryzacja to temat rzeka. W tym dziale skupiamy się głównie na różnych kategoriach, które pomogą przy pielęgnacji i konserwacji każdej fury, ale także zapewnią lepsze doznania audio lub w ogóle rozszerzą bądź zapewnią pewne funkcjonalności. Zadbacie więc nie tylko o auto, ale także o siebie – zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i komfortu jazdy. Każde zestawienie skrywa też w sobie obszerny poradnik zakupowy, który wyjaśni poszczególne zagadnienia krok po kroku.

Różnymi samochodami jeździmy. Niezależnie od klasy pojazdu, czasem trzeba wymienić płyny samochodowe, oświetlenie czy masę innych elementów. Równie ważne są doznania audio, szczególnie podczas długiej i nużącej trasy. Nie wiecie natomiast, jak gdzieś dojechać? Przyda się coś do nawigacji. Może zamierzacie uwiecznić swoją przejażdżkę? Tutaj też są pewne opcje zakupowe. Dlatego właśnie powstał ten dział. Będziemy go regularnie poszerzać o kolejne klasyfikacje przydatnego sprzętu dla kierowców. Nie skupiamy się wyłącznie na akcesoriach i gadżetach elektronicznych, gdyż w grę wchodzą nawet poszczególne części samochodowe.

Zobacz najnowsze rankingi sprzętu do samochodu


Zadbaj o swój samochód

Każdy posiadacz czterech kółek powinien zwracać uwagę na kilka istotnych elementów. Wszystkie żarówki powinny być sprawne, płyny eksploatacyjne uzupełnione, ogumienie przystosowane do warunków atmosferycznych, a to wszystko to dopiero wierzchołek góry lodowej. Wentylacja, zawieszenie, poszczególne układy, chłodzenie silnika – jest tego pełno.

Bycie mobilnym kosztuje, więc warto zaufać pewniakom i nawet tanią żaróweczkę wybrać optymalnie. Nasze materiały wyróżnia to, że znaczenie danej kategorii nie odgrywa większej roli. Nieważne, czy piszemy o drobiazgu za 20 zł, czy może o bardzo istotnej części za kilka stów. Do każdego rankingu podchodzimy indywidualnie i staramy się przekazać Wam niezbędną do udanego zakupu wiedzę, gdyż szanujemy Wasz czas i pieniądze.

Świadomy i rozsądny wybór to gwarancja tego, że kolejna wymiana nie nastąpi zbyt szybko. Odpalicie swój samochód, nie narazicie się na mandat, bezpiecznie przebędziecie trasę i nie staniecie się stałymi bywalcami warsztatu samochodowego. Zapewnicie sobie też dodatkowe funkcjonalności, jeżeli czujecie, że są Wam potrzebne.

Akcesoria do samochodu, które są na topie

Akcesoria kojarzą się z czymś drobnym, opcjonalnym, o wątpliwej przydatności. W motoryzacji jest jednak inaczej. Mowa przede wszystkim o sprzęcie elektronicznym, który przydaje się niejednemu kierowcy.

Kiedyś ludzie musieli jeździć z mapami, żeby trafić w nieznane dotąd miejsce. Dzisiaj malutkie urządzenie precyzyjnie wskaże nam drogę do celu. Ba, nowocześniejsze samochody często już na wyposażeniu oferują takie udogodnienia, choć osobny sprzęt bywa i tak precyzyjniejszy.

Kolejnym zagadnieniem, które stało się już pewien czas temu bardzo popularne, są miniaturowe kamerki do nagrywania trasy. O ich przydatności chyba nie trzeba wspominać, prawda? Mogą przecież stanowić niepodważalny dowód przy drogowych sprzeczkach. Ich odłamem są modele, które rejestrują obraz za pojazdem i ułatwiają manewrowanie przy parkowaniu. Nie każdy z nas jest mistrzem kierownicy, ale zawsze można sobie nieco pomóc.

Nie warto też ryzykować i rozmawiać przez telefon podczas prowadzenia auta. Jeden tani i prosty gadżet załatwi przecież sprawę. Wystarczy tylko zainteresować się daną kategorią, dobrze ją poznać i dokonać zakupu.

Masa sprzętu dotyczy gałęzi car audio. Chyba nikt z Was nie wyobraża sobie zresztą jazdy bez ulubionej muzyki lub stacji radiowej, prawda? Wciąż w wielu starszych samochodach nie ma możliwości wymienienia radioodtwarzacza, ale postęp technologiczny również z tym sobie świetnie poradził. Fani tuningu, również tego dotyczącego sprzętu grającego w aucie, też mają pole do popisu.

Co mają natomiast zrobić rodzice, których dzieci podczas podróży się nudzą i psocą, rozpraszając tym samym osobę, która prowadzi? Na rynku znajdziemy chociażby specjalne panele multimedialne, które odtwarzają pliki audio i wideo. Nie bez przyczyny w wielu sklepach internetowych powstaje dedykowana kategoria car audio video. Cyfrowe treści towarzyszą nam już nawet w samochodzie.

Takich elektronicznych gadżetów, które rozszerzają różne funkcjonalności, jest na rynku pełno. Wraz z nimi pojawia się jednak masa podróbek, które przykuwają uwagę przede wszystkim na portalach aukcyjnych. Tym bardziej warto zajrzeć do naszych rankingów, w których polecamy wyłącznie solidne urządzenia. Staną się opłacalnym zakupem, a nie wybrakowanym bublem.

Nie tylko klasyczne cztery kółka

Sporo urządzeń elektronicznych ma swoje dedykowane wersje pod samochody ciężarowe bądź motocykle. Analizując każdą kategorię, dokładnie sprawdzamy, czy w sklepach dostępne są produkty do innych typów pojazdów niż samochody osobowe.

Miłośnicy jednośladów częściej jednak interesują się odpowiednią odzieżą, która zwiększa ich bezpieczeństwo i komfort jazdy. Ciężarówki to z kolei zazwyczaj wyższe napięcie w gniazdku zapalniczki, o czym też trzeba pamiętać podczas zakupu opcjonalnych urządzeń car audio video. Na szczęście większość z nich wykazuje kompatybilność z 24V.

Motoryzacja przechodzi na wyższy poziom

Postęp technologiczny najpierw dał nam opcję w postaci osobnych urządzeń do nawigowania, nagrywania trasy i innych zadań specjalnych. Widać jednak wyraźnie, że już same samochody stają się coraz nowocześniejsze.

Nie trzeba wcale wydawać majątku, żeby cieszyć się bogatszym wyposażeniem. Trudno się temu dziwić, gdyż śmiało poczynają sobie wszelkiego rodzaju hybrydy czy pojazdy elektryczne. Przyszłością są też autonomiczne auta, więc czym jest dla ich producentów umieszczenie kamerki czy modułu GPS?

Problem w tym, że nie każdego stać aktualnie na nowoczesną brykę. Na szczęście, za kilkadziesiąt lub kilkaset złotych dacie radę skutecznie zapewnić sobie potrzebne funkcjonalności, które nasi redaktorzy omawiają w powyższych zestawieniach i przewodnikach zakupowych.