W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Czy warto kupić trymer do brody?

Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Czy warto kupić trymer do brody, będąc (lub chcąc zostać) brodaczem? Czy ten sprzęt rzeczywiście jest niezbędny przy pielęgnacji brody? Postanowiłem to sprawdzić, choć już teraz powiem, że rozwiązanie tego dylematu jest łatwe. Zainteresowany? To zapraszam do krótkiej lektury!

trymer do brody - czy warto kupić? porada

Spis treści:

  Zazwyczaj dokładnie punktuję listę z zaletami danego sprzętu, ale tutaj sprawa jest prosta. Jeżeli zależy Ci na precyzyjniejszym regulowaniu długości zarostu i bardziej wymyślnej stylizacji, to bez trymera się nie obejdzie.

  Tylko tego typu przycinarka pozwoli utrzymywać lub w każdej chwili zmniejszyć albo wycieniować gęstość i długość włosków. Nie zabierze Ci zbyt dużo czasu, sił czy nerwów przy tym zabiegu pielęgnacyjnym.

  Analiza alternatyw dla trymerów do brody

  Rozważając, czy warto kupić trymer, wystarczy pomyśleć nad alternatywami dla niego. W końcu czymś tę brodę wypada pielęgnować, prawda?

  • Tradycyjne golarki golą wszystko na zero. Można też stosować jakieś wyrafinowane techniki używania ich, aby coś lekko przyciąć, ale będzie to kłopotliwe i czasochłonne. Omówiłem to jeszcze szerzej przy okazji pojedynku trymer vs golarka.
  • Wbudowane trymery golarek działają z kolei w banalny sposób. Mają mikroząbki i przydają się głównie do podcinania baków, aby były symetryczne pod względem swojej wysokości. Owszem, niektóre urządzenia z rankingu golarek elektrycznych mają trymery do stylizacji brody, ale są to bardzo uproszczone mechanizmy.
  • Maszynki i strzyżarki do włosów mogą pomóc w ogarnięciu bujnego owłosienia również na samej twarzy, ale nie zrobią tego tak precyzyjnie i szybko jak rasowy trymer. Rozwinięcie tego tematu znajdziesz zresztą w artykule: Trymer czy maszynka – Czym się różnią? Co lepsze?
  • Brzytwa czy jednorazówka też odpadają, jeżeli chodzi o ambitniejsze modelowanie. Mogą być w ostateczności uzupełnieniem zestawu.

  Powyższe punkty idealnie pokazują, jak wielką przewagę posiadają trymery. Tylko za ich pomocą kompleksowo podetniesz swój zarost, nie podrażniając przy tym wrażliwszej skóry. Wymienione przeze mnie alternatywy sprawdzą się wyłącznie jako uzupełnienie.

  Wiedz też, że trymery bywają bardzo zróżnicowane. Mogą zawierać w zestawie masę różnej wielkości nakładek, dzięki czemu staną się wielofunkcyjnymi i uniwersalnymi urządzeniami do niemal całego ciała. Ranking trymerów do brody to potwierdza, bo zawiera masę różnych modeli. Niektóre zastępują nawet osobny trymer do nosa i uszu.

  Ranking trymerów do brody – zwycięzca

  BaByliss Super-X Metal MT996E

  Czy trymery do brody mają jakieś minusy?

  Raczej nieszczególnie. Zawsze jest to dodatkowy wydatek, konieczność ulokowania gdzieś tego sprzętu i jego wyposażenia, a także obowiązek ładowania (jeżeli zasilanie jest akumulatorowe). Są to jednak oczywiste rzeczy.

  Z tym wydatkiem zresztą też nie jest tak do końca źle. Płacisz raz i tyle, proste. W innym wypadku koniecznością będą wizyty w profesjonalnym salonie fryzjerskim, a konkretniej u barbera, co darmowe przecież nie jest. Pianki czy inne kosmetyki też nie będą potrzebne. Wygląda na to, że z trymerem oszczędzisz sporo pieniędzy.

  Planujesz zakupy? Zobacz promocje w popularnych sklepach!

  Czy warto kupić trymer do brody – Konkluzja

  Warto, ponieważ trymera do brody praktycznie nie da się zastąpić czymś innym. To najlepsze urządzenie służące do skracania i modelowania zarostu. Działa wydajnie, szybko i bezproblemowo. W dodatku nie waży zbyt dużo, dobrze leżąc w dłoni.

  Czas wziąć sprawy w swoje ręce, eksperymentować z zarostem i dojść w tym do perfekcji. Wtedy zachwycaisz innych swoją prezencją lub polepszyć samopoczucie i zwiększyć pewność siebie!

  Oceń publikację
  [Głosy: 4 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments