W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ile kosztuje ciśnieniomierz? Ceny ciśnieniomierzy

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Czy drogi ciśnieniomierz zawsze jest lepszy od tańszego? Jaki jest cały zakres cen tych urządzeń i co właściwie wpływa na końcową kwotę? Na te oraz inne pytania odpowie Ci poniższa analiza. Prędko się z niej dowiesz, ile kosztuje ciśnieniomierz.

Ile kosztuje ciśnieniomierz? Ceny ciśnieniomierzy

Spis treści:

  Ile kosztuje ciśnieniomierz?

  Ceny ciśnieniomierzy zaczynają się już od 80 zł, a kończą na ponad 300 zł. Pamiętaj, że to, ile ostatecznie zapłacisz za urządzenie, zależy przede wszystkim od rodzaju, producenta, ale też od zastosowanych nowinek technologicznych.

  Najpopularniejsze na rynku modele kosztują między 100 a 150 zł. Za taką cenę dostaniesz dobry ciśnieniomierz naramienny lub nadgarstkowy.

  Im wyższy koszt zakupu, tym i sprzęt oferuje znacznie więcej. Pomyśl, na czym najbardziej Ci zależy. Swoje potrzeby i oczekiwania połącz z poniższymi przedziałami cenowymi. Gwarantuję Ci, że dzięki temu wybierzesz solidny i praktyczny ciśnieniomierz do domu.

  Ranking ciśnieniomierzy naramiennych – zwycięzca

  Braun ExactFit 5 BUA6350

  Najtańsze ciśnieniomierze za 80 zł

  To budżetowe urządzenia, ale oferują precyzyjny pomiar. Chyba zgodzisz się ze mną, że w tym przypadku to najważniejsza cecha?

  W najtańszych ciśnieniomierzach znajdziesz przydatne opcje. Do najpopularniejszych należy alarm nieprawidłowego użycia, wykrywanie arytmii oraz automatyczne wyłączanie.

  Za taką cenę dostaniesz nie tylko polecane ciśnieniomierze nadgarstkowe, ale też naramienne. Wiele z nich umożliwia zapis pomiarów w swojej pamięci. Mimo wszystko zwróć uwagę, że ze względu na niską cenę ta funkcja będzie mocno ograniczona, np. do kilku pozycji.

  Naramienne ciśnieniomierze z najniżej półki cenowej zazwyczaj oferują standardowe wyposażenie. W zestawie najprawdopodobniej otrzymasz jeden uniwersalny mankiet. Pamiętaj o tym, szczególnie kiedy masz mocno umięśnione lub szerokie ramiona.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Ciśnieniomierze do 150 zł

  Cena maksymalnie 150 zł będzie dobrą odpowiedzią, jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje ciśnieniomierz w aptece. Za taką kwotę dostaniesz solidne urządzenie. Kupisz je również w elektromarkecie albo w sprawdzonym sklepie online.

  Droższe urządzenia oprócz standardowych opcji oferują również kilka nowinek technologicznych. To między innymi możliwość połączenia z telefonem i łatwy dostęp do wyników pomiarów.

  Taką opcję zapewnia łączność Bluetooth. Użyjesz jej również wtedy, kiedy swoje wyniki zechcesz przesłać bezpośrednio do komputera.

  Droższe ciśnieniomierze nierzadko w zestawie mają wymienne mankiety. Oznacza to, że nawet osoby z masywnymi ramionami nie będą mieć problemów z prawidłowym założeniem rękawa i zmierzeniem ciśnienia.

  Opcje takie jak wykrywanie arytmii, automatyczne wyłącznie, sprawdzanie tętna czy pokazywanie godziny na wyświetlaczu należą do standardu w przypadku sprzętów ze średniej półki cenowej.

  Najdroższe ciśnieniomierze za ponad 300 zł

  Wyróżniają się przede wszystkim nowoczesnymi technologiami i topowymi funkcjami. Do ich produkcji używa się wyłącznie trwałych tworzyw, więc taki zakup posłuży Ci wiele lat.

  Różnice pomiędzy tańszymi a droższymi ciśnieniomierzami zauważysz też w szczegółach. Zazwyczaj te kosztujące najwięcej mają większy wyświetlacz.

  Oferują wskaźnik poziomu ciśnienia krwi, który jest zgodny z wytycznymi WHO. Decydując się na takie urządzenie, masz pewność co do dokładności każdego pomiaru. Uzyskany wynik automatycznie zapiszesz w pamięci ciśnieniomierza i łatwo do niego powrócisz przy najbliższej okazji.

  Urządzenia z górnej półki będą idealnym wyborem dla wrażliwych osób, które odczuwają dyskomfort podczas pompowania mankietu. Niemniej jeśli nie szukasz tradycyjnego ciśnieniomierza do codziennych pomiarów, możesz postawić na bardziej budżetowy model.

  Co wpływa na cenę ciśnieniomierza?

  W pewnym stopniu marka, ale to nie ona decyduje o ostatecznej cenie tego rodzaju urządzeń. Ważnych jest także kilka innych czynników. To między innymi typ ciśnieniomierza i jego jakość mająca bezpośredni wpływ na wiarygodność pomiarów.

  Dobrze zastanowić się, co jest lepsze: ciśnieniomierz nadgarstkowy czy naramienny? Te pierwsze wydają się tańsze, lecz mogą być mniej precyzyjne. Finalnie często lepiej więc zapłacić ciut więcej, ciesząc się miarodajnymi wynikami.

  To, ile ostatecznie zapłacisz za przyrząd do mierzenia ciśnienia, zależy również od zastosowania nowoczesnych funkcji, jak np. łączność Bluetooth i możliwość sparowania z telefonem.

  Droższe urządzenia zazwyczaj oferują większą pamięć i zapisywanie pomiarów dla kilku użytkowników. To wygodna i praktyczna opcja, szczególnie kiedy z jednego ciśnieniomierza korzysta więcej domowników.

  Jeśli już o tym mowa, to na ostateczną cenę wpływa także sam mankiet. W droższych modelach do dyspozycji masz najczęściej wymienny rękaw, który będzie pasował zarówno na szczupłe, jak i masywniejsze ramię. Warto więc wiedzieć, jak wybrać ciśnieniomierz, aby nie przepłacić.

  Ile kosztuje kalibracja ciśnieniomierza?

  Ciśnieniomierz, szczególnie automatyczny, co jakiś czas wymaga kalibracji. Bez tego nie zadziała, jak należy, przez co nie uzyskasz prawidłowego wyniku.

  Kalibrację najlepiej przeprowadzać co 12 miesięcy. Jej koszt zazwyczaj wynosi ok. 70 zł. Cena oczywiście może się nieco różnić. Wiele zależy od rodzaju urządzenia, jego marki oraz stopnia zaawansowania.

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments