W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak wyczyścić prostownicę?

author avatar
Polina Goch
Komentarze:  0

Profesjonalne sprzęty fryzjerskie wymagają zachowania szczególnej higieny. W tym artykule dowiesz się, jak wyczyścić prostownicę sprawdzonym domowym sposobem. Dzięki temu Twoje urządzenie będzie zawsze funkcjonowało poprawnie.

Jak wyczyścić prostownicę do włosów?

Spis treści:

  Nawet najlepsza prostownica do włosów wymaga czyszczenia, aby działała prawidłowo. W tym poradniku przedstawię Ci najskuteczniejszy sposób prawidłowej konserwacji prostownicy. Szybko się dowiesz, co zrobić, aby sprzęt służył jak najdłużej i nie naraził Twoich włosów na uszczerbek!

  Czyszczenie prostownicy – krok 1

  Zanim rozpoczniesz czyszczenie swojej prostownicy, przygotuj sobie:

  • Wodę.
  • Spirytus (zwykły lub salicylowy).
  • Bawełnianą lub flanelową ścierkę (ewentualnie ręcznik frotte).
  • Miseczkę.

  Jeżeli masz już pod ręką wszystkie niezbędne rzeczy, przejdź kolejno do przygotowania roztworu, którym umyjesz urządzenie.

  Nalej do miseczki odrobinę letniej wody, a następnie dodaj do niej niewielką ilość spirytusu. Zachowaj proporcje 1:1.

  Dlaczego niezbędny jest alkohol? Ponieważ substancja ta, w przeciwieństwie do wody, doskonale rozpuszcza tłuszcz, jakim jest łój.

  Spirytus świetnie radzi sobie nawet z tymi zabrudzeniami, które mocno przywarły do powierzchni płytek.

  Ranking prostownic do włosów – zwycięzca

  BaByliss BAB3000EPE

  Czyszczenie prostownicy – krok 2

  Po przygotowaniu niezbędnych rzeczy przejdź do czyszczenia prostownicy:

  1. W pierwszej kolejności podłącz prostownicę do zasilania, włącz ją i poczekaj kilka sekund aż sprzęt lekko się nagrzeje.
  2. Po tym czasie wyłącz prostownicę, wyjmij kabel z gniazdka i pozostaw urządzenie do ostygnięcia, ale nie całkowitego. W momencie przystąpienia do czyszczenia, płytki grzejne powinny być delikatnie ciepłe.
  3. Dla większego bezpieczeństwa, przed rozpoczęciem pracy, zdejmij z palców pierścionki, którymi mogłabyś przypadkowo zarysować płytki.
  4. Weź ściereczkę i namocz ją w przygotowanym wcześniej roztworze wody i spirytusu. Odciśnij ją dokładnie z nadmiaru wody, a następnie przy pomocy palca wskazującego przetrzyj dokładnie powierzchnię płytek. Nie zapomnij także o ich krawędziach.
  5. Do umycia trudnodostępnych miejsc wykorzystaj patyczek higieniczny.
  6. Gdy już starannie wyczyścisz swoją prostownicę z wszelkich osadów, ostrożnie wytrzyj ją suchą, lecz miękką szmatką.
  7. Odstaw urządzenie do całkowitego wyschnięcia! Nigdy nie włączaj prostownicy, zanim nie wyschnie do końca, i nie rozpoczynaj żadnej stylizacji.

  Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

  Czyszczenie prostownicy – porady

  • Uważaj, abyś przy pocieraniu ściereczką płytek nie uszkodziła ich powłoki, np. paznokciem. Zarysowanie powierzchni grzejnej sprawi, że prostownica nie będzie się już nadawała do dalszego użytku. Istnieje bowiem ryzyko spalenia włosów.
  • Dbaj o swoją prostownicę i czyść ją systematycznie, najlepiej po każdej zakończonej stylizacji. Jeżeli nie masz czasu, by wykonać pełny proces czyszczenia, to przynajmniej przetrzyj płytki ściereczką, zwilżoną uprzednio w ciepłej wodzie. Gwarantuję Ci, że ta czynność przedłuży żywotność Twojej prostownicy.
  • Nigdy nie wkładaj urządzenia prostującego do wody! W ten sposób popsujesz urządzenie, gdyż woda napłynie do jego wnętrza przez szczeliny i otwory.
  • Pod żadnym pozorem nie przecieraj płytek grzejnych środkami domowej czystości i silnymi detergentami. Mogą one zniszczyć powłokę. Jeśli zależy Ci na tym, aby usunąć z ich powierzchni zabrudzenia za pomocą profesjonalnego środka, lepiej zakup specjalnie przeznaczony do tego płyn. Dostaniesz go m.in. w sklepach fryzjerskich.

  Chcesz jak najlepiej zadbać o prostowane włosy? Przeczytaj też:

  Dlaczego należy czyścić prostownicę?

  Nasze włosy pokryte są łojem (sebum), który każdorazowo odkłada się na powierzchni płytek grzejnych podczas prostowania.

  Ponadto na powłoce osadzają się wszelkie kosmetyki, które nakładasz na pasma, takie jak np. lakiery, suche szampony, gumy do modelowania, maski, olejki, mgiełki itp.

  Nie wspominając o brudzie, kurzu i śladach po przypaleniach

  Pamiętaj, że zanieczyszczenia te nie zawsze będą widoczne gołym okiem. Jednak za każdym razem, gdy sięgasz po prostownicę, przenosisz je na swoje kosmyki i wprasowujesz.

  Wszelkie osady zgromadzone na powierzchni urządzenia nie tylko niekorzystnie wpływają na efekt stylizacji, ale także na Twoje włosy.

  Dlatego też warto pamiętać o regularnej konserwacji prostownicy.

  Podsumowanie

  Czyszczenie prostownicy jest bardzo ważne, gdyż dzięki niemu Twoje urządzenie będzie działało dłużej i efektywniej.

  Dokładne umycie sprzętu wbrew pozorom nie jest czasochłonne i trwa zaledwie kilka minut.

  Nie bagatelizuj tej czynności! Po pewnym czasie wejdzie Ci ona w nawyk i zaczniesz wykonywać ją naprawdę ekspresowo.

  Zobacz też:

  Oceń publikację
  [Głosy: 2 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments