W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Wymiana żarówki H7 – Jak założyć żarówkę H7?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Każdy samochód jest inny, dlatego też trudno o uniwersalną instrukcję, jak wymienić żarówkę H7. Mimo to pewne porady dotyczą zdecydowanej większości aut. Poznaj je, czytając poniższy poradnik. Dzięki temu nie stracisz czasu, sił i nerwów podczas wymiany H7.

Wymiana żarówki H7 porady

Spis treści:

  Jak wymienić żarówkę H7?

  Żeby dostać się do reflektora, najpierw otwórz maskę samochodu lub bagażnik, jeśli montaż ma być przeprowadzony w tylnej lampie.

  Pamiętaj, że w przypadku przednich reflektorów wymagane jest usunięcie osłony przeciwpyłowej. Zanim wkręcisz nową żarówkę, upewnij się, która z nich się przepaliła. Nie zapomnij też o demontażu złącza elektronicznego, które znajduje się na danym źródle światła. Zdejmij je delikatnie, ale stanowczo, wspomagając się lekkim bujaniem nim na boki.

  Wiedząc, którą lampę i żarówkę wymieniasz, bez problemu przejdziesz do kolejnych etapów zadania.

  Jeśli czynność dotyczy światła mijania, konieczne będzie poluzowanie niewielkiej, metalowej zawleczki. Wystarczy, że przytrzymasz mocniej górną część tego elementu i delikatnie ją przekręcisz, a całość powinna się bezpiecznie wypiąć z zatrzasku.

  W miejsce zużytej żarówki włóż nową, a pozostałe czynności wykonaj w odwrotnej kolejności niż dotychczas.

  Wymiana żarówki nie powinna sprawić Ci trudności, zwłaszcza że w każdej chwili bez problemu wspomożesz się książką serwisową. Zadanie od początku do końca przeprowadzisz w garażu, przed domem, na podwórku lub na parkingu. Całość zajmie dosłownie chwilę, a co najważniejsze, nie przysporzy kłopotu.

  Ranking żarówek H7 – zwycięzca

  Osram Night Breaker Laser +200%

  Wymiana żarówki H7 – instrukcja krok po kroku

  Wyżej opisałem dość ogólnikowo, jak wyciągnąć żarówkę H7 i założyć nową, dlatego teraz pora na więcej konkretów.

  Przygotowałem dla Ciebie instrukcję całego zadania.

  1. Zanim przystąpisz do działania, pamiętaj, żeby wyłączyć silnik samochodu.
  2. Otwórz maskę i zlokalizuj reflektor, w którym będziesz wymieniać żarówkę.
  3. Zdejmij wszystkie plastikowe osłony przeciwpyłowe.
  4. Teraz pora na demontaż metalowej zawleczki. Użyj niewielkiej siły, żeby ją zdjąć. Czynność przyspieszysz, odginając ten element w prawą i lewą stroną.
  5. Wyciągnij bańkę z wtyczki. Żeby to zrobić, musisz wiedzieć, jak wyjąć żarówkę H7 z oprawki. Pamiętaj, żeby wykonać to bardzo delikatnie. W innym przypadku uszkodzisz przewody.
  6. Umieść nową żarówkę w lampie samochodu za pomocą metalowego zaczepu.
  7. Brawo, całe zadanie wykonane! Teraz pozostaje tylko sprawdzić, czy prawidłowo. Wszystkiego upewnisz się, włączając światła. Jeśli żarówki świecą, to znak, że jest w porządku.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  O czym należy pamiętać, wymieniając żarówkę H7?

  Wiesz już, jak założyć żarówkę H7, ale do omówienia pozostała jeszcze jedna kwestia. Podczas całej czynności warto przestrzegać kilku zasad.

  Oto one:

  1. Wymianę musisz przeprowadzić w bezpiecznych warunkach. Najlepiej, jeśli użyjesz bawełnianych rękawiczek. Bardzo ważne jest, żeby żarówki nie dotykać gołymi rękoma. Unikniesz w ten sposób tłustych plam, które najczęściej prowadzą do zmatowienia szkła. To z kolei przyczynia się do krótszej żywotności żarówki i szybszego założenia nowej.
  2. Jeśli decydujesz się na wymianę, pamiętaj, żeby robić to parami. W innym przypadku stara żarówka pozostawiona w lampie będzie świeciła mniej wydajnie w stosunku do tej dopiero założonej. Ale to nie wszystko! Pojawia się ryzyko szybszego przepalenia się żarówki w drugim reflektorze. Dlatego też mój ranking żarówek H7 zawiera wyłącznie dwupaki.
  3. W przypadku nowszych samochodów konieczny jest demontaż niektórych części. Zanim założysz nowe źródło światła, początkowo musisz zdjąć np. osłonki, akumulator albo filtr powietrza.
  4. Żarówkę H7 wymieniaj tylko wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba. Emitowane światło wyróżnia się dużą skutecznością nawet w bardzo złych warunkach pogodowych. Niekiedy może Ci się wydawać, że przy lepszej widoczności lampy są za mocne. Wtedy też w głowie pojawia się pomysł wymiany żarówek na nowe. Nie rób tego, bo tylko poniesiesz niepotrzebne koszty.
  5. Wybierz żarówkę odpowiednią do akumulatora. To bardzo ważne, bo od tego zależy, na jaką wydajność ostatecznie się zdecydujesz. Przed zakupem żarówek sprawdź napięcie akumulatora, ponieważ to dzięki niemu światła w aucie czerpią potrzebną energię.
  6. Wymianę żarówki H7 przeprowadź bez pośpiechu. Ostrożnie wyjmij ją z pudełka, pamiętając, aby nie dotykać klosza. Jak włożyć żarówkę H7 do reflektora? Bardzo delikatnie, pod żadnym pozorem nie dotykaj nią metalowych elementów samochodu. Inaczej przyczynisz się do pogorszenia widoczności albo po prostu uszkodzisz źródło światła.

  Ile kosztuje wymiana żarówki H7?

  W przypadku samodzielnego przeprowadzania tej czynności ponosisz jedynie koszty związane z zakupem żarówki. Ceny H7 zależą głównie od producentów, ale najczęściej za najtańsze modele zapłacisz ok. 20 zł.

  Sytuacja wygląda trochę inaczej, kiedy decydujesz się na wymianę w profesjonalnym warsztacie samochodowym. Wtedy dodatkowo trzeba doliczyć koszt samej usługi.

  O ostatecznej zapłacie decyduje łatwość dostępu do elementu świetlnego. To z kolei wiąże się bezpośrednio z marką oraz modelem samochodu.

  Mimo wszystko nie obawiaj się, ponieważ wymiana żarówki H7 w warsztacie nie powinna kosztować więcej niż 80 zł. Mowa tutaj oczywiście o bardziej skomplikowanych sytuacjach, bo w najprostszych wersjach koszt takiej usługi wynosi ok. 30 zł.

  Co ile trzeba wymieniać żarówkę H7?

  Uważa się, że ten rodzaj źródła światła najlepiej wymieniać raz do roku. Jak wiadomo, kierowcy decydują się na to, kiedy są pod ścianą, czyli po zauważeniu przepalenia. Pamiętaj, że nie do końca wiadomo, w którym momencie to nastąpi. Dlatego lepiej wcześniej zaopatrzyć się w zapasowe żarówki i mieć je w samochodzie.

  Żarówki najczęściej rozgrzewają się do ok. 3000 stopni Celsjusza, a te H7 działają zazwyczaj do 500 godzin.

  Każdy tego typu element potrafi nieraz zaskoczyć i przepalić się w najmniej odpowiednim momencie. Takie sytuacje zdarzają się niespodziewanie i mogą wystąpić zarówno podczas krótkiej przejażdżki po mieście, jak również w trakcie dłuższego wypadu na wakacje.

  Dlaczego warto mieć zapasowe żarówki w aucie? Unikniesz dzięki temu przykrej niespodzianki, jak np. zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Ponadto bezpiecznie dotrzesz do celu.

  Przeczytaj też:

  Oceń publikację
  [Głosy: 2 Średnia: 4]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments