Odkurzacz Wodny Ranking 2022 | Opinie

Odkurzacz z filtrem wodnym to przede wszystkim znakomita filtracja powietrza. Dobry sprzęt dla alergików i posiadaczy zwierząt. Ważne, aby nabyć mocny, skuteczny produkt. Pomoże Ci w tym mój niezależny, aktualizowany ranking z opiniami.

Najlepszy odkurzacz wodny - ranking, opinie, jaki wybrać?

Dobry odkurzacz z filtrem wodnym to świetny sprzęt dla alergików. Tym urządzeniem sprzątającym oczyścisz powietrze, zgarniając z niego alergeny i inne bakterie.

Oprócz tego odkurzacz na wodę musi być odpowiednio mocny. Prędko wciągać kurz, okruszki, włosy czy sierść z dywanów oraz podłóg twardych.

Właśnie takie modele znajdziesz w poniższym rankingu!

Ranking odkurzaczy wodnych 2022 – TOP 8

Miejsce 1

Thomas Aqua+ Pet & Family Plus

To najlepszy odkurzacz wodny według wielu użytkowników, który świetnie radzi sobie z usuwaniem różnego rodzaju zanieczyszczeń. Kurz, brud, pył i alergeny nie stanowią dla niego większego wyzwania. Zanieczyszczenia zatrzymują się w wodzie, więc w Twoim domu podczas sprzątania nie unosi się nieprzyjemny zapach kurzu.

To sprzęt typu 3w1. Umożliwia odkurzanie z filtrem wodnym i z workiem oraz oferuje funkcję prania. To odkurzacz wielofunkcyjny, który przyda Ci się podczas wykonywania różnych prac. Zaoszczędzisz i czas, i pieniądze, nie musząc kupować kilku osobnych urządzeń do sprzątania.

Miejsce 2

Karcher DS 6 1.195-220.0

Wydajny odkurzacz wodny polecany alergikom. Urządzenie oferuje zaawansowany system filtracji. Ma filtr wodny, zmywalny filtr pośredni i doceniany za swoje działanie filtr HEPA 12. Ten ostatni zatrzymuje ponad 99 procent bakterii, pyłków i roztoczy. Powietrze, które trafia z powrotem do Twojego domu, jest czyste i ma neutralny zapach.

To dobry odkurzacz wodny z łatwo wyjmowanym zbiornikiem. Jego opróżnianie i czyszczenie zajmą Ci tylko chwilę. Sprzęt ma długi kabel zasilający gwarantujący komfort pracy. Nie musisz go tak często przepinać z gniazdka do gniazdka.

Miejsce 3

Thomas Cycloon Hybrid LED Parquet

Marzysz o idealnie czystych podłogach w swoim domu? Postaw na ten sprzęt. To odkurzacz wodny do twardych podłóg, który bardzo dobrze radzi sobie m.in. z czyszczeniem parkietów. Ma skuteczne filtry, więc sprawdza się u alergików, nie wzbijając kurzu w powietrze.

Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z wieloma praktycznymi akcesoriami. Warta uwagi jest szczotka z podświetleniem LED, dzięki której bez trudu usuniesz zabrudzenia nawet w miejscach, gdzie są one słabo widoczne.

Miejsce 4

Thomas Perfect Air Animal Pure

Przygotowując ranking odkurzaczy wodnych, nie mogłem pominąć tego modelu. To sprzęt z niezawodnym filtrem antyalergicznym i zbiornikiem o pojemności 1,8 l. Urządzenie oferuje ponadto filtr HEPA, filtry osuszające i jeden zabezpieczający. Żadne pyłki mu niestraszne!

Odkurzacz wodny do domu oferuje stałą, wysoką siłę ssania, więc skutecznie usuniesz za jego pomocą wszelkie zanieczyszczenia. W zestawie otrzymujesz wiele szczotek dopasowanych do różnych podłóg.

Miejsce 5

MPM MOD-22

To dobry odkurzacz wodny z 4-stopniowym systemem filtrowania, który gwarantuje nie tylko satysfakcjonujące efekty sprzątania, ale też wyłapuje cząsteczki kurzu. Skuteczność filtra HEPA wynosi nawet do 99,98 procent! Masz pewność dokładnego usuwania alergenów i innych zarazków.

Ten odkurzacz dla alergików z filtrem wodnym jest też polecany osobom mającym zwierzęta. To urządzenie wielofunkcyjne, umożliwiające pracę nie tylko na sucho, ale też na mokro. Odkurzacz wodny ma zbiornik o pojemności aż 10 l, a zasięg pracy wynosi do 9,5 m.

Miejsce 6

MPM MOD-47

Zastanawiając się, jaki odkurzacz wodny wybrać, pomyśl o tym modelu. To sprzęt o mocy aż 2400 W, który działa wydajnie i pozwoli Ci szybko uporać się z zabrudzeniami na podłodze. Jego atutem jest niezmienna siła ssania. Mając to urządzenie, wykorzystasz je także do zbierania rozlanych płynów.

Ten mocny odkurzacz wodny oferuje innowacyjny filtr, a dodatkowo podwójny dyfuzor. Skutecznie eliminuje kurz i roztocza, pozostawiając powierzchnię idealnie czystą, a powietrze odświeżone.

Miejsce 7

MPM MOD-30

Odkurzacz z pojemnikiem na wodę, który skutecznie usuwa alergeny i pyłki z czyszczonych powierzchni. Sprzęt okazuje się niezastąpiony w domu alergików, bo ma 4-stopniowy system filtracji. Wielofunkcyjny odkurzacz wodny oferuje opcje: mycia tapicerek, wykładzin i dywanów. Z tym urządzeniem wysprzątasz swój dom na błysk.

Ten dobry odkurzacz wodny ma w zestawie wiele akcesoriów, m.in.: głowicę dywanowo-podłogową i szczotkę do żaluzji. Wykorzystasz go do czyszczenia różnych powierzchni. Finalnie zastąpi Ci kilka innych urządzeń, więc zaoszczędzisz pieniądze oraz miejsce w swoim domostwie.

Miejsce 8

Zilan ZLN8945

Mały odkurzacz wodny przeznaczony do pracy na mokro i na sucho. W pierwszej wersji działa z filtrem wodnym. Pojemnik łatwo wyczyścisz pod bieżącą wodą, bez kontaktu z pyłem. W zestawie otrzymujesz też worek materiałowy do pracy na sucho.

Urządzenie ma moc 2000 W, więc odkurzysz nim szybko i dokładnie. Bez trudu zgarniesz kłęby sierści czy większe śmieci. Sprzęt jest łatwy w obsłudze i solidnie zrobiony. Ma praktyczny uchwyt do przenoszenia i płynnie działające kółka u podstawy, które nie rysują podłóg.

Odkurzacz wodny Thomas Aqua+ Pet & Family Plus

Odkurzacz wodny Thomas Aqua+ Pet & Family Plus

Odkurzacz wodny Thomas Aqua+ Pet & Family Plus to propozycja dla osób, które lubią mieć porządek i potrzebują urządzenia spełniającego wysokie wymagania. Sprzęt jest polecany dla alergików. Sprawdza się u posiadaczy zwierząt – skutecznie usuwa sierść i inne zabrudzenia.

Przekonaj się, dlaczego ranking odkurzaczy wodnych byłby niekompletny bez tego modelu.


Kliknij i kup Thomas Aqua+ Pet & Family Plus

MediaExpert
Electro


Wysokiej jakości filtr

Urządzenie ma innowacyjny filtr wodny AQUA+ gwarantujący efektywność pracy. Ten odkurzacz dla posiadaczy zwierząt skutecznie zbiera wszelkie zabrudzenia. Alergeny, pyłki i kurz są zatrzymywane w wodzie, co gwarantuje Ci idealną czystość w pomieszczeniu.

Sprzęt nie tylko pomaga Ci skutecznie sprzątać, ale przy okazji zapobiega rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnego zapachu kurzu po pomieszczeniu. Dodatkowo odkurzacz z filtrem wodnym delikatnie nawilża powietrze.

Zaletą tego sprzętu jest łatwa obsługa. Po skończonej pracy wystarczy, że opróżnisz pojemnik, do którego trafiają nieczystości. Wodę wylejesz do kanalizacji. Przy opróżnianiu nie ma kontaktu z pyłem i kurzem, tak jak to ma miejsce w przypadku użytkowania zwykłych odkurzaczy. Pojemność zbiornika wynosi 1,8 l. Moc urządzenia to 1700 W.

Moc możliwości

Dlaczego jest to najlepszy odkurzacz wodny na rynku? Ten model oferuje Ci wiele opcji czyszczenia. W zestawie otrzymujesz m.in. turboszczotkę idealną do zbierania sierści z dywanów i podłóg. Ma ona zdejmowaną przednią część, więc łatwo usuniesz z niej zabrudzenia.

W komplecie jest też szeroka ssawka przeznaczona do prania dywanów. Szybko pozbędziesz się uporczywych plam, bez konieczności czekania, aż materiał wyschnie. Idealna opcja dla tych, którzy nie chcą tracić dużo czasu podczas sprzątania!

Odkurzacz wodny Karcher DS 6 1.195-220.0

Odkurzacz wodny Karcher DS 6 1.195-220.0

Odkurzacz z filtrem HEPA Karcher DS 6 1.195-220.0 to niezawodne urządzenie, z którym łatwiej będzie Ci utrzymać czystość w domu. Sprzęt polecany alergikom i właścicielom zwierząt, dostosowany nie tylko do zbierania kurzu i innych zanieczyszczeń, ale też wody (do 0,5 l).

Zaawansowany system filtracji, łatwa obsługa i solidność wykonania to tylko jedne z wielu zalet tego odkurzacza wodnego. Poznaj wszystkie, czytając poniższą opinię.


Kliknij i kup Karcher DS 6 1.195-220.0

MediaExpert
EURO
OleOle


Skuteczne odkurzanie

To odkurzacz wodny do dywanów i tapicerek, który świetnie radzi sobie też z usuwaniem zanieczyszczeń z twardych powierzchniach. Masz zwierzę, które zostawia dużo sierści? Z Karcher DS 6 1.195-220.0 szybko uporasz się z tym problemem. Wydajną pracę zapewnia silnik o mocy 650 W.

Za efektywność działania odpowiada też dobrze przemyślany system filtracji. Odkurzacz na wodę z 2-litrowym zbiornikiem ma kilka filtrów, które razem działają cuda.

Zanieczyszczenia są zatrzymywane w wodzie, a cząsteczki brudu, które się nad nią unoszą, pochłania filtr pośredni. Za dobrą jakość powietrza odpowiada filtr HEPA 12 zatrzymujący ponad 99 procent pyłków, grzybów i roztoczy.

Wygoda użytkowania

Sprzęt waży 7,5 kg, ale nie musisz dźwigać go cały czas. To odkurzacz wodny z wyjmowanym pojemnikiem, który bez trudu opróżnisz. Zbiornik szybko umyjesz pod bieżącą wodą, a urządzenie będzie gotowe do ponownego użytku.

Komfort pracy zapewnia też długi przewód zasilający, dzięki któremu odkurzysz sporą powierzchnię bez konieczności przepinania sprzętu do innego gniazdka. Rura ssąca ma regulowaną długość, więc dostosujesz ją do swoich potrzeb. Dołączone do zestawu akcesoria przechowasz w schowku na obudowie.

Odkurzacz wodny Thomas Cycloon Hybrid LED Parquet

Odkurzacz wodny Thomas Cycloon Hybrid LED Parquet

Jeśli chcesz kupić skuteczny odkurzacz wodny, dobrym wyborem będzie model Thomas Cycloon Hybrid LED Parquet. To urządzenie wyposażone nie tylko w filtr wodny, ale też cyklonowy, co przekłada się na lepsze efekty pracy, a dokładniej większą czystość w Twoim domu.

Łatwy w obsłudze, wydajny sprzęt, który musisz poznać!


Kliknij i kup Thomas Cycloon Hybrid LED Parquet

MediaExpert
Electro


Niezawodny system filtracji

Ten dobrej jakości odkurzacz wodny o mocy 1400 W ma dwa rodzaje filtrów: cyklonowy easyBox oraz wodny Aqua Fresh-Air-Box. Pierwszy pojemnik ma trzy komory, do jednej z nich trafiają duże zanieczyszczenia, a do dwóch pozostałych drobny pył.

Separacji nieczystości dokonuje 12 efektywnie działających filtrów cyklonowych. Pojemnik jest szczelny, co daje Ci pewność, że trafiające do niego zanieczyszczenia zostaną tam do momentu ich opróżnienia.

Sprzęt nie tylko odkurza, ale też odświeża powietrze i zbiera płyny, co jest możliwe za sprawą wspomnianego filtra wodnego. Lekki odkurzacz wodny oferuje system dysz nawilżających. Zanieczyszczenia, które trafiają do środka, od razu są zwilżane, a dzięki temu lepiej wiążą się z wodą i nie wydostają się już na zewnątrz.

Przydatne akcesoria

Czym cechują się najlepsze odkurzacze wodne? Niezawodność i funkcjonalność to dwa słowa klucze. Thomas Cycloon Hybrid LED Parquet jest dostępny w komplecie z wieloma praktycznymi akcesoriami.

Na szczególną uwagę zasługuje szczotka do parkietów, która nie tylko czyści, ale też pielęgnuje podłogę. Jest to możliwe za sprawą trzech rzędów szczotek z końskiego włosia i filcową wkładką, które znajdują się od spodu.

Jaki odkurzacz wodny wybrać?

Zdaję sobie sprawę z tego, że zakup sprzętu do domu to poważna inwestycja, którą musisz dobrze przemyśleć. Dlatego też stworzyłem dla Ciebie nie tylko ranking odkurzaczy wodnych, ale też krótką sekcję poradnikową.

Dzięki temu łatwiej podejmiesz satysfakcjonującą Cię decyzję.

Odkurzacz wodny – na jakie parametry zwracać uwagę?

Decyzję o tym, czy dany odkurzacz wodny jest dobry, czy też nie, podejmujesz na podstawie analizy jego parametrów.

Do najważniejszych cech takich urządzeń zaliczają się:

  • Moc – od niej zależy, jak skutecznie odkurza sprzęt. Przekłada się to bezpośrednio na zadowolenie z jego użytkowania. Co do zasady optymalnym wyborem są modele, w których parametr ten wynosi co najmniej 1500 W. Godne polecenia są jednak też odkurzacze wodne o mocy kilkuset watów, które mają dużą i niezmienną moc ssania. Takie sprzęty wyróżnia efektywność wciągania kurzu, okruszków, sierści, włosów i innych nieczystości.
  • Pojemność zbiornika – im większa, tym lepiej. Duży pojemnik gwarantuje Ci możliwość odkurzania bez konieczności robienia przerw celem jego opróżniania. Wielkość zbiornika powinna mieć szczególne znaczenie dla osób szukających odkurzacza wodnego do większego domu. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup sprzętu z co najmniej ok. 2-litrowym pojemnikiem.
  • Użyty filtr – odkurzacze tego typu wyposażone są często nie tylko w filtr wodny, ale też inne dodatkowe. Popularnym wyborem producentów jest m.in. filtr HEPA, który zatrzymuje ponad 99 procent pyłków, kurzu czy roztoczy. Dzięki niemu powietrze w pomieszczeniu, w którym odkurzasz, zyskuje lepszą jakość. Ten filtr bardzo przyda się alergikom.
  • Waga – wpływa ona na komfort użytkowania sprzętu. Im jest lżejszy odkurzacz wodny, tym łatwiej się z niego korzysta, a noszenie go między piętrami nie jest wyzwaniem. Zazwyczaj odkurzacze o dużej mocy z rozbudowanym systemem filtracji wodnej ważą do 10 kg.

Przydatne funkcje

Producenci zdają sobie sprawę z tego, że funkcjonalne urządzenia są tym, czego potrzebuje większość konsumentów. W związku z tym tworzą sprzęty praktyczne, dające użytkownikom sporo możliwości. Nie inaczej jest w przypadku odkurzaczy wodnych.

Sporo z nich ma funkcję zbierania wody. Taki sprzęt wykorzystasz nie tylko do zwykłego codziennego sprzątania, ale też do usuwania mokrych zabrudzeń, w tym nawet błota. Pomyśl, że nie musisz szorować podłogi mopem. Wystarczy, że uruchomisz odkurzacz wodny, wybierzesz odpowiednią ssawkę z zestawu i po problemie.

Niektóre odkurzacze wodne nie tylko skutecznie usuwają kurz i pył oraz zapobiegają ich rozprzestrzenianiu się po pomieszczeniu, ale też są wykorzystywane do prania dywanów i tapicerki. Używając takiego sprzętu, dokładnie wypierzesz materiał, bez konieczności korzystania z usług specjalnych firm.

Odkurzacze wodne z funkcją prania dywanów i tapicerki działają w ten sposób, że po wypraniu materiału jest on niemal w pełni suchy. Nie tracisz czasu na czekanie, aż wyschnie, ani zastanawianie się, gdzie rozwiesić świeżo wyprany dywan.

Dodatkowe wyposażenie

Wiele osób uważa, że najlepsze odkurzacze wodne to takie, które oferują wyposażenie dodatkowe. Dołączane do zestawu końcówki są przydatne, bo dzięki nim bez problemu odkurzasz różne powierzchnie.

Jeśli masz w domu zwierzę i problem z sierścią, która Twoim zdaniem jest wszędzie, przyda Ci się odkurzacz wodny z turboszczotką. Umożliwia ona skutecznie zbieranie sierści nie tylko z twardych podłóg, ale też dywanów. Robi to dużo szybciej niż klasyczna głowica z ssawką.

W zestawie szukaj też szczotki szczelinowej, która umożliwi Ci dokładne usuwanie kurzu, pajęczyn i innych zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc. Końcówkę tę wykorzystasz nie tylko do sprzątania w domu, ale też do odkurzania auta. Czyszczenie przestrzeni między fotelami czy pod nimi zawsze stanowi wyzwanie. Z odpowiednio dostosowanym sprzętem przestaje być problemem.

Do przydatnych akcesoriów zalicza się też ssawka do prania dywanów czy specjalna szczotka do czyszczenia parkietów. Niektórzy producenci odkurzaczy wodnych oferują końcówki z podświetleniem LED. Jest to dobre rozwiązanie, bo podczas sprzątania w ciemnych miejscach, ale nie tylko, widzisz dokładnie kurz i łatwiej Ci go usunąć.

Odkurzacz wodny – Ceny

Ceny odkurzaczy wodnych są zróżnicowane. Za taki sprzęt zapłacisz od kilkuset złotych w górę. Najdroższe z często polecanych modeli kosztują nie więcej niż 1500 zł, ale nadal rozbieżność cen jest spora.

Od czego ona zależy?

Wpływ na koszty zakupu ma niewątpliwie popularność i renoma producenta. Ważniejsze są jednak parametry. Odkurzacze wodne z dużą mocą ogólną i ssania są droższe od tych słabszych. Efektywność pracy jest więc głównym czynnikiem różnicującym pod względem cenowym.

Znaczenie ma też poziom rozbudowania systemu filtracji. Im jest on bardziej zaawansowany, a tym samym sprzęt efektywniej radzi sobie z różnymi zanieczyszczeniami, tym więcej za niego zapłacisz.

Kluczową kwestią jest też ilość dostępnych w zestawie akcesoriów, a także jakość wykonania. Zazwyczaj tańsze odkurzacze wodne są zrobione z mniej trwałych materiałów, więc istnieje większe ryzyko, że szybciej ulegną awarii. Nie jest to jednak zasadą.

Przechodząc do konkretnych cen, najtańsze, ale dobrze oceniane odkurzacze wodne to te do 500 zł. Większe możliwości i skuteczność zapewniają jednak modele z filtrem wodnym, które kosztują 500 – 1000 zł. Najlepsze urządzenia z tej kategorii często przekraczają 1000 zł, dochodząc nawet do 1300 – 1400 zł.

Zazwyczaj widać jednak różnicę w ogólnej jakości i wydajności. Mając większy metraż oraz wymagania, celuj w ścisłą czołówkę mojego rankingu. Siłą rzeczy prezentuje kosztowniejszy sprzęt, ale wart każdej wydanej złotówki.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jaki odkurzacz wodny jest najlepszy. Nie musisz o to pytać na forum bądź czytać innych blogów.

Tym sprzętem z powodzeniem wysprzątasz dywany oraz podłogi i usuniesz z powietrza krążące zarazki. Mimo że rynek odkurzaczy z filtrem wodnym nie jest olbrzymi, to znalazłem dla Ciebie kilka perełek.

W razie dodatkowych pytań lub własnej opinii zapraszam do sekcji komentarzy.

Na moim portalu znajdziesz wiele innych typów sprzętu do odkurzania. Kategoria odkurzaczy wodnych często pokrywa się z polecanymi odkurzaczami piorącymi. Stawiają na jeszcze skuteczniejsze pranie dywanów i wykładzin.

Dla alergików często polecane są najlepsze odkurzacze bezworkowe. Działają w oparciu na cyklonach, skutecznie odseparowują powietrze od zanieczyszczeń. Podobnie pracują zresztą odkurzacze pionowe, z których sam korzystam.

Wolisz jednak klasyczne rozwiązania? Zobacz zatem najlepsze odkurzacze workowe z kablem. W osobnej klasyfikacji wyróżniłem także tanie odkurzacze do 200 zł.

A może coś do zadań specjalnych, np. sprzątania po remoncie? Z takimi sytuacjami idealnie radzą sobie profesjonalne odkurzacze przemysłowe. Szalenie wydajne i wytrzymałe sprzęty.

Oceń publikację
[Głosy: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments