W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ranking ekspresów do kawy do 4000 zł

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  3 czerwca 2024
Komentarze:  2

Automatyczny ekspres do 4000 zł powinien być skarbem w Twojej kuchni. W tej cenie nie może być większych kompromisów. Masz uzyskać pyszną kawę, świetnie spienione mleka, gdy na wyposażeniu jest spieniacz, użyteczne funkcje i niezawodność. Osiągniesz to, jeżeli poznasz mój subiektywny ranking!

Ranking ekspresów do kawy do 4000 zł - Jaki najlepszy?

Ranking ekspresów do kawy do 4000 zł - TOP 7

Melitta LatteSelect F63/0-201

Najlepszy ekspres do 4000 zł, który oczarował mnie podczas testu. Melitta LatteSelect parzy przepyszne czarne oraz mleczne kawy (łącznie 12 przepisów). To automatyczny ekspres ze spieniaczem, który tworzy gęstą, sztywną piankę. Pozostaje ciepła i długo utrzymuje się w szklance. Parzenie odbywa się szybko, a do tego bardzo cicho. Zresztą tak samo jak automatyczne czyszczenie wężyka.

Ten profesjonalny ekspres do 4000 zł ze stalowym młynkiem zapewni Ci sporo regulacji. Dotyczą też proporcji kawy oraz mleka lub wody, zależnie od przepisu. Poeksperymentujesz, znajdując dla siebie idealne ustawienia. Nie zabrakło funkcji 2 filiżanek, 6 profili użytkownika, wlotu na kawę mieloną, a nawet dwukomorowego pojemnika na ziarna. Po prostu ideał w tej cenie!

Ocena produktu: 9.92/10
Jura E4 Piano Black

Tak, wiem, to akurat ekspres bez wbudowanego spieniacza mleka. Mimo to wręcz musiałem wysoko wyróżnić go w rankingu ekspresów do 4000 zł. Ten profesjonalny automat wykorzystuje proces ekstrakcji pulsacyjnej (P.E.P.). Dla Ciebie oznacza to tyle, że wypijesz espresso bądź czarną kawę niczym z włoskiej kawiarenki. Zafascynuje Cię głęboki, wyrazisty aromat.

To luksusowy ekspres prosty w obsłudze. Obstawiam, że instrukcja nie będzie Ci w zasadzie potrzebna, aby zaparzyć pierwszą kawę. Programy płukania, czyszczenia i usuwania kamienia ułatwią Ci życie. Nie stracisz czasu i nerwów na doprowadzenie sprzętu do pełnej czystości. Urzekł mnie przy okazji minimalistyczny wygląd tego trwałego ekspresu.

Ocena produktu: 9.75/10
Nivona CafeRomatica 821

Rankingowa granica 4000 zł wcale nie oznacza, że w wyraźnie niższej cenie nic nie zasługuje na uwagę. Udowadnia to Nivona CafeRomatica 821, czyli wprost genialny ekspres z cichym młynkiem. Sterowanie? Banał. Czyszczenie? Szybkie, bo zautomatyzowane. Koszty utrzymania? Niewielkie. Smak kawy? Rewelacyjny! Zresztą tak samo jak gęsta pianka z mleka, którą tworzy ten automat.

Bez problemu zmienisz proporcje przepisu, po czym skosztujesz energetyzującej bądź typowo kremowej kawy. Wyregulujesz wylewkę, aby zmieścić większe szklanki, jak i skorzystasz z funkcji 2 filiżanek. Ten ekspres do 4000 zł z rurką spieniającą zachwyca czymś jeszcze. Aroma Balance zapewni Ci 3 zupełnie inne doznania smakowe z ziaren tej samej kawy! Dla mnie hicior.

Ocena produktu: 9.61/10
Nivona CafeRomatica 795

Czy byłby to dobry ekspres do 4000 zł do kawiarni? Czemu nie! Ja to widzę, zwłaszcza że masz tu funkcję Aroma Balance. Niejako zastępuje baristę. Tworzy z tych samych ziaren różne profile smakowe (łagodny, zrównoważony, intensywny). Osobno zapewnia regulację mocy w 5 poziomach. Nieźle poeksperymentujesz, zawsze uzyskując bogaty smak espresso czy latte macchiato.

Ta maszyna do kawy jest przygotowana na wiele napojów dziennie. Dosyć, że bezawaryjnie pracuje, to jeszcze stanowi ekspres z dużym pojemnikiem na wodę (bo 2,2 l). Obstawiam, że momentalnie załapiesz obsługę. Czyszczenie też nie pochłonie dużo Twojego czasu, sporo rzeczy czyści się z automatu (np. wężyk do mleka). W dodatku to cichy sprzęt z aplikacją mobilną i Bluetooth.

Ocena produktu: 9.57/10
Siemens EQ.6 Plus TE655319RW

Ranking ekspresów do 4000 zł bez modelu Siemens byłby do niczego. Padło na TE655319RW. Zachwyca i funkcjonalnością, i kawami. To ekspres z ceramicznym młynkiem oraz wężykiem spieniającym. Zaoferuje Ci znakomity panel sterowania z jasno opisanymi sensorami. Od razu wiesz, co odpowiada za parzenie latte macchiato bądź espresso.

Zauważ, że seria EQ.6 zawiera wiele dobrych automatów do kawy. Druga sprawa, że nie wszystkie oferują funkcję 2 filiżanek dla mlecznych napojów. TE655319RW na szczęście zapewni Ci to udogodnienie. W tym samym czasie stworzysz 2 wielkie kawy mleczne. Nie przejmuj się czyszczeniem, jest mocno zautomatyzowane. Do tego to mało awaryjna maszyna do kawy.

Ocena produktu: 9.46/10
De’Longhi Dinamica Plus ECAM 370.95.S

Włoski ekspres do kawy 19 barów do 4000 zł. Nadaje się do mniejszej kuchni. Skąd ta teza? Urządzenie nie jest przecież ekstremalnie wąskie (23,6 cm szerokości). Owszem, ale ma zintegrowany pojemnik na mleko. Nie stracisz miejsca na blacie na np. karton czy naczynie z mlekiem. Druga sprawa, że pojemnik na wodę wyjmiesz od przodu. Super sprawa, nie zwiększysz roboczej szerokości.

Cechy wyróżniające na tym się nie kończą. To jeden z najlepszych ekspresów do 4000 zł z dotykowym ekranem, a nawet aplikacją. Dużo szybciej przyswoisz zasady użytkowania i poznasz funkcje sprzętu. Smak kawy zadowoli Cię głębią, a spienione mleko gęstością oraz trwałością. Ponadto mówimy o automacie do kawy i czekolady z bardzo szeroką regulacją mielenia.

Ocena produktu: 9.31/10
KRUPS Intuition Experience+ EA877D

Ekspres do 4000 zł do kawy mrożonej? Da się zrobić! KRUPS zaoferuje Ci aż 21 przepisów, w tym kilka na mrożone napoje (np. nitro czy frappe). Rozgrzejesz się mocną kawą, uraczysz mleczną, jak i orzeźwisz mrożoną. Fajna wizja, prawda? To wszystko przy intensywnym, pełnym aromatu smaku, co udowodnił mój test tego polecanego automatu do 4000 zł.

Ekspres sam mieli ziarna, jak i spienia mleko. Oba zadania wykonuje wręcz perfekcyjnie. Szkoda, że jeszcze nie czyści sam wężyka i rurki, choć przepłukanie ich nie zajmie Ci dużo czasu. Poza tym ten ekspres do 4000 zł z rankingu znakomicie wykonano. Duża jego część to szczotkowana stal nierdzewna. Ważna cecha wyróżniająca, gdyż trudno uszkodzić tego typu powierzchnię.

Ocena produktu: 9.2/10

Najlepsze ekspresy do kawy do 4000 zł - Ranking 2024

Ekspres do kawy do 4000 zł Melitta LatteSelect F63/0-201

Ekspres do kawy do 4000 zł Melitta LatteSelect F63/0-201

Topowy ciśnieniowy ekspres do 4000 zł do kaw mlecznych. Te czarne wychodzą zresztą równie głębokie smakowo. Melitta LatteSelect F63/0-201 zachwyci Cię przy okazji cichą pracą oraz masą przydatnych funkcji. Osobiście pokochałem ten ekspres i jestem pewien, że w Twojej kuchni także się sprawdzi.Głębokie smakowo kawy

Masz solidny budżet i zastanawiasz się właśnie, jaki ekspres do 4000 zł jest najlepszy? Melitta LatteSelect F63/0-201 stanowi dobrą odpowiedź! Dlaczego? Ponieważ stworzy dla Ciebie aromatyczne kawy bez kwasowości czy nadmiernej goryczki. Nie musisz nawet ustawiać ostatniego poziomu mocy, aby zachwycić się głębią smaku.

Proces ekstrakcji robi tu furorę. Zapewnia idealny czas, temperaturę i ciśnienie wody przepływającej przez ziarna. Skosztujesz pobudzające espresso, wielkie latte macchiato oraz 10 innych przepisów. Każdy z nich wyróżnia się niezwykłym aromatem.

To rzecz jasna szybki w działaniu ekspres do 4000 zł spieniający mleko. I to jak! Pianka wychodzi gęsta i trwała, tzn. długo utrzymuje się na kawie. Nawet w większej ilości nie degraduje temperatury napoju. Ten na długo pozostanie ciepły.

Jeżeli obawiasz się kwaśnej kawy lub mlecznej mieszanki o płytkim aromacie, wybierz LatteSelect. Ten top ekspres do 4000 zł z dobrym młynkiem nie zawiedzie Cię.

Regulacje i funkcje, które polubisz

Ranking ekspresów do 4000 zł musi też stawiać na ciekawe funkcje oraz praktyczne ustawienia. W tym solidnym automacie do kawy stanowią ogromny atut! Wykazał to mój test Melitta LatteSelect F63/0-201.

Przede wszystkim dokładnie dobierzesz proporcje kawy. Przykładowo ustalisz, ile ml kawy i mleka ma być w latte bądź cappuccino. W przypadku americano wyregulujesz z kolei objętość wody w tej kawie. Unikalna cecha, gdyż nie zdarza się za często (a na pewno nie przy takiej skali pojemności).

Osobiście uwielbiam sprawdzać nowe ustawienia, aby znaleźć to idealne. Ważne, aby mieć w tym szeroki wybór. Rzecz jasna dopasujesz przy okazji temperaturę napojów oraz grubość mielenia ziaren. No właśnie – ziarna. Wsypiesz je do pojemnika z 2 komorami. Sprawdzisz różne kawy w ziarnach, nie czekając na całkowite opróżnienie.

A picie pysznej kawusi we dwójkę? Usprawni Ci to funkcja 2 filiżanek. Co ważne, obsługuje też mleczne napoje. Wychodzą tak samo dobre jak w przypadku klasycznego parzenia do jednej filiżanki bądź szklanki.

Sterowanie tymi wszystkimi cudami nie sprawi Ci trudności. Skorzystasz z przycisków oraz pokrętła, widząc wszystko na czytelnym ekranie. Ba, to nawet niezawodny ekspres do 4000 zł z programowalnym menu! Stworzysz własny profil, aby przypisać do niego ulubione kawy z indywidualnymi ustawieniami.

Jakby tego było mało, ta maszyna zrobi dla Ciebie również bezkofeinowy napój. Mówimy bowiem o funkcjonalnym ekspresie do kawy ziarnistej i mielonej. Producent te wszystkie możliwości zamknął w eleganckiej, nie za wielkiej konstrukcji. Jak mu się to udało, sam chyba nie wiem.

Łatwy do czyszczenia ekspres do 4000 zł

LatteSelect to ekspres z wężykiem spieniającym, to już wiesz. Istotne, że wcale nie musisz czyścić tego elementu. Po każdej kawie mlecznej sam usunie resztki i to bardzo dokładnie, a nie za głośno.

Melitta stosuje sprytny system czyszczenia wężyka. Podłączysz go bezpośrednio do tacki na skropliny. Nie musisz także podstawiać osobnego naczynia z czystą wodę. Ten nowoczesny automat do kawy do 4000 zł czerpie ją wtedy z pojemnika (który swoją drogą mieści 1,8 l cieczy).

Mycie dysz dozownika czy modułu zaparzającego (da się go wyjąć, a to zawsze atut) nie sprawią Ci trudności. Odpowiednio zadbasz o stan sprzętu, wydłużając jego żywotność.

Wracając do automatyki czyszczenia, ta maszyna do robienia kawy samodzielnie przepłukuje wylewkę. Kolejny plus, który zwiększa higienę podczas tworzenia napojów.

A zewnętrzna obudowa? Na szczęście nie łapie nadmiernie zarysowań. To wytrzymały ekspres wysokociśnieniowy. W dodatku szalenie cichy, o czym także wypada mi wspomnieć.

Jak widzisz, wszystkie ważne cechy stanowią atuty. Trudno byłoby nie uznać tego automatu za lidera w zestawieniu. Zwłaszcza że do tych 4000 zł to mu całkiem daleko. Super wybór!

Ekspres do kawy do 4000 zł Jura E4 Piano Black

Ekspres do kawy do 4000 zł Jura E4 Piano Black

Jeden z najlepszych ekspresów do espresso. I to nie tylko do 4000 zł, ale w ogóle w całej tej kategorii! Nie ma może wbudowanego spieniacza, lecz i tak zachęca do zakupu. Czym? Tym, co najważniejsze, a mianowicie aromatem i smakiem kawy. Poznaj go bliżej, czytając poniższą opinię.Proces ekstrakcji pulsacyjnej

W mojej ocenie Jura doszła do perfekcji, jeżeli chodzi o proces ekstrakcji. Topowe automaty tej marki tworzą intensywne, wyborne w smaku kawy, zwłaszcza włoski specjał, czyli espresso. E4 wypada pod tym względem jak nawet 2 razy droższe maszyny Jura!

Każdy z 3 poziomów intensywności mocno się od siebie różni. Używając świeżo palonych ziaren, zatracisz się w głębokiej i mocnej kawie, nie chcąc się z nią rozstawać. Swoje dokłada zresztą młynek Professional Aroma Grinder. Równomiernie obrabia ziarna, w pełni wykorzystując każdą sztukę.

Co ważne, to czarny ekspres do 4000 zł z funkcją 2 filiżanek. Do obu naczyń rozlewa tę samą ilość, wcześniej mieląc 2 porcje ziaren. Filiżanki nie tańczą po podstawce. Ten ekspres na ziarna wykazuje wysoką kulturę pracy. Nie hałasuje też nadmiernie.

Jasne, można narzekać, że w tej cenie brakuje spieniacza, lecz zawsze możesz dokupić osobny. A to nie jedyna opcja. Znasz kawę o nazwie cortado? Wystarczy, że do np. 30 ml espresso dolejesz 30 ml mleka (najlepiej ciepłego). Uzyskasz niepowtarzalny napój, zwłaszcza korzystając z E4 od Jura!

Prestiżowe wykonanie

Ocena wyglądu urządzenia zawsze stanowi subiektywną sprawę, to oczywiste. Przyznaj jednak, że to wyjątkowo stylowy ekspres automatyczny do 4000 zł z rankingu. Emanuje minimalizmem, prawda?

Zarówno w czarnej, jak i białej wersji kolorystycznej pasuje do nowoczesnych kuchni. Swoją drogą to też pewien wyróżnik, że Jura prawie wszystkie swoje modele wypuszcza w kilku barwach. Niektóre serie obejmują nawet powyżej 4 wersji!

Kolejna świetna cecha wizualna? Proszę bardzo. Spójrz na lewy bok urządzenia. Producent, jak to zwykle ma w zwyczaju, zastosował specjalną fakturę. Przykrywa 1,9-litrowy pojemnik na wodę. Chromowany dozownik wylewki (regulowany w 65 – 111 mm) dodatkowo urozmaica całość.

Podobnie jak pojemnik na ziarna. Nie wystaje z górnej części, a wtapia się w nią. Mimo że nie wygląda jak jakaś wystająca wyspa, i tak mieści sporo ziaren, bo 280 g (standard to zwykle jakieś 250 g). Jego pokrywa chroni aromat, na dłużej zatrzymując go w ziarnach. To i piękny, i praktyczny, i solidnie wykonany ekspres do 4000 zł.

Zautomatyzowane czyszczenie

Już sam fakt braku układu mlecznego ułatwia czyszczenie. Nie użerasz się z wężykiem, rurką, karafką czy też dyszami, przez które przepływa mleko. Ten dobrze oceniany ekspres do kawy i herbaty nie zaabsorbuje Cię w większym stopniu.

W gruncie rzeczy proces rutynowego czyszczenia stanowi banalną sprawę. Opiera się na przepłukiwaniu wylewki gorącą wodą. Nie musisz nic klikać, gdyż ten elegancki automat do kawy do 4000 zł uruchamia wspomniany proces po włączeniu i wyłączeniu.

Z zewnątrz subtelnie przetrzyj go miękką ścierką, a zniknie z niego kurz. No i nie ma także kłopotu z pryskającym mlekiem. Tak, może znów trochę usprawiedliwiam brak funkcji spieniania, ale przyznaj, że każdy medal ma 2 strony. Finalnie to jeden z czołowych ekspresów do 4000 zł dla kawoszy lubujących się w espresso.

Ekspres do kawy do 4000 zł Nivona CafeRomatica 821

Ekspres do kawy do 4000 zł Nivona CafeRomatica 821

Wysokiej jakości ekspres do kawy do 4000 zł z rurką do mleka. I czyni z niej świetny użytek! Zrobi dla Ciebie kremowe cappuccino, jak i wyborne latte macchiato. Nie zawodzi przy tym w kawach czarnych. Ponadto przejawia autorską funkcję Aroma Balance. Wykrzesze z tej samej kawy różne profile smakowe. Musisz poznać więcej szczegółów poniżej!Te same ziarna, różne smaki

Wiele razy używałem stwierdzenia, że Nivona zamknęła baristę w swoich ekspresach. Uwierz, w tej metaforze nie ma wcale zbyt dużego przekłamania. Wszystko za sprawą funkcji Aroma Balance. Mocno wyróżnia topowe automaty do kawy tej uznanej marki.

Na czym polega? Technicznie rzecz biorąc, różnicuje proces preinfuzji (chodzi o czas zaparzania na samym początku), przepustowości wody oraz ciśnienia (które przepływa przez ziarna). A tak po ludzku? Ten ekspres do 4000 zł nowej generacji zrobi Ci z tych samych ziaren napoje o odmiennych walorach smakowych.

Regulacja wygląda niepozornie. Składa się z 3 profili: łagodny, zrównoważony, wyrazisty. To jednak coś dużo więcej niż i tak osobno dostępna regulacja mocy (w 5 poziomach). Rzeczywiście wyczujesz różnicę w smaku, aromacie, a nawet teksturze kawy. To wszystko przy tych samych ziarnach!

W efekcie sprawdzisz nawet do 15 różnych kombinacji dla jednego przepisu (3 profile smaku + 5 poziomów mocy). Po co ciągle zmieniać kawy ziarniste, skoro jedną z nich przetestujesz na wiele sposobów? Unikat wśród funkcjonalności top ekspresów do 4000 zł.

Cichy ekspres do 4000 zł

Któż z nas lubi hałasujące małe AGD do kuchni? Z pewnością nie ja. Dlatego też mój ranking stawia w większości na bardzo ciche maszyny do kawy. Do tego zacnego grona należy Nivona CafeRomatica 821. Producent skutecznie wyciszył młynek. Ten domowy ekspres, który mieli kawę, nie przerazi Cię głośnością.

Ba, on Cię wręcz zachęci do parzenia napoju wczesnym rankiem! Dosyć, że ciekawie wygląda, to jeszcze wykazuje wysoką kulturę pracy. Nie zauważyłem również, aby wytwarzał zbyt intensywne drgania. Nawet malutkie filiżanki do espresso wiernie spoczywają na jego podstawce.

Ważna cecha, gdyż ten porządny ekspres do 4000 zł z wyświetlaczem oferuje podwójne parzenie do 2 naczyń. W takim wypadku szklanki itp. mogłyby tańczyć pod wylewką. Tutaj tak nie jest, za co leci kolejny plus.

Ciekawe opcje personalizacji

Nigdy nie uwierzyłbym w opinię, że Nivona CafeRomatica 821 może sprawić jakieś trudności w obsłudze. Poważnie, to nowoczesny, a prosty automat do kawy z ekranem. I właśnie za sprawą wyświetlacza przez wszystko przeprowadzi Cię jak za rękę.

Krok po kroku przejdziesz przez etapy komponowania wymarzonej kawy. Podobnie z czyszczeniem. Zawsze wiesz, co i jak wykonać, zero komplikacji. Mimo że cały panel sterowania składa się z kilku manipulatorów, w tym pokrętła, to zupełnie wystarcza. Przez chwilę klikając, od razu poznasz podstawy obsługi.

W oczy rzuci Ci się także opcja zmiany proporcji kaw. To polecany ekspres do 4000 zł, który robi latte, espresso czy cappuccino. Sporo wyregulujesz w tych oraz innych przepisach. 10 ulubionych receptur zapiszesz we własnym menu za sprawą funkcji Moja Kawa.

Po zaparzeniu pysznej kawusi uruchomisz automatyczne czyszczenie wężyka spieniającego. Nie stracisz czasu na zbyt wiele dodatkowych i angażujących czynności. O to też chodzi w najlepszych ekspresach na ziarna do 4000 zł (swoją drogą kawę mieloną też użyjesz w parze z Nivona CafeRomatica 821).

Ekspres do kawy do 4000 zł Nivona CafeRomatica 795

Ekspres do kawy do 4000 zł Nivona CafeRomatica 795

Rozgrzewająca kawa o poranku? Z Nivona CafeRomatica 795 wyjątkowo Ci zasmakuje! To bardzo dobry ekspres do 4000 zł z młynkiem i spieniaczem. Tworzy sprężystą piankę, a z ziaren wydobywa bogaty aromat. W dodatku na kilka odmiennych sposobów za sprawą systemu Aroma Balance.Esencjonalna kawa zawsze pod ręką

Test ekspresów do kawy do 4000 zł jasno pokazuje, że Nivona CafeRomatica 795 znakomicie wypada w kwestii smaku kaw. Wychodzą głębokie smakowo, iście esencjonalne. Nie dominuje w nich kwasowość, nic z tych rzeczy. Co ma mieć mniej goryczki, takie będzie. Co ma Ci dać zastrzyk energii, zrobi to.

Proces ekstrakcji wypada wybornie w tym minimalistycznym ekspresie 15 barów. W dodatku mocno na niego wpłyniesz. Jakim cudem? Za sprawą funkcji, w zasadzie systemu Aroma Balance. Zabawisz się w baristę, zmieniając sposób parzenia kawy z ziaren. Dostosujesz profil smakowy do oczekiwań.

Delikatna kawa z mlekiem, a może wyrazisty shot z espresso? Poznasz szerokie granice smakowe tej samej kawy ziarnistej. Ponadto dostosujesz moc napoju w zupełnie osobnej skali. Nie zabrakło regulacji temperatury, a dodam, że nawet większa warstwa mlecznej chmurki nie zmniejsza gwałtownie ciepła napoju.

Kolorowy wyświetlacz i aplikacja

Od razu widać, że Nivona CafeRomatica 795 należy do nowszych maszyn do kawy tego producenta. Wyciszony młynek to wręcz oczywistość. Mówimy o stosunkowo cichym urządzeniu. W dodatku wiele opinii określa je jako samoczyszczący ekspres do 4000 zł. Usuwa resztki z wężyka czy dysz, nie wymagając tego od Ciebie.

Zwróć uwagę na czytelny, bo mocno kolorowy ekran. Nie zajmuje wielkiego obszaru, ale i tak wszystko na nim wygodnie dostrzeżesz. Producent zmienił kąt nachylenia tego elementu. Podrzuci Ci nie tylko informacje o kawie. Zawsze dowiesz się, kiedy należy uzupełnić stan wody, przeprowadzić odkamienianie czy opróżnić tackę na skropliny i fusy.

Aby użytkowanie stało się jeszcze przyjemniejsze, skorzystasz z aplikacji. Tak, to funkcjonalny ekspres z Bluetooth, co mocno go wyróżnia. Poznawanie możliwości sprzętu z poziomu smartfona zachęci Cię do odkrywania jego potencjału.

Porządne menu, jeszcze lepsze regulacje

Nivona ma to do siebie, że nie bije się z konkurentami w aspekcie długiego menu. Nie zaoferuje Ci 15 bądź 20 przepisów. Stawia za to na porządne parzenie mniejszej ilości kaw. Na szczęście to nadal popularne opcje, jak to bywa z ekspresem z młynkiem i spieniaczem.

Wybierzesz spośród: espresso, lungo, americano, cappuccino, cafe creme oraz latte macchiato. Trochę szkoda, że brakuje np. ristretto czy flat white, ale to kwestia gustu. Każdej kawie zmienisz profil smakowy, temperaturę i moc, o czym już wiesz. To rzecz jasna ekspres do 4000 zł z regulacją grubości mielenia. Dochodzi zatem kolejne ustawienie.

I to jeszcze nie wszystko! Każdej recepturze zmienisz pojemność, ale i proporcje. Niezła zachęta do zakupu. Odnajdziesz słodki punkt ulubionej kawy, zachwycając się jej smakiem. A zrobisz ich wiele bez konieczności dolewki. Pojemność zbiornika na wodę osiąga 2,2 l. Solidny wynik.

Wracając do pozycji z menu, znajdziesz również osobne opcje. Spienisz mleko bez parzenia którejś z kaw. Do tego to ekspres do 4000 zł do kawy i herbaty. Dostarczy Ci gorącą wodę na ten drugi napój. Wszystko to bez kłopotów z obsługą, bo ta pozostaje intuicyjna. Jak widzisz, miejsce w rankingu jak najbardziej uzasadnione.

Ekspres do kawy do 4000 zł Siemens EQ.6 Plus TE655319RW

Ekspres do kawy do 4000 zł Siemens EQ.6 Plus TE655319RW

Jaki ekspres do 4000 zł parzy wyśmienite kawy i dobrze spienia mleka? Siemens EQ.6 Plus TE655319RW stanowi kolejną odpowiedź na to pytanie. To dobrej jakości ekspres do domu, który zachwyca stosunkiem ceny do jakości. Przeczytaj niezależną opinię, a poznasz więcej szczegółów o tym sprzęcie.Ekspres do 4000 zł bez gorzkiego posmaku

Najlepsze ekspresy Siemens do 4000 zł parzą epickie kawy. Nie mam co do tego wątpliwości. Wiadomo, wiele zależy od użytej kawy ziarnistej, lecz korzystając z markowej mieszanki, zasmakujesz jej pełnego potencjału. Sprzęt nie ma tendencji do robienia kwaśnych napojów. Z kolei te mleczne nie wychodzą zbyt płytkie smakowo.

Oczekujesz super mocnej kawy? Wtedy spodoba Ci się udogodnienie aromaDouble Shot polegające na podwójnym mieleniu. Dostajesz do dyspozycji szeroką regulację intensywności smaku. Nawet na najwyższych stopniach poziom goryczy nie przytłacza, co bardzo cenię w Siemens EQ.6 Plus TE655319RW.

To wyżej pozycjonowane urządzenia ze swojej serii. Producent nie oszczędzał na funkcjach. Ich lista zawiera chociażby robienie kawy do 2 filiżanek. Obejmuje także mleczne przepisy, czego poszukuje wiele osób. Pojemnik na ziarna w formie wystającej wyspy mieści aż 300 gramów kawy. Automat jak najbardziej nastawiony na częste parzenie.

Docenisz przy tym panel sterowania. Uproszczony i czytelny, także idealne połączenie. Trudno się tu w czymś pogubić. Dobra propozycja na pierwszy sprzęt tego typu. A że jakość spieniania także satysfakcjonuje, muszę polecić Ci ten sprzęt!

Automatyczne czyszczenie układu mlecznego

Konieczność czasochłonnego czyszczenia ekspresu potrafi zdemotywować. Dlatego też w klasyfikacji postawiłem na modele, które można nazwać samoczyszczącymi się. autoMilk Clean w automacie Siemens czyści się po każdej kawie mlecznej.

W dodatku chodzi o zabieg parowy. To dużo skuteczniejsze od zwykłego przepłukiwania gorącą wodą. Mocny strumień gorącej pary rozpuszcza i zmywa resztki mleka oraz pozostały osad. Następny proces parzenia przebiegnie więc w higienicznych warunkach.

Ta cecha jeszcze bardziej potęguje głęboki smak kaw bez dziwnych posmaków. Proces ekstrakcji to jedno, lecz duże znaczenie ma stan urządzenia, a mianowicie jego czystość. Tutaj nie przejmujesz się brakiem sterylności, choć rzecz jasna zadbaj samodzielnie np. o czyszczenie modułu zaparzania (da się go wyjąć).

Ekspres o niskiej awaryjności

Siemens sprzedaje na całym świecie masę automatów do kawy. To jasne, że czasem zdarzy się ktoś, kto ponarzeka na awaryjność. Dotyczy to praktycznie każdej większej marki. Znam jednak osoby, które bez żadnych problemów po drodze korzystają z modeli serii EQ.6 nawet przez ponad 5 lat!

Osobiście uważam, że to mało awaryjne ekspresy do 4000 zł. Pracują na ceramicznych młynkach, które i tak spokojnie przerabiają dziesiątki tysięcy kaw, a w zasadzie ziaren na nie. Elektronika nie psuje się, a obudowa zewnętrzna wytrzymuje upływ czasu.

Ten ekspres z wężykiem i rurką spieniającą w dużej mierze sam o siebie dba, co już wiesz. Może nie wygląda futurystycznie, zajmuje trochę miejsca (28,1 cm szerokości), lecz to pewny wybór na długie lata.

Ekspres do kawy do 4000 zł DeLonghi Dinamica Plus ECAM 370.95.S

Ekspres do kawy do 4000 zł DeLonghi Dinamica Plus ECAM 370.95.S

Hasło ekspres do 4000 zł premium dla każdego może się wiązać z innymi cechami. Jeżeli szukasz kompaktowego automatu bez wężyka, to masz swojego lidera. Maszyna do kawy od DeLonghi przejawia wiele bardziej unikalnych cech. Wszystkie z nich opisałem w recenzji, którą zaraz zobaczysz.Ekspres do 4000 zł do małej kuchni

Ekspres ciśnieniowy do aneksu kuchennego, który nie pomieści zbyt dużej maszyny do kawy? Na myśl od razu przychodzą mi modele DeLonghi. Zwróć uwagę, że już sama szerokość 23,6 cm nie pochłania za dużo miejsca. To jednak tylko wstęp do tego atutu.

Chodzi o ekspres do 4000 zł, który ma zintegrowany pojemnik na mleko. Znajduje się po lewej i prosto się go czyści. Odpadnie Ci aspekt kombinacji z wężykiem oraz wolnostojącym źródłem poboru mleka. Czyszczenie nadal wypada prosto, a wokół ekspresu nie rezerwujesz dodatkowej przestrzeni.

Tym bardziej że pojemnik na wodę wysuniesz od przodu. Najłatwiejsza możliwa pozycja. W dodatku wymusza demontaż podczas napełniania. Dlaczego to akurat zaleta? Uwierz, masa użytkowników automatów do kawy wlewa ciecz, wyłącznie otwierając pokrywkę zbiornika. Grozi to zalaniem czujki, a nawet większości ekspresu.

W praktyce to mały ekspres do 4000 zł, który bezpiecznie i prędko obsłużysz. Wciśniesz go w jakąś wnękę, mając w tym szersze pole manewru. Udowodnił to zresztą nasz redakcyjny test ekspresu do kawy De’Longhi Dinamica Plus ECAM 370.95.S.

Ekspres, który robi czekoladę

Automaty tej włoskiej marki zadowalają przepisami. Dinamica Plus ECAM 370.95.S potwierdza to, przez co wleciała do rankingu ekspresów do 4000 zł. Wybierzesz np. espresso, cappuccino, latte macchiato, doppio, klasyczną czarną kawę bądź caffe latte. Ciekawe rzeczy dzieją się z wariacjami dotyczącymi cappuccino.

Wyobraź sobie, że znajdziesz tu odwróconą wersję. Co oznacza? Brak widocznych warstw, bardziej jednolite body. Oprócz tego opcja z plusem oznacza większą wyrazistość smaku. Interesująca regulacja dotyczy nawet samego mleka. Okazuje się, że to ekspres do 4000 zł do gorącej czekolady.

Ustawisz nie tylko poziom gęstości spieniania, ale i zdecydujesz się na gorące mleko, czyli bazę pod czekoladę czy kakao. W efekcie tak funkcjonalny i nowoczesny automat przyda się nawet Twoim dzieciom. Zrobisz im smakowity, ciepły napój na śniadanie (a sobie esencjonalną kawkę, która da Ci kopa do działania na cały dzień!).

Dotykowy ekran i aplikacja mobilna

Mimo wbudowanej (choć i tak demontowanej) karafki na mleko sprzęt nadal prezentuje się elegancko. Pasuje do minimalistycznych kuchni. Szczególnie że to ekspres z dotykowym ekranem 3,5 cala, który łatwo obsłużysz. Jego szybkość reakcji nie zawodzi, tak samo jak czytelność menu oraz różnych regulacji.

Automatyczne czyszczenie to tu wręcz oczywistość, nie ma co się nad tym rozwodzić. Ciekawiej prezentuje się zapamiętywanie napojów. Co częściej wybierasz, to pojawi się na początku ekranu. Sprzęt niejako uczy się tego, co zwykle w nim przyrządzasz. Dla kilkuosobowego domostwa producent dorzucił jeszcze 3 profile użytkownika.

Jakby tego było mało, skorzystasz z aplikacji mobilnej. Podrzuci Ci wiele pomocnych wskazówek i przewodników użytkowania. Oprócz tego zaprogramujesz w niej swoje autorskie przepisy z ulubionymi parametrami kaw. W apce nie brakuje również powiadomień dotyczących konserwacji tej godnej polecenia maszyny.

Ekspres do kawy do 4000 zł KRUPS Intuition Experience+ EA877D

Ekspres do kawy do 4000 zł KRUPS Intuition Experience+ EA877D

Stosunkowo wąski (24 cm), a prestiżowo wykonany ekspres do 4000 zł. Odznacza się aż 21 przepisami. Mieszczą nawet kawy mrożone, co stanowi kolejny wyróżnik. To ekspres i na zimowy poranek, i na letnie popołudnie. W każdej sytuacji przygotuje dla Ciebie coś smakowitego.Multum przepisów do wyboru

Porównanie ekspresów do 4000 zł rzadko skutkuje tak ogromnym menu przepisów. KRUPS Intuition Experience+ EA877D zapewni Ci łącznie 21 przepisów, w tym: latte macchiato, cappuccino, espresso, ristretto, lungo, flat white czy americano. Duża ich część działa w parze z funkcją 2 filiżanek.

Trudno tu w zasadzie czegoś nie znaleźć, zwłaszcza że… to ekspres do mrożonych kaw! Frappe, nitro oraz chilled coffee znakomicie wychodzą temu ekspresowi. Szczególnie nitro pozytywnie mnie zaskoczyło, smakując jak taki bezalkoholowy Guinness.

Co ważne, wielkie kawy mleczne nie są spłycane, a te czarne nie okazują się nadmiernie goryczkowe. Nie mam obiekcji do procesu ekstrakcji. Najlepsze ekspresy do 4000 zł muszą parzyć dobre, esencjonalne kawy, a KRUPS spełnia to kluczowe założenie.

Zrobi Ci także herbatę i to nawet zieloną, gdyż oferuje 3 opcje różniące się temperaturą wody. Zabrakło mi za to regulacji dokładnych proporcji. Producent wychodzi z założenia, że to ekspres ma pełnić rolę baristy, oferując kilka wersji pojemnościowych bez możliwości edycji. No cóż, wolę większą swobodę, ale dla wielu osób nie stanowi to wady.

Ekspres do 4000 zł z regulowanym dozownikiem

Przy takiej liczbie kaw istotne, aby sprzęt dał Ci też możliwość ustawienia pod wylewką różnych naczyń. Mniejsze czarne kawy oznaczają filigranowe filiżanki, ale mleczne czy mrożone napoje często wręcz przeciwnie. Tutaj nie ma z tym problemu, regulacja dozownika nie ograniczy Cię.

Dosięga maksymalnie do 14 cm, przez co ulokujesz pod wylewką wysokie szklanki do latte i nie tylko. Do tego mogą stać przy sobie, nadal pozostając w tym samym miejscu. Potwierdza to przydatność funkcji parzenia do 2 naczyń jednocześnie.

W tym punkcie opinii dodam jeszcze, że KRUPS wyróżnia się aż 3-litrowym zbiornikiem na wodę. Rzadko spotykana wartość. Oznacza, że bez dolewki, a więc zawsze jakiejś straty czasu wykonasz wiele kaw pod rząd.

Innowacyjne profile użytkownika

Profil użytkownika polega ogólnie na zrobieniu własnego menu. Dobierzesz do niego konkretne kawy w konkretnych ustawieniach. Proste i szeroko dostępne w automatach do 4000 zł. Znacząco przyspiesza proces wyboru napoju, na który masz ochotę. KRUPS udowodnił, że do tej funkcji można podejść w jeszcze ciekawszy sposób.

Każdy z 8 profili da Ci miejsce na 7 przepisów. Programowalne menu wiąże się z kolorem podświetlenia podstawki. Wybierzesz ulubioną barwę. To jednak tylko bajer. Okazuje się, że poszczególnym kawom przypiszesz dni tygodnia, a nawet pory dnia! To niejako timer parzenia napoju.

Test ekspresu do kawy KRUPS Intuition Experience+ EA877D zrobił na mnie duże wrażenie w tym względzie. Teoretycznie nie musisz własnoręcznie obsługiwać sprzętu, aby rozpoczął on pracę. W dodatku ledwo co go usłyszysz z innego pomieszczenia, gdyż to cichy ekspres do 4000 zł z młynkiem i spieniaczem.

Podsumowanie

Po poznaniu najlepszych ekspresów ciśnieniowych do 4000 zł bez trudu dokonasz wyboru. Każdy z wyróżnionych automatów do kawy oferuje pyszne napoje oraz ciekawe funkcje. Nie ma się więc co dziwić, że nawet ogólny ranking ekspresów do kawy bez granicy budżetu zawiera wiele z tych urządzeń.

Jeżeli masz dodatkowe pytanie lub własną opinię, zapraszam do sekcji komentarzy.

Na moim portalu znajdziesz również zestawienia z tańszymi urządzeniami, aczkolwiek najlepsze ekspresy do kawy do 3000 zł czasem pojawiają się i przy granicy 4000 zł.

Bardziej budżetowe rozwiązanie stanowią już produkty, które pokaże Ci ranking ekspresów do kawy do 2000 zł. To jak najbardziej kwota, za którą nabędziesz funkcjonalny sprzęt. Nieco więcej kompromisów niosą za sobą dobre i tanie ekspresy do kawy do 1500 zł, aczkolwiek i wśród nich znajdzie się coś ciekawego.

Niezależnie od wydawanej kwoty sprawdź, jaka kawa ziarnista jest najlepsza. To w końcu ją wsypujesz do automatu, który musi z kolei zadbać o prawidłowy proces parzenia.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
2 miesięcy temu

Witam. Interesuje mnie ekspres Intuition Experience+ EA877D ale czytałem, że ekspresy tej firmy są bardzo awaryjne. Czy to prawda?