W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ranking kos spalinowych 2023

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 października 2023
Komentarze:  0

Mocna kosa spalinowa, zwłaszcza taka z 4-suwowym silnikiem, znacząco ułatwi Ci koszenie sporego trawnika. Jak pokaże Ci mój subiektywny ranking, nie zawsze trzeba wydawać fortunę na taki sprzęt. Również w niższych cenach znajdziesz dobre kosy spalinowe. Przekonaj się!

Kosa spalinowa ranking - jaka najlepsza?

Problem z wysoką trawą i sporym, a trudno dostępnym obszarem do skoszenia? W takim zadaniu pomoże Ci najlepsza kosa spalinowa.

Wybór jest szeroki, lecz ułatwi Ci go mój niezależny i aktualizowany ranking kos spalinowych. Nic więcej nie potrzebujesz, aby dokonać trafnej decyzji!

Ranking kos spalinowych 2023 – TOP 10

Makita EBH341U

Czterosuwowa kosa spalinowa do dużych powierzchni. Waży 7,1 kg, dlatego nie sprawia dyskomfortu nawet przy dłuższym koszeniu. O wygodę pracy dba także system antywibracyjny, który zmniejsza intensywność odczuwanych wstrząsów i drgań. Pojemność skokowa silnika wynosi tu 33,5 cm3, a moc 1,45 KM (1,07 kW). Świetnie wyniki tej top kosy spalinowej.

W efekcie Makita EBH341U to wydajna i solidna kosa spalinowa do ciężkich zastosowań na działce, w lesie lub wymagającym ogrodzie. Precyzyjne cięcie zapewnia 4-zębny nóż rozdrabniający oraz 2-żyłkowa głowica tnąca. W koszeniu trawy na zboczach i nierównościach pomaga listwa zaczepowa z opcją zmiany pozycji zaczepu.

Według mojej opinii to najlepsza kosa spalinowa do wysokiej trawy. Pewnie, ale wygodnie leży w dłoni, ułatwiając swobodne manewrowanie. W połączeniu z wielofunkcyjnym uchwytem oraz lekką wagą stanowi doskonały wybór dla początkujących i doświadczonych użytkowników. O Twoje bezpieczeństwo zadba osłona tarczy i głowicy.

Ocena produktu: 9.82/10

Honda UMK 435E UEET

Wydajna wykaszarka spalinowa z silnikiem Honda. Oferuje 40-cm szerokość cięcia i 3-zębową tarczę. W mojej ocenie to porządna kosa spalinowa do dużego ogrodu. Otrzymasz ją w zestawie z kluczem montażowym, szelkami i okularami ochronnymi. Z takim wyposażeniem z przyjemnością zabierzesz się do pracy, nie obawiając się przy tym o swoje bezpieczeństwo.

Ta wysokiej jakości kosa z silnikiem czterosuwowym o mocy 1,3 kW spełni oczekiwania o precyzyjnym i wygodnym przycinaniu terenów zielonych. 3-zębne ostrze pomoże Ci usunąć duże i ciężkie chwasty o zdrewniałych łodygach. Ergonomiczna kierownica ułatwi manewrowanie sprzętem. Masz do czynienia z komfortowym sprzętem ogrodowym.

Test kos spalinowych udowodnił, że w odróżnieniu od podobnych modeli Honda UMK 435E UEET nie emituje za dużego hałasu. Do tego jest bardziej ekonomiczna w kwestii zużycia paliwa. Przy najwyższych obrotach pobiera 0,71 l/h. Oprócz standardowego wyposażenia w pakiecie dostaniesz smar do przekładni oraz olej do silnika o pojemności 0,6 l.

Ocena produktu: 9.77/10

Parkside PBS 2 D4 2w1

Dobra kosa spalinowa z funkcją podkaszarki. Wyposażona w bezobsługowy zapłon elektroniczny z rozrusznikiem linkowym gwarantuje szybkie i bezproblemowe uruchamianie. Z jej obsługą poradzą sobie początkujący i wprawieni użytkownicy, dla których liczy się szybkość działania. To dobrze oceniana kosa z system łatwego uruchamiania.

Znajdziesz w niej wiele praktycznych udogodnień zamiast zbędnych bajerów. Obejmują między innymi składany drążek służący do łatwego przechowywania i ergonomiczny pałąk. Docenisz go głównie za możliwość regulacji wysokości i nachylenia. Producent zadbał także o pas naramienny, który osłoni Twoje ciało podczas koszenia.

Parkside PBS 2 D4 2w1 to godna polecenia kosa spalinowa 2w1 z Lidla. Łączy funkcję podkaszarki i kosy z dwusuwowym silnikiem. O zastosowaniu tego modelu decydują dołączone do zestawu akcesoria: szpula z podwójną żyłką i układem automatycznego impulsowania do podkaszania. Nie zabrakło też 3 ostrzy. Przydadzą się do usunięcia największych gęstwin i zarośli.

Ocena produktu: 9.61/10

NAC BP620-38KA-T

Mocna podkaszarka spalinowa od polskiego producenta. Oprócz wydajnego silnika (2,4 kW), o maksymalnym momencie obrotowym 3,5 Nm, wyróżnia ją wysoka kultura pracy. To zasługa systemu antywibracyjnego. Zmniejsza intensywność odczuwanych drgań i wstrząsów. O wygodę użytkowania dba dodatkowo regulowany pałąk.

Bez przeszkód dopasujesz wysokość oraz nachylenie urządzenia do wzrostu i własnych potrzeb. Zrobisz to niezależnie od doświadczenia. NAC BP620-38KA-T zachwyca wyjątkowo intuicyjną obsługą. Nadaje się do dużych trawników, nie zabierając zbyt wielu sił. Nie martwisz się też o transport i przechowywanie sprzętu, w czym pomoże 2-częściowy wał.

Ranking kos spalinowych nie bez powodu wspomniał o tym modelu. Rewelacyjnie poradzi sobie na wymagającym terenie. Od tej chwili zapomnisz o brzydkich gęstwinach w zakamarkach i przy krawężnikach. To niezawodna kosa spalinowa do trudnodostępnych miejsc, którą nabędziesz do 1000 zł. Niedroga, a jednocześnie funkcjonalna.

Ocena produktu: 9.52/10

Stiga BC 545 B (287321002/ST1)

Wyposażona w dwusuwowy silnik z zapłonem iskrowym o pojemności 42,7 cm³ (1,25 kW) zapewnia dokładne koszenie wymagających terenów. Ułatwi Ci to szerokość robocza wynosząca 45 cm. Idealnie dopasowana konstrukcja umożliwia koszenie przy krawężnikach, wzdłuż płotu i tam, gdzie tradycyjna kosiarka sobie nie poradzi.

To, co Cię pewnie zaskoczy, to wał ograniczający drgania. Powoduje, że urządzenie działa bez zarzutu podczas pracy przy zwiększonym obciążeniu. Wpływa też na wytrzymałość maszyny i decyduje o komforcie użytkowania. Nie bez powodu Stiga BC 545 B to coraz częściej polecana kosa spalinowa do krzaczastego ogrodu.

Wysoka kultura pracy to zasługa dobrze wyważonej konstrukcji i ergonomicznego uchwytu. Trochę przypomina rogi byka, ale dzięki temu możesz liczyć na pewny chwyt. To również gwarancja większej kontroli nad sprzętem i bezpieczeństwo w trakcie koszenia. Stiga BC 545 B ma wszystkie cechy najlepszych kos spalinowych na duży trawnik.

Ocena produktu: 9.42/10

Stihl FS 56

Lekka kosa spalinowa z silnikiem dwusuwowym. Stihl FS 56 waży zaledwie 5,1 kg, dlatego nie odczujesz dużego zmęczenia i bólu rąk po kilkugodzinnym koszeniu. Jeszcze lepiej zadbasz z tym urządzeniem o swój ogród lub inne tereny zielone znajdujące się w pobliżu domu. Sprawdzi się też do uporządkowania działki.

Pomoże w pielęgnacji wąskich alejek i trudno dostępnych przestrzeni. Za jej pomocą szybko i bez ogromnego wysiłku pozbędziesz się wystających chwastów przy ogrodzeniu, ale nie tylko. Sprzęt wykorzystasz jeszcze do koszenia trawy wokół drzew i krzewów. Teraz chyba już wiesz, jaka kosa spalinowa przyda się do przydomowej zieleni.

Użytkownicy chwalą ten model za niezawodne i szybkie działanie. Nie potrzebujesz za dużo czasu, by uruchomić kosę, zrobisz to bardzo szybko. A do tego precyzyjnie wykosisz długą trawę wzdłuż ogrodzenia oraz inne zarośla na działce. Nie odczujesz przy tym za dużych drgań, które zwykle zniechęcają do dalszej pielęgnacji rozległych terenów.

Ocena produktu: 9.38/10

Lider Plus TMK521-4W1

Wygodna w użyciu kosa spalinowa do ogrodu i porządkowania działek. Skosisz nią obrzeża klombów, trawę wokół drzew i wzdłuż ogrodzenia. Sprzęt wykorzystasz też do pielęgnacji pochyłych terenów i uprzątnięcia zarośli w nieużytkowanych przestrzeniach. Trzymając za uchwyt, nie odczujesz większego zmęczenia dłoni i bólu pleców.

Do wyboru masz cięcie za pomocą żyłki lub tarczy. Te elementy również otrzymasz w zestawie, mogąc lepiej dopasować zastosowanie sprzętu do roboczego terenu. Na wyposażeniu znajdziesz także klucz do świec, szelki i pojemnik do sporządzania mieszanki paliwowej. Producent dołożył jeszcze specjalne nożyce. Posłużą Ci do przycięcia żywopłotu. Niezły zestaw, prawda?

Finalnie to dobra kosa spalinowa z bogatym wyposażeniem. Ułatwi Ci wykonywanie wielu prac na terenach zielonych, gwarantując ładną i uporządkowaną przestrzeń. Pozbycie się uciążliwych chwastów wokół domu to już żaden problem. Zaskoczy Cię wygodą pracy, o którą dba ergonomiczny uchwyt. Sercem tego sprzętu jest dwusuwowy silnik o mocy 1,9 kW.

Ocena produktu: 9.23/10

NAC BP540-30B-V

Kosa spalinowa z tarczą pomoże Ci w pielęgnacji małych i średnich terenów zielonych, których uporządkowanie tradycyjną kosiarką graniczyłoby z cudem. Wydajne koszenie zapewnia dwusuwowy silnik o pojemności 54 cm3 i mocy 3 KM (2,2 kW). Prędkość obrotowa wynosi tu 9600 obr./min. To mocna i wytrzymała wykaszarka do uciążliwych chwastów.

Usprawni wykaszanie wokół drzew, przy ogrodzeniu i pod krzewami. Lekki i wygodny w trzymaniu sprzęt nie sprawi Ci też trudności przy cięciu wysokiej trawy. I to nawet na wzniesieniach lub w wąskich przestrzeniach! Pomoże Ci w tym ergonomiczny uchwyt. Gwarantuje antypoślizgowe nakładki, dlatego pewnie leży w dłoniach.

Za wygodną i bezpieczną pracę NAC BP540-30B-V odpowiadają też szelki. Odciążą plecy i zapewnią lepsze manewrowanie urządzeniem. Ta dokładna kosa ogrodowa nie zajmuje za dużo miejsca podczas przechowywania, jest też łatwa w transporcie. Gdy zajdzie taka potrzeba, podzielisz wał na 2 części i bezpiecznie przewieziesz sprzęt w bagażniku.

Ocena produktu: 9.13/10

Handy TMK52AV

Ranking kos spalinowych prezentuje precyzyjną wykaszarkę z systemem antywibracyjnym. Skutecznie minimalizuje odczuwanie wstrząsów i drgań, dbając o komfort pracy. W manewrowaniu sprzętem pomoże Ci ergonomiczny uchwyt oraz nie za wielka waga wynosząca dokładnie 8 kg. Otrzymasz tu dwusuwowy silnik o mocy 2,2 kW.

To żyłkowa kosa spalinowa z tarczą tnąca. Szerokość robocza głowicy ma 45 cm, a drugiego elementu 25,5 cm. Wystarczające wartości, by dokładnie przystrzyc obrzeża klombów i drzew rosnących w ograniczonych przestrzeniach. Sprzęt wykorzystasz też na pochyłym terenie, np. do zarośli i uporządkowania nieużytkowanych terenów.

W zestawie otrzymasz pojemnik do rozrabiania mieszanki paliwowej, klucz do świec oraz szelki. Dodatkowo są wspomniane już wcześniej dwa elementy tnące – głowica z żyłką oraz tarcza. Z takim wyposażeniem kosa już po zakupie nadaje się do bezpośredniego użycia. Dodam jeszcze, że poziom generowanego przez nią hałasu wynosi 112 dB.

Ocena produktu: 9/10

Faworyt TMK52

Tania kosa spalinowa z głowicą żyłkową i tarczą tnącą. Spełni Twoje oczekiwania, jeśli masz ograniczony budżet. Oferuje łatwy rozruch i bezproblemową obsługę, o czym decydują umieszczone na uchwycie elementy. Pomogą przejąć jeszcze większą kontrolę nad urządzeniem, ułatwiając wygodne koszenie rozległych powierzchni.

Prawidłowy rozkład ciężaru oraz wygodne szelki zagwarantują Ci lekką i przyjemną pracę niezależnie od wielkości koszonego terenu. Te drugie sprawiają, że unikniesz dyskomfortu i przeciążenia barków. Docenisz też banalny demontaż tej trwałej kosy do małego lub dużego ogrodu. W razie potrzeby szybko złożysz rurę. Całość bezpiecznie przechowasz w garażu.

Porównanie kos spalinowych pokazało, że Faworyt TMK52 świetnie sobie radzi w każdych warunkach. Bez wątpienia zasługa trójzębnej tarczy tnącej i wytrzymałej głowicy żyłkowej. Dzięki porządnemu wyposażeniu możesz liczyć na szerokie zastosowanie urządzenia. Zapewni Ci dokładne koszenie wysokiej trawy, zarośli przy płocie i na skarpach.

Ocena produktu: 8.91/10

Jaką kosę spalinową wybrać?

Zachodzisz w głowę, bo nie wiesz, co wyróżnia najlepsze kosy spalinowe? Jakie kwestie powinny być priorytetem podczas zakupu?

Nie trać czasu na zbyt długie szukanie odpowiedzi. Lepiej spójrz na mój poradnik. Zawarłem w nim najważniejsze informacje dotyczących wyboru tego rodzaju urządzeń.

Silnik dwusuwowy czy czterosuwowy?

Rodzaj silnika zależy od wielkości sprzętu i rodzaju paliwa, z jakiego będziesz korzystać. Ten pierwszy zwykle stosuje się w tańszych kosach spalinowych. Modele z silnikiem dwusuwowym napędza mieszanka oleju napędowego i benzyny. W porównaniu do sprzętów z motorem czterosuwowym charakteryzuje je mniejszy ciężar.

Generują za to większy hałas i nie do końca skutecznie tłumią wstrząsy i drgania. Co prawda coraz częściej producenci wyposażają swoje sprzęty w specjalne systemy antywibracyjne, ale jakiś dyskomfort i tak zawsze pozostaje.

Wiedz, że to kosy spalinowe z silnikiem czterosuwowym uważa się za bardziej wydajne i mocniejsze. Co prawda są większe i ważą swoje, ale pozwolą Ci na skoszenie największych i najbardziej uciążliwych chwastów. Bez trudu poradzą sobie z uporządkowaniem rozległych przestrzeni i trudno dostępnych miejsc.

Działają po napełnieniu zbiornika olejem napędowym. To zdecydowanie cichsze sprzęty, które dodatkowo nie wytwarzają za dużych drgań.

Moc

To od tego parametru zależy, do czego wykorzystasz sprzęt. Decyduje również o wydajności i komforcie pracy. Im wyższa moc, tym lepsze i szybsze rezultaty osiągniesz.

Producenci oferują silniki o mocy do 3 kW. To profesjonalnie i niezawodne kosy spalinowe przeznaczone do pielęgnacji dużych i wymagających terenów. Nie musisz się na nie decydować, szczególnie kiedy szukasz podkaszarki spalinowej do ogródka czy porządkowania przestrzeni wokół domu.

Do tego w zupełności wystarczy urządzenie z mniejszym silnikiem. Te o wartości między 1,2 a 1,4 kW znakomicie radzą sobie z dużymi i ciężkimi chwastami. Będą też dobrym wyborem do przystrzyżenia trawy wokół drzew czy przy ogrodzeniu.

Mechanizm cięcia

To kolejna kwestia warta dokładniejszego przeanalizowania. Zanim dokonasz wyboru, zauważ, że w tańszych urządzeniach stosuje się głowicę z nylonową żyłką.

I tutaj do wyboru masz trzy warianty mocowania:

  • Ręczny – najbardziej podstawowa opcja, która wymaga trochę cierpliwości i pracy z Twojej strony. Jeśli w trakcie koszenia żyłka się zerwie, jedynym sposobem naprawy będzie jej wysunięcie i założenie nowej.
  • Półautomatyczny – tutaj sprawa jest prostsza. Chcąc wyjąć żyłkę, trzeba jedynie docisnąć głowicę.
  • Automatyczny – żyłka sama wysunie się na konkretną długość.

A co z droższymi kosami spalinowymi? W nich producenci stosują głowice z ostrzami plastikowymi lub metalowymi, a niekiedy i specjalne tarcze tnące. Niemniej to wariant zarezerwowany dla profesjonalnych sprzętów do intensywnej eksploatacji.

Szerokość robocza

Maksymalna średnica cięcia w kosach spalinowych wynosi zwykle 45 cm. Nie oznacza to, że taki sprzęt zapewni szybkie i sprawne koszenie na każdej powierzchni.

Wiele zależy od ukształtowania terenu. Wydaje się, że im większy ogród, tym i szerokość robocza powinna być wystarczająco duża. Otóż nie zawsze.

W dużej mierze decydują o tym nierówności, obecność zakamarków czy wąskich przestrzeni. Skoszenie trawy lub chwastów kosą o szerokości ok. 40 cm będzie zwyczajnie niemożliwe ze względu na dużą szerokość żyłki.

Zastanawiając się, jaka kosa spalinowa okaże się najlepsza i najpraktyczniejsza w Twoim przypadku, przeanalizuj dokładnie ukształtowanie terenu, na jakim zamierzasz wykorzystać sprzęt. Tylko w ten sposób dokonasz rozsądnego wyboru i nie wydasz niepotrzebnie pieniędzy na drogi model o dużej szerokości roboczej.

Sposób rozruchu

Ważna rzecz, bo decyduje o szybkości rozpoczęcia pracy. Jak zapewne wiesz, każda kosa spalinowa wyposażona jest w rozrusznik. Tyle że poszczególne modele różnią się od siebie sposobem uruchamiania.

W tańszych sprzętach polega on na mocnym pociągnięciu linki, a w droższych ogranicza się wyłącznie do wciśnięcia jednego przycisku.

Wybór zależy od Twoich wymagań, ale i budżetu, jaki chcesz przeznaczyć na zakup kosy spalinowej. Nie ukrywam, że automatyczny sposób uruchamiania sprzętu jest dużo wygodniejszy. Nie męczysz się, szarpiąc linkę, i nie tracisz za dużo czasu.

Waga

Układając ranking kos spalinowych, pod uwagę brałem różnorodne modele. Jedne z nich ważą mniej, drugie trochę więcej. Decyduje o tym nie tylko cena i jakość wykonania, ale także silnik. Wspominałem już o tym na początku poradnika.

Kosy spalinowe nie mają podstawy ani kół, dlatego ich ciężar jest dużo mniejszy niż w przypadku tradycyjnych kosiarek. Niemniej przed zakupem sprawdź dokładnie wagę sprzętu.

Niektóre modele ważą 8 lub 9 kg, co na pierwszy rzut oka nie wydaje się szczególnie dużo. Wszystko się zmienia, kiedy trzymasz kosę w ręku przez kilka godzin. Wtedy też taki ciężar może powodować dyskomfort, zmęczenie, bóle rąk i pleców (zależnie od Twojego ciała i ogólnej wytrzymałości).

Najrozsądniej zrobisz, kiedy zdecydujesz się na sprzęt z jak najmniejszą wagą, który zapewni wygodne koszenie nawet przez kilka godzin. Wielu użytkowników chwali sobie kosy spalinowe o masie od 5 do 7 kg. To optymalny wybór, kiedy cenisz komfort pracy.

Pojemność zbiornika na paliwo

Próbując wybrać idealny sprzęt, wiele osób weryfikuje wielkość zbiornika na paliwo. Jego pojemność decyduje o wygodzie koszenia. Kosa spalinowa z dużym zbiornikiem zapewnia dłuższy czas pracy. Nie musisz co chwilę dolewać paliwa, by kontynuować pracę.

Mimo wszystko większa pojemność wpływa na ciężar całego sprzętu. Nie decyduj się na zakup kosy z takim udogodnieniem, jeśli nie zamierzasz kosić rozległych terenów. Do uporządkowania niewielkiego ogrodu lub działki w zupełności wystarczy Ci zbiornik o pojemności ok. 0,5 l.

Uchwyt

To jeden z ważniejszych elementów kosy spalinowej, bo wpływa na komfort koszenia. Rękojeść powinna oferować optymalną wysokość i mieć dobrze wyprofilowaną konstrukcję.

Najlepiej, kiedy daje możliwość swobodnej regulacji, bo wtedy sprzęt dopasujesz do wzrostu i własnych preferencji. Dodatkowo uchwyt powinien pewnie leżeć w dłoni. Zadbaj, by miał specjalne nakładki antypoślizgowe.

Użytkownicy chwalą sobie kosy spalinowe z rękojeścią, która kształtem przypomina rogi byka lub literę V. Takie konstrukcje są na tyle wygodne, by umożliwić długie i wygodne koszenie.

Wyposażenie

Często możesz liczyć na dodatkowe akcesoria, jakie producent umieszcza w zestawie. Do najpopularniejszych należą okulary ochronne i szelki odciążające plecy. Kosy spalinowe z wyższej półki cenowej oferują dodatkowo słuchawki. Za podstawę uważa się już pojemnik do rozrabiania mieszanki paliwowej czy żyłkę.

W niektórych przypadkach otrzymasz też specjalną osłonę. Przydaje się, kiedy przycinasz trawę blisko rabat kwiatowych. Na tym nie koniec, bo zdarza się, że producenci oferują jeszcze dodatkową głowicę tnącą.

Każdy z elementów wyposażenia decyduje o komforcie pracy, dlatego upewnij się, na jakich akcesoriach najbardziej Ci zależy.

Kosa spalinowa – Ceny

Moje porównanie kosiarek spalinowych pokazuje, że poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko parametrami, ale i ceną. Mimo wszystko nie musisz przepłacać, by znaleźć dla siebie najlepszy sprzęt.

Zakres cen wynosi od ok. 500 do 2000 zł lub więcej. Jest więc w czym wybierać.

Decydując się na model z najniższej półki cenowej, wcale nie musisz się niczego obawiać. Niedrogie kosy często oferują sporą moc porównywalną do topowych kos spalinowych z mojego zestawienia.

Będą dobrym wyborem do mało wymagającego ogrodu lub uporządkowania przestrzeni wokół domu. Niemniej mogą nie zagwarantować dokładnego cięcia na rozległym, mocno porośniętym i zaniedbanym terenie.

To ze względu na ograniczoną szerokość roboczą oraz konstrukcję nieprzystosowaną do pracy w takich miejscach. Mimo wszystko podstawowe modele spełnią wymagania początkujących użytkowników, którzy szukają niedrogiego sprzętu do sporadycznego koszenia.

Kiedy na urządzenie przeznaczysz ok. 1000 zł, otrzymasz lepszą jakość, ale nie tylko. Mowa głównie o większej szerokości roboczej czy zestawie rozbudowanym o tarczę tnącą. W tej cenie dostaniesz porządny sprzęt z silnikiem dwusuwowym.

Lekka waga oraz ergonomiczny uchwyt to nie wszystko, czego możesz się spodziewać. Nie zapominaj też o mechanizmie tnącym, który w wielu przypadkach bywa już automatyczny. Jeśli nie w całości, to w połowie na pewno.

Najdroższe kosy spalinowe, czyli te za więcej niż 1500 zł, cechuje czterosuwowy silnik i perfekcyjny system antywibracyjny. Nie tylko świetnie radzą sobie na wymagającym terenie, ale i gwarantują pełen komfort pracy. Maksymalnie ograniczają odczuwanie wstrząsów, nie ponarzekasz też na bóle rąk i pleców.

Automatyczny mechanizm tnący i rozruch przy użyciu jednego przycisku to kolejne kwestie, jakimi szczycą się mocne kosy spalinowe. W końcu pochodzą od popularnych producentów, więc muszą czymś zaskakiwać.

Przemyśl więc jeszcze raz, czym powinna wyróżniać się dla Ciebie najlepsza kosa spalinowa. Następnie dopasuj budżet do oczekiwań oraz wyróżnionego w klasyfikacji sprzętu.

Jakiej firmy kosa spalinowa?

Wybór urządzenia powinien być dobrze przemyślany nie tylko pod kątem parametrów, ale i marki. Nie decyduj się na mało znanych i podejrzanych producentów, o których mało kto słyszał. Zaufaj wyłącznie tym, którzy mają już swoją renomę na rynku.

Spójrz poniżej, gdzie krótko, ale rzeczowo opisuję, które z marek cieszą się największym uznaniem wśród konsumentów.

Jak pokazał ranking kos spalinowych, czołowe miejsca zajmują Makita i Honda. To tych producentów użytkownicy najbardziej obdarzyli swoim zaufaniem. Zrobili to nie bez powodu, bo kosy spalinowe Makita i Honda cechuje porządne wykonanie. Nadają się do wieloletniej eksploatacji.

Niska podatność na awarie, dobre radzenie sobie na wymagającym terenie czy wysoka kultura pracy to tylko niektóre zalety urządzeń tych marek.

Konsumenci chwalą również sprzęty firm Stihl i Stiga. Doceniają je głównie za funkcjonalność i wygodną w użyciu konstrukcję. Wspomniane marki oferują zróżnicowane modele spełniające potrzeby początkujących i doświadczonych użytkowników.

To porządne sprzęty z systemem antywibracyjnym i funkcją podkaszarki. Znajdziesz w nich ergonomiczny uchwyt oraz mocne silniki dwusuwowe. W ofercie tych producentów z pewnością odznajdziesz coś dla siebie.

Dobrymi opiniami cieszą się kosy spalinowe marki NAC oraz Parkside z Lidla. Nie kosztują wiele, a mimo to oferują przyzwoitą jakość. Pomogą uporać się z zaroślami na działce czy w przystrzyżeniu wysokiej trawy wzdłuż ogrodzenia.

Jeśli szukasz czegoś z ograniczonym budżetem, zaufaj sprzętom od producentów: Lider, Handy i Faworyt. Oferują dobrą jakość za rozsądne pieniądze. Jeśli nie masz wygórowanych wymagań i szukasz czegoś do małych powierzchni, te kosy spalinowe będą jak znalazł.

Podsumowanie

Po poznaniu mojego rankingu z poradnikiem wiesz już, jaka kosa spalinowa będzie dla Ciebie najlepsza. W zestawieniu zadbałem o zróżnicowanie cenowe. Mało tego, tańsze modele wcale nie są jakieś wybrakowane. Nadal nadają się na większą powierzchnią i do nieco wyższej trawy.

Jeżeli masz dodatkowe pytanie lub własną opinię, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Pamiętaj, że na moim portalu znajdziesz także klasyfikacje innego rodzaju urządzeń do koszenia trawy niż kosy bądź polecane podkaszarki akumulatorowe. To przede wszystkim najlepsze kosiarki spalinowe. Obstawiam, że możesz rozważać tego typu sprzęt.

Masz większy ogród, ale też budżet? Wtedy rozważ coś, co jeszcze bardziej oszczędzi Twój czas i siły. Mam na myśli ranking robotów koszących. Te nowoczesne urządzenia samodzielnie skracają trawę i od razu mulczują. Mało wysiłku wymaga także dobry traktorek ogrodowy, choć to również kosztowny sprzęt.

Masz żywopłot? A może tuje otaczające Twoją posesję? Jeżeli tak, sprawdź dobre elektryczne nożyce do żywopłotu oraz krzewów. Pomogą Ci przywrócić schludną prezencję różnych roślin. Preferując wersję bez kabla, przydadzą Ci się najlepsze akumulatorowe nożyce do żywopłotu.

Niestety chwasty wymagają zwykle jeszcze większej ingerencji. Niemniej z nimi także nie ma co się męczyć. Odwiedzając ranking wypalarek do chwastów, poznasz skuteczny oręż do walki z tym ustrojstwem.

Oceń publikację
[Głosy: 2 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments